Putini si Hitleri dhe Millosheviçi: Në Tiranë mund të arrestohet, por jo në Nju-Jork

para një jave - Gazeta Tema

Vladimir Putin ndodhet prej më shumë se 24 orësh në kërkim ndërkombëtar. Por çfarë ndryshon për presidentin e Rusisë pasi Gjykata Penale Ndërkombëtare e Hagës lëshoi një urdhër-arresti ndaj tij duke e...

Reagimet pas urdhër-arrestit kundër Putinit nga Gjykata Ndërkombëtare në Hagë

para një jave - Portalb

Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi urdhër arresti kundër kreut të Kremlinit Vladimir Putin për rrëmbimin në Rusi të rreth 16.000 fëmijëve ukrainas gjatë luftës në Ukrainë, shkruan DW . Krahas...

Putin viziton Krimenë

para një jave - Klan

Putin viziton Krimenë Vizita, në 9-vjetorin e aneksimit të gadishullit nga rusia Presidenti rus Vladimir Putin zhvilloi këtë të shtunë një vizitë të paparalajmëruar në Krime për të shënuar përvjetorin...

SHBA: Rusia ka kryer krime lufte në Ukrainë

para një jave - Portalb

Shtëpia e Bardhë tha se Rusia ka kryer krime lufte në Ukrainë dhe se përgjegjësit për këtë duhet të japin llogari, raporton Anadolu. Zëdhënësja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Adrienne Watson...

Putin viziton Krimenë

para një jave - Klan Macedonia

Vizita, në 9-vjetorin e aneksimit të gadishullit nga rusia Presidenti rus Vladimir Putin zhvilloi këtë të shtunë një vizitë të paparalajmëruar në Krime për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Zhurnal

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Alsat-M

Forca ajrore ukrainase ka thënë se Rusia ka nisur 16 sulme me dronë në orët e para të 18 marsit, dhe se 11 dronë janë rrëzuar nga sistemet ajrore për mbrojtje “në qendër, perëndim dhe lindje”. Në mesin...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - ABC News

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Putin shkon në Krime, një ditë pas urdhërarrestit ndaj tij nga Gjykata e Hagës

para një jave - Reporteri

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Shenja

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Putin viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit të paligjshëm

para një jave - Klan Kosova

Presidenti rus Vladimir Putin udhëtoi këtë të shtunë për në Krime, për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të gadishullit ukrainas. Udhëtimi vjen një ditë pasi Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshoi...

Putin e viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - Koha.net

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Një ditë pas urdhër arrestit nga Gjykata e Hagës Putin shkon në Krime

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Putini viziton Krimenë, këshilltari ukrainas thotë se çalonte kur ecte dhe e voziti vetë makinën

para një jave - Telegrafi

Presidenti rus Vladimir Putin ka vizituar sot Krimenë në një formë për të shënuar nëntë vjetorin e uzurpimit të këtij gadishulli. Rusia mori nën kontroll Krimenë në vitin 2014, derisa në vitin 2022 nisi...

SHBA: Urdhër arresti për Putinin është i justifikuar

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden u shpreh se beson se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të ngritur akuza ndaj Presidentit Vladimir Putin është “i justifikuar”. “Mendoj se është e...

Putin arrin në Krime në 9 vjetorin e aneksimit

para një jave - Klan Kosova

Presidenti rus Vladimir Putin ka arritur në qytetin më të madh të Krimesë, Sevastopol, të shtunën për nëntë-vjetorin e aneksimit të shpallur nga Rusia të gadishullit. Në Krime, Putin pritet të marrë pjesë...

SHBA: Urdhër arresti për Putinin është i justifikuar

para një jave - Kallxo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden u shpreh se beson se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të ngritur akuza ndaj Presidentit Vladimir Putin është “i justifikuar”. “Mendoj se është e...

Putini viziton Krimenë, këshilltari ukrainas thotë se çalonte kur ecte dhe e voziti vetë makinën

para një jave - Tetova Sot

Presidenti rus Vladimir Putin ka vizituar sot Krimenë në një formë për të shënuar nëntë vjetorin e uzurpimit të këtij gadishulli. Rusia mori nën kontroll Krimenë në vitin 2014, derisa në vitin 2022 nisi...

Putini viziton Krimenë, këshilltari ukrainas thotë se çalonte kur ecte dhe e voziti vetë makinën

para një jave - Bota Sot

Presidenti rus Vladimir Putin ka vizituar sot Krimenë në një formë për të shënuar nëntë vjetorin e uzurpimit të këtij gadishulli. Rusia mori nën kontroll Krimenë në vitin 2014, derisa në vitin 2022 nisi...

Putin e viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - RTV 21

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Gjykata e Hagës pret ta arrestoj, Putin provokon duke vizituar Krimenë

para një jave - Tetova1

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Përvjetori i aneksimit nga Ukraina, Putin vizitë të papritur në Kirme

para një jave - BalkanWeb

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Një ditë pas urdhër arrestit nga Gjykata e Hagës Putin shkon në Krime

para një jave - Gazeta Express

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

SHBA: Urdhër arresti për Putinin është i justifikuar

para një jave - Vizion Plus

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden u shpreh se beson se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të ngritur akuza ndaj Presidentit Vladimir Putin është “i justifikuar”. “Mendoj se është e...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Top Channel

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale: Putin mund të gjykohet për krime lufte

para një jave - ABC News

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale, Karim Khan tha në një intervistë për CNN se beson që presidenti rus, Vladimir Putin mund të gjykohet për krime të dyshuara lufte pavarësisht se Moska pretendon...

VOA/ SHBA: Urdhër arresti për Putinin është i justifikuar

para një jave - Syri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden u shpreh se beson se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të ngritur akuza ndaj Presidentit Vladimir Putin është “i justifikuar”. “Mendoj se është e...

Kryeprokurori i ICC: Rusia tallet, por Putini mund të gjykohet për krime lufte si nazistët dhe Millosheviçi

para një jave - Syri

Kryeprokurori i Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan, tha për CNN se besonte se Vladimir Putin mund të gjykohej për krime të dyshuara lufte, pavarësisht se Moska pretendon se nuk i nënshtrohet vendimeve...

9 vjetori i aneksimit nga Ukraina, Putin viziton Krimenë

para një jave - Alsat-M

Vladimir Putin ka vizituar Krimenë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të rajonit nga Ukraina, sipas raporteve nga media shtetërore ruse. Rajoni u aneksua nga Kremlini në vitin 2014 në një...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Tetova Sot

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Putin e viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - Vizion Plus

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Putin e viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - RTK

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - TV21

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Putin mbërrin në Krime për të festuar 9-vjetorin e aneksimit

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti në qytetin më të madh të Krimesë, Sevastopol, të shtunën për nëntë-vjetorin e aneksimit të shpallur të gadishullit nga Rusia. Në Krime, Putin pritet të marrë pjesë...

SHBA: Urdhër arresti për Putinin është i justifikuar

para një jave - Infokusi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden u shpreh se beson se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të ngritur akuza ndaj Presidentit Vladimir Putin është “i justifikuar”.“Mendoj se është e justifikuar....

Rusia nisi sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Portalb

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

9 vjetori i aneksimit nga Ukraina, Putin viziton Krimenë

para një jave - Tetova Sot

Vladimir Putin ka vizituar Krimenë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të rajonit nga Ukraina, sipas raporteve nga media shtetërore ruse. Rajoni u aneksua nga Kremlini në vitin 2014 në një...

Putin viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - NOA

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

SHBA: Urdhër arresti për Putinin është i justifikuar

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden u shpreh se beson se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të ngritur akuza ndaj Presidentit Vladimir Putin është “i justifikuar”. “Mendoj se është e...

VOA/ SHBA: Urdhër arresti për Putinin është i justifikuar

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden u shpreh se beson se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të ngritur akuza ndaj Presidentit Vladimir Putin është “i justifikuar”. “ Mendoj se është e...

Gjykata e Hagës lëshoi dje urdhër-arrestin për krime lufte, Putin “ia...

para një jave - BalkanWeb

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestin kundër presidentit rus, Vladimir...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - RTK

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Putini si Hitleri dhe Millosheviçi, në Tiranë mund të arrestohet, por jo në Nju-Jork

para një jave - Syri.net Kosova

Vladimir Putin ndodhet prej më shumë se 24 orësh në kërkim ndërkombëtar. Por çfarë ndryshon për presidentin e Rusisë pasi Gjykata Penale Ndërkombëtare e Hagës lëshoi një urdhër-arresti ndaj tij duke e...

Putin e vizitoi Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - Portalb

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Urdhër-arresti ndaj Putinit, Scholz: Askush nuk është mbi ligjin

para një jave - Alsat-M

Kancelari gjerman, Olaf Scholz përshëndeti të shtunën vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) për lëshimin e një urdhër-arresti për presidentin rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai tregon se “askush...

Scholz për urdhër-arrestin ndaj Putinit: Kjo tregon se askush s’është mbi ligjin

para një jave - RTV 21

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka përshëndetur urdhër-arrestin për krime lufte ndaj presidentit Vladimir Purtin, lëshuar nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC). Scholz tha se kjo tregon se askush...

Putin e viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - Albeu

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Putini e viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - Zeri

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Të paktën 6000 fëmijë ukrainas gjenden në kampet ruse

para një jave - MRT

Të paktën gjashtë mijë fëmijë ukrainas janë mbajtur në të paktën 43 kampe ruse... Të paktën gjashtë mijë fëmijë ukrainas janë mbajtur në të paktën 43 kampe ruse në shtetin ukrainas, sipas një raporti amerikan....

Gjykata e Hagës kërkon të arrestohet Putini: Për Ukrainën historik, për Rusinë i pavlefshëm

para një jave - MRT

Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin rus Vladimir Putin... Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin rus Vladimir Putin dhe...

Van Schaack e bën një krahasim të Putinit me Millosheviqin e Pinochetin

para një jave - Koha.net

Beth Van Schaack, drejtuese e Zyrës Amerikane për Drejtësinë Penale Globale, ka folur për “Sky News” për mundësinë që presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ta gjejë veten në sallë të gjyqit. Van Schaack...

Putin e viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - Bota Sot

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Putini si Hitleri dhe Millosheviçi, në Tiranë mund të arrestohet, por jo në Nju-Jork

para një jave - Ina

Vladimir Putin ndodhet prej më shumë se 24 orësh në kërkim ndërkombëtar. Por çfarë ndryshon për presidentin e Rusisë pasi Gjykata Penale Ndërkombëtare e Hagës lëshoi një urdhër-arresti ndaj tij duke e...

Putin e viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - GazetaBlic

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Putini si Hitleri dhe Millosheviçi, në Tiranë mund të arrestohet, por jo në Nju-Jork

para një jave - Klan Kosova

Vladimir Putin ndodhet prej më shumë se 24 orësh në kërkim ndërkombëtar. Por çfarë ndryshon për presidentin e Rusisë pasi Gjykata Penale Ndërkombëtare e Hagës lëshoi një urdhër-arresti ndaj tij duke e...

Scholz për urdhër-arrestin ndaj Putinit: Kjo tregon se askush s’është mbi ligjin

para një jave - Reporteri

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka përshëndetur urdhër-arrestin për krime lufte ndaj presidentit Vladimir Purtin, lëshuar nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC). Scholz tha se kjo tregon se askush...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Bota Sot

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Putin e viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Evropa e Lirë

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Zeri

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Putin mbërrin në Krime për të festuar 9-vjetorin e aneksimit

para një jave - Syri

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti në qytetin më të madh të Krimesë, Sevastopol, të shtunën për nëntë-vjetorin e aneksimit të shpallur të gadishullit nga Rusia. Në Krime, Putin pritet të marrë pjesë...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - GazetaBlic

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir...

Putini si Hitleri dhe Millosheviçi, në Tiranë mund të arrestohet, por jo në Nju-Jork

para një jave - GazetaBlic

Vladimir Putin ndodhet prej më shumë se 24 orësh në kërkim ndërkombëtar. Por çfarë ndryshon për presidentin e Rusisë pasi Gjykata Penale Ndërkombëtare e Hagës lëshoi një urdhër-arresti ndaj tij duke e...

Putini viziton Krimenë, këshilltari ukrainas thotë se çalonte kur ecte dhe e voziti vetë makinën

para një jave - Lajm

Presidenti rus Vladimir Putin ka vizituar sot Krimenë në një formë për të shënuar nëntë vjetorin e uzurpimit të këtij gadishulli. Rusia mori nën kontroll Krimenë në vitin 2014, derisa në vitin 2022 nisi...

PUTIN VIZITON KRIMENË NË PËRVJETORIN E ANEKSIMIT

para një jave - KDPolitik

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Biden: Urdhër arresti për Putinin është i justifikuar

para një jave - Shqip

Presidenti Joe Biden tha të premten se beson se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër-arresti për presidentin rus Vladimir Putin ishte “i justifikuar” pasi vendi vazhdoi të...

Pse Gjykata e Hagës e “fundosi” Putinin pikërisht tani?

para një jave - Koha.mk

Edhe pse e lindur nën shtysën e OKB-së, Gjykata Penale nuk është një organ i Kombeve të Bashkuara. Roli i saj nuk duhet të ngatërrohet me gjykatën ndërkombëtare e cila është gjithashtu e vendosur në kryeqytetin...

ShBA e krahason Putinin me Millosheviqin, çfarë janë shanset që ai të dalë para Gjykatës

para një jave - Zhurnal

Beth Van Schaack ambasadore e SHBA’së për Drejtësi Kriminale Globale ka folur pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi një urdhër-arrest për Presidentin e Rusisë Vladimir Putin. Van Schaak, një...

Biden përshëndet vendimin e Hagës për Putinin

para një jave - Klan

Biden përshëndet vendimin e Hagës për Putinin Analistët: Mundësia për ta arrestuar, thuajse zero Presidenti amerikan Joe Biden përshëndet vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Krimeve, që të Premten lëshoi...

Scholz për urdhër-arrestin ndaj Putinit: Kjo tregon se askush s’është mbi ligjin

para një jave - Klan Kosova

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka përshëndetur urdhër-arrestin për krime lufte ndaj presidentit Vladimir Purtin, lëshuar nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC). Scholz tha se kjo tregon se askush...

Një ditë pas urdhër arrestit nga Gjykata e Hagës Putin shkon në Krime

para një jave - Infokusi

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

9 vjetori i aneksimit nga Ukraina, Putin viziton Krimenë

para një jave - ABC News

Vladimir Putin ka vizituar Krimenë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të rajonit nga Ukraina, sipas raporteve nga media shtetërore ruse. Rajoni u aneksua nga Kremlini në vitin 2014 në një...

Putini viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit të paligjshëm

para një jave - Epoka e Re

Presidenti rus Vladimir Putin udhëtoi këtë të shtunë për në Krime, për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të gadishullit ukrainas. Udhëtimi vjen një ditë pasi Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshoi...

Putini viziton Krimenë, këshilltari ukrainas thotë se çalonte kur ecte dhe e voziti vetë makinën

para një jave - Insajderi.org

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka vizituar sot Krimenë në një formë për të shënuar nëntë vjetorin e uzurpimit të këtij gadishulli. Rusia mori nën kontroll Krimenë në vitin 2014, derisa në vitin 2022...

SHBA-ja e krahason Putinin me Millosheviqin, çfarë janë shanset që ai të dalë para Gjykatës

para një jave - Zeri

Beth Van Schaack ambasadore e SHBA’së për Drejtësi Kriminale Globale ka folur pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi një urdhër-arrest për Presidentin e Rusisë Vladimir Putin. Van Schaak, një...

Urdhër arresti për Putinin, Scholzi: Askush s’është mbi ligjin

para një jave - Zeri

Kancelari gjerman Olaf Scholz tani ka mirëpritur vendimin e ICC, duke thënë se diçka e tillë tregon se “askush nuk është mbi ligjin”. “Gjykata Ndërkombëtare Penale është institucioni i duhur për të hetuar...

Konflikti në Ukrainë: Për çfarë krimesh lufte akuzohet Rusia?

para një jave - Syri

Gjykata Penale Ndërkombëtare në Hagë ka lëshuar një urdhër arresti kundër presidentit rus Vladimir Putin. Ai e akuzon atë se është përgjegjës për krimet e luftës në Ukrainë, duke përfshirë dëbimin e paligjshëm...

Biden përshëndet vendimin e Hagës për Putinin

para një jave - Klan Macedonia

Presidenti amerikan Joe Biden përshëndet vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Krimeve, që të Premten lëshoi një urdhër-arresti ndërkombëtar ndaj kreut të shtetit rus Vladimir Putin, me akuza për krime...

Urdhër-arresti për Putin/ Kancelari gjerman: Dëshmi se askush nuk është mbi ligjin

para një jave - Vizion Plus

Kancelari gjerman Olaf Scholz përshëndeti vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare për lëshimin e një urdhër-arresti për presidentin rus Vladimir Putin. Kancelari gjermani deklaroi se ky vendim dëshmon...

Scholz për urdhër-arrestin ndaj Putinit: Kjo tregon se askush s’është mbi ligjin

para një jave - GazetaBlic

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka përshëndetur urdhër-arrestin për krime lufte ndaj presidentit Vladimir Purtin, lëshuar nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC). Scholz tha se kjo tregon se askush...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Shqip

Sulmet ruse kanë vazhduar në Ukrainë pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin dhe komisionerin rus për të drejtat e fëmijëve. Forcat...

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin

para një jave - Portalb

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. Gjykata e ka akuzuar Putinin për kryerje...

Putini si Hitleri dhe Millosheviçi, në Tiranë mund të arrestohet, por jo në Nju-Jork

para një jave - Infokusi

Vladimir Putin ndodhet prej më shumë se 24 orësh në kërkim ndërkombëtar. Por çfarë ndryshon për presidentin e Rusisë pasi Gjykata Penale Ndërkombëtare e Hagës lëshoi një urdhër-arresti ndaj tij duke e...

9 vjetori i aneksimit nga Ukraina, Putin viziton Krimenë

para një jave - Almakos

Vladimir Putin ka vizituar Krimenë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të rajonit nga Ukraina, sipas raporteve nga media shtetërore ruse. Rajoni u aneksua nga Kremlini në vitin 2014 në një...

Një ditë pas urdhër arrestit nga Gjykata e Hagës Putin shkon në Krime

para një jave - Periskopi

Një ditë pas urdhër arrestit nga Gjykata e Hagës Putin shkon në Krime 18 Mar, 16:30 Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit...

Një ditë pas urdhër arrestit nga Gjykata e Hagës Putin shkon në Krime (VIDEO)

para një jave - Gazeta10

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Lëshimi i urdhër arrestit ndaj Putin, Moska nis “hakmarrjen”

para një jave - Arbresh

Një ditë pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale e Hagës vendosi që të lëshojë një urdhër arresti ndërkombëtar për Vladimir Putin, si i përfshirë në krimet e lufte, Rusia ka ndërmarrë një ofensivë të re në Ukrainë....

Putin viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - FaxWeb

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Putin e viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - ATV Live

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Putin viziton Krimenë në përvjetorin e aneksimit

para një jave - Euronews

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka arritur të shtunën në Krime, në një vizitë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të këtij gadishulli ukrainas, ka raportuar media shtetërore ruse. Televizioni...

Bideni mirëpret vendimin e GJNP-së për të lëshuar urdhëarrest për Putinin

para një jave - Koha.net

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrest kundër presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, raporton BBC. GJNP-ja akuzon Putinin për...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër arresti për Presidentin rus, Vladimir Putin

para një jave - MRT

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër arresti për Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin... Putin akuzohet për krime lufte. Më saktësisht për dëbim të paligjshëm të fëmijëve nga zonat e pushtuara...

Biden mirëpret urdhër-arrestimin për Putinin

para një jave - Vizion Plus

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. Gjykata e ka akuzuar Putinin për kryerje...

Lëshimi i urdhër arrestit ndaj Putin, Moska nis “hakmarrjen”

para një jave - Euronews

Një ditë pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale e Hagës vendosi që të lëshojë një urdhër arresti ndërkombëtar për Vladimir Putin, si i përfshirë në krimet e lufte, Rusia ka ndërmarrë një ofensivë të re në Ukrainë....

“Askush nuk është mbi ligjin”, Scholz reagon për urdhër arrestin ndaj Putin

para një jave - Lexo

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) ka lëshuar një urdhër-arresti për presidentin rus Vladimir Putin. Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka mirëpritur vendimin e ICC, duke thënë se diçka e tillë tregon se askush...

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin

para një jave - Vizion Plus

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. Gjykata e ka akuzuar Putinin për kryerje...

Biden: Putin ka kryer krime lufte, vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale është i justifikuar

para një jave - Alsat-M

Gjykata tha në një deklaratë se Putini “dyshohet se është përgjegjës për krimin e luftës së dëbimit të paligjshëm të fëmijëve dhe atë të transferimit të paligjshëm të fëmijëve nga zonat e pushtuara të...

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë

para një jave - Periskopi

Rusia nis sulme të reja ajrore me dronë në Ukrainë 18 Mar, 15:24 Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të...

Biden: Putin ka kryer krime lufte, vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale është i justifikuar

para një jave - Top Channel

Presidenti amerikan Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të, ishte i justifikuar....

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin

para një jave - RTV 21

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. Gjykata e ka akuzuar Putinin për kryerje...

Urdhër-arresti ndaj Putinit, Scholz: Askush nuk është mbi ligjin

para një jave - Lajm

Kancelari gjerman, Olaf Scholz përshëndeti të shtunën vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) për lëshimin e një urdhër-arresti për presidentin rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai tregon se “askush...

Joe Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin

para një jave - OraInfo

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin. Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir...

Kremlini mbron Putinin: Urdhër-arresti, letër higjienike!

para një jave - Alsat-M

Pas urdhër-arrestit të lëshuar për presidentin rus Putin, nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), e cila e akuzon për krime lufte të dyshuara të kryera në Ukrainë, ka reaguar edhe ish presidenti rus. Ky...

Të paktën gjashtëmijë fëmijë ukrainas po mbahen në kampet ruse

para një jave - Klan Kosova

Të paktën gjashtëmijë fëmijë ukrainas janë mbajtur në të paktën 43 kampe dhe objekte ruse, sipas një raporti amerikan. Moska ka mohuar akuzat që forcat e saj kanë kryer krime lufte dhe Kremlini e cilësoi...

Urdhër-arresti ndaj Putinit, Scholz: Askush nuk është mbi ligjin

para një jave - KosovaPress

Kancelari gjerman, Olaf Scholz përshëndeti të shtunën vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) për lëshimin e një urdhër-arresti për presidentin rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai tregon se “askush...

Urdhër arresti për Putinin: Gruaja amerikane me mision të vendosë presidentin rus në ‘stol’

para një jave - Syri

Lajmi se është lëshuar një urdhër arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale kundër Vladimir Putinit dje ka shkaktuar një valë reagimesh në skenën politike ndërkombëtare. Reagimi i Moskës ishte shpërfillës,...

Urdhri i arrestit për Putinin/ Berisha: Drejtësia vonon, por nuk harron

para një jave - Syri

Kreu i opozitës shqiptare, Sali Berisha, publikoi një deklaratë të Partisë Demokratike, e cila reagon pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare Penale në Hagë për të lëshuar një urdhër-arresti për presidentin...

Urdhër arresti për Putinin, Scholz: Askush nuk është mbi ligjin

para një jave - Tetova Sot

Kancelari gjerman Olaf Scholz tani ka përshëndetur vendimin e ICC, duke thënë se diçka e tillë tregon se “askush nuk është mbi ligjin”. ADVERTISING “Gjykata Ndërkombëtare Penale është institucioni i duhur...

Kush është "Bloody Mary" ruse, për të cilën u lëshua një urdhër arresti së bashku me Putinin

para një jave - Syri.net Kosova

Njoftimi i Gjykatës Penale Ndërkombëtare për urdhrin e arrestit kundër presidentit rus Vladimir Putin përmbante gjithashtu një emër të dytë që ndoshta nuk mori vëmendjen e mjaftueshme. Maria Lvova-Belova...

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrest për Putinin, Biden: Ai qartazi ka kryer krime lufte

para një jave - Reporteri

Joe Biden thotë se Vladimir Putin ka “qartazi ka kryer krime lufte”, pasi për liderin rus u lëshua një urdhër-arrest nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC). Presidenti i SHBA e përshkroi gjithashtu vendimin...

Të paktën 6000 fëmijë ukrainas gjenden në kampet ruse

para një jave - Telegrafi

Të paktën gjashtë mijë fëmijë ukrainas janë mbajtur në të paktën 43 kampe ruse në shtetin ukrainas, sipas një raporti amerikan. Studiuesit e Universitetit Yale zbuluan se objektet përbënin një “rrjet sistematik...

LIVE: Publikohet raporti, ja sa fëmijë ukrainas mbahen në kampet ruse, Biden: Putin ka kryer krime lufte

para një jave - Bota Sot

18.03.2023 - 09:06 Biden: Putin ka kryer krime lufte Presidenti amerikan Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të...

Biden mirëpret urdhër-arrestimin për Putinin

para një jave - KosovaPress

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden mirëpriti lëshimin e një urdhër-arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Gjykata e akuzoi Presidentin Putin për kryerjen e krimeve...

SHBA e krahason Putinin me Millosheviqin

para një jave - Periskopi

SHBA e krahason Putinin me Millosheviqin 18 Mar, 13:28 Beth Van Schaack ambasadore e SHBA’së për Drejtësi Kriminale Globale ka folur pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi një urdhër-arrest për...

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin

para një jave - RTK

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. Gjykata e ka akuzuar Putinin për kryerje...

Kremlini mbron Putinin: Urdhër-arresti, letër higjienike!

para një jave - ABC News

Pas urdhër-arrestit të lëshuar për presidentin rus Putin, nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), e cila e akuzon për krime lufte të dyshuara të kryera në Ukrainë, ka reaguar edhe ish presidenti rus. Ky...

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin

para një jave - Kallxo

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. Gjykata e ka akuzuar Putinin për kryerje...

ShBA e krahason Putinin me Millosheviqin, çfarë janë shanset që ai të dalë para Gjykatës

para një jave - ATV Live

Beth Van Schaack ambasadore e SHBA’së për Drejtësi Kriminale Globale ka folur pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi një urdhër-arrest për Presidentin e Rusisë Vladimir Putin. Van Schaak, një...

Biden përshëndet vendimin e Hagës për Putinin – Klan Macedonia

para një jave - Revista

Presidenti amerikan Joe Biden përshëndet vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Krimeve, që të Premten lëshoi një urdhër-arresti ndërkombëtar ndaj kreut të shtetit rus Vladimir Putin, me akuza për krime...

SHBA e krahason Putinin me Millosheviqin, çfarë janë shanset që ai të dalë para Gjykatës

para një jave - Insajderi.org

Beth Van Schaack ambasadore e SHBA’së për Drejtësi Kriminale Globale ka folur pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi një urdhër-arrest për Presidentin e Rusisë Vladimir Putin. Van Schaak, një...

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrest për Putinin, Biden: Ai qartazi ka kryer krime lufte

para një jave - Telegrafi

Joe Biden thotë se Vladimir Putin ka “qartazi ka kryer krime lufte”, pasi për liderin rus u lëshua një urdhër-arrest nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC). Presidenti i SHBA e përshkroi gjithashtu vendimin...

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin . Gjykata e ka akuzuar Putinin për kryerje...

Lëshimi i urdhër arrestit ndërkombëtar për Vladimir Putin, presidenti Biden mirëpret vendimin: Ka kryer qartazi krime lufte

para një jave - Panorama

Presidenti i SHBA Joe Biden ka mirëpritur lëshimin e një urdhër-arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale për homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Ai ka kryer qartazi krime lufte”, tha Biden për gazetarët....

Scholz për urdhër-arrestin ndaj Putinit: Kjo tregon se askush s’është mbi ligjin

para një jave - Arbresh

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka përshëndetur urdhër-arrestin për krime lufte ndaj presidentit Vladimir Purtin, lëshuar nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC). Scholz tha se kjo tregon se askush...

Akuza për rrëmbim të fëmijëve ukrainas nga Moska dhe krime lufte nga Putini...

para një jave - BalkanWeb

Pas urdhër-arrestit të lëshuar për presidentin rus Putin, nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), e cila e akuzon për krime lufte të dyshuara të kryera në Ukrainë, vjen reagimi nga Moska. Kjo e fundit...

Reagimet pas urdhër-arrestit kundër Putinit nga Gjykata e Hagës

para një jave - RTK

Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi urdhër arresti kundër kreut të Kremlinit Vladimir Putin për rrëmbimin në Rusi të rreth 16.000 fëmijëve ukrainas gjatë luftës në Ukrainë. Krahas urdhër-arestit...

DW: Reagimet pas urdhër-arrestit kundër Putinit nga Gjykata Ndërkombëtare në Hagë

para një jave - Syri

Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi urdhër arresti kundër kreut të Kremlinit Vladimir Putin për rrëmbimin në Rusi të rreth 16.000 fëmijëve ukrainas gjatë luftës në Ukrainë. Nga Deutsche Welle Krahas...

Biden e mirëpret urdhër-arrestin e lëshuar ndaj Putinit

para një jave - Klan Kosova

Presidenti i ShBA-së Joe Biden ka mirëpritur lëshimin e një urdhër-arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. ICC e akuzoi presidentin Putin për kryerjen...

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrest kundër Putinit

para një jave - Medial

Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër presidentit rus, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë. Me të njëjtat...

Reagimet pas urdhër-arrestit kundër Putinit nga Gjykata Ndërkombëtare në Hagë

para një jave - Gazeta Express

Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi urdhër arresti kundër kreut të Kremlinit Vladimir Putin për rrëmbimin në Rusi të rreth 16.000 fëmijëve ukrainas gjatë luftës në Ukrainë. Krahas urdhër-arestit...

ShBA e krahason Putinin me Millosheviqin, çfarë janë shanset që ai të dalë para Gjykatës

para një jave - Ekonomia Online

Beth Van Schaack ambasadore e SHBA’së për Drejtësi Kriminale Globale ka folur pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi një urdhër-arrest për Presidentin e Rusisë Vladimir Putin.  Van Schaak, një...

Biden: Putin ka kryer krime lufte, urdhërarresti i GJNP-së është i justifikueshëm

para një jave - Albeu

Joe Biden thotë se Vladimir Putin ka “kryer qartazi krime lufte”, pasi lideri rus u bë objekt i një urdhër-arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC). Presidenti i SHBA e përshkroi gjithashtu vendimin...

Kush është "Bloody Mary" ruse, për të cilën u lëshua një urdhër arresti së bashku me Putinin

para një jave - Syri

Njoftimi i Gjykatës Penale Ndërkombëtare për urdhrin e arrestit kundër presidentit rus Vladimir Putin përmbante gjithashtu një emër të dytë që ndoshta nuk mori vëmendjen e mjaftueshme. Maria Lvova-Belova...

Biden: Putin ka kryer krime lufte

para një jave - Gazeta Express

Presidenti amerikan Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të, ishte i justifikuar....

Biden: Putini ka kryer krime lufte

para një jave - Zeri

Presidenti amerikan Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të, ishte i justifikuar....

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin

para një jave - Periskopi

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin 18 Mar, 12:00 Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij...

Tre skenarët nëse Rusia nuk e fiton luftën, kaosi do të shpërthejë në Moskë, ja si shërbimet e sigurisë do ta largojnë Putinin nga pushteti dhe lëvizja e tij e fundit për të shpëtuar “kokën”

para një jave - Zyrtare

Kur udhëheqësi rus nisi pushtimin e shtetit fqinj, Ukrainës, shkurtin e kaluar, Kremlini shpresonte të merrte kryeqytetin, Kievin, brenda disa ditësh. Më shumë se një vit më vonë, duket se luftës nuk i...

Biden: Putin ka kryer krime lufte

para një jave - ABC News

Presidenti amerikan Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të, ishte i justifikuar....

“Ne nuk rrëmbejmë fëmijë”, Moska i kundërpërgjigjet akuzave: Nuk u deportuan, por u zhvendosën brenda Rusisë

para një jave - ABC News

Rusia i është kundërpërgjigjur akuzave të Gjykatës Ndërkombëtare Penale për dëbimin e fëmijëve ukrainas nga Moska. Zëdhënësi i presidentit rus Vladimri Putin, Sergei Makrov tha se ‘Gjykata Ndërkombëtare...

Biden: Putin ka kryer krime lufte

para një jave - GazetaBlic

Presidenti amerikan Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të, ishte i justifikuar....

Bideni e mirëpret urdhër-arrestin e lëshuar ndaj Putinit

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i ShBA-së Joe Biden ka mirëpritur lëshimin e një urdhër-arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. ICC e akuzoi presidentin Putin për kryerjen...

Bideni e mirëpret urdhër-arrestin e lëshuar ndaj Putinit

para një jave - Infokusi

Presidenti i ShBA-së Joe Biden ka mirëpritur lëshimin e një urdhër-arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. ICC e akuzoi presidentin Putin për kryerjen...

GJYKATA E HAGËS NË NDJEKJE TË PUTINIT

para një jave - KDPolitik

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar urdhërarrestim për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë se është përgjegjës për dëbimin e paligjshëm të fëmijëve nga Ukraina, që përbën krim...

Fletëarresti nga Haga ia ngushton rrethin Putinit, ai mund të arrestohet nëse lëshon Rusinë

para një jave - Lajmi.net

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Të paktën 6 mijë fëmijë ukrainas po mbahen në kampet ruse

para një jave - Ekonomia Online

Të paktën gjashtëmijë fëmijë ukrainas janë mbajtur në të paktën 43 kampe dhe objekte ruse, sipas një raporti amerikan. Moska ka mohuar akuzat që forcat e saj kanë kryer krime lufte dhe Kremlini e cilësoi...

Vendimi i GJNP-së për urdhër-arrestin e Putin detyron 123 shtetet anëtare të gjykatës ta transferojnë atë në Hagë

para një jave - ATV Live

Vendimi i gjykatës penale ndërkombëtare për të lëshuar një urdhër-arrest për Vladimir Putin detyron 123 shtetet anëtare të gjykatës të arrestojnë presidentin rus dhe ta transferojnë atë në Hagë, Holandë,...

Urdhër-arresti për Putin/ Zelensky: Vendim historik që do të çojë në përgjegjësi historike

para një jave - Ditari.mk

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. Zelensku vlerësoi këtë vendim dhe shtoi...

Biden: Putin ka kryer krime lufte

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti amerikan Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të, ishte i justifikuar....

Biden mirëpret urdhër-arrestin për Putinin

para një jave - FaxWeb

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhër-arrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. Gjykata e ka akuzuar Putinin për kryerje...

Biden e mirëpret urdhër-arrestin e lëshuar ndaj Putinit

para një jave - ATV Live

Presidenti i ShBA-së Joe Biden ka mirëpritur lëshimin e një urdhër-arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. ICC e akuzoi presidentin Putin për kryerjen...

Juristi amerikan: Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - Insajderi.org

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Biden: Putin ka kryer krime lufte

para një jave - Shqip

Presidenti amerikan Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të, ishte i justifikuar....

“Ka kryer krime lufte”, Biden reagon pas urdhër arrestit për Putinin

para një jave - Euronews

Presidenti i SHBA, Joe Biden deklaroi se presidenti rus, Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të ishte i justifikuar. Gjykata...

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin

para një jave - Epoka e Re

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. Gjykata e ka akuzuar Putinin për kryerje...

Urdhërarresti për Putinin, Scheffer: Do të jetë subjekt i arrestimit gjatë gjithë jetë së tij

para një jave - Periskopi

Urdhërarresti për Putinin, Scheffer: Do të jetë subjekt i arrestimit gjatë gjithë jetë së tij 18 Mar, 8:16 Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir...

Biden mirëpret urdhërarrestimin për Putinin

para një jave - Insajderi.org

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhërarrestim kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. Gjykata e ka akuzuar Putinin për kryerje...

Biden: Putin ka kryer krime lufte

para një jave - Gazeta10

Presidenti amerikan Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të ishte i justifikuar....

Biden mirëpret urdhër-arrestin ndaj Putinit: Ai ka kryer qartazi krime lufte

para një jave - Dukagjini

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës(SHBA) Joe Biden ka mirëpritur lëshimin e një urdhër-arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale kundër homologut të tij rus, Vladimir Putin. GJNP-ja akuzoi Presidentin...

Juristi amerikan: Putin do të akuzohet për krime të tjera lufte, duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - Dukagjini

“Presidenti i Rusisë, Putin do të jetë subjekt i arrestimit gjatë gjithë jetës së tij”. Kështu ka deklaruar juristi amerikan i cili ka shërbyer si ambasador i SHBA-së për Çështjet e Krimeve të Luftës në...

Biden: Putin ka kryer krime lufte

para një jave - Arbresh

Presidenti amerikan, Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të, ishte i justifikuar....

Dmitry Medvedev: Urdhri për arrestimin e Vladimir Putinit nga Gjykata Ndërkombëtare Penale, është një letër higjienike

para një jave - Radio Kosova e Lire

Moska zyrtare urdhrin arrestimin e për Putinit nga Gjykata Ndërkombëtare Penale e ka quajtur letër higjienike. Ish kryetari i Rusisë, Dmitry Medvedev shkon aq larg për të krahasuar urdhrin për arrestimin...

Toma Fila për Putinin: Ai mund të përfundojë si Millosheviqi

para një jave - Ina

Gjykata Penale Ndërkombëtare në Hagë ka lëshuar një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin për krime lufte në Ukrainë. Por Putini nuk mund të ekstradohet sepse Rusia nuk është nënshkruese e...

Urdhër-arresti për Putinin, Zelensky: Vendim i rëndësishëm historik

para një jave - Reporteri

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky Presideni i Ukrainës, Volodymyr Zelensky përmes një videoadresimi të postuar në Twitter e ka quajtur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për lëshimin e urdhër...

Biden: Putin ka kryer krime lufte

para një jave - Bota Sot

Presidenti amerikan Joe Biden tha të premten se Presidenti rus Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti për të, ishte i justifikuar....

Reagimet pas urdhër-arrestit kundër Putinit nga Gjykata Ndërkombëtare në Hagë

para një jave - DW

Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi urdhër arresti kundër kreut të Kremlinit Vladimir Putin për rrëmbimin në Rusi të rreth 16.000 fëmijëve ukrainas gjatë luftës në Ukrainë. Krahas urdhër-arestit...

Zelensky: Urdhër arresti për Putinin është një vendim historik që do të çojë në përgjegjësi historike

para një jave - Ora news

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky e përshkroi vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar një urdhër arresti kundër presidentit rus Vladimir Putin , të cilin ai e akuzoi për zhvendosjen...

Zelensky reagon për urdhër-arrestin ndaj Putin: Përgjegjësi për dërgimin e kriminelit në burg

para një jave - Top Channel

Gjykata Ndërkombëtare Penale të premten nxori një urdhër-arrest për presidentin rus Vladimir Putin dhe zyrtaren ruse Maria Lvova-Belova për krijimin e një skeme për deportimin e fëmijëve ukrainas drejt...

“Ne nuk vjedhim fëmijë”, Moska i kundërpërgjigjet akuzave: Ata nuk u depërtuan, por u zhvendosën brenda Rusisë

para një jave - Ora news

Rusia i është kundërpërgjigjur akuzave të Gjykatës Ndërkombëtare Penale për dëbimin e fëmijëve ukrainas nga Moska. Zëdhënësi i presidentit rus Vladimri Putin, Sergei Makrov tha se ‘Gjykata Ndërkombëtare...

A do të përballet ndonjëherë Putin një gjyq për krime lufte?

para një jave - RTV 21

Edhe pse Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë ka lëshuar një urdhër-arresti për presidentin Vladimir Putin, ky nuk është gjë tjetër veçse hapi i parë në një proces shumë të gjatë. Kombet e Bashkuara besojnë...

“Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë”

para një jave - TV21

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Urdhër-arresti për Putinin, Zelensky: Vendim i rëndësishëm historik

para një jave - Aktuale

In this photo provided by the Ukrainian Presidential Press Office, Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy delivers his speech addressing the nation in Kyiv, Ukraine, Friday, Feb. 25, 2022. Russian troops...

Scheffer: Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - Bota Sot

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Urdhër-arresti për Putin/ Zelensky: Vendim historik që do të çojë në përgjegjësi historike

para një jave - Express.mk

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. Zelensku vlerësoi këtë vendim dhe shtoi...

“Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë”

para një jave - Gazeta Express

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi urdhër arrest për Putinin, reagon Zelensky

para një jave - Zeri

“Ndarja e fëmijëve nga familjet e tyre; privimi i tyre nga çdo mundësi për të kontaktuar të afërmit e tyre; fshehja e fëmijëve në territorin rus; shpërndarja e tyre në rajone të largëta, e gjithë kjo është...

Zelensky vlerëson vendimin e GJNP-së për lëshimin e urdhër-arrestit për Putinin

para një jave - RTV 21

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, vlerësoi të premten vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për lëshimin e urdhrave për arrestimin e presidentit rus Vladimir Putin dhe komisioneres për të drejtat...

Urdhër-arresti i Gjykatës Ndërkombëtare Penale ndaj Putinit, Zelensky: Politika ruse synon shpërndarjen e fëmijëve ukrainas në territorin e tyre

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka reaguar pas lëshimit të urdhër-arrestit së Gjykatës Ndërkombëtare Penale ndaj kreut rus Vladimir Putin për krime lufte, si dhe dëbimin e fëmijëve ukrainas. Ndarja...

Kryeprokurori i Gjykatës së Hagës: Putin është përgjegjës për dëbimin me forcë të fëmijëve ukrainas

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeprokurori i Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan pohoi se ka arsye të mjaftueshme për të besuar se presidenti rus, Vladimir Putin dhe komisionerja për të drejtat e fëmijëve në Rusi, Maria Lvova-Belova...

Urdhër-arresti për Putin/ Zelensky: Vendim historik që do të çojë në përgjegjësi historike

para një jave - Vizion Plus

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare Penale për të lëshuar urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. Zelensku vlerësoi këtë vendim dhe shtoi...

Medvedev kundërpërgjigjet për urdhërarrestin ndaj Putinit

para një jave - Bota Sot

Letër higjienike e konsideron Moska zyrtare urdhër arrestin për Putinin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale. Ka qenë ish-udhëheqësi rus Dmitry Medvedev që shkon aq larg për të krahasuar urdhrin për arrestimin...

Juristi amerikan, Scheffer: Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - Panorama

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Juristi amerikan Scheffer: Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - Kallxo

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Urdhri i arrestit për Putinin, flet prokurori i përgjithshëm i Ukrainës

para një jave - Bota Sot

“Një vendim historik”. Kështu e ka komentuar, prokurori i përgjithshëm i Ukrainës, Andrij Kostin, urdhrin e arrestit të lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare kundër presidentit rus Vladimir Putin. "Unë...

Urdhër-arresti i Gjykatës Ndërkombëtare Penale ndaj Putinit, reagon Zelensky

para një jave - Bota Sot

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky vlerësoi të premten vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) për lëshimin e urdhrave për arrestimin e presidentit rus, Vladimir Putin dhe të komisioneres për...

Urdhër-arresti për Putinin, Zelensky vlerëson vendimin e Gjykatës: Do të çojë në përgjegjësi historike

para një jave - Albeu

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, vlerësoi të premten vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare për lëshimin e urdhrave për arrestimin e presidentit rus Vladimir Putin dhe komisioneres për të drejtat...

Zelensky reagon pasi Gjykata e Hagës lëshojë urdhër-arrest për Putinin: Sot kemi një vendim të rëndësishëm të drejtësisë ndërkombëtare

para një jave - GazetaBlic

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky vlerësoi të premten vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) për lëshimin e urdhrave për arrestimin e presidentit rus, Vladimir Putin dhe të komisioneres për...

Borrell e quan urdhër-arrestin e GJNP-së për Putinin “vendim të rëndësishëm të drejtësisë ndërkombëtare”

para një jave - RTV 21

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell po përshëndet vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për lëshimin e një urdhër-arresti për presidentin rus Vladimir Putin si “një vendim...

Scheffer: Putini tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - Zeri

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Scheffer: Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - GazetaBlic

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) lëshon “urdhër arresti” për presidentin rus, Vladimir Putin

para një jave - Koha.mk

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) ka lëshuar “urdhër arreste” për presidentin rus, Vladimir Putin dhe komisioneren presidenciale për të drejtat e fëmijëve, Maria Alekseyevna Lvova-Belova, transmeton Anadolu....

Rusia reagon pas urdhër-arrestit të GJNP-së për Putinin

para një jave - RTV 21

Kremlini e ka quajtur “të egër dhe të papranueshëm” vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për lëshimin e urdhër-arrestit për presidentin rus Vladimir Putin dhe Maria Lvova-Belova zyrtare ruse për të...

Scheffer: Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - Nistori

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Rusia reagon pas urdhërarrestit të GJNP-së për Putinin

para një jave - Koha.net

Rusia i ka mohuar vazhdimisht akuzat për mizori gjatë pushtimit të Ukrainës. Kremlini gjithashtu ka thënë se nuk e njeh juridiksionin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale dhe ka deklaruar se nuk mban asnjë...

Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - TV21

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë se është përgjegjës për dëbimin e paligjshëm të fëmijëve nga Ukraina, që përbën krim lufte....

Scheffer: Putin duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - RTK

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Vuçiq për urdhër-arrestin ndaj Putinit: Po shkojmë drejt përshkallëzimit që nuk ka fund

para një jave - Indeks online

Gjatë ditë ditës premte u bë e ditur se Gjykata Ndërkombëtare Penal ka lëshuar urdhër-arrest ndaj presidentit rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Scheffer: Putin duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - ABC News

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Kremlini reagon pas urdhër-arrestit ndaj Putinit

para një jave - Reporteri

Presidenti i Federatës Ruse, Vladimir Putin Zëdhënësi i Putinit, Dmitry Peskov tha se Rusia nuk e njeh juridiksionin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale dhe e përshkruan vendimin e saj si “të egër dhe të papranueshëm”...

Zelensky reagon pasi Gjykata e Hagës lëshoi urdhër-arrest për Putinin

para një jave - Shenja

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky vlerësoi të premten vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) për lëshimin e urdhrave për arrestimin e presidentit rus, Vladimir Putin dhe të komisioneres për...

Urdhër-arresti i Gjykatës Ndërkombëtare Penale ndaj Putinit, Zelensky: Politika ruse synon shpërndarjen e fëmijëve ukrainas në territorin e tyre

para një jave - Syri

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka reaguar pas lëshimit të urdhër-arrestit së Gjykatës Ndërkombëtare Penale ndaj kreut rus Vladimir Putin për krime lufte, si dhe dëbimin e fëmijëve ukrainas. Ndarja...

Kryeprokurori i Gjykatës së Hagës, Khan: Putin është përgjegjës për dëbimin me forcë të fëmijëve ukrainas

para një jave - Telegrafi

Kryeprokurori i Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan pohoi se ka arsye të mjaftueshme për të besuar se presidenti rus, Vladimir Putin dhe komisionerja për të drejtat e fëmijëve në Rusi, Maria Lvova-Belova...

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arresti për Putin

para një jave - Klan

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arresti për Putin Akuzohet për krime lufte dhe dëbim të fëmijëve Gjykata Ndërkombëtare Penale e Hagës lëshoi një urdhër arresti ndërkombëtar këtë të premte ndaj presidentit...

Urdhër arresti nga Gjykata Ndërkombëtare Penale për Putinin, reagon Zelensky

para një jave - ABC News

“Ndarja e fëmijëve nga familjet e tyre; privimi i tyre nga çdo mundësi për të kontaktuar të afërmit e tyre; fshehja e fëmijëve në territorin rus; shpërndarja e tyre në rajone të largëta, e gjithë kjo është...

Kryeprokurori i Ukrainës: Politikanët do të duhet të “mendojnë dy herë” përpara se të merren me Putinin

para një jave - ABC News

Prokurori i Përgjithshëm i Ukrainës ka thënë se një urdhër për arrestimin e Vladimir Putin do të thotë se politikanët e civilizuar do të duhet të “mendojnë dy herë” përpara se të merren me të. Presidenti...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arresti kundër Putinit për krime lufte

para një jave - MRT

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër Vladimir Putin... Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër Vladimir Putin, duke e akuzuar...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër–arrest për Vladimir Putin, akuzohet për krime lufte

para një jave - Alsat-M

Gazetar: Shkëlzen Aqifi Gjykata penale ndërkombëtare në Hagë ka lëshuar urdhër-arrest për Vladimir Putin dhe komisioneren e tij për të drejtat e fëmijëve, Maria Alekseyevna Lvova-Belova, për “deportimin...

Moska ‘shpërfill’ urdhër-arrestin për Putin: Nuk ka asnjë vlerë për ne

para një jave - Alsat-M

Moska zyrtare ka ‘shpërfillur’ urdhër-arrestin e lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për presidentin Putin dhe zyrtaren e lartë Maria Lvova-Belova. Në reagimin e Moskës thuhet se ky urdhër-arrest...

Pas lëshimit të urdhër-arrestit ndërkombëtar për Putinin, reagon BE-ja dhe Britania e Madhe

para një jave - Telegrafi

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare për lëshimin e urdhër-arrestit kundër presidentin rus, Vladimir Putin. Ai ka pohuar...

Kryeprokurori i Gjykatës së Hagës: Putin është përgjegjës për dëbimin me forcë të fëmijëve ukrainas

para një jave - Syri

Kryeprokurori i Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan pohoi se ka arsye të mjaftueshme për të besuar se presidenti rus, Vladimir Putin dhe komisionerja për të drejtat e fëmijëve në Rusi, Maria Lvova-Belova...

RAPORTI I OKB-së: Rusia ka kryer torturë dhe krime lufte në Ukrainë

para një jave - Koha.mk

Komisioni po ashtu tha se vala e sulmeve ruse në shkallë të gjerë ndaj infrastrukturës energjetike të Ukrainës që nga tetori i kaluar, ka bërë që miliona persona në Ukrainë të mbesin pa rrymë apo ngrohje...

Urdhërarresti për Putin, reagon Ukraina: Ora e drejtësisë po afron

para një jave - Albeu

Shefi i shtabit të presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky ka reaguar pas lëshimit të urdhër-arrestit ndaj liderit rus Vladimir Putin. Shefi i shtabit Andry Yermak, nëpërmjet një postimi në Telegram ka...

'Ky është vetëm fillimi', Borrell reagon pas urdhër-arrestit nga Gjykata Ndërkombëtare Penale për Putinin

para një jave - Syri

Josep Borrell, përfaqësuesi i BE-së për çështjet e jashtme dhe politikën e sigurisë, ka komentuar lajmet për lëshimin e një urdhri arresti për Vladimir Putin nga ICC për akuzat për krime lufte. “Ky është...

Analiza e BBC: A mund të arrestohet Putini pas lëshimit të urdhër-arrestit?

para një jave - Syri

Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë lëshoi një urdhër-arresti ndaj presidentit rus, Vladimir Putin. Ai akuzohet për krime lufte në Ukrainë, por edhe për deportim të paligjshëm të fëmijëve. Një urdhër-arresti...

“Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë”

para një jave - Tetova Sot

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Urdhër-arresti për Putinin, Zelensky: Është një vendim historik

para një jave - Gazeta10

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka reaguar pas shpalljes së urdhër-arrestit të Gjykatës Ndërkombëtare Penale për presidentin rus Vladimir Putin duke e quajtur atë si një “vendim historik, nga i...

Borrell reagon pas urdhër arrestit ndaj Putinit dhe bën paralajmërimin e fortë për Rusinë

para një jave - Bota Sot

Josep Borrell, përfaqësuesi i BE-së për çështjet e jashtme dhe politikën e sigurisë, ka komentuar lajmet për lëshimin e një urdhri arresti për Vladimir Putin nga Gjykata ndërkombëtare e Hagës për akuzat...

Urdhërarresti për Putin, Borrell: Vendim i rëndësishëm i drejtësisë ndërkombëtare

para një jave - Albeu

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian po përshëndet vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për lëshimin e një urdhër-arresti për presidentin rus Vladimir Putin. Borrell e quan “një vendim...

Reagimi i parë i Moskës ndaj urdhrit të Hagës për arrestimin e Putinit

para një jave - Ina

Rusia ka reaguar pas lajmit se Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë ka lëshuar një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin. Marija Zakharova, zëdhënëse e Ministrisë së Punëve të Jashtme, tha:...

Haga e shpall kriminel lufte Putinin, përgjigjet Moska: E pavlefshme

para një jave - Albeu

Një urdhër-arresti është lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për krimet e luftës të presidentit rus Vladimir Putin për përfshirjen e tij në rrëmbimin e fëmijëve nga Ukraina. Kremlini e ka quajtur...

Urdhër-arresti për Putinin, Zelensky: Vendim i rëndësishëm historik

para një jave - Arbresh

Presideni i Ukrainës, Volodymyr Zelensky përmes një videoadresimi të postuar në Twitter e ka quajtur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për lëshimin e urdhër arrestit për presidentin rus, Vladimir...

“Ky është vetëm fillimi”, Borrell reagon pas urdhër-arrestit nga Gjykata Ndërkombëtare Penale për Putinin

para një jave - ABC News

Josep Borrell, përfaqësuesi i BE-së për çështjet e jashtme dhe politikën e sigurisë, ka komentuar lajmet për lëshimin e një urdhri arresti për Vladimir Putin nga ICC për akuzat për krime lufte. “Ky është...

Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - RTK

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë se është përgjegjës për dëbimin e paligjshëm të fëmijëve nga Ukraina, që përbën krim lufte....

“E egër, e papranueshme, e pavlefshme”, Kremlini reagon pas urdhër-arrestit nga Gjykata Ndërkombëtare Penale për Putinin

para një jave - ABC News

Kremlini e ka quajtur urdhër-arrestimin e Vladimir Putinit “të egër dhe të papranueshëm”. Zëdhënësi Dmitry Peskov përsëriti se Rusia nuk e njeh juridiksionin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale. Çdo vendim...

“Rusia nuk i vjedh fëmijët”, ish-këshilltari i Putinit reagon pas urdhër-arrestit nga Gjykata Ndërkombëtare Penale

para një jave - ABC News

Gjykata Ndërkombëtare Penale është e papërgjegjshme, tha Sergei Markov, ish-këshilltar dhe zëdhënës i Vladimir Putin. “Është një politikë e qeverisë ruse për të shpëtuar fëmijët, jo për të vjedhur fëmijët”,...

Urdhër-arresti/ Borrell: Vladimir Putin duhet të përgjigjet para drejtësisë për krimet e luftës

para një jave - RTSH

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Joseph Borrell ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare për lëshimin urdhër-arrestit për presidentin rus Vladimir Putin. Borrell e ka...

Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshon urdhër arresti ndaj Vladimir Putinit

para një jave - RTSH

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar një urdhër arresti përt për presidentin rus Vladimir Putin dhe Maria Lvova-Belova, anëtare e qeverisë së tij. Belova është zyrtarja në qendër të skemës për të dëbuar...

Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve lëshon urdhër arrest për Putinin

para një jave - Aktuale

Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve ka firmosur një mandat arresti për presidentin rus Vladimir Putin dhe Maria Lvova-Belova-n. Marketing Mandati i arrestit për liderin rus dhe zyrtaren Lvova-Belova është...

LAJMI I FUNDIT: Haga lëshon urdhër arrest ndaj Putinit për krime lufte në Ukrainë

para një jave - OraInfo

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka nxjerrur urdhër arrest për presidentin rus, Vladimir Putin, të premten . Putini po akuzohet përgjegjës për krime lufte në Ukrainë, raporton Reuters, transmeton Reporteri....

Lufta/ Urdhër-arresti për presidentin rus, Vladimir Putin, Moska: Vendimi, një letër higjenike

para një jave - Syri

Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka lëshuar sot një urdhër-arresti për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin ku e akuzon këtë të fundit për krime lufte të kryera në Ukrainë që prej nisjes së pushtimit rus...

Rusia dërgon mbi 16 mijë fëmijë ukrainas në zonat që kontrollon

para një jave - Syri

Që kur Ukraina u pushtua më shumë se një vit më parë, qeveria e saj vlerëson se mbi 16 mijë fëmijë mendohet se janë transferuar në Rusi ose në zonat e kontrolluara nga shteti rus. Më herët, hetuesit e...

SCHEFFER: PUTIN TANI DUHET TË FRIKËSOHET NGA UDHËTIMET JASHTË RUSISË

para një jave - KDPolitik

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

E bujshme/ Lëshohet urdhër-arrest për Putinin

para një jave - Zyrtare

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, “në kontekstin e situatës në Ukrainë”. Në deklaratën e gjykatës u tha se urdhër-arresti është lëshuar edhe...

Urdhër-arresti për Putinin, Zelensky: Është një vendim historik

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky e ka quajtur urdhrin e arrestit të Gjykatës së Hagës për presidentin rus Vladimir Putin një “vendim historik, nga i cili do të fillojë përgjegjësia historike”. Zelensky...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhërarrest për Putinin

para një jave - Koha.net

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) të premten ka lëshuar urdhërarrest për presidentin rus Vladimir Putin, shkruan BBC. GJNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë dëbimin...

Lëshohet urdhër-arrest ndërkombëtar për Putinin

para një jave - Syri.net Kosova

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin Gjykata Ndërkombëtare Penale ka bërë të ditur se ka lëshuar-urdhër arrest për presidentin rus, Vladimir Putin....

Përveç Putinit, GJNP lëshoi urdhër arrest edhe ndaj një zyrtareje të tij për dëbimin e paligjshëm të fëmijëve nga Ukraina

para një jave - Reporteri

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër arrest për presidentin rus, Vladimir Putin, të premten. Ky vendim u mor pas kërkesës së paraqitur nga Prokuroria, më 22 shkurt të këtij viti, përcjell gazeta...

Kremlini reagon pas urdhër-arrestit për Putinin: Vendim i egër dhe i papranueshëm

para një jave - GazetaBlic

Kremlini e ka quajtur urdhër-arrestimin e Vladimir Putinit “të egër dhe të papranueshëm”. Zëdhënësi Dmitry Peskov përsëriti se Rusia nuk e njeh juridiksionin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale. Çdo vendim...

Medvedev: Urdhër-arresti kundër Putinit është letër higjenike!

para një jave - NOA

RUSI- Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) për lëshimin e urdhër-arrestit për Vladimir Putin. Përmes një postimi...

Kremlini: Urdhër-arresti ndërkombëtar kundër Putinit, nuk ka asnjë kuptim për vendin tonë

para një jave - Shenja

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky vlerësoi të premten vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) për lëshimin e urdhrave për arrestimin e presidentit rus, Vladimir Putin dhe të komisioneres për...

Kremlini: Urdhër-arresti ndërkombëtar kundër Putinit, nuk ka asnjë kuptim për vendin tonë

para një jave - Shenja

Kremlini ka reaguar pas lëshimit të urdhër-arrestit ndërkombëtar kundër presidentit rus, Vladimir Putin, i cili po akuzohet për krime gjatë pushtimit të Ukrainës. Maria Zakharova, zëdhënëse e Ministrisë...

Urdhër-arresti për Putinin, Zelensky: Është një vendim historik

para një jave - Insajderi.org

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky e ka quajtur urdhrin e arrestit të Gjykatës së Hagës për presidentin rus Vladimir Putin një “vendim historik, nga i cili do të fillojë përgjegjësia historike”. Zelensky...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arresti kundër Putinit për krime lufte

para një jave - Top Channel

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë. Gjykata tha në një deklaratë se presidenti...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër arrest për Putinin

para një jave - RTV 21

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) të premten ka lëshuar urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin. ICC-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë dëbimin e paligjshëm...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër arrest për Putinin

para një jave - Koha.net

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) të premten ka lëshuar urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin, shkruan BBC. ICC-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë dëbimin...

LAJMI I FUNDIT: Haga lëshon urdhër arrest ndaj Putinit për krime lufte në Ukrainë

para një jave - Reporteri

Presidenti rus, Vladimir Putin Gjykata Ndërkombëtare Penale ka nxjerrur urdhër arrest për presidentin rus, Vladimir Putin, të premten. Putini po akuzohet përgjegjës për krime lufte në Ukrainë, raporton...

Kremlini: Urdhër-arresti ndërkombëtar kundër Putinit, nuk ka asnjë kuptim për vendin tonë

para një jave - Telegrafi

Kremlini ka reaguar pas lëshimit të urdhër-arrestit ndërkombëtar kundër presidentit rus, Vladimir Putin, i cili po akuzohet për krime gjatë pushtimit të Ukrainës. Maria Zakharova, zëdhënëse e Ministrisë...

Moska ‘shpërfill’ urdhër-arrestin për Putin: Nuk ka asnjë vlerë për ne

para një jave - Vizion Plus

Moska zyrtare ka ‘shpërfillur’ urdhër-arrestin e lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për presidentin Putin dhe zyrtaren e lartë Maria Lvova-Belova. Në reagimin e Moskës thuhet se ky urdhër-arrest...

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrest kundër Putinit

para një jave - Zhurnal

Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër presidentit rus, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë. Me të njëjtat...

Kremlini: Urdhër-arresti ndërkombëtar kundër Putinit, nuk ka asnjë kuptim për vendin tonë

para një jave - Almakos

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky vlerësoi të premten vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) për lëshimin e urdhrave për arrestimin e presidentit rus, Vladimir Putin dhe të komisioneres për...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër arresti për Vladimir Putinin

para një jave - Gazeta Express

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) mësohet se ka lëshuar urdhër arresti për Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Putin akuzohet për krime lufte, më saktësisht për dëbim të paligjshëm të fëmijëve nga zonat...

Kremlini i përgjigjet Gjykatës Ndërkombëtare për urdhër-arrestin ndaj Putinit: I papranueshëm dhe…

para një jave - Java News

Kremlini e ka quajtur urdhër-arrestimin e Vladimir Putinit të egër dhe të papranueshëm. Zëdhënësi Dmitry Peskov përsëriti se Rusia nuk e njeh juridiksionin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale. Peskov u shpreh...

Moska ‘shpërfill’ urdhër-arrestin për Putin: Nuk ka asnjë vlerë për ne

para një jave - Flaka

Moska zyrtare ka ‘shpërfillur’ urdhër-arrestin e lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për presidentin Putin dhe zyrtaren e lartë Maria Lvova-Belova. Në reagimin e Moskës thuhet se ky urdhër-arrest...

Gjykata Ndërkombëtare në Hagë ka lëshuar urdhër-arrest për Vlladimir Putinin

para një jave - Portalb

Gjykata Penale Ndërkombëtare në Hagë ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin rus Vlladimir Putin dhe komisioneren e tij për të drejtat e fëmijëve, Maria Alekseyevna Lvova-Belova, për “deportimin e paligjshëm”...

BBC: Lëshohet urdhër-arrest ndaj Vladimir Putinit

para një jave - Gazeta Express

Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve ka lëshuar urdhër-arrest për Presidentin rus, Vladimir Putin, raporton BBC, transmeton Gazeta Express, Putin akuzohet si përgjegjës për krime të luftës, përfshirë depërtimin...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër arresti për Presidentin rus, Vladimir Putin

para një jave - Klan

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër arresti për Presidentin rus, Vladimir Putin Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër arresti për Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Putin akuzohet për...

LAJMI I FUNDIT: Lëshohet urdhër-arrest ndërkombëtar për Putinin

para një jave - Klan Kosova

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin Gjykata Ndërkombëtare Penale ka bërë të ditur se ka lëshuar-urdhër arrest për presidentin rus, Vladimir Putin....

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrest kundër Putinit

para një jave - Shenja

Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër presidentit rus, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë. Me të njëjtat...

“Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë”

para një jave - Bota Press

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve lëshon urdhër arresti për Vladimir Putinin

para një jave - Ina

Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve (ICC) ka lëshuar dy urdhra arrestimi, një për Presidentin e Rusisë Vladimir Putinin dhe një për Komisioneren e Të Drejtave të Fëmijëve në Presidencën Ruse, Maria Alekseyevna...

Gjyqtarët Ndërkombëtare në Hagë ka lëshuar urdhër-arrest për Vlladimir Putinin

para një jave - Portalb

Gjykata Penale Ndërkombëtare në Hagë ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin rus Vlladimir Putin dhe komisioneren e tij për të drejtat e fëmijëve, Maria Alekseyevna Lvova-Belova, për “deportimin e paligjshëm”...

Deportimi i fëmijëve ukrainas, Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve lëshon urdhër-arrest për presidentin Putin

para një jave - Shqipmedia

Putin Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve ka firmosur një mandat arresti për presidentin rus Vladimir Putin dhe Maria Lvova-Belova-n. Mandati i arrestit për liderin rus dhe zyrtaren Lvova-Belova është firmosur...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arresti për Vladimir Putin

para një jave - Syri

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë, bën me dije Sky News. Gjykata tha...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - Kallxo

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, “në kontekstin e situatës në Ukrainë”. Në deklaratën e gjykatës u tha se urdhër-arresti është lëshuar edhe...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër arresti për Presidentin rus, Vladimir Putin

para një jave - Klan Macedonia

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër arresti për Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Putin akuzohet për krime lufte. Më saktësisht për dëbim të paligjshëm të fëmijëve nga zonat e pushtuara...

Gjykata Ndërkombëtare Penale, urdhër-arrest për Putin, akuzohet për krime lufte

para një jave - NOA

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin, për përgjegjësinë për krimet e luftës të kryera nga forcat ruse në Ukrainë gjatë luftës që vazhdon prej më...

Scheffer: Putin tani duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - Lajm

Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë “i akuzuar i arratisur” nga drejtësia ndërkombëtare, thotë juristi amerikan,...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër arresti për Putin: I përfshirë në krime lufte

para një jave - Vizion Plus

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhra arresti për presidentin rus Vladimir Putin dhe Maria Lvova-Belova, një anëtare e qeverisë së Putinit, raporton CNN. Lvova Belova është zyrtarja në qendër...

BBC: Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - GazetaBlic

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, “në kontekstin e situatës në Ukrainë”. Në deklaratën e gjykatës u tha se urdhër-arresti është lëshuar edhe...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi urdhër arrest për Putinin, reagon Zelensky

para një jave - Euronews

“Ndarja e fëmijëve nga familjet e tyre; privimi i tyre nga çdo mundësi për të kontaktuar të afërmit e tyre; fshehja e fëmijëve në territorin rus; shpërndarja e tyre në rajone të largëta, e gjithë kjo është...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - Bota Sot

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, “ në kontekstin e situatës në Ukrainë ”. Në deklaratën e gjykatës u tha se urdhër-arresti është lëshuar edhe...

Lëshohet urdhërarresti ndërkombëtar për Vladimir Putin

para një jave - Albeu

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar këtë të premte urdhërarrestin për presidentin rus, Vladimir Putin, për krimet e kryera në Ukrainë. Sipas Sky Neës në urdhrin e Gjykatës theksohet se: “presidenti...

I akuzuar për krime lufte në Ukrainë, lëshohet urdhër arresti për presidentin rus, Vladimir Putin

para një jave - Panorama

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin. ICC pretendon se Putin është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë edhe dëbimin e paligjshëm të fëmijëve...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - Zeri

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, “në kontekstin e situatës në Ukrainë”. Në deklaratën e gjykatës u tha se urdhër-arresti është lëshuar edhe...

I akuzuar për krime lufte, Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër–arrest për Vladimir Putin

para një jave - ABC News

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë, bën me dije Sky News. Gjykata tha...

I akuzuar për krime lufte, Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër- arrest për Vladimir Putin

para një jave - Syri

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë, bën me dije Sky News. Gjykata tha...

Moska ‘shpërfill’ urdhër-arrestin për Putin: Nuk ka asnjë vlerë për ne

para një jave - Tetova Sot

Moska zyrtare ka ‘shpërfillur’ urdhër-arrestin e lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për presidentin Putin dhe zyrtaren e lartë Maria Lvova-Belova. Në reagimin e Moskës thuhet se ky urdhër-arrest...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër–arrest për Vladimir Putin, akuzohet për krime lufte

para një jave - Tetova Sot

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë, bën me dije Sky News. Gjykata tha...

Raporti i OKB-së thotë se mizoritë e Rusisë në Ukrainë mund të jenë krime lufte dhe krime kundër njerëzimit

para një jave - RTV 21

Komisioni i pavarur i OKB-së për të drejtat e njeriut publikoi një raport të enjten që konkludoi se Rusia kreu abuzime dhe mizori që ka të ngjarë të jenë krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. “Komisioni...

OKB: Krime të mundshme kundër njerëzimit në Bjellorusi

para një jave - Tetova Sot

Në një deklaratë ditën e sotme, OKB tha se mund të jenë kryer krime të mundshme kundër njerëzimit nga autoritetet bjelloruse kundër kundërshtarëve të presidentit Aleksandër Lukashenko. Shkeljet e të drejtave...

Scheffer: Putin duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë

para një jave - Periskopi

Scheffer: Putin duhet të frikësohet nga udhëtimet jashtë Rusisë 17 Mar, 20:19 Pa marrë parasysh nëse del ndonjëherë në bankën e të akuzuarve ose jo, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të jetë gjithmonë...

Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - ATV Live

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë se është përgjegjës për dëbimin e paligjshëm të fëmijëve nga Ukraina, që përbën krim lufte....

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) lëshon “urdhër arresti” për presidentin rus, Vladimir Putin

para një jave - Lapsi

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) ka lëshuar “urdhër arreste” për presidentin rus, Vladimir Putin dhe komisioneren presidenciale për të drejtat e fëmijëve, Maria Alekseyevna Lvova-Belova, transmeton Anadolu....

RAPORTI I OKB-së: Rusia ka kryer torturë dhe krime lufte në Ukrainë

para një jave - Lapsi

Komisioni po ashtu tha se vala e sulmeve ruse në shkallë të gjerë ndaj infrastrukturës energjetike të Ukrainës që nga tetori i kaluar, ka bërë që miliona persona në Ukrainë të mbesin pa rrymë apo ngrohje...

OKB: Rusia ka kryer një “gamë të gjerë” krimesh lufte në Ukrainë

para një jave - Klan Macedonia

OKB në një raport zbulon se Kremlini ka shkelur të drejtën ndërkombëtare të ukrainasve duke sulmuar pa dallim Ushtria ruse ka kryer deportime të detyruara, vrasje në shkallë të rëndë, përdhunime dhe torturime...

OKB: Krime të mundshme kundër njerëzimit në Bjellorusi

para një jave - Alsat-M

Në një deklaratë ditën e sotme, OKB tha se mund të jenë kryer krime të mundshme kundër njerëzimit nga autoritetet bjelloruse kundër kundërshtarëve të presidentit Aleksandër Lukashenko. Shkeljet e të drejtave...

OKB: Rusia ka kryer një “gamë të gjerë” krimesh lufte në Ukrainë

para një jave - Klan

Residents remove their belongings from a destroyed building after it was hit by artillery shelling in Kyiv, Ukraine, Monday, March 14, 2022. (AP Photo/Felipe Dana) OKB: Rusia ka kryer një “gamë të gjerë”...

Putin i kërkuar nga Gjykata Ndërkombëtare Penale, Kremlini e quan veprimin ‘të egër dhe të papranueshëm’

para një jave - FaxWeb

Presidenti rus kërkohet për “akuza të besueshme” në lidhje me rolin e tij të dyshuar në krimet e luftës në rajonet e pushtuara. Putin akuzohet se është përgjegjës për deportimin e fëmijëve nga Ukraina...

Vuçiq për urdhër-arrestin ndaj Putinit: Po shkojmë drejt përshkallëzimit që nuk ka fund

para një jave - Dukagjini

Gjatë ditë ditës premte u bë e ditur se Gjykata Ndërkombëtare Penal ka lëshuar urdhër-arrest ndaj presidentit rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrest ndaj Putinit për krime lufte

para një jave - Tetova Sot

Gjykata Ndërkombëtare e Hagës ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin rus Vladimir Putin për krime lufte. Kështu është bërë e ditur në mediat ndërkombëatre teksa thuhet se ai është i dyshuar për krime...

OKB: Krime të mundshme kundër njerëzimit në Bjellorusi

para një jave - Syri

OKB deklaroi se në Biellorusi mund të jenë kryer krime kundër njerëzimit. Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara autoritetet bjelloruse kanë kryer krime ndaj kundërshtarëve të presidentit aktual të...

OKB: Krime të mundshme kundër njerëzimit në Bjellorusi

para një jave - Ina

Në një deklaratë ditën e sotme, OKB tha se mund të jenë kryer krime të mundshme kundër njerëzimit nga autoritetet bjelloruse kundër kundërshtarëve të presidentit Aleksandër Lukashenko. Shkeljet e të drejtave...

OKB: Krime të mundshme kundër njerëzimit në Bjellorusi

para një jave - ABC News

OKB deklaroi se në Biellorusi mund të jenë kryer krime kundër njerëzimit. Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara autoritetet bjelloruse kanë kryer krime ndaj kundërshtarëve të presidentit aktual të...

Urdhër-arresti për Putinin, Prokurori i Ukrainës: Vendim historik për Ukrainën

para një jave - Epoka e Re

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë se është përgjegjës për dëbimin e paligjshëm të fëmijëve nga Ukraina, që përbën krim lufte....

Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - KosovaPress

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë se është përgjegjës për dëbimin e paligjshëm të fëmijëve nga Ukraina, që përbën krim lufte....

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër arresti për Vladimir Putinin

para një jave - Fakti Ditor

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) mësohet se ka lëshuar urdhër arresti për Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Putin akuzohet për krime lufte, më saktësisht për dëbim të paligjshëm të fëmijëve nga zonat...

Moska ‘shpërfill’ urdhër-arrestin për Putin: Nuk ka asnjë vlerë për ne

para një jave - Pa censure

Moska zyrtare ka ‘shpërfillur’ urdhër-arrestin e lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për presidentin Putin dhe zyrtaren e lartë Maria Lvova-Belova. Në reagimin e Moskës thuhet se ky urdhër-arrest...

LAJMI I FUNDIT: Lëshohet urdhër-arrest ndërkombëtar për Putinin

para një jave - Pa censure

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arrest për presidentin e Rusisë Vladimir Putin, raporton Euronews, përcjell Insajderi. Urdhër-arresti është lëshuar për shkak të dyshimit se Putin është...

Përveç Putinit, lëshohet urdhër-arrest ndërkombëtar edhe për komisioneren e tij

para një jave - Insajderi.org

Nuk është vetëm presidenti Vladimir Putin ai që po përballet me akuza për krime lufte – gjithashtu fokusi i GJNP-së është Maria Lvova-Belova. Pra, çfarë dimë për të? Ajo ka lindur në Penza tetor 1984 dhe...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër–arrest për Vladimir Putin, akuzohet për krime lufte

para një jave - Desk.al

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë, bën me dije Sky News. Gjykata tha...

Prokurori i GJNP-së jep detaje për urdhër-arrestin e Putinit: Fëmijët nuk mund të jenë plaçkë lufte

para një jave - Dukagjini

Prokurori Karim A. A. Khan KC ka bërë të ditur se Dhoma e Procedurës Paraprake II të Gjykatës Ndërkombëtare Penale ka arsye për të besuar se Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe Komisionerja për të...

Reagon Kremlini: Nuk njohim juridiksionin e GJNP!

para një jave - Shqip

Pas lajmit se Gjykata Penale Evropiane ka lëshuar sot një urdhër-arrest ndaj presidentit rus, Vladimir Putin, për krime lufte në Ukrainë, ka reaguar Kremlini. Zëdhënësi rus, Dmitry Peskov, e quajti urdhër-arrestin,...

Sulmet ruse ndaj civilëve në Ukrainë mund të përbëjnë krime lufte

para një jave - Bota Sot

Hetuesit e Kombeve të Bashkuara akuzuan autoritetet ruse për një seri shkeljesh të rënda dhe të gjera të të drejtave të njeriut ndaj civilëve ukrainas, të cilat në shumë raste mund të përbëjnë krime lufte...

9 vite nga aneksimi rus i Krimesë

para një jave - ABC News

Kanë kaluar nëntë vjet që nga aneksimi rus i republikës autonome ukrainase të Krimesë, e vendosur në bregun e sipërm të Detit të Zi. Gjatë historisë, gadishulli i Krimesë ka qenë një nga qëllimet strategjike...

OKB: Mizoritë e Rusisë në Ukrainë mund të jenë krime lufte dhe krime kundër njerëzimit

para një jave - Syri

Komisioni i pavarur i OKB-së për të drejtat e njeriut publikoi një raport të enjten që konkludoi se Rusia kreu abuzime dhe mizori që ka të ngjarë të jenë krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. "Komisioni...

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrrest për Putinin

para një jave - Lajmi.net

Gjykata Ndërkombëtare e Hagës ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin rus, Putin. Të paktën kështu raporton BBC përmes një publikimi të para pak çasteve, përcjell lajmi.net . Ai dyshohet për deportim...

I akuzuar për krime lufte, ICC lëshon urdhër – arrest për Vladimir Putin

para një jave - Java News

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë, bën me dije Sky News. Gjykata tha...

I akuzuar për krime lufte, ICC lëshon urdhër – arrest për Vladimir Putin

para një jave - Lexo

Russian President Vladimir Putin arrives for a meeting with representatives of the business community at the Kremlin in Moscow, Russia February 24, 2022. Sputnik/Aleksey Nikolskyi/Kremlin via REUTERS ATTENTION...

BBC: Lëshohet urdhër-arrest ndaj Vladimir Putinit

para një jave - Infokusi

Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve ka lëshuar urdhër-arrest për Presidentin rus, Vladimir Putin, raporton BBC. Putin akuzohet si përgjegjës për krime të luftës, përfshirë depërtimin joligjor të fëmijëve nga...

Pas vendimit për urdhër-arrest për Putinin nga Gjykata Penale Ndërkombëtare, reagon Rusia

para një jave - Epoka e Re

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë se është përgjegjës për dëbimin e paligjshëm të fëmijëve nga Ukraina, që përbën krim lufte....

Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - Epoka e Re

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë se është përgjegjës për dëbimin e paligjshëm të fëmijëve nga Ukraina, që përbën krim lufte....

Raporti i OKB-së/ Deportimi i fëmijëve ukrainas në Rusi përbën krim lufte

para një jave - Zhurnal

Deportimi i detyruar nga Rusia i fëmijëve ukrainas për në zonat e kontrolluara nga Moska ka përmasat e një krimi lufte. Komisioni i hetuesve të OKB-së për Ukrainën, në një raport të publikuar së fundmi,...

Lëshohet urdhër-arrest ndërkombëtar për Putinin

para një jave - Ekonomia Online

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka bërë të ditur se ka lëshuar-urdhër arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. Urdhër-arresti është lëshuar për shkak të dyshimit se Putin është përfshirë në rrëmbimet e...

Lëshohet urdhër-arrest ndërkombëtar për Putinin

para një jave - Lajm

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin Gjykata Ndërkombëtare Penale ka bërë të ditur se ka lëshuar-urdhër arrest për presidentin rus, Vladimir Putin....

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër arresti për Putin: I përfshirë në krime lufte

para një jave - Almakos

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhra arresti për presidentin rus Vladimir Putin dhe Maria Lvova-Belova, një anëtare e qeverisë së Putinit, raporton CNN. Lvova Belova është zyrtarja në qendër...

Gjykata Ndërkombëtare Penale, urdhër-arrest për Putin, akuzohet për krime lufte

para një jave - FaxWeb

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin, për përgjegjësinë për krimet e luftës të kryera nga forcat ruse në Ukrainë gjatë luftës që vazhdon prej më...

LAJMI I FUNDIT: Lëshohet urdhër-arrest ndërkombëtar për Putinin

para një jave - Insajderi.org

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arrest për presidentin e Rusisë Vladimir Putin, raporton Euronews , përcjell Insajderi. Urdhër-arresti është lëshuar për shkak të dyshimit se Putin është...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

para një jave - Dukagjini

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë dëbimin e paligjshëm të...

Gjykata e Hagës lëshon urdhër arresti ndaj Putinit

para një jave - Shqip

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) ka lëshuar një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin. Mediat e huaja shkruajnë se ICC ose ndryshe Gjykata e Hagës e akuzon Putinin për krime lufte të dyshuara...

BBC: Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar urdhër-arrest ndaj Vladimir Putinit

para një jave - Gazeta10

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) ka lëshuar një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin. Gjykata pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë dëbimin e paligjshëm të...

OKB: Krime të mundshme kundër njerëzimit në Bjellorusi

para një jave - Tetova Sot

OKB deklaroi se në Biellorusi mund të jenë kryer krime kundër njerëzimit. Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara autoritetet bjelloruse kanë kryer krime ndaj kundërshtarëve të presidentit aktual të...

Lëshohet urdhër arresti ndërkombëtar për Vladimir Putin

para një jave - Arbresh

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi ​​një urdhër arresti të premten kundër presidentit rus Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë. Moska ka mohuar vazhdimisht...

Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshon urdhër arrest për Vladimir Putin

para një jave - Periskopi

Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshon urdhër arrest për Vladimir Putin 17 Mar, 16:30 Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti të premten kundër Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës...

E fundit: Haga lëshon urdhër arrest ndaj Putinit për krime lufte në Ukrainë

para një jave - Bota Press

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka nxjerrur urdhër arrest për presidentin rus, Vladimir Putin, të premten. Putini po akuzohet përgjegjës për krime lufte në Ukrainë, raporton Reuters. Kujtojmë se Moska vazhdimisht...

BBC: Lëshohet urdhër-arrest ndaj Vladimir Putinit

para një jave - Gazeta Metro

Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve ka lëshuar urdhër-arrest për Presidentin rus, Vladimir Putin. Putin akuzohet si përgjegjës për krime të luftës, përfshirë depërtimin joligjor të fëmijëve nga Ukraina në...

Rusia ka kryer një “gamë të gjerë” krimesh lufte në Ukrainë – Klan Macedonia

para një jave - Revista

OKB në një raport zbulon se Kremlini ka shkelur të drejtën ndërkombëtare të ukrainasve duke sulmuar pa dallim Ushtria ruse ka kryer deportime të detyruara, vrasje në shkallë të rëndë, përdhunime dhe torturime...

Lëshohet urdhër arresti ndërkombëtar për Vladimir Putin

para një jave - Euronews

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi një urdhër arresti të premten kundër presidentit rus Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krimet e luftës të kryera në Ukrainë. Moska ka mohuar vazhdimisht...

Raporti i OKB-së/ Deportimi i fëmijëve ukrainas në Rusi përbën krim lufte

para 2 jave - RTSH

Deportimi i detyruar nga Rusia i fëmijëve ukrainas për në zonat e kontrolluara nga Moska ka përmasat e një krimi lufte. Komisioni i hetuesve të OKB-së për Ukrainën, në një raport të publikuar së fundmi,...

Sulmet ruse ndaj civilëve në Ukrainë mund të përbëjnë krime lufte

para 2 jave - Top Channel

Hetuesit e Kombeve të Bashkuara akuzuan autoritetet ruse për një seri shkeljesh të rënda dhe të gjera të të drejtave të njeriut ndaj civilëve ukrainas, të cilat në shumë raste mund të përbëjnë krime lufte...

Sulmet ruse ndaj civilëve në Ukrainë mund të përbëjnë krime lufte

para 2 jave - Alsat-M

Hetuesit e Kombeve të Bashkuara akuzuan autoritetet ruse për një seri shkeljesh të rënda dhe të gjera të të drejtave të njeriut ndaj civilëve ukrainas, të cilat në shumë raste mund të përbëjnë krime lufte...

Raporti i fundit i OKB-së për Ukrainën: Vrasje, tortura dhe përdhunime, por jo gjenocid

para 2 jave - Kallxo

Një raport i Kombeve të Bashkuara zbuloi se Rusia ka kryer krime lufte në Ukrainë, por nuk i klasifikoi veprimet e saj si ‘gjenocid’. Komisioni i Pavarur Ndërkombëtar Hetimor i OKB-së për Ukrainën në Këshillin...

OKB: Rusia ka kryer krime lufte në shkallë të gjerë në Ukrainë

para 2 jave - Opinion.mk

Komisioni i Kombeve të Bashkuara ka deklaruar se Rusia ka kryer një sërë krimesh lufte gjatë agresionit të saj në Ukrainë. “Vendi ka kryer një gamë të gjerë shkeljesh të ligjit ndërkombëtar të të drejtave...

OKB: Sulmet ruse ndaj civilëve në Ukrainë mund të përbëjnë krime lufte

para 2 jave - Syri.net Kosova

Në raportin e parë gjithëpërfshirës për situatën në Ukrainë, që kur Rusia sulmoi këtë vend më 24 shkurt 2022, Komisioni Ndërkombëtar për Hetimet për Ukrainën konkludoi se “autoritetet ruse kanë kryer shkelje...

Raporti i OKB: Sulmet ruse ndaj civilëve në Ukrainë mund të përbëjnë krime ...

para 2 jave - BalkanWeb

Hetuesit e Kombeve të Bashkuara akuzuan autoritetet ruse për një seri shkeljesh të rënda dhe të gjera të të drejtave të njeriut ndaj civilëve ukrainas, të cilat në shumë raste mund të përbëjnë krime lufte...

Raporti i OKB’së: Rusia ka kryer torturë dhe krime lufte në Ukrainë

para 2 jave - Gazeta Express

Rusia ka kryer shkelje në shkallë të gjerë të të drejtave ndërkombëtare të njeriut dhe normave humanitare, që prej nisjes së pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt 2022. Disa prej këtyre shkeljeve përbëjnë...

Sulmet ruse ndaj civilëve në Ukrainë mund të përbëjnë krime lufte

para 2 jave - Vizion Plus

Hetuesit e Kombeve të Bashkuara akuzuan autoritetet ruse për një seri shkeljesh të rënda dhe të gjera të të drejtave të njeriut ndaj civilëve ukrainas, të cilat në shumë raste mund të përbëjnë krime lufte...

OKB: Sulmet ruse ndaj civilëve në Ukrainë mund të përbëjnë krime lufte

para 2 jave - Syri

Në raportin e parë gjithëpërfshirës për situatën në Ukrainë, që kur Rusia sulmoi këtë vend më 24 shkurt 2022, Komisioni Ndërkombëtar për Hetimet për Ukrainën konkludoi se “autoritetet ruse kanë kryer shkelje...

Raporti i OKB-së: Rusia ka kryer torturë dhe krime lufte në Ukrainë

para 2 jave - ABC News

Rusia ka kryer shkelje në shkallë të gjerë të të drejtave ndërkombëtare të njeriut dhe normave humanitare, që prej nisjes së pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt 2022. Disa prej këtyre shkeljeve përbëjnë...

Raporti i OKB-së: Rusia ka kryer torturë dhe krime lufte në Ukrainë

para 2 jave - GazetaBlic

Rusia ka kryer shkelje në shkallë të gjerë të të drejtave ndërkombëtare të njeriut dhe normave humanitare, që prej nisjes së pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt 2022. Disa prej këtyre shkeljeve përbëjnë...

Sulmet ruse ndaj civilëve në Ukrainë mund të përbëjnë krime lufte

para 2 jave - Lajm

Hetuesit e Kombeve të Bashkuara akuzuan autoritetet ruse për një seri shkeljesh të rënda dhe të gjera të të drejtave të njeriut ndaj civilëve ukrainas, të cilat në shumë raste mund të përbëjnë krime lufte...

OKB: Rusia ka kryer krime lufte në shkallë të gjerë në Ukrainë

para 2 jave - Press Online

Komisioni i Kombeve të Bashkuara ka deklaruar se Rusia ka kryer një sërë krimesh lufte gjatë agresionit të saj në Ukrainë. “Vendi ka kryer një gamë të gjerë shkeljesh të ligjit ndërkombëtar të të drejtave...

OKB: Sulmet ruse ndaj civilëve në Ukrainë mund të përbëjnë krime lufte

para 2 jave - Top24

Në raportin e parë gjithëpërfshirës për situatën në Ukrainë, që kur Rusia sulmoi këtë vend më 24 shkurt 2022, Komisioni Ndërkombëtar për Hetimet për Ukrainën konkludoi se “autoritetet ruse kanë kryer shkelje...

Sulmet ruse ndaj civilëve në Ukrainë mund të përbëjnë krime lufte

para 2 jave - Dukagjini

Hetuesit e Kombeve të Bashkuara kanë akuzuar autoritetet ruse për një seri shkeljesh të rënda dhe të gjera të të drejtave të njeriut ndaj civilëve ukrainas, të cilat në shumë raste mund të përbëjnë krime...

OKB-ja: Rusia ka kryer torturë dhe krime lufte në Ukrainë

para 2 jave - Almakos

Rusia ka kryer shkelje në shkallë të gjerë të të drejtave ndërkombëtare të njeriut dhe normave humanitare, që prej nisjes së pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt 2022. Disa prej këtyre shkeljeve përbëjnë...

OKB-ja: Rusia ka kryer torturë dhe krime lufte në Ukrainë

para 2 jave - Epoka e Re

Rusia ka kryer shkelje në shkallë të gjerë të të drejtave ndërkombëtare të njeriut dhe normave humanitare, që prej nisjes së pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt 2022. Disa prej këtyre shkeljeve përbëjnë...

Raporti i OKB-së: Rusia ka kryer torturë dhe krime lufte në Ukrainë

para 2 jave - FaxWeb

Rusia ka kryer shkelje në shkallë të gjerë të të drejtave ndërkombëtare të njeriut dhe normave humanitare, që prej nisjes së pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt 2022. Disa prej këtyre shkeljeve përbëjnë...

Raporti i OKB-së: Rusia ka kryer torturë dhe krime lufte në Ukrainë

para 2 jave - Euronews

Rusia ka kryer shkelje në shkallë të gjerë të të drejtave ndërkombëtare të njeriut dhe normave humanitare, që prej nisjes së pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt 2022. Disa prej këtyre shkeljeve përbëjnë...

Akuza të rënda në drejtim të Rusisë

para 2 jave - Shqip

Rusia ka kryer shkelje në shkallë të gjerë të të drejtave ndërkombëtare të njeriut dhe normave humanitare, që prej nisjes së pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt 2022. Disa prej këtyre shkeljeve përbëjnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK