Çka nënkupton shatërvani?

para një jave - Telegrafi

Nga: Agron Islami Pas restaurimit të stërzgjatur të Xhamisë së Çarshisë në Prishtinë, u hap edhe një debat mbi formën dhe mënyrën e restaurimit të shatërvanit që gjendet në anën e majtë të Xhamisë së Çarshisë....

Ministria e Kulturës mbron ndërhyrjet e TIKA-s në Shatërvanin te Xhamia e Çarshisë

para një jave - Koha.net

Për Ministrinë e Kulturës, “Shatërvani i vjetër” si monument nuk është transformuar. Për këtë institucion shtimi i pllakave të mermerta, nxjerrja e çezmave për abdes, ulëset përreth çezmës publike, nuk...

Shatërvani te Xhamia e Çarshisë në Prishtinë nuk mund të tjetërsohet

para 2 jave - Koha.net

Xhamia e Çarshisë është e vjetër. Më e vjetra në Prishtinë. Monument nën mbrojtje. Shumë mirë që u restaurua, sepse ishte në gjendje të keqe. Ishte turp për Prishtinën dhe shtetin si mbrojtës i trashëgimisë...

Shatërvani-monument bëhet avdeshanë me leje të shtetit

para 2 jave - Koha.net

Është njëri prej monumenteve më të vjetra të kryeqytetit bashkë me Xhaminë e Çarshisë, e cila pret të inaugurohet pasi ka përfunduar restaurimi. Por në emër të konservimit dhe restaurimit çezma publike...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK