ASH-ja cakton ministrat e rinj, Alternativa pa vendim

më 2.2023 - Alsat-M

Gazetar : Adrian Kerimi Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Dimitar Kovaçevski dhe kreut të Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari përfshin dy ministri për ASH-në, dy zëvendësministra dhe disa drejtori...

(VIDEO) Sot pritet të bëhen të ditur emrat e ministrave të rinj

më 2.2023 - Shenja

Sot drejtuesit e Aleancës për Shqiptarët pritet të zhvillojnë takim me kryeministrin Dimitar Kovaçevski, ku do të firmosin programet tashmë të sinkronizuara dhe do të japin emrat e ministrave dhe deputetëve...

Kush nga ASH do të jetë në kabinet qeveritar? Sali dhe Tupançevski zëvendësohen nga Mexhiti dhe Lloga

më 2.2023 - TV21

ASh vendosi për të hyrë në Qeveri. Resorët me të cilët do të drejtojë tashmë janë përcaktuar. “Domethënë dy ministri janë të sigurta e Shëndetësisë dhe e Drejtësisë dhe e treta do të jetë ose për zv/kryeministër...

ASH me hyrjen e saj në Qeveri merr pozita edhe nga BDI-ja, ja cilat janë ato

më 2.2023 - Tetova1

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Dimitar Kovaçevski dhe kreut të Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari përfshin dy ministri për ASH-në, dy zëvendësministra dhe disa drejtori dhe pozita të zëvendësdrejtorëve...

ASh pjesë e Qeverisë, këto emra i dorëzohen kryeministrit Kovaçevski

më 2.2023 - Aktuale

Aleanca për shqiptarët edhe zyrartisht ka vendosur të jetë pjesë e qeverisë, ndërsa do të udhëheq me Shëndetësinë dhe Drejtësinë, si dhe një nga pozicionet e zv kryeministrit për çështje ekonomike ose...

Aleanca për Shqiptarët pjesë e Qeverisë, këto emra i dorëzohen kryeministrit Kovaçevski

më 2.2023 - Klan Macedonia

LSDM MBAN NUMRIN E NJEJTË TË MINISTRIVE, AAA SHQYRTON DALJEN Aleanca për shqiptarët edhe zyrartisht ka vendosur të jetë pjesë e qeverisë, ndërsa do të udhëheq me Shëndetësinë dhe Drejtësinë, si dhe një...

Aziri zëvendëson Fatmir Bytyqin/ Konfirmohen emrat e para nga ASH !

më 2.2023 - Zhurnal

Shkup, 10 shkurt – Ashtu siç edhe dje kumtoi partia, Aleanca për Shqiptarët do të jetë “përforcimi” më i ri i Qeverisë aktuale në krye me Dimitar Kovaçevskin kryeministër, informon Zhurnal. Tanimë nga...

Emrat e ASH-së në postet e ministrave dhe zëvendësministrave

më 2.2023 - Koha.mk

Shkup, 10 shkurt – Krenar Lloga do të jetë ministër i Drejtësisë në vend të Nikolla Tupançevskit, ndërkohë që Fatmir Mexhiti ministër i Shëndetësisë në vend të Bekim Sali të Alternativës. Elmi Aziri është...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - RTK

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Tiron Jajaga do të jetë zv/ministër i Mbrojtjes! Këto janë personat që ASH pritet të emërojë në ekzekutiv

më 2.2023 - TV21

Me hyrjen e ASh-së edhe zyrtarisht në Qeveri, shumica parlamentare u zgjerua edhe me tetë deputetë. Emrat e disa resorëve që do t’i takojnë partisë së Taravarit do të zëvendësohen me emra të rinj. TV21...

LSDM-ja ruan numrin e ministrave/ Kuzevska: Kemi shumicë parlamentare më të madhe

më 2.2023 - Gazeta Express

Kryesia Qendror (KQ) e LSDM-së autorizoi liderin e saj, njëherazi edhe kryeministër, Dimitar Kovaçevskin, që t’i përmbyllë bisedimet për zgjerimin e shumicës parlamentare dhe të propozojë zgjedhjet kadrovike...

Ja kush do jenë ministrat e ASH-së në qeverin Kovaçevski

më 2.2023 - Tetova1

Me hyrjen e ASH-së në Qeveri edhe zyrtarisht shumica parlamentare u shtua me 8 deputet. Emrat e disa resorëve që do ti takojnë ASH-së do të zëvendësohen me kuadro të kësaj partie. Mësohet se ministër i...

Tiron Jajaga do të jetë zv/ministër i Mbrojtjes! Këto janë personat që ASH pritet të emërojë në ekzekutiv

më 2.2023 - InfoShqip

Me hyrjen e ASh-së edhe zyrtarisht në Qeveri, shumica parlamentare u zgjerua edhe me tetë deputetë. Emrat e disa resorëve që do t’i takojnë partisë së Taravarit do të zëvendësohen me emra të rinj. TV21...

ASH në Qeveri, LSDM mban numrin e njejtë të ministrive, AAA shqyrton daljen

më 2.2023 - Press Online

Aleanca për shqiptarët edhe zyrartisht ka vendosur të jetë pjesë e qeverisë, ndërsa do të udhëheq me Shëndetësinë dhe Drejtësinë, si dhe një nga pozicionet e zv kryeministrit për çështje ekonomike ose...

ASH jep emrat që do udhëheqin me resoret

më 2.2023 - Populli

Ashtu siç edhe dje kumtoi partia, Aleanca për Shqiptarët do të jetë “përforcimi” më i ri i Qeverisë aktuale në krye me Dimitar Kovaçevskin kryeministër, informon Zhurnal. Tanimë nga burime partiake kanë...

LSDM: Miratojmë hyrjen e ASh-së në Qeveri

më 2.2023 - Nistori

Pas mbledhjes së Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja e kësaj partie Bogdanka Kuzeska tha se në seancën është miratuar hyrja e Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Qeveri. Sipas saj rifreskimi i personelit...

Aleanca për shqiptarët, pjesë e qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Syri

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - News33

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Top Channel

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Këto janë personat që ASH pritet të emërojë në ekzekutiv

më 2.2023 - VOX TV

Me hyrjen e ASh-së edhe zyrtarisht në Qeveri, shumica parlamentare u zgjerua edhe me tetë deputetë. Emrat e disa resorëve që do t’i takojnë partisë së Taravarit do të zëvendësohen me emra të rinj. TV21...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Klan

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e qeverisë së Maqedonisë së Veriut Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë....

Tiron Jajaga do të jetë zv/ministër i Mbrojtjes! Këto janë personat që ASH pritet të emërojë në ekzekutiv

më 2.2023 - Almakos

Me hyrjen e ASh-së edhe zyrtarisht në Qeveri, shumica parlamentare u zgjerua edhe me tetë deputetë. Emrat e disa resorëve që do t’i takojnë partisë së Taravarit do të zëvendësohen me emra të rinj. TV21...

LSDM-ja ruan numrin e ministrave/ Kuzevska: Kemi shumicë parlamentare më të madhe

më 2.2023 - Klan Macedonia

Kryesia Qendror (KQ) e LSDM-së autorizoi liderin e saj, njëherazi edhe kryeministër, Dimitar Kovaçevskin, që t’i përmbyllë bisedimet për zgjerimin e shumicës parlamentare dhe të propozojë zgjedhjet kadrovike...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - BalkanWeb

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - InfoShqip

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Albeu

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Klan Macedonia

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

LSDM-ja ruan numrin e ministrave/ Kuzevska: Kemi shumicë parlamentare më të madhe

më 2.2023 - Zyrtare

Kryesia Qendror (KQ) e LSDM-së autorizoi liderin e saj, njëherazi edhe kryeministër, Dimitar Kovaçevskin, që t’i përmbyllë bisedimet për zgjerimin e shumicës parlamentare dhe të propozojë zgjedhjet kadrovike...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Panorama

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Kryesia qëndrore e ASH-së, zyrtarish solli vendim për tu bërë pjesë e qeverisë

më 2.2023 - MRT

Pas referendumit partiak Kryesia qëndrore e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri... Pas referendumit partiak Kryesia qëndrore e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i kësaj partie,...

LSDM autorizoi Kovaçevskin që të përfundojë negociatat për shumicë më të madhe dhe të propozojë rikonstruimin e Qeverisë

më 2.2023 - Portalb

Këshilli Qendror i LSDM-së mbrëmë autorizoi kryetarin e partisë Dimitar Kovaçevski që t’i përmbyllë negociatat për shumicë më të madhe dhe të propozojë zgjidhje kadrovike për rikonstruimin e Qeverisë,...

LSDM-ja ruan numrin e ministrave/ Kuzevska: Kemi shumicë parlamentare më të madhe

më 2.2023 - VOX TV

Kryesia Qendror (KQ) e LSDM-së autorizoi liderin e saj, njëherazi edhe kryeministër, Dimitar Kovaçevskin, që t’i përmbyllë bisedimet për zgjerimin e shumicës parlamentare dhe të propozojë zgjedhjet kadrovike...

ASH-ja bëhet pjesë e Qeverisë, seanca për rikonstruim mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Bota Sot

Aleanca për Shqiptarët do të jetë pjesë e Qeverisë, vendosi organi më i lartë i partisë dhe Bordi Qendror i LSDM-së dha dritën jeshile për hyrjen e saj në koalicionin qeveritar. Seanca për rikonstruimin...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - RTK

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë në Maqedoninë e Veriut

më 2.2023 - Zeri

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

TS: Alternativa në ora 14: 00 del nga Qeveria?

më 2.2023 - Tetova Sot

Alternativa e Afrim Gashit pritet që sot në ora 14: 00 të  të del nga qeveria mëson ekskluzivisht portali TS. Ky vendim pritet të konfirmohet edhe nga kryeministri Dimitar Kovaçeski sot kur do të takohet...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - GazetaBlic

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Evropa e Lirë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

LSDM-ja miratoi hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Koha.mk

Pas mbledhjes së Këshillit Qendror të LSDM-së, zëdhënësja e kësaj partie Bogdanka Kuzeska tha se në seancën është miratuar hyrja e Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Qeveri. Sipas saj, rifreskimi i personelit...

ALEANCA PËR SHQIPTARËT, PJESË E QEVERISË SË MAQEDONISË SË VERIUT

më 2.2023 - KDPolitik

Arben Taravari, kryetari i Alencës për Shqiptarët tha se pjesëmarrja e kësaj partie në qeveri ka të bëjë me “ruajtjen e kursit evropian të Maqedonisë së Veriut”. “Me parimet e platformës për bashkëpunim...

ASH-ja bëhet pjesë e Qeverisë, seanca për rikonstruim mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - GazetaMax

Shkup, 10 shkurt – Aleanca për Shqiptarët do të jetë pjesë e Qeverisë, vendosi organi më i lartë i partisë dhe Bordi Qendror i LSDM-së dha dritën jeshile për hyrjen e saj në koalicionin qeveritar. Seanca...

TS: Tiron Jajaga zv/ministër i Mbrojtjes nga ASH-ja?

më 2.2023 - Tetova Sot

Portali TetovaSot mëson se Tiron Jajaga nga Dibra do të jetë zv/ministër i Mbrojtjes nga radhët e ASH-së. Jajaga ka përvojë të madhe në këtë drejtim dhe është një ndër kuadrët më të përgatitur për të qenë...

Hyrja e Aleancës për shqiptarët në Qeveri le të jetë një shpresë e re për reforma dhe ndryshime pozitive në RMV

më 2.2023 - Tetova Sot

Ejup Berisha Aleanca për shqiptarët- ASH pas disa raundesh të negociatave me Kryeministrin e Qeverisë Dimitar Kovaqevski dje vendosi që të jetë pjesë e koalicionit qeveritar këtu në RMV. Le të jetë ky...

Të hënën pritet seanca e Kuvendit për rikonstruimin e Qeverisë, ASH hyn, AAA del?!

më 2.2023 - Ina

Aleanca për Shqiptarët (ASH) do të jetë pjesë e Qeverisë, kështu mbrëmë vendosi organi më i lartë i partisë, por edhe kryesia qendrore e LSDM-së dha dritën jeshile për hyrjen e saj në koalicionin qeveritar....

ASH-ja bëhet pjesë e Qeverisë, seanca për rikonstruim mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Zhurnal

Shkup, 10 shkurt – Aleanca për Shqiptarët do të jetë pjesë e Qeverisë, vendosi organi më i lartë i partisë dhe Bordi Qendror i LSDM-së dha dritën jeshile për hyrjen e saj në koalicionin qeveritar. Seanca...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Lajmi.net

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Ja kush do jenë viktimat e kyqjes së Aleancës në Qeveri?

më 2.2023 - Tetova1

Aleanca për Shqiptarët do të jetë pjesë e Qeverisë, vendosi organi më i lartë i partisë dhe Bordi Qendror i LSDM-së dha dritën jeshile për hyrjen e saj në koalicionin qeveritar. Mbrëmë pas seancës së organit...

LSDM-ja miratoi hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Tetova1

Pas mbledhjes së Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja e kësaj partie Bogdanka Kuzeska tha se në seancën është miratuar hyrja e Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Qeveri. Sipas saj rifreskimi i personelit...

TS: Alternativa në ora 14: 00 del nga Qeveria?

më 2.2023 - Info7

Alternativa e Afrim Gashit pritet që sot në ora 14: 00 të të del nga qeveria mëson ekskluzivisht portali TS. Ky vendim pritet të konfirmohet edhe nga kryeministri Dimitar Kovaçeski sot kur do të takohet...

A do të dalë Alternativa nga qeveria ?!

më 2.2023 - VOX TV

Alternativa e Afrim Gashit pritet që sot në ora 14: 00 të të del nga qeveria mëson ekskluzivisht portali TS. Ky vendim pritet të konfirmohet edhe nga kryeministri Dimitar Kovaçeski sot kur do të takohet...

AlternAtivA sot del nga Qeveria!

më 2.2023 - Populli

Partia shqiptare në Qeverinë aktuale të Maqedonisë së Veritu, Alternativa pritet që sot të del nga Qeveria. Vendimi pritet që të konfirmohet edhe nga vetë kryeministri I vendit, Dimitar Kovaçevski, I cili...

LSDM-ja miratoi hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Alsat-M

Pas mbledhjes së Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja e kësaj partie Bogdanka Kuzeska tha se në seancën është miratuar hyrja e Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Qeveri. Sipas saj rifreskimi i personelit...

LSDM-ja miratoi hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Ina

Pas mbledhjes së Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja e kësaj partie Bogdanka Kuzeska tha se në seancën është miratuar hyrja e Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Qeveri. Sipas saj rifreskimi i personelit...

LSDM-ja ruan numrin e ministrave/ Kuzevska: Kemi shumicë parlamentare më të madhe

më 2.2023 - Lajm

Kryesia Qendror (KQ) e LSDM-së autorizoi liderin e saj, njëherazi edhe kryeministër, Dimitar Kovaçevskin, që t’i përmbyllë bisedimet për zgjerimin e shumicës parlamentare dhe të propozojë zgjedhjet kadrovike...

ASH-ja bëhet pjesë e Qeverisë, seanca për rikonstruim mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Fakti Ditor

Aleanca për Shqiptarët do të jetë pjesë e Qeverisë, vendosi organi më i lartë i partisë dhe Bordi Qendror i LSDM-së dha dritën jeshile për hyrjen e saj në koalicionin qeveritar. Seanca për rikonstruimin...

Aleanca për Shqiptarët bëhet pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Euronews

Partia Aleanca për Shqiptarët (ASH), do të bëhet pjesë e koalicionit qeverisës në Maqedoninë e Veriut. Vendimi u konfirmua mbrëmjen e të enjtes nga kryetari i kësaj partie, Arben Taravari, i cili tha se...

Të hënën pritet seanca e Kuvendit për rikonstruimin e Qeverisë, ASH hyn, AAA del?!

më 2.2023 - InfoShqip

Aleanca për Shqiptarët (ASH) do të jetë pjesë e Qeverisë, kështu mbrëmë vendosi organi më i lartë i partisë, por edhe kryesia qendrore e LSDM-së dha dritën jeshile për hyrjen e saj në koalicionin qeveritar....

Ekskluzive/ TS: Ja emri i Zv/kryeminsitrit dhe dy ministrave të ASH-së?

më 2.2023 - Info7

Portali TetovaSot ka mësuar ekskluzivisht se Zv/kryeministër për çështje ekonomike do të jetë Elmi Aziri deputet i ASH-së, nëse Alternativa do të qëndrojë në Qeveri, nëse del nga qeveria, ASH-ja do të...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Arbresh

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Almakos

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë.Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - Dukagjini

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

Aleanca për Shqiptarët, pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

më 2.2023 - KosovaPress

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të zgjerohet edhe me një parti politike, Aleancën për Shqiptarët (ASH), e cila deri tani ishte në opozitë. Vendimi u bë i ditur të enjten në mbrëmje nga kryetari i kësaj...

LSDM-ja miratoi hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Fakti Ditor

Pas mbledhjes së Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja e kësaj partie Bogdanka Kuzeska tha se në seancën është miratuar hyrja e Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Qeveri. Sipas saj rifreskimi i personelit...

ASH-ja bëhet pjesë e Qeverisë, seanca për rikonstruim mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Info7

Aleanca për Shqiptarët do të jetë pjesë e Qeverisë, vendosi organi më i lartë i partisë dhe Bordi Qendror i LSDM-së dha dritën jeshile për hyrjen e saj në koalicionin qeveritar. Seanca për rikonstruimin...

LSDM-ja miratoi hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Top24

Pas mbledhjes së Këshillit Qendror të LSDM-së, zëdhënësja e kësaj partie Bogdanka Kuzeska tha se në seancën është miratuar hyrja e Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Qeveri. Sipas saj, rifreskimi i personelit...

Kovaçevski: Duam që Alternativa të mbetet në Qeveri

më 2.2023 - Shqipmedia

Kryeministri i RMV-së, Dimitar Kovaçevski kërkon që partia Alternativa të mbetet në Qeveri. “Duam që Alternativa të mbetet pjesë e mazhorancës, duke qenë se po diskutohet hyrja e një partneri të ri në...

ASH-ja realizoi referendum, degët shprehën qëndrimin për hyrjen në Qeveri

më 2.2023 - Shqipmedia

Nga shërbimi për media në kuadër të Aleancës për Shqiptarët, është njoftuar se sot kjo parti ka realizuar referendum online, nëpërmjet të cilit është shprehur qëndrimi nga degët në lidhje me hyrjen e kësaj...

Taravari: ASH-ja do të jetë pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Shqipmedia

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka njoftuar se kryesia qendrore ka vendosur që kjo parti të jetë pjesë e Qeverisë, transmeton TV21. “Kryesia qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët...

Taravari: Nesër takohemi me Kovaçevskin dhe ia japim emrat e ministrave

më 2.2023 - Shqipmedia

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në takimin e sotëm me anëtarësinë u vendosë që të jemi pjesë e shumicës së re parlamentare. Taravari njoftoi se ata me përfshirjen e tyre në Qeveri do...

LSDM miraton hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Aktuale

Zëdhënsja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska, njoftoi se pas takimit të Këshillit Qendror të partisë është miratuar hyrja e Aleancës për Shqiptarët në Qeveri. Marketing “Me parimet e platformës për bashkëpunim...

LSDM-ja mban numrin e ministrave/ Kuzevska: Kemi shumicë parlamentare më të madhe

më 2.2023 - TV21

Kryesia Qendror (KQ) e LSDM-së autorizoi liderin e saj, njëherazi edhe kryeministër, Dimitar Kovaçevskin, që t’i përmbyllë bisedimet për zgjerimin e shumicës parlamentare dhe të propozojë zgjedhjet kadrovike...

LSDM miraton hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Shqipmedia

Pas takimit të Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja Bogdanka Kuzeska tha se në seancën e sotme është miratuar hyrja e ASH-së në Qeveri. Siç tha zëdhënësja e LSDM-së, rifreskimi i personelit do të sjellë...

Kuzeska: LSDM e mban numrin e ministrave, kemi shumicë më të madhe parlamentare

më 2.2023 - Zhurnal

Shkup, 9 shkurt – Bordi Qendror (BQ) i LSDM-së autorizoi liderin e partisë dhe kryeministër Dimitar Kovaçevski që t’i përmbyllë bisedimet për shumicë më të madhe dhe të propozojë zgjidhje kadrovike për...

ASH merr Shëndetësinë, Drejtësinë dhe postin e Zëvendëskryeministrit në Maqedoni të Veriut

më 2.2023 - Klan Kosova

Kryesia e Aleancës për Shqiptarët ka marrë vendim për të hyrë në qeveri të Maqedonisë së Veriut. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari, tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të...

LSDM miraton hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Zyrtare

Pas takimit të Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja Bogdanka Kuzeska tha se në seancën e sotme është miratuar hyrja e ASH-së në Qeveri. Siç tha zëdhënësja e LSDM-së, rifreskimi i personelit do të sjellë...

Kaevski: Është arritur marrëveshje me ASH, na duhet një bllok pro-evropian

më 2.2023 - Bota Sot

Është arritur marrëveshje mes LSDM-së dhe Aleancës për Shqiptarët për parimet programore që kemi pasur si parti politike, për hyrjen e ASH-së në Qeveri, informoi deputeti i LSDM-së, Darko Kaevski për “TV24”....

LSDM miraton hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Bota Sot

Pas takimit të Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja Bogdanka Kuzeska tha se në seancën e sotme është miratuar hyrja e ASH-së në Qeveri. Siç tha zëdhënësja e LSDM-së, rifreskimi i personelit do të sjellë...

LSDM e mban numrin e njejtë të ministrave

më 2.2023 - Klan Macedonia

Bordi Qendror (BQ) i LSDM-së autorizoi liderin e partisë dhe kryeministër Dimitar Kovaçevski që t’i përmbyllë bisedimet për shumicë më të madhe dhe të propozojë zgjidhje kadrovike për rikonstruimin e Qeverisë....

Aleanca për Shqiptarët bëhet pjesë e qeverisë së Maqedonisë së Veriut, dy ministritë që do të drejtojë

më 2.2023 - Albeu

Kryetari i Aleancës për Shqiparët, Arben Taravari njoftoi se kanë vendosur të jenë pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut.

ASH-së vendin e zëvendësministrave do t’ia japë BDI-ja dhe AAA-ja!

më 2.2023 - TV21

Me hyrjen në Qeveri, përveç posteve ministrore, Aleancës për Shqiptarët do t’i takojnë edhe dy zëvendësministra, transmeton TV21. Këtë para mediave e kumtoi lideri i ASh-së, Arben Taravari. Zëvendësministrat...

Taravari: Aleanca për Shqiptarët hyn në Qeveri

më 2.2023 - Sharri

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari njoftoi se kryesia qendrore ka marrë vendim partia të jetë pjesë e shumicës parlamentare, raporton SHENJA. “Kryesia Qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët...

LSDM dhe AAA-ja do t’ia lëshojnë vendin ASH-së në ministri!

më 2.2023 - TV21

Nga ajo që u njoftua nga lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari u kuptua se kjo parti do të udhëheqë me dy ministri dhe opsionale është ose një ministri e tretë ose një zëvendëskryeministër për...

LSDM miraton hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Shenja

Zëdhënsja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska, njoftoi se pas takimit të Këshillit Qendror të partisë është miratuar hyrja e Aleancës për Shqiptarët në Qeveri, përcjell SHENJA. “Me parimet e platformës për bashkëpunim...

LSDM miraton hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Flaka

Pas takimit të Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja Bogdanka Kuzeska tha se në seancën e sotme është miratuar hyrja e ASH-së në Qeveri. Siç tha zëdhënësja e LSDM-së, rifreskimi i personelit do të sjellë...

Kuzeska: LSDM e mban numrin e ministrave, kemi shumicë më të madhe parlamentare

më 2.2023 - Flaka

Kryesia Qendror (KQ) i LSDM-së autorizoi liderin e partisë dhe kryeministër Dimitar Kovaçevski që t’i përmbyllë bisedimet për shumicë më të madhe dhe të propozojë zgjidhje kadrovike për rikonstruimin e...

Taravari: ASH do të udhëheq me Shëndetësinë dhe Drejtësinë

më 2.2023 - Bota Sot

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në takimin e sotëm me anëtarësinë u vendosë që të jemi pjesë e shumicës së re parlamentare. Taravari njoftoi se ata me përfshirjen e tyre në Qeveri do...

Zyrtare: ASH merr Shëndetësinë, Drejtësinë dhe postin e Zëvendëskryeministrit

më 2.2023 - Klan Kosova

Kryesia e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri të Maqedonisë së Veriut. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari, tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të marrim dy zëvendësministra...

Ekskuluzive/ TS: Ja emri i Zv/kryeminsitrit dhe dy ministrave të ASH-së?

më 2.2023 - Tetova Sot

Portali TetovaSot ka mësuar ekskluzivisht se Zv/kryeministër për çështje ekonomike do të jetë Elmi Aziri deputet i ASH-së, nëse Alternativa do të qëndrojë në Qeveri, nëse del nga qeveria, ASH-ja do të...

Taravari nesër takohet me Kovaçevskin: Këto janë pesë emrat që do t’i dërgojmë

më 2.2023 - TV21

“Këto janë pesë emrat që do t’i dërgojmë nesër” në takimin me kryeministrin Dimitar Kovaçevski, bëri të ditur në paraqitjen para media pas mbledhjes së kryesisë qendrore, lideri i ASH-së, Arben Taravari,...

Taravari: ASH-ja do të jetë pjesë e Qeverisë, ja cilat dikastere

më 2.2023 - Ina

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka njoftuar se kryesia qendrore ka vendosur që kjo parti të jetë pjesë e Qeverisë. “Kryesia qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët të jetë pjesë e Qeverisë”,...

Taravari i kumtoi resorët që i takojnë ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - TV21

Me vendimin për të hyrë në Qeveri, ka përfunduar pjesë e parë e Qeverisë, ka bërë të ditur lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari. Ai tha se hapi i radhës është propozimi i zgjidhjeve kuadrovike....

Taravari njofton se ASH do jetë pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Koha.mk

Kryetari i Aleancës për Shqiparët, Arben Taravari njoftoi se kanë vendosur të jenë pjesë e Qeverisë. Taravari njoftoi se ASH do drejtojë me dy ministri, të Drejtësisë dhe të Shëndetësisë, ndërsa tha se...

Aleanca për Shqiptarët zyrtarisht i thotë “PO” Qeverisë

më 2.2023 - Ditari.mk

Kryesia e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të marrim dy zëvendësministra dhe tre ministra....

Taravari: Do të jemi pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - TV21

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka njoftuar se kryesia qendrore ka vendosur që kjo parti të jetë pjesë e Qeverisë, transmeton TV21. “Kryesia qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët...

Taravari njofton se ASH do jetë pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Alsat-M

Kryetari i Aleancës për Shqiparët, Arben Taravari njoftoi se kanë vendosur të jenë pjesë e Qeverisë. Taravari njoftoi se ASH do drejtojë me dy ministri, të Drejtësisë dhe të Shëndetësisë, ndërsa tha se...

Aleanca dhe LSDM i thanë “po” njëra-tjetrës

më 2.2023 - Flaka

“Po” fitoi mbi “jo” në pyetësorin online të Aleancës për Shqiptarët, në të cilin anëtarësia deklaroi sot nëse partia duhet të hyjë në qeveri, përcjell FLAKA. Pas mbledhjes së kryesisë qendrore, Taravari...

Taravari: ASH-ja do të jetë pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Aktuale

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka njoftuar se kryesia qendrore ka vendosur që kjo parti të jetë pjesë e Qeverisë, transmeton TV21. Marketing “Kryesia qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët...

Aleanca për Shqiptarët miratoi vendimin për të hyrë në Qeveri

më 2.2023 - Portalb

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari sonte pas mbledhjes së kryesisë qendrore të partisë, tha se kanë sjellë vendim që të hyjnë në Qeveri, transmeton Portalb.mk. Në lidhje me resorët që do...

Zyrtare/ ASH merr Shëndetësinë, Drejtësinë dhe Zëvendëskryeministër

më 2.2023 - Zhurnal

Shkup, 9 shkurt – Kryesia e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të marrim dy zëvendësministra...

ZYRTARE – Aleanca i thotë “PO”, Qeverisë

më 2.2023 - Indeks.mk

Kryesia e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të marrim dy zëvendësministra dhe tre ministra....

Taravari: Nesër takohemi me Kovaçevskin dhe ia japim emrat e ministrave

më 2.2023 - Klan Macedonia

Kreu i ASH-së nuk zbuloi emrat të cilët mund të drejtojnë dikasteret të cilat kjo parti do t’i fitojë me marrëveshjen qeveritare. Ai tha se mbledhja e kryesisë do të vazhdojë për të diskutuar edhe çështjet...

Taravari: ASH-ja do të jetë pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Derveni

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka njoftuar se kryesia qendrore ka vendosur që kjo parti të jetë pjesë e Qeverisë, transmeton TV21. “Kryesia qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët...

Ekskluzive/ TS: Ja emri i Zv/kryeminsitrit dhe dy ministrave të ASH-së?

më 2.2023 - Top24

Portali TetovaSot ka mësuar ekskluzivisht se Zv/kryeministër për çështje ekonomike do të jetë Elmi Aziri deputet i ASH-së, nëse Alternativa do të qëndrojë në Qeveri, nëse del nga qeveria, ASH-ja do të...

ZYRTARE – Aleanca i thotë “PO”, Qeverisë

më 2.2023 - Opinion.mk

Kryesia e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të marrim dy zëvendësministra dhe tre ministra....

Kovaçevski: Duam që Alternativa të mbetet në Qeveri

më 2.2023 - Zhurnal

Shkup, 9 shkurt – Kryeministri Dimitar Kovaçevski kërkon që partia Alternativa të mbetet në Qeveri. “Duam që Alternativa të mbetet pjesë e mazhorancës, duke qenë se po diskutohet hyrja e një partneri të...

Fillon mbledhja e Kryesisë Qendrore të ASH

më 2.2023 - Zhurnal

Tetovë, 9 shkurt – Në zyrat qendrore të Aleancës për Shqiptarët po mbahet takimi i Kryesisë Qendrore, me çka do të publikohet deklarimi në referendumin brenda partisë nëse anëtarët janë për ose kundër...

ZYRTARE – Aleanca i thotë “PO” qeverisë, ja çka do të fitojë!

më 2.2023 - Klan Macedonia

Kryesia e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të marrim dy zëvendësministra dhe tre ministra....

EKSKLUZIVE / Ja kush do të jetë ministër i Drejtësisë dhe zv.ministër i Mbrojtjes në Qeveri nga ASH-ja

më 2.2023 - Open-TV

Aleanca për Shqiparët sonte vendosi që të jetë pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, shkruan Open-TV. Këtë e bëri të ditur kreu i kësaj partje, Arben Taravari. Ai tha se ASH-ja do drejtojë me dy ministri,...

LSDM miraton hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Almakos

Pas takimit të Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja Bogdanka Kuzeska tha se në seancën e sotme është miratuar hyrja e ASH-së në Qeveri. Siç tha zëdhënësja e LSDM-së, rifreskimi i personelit do të sjellë...

Eksluzive: Ja emri i Zv/kryeminsitrit dhe dy ministrave të ASH-së?

më 2.2023 - Populli

Zv/kryeministër për çështje ekonomike do të jetë Elmi Aziri deputet i ASH-së, nëse Alternativa do të qëndrojë në Qeveri, nëse del nga qeveria, ASH-ja do të merr Ministrinë e Shoqërisë Informatike dhe Administratë...

LSDM miraton hyrjen e ASH-së në Qeveri

më 2.2023 - Lajm

Pas takimit të Këshillit Qendror të LSDM, zëdhënësja Bogdanka Kuzeska tha se në seancën e sotme është miratuar hyrja e ASH-së në Qeveri. Siç tha zëdhënësja e LSDM-së, rifreskimi i personelit do të sjellë...

Fillon mbledhja e Kryesisë Qendrore të ASH-së

më 2.2023 - TV21

Aleanca për Shqiptarët sot ka realizuar referendum online, nëpërmjet të cilit anëtarët e kuvendeve të degëve, pas konsultimit me nëndegët dhe anëtarët, janë përgjigjur nëse janë për ose kundër hyrjes në...

Ja emri i zv/kryeminsitrit dhe dy ministrave të ASH-së?

më 2.2023 - Pa censure

Portali TetovaSot ka mësuar ekskluzivisht se Zv/kryeministër për çështje ekonomike do të jetë Elmi Aziri deputet i ASH-së, nëse Alternativa do të qëndrojë në Qeveri, nëse del nga qeveria, ASH-ja do të...

Taravari: Aleanca për Shqiptarët hyn në Qeveri

më 2.2023 - Shenja

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari njoftoi se kryesia qendrore ka marrë vendim partia të jetë pjesë e shumicës parlamentare, raporton SHENJA. “Kryesia Qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët...

Taravari: Nesër takohemi me Kovaçevskin dhe ia japim emrat e ministrave

më 2.2023 - Flaka

Kreu i ASH-së nuk zbuloi emrat të cilët mund të drejtojnë dikasteret të cilat kjo parti do t’i fitojë me marrëveshjen qeveritare. Ai tha se mbledhja e kryesisë do të vazhdojë për të diskutuar edhe çështjet...

Kovaçevski: Duam që Alternativa të mbetet në Qeveri

më 2.2023 - Bota Sot

Kryeministri i RMV-së, Dimitar Kovaçevski kërkon që partia Alternativa të mbetet në Qeveri. “Duam që Alternativa të mbetet pjesë e mazhorancës, duke qenë se po diskutohet hyrja e një partneri të ri në...

ASH sonte vendosë nëse do të bëhet pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Aktuale

DCIM100MEDIADJI_0484.JPG Në zyrat qendrore të Aleancës për Shqiptarët po mbahet takimi i Kryesisë Qendrore, me çka do të publikohet deklarimi në referendumin brenda partisë nëse anëtarët janë për ose kundër...

Kovaçevski: Duam që Alternativa të mbetet në Qeveri

më 2.2023 - Alsat-M

Kryeministri i RMV-së, Dimitar Kovaçevski kërkon që partia Alternativa të mbetet në Qeveri. “Duam që Alternativa të mbetet pjesë e mazhorancës, duke qenë se po diskutohet hyrja e një partneri të ri në...

Taravari: ASH-ja do të jetë pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Flaka

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka njoftuar se kryesia qendrore ka vendosur që kjo parti të jetë pjesë e Qeverisë, transmeton TV21. “Kryesia qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët...

ASH merr Shëndetësinë, Drejtësinë dhe Zëvendëskryeministër

më 2.2023 - Flaka

Kryesia e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të marrim dy zëvendësministra dhe tre ministra....

Taravari: Jemi pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Tetova Sot

Konfirmohet lajmi i TS, ASH merr Shëndetësinë, Drejtësinë dhe zv/kryemibistër.

Aleanca për Shqiptarët i bashkohet Qeverisë LSDM-BDI

më 2.2023 - Epoka e Re

Kryetari i Aleancës për Shqiparët, Arben Taravari njoftoi se kanë vendosur të jenë pjesë e Qeverisë. Taravari njoftoi se ASH-ja do drejtojë me dy ministri, të Drejtësisë dhe të Shëndetësisë, ndërsa tha...

Kovaçevski sqaron: Ja kur do të dihet marrëveshja përfundimtare me Aleancën

më 2.2023 - InfoShqip

Rezultatin përfundimtar nga bisedimet për hyrje të Aleancës në Qeveri do të mund ta dijmë sonte pas përfundimit të mbledhjeve partiake në LSDM dhe në Aleancën për Shqiptarët. Për vendimin e Alternativës...

Buzëqeshje në ASH, vjen era pushtet

më 2.2023 - Ina

Sapo ka nisur mbledhja e ASH-së për të diskutuar nëse do të hyjnë në Qeveri duke diskutuar rezultatet e referendumit me të gjitha degët e ASh-së. Siç shihet, kishte buzëqeshje në fytyrat e Taravarit dhe...

Taravari: Aleanca për Shqiptarët hyn në Qeveri

më 2.2023 - Almakos

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari njoftoi se kryesia qendrore ka marrë vendim partia të jetë pjesë e shumicës parlamentare, raporton SHENJA. “Kryesia Qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët...

ASH sonte definitivisht vendosë se a do të bëhet pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Zhurnal

Tetovë, 9 shkurt – Në orën 18:00 në zyrat qendrore të Aleancës për Shqiptarët fillon takimi i Kryesisë Qendrore, me çka do të publikohet deklarimi në referendumin brenda partisë nëse anëtarët janë për...

Fillon mbledhja e Kryesisë Qendrore të ASH-së

më 2.2023 - Flaka

Në zyrat qendrore të Aleancës për Shqiptarët po mbahet takimi i Kryesisë Qendrore, me çka do të publikohet deklarimi në referendumin brenda partisë nëse anëtarët janë për ose kundër që partia të ketë përfaqësuesit...

Aleanca i thotë “PO” qeverisë

më 2.2023 - Press Online

Kryetari i Aleancës për Shqiparët, Arben Taravari njoftoi se kanë vendosur të jenë pjesë e Qeverisë. Taravari njoftoi se ASH do drejtojë me dy ministri, të Drejtësisë dhe të Shëndetësisë, ndërsa tha se...

Aleanca i thotë “PO” qeverisë

më 2.2023 - Frontal

Kryetari i Aleancës për Shqiparët, Arben Taravari njoftoi se kanë vendosur të jenë pjesë e Qeverisë. Taravari njoftoi se ASH do drejtojë me dy ministri, të Drejtësisë dhe të Shëndetësisë, ndërsa tha se...

ASh BËHET PJESË E QEVERISË | Taravari: Ministria e Shëndetësisë dhe Ministria e Drejtësisë do të na takojnë neve

më 2.2023 - Nistori

Aleanca për Shqiptarët përfundimisht do të jetë pjesë e pushtetit ekzekutiv në Maqedoninë e Veriut. Këtë e konfirmoi kryetari i ASH-së, Arben Taravari. Ai në konferencë për shtyp tha se kryesia qendrore...

Arben Taravari: Nesër takohemi me Kovaçevskin dhe ia japim emrat e ministrave

më 2.2023 - Open-TV

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në takimin e sotëm me anëtarësinë u vendosë që të jemi pjesë e shumicës së re parlamentare. Taravari njoftoi se ata me përfshirjen e tyre në Qeveri do...

ASH-ja i tha “PO” qeverisë, ja çka do të fitojë!

më 2.2023 - Open-TV

Kryesia e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të marrim dy zëvendësministra dhe tre ministra....

Taravari: Jemi pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Populli

ASH merr Shëndetësinë, Drejtësinë dhe zv/kryeministër. Kryesia e ASH-së sonte në mbledhjen që mbajti në selinë e saj në Tetovë ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i Aleancës për Shqiptarët,...

Aleanca për Shqiptarët sonte definitivisht vendosë se a do të bëhet pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Shenja

Në orën 18:00 në zyrat qendrore të Aleancës për Shqiptarët fillon takimi i Kryesisë Qendrore, me çka do të publikohet deklarimi në referendumin brenda partisë nëse anëtarët janë për ose kundër që partia...

Drejt finalizimit zgjerimi i koalicionit qeverisës, nuk dihet ende qëndrimi i Alternativës

më 2.2023 - Flaka

Bordi ekzekutiv dhe ai qendror i LSDM-së, sot pasdite do të mbajnë takime, në të cilat kryetari i partisë Dimitar Kovaçevski, pritet të prezantojë rezultatin e bisedimeve me Aleancën për Shqiptarët, për...

Taravari: Nesër takohemi me Kovaçevskin dhe ia japim emrat e ministrave

më 2.2023 - Lajm

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në takimin e sotëm me anëtarësinë u vendosë që të jemi pjesë e shumicës së re parlamentare. Taravari njoftoi se ata me përfshirjen e tyre në Qeveri do...

Të hënën rikonstruimi i Qeverisë? Kovaçevski: Dera për Alternativën është e hapur!

më 2.2023 - TV21

Partia e Afrim Gashit, Alternativa është përpara vendimit nëse do të rrijë ose jo në qeveri. Kjo pasi siç kanë deklaruar, partnerët e koalicionit nuk e kanë respektuat marrëveshjen fillestare, me të cilën...

Taravari: Nesër takohemi me Kovaçevskin dhe ia japim emrat e ministrave

më 2.2023 - Fakti Ditor

Kreu i ASH-së nuk zbuloi emrat të cilët mund të drejtojnë dikasteret të cilat kjo parti do t’i fitojë me marrëveshjen qeveritare. Ai tha se mbledhja e kryesisë do të vazhdojë për të diskutuar edhe çështjet...

Taravari: ASH do të udhëheq me Shëndetësinë dhe Drejtësinë

më 2.2023 - Fakti Ditor

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në takimin e sotëm me anëtarësinë u vendosë që të jemi pjesë e shumicës së re parlamentare, shkruan Telegrafi Maqedoni. Taravari njoftoi se ata me përfshirjen...

Zyrtare: ASH merr Shëndetësinë, Drejtësinë dhe Zëvendëskryeministër

më 2.2023 - Zyrtare

Kryesia e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të marrim dy zëvendësministra dhe tre ministra....

Zgjerimi i qeverisë vendoset sont, Kovaçevski: Këshilli qendror do të merr vendimet përkatëse

më 2.2023 - Flaka

Grupi punues i LSDM, me bartës vetë kreun e partisë, Dimitar Kovaçevski dhe ai i ASh-së me bartës kryetarin e partisë, Arben Taravari, kanë përfunduar negociatat me marrëveshje për bashkëqeverisje. Marrëveshja...

Zyrtare/ ASH merr Shëndetësinë, Drejtësinë dhe Zëvendëskryeministër

më 2.2023 - Almakos

Kryesia e ASH-së ka marrë vendim për të hyrë në qeveri. Kryetari i kësaj partie, Arben Taravari tregoi se ata kanë dëgjuar zërin e anëtarësisë. “Në paketë do të marrim dy zëvendësministra dhe tre ministra....

Taravari: Nesër takohemi me Kovaçevskin dhe ia japim emrat e ministrave

më 2.2023 - Almakos

Kreu i ASH-së nuk zbuloi emrat të cilët mund të drejtojnë dikasteret të cilat kjo parti do t’i fitojë me marrëveshjen qeveritare. Ai tha se mbledhja e kryesisë do të vazhdojë për të diskutuar edhe çështjet...

Fillon mbledhja e Kryesisë Qendrore të ASH-së

më 2.2023 - Almakos

Aleanca për Shqiptarët sot ka realizuar referendum online, nëpërmjet të cilit anëtarët e kuvendeve të degëve, pas konsultimit me nëndegët dhe anëtarët, janë përgjigjur nëse janë për ose kundër hyrjes në...

Kovaçevski: Duam që Alternativa të mbetet në Qeveri

më 2.2023 - Ina

Kryeministri i RMV-së, Dimitar Kovaçevski kërkon që partia Alternativa të mbetet në Qeveri. “Duam që Alternativa të mbetet pjesë e mazhorancës, duke qenë se po diskutohet hyrja e një partneri të ri në...

Taravari: ASH-ja do të jetë pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Pa censure

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka njoftuar se kryesia qendrore ka vendosur që kjo parti të jetë pjesë e Qeverisë. “Kryesia qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët të jetë pjesë e Qeverisë”, tha Taravari.

Kovaçevski sqaron: Ja kur do të dihet marrëveshja përfundimtare me Aleancën

më 2.2023 - Klan Macedonia

Rezultatin përfundimtar nga bisedimet për hyrje të Aleancës në Qeveri do të mund ta dijmë sonte pas përfundimit të mbledhjeve partiake në LSDM dhe në Aleancën për Shqiptarët. Për vendimin e Alternativës...

Po ose jo për qeverinë? – Aleanca për Shqiptarët mbledh kryesinë

më 2.2023 - Klan Macedonia

Në orën 18:00 në zyrat qendrore të Aleancës për Shqiptarët ishte caktuar mbledhja e Kryesisë Qendrore të partisë, gjatë së cilës do të shpallet rezultati i referendumit “online” brendapartiak, ku kuvendarët...

LIVE: Buzëqeshje në ASH, vjen era pushtet (LIVE VIDEO)

më 2.2023 - Tetova Sot

Sapo ka nisur mbledhja e ASH-së për të diskutuar nëse do të hyjnë në Qeveri duke diskutuar rezultatet e referendumit me të gjitha degët e ASh-së. Siç shihet, kishte buzëqeshje në fytyrat e Taravarit dhe...

Taravari: ASH-ja do të jetë pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Lajm

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka njoftuar se kryesia qendrore ka vendosur që kjo parti të jetë pjesë e Qeverisë, transmeton TV21. “Kryesia qendrore vendosi që Aleanca për Shqiptarët...

Kovaçevski: Duam që Alternativa të mbetet në Qeveri

më 2.2023 - Aktuale

Kryeministri i RMV-së, Dimitar Kovaçevski kërkon që partia Alternativa të mbetet në Qeveri. Marketing “Duam që Alternativa të mbetet pjesë e mazhorancës, duke qenë se po diskutohet hyrja e një partneri...

ASH-ja realizoi referendum, degët shprehën qëndrimin për hyrjen në Qeveri

më 2.2023 - InfoShqip

Nga shërbimi për media në kuadër të Aleancës për Shqiptarët, është njoftuar se sot kjo parti ka realizuar referendum online, nëpërmjet të cilit është shprehur qëndrimi nga degët në lidhje me hyrjen e kësaj...

Akoma shumë dilema për zgjerimin e shumicës, Kovaçevski: Alternativa të mbetet në koalicion

më 2.2023 - Albeu

Kryeministri Dimitar Kovaçevski këmbëngul se nuk e din akoma nëse Alternativa do të vazhdojë të jetë pjesë e pushtetit, edhe pas finalizimit të marrëveshjes me partnerin e ri eventual të koalicionit, Aleancën...

Zgjerimi i qeverisë, LSDM dhe ASH mbledhin kryesitë

më 2.2023 - Klan

Zgjerimi i qeverisë, LSDM dhe ASH mbledhin kryesitë Kovaçevski: Dera për Alternativën mbetet e hapur Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se, rezultati final i negociatave...

ASH sonte vendosë nëse do të bëhet pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Pa censure

Në zyrat qendrore të Aleancës për Shqiptarët po mbahet takimi i Kryesisë Qendrore, me çka do të publikohet deklarimi në referendumin brenda partisë nëse anëtarët janë për ose kundër që partia të ketë përfaqësuesit...

Kovaçevski: Duam që Alternativa të mbetet në Qeveri

më 2.2023 - InfoShqip

Kryeministri i RMV-së, Dimitar Kovaçevski kërkon që partia Alternativa të mbetet në Qeveri. “Duam që Alternativa të mbetet pjesë e mazhorancës, duke qenë se po diskutohet hyrja e një partneri të ri në...

ASH-ja realizoi referendum, degët shprehën qëndrimin për hyrjen në Qeveri

më 2.2023 - TV21

Nga shërbimi për media në kuadër të Aleancës për Shqiptarët, është njoftuar se sot kjo parti ka realizuar referendum online, nëpërmjet të cilit është shprehur qëndrimi nga degët në lidhje me hyrjen e kësaj...

Buzëqeshje në ASH, vjen era pushtet

më 2.2023 - Populli

Sapo ka nisur mbledhja e ASH-së për të diskutuar nëse do të hyjnë në Qeveri duke diskutuar rezultatet e referendumit me të gjitha degët e ASh-së. Siç shihet, kishte buzëqeshje në fytyrat e Taravarit dhe...

ASH sonte definitivisht vendosë se a do të bëhet pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Almakos

Në orën 18:00 në zyrat qendrore të Aleancës për Shqiptarët fillon takimi i Kryesisë Qendrore, me çka do të publikohet deklarimi në referendumin brenda partisë nëse anëtarët janë për ose kundër që partia...

Kovaçevski: Duam që Alternativa të mbetet në Qeveri

më 2.2023 - Top24

Kryeministri i RMV-së, Dimitar Kovaçevski kërkon që partia Alternativa të mbetet në Qeveri. “Duam që Alternativa të mbetet pjesë e mazhorancës, duke qenë se po diskutohet hyrja e një partneri të ri në...

Xhaferi: Nëse dorëzohet propozim, seanca për rikonstruimin e qeverisë mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Indeks.mk

“Seanca për rikonstruimin e Qeverisë mund të caktohet për të hënën, nëse gjatë ditës së sotme ose nesër kryeministri Dimitar Kovaçevski në Kuvend dorëzon propozim për kabinetin e ri qeveritar”. Këtë e...

Xhaferi: Nëse dorëzohet propozim, seanca për rikonstruimin e qeverisë mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Opinion.mk

“Seanca për rikonstruimin e Qeverisë mund të caktohet për të hënën, nëse gjatë ditës së sotme ose nesër kryeministri Dimitar Kovaçevski në Kuvend dorëzon propozim për kabinetin e ri qeveritar”. Këtë e...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - InfoShqip

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Kovaçevski nuk e din akoma nëse Alternativa mbetet pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Alsat-M

Kryeministri Dimitar Kovaçevski këmbëngul se nuk e din akoma nëse Alternativa do të vazhdojë të jetë pjesë e pushtetit, edhe pas finalizimit të marrëveshjes me partnerin e ri eventual të koalicionit, Aleancën...

Akoma shumë dilema për zgjerimin e shumicës, Kovaçevski: Alternativa të mbetet në koalicion

më 2.2023 - Gazeta Express

Kryeministri Dimitar Kovaçevski këmbëngul se nuk e din akoma nëse Alternativa do të vazhdojë të jetë pjesë e pushtetit, edhe pas finalizimit të marrëveshjes me partnerin e ri eventual të koalicionit, Aleancën...

Kovaçevski: Duam që Alternativa të mbetet në Qeveri

më 2.2023 - Lajm

Kryeministri i RMV-së, Dimitar Kovaçevski kërkon që partia Alternativa të mbetet në Qeveri. “Duam që Alternativa të mbetet pjesë e mazhorancës, duke qenë se po diskutohet hyrja e një partneri të ri në...

(VIDEO) Taravari: Në Qeveri do të shtyjmë përpara disa çështje, sidomos luftimin e korrupsionit

më 2.2023 - Shenja

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari, në emisionin ”Intervistë në Shenja”, ka shpalosur disa prej pikave kryesore që synojnë t’i arrijnë pas përfshirjes në Qeveri. Gjithashtu, Taravari ka...

Akoma shumë dilema për zgjerimin e shumicës, Kovaçevski: Alternativa të mbetet në koalicion

më 2.2023 - Alsat-M

Gazetare: Fatlume Dervishi Kryeministri Dimitar Kovaçevski këmbëngul se nuk e din akoma nëse Alternativa do të vazhdojë të jetë pjesë e pushtetit, edhe pas finalizimit të marrëveshjes me partnerin e ri...

(VIDEO) LSDM dhe ASH mbledhin kryesitë për zgjerimin e Qeverisë

më 2.2023 - Shenja

Sot pasdite do të shpalosen detajet nga marrëveshja e realizuar ndërmjet LSDM-së dhe Aleancës për Shqiptarët. Në orën 18:00 të dy partitë pritet të zhvillojnë takime brendapartiake për të shpalosur konluzionet...

Zgjerimi i Qeverisë: LSDM dhe ASH thirrin kryesitë partiake

më 2.2023 - Aktuale

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se, rezultati final i negociatave për hyrjen e ASH-së në Qeveri, do të dihet pas përfundimit të mbledhjes që LSDM dhe ASH do të zhvillojnë...

Kovaçevski: Është vendim i Alternativës nëse do të dalin apo do të mbesin në Qeveri!

më 2.2023 - Ina

Kryeministri Dimitar Kovaçevski nuk e di nëse partia Alternativa e Afrim Gashit do të del nga Qeveria me hyrjen e Aleancës për Shqiptarëve dhe ndryshimit të posteve ministrore. Sonte do të dihet vendimi...

Zgjerimi i Qeverisë: LSDM dhe ASH thirrin kryesitë partiake

më 2.2023 - Klan Macedonia

KOVAÇEVSKI: DERA PËR ALTERNATIVËN MBETET E HAPUR Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se, rezultati final i negociatave për hyrjen e ASH-së në Qeveri, do të dihet pas përfundimit...

Kovaçevski: Dera është e hapur për Alternativën, por partitë duhet të përshtaten për partnerin e ri

më 2.2023 - TV21

– Dera për Alternativën mbetet e hapur, sepse ata janë pjesë e Qeveri së, këtë e tha sot mes tjerash kryeministri Dimitar Kovaçevski i pyetur nëse Alternativa do të del nga Qeveria, marrë parasysh se po...

Kovaçevski nuk e din akoma nëse Alternativa mbetet pjesë e Qeverisë

më 2.2023 - Fakti Ditor

Kryeministri Dimitar Kovaçevski këmbëngul se nuk e din akoma nëse Alternativa do të vazhdojë të jetë pjesë e pushtetit, edhe pas finalizimit të marrëveshjes me partnerin e ri eventual të koalicionit, Aleancën...

Xhaferi: Të hënën mund të mbahet seanca për Qeverinë e re

më 2.2023 - Koha.mk

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Të hënën mund të mbahet seanca për Qeverinë e re

më 2.2023 - Aktuale

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Të hënën mund të mbahet seanca për Qeverinë e re

më 2.2023 - Klan Macedonia

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Kovaçevski: Është vendim i Alternativës nëse do të dalin apo do të mbesin në Qeveri!

më 2.2023 - Shenja

Kryeministri Dimitar Kovaçevski nuk e di nëse partia Alternativa e Afrim Gashit do të del nga Qeveria me hyrjen e Aleancës për Shqiptarëve dhe ndryshimit të posteve ministrore. Sonte do të dihet vendimi...

Xhaferi: Nëse dorëzohet propozim, seanca për rikonstruimin e qeverisë mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Lapsi

“Seanca për rikonstruimin e Qeverisë mund të caktohet për të hënën, nëse gjatë ditës së sotme ose nesër kryeministri Dimitar Kovaçevski në Kuvend dorëzon propozim për kabinetin e ri qeveritar”. Këtë e...

Xhaferi: Nëse dorëzohet propozim, seanca për rikonstruimin e qeverisë mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Ditari.mk

“Seanca për rikonstruimin e Qeverisë mund të caktohet për të hënën, nëse gjatë ditës së sotme ose nesër kryeministri Dimitar Kovaçevski në Kuvend dorëzon propozim për kabinetin e ri qeveritar”. Këtë e...

Xhaferi: Nëse dorëzohet propozim, seanca për rikonstruimin e qeverisë mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Bota Sot

“Seanca për rikonstruimin e Qeverisë mund të caktohet për të hënën, nëse gjatë ditës së sotme ose nesër kryeministri Dimitar Kovaçevski në Kuvend dorëzon propozim për kabinetin e ri qeveritar”. Këtë e...

Xhaferi: Të hënën mund të mbahet seanca për Qeverinë e re

më 2.2023 - Redaksia

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Të hënën mund të mbahet seanca për Qeverinë e re

më 2.2023 - Debat

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Tetova Sot

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Kovaçevski: Është vendim i Alternativës nëse do të dalin apo do të mbesin në Qeveri!

më 2.2023 - Almakos

Kryeministri Dimitar Kovaçevski nuk e di nëse partia Alternativa e Afrim Gashit do të del nga Qeveria me hyrjen e Aleancës për Shqiptarëve dhe ndryshimit të posteve ministrore. Sonte do të dihet vendimi...

Zgjerimi i qeverisë, Kovaçevski takim me Gashin

më 2.2023 - Zhurnal

Shkup, 9 shkurt – Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi të cilin e ka informuar për negociatat për hyrjen e ASH-së në Qeveri. Qeveria pret përgjigjën e...

Zgjerimi i qeverisë, Kovaçevski takim me Gashin

më 2.2023 - Ina

Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi të cilin e ka informuar për negociatat për hyrjen e ASH-së në Qeveri. Qeveria pret përgjigjën e Alternativës që të...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Shqipmedia

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Gazeta Express

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Zgjerimi i qeverisë, Kovaçevski takim me Gashin

më 2.2023 - Gazeta Express

Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi të cilin e ka informuar për negociatat për hyrjen e ASH-së në Qeveri. Qeveria pret përgjigjën e Alternativës që të...

ASH sot mbledh Kryesinë Qendrore! A do të bëhet e ditur marrëveshja për hyrje në Qeveri?

më 2.2023 - InfoShqip

Sot në ora 18:00 Aleanca për Shqiptarët në selinë në Tetovë pritet të mbledh Kryesinë Qëndrore të partisë, përcjell TV21. Në mbledhje mes tjerash pritet të diskutohet edhe për procesin e negociatave për...

Xhaferi: Të hënën mund të mbahet seanca për Qeverinë e re

më 2.2023 - Top24

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Ina

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Të hënën mund të votohet qeveria e re në Parlament

më 2.2023 - Flaka

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Fakti Ditor

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Të hënën mund të mbahet seanca për Qeverinë e re

më 2.2023 - Pa censure

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Të hënën mund të mbahet seanca për Qeverinë e re

më 2.2023 - Populli

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Nëse dorëzohet propozim, seanca për rikonstruimin e qeverisë mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Pressonline

“Seanca për rikonstruimin e Qeverisë mund të caktohet për të hënën, nëse gjatë ditës së sotme ose nesër kryeministri Dimitar Kovaçevski në Kuvend dorëzon propozim për kabinetin e ri qeveritar”. Këtë e...

Zgjerimi i qeverisë, Kovaçevski takim me Gashin

më 2.2023 - Klan

Zgjerimi i qeverisë, Kovaçevski takim me Gashin Pritet qëndrimi i alternativës për ofertën e ASH Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi të cilin e ka informuar...

ASH-ja mbledh sot Kuvendin Qendror për marrëveshjen me LSDM-në

më 2.2023 - Koha News

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kuvendin Qendror të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

ASH-ja sot në Tetovë mbledh Kryesinë Qendrore për marrëveshjen me LSDM-në

më 2.2023 - Klan Macedonia

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kryesinë Qendrore të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

ASH sot mbledh Kryesinë Qendrore! A do të bëhet e ditur marrëveshja për hyrje në Qeveri?

më 2.2023 - TV21

Sot në ora 18:00 Aleanca për Shqiptarët në selinë në Tetovë pritet të mbledh Kryesinë Qëndrore të partisë, përcjell TV21. Në mbledhje mes tjerash pritet të diskutohet edhe për procesin e negociatave për...

ASH-ja mbledh sot Kuvendin Qendror për marrëveshjen me LSDM-në

më 2.2023 - Aktuale

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kuvendin Qendror të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

Xhaferi: Nëse dorëzohet propozim, seanca për rikonstruimin e qeverisë mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Revista

“Seanca për rikonstruimin e Qeverisë mund të caktohet për të hënën, nëse gjatë ditës së sotme ose nesër kryeministri Dimitar Kovaçevski në Kuvend dorëzon propozim për kabinetin e ri qeveritar”. Këtë e...

ASH-ja sot në Tetovë mban Kuvendin Qendror për marrëveshjen me LSDM-në

më 2.2023 - TV Festa

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kuvendin Qendror të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Shenja

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Nëse dorëzohet propozim, seanca për rikonstruimin e qeverisë mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Arbresh

“Seanca për rikonstruimin e Qeverisë mund të caktohet për të hënën, nëse gjatë ditës së sotme ose nesër kryeministri Dimitar Kovaçevski në Kuvend dorëzon propozim për kabinetin e ri qeveritar”. Këtë e...

“Fronti për Europë” përqafohet nga të gjithë, përveç VMRO-së, Levicës dhe satelitet e tyre

më 2.2023 - Ditari.mk

Me bashkangjitjen e Aleancës për Shqiptarët (ASH) me shumicën parlamentare, “Fronti për Europë”,i iniciuar nga lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI)- Ali Ahmeti, fillon të merrë formë dhe të...

ASH-ja sot në Tetovë mban Kuvendin Qendror për marrëveshjen me LSDM-në

më 2.2023 - Klan Macedonia

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kuvendin Qendror të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

“Fronti për Europë” përqafohet nga të gjithë, përveç VMRO-së, Levicës dhe satelitet e tyre

më 2.2023 - Opinion.mk

Me bashkangjitjen e Aleancës për Shqiptarët (ASH) me shumicën parlamentare, “Fronti për Europë”,i iniciuar nga lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI)- Ali Ahmeti, fillon të merrë formë dhe të...

“Fronti për Europë” përqafohet nga të gjithë, përveç VMRO-së, Levicës dhe satelitet e tyre

më 2.2023 - Indeks.mk

Me bashkangjitjen e Aleancës për Shqiptarët (ASH) me shumicën parlamentare, “Fronti për Europë”,i iniciuar nga lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI)- Ali Ahmeti, fillon të merrë formë dhe të...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Frontal

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

ASH-ja mbledh sot Kuvendin Qendror për marrëveshjen me LSDM-në

më 2.2023 - Alsat-M

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kuvendin Qendror të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

“Fronti për Europë” përqafohet nga të gjithë, VMRO-së, Levicës dhe satelitet e tyre

më 2.2023 - Opinion.mk

Me bashkangjitjen e Aleancës për Shqiptarët (ASH) me shumicën parlamentare, “Fronti për Europë”,i iniciuar nga lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI)- Ali Ahmeti, fillon të merrë formë dhe të...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Lajm

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Press Online

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Tërmet në skenën politike, Gashi u takua mbrëmë me Mickoskin e VMRO-së

më 2.2023 - Tetova1

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmë në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i Alternativës Afrim Gashi nuk e mohoi takimin e kreun e opozitës...

Zgjerimi i qeverisë, Kovaçevski takim me Gashin

më 2.2023 - Populli

Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi të cilin e ka informuar për negociatat për hyrjen e ASH-së në Qeveri. Qeveria pret përgjigjën e Alternativës që të...

Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

më 2.2023 - Ditari.mk

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmë në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i Alternativës Afrim Gashi nuk e mohoi takimin e kreun e opozitës...

ASH-ja mbledh sot Kuvendin Qendror për marrëveshjen me LSDM-në

më 2.2023 - Tetova Sot

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kuvendin Qendror të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

Sot formalizohet hyrja e ASH-së në Qeveri, Kovaçevski do të zbardhë detajet

më 2.2023 - Ina

Kanë përfunduar negociatat për zgjerimin e mazhorancës qeveritare. Këshilli Ekzekutiv dhe Kryesia Qendrore e LSDM-së sot do të mbajnë takime, në të cilat pritet që kryetari i partisë dhe kryeministri Dimitar...

Xhaferi: Seanca për Qeverinë e re mund të mbahet të hënën

më 2.2023 - Almakos

Seanca për rikonstruimin e Qeveri është e mundur që të caktohet të hënë, ka konfirmuar për “Slloboden Peçat”, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëse gjatë ditës ose nesër, kryeministri Dimitar Kovaçevski...

Alternativa me një këmbë jashtë Qeverisë, sot komunikon vendimin?!

më 2.2023 - Ina

Alternativa pritet që sot të vendos për braktisjen ose jo të Qeverisë. Burime jozyrtare pranë Qeverisë thonë për INA se tashmë janë gjasat e mëdha që kjo parti të largohet, pasi që nuk është e kënaqur...

ASH-ja mbledh sot Kuvendin Qendror për marrëveshjen me LSDM-në

më 2.2023 - Info7

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kuvendin Qendror të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

“Fronti për Europë” përqafohet nga të gjithë, përveç VMRO-së, Levicës dhe satelitet e tyre

më 2.2023 - Frontal

Me bashkangjitjen e Aleancës për Shqiptarët (ASH) me shumicën parlamentare, “Fronti për Europë”,i iniciuar nga lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI)- Ali Ahmeti, fillon të merrë formë dhe të...

ASH-ja mbledh sot Kuvendin Qendror për marrëveshjen me LSDM-në

më 2.2023 - Almakos

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kuvendin Qendror të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

“Fronti për Europë” përqafohet nga të gjithë, përveç VMRO-së, Levicës dhe satelitet e tyre

më 2.2023 - Press Online

Me bashkangjitjen e Aleancës për Shqiptarët (ASH) me shumicën parlamentare, “Fronti për Europë”,i iniciuar nga lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI)- Ali Ahmeti, fillon të merrë formë dhe të...

“Fronti për Europë” përqafohet nga të gjithë, përveç VMRO-së, Levicës dhe satelitet e tyre

më 2.2023 - Redaksia

Me bashkangjitjen e Aleancës për Shqiptarët (ASH) me shumicën parlamentare, “Fronti për Europë”,i iniciuar nga lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI)- Ali Ahmeti, fillon të merrë formë dhe të...

“Fronti për Europë” përqafohet nga të gjithë, përveç VMRO-së, Levicës dhe satelitet e tyre

më 2.2023 - Debat

Me bashkangjitjen e Aleancës për Shqiptarët (ASH) me shumicën parlamentare, “Fronti për Europë”,i iniciuar nga lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI)- Ali Ahmeti, fillon të merrë formë dhe të...

Marrëveshja ASH-LSDM, sot mblidhet Kuvendi Qëndor i Aleancës!

më 2.2023 - Populli

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kuvendin Qendror të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

ASH-ja mbledh sot Kuvendin Qendror për marrëveshjen me LSDM-në

më 2.2023 - Lajm

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbledh sot në Tetovë Kuvendin Qendror të partisë për të diskutuar draft marrëveshjen e arritur me LSDM-në për t’iu bashkuar pushtetit. Vendimi final nga kjo parti do të merret...

Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend

më 2.2023 - Info7

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

Kulaçi i ASH-së në duar të Alternativës?

më 2.2023 - Shqipmedia

Dalja ose jo e Alternativës së Afrim Gashit nga koalicioni qeveritar do të ndikojë direkt në pjesën e kulaçit qeveritar që ta fitojë Aleanca e Taravarit, mëson Klan Macedonia nga burime brenda ASH-së....

Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

më 2.2023 - Indeks.mk

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i Alternativës Afrim Gashi nuk e mohoi takimin e kreun...

Hyrja në Qeveri, ASH-ja mbledh nesër Kryesinë Qendrore

më 2.2023 - TV21

Nga Aleanca për Shqiptarët kanë njoftuar se nesër do të mblidhet Kryesia Qendrore e kësaj partie, përcjell TV21. Nuk bëhet e ditur tema për të cilët mblidhet Kryesia në Tetovë, por për sot ishte paralajmëruar...

Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

më 2.2023 - Opinion.mk

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i Alternativës Afrim Gashi nuk e mohoi takimin e kreun...

Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

më 2.2023 - Express.mk

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i Alternativës Afrim Gashi nuk e mohoi takimin e kreun...

LAJMI I FUNDIT – Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend (VIDEO)

më 2.2023 - Koha News

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

Agrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

më 2.2023 - Express.mk

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i Alternativës Afrim Gashi nuk e mohoi takimin e kreun...

Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend

më 2.2023 - Aktuale

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

LAJMI I FUNDIT – Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend

më 2.2023 - Koha.mk

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

KlanM: Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend (VIDEO)

më 2.2023 - Ina

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia . Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

më 2.2023 - Lapsi

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i Alternativës Afrim Gashi nuk e mohoi takimin e kreun...

LAJMI I FUNDIT/ Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend

më 2.2023 - Zhurnal

Shkup, 8 shkurt – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte...

LSDM për nesër ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror dhe ekzekutiv

më 2.2023 - Tetova Sot

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë epilogun...

Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

më 2.2023 - Desk.al

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i Alternativës Afrim Gashi nuk e mohoi takimin e kreun...

LAJMI I FUNDIT – Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend (VIDEO)

më 2.2023 - Klan Macedonia

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

Mësohen ministritë dhe drejtoritë që do ti merr ASH-ja

më 2.2023 - Sharri

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë për MIA-n nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë...

Gashi me një këmbë jashtë Qeverisë, Taravari me dy këmbë brenda

më 2.2023 - Flaka

Afrim Gashi sonte vendos nëse do të qëndrojë në Qeveri. Pas takimit të sotëm të liderit të Alternativës me kryeministrin Kovaçevski, Gashi thirri kryesinë më të afërt për të vendosur nëse oferta e re e...

Agrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

më 2.2023 - Desk.al

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i Alternativës Afrim Gashi nuk e mohoi takimin e kreun...

Shumica e re – LSDM ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror

më 2.2023 - Ina

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë për MIA-n nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë...

Kulaçi i ASH-së në duar të Alternativës?

më 2.2023 - Ina

Dalja ose jo e Alternativës së Afrim Gashit nga koalicioni qeveritar do të ndikojë direkt në pjesën e kulaçit qeveritar që ta fitojë Aleanca e Taravarit, mëson Klan Macedonia nga burime brenda ASH-së....

Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend

më 2.2023 - Flaka

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

Telma: “Sikter” ofertë nga kryeministri për “Alternativën”

më 2.2023 - Flaka

Oferta e kryeministrit në takimin e sotëm me Afrim Gashin nga “Alternativa” u përjetua si një ofertë “sikter” ose “merre ose lëre”. Kësaj partie i ka mbetur vetëm ministria e shoqërisë së informacionit...

LAJMI I FUNDIT – Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend

më 2.2023 - Tetova Sot

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

LSDM për nesër ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror dhe ekzekutiv

më 2.2023 - Aktuale

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë për MIA-n nga kjo parti. Marketing Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të...

ASH i reagon Mickoskit: Ende s’keni dalë nga mentaliteti ku Qeverinë e shihni si mjet pasurimi

më 2.2023 - Koha.mk

Pas këtyre fjalëve të Mickoskit, ka pasur reagimi i Aleancës për Shqiptarët, të cilët shprehin keqardhje që VMRO-DPMNE dhe Hristijan Mickoski ende nuk kanë dalë nga mentaliteti i vjetër ku Qeverinë e shohin...

Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend (VIDEO)

më 2.2023 - Open-TV

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

LAJMI I FUNDIT – Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend (VIDEO)

më 2.2023 - Almakos

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

Alternativa prononcohet pas takimit me Kovaçevskin

më 2.2023 - Open-TV

Pas takimit me kryeministrin Kovaçevski, në një prononcim për Klan Maqedoni nga Alternativa thonë se do të jenë organet partiake ata që do të marrin vendimin. “Jemi gati për të gjitha sfidat. Ky është...

Kovaçevski u takua me Gashin

më 2.2023 - Open-TV

Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi të cilin e ka informuar për negociatat për hyrjen e ASH-së në Qeveri. Qeveria pret përgjigjën e Alternativës që të...

LSDM për nesër ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror dhe ekzekutiv

më 2.2023 - Zhurnal

Shkup, 8 shkurt – Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë...

Shumica e re – LSDM ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror dhe ekzekutiv për nesër

më 2.2023 - Flaka

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë për MIA-n nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë...

ASH: Mickoski qeverinë e sheh si mjet për pasurim

më 2.2023 - Flaka

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Nga ASH thonë se VMRO-DPMNE-ja ende nuk ka dalë nga mentaliteti i vjetër ku qeverinë e shohin...

Shumica e re – LSDM ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror dhe ekzekutiv për nesër

më 2.2023 - Klan Macedonia

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë për MIA-n nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë...

ASH në qeveri? – Bisedimet pranë finalizimit, nga LSDM-ja theksojnë se asgjë nuk është finale

më 2.2023 - Klan Macedonia

Marrëveshja për hyrjen e Aleancës për Shqiptarët në koalicionin qeveritar është drejt finalizimit, thonë burime pranë ASH-së, ndërsa siç raporton Agjencia Mediatike Informative nga burime pranë LSDM-së,...

Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend (VIDEO)

më 2.2023 - Zyrtare

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend, informon Klan Macedonia. Gazetari i Klan Maqedonisë, Furkan Saliu ishte në vendngjarje....

Alternativa: Pas zyrtarizmit të koalicionit të ri do të marrim vendimtar përfundimtar

më 2.2023 - Bota Sot

Pas takimit të Afrim Gashit me kryeministrin Dimitar Kovaçevski, nga Alternativa thonë se do të jenë organet partiake ata që do të marrin vendimin. “Jemi gati për të gjitha sfidat. Ky është një skenar...

Kulaçi i ASH-së në duar të Alternativës?

më 2.2023 - Lajm

Dalja ose jo e Alternativës së Afrim Gashit nga koalicioni qeveritar do të ndikojë direkt në pjesën e kulaçit qeveritar që ta fitojë Aleanca e Taravarit, mëson Klan Macedonia nga burime brenda ASH-së....

AAA del nga Qeveria? Murtezani: Jemi gati për të gjitha sfidat

më 2.2023 - Koha.mk

Shkup, 8 shkurt – Dalëngadalë po bëhen të ditura resorët të cilat do t’i marrë ASH me hyrjen e saj në Qeveri. Nga ana tjetër Alternativ pritet të vendos për qëndrimin e tyre ose jo në Qeveri. Në pyetjen...

Kulaçi i ASH-së në duar të Alternativës?

më 2.2023 - Klan Macedonia

Dalja ose jo e Alternativës së Afrim Gashit nga koalicioni qeveritar do të ndikojë direkt në pjesën e kulaçit qeveritar që ta fitojë Aleanca e Taravarit, mëson Klan Macedonia nga burime brenda ASH-së....

LSDM për nesër ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror dhe ekzekutiv

më 2.2023 - Shenja

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë epilogun...

Zgjerimi i qeverisë, pritet vendimi përfundimtar i Alternativës

më 2.2023 - Flaka

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe kreu i ASh-së Arben Taravari, ende nuk kanë zyrtarizuar marrëveshjen për bashkëqeverisje të paralajmëruar për ditën e mërkurë. Burime brenda partive përkatëse njoftojnë...

ASH i reagon Mickoskit: Ende s’keni dalë nga mentaliteti ku Qeverinë e shihni si mjet pasurimi

më 2.2023 - TV21

Pas këtyre fjalëve të Mickoskit, ka pasur reagimi i Aleancës për Shqiptarët, të cilët shprehin keqardhje që VMRO-DPMNE dhe Hristijan Mickoski ende nuk kanë dalë nga mentaliteti i vjetër ku Qeverinë e shohin...

Shumica e re – LSDM ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror dhe ekzekutiv për nesër

më 2.2023 - Populli

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë për MIA-n nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë...

Nga ASH pohojnë se është arritur marrëveshje për hyrjen e partisë në Qeveri, nga LSDM-ja theksojnë se asgjë nuk është finale

më 2.2023 - Klan Macedonia

Është arritur marrëveshje për hyrjen e Aleancës për Shqiptarët në koalicionin qeveritar, në pajtim me të cilin në Qeverinë e ardhshme do t’i ketë tre anëtarë edhe atë ministra të Drejtësisë dhe Shëndetësisë,...

Nga ASH pohojnë se është arritur marrëveshje për hyrjen e partisë në Qeveri, planifikohet t’i marrë 3 pozita

më 2.2023 - Portalb

Është arritur marrëveshje për hyrjen e Aleancës për Shqiptarët në koalicionin qeveritar, në pajtim me të cilin në Qeverinë e ardhshme do t’i ketë tre anëtarë edhe atë ministra të Drejtësisë dhe Shëndetësisë,...

LSDM për nesër ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror dhe ekzekutiv

më 2.2023 - Almakos

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë epilogun...

Alternativa prononcohet pas takimit me Kovaçevskin

më 2.2023 - Fakti Ditor

Pas takimit me kryeministrin Kovaçevski, në një prononcim për Klan Maqedoni nga Alternativa thonë se do të jenë organet partiake ata që do të marrin vendimin. “Jemi gati për të gjitha sfidat. Ky është...

Aleanca në Qeveri, finalizohen bisedimet për ndarjen e resorëve

më 2.2023 - Gazeta Express

Sot pritet të finalizohen negociatat në mes LSDM-së dhe Aleancës për shqiptarët. Burime brenda partisë njoftojnë se janë dakorduar për pjesën dërrmuese të resorëve, ndër të cilat është vendosur për Ministrinë...

Alternativa prononcohet pas takimit me Kovaçevskin

më 2.2023 - Gazeta Express

Pas takimit me kryeministrin Kovaçevski, në një prononcim për Klan Maqedoni nga Alternativa thonë se do të jenë organet partiake ata që do të marrin vendimin. “Jemi gati për të gjitha sfidat. Ky është...

Kjo është vendimi i Alternativës pas takimit me Kovaçevskin!?

më 2.2023 - Aktuale

Pas takimit me kryeministrin Kovaçevski, në një prononcim për Klan Maqedoni nga Alternativa thonë se do të jenë organet partiake ata që do të marrin vendimin. Marketing “Jemi gati për të gjitha sfidat....

Shumica e re – LSDM ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror dhe ekzekutiv për nesër

më 2.2023 - Almakos

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë për MIA-n nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë...

Alternativa para braktisjes së Qeverisë, Gashi doli nga takimi me Kovaçevskin

më 2.2023 - Ina

Kryesia e ngushtë e Alternativës sonte duhet të vendos nëse do të qëndrojë si pjesë e Qeverisë, ose do ta braktisë. Ky vendim i saj do të merret pasi që kryeministri Dimitar Kovaçevski paraprakisht e njoftoi...

Shumica e re – LSDM ka caktuar mbledhje të Këshillit qendror dhe ekzekutiv për nesër

më 2.2023 - Lajm

Këshilli ekzekutiv dhe Këshilli qendror i LSDM-së nesër do të mbajnë mbledhje, konfirmojnë për MIA-n nga kjo parti. Pritet që kryetari i LSDM-së, njëherësh kryeministër, Dimitar Kovaçevski të prezantojë...

ASH i reagon Mickoskit, e sheh Qeverinë si mjet për pasurim!

më 2.2023 - Populli

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Nga ASH thonë se VMRO-DPMNE-ja ende nuk ka dalë nga mentaliteti i vjetër ku qeverinë e shohin...

Alternativa prononcohet pas takimit me Kovaçevskin

më 2.2023 - Klan Macedonia

Pas takimit me kryeministrin Kovaçevski, në një prononcim për Klan Maqedoni nga Alternativa thonë se do të jenë organet partiake ata që do të marrin vendimin. “Jemi gati për të gjitha sfidat. Ky është...

ASH: Shprehim keqardhje që VMRO-DPMNE dhe Hristijan Mickoski ende nuk kanë dalë nga mentaliteti i vjetër

më 2.2023 - Koha News

Shprehim keqardhje që VMRO-DPMNE dhe Hristijan Mickoski ende nuk kanë dalë nga mentaliteti i vjetër ku Qeverinë e shohin vetëm si mjet për pasurim. Për ne ky vit është vit i rëndësishëm dhe vendimtar për...

A do të del nga Qeveria, Afrim Gashi? Ja çka thonë nga Alternativa

më 2.2023 - Tetova Sot

Pas takimit me kryeministrin Kovaçevski, në një prononcim për Klan Maqedoni nga Alternativa thonë se do të jenë organet partiake ata që do të marrin vendimin. “Jemi gati për të gjitha sfidat. Ky është...

Zgjerimi i Qeverisë: Kovaçevski u takua me Gashin

më 2.2023 - Fakti Ditor

Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi të cilin e ka informuar për negociatat për hyrjen e ASH-së në Qeveri. Qeveria pret përgjigjën e Alternativës që të...

Ekskluzive, ASH fiton 3 ministri, 2 zv.ministra, 2 sekretarë dhe shumë drejtori

më 2.2023 - Frontal

Marëveshja për hyrjen e Aleancës për Shqiptarët në Qeveri është drejt përmbylljes. Siç mëson TS, ASH ka fituar shumë drejtori të rëndësishme, ndërsa tanimë duket e finalizuar edhe ndarja e tre posteve...

ASH: Mickoski qeverinë e sheh si mjet për pasurim

më 2.2023 - Frontal

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Nga ASH thonë se VMRO-DPMNE-ja ende nuk ka dalë nga mentaliteti i vjetër ku qeverinë e shohin...

Zgjerimi i Qeverisë: Kovaçevski u takua me Gashin

më 2.2023 - Top24

Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi të cilin e ka informuar për negociatat për hyrjen e ASH-së në Qeveri. Qeveria pret përgjigjën e Alternativës që të...

ASH: Mickoski qeverinë e sheh si mjet për pasurim

më 2.2023 - Top24

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Nga ASH thonë se VMRO-DPMNE-ja ende nuk ka dalë nga mentaliteti i vjetër ku qeverinë e shohin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK