Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

para një jave - Klan

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi Në Mal të Zi të dielën mbahen zgjedhjet presidenciale ku konkurrojnë shtatë kandidatë. Këto janë zgjedhjet e para presidenciale që nga përmbysja e Partisë Demokratike...

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

para një jave - Klan Macedonia

Në Mal të Zi të dielën mbahen zgjedhjet presidenciale ku konkurrojnë shtatë kandidatë. Këto janë zgjedhjet e para presidenciale që nga përmbysja e Partisë Demokratike të Socialistëve të presidentit aktual...

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

para një jave - RTK

Në Mal të Zi të dielën mbahen zgjedhjet presidenciale ku konkurrojnë shtatë kandidatë. Këto janë zgjedhjet e para presidenciale që nga përmbysja e Partisë Demokratike të Socialistëve të presidentit aktual...

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Mal të Zi të dielën mbahen zgjedhjet presidenciale ku konkurrojnë shtatë kandidatë. Këto janë zgjedhjet e para presidenciale që nga përmbysja e Partisë Demokratike të Socialistëve të presidentit aktual...

7 kandidatë në garë, nesër mbahen zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

para një jave - Lexo

Në Mal të Zi të dielën mbahen zgjedhjet presidenciale ku konkurrojnë shtatë kandidatë. Këto janë zgjedhjet e para presidenciale që nga përmbysja e Partisë Demokratike të Socialistëve të presidentit aktual...

A është më në fund gati Mali i Zi për ndryshimin e udhëheqjes?

para një jave - Albeu

Nga Devin Haas “ Emerging Europe ” Përktheu: Alket Goce-AlbEu.com Zgjedhjet presidenciale të kësaj fundjave në Malin e Zi do të vendosin mbi fatin e sundimtarit shumëvjeçar dhe presidentit aktual Milo...

Shpallen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Ina

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç shpalli të premten, zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare për më 11 qershor të këtij viti. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar kushtetutës,...

Shpallen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Malin e Zi, Gjukanoviç shpërndau Pa...

para një jave - BalkanWeb

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç shpalli të premten, zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare për më 11 qershor të këtij viti. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar kushtetutës,...

Shpallen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Gazeta Express

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç shpalli të premten, zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare për më 11 qershor të këtij viti. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar kushtetutës,...

Shpallen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Albeu

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç shpalli të premten, zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare për më 11 qershor të këtij viti. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar kushtetutës,...

Mali i Zi, shpallen zgjedhjet e jashtëzakonshme, shumica parlamentare kërkon ndërhyrjen e Gjykatës Kushtetuese

para një jave - Panorama

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç shpalli të premten, zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare për më 11 qershor të këtij viti. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar kushtetutës,...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - TV21

Presidenti malazez, Milo Gjukanoviç njoftoi të premten se zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen më 11 qershor. “Të gjithë janë të vetëdijshëm për krizën e thellë politike dhe institucionale,...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - RTV 21

Presidenti malazez, Milo Gjukanoviç njoftoi të premten se zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen më 11 qershor. “Të gjithë janë të vetëdijshëm për krizën e thellë politike dhe institucionale,...

Mal i Zi/ Zgjedhjet e jashtëzakonshme mbahen më 11 qershor

para një jave - Alsat-M

Ai e mori vendimin pasi kjo shumicë parlamentare nuk arriti të formonte Qeverinë e re, apo të riorganizonte Qeverinë ekzistuese, së cilës iu votua mocioni i mosbesimit, gushtin e kaluar. Të dyja vendimet...

Mali i Zi, shpallen zgjedhjet e jashtëzakonshme, shumica parlamentare kërkon ndërhyrjen e Gjykatës Kushtetuese

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç shpalli të premten, zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare për më 11 qershor të këtij viti. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar kushtetutës,...

Abazoviq reagon pasi Gjukanoviq e shpërndau Parlamentin e Malit të Zi

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Malit të Zi në mandatin teknik, Dritan Abazoviq tha se presidentit Milo Gjukanoviq nuk i interesojnë zgjedhjet aq sa ta mbrojë klanin kavaç. “Edhe sikur të mos ketë qeveri, askush nuk mund...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Aktuale

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Marketing Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës...

Shpallen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Infokusi

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç shpalli të premten, zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare për më 11 qershor të këtij viti. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar kushtetutës,...

Mali i Zi e caktoi datën për zgjedhjet e jashtëzakonshme, ndërsa pasnesër janë zgjedhjet presidenciale

para një jave - Portalb

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare, raporton REL . Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës...

MALI I ZI, SHPALLEN ZGJEDHJET E JASHTËZAKONSHME, SHUMICA PARLAMENTARE KËRKON NDËRHYRJEN E GJYKATËS KUSHTETUESE

para një jave - KDPolitik

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç shpalli të premten, zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare për më 11 qershor të këtij viti. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar kushtetutës,...

Borrell dhe Blinken bisedojnë për takimin e Ohrit

para një jave - Evropa e Lirë

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka biseduar përmes telefonit me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, lidhur me takimin e së shtunës në Ohër, midis liderëve të Kosovës...

Mali i Zi, zgjedhjet e parakoshme më 11 Qershor

para një jave - Klan Macedonia

Gjukanoviç: Shkurtimi i mandatit të Parlamentit, vendim i drejtë Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Malin e Zi do të mbahen me 11 Qershor. Ky është vendimi i Presidentit Milo Gjukanoviç, i cili e...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Shenja

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Shpallen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Insajderi.org

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç shpalli të premten, zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare për më 11 qershor të këtij viti. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar kushtetutës,...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Flaka

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Mali i Zi, zgjedhjet e parakoshme më 11 Qershor

para një jave - Klan

Mali i Zi, zgjedhjet e parakoshme më 11 Qershor Gjukanoviç: Shkurtimi i mandatit të Parlamentit, vendim i drejtë Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Malin e Zi do të mbahen me 11 Qershor. Ky është...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - InfoShqip

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - Evropa e Lirë

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, “në kontekstin e situatës në Ukrainë”. Në deklaratën e gjykatës u tha se urdhër-arresti është lëshuar edhe...

Caktohet data e zgjedhjeve në Mal të Zi

para një jave - Aktuale

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka njoftuar se zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vend do të mbahen më 11 qershor. Marketing “Duke zbatuar nenin 92, paragrafin 5, mora vendimin për shpalljen...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Telegrafi

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Reporteri

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - KosovaPress

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, më 11 qershor

para një jave - Klan Kosova

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka njoftuar se zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vend do të mbahen më 11 qershor. “Duke zbatuar nenin 92, paragrafin 5, mora vendimin për shpalljen e zgjedhjeve...

Mal i Zi/ Zgjedhjet e jashtëzakonshme mbahen më 11 qershor

para një jave - Top Channel

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Presidenti Gjukanoviç merr vendimin për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi. Do mbahen më 11 qershor

para një jave - NOA

MALI I ZI- Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, nxori dekretin për shpërndarjen...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Alsat-M

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Zhurnal

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi, më 11 qershor

para një jave - Zeri

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviqi, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Alsat-M

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Gjukanovic shpall datën, zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më...

para një jave - BalkanWeb

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanovic, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanovic, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Gazeta Express

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Gjukanoviç shpërndau parlamentin, Abazoviç: Dekreti, jo në përputhje me kushtetutën

para një jave - Euronews

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka hedhur akuza në drejtim të presidentit Milo Gjukanoviç, në lidhje me vendimin e këtij të fundit, i cili ditën e djeshme shpërndau parlamentin. Abazoviç...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Albeu

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Gjukanovic shpall datën, zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Syri

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanovic, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanovic, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Malin e Zi do të mbahen më 11 qershor

para një jave - ABC News

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Malin e Zi do të mbahen më 11 qershor. Presidenti Milo Gjukanoviç njoftoi datën përmes një konference për mediat në Podgoricë. “Neni 92 paragrafi 3 nxjerr dekret...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - RTK

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Java News

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Abazoviq thërret seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thirrur për sot seancën e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Këshilli për Siguri Kombëtare, përveç kryeministrit si kryesues, përbëhet nga...

Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, më 11 qershor

para një jave - Lajm

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka njoftuar se zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vend do të mbahen më 11 qershor. “Duke zbatuar nenin 92, paragrafin 5, mora vendimin për shpalljen e zgjedhjeve...

Shpërndau parlamentin në Mal të Zi, Gjukanoviç flet sot për zgjedhjet e parakohshme

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç do të mbajë një konferencë për shtyp këtë të premte në orën 13:00, ku do të flasë në lidhje me zgjedhjet e parakoshme parlamentare. Lajmin e bëri të ditur Zyra...

Abazoviq thërret seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thirrur për sot seancën e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Këshilli për Siguri Kombëtare, përveç kryeministrit si kryesues, përbëhet nga...

Mali i Zi shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare

para 2 jave - TV21

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç ka shpërndarë Parlamentin dhe sot duhet të njoftojë datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Vendimi për shpërndarjen e Parlamentit Miograd Llekiç dështoi...

Mal i Zi/ Zgjedhjet e jashtëzakonshme mbahen më 11 qershor

para një jave - Infokusi

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviç, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Abazoviq thërret seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thirrur për sot seancën e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Këshilli për Siguri Kombëtare, përveç kryeministrit si kryesues, përbëhet nga...

Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, më 11 qershor

para një jave - Press Online

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka njoftuar se zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vend do të mbahen më 11 qershor. “Duke zbatuar nenin 92, paragrafin 5, mora vendimin për shpalljen e zgjedhjeve...

Shpërndau parlamentin në Mal të Zi, Gjukanoviç flet sot për zgjedhjet e parakohshme

para një jave - Syri

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç do të mbajë një konferencë për shtyp këtë të premte në orën 13:00, ku do të flasë në lidhje me zgjedhjet e parakoshme parlamentare. Lajmin e bëri të ditur Zyra...

Shpërndau parlamentin në Mal të Zi, Gjukanoviç flet sot për zgjedhjet e parakohshme

para 2 jave - ABC News

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç do të mbajë një konferencë për shtyp këtë të premte në orën 13:00, ku do të flasë në lidhje me zgjedhjet e parakoshme parlamentare. Lajmin e bëri të ditur Zyra...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Fakti Ditor

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti i Malit të Zi, Milo Djukanovic, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Djukanovic, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - FaxWeb

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Dukagjini

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Kjo është data kur do të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Insajderi.org

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka shpallur 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së...

Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, më 11 qershor

para një jave - Shqip

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka njoftuar se zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vend do të mbahen më 11 qershor. “Duke zbatuar nenin 92, paragrafin 5, mora vendimin për shpalljen e zgjedhjeve...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Periskopi

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor 17 Mar, 14:03 Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare....

Gjukanoviç shpall datën e zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi

para një jave - Euronews

Presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviç shpalli zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare në Mal të Zi në 11 qershor. “Të gjithë janë të vetëdijshëm për krizën e thellë politike dhe institucionale të prodhuar...

Shpallet data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mal të Zi

para një jave - Ekonomia Online

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mal të Zi mbahen më 11 qershor

para një jave - Arbresh

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, shpalli 11 qershorin datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Vendimi vjen një ditë pasi Gjukanoviq, duke iu referuar Kushtetutës së vendit,...

Gjukanoviç shpërndan Parlamentin e Malit të Zi

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç ka shpërndarë Parlamentin sot dhe sipas Kushtetutës ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Vendimi për...

Gjukanoviq shpërndan Parlamentin e Malit të Zi

para 2 jave - RTV 21

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare....

Gjukanoviqi shpërndan Parlamentin e Malit të Zi

para 2 jave - Koha.net

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare....

3 ditë para zgjedhjeve presidenciale, Gjukanoviç shpërndan parlamentin

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç ka shpërndarë Parlamentin dhe është gati të shpallë datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, 3 ditë para se qytetarët t’i drejtohen kutive të votimit për...

Abazoviq thërret seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thirrur për sot seancën e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Këshilli për Siguri Kombëtare, përveç kryeministrit si kryesues, përbëhet nga...

Abazoviq thërret seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare

para një jave - Periskopi

Abazoviq thërret seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare 17 Mar, 11:56 Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thirrur për sot seancën e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë...

Gjukanoviç shpërndan Parlamentin e Malit të Zi

para 2 jave - Klan Macedonia

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare....

Mali i Zi, presidenti Milo Gjukanoviç shpërndan parlamentin

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç ka shpërndarë parlamentin, duke u hapur rrugën zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare, që sipas ligjit për zgjedhjet, mund të mbahen në fund të majit ose në fillim...

3 ditë para zgjedhjeve presidenciale, Gjukanoviç shpërndan parlamentin

para 2 jave - Bota Sot

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç ka shpërndarë Parlamentin dhe është gati të shpallë datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, 3 ditë para se qytetarët t’i drejtohen kutive të votimit për...

Tre ditë para zgjedhjeve presidenciale, Gjukanoviç shpërndan parlamentin

para 2 jave - Shqipmedia

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç ka shpërndarë Parlamentin dhe është gati të shpallë datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, 3 ditë para se qytetarët t’i drejtohen kutive të votimit për...

Mali i Zi/ Presidenti Milo Gjukanoviç shpërndan parlamentin

para 2 jave - Vizion Plus

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç ka shpërndarë parlamentin, duke u hapur rrugën zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare, që sipas ligjit për zgjedhjet, mund të mbahen në fund të majit ose në fillim...

Mali i Zi, presidenti Milo Gjukanoviç shpërndan parlamentin

para 2 jave - Bota Sot

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç ka shpërndarë parlamentin, duke u hapur rrugën zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare, që sipas ligjit për zgjedhjet, mund të mbahen në fund të majit ose në fillim...

Gjukanoviq shpërndan Parlamentin e Malit të Zi

para 2 jave - Epoka e Re

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare....

Zgjedhje të parakohshme në Mal të Zi, Gjukanoviç shpërndan Parlamentin

para 2 jave - Euronews

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç ka shpërndarë Parlamentin dhe sot duhet të njoftojë datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Vendimi për shpërndarjen e Parlamentit Miograd Llekiç dështoi...

Gjukanoviq shpërndan Parlamentin e Malit të Zi

para 2 jave - Infokusi

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare....

Gjukanoviq shpërndan Parlamentin e Malit të Zi

para 2 jave - Shenja

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nënshkroi Dekretin për shpërndarjen e Kuvendit të Malit të Zi në bazë të autoritetit që i jep Kushtetuta. Gjukanoviq, siç theksohet nga Shërbimi Informativ i...

Presidenti i Malit të Zi shpërndan parlamentin, pritet të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme

para 2 jave - Java News

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare....

Kryetari i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nënshkroi Dekretin për shpërndarjen e Kuvendit në bazë të autoritetit që i jep Kushtetuta

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nënshkroi Dekretin për shpërndarjen e Kuvendit të Malit të Zi në bazë të autoritetit që i jep Kushtetuta. Gjukanoviq, siç theksohet nga Shërbimi Informativ i Presidentit...

Gjukanoviq shpërndan Parlamentin e Malit të Zi

para 2 jave - Nistori

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare....

GJUKANOVIQ SHPËRNDAN PARLAMENTIN E MALIT TË ZI

para 2 jave - KDPolitik

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka shpërndarë Parlamentin më 16 mars dhe sipas Kushtetutës, ai tani duhet që deri më 17 mars të njoftojë për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare....

Rohde për REL-in: Me një rezultat ideal në dialog, mosnjohësit do ta njohin Kosovën

para 2 jave - Evropa e Lirë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, thotë se është “i sigurt” se Kosovën do ta njohin shtetet mosnjohëse të Bashkimit Evropian, nëse ka rezultate në normalizimin e marrëdhënieve të saj me Serbinë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK