Rikthimi i vetos bullgare nuk përjashtohet si mundësi!

më 1.2023 - Fakte

Shkup, 24 janar – Marrëdhëniet Shkup – Sofje janë vendimtare për ecurinë e vendit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Ndaj këtyre marrëdhënieve është e varur edhe Shqipëria si shtet fqinjë i RMV-së,...

Nuk dihet nëse Shkupi do t’ia ndalojë hyrjen euro-deputetit bullgar

më 1.2023 - Telegrafi

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur të martën se do t’i ndjekë rekomandimet e bëra nga presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski, megjithëse nuk ka bërë të ditur nëse kjo nënkupton vënien e ndalesës...

Radev: Maqedonia e Veriut nuk i ka nisur negociatat me BE-në

më 1.2023 - Zhurnal

Sofje, 24 Janar – Republika e Maqedonisë së Veriut as që i ka filluar negociatat. Ajo ende nuk e ka hapur derën e hapësirave ku po zhvillohen këto negociata, tha presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, para...

Sofja po shikon kthimin e vetos në BE, Radev: Histeri antibullgare në Maqedoni

më 1.2023 - Albeu

Presidenti bullgar Rumen Radev kërcënon me bllokadë të re për integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE. Pasi disa struktura politike në Bullgari kërkuan sërish veto për Maqedoninë, Sofja zyrtare del me...

Nuk dihet nëse Maqedonia e Veriut do t’ia ndalojë hyrjen euro-deputetit bullgar

më 1.2023 - Portalb

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur të martën se do t’i ndjekë rekomandimet e bëra nga presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski, megjithëse nuk ka bërë të ditur nëse kjo nënkupton vënien e ndalesës...

Sofja po shikon kthimin e vetos në BE, Radev: Histeri antibullgare në Maqedoni

më 1.2023 - Ina

Presidenti bullgar Rumen Radev kërcënon me bllokadë të re për integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE. Pasi disa struktura politike në Bullgari kërkuan sërish veto për Maqedoninë, Sofja zyrtare del me...

Radev: Maqedonia e Veriut nuk i ka nisur negociatat me BE-në

më 1.2023 - Alsat-M

Republika e Maqedonisë së Veriut as që i ka filluar negociatat. Ajo ende nuk e ka hapur derën e hapësirave ku po zhvillohen këto negociata, tha presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, para gazetarëve në...

Radev: Maqedonia e Veriut nuk i ka nisur negociatat me BE-në

më 1.2023 - Telegrafi

Republika e Maqedonisë së Veriut as që i ka filluar negociatat. Ajo ende nuk e ka hapur derën e hapësirave ku po zhvillohen këto negociata, tha presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, para gazetarëve në...

Radev: Maqedonia e Veriut nuk i ka nisur negociatat me BE-në

më 1.2023 - Tetova Sot

Republika e Maqedonisë së Veriut as që i ka filluar negociatat. Ajo ende nuk e ka hapur derën e hapësirave ku po zhvillohen këto negociata, tha presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, para gazetarëve në...

Rikthimi i vetos bullgare nuk përjashtohet si mundësi!

më 1.2023 - Zhurnal

Shkup, 24 janar – Marrëdhëniet Shkup – Sofje janë vendimtare për ecurinë e vendit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Ndaj këtyre marrëdhënieve është e varur edhe Shqipëria si shtet fqinjë i RMV-së,...

RMV, afati për ndryshimin e Kushtetutës

më 1.2023 - Klan

RMV, afati për ndryshimin e Kushtetutës Xhaferi: Votimi në parlament, limiti në Korrik Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi tha sot se muaji Qershor apo Korrik është afati i fundit për fillimin e procedurës...

Për 4 shkurt, Policia e Maqedonisë së Veriut duhet të punojë në përpurthje me rekomandimet që i shpalosi dje presidenti

më 1.2023 - Portalb

Ministria e Punëve të Brendshme më 4 shkurt në Maqedoninë e Veriut duhet të punojë në përputhje me rekomandimet e Këshillit të Sigurisë, rekomandime që kanë të bëjnë në lidhje me shënimin e ditëlindjes...

Nuk dihet nëse Shkupi do t’ia ndalojë hyrjen euro-deputetit bullgar

më 1.2023 - Evropa e Lirë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur të martën se do t’i ndjekë rekomandimet e bëra nga presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski, megjithëse nuk ka bërë të ditur nëse kjo nënkupton vënien e ndalesës...

Xhaferi mbështet rritjen e shumicës/ Deri në qershor ose korrik duhet të nis procesi i ndryshimeve kushtetuese

më 1.2023 - TV21

Edhe pse tashmë është fundi i janarit, në Kuvend shumë vështirë po mblidhet kuorumi për punë dhe se gjithnjë e më shumë po vërehen përplasjet në grupin parlamentarë të BDI-së, por edhe ndodhitë me negociatat...

Kërkesa për shpallje non grata për deputetin Xhambaski, vërshojnë reagimet dhe provokimet nga Bullgaria

më 1.2023 - Aktuale

Pas kërkesës së presidentit Pendarovski për shpallje të personit non grata ndaj deputetit bullgar Angel Xhambaski, vërshojnë reagimet dhe provokimet nga fqiu lindor. Në faqen e tij në fejsbuk, Xhambaski...

Rikthimi i vetos bullgare nuk përjashtohet si mundësi!

më 1.2023 - GazetaMax

Shkup, 24 janar – Marrëdhëniet Shkup – Sofje janë vendimtare për ecurinë e vendit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Ndaj këtyre marrëdhënieve është e varur edhe Shqipëria si shtet fqinjë i RMV-së,...

Kërkesat e Pendarovskit, reagojnë bullgarët, Xhambaski: Sidoqoftë, Maqedonia është bullgare

më 1.2023 - MRT

Pas kërkesës së presidentit Pendarovski për shpallje të personit non grata ndaj deputetit bullgar Angel Xhambaski... Pas kërkesës së presidentit Pendarovski për shpallje të personit non grata ndaj deputetit...

Procedura për ndryshimet kushtetuese pritet të fillojë më së voni në qershor

më 1.2023 - Ina

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka bërë të ditur sot se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti dhe të përfundojë deri...

Ndryshimet Kushtetuese, Xhaferi: Qershori dhe Korriku afati i fundit

më 1.2023 - Opinion.mk

XHAFERI: NUK KAM INFORMACIONE DERI KU JANË BISEDIMET ME ASH-në Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi tha sot se, muaji qershor apo korrik është afati i fundit për fillimin e procedurës për ndryshimet kushtetuese,...

Incidenti në Ohër,Xhaferi: Nuk kam ndërmend të thërrasë seancë

më 1.2023 - Opinion.mk

Përderisa opinioni në Bullgari pret që Parlamenti të debatojë për zhvillimet në marrëdhëniet me Shkupin, ka shumë gjasa që kjo të mos ndodhë me Kuvendin e Maqedonisë. “Nuk mendoj se duhet të thërras një...

Radev: RMV-ja as që i ka filluar negociatat me BE-në

më 1.2023 - Populli

Republika e Maqedonisë së Veriut as që i ka filluar negociatat. Ajo ende nuk e ka hapur derën e hapësirave ku po zhvillohen këto negociata, tha presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, para gazetarëve në...

Në Sofje shtyhet seanca për incidentin në Ohër, Xhaferi nuk ka ndërmend të thërrasë seancë

më 1.2023 - Flaka

Edhe pse e paralajmëruar, Kuvendi bullgar nuk ka diskutuar për situatën në Maqedoni pas sulmit fizik ndaj Hristijan Pendikov në Ohër. Është hequr nga rendi i ditës pika për të cilën është dashur të dëgjohet...

Radev: Maqedonia e Veriut nuk i ka nisur negociatat me BE-në

më 1.2023 - Lajm

Republika e Maqedonisë së Veriut as që i ka filluar negociatat. Ajo ende nuk e ka hapur derën e hapësirave ku po zhvillohen këto negociata, tha presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, para gazetarëve në...

Qershori dhe Korriku afati i fundit për nisjen e ndryshimeve Kushtetuese

më 1.2023 - Lajm

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi tha sot se, muaji qershor apo korrik është afati i fundit për fillimin e procedurës për ndryshimet kushtetuese, në mënyrë që procedura të përfundojë deri në nëntor, kur...

Radev: Maqedonia e Veriut nuk i ka nisur negociatat me BE-në

më 1.2023 - Fakti Ditor

Republika e Maqedonisë së Veriut as që i ka filluar negociatat. Ajo ende nuk e ka hapur derën e hapësirave ku po zhvillohen këto negociata, tha presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, para gazetarëve në...

Xhambaski: Edhe po të më ndaloni hyrjen në vendin tuaj, Maqedoni ishte dhe është bullgare

më 1.2023 - Telegrafi

Eurodeputeti bullgar Angel Xhambaski sot i ka reaguar presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i cili dje i propozoi Qeverisë ndalimin e hyrjes në vendin tonë personave të padëshiruar. “Maqedonia...

Vazhdojnë përplasjet Shkup-Sofje, euro-deputeti Xhambaski kërkon veto për Maqedoninë

më 1.2023 - Alsat-M

Gazetar: Mefail Ismaili Euro deputeti bullgar, Angell Xhambaski iu përgjigj presidentit, Stevo Pendarovski, për propozimin për ndalimin e hyrjes së tij në Maqedoni por edhe për personave të tjerë që veprojnë...

Ndryshimet kushtetuese, Xhaferi: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje!

më 1.2023 - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në takim me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar deri në nëntor,...

Incidenti në Ohër,Xhaferi: Nuk kam ndërmend të thërrasë seancë

më 1.2023 - Aktuale

Përderisa opinioni në Bullgari pret që Parlamenti të debatojë për zhvillimet në marrëdhëniet me Shkupin, ka shumë gjasa që kjo të mos ndodhë me Kuvendin e Maqedonisë. Marketing “Nuk mendoj se duhet të...

Procedura për ndryshimet kushtetuese pritet të fillojë më së voni në qershor

më 1.2023 - Flaka

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka bërë të ditur sot se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti dhe të përfundojë deri...

Xhaferi: Zgjedhjet nuk do ta zgjidhin problemin me shumicën për ndryshime kushtetuese

më 1.2023 - Flaka

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në brifing me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar deri në nëntor,...

Procedura për ndryshimet kushtetuese duhet të fillojë në qershor, paralajmëroi Xhaferi

më 1.2023 - Portalb

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot paralajmëroi se procedura për ndryshimet kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti dhe të mbarojë në nëntor, kur është e parashikuar...

RMV u hoq nga rendi i ditës së seancës në Parlamentin e Bullgarisë

më 1.2023 - Gazeta Express

MAQEDONI RMV u hoq nga rendi i ditës së seancës në Parlamentin e Bullgarisë 24.01.2023 14:01 Edhe pse u paralajmërua, debati për sulmet ndaj bullgarëve në Maqedoninë e Veriut… Edhe pse u paralajmërua,...

Xhambaski: Edhe po të më ndaloni hyrjen në vendin tuaj, Maqedoni ishte dhe është bullgare

më 1.2023 - Bota Sot

Eurodeputeti bullgar Angel Xhambaski sot i ka reaguar presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i cili dje i propozoi Qeverisë ndalimin e hyrjes në vendin tonë personave të padëshiruar. “Maqedonia...

Vazhdojnë përplasjet Shkup-Sofje, euro-deputeti Xhambaski kërkon veto për Maqedoninë

më 1.2023 - Ina

Euro deputeti bullgar, Angell Xhambaski iu përgjigj presidentit, Stevo Pendarovski, për propozimin për ndalimin e hyrjes së tij në Maqedoni por edhe për personave të tjerë që veprojnë në dëm të Maqedonisë....

Në Sofje shtyhet seanca për incidentin në Ohër, Xhaferi nuk ka ndërmend të thërrasë seancë

më 1.2023 - MRT

Edhe pse e paralajmëruar, Kuvendi bullgar... Edhe pse e paralajmëruar, Kuvendi bullgar nuk ka diskutuar për situatën në Maqedoni pas sulmit fizik ndaj Hristijan Pendikov në Ohër. Është hequr nga rendi...

Nuk dihet nëse Shkupi do t’ia ndalojë hyrjen euro-deputetit bullgar

më 1.2023 - Lajm

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur të martën se do t’i ndjekë rekomandimet e bëra nga presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski, megjithëse nuk ka bërë të ditur nëse kjo nënkupton vënien e ndalesës...

Ndryshimet Kushtetuese, Xhaferi: Qershori dhe Korriku afati i fundit

më 1.2023 - Lapsi

XHAFERI: NUK KAM INFORMACIONE DERI KU JANË BISEDIMET ME ASH-në Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi tha sot se, muaji qershor apo korrik është afati i fundit për fillimin e procedurës për ndryshimet kushtetuese,...

Ndryshimet Kushtetuese, Xhaferi: Qershori dhe Korriku afati i fundit

më 1.2023 - Dosja

XHAFERI: NUK KAM INFORMACIONE DERI KU JANË BISEDIMET ME ASH-në Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi tha sot se, muaji qershor apo korrik është afati i fundit për fillimin e procedurës për ndryshimet kushtetuese,...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që nuk zgjidhin problemet

më 1.2023 - Tetova Sot

Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk çojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë së Veriut dhe...

Xhaferi: Zgjedhjet nuk do ta zgjidhin problemin me shumicën për ndryshime kushtetuese

më 1.2023 - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në brifing me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar deri në nëntor,...

Xhaferi: Zgjedhjet nuk do ta zgjidhin problemin me shumicën për ndryshime kushtetuese

më 1.2023 - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në takim me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar deri në nëntor,...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që qojnë drejt eskalimit të problemeve

më 1.2023 - Aktuale

Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë së Veriut dhe...

Qershori dhe Korriku afati i fundit për nisjen e ndryshimeve Kushtetuese

më 1.2023 - Aktuale

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi tha sot se, muaji qershor apo korrik është afati i fundit për fillimin e procedurës për ndryshimet kushtetuese, në mënyrë që procedura të përfundojë deri në nëntor, kur...

Për 4 shkurt, Policia e Maqedonisë së Veriut duhet të punojë në përpurthje me rekomandimet që i shpalosi dje presidenti

më 1.2023 - Top24

Ministria e Punëve të Brendshme më 4 shkurt në Maqedoninë e Veriut duhet të punojë në përputhje me rekomandimet e Këshillit të Sigurisë, rekomandime që kanë të bëjnë në lidhje me shënimin e ditëlindjes...

Xhaferi: Zgjedhjet nuk do ta zgjidhin problemin me shumicën për ndryshime kushtetuese

më 1.2023 - Zhurnal

Shkup, 24 janar – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në brifing me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar...

Xhaferi: Zgjedhjet nuk do ta zgjidhin problemin me shumicën për ndryshime kushtetuese

më 1.2023 - Ina

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në brifing me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar deri në nëntor,...

RMV u hoq nga rendi i ditës së seancës në Parlamentin e Bullgarisë

më 1.2023 - MRT

Edhe pse u paralajmërua, debati për sulmet ndaj bullgarëve në Maqedoninë e Veriut... Edhe pse u paralajmërua, debati për sulmet ndaj bullgarëve në Maqedoninë e Veriut, u hoq nga rendi i ditës i séances...

Xhaferi: Zgjedhjet nuk do ta zgjidhin problemin me shumicën për ndryshime kushtetuese

më 1.2023 - Aktuale

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në takim me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar deri në nëntor,...

Xhaferi: Zgjedhjet nuk do ta zgjidhin problemin me shumicën për ndryshime kushtetuese

më 1.2023 - GazetaMax

Shkup, 24 janar – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në brifing me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve

më 1.2023 - Opinion.mk

Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë së Veriut dhe...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që nuk çojnë në zgjidhjen e problemeve

më 1.2023 - Opinion.mk

Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë së Veriut dhe...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që nuk zgjidhin problemet

më 1.2023 - Zhurnal

Sofje, 24 janar – Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk çojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut

më 1.2023 - Albeu

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar.

(VIDEO) Xhaferi: Procedura për ndryshimet kushtetuese duhet të nisë në qershor

më 1.2023 - Shenja

Procedura për ndryshimet kushtetuese më së voni duhet të fillojë në qershor ose në muajin korrik të këtij viti, me qëllim që të mbarojë deri në nëntor, atëherë edhe kur mbaron skriningu me Bashkimin Evropian....

Dzambaski: Maqedonia ishte dhe është bullgare, Maqedonia e Veriut është çështje tjetër

më 1.2023 - Ina

Eurodeputeti bullgar, Angel Xhambaski, vazhdon me provokimet edhe pas propozimit të presidentit maqedonas, Stevo Pendarovski, që atij t’i ndalohet hyrja në vend. “Maqedonia ishte dhe është bullgare! Maqedonia...

Xhaferi: Zgjedhjet nuk do ta zgjidhin problemin me shumicën për ndryshime kushtetuese

më 1.2023 - Pressonline

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në brifing me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar deri në nëntor,...

Maqedonia u hoq nga rendi i ditës së seancës në Kuvendin e Bullgarisë

më 1.2023 - Portalb

Ministri teknik për Punë të Jashtme, Nikolaj Milov, i cili duhej të fliste, për sulmet ndaj bullgarëve në Maqedoni, nuk u paraqit në seancën Kuvendit Popullor në Sofje. Prandaj, nga rendi i ditës i seancës...

Ndryshimet kushtetuese, Xhaferi: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje!

më 1.2023 - Shenja

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në takim me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar deri në nëntor,...

Xhambaski: Edhe po të më ndaloni hyrjen në vendin tuaj, Maqedoni ishte dhe është bullgare

më 1.2023 - Zyrtare

Eurodeputeti bullgar Angel Xhambaski sot i ka reaguar presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i cili dje i propozoi Qeverisë ndalimin e hyrjes në vendin tonë personave të padëshiruar. “Maqedonia...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që nuk çojnë në zgjidhjen e problemeve

më 1.2023 - Dosja

Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë së Veriut dhe...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që nuk çojnë në zgjidhjen e problemeve

më 1.2023 - Lapsi

Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë së Veriut dhe...

RMV u hoq nga rendi i ditës së seancës në Parlamentin e Bullgarisë

më 1.2023 - Redaksia

MAQEDONI RMV u hoq nga rendi i ditës së seancës në Parlamentin e Bullgarisë 24.01.2023 14:01 Edhe pse u paralajmërua, debati për sulmet ndaj bullgarëve në Maqedoninë e Veriut… Edhe pse u paralajmërua,...

Xhambaski: Edhe po të më ndaloni hyrjen në vendin tuaj, Maqedoni ishte dhe është bullgare

më 1.2023 - Lajm

Eurodeputeti bullgar Angel Xhambaski sot i ka reaguar presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i cili dje i propozoi Qeverisë ndalimin e hyrjes në vendin tonë personave të padëshiruar. “Maqedonia...

RMV u hoq nga rendi i ditës së seancës në Parlamentin e Bullgarisë

më 1.2023 - Pressonline

Edhe pse u paralajmërua, debati për sulmet ndaj bullgarëve në Maqedoninë e Veriut, u hoq nga rendi i ditës i séances në parlamentin bullgar. Ministri teknik për Punë të Jashtme, Nikolaj Milov, nuk u paraqit...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut

më 1.2023 - Alsat-M

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Millkov: Nuk përjashtohet mundësia përsëri të vendosim veto ndaj Maqedonisë! Shpresoj mos të ndodhë

më 1.2023 - Zhurnal

Shkup, 24 janar – Ministri për Punë të Jashtme i Bullgarisë, Nikollaj Milkov, mbrëmë në një takim në Bruksel ka informuar kolegët për sekretarin e rrahur të klubit bullgar në Ohër, Hristijan Pendikov dhe...

Kuvendi bullgar do të debatojë për Maqedoninë e Veriut

më 1.2023 - Zhurnal

Sofje, 24 janar – Kuvendi kombëtar i Bullgarisë sot është paraparë të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut dhe siç është paralajmëruar, për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar....

Parlamenti bullgar sot do të diskutojë për Maqedoninë

më 1.2023 - Koha.mk

Sofje, 24 janar – BTA njofton se sot para deputetëve bullgarë do t’i drejtohet ministri i Punëve të Jashtme Nikolaj Milkov. Propozimi për vendosjen e kësaj pike si pikë të tretë në seancën e sotme është...

Kuvendi bullgar në seancë të jashtëzakonshme do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë

më 1.2023 - Portalb

Kuvendi bullgar për sot ka thirrur seancë të jashtëzakonshme, në të cilën, ndër të tjera, ministri teknik për Punë të Jashtme, Nikolaj Milov, do të flasë, siç thonë mediat bullgare, për sulmet ndaj bullgarëve...

Diskutohet në kuvend mardhënia Maqedoni Bullgari

më 1.2023 - News33

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve

më 1.2023 - Press Online

Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë së Veriut dhe...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve

më 1.2023 - Redaksia

Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë së Veriut dhe...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që nuk çojnë në zgjidhjen e problemeve

më 1.2023 - Desk.al

Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë së Veriut dhe...

Vigenin: Politikanët në Shkup të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve

më 1.2023 - Pressonline

Nënkryetari i Kuvendit bullgar, Kristian Vigenin sot ju bëri thirrje autoriteteve dhe partive në vend që të përmbahen nga deklaratat që nuk qojnë në zgjidhjen e problemeve mes Maqedonisë së Veriut dhe...

Xhaferi: Zgjedhjet nuk do ta zgjidhin problemin me shumicën për ndryshime kushtetuese

më 1.2023 - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot në takim me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, përmendet sërish “veto”

më 1.2023 - Telegrafi

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, përmendet sërish “veto”

më 1.2023 - Bota Sot

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Xhaferi: Zgjedhjet nuk do ta zgjidhin problemin me shumicën për ndryshime kushtetuese

më 1.2023 - Press Online

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot në brifing me gazetarët deklaroi se procedura për ndryshime kushtetuese duhet të fillojë më së voni në qershor-korrik të këtij viti, për të përfunduar deri në nëntor,...

Parlamenti bullgar sot seancë urgjente pas sulmit të sekretarit të klubit bullgar në Ohër

më 1.2023 - Ina

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar, gjegjësisht sekretarit të klubit...

Millkov: Nuk përjashtohet mundësia përsëri të vendosim veto ndaj Maqedonisë! Shpresoj mos të ndodhë

më 1.2023 - GazetaMax

Shkup, 24 janar – Ministri për Punë të Jashtme i Bullgarisë, Nikollaj Milkov, mbrëmë në një takim në Bruksel ka informuar kolegët për sekretarin e rrahur të klubit bullgar në Ohër, Hristijan Pendikov dhe...

Kuvendi bullgar do të debatojë për Maqedoninë e Veriut

më 1.2023 - GazetaMax

Sofje, 24 janar – Kuvendi kombëtar i Bullgarisë sot është paraparë të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut dhe siç është paralajmëruar, për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar....

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, përmendet sërish “veto”

më 1.2023 - Tetova Sot

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, përmendet sërish “veto”

më 1.2023 - Shenja

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Pendarovski: Shërbimi inteligjent rus, pas strukturave bullgare që bëjnë fushatë anti-maqedonase

më 1.2023 - GazetaBlic

Struktura të organizuara nga Bullgaria që po bëjnë fushata anti-shtetërore kundër Maqedonisë së Veriut, janë të lidhura me shërbimin inteligjent rus. Kështu ka presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski,...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut

më 1.2023 - Fakti Ditor

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut

më 1.2023 - Top24

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. -Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Kuvendi bullgar do të debatojë për Maqedoninë e Veriut

më 1.2023 - Redaksia

Kuvendi kombëtar i Bullgarisë sot është paraparë të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut dhe siç është paralajmëruar, për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. BTA njofton se para...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, përmendet sërish “veto”

më 1.2023 - Zyrtare

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, përmendet sërish “veto”

më 1.2023 - Press Online

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, përmendet sërish “veto”

më 1.2023 - Revista

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, përmendet sërish “veto”

më 1.2023 - Pressonline

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, përmendet sërish “veto”

më 1.2023 - Bild

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, përmendet sërish “veto”

më 1.2023 - Lajm

Kuvendi Kombëtar i Bullgarisë sot do të diskutojë për marrëdhëniet me Maqedoninë dhe siç është paralajmëruar për sulmin e fundit fizik ndaj një shtetasi bullgar. Një pjesë e politikanëve bullgarë kërkojnë...

Pendarovski: Shërbimi inteligjent rus, pas strukturave bullgare që bëjnë fushatë anti-maqedonase

më 1.2023 - Lapsi

Struktura të organizuara nga Bullgaria që po bëjnë fushata anti-shtetërore kundër Maqedonisë së Veriut, janë të lidhura me shërbimin inteligjent rus. Kështu ka presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski,...

Pendarovski: Shërbimi inteligjent rus, pas strukturave bullgare që bëjnë fushatë anti-maqedonase

më 1.2023 - Bota Sot

Struktura të organizuara nga Bullgaria që po bëjnë fushata anti-shtetërore kundër Maqedonisë së Veriut, janë të lidhura me shërbimin inteligjent rus. Kështu ka presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski,...

Pendarovski: Shërbimi inteligjent rus, pas strukturave bullgare që bëjnë fushatë anti-maqedonase

më 1.2023 - Kallxo

Struktura të organizuara nga Bullgaria që po bëjnë fushata anti-shtetërore kundër Maqedonisë së Veriut, janë të lidhura me shërbimin inteligjent rus. Kështu ka presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski,...

Pendarovski: Shërbimi inteligjent rus, pas strukturave bullgare që bëjnë fushatë anti-maqedonase

më 1.2023 - ABC News

Struktura të organizuara nga Bullgaria që po bëjnë fushata anti-shtetërore kundër Maqedonisë së Veriut, janë të lidhura me shërbimin inteligjent rus. Kështu ka presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski,...

Bogoev: LSDM është në një linjë Pendarovskin për ndalimin e hyrjes në vend të eurodeputetit bullgar

më 1.2023 - Telegrafi

“Besoj se të gjithë janë ndjerë në siklet pas ngjarjeve dhe deklaratave të Xhambaskit me grupin e tij gjatë festës së Mara Bunevës. Në atë drejtim është logjik edhe reagimi i presidentit Stevo Pendarovski...

Pendarovaki: Shërbimi inteligjent rus, pas strukturave bullgare që bëjnë fushatë anti-maqedonase

më 1.2023 - Evropa e Lirë

Struktura të organizuara nga Bullgaria që po bëjnë fushata anti-shtetërore kundër Maqedonisë së Veriut, janë të lidhura me shërbimin inteligjent rus. Kështu ka presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski,...

Kuvendi bullgar ka thirrur seancën për zhvillimet me Maqedoninë, Kovaçevski: Incidentet janë për tërhequr vëmendje

më 1.2023 - Telegrafi

Hetimet do të tregojnë nëse Hristijan Pendikov është sulmuar në Ohër për shkak se është ndjerë si bullgar dhe policia do të japë përgjigje për detajet e ankesës së Hristijanit për tre kërcënimet para se...

Kuvendi bullgar seancë për zhvillimet me Maqedoninë/ Kovaçevski: Duhet të qëndrojmë të qetë, por jo naiv

më 1.2023 - TV21

Hetimet do të tregojnë nëse Hristijan Pendikov është sulmuar në Ohër për shkak se është ndjerë si bullgar dhe policia do të përgjigjet për detajet e ankesës së Hristijanit për kërcënimet tre ditë përpara...

“Xhambaski të shpallet persona non grata”/ Propozimi i presidentit Pendarovski në Këshillin e Sigurisë

më 1.2023 - TV21

Presidenti Stevo Pendarovski në seancën e Këshillit për siguri, u ka propozuar institucioneve, përkatësisht Qeverisë dhe MPJ-së, që të shpallin deputetin bullgar Angell Xhambaski për “persona non grata”,...

Pendarovski thirrje Bullgarisë: Izolojini politikisht njerëzit që prishin raportet ndërfqinjësore

më 1.2023 - TV21

Stevo Pendarovski, president i Maqedonisë së Veriut ka bërë thirrje deri te Bullgaria që t’i izolojë politikisht individë në Bullgari, të cilët sipas tij prishin raportet ndërfqinjësore dhe largojnë shtetet...

Pendarovski lavdëron fjalorin e Osmanit: Demokrat i vërtet

më 1.2023 - TV21

Teksa fliste për provokimet nga ana bullgare, një gazetar e pyeti presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski se çfarë do të ndodh me gjuhën nacionaliste që përdoret edhe nga Maqedonia e Veriut?...

Pendarovski: Më 4 shkurt ngjarje me rrezik të lartë të sigurisë për vendin

më 1.2023 - Nistori

Në hapësirat e Presidencës u mbajt seanca e 18-të e Këshillit të Sigurisë nën udhëheqjen e presidentit Stevo Pendarovski. “Në kabinetin e Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot (23.01.2023)...

Pendarovski paralajmëroi për 4 shkurt ngjarje me rrezik të lartë të sigurisë, kërkoi nga Qeveria të marrë masa parandaluese

më 1.2023 - Portalb

Në hapësirat e Presidencës u mbajt seanca e 18-të e Këshillit të Sigurisë nën udhëheqjen e presidentit Stevo Pendarovski, transmeton Portalb.mk . “Në kabinetin e Presidentit të Republikës së Maqedonisë...

Pendarovski: Shërbimi inteligjent rus, pas strukturave bullgare që bëjnë fushatë anti-maqedonase

më 1.2023 - Tetova Sot

Struktura të organizuara nga Bullgaria që po bëjnë fushata anti-shtetërore kundër Maqedonisë së Veriut, janë të lidhura me shërbimin inteligjent rus. Kështu ka presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski,...

Kuvendi bullgar ka thirrur seancën për zhvillimet me Maqedoninë, Kovaçevski: Incidentet janë për tërhequr vëmendje

më 1.2023 - Bota Sot

Hetimet do të tregojnë nëse Hristijan Pendikov është sulmuar në Ohër për shkak se është ndjerë si bullgar dhe policia do të japë përgjigje për detajet e ankesës së Hristijanit për tre kërcënimet para se...

Pendarovski i bindur: Dhuna në Ohër nxitet nga strukturat e organizuara bullgare, po planifikohet cenimi i sigurisë më 4 shkurt

më 1.2023 - TV21

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut. Pas kësaj, presidenti Stevo Pendarovski u paraqit para mediave. Bëri të ditur se temë e kësaj mbledhjeje ishte – raporti me Bullgarinë,...

Pendarovski i kërkon Qeverisë: T’i ndalohet hyrja në Maqedoni një deputeti bullgar!

më 1.2023 - TV21

Për shkak të dyshimeve se incidentet si ai në Ohër, ku u sulmua sekretari i Klubit Bullgar janë duke u organizuar nga struktura bullgare, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në mbledhjen...

Pendarovski: BE historikisht nuk ka pasur kandidat më të përkushtuar se RMV

më 1.2023 - MRT

Raportet aktuale me Bullgarinë..... Raportet aktuale me Bullgarinë, kanë zënë vend të rëndësishëm në takimin e Këshillit të Sigurisë që zgjati tre orë në rezidencën e shefit të shtetit. Presidenti Pendarovski...

Pendarovski: T’i ndalohet hyrja në vend deputetit të PE-së nga Bullgaria

më 1.2023 - Aktuale

Presidenti Stevo Pendarovski, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit kërkoi ndalimin e hyrjes së deputetit të PE-së nga Bullgaria, Angel Xhambaski. Megjithatë, ai nuk e përmendi emrin e tij, por tha se...

Pendarovski: T’i ndalohet hyrja në RMV deputetit të PE-së nga Bullgaria

më 1.2023 - Telegrafi

Presidenti i RMV-së, Stevo Pendarovski, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit kërkoi ndalimin e hyrjes së deputetit të PE-së nga Bullgaria, Angel Xhambaski. Megjithatë, ai nuk e përmendi emrin e tij,...

Pendarovski: T’i ndalohet hyrja në vend deputetit të PE-së nga Bullgaria

më 1.2023 - Koha.mk

Presidenti Stevo Pendarovski, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit kërkoi ndalimin e hyrjes së deputetit të PE-së nga Bullgaria, Angel Xhambaski. Megjithatë, ai nuk e përmendi emrin e tij, por tha se...

Pendarovski kërkon që një deputeti bullgar t’i ndalohet hyrja në Maqedoninë e Veriut

më 1.2023 - Albeu

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë i ka kërkuar Qeverisë që t’ia ndalojë hyrjen në vend një deputeti bullgar dhe disa personave të tjerë shtetas të...

PENDAROVSKI: SHËRBIMI INTELIGJENT RUS, PAS STRUKTURAVE BULLGARE QË BËJNË FUSHATË ANTI-MAQEDONASE

më 1.2023 - KDPolitik

Struktura të organizuara nga Bullgaria që po bëjnë fushata anti-shtetërore kundër Maqedonisë së Veriut, janë të lidhura me shërbimin inteligjent rus. Kështu ka presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski,...

Pendarovski pas Këshillit të Sigurimit: Disa nga njerëzit që punojnë në fushatat antimaqedonase në Bullgari janë të lidhur me inteligjencën ruse

më 1.2023 - Flaka

Presidenti Stevo Pendarovski nënvizoi se organizatorët e fushatave antimaqedonase nga Bullgaria janë të lidhur me inteligjencën ruse, përcjell FLAKA. “Në një situatë të fushatave të organizuara antishtetërore...

Pendarovski: T’i ndalohet hyrja në RMV deputetit të PE-së nga Bullgaria

më 1.2023 - Bota Sot

Presidenti i RMV-së, Stevo Pendarovski, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit kërkoi ndalimin e hyrjes së deputetit të PE-së nga Bullgaria, Angel Xhambaski. Megjithatë, ai nuk e përmendi emrin e tij,...

Pendarovski kërkon që një deputeti bullgar ti ndalohet hyrja në Maqedoninë e Veriut

më 1.2023 - Ina

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë i ka kërkuar Qeverisë që t’ia ndalojë hyrjen në vend një deputeti bullgar dhe disa personave të tjerë shtetas të...

Pendarovski: Shërbimi inteligjent rus, pas strukturave bullgare që bëjnë fushatë anti-maqedonase

më 1.2023 - Press Online

Struktura të organizuara nga Bullgaria që po bëjnë fushata anti-shtetërore kundër Maqedonisë së Veriut, janë të lidhura me shërbimin inteligjent rus. Kështu ka presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski,...

Kuvendi bullgar nesër seancë për zhvillimet me Maqedoninë

më 1.2023 - Gazeta Express

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke komentuar incidentin në Ohër, tha se nuk e justifikon dhunën e asnjë lloji dhe se do të kundërshtojë provokimet që vijnë nga vendi apo jashtë. Ai u tha qytetarëve...

Pendarovski: Shërbimi inteligjent rus, pas strukturave bullgare që bëjnë fushatë anti-maqedonase

më 1.2023 - Lajm

Struktura të organizuara nga Bullgaria që po bëjnë fushata anti-shtetërore kundër Maqedonisë së Veriut, janë të lidhura me shërbimin inteligjent rus. Kështu ka presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski,...

Pendarovski: BE historikisht nuk ka pasur kandidat më të përkushtuar se RMV

më 1.2023 - Flaka

Raportet aktuale me Bullgarinë, kanë zënë vend të rëndësishëm në takimin e Këshillit të Sigurisë që zgjati tre orë në rezidencën e shefit të shtetit. Presidenti Pendarovski me porosi se Maqedonia e Veriut...

Kuvendi bullgar nesër seancë për zhvillimet me Maqedoninë

më 1.2023 - Flaka

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke komentuar incidentin në Ohër, tha se nuk e justifikon dhunën e asnjë lloji dhe se do të kundërshtojë provokimet që vijnë nga vendi apo jashtë. Ai u tha qytetarëve...

Pendarovski: T’i ndalohet hyrja në vend deputetit të PE-së nga Bullgaria

më 1.2023 - Flaka

Presidenti Stevo Pendarovski, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit kërkoi ndalimin e hyrjes së deputetit të PE-së nga Bullgaria, Angel Xhambaski. Megjithatë, ai nuk e përmendi emrin e tij, por tha se...

(VIDEO) Pendarovski kërkon që eurodeputeti Xhambaski të shpallet “Persona Non Grata”

më 1.2023 - Shenja

Presidenti Stevo Pendarovski në seancën e Këshillit të Sigurimit u propozoi institucioneve, gjegjësisht Qeverisë dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme që deputetin bullgar Angell Xhambaski ta shpallin persona...

Pendarovski i kërkon Qeverisë: T’i ndalohet hyrja në Maqedoni një deputeti bullgar!

më 1.2023 - Tetova Sot

Për shkak të dyshimeve se incidentet si ai në Ohër, ku u sulmua sekretari i Klubit Bullgar janë duke u organizuar nga struktura bullgare, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në mbledhjen...

Kuvendi bullgar nesër seancë për zhvillimet me Maqedoninë

më 1.2023 - Alsat-M

Gazetar: lluka Andreev Kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke komentuar incidentin në Ohër, tha se nuk e justifikon dhunën e asnjë lloji dhe se do të kundërshtojë provokimet që vijnë nga vendi apo jashtë....

Pendarovski: T’i ndalohet hyrja në vend deputetit të PE-së nga Bullgaria

më 1.2023 - Pressonline

Presidenti Stevo Pendarovski, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit kërkoi ndalimin e hyrjes së deputetit të PE-së nga Bullgaria, Angel Xhambaski. Megjithatë, ai nuk e përmendi emrin e tij, por tha se...

Kuvendi bullgar ka thirrur seancën për zhvillimet me Maqedoninë, Kovaçevski: Incidentet janë për tërhequr vëmendje

më 1.2023 - Ekonomia Online

Hetimet do të tregojnë nëse Hristijan Pendikov është sulmuar në Ohër për shkak se është ndjerë si bullgar dhe policia do të japë përgjigje për detajet e ankesës së Hristijanit për tre kërcënimet para se...

Pendarovski: T’i ndalohet hyrja në vend deputetit të PE-së nga Bullgaria

më 1.2023 - Press Online

Presidenti Stevo Pendarovski, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit kërkoi ndalimin e hyrjes së deputetit të PE-së nga Bullgaria, Angel Xhambaski. Megjithatë, ai nuk e përmendi emrin e tij, por tha se...

Osmani: Komuniteti bullgar në Maqedoni nuk duhet t’i lëndojë ndjenjat e qytetarëve të tjerë

më 1.2023 - Bota Sot

E inkurajojmë komunitetin bullgar që të bashkohet në klube, të hapë sa më shumë klube, por megjithatë nuk duhet t’i lëndojnë ndjenjat e qytetarëve të tjerë. Natyrisht, emrat që u zgjodhën, pavarësisht...

Osmani: Komuniteti bullgar në Maqedoni nuk duhet t’i lëndojë ndjenjat e qytetarëve të tjerë

më 1.2023 - Telegrafi

E inkurajojmë komunitetin bullgar që të bashkohet në klube, të hapë sa më shumë klube, por megjithatë nuk duhet t’i lëndojnë ndjenjat e qytetarëve të tjerë. Natyrisht, emrat që u zgjodhën, pavarësisht...

Kuvendi bullgar nesër seancë për zhvillimet me Maqedoninë

më 1.2023 - Populli

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke komentuar incidentin në Ohër, tha se nuk e justifikon dhunën e asnjë lloji dhe se do të kundërshtojë provokimet që vijnë nga vendi apo jashtë. Ai u tha qytetarëve...

Pendarovski i kërkon Qeverisë: T’i ndalohet hyrja në Maqedoni një deputeti bullgar!

më 1.2023 - Lajm

Për shkak të dyshimeve se incidentet si ai në Ohër, ku u sulmua sekretari i Klubit Bullgar janë duke u organizuar nga struktura bullgare, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në mbledhjen...

Osmani: Komunitetin bullgar në Maqedoni të bashkohet në klube, por nuk duhet t’i lëndojnë ndjenjat e qytetarëve të tjerë

më 1.2023 - TV21

E inkurajojmë komunitetin bullgar që të bashkohet në klube, të hapë sa më shumë klube, por megjithatë nuk duhet t’i lëndojnë ndjenjat e qytetarëve të tjerë. Natyrisht, emrat që u zgjodhën, pavarësisht...

(VIDEO) Tensionet Sofje- Shkup nuk duhet ta ndalojnë rrugën evropiane të vendit

më 1.2023 - Shenja

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka komentuar sot ngjarjet në Ohër, ku u sulmua sekretari i klubit bullgar “Car Borisi i Tretë” Hristijan Pendikov, rast që krijoi tensione shtesë në marrëdhëniet mes Bullgarisë...

Mbahet mbledhja e këshillit të sigurimit, diskutohet për situatën e sigurisë në RMV

më 1.2023 - Gazeta Express

Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski. Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës...

Osmani në Sofje: Provokatorët nuk do të lejohen të hyjnë në Maqedoni të Veriut

më 1.2023 - Gazeta Express

Të gjithë ata që provokojnë marrëdhëniet ndërshtetërore apo mohojnë identitetin maqedonas nuk do të lejohen të hyjnë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka deklaruar në Sofje ministri i Punëve të Jashtme, Bujar...

Kuvendi bullgar nesër seancë për zhvillimet me Maqedoninë

më 1.2023 - Lajm

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke komentuar incidentin në Ohër, tha se nuk e justifikon dhunën e asnjë lloji dhe se do të kundërshtojë provokimet që vijnë nga vendi apo jashtë. Ai u tha qytetarëve...

Ministria e Jashtme dhe ambasadori bullgar diskutojnë për presionin ndaj maqedonasve me identitet bullgar

më 1.2023 - KosovaPress

Ministria e Punëve të Jashtme ka thirrur për diskutim në Sofje ambasadorin bullgar në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Angel Angelov, njoftoi Ministria në uebfaqen e saj të hënën. Arsyeja e kthimit të...

Pendarovski mbledh sot Këshillin e Sigurisë

më 1.2023 - Albeu

Në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski do të mbahet seanca e 18 e Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Këshilli i Sigurimit në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mbledhje

më 1.2023 - Aktuale

Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski. Marketing Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës...

Osmani: Komuniteti bullgar në Maqedoni nuk duhet t’i lëndojë ndjenjat e qytetarëve të tjerë

më 1.2023 - Shenja

E inkurajojmë komunitetin bullgar që të bashkohet në klube, të hapë sa më shumë klube, por megjithatë nuk duhet t’i lëndojnë ndjenjat e qytetarëve të tjerë. Natyrisht, emrat që u zgjodhën, pavarësisht...

Sot mblidhet Këshilli i Sigurisë

më 1.2023 - TV21

Në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski sot në orën 15:00 do të mbajë mbledhje Këshilli i Sigurisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të mbledhjes së 18-të të Këshillit të Sigurisë,...

RMV, sot do të mblidhet Këshilli i Sigurimit, në fokus siguria në vend dhe në rajonin euroatlantik

më 1.2023 - Portalb

Seanca e 18-të e Këshillit të Sigurimit do të mbahet sot (23 janar) me fillim nga ora 15:00 në zyrën e Presidentit, kështu njoftuan nga Presidenca, transmeton Portalb.mk . Sipas njoftimit , në rend dite...

Mbahet mbledhja e këshillit të sigurimit, diskutohet për situatën e sigurisë në RMV

më 1.2023 - MRT

Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski. Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot...

Osmani: Komuniteti bullgar në Maqedoni nuk duhet t’i lëndojë ndjenjat e qytetarëve të tjerë

më 1.2023 - Lapsi

E inkurajojmë komunitetin bullgar që të bashkohet në klube, të hapë sa më shumë klube, por megjithatë nuk duhet t’i lëndojnë ndjenjat e qytetarëve të tjerë. Natyrisht, emrat që u zgjodhën, pavarësisht...

Bujar Osmani: Klubet kulturore bullgare të ndryshojnë emrat, provokimet nga të dyja palët duhet të ndalen

më 1.2023 - Portalb

Komuniteti bullgar në Maqedoninë e Veriut është në një periudhë konsolidimi dhe integrimi në shoqëri. Duke pasur parasysh faktin se edhe unë vij nga një grup pakicë, i cili në fillim ka pasur edhe probleme...

Këshilli i Sigurimit në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mbledhje

më 1.2023 - Tetova Sot

Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski. Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës së 18 të...

Këshilli i Sigurimit në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mbledhje

më 1.2023 - Bota Sot

Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski. Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës së 18 të...

Bujar Osmani: Klubet kulturore bullgare të ndryshojnë emrat

më 1.2023 - Ina

Ministri i jashtëm, Bujar Osmani ka deklaruar në një intervistë për televizionin bullgar TV se klubet bullgare duhet të ndryshojnë emrat dhe të ndalen provokimet nga të dyja palët. Ai theksoi se javën...

Këshilli i Sigurimit do të mbajë mbledhje

më 1.2023 - Koha.mk

Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski. Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës...

Këshilli i Sigurimit në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mbledhje

më 1.2023 - Telegrafi

Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski. Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës së 18 të...

Mbledhje e Këshillit të Sigurisë

më 1.2023 - Zhurnal

Shkup, 23 janar – Në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski sot në orën 15:00 do të mbajë mbledhje Këshilli i Sigurisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të mbledhjes së 18-të të Këshillit...

Pendarovski mbledh sot Këshillin e Sigurisë

më 1.2023 - Alsat-M

Në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski do të mbahet seanca e 18 e Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të seancës së sotme të Këshillit të Sigurisë , siç njoftojnë...

Pendarovski mbledh sot Këshillin e Sigurisë

më 1.2023 - VOX TV

Në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski do të mbahet seanca e 18 e Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të seancës së sotme të Këshillit të Sigurisë , siç njoftojnë...

Pendarovski mbledh sot Këshillin e Sigurisë

më 1.2023 - Populli

Në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski do të mbahet seanca e 18 e Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të seancës së sotme të Këshillit të Sigurisë , siç njoftojnë...

Osmani: Nuk lejojë askënd që të hyjë në vend dhe t’i provokojë maqedonasit

më 1.2023 - Shqipmedia

Ministri i jashtëm Osmani dhe homologu i tij bullgar Millkov vizituan në Sofje, sekretarin e klubit bullgar në Ohër, i cili u sulmua nga një bashkëqytetar. Osmani tha se dhuna duhet të ndërpritet dhe të...

Pendarovski mbledh sot Këshillin e Sigurisë

më 1.2023 - Revista

Në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski do të mbahet seanca e 18 e Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të seancës së sotme të Këshillit të Sigurisë , siç njoftojnë...

Pendarovski mbledh sot Këshillin e Sigurisë

më 1.2023 - Bild

Në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski do të mbahet seanca e 18 e Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të seancës së sotme të Këshillit të Sigurisë , siç njoftojnë...

Këshilli i Sigurimit në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mbledhje

më 1.2023 - Tetova Sot

Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski. Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës së 18 të...

Mbledhje e Këshillit të Sigurisë

më 1.2023 - Shenja

Në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski sot në orën 15:00 do të mbajë mbledhje Këshilli i Sigurisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të mbledhjes së 18-të të Këshillit të Sigurisë,...

Osmani në Sofje: Provokatorët nuk do të lejohen të hyjnë në Maqedoni të Veriut

më 1.2023 - Redaksia

Të gjithë ata që provokojnë marrëdhëniet ndërshtetërore apo mohojnë identitetin maqedonas nuk do të lejohen të hyjnë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka deklaruar në Sofje ministri i Punëve të Jashtme, Bujar...

Këshilli i Sigurimit në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mbledhje

më 1.2023 - Info7

Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski. Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës së 18 të...

Këshilli i Sigurimit në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mbledhje

më 1.2023 - Lajm

Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski. Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës së 18 të...

Pendarovski mbledh sot Këshillin e Sigurisë

më 1.2023 - Fakti Ditor

Në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski do të mbahet seanca e 18 e Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të seancës së sotme të Këshillit të Sigurisë , siç njoftojnë...

Pendarovski mbledh sot Këshillin e Sigurisë

më 1.2023 - Redaksia

Në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski do të mbahet seanca e 18 e Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të seancës së sotme të Këshillit të Sigurisë , siç njoftojnë...

Osmani: Nuk lejojë askënd që të hyjë në vend dhe t’i provokojë maqedonasit

më 1.2023 - Pa censure

Ministri i jashtëm Osmani dhe homologu i tij bullgar Millkov vizituan në Sofje, sekretarin e klubit bullgar në Ohër, i cili u sulmua nga një bashkëqytetar. Osmani tha se dhuna duhet të ndërpritet dhe të...

Mbledhje e Këshillit të Sigurisë

më 1.2023 - Pressonline

Në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski sot në orën 15:00 do të mbajë mbledhje Këshilli i Sigurisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të mbledhjes së 18-të të Këshillit të Sigurisë,...

Mbledhje e Këshillit të Sigurisë

më 1.2023 - Press Online

Në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski sot në orën 15:00 do të mbajë mbledhje Këshilli i Sigurisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rend dite të mbledhjes së 18-të të Këshillit të Sigurisë,...

OSMANI NË SOFJE: PROVOKATORËT NUK DO TË LEJOHEN TË HYJNË NË MAQEDONI TË VERIUT

më 1.2023 - KDPolitik

Të gjithë ata që provokojnë marrëdhëniet ndërshtetërore apo mohojnë identitetin maqedonas nuk do të lejohen të hyjnë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka deklaruar në Sofje ministri i Punëve të Jashtme, Bujar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK