Chollet bisedon me Kurtin, e inkurajon që ta pranojë propozimin e BE-së

para 5 dite - Ina

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, tha se ka inkurajuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, që të pranojë propozimin e BE-së për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë....

Chollet i kërkon Kurtit që ta pranojë propozimin evropian

para 5 dite - Koha.net

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka diskutuar të martën me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ata kanë biseduar për propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Dodik për Asociacionin: Një ditë do të jetë si Republika Sërpska

para 5 dite - Koha.net

Presidenti i entitetit të Republika Sërpskas, Milorad Dodik, ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe në Kosovë një ditë do të jetë një Republika Sërpska. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,...

Telefonata me Kurtin, Chollet i kërkon që të lëvizet për çështjen e Asociacionit

para 5 dite - Gazeta Express

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Chollet përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar...

Chollet flet me Kurtin: Diskutuam për propozimin e BE-së, i kërkuam Kosovës ta pranojë atë

para 5 dite - Reporteri

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka folur me kryeministrin e Kosoës, Albin Kurtin, ku temë e diskutimit ishte propozimi i BE-së për normalizimin e marrëdhënieve me Serbisë....

Chollet telefonon Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin franko-gjerman

para 5 dite - Gazeta Express

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka njoftuar për një telefonatë të zhvilluar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Chollet ka bërë të ditur se me Kurtin ka diskutuar lidhur...

Dodik: Asociacioni në Kosovës një ditë do të bëhet Republikë Serbe

para 5 dite - Reporteri

Lideri nacionalist serb i Bosnje-Hercegovinës, Milorad Dodik Presidenti i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka arritur ta kthejë çështjen e Kosovës...

Chollet telefonon Kurtin, i kërkon që të pranojë propozimin evropian

para 5 dite - ABC News

Këshilltari në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Siç ka bërë me dije ai përmes Twitter-it, Chollet i ka kërkuar Kurtit...

Chollet i kërkon Kurtit ta pranojë propozimin evropian

para 5 dite - Kallxo

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka diskutuar sot me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi....

Hill: Asociacioni obligim, por nuk mund të krijohet menjëherë

para 5 dite - GazetaBlic

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Dodik lavdëron Vuçiqin: Asociacioni në Kosovë do të bëhet një ditë Republika Srpska

para 5 dite - Gazeta Express

Presidenti i entitetit të Republikës Srpska, Milorad Dodik, tha se presidenti serb, Aleksandër Vuçiq arriti ta kthejë çështjen e Kosovës nga një pozicion humbës në agjendë dhe në fokus të interesit. Ai...

Këshilltari i DASH-it flet me Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin europian

para 5 dite - Bota Sot

Këshilltari i lartë në Departamentin Amerikan të Shtetit (DASH), Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar sonte me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Siç shkruan në një cicërimë në twitter, Chollet...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Ina

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Chollet flet me Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin europian

para 5 dite - Indeks online

Këshilltari në Departamentin Amerikan të Shtetit (DASH), Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar sonte me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Siç shkruan në një cicërimë në twitter, Chollet i ka...

Chollet telefonon Kurtin, i kërkon ta pranojë propozimin evropian

para 5 dite - Zeri

Këshilltari i lartë në Departamentin Amerikan të Shtetit (DASH), Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar sonte me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Siç shkruan në një cicërimë në twitter, Chollet...

Chollet i kërkon Kurtit ta pranojë propozimin e BE-së

para 5 dite - RTK

Këshilltari i Lartë i Departamentit të Shtetit, Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar gjatë ditës së sotme me kryeministrin Albin Kurti. Temë diskutimi ka qenë propozimin evropian për normalizimin...

Ambasada e SHBA-së konfirmon diskutimin për Asociacionin më 31 janar

para 5 dite - RTK

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka konfirmuar organizimin e një diskutimi mbi Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në Kosovë, që do të mbahet më 31 janar. Në një përgjigje...

Tregon qëllimin e vërtetë të Serbisë, Dodik: Asociacioni do të jetë ‘Republika Srpska’ në Kosovë

para 5 dite - Telegrafi

Presidenti i entitetit të Republikës Srpska, Milorad Dodik, ka treguar qëllimin e vërtetë të Serbisë lidhur me formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, duke thënë se “Asociacioni një ditë...

Derek Chollet flet me Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin evropian

para 5 dite - OraInfo

Chollet flet me Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin evropian. Këshilltari i lartë në Departamentin Amerikan të Shtetit (DASH), Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar sonte me kryeministrin...

Chollet flet me Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin europian

para 5 dite - GazetaBlic

Këshilltari në Departamentin Amerikan të Shtetit (DASH), Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar sonte me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Siç shkruan në një cicërimë në twitter, Chollet i ka...

Dodik: Asociacioni i Kosovës një ditë do të bëhet Republikë Serbe

para 5 dite - Zeri

Presidenti i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka arritur ta kthejë çështjen e Kosovës nga një pozicion humbës në agjendë dhe në fokus të interesit,...

Lajmërohet Dodik: Asociacioni i Kosovës një ditë do të bëhet Republikë Serbe

para 5 dite - Bota Sot

Presidenti i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka arritur ta kthejë çështjen e Kosovës nga një pozicion humbës në agjendë dhe në fokus të interesit,...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Panorama

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë mikpritëse e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Dodik: Asociacioni i Kosovës një ditë do të bëhet Republikë Serbe

para 5 dite - Indeks online

Presidenti i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka arritur ta kthejë çështjen e Kosovës nga një pozicion humbës në agjendë dhe në fokus të interesit,...

Milorad Dodik: Asociacioni i Kosovës një ditë do të bëhet Republikë Serbe

para 5 dite - OraInfo

Dodik: Asociacioni i Kosovës një ditë do të bëhet Republikë Serbe. Presidenti i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka arritur ta kthejë çështjen...

E konfirmon Ambasada Amerikane në Kosovë: Më 31 janar diskutim për Asociacionin

para 5 dite - TV21

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë konfirmoi diskutimin për Asociacionin e komunave me shumicë serbe që pirtet të mbahet më datë 31 janar. Në një përgjigje për KosovaPress, Ambasada...

Ambasadori amerikan në Serbi: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - Top Channel

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Qeveria hesht pas iniciativës së amerikanëve për konsultime rreth Asociacionit

para 5 dite - Koha.net

Ndryshe prej përcaktimit të kryeministrit Albin Kurti, eksponentë të qeverisë të cilën e drejton, kanë paralajmëruar pjesëmarrje në diskutimet e Ambasadës së SHBA-së për Asociacionin e Komunave me Shumicë...

Chollet i kërkon Kurtit ta pranojë propozimin evropian për normalizimin e raporteve me Serbinë

para 5 dite - Shenja

Zyrtari amerikan Derek Chollet ka biseduar përmes telefonit me Kurtin, të cilit i ka kërkuar të pranojë propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Këshilltari në Departamentin...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Telegrafi

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar një grup divers të liderëve...

Telefonata me Kurtin, Chollet i kërkon që të lëvizet për çështjen e Asociacionit

para 5 dite - Infokusi

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Chollet përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar...

Ambasada e ShBA-së: Po organizojmë diskutim lidhur me Asociacionin për të avancuar integrimin e Kosovës

para 5 dite - Klan Kosova

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka konfirmuar se do ta organizojë një takim ku do të diskutohet lidhur me Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Në një përgjigje për klankosova.tv,...

Ambasadori Hill: Mirëpres synimin e Serbisë për të shqyrtuar propozimin për marrëveshje me Kosovën

para 5 dite - Vizion Plus

Ambasadori amerikan në Beograd, Christofer Hill tha sot se e mirëpret synimin e Serbisë për të shqyrtuar propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, duke ju referuar qëndrimeve të...

Hill: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - Koha.net

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Ambasada e SHBA-së e konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Koha.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë e ka konfirmuar organizimin e një diskutimi mbi Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në Kosovë, që do të mbahet më 31 janar. Në një përgjigje...

Ambasadori amerikan në Serbi: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - TV21

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Ambasada e SHBA-së e konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Reporteri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë e ka konfirmuar organizimin e një diskutimi mbi Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në Kosovë,...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Kallxo

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Chollet telefonon Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin evropian për dialogun

para 5 dite - Lajmi.net

Këshilltari në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Siç shkruan në një cicërimë në Twitter, Chollet i ka kërkuar atij...

Chollet flet me Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin europian

para 5 dite - Infokusi

Këshilltari në Departamentin Amerikan të Shtetit (DASH), Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar sonte me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Siç shkruan në një cicërimë në twitter, Chollet i ka...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Nistori

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Asociacioni është i rrezikshëm, do të jetë "bombë e kurdisur"

para 5 dite - Bota Sot

Presioni amerikan po shtohet çdo ditë e më shumë në qeverinë e Kosovws për formimin e Asociacionit. Derisa kryeministri Albin Kurti mundohet të bëjw lëvizje taktike me planin franko-gjerman për të shmangur...

Hill: Asociacioni obligim, por nuk mund të krijohet menjëherë

para 5 dite - Ina

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Hill: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - Portalb

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit, raporton REL . “Të gjithë...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Zeri

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Hill: Asociacioni, obligim nga Marrëveshja e Brukselit, por nuk mund të krijohet menjëherë

para 5 dite - Telegrafi

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

E konfirmon për Express ambasada amerikane: Më 31 janar diskutim për Asociacionin, të ftuar edhe qeveritarët

para 5 dite - Gazeta Express

Ambasada amerikane në Kosovë, e ka konfirmuar për Gazetën Express se më 31 janar do ta organizojë një diskutim për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe. Në një përgjigje për gazetën, zëdhënësi i ambasadës,...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - GazetaBlic

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Ambasadori Hill: Mirëpres synimin e Serbisë për të shqyrtuar propozimin për marrëveshje me Kosovën

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Ambasadori amerikan në Beograd, Christofer Hill tha sot se e mirëpret synimin e Serbisë për të shqyrtuar propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, duke ju referuar qëndrimeve të...

E konfirmon Ambasada Amerikane në Kosovë: Më 31 janar diskutim për Asociacionin, të ftuar edhe qeveritarët

para 5 dite - Albeu

Ambasada amerikane në Kosovë, e ka konfirmuar për Gazetën Express se më 31 janar do ta organizojë një diskutim për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe. Në një përgjigje për gazetën, zëdhënësi i ambasadës,...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Evropa e Lirë

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

E konfirmon Ambasada Amerikane në Kosovë: Më 31 janar diskutim për Asociacionin

para 5 dite - ABC News

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë konfirmoi diskutimin për Asociacionin e komunave me shumicë serbe që pirtet të mbahet më datë 31 janar. Në një përgjigje për KosovaPress, Ambasada...

Ambasada amerikane: Më 31 janar diskutim për Asociacionin, të ftuar edhe qeveritarët

para 5 dite - OraInfo

Ambasada amerikane në Kosovë, e ka konfirmuar për Gazetën Express se më 31 janar do ta organizojë një diskutim për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe. Në një përgjigje për gazetën, zëdhënësi i ambasadës,...

Hill: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - Kallxo

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Chollet i kërkon Kurtit ta pranojë propozimin evropian për normalizimin e raporteve me Serbinë

para 5 dite - Epoka e Re

Zyrtari amerikan Derek Chollet ka biseduar përmes telefonit me Kurtin, të cilit i ka kërkuar të pranojë propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Këshilltari në Departamentin...

AMBASADA AMERIKANE KONFIRMON ORGANIZIMIN E DISKUTIMIT PËR ASOCIACIONIN

para 5 dite - KDPolitik

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Dodik: Asociacioni i Kosovës një ditë do të bëhet Republikë Serbe

para 5 dite - Infokusi

Presidenti i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka arritur ta kthejë çështjen e Kosovës nga një pozicion humbës në agjendë dhe në fokus të interesit,...

Ambasada e Amerikës do të organizojë diskutim për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në Kosovë

para 5 dite - Bota Sot

Më 31 janar, Ambasada e Amerikës do të organizojë një diskutim për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe (ASM) në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë....

Hill: Asociacioni obligim, por nuk mund të krijohet menjëherë

para 5 dite - RTK

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Chollet flet me Kurtin, i kërkon ta pranojë propozimin evropian

para 5 dite - Lajm

Këshilltari i lartë në Departamentin Amerikan të Shtetit (DASH), Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar sonte me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Siç shkruan në një cicërimë në twitter, Chollet...

Telefonata me Kurtin, Chollet i kërkon që të lëvizet për çështjen e Asociacionit

para 5 dite - Fakti Ditor

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Chollet përmes një cicërime në Twitter ka njoftuar se kanë diskutuar...

Chollet telefonon Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin franko-gjerman

para 5 dite - Bota Press

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka njoftuar për një telefonatë të zhvilluar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Chollet ka bërë të ditur se me Kurtin ka diskutuar lidhur...

Vegla e Putinit, Dodik: Asociacioni në Kosovës një ditë do të bëhet Republikë Serbe

para 5 dite - Gazeta Metro

Presidenti i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka arritur ta kthejë çështjen e Kosovës nga një pozicion humbës në agjendë dhe në fokus të interesit,...

Chollet bisedë telefonike me Albin Kurtin, ja çfarë i ka kërkuar

para 5 dite - FaxWeb

Këshilltari në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Siç ka bërë me dije ai përmes Twitter-it, Chollet i ka kërkuar Kurtit...

Hill: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - Evropa e Lirë

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Hill: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - Indeks online

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill , ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët...

Hill: Formimi i Asociacionit është një parakusht për të ecur përpara

para 6 dite - Reporteri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe pastaj të procedohet me planin franko-gjerman....

Paralajmërimi i ambasadorëve: Refuzimi i propozimit të BE-së sjell pasoja

para 5 dite - Infokusi

Ambasadorja e Gjermanisë në Serbi, Anke Konrad dhe ambasadori i Francës në Serbi, Pierre Cochar, kanë folur të martën rreth propozimit të Bashkimit Evropian për marrëveshjen Kosovë-Serbi. “Gjermania dhe...

Asociacioni është i rrezikshëm, do të jetë “bombë e kurdisur”

para 5 dite - Flaka

NGA: FATON MEHMETI Presioni amerikan po shtohet çdo ditë e më shumë në qeverinë e Kosovws për formimin e Asociacionit. Derisa kryeministri Albin Kurti mundohet të bëjw lëvizje taktike me planin franko-gjerman...

Dodik: Asociacioni në Kosovë një ditë do të bëhet Republikë Serbe

para 5 dite - Epoka e Re

Presidenti i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik, ka thënë se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka arritur ta kthejë çështjen e Kosovës nga një pozicion humbës në agjendë dhe në fokus të interesit,...

Chollet flet me Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin evropian

para 5 dite - KosovaPress

Këshilltari në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Siç shkruan në një cicërimë në Twitter, Chollet i ka kërkuar atij...

Chollet e thërret Kurtin në telefon, ia kërkon themelimin e Asociacionit dhe pranimin e propozimit të BE’së

para 5 dite - Gazeta Metro

Këshilltari Special i Departamentit të Shtetit Amerikan, Derek Chollet, e ka telefonuar kryeministrin Albin Kurti, duke i kërkuar që ta pranojë propozimin e BE’së, për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë...

Zëvendësja e Kurtit do të marrë pjesë në diskutimet e ambasadës amerikane për Asociacionin

para 5 dite - Gazeta Metro

Më 31 janar, Ambasada e Amerikës do të organizojë një diskutim për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe (ASM) në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë....

Chollet flet me Kurtin, i kërkon që ta pranojë propozimin e BE-së

para 5 dite - Insajderi.org

Këshilltari në Departamentin Amerikan të Shtetit (DASH), Derek Chollet, ka bërë të ditur se ka biseduar sonte me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Në një postim në Twitter, Chollet i ka kërkuar atij...

Chollet bisedon me Kurtin, i kërkon pranimin e propozimit franko-gjerman

para 5 dite - Arbresh

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka biseduar sot me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, lidhur me propozimin e Bashkimit Evropian për normalizim të marrëdhënieve të Kosovës...

Dodik: Asociacioni i Kosovës një ditë do të bëhet Republikë Serbe

para 5 dite - Bota Press

Presidenti i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka arritur ta kthejë çështjen e Kosovës nga një pozicion humbës në agjendë dhe në fokus të interesit,...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Shenja

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar një grup divers të liderëve...

Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - Reporteri

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Ambasada amerikane konfirmon thirrjen për diskutim për Asociacionin

para 5 dite - Lajmi.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë konfirmoi diskutimin për Asociacionin e komunave me shumicë serbe që pirtet të mbahet më datë 31 janar. Në një përgjigje për KosovaPress, Ambasada...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Infokusi

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Ambasadori i SHBA në Boegrad: Një herë Asociacioni, pastaj pason plani franko-gjerman

para 6 dite - Albeu

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe pastaj të procedohet me planin franko-gjerman....

Rashiqi konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - Koha.net

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - OraInfo

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Christofer Hill: Një herë Asociacioni, pastaj pason plani franko-gjerman

para 6 dite - OraInfo

Hill: Një herë Asociacioni, pastaj pason plani franko-gjerman. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave...

Ambasada amerikane konfirmon thirrjen për diskutim për Asociacionin

para 5 dite - Fakti Ditor

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë konfirmoi diskutimin për Asociacionin e komunave me shumicë serbe që pirtet të mbahet më datë 31 janar. Në një përgjigje për KosovaPress, Ambasada...

Formimi i Asociacionit, Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së

para 6 dite - Telegrafi

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Hill: Një herë Asociacioni, pastaj pason plani franko-gjerman

para 6 dite - Gazeta Express

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe pastaj të procedohet me planin franko-gjerman....

“Subjekti të ri serb në Ballkan”/ Juristi jep alarmin në rast se formohet Asociacioni

para 6 dite - Bota Sot

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ftuar partitë politike në një diskutim të përbashkët, më 31 janar. Thuhet se temë diskutimi e këtij takimi, iniciuar nga ambasadori Jeff Hovenier, do të...

Hill: Një herë Asociacioni, pastaj pason plani franko-gjerman

para 6 dite - Zeri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe pastaj të procedohet me planin franko-gjerman....

Ambasadori amerikan: Formimi i Asociacionit, element kyç që Kosova e Serbia të ecin përpara

para 5 dite - Lajmi.net

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka deklaruar sot se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është një element thelbësor që Kosova dhe Serbia të ecin përpara në dialog....

Hill: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - Infokusi

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Ambasadori amerikan: Një herë Asociacioni, pastaj pason plani franko-gjerman

para 6 dite - Bota Sot

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe pastaj të procedohet me planin franko-gjerman....

Hill: Formimi i Asociacionit është një parakusht për të ecur përpara

para 6 dite - GazetaBlic

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe pastaj të procedohet me planin franko-gjerman....

ShBA i nis konsultimet për Asociacionin, Ministri i Kurtit e konfirmon se ka marrë ftesë për takim

para 6 dite - Indeks online

Amerikanët kanë nisur ftesat për diskutime rreth formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Një nga ta që e ka marrë ftesën është ministri i Qeverisë Kurti, Nenad Rashiq. Ministri për Komunitete...

SHBA-ja nis konsultimet për Asociacionin, ministri i Kurtit e konfirmon ftesën për takim

para 6 dite - Zeri

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Nenad Rashiç konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - ABC News

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiç, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Hill: Asociacioni, obligim nga Marrëveshja e Brukselit, por nuk mund të krijohet menjëherë

para 5 dite - Gazeta Metro

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Ambasadori amerikan në Serbi: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - KosovaPress

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Lajm

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Insajderi.org

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Ambasadori amerikan në Serbi: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - Pressonline

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Ambasada amerikane konfirmon thirrjen për diskutim për Asociacionin

para 5 dite - Epoka e Re

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë konfirmoi diskutimin për Asociacionin e komunave me shumicë serbe që pirtet të mbahet më datë 31 janar. Në një përgjigje për KosovaPress, Ambasada...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Ekonomia Online

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar një grup divers të liderëve...

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

para 5 dite - Arbresh

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se më 31 janar do të jetë nikoqire e një diskutimi për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Ne jemi duke ftuar...

Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - Bota Sot

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - Evropa e Lirë

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Nenad Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - GazetaBlic

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Hill: Formimi i Asociacionit është një parakusht për të ecur përpara

para 6 dite - Infokusi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe pastaj të procedohet me planin franko-gjerman....

E konfirmon Ambasada Amerikane: Me këtë datë diskutimi për Asociacionin, të ftuar edhe qeveritarët

para 5 dite - Bota Press

Ambasada amerikane në Kosovë, e ka konfirmuar për Gazetën Express se më 31 janar do ta organizojë një diskutim për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe. Në një përgjigje për gazetën, zëdhënësi i ambasadës,...

E konfirmon Ambasada Amerikane: Më 31 janar diskutim për Asociacionin, të ftuar edhe qeveritarët

para 5 dite - Gazeta Metro

Ambasada amerikane në Kosovë, e ka konfirmuar se më 31 janar do ta organizojë një diskutim për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe. Në një përgjigje për gazetën Express, zëdhënësi i ambasadës, ka...

Hill: Asociacioni obligim, por nuk mund të krijohet menjëherë

para 5 dite - Arbresh

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Ambasada e Amerikës do të organizojë diskutim për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në Kosovë

para 5 dite - KosovaPress

Më 31 janar, Ambasada e Amerikës do të organizojë një diskutim për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe (ASM) në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë....

Hill: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - Fakti Ditor

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

Hill: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

para 5 dite - Lajm

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është obligim që del prej Marrëveshjes së Brukselit. “Të gjithë negociatorët dhe...

“Asociacioni në rend të parë, plani franko-gjerman pastaj”, thotë Hill

para 5 dite - Insajderi.org

“Në rend të parë Asociacioni, pastaj plani franko-gjerman”. Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, ripërsëriti qëndrimin e ShBA’së se zbatimi i marrëveshjes për Asociacionin e Komunave me shumicë...

Amerika ia nis konsultimeve për Asociacionin, Ministri i Kurtit e konfirmon se ka marrë ftesë për takim

para 6 dite - Fakti Ditor

Amerikanët kanë nisur ftesat për diskutime rreth formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Një nga ta që e ka marrë ftesën është ministri i Qeverisë Kurti, Nenad Rashiq. Ministri për Komunitete...

Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - Infokusi

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

SHBA-ja nis konsultimet për Asociacionin, ministri Rashiq e konfirmon ftesën për takim

para 6 dite - Epoka e Re

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - Lajmi.net

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - Lajm

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Rasic konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA’së për Asociacionin

para 6 dite - Gazeta Metro

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rasic, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Ambasadori Hill i qartë dhe i prerë: Një herë Asociacioni, pastaj pason plani franko-gjerman

para 6 dite - Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe pastaj të procedohet me planin...

Hill: Një herë të themelohet Asociacioni pastaj të vazhdohet me planin franko-gjerman

para 6 dite - Bota Press

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe pastaj të procedohet me planin franko-gjerman....

Ambasadori Hill i qartë dhe i prerë: Një herë Asociacioni, pastaj pason plani franko-gjerman

para 6 dite - Gazeta Metro

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Beograd, Christopher Hill ka thënë se fillimisht duhet që të krijohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe pastaj të procedohet me planin...

SHBA-të nisin konsultimet për Asociacionin, Ministri i Qeverisë Kurti e konfirmon ftesën për takim

para 6 dite - Insajderi.org

Amerikanët kanë nisur ftesat për diskutime rreth formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Një nga ta që e ka marrë ftesën është ministri i Qeverisë Kurti, Nenad Rashiq. Ministri për Komunitete...

Ambasadori i ShBA-së në Serbi: Një herë asociacioni, pastaj pason plani franko-gjerman

para 6 dite - Epoka e Re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Beograd, Christopher Hill, ka thënë se fillimisht duhet të krijohet Asociacioni i komunave me shumicë serbe dhe pastaj të procedohet me planin franko-gjerman....

Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - Arbresh

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Amerika ia nis konsultimeve për Asociacionin, Ministri i Kurtit e konfirmon se ka marrë ftesë për takim

para 6 dite - Gazeta Metro

Amerikanët kanë nisur ftesat për diskutime rreth formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Një nga ta që e ka marrë ftesën është ministri i Qeverisë Kurti, Nenad Rashiq. Ministri për Komunitete...

Rashiq konfirmon pjesëmarrjen në diskutimet e SHBA-së për Asociacionin

para 6 dite - Ekonomia Online

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në një diskutim, më 31 janar, për formimin e Asociacionit të...

Tha që Asociacioni çon te marrëveshja/ Vjen reagimi i ashpër nga LVV për Hazirin!

para 6 dite - Bota Sot

Gjatë mbrëmjes së djeshme nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se kusht për një marrëveshje të re me Serbinë është themelimi i Asociacionit të Komuanve Serbe. Ai ka thënë se ky është kusht për Kosovën....

Haziri: Asociacioni është korridor që çon te marrëveshja, askush s’i ka faj Kurtit që duhet të hyjë në të

para 6 dite - GazetaBlic

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se kusht për një marrëveshje të re me Serbinë është themelimi i Asociacionit të Komuanve Serbe. AI ka thënë se ky është kusht për Kosovën. Sipas Hazirit, i cili...

Haziri, LDK: Asociacioni është korridor për marrëveshje me Serbinë, s’i ka kush faj Kurtit që duhet të hyjë në të

para 6 dite - Reporteri

Nënkryetari i LDK'së, Lutfi Haziri Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur për rëndësinë e themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Sipas tij, Asociacioni shërben...

U raportua se ambasada amerikane do të organizojë më 31 janar diskutim për Asociacionin, deklarohet Haziri

para 6 dite - Bota Sot

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se nuk e ka parë ftesën e ambasadës amerikane në Kosovë për një diskutim për çështjen e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe....

U raportua se ambasada amerikane do të organizojë më 31 janar diskutim për Asociacionin, flet Haziri

para 6 dite - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se nuk e ka parë ftesën e ambasadës amerikane në Kosovë për një diskutim për çështjen e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe....

Haziri: E ftoj Kurtin t’i tregojë popullit cilat janë pasojat për Kosovën nëse e refuzon marrëveshjen

para 6 dite - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duhet t’i tregojë popullit se cilat do të jenë pasojat nëse e refuzon marrëveshjen me Serbinë....

Haziri: Asociacioni është korridor që çon te marrëveshja, askush s’i ka faj Kurtit që duhet të hyjë në të

para 6 dite - Gazeta Express

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se kusht për një marrëveshje të re me Serbinë është themelimi i Asociacionit të Komuanve Serbe. AI ka thënë se ky është kusht për Kosovën. Sipas Hazirit, i cili...

Haziri: Asociacioni është korridor që çon te marrëveshja, askush s’i ka faj Kurtit që duhet të hyjë në të

para 6 dite - Zeri

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se kusht për një marrëveshje të re me Serbinë është themelimi i Asociacionit të Komuanve Serbe. Ai ka thënë se ky është kusht për Kosovën. Sipas Hazirit, i cili...

Lutfi Haziri: E ftoj Kurtin t’i tregojë popullit cilat janë pasojat për Kosovën nëse e refuzon marrëveshjen

para 6 dite - GazetaBlic

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duhet t’i tregojë popullit se cilat do të jenë pasojat nëse e refuzon marrëveshjen me Serbinë....

Lutfi Haziri: Asociacioni është korridor që çon te marrëveshja, askush s’i ka faj Kurtit që duhet të hyjë në të

para 6 dite - Bota Sot

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se kusht për një marrëveshje të re me Serbinë është themelimi i Asociacionit të Komuanve Serbe. AI ka thënë se ky është kusht për Kosovën. Sipas Hazirit, i cili...

Haziri: Asociacioni është korridor që çon te marrëveshja, askush s’i ka faj Kurtit që duhet të hyjë në të

para 6 dite - Indeks online

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se kusht për një marrëveshje të re me Serbinë është themelimi i Asociacionit të Komuanve Serbe. AI ka thënë se ky është kusht për Kosovën. Sipas Hazirit, i cili...

Haziri: E ftoj Kurtin t’i tregojë popullit cilat janë pasojat për Kosovën nëse e refuzon marrëveshjen

para 6 dite - Zeri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duhet t’i tregojë popullit se cilat do të jenë pasojat nëse e refuzon marrëveshjen me Serbinë....

Nënkryetarja e LDK-së: E ftoj Kurtin t’i tregojë popullit cilat janë pasojat për Kosovën nëse e refuzon marrëveshjen

para 6 dite - OraInfo

Haziri: E ftoj Kurtin t’i tregojë popullit cilat janë pasojat për Kosovën nëse e refuzon marrëveshjen. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri i Kosovës,...

Haziri: Asociacioni është korridor që çon te marrëveshja, askush s’i ka faj Kurtit që duhet të hyjë në të

para 6 dite - Infokusi

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se kusht për një marrëveshje të re me Serbinë është themelimi i Asociacionit të Komuanve Serbe. AI ka thënë se ky është kusht për Kosovën. Sipas Hazirit, i cili...

Ambasada e SHBA-së fton partitë politike në diskutim për çështjen e Asociacionit

para 6 dite - Reporteri

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ftuar partitë politike në një diskutim të përbashkët, më 31 janar. Mësohet se temë diskutimi e këtij takimi,...

Ambasada e SHBA-së do të organizojë diskutim për Asociacionin

para 6 dite - Koha.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, më 31 janar do të organizojë një diskutim për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. Në këtë diskutim ambasada e SHBA-së do të sjellë...

Hovenier thërret liderët e partive, analisti përmend planin e Ahtisarit: Kosova s’ka pse shqetësohet për Asociacionin

para 6 dite - GazetaBlic

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier do të ftojë në diskutim anëtarët e shoqërisë civile në Kosovë.Temë diskutimi do të jetë themelimi dhe statutit i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe....

Haziri kërkon transparencë nga Kurti: Tregojë popullit se cilat do të jenë pasojat nëse e refuzon marrëveshjen me Serbinë

para 6 dite - Gazeta Metro

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duhet t’i tregojë popullit se cilat do të jenë pasojat nëse e refuzon marrëveshjen me Serbinë....

Ambasada e SHBA-së fton partitë politike në diskutim për çështjen e Asociacionit

para 6 dite - Indeks online

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ftuar partitë politike në një diskutim të përbashkët, më 31 janar. Kështu bëjnë të ditur burimet e Klankosova.tv. Mësohet se temë diskutimi e këtij takimi,...

Ambasada amerikane fton edhe liderët e partive politike: Temë diskutimi është statuti i Asociacionit

para 6 dite - GazetaBlic

Ambasada amerikane në Prishtinë përveç shoqërisë civile ka ftuar në diskutimin e 31 janarit edhe liderët e partive politike. Në ftesën e siguruar nga Kanal10, thuhet se temë diskutimi do të jetë themelimi...

Ambasada e SHBA-së fton partitë politike në diskutim për çështjen e Asociacionit

para 6 dite - Bota Sot

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ftuar partitë politike në një diskutim të përbashkët, më 31 janar. Kështu merr vesh klani nga burimet e saj të larta. Mësohet se temë diskutimi e këtij takimi,...

Ambasada amerikane fton edhe liderët e partive politike: Temë diskutimi është statuti i Asociaiconit

para 6 dite - GazetaBlic

Ambasada amerikane në Prishtinë përveç shoqërisë civile ka ftuar në diskutimin e 31 janarit edhe liderët e partive politike. Në ftesën e siguruar nga Kanal10, thuhet se temë diskutimi do të jetë themelimi...

Ambasada e SHBA-së fton shoqërinë civile për të diskutuar për Asociacionin

para 7 dite - Bota Sot

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier do të ftojë në diskutim anëtarët e shoqërisë civile në Kosovë. Temë diskutimi do të jetë themelimi dhe statutit i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe....

LAJMI I FUNDIT: Ambasada e SHBA-së fton shoqërinë civile për të diskutuar për Asociacionin

para 7 dite - GazetaBlic

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier do të ftojë në diskutim anëtarët e shoqërisë civile në Kosovë. Temë diskutimi do të jetë themelimi dhe statutit i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe....

“S’ka rrezik në veri”, Arifi: Me formimin e Asociacionit, Kosova i stabilizion raportet në këto tri nivele

para 7 dite - GazetaBlic

Me formimin e Asociacionit, veriu dhe asnjë territorë i Kosovës nuk do të jetë në rrezik, raporton GazetaBlic. Kështu u shpreh njohësi i çështjeve politike, Dritëro Arifi i cili tha për GazetënBlic se...

Ambasada amerikane fton edhe liderët e partive politike: Temë diskutimi është statuti i Asociacionit

para 6 dite - Infokusi

Ambasada amerikane në Prishtinë përveç shoqërisë civile ka ftuar në diskutimin e 31 janarit edhe liderët e partive politike. Në ftesën e siguruar nga Kanal10, thuhet se temë diskutimi do të jetë themelimi...

Ambasada e SHBA-së fton partitë politike në diskutim për çështjen e Asociacionit

para 6 dite - Fakti Ditor

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ftuar partitë politike në një diskutim të përbashkët, më 31 janar. Kështu bëjnë të ditur burimet e Klankosova.tv. Mësohet se temë diskutimi e këtij takimi,...

Ambasada e SHBA-së fton partitë politike në diskutim për çështjen e Asociacionit

para 6 dite - Bota Press

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ftuar partitë politike në një diskutim të përbashkët, më 31 janar. Kështu bëjnë të ditur burimet e Klankosova.tv. Kamberi i shkruan letër publike Escobarit...

LAJMI I FUNDIT: Ambasada e SHBA-së fton shoqërinë civile për të diskutuar për Asociacionin

para 7 dite - Infokusi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier do të ftojë në diskutim anëtarët e shoqërisë civile në Kosovë. Temë diskutimi do të jetë themelimi dhe statutit i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe....

Themelimi i Asociacionit, Hovenier do të ftojë në diskutim anëtarët e shoqërisë civile

para 6 dite - Gazeta Metro

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier do të ftojë në diskutim anëtarët e shoqërisë civile në Kosovë. Temë diskutimi do të jetë themelimi dhe statutit i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe....

Emisari britanik: Formimi i Asociacionit është element thelbësor, duhet të adresohet

para 7 dite - GazetaBlic

Stuart Peach, i dërguari i Posaçëm i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, ka thënë se formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë duhet të adresohet nga të dyja palët, Kosova...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK