Sërish pauzë nga takimi Kurti-Vuçiq, Borell pritet të tregojë rezultatin

para 12 muajve - Syri.net Kosova

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media...

Çka po ndodhë në Ohër sipas Agon Maliqit?

para 12 muajve - Syri.net Kosova

Analisti Agon Maliqi, në një postim, në Twitter ka thënë se ngecja në takimin e Ohrit, lidhet me nënshkrimin e dokumentit. Sipas tij, pala kosovare po kërkon që të ketë nënshkrim, ndërsa ajo serbe që dokumenti...

Analisti Maliqi: Ka dakordim për marrëveshjen, por Vuçiq nuk dëshiron ta nënshkruajë

para 12 muajve - Alsat-M

Bisedimet në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit Evropian, nuk kanë përfunduar as pas dhjetë orësh. E analisti politik,...

Analisti Maliqi: Ka dakordim për marrëveshjen, por Vuçiq nuk dëshiron ta nënshkruajë

para 12 muajve - Telegrafi

Bisedimet në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit Evropian, nuk kanë përfunduar as pas dhjetë orësh. E analisti politik,...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq, Borell pritet të tregojë rezultatin

para 12 muajve - Syri.net Kosova

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media...

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Syri.net Kosova

Gazetari kosovar, Baton Haxhiu i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ka folur për diskutimet që po ndodhin në Ohër në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiç, Borell pritet të tregojë rezultatin

para 12 muajve - Syri

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media...

Çfarë po ndodhë në Ohër sipas Agon Maliqit?

para 12 muajve - Gazeta Express

Analisti Agon Maliqi, në një postim, në Twitter ka thënë se ngecja në takimin e Ohrit, lidhet me nënshkrimin e dokumentit. Sipas tij, pala kosovare po kërkon që të ketë nënshkrim, ndërsa ajo serbe që dokumenti...

Maliqi: Bisedimet në Ohër ngecën pasi Vuçiqi s’do ta nënshkruajë marrëveshjen

para 12 muajve - Zeri

Pas nëntë orësh diskutimesh, bisedimet janë ndërprerë për një pauzë të dytë. Analisti politik Agon Maliqi ka thënë se bisedimet kanë ngecur për shkak se Serbia nuk do që ta nënshkruaj marrëveshjen, raporton...

Vuçiqi ka dalë me propozim të ri, zbulon gazetari Haxhiu

para 12 muajve - Bota Sot

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se shkakun e asaj se pse nuk po nënshkruhet marrëveshje në Ohër. Sipas tij, Kurti dëshiron që marrëveshja të nënshkruhet sot, kurse Vuçiq ka dalë me propozim të ri. Gjithnjë...

Çfarë po ndodhë në Ohër sipas Agon Maliqit?

para 12 muajve - Bota Sot

Analisti Agon Maliqi, në një postim, në Twitter ka thënë se ngecja në takimin e Ohrit, lidhet me nënshkrimin e dokumentit. Sipas tij, pala kosovare po kërkon që të ketë nënshkrim, ndërsa ajo serbe që dokumenti...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq, Borell pritet të tregojë rezultatin

para 12 muajve - Gazeta Express

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media...

Ngërçi në Ohër, Escobar provon t’i bindë Kurtin e Vuçiqin

para 12 muajve - Gazeta Express

Rreth 9 orë bisedime për planin e zbatimit të marrëveshjes Kosovë -Serbi, ende nuk kanë prodhuar rezultat. Ndërmjetësit dhe palët, ajo kosovare e serbe, nuk kanë dhënë asnjë informacion, madje as rreth...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq, Borell pritet të tregojë rezultatin

para 12 muajve - Syri

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media...

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq, Borell pritet të tregojë rezultatin

para 12 muajve - Syri

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media...

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Syri

Gazetari kosovar, Baton Haxhiu i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ka folur për diskutimet që po ndodhin në Ohër në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander...

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Syri

Gazetari kosovar, Baton Haxhiu i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ka folur për diskutimet që po ndodhin në Ohër në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander...

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Gazeta Express

Gazetari kosovar, Baton Haxhiu i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ka folur për diskutimet që po ndodhin në Ohër në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander...

Përfundon pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiq

para 12 muajve - Ina

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media...

Çfarë po ndodhë në Ohër sipas Agon Maliqit?

para 12 muajve - Ina

Analisti Agon Maliqi, në një postim, në Twitter ka thënë se ngecja në takimin e Ohrit, lidhet me nënshkrimin e dokumentit. Sipas tij, pala kosovare po kërkon që të ketë nënshkrim, ndërsa ajo serbe që dokumenti...

Maliqi: Ngecja në Ohër lidhet me nënshkrimin e dokumentit, Kosova po kërkon nënshkrim, Serbia që të figurojë si dokument i BE-së pa nënshkrim

para 12 muajve - GazetaBlic

Analisti Agon Maliqi, në një postim, në Twitter ka thënë se ngecja në takimin e Ohrit, lidhet me nënshkrimin e dokumentit. Sipas tij, pala kosovare po kërkon që të ketë nënshkrim, ndërsa ajo serbe që dokumenti...

LAjmi i fundit: Përfundon Takimi Kurti-Vuçiq, Borell pritet të tregojë rezultatin

para 12 muajve - OraInfo

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq, Borell pritet të tregojë rezultatin. Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë...

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - GazetaBlic

Gazetari kosovar, Baton Haxhiu i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ka folur për diskutimet që po ndodhin në Ohër në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander...

Përfundon pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiq

para 12 muajve - Tetova Sot

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media...

Analisti Maliqi: Ka dakordim për marrëveshjen, por Vuçiq nuk dëshiron ta nënshkruajë

para 12 muajve - InfoShqip

Bisedimet në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit e Bashkimit Evropian, nuk kanë përfunduar as pas dhjetë orësh. E analisti politik,...

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Infokusi

Gazetari kosovar, Baton Haxhiu i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ka folur për diskutimet që po ndodhin në Ohër në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander...

Baton Haxhiu: Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Lajmi.net

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se shkakun e asaj se pse nuk po nënshkruhet marrëveshje në Ohër. Sipas tij, Kurti dëshiron që marrëveshja të nënshkruhet sot, kurse Vuçiq ka dalë me propozim të ri, përcjell...

Baton Haxhiu: Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Lajmi.net

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se shkakun e asaj se pse nuk po nënshkruhet marrëveshje në Ohër. Sipas tij, Kurti dëshiron që marrëveshja të nënshkruhet sot, kurse Vuçiq ka dalë me propozim të ri, përcjell...

Përfundon pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiq – Asnjë shenjë për Marrëveshje!

para 12 muajve - Bota Press

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media...

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Bota Press

Gazetari kosovar, Baton Haxhiu i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ka folur për diskutimet që po ndodhin në Ohër në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander...

Maliqi thotë ngecja vjen nga mosmarrëveshja rreth (mos)nënshkrimit të dokumentit

para 12 muajve - Periskopi

Maliqi thotë ngecja vjen nga mosmarrëveshja rreth (mos)nënshkrimit të dokumentit 18 Mar, 21:08 Analisti Agon Maliqi ka thënë në një postim në Twitter se ngecja në takimin e Ohrit lidhet me nënshkrimin...

Takimi i Ohrit, Maliqi: Si mund të quhet diçka marrëveshje nëse nuk është nënshkruar

para 12 muajve - Gazeta Metro

Analisti politik, Agon Maliqi, përmes një postimi në Twitter ka thënë ngecja në takimin e Ohrit, lidhet me nënshkrimin e dokumentit, transmeton Gazeta Metro. Sipas tij, palët kanë rënë dakord për përmbajtjen...

Pyet Maliqi: Si mund të quhet diçka marrëveshje nëse nuk është nënshkruar?

para 12 muajve - Insajderi.org

Rreth orës 15:00 kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, shefin e politikës së jashtme të BE-së,...

Takimi i Ohrit, Maliqi: Ngecja vjen nga mosmarrëveshja rreth (mos)nënshkrimit të dokumentit

para 12 muajve - Gazeta10

Analisti Agon Maliqi ka thënë në një postim në Twitter se ngecja në takimin e Ohrit lidhet me nënshkrimin e dokumentit. Sipas tij, pala kosovare po kërkon që të ketë nënshkrimin e të dyja palëve, ndërsa...

Vuçiqi ka dalë me propozim të ri, zbulon gazetari Haxhiu

para 12 muajve - Ekonomia Online

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se shkakun e asaj se pse nuk po nënshkruhet marrëveshje në Ohër. Sipas tij, Kurti dëshiron që marrëveshja të nënshkruhet sot, kurse Vuçiq ka dalë me propozim të ri. Gjithnjë...

Përfundon pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiq

para 12 muajve - Fakti Ditor

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media...

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vucic ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Gazeta Metro

Gazetari kosovar, Baton Haxhiu i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ka folur për diskutimet që po ndodhin në Ohër në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander...

“Kurti kërkon nënshkrimin, Vuçiq ka dalë me një propozim”, vjen lajmi i fundit nga takimi i Ohrit

para 12 muajve - Insajderi.org

Rreth orës 15:00 kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nisën takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë, shefin e politikës së jashtme të BE-së,...

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Epoka e Re

Gazetari Baton Haxhiu i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ka folur për diskutimet që po ndodhin në Ohër në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Haxhiu...

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vuçiq ka dalë me propozim të ri

para 12 muajve - Periskopi

Haxhiu: Puna ka ngecur tek nënshkrimi, Kurti do sot, Vuçiq ka dalë me propozim të ri 18 Mar, 20:25 Gazetari kosovar, Baton Haxhiu i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ka folur për diskutimet që po ndodhin...

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po diskutojnë në Ohër për zbatimin e një propozimi të Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve. Ky propozim nuk...

Edhe pak kohë për ta nënshkruar Marrëveshjen!

para 12 muajve - Koha.mk

Ohër, 18 mars – Nënshkrimi i marrëveshjes nga Kosova dhe Serbia do të jetë i pashmangshëm, sepse, në të kundërtën, palët jokonstruktive do të gjendeshin jo vetëm para presionit të partnerëve perëndimorë,...

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - RTV 21

Nëse Kosova dhe Serbia nuk e nënshkruajnë aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ato nuk do të mund të bëjnë asnjë hap përpara në këtë drejtim, thonë njohësit e proceseve...

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit europian?

para 12 muajve - ABC News

Nëse Kosova dhe Serbia nuk e nënshkruajnë aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ato nuk do të mund të bëjnë asnjë hap përpara në këtë drejtim, thonë njohësit e proceseve...

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - Klan

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian? Nëse Kosova dhe Serbia nuk e nënshkruajnë aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ato nuk do të mund të...

Analiza e REL: Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - Albeu

Nëse Kosova dhe Serbia nuk e nënshkruajnë aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ato nuk do të mund të bëjnë asnjë hap përpara në këtë drejtim, thonë njohësit e proceseve...

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - Klan Macedonia

Nëse Kosova dhe Serbia nuk e nënshkruajnë aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ato nuk do të mund të bëjnë asnjë hap përpara në këtë drejtim, thonë njohësit e proceseve...

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Nëse Kosova dhe Serbia nuk e nënshkruajnë aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ato nuk do të mund të bëjnë asnjë hap përpara në këtë drejtim, thonë njohësit e proceseve...

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit europian?

para 12 muajve - Tetova Sot

Nëse Kosova dhe Serbia nuk e nënshkruajnë aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ato nuk do të mund të bëjnë asnjë hap përpara në këtë drejtim, thonë njohësit e proceseve...

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - Infokusi

Nëse Kosova dhe Serbia nuk e nënshkruajnë aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ato nuk do të mund të bëjnë asnjë hap përpara në këtë drejtim, thonë njohësit e proceseve...

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - Epoka e Re

Nëse Kosova dhe Serbia nuk e nënshkruajnë aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ato nuk do të mund të bëjnë asnjë hap përpara në këtë drejtim, thonë njohësit e proceseve...

Çka ndodhë nëse nuk bëhet nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - Gazeta Metro

E shtuna e 18 marsit pritet të sjellë takimin e radhës mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq. Takimi do të mbahet në Ohër të Maqedonisë së Veriut në pritjen e...

Çka ndodhë nëse nuk bëhet nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - Bota Press

E shtuna e 18 marsit pritet të sjellë takimin e radhës mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq. Takimi do të mbahet në Ohër të Maqedonisë së Veriut në pritjen e...

Pse ka rëndësi nënshkrimi i zbatimit të propozimit evropian?

para 12 muajve - Insajderi.org

Nëse Kosova dhe Serbia nuk e nënshkruajnë aneksin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ato nuk do të mund të bëjnë asnjë hap përpara në këtë drejtim, thonë njohësit e proceseve...

SHEFJA E BE-SË: KOSOVA DHE SERBIA TA SHFRYTËZOJNË RASTIN PËR NORMALIZIM

para 12 muajve - KDPolitik

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, e ka ftuar të martën Kosovën dhe Serbinë, që ta shfrytëzojnë propozimin e Bashkimit Evropian për të normalizuar marrëdhëniet. Në një takim me korrespodentët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK