Kërkohet asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - RTV 21

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Asociacioni, ASH: Propozim jo serioz, shqiptarët janë 1/3 e popullatës

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 26 shkurt – Edhe Aleanca për Shqiptarët është prononcuar në lidhje me propozimin e Alternativës për krijimin e një asociacioni të komunave shqiptare në RMV, njëjtë siç e kërkon Serbia dhe ndërkombëtarët...

Asociacioni, ASH: Propozim jo serioz, shqiptarët janë 1/3 e popullatës

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 26 shkurt – Edhe Aleanca për Shqiptarët është prononcuar në lidhje me propozimin e Alternativës për krijimin e një asociacioni të komunave shqiptare në RMV, njëjtë siç e kërkon Serbia dhe ndërkombëtarët...

Ademi: Propozimi i Alternativës patetik

para 3 muajve - MRT

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi... Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, ka kundërshtuar propozimin e...

RMV, partitë politike propozimit të Alternativës: Nuk kemi nevojë për asociacion

para 3 muajve - Portalb

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë, transmeton Radio Evropa e Lirë (REL) . “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes...

Asociacioni i Komunave Shqiptare/ Aleanca për Shqiptarët: Propozim jo serioz, shqiptarët janë 1/3 e popullatës

para 3 muajve - TV21

Edhe Aleanca për Shqiptarët është prononcuar në lidhje me propozimin e Alternativës për krijimin e një asociacioni të komunave shqiptare në RMV, njëjtë siç e kërkon Serbia dhe ndërkombëtarët në Kosovë...

Kërkohet Asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Reporteri

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Asociacioni i Komunave Shqiptare, ASH-ja: Propozim jo serioz, shqiptarët janë 1/3 e popullatës

para 3 muajve - Telegrafi

Edhe Aleanca për Shqiptarët është prononcuar në lidhje me propozimin e Alternativës për krijimin e një asociacioni të komunave shqiptare në RMV, njëjtë siç e kërkon Serbia dhe ndërkombëtarët në Kosovë....

Partia Alternativa propozon Asociacion komunash shqiptare në Maqedoninë e V...

para 3 muajve - BalkanWeb

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Asociacioni në RMV? – Ja çka thonë nga Aleanca për Shqiptarët

para 3 muajve - Aktuale

Propozimin e tillë e vlerësojmë joserioz me tendencë që shqiptarët t’i vendos në trajtim të politikës ditore. Marketing Shqiptarët jetojnë në vazhdimësi territoriale dhe jo në enklava, në komuna ku shqiptarët...

Instituti për Politika Publike Arbën Xhaferi: Asociacioni i komunave shqiptare në RMV, një ide në dukje e mirë, por në esencë e dëmshme për shqiptarët

para 3 muajve - Koha News

Këto ditë, një parti shqiptare e dëbuar rishtazi nga qeveria, lansoi idenë populiste të krijimit të një asociacioni të komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, si kundërpërgjigje ndaj Perëndimit në kuadër...

ASH: Propozimin e tillë e vlerësojmë joserioz me tendencë që shqiptarët t’i vendos në trajtim të politikës ditore.

para 3 muajve - Koha News

Shqiptarët jetojnë në vazhdimësi territoriale dhe jo në enklava, në komuna ku shqiptarët janë shumicë absolute, në komuna me shumicë relative e në komuna me përqindje më të ulët. Organizimet politike dhe...

Lidhja Demokratike: Idetë e Alternativës janë destabilizuese

para 3 muajve - Telegrafi

Formimi i Bashkësisë së komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, për çka angazhohet partia Alternativa, vetëm disa ditë pasi u përjashtua nga koalicioni qeveritar, sipas Lidhjes Demokratike, do të thotë...

Partia Alternativa kërkon asociacion të komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - ABC News

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Alternativa kërkon asociacion të komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Albeu

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Partitë reagojnë për idenë e “Asociacionit të Komunave Shqiptare”

para 3 muajve - Ina

Kërkesa e Alternativës për Asociacionin e komunave shqiptare, është refuzuar nga partitë tjera, përveç Lëvizjes Besa, e cila ka thënë se do ta shqyrtojë një propozim të tillë. Bashkimi Demokratik për Integrim,...

ASH-ja deklarohet rreth propozimit për Asociacionin e komunave shqiptare në Maqedoni

para 3 muajve - Ina

Aleanca për Shqiptarët përmes një komunikate për shtyp deklarohet rreth propozimit për asociacion të komunave me shumicë shqiptare “Propozimin e tillë e vlerësojmë joserioz me tendencë që shqiptarët t’i...

Asociacioni i Komunave Shqiptare/ Aleanca për Shqiptarët: Propozim jo serioz, shqiptarët janë 1/3 e popullatës

para 3 muajve - Shqipmedia

Edhe Aleanca për Shqiptarët është prononcuar në lidhje me propozimin e Alternativës për krijimin e një asociacioni të komunave shqiptare në RMV, njëjtë siç e kërkon Serbia dhe ndërkombëtarët në Kosovë...

Kërkohet asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e V.

para 3 muajve - GazetaBlic

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Kërkohet asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Zeri

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Kërkohet asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Top Channel

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Kërkohet asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Kallxo

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Asociacioni në RMV? – Ja çka thonë nga Aleanca për Shqiptarët

para 3 muajve - Klan Macedonia

Edhe Aleanca për Shqiptarët është deklaruaf kundër propozimit të Zeqirija Ibrahimit nga Alternativa për Asociacion të komunave shqiptare në RMV, njejtë siç serbët kërkojnë në Kosovë, përcjell KlanM. “Propozimin...

Ademi: Propozimi i Alternativës patetik

para 3 muajve - TV Festa

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, ka kundërshtuar propozimin e Alternativës për Asocacioni e Komunave Shqiptare në RMV. Ai e ka quajtur propozim patetik,...

ASH për propozimin e AlternAtivA: Propozimin e tillë e vlerësojmë joserioz me tendencë që shqiptarët t’i vendos në trajtim të politikës ditore

para 3 muajve - TV Festa

Propozimin e tillë e vlerësojmë joserioz me tendencë që shqiptarët t’i vendos në trajtim të politikës ditore. Shqiptarët jetojnë në vazhdimësi territoriale dhe jo në enklava, në komuna ku shqiptarët janë...

Asocacioni i komunave shqipatre në RMV: Një ide në duke e mire, por në essence e dëshmshme për shqiptarët

para 3 muajve - Tetova Sot

IPP Arbën Xhaferi Këto ditë, një parti shqiptare e dëbuar rishtazi nga qeveria, lansoi idenë populiste të krijimit të një asociacioni të komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, si kundërpërgjigje ndaj...

Propozimi i AAA për Asociacionin e Komunave Shqiptare/ Partitë në pushtet e shohin si destruktive dhe të papranueshme

para 3 muajve - TV21

Asociacioni i Komunave Shqiptare në RMV nuk ka pse të sjellë tensione ndëretnike, thotë sekretari gjeneral i Alternativës Zeqirija Ibrahimi, parti e cila e propozoi ndërmarrjen e kësaj nisem, ndërsa shton...

Njësoj si serbët në Kosovë, kërkohet asociacion i komunave me shumicë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Bota Sot

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Kërkohet asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e V.

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Njësoj si serbët në Kosovë, kërkohet asociacion i komunave me shumicë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Panorama

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Propozimi i Alternativës për krijimin e Asociacionit në RMV nxit reagime

para 3 muajve - Gazeta Express

Propozimi i partisë Alternativa për krijimin e asociacionit të komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut sipas modelit të propozuar nga Bashkësia Ndërkombëtare për në Kosovë duket të jetë e papranueshme...

Asociacioni, ASH: Propozim jo serioz, shqiptarët janë 1/3 e popullatës

para 3 muajve - Almakos

Edhe Aleanca për Shqiptarët është prononcuar në lidhje me propozimin e Alternativës për krijimin e një asociacioni të komunave shqiptare në RMV, njëjtë siç e kërkon Serbia dhe ndërkombëtarët në Kosovë...

Kërkohet asociacion i komunave me shumicë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Java News

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Kërkohet Asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Infokusi

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Alternativa kërkon asociacion të komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - InfoShqip

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”/ Ademi: Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane

para 3 muajve - Shqipmedia

Nënkryetari i BDI-së, njëherazi edhe kryetar i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, propozimin e Alternativës për Asociacionin e Komunave Shqiptare në RMV e ka quajtur...

Kërkohet Asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Insajderi.org

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Ibrahimi i qëndron idesë së “Asociacionit”: Do të avanconte shqiptarët në RMV, nuk ka qëllime të tensionimit ndëretnik

para 3 muajve - TV21

Sekretarit Gjeneral i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi, në një intervistë për TV21 të dhënë gjatë ditës së sotme ka mbrojtur tezën e tij mbi formimin e një asociacioni me shumicë shqiptare. Ai tha se nëse...

Petar Bogojeski: Tregojini Afrim Gashit se Maqedonia nuk është Serbi!

para 3 muajve - Ina

Kryetari i partisë Koncepti Maqedonas, Petar Bogojeski, ka reaguar në lidhje me propozimin e Alternativës, që në Maqedoninë e Veriut të formohet “Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare”. Ai në rrjetin...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV, Ademi: antiamerikane dhe antieuropiane

para 3 muajve - Ina

Nënkryetari i BDI-së, njëherazi edhe kryetar i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, propozimin e Alternativës për Asociacionin e Komunave Shqiptare në RMV e ka quajtur...

Trajanov: Idetë e Alternativës janë destabilizuese

para 3 muajve - Ina

Formimi i Bashkësisë së komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, për çka angazhohet partia Alternativa, vetëm disa ditë pasi u përjashtua nga koalicioni qeveritar, sipas Lidhjes Demokratike, do të thotë...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”, Ademi: Patetik, antiamerikan dhe antieuropian

para 3 muajve - Telegrafi

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, propozimin e Alternativës për Asocacioni e Komunave Shqiptare në RMV e ka quajtur propozim patetik, antiamerikan dhe antieuropian i cili shkon...

Trajanov: Idetë e Alternativës janë destabilizuese

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 26 shkurt – Formimi i Bashkësisë së komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, për çka angazhohet partia Alternativa, vetëm disa ditë pasi u përjashtua nga koalicioni qeveritar, sipas Lidhjes Demokratike,...

“Bashkimi i komunave shqiptare” nxit reagime

para 3 muajve - Alsat-M

Gazetar: Ardit Ramadani Propozimi i partisë Alternativa për krijimin e asociacionit të komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut sipas modelit të propozuar nga Bashkësia Ndërkombëtare për në Kosovë duket...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”/ Ademi: Patetik, antiamerikan dhe antieuropian

para 3 muajve - TV21

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, propozimin e Alternativës për Asocacioni e Komunave Shqiptare në RMV e ka quajtur propozim patetik, antiamerikan dhe antieuropian i cili shkon...

Asociacioni i Komunave Shqiptare/ Aleanca për Shqiptarët: Propozim jo serioz

para 3 muajve - Zyrtare

Edhe Aleanca për Shqiptarët është prononcuar në lidhje me propozimin e Alternativës për krijimin e një asociacioni të komunave shqiptare në RMV, njëjtë siç e kërkon Serbia dhe ndërkombëtarët në Kosovë...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”/ Ademi: Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane

para 3 muajve - Aktuale

Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane dhe shkon në dëm të zgjidhjes përfundimtare të çështjes së Kosovës. Marketing Përpjekje e dështuar për mbijetese në skenën politike pas fiaskos së përjetuar dhe...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”, Ademi: Patetik, antiamerikan dhe antieuropian

para 3 muajve - Bota Sot

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, propozimin e Alternativës për Asocacioni e Komunave Shqiptare në RMV e ka quajtur propozim patetik, antiamerikan dhe antieuropian i cili shkon...

Lidhja Demokratike: Idetë e Alternativës janë destabilizuese

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 26 shkurt – Formimi i Bashkësisë së komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, për çka angazhohet partia Alternativa, vetëm disa ditë pasi u përjashtua nga koalicioni qeveritar, sipas Lidhjes Demokratike,...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”. Ademi: Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane

para 3 muajve - InfoShqip

Nënkryetari i BDI-së, njëherazi edhe kryetar i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, propozimin e Alternativës për Asociacionin e Komunave Shqiptare në RMV e ka quajtur...

Asociacioni i Komunave Shqiptare/ Aleanca për Shqiptarët: Propozim jo serioz, shqiptarët janë 1/3 e popullatës

para 3 muajve - Lajm

Edhe Aleanca për Shqiptarët është prononcuar në lidhje me propozimin e Alternativës për krijimin e një asociacioni të komunave shqiptare në RMV, njëjtë siç e kërkon Serbia dhe ndërkombëtarët në Kosovë...

Kërkohet Asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Periskopi

Kërkohet Asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur...

Kërkohet Asociacion i Komunave Shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Shqip

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”/ Ademi: Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane

para 3 muajve - Pressonline

Nënkryetari i BDI-së, njëherazi edhe kryetar i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, propozimin e Alternativës për Asociacionin e Komunave Shqiptare në RMV e ka quajtur...

Kërkohet asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Gazeta10

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Një parti shqiptare në Maqedoni propozon asociacion të komunave shqiptare, reagon politologu Maloku

para 3 muajve - Fakte

Shkup, 26 shkurt – Politologu Albinot Maloku ka bërë me dije se ka dëgjuar se një subjekt politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut paska propozuar “nismën “Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare në...

(VIDEO) Partitë reagojnë për idenë e “Asociacionit të Komunave Shqiptare”

para 3 muajve - Shenja

Ideja e Alternativës për formimin e Asociacionit të Komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut ka nxitur reagime të shumta të partive politike. Partitë Maqedonase janë shprehur kundër kësaj ideje, ndërsa...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”/ Ademi: Patetik, antiamerikan dhe antieuropian

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 26 shkurt – Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi propozimin e Alternativës për Asocacioni e Komunave Shqiptare në RMV e ka quajtur propozim patetik, antiamerikan dhe antieuropian...

Lidhja Demokratike – idetë e Alternativës janë destabilizuese

para 3 muajve - Klan Macedonia

“ Me nacionalizëm të mos mbulohet krimi” Formimi i Bashkësisë së komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, për çka angazhohet partia Alternativa, vetëm disa ditë pasi u përjashtua nga koalicioni qeveritar,...

Kërkohet asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Arbresh

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

Një parti shqiptare në Maqedoni propozon asociacion të komunave shqiptare, reagon politologu Maloku

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 26 shkurt – Politologu Albinot Maloku ka bërë me dije se ka dëgjuar se një subjekt politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut paska propozuar “nismën “Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare në...

Kërkohet asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e V.

para 3 muajve - Lajm

Partia Alternativa në Maqedoninë e Veriut po kërkon asociacion të komunave shqiptare, ashtu siç kërkojnë serbët në Kosovë. “Në kohën kur Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”/ Ademi: Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane

para 3 muajve - Press Online

Nënkryetari i BDI-së, njëherazi edhe kryetar i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, propozimin e Alternativës për Asociacionin e Komunave Shqiptare në RMV e ka quajtur...

Lidhja Demokratike – idetë e Alternativës janë destabilizuese

para 3 muajve - Press Online

Formimi i Bashkësisë së komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, për çka angazhohet partia Alternativa, vetëm disa ditë pasi u përjashtua nga koalicioni qeveritar, sipas Lidhjes Demokratike, do të thotë...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”/ Ademi: Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane

para 3 muajve - Frontal

Nënkryetari i BDI-së, njëherazi edhe kryetar i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi, propozimin e Alternativës për Asociacionin e Komunave Shqiptare në RMV e ka quajtur...

Një parti shqiptare në Maqedoni propozon asociacion të komunave shqiptare, reagon politologu Maloku

para 3 muajve - Medial

Shkup, 26 shkurt – Politologu Albinot Maloku ka bërë me dije se ka dëgjuar se një subjekt politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut paska propozuar “nismën “Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare në...

Maloku: Ideja për “Asociacion” në Maqedoni, është naivitet politik

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 26 shkurt – Idenë e Alternativës për Asociacion të komunave me shumicë shqiptare në Maqedoni, e ka kundërshtuar analisti politik nga Kosova, Albinot Maloku. Politologu dhe publicisti Maloku, thotë...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”/ Ademi: Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane

para 3 muajve - Tetova Sot

Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane dhe shkon në dëm të zgjidhjes përfundimtare të çështjes së Kosovës. Përpjekje e dështuar për mbijetese në skenën politike pas fiaskos së përjetuar dhe rreshtim...

Propozimi i Alternativës për krijimin e Asociacionit në RMV nxit reagime

para 3 muajve - Nistori

Propozimi i partisë Alternativa për krijimin e asociacionit të komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut sipas modelit të propozuar nga Bashkësia Ndërkombëtare për në Kosovë duket të jetë e papranueshme...

Asociacioni në Maqedoni? – Analisti nga Kosova kundërshton idenë e Ibrahimit të Alternativës

para 3 muajve - Klan Macedonia

Idenë e Zeqirija Ibrahimit nga Alternativa për Asociacion të komunave me shumicë shqiptare në Maqedoni, njejtë siç po kërkojnë serbët në Kosovë, e ka kundërshtuar analisti politik nga Kosova, Albinot Maloku....

Lidhja Demokratike – idetë e Alternativës janë destabilizuese

para 3 muajve - Lajm

Formimi i Bashkësisë së komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, për çka angazhohet partia Alternativa, vetëm disa ditë pasi u përjashtua nga koalicioni qeveritar, sipas Lidhjes Demokratike, do të thotë...

“Asocacioni i Komunave Shqiptare në RMV”/ Ademi: Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane

para 3 muajve - Lajm

Patetike, antiamerikane dhe antieuropiane dhe shkon në dëm të zgjidhjes përfundimtare të çështjes së Kosovës. Përpjekje e dështuar për mbijetese në skenën politike pas fiaskos së përjetuar dhe rreshtim...

Maloku: Ideja për “Asociacion” në Maqedoni, është naivitet politik

para 3 muajve - Tetova Sot

Idenë e Alternativës për Asociacion të komunave me shumicë shqiptare në Maqedoni, e ka kundërshtuar analisti politik nga Kosova, Albinot Maloku. Politologu dhe publicisti Maloku, thotë se shqiptarët në...

Një parti shqiptare në Maqedoni propozon asociacion të komunave shqiptare, reagon politologu Maloku

para 3 muajve - Argument

Shkup, 26 shkurt – Politologu Albinot Maloku ka bërë me dije se ka dëgjuar se një subjekt politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut paska propozuar “nismën “Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare në...

Një parti shqiptare në Maqedoni propozon asociacion të komunave shqiptare, reagon politologu Maloku

para 3 muajve - InFokus

Shkup, 26 shkurt – Politologu Albinot Maloku ka bërë me dije se ka dëgjuar se një subjekt politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut paska propozuar “nismën “Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare në...

Një parti shqiptare në Maqedoni propozon asociacion të komunave shqiptare, reagon politologu Maloku

para 3 muajve - Epoka e Re

Politologu Albinot Maloku ka bërë me dije se ka dëgjuar se një subjekt politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut paska propozuar “nismën “Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!”....

Petar Bogojeski: Tregojini Afrim Gashit se Maqedonia nuk është Serbi!

para 3 muajve - Shqipmedia

Kryetari i partisë Koncepti Maqedonas, Petar Bogojeski, ka reaguar në lidhje me propozimin e Alternativës, që në Maqedoninë e Veriut të formohet “ Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare”. Ai në rrjetin...

Asociacion të Komunave Shqiptare, Mickoski ‘kërcënon’ Alternativën

para 3 muajve - Aktuale

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka komentuar propozimin e Sekretarit të Përgjithshëm të Alternativës, Zeqirija Ibrahimi i cili gjatë ditës ka propozuar që në Maqedoninë e Veriut të formohet...

Mexhiti përkrah propozimin e Alternativës për “Asociacionin”: Asociacioni në Kosovë do të ketë efekt domino në rajon

para 3 muajve - TV21

Nënkryetari i BDI-së, Izet Majiti, i cili udhëheq edhe të ashtuquajturin “Grupi i zjarrit” në parti, mbështet propozimin e Alternativës opozitare për formimin e një asociacioni të komunave shqiptare në...

Asociacioni, Mickoski: E kemi marrëveshjen e Ohrit

para 3 muajve - Klan Macedonia

MEXHITI : KOMUNAT KANË NEVOJ PËR MË SHUMË DENCENTRALIZIM Kundër këtij propozimi shprehet kreu I VMRO-DPMNE-së, Hristiajn Mickoski. Sipas tij nuk ka nevoj për një asociacion pasi Maqedonia ka marrëveshjen...

Mexhiti mbështet propozimin e Alternativës: Asociacioni në Kosovë ‘domino efekt’ në rajon

para 3 muajve - Ina

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhit, i cili është edhe lider i të ashtuquajturve “Grupi i zjarrit” në këtë parti theksoi sot se mbështet propozimin e Alternativës opozitare për formimin e Asociacionit të...

Asociacion të Komunave Shqiptare, Mickoski ‘kërcënon’ Alternativën

para 3 muajve - Telegrafi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, ka komentuar propozimin e Sekretarit të Përgjithshëm të Alternativës, Zeqirija Ibrahimi i cili gjatë ditës ka propozuar që në Maqedoninë e Veriut të formohet...

Partia shqiptare në Maqedoni propozon Asociacion siç do Serbia në Kosovë

para 3 muajve - Syri.net Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i partisë “Alternativa” në Maqedoninë e Veriut, Zeqirija Ibrahimi, ka propozuar që në këtë shtet të niset Asociacioni i komunave me shumicë shqiptare, njëjtë siç po bëhet thirrje...

Alternativa: Ta formojmë asociacionin e komunave shqiptare

para 3 muajve - MRT

Alternativa ka ftuar partitë tjera shqiptare BDI, ASH dhe BESA... Alternativa ka ftuar partitë tjera shqiptare BDI, ASH dhe BESA, të ngrisin nismën për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në...

Alternativa në Maqedoni propozon Asociacion siç do Serbia në Kosovë

para 3 muajve - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i partisë “Alternativa” në Maqedoninë e Veriut, Zeqirija Ibrahimi, ka propozuar që në këtë shtet të niset Asociacioni i komunave me shumicë shqiptare, njëjtë siç po bëhet thirrje...

Alternativa kërkon “Asociacion të Komunave Shqiptare”/ Njëjtë si modeli që bashkësia ndërkombëtare e kërkon në Kosovë

para 3 muajve - TV21

Partia Alternativa po propozon që në Maqedoninë e Veriut të fillohet një nismë për “Asociacion të komunave me shumicë shqiptare”, njëjtë si ajo që po kërkohet të bëhet në Kosovë. Në një kumtesë dërguar...

Asociacion të Komunave Shqiptare, Mickoski ‘kërcënon’ Alternativën

para 3 muajve - Bota Sot

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, ka komentuar propozimin e Sekretarit të Përgjithshëm të Alternativës, Zeqirija Ibrahimi i cili gjatë ditës ka propozuar që në Maqedoninë e Veriut të formohet...

Asociacioni i Komunave Shqiptare në RMV, Mickovsi: Kujdes me propozimet!

para 3 muajve - Flaka

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka komentuar propozimin e Sekretarit të Përgjithshëm të Alternativës, Zeqirija Ibrahimi i cili gjatë ditës ka propozuar që në Maqedoninë e Veriut të formohet...

Bogojeski: I thoni Afrim Gashit se Maqedonia nuk është Serbi!

para 3 muajve - Nistori

Kryetari i partisë “Koncepti Maqedonas”, Petar Bogojeski, ka reaguar në lidhje me propozimin e Alternativës, që në Maqedoninë e Veriut të formohet “Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare”, përcjell...

Alternativa propozon Asociacion në RMV siç do Serbia në Kosovë

para 3 muajve - Flaka

Sekretari i Përgjithshëm i partisë “Alternativa” në Maqedoninë e Veriut, Zeqirija Ibrahimi, ka propozuar që në këtë shtet të niset Asociacioni i komunave me shumicë shqiptare, njëjtë siç po bëhet thirrje...

“Të formohet një Asociacion i komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut”

para 3 muajve - Zeri

Para takimit të 27 shkurtit në mes kryeministrit Albin Kurti e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, një ndër temat kryesore të diskutimit ka qenë formimi i Asociacionit të komunave serbe në Kosovë. Mirëpo,...

Asociacioni, Izet Mexhiti: Komunat kanë nevoj për më shumë decentralizim

para 3 muajve - Aktuale

Nënkryetari I BDI-së, Izet Mexhiti thotë se komunat kanë nevoj për më shumë decentralizim. Marketing ”Ka nevoj per decnetrailizm me të madh, veçanarisht në decentralizmin financiar dhe ate per te gjitha...

Alternativa: Ta fillojmë nismën Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare në Maqedoni

para 3 muajve - Sharri

Alternativa u bën thirrje partive shqiptare BDI, ASH dhe BESA, parti këto që drejtojnë Komuna në RMV, të ngrejnë nismën për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në RMV. Sipas Alternativës, sic...

Alternativa propozon shumicë komunash shqiptare në Maqedoni

para 3 muajve - Derveni

Alternativa propozon shumicë komunash shqiptarë në Maqedoni, sipas modelit që kërkohet në Kosovë. “Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur...

Alternativa propozon Asociacion komunash shqiptare në Maqedoni

para 3 muajve - KosovaPress

Alternativa propozon shumicë komunash shqiptarë në Maqedoni të Veriut, sipas modelit që kërkohet në Kosovë. “Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë...

“Reciprocitet edhe në Maqedoninë e Veriut”/ Alternativa: Ta fillojmë nismën “Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare në Maqedoni”

para 3 muajve - TV21

Alternativa u bën thirrje partive shqiptare BDI, ASH dhe BESA, si parti që drejtojnë komuna në Maqedoninë e Veriut, të ngrejnë nismën për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në RMV. Nga Alternativa...

Alternativa propozon shumicë komunash shqiptare në Maqedoni

para 3 muajve - Alsat-M

Alternativa propozon shumicë komunash shqiptarë në Maqedoni, sipas modelit që kërkohet në Kosovë. “Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur...

Alternativa: Asociacion i komunave shqiptare në RMV

para 3 muajve - Klan

Alternativa: Asociacion i komunave shqiptare në RMV Thirrja i drejtohet BDI-së, ASH-së dhe Besës Alternativa nuk drejton asnjë komunë në Maqedoninë e Veriut, për këtë shkak thirrja u drejtohet partive...

“Alternativa” me nismë për Asociacion të komunave me shumicë shqiptare në Maqedoni

para 3 muajve - Infokusi

Sekretari i Përgjithshëm i partisë “Alternativa” në Maqedoni të Veriut, Zeqirja Ibrahimi, u ka bërë thirrje partive shqiptare atje që ta fillojnë nismën për krijimin e një Asociacioni të komunave më shumicë...

Alternativa kërkon “Asociacion të Komunave Shqiptare”. Njëjtë si modeli që bashkësia ndërkombëtare e kërkon në Kosovë

para 3 muajve - InfoShqip

Partia Alternativa po propozon që në Maqedoninë e Veriut të fillohet një nismë për “Asociacion të komunave me shumicë shqiptare” , njëjtë si ajo që po kërkohet të bëhet në Kosovë. Në një kumtesë dërguar...

Asociacion të Komunave Shqiptare, Mickoski ‘kërcënon’ Alternativën

para 3 muajve - Ina

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka komentuar propozimin e Sekretarit të Përgjithshëm të Alternativës, Zeqirija Ibrahimi i cili gjatë ditës ka propozuar që në Maqedoninë e Veriut të formohet...

Petar Bogojeski: Tregojini Afrim Gashit se Maqedonia nuk është Serbi!

para 3 muajve - InfoShqip

Kryetari i partisë Koncepti Maqedonas, Petar Bogojeski, ka reaguar në lidhje me propozimin e Alternativës, që në Maqedoninë e Veriut të formohet “ Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare”. Ai në rrjetin...

Alternativa: Ta formojmë “Asociacionin e Komunave me Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut”

para 3 muajve - Portalb

Partia Alternativa, sot nëpërmjet një komunikate ka propozuar të fillohet nisma për reciprocitet edhe në Maqedoninë e Veriut, gjegjësisht të themelohet “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë...

Atlernativa kërkon nismë “Asociacioni i Komunave më shumicë shqiptare në Maqedoninë e Veriut!”

para 3 muajve - Telegrafi

Alternativa u bën thirrje partive shqiptare BDI, ASH dhe BESA, parti këto që drejtojnë Komuna në RMV, të ngrejnë nismën për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në RMV. Sipas Alternativës, ky...

Alternativa: Ta fillojmë nismën Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare në RMV

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 25 shkurt – Alternativa u bën thirrje partive shqiptare BDI, ASH dhe BESA, parti këto që drejtojnë Komuna në RMV, të ngrejnë nismën për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në RMV. Sipas...

Zeqirija Ibrahimi: Ta fillojmë nismën “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!”

para 3 muajve - Koha News

Alternativa, Zeqirja Ibrahimi Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur secili diplomat perëndimor që vjen në Prishtinë e përsërit refrenin...

Alternativa kërkon Asociacion të komunave shqiptare në Maqedoni

para 3 muajve - Ina

Sekretari i përgjidhshëm i Alternativës Zeqirija Ibrahimi kërkon Asociacion të komunave shqiptare në Maqedoninë e Veriut, njofton agjencia e lajmeve INA. Kërkesa e tij për reciprocitet vjen në kohën kur...

Alternativa: Reciprocitet edhe në Maqedoninë e Veriut Ta fillojmë nismën “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!”

para 3 muajve - Aktuale

Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur secili diplomat perëndimor që vjen në Prishtinë e përsërit refrenin “të bëhet Asociacioni i Komunave...

Alternativa propozon shumicë komunash shqiptare në Maqedoni

para 3 muajve - Fakti Ditor

Alternativa propozon shumicë komunash shqiptarë në Maqedoni, sipas modelit që kërkohet në Kosovë. “Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur...

Ta fillojmë nismën “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!”

para 3 muajve - Ina

shkruan Zeqirija Ibrahimi Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur secili diplomat perëndimor që vjen në Prishtinë e përsërit refrenin “të...

AAA: Ta fillojmë nismën Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare në RMV

para 3 muajve - Klan Macedonia

Alternativa u bën thirrje partive shqiptare BDI, ASH dhe BESA, parti këto që drejtojnë Komuna në RMV, të ngrejnë nismën për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në RMV. Sipas Alternativës, sic...

Ibrahimi: Reciprocitet edhe në Maqedoninë e Veriut Ta fillojmë nismën “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!”

para 3 muajve - TV Festa

Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur secili diplomat perëndimor që vjen në Prishtinë e përsërit refrenin “të bëhet Asociacioni i Komunave...

Zeqerija Ibrahimi nga Alternativa: Të formohet ‘Asociacioni i komunave shqiptare’ në Maqedoni

para 3 muajve - Tetova1

Reciprocitet edhe në Maqedoninë e Veriut Ta fillojmë nismën “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!” Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e...

Ta fillojmë nismën “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!”

para 3 muajve - InfoShqip

Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur secili diplomat perëndimor që vjen në Prishtinë e përsërit refrenin “të bëhet Asociacioni i Komunave...

Reciprocitet edhe në Maqedoninë e Veriut Ta fillojmë nismën “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!”

para 3 muajve - InfoShqip

Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur secili diplomat perëndimor që vjen në Prishtinë e përsërit refrenin “të bëhet Asociacioni i Komunave...

Ta fillojmë nismën “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!”

para 3 muajve - Top24

Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur secili diplomat perëndimor që vjen në Prishtinë e përsërit refrenin “të bëhet Asociacioni i Komunave...

Reciprocitet edhe në Maqedoninë e Veriut Ta fillojmë nismën “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!”

para 3 muajve - Tetova Sot

Në kohën që Kosova gjendet para marrëveshjes finale për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kur secili diplomat perëndimor që vjen në Prishtinë e përsërit refrenin “të bëhet Asociacioni i Komunave...

Alternativa kërkon asociacion të komunave me shumicë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Nistori

Sekretari i përgjithshëm i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi ndërkohë në Facebook ka shkruar se nëse Serbia kërkon asociacion të komunave me shumicë serbe në Kosovë, atëherë politika shqiptare në RMV duhet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK