SHBA, thirrje Kosovës të pranojë propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

para 5 dite - Zhurnal

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i bëri thirrje të martën Kosovës që të pranojë propozimin evropian që u bë i njohur si nisma franko-gjermane për normalizimin e marrëdhënieve...

Borrelli mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Koha.net

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, është takuar të martën në Bruksel me ministrin e punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq. Pas këtij takimi...

Lajçak takon të dërguarën e Greqisë për Ballkanin Perëndimor, bisedojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi

para 5 dite - Bota Sot

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka takuar të dërguarën e Greqisë për Ballkanin Perëndimor, Sofia Grammata. Lajçak në Twitter, ka shkruar se me Grammaten kanë...

SHBA, thirrje Kosovës të pranojë propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

para 5 dite - Albeu

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i bëri thirrje të martën Kosovës që të pranojë propozimin evropian që u bë i njohur si nisma franko-gjermane për normalizimin e marrëdhënieve...

SHBA, thirrje Kosovës të pranojë propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i bëri thirrje të martën Kosovës që të pranojë propozimin evropian që u bë i njohur si nisma franko-gjermane për normalizimin e marrëdhënieve...

Lajçak vazhdon takimet me shtete që s’e njohin Kosovën

para 5 dite - Gazeta Express

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar sot një takim me të dërguarën e Greqisë për Ballkanin Perëndimor, Sofia Grammata. Në njoftimin e tij të shkurtër,...

Daçiq deklarohet nga Brukseli: Anëtarësimi i Kosovës në OKB është ‘vijë e kuqe’ për Beogradin

para 5 dite - Bota Sot

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, tha në Bruksel se gjatë diskutimeve me shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borrell, ua ka bërë të ditur se anëtarësimi i Kosovës në OKB është “vijë e kuqe” për Beogradin...

Lajçak vazhdon ‘lobimin’ në shtetet e BE-së që s’e njohin Kosovën

para 5 dite - Indeks online

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka takuar sot diplomaten Sofia Gramata, e cila është e dërguara e Greqisë për Ballkanin Perëndimor. Lajçak ka...

Miroslav Lajçak vazhdon takimet me shtete që s’e njohin Kosovën

para 5 dite - OraInfo

Lajçak vazhdon takimet me shtete që s’e njohin Kosovën. I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar sot një takim me të dërguarën e Greqisë për Ballkanin Perëndimor,...

Lajçak takohet me të dërguaren e Greqisë për Ballkanin Perëndimor, flasin për dialogun Kosovë – Serbi

para 5 dite - Reporteri

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka takuar të dërguaren speciale të Greqisë për Ballkanin Perëndimor, Sofia Grammata. Gjatë takimit, Lajçak e Grammata folën për përpjekjet...

Lajçak takohet me Daçiqin, bisedojnë për dialogun

para 5 dite - Koha.net

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar në Bruksel me ministrin e Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq. Temë e takimit ka qenë dialogu, ka njoftuar Lajçak në Twitter. “Mirë...

Daçiq në Bruksel: Anëtarësimi i Kosovës në OKB është ‘vijë e kuqe’ për Beogradin

para 5 dite - GazetaBlic

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq tha në Bruksel se gjatë diskutimeve me shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrell, ua ka bërë të ditur se anëtarësimi i Kosovës në OKB është “vijë e kuqe” për Beogradin...

Daçiq në Bruksel: Anëtarësimi i Kosovës në OKB është ‘vijë e kuqe’ për Beogradin

para 5 dite - Indeks online

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq tha në Bruksel se gjatë diskutimeve me shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrell, ua ka bërë të ditur se anëtarësimi i Kosovës në OKB është “vijë e kuqe” për Beogradin...

Ivica Daçiq në Bruksel: Anëtarësimi i Kosovës në OKB është ‘vijë e kuqe’ për Beogradin

para 5 dite - OraInfo

Daçiq në Bruksel: Anëtarësimi i Kosovës në OKB është ‘vijë e kuqe’ për Beogradin. Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq tha në Bruksel se gjatë diskutimeve me shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrell,...

Vuçiqi dha sinjale “dorëzimi” për planin franko-gjerman, reagon Borrell

para 5 dite - Gazeta Express

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Propozim i BE për marrëdhëniet Kosovës-Serbi, Borell mirëpret qëndrimin e V...

para 5 dite - BalkanWeb

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - RTK

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Lajçak takohet me Daçiq, flasin për dialogun

para 5 dite - Reporteri

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka pritur në Bruksel ministrin e Jashtëm serb, Ivica Daçiq. Lajçak tha se me Daçiq folën për çështjen e dialogut dhe normalizimin e...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Reporteri

Kryediplomati evropian, Josep Borrell Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiçit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Vizion Plus

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak takohet me Daçiç

para 5 dite - ABC News

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka mirëpritur sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Daçiç. Lajçak përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar për...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Borrel mirëpret qëndrimin e Vuçiç për propozimin e BE...

para 5 dite - BalkanWeb

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së për marrëveshjen Kosovë-Serbi

para 5 dite - Telegrafi

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Lajçak takohet me Daçiq, bisedojnë për dialogun Kosovë - Serbi

para 5 dite - Bota Sot

Emisari Special i Bashkimi Evropian për dialogun Kosovë – Serbia, Miroslav Lajçak ka takuar kryediplomatin serb, Ivica Daçiq. Përmes një postimi në Twitter, Lajçak ka treguar se me Daçiq ka diskutuar për...

BE-ja i kërkon Serbisë të jetë konstruktive në propozimin evropian për Kosovë

para 5 dite - Klan Kosova

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar nga Serbia të kapërcejë menaxhimin e përhershëm të krizës në raport me Kosovën. Këto komente, Borrelli i bëri pas një takimi që pati sot me ministrin...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së për dialogun

para 5 dite - Kallxo

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, rreth propozimit evropian që parasheh rrugën...

Lajçak takohet me Daçiq, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 5 dite - Gazeta Express

Emisari Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka mirëpritur sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Daçiq. Lajcak përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar për...

Lajçak vazhdon takimet me shtete që s’e njohin Kosovën

para 5 dite - Infokusi

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar sot një takim me të dërguarën e Greqisë për Ballkanin Perëndimor, Sofia Grammata. Në njoftimin e tij të shkurtër,...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Indeks online

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

BE-ja i kërkon Serbisë të jetë konstruktive në propozimin evropian për Kosovë

para 5 dite - Zeri

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar nga Serbia të kapërcejë menaxhimin e përhershëm të krizës në raport me Kosovën. Këto komente, Borrelli i bëri pas një takimi që pati sot me ministrin...

Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiçit për propozimin e BE-së

para 5 dite - ABC News

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Lajçak takohet me Daçiq, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 5 dite - GazetaBlic

Emisari Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka mirëpritur sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Daçiq. Lajcak përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar për...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - GazetaBlic

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Plani i BE për dialogun, Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiçit: Serbia të përshtasë politikën e jashtme

para 5 dite - Albeu

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Daçiq në Bruksel: Anëtarësimi i Kosovës në OKB është ‘vijë e kuqe’ për Beogradin

para 5 dite - Infokusi

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq tha në Bruksel se gjatë diskutimeve me shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrell, ua ka bërë të ditur se anëtarësimi i Kosovës në OKB është “vijë e kuqe” për Beogradin...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Evropa e Lirë

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Borrell mirëpret qëndrimin e Aleksandër Vuçiq për propozimin evropian për dialogun

para 5 dite - Lajmi.net

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Vuçiqi dha sinjale “dorëzimi” për planin franko-gjerman, reagon Borrell

para 5 dite - Infokusi

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

LAJÇAK TAKOHET ME DAÇIÇIN, DISKUTOJNË PËR DIALOGUN KOSOVË-SERBI

para 5 dite - KDPolitik

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka takuar sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Daçiç. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Lajçak ka njoftuar se kanë diskutuar...

BORRELL MIRËPRET QËNDRIMIN E VUÇIQIT PËR PROPOZIMIN E BE-SË

para 5 dite - KDPolitik

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Borrell lëvdon Vuçiç-in për fjalimin pas takimit me “pesëshen diplomatike”

para 5 dite - Bild

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, Josep Borrell, të martën ka zhvilluar një takim në Bruksel me ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, njoftoi...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiçit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Java News

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili flet për rrugën që çon përpara dialogun...

Lajçak takohet me Daçiqin, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 5 dite - Lajmi.net

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka mirëpritur sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Daçiq. Lajçak përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar për...

Daçiq në Bruksel: Anëtarësimi i Kosovës në OKB është ‘vijë e kuqe’ për Beogradin

para 5 dite - Lajm

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq tha në Bruksel se gjatë diskutimeve me shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrell, ua ka bërë të ditur se anëtarësimi i Kosovës në OKB është “vijë e kuqe” për Beogradin...

Daçiq në Bruksel: Anëtarësimi i Kosovës në OKB është ‘vijë e kuqe’ për Beogradin

para 5 dite - Bota Press

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq tha në Bruksel se gjatë diskutimeve me shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrell, ua ka bërë të ditur se anëtarësimi i Kosovës në OKB është “vijë e kuqe” për Beogradin...

Lajcak vazhdon takimet me shtete që s’e njohin Kosovën, takohet me të dërguarën e Greqisë

para 5 dite - Gazeta Metro

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, ka zhvilluar sot një takim me të dërguarën e Greqisë për Ballkanin Perëndimor, Sofia Grammata. Në njoftimin e tij të shkurtër,...

Daçiq në Bruksel: Anëtarësimi i Kosovës në OKB është ‘vijë e kuqe’ për Beogradin

para 5 dite - Top24

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq tha në Bruksel se gjatë diskutimeve me shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrell, ua ka bërë të ditur se anëtarësimi i Kosovës në OKB është “vijë e kuqe” për Beogradin...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Insajderi.org

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Plani i BE për Kosovën e Serbinë, analistët: Mund të arrihet në pranverë

para 6 dite - Klan

Plani i BE për Kosovën e Serbinë, analistët: Mund të arrihet në pranverë Ish-këshilltari i ish-kryenegociatores Edita Tahiri, Gazmir Rraci e sheh të nevojshme arritjen e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Lajm

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Lajçak takohet me Daçiq, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 5 dite - Infokusi

Emisari Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka mirëpritur sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Daçiq. Lajcak përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar për...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Infokusi

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Lajçak takohet me Daçiqin, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 5 dite - KosovaPress

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka mirëpritur sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Daçiq. Lajçak përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar për...

Lajçaku takohet me Daçiqin, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 5 dite - Insajderi.org

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka mirëpritur sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Daçiq. Lajçak përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar për...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Bota Press

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Lajçak takohet me Daçiqin në Bruksel, flasin për dialogun

para 5 dite - Arbresh

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar sot në Bruksel me ministrin e jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq. Përmes Twitterit, Lajçak tregoi se me kryediplomatin...

Lajçaku takohet me Daçiqin, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 5 dite - Ekonomia Online

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka mirëpritur sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Daçiq. Lajçak përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar për...

Lajçaku takohet me Daçiqin, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 5 dite - Epoka e Re

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka mirëpritur sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Daçiq. Lajçak përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar për...

Lajcak takohet me Dacic, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 5 dite - Gazeta Metro

Emisari Special i Bashkimit Europian (BE), për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka mirëpritur sot në Bruksel kryediplomatin serb, Ivica Dacic, transmeton Gazeta Metro. Lajcak në një postim në Twitter...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiçit për propozimin e BE-së

para 5 dite - FaxWeb

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Arbresh

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

para 5 dite - Epoka e Re

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun...

Borrell takohet me Dacic, flasin për dialogun Kosovë-Serbi: Duhet angazhim konstruktiv në propozimin e fundit të BE’së

para 5 dite - Gazeta Metro

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian (BE), Josep Borrell u takua të martën në Bruksel me Zëvendëskryeministrin e Parë dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Dacic, transmeton Gazeta Metro....

Borrell takohet me Daçiq, përsëritet nevoja për të pasur sukses në menaxhimin e përhershëm të krizës

para 5 dite - KosovaPress

Përfaqësuesi i Lartë Josep Borrell u takua të martën në Bruksel me Zëvendëskryeministrin e Parë dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçiq. Gjatë takimit të tyre, Përfaqësuesi i Lartë Borrell...

Vuçiç: Pasoja të mëdha për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

para 6 dite - Vizion Plus

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që u bë i njohur si nisma...

Lajçak takohet me ministrin e Jashtëm italian, bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

para 6 dite - Alsat-M

Ministri i Jashtëm i Italisë, Jose Manuel Albares, është takuar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbisë, Miroslav Lajçak. Lajçak me anë të një cicërime në Twitter ka deklaruar se ata kanë biseduar...

Dorëzohet Vuçiç: Rrezikojmë izolimin nëse nuk pranojmë propozimin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

para 6 dite - Gazeta Tema

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që u bë i njohur si nisma...

Lajçak nis ‘lobimin’ me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Telegrafi

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka nisur një sërë takimesh me vendet që nuk e kanë njohur Pavarësinë e Kosovën. Përmes llogarisë së tij në Twitter,...

Lajçak takohet me ministrin e Jashtëm italian, bisedojnë për dialogun

para 6 dite - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Italisë, Jose Manuel Albares, është takuar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbisë, Miroslav Lajçak. Lajçak me anë të një cicërime në Twitter ka deklaruar se ata kanë biseduar...

Miroslav Lajçak takohet me ministrin e Jashtëm italian, bisedojnë për dialogun

para 6 dite - OraInfo

Lajçak takohet me ministrin e Jashtëm italian, bisedojnë për dialogun. Ministri i Jashtëm i Italisë, Jose Manuel Albares, është takuar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbisë, Miroslav Lajçak....

Lajçak falënderon Sllovakinë për mbështetjen ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Marrëdhënieve me Evropën i Sllovakisë, Rastislav Kacer, ka biseduar për zhvillimet e fundit në Ballkanin Perëndimor me të dërguarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak....

Lajçak nëpër takime “intensive” me shtetet e BE-së që s’e njohin Kosovën

para 6 dite - Reporteri

Emisari sllovak i ngarkuar me çështje të dialogut Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar tri takime...

Lajçak nëpër takime me shtetet e BE-së që s’e njohin Kosovën

para 6 dite - Gazeta Express

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar tri takime këtë të hënë me përfaqësuesit e shteteve të Spanjës, Sllovakisë dhe Qipros, shtete...

Vuçiç: Pasoja të mëdha për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

para 6 dite - ABC News

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që u bë i njohur si nisma...

Lajçak zhvillon takime me përfaqësuesit e shteteve të BE-së që s’e njohin Kosovën

para 6 dite - Albeu

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar tri takime këtë të hënë me përfaqësuesit e shteteve të Spanjës, Sllovakisë dhe Qipros, shtete...

Lajçak konsultohet me ish-këshilltarin e Ahtisarit për dialogun e Kosovës me Serbinë

para 6 dite - Zeri

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçaka ka njoftuar se sot në Bruksel e ka takuar nënsekretarin për politika të Jashtme dhe të Sigurisë të Finlandës, Kai Sauer, i cili ka qenë edhe...

Lajçak në takime me shtetet e BE-së që s’e njohin Kosovën

para 6 dite - Indeks online

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar tri takime këtë të hënë me përfaqësuesit e shteteve të Spanjës, Sllovakisë dhe Qipros, shtete...

Lajçak nis ‘lobimin’ në shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Fakti Ditor

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka nisur një sërë takimesh me vendet që nuk e kanë njohur Pavarësinë e Kosovën. Përmes llogarisë së tij në Twitter,...

Lajçak takohet me ministrin e Jashtëm italian, bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

para 6 dite - Top24

Ministri i Jashtëm i Italisë, Jose Manuel Albares, është takuar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbisë, Miroslav Lajçak. Lajçak me anë të një cicërime në Twitter ka deklaruar se ata kanë biseduar...

Lajçak nëpër takime “intensive” me shtetet e BE-së që s’e njohin Kosovën

para 6 dite - Lapsi

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar tri takime këtë të hënë me përfaqësuesit e shteteve të Spanjës, Sllovakisë dhe Qipros, shtete...

Sllovakia falënderohet për mbështetjen ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - Revista

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Marrëdhënieve me Evropën i Sllovakisë, Rastislav Kacer, ka biseduar për zhvillimet e fundit në Ballkanin Perëndimor me të dërguarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak....

Sllovakia falënderohet për mbështetjen ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - Arbresh

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka biseduar për zhvillimet e fundit në Ballkanin Perëndimor me ministrin e Punëve të Jashtme dhe Marrëdhënieve me Evropën i Sllovakisë, Rastislav...

Lajçak konsultohet me ish-Këshilltarin e Ahtisarit për dialogun e Kosovës me Serbinë

para 6 dite - Infokusi

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçaka ka njoftuar se sot në Bruksel e ka takuar nënsekretarin për politika të Jashtme dhe të Sigurisë të Finlandës, Kai Sauer, i cili ka qenë edhe...

Lajçak nis ‘lobimin’ me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Ekonomia Online

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka nisur një sërë takimesh me vendet që nuk e kanë njohur Pavarësinë e Kosovën. Përmes llogarisë së tij në Twitter,...

Lajçak takohet me ministrin e Jashtëm italian, flasin për dialogun

para 6 dite - Arbresh

Ministri i Jashtëm i Italisë, Jose Manuel Albares, është takuar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbisë, Miroslav Lajçak. Lajçak me anë të një cicërime në Twitter ka deklaruar se ata kanë biseduar...

Daçiqi me gojën plot dialog për përfitime në dëm të Kosovës!

para 6 dite - Bota Sot

Daçiq, sonte tregoi realitetin se çka duan në Serbi në dialogun me Kosovën. Sonte ka qenë real në fjalën e tij, prej kur e mbaj mend në politikë. Sonte e pranoi se Kosova nuk është serbe. Sonte ai tregoi...

Lajçak konsultohet me ish-Këshilltarin e Ahtisarit

para 6 dite - Gazeta Express

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçaka ka njoftuar se sot në Bruksel e ka takuar nënsekretarin për politika të Jashtme dhe të Sigurisë të Finlandës, Kai Sauer, i cili ka qenë edhe...

Vuçiç: Pasoja të mëdha për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

para 6 dite - TV21

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që u bë i njohur si nisma...

Lajçak e informon ish-Këshilltarin e Ahtisarit për zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi

para 6 dite - Bota Sot

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak ka njoftuar se sot në Bruksel e ka takuar nënsekretarin për politika të Jashtme dhe të Sigurisë të Finlandës, Kai Sauer, i cili ka qenë edhe këshilltar...

Lajçak konsultohet me ish-Këshilltarin e Ahtisarit

para 6 dite - GazetaBlic

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçaka ka njoftuar se sot në Bruksel e ka takuar nënsekretarin për politika të Jashtme dhe të Sigurisë të Finlandës, Kai Sauer, i cili ka qenë edhe...

Miroslav Lajçak konsultohet me ish-Këshilltarin e Ahtisarit

para 6 dite - OraInfo

Lajçak konsultohet me ish-Këshilltarin e Ahtisarit. I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçaka ka njoftuar se sot në Bruksel e ka takuar nënsekretarin për politika të Jashtme dhe të Sigurisë...

Borrell: Presim përkushtim serioz dhe gatishmëri për angazhim konstruktiv për planin evropian

para 6 dite - Gazeta Express

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Daçiç: Serbia është e vendosur të vazhdojë dialogun me Kosovën

para 6 dite - Bota Sot

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç tha se Serbia është e vendosur të vazhdojë dialogun si e vetmja rrugë për zgjidhjen e të gjitha çështjeve të hapura, përfshirë edhe çështjen e Kosovës....

Josep Borrell: Presim përkushtim serioz dhe gatishmëri për angazhim konstruktiv për planin evropian

para 6 dite - OraInfo

Borrell: Presim përkushtim serioz dhe gatishmëri për angazhim konstruktiv për planin evropian. Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së...

Borrell thotë se propozimi evropian është rruga e vetme drejt uljes së tensioneve Kosovë-Serbi

para 6 dite - Indeks online

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar ministrat e Jashtëm të BE-së, mbi procesin e dialogut Kosovë-Serbi. Ai pret përkushtim serioz nga pala kosovare dhe ajo serbe, për...

Deklarata e Vuçiç: Serbia do ketë pasoja të mëdha nëse nuk pranojmë propozimin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

para 6 dite - Panorama

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që u bë i njohur si nisma...

Borrell: Presim përkushtim serioz dhe gatishmëri për angazhim konstruktiv p...

para 6 dite - BalkanWeb

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell i informon ministrat e jashtëm të BE’së për dialogun: Propozimi ynë ndërpren ciklin vicioz të krizave Kosovë-Serbi

para 6 dite - Reporteri

Shefi i Politikës së Jashtme të BE'së, Josep Borrell Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë...

Vuçiç: Pasoja të mëdha për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

para 6 dite - Zëri i Amerikës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që u bë i njohur si nisma...

Daçiç: Serbia është e vendosur të vazhdojë dialogun me Kosovën

para 6 dite - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç tha se Serbia është e vendosur të vazhdojë dialogun si e vetmja rrugë për zgjidhjen e të gjitha çështjeve të hapura, përfshirë edhe çështjen e Kosovës....

Lajçak nis takimet me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - RTK

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka takuar...

Borrell: Presim përkushtim serioz dhe gatishmëri për angazhim konstruktiv për planin evropian

para 6 dite - ABC News

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Vuçiç: Pasoja të mëdha për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

para 6 dite - InfoShqip

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që u bë i njohur si nisma...

Lajçak në një “mision” të ri, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Ditari.mk

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka përmendur...

Borrelli thotë se propozimi evropian ndihmon në tejkalimin e krizave

para 6 dite - Koha.net

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, u ka bërë thirrje të hënën Kosovës dhe Serbisë që të angazhohen në mënyrë konstruktive për të avancuar drejt...

“Misioni i ri” i Lajçakut, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Reporteri

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve...

Borrell: Presim angazhime serioze dhe gatishmëri për ta çuar përpara normalizimin e marrëdhënieve

para 6 dite - Top Channel

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë informuar ministrat e punëve të jashtme të Bashkimit...

Borrell për propozimin franko-gjerman: Thyen ciklin vicioz të krizës Kosovë-Serbi

para 6 dite - Gazeta Express

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë informuar ministrat e punëve të jashtme të Bashkimit...

Lajçaku falënderon Spanjën e Sllovakinë për mbështetjen dhënë dialogut Kosovë – Serbi

para 6 dite - Koha.net

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka falënderuar Spanjën “për mbështetjen e fortë për dialogun”. Lajçak ka njoftuar në Twitter për takimin që ka pasur të hënën me ministrin...

Lajçak takohet me ministrin e Jashtëm spanjoll, flasin për dialogun e nevojën për progres

para 6 dite - Reporteri

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka takuar ministrin e Jashtëm të Spanjës, Jose Manuel Albares, më të cilin kanë folur për çështjen e dialogut Kosovë – Serbi. Lajçak tha se...

Borrelli pret përkushtim serioz nga Kosova e Serbia ndaj propozimit evropian

para 6 dite - Koha.net

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell, ka thënë se pret përkushtim serioz dhe gatishmëri nga Kosova e Serbia për të avancuar para propozimin evropian, të njohur ndryshe si...

Borrell: Propozimi i BE-së për marrëveshjen Kosovë-Serbi, e vetmja mënyrë për të thyer rrethin vicioz të krizave në terren

para 6 dite - Kallxo

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të përkushtohen për avancim në propozimin e BE-së për normalizim të...

Lajçak e informon ministrin e Jashtëm spanjoll për dialogun Kosovë-Serbi

para 6 dite - Kallxo

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka falënderuar Spanjën për mbështetjen e fortë ndaj përpjekjeve të BE-së për dialogun. Lajçak ka njoftuar në Twitter...

Lajçak në një “mision” të ri, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Gazeta Express

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka përmendur...

Borrelli ministrave të BE-së: Propozimi evropian, rruga e vetme drejt uljes së tensioneve Kosovë-Serbi

para 6 dite - Infokusi

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar ministrat e Jashtëm të BE-së, mbi procesin e dialogut Kosovë-Serbi. Ai pret përkushtim serioz nga pala kosovare dhe ajo serbe, për...

Lajçak në një “mision” të ri, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Bota Sot

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka përmendur...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Borrell: Presim përkushtim serioz dhe gatishmëri për angazhim konstruktiv për planin evropian

para 6 dite - Panorama

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Propozimi franko-gjerman, Borrell: Presim përkushtim serioz nga Kosova e Serbia

para 6 dite - Zeri

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Lajçak në një “mision” të ri, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Albeu

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka përmendur...

Lajçak në një “mision” të ri, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Zeri

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka përmendur...

Miroslav Lajçak nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - OraInfo

Lajçak në një “mision” të ri, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën. I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues...

“Mbështetës për përpjekjet e dialogut Kosovë-Serbi”, Lajçak nis takimet me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - GazetaBlic

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka përmendur...

Borrell: Presim angazhime serioze dhe gatishmëri për ta çuar përpara normalizimin e marrëdhënieve

para 6 dite - Bota Sot

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë informuar ministrat e punëve të jashtme të Bashkimit...

Vuçiç: Pasoja të mëdha për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

para 6 dite - Lajm

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që u bë i njohur si nisma...

Zhvillimet e fundit, dialogu: Lajcak takohet në Bruksel me diplomatin finlandez Sauer

para 6 dite - Gazeta Metro

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, është takuar sot në Bruksel me nënsekretarin e Finlandës për Punë të Jashtme, Kai Sauer, transmeton Gazeta Metro. Përmes...

Daçiç: Serbia është e vendosur të vazhdojë dialogun me Kosovën

para 6 dite - Infokusi

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç tha se Serbia është e vendosur të vazhdojë dialogun si e vetmja rrugë për zgjidhjen e të gjitha çështjeve të hapura, përfshirë edhe çështjen e Kosovës....

Çfarë diskutuan: Lajcak takoi kryediplomatët e dy shteteve të BE’së që nuk njohin Kosovën

para 6 dite - Gazeta Metro

Emisari i Posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, të hënën zhvilloi dy takime ndarazi me kryediplomatin sllovak, Rastilav Kacer dhe kryediplomatin spanjoll, Jose Manuel...

Borrell i informon ministrat e BE-së mbi dialogun, pret nga Kosova e Serbia angazhim drejt normalizimit

para 6 dite - Arbresh

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar ministrat e Jashtëm të BE-së, mbi procesin e dialogut Kosovë-Serbi. Ai pret përkushtim serioz nga pala kosovare dhe ajo serbe, për...

Borrell i informon ministrat e jashtëm të BE-së për rezultatet dhe hapat e radhës në dialog

para 7 dite - Alsat-M

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak janë duke informuar ministrat e punëve të jashtme...

Borrell: Presim angazhime serioze dhe gatishmëri për ta çuar përpara normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

para 6 dite - Infokusi

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë informuar ministrat e punëve të jashtme të Bashkimit...

Lajçak në një “mision” të ri, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Desk.al

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka përmendur...

Lajçak në një “mision” të ri, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Infokusi

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka përmendur...

Lajçak edhe me një “mision”, nis takime me përfaqësues të shteteve të BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Lajmi.net

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të Bashkimit Evropian. Në përgjithësi takimet ishin të zhvilluara...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Borrell gati të informojë ministrat e BE-së për ecurinë e bisedimeve

para 7 dite - ABC News

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell: Presim angazhime serioze dhe gatishmëri për ta çuar përpara normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

para 6 dite - Lajmi.net

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë informuar ministrat e punëve të jashtme të Bashkimit...

Lajçaku me Fajonin dakordohen ta mbajnë Ballkanin Perëndimor lart në agjendën e BE-së

para 7 dite - GazetaBlic

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur javën me një takim me kryediplomaten e Sllovenisë, Tanja Fajon. Lajçak tha se në këtë dakim, dyshja u dakorduan që Ballkani Perëndimor...

Borrell për propozimin franko-gjerman: Thyen ciklin vicioz të krizës Kosovë-Serbi

para 6 dite - Bota Press

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë informuar ministrat e punëve të jashtme të Bashkimit...

Propozimi franko-gjerman, Borrell: E vetmja mënyrë për të thyer ciklin vicioz të krizës në terren

para 6 dite - Gazeta Metro

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë informuar ministrat e punëve të jashtme të Bashkimit...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Top Channel

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Reporteri

Kryediplomati evropian, Josep Borrell Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve...

Borrell i informon ministrat e jashtëm të BE-së për rezultatet dhe hapat e radhës në dialog

para 7 dite - Tetova Sot

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak janë duke informuar ministrat e punëve të jashtme...

“Misioni i ri” i Lajçakut, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Arbresh

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka përmendur...

Propozimi franko-gjerman, Borrell: Presim përkushtim serioz nga Kosova e Serbia

para 6 dite - Top24

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell: Presim përkushtim serioz nga Kosova e Serbia për propozimin franko-gjerman

para 6 dite - Populli

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell: Presim përkushtim serioz për angazhim konstruktiv për planin evropian

para 6 dite - Ekonomia Online

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Koha.net

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t'i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell: Presim përkushtim serioz për angazhim konstruktiv për planin evropian

para 6 dite - Epoka e Re

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i ka informuar sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

REL: Borell njofton sot ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - BalkanWeb

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Zhurnal

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Gazeta Express

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Lajcak takohet me kryediplomatin sllovak, e informon për vizitën e fundit në Kosovë dhe Serbi

para 6 dite - Gazeta Metro

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak është takuar sot me ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Rastilav Kacer, me të cilin ka biseduar rreth zhvillimeve...

Borrell: Presim angazhime serioze dhe gatishmëri për ta çuar përpara normalizimin e marrëdhënieve

para 6 dite - Pressonline

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë informuar ministrat e punëve të jashtme të Bashkimit...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Indeks online

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borell njofton sot ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - ABC News

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borell informon ministrat e jashtëm të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi

para 7 dite - Kallxo

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, do t’i informojë ministrat e jashtëm tё shteteve anëtare tё Bashkimit Evropian për hapat e ardhshëm në procesin...

Borrell: Presim angazhime serioze dhe gatishmëri për ta çuar përpara normalizimin e marrëdhënieve

para 6 dite - KosovaPress

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë informuar ministrat e punëve të jashtme të Bashkimit...

Lajçak në një “mision” të ri, nis takime me shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

para 6 dite - Bota Press

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takime me përfaqësues të disa shteteve të BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Lajçak ka përmendur...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Vizion Plus

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Klan

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Albeu

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrelli njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë - Serbi

para 7 dite - Zeri

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t'i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - GazetaBlic

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian Josep Borrell do të informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së për...

Daçiq: Asociacioni parakusht për bisedimet rreth një zgjidhjeje mes Kosovës dhe Serbisë

para 7 dite - Bota Sot

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe është thelbi i Marrëveshjes së Brukselit dhe se nuk synohet të jetë një organizatë joqeveritare. Ai...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - InfoShqip

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Daçiq: Asociacioni parakusht për bisedimet rreth një zgjidhjeje mes Kosovës dhe Serbisë

para 7 dite - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe është thelbi i Marrëveshjes së Brukselit dhe se nuk synohet të jetë një organizatë joqeveritare. Ai...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Shenja

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Takohen Fajon e Lajçak, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Reporteri

Ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon ka takuar sot përfaqësuesin special të BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Takimi u zhvillua pak para fillimit të mbledhjes së Këshillit...

SHBA e BE rrisin “presionin” për Kosovën dhe Serbinë, mediat në Beograd: Marrëveshja përfundimtare deri në qershor

para 7 dite - ABC News

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur një “ofensivë” të re duke ua bërë të qartë Prishtinës dhe Beogradit se duhet të vijojnë me dialogun, me qëllim tejkalimin e problemeve mes...

Fajoni takohet me Lajçakun, diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Zeri

Ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon, është takuar me emisarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak. Fajoni dhe Lajçaku kanë biseduar...

Fajon dhe Lajçaku bisedojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Indeks online

Ministrja e Jashtme e Sllovenisë, Tanja Fajon, është takuar me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbisë, Miroslav Lajçak. Në njoftimin e Ministrisë së Jashtme të Sllovenisë thuhet...

Kryediplomatja sllovene takim me emisarin Lajçak, temë Ballkani Perëndimor

para 7 dite - RTK

Vetëm disa ditë pasi qëndroi për vizitë zyrtare në Kosovë, ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon, takoi emisarin e BE-së në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Ministria e Punëve...

Fajon e Lajçak flasin për zhvillimet në Ballkan dhe dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - OraInfo

Ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon ka takuar sot përfaqësuesin special të BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Takimi u zhvillua pak para fillimit të mbledhjes së Këshillit...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Lajm

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Mediumi serb: Asociacioni deri në fund të prillit, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi deri në qershor

para 7 dite - Telegrafi

Viti 2023, ka filluar “në mënyrë dinamike”, me një ofensivë të madhe diplomatike ndaj Prishtinës dhe Beogradit, duke marrë parasysh se pritet të ketë një marrëveshje ndërmjet dy vendeve brenda këtij viti....

Fajon e Lajçak flasin për zhvillimet në Ballkan dhe dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Telegrafi

Ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon ka takuar sot përfaqësuesin special të BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Takimi u zhvillua pak para fillimit të mbledhjes së Këshillit...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Borrell gati të informojë ministrat e BE-së për ecurinë e bisedimeve

para 7 dite - FaxWeb

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Fajon takohet me Lajçakun, diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimorë

para 7 dite - Gazeta Express

Ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon është takuar me emisarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak. Fajon dhe Lajçak kanë biseduar...

“Nuk do ketë politikan “trim” që e nënshkruan Asociacionin, vetëm nëse e nxjerrin Hashimin nga qelitë e Hagës dhe ia vënë si ndihmës Mustafën”

para 7 dite - Bota Sot

Arritja e marrëveshjes përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është bërë synim kryesor i diplomatëve dhe shteteve perëndimore aktualisht. Përpjekjet serioze të BE-së dhe SHBA-së për të ndërmjetësuar...

Fajon e Lajçak flasin për zhvillimet në Ballkan dhe dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Bota Sot

Ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon ka takuar sot përfaqësuesin special të BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Takimi u zhvillua pak para fillimit të mbledhjes së Këshillit...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Lajmi.net

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Fajon takohet me Lajçakun, diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimorë

para 7 dite - GazetaBlic

Ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon është takuar me emisarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak. Fajon dhe Lajçak kanë biseduar...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Tetova Sot

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Fajon dhe Lajçaku bisedojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Tetova Sot

Ministrja e Jashtme e Sllovenisë, Tanja Fajon, është takuar me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbisë, Miroslav Lajçak. Në njoftimin e Ministrisë së Jashtme të Sllovenisë thuhet...

Borrell i informon ministrat e jashtëm të BE-së për rezultatet dhe hapat e radhës në dialog

para 7 dite - KosovaPress

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bashkë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak janë duke informuar ministrat e punëve të jashtme...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Infokusi

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Mediumi serb: Asociacioni deri në fund të prillit, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi deri në qershor

para 7 dite - Zeri

Viti 2023, ka filluar “në mënyrë dinamike”, me një ofensivë të madhe diplomatike ndaj Prishtinës dhe Beogradit, duke marrë parasysh se pritet të ketë një marrëveshje ndërmjet dy vendeve brenda këtij viti....

Shefi i BE-së, Josef Borrell, informon ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

para 7 dite - Radio Kosova e Lire

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, sot nga Brukseli informon ministrat e Jashtëm të BE-së, lidhur me ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe diskutimeve që i dërguari...

Mediumi serb: Asociacioni deri në fund të prillit, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi deri në qershor

para 7 dite - OraInfo

Viti 2023, ka filluar “në mënyrë dinamike”, me një ofensivë të madhe diplomatike ndaj Prishtinës dhe Beogradit, duke marrë parasysh se pritet të ketë një marrëveshje ndërmjet dy vendeve brenda këtij viti....

Fajon takohet me Lajçakun, diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimorë

para 7 dite - GazetaBlic

Ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon është takuar me emisarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak. Fajon dhe Lajçak kanë biseduar...

Mediumi serb: Asociacioni deri në fund të prillit, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi deri në qershor

para 7 dite - Shenja

Viti 2023, ka filluar “në mënyrë dinamike”, me një ofensivë të madhe diplomatike ndaj Prishtinës dhe Beogradit, duke marrë parasysh se pritet të ketë një marrëveshje ndërmjet dy vendeve brenda këtij viti....

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Gazeta Metro

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Borrelli njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Epoka e Re

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Daçiq: Asociacioni parakusht për bisedimet rreth një zgjidhjeje mes Kosovës dhe Serbisë

para 7 dite - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni  i Komunave me shumicë serbe është thelbi i Marrëveshjes së Brukselit dhe se nuk synohet të jetë një organizatë joqeveritare....

Mediumi serb: Asociacioni deri në fund të prillit, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi deri në qershor

para 7 dite - Infokusi

Viti 2023, për të cilin është thënë se do të jetë ai gjatë të cilit pritet një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka filluar “në mënyrë dinamike”, me një ofensivë të madhe diplomatike ndaj Prishtinës...

Fajon e Lajçak flasin për zhvillimet në Ballkan dhe dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Infokusi

Ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon ka takuar sot përfaqësuesin special të BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Takimi u zhvillua pak para fillimit të mbledhjes së Këshillit...

Mediumi serb: Asociacioni deri në fund të prillit, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi deri në qershor

para 7 dite - Top24

Viti 2023, ka filluar “në mënyrë dinamike”, me një ofensivë të madhe diplomatike ndaj Prishtinës dhe Beogradit, duke marrë parasysh se pritet të ketë një marrëveshje ndërmjet dy vendeve brenda këtij viti....

Mediumi serb: Asociacioni deri në fund të prillit, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi deri në qershor

para 7 dite - Insajderi.org

Viti 2023, ka filluar “në mënyrë dinamike”, me një ofensivë të madhe diplomatike ndaj Prishtinës dhe Beogradit, duke marrë parasysh se pritet të ketë një marrëveshje ndërmjet dy vendeve brenda këtij viti....

Takohen Fajon e Lajçak, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

para 7 dite - Ekonomia Online

Ministrja e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon ka takuar sot përfaqësuesin special të BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Takimi u zhvillua pak para fillimit të mbledhjes së Këshillit...

Koalicione të reja të sponsorizuara nga SHBA

para një jave - Portalb

Këshilltarët kryesorë të politikës së jashtme të shteteve të BE-së, ndërmjetësi Miroslav Lajçak dhe zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit Gabriel Escobar, kanë vizituar Kosovën dhe Serbinë për të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK