Pas pauzës së dytë, rinisin bisedimet në Ohër

para një jave - TV21

Pas pauzës së dytë, në Ohër ka rinisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimi, që po ndërmjetësohet nga zyrtarët evropianë, ka në agjendë...

Pas pauzës së dytë, rinisin bisedimet në Ohër

para një jave - Reporteri

Pas pauzës së dytë kanë vazhduar diskutimet mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, siç raporton REL. Në takimin trepalësh po marrin pjesë edhe përfaqësuesi...

Borrell e Lajçak raportohet se kanë anuluar fluturimet dhe takimet e ditës së nesërme

para një jave - Reporteri

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

Rreth dhjetë orë takime në Ohër, Kurti dhe Vuçiç vazhdojnë bisedimet

para një jave - Top Channel

Janë bërë rreth dhjetë orë që kur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, presidenti serb, Aleksander Vuçiç kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, shefin e...

Sërish pauzë në takimin e Ohrit

para një jave - TV21

Në Ohër, liderët e Kosovës dhe Serbisë dhe ndërmjetësuesit e Evropës Borrel dhe Lajçak, kanë ndërprerë përkohësisht bisedimet, për t’u rikthyer sërish pas një pauze. Takimet në Ohër, mes kryeministrit...

Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borell e Lajçak kanë anuluar fluturimet për nesër

para një jave - Syri.net Kosova

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

Pas pauzës së dytë, ka rinisur takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Alsat-M

Pas pauzës së dytë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka rinisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimi, që po ndërmjetësohet nga zyrtarët...

Ka përfunduar takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Alsat-M

Ka përfunduar takimi në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, pritet që së shpejti të dalë në konferencë...

Borell shtynë fluturimin, do të qëndrojë në Ohër deri nesër

para një jave - Alsat-M

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka anuluar fluturimin e paraparë për sonte në ora 20:00, për të udhëtuar nesër në mëngjes në ora 06:00. Lajmin e bëri të ditur kryetari i BDI-së,...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Alsat-M

Pas më shumë se dhjetë orë bisedime në Ohër, ka përfunduar takimi trepalësh ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, shefin...

Takimi në Ohër/ Pas gati 12 orësh përfundojnë bisedimet mes Kurtit dhe Vuçi...

para një jave - BalkanWeb

“Ethet e negociatave” në Ohër. Pas më shumë se 12 orë kanë përfunduar bisedimet mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve....

Pritet vazhdimi i bisedimeve në Ohër, delegacioni i Kosovës në takim me Miroslav Lajcak

para një jave - Gazeta Express

Një tjetër pauzë është duke u mbajtur pas takimit trilateral në Ohër, ku pritet të ketë vazhdim të bisedimeve. Delegacioni i Kosovës për momentin është në një takim me emisarin special të BE’së për dialogun,...

LIVE nga Ohri| Rinisin bisedimet (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

21:44 – Rinisin bisedimet në Ohër Pas pauzës së dytë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka rinisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimi,...

Maratonë diskutimesh, sërish pauzë në Ohër

para një jave - Reporteri

Kanë kaluar më shumë se 9 orë që kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit...

Bisedimet Kurti-Vuçiq mund të vazhdojnë edhe të dielën, Ahmeti thotë se Borrell e Lajçak kanë anuluar fluturimet

para një jave - Telegrafi

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, ka përcjell nga afër gjatë gjithë ditës së shtunë takimet në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit...

Rreth 10 orë takim në Ohër, Kurti dhe Vuçiç vazhdojnë bisedimet

para një jave - Top Channel

Janë bërë rreth dhjetë orë që kur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, presidenti serb, Aleksander Vuçiç kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, shefin e...

Borell e Lajçak kanë anuluar fluturimet për nesër

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë...

Sërish pauzë në takimin Kurti-Vuçiq

para një jave - Koha.mk

Në një tjetër pauzë ka hyrë takimi midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Është hera e dytë që dy krerët kanë ndërprerë takimin përkohësisht. Me ndërmjetësimin...

Tjetër pauzë në takimin Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Klan

Tjetër pauzë në takimin Kurti-Vuçiç në Ohër Në Ohër të Maqedonisë së Veriut, liderët e Kosovës dhe Serbisë, kanë ndërprerë përkohësisht bisedimet, për t’u rikthyer sërish pas një pauze. Takimet në Ohër,...

LIVE nga Ohri| Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

21:05 – Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq Bisedimet në Ohër, midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, e ndërmjetësve evropianë, Josep Borrell e Miroslav Lajçak,...

Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq

para një jave - Klan Kosova

Bisedimet në Ohër, midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, e ndërmjetësve evropianë, Josep Borrell e Miroslav Lajçak, sipas REL-it janë ndërprerë për t’u rikthyer...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - TV21

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Mbi 10 orë bisedime të përbashkëta Kurti-Vuçiq me përfaqësuesit e BE-së

para një jave - Portalb

Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësimin e BE-së, gjegjësisht përfaqësuesin e tyre Miroslav Lajçak dhe përfaqësuesin e lartë të BE-së Jozep Borrell, sot...

Rinisin bisedimet në Ohër

para një jave - Zeri

Pas pauzës së dytë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka rinisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimi, që po ndërmjetësohet nga zyrtarët...

Përfundon takimi mes Kurtit dhe Vuçiçit në Ohër

para një jave - ABC News

Pas shumë orësh, ka përfunduar takimi mes Kurtit dhe Vuçiçit në Ohër. Në përditësim…

Në Ohër pritet vazhdimi i bisedimeve, delegacioni i Kosovës në takim me Miroslav Lajcak

para një jave - OraInfo

Pritet vazhdimi i bisedimeve në Ohër, delegacioni i Kosovës në takim me Miroslav Lajcak. Një tjetër pauzë është duke u mbajtur pas takimit trilateral në Ohër, ku pritet të ketë vazhdim të bisedimeve. Delegacioni...

Pas pauzës së dytë, rifillon takimi në Ohër

para një jave - GazetaBlic

Pas pauzës së dytë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka rinisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimi, që po ndërmjetësohet nga zyrtarët...

Sërish pauzë në takimin Kurti-Vuçiq

para një jave - Alsat-M

Në një tjetër pauzë ka hyrë takimi midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Është hera e dytë që dy krerët kanë ndërprerë takimin përkohësisht. Me ndërmjetësimin...

Sërish pauzë në takimin Kurti-Vuçiq

para një jave - Telegrafi

Edhe pas më shumë se 10 orësh, nuk kanë përfunduar bisedimet në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit Evropian. Mësohet...

Takimi Kurti-Vuçiq në pauzë, Hoxha: Kjo tregon që kemi arritur në një qorrsokak

para një jave - GazetaBlic

Pak më herët është bërë e ditur se takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka shkuar në pauzë. Sipas analistit Ylli Hoxha, kjo tregon se takimi ka...

Bisedimet Kurti-Vuçiq mund të vazhdojnë edhe të dielën, Ahmeti: Borrell e Lajçak kanë anuluar fluturimet

para një jave - Indeks online

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, ka përcjell nga afër gjatë gjithë ditës së shtunë takimet në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit...

Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borell e Lajçak kanë anuluar fluturimet për nesër

para një jave - Gazeta Express

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borrelli e Lajçaku i kanë anuluar fluturimet për nesër

para një jave - Zeri

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

Tjetër pushim në takimin Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Aktuale

Është ndërprerë përsëri takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Marketing Takimet në në Ohër nisën ditën e sotme...

Tjetër pauzë në takimin Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Klan Macedonia

Në Ohër të Maqedonisë së Veriut, liderët e Kosovës dhe Serbisë, kanë ndërprerë përkohësisht bisedimet, për t’u rikthyer sërish pas një pauze. Takimet në Ohër, mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti,...

Bisedimet Kurti-Vuçiq mund të vazhdojnë edhe të dielën, Ahmeti thotë se Borrell e Lajçak kanë anuluar fluturimet

para një jave - Bota Sot

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, ka përcjell nga afër gjatë gjithë ditës së shtunë takimet në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - RTV 21

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borelli e Lajçaku i kanë anuluar fluturimet për nesër

para një jave - Zeri

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

Prapë pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq

para një jave - OraInfo

Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq. Bisedimet në Ohër, midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, e ndërmjetësve evropianë, Josep Borrell e Miroslav Lajçak, sipas...

Edhe një pauzë tjetër në takimin Kurti – Vuçiq

para një jave - Kallxo

Janë ndërprerë sërish përkohësisht bisedimet në Ohër të Maqedonisë së Veriut mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, për t’u rikthyer sërish pas një pauze. Kjo është...

Borrelli pritet të deklarohet për rezultatin e takimit Kurti-Vuçiq

para një jave - Syri.net Kosova

Bashkimi Evropian ka njoftuar se së shpejti pritet që kryediplomati evropian, Josep Borrell do të mbajë konferencë për të treguar rezultatin e takimit në Ohër. Kujtojmë se takimi i sotëm për zbatimin e...

Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borell e Lajçak kanë anuluar fluturimet për nesër

para një jave - GazetaBlic

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

10 orë takime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë bisedimet

para një jave - Telegrafi

Kanë kaluar gati 10 orë prej kur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian...

Sërish pauzë në Ohër

para një jave - Zeri

Siç mëson Radio Evropa e Lirë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, liderët e Kosovës dhe Serbisë, kanë ndërprerë përkohësisht bisedimet, për t’u rikthyer sërish pas një pauze. Takimet në Ohër, mes kryeministrit...

Vazhdon takimi maratonik Kurti- Vuçiq në Ohër edhe pas 5 orësh

para një jave - Kallxo

Kanë kaluar më shumë se 12 orë prej kur kanë filluar takimet në qytetin e Ohrit në Maqedoninë Veriore në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Takimi trepalësh në mes të kryeministrit Albin Kurti, presidentit...

Përballja e Ohrit

para një jave - Koha.net

Takimit mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, i kanë paraprirë takimet e ndara që ata kanë realizuar me përfaqësuesin e lartë të BE-së, Josep Borrell, dhe me emisarin për...

Pas gati 10 orë bisedime, sërish pauzë në Ohër

para një jave - GazetaBlic

Në Ohër të Maqedonisë së Veriut, liderët e Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, kanë ndërprerë përkohësisht bisedimet, për t’u rikthyer sërish pas një pauze. Takimet në Ohër, mes kryeministrit...

Takim maratonik në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë bisedimet

para një jave - Reporteri

Maratonik po del të jetë edhe ky raund i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, fokusi i të cilit është marrëveshja evropiane për Kosovën, si dhe plani i zbatimit të saj, shkruan gazeta Online Reporteri.net....

Mbi 9 orë takime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë diskutimet

para një jave - Alsat-M

Kanë kaluar më shumë se 9 orë që kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit...

Asnjë lajm nga Ohri/ Mbi nëntë orë bisedime, çfarë po ndodh në takimin Kurt...

para një jave - BalkanWeb

Kanë kaluar më shumë se nëntë orë që kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç nisën ndaras takimet bilaterale në Ohër. Fillimisht me përfaqësues të lartë të Bashkimit...

Edhe pas 8 orë bisedime asgjë të re, negociatat mes Kurtit dhe Vuçiq mund të vazhdojnë edhe në mbrëmje

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Pas një pauze që raportohet të ketë qenë rreth një orë, Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti serb, Aleksandër Vuciq, i kanë vazhduar bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të Maqëdonisë...

Mbi 9 orë takime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë diskutimet

para një jave - Aktuale

Kanë kaluar më shumë se 9 orë që kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit...

Mbi nëntë orë bisedime, çfarë po ndodh në takimin Kurti-Vuçiç!?

para një jave - Syri

Kanë kaluar më shumë se nëntë orë që kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç nisën ndaras takimet bilaterale në Ohër. Fillimisht me përfaqësues të lartë të Bashkimit...

Tetë orë negociata, Kurti dhe Vuciq akoma të mbyllur

para një jave - Syri.net Kosova

Pas një pauze që raportohet të ketë qenë rreth një orë, Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti serb, Aleksandër Vuciq, i kanë vazhduar bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të Maqëdonisë Veriore. Takimet...

Pas pauzës disa minutëshe, vazhdon takimi mes Kurtit dhe Vuçiq

para një jave - Fakte

Ohër, 18 mars – Pas një pauze disa minutëshe, ka rinisur sërish takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve,...

Zëdhënësi i BE-së: Takimi Kurti-Vuçiq mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Fakte

Bruksel, 18 mars – Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë,...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Fakte

Ohër, 18 mars – Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht,...

Filloi pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Top Channel

Filloi pjesa e dytë e takimit në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksander Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, shefin e Politikës së Jashme së BE-së, Josep...

Mbi 9 orë takime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë diskutimet

para një jave - Shqipmedia

Kanë kaluar më shumë se 9 orë që kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit...

Ohër/ Do ketë sot një marrëveshje Kosovë-Serbi? Gazetari i “BBC”: Lajçak duket optimist, por Escobar më pak. ‘Vë bast…’!

para një jave - Opinion.mk

Ka nisur sot (18.03.2023) takimi në Ohër, mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit serb Aleksandër Vuçiç, shefit të diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe emisarit për dialogun Miroslav Lajçak....

Escobar: Pa njohje reciproke, s’ka rrugë për në Evropë

para një jave - Reporteri

Gabriel Escobar I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës...

Takimi në Ohër/ A do të ketë sot një marrëveshje Kosovë-Serbi? Gazetari i &...

para një jave - BalkanWeb

Ka nisur sot (18.03.2023) takimi në Ohër, mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit serb Aleksandër Vuçiç, shefit të diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe emisarit për dialogun Miroslav Lajçak....

Borrelli pritet të deklarohet për rezultatin e takimit Kurti-Vuçiq

para një jave - Telegrafi

Bashkimi Evropian ka njoftuar se së shpejti pritet që kryediplomati evropian, Josep Borrell do të mbajë konferencë për të treguar rezultatin e takimit në Ohër. Kujtojmë se takimi i sotëm për zbatimin e...

Asnjë lajm nga Ohri, mbi nëntë orë bisedime, çfarë po ndodh në takimin Kurti-Vuçiç!?

para një jave - Albeu

Pas një pauze që raportohet të ketë qenë rreth një orë, Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, i kanë vazhduar bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të Maqëdonisë Veriore. Takimet...

Takimi në Ohër/ Në pritje të adresimit të Borrell

para një jave - Indeks online

Bashkimi Evropian ka njoftuar se së shpejti pritet që kryediplomati evropian, Josep Borrell do të mbajë konferencë për të treguar rezultatin e takimit në Ohër. Kujtojmë se takimi i sotëm për zbatimin e...

Ohër/ Bisedimet Kurti e Vuçiç, nën ndërmjetësimin e BE-së vijojnë prej 9 orësh

para një jave - RTSH

Ora 20:00 Ohër/ Bisedimet Kurti e Vuçiç, nën ndërmjetësimin e BE-së vijojnë prej 9 orësh Dhjetra gazetarë po ndjekin nga afër bisedimet që po mbahen në Ohër mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë nën ndërmjetësimin...

Interes i lartë nga ndërkombëtarët për takimin Kurti-Vuçiç, qindra media në Ohër

para një jave - Top Channel

Qindra gazetarë nga Kosova, rajonet por edhe shumë media të huaja nga vende të ndryshme të botës janë në Ohër, duke bërë që të ketë një interes të lartë për zhvillimin e takimit trepalësh në Ohër, ndërmjet...

Interes i lartë nga ndërkombëtarët për takimin Kurti-Vuçiç, qindra media në Ohër

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Qindra gazetarë nga Kosova, rajonet por edhe shumë media të huaja nga vende të ndryshme të botës janë në Ohër, duke bërë që të ketë një interes të lartë për zhvillimin e takimit trepalësh...

Edhe pas 9 orësh, vazhdojnë diskutimet mes Kurtit e Vuçiqit

para një jave - Zeri

Sot Kosova dhe Serbia janë duke zhvilluar negociatat në Ohër, ku tash kanë kaluar më shumë se nëntë orë që nga fillimi i tyre, mirëpo ende ky takim s’ka përfunduar. Temë e këtij dialogu është zbatimi i...

Interesim i madh i mediave për takimin Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Koha.net

Numër i madh i gazetarëve nga Kosova, vendet e rajonit dhe vende tjera të botës po qëndrojnë në Ohër, ku po mbahet takimi në mes të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër...

LIVE nga Ohri| Takimi trelateral në Ohër po vazhdon, s’pati bilaterale pas pauzës (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

18:56 – Takimi trelateral në Ohër po vazhdon, s’pati bilaterale pas pauzës Takimi trelateral në Ohër mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq e ndërmjetësve evropianë,...

Takimi trelateral në Ohër po vazhdon, s’pati bilaterale pas pauzës

para një jave - Klan Kosova

Takimi trelateral në Ohër mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq e ndërmjetësve evropianë, Josep Borrell e Miroslav Lajçak, po vazhdon ende. Burime të Klankosova.tv...

Tetë orë negociata, Kurti dhe Vuciq akoma të mbyllur

para një jave - Gazeta Express

Pas një pauze që raportohet të ketë qenë rreth një orë, Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti serb, Aleksandër Vuciq, i kanë vazhduar bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të Maqëdonisë Veriore. Takimet...

Osmani pas takimit me Escobari dhe Lajçakun: Zgjidhja përmes dialogut është e mundur

para një jave - Zeri

Ministri Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka treguar se ka biseduar me të dërguarin e shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar dhe me të dërguarin Bashkimit Evropian për...

Stano sqaron rregullat gazetarëve: Borell në fund do të jep deklaratë, pa pyetje

para një jave - MRT

Stano sqaron rregullat gazetarëve... Stano sqaron rregullat gazetarëve, Borell në fund do të jep deklaratë, pa pyetje “Në fund të këtij takimi përfaqsuesi i lartë Borell do të vijë këtu, nuk e di kohën,...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - MRT

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar... I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin...

LIVE nga Ohri| Pas pauzës, Kurti e Vuçiq janë kthyer në takime të ndara me Borrellin dhe Lajçakun (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

18:26 – Pas pauzës, Kurti e Vuçiq janë kthyer në takime të ndara me Borrellin dhe Lajçakun (VIDEO) Klan Kosova ka siguruar një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian, i cili thotë se qysh në mëngjes...

Pritet vazhdimi i bisedimeve në Ohër, delegacioni i Kosovës në takim me Miroslav Lajcak

para një jave - Tetova Sot

Një tjetër pauzë është duke u mbajtur pas takimit trilateral në Ohër, ku pritet të ketë vazhdim të bisedimeve. Delegacioni i Kosovës për momentin është në një takim me emisarin special të BE’së për dialogun,...

Tetë orë negociata, Kurti dhe Vuçiç akoma të mbyllur

para një jave - Syri

Pas një pauze që raportohet të ketë qenë rreth një orë, kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, i kanë vazhduar bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të Maqedonisë Veriore. Takimet...

Takimi trelateral në Ohër po vazhdon

para një jave - Klan Macedonia

Takimi trelateral në Ohër mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq e ndërmjetësve evropianë, Josep Borrell e Miroslav Lajçak, po vazhdon ende. Burime të Klankosova.tv...

Rinis takimi Kurtit-Vuçiçit në Ohër, bisedimet vazhdojnë

para një jave - NOA

Maqedonia e Veriut- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, po vazhdojnë takimin në Ohër pas një pauze të shkurtër. Më herët u raportua se takimi përfundoi, pak...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Telegrafi

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Alsat-M

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Kurti e Vuçiq u kthehen negociatave (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, janë kthyer në tavolinën e bisedimeve nën mbikëqyrjen e përfaqësuesve të Bashkimit Evropian. “Përfaqësuesi i lartë do të flasë...

Pas pauzës, Kurti e Vuçiq janë kthyer në takime të ndara me Borrellin dhe Lajçakun (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Klan Kosova ka siguruar një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian, i cili thotë se qysh në mëngjes është planifikuar që në mes të takimit të ndodhë një pauzë. Dokumenti thotë se nëse ndërpritet takimi...

Tetë orë negociata, Kurti dhe Vuciq akoma të mbyllur

para një jave - Syri

Pas një pauze që raportohet të ketë qenë rreth një orë, Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti serb, Aleksandër Vuciq, i kanë vazhduar bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të Maqëdonisë Veriore. Takimet...

Pas pauzës disa minutëshe, vazhdon takimi mes Kurtit dhe Vuçiq

para një jave - Medial

Ohër, 18 mars – Pas një pauze disa minutëshe, ka rinisur sërish takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve,...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Medial

Ohër, 18 mars – Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht,...

Pas pauzës disa minutëshe, vazhdon takimi mes Kurtit dhe Vuçiq

para një jave - Daily News

Ohër, 18 mars – Pas një pauze disa minutëshe, ka rinisur sërish takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve,...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Daily News

Ohër, 18 mars – Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht,...

Sërish pauzë në takimin Kurti-Vuçiq, dalin detaje

para një jave - InfoShqip

Edhe pas më shumë se 10 orësh, nuk kanë përfunduar bisedimet në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit Evropian. Mësohet...

Vazhdojnë bisedimet në takimin Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Top Channel

Ndonëse fillimisht u raportua për përfundim të takimit trepalësh në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksander Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, pas një...

Raportohet se Lajçak e Borrell kanë anuluar fluturimet dhe takimet e ditës së nesërme

para një jave - Lajmi.net

Duket se emisarët Lajçak dhe Borrell kanë anuluar fluturimet dhe takimet e ditës së nesërme. Kështu ka deklaruar Ali Ahmeti duke u thirrur në informacionet që ka, përcjell lajmi.net . Ahmeti në T7 ka thënë...

Ohër, Kurti e Vuçiq u kthehen bisedimeve pas pauzës

para një jave - TV21

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon. Më herët kishte informacione për përfundimin e takimit – pak minuta...

Ka vështirësi/ ‘Ethet e negociatave’, sërish pauzë pas 10 orësh në tryezën e bisedimeve të Kurtit dhe Vuçiçit në Ohër

para një jave - Java News

Siç mëson Radio Evropa e Lirë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, liderët e Kosovës dhe Serbisë, kanë ndërprerë përkohësisht bisedimet, për t’u rikthyer sërish pas një pauze. Takimet në Ohër, mes kryeministrit...

Raportohet se Lajçak e Borrell kanë anuluar fluturimet dhe takimet e ditës së nesërme

para një jave - Infokusi

Duket se emisarët Lajçak dhe Borrell kanë anuluar fluturimet dhe takimet e ditës së nesërme. Kështu ka deklaruar Ali Ahmeti duke u thirrur në informacionet që ka. Ahmeti në T7 ka thënë se në fakt ishte...

Kurti dhe Vuçiq rikthehen në takim pas një pauze disa minutëshe

para një jave - Syri.net Kosova

Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dalë të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë rikthyer në tryezën e bisedimeve. Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur...

Kurti e Vuçiq u kthehen bisedimeve pas një pauze disa minutëshe

para një jave - Reporteri

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon. Më herët kishte informacione për përfundimin e takimit – pak minuta...

Dialogu Kosovë – Serbi/Escobar: S’ka asnjë rrugë për në Evropë pa njohje të ndërsjellë

para një jave - Opinion.mk

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se nuk ka asnjë rrugë për në Evropë mes Kosovës dhe Serbisë pa pasur njohje të ndërsjellë mes dy vendeve. Escobar në një intervistë...

Pas pauzës, vazhdon sërish takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Alsat-M

Ndonëse, fillimisht u raportua për përfundim të takimit trepalësh në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, pas...

Pas pauzës disa minutëshe, vazhdon takimi mes Kurtit dhe Vuçiq

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Pas një pauze disa minutëshe, ka rinisur sërish takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve,...

Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borell e Lajçak kanë anuluar fluturimet për nesër

para një jave - Tetova Sot

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht,...

Vazhdojnë bisedimet në Ohër, Kurti dhe Vuçiç rikthehen në tryezën e bisedimeve pas një pauze

para një jave - Gazeta Express

Pas një pauze disa minutëshe, ka rinisur sërish takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve, takim në të cilin...

LIVE nga Ohri| Kurti e Vuçiq u kthehen negociatave (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, janë kthyer në tavolinën e bisedimeve nën mbikëqyrjen e përfaqësuesve Bashkimit Evropian. “Përfaqësuesi i lartë do të flasë për...

Ohër/ Pas një pauze, rinisin bisedimet Kurti - Borell - Lajçak - Vuçiç

para një jave - RTSH

Ora 18:30 Pas një pauze më shumë se një orë, ka nisur pjesa e dytë e takimit midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në ndërmjetësim të Bashkimit Evropian....

Pas pauzës, Kurti e Vuçiqi janë kthyer në takime të ndara me Borrellin dhe Lajçakun

para një jave - Zeri

Klan Kosova ka siguruar një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian, i cili thotë se qysh në mëngjes është planifikuar që në mes të takimit të ndodhë një pauzë. Dokumenti thotë se nëse ndërpritet takimi...

Rifillon takimi Kurti- Vuçiq në Ohër

para një jave - Kallxo

Në Ohër ka filluar përsëri edhe një takim trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav...

Rifillon takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Opinion.mk

Në Ohër ka filluar përsëri edhe një takim trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav...

Takimi i Kurtit dhe Vuçiq pritet të vazhdojë në një hapsirë tjetër

para një jave - Opinion.mk

Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dal të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë rikthyer në tryezën e bisedimeve. Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur rreth...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Tetova Sot

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Top Channel

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Ohër, nëpërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksander Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Shefi i Politikës së Jashme së BE-së,...

Ohër, Kurti e Vuçiq u kthehen bisedimeve pas pauzës

para një jave - Ina

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon. Më herët kishte informacione për përfundimin e takimit – pak minuta...

Ohër, Kurti e Vuçiq u kthehen bisedimeve pas pauzës

para një jave - Shqipmedia

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon. Më herët kishte informacione për përfundimin e takimit – pak minuta...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Zeri

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Takimi i Ohrit Kurti-Vuçiç/ Escobar: Presim finalizimin e marrëveshjes. Pa njohje reciproke, s'ka rrugë për në Evropë

para një jave - RTSH

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka deklaruar se fokusi kryesor për takimin e Ohrit nuk është thjesht nënshkrimi i një marrëveshjeje por tek finalizimi...

Kurti dhe Vuçiqi përfundojnë takimin në Ohër

para një jave - TV21

Takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, përfundoi. Temë diskutimi ishte zbatimi i një propozimi të Bashkimit Evropian për normalizimin e...

Pas pauzës, vazhdon sërish takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Aktuale

Ndonëse, fillimisht u raportua për përfundim të takimit trepalësh në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, pas...

Sërish pauzë në takimin Kurti-Vuçiq

para një jave - Shenja

Edhe pas më shumë se 10 orësh, nuk kanë përfunduar bisedimet në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit Evropian. Mësohet...

Pas gati 10 orë bisedime, sërish pauzë në Ohër

para një jave - Infokusi

Në Ohër të Maqedonisë së Veriut, liderët e Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, kanë ndërprerë përkohësisht bisedimet, për t’u rikthyer sërish pas një pauze. Takimet në Ohër, mes kryeministrit...

Takimi Kurti -Vuçiq buzë liqenit, çka dihet deri tash?

para një jave - Syri.net Kosova

Në një rezidencë shtetërore buzë Liqenit të Ohrit, që dikur ishte vila verore e udhëheqësit jugosllav Josip Broz Tito, janë takuar sot Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq....

Përfundon takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Reporteri

Ka përfunduar në Ohër takimi trilateral midis kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell e Miroslav Lajçak, shkruan...

Vazhdojnë bisedimet, Kurti dhe Vuçiq i rikthehen takimit në Ohër

para një jave - Telegrafi

(E plotësuar 17:13) Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdojnë takimin në Ohër pas një pauze të shkurtër. Më herët kishte informacione se takimi ka përfunduar,...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Alsat-M

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Escobar: Ekziston mënyra për të krijuar një model Asociacionin që nuk krijon një Republika Srpska

para një jave - GazetaBlic

I dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha për Radion Evropa e Lirë se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe do të përcaktohet me statut dhe do të funksionojë në përputhje...

Kurti dhe Vuçiq rikthehen në tryezën e negociatave pas një pauze disa minutëshe

para një jave - Gazeta Express

Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dalë të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë rikthyer në tryezën e bisedimeve. Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur...

Borell pritet ta shpallë rezultatin e takimit Kurti -Vuçiq

para një jave - Gazeta Express

Bashkimi Europian e ka lajmëruar në faqet e veta konferencën për media të Kryediplomatit Josep Borell. Borell bashkë me emisarin Lajçak e ka ndërmjetësuar takimin Kurti-Vuçiq në Ohër, ndërsa pritet të...

Kurti dhe Vuçiq rikthehen në takim pas një pauze disa minutëshe

para një jave - Koha.mk

Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dalë të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë rikthyer në tryezën e bisedimeve. Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Gazeta Express

Para pak çastesh ka përfunduar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksander Vucic. Takimi i tyre ka zgjatur rresht një orë, ndërkohë po pritet konferenca...

Bisedimet Kurti -Vuçiq buzë liqenit, çfarë dihet deri tash

para një jave - Gazeta Express

Në një rezidencë shtetërore buzë Liqenit të Ohrit, që dikur ishte vila verore e udhëheqësit jugosllav Josip Broz Tito, janë takuar sot Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq....

Nuk mbaroi me kaq, Kurti dhe Vuçiç sërish në takim

para një jave - Klan

Nuk mbaroi me kaq, Kurti dhe Vuçiç sërish në takim Palët bënë një pushim të shkurtër, bisedime vijojnë në Ohër Pas një pushimi të shkurtër ka rinisur takimi në Ohër, ka rinisur takimi mes Kryeministrit...

Kurti e Vuçiq u kthehen negociatave

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, janë kthyer në tavolinën e bisedimeve nën mbikëqyrjen e Bashkimit Evropian. “Përfaqësuesi i lartë do të flasë për media sapo të...

Takimi Kurti-Vuçiq, qindra media po qëndrojnë në Ohër

para një jave - Bota Sot

Qinda gazetarë nga Kosova, vendet e rajonit, si dhe vendet e ndryshme botoërore po qëndrojnë në Ohër, aty ku edhe po vazhdon takimi në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë,...

Ohër/ Pas një pauze, vazhdojnë bisedimet Kurti - Borell - Lajçak - Vuçiç

para një jave - RTSH

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, po vazhdojnë takimin në Ohër pas një pauze të shkurtër, njofton Kosovapress. Më herët kishte informacione për përfundimin...

Pas një pauze, Kurti dhe Vuçiq rikthehen në tryezën e negociatave

para një jave - OraInfo

Kurti dhe Vuçiq rikthehen në tryezën e negociatave pas një pauze disa minutëshe. Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dalë të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë...

Takimi Kurti – Vuçiq pritet të vazhdojë ende

para një jave - Kallxo

Takimi trilateral mes kryeministrit Albin Kurti, presidentit serb Aleksandër Vuçiq dhe ndërmjetësuesve të BE-së, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak që kishte nisur rreth orës 15:30, pritet të vazhdojë përsëri....

Kurti dhe Vuçiq sërish në takim – Palët bënë një pushim të shkurtër, bisedimet vijojnë në Ohër

para një jave - Klan Macedonia

Pas një pushimi të shkurtër ka rinisur takimi në Ohër, ka rinisur takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë,...

Takim maratonik në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë bisedimet

para një jave - Infokusi

Maratonik po del të jetë edhe ky raund i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, fokusi i të cilit është marrëveshja evropiane për Kosovën, si dhe plani i zbatimit të saj. Kryeministri i Kosovës, Albin...

Shpjegimi i thjeshtë i Escobar se çka do të jetë Asociacioni

para një jave - InfoShqip

Emisari i SHBA-së në bisedimet Kosovë -Serbi Gabriel Escobar i cili është diplomati kyc që po bën presion për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe ka bërë një shpjegim interesant se çfarë...

Pas një pauze të shkurtër, Kurti dhe Vuçiq rikthehen në tryezën e negociatave

para një jave - GazetaBlic

Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dalë të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë rikthyer në tryezën e bisedimeve. Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Koha.mk

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Klan

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç në Ohër Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në...

LAJMI I FUNDIT: Përfundon takimi Kurti-Vuçiq-BE në Ohër

para një jave - Klan Kosova

Ka përfunduar takimi trelateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pjesëmarrës në këtë takim ishte edhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit...

Edhe pas 9 orësh, vazhdojnë diskutimet mes Kurtit e Vuçiqit

para një jave - Shenja

Sot Kosova dhe Serbia janë duke zhvilluar negociatat në Ohër, ku tash kanë kaluar më shumë se nëntë orë që nga fillimi i tyre, mirëpo ende ky takim s’ka përfunduar. Temë e këtij dialogu është zbatimi i...

Ka përfunduar takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq me përfaqësuesit e BE-së

para një jave - Portalb

Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësimin e BE-së, gjegjësisht përfaqësuesin e tyre Miroslav Lajçak dhe përfaqësuesin e lartë të BE-së Jozep Borrell, sot...

Përfundojnë bisedimet në Ohër

para një jave - Ekonomia Online

(E plotësuar) Pas pauzës së dytë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, pritej të rinisnin bisedimet ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Por, duket...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Arbresh

Ka përfunduar takimi trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësim të zyrtarëve të Bashkimit Evropian, i cili u mbajt në Ohër. Lajmin...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Ina

Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Nis takimi i përbashkët Kurti – Vuçiç

para një jave - Top Channel

Ka nisur takimi trepalësh në Ohër, nëpërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksander Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Shefi i Politikës së Jashme së BE-së, Josep...

Kurti e Vuçiqi u kthehen bisedimeve

para një jave - Zeri

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon. Më herët kishte informacione për përfundimin e takimit - pak minuta...

Ohër, vazhdon takimi Kurti- Vuçiç

para një jave - RTSH

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdojnë takimin në Ohër pas një pauze të shkurtër, njofton Kosovapress. Më herët kishte informacione për përfundimin...

Rinis takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - KosovaPress

Pas një pauze gjysmë ore, në Ohër ka rinisur takimi trepalësh ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, shefin e Politikës...

Kurti dhe Vuçiq përballë njëri-tjetrit, nis takimi trepalësh në Ohër

para një jave - TV21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Borrelli pritet të deklarohet për rezultatin e takimit Kurti-Vuçiq

para një jave - Shenja

Bashkimi Evropian ka njoftuar se së shpejti pritet që kryediplomati evropian, Josep Borrell do të mbajë konferencë për të treguar rezultatin e takimit në Ohër. Kujtojmë se takimi i sotëm për zbatimin e...

Përfundon takimi mes Kurtit dhe Vuçiçit

para një jave - Aktuale

Ka përfunduar takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve, takim në të cilin ishin të pranishëm edhe shefi...

Ohër/ Do ketë sot një marrëveshje Kosovë-Serbi? Gazetari i “BBC”: Lajçak duket optimist, por Escobar më pak. ‘Vë bast…’!

para një jave - Java News

Ka nisur sot (18.03.2023) takimi në Ohër, mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit serb Aleksandër Vuçiç, shefit të diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe emisarit për dialogun Miroslav Lajçak....

Borrelli pritet të deklarohet për rezultatin e takimit Kurti-Vuçiq

para një jave - Infokusi

Bashkimi Evropian ka njoftuar se së shpejti pritet që kryediplomati evropian, Josep Borrell do të mbajë konferencë për të treguar rezultatin e takimit në Ohër. Kujtojmë se takimi i sotëm për zbatimin e...

Propozimi europian/ Përfundon takimi mes Kurtit e Vuçiç në Ohër

para një jave - Syri

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Kryetari i BDI, Ali Ahmeti tregon se çka foli me Escobar në takimin në Ohër

para një jave - Kallxo

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është takuar sot në Ohër me Zëvendës Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit Gabriel Escobar. Ahmeti ka thënë se me Escobarin kanë diskutuar mbi...

Tetë orë negociata, Kurti dhe Vuçiç vazhdojnë takimin

para një jave - Flaka

Pas një pauze që raportohet të ketë qenë rreth një orë, kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, i kanë vazhduar bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të Maqedonisë Veriore. Takimet...

Delegacioni i Kosovës në takim me Miroslav Lajçak, pritet vazhdimi i bisedimeve në Ohër

para një jave - Periskopi

Delegacioni i Kosovës në takim me Miroslav Lajçak, pritet vazhdimi i bisedimeve në Ohër 18 Mar, 21:55 Një tjetër pauzë është duke u mbajtur pas takimit trilateral në Ohër, ku pritet të ketë vazhdim të...

Propozimi europian/ Përfundon takimi mes Kurtit e Vuçiç në Ohër

para një jave - Syri

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Nis më në fund takimi mes Kurtit e Vuçiqit

para një jave - Syri.net Kosova

Ka nisur takimi i përbashkët mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksander Vuçiq si dhe ndërmjetësuesve të BE-së, Miroslav Lajçak e Joseph Borrell. Takimi trilateral vjen pasi...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Klan Macedonia

Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Shpjegimi i Escobar se çka do të jetë Asociacioni

para një jave - Reporteri

Zv/ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Gabriel Escobar Emisari i SHBA’së në bisedimet Kosovë -Serbi Gabriel Escobar i cili është diplomati kyc që po bën presion për formimin e Asociacionit të Komunave...

Fillon takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Reporteri

Ka filluar takimi trepalësh në Ohër në mes kryeministrin Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e...

Pas pauzës së dytë, vazhdon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Arbresh

Pas pauzës së dytë, ka rinisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili po mbahet në Ohër. Takimi i ndërmjetësuar nga zyrtarët e Bashkimit...

Përfundon takimi Kurti – Vuçiq në Ohër

para një jave - Opinion.mk

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Pas pauzës së dytë, rinisin bisedimet Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Insajderi.org

Pas pauzës së dytë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka rinisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimi, që po ndërmjetësohet nga zyrtarët...

Pas pauzës së dytë, vazhdon takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Dukagjini

Pas pauzës së dytë , ka vazhduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Albin Kurti në Ohër, shkruan REL. Mbi 10 orë kanë kaluar prej kur Kurti dhe Vuçiq kanë nisur...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç në Ohër, pritet konferenca e Borrell

para një jave - NOA

Pasi janë takuar me Josep Borrell dhe Mirosllav Lajçak, Kurti dhe Vuçiç janë takuar më vete me Borrell. Takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka...

Përfundoi pjesa e parë e takimit trepalësh në Ohër, pas një pauzës që zgjati një orë, takimi vazhdon

para një jave - GazetaBlic

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e takimit trepalësh mes kryeministrit të Kosovës dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit evropianë, shefin e diplomacisë së BE-së, Josep Borell...

Kurti dhe Vuçiq përballë njëri-tjetrit, nis takimi tripalësh

para një jave - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Sytë nga Ohri/ Vijon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç me praninë e Borrell dhe Lajçak

para një jave - Gazeta Express

Është duke vijuar takimi trepalësh në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së,...

Pamje nga nisja e takimit, Kurti në disponim, Vuçiq jo edhe aq

para një jave - Gazeta Express

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian është publikuar edhe video e fillimit të takimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic. Në pamje, kryeministri...

Takimi trepalësh Kurti-Vuçiq-BE është duke u zhvilluar (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Takimi trilateral mes Kurtit, Vuçiqit dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, është duke u zhvilluar në këto momente. Këtë së paku la të kuptohet zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, përmes një konference...

Borell shtynë fluturimin, do të qëndrojë në Ohër deri nesër

para një jave - KosovaPress

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka anuluar fluturimin e paraparë për sonte në ora 20:00, për të udhëtuar nesër në mëngjes në ora 06:00. Lajmin e bëri të ditur kryetari i BDI-së,...

Borrell dhe Lajçak anulojnë fluturimin, nuk udhëtojnë nga Ohri pa u nënshkruar marrëveshja!

para një jave - Nistori

Ende po vazhdon takimi në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Ndonëse u raportua se takimi do të zgjasë deri në orën 18:00, bisedimet po vazhdojnë ende....

Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq

para një jave - Gazeta10

Bisedimet në Ohër rreth aneksit të zbatimit të planit evropian, midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, e ndërmjetësve evropianë, Josep Borrell e Miroslav Lajçak,...

Takimi Kurti-Vuçiq në pauzë, Hoxha: Kjo tregon që kemi arritur në një qorrsokak

para një jave - Dukagjini

Pak më herët është bërë e ditur se takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka shkuar në pauzë. Sipas analistit Ylli Hoxha, kjo tregon se takimi ka...

Bisedimet Kurti-Vuçiq mund të vazhdojnë edhe të dielën, Ahmeti thotë se Borrell e Lajçak kanë anuluar fluturimet

para një jave - Arbresh

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, ka përcjell nga afër gjatë gjithë ditës së shtunë takimet në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit...

Propozimi franko-gjerman, përfundon takimi mes Kurtit e Vuçiç në Ohër. Pritet konferenca e Borrell për të mësuar detajet

para një jave - Panorama

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Nis takimi i përbashkët Kurti – Vuçiç

para një jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

BE: Takimi Kurti-Vuçiq mund të përfundojë në mbrëmje

para një jave - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Nis takimi trepalësh në Ohër Ka nisur takimi trepalësh në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian....

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Zeri

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Lajmi i fundit: Përfundon takimi Kurti-Vuçiq-BE në Ohër.

para një jave - OraInfo

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq-BE në Ohër. Ka përfunduar takimi trilateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pjesëmarrës në këtë takim...

Përfundon takimi Kurti- Vuçiq në Ohër

para një jave - Kallxo

Ka përfunduar takimi trelateral mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian. Pas takimit, shefi i Politikës së Jashtme...

Takimi Kurti-Vuçiç buzë liqenit/ Çfarë dihet deri tani?

para një jave - Syri

Në një rezidencë shtetërore buzë Liqenit të Ohrit, që dikur ishte vila verore e udhëheqësit jugosllav Josip Broz Tito, janë takuar sot Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq....

Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borell e Lajçak kanë anuluar fluturimet për nesër

para një jave - Fakti Ditor

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

Nëntë orë bisedime, çfarë po ndodh në takimin Kurti-Vuçiç?

para një jave - Zyrtare

Pas një pauze që raportohet të ketë qenë rreth një orë, Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, i kanë vazhduar bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të Maqëdonisë Veriore. Takimet...

Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borell e Lajçak kanë anuluar fluturimet për nesër

para një jave - Gazeta Metro

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

Edhe një pauzë në Ohër, gati 10 orë diskutime: Përfundon pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiq

para një jave - Gazeta Metro

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Siç mëson Radio Evropa e Lirë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, liderët e Kosovës dhe...

Zëdhënësi i BE-së tregon se kur pritet të përfundojë takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Syri.net Kosova

Zëdhënësi për Punë të Jashtme i Bashkimit Evropain, Peter Stano, ka folur para gazetarëve që prej disa orësh po presin në Ohër përfundimin e takimeve mes ndëmjeteësuesve evropianë me Kryeministrin Albin...

Çka po ndodh në Ohër?

para një jave - Syri.net Kosova

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano nuk ka dhënë detaje për takimin ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, që po mbahet sot në Ohër të Maqedonisë...

Sërish pauzë në Ohër

para një jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për të dytën herë kanë ndërprerë përkohësisht bisedimet, për t’i rikthyer sërish pas një pauze. Janë bërë rreth dhjetë orë...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Shenja

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Kosovë – Serbi, Escobar: Pa njohje reciproke, s’ka rrugë për në Evropë

para një jave - Flaka

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Duke...

Negociatat – njeriu që përcolli procesin nga afër, jep lajmin e fundit nga Ohri

para një jave - Insajderi.org

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borell e Lajçak i kanë anuluar fluturimet për nesër

para një jave - Dukagjini

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë. I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime...

Ka nisur takimi mes Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuçiq

para një jave - Alsat-M

Ka nisur takimi mes Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në Ohër. Pas takimeve biletarale me ndërmjetësuesit, raportohet se tani janë takuar Kurti dhe Vuçiq. Takimet e para...

Propozimi franko-gjerman/ Borrell dhe Lajçak vënë përballë njëri-tjetrit Ku...

para një jave - BalkanWeb

Ka filluar takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve, takim ku jan ëtë pranishëm edhe shefi i diplomacisë...

Tetë orë negociata, Kurti dhe Vuçiq akoma të mbyllur

para një jave - Tetova Sot

Pas një pauze që raportohet të ketë qenë rreth një orë, Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti serb, Aleksandër Vuciq, i kanë vazhduar bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të Maqëdonisë Veriore. Takimet...

Stano jep detajet teknike rreth takimit në Ohër

para një jave - RTV 21

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Zëdhënësi i BE-së tregon se kur pritet të përfundojë takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Gazeta Express

Zëdhënësi për Punë të Jashtme i Bashkimit Evropain, Peter Stano, ka folur para gazetarëve që prej disa orësh po presin në Ohër përfundimin e takimeve mes ndëmjeteësuesve evropianë me Kryeministrin Albin...

Pamjet e para të takimit Kurti -Vuçiq në Ohër

para një jave - Gazeta Express

Para pak minutash ka nisur takimi trepalësh në Ohër në mes të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Në...

Kurti dhe Vuçiç përballë njëri-tjetrit, nis takimi

para një jave - Klan

Kurti dhe Vuçiç përballë njëri-tjetrit, nis takimi Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë,...

Tetë orë negociata, Kurti dhe Vuciq akoma të mbyllur

para një jave - Infokusi

Pas një pauze që raportohet të ketë qenë rreth një orë, Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti serb, Aleksandër Vuciq, i kanë vazhduar bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të Maqëdonisë Veriore. Takimet...

Escobar mendon njëjtë si Kurti: Çka ndodh në Ohër

para një jave - Tetova1

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Duke...

Zëdhënësi i BE-së: Nuk e dimë sa do të zgjasë takimi trepalësh, Borrel do të dalë me deklaratë

para një jave - Reporteri

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano nuk ka dhënë detaje të takimit trepalësh në Ohër të Maqedonisë, ndërmjet përfaqësuesve të Bashkimit Evropian, kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë,...

Sërish pauzë në takimin Kurti-Vuçiq

para një jave - Arbresh

Edhe pas më shumë se 10 orësh, nuk kanë përfunduar bisedimet në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit Evropian. Siç...

Pamje nga nisja e takimit, Kurti në disponim, Vuçiq jo edhe aq

para një jave - Bota Sot

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian është publikuar edhe video e fillimit të takimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic. Në pamje, kryeministri...

Shpjegimi i thjeshtë i Escobar se çka do të jetë Asociacioni

para një jave - Ina

Emisari i SHBA’së në bisedimet Kosovë -Serbi Gabriel Escobar i cili është diplomati kyc që po bën presion për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe ka bërë një shpjegim interesant se çfarë...

Pas pak takimi trepalësh në Ohër

para një jave - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Pas pak takimi trepalësh në Ohër Pas pak fillon takimi trepalësh në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me përfaqësuesi e Lartë...

Nis takimi Kurti – Vuçiq me ndërmjetësuesit

para një jave - Zeri

Takimi trelateral mes Kurtit, Vuçiqit dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, është duke u zhvilluar në këto momente. Këtë së paku la të kuptohet zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, përmes një konference...

Sërish pauzë në Ohër

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për të dytën herë kanë ndërprerë përkohësisht bisedimet, për t’i rikthyer sërish pas një pauze. Janë bërë rreth dhjetë orë...

Edhe një pauzë në Ohër – Përfundon pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiq

para një jave - Periskopi

Edhe një pauzë në Ohër – Përfundon pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiq 18 Mar, 20:45 Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Siç...

FOTO/ Takimi në Ohër, Josep Borrell pret Kurtin e Vuçiçin vetëm me flamur të BE-së

para një jave - Syri.net Kosova

Ohër, ora 14:05. “Si jeni, mirë?” - “Po ju si jeni, mirë?!” Me këto fjalë përshendetën njëri-tjetrin, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Josep Borrell, Përfaqësues i Lartë i BE-së, për Politikë të...

Interesim i madh i mediave për takimet në Ohër

para një jave - Syri.net Kosova

Takimi i sotëm i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka bërë bashkë qindra gazetarë. Gazetarë vendorë, rajonalë e ndërkombëtarë...

Edhe një pauzë në Ohër, gati 10 orë diskutime: Përfundon pjesa e dytë e takimit Kurti-Vucic

para një jave - Gazeta Metro

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Siç mëson Radio Evropa e Lirë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, liderët e Kosovës dhe...

Boriell së shpejti do të njoftoj për rezultatin e takimit Vuçiq- Kurti

para një jave - Top24

Bashkimi Evropian ka njoftuar se së shpejti pritet që kryediplomati evropian, Josep Borrell do të mbajë konferencë për të treguar rezultatin e takimit në Ohër. Kujtojmë se takimi i sotëm për zbatimin e...

Takimi Kurti-Vuçiq shkon sërish në pauzë

para një jave - Insajderi.org

Takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit Aleksandër Vuçiq nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, po raportohet se po vazhdon ende, megjithatë, palët kanë shkuar në pauzë dhe i kanë ndërprerë...

Sërish pauzë në takimin Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Dukagjini

Takimi në mes kryeministrit të Kosovës dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka shkuar sërish në një pauzë. Gati 10 orë kanë kaluar, prej kur Kurti dhe Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe...

Zëdhënësi i BE-së: Takimi Kurti-Vuçiq mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Zhurnal

Bruksel, 18 mars – Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë,...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Tetova Sot

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Borrelli pritet të deklarohet për rezultatin e takimit Kurti-Vuçiq

para një jave - Arbresh

Bashkimi Evropian ka njoftuar se së shpejti pritet që kryediplomati evropian, Josep Borrell do të mbajë konferencë për të treguar rezultatin e takimit në Ohër. Takimi i sotëm për zbatimin e një propozimi...

Nis takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Gazeta Express

Ka nisur takimi mes Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuciqit. Pas takimeve biletarale me ndërmjetësuesit, raportohet se ka nisur takimi i përbashkët në Ohër.

Shpjegimi i thjeshtë i Escobar se çka do të jetë Asociacioni

para një jave - Gazeta Express

Emisari i SHBA’së në bisedimet Kosovë -Serbi Gabriel Escobar i cili është diplomati kyc që po bën presion për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe ka bërë një shpjegim interesant se çfarë...

Kurti dhe Vuçiç përballë njëri-tjetrit, nis takimi trepalësh në Ohër, diskutohet plani franko-gjerman

para një jave - Albeu

Ka nisur takimi trepalësh në Ohër mes kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiç me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Në media janë publikuar tashmë...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër/ Synohet nënshkrimi i marrëveshjes për marrëdhëniet Kosovë-Serbi

para një jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve. Ndërmjetësues...

Kurti dhe Vuçiq përballë njëri-tjetrit, nis takimi tripalësh

para një jave - Shqipmedia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Nis takimi në Ohër mes Kurtit e Vuçiç, palët diskutojnë me ndërmjetësimin e Borell dhe Lajçak. Pamjet e para

para një jave - Panorama

Ka nisur takimi trepalësh në Ohër mes të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiç me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Në media janë publikuar...

Po mbahet takimi trepalësh në Ohër

para një jave - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Po mbahet takimi trepalësh në Ohër Ka nisur takimi trepalësh në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me përfaqësuesi e Lartë...

Nis takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Indeks online

Në Ohër të Maqedonisë së Veriut tashmë ka nisur takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep...

Kanë përfunduar takimet e ndara të Kurtit dhe Vuçiqit me përfaqësuesit e BE-së, vijon takimi i përbashkët

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësimin e BE-së, gjegjësisht përfaqësuesin e tyre Miroslav Lajçak dhe përfaqësuesin e lartë të BE-së Jozep...

Sytë nga Ohri/ Nis takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç me praninë e Borrell dhe Lajçak

para një jave - ABC News

Ka nisur takimi trepalësh në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell...

Tryeza e Ohrit, Kurti dhe Vuçiç takohen me Lajçak dhe Borrell

para një jave - RTSH

Ohri, qyteti Maqedonisë së Veriut është mikpritësi i raundit të bisedime, Kosovë Serbi, në kuadër të propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve. Në nisje janë zhvilluar takime...

Escobar: Me rëndësi me u marrë vesh, jo nënshkrimi!

para një jave - Koha.mk

Ohër, 18 mars – I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës...

Detajet e fundit nga Ohri: Takimi mund të përfundojë pasdite ose në mbrëmje

para një jave - Gazeta Express

Zëdhënësi për Punë të Jashtme i Bashkimit Evropain, Peter Stano, ka folur para gazetarëve që prej disa orësh po presin në Ohër përfundimin e takimeve mes ndëmjeteësuesve evropianë me Kryeministrin Albin...

Zëdhënësi i BE-së për takimin Kurti-Vuçiç: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Klan

Zëdhënësi i BE-së për takimin Kurti-Vuçiç: Mund të zgjasë deri në mbrëmje Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit...

LIVE nga Ohri| Takimi trepalësh Kurti-Vuçiq-BE është duke u zhvilluar (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

15:02 – Takimi trepalësh Kurti-Vuçiq-BE është duke u zhvilluar Takimi trilateral mes Kurtit, Vuçiqit dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, është duke u zhvilluar në këto momente. Këtë së paku la të...

Stano për takimin Kurti-Vuçiq: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Klan Kosova

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Takimi trepalësh Kurti-Vuçiq-BE është duke u zhvilluar

para një jave - Klan Kosova

Takimi trilateral mes Kurtit, Vuçiqit dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, është duke u zhvilluar në këto momente. Këtë së paku la të kuptohet zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, përmes një konference...

Ohër: Synohet nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi

para një jave - OraInfo

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, synohet nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç po zhvillojnë takime sot në Ohër të Maqedonisë...

Nis takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Kallxo

Në Ohër ka filluar takimi tripalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian. Para se të fillojë takimi, shefi i Politikës...

Zëdhënësi i BE-së: Takimi Kurti-Vuçiq mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Medial

Bruksel, 18 mars – Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë,...

Nis më në fund takimi mes Kurtit e Vuçiçit

para një jave - Syri

Ka nisur takimi i përbashkët mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksander Vuçiç si dhe ndërmjetësuesve të BE-së, Miroslav Lajçak e Joseph Borrell. Takimi trilateral vjen pasi...

Escobar: Ekziston një mënyrë për të krijuar një model për Asociacionin që nuk krijon një Republika Serbe

para një jave - Infokusi

I dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha për Radion Evropa e Lirë se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe do të përcaktohet me statut dhe do të funksionojë në përputhje...

Kurti dhe Vuçiq përballë njëri-tjetrit, nis takimi tripalësh

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Zëdhënësi i BE-së: Takimi Kurti-Vuçiq mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Daily News

Bruksel, 18 mars – Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë,...

Rreth dhjetë orë takime në Ohër, Kurti dhe Vuçiq vazhdojnë bisedimet

para një jave - KosovaPress

Janë bërë rreth dhjetë orë që kur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesin e lartë te Bashkimit...

Vazhdojnë bisedimet në takimin Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Tetova1

Ndonëse fillimisht u raportua për përfundim të takimit trepalësh në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksander Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, pas një...

Borrell anuloi fluturimin, flitet që dialogu do të vazhdojë edhe nesër

para një jave - Gazeta Metro

Burime të Gazeta Metro kanë thënë se shefi i diplomacisë europiane, Josep Borrell, ka anuluar fluturimin dhe flitet që bisedimet në Ohër do të zgjasin edhe nesër. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, presidenti...

Mbi 9 orë takime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë diskutimet

para një jave - Top24

Kanë kaluar më shumë se 9 orë që kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit...

Kanë përfunduar takimet e ndara të Kurtit dhe Vuçiqit me përfaqësuesit e BE-së, vijon takimi i përbashkët

para një jave - Portalb

Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësimin e BE-së, gjegjësisht përfaqësuesin e tyre Miroslav Lajçak dhe përfaqësuesin e lartë të BE-së Jozep Borrell, sot...

Ka filluar takimi trepalësh mes Kurtit, Vuçiqit dhe përfaqësuesve evropianë

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq kanë filluar tashmë takimin trepalësh me me shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borell dhe të dërguarin special të BE-së...

Një “plan i konsoliduar” para Kurtit dhe Vuçiqit

para një jave - Koha.mk

Ohër, 18 mars – Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka konfirmuar tashmë se pala evropiane ka pranuar komente (vërejtje) nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit...

Mbi 9 orë takime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë diskutimet

para një jave - Lajm

Kanë kaluar më shumë se 9 orë që kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit...

Përfundojnë takimet dypalëshe, pas pak pritet të nisë takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Syri.net Kosova

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar. Siç raportojnë mediat se takimi...

Mbi 9 orë takime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë diskutimet

para një jave - Periskopi

Mbi 9 orë takime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë diskutimet 18 Mar, 20:07 Kanë kaluar më shumë se 9 orë që kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, kanë nisur...

Fillon takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Reporteri

Ka nisur takimi trepalësh në Ohër mes kryeministrin Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së...

Dalin pamjet nga takimi me Borell dhe Lajçak, Kurti para vetes një numër të madh dokumentesh

para një jave - Reporteri

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian janë publikuar edhe pamjet nga fillimi i takimit të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borell dhe emisarin...

Përfundojnë takimet dypalëshe, pas pak pritet të nisë takimi trilateral

para një jave - Reporteri

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar. Siç raportojnë mediat se takimi...

Mbi 9 orë takime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë diskutimet

para një jave - Zyrtare

Kanë kaluar më shumë se 9 orë që kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras dhe trepalëshe me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit...

Asgjë pa amerikanët: Escobar ndërhynë në bisedimet në Ohër

para një jave - Gazeta Metro

Gjatë kohës së pauzës në takimin trilateral në Ohër mes Albin Kurtit, Aleksandar Vucic dhe ndërmjetësuesve europianë, Josep Borrell dhe Miroslav Lajcak raportohet se ka ndërhyrë emisari i posaçëm i SHBA’së...

Shpjegimi i thjeshtë i Escobar se çka do të jetë Asociacioni

para një jave - Bota Sot

Emisari i SHBA’së në bisedimet Kosovë -Serbi Gabriel Escobar i cili është diplomati kyc që po bën presion për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe ka bërë një shpjegim interesant se çfarë...

Zëdhënësi i BE-së: Takimi Kurti-Vuçiq mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Tetova Sot

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Takimi Kurti -Vuçiq buzë liqenit, çka dihet deri tash?

para një jave - Tetova Sot

Në një rezidencë shtetërore buzë Liqenit të Ohrit, që dikur ishte vila verore e udhëheqësit jugosllav Josip Broz Tito, janë takuar sot Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq....

Ka nisur takimi Kurtit – Vuçiqit me ndërmjetësuesit

para një jave - Zeri

Takimi trelateral mes Kurtit, Vuçiqit dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, është duke u zhvilluar në këto momente. Këtë së paku la të kuptohet zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, përmes një konference...

Takimi Kurti-Vuçiq-BE është duke u zhvilluar

para një jave - OraInfo

Takimi trepalësh Kurti-Vuçiq-BE është duke u zhvilluar. Takimi trilateral mes Kurtit, Vuçiqit dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, është duke u zhvilluar në këto momente. Këtë së paku la të kuptohet...

Zëdhënësi i BE-së për takimin Kurti-Vuçiq: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Klan Macedonia

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Borrelli pritet të deklarohet për rezultatin e takimit Kurti-Vuçiq

para një jave - Insajderi.org

Bashkimi Evropian ka njoftuar se së shpejti pritet që kryediplomati evropian, Josep Borrell do të mbajë konferencë për të treguar rezultatin e takimit në Ohër. Kujtojmë se takimi i sotëm për zbatimin e...

Përfundojnë takimet e veçanta në Ohër, pritet të nisë takimi trepalësh

para një jave - Top Channel

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka përfunduar takimet e veçanta me kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Ohër të Maqedonisë...

Nis takimi i Kurtit me ndërmjetësuesit evropianë

para një jave - RTV 21

Ka filluar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për politikë të jashtme Josep Borrell e emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak. Para...

Përfundojnë takimet e veçanta në Ohër, pritet të nisë takimi trepalësh

para një jave - RTV 21

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka përfunduar takimet e veçanta me kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë...

Kovaçevski: Dialogu Kosovë-Serbi është e vetmja zgjidhje për stabilitetin rajonal

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka takuar kryeministrin e Kosovës dhe presidentin serb para takimeve të tyre me ndërmjetësuesit e BE-së. Kovaçevski në një konferencë për media...

“Europa nën hijen e rrezikut më të madh që nga Lufta e Dytë Botërore”, Esco...

para një jave - BalkanWeb

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Në...

Përfunduan takimet dypalëshe në Ohër, së shpejti takimi i përbashkët

para një jave - TV21

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, përfunduan. TV21 raporton se takimi i përbashkët...

Kurti u takua edhe me Escobarin, e falënderoi për mbështetjen e dhënë deri më tani

para një jave - TV21

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Stano për takimin Kurti-Vuçiq: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Bota Sot

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Zëdhënësi i BE-së: Takimi Kurti-Vuçiq mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Ina

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Vazhdojnë bisedimet në Ohër, Kurti dhe Vuçiç rikthehen në tryezën e bisedimeve pas një pauze

para një jave - Tetova Sot

Pas një pauze disa minutëshe, ka rinisur sërish takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve, takim në të cilin...

Stano për takimin Kurti-Vuçiq: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - GazetaBlic

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Përfundojnë diskutimet dypalëshe, pritet të nisë në Ohër takimi Kurti-Vuçiç

para një jave - Panorama

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar. Siç raportojnë mediat kosovare,...

Stano jep detaje rreth takimit trepalësh në Ohër

para një jave - Indeks online

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka dhënë detaje rreth takimeve që po mbahen në Ohër në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Në një konferencë për media, Stano bëri të ditur se takimi mes kryeministrit...

Kurti takohet me Borellin dhe Lajçakun

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi, Josep Borell dhe emisarin Miroslav Lajcak. Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së,...

Kurti dhe Escobar diskutuan për pritjet e takimit të sotëm

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot Zëvendës ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe njëherësh të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara...

Stano për takimin Kurti-Vuçiq: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Zeri

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Fillon takimi tre palësh në ish rezidencën e Titos

para një jave - Koha.mk

Ohër, 18 mars – Ka filluar takimi tre palësh mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarit e BE-së për...

Escobar flet për përfitimet/pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet apo dështon marrëveshja

para një jave - Gazeta Express

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Në...

Nis takimi i Kurtit me Borrellin e Lajçakun, kryeministri shfaqet i buzëqeshur

para një jave - Reporteri

Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, shkruan Reporteri.net....

Stano: Takimi Kurti-Vuçiq mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - OraInfo

Stano për takimin Kurti-Vuçiq: Mund të zgjasë deri në mbrëmje. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës,...

FOTO/ Takimi Kosovë-Serbi: Josep Borrell i pret Kurtin e Vuçiçin vetëm me flamuj të BE

para një jave - Syri

Ohër, ora 14:05. “Si jeni, mirë?” - “Po ju si jeni, mirë?!” Me këto fjalë përshendetën njëri-tjetrin, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Josep Borrell, Përfaqësues i Lartë i BE-së, për Politikë të...

FOTO/ Takimi Kosovë-Serbi: Josep Borrell i pret Kurtin e Vuçiçin vetëm me flamuj të BE

para një jave - Syri

Ohër, ora 14:05. “Si jeni, mirë?” - “Po ju si jeni, mirë?!” Me këto fjalë përshendetën njëri-tjetrin, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Josep Borrell, Përfaqësues i Lartë i BE-së, për Politikë të...

Escobar flet për përfitimet/pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet apo dështon marrëveshja

para një jave - Ina

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Në...

Fillon takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Ina

Ka nisur takimi trepalësh në Ohër mes kryeministrin Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së...

Dalin pamjet nga takimi me Borell dhe Lajçak, Kurti para vetes një numër të madh dokumentesh

para një jave - Ina

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian janë publikuar edhe pamjet nga fillimi i takimit të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borell dhe emisarin...

Escobar tregon përfitimet apo pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet ose jo marrëveshja

para një jave - Express.mk

Këto do të jenë përfitimet apo pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet ose jo marrëveshja sipas Escobar. I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar,...

Ahmeti këmbëngulë për marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit

para një jave - Koha.mk

Ohër, 18 mars – Unë angazhohem për përparim dhe sot le të arrihet kjo, deklaroi lideri i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit në Ohër me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ndërsa ka siguruar se në hotelin...

Ka përfunduar takimi Kurti me dyshen evropiane

para një jave - Klan Kosova

Ka përfunduar takimi bilateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, raporton Klankosova.tv. Meqenëse edhe takimi i Vuçiqit me dyshen...

Interesim i madh i mediave për takimet në Ohër (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Takimi i sotëm i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka bërë bashkë qindra gazetarë. Gazetarë vendorë, rajonalë e ndërkombëtarë...

Para takimi vjen reagimi i Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Aktuale

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Marketing Escobar do të marrë pjesë në takimet...

FOTO/ Takimi Kosovë-Serbi: Josep Borrell i pret Kurtin e Vuçiçin vetëm me flamuj të BE-së

para një jave - Syri

Ohër, ora 14:05. “Si jeni, mirë?” - “Po ju si jeni, mirë?!” Me këto fjalë përshendetën njëri-tjetrin, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Josep Borrell, Përfaqësues i Lartë i BE-së, për Politikë të...

Dalin pamje nga takimi i Kurtit-Borell-Lajçak

para një jave - OraInfo

Në disponim të mirë dhe i buzëqeshur – Dalin pamje nga takimi i Kurtit-Borell-Lajçak. Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian janë publikuar edhe pamjet nga fillimi i takimit të kryeministrit të Republikës...

Escobar tregon përfitimet apo pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet ose jo marrëveshja

para një jave - OraInfo

Këto do të jenë përfitimet apo pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet ose jo marrëveshja sipas Escobar. I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar,...

Propozimi franko-gjerman, përfundon takimi trepalësh në Ohër, pas bisedimeve me Kurtin e Vuçiçin pritet konferenca e Borrell

para një jave - Java News

Ka përfunduar takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve, takim ku të pranishëm ishin edhe shefi i diplomacisë...

Escobar shpjegon se çfarë është asosacioni serb në Kosovë

para një jave - Lexo

Emisari i SHBA’së në bisedimet Kosovë -Serbi Gabriel Escobar i cili është diplomati kyc që po bën presion për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe ka bërë një shpjegim interesant se çfarë...

Kurti dhe Vuçiq rikthehen në takim pas një pauze disa minutëshe

para një jave - Infokusi

Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dalë të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë rikthyer në tryezën e bisedimeve. Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur...

Borell pritet ta shpallë rezultatin e takimit Kurti -Vuçiq

para një jave - Infokusi

Bashkimi Europian e ka lajmëruar në faqet e veta konferencën për media të Kryediplomatit të BE’së Josep Borell. Borell bashkë me emisarin Lajçak e ka ndërmjetësuar takimin Kurti-Vuçiq në Ohër, ndërsa pritet...

Bisedimet po hynë në orën e nëntë, ende asnjë fjalë nga Kurti dhe Vuçiq

para një jave - Insajderi.org

Rreth orës 15:00 kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, shefin e politikës së jashtme të BE-së,...

Escobar: S’ka asnjë rrugë për në Evropë pa njohje të ndërsjellë

para një jave - Lajm

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se nuk ka asnjë rrugë për në Evropë mes Kosovës dhe Serbisë pa pasur njohje të ndërsjellë mes dy vendeve. Escobar në një intervistë...

A DO TË SJELLË TAKIMI I OHRIT KTHESËN?

para një jave - KDPolitik

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të fokusohet “në finalizimin e aneksit të zbatimit...

INTERES I LARTË NGA NDËRKOMBËTARËT PËR TAKIMIN KURTI-VUÇIÇ, QINDRA MEDIA NË OHËR

para një jave - KDPolitik

Qindra gazetarë nga Kosova, rajonet por edhe shumë media të huaja nga vende të ndryshme të botës janë në Ohër, duke bërë që të ketë një interes të lartë për zhvillimin e takimit trepalësh në Ohër, ndërmjet...

ESCOBAR PËR REL-IN: NUK JEMI TË FOKUSUAR TE NËNSHKRIMI, POR TE FINALIZIMI I MARRËVESHJES

para një jave - KDPolitik

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Pas pauzës disa minutëshe, vazhdon takimi mes Kurtit dhe Vuçiq

para një jave - Argument

Ohër, 18 mars – Pas një pauze disa minutëshe, ka rinisur sërish takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve,...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Argument

Ohër, 18 mars – Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht,...

Përfundon takimi mes Kurtit dhe ndërmjetësuesve të BE-së, pas pak pritet të fillojë takimi i përbashkët me Vuçiqin

para një jave - Alsat-M

Para pak minutave ka përfunduar takimi mes ndërmjetësuesve të Bashkimi Evropian dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe emisari Miroslav Lajçak janë takuar...

Pas pauzës disa minutëshe, vazhdon takimi mes Kurtit dhe Vuçiq

para një jave - InFokus

Ohër, 18 mars – Pas një pauze disa minutëshe, ka rinisur sërish takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve,...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - InFokus

Ohër, 18 mars – Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht,...

Përfundojnë takimet bilaterale në Ohër

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Kanë përfunduar takimet bilaterale në Ohër. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, i ka përfunduar takimet e ndara me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe atë me presidentin...

Borel: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor sot janë në Ohër

para një jave - Zhurnal

Beograd, 18 mars – Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme, Zhosep Borel ka vlerësuar se sytë e Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër. “Përmes shatll-diplomacisë mes Beogradit...

Kovaçevski: Dialogu nënkupton edhe lëshime, vendimet e vështira janë për një të ardhme më të mirë

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Ne jemi politikanë që marrim vendime të vështira, por vendime shtetërore. Askush nuk e ka të lehtë në situata të tilla, sepse dialogu nënkupton edhe lëshime, por e dimë se ato vendime të...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, prandaj nuk ka marrëveshje

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Unë jam optimist, jam i vëmendshëm dhe do të bëjmë më të mirën për Republikën e Kosovës, sovranitetin dhe integritetin territorial, interesin publik dhe të popullit, për të gjithë qytetarët...

Përfundojnë takimet dypalëshe, pas pak pritet të nisë takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Gazeta Express

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar. Siç raportojnë mediat se takimi...

Dalin pamjet nga takimi me Borell dhe Lajçak, Kurti para vetes një numër të madh dokumentesh

para një jave - Gazeta Express

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian janë publikuar edhe pamjet nga fillimi i takimit të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borell dhe emisarin...

LIVE nga Ohri| Ka nisur takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

12:36 – Pendarovski: Një rezultat pozitiv nga takimi Kurti-Vuçiq do të ishte i mirë për rajonin Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski tha në Ohër se rezultati pozitiv i takimit të sotëm...

Ka nisur takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Ohër. Më herët,...

Escobar flet për përfitimet/pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet apo dështon marrëveshja

para një jave - Bota Sot

Escobar flet për përfitimet/pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet apo dështon marrëveshja I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se...

Kurti-Vuçiç përfundojnë takimet veçmas me zyrtarët e BE-së

para një jave - NOA

KOSOVË- Kanë përfunduar takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Takimi i përbashkët...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Shenja

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Përfundojnë takimet dypalëshe, së shpejti takimi i përbashkët Kurti - Vuçiq - Borrell - Lajçak

para një jave - Zeri

Tashmë ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell si dhe emisarin e BE-së për Ballkanin Perëndimor dhe dialogun...

Përfundon takimi i Kurtit me Borell dhe Lajçak, pritet të nisë ai trepalësh

para një jave - Syri

Ohër - Tashmë ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell si dhe emisarin e BE-së për Ballkanin Perëndimor dhe...

Përfundon takimi i Kurtit me Borell e Lajçak, pritet të nisë ai trepalësh

para një jave - Syri

Ohër - Tashmë ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell si dhe emisarin e BE-së për Ballkanin Perëndimor dhe...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Klan Macedonia

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Dialogu Kosovë – Serbi/Escobar: S’ka asnjë rrugë për në Evropë pa njohje të ndërsjellë

para një jave - Press Online

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se nuk ka asnjë rrugë për në Evropë mes Kosovës dhe Serbisë pa pasur njohje të ndërsjellë mes dy vendeve. Escobar në një intervistë...

Pas pauzës, vazhdon sërish takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Top24

Ndonëse, fillimisht u raportua për përfundim të takimit trepalësh në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, pas...

Zëdhënësi i BE-së: Takimi Kurti-Vuçiq mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Top24

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Kurti e Vuçiq janë kthyer në takime të ndara me Borrellin dhe Lajçakun

para një jave - Insajderi.org

Pas një pauze, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq janë kthyer në takime të ndara me Miroslav Lajçak dhe Josep Borrell. Klan Kosova ka siguruar një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian, i cili thotë...

Nis takimi tre palësh Kurti-Vuçiq me përfaqësuesit e BE-së

para një jave - GazetaBlic

Ka filluar takimi tre palësh mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarit e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi...

Përfundojnë takimet e veçanta në Ohër, pritet të nisë takimi trepalësh

para një jave - ABC News

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell, ka përfunduar takimet e veçanta me kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Ohër të Maqedonisë...

Përfundon takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun

para një jave - OraInfo

Ka përfunduar takimi Kurti me dyshen evropiane. Ka përfunduar takimi bilateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Meqenëse edhe takimi...

|Përfundon takimi Kurti-Borell e Lajçak, pritet të nisë ai trepalësh

para një jave - Syri

Ohër - Tashmë ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell si dhe emisarin e BE-së për Ballkanin Perëndimor dhe...

Ka përfunduar takimi Kurti me dyshen evropiane

para një jave - Klan Macedonia

Ka përfunduar takimi bilateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, raporton Klankosova.tv. Meqenëse edhe takimi i Vuçiqit me dyshen...

Filloi pjesa e dytë e takimit trepalësh në Ohër

para një jave - KosovaPress

Filloi pjesa e dytë e takimit në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, shefin e Politikës së Jashtme të BE-së,...

Vazhdon takimi trepalësh, ndërmjetësuesit perëndimorë shpresojnë për rezultate konkrete

para një jave - Periskopi

Vazhdon takimi trepalësh, ndërmjetësuesit perëndimorë shpresojnë për rezultate konkrete 18 Mar, 18:37 Takim i nivelit të lartë ndërmjet kryeministrit Kurti dhe presidentit Vuçiq është duke u zhvilluar...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Periskopi

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes 18 Mar, 18:35 I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin...

Kurti e Vucic janë kthyer në takime të ndara me Borrellin dhe Lajcak

para një jave - Gazeta Metro

Klan Kosova ka siguruar një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian, i cili thotë se qysh në mëngjes është planifikuar që në mes të takimit të ndodhë një pauzë. Dokumenti thotë se nëse ndërpritet takimi...

Rifillon takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Press Online

Në Ohër ka filluar përsëri edhe një takim trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav...

Takimi i Kurtit dhe Vuçiq pritet të vazhdojë në një hapsirë tjetër

para një jave - Press Online

Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dal të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë rikthyer në tryezën e bisedimeve. Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur rreth...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Insajderi.org

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Escobar ka thënë se palët nuk...

Kurti dhe Vuçiq rinisin bisedimet

para një jave - Dukagjini

Pas një pauze mbi një orëshe, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, kanë rinisur bisedimet, nën ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë. Dy udhëheqësit po takohen...

Rifillon takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Gazeta10

Në Ohër ka filluar përsëri edhe një takim trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav...

Ohër/ Kurti takon ndërmjetësuesit evropianë të dialogut, Borrell dhe Lajçak

para një jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nisi takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi. Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun...

Ahmeti optimist që sot mund të arrihet marrëveshje në Ohër

para një jave - Top Channel

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti deklaroi sot se Kosova në fund të procesit te dialogut me Serbinë duhet të shkojë drejt njohjes ndërkombëtare dhe pranimit...

Kurti u takua edhe sot me Escobarin, e falendëroi ShBA-në për mbështetjen

para një jave - RTV 21

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Ahmeti optimist që sot mund të arrihet marrëveshje në Ohër

para një jave - RTV 21

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti deklaroi sot se Kosova në fund të procesit te dialogut me Serbinë duhet të shkojë drejt njohjes ndërkombëtare dhe pranimit...

Kovaçevski: Dialogu Kosovë-Serbi i rëndësishëm për të gjithë rajonin

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, deklaroi se një dialog i hapur mes Kosovës dhe Serbisë është mjeti i vetëm për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve dhe që kontribuon në stabilitetin...

Pendarovski: Sado pak do të kontribuojmë për arritje pozitive në këto bisedime

para një jave - RTV 21

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në një prononcim për media ka thënë se Maqedonia e Veriut është vetëm mikpritëse e bisedimeve. Ai është shprehur se do të ishte i kënaqur që sado pak...

Pamje interesante nga takimi në Ohër: Vuçiq shihet i nervozuar, Kurti i lumtur

para një jave - Lajmi.net

Kanë dalë pamjet e takimit mes kryeministrit Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq. Në pamjet që ka publikuar Komisioni Evropian, shihen disponimi i mirë i kryeministrit Kurti, shkruan lajmi.net....

Pamje nga nisja e takimit, Kurti në disponim, Vuçiq jo edhe aq

para një jave - Infokusi

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian është publikuar edhe video e fillimit të takimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic. Në pamje, kryeministri...

(VIDEO) Kovaçevski priti në takim Albin Kurtin: Dialogu, mjet i vetëm për zgjidhje të mosmarrëveshjeve

para një jave - Shenja

Presidenti Stevo Pendarovski në Ohër ka pritur në takim përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri dhe zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian Josep Borel, presidentin e Republikës...

(VIDEO) Ahmeti: Sot vendoset ardhmëria e shqiptarëve dhe rajonit

para një jave - Shenja

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti tha se Kosova në fund të procesit të dialogut me Serbinë duhet të shkojë drejt njohjes ndërkombëtare dhe pranimit në OKB dhe të gjitha institucionet...

Pamjet e para të takimit Kurti -Vuçiq në Ohër

para një jave - Shenja

Para pak minutash ka nisur takimi trepalësh në Ohër në mes të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Në...

Kurti takon ndërmjetësuesit evropianë, Borrell dhe Lajçak

para një jave - TV21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nisi takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi. Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun...

Përfundon takimi mes Kurtit dhe ndërmjetësuesve të BE-së, pas pak pritet të fillojë takimi i përbashkët me Vuçiqin

para një jave - InfoShqip

Para pak minutave ka përfunduar takimi mes ndërmjetësuesve të Bashkimi Evropian dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe emisari Miroslav Lajçak janë takuar...

Kurti takoi sot Escobarin në Ohër, e falendëroi SHBA-në për mbështetjen

para një jave - Reporteri

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, Kryeministri i Albin Kurti takoi...

Escobar për REL-in: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - FaxWeb

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Pendarovski me porosi ngs Ohri për dialogun Kurti-Vuçiq

para një jave - Ina

Lajmet pozitive në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira. Këtë e ka bërë të ditur sot presidenti Stevo Pendarovski nga Ohri,...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Albeu

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Takimi Kurti-Borel-Lajçak, para tij ishte me Escobar

para një jave - Ina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po vazhdon takimin me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Josep Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. Nga pamjet, shihet...

Takimi Kurti -Vuçiq buzë liqenit, çka dihet deri tash?

para një jave - Open-TV

Në një rezidencë shtetërore buzë Liqenit të Ohrit, që dikur ishte vila verore e udhëheqësit jugosllav Josip Broz Tito, janë takuar sot Kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq....

Kryeministri Kovaçevski takohet më Kurtin në Ohër: Dialogu është mjeti i vetëm për zgjidhjen e çështjeve të hapura, rajoni meriton të ecë përpara

para një jave - Shqipmedia

Kryeministri Kovaçevski përshëndeti pjesëmarrjen e Kosovës në dialogun me Serbinë dhe për propozimin aktual evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, u konstatua se është...

Pendarovski: Lajmet pozitive nga bisedimet në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira

para një jave - Shqipmedia

Lajmet pozitive në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira. Këtë e ka bërë të ditur sot presidenti Stevo Pendarovski nga Ohri,...

Përfundojnë takimet dy palëshe, së shpejti takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq-Borrell-Lajçak

para një jave - Zeri

Tashmë ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell si dhe emisarin e BE-së për Ballkanin Perëndimor dhe dialogun...

Pendarovski: Një rezultat pozitiv nga takimi Kurti-Vuçiq do të ishte i mirë për rajonin

para një jave - Aktuale

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski tha në Ohër se rezultati pozitiv i takimit të sotëm mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, do të ishte i mirë për të...

Kurti takoi Escobarin, folën për pritjet e takimit të sotëm

para një jave - OraInfo

Kurti takoi sot Escobarin, diskutuan për pritjet e takimit të sotëm. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot Zëvendësndihmës sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut: Një rezultat pozitiv nga takimi Kurti-Vuçiq, i mirë për rajonin

para një jave - OraInfo

Stevo Pendarovski tha në Ohër se rezultati pozitiv i takimit të sotëm mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, do të ishte i mirë për të gjithë rajonin. “Nëse ka lajme pozitive...

Përfundon takimi mes Kurtit dhe ndërmjetësuesve të BE-së, pas pak pritet të fillojë takimi i përbashkët me Vuçiqin

para një jave - Kallxo

Para pak minutave ka përfunduar takimi mes ndërmjetësuesve të Bashkimi Evropian dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe emisari Miroslav Lajçak janë takuar...

Nis takimi i Borrellit e Lajçakut me Vuçiqin

para një jave - Sharri

Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. RTS ka publikuar...

Kovaçevski e takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër

para një jave - Sharri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka uruar bisedime të suksesshme sot në Ohër. “Mirëpritje e ngrohtë në Ohër...

Ali Ahmeti në takim me Kryeministrin Kurti para fillimit të takimeve

para një jave - Sharri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka takuar kryetarin e BDI-së ,Ali Ahmeti, me të cilin kanë biseduar rreth takimeve të ditet së sotme. Janë bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e takimeve...

Escobar: Pa njohje reciproke, s’ka rrugë për në Evropë

para një jave - Epoka e Re

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, i tha Radios Evropa e Lirë se qëllimi përfundimtar i Uashingtonit nga dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është njohja reciproke.

Përfundojnë takimet dypalëshe në Ohër

para një jave - GazetaBlic

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, përfunduan. Takimi i përbashkët pritet të...

Sytë nga Ohri/ Vijon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç me praninë e Borrell dhe Lajçak

para një jave - Tetova Sot

Është duke vijuar takimi trepalësh në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së,...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Top Channel

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Takimi Kurti-Vuçiq, qindra media po qëndrojnë në Ohër (Foto)

para një jave - KosovaPress

Qinda gazetarë nga Kosova, vendet e rajonit, si dhe vendet e ndryshme botoërore po qëndrojnë në Ohër, aty ku edhe po vazhdon takimi në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë,...

Nis më në fund takimi mes Kurtit e Vuçiqit

para një jave - Lajmi.net

Ka nisur takimi i përbashkët mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksander Vuçiq si dhe ndërmjetësuesve të BE-së, Miroslav Lajçak e Joseph Borrell. Takimi trilateral vjen pasi...

Zëdhënësi i BE-së për takimin Kurti-Vuçiç: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Shenja

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Nis takimi i përbashkët, Kurti dhe Vuçiç përballë njëri-tjetrit. Prezentë Borrell dhe Lajçak

para një jave - Java News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiqç, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Kurti dhe Vuçiç përballë njëri-tjetrit, fillon takimi në Ohër

para një jave - Lexo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiqç, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Fillon takimi trilateral Kurti – Vuçiq në Ohër

para një jave - Infokusi

Pas takimeve të ndara tashmë në Ohër ka nisur takimi trilateral në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësim të BE-së. Takim ky i cili po...

VAZHDON TAKIMI KURTI-VUÇIQ

para një jave - KDPolitik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, përmes një konference për media nga Ohri, tha se Borrell do të shprehet në fund të ditës për rezultatet e këtyre takimeve. Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit...

Vazhdojnë bisedimet në takimin Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Pa censure

Ndonëse fillimisht u raportua për përfundim të takimit trepalësh në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksander Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, pas një...

Pendarovski: Lajmet pozitive nga bisedimet në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira

para një jave - TV21

“Lajmet pozitive në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira”. Këtë e ka bërë të ditur sot presidenti Stevo Pendarovski nga Ohri,...

Nisin takimet dypalëshe në Ohër

para një jave - TV21

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po zhvillon një takim me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit. Pas tij, shefin e politikës së...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Info7

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Kurti e Vuçiqi u kthehen bisedimeve

para një jave - ATV Live

Megjithëse u tha se takimi ka përfunduar, pas një pauze disa minutëshe, palët janë rikthyer në takim. Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur rreth një orë, ndërkohë tashmë të dy liderët po i vazhdojnë...

Ohër, përfundon takimi Kurti-Vuçiç

para një jave - Open-TV

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Populli

Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Pas një pauze, Kurti-Vuçiq u kthehen bisedimeve

para një jave - Dukagjini

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon ende në Ohër. Kështu ka mësuar Dukagjini, ndonëse më herët kishte informacione...

Zëdhënësi i BE-së tregon se kur pritet të përfundojë takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Tetova Sot

Zëdhënësi për Punë të Jashtme i Bashkimit Evropain, Peter Stano, ka folur para gazetarëve që prej disa orësh po presin në Ohër përfundimin e takimeve mes ndëmjeteësuesve evropianë me Kryeministrin Albin...

Nisin takimet dypalëshe në Ohër/ Borell dhe Lajçak takohen me Vuçiçin

para një jave - Top Channel

Presidenti i Serbisë ka takuar në Ohër shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borell dhe të dërguarin special të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. Takimi dypalësh po mbahet në vilën “Biljana”. Pas tij,...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Nisin takimet dypalëshe, Borell dhe Lajçak takohen me Vuçiç

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, po zhvillon një takim me ndërmjetësuesit europianë të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit. Pas tij, kryeministri...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se janë të fokusuar në finalizim të marrëveshjes Kosovës – Serbi e jo në nënshkrime. Escobar...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Koha.net

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se janë të fokusuar në finalizim të marrëveshjes Kosovës – Serbi e jo në nënshkrime. Escobar është në...

Kurti u takua edhe sot me Escobarin, e falendëroi SHBA-në për mbështetjen

para një jave - Gazeta Express

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, Kryeministri i Albin Kurti takoi...

Kurti takon ndërmjetësuesit evropianë

para një jave - Klan

Kurti takon ndërmjetësuesit evropianë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nisi takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi. Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Klan

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli...

Kurti takoi sot Escobarin, diskutuan për pritjet e takimit të sotëm

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot Zëvendës ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe njëherësh të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara...

Escobar flet nga Ohri: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi

para një jave - Reporteri

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Fotografi nga arkivi. I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër ku nga ka...

Ohër, Kurti e Vuçiq u kthehen bisedimeve pas pauzës

para një jave - Lajm

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon. Më herët kishte informacione për përfundimin e takimit – pak minuta...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Portalb

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se janë të fokusuar në finalizim të marrëveshjes Kosovës – Serbi e jo në nënshkrime. Escobar është në...

Çka po ndodh në Ohër? Zëdhënësi i BE-së: Takimi Kurti – Vuçiq mund të përfundojë në mbrëmje

para një jave - Lajmi.net

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano nuk ka dhënë detaje për takimin ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, që po mbahet sot në Ohër të Maqedonisë...

Po mbahet takimi i Vuçiqit me Borrellin dhe Lajçakun

para një jave - RTV 21

Në Ohër filloi takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq, me përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, raporton RTS. Sot në Ohër të...

Vazhdon takimi trepalësh në Ohër

para një jave - KosovaPress

Ndonëse, fillimisht u raportua për përfundim të takimit trepalësh në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, pas...

Kovaçevski: Marrëveshja Kosovë-Serbi është e vetmja zgjidhje për stabilitetin rajonal

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka takuar kryeministrin e Kosovës dhe presidentin serb para takimeve të tyre me ndërmjetësuesit e BE-së. Kovaçevski në një konferencë për media...

Kurti dhe Vuçiq rikthehen në takim pas një pauze disa minutëshe

para një jave - Periskopi

Kurti dhe Vuçiq rikthehen në takim pas një pauze disa minutëshe 18 Mar, 17:16 Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dalë të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë...

Borell pritet ta shpallë rezultatin e takimit Kurti -Vuçiq

para një jave - Periskopi

Borell pritet ta shpallë rezultatin e takimit Kurti -Vuçiq 18 Mar, 17:05 Bashkimi Europian e ka lajmëruar në faqet e veta konferencën për media të Kryediplomatit të BE’së Josep Borell. Borell bashkë me...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Pa censure

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

RTS: Takimi vazhdon pas një pauze

para një jave - Gazeta Metro

Televizioni publik serb, RTS , njofton se ka përfunduar vetëm pjesa e parë e takimit trilateral, shkruan Gazeta Metro. Sipas mediumit serb, pas një pauze, palët do të kthehen në tryezën e bisedimeve. Kujtojmë...

Borrell pritet të dalë me rezultatet e takimit Kurti-Vucic

para një jave - Gazeta Metro

Bashkimi Europian e ka lajmëruar në faqet e veta konferencën për media të Kryediplomatit të BE’së Josep Borell. Borell bashkë me emisarin Lajçak e ka ndërmjetësuar takimin Kurti-Vuçiq në Ohër, ndërsa pritet...

Sot rreth orës 17.00, në Ohër, përfundoi takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarit të Serbisë, Vuçiq

para një jave - Radio Kosova e Lire

Sot rreth orës 17.00, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka përfunduar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarit të Serbisë Aleksander Vuçiq. Fillimisht në Ohër janë mbajtur takimet...

Escobar: Në rast se arrihet marrëveshja Kosova dhe Serbia do të kenë përfitime, nëse palët nuk pajtohen do të ketë pasoja

para një jave - Radio Kosova e Lire

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Në rast se arrihet kjo marrëveshje,...

Përfundon takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Revista Kosovarja

Ka përfunduar takimi trilateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pjesëmarrës në këtë takim ishte edhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit...

Nis takimi i Borrellit e Lajçakut me Vuçiqin

para një jave - Syri.net Kosova

Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. RTS ka publikuar...

Escobar çon mesazh të prerë nga Ohri: Jemi të fokusuar tek finalizimi

para një jave - Syri.net Kosova

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit ndërmjet kryeministrit...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç në Ohër, pritet konferenca e Borrell

para një jave - FaxWeb

Pasi janë takuar me Josep Borrell dhe Mirosllav Lajçak, Kurti dhe Vuçiç janë takuar më vete me Borrell. Takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq-BE në Ohër

para një jave - Top24

Ka përfunduar takimi trilateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pjesëmarrës në këtë takim ishte edhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit...

Ohër: Pas një pauze, Kurti dhe Vuçiqi kthehen në takim me ndërmjetësit evropianë

para një jave - Ekonomia Online

Megjithëse u tha se takimi ka përfunduar, pas një pauze disa minutëshe, palët janë rikthyer në takim. Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur rreth një orë, ndërkohë tashmë të dy liderët po i vazhdojnë...

Edhe kryeministri Kurti pritet që të deklarohet për media

para një jave - ATV Live

Ka përfunduar në Ohër takimi trilateral midis kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell e Miroslav Lajçak. Kryeredaktori...

Takimi trilateral do të vazhdojë

para një jave - ATV Live

Një takim trepalësh ka përfunduar, por nuk është takimi i fundit Kosovë-Serbi-BE për sonte. Kështu informoi kryeredaktori i ATV-së, Leart Hoxha, në një lidhje direkte nga Ohri. Ai tha se delegacionet vazhdojnë...

Vazhdon takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Epoka e Re

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon. Në tryezë të diskutimeve gjendet aneksi i zbatimit të një propozimi...

Vazhdojnë bisedimet, Kurti dhe Vuçiq i rikthehen takimit në Ohër

para një jave - Arbresh

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon. Më herët kishte informacione për përfundimin e takimit – pak minuta...

Takimi trepalësh Kurti-Vuçiq-BE është duke u zhvilluar

para një jave - Tetova Sot

Takimi trilateral mes Kurtit, Vuçiqit dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, është duke u zhvilluar në këto momente informon Tetovasot Këtë së paku la të kuptohet zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, përmes...

Përfundon takimi Kurti – Vuçiq në Ohër

para një jave - Press Online

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Rifillon takimi midis Kurtit dhe Vuçiqit në Ohër

para një jave - Insajderi.org

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon. Më herët kishte informacione për përfundimin e takimit – pak minuta...

Përfundon takimi Kurti – Vuçiq në Ohër

para një jave - Lapsi

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Kurti e Vuçiq u kthehen bisedimeve

para një jave - Shqip

Takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon. Më herët kishte informacione për përfundimin e takimit – pak minuta para orës 17:00 – por bëhej...

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Dukagjini

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak, në...

Takimi i Kurtit dhe Vuçiq pritet të vazhdojë në një hapsirë tjetër

para një jave - Gazeta10

Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dal të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë rikthyer në tryezën e bisedimeve. Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur rreth...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Euronews

Ka përfunduar takimi trepalësh i mbajtur në Ohër mes kryeministrit kosovar Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç. Të pranishëm në takim ishin dhe shefi i diplomacisë të Bashkimit Evropian,...

Kurti-Vuçiq u kthehen bisedimeve

para një jave - Dukagjini

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon ende në Ohër. Kështu ka mësuar Dukagjini ndonëse më herët kishte informacione...

Pendarovski: Lajmet pozitive nga bisedimet në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira

para një jave - Telegrafi

Lajmet pozitive në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira. Këtë e ka bërë të ditur sot presidenti Stevo Pendarovski nga Ohri,...

Presidenti Vuçiç takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut në Ohër

para një jave - Top Channel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takoi në Ohër kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski. Takimi u zhvillua në prag të bisedimeve të Vuçiqit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

Kovaçevski takohet me Vuçiqin: Integrimi evropian i vendeve të Ballkanit Perëndimor është interes politik dhe ekonomik i BE-së

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski priti në Ohër presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Ai konfirmoi rëndësinë që Maqedonia e Veriut i kushtoin mbajtjes së këtij takimi të nivelit...

Pendarovski: Lajmi pozitiv nga bisedimet në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Lajmi pozitiv në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin, jo vetëm për ato palë që janë të involvuara. Këtë sot në Ohër e ka bërë të ditur presidenti...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, e vetmja zgjidhje për stabilitetin rajonal

para një jave - Koha.mk

Ohër, 18 mars – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka takuar kryeministrin e Kosovës dhe presidentin serb para takimeve të tyre me ndërmjetësuesit e BE-së. Kovaçevski në një konferencë...

Detajet e fundit nga Ohri: Takimi mund të përfundojë pasdite ose në mbrëmje

para një jave - Infokusi

Zëdhënësi për Punë të Jashtme i Bashkimit Evropain, Peter Stano, ka folur para gazetarëve që prej disa orësh po presin në Ohër përfundimin e takimeve mes ndëmjeteësuesve evropianë me Kryeministrin Albin...

Kurti nga Ohri: Nuk kam ardhur për bisedime, por për marrëveshje

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e mardhënieve. Mirëpo, ka shtuar se derisa nuk ka tekst të...

Nis takimi i Borrellit e Lajçakut me Vuçiqin

para një jave - Reporteri

Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. RTS ka publikuar...

Nis takimi Kurti-Borrell dhe Lajçak

para një jave - GazetaBlic

Ka filluar takimi në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për politikë të jashtme Josep Borrell dhe emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak....

Përfundon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq

para një jave - Epoka e Re

Takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, përfundoi. Temë diskutimi ishte zbatimi i një propozimi të Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve....

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq-BE në Ohër

para një jave - Lajm

Ka përfunduar takimi trilateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pjesëmarrës në këtë takim ishte edhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit...

Pendarovski u takua me Kurtin, Vuçiqin dhe përfaqësuesit e BE-së: Zgjidhja mund të ndihmojë në stabilizimin e përhershëm të rajonit

para një jave - Portalb

Presidenti Stevo Pendarovski sot në Ohër ka pritur në takim përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri dhe zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian Josep Borel, presidentin e Republikës...

Përfundoi takimi trepalësh në Ohër

para një jave - KosovaPress

Përfundoi takimi trepalësh në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep...

Pendarovski: Lajmi pozitiv nga bisedimet në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin

para një jave - Koha.mk

Ohër, 18 mars – Lajmi pozitiv në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin, jo vetëm për ato palë që janë të involvuara. Këtë sot në Ohër e ka bërë të ditur presidenti...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Gazeta Express

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti,...

Kurti nis takimin me Borrellin dhe Lajçakun në Ohër

para një jave - Zeri

Në Ohër ka filluar takimi i Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, dhe Përfaqësuesit Special të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, me kryeministrin e Kosovës,...

Pas Prishtinës, Kurti takoi Escobarin edhe në Ohër

para një jave - Zeri

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Pendarovski: Lajmi pozitiv nga bisedimet në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin

para një jave - Express.mk

Lajmi pozitiv në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin, jo vetëm për ato palë që janë të involvuara. Këtë sot në Ohër e ka bërë të ditur presidenti Stevo Pendarovski...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Express.mk

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se janë të fokusuar në finalizim të marrëveshjes Kosovës – Serbi e jo në nënshkrime. Escobar është në...

Pas takimit me Kurtin, Kovaçevski takon Vuçiqin

para një jave - Express.mk

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka nisur takimet individuale me kryesuesit e palëve të dialogut Kosovë-Serbi. Pas takimit me kryeministrin e Republikës së Kosovës,...

Dialogu me Serbinë/ Kurti nis takimin me Borrell dhe Lajçak

para një jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit europianë të dialogut Kosovë-Serbi. Pak më përpara, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Periskopi

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër 18 Mar, 16:44 Ka përfunduar në Ohër takimi trilateral midis kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësve të Bashkimit...

Përfundon takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Fakti Ditor

Ka përfunduar takimi trilateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pjesëmarrës në këtë takim ishte edhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit...

Pamje nga nisja e takimit, Kurti -Vuçiq në Ohër

para një jave - Periskopi

Pamje nga nisja e takimit, Kurti -Vuçiq në Ohër 18 Mar, 16:21 Para pak minutash ka nisur takimi trepalësh në Ohër në mes të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë,...

Përfundojnë takimet e veçanta në Ohër, pritet të nisë takimi trepalësh

para një jave - Java News

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell, ka përfunduar takimet e veçanta me kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Ohër të Maqedonisë...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Klan Kosova

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Nis takimi i Kurtit me ndërmjetësuesit evropianë

para një jave - Kallxo

Ka filluar takimi mes ndërmjetësuesve të BE-së dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Lajçak dhe Borell po takohen me Kurtin pas takimit që të njëjtët kanë pasur me presidentin e Serbisë, Aleksandar...

Kovaçevski: Marrëveshja Kosovë-Serbi është e vetmja zgjidhje për stabilitet në rajon

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka mbajtur një konferencë për media pas takimeve të ndara qe ka zhvilluar me kryeministrin e Kosovës dhe presidentin serb para takimeve të tyre...

Kovaçevski flet pas takimeve me Borrell e Lajçak dhe me Kurtin e Vuçiqin

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Kovacevski u shpreh i kënaqur Maqedonia është nikoqire e takimit të nivelit të lartë të dialogut ndërmjet Serbisë dhe Kosovës. Në deklaratën pas takimvee me Borrell dhe Lajçak si dhe me Kurtin...

Kovaçevski mesazh Kurtit dhe Vuçiqit- Dialogu do të thotë lëshime

para një jave - Klan Macedonia

“VENDIME TË VËSHTIRA PËR TË ARDHME MË TË MIRË” Bashkë me Shefin e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do të aterojnë në Aeroportin e Ohrit, për të marrë pjesë në dialogun Kosovë – Serbi,...

Pamje nga nisja e takimit: Kurti në disponim, Vucic jo dhe aq

para një jave - Gazeta Metro

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian është publikuar edhe video e fillimit të takimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic. Në pamje, kryeministri...

Interesim i madh i mediave për takimet në Ohër

para një jave - Top24

Takimi i sotëm i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka bërë bashkë qindra gazetarë. Gazetarë vendorë, rajonalë e ndërkombëtarë...

Sytë nga Ohri/ Vijon takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç me praninë e Borrell dhe Lajçak

para një jave - Top24

Është duke vijuar takimi trepalësh në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së,...

Përfundon takimi trilateral

para një jave - ATV Live

Ka përfunduar në Ohër takimi trilateral midis kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell e Miroslav Lajçak. Në...

Përfundon takimi i Vuçiqit me Borell dhe Lajçak, pas pak takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Opinion.mk

Vuçiq është takuar me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin për dialogun Miroslav Lajçak. Takimi dypalësh është mbajtur në vilën “Biljana”, kurse pas pak, pas orës 12:15 pritet takimi...

Kurti u takua edhe sot me Escobarin, e falendëroi SHBA-në për mbështetjen

para një jave - GazetaBlic

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, Kryeministri i Albin Kurti takoi...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Arbresh

Ka përfunduar takimi trilateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pjesëmarrës në këtë takim ishte edhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Shqip

Ka përfunduar takimi trelateral mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian. Ndërkaq, pas takimit, shefi i Politikës së...

Përfundon takimi Kurti – Vuçiq në Ohër

para një jave - Gazeta10

Ka përfunduar takimi trelateral mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian. Pas takimit, shefi i Politikës së Jashtme...

Publikohen pamjet nga takimi trepalësh: Kurti i buzëqeshur, Vuçiqi i tensionuar

para një jave - Gazeta10

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian është publikuar edhe video e fillimit të takimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq. Në pamje, kryeministri...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Dukagjini

Ka përfunduar takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak në...

Nis takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Ohër

para një jave - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç kanë nisur takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht,...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Stano: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Euronews

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë e Jashtme dhe Sigurinë, Peter Stano, ka bërë me dije se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Stano,...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Top Channel

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq thotë se sytë e BE-së dhe të Ballkanit...

Kurti para takimit me Vuçiç: Nuk kam ardhur për bisedime, por për marrëveshje

para një jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve. Në deklaratën për media, Kurti shtoi se për...

Takimi Kurti-Vuçiq, Borrell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë sot te Ohri

para një jave - RTV 21

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka thënë se sytë e BE-së dhe të...

Kovaçevski takohet me Kurtin: Uroj biseda produktive

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër....

Ja kur pritet të fillojë takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - GazetaBlic

Në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë filluar takimet dypalëshe midis përfaqësuesve të Lartë të Bashkimit Evropian Josep Borrell e Miroslav Lajçak me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe tutje pritet...

Borrell: Sytë e BE-së sot janë në Ohër

para një jave - Koha.net

Sytë e Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot, ka thënë Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. Borrell ka thënë se pas bisedimeve intensive mes Prishtinës...

Vuçiqi para Borrellit takohet me Kovaçevskin

para një jave - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, para se të nisë takimin me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për politikë të jashtme Josep...

Para takimi vjen reagimi i Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Alsat-M

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Kovaçevski takohet Vuçiçin në Ohër: Integrimi evropian i vendeve të Ballkanit Perëndimor është interes politik dhe ekonomik i BE-së

para një jave - TV21

Kryeministri Dimitar Kovaçevski priti në Ohër presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Ai konfirmoi rëndësinë që Republika e Maqedonisë së Veriut i kushton mbajtjes së këtij takimi të nivelit të lartë....

Takimi Kurti-Vuçiç, Borrell: Sytë e BE-së janë sot të Ohri

para një jave - TV21

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka thënë se sytë e BE-së dhe të...

Kurti para takimit: Nuk kam ardhur për bisedime për bisedime, por bisedime për marrëveshje

para një jave - TV21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur para nisjes së takimeve për dialogun në Ohër. Ai ka thënë shkurt para mediave se nuk ka ardhur në Ohër për bisedime për bisedime, por bisedime për marrëveshje....

Borell dhe Lajçak takohen me Vuçiqin

para një jave - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë ka takuar në Ohër shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borell dhe të dërguarin special të BE-së për dialog, Miroslav Lajçak. Takimi dypalësh po mbahet në vilën “Biljana”, ndërsa më...

Kryeministri maqedonas pret Kurtin dhe i uron “bisedime të suksesshme”

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Dimitar Kovaçevski ka pritur para nisjes së negociatave në Ohër, Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin dhe Presidentin serb, Aleksandër Vuçiq. “Kryeministrit të Kosovës,...

Kryeministri Kurti do të deklarohet për media pas takimit në Ohër

para një jave - Syri.net Kosova

Zona ku janë mbledhur delegacionet e qeveritare të Kosovës e Serbisë, si dhe zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian për takimin në Ohër, është shtrënguar nën masa të forta të sigurisë. Nga hyrje-daljet...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Reporteri

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Kurti: Jam për dialog parimor, të hapur, serioz që duhet të rezultojë në marrëveshje

para një jave - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Kovacevski i uron Kurtit një ditë të suksesshme dhe biseda produktive në Ohër

para një jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pak para fillimit të takimit trepalësh në Ohër, është takuar me homologun maqedonas, Dimitar Kovacevski, i cili i uroi delegacionit kosovar një ditë të suksesshme dhe...

Paralajmëron Escobar: Këto janë pasojat nëse refuzohet marrëveshja nga Kosova

para një jave - GazetaBlic

I dërguari i posaçëm i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka treguar pasojat që mund të ketë Kosova në rast të dështimit të marrëveshjes sot në Ohër, raporton Gazeta Blic. Escobar ka thënë...

Pas takimit me Kurtin, Kovaçevski takon Vuçiqin

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka nisur takimet individuale me kryesuesit e palëve të dialogut Kosovë-Serbi. Pas takimit me kryeministrin e Republikës...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq thotë se sytë e BE-së...

(VIDEO) Ahmeti: Sot vendoset ardhmëria e shqiptarëve dhe rajonit

para një jave - Almakos

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti tha se Kosova në fund të procesit të dialogut me Serbinë duhet të shkojë drejt njohjes ndërkombëtare dhe pranimit në OKB dhe të gjitha institucionet...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Indeks online

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Koha.mk

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Kurti nga Ohri: Do të kemi bisedime për planin e zbatimit

para një jave - Klan

Kurti nga Ohri: Do të kemi bisedime për planin e zbatimit Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali...

Vuçiqi nis takimin me Borrellin e Lajçakun

para një jave - Klan Kosova

Mediat në Serbi po raportojnë se takimi mes presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me shefin e diplomacisë së evropiane, Josep Borrell dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, tashmë ka nisur në...

Kovaçevski takohet me Kurtin në Ohër: E përgëzoj për përkushtimin drejt të ardhmes europiane

para një jave - Express.mk

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër. Edhe pse...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër

para një jave - Express.mk

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve. Ndërmjetësues...

Kovaçevski pret në takim Kurtin, i uron sukses në dialog [foto]

para një jave - Zeri

Pak para fillimit të takimit trepalësh në Ohër, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me homologun maqedonas, Dimitar Kovaçevski. Ky i fundit uroi delegacionin kosovar për një ditë të suksesshme...

Takimi i Ohrit Kurti-Vuçiç/ Escobar: Jemi të fokusuar te finalizimi i marrëveshjes, nuk flitet për njohjen e shtetit të Kosovës

para një jave - RTSH

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka deklaruar se fokusi kryesor për takimin e Ohrit nuk është thjesht nënshkrimi i një marrëveshjeje por tek finalizimi...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Nisin takimet dypalëshe, Borell dhe Lajçak takohen me Vuçiç

para një jave - ABC News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, po zhvillon një takim me ndërmjetësuesit europianë të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit. Pas tij, kryeministri i Kosovës...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - ABC News

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Borrell e Lajçak në takim me Vuçiqin

para një jave - RTK

Mediat serbe raportojnë se ka filluar takimi në Ohër mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për politikë të jashtme Josep Borrell e emisarit të BE-së për dialogun...

Albin Kurti pi kafen e mëngjesit me Ali Ahmetin në Ohër

para një jave - Aktuale

Në Ohër të Maqedonisë së Veriut sot pritet të mbahen takimet e radhës në kuadër dialogut Kosovë-Serbi. Marketing Sot është paraparë të mbahet edhe takimi i radhës mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Kallxo

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Escobar flet për përfitimet/pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet apo dështon marrëveshja

para një jave - Infokusi

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Në...

Pamjet e para të takimit Kurti -Vuçiq në Ohër

para një jave - Periskopi

Pamjet e para të takimit Kurti -Vuçiq në Ohër 18 Mar, 16:21 Para pak minutash ka nisur takimi trepalësh në Ohër në mes të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë,...

Pamjet e para të takimit Kurti -Vuçiq në Ohër

para një jave - Bota Press

Para pak minutash ka nisur takimi trepalësh në Ohër në mes të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Në...

Shpjegimi i thjeshtë i Escobar se çka do të jetë Asociacioni

para një jave - Bota Press

I Dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar i cili është diplomati kyç që po bën presion për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe...

Detajet e fundit nga Ohri: Takimi mund të përfundojë pasdite ose në mbrëmje

para një jave - Bota Press

Zëdhënësi për Punë të Jashtme i Bashkimit Evropain, Peter Stano, ka folur para gazetarëve që prej disa orësh po presin në Ohër përfundimin e takimeve mes ndëmjeteësuesve evropianë me Kryeministrin Albin...

Interesim i madh i mediave për takimet në Ohër

para një jave - Tetova Sot

Takimi i sotëm i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka bërë bashkë qindra gazetarë. Gazetarë vendorë, rajonalë e ndërkombëtarë...

Shpjegimi i Escobar se çka do të jetë Asociacioni

para një jave - Arbresh

Emisari i SHBA’së në bisedimet Kosovë -Serbi, Gabriel Escobar i cili është diplomati kyc që po bën presion për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe ka bërë një shpjegim interesant se çfarë...

Kovaçevski takohet me Kurtin në Ohër: E përgëzoj për përkushtimin drejt të ardhmes europiane

para një jave - Top Channel

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër. Edhe pse...

Çfarë pritet nga takimi Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Top Channel

Të shtunën takohen në Ohër kryeministri Kurti, presidenti Vuçiq dhe kryediplomati i BE, Josep Borrell. Serbia dhe Kosova duhet të normalizojnë marrëdhëniet, nuk ka rrugë tjetër, tha Borrell para takimit....

Pendarovski: Lajmet pozitive nga bisedimet në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira

para një jave - Bota Sot

Lajmet pozitive në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira. Këtë e ka bërë të ditur sot presidenti Stevo Pendarovski nga Ohri,...

Kovaçevski takohet me Kurtin në Ohër: Uroj biseda produktive

para një jave - Albeu

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër.

Kurti: Kam ardhur me vullnet të mirë

para një jave - Shqipmedia

Para takimit me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se është optimist dhe se në takim ka ardhur për marrëveshje e jo vetëm për bisedime, njofton Klan Maqedoni....

Kurti drejt takimit me Borrellin

para një jave - TV21

Kurti drejt takimit me Borrellin. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka pranuar të flas para nisjes së takimeve për dialogun në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pas takimit që e pati me kryetarin e...

Albin Kurti takohet me Ali Ahmetin, para takimit me Vuçiçin (video)

para një jave - TV21

Albin Kurti është takuar me Ali Ahmetin, para takimit me Vuçiçin ot në Ohër. Ata janë takuar për disa minuta për kafe, por nuk kanë pranuar të flasin për media pas këtij takimi të shkurtër. Ky takimështë...

Kryeministri Kovaçevski takohet më Kurtin në Ohër: Dialogu është mjeti i vetëm për zgjidhjen e çështjeve të hapura, rajoni meriton të ecë përpara

para një jave - TV21

Kryeministri Kovaçevski përshëndeti pjesëmarrjen e Kosovës në dialogun me Serbinë dhe për propozimin aktual evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, u konstatua se është...

Escobar: Jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - RTK

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Përfundojnë takimet e veçanta në Ohër, pritet të nisë takimi trepalësh

para një jave - Shenja

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka përfunduar takimet e veçanta me kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Ohër të Maqedonisë...

Takimi Kurti - Vuçiç, flet Escobar: Presim jo nënshkrim, po finalizim të aneksit të Marrëveshjes për Normalizim!

para një jave - Syri

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë në Ohër, ku pritet të mbahet një takim mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe...

Takimi Kurti - Vuçiç, flet Escobar: Presim jo nënshkrim, po finalizim të aneksit të Marrëveshjes për Normalizim!

para një jave - Syri

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë në Ohër, ku pritet të mbahet një takim mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe...

Kryeministri Kurti do të deklarohet për media pas takimit në Ohër

para një jave - Reporteri

Zona ku janë mbledhur delegacionet e qeveritare të Kosovës e Serbisë, si dhe zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian për takimin në Ohër, është shtrënguar nën masa të forta të sigurisë. Nga hyrje-daljet...

Kryeministri Kovaçevski i priti në Ohër delegacionet e Serbisë dhe Kosovës para fillimit zyrtar të dialogut

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në Ohër ka mirëpritur delegacionet e Serbisë dhe Kosovës para fillimit zyrtar të takimit të dialogut të nivelit të lartë ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, njofton KlanM....

Kurti dhe Vuçiq u takuan me Kovaçevskin: Dialogu i rëndësishëm për paqen në rajon

para një jave - Portalb

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar në Ohër takim kokë më kokë me kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, të cilët do të diskutojnë për planin e zbatimit të propozimit...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - NOA

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Gabriel Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - GazetaBlic

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në një intervistë me gazetaren e Radios Evropa e Lirë, Doruntina Baliu në Ohër, Maqedoni e Veriut më 18 mars, gjatë...

Kovacevski e takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka uruar bisedime të suksesshme sot në Ohër. Kovacevski, në një shkrim në...

Kurti flet para takimeve: Kam ardhur për bisedime për marrëveshje

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e mardhënieve. Mirëpo, ka shtuar se derisa nuk ka tekst të...

Kurti dhe Vuçiq përballë njëri-tjetrit, nis takimi tripalësh

para një jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Kovaçevski takohet me Kurtin në Ohër: E përgëzoj për përkushtimin drejt të ardhmes europiane

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen...

Kurti: Do të flasim për Aneksin e Implementmit, s’ka ende tekst përfundimtar e pa të s’mund të ketë marrëveshje

para një jave - Gazeta Express

Kreu i Qeverisë së Kosovës Albin Kurti ka thënë se në Ohër është optimist dhe i vëmendshëm dhe se atje do të bëjë më të mirën në interes të Kosovës dhe të gjithë qytetarëve, raporton Gazeta Express. Ai...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Gazeta Express

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Takimi Kurti-Vuçiç, reagon Borrell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Klan

Takimi Kurti-Vuçiç, reagon Borrell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot Josep Borrell ka reaguar në rrjetet sociale para takimit Kurti-Vuçiç që do të ndërmjetësojë ditën e sotme. Ai...

Takimi Kurti-Vuçiq, Borrell: Sytë e BE-së janë sot te Ohri

para një jave - Klan Kosova

Përfaqësuesi i lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, thotë se sytë e Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor janë sot në Ohër. Kjo teksa pritet të zhvillohet takimi i radhës në mes kryeministrit,...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, raporton Klankosova.tv “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë...

Kovaçevski i uron Kurtit një ditë të suksesshme dhe biseda produktive në Ohër

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pak para fillimit të takimit trepalësh në Ohër, është takuar me homologun maqedonas, Dimitar Kovaçevski, i cili i uroi delegacionit kosovar një ditë të suksesshme dhe...

Kovaçevski e takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka uruar bisedime të suksesshme sot në Ohër. Kovacevski, në një shkrim në...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Indeks online

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Kurti para takimit: Jam optimist, do të bëjmë më të mirën për Kosovën

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar para takimit të sotëm në Ohër. Kurti në një prononcim për media lidhur me këtë çështje, para takimit u shpreh se është optimist se do të arrihet një...

Nis takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Fakti Ditor

Ka nisur takimi mes Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë Veriore. Pas takimeve biletarale me ndërmjetësuesit, raportohet se tani janë takuar Kurti dhe...

Takimi i Ohrit, Albin Kurti: S’ka ende një dokument përfundimtar për zbatimin e planit të BE-së

para një jave - RTSH

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se ende nuk ka një dokument përfundimtar sa i takon planit të zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Duke folur për...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Zeri

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - ABC News

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Çka po ndodh në Ohër? Zëdhënësi i BE-së: Takimi Kurti – Vuçiq mund të përfundojë në mbrëmje

para një jave - Fakti Ditor

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano nuk ka dhënë detaje për takimin ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, që po mbahet sot në Ohër të Maqedonisë...

Nis takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Periskopi

Nis takimi Kurti – Vuçiq 18 Mar, 15:32 Ka nisur takimi mes Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuciqit. Pas takimeve biletarale me ndërmjetësuesit, raportohet se ka nisur takimi...

Nis takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Bota Press

Ka nisur takimi mes Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuciqit. LEXO EDHE: Stano jep detaje rreth takimit trepalësh në Ohër Pas takimeve biletarale me ndërmjetësuesit, raportohet...

Pas takimeve me zyrtarët e BE-së, nis takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Ohër

para një jave - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Nis takimi trepalësh në Ohër

para një jave - ATV Live

Ka filluar takimi në mes të shefit të politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell me kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin serb Vuçiq. Para këtij takimi, Kurti dhe Vuçiq kanë mbajtur takime të ndara...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Vizion Plus

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Takimi trepalësh Kurti-Vuçiq-BE është duke u zhvilluar

para një jave - Open-TV

Takimi trilateral mes Kurtit, Vuçiqit dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, është duke u zhvilluar në këto momente informon Tetovasot Këtë së paku la të kuptohet zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, përmes...

Nis takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Nis takimi trepalësh në Ohër

para një jave - Dukagjini

Në Ohër të Maqedonisë së Veriut tashmë ka nisur takimi i përbashkët midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian, Josep...

Lajmi i fundit! Dalin pamjet e para të takimit Kurti-Vuçiq

para një jave - Shqip

Para pak minutash ka nisur takimi trepalësh në Ohër në mes të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian....

LAJMI I FUNDIT: Nis takimi tre palësh në ish rezidencën e Titos në Ohër

para një jave - Gazeta10

Ka filluar takimi tre palësh mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarit e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi...

Ali Ahmeti në Ohër: S’ka Serbi në BE pa stabilizuar raportet me Kosovën

para një jave - Lajmi.net

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti deklaroi sot se Kosova në fund të procesit te dialogut me Serbinë duhet të shkojë drejt njohjes ndërkombëtare dhe pranimit...

Pak para takimit me Vuçiç, Kurti takohet me Ali Ahmetin e Bujar Osmanin

para një jave - Top Channel

Një orë para fillimit të takimeve në kuadër të dialogut në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po zhvillon një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ministrin e Punëve...

Kryetari i BDI-së, Besnik Bislimi takohet me Ali Ahmetin në Ohër

para një jave - Top Channel

Pak para se të mbahet takimi i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në Ohër, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti është parë duke biseduar me zëvendëskryeministrin e Kosovës Besnik Bislimi. Bislimi ka biseduar...

Presidenti maqedonas publikon pamjet nga pritja e Kurtit dhe Vuciqit

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, ka publikuar pamjet nga pritja që u ka bërë Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, Presidentit serb Aleksandër Vuciqit dhe ndërmjetësuesve nga Bashkimi...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Evropa e Lirë

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Kurti flet para takimin në Ohër: Do të ketë diskutime për Aneksin e Implementimit, po ta tekst përfundimtar s’mund të ketë marrëveshje

para një jave - Albeu

Kreu i Qeverisë së Kosovës Albin Kurti ka thënë se në Ohër është optimist dhe i vëmendshëm dhe se atje do të bëjë më të mirën në interes të Kosovës dhe të gjithë qytetarëve. Ai ka thënë se ka udhëtuar...

Së shpejti takimi i përbashkët

para një jave - Infokusi

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, përfunduan. Ekipi i Radios Evropa e Lirë raporton...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor sot janë në Ohër

para një jave - Ina

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Ina

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Takimi me ndërmjetësuesit evropianë në Ohër, ja çfarë zbulon Albin Kurti: Do të kemi bisedime për…

para një jave - Panorama

Bisedimet e sotme midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të ndërmjetësohen nga shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari...

Fillon takimi i Vuçiq me Borrell

para një jave - GazetaBlic

Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. RTS ka publikuar...

Pendarovski: Një rezultat pozitiv nga takimi Kurti-Vuçiq do të ishte i mirë për rajonin

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski tha në Ohër se rezultati pozitiv i takimit të sotëm mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, do të ishte i mirë për të...

Chollet bisedon me Vuçiqin, kërkon angazhim konstruktiv në takimin në Ohër

para një jave - Koha.net

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka biseduar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pak orë para takimit të nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi...

Ohër: Nis takimi i Borrellit dhe Lajçakut me Vuçiqin

para një jave - Zeri

Filloi në Ohër takimi dypalësh i presidentit serb Aleksandar Vuçiq, përfaqësuesit të lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Jose Borell dhe përfaqësuesit special të BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë,...

Kovaçevski pret në takim Kurtin, i uron sukses në dialog|Foto

para një jave - Zeri

Pak para fillimit të takimit trepalësh në Ohër, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me homologun maqedonas, Dimitar Kovaçevski. Ky i fundit uroi delegacionin kosovar për një ditë të suksesshme...

Kurti flet para takimeve në Ohër: Kam ardhur për bisedime për marrëveshje

para një jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e mardhënieve. Mirëpo, ka shtuar se derisa nuk ka tekst të...

Pas pak fillon në Ohër takimi Vuçiç-Kurti me ndërmjetësimin e Borrelit, Lajçakut dhe Eskobarit

para një jave - TV21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, takohen sot në Ohër në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve. Ndërmjetësues të takimit janë shefi...

'Nder për Ohrin tonë të bukur': Kryeministri maqedonas mirëpret Kurtin, Vuçiçin dhe përfaqësuesit e BE

para një jave - Syri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacski, i ka mirëpritur sot në Ohër, si vendi pritës i takimit, si Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç, ashtu edhe Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

Kurti flet para takimit: Kam ardhur për bisedime për të arritur marrëveshje

para një jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi para fillimit të takimeve të nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi, se ka ardhur në Ohër për bisedime për të arritur marrëveshje. Para takimit...

'Nder për Ohrin tonë të bukur': Kryeministri maqedonas mirëpret Kurtin, Vuçiçin dhe përfaqësuesit e BE

para një jave - Syri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacski, i ka mirëpritur sot në Ohër, si vendi pritës i takimit, si Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç, ashtu edhe Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

Takimi Kurti-Vuçiq, reagon Borrell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Klan Macedonia

Josep Borrell ka reaguar në rrjetet sociale para takimit Kurti-Vuçiç që do të ndërmjetësojë ditën e sotme. Ai shprehet se sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot. Po ashtu, bën me dije se...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Kurti optimist para takimit me Vuçiqin

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat para takimit me presidentin serb Aleksandar Vuçiq. “Liqeni i Ohrit është liqe tektonik, mirëpo është vend i qetë dhe i bukur.. Jam optimist, jam i vëmendshëm...

Kurti: Kam ardhur me vullnet të mirë

para një jave - Klan Macedonia

Para takimit me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se është optimist dhe se në takim ka ardhur për marrëveshje e jo vetëm për bisedime, njofton Klan Maqedoni....

'Gjithqysh', kryeministri Kurti pret zhvillime pozitive nga takimi me Vuçiqin

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ai është pyetur nga gazetarët...

Para takimit me Vuçiqin, Kurti ‘shijon’ kafen e mëngjesit me Ali Ahmetin

para një jave - Syri.net Kosova

Një orë para fillimit të takimeve në kuadër të dialogut në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po zhvillon një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ministrin e Punëve...

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Syri.net Kosova

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, janë nisur drejt vilës shtetërore “Bilana” në Ohër, ku sot do të mbahet...

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet me Vuçiqin, fillimisht takon Borrelin e Lajçakun

para një jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Fillimisht Kurti do të zhvillojë...

Kurti takon Ali Ahmetin para takimit me Borell e Lajçak

para një jave - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti ka takuar kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti para takimit me zyrtarët e Bashkimit Evropian afër rezidencës presidenciale të Maqedonisë Veriore në Ohër, shkruan...

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Reporteri

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, janë nisur drejt vilës shtetërore “Bilana” në Ohër, ku sot do të mbahet...

Kovaçevski takohet me Kurtin: Uroj biseda produktive

para një jave - Opinion.mk

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër. Edhe pse...

Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq takohen në Ohër për planin e zbatimit të propozimit evropian

para një jave - Portalb

Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësimin e SHBA-së dhe BE-së, gjegjësisht përfaqësuesit e tyre Gabriel Eskobar dhe Miroslav Lajçak, sot në Ohër do të diskutojnë...

Kovaçevski u takua me Eskobarin: Mbështesim dialogun Kosovë Serbi

para një jave - Portalb

Kryeministri Dimitar Kovaçevski mbrëmë në Ohër e ka takuar përfaqësuesin special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendësndihmës sekretarin shtetëror të SHBA-ve, Gabriel Eskobar, njofton Portalb.mk...

Kovaçevski priti në takim Albin Kurtin: Dialogu, mjet i vetëm për zgjidhje të mosmarrëveshjeve

para një jave - Telegrafi

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar në Ohër takim dypalësh me homologun e tij kosovar Albin Kurti. Kryeministri Kovaçevski i uroi mirëseardhje dhe bisedime të suksesshme, si hap i rëndësishëm...

Kovaçevski takohet me Kurtin: Uroj biseda produktive

para një jave - Alsat-M

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër. Edhe pse...

Chollet bisedon me Vuçiqin, kërkon angazhim konstruktiv në takimin në Ohër

para një jave - Alsat-M

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka biseduar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pak orë para takimit të nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi...

Fillon takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Arbresh

Ka filluar takimi trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi...

Filloi takimi trepalësh

para një jave - Ekonomia Online

Ka filluar takimi në mes të shefit të politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell me kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin serb Vuçiq. Para këtij takimi, Kurti dhe Vuçiq kanë mbajtur takime të ndara...

Nis takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Paraprakisht, ata...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve....

Ahmeti në Ohër, mbështetje për dialogun Kosove-Serbi (FOTO)

para një jave - Koha.mk

Ohër, 18 Mars – Që nga orët e hershme të mëngjesit, në Ohër po qëndron edhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani. Më këtë rast, Ahmeti sot ka takuar ndërmjetësin...

Para takimit me Vuçiqin, Kurti takohet me Ali Ahmetin

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takoi në Ohër Ali Ahmetin, kryetar i partisë shqiptare në Maqedoni të Veriut, Bashkimi Demokratik për Integrim. Dy zyrtarët biseduan në prag të takimit të Kurtit me...

Kurti takon në Ohër kryetarin e BDI-së, Ali Ahmetin

para një jave - Klan

Kurti takon në Ohër kryetarin e BDI-së, Ali Ahmetin Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takoi në Ohër Ali Ahmetin, kryetar i partisë shqiptare në Maqedoni të Veriut, Bashkimi Demokratik për Integrim....

Nis takimi trepalësh në Ohër

para një jave - KosovaPress

Ka nisur takimi trepalësh në Ohër, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep...

Përfundojnë takimet bilaterale në Ohër

para një jave - Fakti Ditor

Kanë përfunduar takimet bilaterale në Ohër. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, i ka përfunduar takimet e ndara me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe atë me presidentin serb Vuçiq....

Stano jep detaje rreth takimit trepalësh në Ohër

para një jave - Bota Press

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka dhënë detaje rreth takimeve që po mbahen në Ohër në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Në një konferencë për media, Stano bëri të ditur se takimi mes kryeministrit...

Në pritje të takimit trepalësh në Ohër

para një jave - Dukagjini

Edhe pse takimet dypalëshe të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me zyrtarët evropianë ka kohë që kanë përfunduar, takimi i përbashkët i tyre nuk ka...

Stano jep detajet teknike: Pas takimit, Borrell do të deklarohet por pa pyetje nga gazetarët

para një jave - Dukagjini

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, nuk ka deklaruar se a ka filluar takimi i përbashkët i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq me zyrtarët evropianë,...

Kovaçevski u takua me Eskobarin: Mbështesim dialogun Kosovë Serbi (VIDEO)

para një jave - Ina

Kryeministri Dimitar Kovaçevski mbrëmë në Ohër e ka takuar përfaqësuesin special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendësndihmës sekretarin shtetëror të SHBA-ve, Gabriel Eskobar. Në takimin ku...

Vuçiq nga Ohri: Dialogu është i rëndësishëm për përmirësimin e marrëdhënieve me Kosovën

para një jave - Ina

Kryeministri Dimitar Kovaçevski priti në Ohër presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Duke i uruar presidentit Vuçiq biseda të mirëseardhura dhe të suksesshme në Ohër, kryeministri Kovaçevski konfirmoi...

Kurti: Jam optimist dhe i vëmendshëm, do ta bëjmë më të mirën për Kosovën

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar për media, para takimit të sotëm në Ohër. Kurti, para takimit u shpreh se është optimist se do të arrihet një marrëveshje dhe se do ta bëjnë më të mirën...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Bota Sot

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Kurtin takohet me Ali Ahmetin e Bujar Osmanin

para një jave - RTV 21

Një orë para fillimit të takimeve në kuadër të dialogut në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po zhvillon një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ministrin e Punëve...

Stano për takimin Kurti-Vuçiq: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Ekonomia Online

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Stano,...

Takimi trepalësh Kurti-Vuçiq-BE është duke u zhvilluar

para një jave - Ekonomia Online

Takimi trilateral mes Kurtit, Vuçiqit dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, është duke u zhvilluar në këto momente. Këtë së paku la të kuptohet zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, përmes një konference...

BE: Takimi mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Arbresh

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka thënë se takimi trepalësh mes kryeministrit Kurti, presidentit serb dhe ndërmjetësve evropianë mund të zgjasë deri në mbrëmje...

Vuçiq takohet Kovacevskin para nisjes së takimeve me ndërmjetësit ndërkombëtar dhe me Kurtin

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka uruar bisedime të suksesshme sot në Ohër. Kovacevski, në një shkrim në...

Kurti takohet me Bujar Osmanin dhe Ali Ahmetin në Ohër

para një jave - Koha.net

Kryeministri Albin Kurti është takuar me ministrin për Punë të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, dhe kryetarin e BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, një orë para se të fillojnë takimet...

Kovacevski e takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër

para një jave - Zeri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka uruar bisedime të suksesshme sot në Ohër. Kovacevski, në një shkrim në...

Borrell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë sot në Ohër

para një jave - Zeri

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka folur pak para takimeve në Ohër. Borrelli ka thënë se sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë sot në Ohër, ndërsa tha se me Kurtin dhe Vuçiqin...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Zeri

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Borrell me shpresa, zgjohet me pamje nga liqeni i Ohrit

para një jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të mbajnë sot në Ohër të Maqedonisë Veriore takimin e radhës në kuadër të dialogut. Bashkimi Europian ka informuar se Përfaqësuesi...

Kovaçevski pret në takim Kurtin, i uron sukses në dialog|Foto

para një jave - RTK

Pak para fillimit të takimit trepalësh në Ohër, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me homologun maqedonas, Dimitar Kovaçevski. Ky i fundit uroi delegacionin kosovar për një ditë të suksesshme...

Kurti flet para takimit: Kam ardhur për bisedime për të arritur marrëveshje

para një jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi para fillimit të takimeve të nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi, se ka ardhur në Ohër për bisedime për të arritur marrëveshje. Para takimit...

Borrell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor sot janë të kthyer kah Ohri

para një jave - Kallxo

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka thënë se sot të gjithë sytë janë drejtuar kah qyteti i Ohrit në Maqedoninë e Veriut, ku pritet të zhvillohet takimi mes kryeministrit Albin...

Josep Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - OraInfo

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot. Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin...

Albin Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - OraInfo

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje. Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali...

Kurti nga Ohri: Nuk kam ardhur për bisedime për bisedime por për bisedime për marrëveshje

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar nga qyteti i Ohrit para fillimit të takimeve në kundër të dialogut Kosovë – Serbi. Kurti ka tha se është i vëmendshëm dhe do të bëjë më të mirën për...

Dimitar Kovacevski i uron Kurtit një ditë të suksesshme dhe biseda produktive në Ohër

para një jave - OraInfo

Kovacevski i uron Kurtit një ditë të suksesshme dhe biseda produktive në Ohër. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pak para fillimit të takimit trepalësh në Ohër, është takuar me homologun maqedonas,...

FOTO/ Albin Kurti niset drejt vendit të takimit me presidentin serb Vuçiç

para një jave - Syri

Ohër - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është nisur drejt vendit të takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve. REL ka publikuar pamjet e para.

Stano: Takimi Kurti-Vuçiq mund të përfundojë në mbrëmje

para një jave - KosovaPress

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano nuk ka dhënë detaje për takimin ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, që po mbahet sot në Ohër të Maqedonisë...

Takimi Kovaçevski – Vuçiq: Paqja dhe dialogu të rëndësishme për rajonin

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Dimitar Kovaçevski priti në Ohër presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Kovaçevski, siç thuhet në njoftimin e qeverisë, ka konfirmuar rëndësinë që Republika e Maqedonisë së Veriut i kushton...

Stano njofton nisjen e takimit Kurti-Vuçiq: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Periskopi

Stano njofton nisjen e takimit Kurti-Vuçiq: Mund të zgjasë deri në mbrëmje 18 Mar, 15:02 Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi...

Përfundojnë takimet bilaterale në Ohër

para një jave - Bota Press

Kanë përfunduar takimet bilaterale në Ohër. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, i ka përfunduar takimet e ndara me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe atë me presidentin serb Vuçiq....

Stano për takimin Kurti-Vucic: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

para një jave - Gazeta Metro

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka bërë të ditur se ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic. Stano,...

Përfundon takimi i zyrtarëve të BE-së me Kurtin dhe Vuçiç

para një jave - FaxWeb

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar. Takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - Opinion.mk

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Express. Ai është...

Takimi Kurti – Vuçiq në Ohër, zëdhënësi i BE-së thotë se Borell do të deklarohet në fund të takimit

para një jave - Nistori

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, është paraqitur para gazetarëve për të raportuar për takimin në mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, që po mbahet...

Këto janë detajet e fundit nga Ohri, ja kur pritet të përfundojë takimi

para një jave - Insajderi.org

Zëdhënësi për Punë të Jashtme i Bashkimit Evropain, Peter Stano, ka folur para gazetarëve që prej disa orësh po presin në Ohër përfundimin e takimeve mes ndëmjeteësuesve evropianë me Kryeministrin Albin...

Stano: Takimi mund të përfundojë pasdite ose në mbrëmje

para një jave - Shqip

Zëdhënësi për Punë të Jashtme i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka folur para gazetarëve që prej disa orësh po presin në Ohër përfundimin e takimeve mes ndërmjetësuesve evropianë me Kryeministrin Albin...

Zëdhënësi BE-së para gazetarëve, ofron foto e video por nuk komenton përmbajtjen e takimeve

para një jave - Gazeta10

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka folur pas takimeve që kanë zhvilluar Kurti dhe Vuçiq me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak, duke...

Stano jep detajet teknike: Borrell do të ketë vetëm deklaratë pa pyetje nga gazetarët

para një jave - Dukagjini

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano nuk ka deklaruar se a ka filluar takimi i përbashkët i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq me zyrtarët evropianë...

Kryeministri Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana”, aty ku do të zhvillohet takimi

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ai është pyetur nga gazetarët...

Kurti drejt takimit me Borrell

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka pranuar të flas para nisjes së takimeve për dialogun në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pas takimit që e pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, shefi i ekzekutivit...

Do të sjellë takimi i Ohrit kthesën? Çfarë pritet të ndodhë në takimin mes ...

para një jave - BalkanWeb

Të shtunën takohen në Ohër kryeministri Kurti, presidenti Vuçiq dhe kryediplomati i BE, Josep Borrell. Serbia dhe Kosova duhet të normalizojnë marrëdhëniet, nuk ka rrugë tjetër, tha Borrell para takimit....

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në takim me Ali Ahmetin dhe Bujar Osmanin

para një jave - Zhurnal

Ohër, 18 mars – Para fillimit të dialogut Kosovë Sërbi në Ohër, kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një takim me liderin e BDI-së Ali Ahmeti dhe ministrin e jashtëm të Maqedonisë së Veriut...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Express. Ai është...

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet me Vuçiqin, fillimisht takim me ndërmjetësuesit

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Express. Fillimisht...

Kurti e takon Ahmetin para takimeve zyrtare në Ohër

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe delegacioni qeveritar kanë zhvilluar një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, para nisjes zyrtare të takimeve në Ohër të Maqedonisë së Veriut, që priten të fillojnë...

Takimi në Ohër: Escobar flet për përfitimet dhe pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet apo dështon marrëveshja

para një jave - Periskopi

Takimi në Ohër: Escobar flet për përfitimet dhe pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet apo dështon marrëveshja 18 Mar, 14:39 I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor,...

Dalin pamjet nga takimi me Borell dhe Lajçak, Kurti para vetes një numër të madh dokumentesh

para një jave - Bota Press

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian janë publikuar edhe pamjet nga fillimi i takimit të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borell dhe emisarin...

Escobar tregon për përfitimet dhe pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet apo dështon marrëveshja

para një jave - Bota Press

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Në...

Takimi në Ohër: Escobar flet për përfitimet dhe pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet apo dështon marrëveshja

para një jave - Gazeta Metro

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Në...

Këto do të jenë përfitimet apo pasojat që do t’i kenë Kosova e Serbia nëse arrihet ose jo marrëveshja sipas Escobar

para një jave - Insajderi.org

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë. Në...

Kurti takohet me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut para takimit me Vuçiqin

para një jave - Bota Sot

Para takimit me Vuçiqin, Kurti takon edhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski. Kurti me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut kanë folur rreth takimit me Vuciqin e përfaqësuesin e...

VIDEO/Kovaçevski takoi Kurtin në Ohër: Dialogu është mjeti i vetëm për zgjidhjen e çështjeve të hapura

para një jave - Ina

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimtiar Kovaçevski, në rolin e nikoqirit të raundit të ri të sotëm të negociatave Beograd-Prishtinë, priti kryeministrin e Kosovës Albin Kurti në kompleksin “Biljana”...

Çfarë do të sjellë takimi i Ohrit?

para një jave - Gazeta Tema

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të fokusohet "në finalizimin e aneksit të zbatimit...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër

para një jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve. Ndërmjetësues...

Dialogu me Serbinë/ Kurti nis takimin me Borrell dhe Lajçak

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit europianë të dialogut Kosovë-Serbi. Pak më përpara, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së...

​Kurti drejt takimit me Borrell

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka pranuar të flas para nisjes së takimeve për dialogun në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pas takimit që e pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, shefi i ekzekutivit...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ai është pyetur nga gazetarët...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Kurti takohet me kryetarin e BDI-së përpara takimit me Vuçiç

para një jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar në Ohër me Ali Ahmetin, kryetar i partisë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Bashkimi Demokratik për Integrim. Dy zyrtarët biseduan në prag të takimit të...

Kurti drejt takimit me Borrell

para një jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka pranuar të flas përpara nisjes së takimeve për dialogun në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pas takimit me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, tha se ishte vonë për...

Ali Ahmeti në takim me Kryeministrin Kurti para fillimit të takimeve

para një jave - Aktuale

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka takuar kryetarin e BDI-së ,Ali Ahmeti, me të cilin kanë biseduar rreth takimeve të ditet së sotme. Marketing Janë bërë të gjitha përgatitjet për fillimin...

Albin Kurti në Ohër takohet me Bujar Osmanin dhe Ali Ahmetin

para një jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ministrin për Punë të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, dhe kryetarin e BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, një orë para fillimit...

Kovaçevski priti në takim Albin Kurtin: Dialogu, mjet i vetëm për zgjidhje të mosmarrëveshjeve

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar në Ohër takim dypalësh me homologun e tij kosovar Albin Kurti. Kryeministri Kovaçevski i uroi mirëseardhje dhe bisedime të suksesshme, si hap i rëndësishëm...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në takim me Ali Ahmetin dhe Bujar Osmanin

para një jave - Opinion.mk

Para fillimit të dialogut Kosovë Sërbi në Ohër, kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një takim me liderin e BDI-së Ali Ahmeti dhe ministrin e jashtëm të Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani shkruan...

Para fillimit të dialogut Kosovë Sërbi në Ohër,ndërmjetësuesi Lajçak e nisi ditën me takim me Ali Ahmetin

para një jave - Opinion.mk

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak e ka nisur ditën sot me liderin e BDI -së Ali Ahmeti .Bashkërisht në këtë takim midis tyre ka qenë edhe ministri i jashtëm i...

Fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit, pastaj mbahet takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq

para një jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen fillimisht veç e veç me ndërmjetësuesit e bisedimeve: shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell,...

Lajçak takon Bislimin, Ali Ahmeti në rezidencë – fotografi nga Ohri para nisjes zyrtare të takimeve

para një jave - Telegrafi

Ohri, ky qytet turistik i Maqedonisë së Veriut sot do të jetë vendtakim i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian (BE), ndërkaq i pranishëm do të jetë edhe i dërguari...

Delegacioni i Kosovës në Ohër, Kurti takon Ali Ahmetin para takimeve zyrtare

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe delegacioni qeveritar ka zhvilluar një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti para nisjes zyrtare të takimeve në Ohër të Maqedonisë, që priten të fillojnë në ora...

Ka përfunduar takimi Kurti me dyshen evropiane

para një jave - Almakos

Ka përfunduar takimi bilateral mes kryeministrit Albin Kurti dhe dyshes evropiane, Borrell dhe Lajçak, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, raporton Klankosova.tv. Meqenëse edhe takimi i Vuçiqit me dyshen...

Escobari optimist për Ohrin: SHBA, mbështetësja më e madhe e Kosovës në botë

para një jave - Koha.mk

I dërguari i posaçëm i Washingtonit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pret rezultate pozitive nga takimi i sotëm në Ohër në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, dhe presidentit serb,...

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti-Vuçiq, T7 raporton nga Ohri

para një jave - Gazeta Express

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, janë nisur drejt vilës shtetërore “Bilana” në Ohër, ku sot do të mbahet...

LIVE nga Ohri| Kontrolle të rrepta policore në rrugën drejt hotelit të takimit

para një jave - Klan Kosova

Në këto momente, rruga që të çon drejt hotelit Inex Oglica në Ohër, ku pritet të zhvillohet takimi Kurti-Vuçiq-Borrell, është e ngarkuar. Arsyeja e ngarkesës janë kontrollet e rrepta të sigurisë për çdo...

Dalin pamjet nga takimi me Borell dhe Lajçak, Kurti para vetes një numër të madh dokumentesh

para një jave - Lajm

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian janë publikuar edhe pamjet nga fillimi i takimit të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borell dhe emisarin...

Nis takimi i Kurtit me Borrellin e Lajçakun, kryeministri shfaqet i buzëqeshur

para një jave - Lajmi.net

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, kanë nisur takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Paraprakisht, Borrell e Lajçak janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, shkruan lajmi.net. Para...

Zhvillimet në Ohër: Kurti takohet me Escobarin para se të shihet me Vuçiqin

para një jave - Lajmi.net

Para takimit me Vuçiqin, kryeministri i vendit, Albin Kurti është takuar me emsarin e SHBA-ve për Ballkanin, Gabriel Escobar. Këtë e ka bërë të ditur Qeveria e Kosovës e cila edhe ka dhënë detaje temat...

Nis takimi i Kurtit me Borellin e Lajçakun

para një jave - Infokusi

Para pak minutave është raportuar se tashmë ka nisur takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për politikë të jashtme Josep Borrell e emisarin e BE-së për...

Kurti u takua edhe sot me Escobarin, e falendëroi SHBA-në për mbështetjen

para një jave - Infokusi

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, Kryeministri i Albin Kurti takoi...

“S’kam ardhur për bisedime për bisedime”: Kujt i mëshoi Kurti përmes këtyre fjalëve në Ohër?

para një jave - Infokusi

Asgjë e qartë duket nuk na vjen nga Ohri. Dhe për ta shtuar pështjellimin u përkujdes kryeministri i vendit, Albin Kurti. Çka na thonë fjalët e tij të thëna sot në mëngjes? Kryeministri i Kosovës tha se...

Fillon takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Arbresh

Ka filluar takimi trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh!

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ai është pyetur nga gazetarët...

Në disponim të mirë dhe i buzëqeshur – Dalin pamje nga takimi i Kurtit-Borell-Lajçak

para një jave - Insajderi.org

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian janë publikuar edhe pamjet nga fillimi i takimit të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borell dhe emisarin...

Kovaçevski: Dialogu nënkupton edhe lëshime, vendimet e vështira janë për një të ardhme më të mirë

para një jave - Populli

Ne jemi politikanë që marrim vendime të vështira, por vendime shtetërore. Askush nuk e ka të lehtë në situata të tilla, sepse dialogu nënkupton edhe lëshime, por e dimë se ato vendime të vështira janë...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Albin Kurti: Gjithqysh

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ai është pyetur nga gazetarët...

Kurtin takohet me Ali Ahmetin e Bujar Osmanin

para një jave - Bota Sot

Një orë para fillimit të takimeve në kuadër të dialogut në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po zhvillon një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ministrin e Punëve...

Ahmeti dhe Kurti duke biseduar para takimit në Ohër

para një jave - Ina

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Pak orë para takimit në Ohër me presidentin serb, Aleksandar Vuciq, ata sigurisht kanë folur se si do shkoj rrjedha...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër në kuadër të dialogut

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të mbajnë sot në Ohër të Maqedoninë e Veriut takimin e radhës në kuadër të dialogut. Bashkimi Evropian ka informuar se...

Kurti takon Ali Ahmetin para takimeve zyrtare

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe delegacioni qeveritar ka zhvilluar një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti para nisjes zyrtare të takimeve në Ohër të Maqedonisë, që priten të fillojnë në ora...

Kovaçevski takon Borrellin: Besojmë në dialogun si e vetmja rrugë drejt progresit dhe zhvillimit

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, është takuar me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, para fillimit të takimit në Ohër...

Takimi i nivelit të lartë në Ohër

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot takon presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, në Ohër. Takimit të përbashkët do t’u paraprijnë takimet ndaras me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për politikë...

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet me Vuçiqin, fillimisht takim me ndërmjetësuesit

para një jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Fillimisht Kurti do të zhvillojë...

Lajçaku takohet me Bislimin dhe Ahmetin në rezidencë

para një jave - Zeri

Ohri, ky qytet turistik i Maqedonisë së Veriut sot do të jetë vendtakim i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian (BE), ndërkaq i pranishëm do të jetë edhe i dërguari...

Ali Ahmeti në takim me Kryeministrin Kurti para fillimit të takimeve

para një jave - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka takuar kryetarin e BDI-së ,Ali Ahmeti, me të cilin kanë biseduar rreth takimeve të ditet së sotme. Janë bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e takimeve...

”A priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - OraInfo

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin...

Kurti dhe Vuçiqi, takime veç e veç me ndërmjetësuesit ndërkombëtar

para një jave - OraInfo

Kurti dhe Vuçiqi fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit ndërkombëtar. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen fillimisht veç e veç me ndërmjetësuesit...

VIDEO - Albin Kurti pi kafen e mëngjesit me Ali Ahmetin në Ohër

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti së bashku me zëvendëskryeministrin Bislmi dhe ministrin Çeku kanë takuar në ambientet e hotelit në Ohër, kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin dhe...

Albin Kurti pi kafen e mëngjesit me Ali Ahmetin në Ohër

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti së bashku me zëvendëskryeministrin Bislmi dhe ministrin Çeku kanë takuar në ambientet e hotelit në Ohër, kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin dhe...

Kovaçevski priti Borrellin dhe Lajçakun në Ohër

para një jave - Klan Macedonia

Në Ohër, kryeministri Dimitar Kovaçevski mirëpriti Josep Borrell, Përfaqësues i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe Zëvendës President i Komisionit Evropian dhe Përfaqësuesin...

Pak para takimit me Vuçiç, Kurti takohet me Ali Ahmetin e Bujar Osmanin

para një jave - Derveni

Një orë para fillimit të takimeve në kuadër të dialogut në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po zhvillon një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ministrin e Punëve...

Nis me vonesë takimi tre palësh në Ohër

para një jave - Periskopi

Nis me vonesë takimi tre palësh në Ohër 18 Mar, 14:07 Ka filluar takimi tre palësh mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Përfaqësuesit të Lartë të BE-së,...

BE publikon axhendën e takimit Kurti - Vuçiç sot në Ohër: Nis në orën 10

para një jave - Syri.net Kosova

Zyra e Shtypit e BE njoftoi dje se të shtunën më 18 mars, Përfaqësuesi i Lartë/Zv.presidenti Josep Borrell do të thërrasë një takim të nivelit të lartë të dialogut Beograd-Prishtinë në Ohër në Maqedoninë...

Takimi me Vuçiç në Ohër, Kurti: Të përkushtuar që dita të jetë e suksesshme

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri Albin Kurti, pas arritjes në Ohër, ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të shtetit, Derek Chollet, në prag të takimit të nesërm me presidentin...

Telefonata e Kurtit me Cholletin, ZKM jep detaje

para një jave - Syri.net Kosova

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për bisedën telefonike që ka zhvilluar mbrëmë kryeministri Albin Kurti me Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, telefonatë e cila erdhi...

Në Ohër janë mbajtur takimet e ndara të ndërmjetësuesve me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarin e Serbisë, Vuçiq

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka filluar takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi, shefin e BE-së, spanjollin Josef Borell dhe emisarin sllovak, Miroslav Lajcak. Para këtij...

Përfundojnë takimet e veçanta në Ohër, pritet të nisë takimi trepalësh

para një jave - Revista Kosovarja

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka përfunduar takimet e veçanta me kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Ohër të Maqedonisë...

Telefonata e Kurtit me Cholletin, Zyra e Kryeministrit jep detaje

para një jave - Reporteri

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për bisedën telefonike që ka zhvilluar mbrëmë kryeministri Albin Kurti me Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, telefonatë e cila erdhi...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër, kjo është agjenda

para një jave - Reporteri

Sytë sot do të jenë kah Ohri i Maqedonisë së Veriut, aty ku do të mbahet dialogu për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Ky takim mes kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti,...

Dimitar Kovaçevski mesazh Kurtit dhe Vuçiqit- Dialogu do të thotë lëshime

para një jave - Open-TV

“Vendime të vështira për të ardhme më të mirë” Bashkë me Shefin e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do të aterojnë në Aeroportin e Ohrit, për të marrë pjesë në dialogun Kosovë – Serbi,...

Dalin pamjet nga takimi i Kurtit me zyrtarët evropianë (VIDEO)

para një jave - Dukagjini

Janë publikuar pamjet nga faqja zyrtare e Bashkimit Evropian (BE) të takimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kryediplomatit evropian, Josep Borrell, në Ohër i shoqëruar edhe nga emisari...

Nis takimi tre palësh në ish rezidencën e Titos në Ohër

para një jave - Gazeta10

Ka filluar takimi tre palësh mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarit e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Nisin takimet dypalëshe, Borell dhe Lajçak takohen me Vuçiç

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, po zhvillon një takim me ndërmjetësuesit europianë të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit. ADVERTISING Pas tij, kryeministri...

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet fillimisht me ndërmjetësuesit, e pastaj edhe me Vuçiqin

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Fillimisht Kurti do të zhvillojë...

BE publikon agjendën e takimit Kurti – Vuçiq sot në Ohër: Nis në orën 10

para një jave - Alsat-M

Zyra e Shtypit e BE njoftoi dje se të shtunën më 18 mars, Përfaqësuesi i Lartë/Zv.presidenti Josep Borrell do të thërrasë një takim të nivelit të lartë të dialogut Beograd-Prishtinë në Ohër në Maqedoninë...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër

para një jave - Alsat-M

Sot në Ohër do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimet do të nisin në ora 10:00, ndërsa temë diskutimi do të jetë aneksi i zbatimit të Propozimit...

Agjenda e takimit të nivelit të lartë në Ohër, i pranishëm edhe Escobar

para një jave - Telegrafi

Zyra e Bashkimit Evropian ditë më parë ka bërë publike agjendën e takimeve të 18 marsit që do të mbahen në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Takimet në Ohër do të fillojnë nga ora 10:00. Në njoftimin e zyrës...

Chollet pas bisedës me Kurtin: Zbatimi i Propozimit do të sjellë përfitime të rëndësishme

para një jave - Telegrafi

Këshilltari i lartë i Departamentit të Shtetit, Derek Chollet ka zhvilluar të premten në mbrëmje një bisedë telefonike me kryeministrin e vendit, Albin Kurti në prag të takimit të 18 marsit në Ohër të...

Chollet për dialogun: Implementimi do të zhbllokojë beneficione për të dyja shtetet

para një jave - Alsat-M

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka thënë se implementimi i propozimit evropian për normalizim raportesh midis Kosovës dhe Serbisë do të sillte përfitime të konsiderueshme...

Fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit, pastaj mbahet takimi i përbashkët

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen fillimisht veç e veç me ndërmjetësuesit e bisedimeve: shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell,...

Sot takimi Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Klan

Foto arkivë Sot takimi Kurti-Vuçiç në Ohër Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçic, takohen ditën e sotme në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të procesit...

Escobar me deklaratë të fortë para takimit Kurti – Vuçiq: Njohja reciproke, qëllimi final i dialogut

para një jave - Lajmi.net

Emisari i SHBA-ve për Ballkanin, Gabriel Escobar ka dhënë një deklaratë të fortë për sa i përket qëllimit final të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Ai në një intervistë për REL, ka thënë se për SHBA-të,...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Nisin takimet dypalëshe, Borell dhe Lajçak takohen me Vuçiç

para një jave - Java News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, po zhvillon një takim me ndërmjetësuesit europianë të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit. Pas tij, kryeministri i Kosovës...

Kurti dhe Vuçiq takohen në Ohër

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot takon presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, në Ohër. Takimit të përbashkët do t’u paraprijnë takimet ndaras me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për politikë...

Përfundojnë takimet e ndara me Borrellin e Lajçakun, për pak fillon ai trepalësh

para një jave - Arbresh

Takimet e ndara të ndërmjetësve evropianë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, tashmë kanë përfunduar. Siç raportojnë mediat në Ohër, takimet që kanë nisur që...

Kurti me ‘një mal dokumente’ me vete, dalin videot e takimit të tij me Borrellin

para një jave - Arbresh

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian janë publikuar edhe pamjet nga fillimi i takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borell dhe emisarin e BE-së për...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Tetova Sot

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

A do të sjellë kthesën takimi i Ohrit ? Analiza e DW

para një jave - NOA

OHËR- Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, do të fokusohet "në finalizimin e aneksit...

Dialogu me Serbinë/ Kurti nis takimin me Borrell dhe Lajçak

para një jave - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit europianë të dialogut Kosovë-Serbi. Pak më përpara, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së...

Përfundojnë takimet e veçanta në Ohër, pritet të nisë takimi trepalësh

para një jave - KosovaPress

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka përfunduar takimet e veçanta me kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë...

A do të sjellë takimi i Ohrit kthesën? Çfarë pritet të ndodhë, mesazhet e qarta për Kosovën dhe Serbinë nga BE

para një jave - Panorama

Të shtunën takohen në Ohër kryeministri Kurti, presidenti Vuçiç dhe kryediplomati i BE, Josep Borrell. Serbia dhe Kosova duhet të normalizojnë marrëdhëniet, nuk ka rrugë tjetër, tha Borrell para takimit....

Kurti takon ndërmjetësuesit evropianë

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi, Josep Borrell dhe Mirosllav Lajçak. Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep...

Përfundojnë takimet dypalëshe në Ohër

para një jave - Epoka e Re

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, përfunduan. Ekipi i Radios Evropa e Lirë raporton...

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku pritet të mbahet takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - GazetaBlic

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, janë nisur drejt vilës shtetërore “Bilana” në Ohër, ku sot do të mbahet...

Osmani: Lajçak e nisi ditën me takim me Ali Ahmetin

para një jave - RTK

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani, para fillimit të dialogut Kosovë Serbi në Ohër, ka takuar përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për, Miroslav Lajçak. Ai, në rrjetin social...

Pritet nisja e takimit Kurti-Vuçiq

para një jave - Bota Press

Kanë përfunduar takimet bilaterale në Ohër. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, i ka përfunduar takimet e ndara me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe atë me presidentin serb Vuçiq....

Pendarovski: Një rezultat pozitiv nga takimi Kurti-Vucic do të ishte i mirë për rajonin

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski tha në Ohër se rezultati pozitiv i takimit të sotëm mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq, do të ishte i mirë për të...

Sot takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, takohen ditën e sotme në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve....

Nis takimi i Borrellit e Lajçakut me Vuçiqin

para një jave - Shenja

Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. RTS ka publikuar...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Infokusi

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Kurti nga Ohri: Nuk kam ardhur për bisedime, por për marrëveshje

para një jave - Lexo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e mardhënieve. Mirëpo, ka shtuar se derisa nuk ka tekst të...

Presidenti maqedonas publikon pamjet nga pritja e Kurtit dhe Vuciqit

para një jave - Infokusi

Presidenti i Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, ka publikuar pamjet nga pritja që u ka bërë Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, Presidentit serb Aleksandër Vuciqit dhe ndërmjetësuesve nga Bashkimi...

Dialogu me Serbinë/ Kurti nis takimin me Borrell dhe Lajçak

para një jave - Open-TV

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit europianë të dialogut Kosovë-Serbi. Pak më përpara, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së...

Përfundon takimi dypalëshe në Ohër – Së shpejti takimi Kurti-Vuçiqi

para një jave - Insajderi.org

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, përfunduan. Ekipi i Radios Evropa e Lirë raporton...

Nis takimi Kurti-Borrell-Lajçak

para një jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nisi takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi. Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun...

Kurti takohet me Escobar-in në Ohër, ja për çfarë diskutuan

para një jave - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u takua në Ohër me të dërguarin e SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi. Përmes një...

Përfundojnë takimet dypalëshe në Ohër

para një jave - Dukagjini

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, përfunduan. Ekipi i RTV Dukagjini që ndodhet...

Kurti në Ohër takohet me Borellin dhe Lajçakun

para një jave - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi, Josep Borell dhe emisarin Miroslav Lajcak. Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së,...

Ali Ahmeti shprehet optimist: Kurti dhe Vuçiç mund të arrijnë një marrëveshje

para një jave - Euronews

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti deklaroi sot se Kosova në fund të procesit te dialogut me Serbinë duhet të shkojë drejt njohjes ndërkombëtare dhe pranimit...

Takimi Kovaçevski – Vuçiq: Paqja dhe dialogu të rëndësishme për rajonin

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri Dimitar Kovaçevski priti në Ohër presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Kovaçevski, siç thuhet në njoftimin e qeverisë, ka konfirmuar rëndësinë që Republika e Maqedonisë së Veriut i kushton...

Ballkani sot me sy në Ohër!

para një jave - Koha.mk

Pritshmëri të mëdha dhe optimizëm para raundit të ri të bisedimeve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, i cili do të mbahet më 18 mars (e shtunë) në Ohër, në kohën kur Josep Borell është për vizitë në Maqedoni...

Escobar çon mesazh të prerë nga Ohri: S’jemi të fokusuar tek nënshkrimi, por tek finalizimi

para një jave - Lajmi.net

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit ndërmjet kryeministrit...

Përfundojnë takimet bilaterale në Ohër

para një jave - Ekonomia Online

Kanë përfunduar takimet bilaterale në Ohër, raporton teve1.info Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, i ka përfunduar takimet e ndara me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe atë me...

Kryeministri Kovaçevski nikoqir i takimit të Ohrit, pritet të iu adresohet mediave pas fillimit zyrtar të takimit

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovachevski do të jetë nikoqir i takimit të ardhshëm në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga BE-ja, që pritet të mbahet të shtunën...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Kovaçevski e takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër

para një jave - Tetova Sot

Kovaçevski e takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka...

Kurti takoi Escobarin në Ohër, e falënderon për mbështetjen vazhdueshme të ShBA-së

para një jave - Epoka e Re

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi, kryeministri i Kosovës, Albin...

Chollet pas bisedës me Kurtin: Zbatimi i Propozimit do të sjellë përfitime të rëndësishme!

para një jave - GazetaBlic

Këshilltari i lartë i Departamentit të Shtetit, Derek Chollet ka zhvilluar të premten në mbrëmje një bisedë telefonike me kryeministrin e vendit, Albin Kurti në prag të takimit të 18 marsit në Ohër të...

A do të sjellë takimi i Ohrit kthesën?

para një jave - RTK

Të shtunën takohen në Ohër kryeministri Kurti, presidenti Vuçiq dhe kryediplomati i BE, Josep Borrell. Serbia dhe Kosova duhet të normalizojnë marrëdhëniet, nuk ka rrugë tjetër, tha Borrell para takimit....

Sot takimi Kurti-Vuçiç/ Dy liderët përballen fillimisht me njëri-tjetrin, më pas vijnë Borrell dhe Lajçak

para një jave - RTSH

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të takohen ditën e sotme në Ohër të Maqedonisë së Veriut për të arritur në një marrëveshje mbi normalizimin e raporteve...

Borrell shihet në disponim të mirë në takim me Vuçiqin

para një jave - Lajmi.net

Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. RTS ka publikuar...

Kovaçevski e takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër

para një jave - Shenja

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka uruar bisedime të suksesshme sot në Ohër. “Mirëpritje e ngrohtë në Ohër...

Eskobar optimist për rezultate pozitive në Ohër

para një jave - Medial

Shkup, 17 mars – I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriell Eskobar, tha se pret takim produktiv në Ohër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nesër. “Jam shumë optimist për një zgjidhje paqësore...

Kurti: Jam optimist dhe i vëmendshëm, do të bëjmë më të mirën për Kosovën

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot se është optimist për takimin që do të zhvillohet sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Ai po ashtu tha se sot në takimin trilateral do ta bëjë më të mirën...

Sot takim vendimtar Prishtinë-Beograd në Ohër/ Vuçiç: Do ruajmë Serbinë e plotë! SHBA-BE: Presim rezultate konkrete

para një jave - Java News

Sot pritet të jetë një ditë e rëndësishme për Kosovën dhe Serbinë pasi do të takohen në Ohër të Maqedonisë së Veriut për të zhvilluar raundin tjetër të bisedimeve rreth propozimit të BE për normalizimin...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër, a do ta sjell kthesën ky takim?

para një jave - Gazeta Express

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të fokusohet “në finalizimin e aneksit të zbatimit...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Tetova1

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Borell: Gjuha maqedonase si një nga gjuhët zyrtare në BE është realitet

para një jave - Medial

Shkup, 17 m ars – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Zhozep Borell, Përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri...

Sot takimi i Ohrit – Janë planifikuar një sërë takimesh

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovçaevski, sot më 18 mars 2023 në Ohër, është nikoqir i takimit të nivelit të lartë të dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Bisedimet zhvillohen nën...

Kurti takon ndërmjetësuesit evropianë

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi. Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së...

Takimi Kurti- Vuçiq sot në Ohër, a do të sjellë kthesën ky takim?

para një jave - GazetaBlic

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të fokusohet “në finalizimin e aneksit të zbatimit...

Sot mbahet takimi i Kurtit e Vuçiqit në Ohër

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të takohen në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në përpjekje për të arritur akordim për aneksin e planit evropian. Të...

SHBA-ja zotohet për përfitime për Kosovën e Serbinë nëse nënshkruajnë marrëveshje

para një jave - Bota Sot

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Kurti: Liqeni i Ohrit është liqe tektonik, kam ardhur për bisedime për marrëveshje

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e mardhënieve. Mirëpo, ka shtuar se derisa nuk ka tekst të...

Borrell shton presionin para takimit Kurti – Vuçiq: Sytë e BE-së janë te Ohri

para një jave - Lajmi.net

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Joseph Borrell, ka folur para nisjes së takimit mes Kurtit e Vuçiqit. Në një postim në Twitter, Borrell ka thënë se sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimore sot janë në Ohër,...

Kurti: Jam optimist dhe i vëmendshëm, do të bëjmë më të mirën për Kosovën

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot se është optimist për takimin që do të zhvillohet sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Ai po ashtu tha se sot në takimin trilateral do ta bëjë më të mirën...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Infokusi

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Kryeministri Kurti do të deklarohet për media pas takimit në Ohër

para një jave - Infokusi

Zona ku janë mbledhur delegacionet e qeveritare të Kosovës e Serbisë, si dhe zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian për takimin në Ohër, është shtrënguar nën masa të forta të sigurisë. Nga hyrje-daljet...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Kovacevski i uron Kurtit një ditë të suksesshme dhe biseda produktive në Ohër

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pak para fillimit të takimit trepalësh në Ohër, është takuar me homologun maqedonas, Dimitar Kovacevski, i cili i uroi delegacionit kosovar një ditë të suksesshme dhe...

Osmani: Takimi Kosovë-Serbi në vendin e negociatave Maqedoni e Veriut-Greqi

para një jave - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i cili është edhe ministër i Punëve të Jashtme të këtij vendi, foli sot për takimin Kurti-Borrell-Vuçiq në Ohër. Ai u shpreh se Maqedonia e Veriut...

Telefonata e Kurtit me Cholletin, ZKM jep detaje

para një jave - Gazeta Express

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për bisedën telefonike që ka zhvilluar mbrëmë kryeministri Albin Kurti me Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, telefonatë e cila erdhi...

Kryeministri Kovaçevski takohet më Kurtin në Ohër: Dialogu është mjeti i vetëm për zgjidhjen e çështjeve të hapura, rajoni meriton të ecë përpara

para një jave - InfoShqip

Kryeministri Kovaçevski përshëndeti pjesëmarrjen e Kosovës në dialogun me Serbinë dhe për propozimin aktual evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, u konstatua se është...

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër. Dialogu Kosovë-Serbi zhvillohet me ndërmjetësimin e BE

para një jave - NOA

Ohër- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të mbajnë sot në Ohër të Maqedonisë Veriore takimin e radhës në kuadër të dialogut. Bashkimi Europian ka informuar...

Do të sjellë takimi i Ohrit kthesën?

para një jave - DW

Të shtunën takohen në Ohër kryeministri Kurti, presidenti Vuçiq dhe kryediplomati i BE, Josep Borrell. Serbia dhe Kosova duhet të normalizojnë marrëdhëniet, nuk ka rrugë tjetër, tha Borrell para takimit....

Pendarovski: Lajmet pozitive nga bisedimet në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira

para një jave - Lajm

Lajmet pozitive në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira. Këtë e ka bërë të ditur sot presidenti Stevo Pendarovski nga Ohri,...

Kurti dhe Escobar flasin për takimin e sotëm, rëndësinë dhe pritjet

para një jave - KosovaPress

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Ahmeti optimist që sot mund të arrihet marrëveshje në Ohër

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti deklaroi sot se Kosova në fund të procesit te dialogut me Serbinë duhet të shkojë drejt njohjes ndërkombëtare dhe pranimit...

Pendarovski: Sado pak do të kontribuojmë për arritje pozitive në këto bisedime

para një jave - KosovaPress

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski në një prononcim për media ka thënë se Maqedonia e Veriut është vetëm mikpritëse e bisedimeve. Ai është shprehur se do të ishte i kënaqur që sado pak...

Sot mbahet takimi i Kurtit e Vuçiqit në Ohër

para një jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të takohen në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në përpjekje për të arritur akordim për aneksin e planit evropian. Të...

BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit franko-gjerman bazuar në komentet e palëve

para një jave - Gazeta Express

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Agjenda e takimit të sotëm në Ohër, ky do të jetë fokusi

para një jave - Gazeta Express

Zyra e Bashkimit Evropian ka bërë të ditur agjendën e takimeve të 18 marsit që do të mbahen në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Takimet do të fillojnë nga ora 10:00. Atje do të jetë i pranishëm Përfaqësuesi...

Nuk mjaftoi takimi në Kosovë, Kurti e Escobar bisedojnë edhe një herë para takimit në Ohër

para një jave - Periskopi

Nuk mjaftoi takimi në Kosovë, Kurti e Escobar bisedojnë edhe një herë para takimit në Ohër 18 Mar, 12:23 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot Zëvendës ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara...

Nis takimi i Kurtit me Borellin e Lajçakun

para një jave - Bota Press

Para pak minutave është raportuar se tashmë ka nisur takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për politikë të jashtme Josep Borrell e emisarin e BE-së për...

Kurti u takua edhe sot me Escobarin, e falendëroi SHBA-në për mbështetjen

para një jave - Bota Press

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, Kryeministri i Albin Kurti takoi...

Kovaçevski: E vetmja zgjidhje për stabilitet në rajon është marrëveshja Kosovë-Serbi

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski, është deklaruar para gazetarëve, për takimin Kurti-Vuçiq. Ai në rolin e mikëpritësit, ka takuar edhe Vuçiqin edhe Kurtin. Marrëveshja është e vetmja...

ESCOBAR DHE AHMETI: TAKIMI I OHRIT ËSHTË MUNDËSI HISTORIKE

para një jave - KDPolitik

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, i cili po merr pjesë në cilësinë e vëzhguesit të takimit Kurti-Vuçiq, në Ohër, nën kujdestarinë e BE-së, ka thënë...

Nis takimi i Kurtit me Borrellin e Lajcakun, kryeministri shfaqet i buzëqeshur

para një jave - Gazeta Metro

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Europian (BE), Josep Borrell dhe emisari i për dialogun Kosovës-Serbi, Miroslav Lajcak, kanë nisur takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, shkruan Gazeta Metro....

Sytë në Ohër: Kurti u takua edhe sot me Escobarin, e falendëroi SHBA’në për mbështetjen

para një jave - Gazeta Metro

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, kryeministri i Kosovës Albin Kurti...

Takimi me Vuçiç në Ohër, Kurti: Të përkushtuar që dita të jetë e suksesshme

para një jave - Syri

Kryeministri Albin Kurti, pas arritjes në Ohër, ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të shtetit, Derek Chollet, në prag të takimit të nesërm me presidentin...

Përfundon takimi i presidenti serb me Borell dhe Lajcak, pas pak takimi Kurti-Vucic

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti serb, Aleksandar Vucic është takuar me Përfaqësuesin e Lartë të BE’së, Josep Borrell dhe emisarin për dialogun Miroslav Lajcak, transmeton Gazeta Metro. Takimi dypalësh është mbajtur në vilën...

Takimi në Ohër, Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - FaxWeb

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Kurti takon emisarin e ShBA-së, Escobar, edhe një herë para takimit të nivelit të lartë në Ohër

para një jave - ATV Live

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Kurti takon emisarin e ShBA-së, Escobar, edhe një herë para takimit të nivelit të lartë në Ohër

para një jave - Ekonomia Online

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Para takimit me Borrellin, Kurti u takua sot edhe me Escobarin

para një jave - Arbresh

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, Kryeministri i Kosovës, Albin...

Pas takimit me Kurtin, Kovaçevski takon Vuçiqin

para një jave - Desk.al

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka nisur takimet individuale me kryesuesit e palëve të dialogut Kosovë-Serbi. Pas takimit me kryeministrin e Republikës së Kosovës,...

Pendarovski: Lajmi pozitiv nga bisedimet në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin

para një jave - Desk.al

Lajmi pozitiv në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin, jo vetëm për ato palë që janë të involvuara. Këtë sot në Ohër e ka bërë të ditur presidenti Stevo Pendarovski...

Stevo Pendarovski: Lajmi pozitiv nga bisedimet në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin

para një jave - Open-TV

Lajmi pozitiv në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin, jo vetëm për ato palë që janë të involvuara. Këtë sot në Ohër e ka bërë të ditur presidenti Stevo Pendarovski...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Desk.al

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se janë të fokusuar në finalizim të marrëveshjes Kosovës – Serbi e jo në nënshkrime. Escobar është në...

Kurti nga Ohri: Nuk kam ardhur për bisedime, por për marrëveshje

para një jave - Open-TV

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e mardhënieve. Mirëpo, ka shtuar se derisa nuk ka tekst të...

Nis takimi Kurti – Borrell dhe Lajçak

para një jave - Dukagjini

Ka filluar takimi në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për politikë të jashtme Josep Borrell dhe emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak....

Kurti takohet me Escobar

para një jave - Dukagjini

Krahas takimit të djeshëm në Prishtinë, sot në Ohër, në prag të takimit të radhës të nivelit të lartë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë–Serbi, kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Euronews

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar thotë se nuk janë të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi. Esobar u shpreh se finalizimi...

Përfundon takimi i Vuçiqit me Borell dhe Lajçak, pas pak takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Gazeta10

Vuçiq është takuar me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin për dialogun Miroslav Lajçak. Takimi dypalësh është mbajtur në vilën “Biljana”, kurse pas pak, pas orës 12:15 pritet takimi...

Nis takimi i Kurtit me Borrell e Lajçak

para një jave - Arbresh

Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Josep Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. Nga pamjet, shihet...

Pendarovski: Lajmet pozitive nga bisedimet në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira

para një jave - Arbresh

Lajmet pozitive në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira. Këtë e ka bërë të ditur sot presidenti Stevo Pendarovski nga Ohri,...

Agjenda e takimit të nivelit të lartë në Ohër, i pranishëm edhe Escobar

para një jave - Shenja

Zyra e Bashkimit Evropian ditë më parë ka bërë publike agjendën e takimeve të 18 marsit që do të mbahen në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Takimet në Ohër do të fillojnë nga ora 10:00. Në njoftimin e zyrës...

Propozimi evropian dhe aneksi i zbatimit, Kurti dhe Vuçiq takohen sot në Ohër

para një jave - Shenja

Sot në ora 10:00 në Ohër të Maqedonisë së Veriut do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimet do të nisin në ora 10:00, ndërsa temë diskutimi do...

Ali Ahmeti në takim me Kryeministrin Kurti para fillimit të takimeve

para një jave - Shenja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka takuar kryetarin e BDI-së ,Ali Ahmeti, me të cilin kanë biseduar rreth takimeve të ditet së sotme. Janë bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e takimeve...

Kurti e takon Ahmetin para takimeve zyrtare në Ohër

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe delegacioni qeveritar kanë zhvilluar një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, para nisjes zyrtare të takimeve në Ohër të Maqedonisë së Veriut, që priten të fillojnë...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër në kuadër të dialogut

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të mbajnë sot në Ohër të Maqedonisë Veriore takimin e radhës në kuadër të dialogut. Bashkimi Evropian ka informuar se Përfaqësuesi...

Zbardhet agjenda e takimit Kurti-Vuçiç në Ohër, SHBA dhe BE presin rezultate

para një jave - Albeu

Sot, kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të zhvillojnë një tjetër takim, në Ohër të Mqedonisë së Veriut, që vjen pas atij në Bruksel ku dy shtetet janë pajtuar...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër

para një jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të mbajnë sot në Ohër të Maqedonisë Veriore takimin e radhës në kuadër të dialogut. Bashkimi Europian ka informuar se Përfaqësuesi...

Sot takimi në Ohër

para një jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot në Ohër të Maqedonisë Veriore, do të mbajnë takimin e radhës në kuadër të dialogut. Zyra e Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit...

BE publikon axhendën e takimit Kurti - Vuçiç sot në Ohër: Nis në orën 10

para një jave - Syri

Zyra e Shtypit e BE njoftoi dje se të shtunën më 18 mars, Përfaqësuesi i Lartë/Zv.presidenti Josep Borrell do të thërrasë një takim të nivelit të lartë të dialogut Beograd-Prishtinë në Ohër në Maqedoninë...

Pendarovski: Lajmi pozitiv nga bisedimet në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin

para një jave - Almakos

Lajmi pozitiv në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin, jo vetëm për ato palë që janë të involvuara. Këtë sot në Ohër e ka bërë të ditur presidenti Stevo Pendarovski...

Kovaçevski e takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka uruar bisedime të suksesshme sot në Ohër. Kovacevski, në një shkrim në...

Kurti: Do të flasim për Aneksin e Implementmit, s’ka ende tekst përfundimtar e pa të s’mund të ketë marrëveshje

para një jave - Fakti Ditor

Kreu i Qeverisë së Kosovës Albin Kurti ka thënë se në Ohër është optimist dhe i vëmendshëm dhe se atje do të bëjë më të mirën në interes të Kosovës dhe të gjithë qytetarëve, raporton Gazeta Express. Ai...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Fakti Ditor

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Borell dhe Lajçak takohen me Vuçiqin

para një jave - Bota Press

Presidenti i Serbisë ka takuar në Ohër shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borell dhe të dërguarin special të BE-së për dialog, Miroslav Lajçak. Escobar: Jemi të fokusuar në finalizim të marrëveshjes,...

Escobar: Jemi të fokusuar në finalizim të marrëveshjes, jo në nënshkrim

para një jave - Bota Press

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pak para takimit të Ohrit është deklaruar për pritshmëritë e tij. Escobar në një intervistë dhënë për Radion Evropa...

Ahmeti tregon se çfarë bisedoi me Kurtin para takimit të sotëm në Ohër

para një jave - ATV Live

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se pret rezultate nga bisedimet e sotme në takimin në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë. Ahmeti në një prononcim për medie, pas një takimi të shkurtër që pati me kryeministrin...

Ahmeti: Inkurajova Kurtin për epilog pozitiv të dialogut mbi parimet e proklamuara të njohjes së ndërsjelltë

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se pret rezultate nga bisedimet e sotme në takimin në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë. Ahmeti në një prononcim për medie, pas një takimi të shkurtër që pati me kryeministrin...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Ekonomia Online

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti,...

Kurti do t’u drejtohet mediave pas takimit

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se do t’u drejtohet mediave pas takimit, ndonëse nuk ka treguar për cilin takim e kishte fjalën. Kurti fillimisht në orën 10:30 pritet të takohet me Borrellin e Lajçakun,...

Takimi trepalësh pritet të fillojë nga ora 12:45

para një jave - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, veçse ka nisur takimin në Ohër të Maqedonisë së Veriut shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borrell dhe të dërguarin special të BE-së për dialog, Miroslav Lajçak....

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Revista

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq thotë se sytë e BE-së dhe të Ballkanit...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër

para një jave - Desk.al

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve. Ndërmjetësues...

Kovaçevski takohet me Kurtin në Ohër: E përgëzoj për përkushtimin drejt të ardhmes europiane

para një jave - Desk.al

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër. Edhe pse...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por të finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Shqip

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti,...

Lajmi i fundit! Në këtë orë pritet të nis takimi trilateral

para një jave - Shqip

Kryeministri Kurti dhe presidenti Vuçiq në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja, pritet që të takohen në një takim trilateral. Sipas burimeve të Shqip.com, bëhet e ditur se nga ora 12:40 është...

Ohër: Nisin takimet dypalëshe

para një jave - Dukagjini

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po zhvillon një takim me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit. Pas tij, shefin e politikës së...

Ahmeti: Kjo që bëhet sot është në të mirën e Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se pret rezultate nga bisedimet e sotme në takimin në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë. Ahmeti në një konferencë për media tha se kjo që po bëhet sot është në të mirën...

Agjenda e Ohrit, në ora 10:00 fillojnë takimet

para një jave - GazetaBlic

Zyra e Bashkimit Evropian ka bërë të ditur agjendën e takimeve të 18 marsit që do të mbahen në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Takimet do të fillojnë nga ora 10:00. Atje do të jetë i pranishëm Përfaqësuesi...

Kurti nga Ohri: Nuk kam ardhur për bisedime, por për marrëveshje

para një jave - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e mardhënieve. Mirëpo, ka shtuar se derisa nuk ka tekst të...

Kurti niset për takimin me Borrellin, zgjedh heshtjen para mediave

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka pranuar të flas para nisjes së takimeve për dialogun në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pas takimit që e pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, shefi i ekzekutivit...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ai është pyetur nga gazetarët...

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet me Vuçiqin, fillimisht takim me ndërmjetësuesit

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Express. Fillimisht...

Do të sjellë takimi i Ohrit kthesën? Çfarë pritet të ndodhë në takimin mes Kurtit, Vuçiç dhe Borrell

para një jave - Lexo

Të shtunën takohen në Ohër kryeministri Kurti, presidenti Vuçiq dhe kryediplomati i BE, Josep Borrell. Serbia dhe Kosova duhet të normalizojnë marrëdhëniet, nuk ka rrugë tjetër, tha Borrell para takimit....

Escobar çon mesazh të prerë nga Ohri: S’jemi të fokusuar tek nënshkrimi, por tek finalizimi

para një jave - Periskopi

Escobar çon mesazh të prerë nga Ohri: S’jemi të fokusuar tek nënshkrimi, por tek finalizimi 18 Mar, 11:32 I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron...

Kurti nga Ohri: Nuk kam ardhur për bisedime, por për marrëveshje

para një jave - Pa censure

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e mardhënieve. Mirëpo, ka shtuar se derisa nuk ka tekst të...

Escobar me mesazh të prerë nga Ohri: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Gazeta Metro

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Vuçiqi nis takimin me Borrellin e Lajçakun

para një jave - Revista Kosovarja

Mediat në Serbi po raportojnë se takimi mes presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, me shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borrell, dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, tashmë ka nisur në...

Kurti nga Ohri: Nuk kam ardhur për bisedime – bisedime, por bisedime për marrëveshje

para një jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot se është optimist për takimin që do të zhvillohet sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Ai po ashtu tha se sot në takimin trilateral do ta bëjë më të mirën...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - ATV Live

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në një intervistë me gazetaren e Radios Evropa e Lirë, Doruntina Baliu në Ohër, Maqedoni e Veriut më 18 mars, gjatë...

Pendarovski: Nëse do të ketë lajme pozitive në fund të takimit Kurti-Vuçiq, është mirë për të gjithë rajonin

para një jave - ATV Live

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tha para gazetarëve në Ohër se, nëse do të ketë rezultat pozitiv nga takimi i sotëm mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë, do të ishte i mirë për të...

Nisin takimet dypalëshe

para një jave - Insajderi.org

Presidenti i Serbisë ka takuar në Ohër shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borell dhe të dërguarin special të BE-së për dialog, Miroslav Lajçak. Takimi dypalësh po mbahet në vilën “Biljana”, ndërsa më...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Dukagjini

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka thënë se fokusi në dialogun Kosovë-Serbi mbetet tek finalizimi i marrëveshjes. Gjersa po qëndron në Ohër të Maqedonisë...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Gazeta10

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në një intervistë me gazetaren e Radios Evropa e Lirë, Doruntina Baliu në Ohër, Maqedoni e Veriut më 18 mars, gjatë...

Kurti: Kam ardhur me vullnet të mirë

para një jave - Lajm

Para takimit me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se është optimist dhe se në takim ka ardhur për marrëveshje e jo vetëm për bisedime, njofton Klan Maqedoni....

Kovaçevski e takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër

para një jave - Almakos

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka uruar bisedime të suksesshme sot në Ohër. “Mirëpritje e ngrohtë në Ohër...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - KosovaPress

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Kovaçevski: Takova Kurtin dhe Vuçiqin, presim rezultate

para një jave - Periskopi

Kovaçevski: Takova Kurtin dhe Vuçiqin, presim rezultate 18 Mar, 11:11 Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, i ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që ta shfrytëzojnë momentumin e krijuar...

Kurti: Do të ketë marrëveshje

para një jave - Pa censure

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve. Kurti tha se nuk ka ende pajtim sa i takon...

Publikohen pamjet: Borrell shihet në disponim të mirë në takim me Vucicin

para një jave - Gazeta Metro

Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. RTS ka publikuar...

Presidenti maqedonas publikon pamjet nga pritja e Kurtit dhe Vuçiqit

para një jave - Epoka e Re

Presidenti i Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, ka publikuar pamjet nga pritja që u ka bërë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, presidentit serb, Aleksandër Vuçiqit dhe ndërmjetësuesve nga Bashkimi...

Escobar: S’jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Arbresh

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Epoka e Re

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli sot për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit ndërmjet...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - FaxWeb

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Pendarovski: Lajmet pozitive nga bisedimet në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin

para një jave - Nistori

“Lajmet pozitive në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jenë të mira për të gjithë rajonin, jo vetëm për palët e përfshira”. Këtë e deklaroi sot presidenti Stevo Pendarovski nga Ohri, në...

Takimi i rëndësishëm në Ohër/ Përveç Kurtit, Ahmeti takon edhe përfaqësuesin e BE-së Miroslav Lajçak

para një jave - Lapsi

Përveç takimit me kreun e Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka realizuar edhe një takim tjetër tejet të rëndësishëm në Ohër. Në vigjilje të takimit,...

Momente vendimtare në Ohër, Ali Ahmeti mbështet Albin Kurtin për Kosovën

para një jave - Lapsi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti mëngjesin e sotëm ka qëndruar në Ohër. I shoqëruar nga Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, Ahmeti ka zhvilluar takim me kreun e Qeverisë...

Kurti tregon se a priten zhvillime pozitive nga takimi sot

para një jave - Lapsi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Express. Ai është...

Para takimi vjen reagimi i Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

para një jave - Insajderi.org

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron në Ohër prej nga foli të shtunën për Radion Evropa e Lirë. Escobar do të marrë pjesë në takimet e Ohrit...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Populli

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq thotë se sytë e BE-së dhe të Ballkanit...

Kovaçevski priti në takim Albin Kurtin: Dialogu, mjet i vetëm për zgjidhje të mosmarrëveshjeve

para një jave - Lajm

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar në Ohër takim dypalësh me homologun e tij kosovar Albin Kurti. Kryeministri Kovaçevski i uroi mirëseardhje dhe bisedime të suksesshme, si hap i rëndësishëm...

Vuçiqi nis takimin me Borrellin e Lajçakun

para një jave - Ekonomia Online

Mediat në Serbi po raportojnë se takimi mes presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me shefin e diplomacisë së evropiane, Josep Borrell dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, tashmë ka nisur në Ohër.

Fillon takimi i Vuçiq me Borrell

para një jave - Arbresh

Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Josep Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. RTS ka publikuar pamje...

Para takimit me Vuçiqin, Kurti ‘shijon’ kafen e mëngjesit me Ali Ahmetin

para një jave - Lajmi.net

Një orë para fillimit të takimeve në kuadër të dialogut në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po zhvillon një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ministrin e Punëve...

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Infokusi

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, janë nisur drejt vilës shtetërore “Bilana” në Ohër, ku sot do të mbahet...

BE publikon agjendën e takimit Kurti – Vuçiq sot në Ohër: Nis në orën 10

para një jave - InfoShqip

Zyra e Shtypit e BE njoftoi dje se të shtunën më 18 mars, Përfaqësuesi i Lartë/Zv.presidenti Josep Borrell do të thërrasë një takim të nivelit të lartë të dialogut Beograd-Prishtinë në Ohër në Maqedoninë...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Bota Press

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Borell e Lajçak fillojnë takimin me Vuçiqin

para një jave - Periskopi

Borell e Lajçak fillojnë takimin me Vuçiqin 18 Mar, 11:03 Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin...

Kurti: Jam optimist, i vëmendshëm dhe do të bëjmë më të mirën për Kosovën

para një jave - Bota Press

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

OHËR: A DO TË SHTRIJNË KURTI E VUÇIQ DORËN E PAJTIMIT?

para një jave - KDPolitik

Në vilën “Biljana”në Ohër sapo kanë filluar takimet e ndërmjetësve dhe lehtësuesve euro-amerikanë me përkatësisht kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Kryediplomati...

Kovaçevski priti në takim Albin Kurtin: Dialogu, mjet i vetëm për zgjidhje të mosmarrëveshjeve

para një jave - Zyrtare

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar në Ohër takim dypalësh me homologun e tij kosovar Albin Kurti. Kryeministri Kovaçevski i uroi mirëseardhje dhe bisedime të suksesshme, si hap i rëndësishëm...

Kurti: Jam optimist, do të bëjmë më të mirën për Kosovën

para një jave - ATV Live

Nga Ohri, pak para takimeve me shefin e diplomacisë se BE-së, Josep Borrell dhe emisarin Lajçak, kryeministri Kurti tha se është optimist, por njëkohësisht edhe i vetëdijshëm se do të bëjnë më të mirën...

Kovaçevski takohet me Kurtin: Uroj biseda produktive

para një jave - Press Online

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër. Edhe pse...

Takimi Kurti – Vuçiq në Ohër, të rejat më të fundit

para një jave - Nistori

Sot në qytetin e Ohrit, mbahet takimi i radhës në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimet pritet të nisin në ora 10:00, ndërsa temë diskutimi do...

Kurti në Ohër: Jam optimist, do të bëjmë më të mirën për Kosovën

para një jave - Nistori

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para takimit me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, që mbahet në Ohër, ka thënë se është optimist. Ai po ashtu tha se sot në takimin trilateral do ta bëjë më të mirën...

Para takimi zyrtarë – Vuçiq takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut

para një jave - Insajderi.org

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, takoi në Ohër kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski. Takimi u zhvillua në prag të bisedimeve të Vuçiqit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Insajderi.org

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Kurti: S’ka ende tekst përfundimtar

para një jave - Shqip

Albin Kurti, kreu i Qeverisë së Kosovës ka thënë se në Ohër është optimist dhe i vëmendshëm dhe se atje do të bëjë më të mirën në interes të Kosovës dhe të gjithë qytetarëve. Ai ka thënë se ka udhëtuar...

Kurti në Ohër: Nuk kam ardhur për bisedime për bisedime por për bisedime për marrëveshje (VIDEO)

para një jave - Dukagjini

“Jam optimist, jam i vëmendshëm dhe do të bëjmë më të mirën për Republikën e Kosovës, kushtetuetshmërinë, sovranitetin, integritetin territoria, interesin publik dhe të popullit për të gjithë qytetarët...

Kurti pret që në takimin e sotëm të ketë marrëveshje

para një jave - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ai pret që në takimin e sotëm të ketë marrëveshje. Pak para se të niste takimin me presidentin e Maqedonisë së Veriut dhe më pas me dyshen evropiane, Borrel...

Kovaçevski takohet me Kurtin

para një jave - Shqip

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër. Edhe pse...

Takimi Kurti-Vuçiç | Borrell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë sot te Ohri

para një jave - Euronews

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, deklaroi para takimit të sotëm mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Gazeta10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para fillimit të takimeve të nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi, ka thënë se në Ohër ka ardhur për bisedime për të arritur marrëveshje. Kurti para...

“Kam ardhur për të biseduar për marrëveshje”, Kurti flet para takimit me Vuçiçin

para një jave - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur pak para takimit që do të zhvillojë me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Kurti u shpreh se do të diskutojë për të arritur...

Kovaçevski takon Kurtin dhe Vuçiçin: Bisedimet, të rëndësishme për paqen në rajon

para një jave - Euronews

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar takime të ndara me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Kovaçevski i uroi Kurtit biseda...

Kryeministri i Maqedonisë i uron Kurtit biseda konstruktive në dialog

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar në Ohër me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski. Kovacevski i ka uruar Kurtit jë ditë të suksesshme dhe biseda produktive e të suksesshme...

Kurti: Nuk ka ende dokument përfundimtar për planin e zbatimit të propozimit të BE-së

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk ka ende pajtim sa i takon planit të zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Duke folur për gazetarët në Ohër, ai tha...

Edhe një ballafaqim Kurti-Vuçiq

para një jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, takohen më 18 mars në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve....

Para takimit me Vuçiqin, Kurti takohet me Ali Ahmetin

para një jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takoi në Ohër Ali Ahmetin, kryetar i partisë shqiptare në Maqedoni të Veriut, Bashkimi Demokratik për Integrim. Dy zyrtarët biseduan në prag të takimit të Kurtit me...

Kurti takon Ahmetin

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar në Ohër Ali Ahmetin, kryetar i partisë shqiptare në Maqedoni të Veriut, Bashkimi Demokratik për Integrim. Dy zyrtarët biseduan në prag të takimit të Kurtit...

Kovaçevski i uron sukses Kurtit para takimit me Vuçiqin

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pak para fillimit të takimit trepalësh në Ohër, është takuar me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, i cili i uroi delegacionit kosovar një ditë...

Kovacevski takon Vuçiqin, i uron suksese në bisedimet e sotme në Ohër

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski, ka pritur në takim presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilit i ka uruar bisedime të suksesshme sot në Ohër. Kovacevski, në një shkrim në...

Borrell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë sot te Ohri

para një jave - KosovaPress

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, para takimit të sotëm ka thënë se sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë sot te Ohri. “Pas diplomacisë intensive...

Kurti flet para takimeve: Kam ardhur për bisedime për marrëveshje

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e mardhënieve. Mirëpo, ka shtuar se derisa nuk ka tekst të...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Fakti Ditor

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

Kurti para takimit: Nuk kam ardhur për bisedime por për marrëveshje

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar para takimit të sotëm në Ohër. Kurti në një prononcim për media lidhur me këtë çështje, para takimit tha se ky takim duhet të rezultojë me marrëveshje,...

Kovaçevski takohet me Kurtin: Uroj biseda produktive

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër. Edhe pse...

Telefonata e Kurtit me Cholletin, ZKM jep detaje

para një jave - Infokusi

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për bisedën telefonike që ka zhvilluar mbrëmë kryeministri Albin Kurti me Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, telefonatë e cila erdhi...

Chollet pas bisedës me Kurtin: Zbatimi i Propozimit do të sjellë përfitime të rëndësishme

para një jave - Infokusi

Këshilltari i lartë i Departamentit të Shtetit, Derek Chollet ka zhvilluar të premten në mbrëmje një bisedë telefonike me kryeministrin e vendit, Albin Kurti në prag të takimit të 18 marsit në Ohër të...

Fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit, pastaj mbahet takimi i përbashkët

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen fillimisht veç e veç me ndërmjetësuesit e bisedimeve: shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell,...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër, a do të sjellë kthesën ky takim?

para një jave - Infokusi

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të fokusohet “në finalizimin e aneksit të zbatimit...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Periskopi

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot 18 Mar, 10:34 Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Periskopi

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje 18 Mar, 10:29 Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me...

Albin Kurti takoi Ali Ahmetin para takimeve zyrtare në Ohër

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe delegacioni qeveritar kanë zhvilluar një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, para nisjes zyrtare të takimeve në Ohër të Maqedonisë së Veriut, që priten të fillojnë...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq . Ai është pyetur nga gazetarët...

Albin Kurti arrin në vendin e takimit në Ohër – Pas pak fillon programi i takimeve zyrtare (VIDEO)

para një jave - Pa censure

Zona ku janë mbledhur delegacionet e qeveritare të Kosovës e Serbisë, si dhe zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian për takimin në Ohër, është shtrënguar nën masa të forta të sigurisë. Nga hyrje-daljet...

Borell lajmërohet para takimit Kurti-Vucic: Sytë e BE’së dhe Ballkanit Perëndimor janë në Ohër sot

para një jave - Gazeta Metro

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian (BE), Josep Borell i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vucic ka shkruar para pak minutash...

Kurti para takimit me Vucic: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Borrell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë sot te Ohri

para një jave - ATV Live

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, para takimit të sotëm ka thënë se sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor janë sot te Ohri. “Pas diplomacisë intensive...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje me Serbinë për normalizimin e mardhënieve. Mirëpo, ka shtuar se derisa nuk ka tekst të...

Kovaçevski takohet me Kurtin: Uroj biseda produktive

para një jave - ATV Live

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër. Edhe pse...

Kurti drejt takimit me Borrell

para një jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka pranuar të flas para nisjes së takimeve për dialogun në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pas takimit që e pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, shefi i ekzekutivit...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - Press Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Express. Ai është...

Takimi Kurti – Vuçiq në Ohër, të rejat më të fundit

para një jave - Nistori

Sot në qytetin e Ohrit, mbahet takimi i radhës në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimet pritet të nisin në ora 10:00, ndërsa temë diskutimi do...

Takimi i rëndësishëm në Ohër/ Përveç Kurtit, Ahmeti takon edhe përfaqësuesin e BE-së Miroslav Lajçak

para një jave - Redaksia

Përveç takimit me kreun e Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka realizuar edhe një takim tjetër tejet të rëndësishëm në Ohër. Në vigjilje të takimit,...

Momente vendimtare në Ohër, Ali Ahmeti mbështet Albin Kurtin për Kosovën

para një jave - Redaksia

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti mëngjesin e sotëm ka qëndruar në Ohër. I shoqëruar nga Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, Ahmeti ka zhvilluar takim me kreun e Qeverisë...

Borell: Sytë e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor sot janë në Ohër

para një jave - Shqip

Josep Borell, shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, i cili do të ndërmjetësojë takimin e nivelit të lartë në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksander Vuçiq ka shkruar para pak minutash duke...

“Mbështetje për një sukses historik”, Kurti me Ali Ahmetin dhe Osmanin para dialogut

para një jave - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar paraditen e kësaj të shtune në Ohër me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti dhe ministrin e e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut,...

Pas takimit me Kurtin, Kovaçevski takon Vuçiqin

para një jave - Dukagjini

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka nisur takimet individuale me kryesuesit e palëve të dialogut Kosovë-Serbi. Pas takimit me Kryeministrin e Republikës së Kosovës,...

Kurti: Nuk ka tekst të përfunduar, rrjedhimisht nuk ka marrëveshje

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti ka folur për mediat pas takimit që pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. “Ditën e filluam me kryetarin Ali Ahmeti, pastaj me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski,...

Kurti para takimit: Përderisa s’ka tekst të përfunduar, s’ka as marrëveshje

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur para mediave në lidhje me takimin e sotëm me presidentin serb dhe ndërmjetësve evropianë. Kurti ka deklaruar sot do të diskutohet për planin e zbatimit të...

Agjenda e takimit të nivelit të lartë në Ohër, i pranishëm edhe Escobar

para një jave - Almakos

Zyra e Bashkimit Evropian ditë më parë ka bërë publike agjendën e takimeve të 18 marsit që do të mbahen në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Takimet në Ohër do të fillojnë nga ora 10:00. Në njoftimin e zyrës...

Kovaçevski takohet me Kurtin: Uroj biseda produktive

para një jave - KosovaPress

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski, pak para nisjes së takimeve në kaudër të dialogut Prishtinë-Beograd që do të mbahen në Ohër. Edhe pse...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Express. Ai është...

Para takimit me Vuçiqin, Kurti takon Ali Ahmetin

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur ditën duke e takuar liderin e BDI-së, Alhi Ahmeti. Nga disa pamje të publikuara në media, shihet se në ambientin e hotelit ku po qëndron delegacioni i Kosovës,...

Escobar: Kurti e Vuçiqi janë pajtuar me Marrëveshjen Bazë me 11 pikët fillestare, tani është çështja e Aneksit të zbatimit

para një jave - Radio Kosova e Lire

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, para takimit të 18 marsit në Ohër ka thënë se të dy palët janë pajtuar me Marrëveshjen Bazë – ato 11 pikët fillestare që janë pranuar,...

Dialogu Kosovë-Serbi, DW: Do të sjellë takimi i Ohrit kthesën?

para një jave - FaxWeb

Të shtunën takohen në Ohër kryeministri Kurti, presidenti Vuçiq dhe kryediplomati i BE, Josep Borrell. Serbia dhe Kosova duhet të normalizojnë marrëdhëniet, nuk ka rrugë tjetër, tha Borrell para takimit....

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në takim me Ali Ahmetin dhe Bujar Osmanin

para një jave - Press Online

Para fillimit të dialogut Kosovë Sërbi në Ohër, kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një takim me liderin e BDI-së Ali Ahmeti dhe ministrin e jashtëm të Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani shkruan...

Para fillimit të dialogut Kosovë Sërbi në Ohër,ndërmjetësuesi Lajçak e nisi ditën me takim me Ali Ahmetin

para një jave - Press Online

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak e ka nisur ditën sot me liderin e BDI -së Ali Ahmeti .Bashkërisht në këtë takim midis tyre ka qenë edhe ministri i jashtëm i...

Albin Kurti takoi Ali Ahmetin para takimeve zyrtare në Ohër

para një jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe delegacioni qeveritar kanë zhvilluar një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, para nisjes zyrtare të takimeve në Ohër të Maqedonisë së Veriut, që priten të fillojnë...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq . Ai është pyetur nga gazetarët...

Ohër, Dialogu Kosovë- Serbi/ Shefi i Diplomacisë, Bujar Osmani bashkë me Ali Ahmetin takohet me Lajçak

para një jave - Open-TV

Shefi i Diplomacisë së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, në kuadër të përgatitjeve për vazhdimin e bisedimeve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë, bashkë me kryetarin e Bashkimit...

Kurti takohet me Ali Ahmetin, para takimit me Vuçiqin

para një jave - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takoi në Ohër Ali Ahmetin, kryetar i partisë shqiptare në Maqedoni të Veriut, Bashkimi Demokratik për Integrim. Dy zyrtarët biseduan në prag të takimit të Kurtit me...

Kryeministri Kovaçevski nikoqir i takimit të Ohrit, pritet t’u adresohet mediave pas fillimit zyrtar të takimit

para një jave - Dukagjini

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovachevski, do të jetë nikoqir i takimit të ardhshëm në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga BE-ja, që pritet të mbahet të shtunën...

Ditë vendimtare sot, në Ohër takohen Kurti e Vuçiq

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të mbajnë sot në Ohër të Maqedonisë Veriore takimin e radhës në kuadër të dialogut. Bashkimi Evropian ka informuar se Përfaqësuesi...

Kurti pret rezultate pozitive nga takimi i sotëm

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin serb, Aleksandër Vuçiq. Ai është pyetur nga gazetarët nëse...

Kurti drejt takimit me Borrellin

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka pranuar të flas para nisjes së takimeve për dialogun në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pas takimit që e pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, kryeministri Kurti...

Kurti drejt takimit me Borrell

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka pranuar të flas para nisjes së takimeve për dialogun në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Pas takimit që e pati me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, shefi i ekzekutivit...

BE publikon agjendën e takimit Kurti – Vuçiq sot në Ohër: Nis në orën 10

para një jave - Fakti Ditor

Zyra e Shtypit e BE njoftoi dje se të shtunën më 18 mars, Përfaqësuesi i Lartë/Zv.presidenti Josep Borrell do të thërrasë një takim të nivelit të lartë të dialogut Beograd-Prishtinë në Ohër në Maqedoninë...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në takim me Ali Ahmetin dhe Bujar Osmanin

para një jave - Fakti Ditor

Para fillimit të dialogut Kosovë Sërbi në Ohër, kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një takim me liderin e BDI-së Ali Ahmeti dhe ministrin e jashtëm të Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani shkruan...

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet me Vuçiqin, fillimisht takim me ndërmjetësuesit

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Express. Fillimisht...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër, a do të sjellë kthesën ky takim?

para një jave - Fakti Ditor

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të fokusohet “në finalizimin e aneksit të zbatimit...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - Periskopi

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh 18 Mar, 9:39 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet...

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet me Vuçiqin

para një jave - Periskopi

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet me Vuçiqin 18 Mar, 9:30 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet...

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Periskopi

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti-Vuçiq 18 Mar, 9:14 Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi,...

Fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit, pastaj mbahet takimi i përbashkët

para një jave - Periskopi

Fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit, pastaj mbahet takimi i përbashkët 18 Mar, 9:20 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen fillimisht...

“Kryeministër, a priten zhvillime pozitive”, Kurti: Gjithqysh

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Borrell e Lajçak nisen drejt...

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet me Vucicin, fillimisht takohet me Borrell dhe Lajcak

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Fillimisht Kurti do të zhvillojë...

Para takimit me Vucicin, Kurti takohet me Ali Ahmetin

para një jave - Gazeta Metro

Një orë para fillimit të takimeve në kuadër të dialogut në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po zhvillon një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ministrin e Punëve...

Lajcak e nis ditën me takim me Ali Ahmetin

para një jave - Gazeta Metro

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka nisur ditën duke e takuar liderin e BE-së, Ali Ahmeti. Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka treguar...

Sot mbahet takimi i Kurtit e Vuçiqit në Ohër

para një jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të takohen në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në përpjekje për të arritur akordim për aneksin e planit evropian. Të...

Kryeministri Kurti takohet me Ali Ahmetin e Bujar Osmanin

para një jave - ATV Live

Një orë para fillimit të takimeve në kuadër të dialogut në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po zhvillon një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ministrin e Punëve...

Kurti arrin te vila shtetërore ku do të takohet me Vuçiqin

para një jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur te vila shtetërore “Bilana” në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Express. Fillimisht...

Kovaçevski takon Borrellin: Besojmë në dialogun si e vetmja rrugë drejt progresit dhe zhvillimit

para një jave - Dukagjini

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, është takuar me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, para fillimit të takimit në Ohër...

Lajçak takon Ali Ahmetin

para një jave - Dukagjini

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me udhëheqësin e partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti. Ministri...

Kurti niset në drejtim të Rezidencës

para një jave - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është nisur në drejtim të Rezidencës Shtetërore për takimin me presidentin Aleksandar Vuçiq, të dërguarin e posaçëm të Bashkimi Evropian, Miroslav Lajçak, si dhe shefin...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, nikoqir i dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Shqip

Presidenti i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovachevski, më 18 mars 2023 në Ohër do të jetë nikoqir i dialogut të ardhshëm të ndërmjetësuar nga BE-ja ndërmjet Serbisë dhe Kosovës,...

Çfarë po diskutojnë? Kurti konsumon kafe me Ali Ahmetin para takimit me Vuçiçin

para një jave - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një takim joformal me kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Kurti dhe Ahmeti shihen duke konsumuar...

Kurti bisedon me Ali Ahmetin e Bujar Osmanin, nuk pranon të flasë pas takimit (VIDEO)

para një jave - Dukagjini

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar takime me udhëheqësin e partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti dhe ministrin e Jashtëm...

Kurti takohet me Ali Ahmetin para takimit me Vuçiqin

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti para takimit me zyrtarët e Bashkimit Evropian afër rezidencës presidenciale të Maqedonisë...

Edhe një ballafaqim Kurti-Vuçiq

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të procesit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve. Ndërmjetësues...

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiqin për “përfitimet” nga zbatimi i propozimit evropian

para një jave - Epoka e Re

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Ali Ahmeti në takim me Kryeministrin Kurti para fillimit të takimeve

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka takuar kryetarin e BDI-së ,Ali Ahmeti, me të cilin kanë biseduar rreth takimeve të ditet së sotme. Janë bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e takimeve...

Kurti takohet me Ali Ahmetin e Bujar Osmanin

para një jave - KosovaPress

Një orë para fillimit të takimeve në kuadër të dialogut në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po zhvillon një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ministrin e Punëve...

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Bota Press

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, janë nisur drejt vilës shtetërore “Bilana” në Ohër, ku sot do të mbahet...

Fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit, pastaj mbahet takimi i përbashkët

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen fillimisht veç e veç me ndërmjetësuesit e bisedimeve: shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell,...

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti-Vucic

para një jave - Gazeta Metro

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, janë nisur drejt vilës shtetërore “Bilana” në Ohër, ku sot do të mbahet...

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku do të mbahet takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - ATV Live

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, janë nisur drejt vilës shtetërore “Bilana” në Ohër, ku sot do të mbahet...

Escobar për takimin e Ohrit: Mund të mos ketë marrëveshje, por përparim do të ketë

para një jave - ATV Live

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, duke folur për takimin e Ohrit, në mes kryeminsitrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se do të ketë...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër në kuadër të dialogut

para një jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të mbajnë sot në Ohër të Maqedonisë Veriore takimin e radhës në kuadër të dialogut. Bashkimi Evropian ka informuar se Përfaqësuesi...

Detaje nga Ohëri: Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti-Vuçiq

para një jave - Insajderi.org

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, janë nisur drejt vilës shtetërore “Bilana” në Ohër, ku do të mbahet...

Kurti dhe Vuçiqi fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit ndërkombëtar

para një jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen fillimisht veç e veç me ndërmjetësuesit e bisedimeve: shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell,...

Borrell e Lajçak nisen drejt vilës shtetërore ku mbahet takimi Kurti – Vuçiq

para një jave - Ekonomia Online

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, janë nisur drejt vilës shtetërore “Bilana” në Ohër, ku sot do të mbahet...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër, a do të sjellë kthesën ky takim?

para një jave - Bota Press

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të fokusohet “në finalizimin e aneksit të zbatimit...

Telefonata e Kurtit me Cholletin, ZKM jep detaje

para një jave - Bota Press

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për bisedën telefonike që ka zhvilluar mbrëmë kryeministri Albin Kurti me Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, telefonatë e cila erdhi...

Agjenda e takimit të sotëm në Ohër, ky do të jetë fokusi

para një jave - Bota Press

Zyra e Bashkimit Evropian ka bërë të ditur agjendën e takimeve të 18 marsit që do të mbahen në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Takimet do të fillojnë nga ora 10:00. Atje do të jetë i pranishëm Përfaqësuesi...

Ballafaqimi Kurti-Vucic: Fillimisht takime veç e veç me ndërmjetësuesit, pastaj mbahet takimi i përbashkët

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen fillimisht veç e veç me ndërmjetësuesit e bisedimeve: shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell,...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër, a do të sjellë kthesën ky takim?

para një jave - Insajderi.org

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të fokusohet “në finalizimin e aneksit të zbatimit...

Shqip.com me mbulim special të takimit në Ohër

para një jave - Shqip

Sot e shtunë (18 mars) në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në kuadër të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë mbahet takimi i nivelit të lartë me ndërmjetësimin e BE-së dhe SHBA-së. E, zyrtarë të lartë të Bashkimit...

Kryeministri Kovaçevski nikoqir i takimit të Ohrit, pritet të iu adresohet mediave pas fillimit zyrtar të takimit

para një jave - Dukagjini

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovachevski do të jetë nikoqir i takimit të ardhshëm në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga BE-ja, që pritet të mbahet të shtunën...

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër për planin evropian

para një jave - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ditën e sotme më 18 mars në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Takimi ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian,...

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin për përfitimet nga zbatimi i planit evropian

para një jave - Euronews

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Sot mbahet takimi i Kurtit e Vuçiqit në Ohër

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të mbajnë sot në Ohër të Maqedonisë Veriore takimin e radhës në kuadër të dialogut. Bashkimi Evropian ka informuar se Përfaqësuesi...

Telefonata e Kurtit me Cholletin, nga Qeveria japin detaje

para një jave - Gazeta Metro

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për bisedën telefonike që ka zhvilluar mbrëmë kryeministri Albin Kurti me Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, telefonatë e cila erdhi...

Kurti dhe Vucic takohen sot në Ohër, kjo është agjenda

para një jave - Gazeta Metro

Zyra e Bashkimit Evropian ka bërë të ditur agjendën e takimeve të 18 marsit që do të mbahen në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Takimet do të fillojnë nga ora 10:00. Atje do të jetë i pranishëm Përfaqësuesi...

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër

para një jave - FaxWeb

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar pret rezultate pozitive nga takimi i së shtunës në Ohër mes Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiç. Gjatë vizitës në Kosovë pas takimit që zhvilloi...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër

para një jave - Shqip

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të fokusohet “në finalizimin e aneksit të zbatimit...

Sot takimi Kurti-Vuçiq, në Ohër, Kanal10 me raportim special nga ora 09:00

para një jave - Gazeta10

Në Ohrin e Maqedonisë së Veriut tashmë gjithçka është gati për raundin e ri të takimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut Kosovë...

Para takimit në Ohër Chollet flet me Kurtin

para një jave - Periskopi

Para takimit në Ohër Chollet flet me Kurtin 18 Mar, 7:43 Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për bisedën telefonike që ka zhvilluar mbrëmë kryeministri Albin Kurti me Këshilltarin e lartë të Departamentit...

Takimi Kurti-Vuçiq në Ohër, kjo është agjenda

para një jave - Periskopi

Takimi Kurti-Vuçiq në Ohër, kjo është agjenda 18 Mar, 7:31 Zyra e Bashkimit Evropian ka bërë të ditur agjendën e takimeve të 18 marsit që do të mbahen në Ohër të Maqedonisë së Veriut.Takimet do të fillojnë...

Josef Borell: Kurti e Vuçiq janë pajtuar që propozimi evropian do të jetë rruga drejt normalizimit të marrëdhënieve mes tyre

para një jave - Radio Kosova e Lire

Shefi i BE-së, Josep Borell, ka dhënë disa detaje për takimin në Ohër që pritet të mbahet sot në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarit ë Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në një konferencë për...

Albin Kurti: Në Ohër nuk do të mund të ketë kapitullim të Serbisë, pasi ka ndodhur në Kumanovë, më 9 qershor 1999

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, para takimit të Ohrit, ku përballë do ta ketë kryetarin serb, Aleksandar Vuçiq. Kurti tha se në Ohër nuk do të...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër

para një jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të mbajnë sot në Ohër të Maqedonisë Veriore takimin e radhës në kuadër të dialogut. Bashkimi Evropian ka informuar se Përfaqësuesi...

Chollet për dialogun: Implementimi do të zhbllokojë beneficione për të dyja shtetet

para një jave - ATV Live

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka thënë se implementimi i propozimit evropian për normalizim raportesh midis Kosovës dhe Serbisë do të sillte përfitime të konsiderueshme...

ZKM jep detaje për bisedën telefonike të Kurtit me Chollet

para një jave - Dukagjini

Pas arritjes së tij në Ohër të Maqedonisë, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti kishte zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Chollet....

Chollet për dialogun: Implementimi do të zhbllokojë beneficione për të dyja shtetet dhe

para një jave - KosovaPress

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka thënë se implementimi i propozimit evropian për normalizim raportesh midis Kosovës dhe Serbisë do të sillte përfitime të konsiderueshme...

Kurti e Vuçiq takohen sot në Ohër në kuadër të dialogut

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të mbajnë sot në Ohër të Maqedonisë Veriore takimin e radhës në kuadër të dialogut. Bashkimi Evropian ka informuar se Përfaqësuesi...

Sot takimi Kurt-Vuçiq, në Ohër, Kanal10 me raportim special nga ora 09:00

para një jave - Gazeta10

Në Ohrin e Maqedonisë së Veriut tashmë gjithçka është gati për raundin e ri të takimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut Kosovë...

Sy e veshë nga Ohri, Kurti e Vuçiq takohen sot

para një jave - Dukagjini

Takimi i shumëpërfolur i nivelit të lartë në mes Kryeministrit të Republikës së Kosovës dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të zhvillohet sot, e shtunë, në Ohër të Maqedonisë. Që të dy protagonistët...

Escobar për takimin e Ohrit: Ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - TV21

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, duke folur për takimin e Ohrit, në mes kryeminsitrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se do të ketë...

Borrell pret rezultate pozitive nga takimet e nesërme në Ohër

para një jave - Reporteri

Shefi i Politikës së Jashtme të BE'së, Josep Borrell Para takimit të nesërm Kurti-Vuçiq, në Ohër, Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, dhe ndërmjetësuesi i dialogut, Miroslav Lajçak, kanë darkuar...

Kurti mbrëmë arriti në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

para një jave - Ina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Atje kreu i ekzekutivit kosovar do të takohet me presidentin serb,...

Borrell jep detaje për takimin në Ohër: Marrëveshja është e mirë e shtegu për zbatimin e saj është edhe më i mirë

para një jave - Ina

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka dhënë disa detaje për takimin në Ohër që pritet të mbahet të shtunën mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti...

Vuçiq para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë, në Kushtetutë Kosova është në territorin tonë

para një jave - Ina

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

SHBA-ja zotohet për përfitime për Kosovën e Serbinë nëse nënshkruajnë marrëveshje

para një jave - Koha.net

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka thënë se implementimi i propozimit evropian për normalizim raportesh midis Kosovës dhe Serbisë do të sillte përfitime të konsiderueshme...

Zyrtarët e lartë të BE-së kërkojnë nga Shkupi reforma të shpejta

para një jave - Bota Sot

Përfaqësuesi i lartë për Politikën e Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi po qëndrojnë në Maqedoninë e Veriut, ku morën pjesë në një takim të Këshillit...

Chollet në telefon me Kurtin dhe Vuçiqin: Implementimi i marrëveshjes ka benefite

para një jave - Reporteri

Këshilltari i Lartë i DASh, Derek Chollet Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, për takimin që...

Kurti dhe Vuçiç takohen të shtunën në Ohër

para një jave - Klan

Kurti dhe Vuçiç takohen të shtunën në Ohër SHBA pret rezultate pozitive, protesta në Serbi I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Gabrier Escobar pret rezultate pozitive nga takimi i së shtunës...

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin për “përfitimet” nga zbatimi i propozimit evropian

para një jave - Top Channel

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Pas Kurtit, Chollet telefonon edhe Vuçiqin – tregon përfitimet e Kosovës dhe Serbisë nga zbatimi i Planit evropian

para një jave - Syri.net Kosova

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar biseda të ndara telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pak...

Escobar për takimin e Ohrit: Ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - Syri.net Kosova

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, duke folur për takimin e Ohrit, në mes kryeminsitrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se do të ketë...

Escobar: Jam optimist për një zgjidhje paqësore Kosovë-Serbi

para një jave - Express.mk

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar, tha të premten se është optimist për rezultate pozitive në takimin e së shtunës në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit...

Zbatimi i propozimit evropian, Chollet flet për 'përfitime domethënëse' për të dyja vendet

para një jave - Kallxo

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Chollet foli edhe me Vuçiqin: U pajtuam për rëndësinë e angazhimit konstruktiv

para një jave - RTV 21

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas asaj që kishte me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin për “përfitimet” nga zbatimi i propozimit evropian

para një jave - TV21

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Borrell për takimet e nesërme: Patjetër që do të jenë pozitive

para një jave - GazetaBlic

Ka përfunduar darka në mes të përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe të dërguarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Gazetari i Klan Kosovës, Hekuran Sokoli,...

Takimi me Vuçiçin në Ohër, Kurti: Të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme

para një jave - Top Channel

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka biseduar me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet sapo ka mbërritur në Ohër. Kurti tha se me Cholletin “diskutuam rëndësinë e kësaj fundjave...

Escobar për takimin e Ohrit: Ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - Top Channel

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç do të ketë rezultate, por shtoi se ndoshta nuk...

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin për “përfitimet” nga zbatimi i propozimit evropian

para një jave - Panorama

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Kurti, bisedë telefonike me Chollet nga Ohri: Të përkushtuar që të nesërmen ta bëjmë ditë suksesi

para një jave - Syri

Nga Ohri, ku ka mbërritur sot, kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Kurti, nëpërmjet një njoftimi të shkurtër...

Pas Kurtit, Chollet telefonon edhe Vuçiqin – tregon përfitimet e Kosovës dhe Serbisë nga zbatimi i Planit evropian

para një jave - Telegrafi

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar biseda të ndara telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pak...

Kurti: Në Ohër shkoj me vullnet të mirë për të normalizuar marrëdhëniet me Serbinë

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në “360 Gradë” që do të transmetohet sonte në Alsat shprehet se në Ohër nuk do të ndodh kapitullimi i Serbisë, sepse sipas tij një gjë e tillë veçmë ka ndodhur në Kumanovë,...

Chollet telefonin Kurtin e Vuçiqin, premton përfitime nëse merren vesh

para një jave - Gazeta Express

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka bërë të ditur se sot, një ditë para takimit në Ohër, ka zhvilluar biseda telefonike me dy protagonistët, kryeministrin Albin Kurti dhe...

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin për “përfitimet” nga zbatimi i propozimit evropian

para një jave - Klan

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin për “përfitimet” nga zbatimi i propozimit evropian Këshilltari i Lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë...

Escobar për takimin e Ohrit: Ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - Klan Kosova

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, duke folur për takimin e Ohrit, në mes kryeminsitrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se do të ketë...

Kurti i thotë Cholletit se Kosova është e përkushtuar që takimi i Ohrit të jetë i suksesshëm

para një jave - RTV 21

Pak orë para ditës së takimit me presidentin e Serbisë në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka thënë këshilltarit të lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek...

Kurti i thotë Cholletit se Kosova është e përkushtuar që takimi i Ohrit të jetë i suksesshëm

para një jave - Koha.net

Pak orë para ditës së takimit me presidentin e Serbisë në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka thënë këshilltarit të lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek...

Escobar: Plani evropian siguron paqe afatgjate dhe integrim në strukturat euroatlantike

para një jave - Koha.net

Emisari i Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH), Gabriel Escobar, e ka kualifikuar të premten si mundësi të jashtëzakonshme për paqe të qëndrueshme dhe zhbllokim të potencialit në rajonin e Ballkanit...

Chollet flet me Kurtin e Vuçiqin për “përfitimet” e zbatimit të planit

para një jave - RTK

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka biseduar me liderët e Kosovës dhe Serbisë në lidhje me propozimin evropian për normalizimin e raporteve ndërmjet dy vendeve. Chollet...

Albin Kurti: Të përkushtuar që dita e nesërme të jetë e suksesshme

para një jave - ABC News

Kryeministri Albin Kurti, pas arritjes në Ohër, ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të shtetit, Derek Chollet, në prag të takimit të nesërm me presidentin...

Vuçiq para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë, në Kushtetutë Kosova është në territorin tonë

para një jave - TV21

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Escobar për takimin e Ohrit: Ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - Syri

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, duke folur për takimin e Ohrit, në mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç, ka thënë se do të ketë...

Kurti, bisedë telefonike me Cholletin nga Ohri: Të përkushtuar që të nesërmen ta bëjmë ditë suksesi

para një jave - Syri

Nga Ohri, ku ka mbërritur sot, kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Kurti, nëpërmjet një njoftimi të shkurtër...

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin për “përfitimet” nga zbatimi i propozimit evropian

para një jave - Klan Macedonia

Këshilltari i Lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Kurti, bisedë telefonike me Cholletin nga Ohri: Të përkushtuar që të nesërmen ta bëjmë ditë suksesi

para një jave - Syri.net Kosova

Nga Ohri, ku ka mbërritur sot, kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Kurti, nëpërmjet një njoftimi të shkurtër...

Kurti në Ohër, telefonatë me Cholletin: Kosova e përkushtuar që e nesërmja të jetë ditë suksesi

para një jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Këshilltari i Lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Fotografi ilustruese. Kryeministri i vendit, Albin Kurti, tashmë ka arritur në Ohër, aty...

Chollet pas Kurtit thërret Vuçiqin: U pajtuam për rëndësinë e angazhimit konstruktiv

para një jave - Klan Kosova

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas asaj që kishte me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

Lajçak flet për takimin: Duhet pritur ditën e nesërme

para një jave - GazetaBlic

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak janë duke darkuar para takimit të nesërm në Ohër, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, BE zbardh axhendën. Borrell jep detaje

para një jave - NOA

MAQEDONI E VERIUT- Nesër më datë 18 mars, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, në kuadër të dialogut...

BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

para një jave - Top Channel

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

para një jave - Albeu

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Zyrtarët e lartë të BE-së kërkojnë nga Shkupi reforma të shpejta

para një jave - Panorama

Përfaqësuesi i lartë për Politikën e Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi po qëndrojnë në Maqedoninë e Veriut, ku morën pjesë në një takim të Këshillit...

Kovaçevski priti delegacionin amerikan / Escobar dhe Aggeler në Ohër në prag të takimit Kurti – Vuçiq

para një jave - Shqipmedia

Kryeministri i Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski ka pritur në Ohër Përfaqësuesin Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, gabriel Escobar dhe Ambasadoren e SHBA-së në Shkup, Angela Aggeler, informon KlanM....

Kurti bisedon me Këshilltarin e lartë të DASh-it për takimin e nesërm

para një jave - Indeks online

Pas arritjes në Ohër, para takimit të nesërm të nivelit të lartë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të fasilituar nga Bashkimi Evropian, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, zhvilloi një bisedë...

BE me plan konkret për zbatimin e propozimit evropian

para një jave - Indeks online

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Albin Kurti arriti në Ohër

para një jave - TV21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tashmë ka arritur në Ohër. Atje të shtunën, më 18 mars, do të takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin do të diskutojnë për planin franko-gjerman,...

Kurti bisedon me Cholletin: Kosova, e përkushtuar që dita e nesërme të jetë e suksesshme

para një jave - Zeri

Kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar bisedë telefonike me Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Bëhet e ditur se ata biseduan për takimin e nesërm në Ohër dhe për zhvillimet...

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiqin për “përfitimet” nga zbatimi i propozimit evropian

para një jave - ABC News

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Kovaçevski priti delegacionin amerikan / Escobar dhe Aggeler në Ohër në prag të takimit Kurti – Vuçiq

para një jave - Aktuale

Kryeministri i Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski ka pritur në Ohër Përfaqësuesin Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, gabriel Escobar dhe Ambasadoren e SHBA-së në Shkup, Angela Aggeler, informon KlanM....

Chollet pas bisedës me Kurtin: Zbatimi i marrëveshjes do të thoshte përfitime për të dyja vendet

para një jave - OraInfo

Chollet pas bisedës me Kurtin: Zbatimi i marrëveshjes do të thoshte përfitime për të dyja vendet. Këshilltari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka konfirmuar bisedën telefonike...

Kurti ka mbërritur në Ohër, Vuçiqi akoma jo

para një jave - Syri.net Kosova

Kanë mbërritur delegacionet e mëdha që do të jenë pjesë e takimit në mes kryeministrit Albin Kurti e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq. Rreth orës 18:00 në Ohër ka mbërritur shefi i Qeverisë së Kosovës,...

BE-ja do të prezantojë 'plan të konsoliduar' për zbatimin e propozimit

para një jave - Kallxo

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Escobar: Jam optimist për një zgjidhje paqësore Kosovë-Serbi

para një jave - Vizion Plus

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar, tha të premten se është optimist për rezultate pozitive në takimin e së shtunës në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit...

Kurti bisedon me Cholletin para takimit të Ohrit: Jemi të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nga Ohri ku të shtunën do të ketë një ditë të gjatë me takime, ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet....

Kurti, bisedë telefonike me Cholletin nga Ohri: Të përkushtuar që të nesërmen ta bëjmë ditë suksesi

para një jave - Gazeta Express

Nga Ohri, ku ka mbërritur sot, kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Kurti, nëpërmjet një njoftimi të shkurtër...

Chollet ua bën të qartë Kurtit dhe Vuçiqit: Zbatimi i propozimit evropian sjell përfitime

para një jave - GazetaBlic

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Kurti flet me Cholletin: Të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka biseduar me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, me të mbërritur në Ohër. Kurti tha se me Cholletin “diskutuam rëndësinë e kësaj fundjave...

Kovaçevski priti delegacionin amerikan / Escobar dhe Aggeler në Ohër në prag të takimit Kurti – Vuçiq

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski ka pritur në Ohër Përfaqësuesin Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, gabriel Escobar dhe Ambasadoren e SHBA-së në Shkup, Angela Aggeler, informon KlanM....

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiqin për “përfitimet” nga zbatimi i propozimit evropian

para një jave - Evropa e Lirë

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Chollet në aksion një ditë para takimit, e telefon edhe Vuçiqin

para një jave - Bota Sot

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas asaj që kishte me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

Kovaçevski pret Ecobarin: Maqedonia e Veriut njihet si partnere e besueshme e bashkësisë ndërkombëtare

para një jave - Shqipmedia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski priti në takim përfaqësuesin special të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendës-ndihmësin e sekretarit shtetëror të SHBA-ve, Gabriel Escobar....

Kovaçevski-Escobar: Maqedonia e Veriut, partnere e besueshme e bashkësisë ndërkombëtare

para një jave - Aktuale

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski priti në takim përfaqësuesin special të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendës-ndihmësin e sekretarit shtetëror të SHBA-ve, Gabriel Escobar....

Kurti bisedon me Chollet: Kosova e përkushtuar që dita e nesërme të jetë e suksesshme

para një jave - Kallxo

Një ditë para takimit në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ndërmjet kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e lartë...

Takimi në Ohër/ BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

para një jave - TV21

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Kurti bisedon me Cholletin pasi mbërrin në Ohër, i shpreh përkushtimin për takimin e nesërm

para një jave - Klan Macedonia

Pas arritjes në Ohër, para takimit të nesërm të nivelit të lartë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të fasilituar nga Bashkimi Evropian, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, zhvilloi një bisedë...

Escobar: Asociacionin pres ta bëjë kjo Qeveri, sepse na duhet progres menjëherë

para një jave - Syri.net Kosova

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka sqaruar një deklaratë të tij të ditëve të fundit, kur tha se asociacioni duhet të bëhet por pyetja është se cila qeveri duhet...

Amerika pret lajm të mirë nga Ohri

para një jave - Syri.net Kosova

Qyteti i Maqedonisë së Veriut, Ohri, do të jetë nikoqir i takimit në nesërm në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e presidentit serb, Aleksandar Vudar Vuçiq. E pikërisht për këtë shkak nga ky qytet...

Kovaçevski sonte takon Escobarin, nesër Kurtin, Vuçiqin, Borrellin e Lajçakun

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, si nikoqir i takimit Kosovë – Serbi, këtë të premte do të takohet me zëvendësndihmës sekretarin amerikan, Gabriel Escobar. Ndërsa, i pari i qeverisë...

Escobar para takimit në Ohër: Rezultate do të kemi, por ndoshta jo edhe marrëveshje finale

para një jave - Reporteri

Gabriel Escobar I dërguari i ShBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka folur për pritjet e tij nga takimi i nesërm Kurti-Vuçiq në Ohër, pas vizitës që pati në Kosovë dhe Beograd. Escobar është...

Kush do ta themelojë Asociacionin, Escobar: Sigurisht pres që Qeveria Kurti, na duhet progres i menjëhershëm

para një jave - Reporteri

Albin Kurti dhe Gabriel Escobar. Fotografi nga arkivi. I dërguari i ShBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim nga...

Chollet pas Kurtit bisedë edhe me Vuçiqin: U pajtuam për rëndësinë e angazhimit konstruktiv

para një jave - GazetaBlic

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas asaj që kishte me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

SHBA-ja zotohet për përfitime për Kosovën e Serbinë nëse nënshkruajnë marrëveshje

para një jave - InfoShqip

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka thënë se implementimi i propozimit evropian për normalizim raportesh midis Kosovës dhe Serbisë do të sillte përfitime të konsiderueshme...

Kovaçevski pret Ecobarin: Maqedonia e Veriut njihet si partnere e besueshme e bashkësisë ndërkombëtare

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski priti në takim përfaqësuesin special të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendës-ndihmësin e sekretarit shtetëror të SHBA-ve, Gabriel Escobar....

Borrell dhe Blinken bisedojnë për takimin e Ohrit

para një jave - Vizion Plus

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka biseduar përmes telefonit me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, lidhur me takimin e së shtunës në Ohër, midis liderëve të Kosovës...

BE do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

para një jave - Klan

BE do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur...

Escobar ishte Kosovë para takimit, krerët shtetërorë e duan njohjen në qendër (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Tre liderët më të mëdhenj të shtetit, të premten pritën të njëjtin mysafir. Secilit veç e veç u shkoi në zyrë i dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Ky qe shansi që presidentja...

Kryeministri Kurti bisedoi me Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Chollet

para një jave - Bota Sot

Pas arritjes në Ohër, para takimit të nesërm të nivelit të lartë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të fasilituar nga Bashkimi Evropian, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, zhvilloi një bisedë...

Escobar: Për Serbinë ka shumë kërkesa, nga të gjitha ato përfiton Kosova

para një jave - Bota Sot

I dërguar i Posaçëm i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka folur për propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Ai theksoi se është e rëndësishme që...

Borrell në Shkup: Ky është një vit kyç për eurointegrimet

para një jave - Top Channel

Përfaqësuesit e lartë evropianë kanë bërë thirrje për arritjen e konsensusit të brendshëm politik në Maqedoninë e Veriut për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, në mënyrë që vendi të ecë përpara drejt...

Kurti: Të përkushtuar që dita e nesërme të jetë e suksesshme

para një jave - RTK

Kryeministri Albin Kurti, pas arritjes në Ohër, ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të shtetit, Derek Chollet, në prag të takimit të nesërm me presidentin...

Borrell dhe Blinken biseduan për takimin e Ohrit

para një jave - Portalb

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka biseduar përmes telefonit me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, lidhur me takimin e së shtunës në Ohër, midis liderëve të Kosovës...

Kryeministri Kurti bisedon me Cholletin: Të përkushtuar që të nesërmen ta bëjmë ditë suksesi

para një jave - OraInfo

Kurti, bisedë telefonike me Cholletin nga Ohri: Të përkushtuar që të nesërmen ta bëjmë ditë suksesi. Nga Ohri, ku ka mbërritur sot, kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin...

Vuçiq para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë

para një jave - Kallxo

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Kovaçevski priti delegacionin amerikan / Escobar dhe Aggeler në Ohër në prag të takimit Kurti – Vuçiq

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski ka pritur në Ohër Përfaqësuesin Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, gabriel Escobar dhe Ambasadoren e SHBA-së në Shkup, Angela Aggeler, informon KlanM....

Kurti bisedë telefonike me Chollet: Të përkushtuar që të nesërmen ta bëjmë ditë suksesi

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Kurti, nëpërmjet një njoftimi të shkurtër në Twitter, ka thënë se gjatë bisedës...

Kovaçevski: Maqedonia e Veriut është faktor stabiliteti në rajon, kemi mbështetje të plotë nga BE në rrugën evropiane

para një jave - Opinion.mk

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, mbajti konferencë për media së bashku me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe nënkryetarin...

Borrell dhe Blinken bisedojnë për takimin e Ohrit

para një jave - Portalb

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka biseduar përmes telefonit me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, lidhur me takimin e së shtunës në Ohër, midis liderëve të Kosovës...

Borrell dhe Blinken bisedojnë për takimin e Ohrit: Koha për të bërë hapa pë...

para një jave - BalkanWeb

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka biseduar përmes telefonit me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, lidhur me takimin e së shtunës në Ohër, midis liderëve të Kosovës...

Escobar: Asociacioni është detyrim ligjor, për Serbinë ka shumë kërkesa nga të cilat fiton Kosova

para një jave - Gazeta Express

I dërguar i Posaçëm i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka folur për propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Ai theksoi se është e rëndësishme që...

Escobar: Asociacionin pres ta bëjë kjo Qeveri, sepse na duhet progres menjëherë

para një jave - Gazeta Express

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka sqaruar një deklaratë të tij të ditëve të fundit, kur tha se asociacioni duhet të bëhet por pyetja është se cila qeveri duhet...

Vuçiç para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë

para një jave - Klan

Vuçiç para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën...

Kurti ka mbërritur në Ohër, Vuçiqi akoma jo

para një jave - Klan Kosova

Kanë mbërritur delegacionet e mëdha që do të jenë pjesë e takimit në mes kryeministrit Albin Kurti e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq. Rreth orës 18:00 në Ohër ka mbërritur shefi i Qeverisë së Kosovës,...

Amerika pret lajm të mirë nga Ohri (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Qyteti i Maqedonisë së Veriut, Ohri, do të jetë nikoqir i takimit në nesërm në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e presidentit serb, Aleksandar Vudar Vuçiq. E pikërisht për këtë shkak nga ky qytet...

Sqarohet Escobar: Ja pse pres që Asociacionin ta bëjë Qeveria Kurti

para një jave - Bota Sot

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka sqaruar një deklaratë të tij të ditëve të fundit, kur tha se asociacioni duhet të bëhet por pyetja është se cila qeveri duhet...

Escobar: Plani evropian siguron paqe afatgjate dhe integrim në strukturat euro-atlantike

para një jave - Koha.net

Emisari i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, e ka kualifikuar si mundësi të jashtëzakonshme për paqe të qëndrueshme në rajon dhe për integrim në strukturat euro-atlantike,...

Kurti: Serbia nuk mund të kapitullojë në Ohër, e bëri në Kumanovë

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia nuk mund të kapitullojë në takimin e së shtunës në Ohër, pasi siç ka deklaruar ai, atë e bëri në Kumanovë më 9 qershor 1999. Në një intervistë për...

Takimi i Ohrit/ Escobar: M,es Kurtit dhe Vuçiçit, ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - RTSH

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka deklaruar se takimi i Ohrit mes kryeminstrit Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç mund të mos rezultojë me një marrëveshje...

Takimi i Ohrit, Albin Kurti mbërrin në Maqedoninë e Veriut

para një jave - ABC News

OHËR- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti tashmë ka arritur në Ohër. Të shtunën, më 18 mars, do të takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, me të cilin do të diskutojnë për planin franko-gjerman,...

Kurti arrin në Ohër, Borrell konsultohet me Blinken

para një jave - Aktuale

Bashkimi Europian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës bashkërendojnë qëndrimet përpara raundit të ri të dialogut Kosovë-Serbi në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Marketing Kryediplomatët Josep Borrell dhe...

Escobar për takimin e Ohrit: Ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - Infokusi

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, duke folur për takimin e Ohrit, në mes kryeminsitrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se do të ketë...

Amerika pret lajm të mirë nga Ohri

para një jave - Syri

Qyteti i Maqedonisë së Veriut, Ohri, do të jetë nikoqir i takimit në nesërm në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e presidentit serb, Aleksandar Vudar Vuçiq. E pikërisht për këtë shkak nga ky qytet...

Borrell e informon Blinkenin për takimin e nesërm Kurti-Vuçiq në Ohër

para një jave - Syri.net Kosova

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka zhvilluar një bisedë me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, në lidhje me takimin e nesërm në Ohër, në mes...

Vuçiq para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë

para një jave - Klan Macedonia

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Arrijnë në Ohër Kovaçevski, Lajçak dhe Borrell – Takime edhe me Vuçiqin dhe Kurtin

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, së bashku me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri dhe Zëvendës Presidentin e Komisionit Evropian Josep Borrell dhe Përfaqësuesin Special të...

Kurti arrin në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

para një jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Atje, kreu i ekzekutivit kosovar do të takohet me presidentin serb,...

Borrell e Blinken bisedojnë në telefon para takimit Kurti-Vuçiq në Ohër, pajtohen që nesër është kohë e duhur për hapa përpara

para një jave - Gazeta Express

Sot, shefi i Diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Sipas komunikatës së BE’së, diskutimi i tyre u përqendrua në takimin...

Borrell dhe Blinken bisedojnë për takimin e Ohrit

para një jave - Klan

Borrell dhe Blinken bisedojnë për takimin e Ohrit Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka biseduar përmes telefonit me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, lidhur me takimin...

Kovaçevski sonte takon Escobarin, nesër Kurtin, Vuçiqin, Borrellin e Lajçakun

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, si nikoqir i takimit Kosovë – Serbi, këtë të premte do të takohet me zëvendësndihmës sekretarin amerikan, Gabriel Escobar. Ndërsa, i pari i qeverisë...

Kovaçevski priti delegacionin amerikan / Escobar dhe Aggeler në Ohër në prag të takimit Kurti – Vuçiq

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski ka pritur në Ohër Përfaqësuesin Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, gabriel Escobar dhe Ambasadoren e SHBA-së në Shkup, Angela Aggeler, informon KlanM....

Kurti mbërrin në Ohër, nesër takohet me Vuçiçin

para një jave - Top Channel

Kryeministri kosovar, Albin Kurti tashmë ka mbërritur në Ohër. Nesër më 18 mars ai do të takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, me të cilin do të diskutojnë për planin franko-gjerman, që parashikon...

Borrell dhe Blinken diskutojnë për takimin Kosovë-Serbi në Ohër

para një jave - Top Channel

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka biseduar me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, në lidhje me takimin e nesërm në Ohër. Borrell ka thënë se e ka informuar Blinkenin për raundin...

Borrell bisedon me Blinkenin, diskutojnë për takimin e nesërm në Ohër

para një jave - RTV 21

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka biseduar me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, në lidhje me takimin e nesërm në Ohër. Borrell ka thënë se e ka informuar Blinkenin për raundin...

Borrell me porosi për Maqedoninë e Veriut: Ky vit është kyç, nuk do të ketë ofertë më të mirë

para një jave - RTV 21

Përfaqësuesit e lartë të BE, Josep Borrell dhe Oliver Varhelji në takimin e 16 të Këshillit për stabilizim dhe asociacion me porosi optimiste se presin që Maqedonia të bëhet pjesë e BE-së. Megjithatë që...

Kurti arrin në Ohër, të shtunën takohet me Vuçiq

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tashmë ka arritur në Ohër. Atje të shtunën, më 18 mars, do të takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin do të diskutojnë për planin franko-gjerman,...

Nikoqiri i takimit të Ohrit sonte takohet me Escobarin, nesër me Kurtin dhe Vuçiqin

para një jave - Bota Sot

Dimitar Kovaçevski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, sonte do të takohet me zëvendësndihmës sekretarin amerikan, Gabriel Escobar. Derisa nesër ai do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin,...

Borrelli bisedon me Blinkenin: Koha e duhur që Kosova e Serbia të bëjnë hapa përpara

para një jave - Koha.net

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, dhe sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, kanë thënë është “koha e duhur që Kosova dhe Serbia të bëjnë...

Borrell: Takimi i Ohrit, mundësi që s’duhet humbur

para një jave - Koha.net

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka thënë se takimi i së shtunës në Ohër midis krerëve të Kosovës dhe Serbisë është “rast që s’duhet humbur”....

BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

para një jave - GazetaBlic

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Themelimi i Asociacionit është obligim, thotë Escobar

para një jave - GazetaBlic

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në intervistën për RTV21 foli edhe për formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, duke theksuar se një marrëveshje për...

Borell në Shkup: Po bëjmë përpjekje për një të ardhme të përbashkët

para një jave - DW

Këshilli për Stabilizim dhe Asocim mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut u mbajt për herë të parë në Shkup. Në Shkup u mbajt takimi i 16-të i Këshillit për Stabilizim dhe Asocimit ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë...

Borrell në Kuvendin e Maqedonisë – Pritet nga Xhaferi dhe përfaqësues të grupeve parlamentare

para një jave - Shqipmedia

Kryetari i Kuvendit të Republikë së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Josep Borrell, përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë dhe nënkryetar...

Kurti e Vuçiqi takohen në Ohër/ Kurti vjen me vullnet, qëllim e besim të mirë

para një jave - TV21

Nesër në Ohër do të takohen Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq në kuadër të dialogut për zgjidhje mes dy vendeve. Në një deklaratë për media, Kurti sot është shprehur...

Escobar thotë se nevojitet progres i menjëhershëm: Asociacionin pres ta bëjë kjo Qeveri

para një jave - Indeks online

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka sqaruar një deklaratë të tij të ditëve të fundit, kur tha se asociacioni duhet të bëhet por pyetja është se cila qeveri duhet...

Kryeministri Albin Kurti arrin në Ohër

para një jave - Syri.net Kosova

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka arritur para pak minutash në Ohër, qytet ky në Maqedoninë e Veriut ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Kurti fillimisht do të takohet me Përfaqësuesin...

Borrell jep detaje për takimin në Ohër: Marrëveshja është e mirë e shtegu për zbatimin e saj është edhe më i mirë

para një jave - Syri.net Kosova

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka dhënë disa detaje për takimin në Ohër që pritet të mbahet të shtunën mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti...

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara takimit të Ohrit, ku përballë do ta ketë presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Kurti tha se në Ohër...

Vuçiq për takimin në Ohër: S’jam shumë optimist nëse do të lëvizin gjërat përpara

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti i Serbisë Aleksander Vucic ka folur edhe sot për takimin që do të mbahet të shtunën në Ohër. Ai ka thënë se shpreson për një bisedë të mirë, ndërkohë për atë nëse do të ketë lëvizje përpara...

BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

para një jave - ABC News

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Kurti bisedon me Cholletin para takimit të Ohrit: Jemi të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nga Ohri ku të shtunën do të ketë një ditë të gjatë me takime, ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet....

Vuçiq për takimin në Ohër: S’jam shumë optimist nëse do të lëvizin gjërat përpara

para një jave - Reporteri

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq Presidenti i Serbisë Aleksander Vucic ka folur edhe sot për takimin që do të mbahet të shtunën në Ohër. Ai ka thënë se shpreson për një bisedë të mirë, ndërkohë për atë...

Borrell telefonon Blinkenin një ditë para takimit në Ohër: Koha për hapa konkretë drejt integrimit të Kosovës e Serbisë në BE

para një jave - Reporteri

Josep Borrell dhe Antony Blinken. Fotografi nga arkivi. Shefi i Diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Kjo bisedë e Borrell...

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje, në Ohër shkoj me vullnet të mirë

para një jave - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti. Fotografi nga arkivi. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, një ditë para ballafaqimit me presidentin Vuçiq në Ohër, ka thënë se në atë takim po shkon me vullnet të mirë. Kurti...

Gabriel Escobar: Asociacionin pres ta bëjë kjo Qeveri, sepse na duhet progres menjëherë

para një jave - OraInfo

Escobar: Asociacionin pres ta bëjë kjo Qeveri, sepse na duhet progres menjëherë. I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka sqaruar një deklaratë të tij të ditëve të fundit,...

Kurti arrin në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

para një jave - Sharri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Atje kreu i ekzekutivit kosovar do të takohet me presidentin serb,...

Kurti arrin në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Atje kreu i ekzekutivit kosovar do të takohet me presidentin serb,...

Vuçiq për takimin në Ohër: S’jam shumë optimist nëse do të lëvizin gjërat përpara

para një jave - Koha.mk

Presidenti i Serbisë Aleksander Vucic ka folur edhe sot për takimin që do të mbahet të shtunën në Ohër. Ai ka thënë se shpreson për një bisedë të mirë, ndërkohë për atë nëse do të ketë lëvizje përpara...

Borrell: Shpresoj se pamja e Ohrit do të krijojë atmosferë të mirë për të arritur një marrëveshje

para një jave - Klan Kosova

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka folur në lidhje me takimin e nesërm të Kosovës dhe Serbisë në Ohër. Borrell në një konferencë të përbashkët me presidentin e Maqedonisë së Veriut,...

Vuçiq para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë, në Kushtetutë Kosova është në territorin tonë

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Escobar për takimin e Ohrit: Rezultate do të kemi, por ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - GazetaBlic

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, para takimit të 18 marsit në Ohër ka dhënë një intervistë për RTV21, në të cilën ka folur për takimin e neserm në Ohër mes kryeministrit...

BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

para një jave - Evropa e Lirë

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Borrell shpreson që pamja e Liqenit të Ohrit do t’i ndihmojë Kurtin e Vuçiqin për ta arritur një marrëveshje

para një jave - Bota Sot

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka folur në lidhje me takimin e nesërm të Kosovës dhe Serbisë në Ohër. Borrell në një konferencë të përbashkët me presidentin e Maqedonisë së Veriut,...

Escobar për takimin e Ohrit: Rezultate do të kemi, por ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - GazetaBlic

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, para takimit të 18 marsit në Ohër ka dhënë një intervistë ekskluzive për RTV21, në të cilën ka folur për takimin e neserm në Ohër...

Borrell: Takimi i Ohrit, mundësi që nuk duhet humbur

para një jave - RTK

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka bërë publike disa detaje për takimin që pritet të mbahet nesër në Ohër, mes kryeministrit të Kosovës, Albin...

Jo veç Kurtin, Chollet telefonon edhe Vuçiqin: E quan bisedë të shkëlqyeshme

para një jave - Lajmi.net

Këshilltari i Lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet pak çaste pasi bisedoi me Kurtin, ka telefonuar edhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Përmes një cicërime në rrjetin social “Twitter”,...

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara takimit të Ohrit, ku përballë do ta ketë presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Kurti tha se në Ohër...

Chollet telefonin Kurtin e Vuçiqin, premton përfitime nëse merren vesh nesër

para një jave - Infokusi

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka bërë të ditur se sot, një ditë para takimit në Ohër, ka zhvilluar biseda telefonike me dy protagonistët, kryeministrin Albin Kurti dhe...

Chollet ua bën të qartë Kurtit dhe Vuçiqit: Zbatimi i propozimit evropian sjell përfitime

para një jave - Flaka

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Vuçiq para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë, në Kushtetutë Kosova është në territorin tonë

para një jave - Flaka

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Borell në Shkup: Po bëjmë përpjekje për një të ardhme të përbashkët

para një jave - Periskopi

Borell në Shkup: Po bëjmë përpjekje për një të ardhme të përbashkët 17 Mar, 23:58 Këshilli për Stabilizim dhe Asocim mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut u mbajt për herë të parë në Shkup. Në Shkup u mbajt...

Escobar: Jam optimist për një zgjidhje paqësore Kosovë-Serbi

para një jave - Zyrtare

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar, tha të premten se është optimist për rezultate pozitive në takimin e së shtunës në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit...

Chollet zbulon detaje nga telefonata me Kurtin dhe Vuçiqin

para një jave - Shqip

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka deklaruar se nënshkrimi i marrëveshjes nga Kosova dhe Serbia, do tu sillte atyre, përfitime. Në dy statuse në Twitter, Chollet...

Eskobar optimist për rezultate pozitive në Ohër

para një jave - Zhurnal

Shkup, 17 mars – I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriell Eskobar, tha se pret takim produktiv në Ohër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nesër. “Jam shumë optimist për një zgjidhje paqësore...

Kovaçevski: Nuk kam dyshime se jemi në rrugën e duhur, në rrugën evropiane

para një jave - Koha.mk

Kryeministri i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski sot mbajti konferencë të përbashkët me përfaqësuesin e BE-së për Punë të Jashtme dhe nënkryetar i KE-së, Joseph Borell. “Me përgjegjësi mund të them se kemi...

Borell: Gjuha maqedonase si një nga gjuhët zyrtare në BE është realitet

para një jave - Zhurnal

Shkup, 17 m ars – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Zhozep Borell, Përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri...

Kurti nga Ohri: Jam i interesuar për marrëveshje, Serbia ka kapituluar një herë në Kumanovë

para një jave - Gazeta Express

Disa orë para takimit të planifikuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Ohër, kryeministri i Kosovës Albin Kurti është shprehur besimplotë se do të arrihet një marrëveshje. Ai ka thënë se Serbia...

Borrell: Ky është një vit kyç për eurointegrimet

para një jave - Gazeta Express

Përfaqësuesit e lartë evropianë kanë bërë thirrje për arritjen e konsensusit të brendshëm politik në Maqedoninë e Veriut për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, në mënyrë që vendi të ecë përpara drejt...

Kryeministri Albin Kurti arrin në Ohër

para një jave - Gazeta Express

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka arritur para pak minutash në Ohër, qytet ky në Maqedoninë e Veriut ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Kurti fillimisht do të takohet me Përfaqësuesin...

Borrell bisedon me Blinkenin, diskutojnë për takimin e nesërm në Ohër

para një jave - Klan Kosova

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka biseduar me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, në lidhje me takimin e nesërm në Ohër. Borrell ka thënë se e ka informuar Blinkenin për raundin...

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara takimit të Ohrit, ku përballë do ta ketë presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Kurti tha se në Ohër...

Borrell në Kuvendin e Maqedonisë – Pritet nga Xhaferi dhe përfaqësues të grupeve parlamentare

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikë së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Josep Borrell, përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë dhe nënkryetar...

Blinken dhe Borrell kanë një thirrje të fundit para takimit Kosovë-Serbi në Ohër

para një jave - Bota Sot

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, dhe sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, kanë thënë është “koha e duhur që Kosova dhe Serbia të bëjnë...

Kovaçevski pret Ecobarin: Maqedonia e Veriut njihet si partnere e besueshme e bashkësisë ndërkombëtare

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski priti në takim përfaqësuesin special të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendës-ndihmësin e sekretarit shtetëror të SHBA-ve, Gabriel Escobar....

Kurti arrin në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

para një jave - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Atje, kreu i ekzekutivit kosovar do të takohet me presidentin serb,...

Chollet pas bisedës me Kurtin: Zbatimi i marrëveshjes do të thoshte përfitime për të dyja vendet

para një jave - Lajmi.net

Këshilltari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka konfirmuar bisedën telefonike me kryeministrin Kurti. Përmes një cicërime në rrjetin social “Twitter”, Chollet ka rikujtuar faktin...

Josep Borrell bisedon me Antony Blinken, diskutojnë për takimin e nesërm në Ohër

para një jave - OraInfo

Borrell bisedon me Blinkenin, diskutojnë për takimin e nesërm në Ohër. Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka biseduar me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, në lidhje me takimin...

Chollet pas Kurtit thërret Vuçiqin: U pajtuam për rëndësinë e angazhimit konstruktiv

para një jave - Infokusi

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas asaj që kishte me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

Borrell bisedë telefonike me Blinkenin, diskutojnë për takimin në Ohër

para një jave - Kallxo

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Sipas një komunikate për media të BE-së, diskutimi i tyre...

Albin Kurti arriti në Ohër

para një jave - Flaka

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tashmë ka arritur në Ohër. Atje të shtunën, më 18 mars, do të takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin do të diskutojnë për planin franko-gjerman,...

Kovaçevski pret Ecobarin: Maqedonia e Veriut njihet si partnere e besueshme e bashkësisë ndërkombëtare

para një jave - Flaka

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski priti në takim përfaqësuesin special të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendës-ndihmësin e sekretarit shtetëror të SHBA-ve, Gabriel Escobar....

KURTI MBËRRIN NË OHËR: JAM GATI PËR MARRËVESHJE ME VUÇIÇ

para një jave - KDPolitik

Kryeministri Albin Kurti ka mbërritur në Ohër, aty ku do të mbahet takimi i dytë me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç dhe zyrtarët e BE-së. Ai është shprehur optimist se marrëveshja do të arrihet. “Jam...

Kurti arrin në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Atje kreu i ekzekutivit kosovar do të takohet me presidentin serb,...

Vuçiç para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë

para një jave - Vizion Plus

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Zyrtarët e lartë të BE-së kërkojnë nga Shkupi reforma të shpejta

para një jave - Zëri i Amerikës

Përfaqësuesi i lartë për Politikën e Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi po qëndrojnë në Maqedoninë e Veriut, ku morën pjesë në një takim të Këshillit...

SHBA-ja zotohet për përfitime për Kosovën dhe Serbinë nëse pranojnë planin evropian

para një jave - Gazeta10

Në ditë para takimit Kurti-Vuçiq, Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka deklaruar se zbatimi i planit evropian për normalizim të raporteve midis Kosovës dhe Serbisë...

Kurti nga Ohri: Jam i interesuar për marrëveshje, Serbia ka kapituluar një herë në Kumanovë

para një jave - Bota Sot

Disa orë para takimit të planifikuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Ohër, kryeministri i Kosovës Albin Kurti është shprehur besimplotë se do të arrihet një marrëveshje. Ai ka thënë se Serbia...

Josep Borrell dhe Antony Blinken bisedojnë për takimin e Ohrit

para një jave - Panorama

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka biseduar përmes telefonit me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, lidhur me takimin e së shtunës në Ohër, midis liderëve të Kosovës...

Borrelli dhe Blinkeni flasin për takimin e nesërm mes Kosovës e Serbisë

para një jave - Zeri

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell ka biseduar me sekretarin e Shtetit të Amerikës, Antony Blinken për takimin e nesërm mes Kosovës e Serbisë. Borrelli ndër të...

Borrelli para takimit në Ohër: Shpresoj që Kosova e Serbia ta nënshkruajnë përfundimisht marrëveshjen

para një jave - Zeri

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka dhënë disa detaje për takimin në Ohër që pritet të mbahet të shtunën mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti...

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë

para një jave - Zeri

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara takimit të Ohrit, ku përballë do ta ketë presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Kurti tha se në Ohër...

Borrell e Blinken para takimit në Ohër: Koha për të bërë hapa përpara

para një jave - RTK

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme i BE-së, Josep Borrell ka bërë të ditur se sot e ka zhvilluar një bisedë me sekretarin e shtetit të SHBA-së, Antony Blinken. Ai në një postim në "Twitter" ka...

Kryeministri Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë

para një jave - Express.mk

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë. Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara...

Kryeministri Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë

para një jave - OraInfo

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë. Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara...

Vuçiç për takimin në Ohër: S’jam shumë optimist nëse do të lëvizin gjërat përpara

para një jave - Syri

Presidenti i Serbisë Aleksander Vucic ka folur edhe sot për takimin që do të mbahet të shtunën në Ohër. Ai ka thënë se shpreson për një bisedë të mirë, ndërkohë për atë nëse do të ketë lëvizje përpara...

Escobar për takimin e Ohrit: Ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - Lajm

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, duke folur për takimin e Ohrit, në mes kryeminsitrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se do të ketë...

Kurti me një tjetër telefonatë të rëndësishme – një ditë para takimit bisedon me Derek Chollet

para një jave - Lajmi.net

Një ditë para takimit të nesërm në Ohër, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka biseduar në telefon me këshilltarin e lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Këtë e ka...

Escobar: Ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale, por rezultate po

para një jave - Lajmi.net

Emisari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka folur për takimit të nesërm në Ohër. Ai ka thënë se pret rezultate, ani se dha sinjale se mund të mos...

Borrell në Kuvendin e Maqedonisë – Pritet nga Xhaferi dhe përfaqësues të grupeve parlamentare

para një jave - Klan Macedonia

Kryetari i Kuvendit të Republikë së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Josep Borrell, përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë dhe nënkryetar...

Kurti, bisedë telefonike me Cholletin nga Ohri: Të përkushtuar që të nesërmen ta bëjmë ditë suksesi

para një jave - Infokusi

Nga Ohri, ku ka mbërritur sot, kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Kurti, nëpërmjet një njoftimi të shkurtër...

Borrell: Unitet kombëtar për ndryshime Kushtetuese

para një jave - Opinion.mk

Të gjithë partitë politike duhet t`i marrin obligimet dhe me sinqeritet të punojnë për vazhdimin e shtigjeve evropiane të Maqedonisë së Veriut. Ky ishte mesazhi që nga Shkupi e dërgoi Përfaqësuesi I lartë...

CHOLLET BISEDON ME KURTIN DHE VUÇIQIN PËR “PËRFITIMET” NGA ZBATIMI I PROPOZIMIT EVROPIAN

para një jave - KDPolitik

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

BORRELL: NDRYSHIMET KUSHTETUESE I HAPIN RRUGË ANËTARËSIMIT TË SHKUPIT NË BE

para një jave - KDPolitik

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se përfshirja e bullgarëve në Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut mundëson hapjen e kapitujve për anëtarësimin e Shkupit në bllokun evropian....

BE-JA DO TË PREZANTOJË “PLAN TË KONSOLIDUAR” PËR ZBATIMIN E PROPOZIMIT

para një jave - KDPolitik

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Zhvillime të rëndësishme para takimit të Ohrit: Borrell flet me Blinken

para një jave - ATV Live

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka biseduar me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, në lidhje me takimin e nesërm në Ohër. Borrell ka thënë se e ka informuar Blinkenin për raundin...

Kurti i reagon Vuçiqit: Pa nënshkrim s’mund të ketë marrëveshje

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në prag të takimit në Ohër me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar deklaratën e këtij të fundit se nuk do të nënshkruaj kurrfarë marrëveshje. Ai ka...

Borrell: Marrëveshja është e mirë e shtegu për zbatimin e saj është edhe më i mirë

para një jave - GazetaBlic

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka dhënë disa detaje për takimin në Ohër që pritet të mbahet të shtunën mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti...

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiqin për “përfitimet” nga zbatimi i propozimit evropian

para një jave - Lajm

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve,...

Kovaçevski, Borel dhe Lajçak arritën në Ohër për dialogun e ardhshëm të ndërmjetësuar nga BE midis Serbisë dhe Kosovës

para një jave - Flaka

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, së bashku me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri dhe Zëvendës Presidentin e Komisionit Evropian, Josep Borel, dhe Përfaqësuesin Special të...

‘Porosi e SHBA’, Chollet foli me Kurtin dhe Vucic të premten: Me liderin serb ishte ‘bisedë e shkëlqyeshme’, me atë kosovar vetëm ‘një bisedë’

para një jave - Gazeta Metro

Këshilltari i Departamentit të Shtetit Amerikan, Derek Chollet, ka njoftuar për dy bisedat telefonike që pati me të dy liderët ballkanas të premten, para takimit të rëndësishëm të nivelit të lartë të shtunën...

Nesër Kurti takohet me Vuçiç në Ohër, Borrell jep detaje: Janë pajtuar që ky propozim të jetë rruga drejt normalizimit të marrëdhënieve mes tyre

para një jave - FaxWeb

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka dhënë disa detaje për takimin në Ohër që pritet të mbahet të shtunën mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti...

Kurti, Cholletit: Të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme

para një jave - ATV Live

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka biseduar me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, me të mbërritur në Ohër. Kurti tha se me Cholletin “diskutuam rëndësinë e kësaj fundjave...

Chollet telefonon Kurtin e Vuçiqin: Do të ketë përfitime nëse implementohet marrëveshja

para një jave - Ekonomia Online

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka bërë të ditur se sot, një ditë para takimit në Ohër, ka zhvilluar biseda telefonike me dy protagonistët, kryeministrin Albin Kurti dhe...

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara takimit të Ohrit, ku përballë do ta ketë presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Kurti tha se në Ohër...

Vuçiç para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë

para një jave - BalkanWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Kovaçevski: Nuk kam dyshime se jemi në rrugën e duhur, në rrugën evropiane

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski sot mbajti konferencë të përbashkët me përfaqësuesin e BE-së për Punë të Jashtme dhe nënkryetar i KE-së, Joseph Borell. “Me përgjegjësi mund të them se kemi...

Escobar: Në Ohër doshta nuk do të kemi marrëveshje finale, por rezultate do të ketë

para një jave - Epoka e Re

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, para takimit të 18 marsit në Ohër ka thënë se të dy palët janë pajtuar me Marrëveshjen Bazë – ato 11 pikët fillestare që janë pranuar,...

Escobar: Asociacioni është detyrim ligjor, për Serbinë ka shumë kërkesa nga të cilat fiton Kosova

para një jave - Tetova Sot

I dërguar i Posaçëm i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka folur për propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Ai theksoi se është e rëndësishme që...

Kovaçevski-Escobar: Maqedonia e Veriut, partnere e besueshme e bashkësisë ndërkombëtare

para një jave - Almakos

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski priti në takim përfaqësuesin special të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendës-ndihmësin e sekretarit shtetëror të SHBA-ve, Gabriel Escobar....

Escobar i prerë: Pres që Qeveria Kurti ta themelojë Asociacionin, duhet progres menjëherë

para një jave - Lajmi.net

Emisari i SHBA-ve për Ballkanin, Gabriel Escobar, ka thënë se Qeveria aktuale duhet ta themelojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Ai thotë se kjo është pritshmëri e tij, pasi që në këtë drejtim...

“Është serioze” – Escobar paralajmëron pasojat nëse dështon marrëveshja Kosovë – Serbi

para një jave - Lajmi.net

Emisari i SHBA-ve për Ballkanin, Gabriel Escobar ka folur për takimin e nesërm në Ohër mes kryeministrit Kurti dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Në një intervistë për RTV-21, Escobar ka folur për...

Escobar: Asociacionin pres ta bëjë kjo Qeveri, sepse na duhet progres menjëherë

para një jave - Infokusi

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka sqaruar një deklaratë të tij të ditëve të fundit, kur tha se asociacioni duhet të bëhet por pyetja është se cila qeveri duhet...

Escobar: Asociacioni është detyrim ligjor, për Serbinë ka shumë kërkesa nga të cilat fiton Kosova

para një jave - Infokusi

I dërguar i Posaçëm i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka folur për propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Ai theksoi se është e rëndësishme që...

Kovaçevski sonte takon Escobarin, nesër Kurtin, Vuçiqin, Borrellin e Lajçakun

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, si nikoqir i takimit Kosovë – Serbi, këtë të premte do të takohet me zëvendësndihmës sekretarin amerikan, Gabriel Escobar. Ndërsa, i pari i qeverisë...

Kovaçevski priti delegacionin amerikan / Escobar dhe Aggeler në Ohër në prag të takimit Kurti – Vuçiq

para një jave - Periskopi

Kovaçevski priti delegacionin amerikan / Escobar dhe Aggeler në Ohër në prag të takimit Kurti – Vuçiq 17 Mar, 22:19 Kryeministri i Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski ka pritur në Ohër Përfaqësuesin Special...

Befason Escobar para takimit në Ohër: Ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - Bota Press

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, duke folur për takimin e Ohrit, në mes kryeminsitrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se do të ketë...

Kurti, bisedë telefonike me Cholletin

para një jave - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e Departamentit të Shtetit, Derek Chollet. Kurti ka thënë se me të mbërritur në Ohër ka pasur një telefonat me zyrtarin...

Chollet bisedon me Vuçiq: U pajtuam për rëndësinë e angazhimit konstruktiv më 18 mars

para një jave - Dukagjini

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Chollet theksoi se janë kanë rënë dakord me Vuçiq për rëndësinë...

Borrell: Ky është një vit kyç për eurointegrimet

para një jave - Tetova Sot

Përfaqësuesit e lartë evropianë kanë bërë thirrje për arritjen e konsensusit të brendshëm politik në Maqedoninë e Veriut për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, në mënyrë që vendi të ecë përpara drejt...

Vuçiq: Shpresoj për një bisedë të mirë në Ohër, nuk jam optimist

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se shpreson në një bisedë të mirë në Ohër dhe për një mundësi për të ecur përpara, duke shtuar se nuk do të shkojë atje me mesazhe, sepse siç tha ai,...

Kovaçevski priti delegacionin amerikan / Escobar dhe Aggeler në Ohër në prag të takimit Kurti – Vuçiq

para një jave - Lajm

Kryeministri i Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski ka pritur në Ohër Përfaqësuesin Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, gabriel Escobar dhe Ambasadoren e SHBA-së në Shkup, Angela Aggeler, informon KlanM....

Vuçiq para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë, në Kushtetutë Kosova është në territorin tonë

para një jave - Lajm

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Kurti, bisedë telefonike me Cholletin nga Ohri: Të përkushtuar që të nesërmen ta bëjmë ditë suksesi

para një jave - Periskopi

Kurti, bisedë telefonike me Cholletin nga Ohri: Të përkushtuar që të nesërmen ta bëjmë ditë suksesi 17 Mar, 21:36 Nga Ohri, ku ka mbërritur sot, kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike...

Albin Kurti arriti në Ohër

para një jave - Open-TV

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tashmë ka arritur në Ohër. Atje të shtunën, më 18 mars, do të takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin do të diskutojnë për planin franko-gjerman,...

Kurti bisedë telefonike me Cholletin nga Ohri, ja çka u diskutua

para një jave - Insajderi.org

Nga Ohri, ku ka mbërritur sot, kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Kurti, nëpërmjet një njoftimi të shkurtër...

Chollet në aksion një ditë para takimit, e telefon edhe Vuçiqin

para një jave - Insajderi.org

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas asaj që kishte me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

Chollet pas Kurtit thërret Vuçiqin: U pajtuam për rëndësinë e angazhimit konstruktiv

para një jave - Arbresh

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas asaj që kishte me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti....

Albin Kurti publikoi fotografi nga Ohri, nesër takohet me Vuçiqin

para një jave - Populli

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tashmë ka arritur në Ohër. Atje të shtunën, më 18 mars, do të takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin do të diskutojnë për planin franko-gjerman,...

Kurti nga Ohri zhvillon telefonatë me Cholletin, shpreh përkushtimin që takimi të jetë i suksesshëm

para një jave - Gazeta10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nga Ohri ku të shtunën do të ketë një ditë të gjatë me takime, ka zhvilluar telefonatë me këshilltarin e Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet. Përmes një...

BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

para një jave - Euronews

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Vuçiq deklarohet para takimit në Ohrit – ka këto fjalë!

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Escobar pret lajme të mira nga Ohri: Ky propozim ofron mundësi për marrëdhënie paqeje mes palëve dhe në rajon

para një jave - Top Channel

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka vazhduar me ditën e dytë të vizitës në Kosovë. Ai takoi Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin e pastaj deklaroi...

Kurti shkon “me vullnet të mirë” në takimin me Vuçiqin

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka bërë të ditur se delegacioni kosovar do të udhëtojë në Ohër për takimin me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me vullnet, qëllim e besim të mirë. Ai të premten...

Kovaçevski: Maqedonia e Veriut është faktor stabiliteti në rajon, kemi mbështetje të plotë nga BE në rrugën evropiane

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, mbajti konferencë për media së bashku me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe nënkryetarin...

Varhelyi optimist në lidhje me mundësinë e anëtarësimit të RMV-së në BE deri në vitin 2030

para një jave - Telegrafi

Eurokomisari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Oliver Varhelyi sot shprehi optimizëm lidhur me mundësinë që Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian deri në vitin 2030. Varhelyi , duke...

Kurti bisedon me Cholletin pasi mbërrin në Ohër, i shpreh përkushtimin për takimin e nesërm

para një jave - Ekonomia Online

Pas arritjes në Ohër, para takimit të nesërm të nivelit të lartë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të fasilituar nga Bashkimi Evropian, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, zhvilloi një bisedë...

Takimi në Ohër/ BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

para një jave - Almakos

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Albin Kurti arriti në Ohër

para një jave - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tashmë ka arritur në Ohër. Atje të shtunën, më 18 mars, do të takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin do të diskutojnë për planin franko-gjerman,...

Kovaçevski pret Ecobarin: Maqedonia e Veriut njihet si partnere e besueshme e bashkësisë ndërkombëtare

para një jave - Lajm

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski priti në takim përfaqësuesin special të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendës-ndihmësin e sekretarit shtetëror të SHBA-ve, Gabriel Escobar....

Arrijnë në Ohër Kovaçevski, Lajçak dhe Borrell – Takime edhe me Vuçiqin dhe Kurtin

para një jave - Almakos

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, së bashku me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri dhe Zëvendës Presidentin e Komisionit Evropian Josep Borrell dhe Përfaqësuesin Special të...

Kurti: Serbia s’kapitulon në Ohër, ajo i ngjau në Kumanovë

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara takimit të Ohrit, ku përballë do ta ketë presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Kurti tha se në Ohër...

Kurti, Cholletit: Të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka biseduar me Këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, me të mbërritur në Ohër. Kurti tha se me Cholletin “diskutuam rëndësinë e kësaj fundjave...

Escobar: Rezultate do të kemi, por ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - KosovaPress

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, para takimit të 18 marsit në Ohër ka thënë se të dy palët janë pajtuar me Marrëveshjen Bazë – ato 11 pikët fillestare që janë pranuar,...

Kurti arrin në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Atje kreu i ekzekutivit kosovar do të takohet me presidentin serb,...

Borrell jep detaje për takimin në Ohër: Marrëveshja është e mirë e shtegu për zbatimin e saj është edhe më i mirë

para një jave - Shenja

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka dhënë disa detaje për takimin në Ohër që pritet të mbahet të shtunën mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti...

Anëtarësim në BE deri në 2030-ën

para një jave - Flaka

Kryeministri Dimitar Kovaçevski porositi se pas sfidave të shumta të rrugës së anëtarësimit në BE, vitin e kaluar Maqedonia e Veriut me guxim politik, përfundimisht bëri një hap historik dhe i filloi negociatat...

Kovaçevski: Nuk kam dyshime se jemi në rrugën e duhur, në rrugën evropiane

para një jave - Flaka

Kryeministri i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski sot mbajti konferencë të përbashkët me përfaqësuesin e BE-së për Punë të Jashtme dhe nënkryetar i KE-së, Joseph Borell. “Me përgjegjësi mund të them se kemi...

Shkup, Këshilli për Stabilizim-Asociim, Borell: Ndryshoni kushtetutën, luftoni krimin!

para një jave - Flaka

BE me mbështetje të plotë dhe të fuqishme ndaj Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e Këshillit për Stabilizim dhe Asociim të zhvendosur për herë të parë në Shkup si sinjal për anëtarësimin e vendit në BE....

Kurti i premton SHBA’së se ‘është i përkushtuar për sukses’ në takimin e nesërm me Vucic

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri Albin Kurti me të zbritur në Ohër ka zhvillua një bisedë me Këshilltarin Special të Departamentit të Shtetit Amerikan, Derek Chollet. Ka njoftuar se i ka shprehur se e kupton peshën e takimit...

Kurti flet me Cholletin: Të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme

para një jave - Arbresh

Pas arritjes në Ohër, para takimit të nesërm të nivelit të lartë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të fasilituar nga Bashkimi Evropian, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, zhvilloi një bisedë...

Kovaçevski: Maqedonia e Veriut është faktor stabiliteti në rajon, kemi mbështetje të plotë nga BE në rrugën evropiane

para një jave - Press Online

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, mbajti konferencë për media së bashku me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe nënkryetarin...

Kurti arrin në Ohër, zhvillon bisedë telefonike me Chollet

para një jave - Dukagjini

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e lartë të Departamentit Amerikan, Derek Chollet, pas arritjes së tij në Ohër të Maqedonisë. Përmes...

Vuçiq para takimit të Ohrit: Do të ruajmë Serbinë e plotë

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Escobar optimist për një zgjidhje paqësore mes Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Ina

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret takim produktiv në Ohër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të shtunën, më 18 mars. “Jam shumë optimist për një zgjidhje paqësore...

Takimi Kurti-Escobar, Zyra e kryeministrit: Delegacioni qeveritar i Kosovës po udhëton për në Ohër me vullnet të mirë

para një jave - Panorama

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, një ditë para takimit të radhës të nivelit të lartë politik në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, priti në Prishtinë zëvendësndihmës Sekretarin...

Kurti shkon “me vullnet të mirë” në takimin e Vuçiqin

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka bërë të ditur se delegacioni kosovar do të udhëtojë në Ohër për takimin me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me vullnet, qëllim e besim të mirë. Ai të premten...

Borrell: Ndryshimet kushtetuese i hapin rrugë anëtarësimit të Shkupit në BE

para një jave - RTK

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se përfshirja e bullgarëve në Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut mundëson hapjen e kapitujve për anëtarësimin e Shkupit në bllokun evropian....

Delegacioni kosovar, optimist për takimin në Ohër

para një jave - Syri.net Kosova

Emisari amerikan, Gabriel Escobar, ka përfunduar takimin e tij edhe me kryeministrin Albin Kurti. Para Kurtit, ai pati takim edhe me presidenten Osmani dhe kryeparlamentarin Konjufca. Sipas Zyrës së Kryeministrit,...

Takimi me Escobarin, Qeveria lëshon komunikatë: Po nisemi drejt Ohrit me vullnet dhe qëllime të mira

para një jave - Reporteri

Qeveria e Kosovës ka dhënë detaje për takimin që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pasur me Zëvendës ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe njëherësh...

Escobar optimist për një zgjidhje paqësore mes Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Portalb

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret takim produktiv në Ohër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të shtunën, më 18 mars. “Jam shumë optimist për një zgjidhje paqësore...

Borell: Përfshirja e bullgarëve, kusht për në BE

para një jave - Alsat-M

Gazetar: Luka Andreev Ndryshimet kushtetuese dhe rruga drejt anëtarësimit në Union ishin në fokus të vizitës së përfaqësuesve të lartë të BE-së, Zhosep Borrell dhe Oliver Varhej. Borell porositi që të...

Borrell: Ndryshimet kushtetuese i hapin rrugë anëtarësimit të Shkupit në BE

para një jave - BalkanWeb

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se përfshirja e bullgarëve në Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut mundëson hapjen e kapitujve për anëtarësimin e Shkupit në bllokun evropian....

Borell: Përfshirja e bullgarëve, kusht për në BE

para një jave - Tetova Sot

Ndryshimet kushtetuese dhe rruga drejt anëtarësimit në Union ishin në fokus të vizitës së përfaqësuesve të lartë të BE-së, Zhosep Borrell dhe Oliver Varhej. Borell porositi që të avancohen marrëdhëniet...

Zhvillime të reja një ditë para takimit në Ohër, Borrell e Blinken flasin në telefon

para një jave - Lajmi.net

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell ka biseduar në telefon me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken. Këtë e konfirmoi vet diplomati spanjoll përmes një cicërime në rrjetin social “Twitter”, përcjell...

Kurti arrin një ditë më herët në Ohër për takimin me Vuçiqin

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri kosovar, Albin Kurti tashmë ka arritur në Ohër. Atje të shtunën, më 18 mars, do të takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, me të cilin do të diskutojnë për planin franko-gjerman, që...

“Shansi në Ohër nuk duhet humbur” – Borrell shtytje Kosovës e Serbisë për marrëveshje

para një jave - Lajmi.net

Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka folur sërish për zhvillimet potenciale të së shtunës. Pas takimit me presidentin verioro-maqedonas, Stevan Pendarovski, Borrell ka thënë se Ohri...

Borrell: Ky është një vit kyç për eurointegrimet

para një jave - Lexo

Përfaqësuesit e lartë evropianë kanë bërë thirrje për arritjen e konsensusit të brendshëm politik në Maqedoninë e Veriut për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, në mënyrë që vendi të ecë përpara drejt...

Kryeministri Albin Kurti arrin në Ohër

para një jave - Infokusi

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka arritur para pak minutash në Ohër, qytet ky në Maqedoninë e Veriut ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Kurti fillimisht do të takohet me Përfaqësuesin...

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë

para një jave - Infokusi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara takimit të Ohrit, ku përballë do ta ketë presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Kurti tha se në Ohër...

Borrell dhe Blinken: Koha e duhur që Kosova e Serbia të bëjnë hapa përpara

para një jave - Infokusi

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, dhe sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, kanë thënë është “koha e duhur që Kosova dhe Serbia të bëjnë...

“Shansi në Ohër nuk duhet humbur” – Borrell shtytje Kosovës e Serbisë për marrëveshje

para një jave - Infokusi

Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka folur sërish për zhvillimet potenciale të së shtunës. Pas takimit me presidentin verioro-maqedonas, Stevan Pendarovski, Borrell ka thënë se Ohri...

Albin Kurti arriti në Ohër

para një jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tashmë ka arritur në Ohër. Atje të shtunën, më 18 mars, do të takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin do të diskutojnë për planin franko-gjerman,...

Borrell: Ndryshimet kushtetuese i hapin rrugë anëtarësimit të Shkupit në BE

para një jave - Gazeta Express

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se përfshirja e bullgarëve në Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut mundëson hapjen e kapitujve për anëtarësimin e Shkupit në bllokun evropian....

Vuçiç: Do e ruajmë Sërbinë të plotë

para një jave - Tetova1

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

‘Pasojat e refuzimit?’: Escobar s’flet për ndëshkimin por zhgënjimi i partnerëve tuaj më të rëndësishëm është çështje serioze

para një jave - Gazeta Metro

Emisari Amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, para takimit të nivelit të lartë në Ohër shpjegoi se SHBA pret progres nga aty, megjithëse e vlerësoi se palët e kanë marrë me seriozitet siç...

Escobar për takimin e Ohrit: Asociacionin pres që kjo qeveri ta themelojë se duhet progres i menjëhershëm

para një jave - Gazeta Metro

Emisari Amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, para takimit të nivelit të lartë në Ohër shpjegoi se SHBA pret progres nga aty, ndoshta jo fundin por një pajtim gjithsesi, shkruan Gazeta Metro....

“Asociacionin pres ta formojë kjo Qeveri, pyetja është vetëm kur do të ndodh”

para një jave - Insajderi.org

Emisari i SHBA-ve për Ballkanin, Gabriel Escobar, ka thënë se Qeveria aktuale duhet ta themelojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Ai thotë se kjo është pritshmëri e tij, pasi që në këtë drejtim...

Një ditë para takimit të Ohrit, Escobar: Për Serbinë ka shumë, nga të gjitha ato përfiton Kosova

para një jave - Insajderi.org

I dërguar i Posaçëm i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka folur për propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Ai theksoi se është e rëndësishme që...

Escobar thotë se nevojitet progres i menjëhershëm: Asociacionin pres ta bëjë kjo Qeveri

para një jave - Arbresh

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka sqaruar një deklaratë të tij të ditëve të fundit, kur tha se asociacioni duhet të bëhet por pyetja është se cila qeveri duhet...

Escobar: Kosova ta formojë Asociacionin, s’kemi hequr dorë nga njohja e ndërsjellë

para një jave - Shqip

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, një ditë para takimit të 18 marsit në Ohër ka thënë se nga takimet e mbajtura në Prishtinë dhe Beograd, dyja palët e kuptojnë se...

Pritjet nga takimi i Ohrit ishin temë diskutimi e Kurti me Escobarin

para një jave - RTV 21

(Lajmi përditësuar) Takimi i nesërm në Ohër ishte temë diskutimi mes kryueministrit të Kosvës, Albin Kurti dhe të dërguarit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Eskobar optimist për rezultate pozitive në Ohër

para një jave - Tetova Sot

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriell Eskobar, tha se pret takim produktiv në Ohër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nesër. “Jam shumë optimist për një zgjidhje paqësore ndërmjet...

Takimi me Escobarin, Qeveria lëshon komunikatë: Po nisemi drejt Ohrit me vullnet dhe qëllime të mira

para një jave - OraInfo

Qeveria e Kosovës ka dhënë detaje për takimin që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pasur me Zëvendës ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe njëherësh...

Pritjet dhe mesazhet e Amerikës për palën kosovare para takimit në Ohër

para një jave - Reporteri

I dërguari i Posaçëm i ShBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se është optimist për një rezultat pozitiv nga takimi i nesërm në Ohër. Emisari amerikan ka thënë se kjo është një mundësi...

Ohër, nesër mbahet takimi mes Kurtit e Vuçiqit

para një jave - Alsat-M

Gazetar: Adrian Kerimi Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë ekskluzive për emisionin 360gradë në Alsat ka deklaruar se të shtunën në Ohër kudo të takohet me presidentin serb Aleksander...

Deklaratë e përbashkët pas takimit të Këshillit për Stabilizim dhe Asociim në mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut

para një jave - Telegrafi

Këshilli për Stabilizim dhe Asociim ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut, sot (17 mars) mbajti takimin e tij të 16-të në Shkup. Takimin e kryesoi Dimitar Kovaçevski, kryeministër i Maqedonisë së Veriut....

Kurti në takim me Escobarin: Jemi duke shkuar në Ohër me vullnet të mirë

para një jave - Zhurnal

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, një ditë para takimit të radhës të nivelit të lartë politik në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, priti në Prishtinë zëvendësndihmës Sekretarin...

“Marrëveshja në Ohër, mund të hapë edhe dilema të reja”

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës dhe presidenti i Serbisë, të shtunë, në Ohër, do të diskutojnë marrëveshjen për planin e zbatimit për normalizimin e marrëdhënieve. Nuk dihet nëse do të nënshkruhet ndonjë marrëveshje....

Kurti pas takimit me Escobarin: Në Ohër shkojmë me vullnet e qëllime të mira

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti është takuar sot me të Dërguarin e Posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ku u diskutua për takimin e nesërm në Ohër për normalizim...

Borrell në Kuvendin e Maqedonisë – Pritet nga Xhaferi dhe përfaqësues të grupeve parlamentare

para një jave - Lajm

Kryetari i Kuvendit të Republikë së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Josep Borrell, përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë dhe nënkryetar...

Kryeredaktori i ATV-së, nga Ohri zbulon agjendën e nesërme të takimit trepalësh

para një jave - ATV Live

Kryeredaktori i ATV-së, Leard Hoxha, po qëndron në Ohër, ku ntga afër po përchjell zhvillimet para takimit të nesërm trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Presidentit të Serbisë, Aleksandër...

Kurti arrin në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

para një jave - Lapsi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Atje kreu i ekzekutivit kosovar do të takohet me presidentin serb,...

Nikoqiri i takimit të Ohrit sonte takohet me Escobarin, nesër me Kurtin dhe Vuçiqin

para një jave - Insajderi.org

Dimitar Kovaçevski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, sonte do të takohet me zëvendësndihmës sekretarin amerikan, Gabriel Escobar. Derisa nesër ai do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin,...

Escobar: Asociacionin pres ta bëjë kjo Qeveri, sepse na duhet progres menjëherë

para një jave - Gazeta10

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka sqaruar një deklaratë të tij të ditëve të fundit, kur tha se asociacioni duhet të bëhet por pyetja është se cila qeveri duhet...

Escobar për takimin në Ohër: Rezultate do të kemi, por ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

para një jave - Dukagjini

I dërguari i posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka deklaruar se pret që të ketë rezultate nga takimi i palëve Kosovë-Serbi në Ohër të Maqedonisë por...

Kurti: Serbia nuk mund të kapitullojë në Ohër, e bëri në Kumanovë

para një jave - Gazeta10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia nuk mund të kapitullojë në takimin e së shtunës në Ohër, pasi siç ka deklaruar ai, atë e bëri në Kumanovë më 9 qershor 1999. Në një intervistë për...

Borrell: Ndryshimet kushtetuese i hapin rrugë anëtarësimit të Shkupit në BE

para një jave - Albeu

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se përfshirja e bullgarëve në Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut mundëson hapjen e kapitujve për anëtarësimin e Shkupit në bllokun evropian....

Borrell: Ndryshimet kushtetuese i hapin rrugë anëtarësimit të Shkupit në BE

para një jave - GazetaBlic

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se përfshirja e bullgarëve në Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut mundëson hapjen e kapitujve për anëtarësimin e Shkupit në bllokun evropian....

Takimi Kurti-Escobar, ZKM: Të përkushtuar, konstruktiv dhe kreativ, delegacioni qeveritar i Kosovës udhëton për në Ohër

para një jave - Kallxo

Zyra e kryeministrit të Kosovës ka thënë se në takimin mes shefit të Qeverisë, Albin Kurti dhe të dërguarit special të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar, është diskutuar për takimin e...

Eskobar, optimist për rezultate pozitive në Ohër

para një jave - Alsat-M

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriell Eskobar, tha se pret takim produktiv në Ohër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nesër. “Jam shumë optimist për një zgjidhje paqësore ndërmjet...

BE-ja do të prezantojë “plan të konsoliduar” për zbatimin e propozimit

para një jave - Lajm

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, konfirmoi se pala evropiane ka pranuar komente nga Kosova dhe Serbia lidhur me aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve...

Deklaratë e përbashkët pas Takimit të 16-të të Këshillit për Stabilizim dhe Asociim midis BE-së dhe Maqedonisë së Veriut

para një jave - Zhurnal

Shkup, 17 mars – Më 17 mars, Këshilli për Stabilizim dhe Asociim ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut mbajti takimin e tij të 16-të në Shkup. Takimin e kryesoi z. Dimitar Kovaçevski, Kryeministër i...

Zyra e Kurtit pas takimit me Escobarin: Udhëtojmë në Ohër me vullnet dhe qëllime të mira

para një jave - Gazeta Express

Emisari amerikan, Gabriel Escobar, e ka përfunduar vizitën e tij në Kosovë me një takim me Kryeministrin Albin Kurti, pasi ma herët takoi krerët opozitarë, Presidenten Vjosa Osmani dhe Kryeparlamentarin...

Pavarësi dhe paanshmëri të sistemit gjyqësor- BE me mesazh që shteti të dënojë korrupsionin edhe në nivel të lartë

para një jave - Gazeta Express

Sot në Shkup, Këshilli i Stabilizim-Asociimit ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut mbajti mbledhjen e 16-të. Takimin e kryesoi kryeministri Dimitar Kovaçevski. Në delegacion ishin zëvendëskryeministër...

BE publikon agjendën për takimin e nesërm Kurti-Vuçiç në Ohër

para një jave - Gazeta Express

Ditën e nesërme më 18 mars, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, në kuadër të dialogut mes dy...

Pritjet dhe mesazhet e Amerikës për palën kosovare para takimit në Ohër

para një jave - Gazeta Express

I dërguari i Posaçëm i ShBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se është optimist për një rezultat pozitiv nga takimi i nesërm në Ohër. Emisari amerikan ka thënë se kjo është një mundësi...

Borrell në Ohr: Marrëveshja është e mirë e rruga për zbatimin e saj edhe më e mirë

para një jave - Periskopi

Borrell në Ohr: Marrëveshja është e mirë e rruga për zbatimin e saj edhe më e mirë 17 Mar, 19:54 Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka folur në lidhje me takimin e nesërm të Kosovës...

Borrell shpreson që pamja e Liqenit të Ohrit do t’i ndihmojë Kurtin e Vuçiqin për ta arritur një marrëveshje

para një jave - Bota Press

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka folur në lidhje me takimin e nesërm të Kosovës dhe Serbisë në Ohër. Borrell në një konferencë të përbashkët me presidentin e Maqedonisë së Veriut,...

Kurti arrin në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

para një jave - Pa censure

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ku të shtunën do ta ketë një ditë të gjatë me takime. Atje kreu i ekzekutivit kosovar do të takohet me presidentin serb,...

Thumbat e fundit popullist të Kurtit e Vucic para Ohrit, e shpallën ‘fitoren’ para ndeshjes

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri Albin Kurti thumboi një ditë para takimit e cilësoi si një kapitullim të Serbisë, pikërisht siç e akuzon opozita serbe presidentin serb Aleksandar Vucic, si një lider që po pranon kapitullimin...

Kryeredaktori i ATV-së, nga Ohri zbulon agjendën e takimit të nesërm trepalësh

para një jave - ATV Live

Kryeredaktori i ATV-së, Leard Hoxha, po qëndron në Ohër, ku ntga afër po përchjell zhvillimet para takimit të nesërm trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Presidentit të Serbisë, Aleksandër...

Borrell shpreson që pamja e Liqenit të Ohrit do t’i ndihmojë Kurtin e Vuçiqin për ta arritur një marrëveshje

para një jave - Insajderi.org

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka folur në lidhje me takimin e nesërm të Kosovës dhe Serbisë në Ohër. Borrell në një konferencë të përbashkët me presidentin e Maqedonisë së Veriut,...

Çfarë u tha në takimin e Këshillit për Stabilizim dhe Asociim të mbajtur në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Bota Sot

Më 17 mars, Këshilli për Stabilizim dhe Asociim ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut mbajti takimin e tij të 16-të në Shkup. Takimin e kryesoi Dimitar Kovaçevski, Kryeministër i Maqedonisë së Veriut....

Përfundon takimi Kurti-Escobar, dalin detajet e fundit nga bisedimet

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, një ditë para takimit të radhës të nivelit të lartë politik në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, priti në Prishtinë zëvendësndihmës Sekretarin...

“Marrëveshja në Ohër, mund të hapë edhe dilema të reja”

para një jave - Ina

Kryeministri i Kosovës dhe presidenti i Serbisë, të shtunë, në Ohër, do të diskutojnë marrëveshjen për planin e zbatimit për normalizimin e marrëdhënieve. Nuk dihet nëse do të nënshkruhet ndonjë marrëveshje....

Borrell: Ndryshimet kushtetuese i hapin rrugë anëtarësimit të Shkupit në BE

para një jave - Evropa e Lirë

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se përfshirja e bullgarëve në Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut mundëson hapjen e kapitujve për anëtarësimin e Shkupit në bllokun evropian....

Varhelyi: Maqedonia e Veriut do të bëhet shtet anëtar i BE-së

para një jave - TV21

Komisioneri Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi në Shkup tha se është me rëndësi që Maqedonia e Veriut mos ta ngadalësojë, por ta shpejtojë punën për miratimin e reformave me qëllim anëtarësimin...

SHBA, mbështetësja më e madhe e Kosovës në botë, duam që propozimi të funksionojë për të

para një jave - Syri.net Kosova

Amerikanët e mbështesin fuqishëm propozimin evropian dhe emisari Escobar e sheh këtë si mundësi të jashtëzakonshme për paqe në rajon. Ai thotë se SHBA-ja si mbështetësja më e madhe në botë e Kosovës, ka...

Deklaratë e përbashkët pas Takimit të 16-të të Këshillit për Stabilizim dhe Asociim ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut

para një jave - Klan Macedonia

Më 17 mars, Këshilli për Stabilizim dhe Asociim ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut mbajti takimin e tij të 16-të në Shkup. Takimin e kryesoi z. Dimitar Kovaçevski, Kryeministër i Maqedonisë së Veriut....

Borrell: Unitet kombëtar për ndryshime Kushtetuese

para një jave - Klan Macedonia

KOVAÇEVSKI: MUNDËSI ANËTARËSIMI NË BE DERI NË VITIN 2030 Të gjithë partitë politike duhet t`i marrin obligimet dhe me sinqeritet të punojnë për vazhdimin e shtigjeve evropiane të Maqedonisë së Veriut....

BE zbardh agjendën, kjo do të jetë dinamika e takimit të 18 marsit në Ohër

para një jave - Opinion.mk

Të shtunën më 18 mars, në Ohër do të mbahet raundi i ri i bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë në kuadër të dialogut të Brukselit. Pjesëmarrjen e kanë konfirmuar kryeministri Albin Kurti dhe presidenti i...

Kurti ia rikonfirmon gatishmërinë emisarit Escobar për nënshkrimin e marrëveshjes

para një jave - Opinion.mk

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka pritur sot në takim emisarin e SHBA-ve për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Gabriel Escobar. Në njoftimin e lëshuar nga Zyra e Kryeministrit, theksohet se Kosova...

Kovaçevski: Nuk kam dyshime se jemi në rrugën e duhur, në rrugën evropiane

para një jave - Almakos

Kryeministri i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski sot mbajti konferencë të përbashkët me përfaqësuesin e BE-së për Punë të Jashtme dhe nënkryetar i KE-së, Joseph Borell. “Me përgjegjësi mund të them se kemi...

Borrell në Kuvendin e Maqedonisë – Pritet nga Xhaferi dhe përfaqësues të grupeve parlamentare

para një jave - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Republikë së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Josep Borrell, përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë dhe nënkryetar...

Kurti pas takimit me Escobar: Udhëtojmë për në Ohër me vullnet të mirë, qëllime të mira dhe besim të mirë

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur sot në takim ndihmës Sekretarin e ShBA-ve, Gabriel Escobar, raporton Gazeta Blic. Në këtë takim u diskutua për takimin në Ohër, përgatitjet rreth tij dhe pritjet...

Kurti nga Ohri: Jam i interesuar për marrëveshje, Serbia ka kapituluar një herë në Kumanovë

para një jave - Fakti Ditor

Disa orë para takimit të planifikuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Ohër, kryeministri i Kosovës Albin Kurti është shprehur besimplotë se do të arrihet një marrëveshje. Ai ka thënë se Serbia...

Dredhia e Presidentes: Pse po e kërkon miratimin në Kuvend të Marrëveshjes?

para një jave - Bota Press

Vjosa Osmani ka disa ditë që insiston që marrëveshja e ardhshme me Serbinë të miratohet në Kuvendin e Kosovës. Këtë qëndrim të Presidentes, asnjëherë nuk e ka përmendur deri më tani Kryeministri Kurti....

Kurti nga Ohri: Jam i interesuar për marrëveshje

para një jave - Bota Press

Disa orë para takimit të planifikuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Ohër, kryeministri i Kosovës Albin Kurti është shprehur besimplotë se do të arrihet një marrëveshje. Ai ka thënë se Serbia...

Dredhia e Presidentes, pse po e kërkon miratimin në Kuvend të Marrëveshjes

para një jave - Gazeta Metro

Vjosa Osmani ka disa ditë që insiston që marrëveshja e ardhshme me Serbinë të miratohet në Kuvendin e Kosovës. Këtë qëndrim të Presidentes, asnjëherë nuk e ka përmendur deri më tani Kryeministri Kurti....

Vuçiç: Do e ruajmë Sërbinë të plotë

para një jave - Top24

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e paraparë në Kushtetutë”. Në Kushtetutën serbe, Kosova figuron si pjesë e Serbisë. Ai këto...

Eskobar optimist për rezultate pozitive në Ohër

para një jave - Top24

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriell Eskobar, tha se pret takim produktiv në Ohër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nesër. “Jam shumë optimist për një zgjidhje paqësore ndërmjet...

Escobar pret rezultate nga Ohri, Osmani sheh “rrugë për njohje”

para një jave - ATV Live

Një ditë para takimit ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vucic, në Ohër, Zëvendës-Ndihmës-Sekretari Amerikan, Gabriel Escobar, takoi tre krerët shtetëro