“Kemi demokratë, por s’kemi PD”, analisti Plator Nesturi për Panorama TV: Një forcë politike nuk mund të shuhet pa “vulë”, ja pse PL do të ketë një peshë të...

para 9 muajve - Panorama

Analisti Plator Nesturi është shprehur se Partia e Lirisë do të ketë një peshë më të madhe këto zgjedhje, pasi sipas tij, PL do të jetë strehë edhe për koalicionin e Berishës. Komentet Nesturi i bëri teksa...

KQZ regjistron koalicionin "Bashkë Fitojmë", përjashton PD-në e Berishës

para 9 muajve - RTSH

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi ka regjistruar si pjesëmarrëse në zgjedhjet vendore të 14 Majit koalicionin opozitar "Bashkë Fitojmë", por ka përjashtuar nga ky koalicion PD-në e përfaqësuar...

“Kemi PD, por jo demokratë”, analisti Platon Nesturi për Panorama TV: Një forcë politike nuk mund të shuhet pa “vulë”, ja pse PL do të ketë një peshë të...

para 9 muajve - Panorama

Analisti Platon Nesturi është shprehur se Partia e Lirisë do të ketë një peshë më të madhe këto zgjedhje, pasi sipas tij, PL do të jetë strehë edhe për koalicionin e Berishës. Komentet Nesturi i bëri teksa...

PD e ndarë në zgjedhje/ Analisti Plator Nesturi në Panorama TV: Një pjesë e kandidatëve të Primareve mund t’i bashkohen Alibeajt, lojë politike që…

para 9 muajve - Panorama

Analisti Plator Nesturi komentoi në Panorama TV regjistrimin e PD si dy subjekte zgjedhore më 14 maj ku tha se të dyja palët e dinin si do të zhvillohej çështja në gjykatë dhe përfundimin që mund të kishte....

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” regjistrohet në zgjedhje

para 9 muajve - Klan

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” regjistrohet në zgjedhje PD, me të njëjtën skemë si në zgjedhjet e 6 Marsit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar koalicionin “Bashkë Fitojmë” në zgjedhjet lokale të...

Berisha: Ndërgjegjësoni qytetarët, kush vjedh nuk votohet!

para 9 muajve - Klan

Berisha: Ndërgjegjësoni qytetarët, kush vjedh nuk votohet! “Rama, i tmerruar. Veliaj, mashtrues” Sali Berisha kërkoi angazhim maksimal nga krerët e degëve të Partisë Demokratike në Tiranë për zgjedhjet...

KQZ regjistron në zgjedhje Partinë Demokratike

para 9 muajve - RTK

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve zhvilloi seancë publike për zbatimin e vendimit nr.27, datë 16.3.2023 të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve” për Partinë Demokratike. Në lidhje me regjistrimin...

Berisha: Belind Këlliçi ka përballë falsin më të madh, Erion Veliaj!

para 9 muajve - Syri

“14 maji do te jetë dite fitore në Tiranë për Belind Këlliçin”. Kështu deklaroi kreu i PD, Sali Berisha gjatë takimit që zhvilloi me drejtuesit e degeve në selinë blu ku theksoi se zgjedhjet lokale janë...

Berisha: Kush vjedh nuk votohet!

para 9 muajve - Klan Macedonia

“Rama, i tmerruar. Veliaj, mashtrues” Sali Berisha kërkoi angazhim maksimal nga krerët e degëve të Partisë Demokratike në Tiranë për zgjedhjet lokale të 14 Majit, ditë që sipas tij do të shënojë fitoren...

FOTO/ Jo vetëm me dy grupime, tashmë dhe me dy seli, zbulohet godina ku do të qëndrojnë demokratët e Enkelejd Alibeajt

para 9 muajve - Panorama

Partia Demokratike përveçse me dy grupime tashmë është e ndarë dhe me dy seli të ndryshme. Pas vendimit të Apelit, Enkelejd Alibeaj bashkë me grupin e deputetëve të tij, kanë zgjedhur të marrin ambiente...

PD me seli të re/ Alibeaj lë Berishën ‘t’i gëzohet’ godinës së vjetër

para 9 muajve - ABC News

TIRANË – Ndërsa Apeli i mori siglën e vulën Sali Berishës, duke ia dhënë ato kreut të komanduar të PD, Enkelejd Alibeajt, ky i fundit duket se nuk ka ndërmend t’i marrë atij gjithcka. Të zhveshur nga cdo...

FOTO/ PD me dy seli, zbulohet godina ku do të qëndrojë grupi i Alibeajt

para 9 muajve - Gazeta Express

Ashtu siç është e ndarë në dy grupime Partia Demokratike duket se do të ketë dy seli. Pas vendimit të Apelit, i cili në një farë mënyrë i dha vulën Alibeajt, ky i fundit bashkë me grupin e deputetëve të...

Tre njerëz në garë pa llogaritur Lulin

para 9 muajve - Lexo

Nga Lorenc Vangjeli/ Ka ditë të tëra që pika e ujit ku zakonisht mbytet politika shqiptare po trajtohet më i thellë se oqeani Paqësor dhe nuk gjen paqe. Për gjithkënd, është akt epik ky lloj shndërrimi,...

PD me dy seli, zbulohet godina ku do të qëndrojë grupi i Alibeajt (VIDEO)

para 9 muajve - BalkanWeb

Partia Demokratike duket se do të ketë dy seli. Pas vendimit të Apelit, i cili në një farë mënyrë i dha vulën Alibeajt, ky i fundit bashkë me grupin e deputetëve të tij, kanë zgjedhur të marrin ambiente...

KQZ regjistron koalicionin pa siglën e PD-së së Berishës, Meta: Në Shkodër, "Bashkë Fitojmë" 5 me 0

para 9 muajve - Ora news

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar sërish nga Shkodra, ndërsa thekson se ky qytet është i paduruar që të votojë koalicionin. Teksa publikon pamje nga takimet me qytetarët e Shkodrës, Meta thekson...

Shefi i organizimit në PD tregon formulën e koalicionit “Bashkë Fitojmë” në zgjedhjet e 14 majit: Do i referohemi vitit 2015 për këshillat bashkiakë! Kandidatët do jenë të…

para 9 muajve - Panorama

Shefi i organizimit në PD, Klevis Balliu ka treguar formulën që do përdorë koalicioni “Bashkë Fitojmë” në zgjedhjet vendore të 14 majit. I ftuar në studion e Panorama TV, ai u shpreh se do ketë një listë...

Tre njerëz në garë pa llogaritur Lulin

para 9 muajve - Java News

Nga Lorenc Vangjeli Ka ditë të tëra që pika e ujit ku zakonisht mbytet politika shqiptare po trajtohet më i thellë se oqeani Paqësor dhe nuk gjen paqe. Për gjithkënd, është akt epik ky lloj shndërrimi,...

PD me dy seli, këto janë ambetitet e reja ku do të vendoset grupi i Alibeajt (FOTO LAJM)

para 9 muajve - Albeu

Partia Demokratike mesa duket do të ketë dy seli. Pas vendimit të Gjykatës së Aplit për t’i dhënë vulën kreut të grupit parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeajt, ky i fundit bashkë me grupin e deputetëve...

PD jo vetëm me dy grupime, por tashmë dhe me dy seli

para 9 muajve - Lexo

Partia Demokratike përveçse me dy grupime tashmë është e ndarë dhe me dy seli të ndryshme. Mësohet se pas vendimit të Gjykatës së Apelit, Enkelejd Alibeaj bashkë me grupin e deputetëve të tij kanë marrë...

KQZ-ja e regjistron PD-në me kryetar Alibeajn për zgjedhjet e 14 majit

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Komisionit Qendror Zgjedhor, Ilirjan Celibashi, ka regjistruar Partinë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn në zgjedhjet e 14 majit. Celibashi tha se vendimi i marrë nga KAS-i...

Sali Berisha, si një klandestin në zgjedhje

para 9 muajve - Lexo

Nga Carlo Bollino/ Komisioni Qendror Zgjedhor, pas vendimit të tre gjykatave, sot e fshiu përfundimisht Sali Berishën nga zgjedhjet vendore e 14 maj. Kandidatët e zgjedhur nga primaret e tij mund të garojnë...

Sali Berisha, si një klandestin në zgjedhje

para 9 muajve - Java News

Nga Carlo Bollino Komisioni Qendror Zgjedhor, pas vendimit të tre gjykatave, sot e fshiu përfundimisht Sali Berishën nga zgjedhjet vendore e 14 maj. Kandidatët e zgjedhur nga primaret e tij mund të garojnë...

Berisha ‘ndez motorët’ në Tiranë: Mos votoni hajdutët, votoni Belind Këlliçin

para 9 muajve - Vizion Plus

Tirana përfaqëson betejën më të rëndësishme për opozitën, në zgjedhjet e 14 majit. Lideri historik, Sali Berisha, mblodhi drejtuesit e strukturave demokrate në Tiranë, të cilëve u kërkoi të intensifikojnë...

Celibashi regjistroi Partinë e Lirisë, por hoqi siglën e PD-së së Berishës nga koalicioni, reagon Meta: Bashkë fitojmë!

para 9 muajve - Bota Sot

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar sërish nga Shkodra, ndërsa thekson se ky qytet është i paduruar që të votojë koalicionin. Meta thekson se; Bashkë fitojmë! MESAZHI I CELIBASHIT Shkodra e...

Zgjedhjet e 14 Majit/ Meta: Shkodra e paduruar për të votuar koalicionin! Bashkë Fitojmë!

para 9 muajve - Panorama

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ishte sot në Shkodër për një takim me kandidatët për zgjedhjet e 14 majit. “Me kandidatet dhe kandidatët e mrekullueshëm të Partisë të Lirisë për Shkodrën! Zëri...

Celibashi regjistron koalicionin “Bashkë fitojmë”, përjashton Berishën

para 9 muajve - Top Channel

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi regjistroi koalicionin “Bashkë fitojmë”, por duke lënë jashtë nga ky koalicion siglën PD me kryetar Sali Berishën. Sipas Celibashit, PD-ja nuk ka shprehur...

FOTO/ PD jo vetëm me dy grupime, tashmë dhe me dy seli: Zbulohet godina ku do të qëndrojnë demokratët e Alibeajt

para 9 muajve - Java News

Partia Demokratike përveçse me dy grupime tashmë është e ndarë dhe me dy seli të ndryshme. Pas vendimit të Apelit, Enkelejd Alibeaj bashkë me grupin e deputetëve të tij, kanë zgjedhur të marrin ambiente...

Zgjedhjet lokale/ Celibashi regjistron koalicionin 'Bashkë Fitojmë' me 3 parti

para 9 muajve - Syri.net Kosova

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi regjistroi koalicionin “Bashkë Fitojmë”. Ai hoqi nga ky koalicion siglën e Partisë Demokratike. Celibashi u shpreh se PDa nuk ka shprehur vullnet për...

VIDEO/ Mbledhja plot ironi e KQZ, si u “përplasën” përfaqësuesit e PD duke i përmendur edhe veshjen njëri-tjetrit. Celibashi: Ndjesë që nuk mbajtëm shënime për leksionet që dhatë

para 9 muajve - Panorama

Mbledhja e KQZ këtë të shtunë vendosi të regjistrojë PD-në me nënkryetar Enkelejd Alibeaj në zgjedhjet e 14 majit, ndërsa përjashtoi nga koalicioni “Bashkë Fitojmë” PD-në e Berishës. Mbledhja u përfshi...

“Rama dhe çdo bashkiak i tij janë të përshtatshëm për pas hekurave”- Berisha: 14 maji do jetë ditë fitoreje në Tiranë për Belind Këlliçin

para 9 muajve - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar që Partia Demokratike të mobilizojë çdo resurs të saj që 14 maji të jetë një ditë fitore në Tiranë për kandidatin Belind Këlliçin dhe për pluralizimin. Gjatë takimit...

Celibashi regjistron koalicionin ‘Bashkë fitojmë’, por përjashton Berishën

para 9 muajve - NOA

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi regjistroi koalicionin “Bashkë fitojmë”, por duke lënë jashtë nga ky koalicion siglën PD me kryetar Sali Berishën. Sipas Celibashit, PD-ja nuk ka shprehur...

KQZ regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë”, lë jashtë ‘PD e Berishës’

para 9 muajve - Zhurnal

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 14 majit koalicionin “Bashkë Fitojmë”, por duke lënë jashtë ‘PD e Berishës’. Kryekomisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi deklaroi se ky koalicion...

KQZ regjistron Partinë Demokratike në zgjedhjet e 14 Majit

para 9 muajve - Gazeta Express

Partia Demokratike me kryetar të komanduar, Enkelejd Alibeaj regjistrohet në zgjedhjet e 14 Majit. Vendimi u mor sot nga Ilirjan Celibashi gjatë mbledhjes së KQZ. Celibashi zbatoi vendimin e KAS për të...

Celibashi regjistron koalicionin “Bashkë fitojmë”, përjashton Berishën

para 9 muajve - Gazeta Express

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi regjistroi koalicionin “Bashkë fitojmë”, por duke hequr nga ky koalicion siglën PD me kryetar Sali Berishën. Celibashi u shpreh se PD-ja nuk ka shprehur...

Celibashi regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë”: Do të përbëhet nga PL, PDK dhe PBDNJ

para 9 muajve - Klan

Celibashi regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë”: Do të përbëhet nga PL, PDK dhe PBDNJ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka regjistruar këtë të shtunë koalicionin “Bashkë Fitojmë”...

PD në koalicion me Metën apo më vete? Situata qesharake në KQZ, përfaqësues...

para 9 muajve - BalkanWeb

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thirri sot një mbledhje për të regjistruar koalicionin “Bashkë fitojmë” në zgjedhjet e 14 majit. Pjesë e këtij koalicioni, përveç Partisë së Lirisë,...

Celibashi regjistron koalicionin “Bashkë fitojmë”, por heq siglën e PD-së s...

para 9 muajve - BalkanWeb

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi regjistroi koalicionin “Bashkë fitojmë”, por duke hequr nga ky koalicion siglën PD me kryetar Sali Berishën. Celibashi u shpreh se PD-ja nuk ka shprehur...

Alibeaj kryetar i komanduar, KQZ regjistron PD në zgjedhjet e 14 Majit

para 9 muajve - NOA

Partia Demokratike me kryetar të komanduar, Enkelejd Alibeaj regjistrohet në zgjedhjet e 14 Majit. Vendimi u mor sot nga Ilirjan Celibashi gjatë mbledhjes së KQZ. Kryekomisioneri Celibashi zbatoi vendimin...

Celibashi zbaton vendimin e KAS, regjistron PD në zgjedhje me firmën e Alibeajt

para 9 muajve - Vizion Plus

Kryekomisioneri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirian Celibashi ka regjistruar në zgjedhjet e 14 majit Partinë Demokratike me kryetar të komanduar, Enkelejd Alibeajn. Celibashi zbatoi vendimin e...

Meta mesazh nga Shkodra: Zëri i rinisë shkodrane do të dëgjohet si asnjëher...

para 9 muajve - BalkanWeb

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zgjedhur që këtë të shtunë të ndalet në Shkodër, ku po zhvillon bashkëbisedim me kandidatët për këshillin Bashkiak dhe simpatizantë. Në një reagim në ‘Facebook’ Meta...

“Lokalet”/ “Alla dhe Bushi ndoqën shembullin e Ramës e Ballukut”, Berisha p...

para 9 muajve - BalkanWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon një takim e kryetarët e degëve të Tiranës. Në fjalën e tij Berisha u shpreh se në zgjedhjet lokale të 14 majit do të përballen me një kundërshtar të inkriminuar,...

Pas vendimit të KAS, KQZ regjistron PD-në e Enkelejd Alibeajt për zgjedhjet e 14 Majit

para 9 muajve - Panorama

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar këtë të shtunë, 18 mars PD-në me nënkryetar Enkelejd Alibeajn për zgjedhjet lokale të 14 Majit. Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi tha se KQZ nuk i mbetet gjë...

“Mobilizim total i anëtarësisë”- Zgjedhjet e 14 majit, Berisha jep direktivat: Qytetarët të ndërgjegjësohen, nuk votohet ai që vjedh! Rama është tmerruar dhe…

para 9 muajve - Panorama

Ish-kryeministri Berisha ka kërkuar mobilizim total të anëtarësisë për zgjedhjet lokale të 14 majti. Berisha u kërkoi që të kenë axhendë ditore dhe të dalin në terren për të takuar qytetarët dje “Duhet...

14 maji/ Mblidhet KQZ, shqyrton kërkesën e koalicionit të Berishës “Bashkë Fitojmë”

para 9 muajve - RTSH

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve do të shqyrtojë ditën e sotme kërkesën e koalicionit të drejtuar nga grupi i ‘Rithemelimit’ të Sali Berishës për t’u regjistruar në zgjedhjet vendore të 14 majit. Seanca...

KQZ regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë”, lë jashtë ‘PD e Berishës’

para 9 muajve - Express.mk

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 14 majit koalicionin “Bashkë Fitojmë”, por duke lënë jashtë ‘PD e Berishës’. Kryekomisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi deklaroi se ky koalicion...

Alibeaj kryetar i komanduar, KQZ regjistron PD në zgjedhjet e 14 Majit

para 9 muajve - ABC News

Partia Demokratike me kryetar të komanduar, Enkelejd Alibeaj regjistrohet në zgjedhjet e 14 Majit. Vendimi u mor sot nga Ilirjan Celibashi gjatë mbledhjes së KQZ. Kryekomisioneri Celibashi zbatoi vendimin...

14 maji/ Pas vendimit të KAS, KQZ regjistron PD-në e Alibeajt për zgjedhjet vendore

para 9 muajve - RTSH

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar ditën e sotme Partinë Demokratike të komanduar nga Enkelejd Alibeajn për zgjedhjet vendore të 14 majit. Duke iu referuar vendimit të Komisionit të Ankimimeve...

Celibashi lë jashtë Berishën, regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë” me PL, PDK dhe PBDNJ

para 9 muajve - ABC News

KQZ ka lënë jashtë zgjedhjeve Sali Berishën. Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi vendosi sot regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” vetëm me pjesëmarrjen e PL, PDK dhe PBDNJ. Përfaqësuesi ligjor, Indrit...

Zgjedhjet lokale të 14 majit/ Celibashi regjistron koalicionin 'Bashkë Fitojmë'

para 9 muajve - Syri

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi regjistroi koalicionin “Bashkë Fitojmë”. Ai hoqi nga ky koalicion siglën e Partisë Demokratike. Celibashi u shpreh se PDa nuk ka shprehur vullnet për...

Berisha: 14 maji do jetë një ditë fitoreje për pluralizmin dhe Belind Këlliçin

para 9 muajve - Syri

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi në takimin me drejtuesit e degëve të PD në Tiranë, se 14 maji do të jetë një ditë fitore. “Kjo fushatë, për nga rëndësia e saj tejkalon çdo fushatë tjetër politike...

Berisha: Qytetarët të ndërgjegjësohen që nuk votohet për hajdutët! Të gjithë bashkiakët e PS janë për burg

para 9 muajve - Syri

Kryetari demokrat, Sali Berisha deklaroi në takimin me drejtuesit e degëve të PD në Tiranë, se të gjithë bashkiakët e PS-së janë për burg. “Edi Rama, ju e shihni, duke filluar nga ai vetë, duke përfunduar...

Berisha: Drejtësia do vijë për Ramën dhe Veliajn, parashkrimi nuk i shpëton

para 9 muajve - Syri

Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha sot në takimin me drejtuesit e degëve të Tiranës, se drejtësia do të vijë edhe për Edi Ramën dhe Erion Veliajn. Berisha tha se parashkrimi nuk do i shpëtojë Ramën dhe...

KQZ regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë”, lë jashtë ‘PD e Berishës’

para 9 muajve - Vizion Plus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 14 majit koalicionin “Bashkë Fitojmë”, por duke lënë jashtë ‘PD e Berishës’. Kryekomisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi deklaroi se ky koalicion...

E FUNDIT/ KQZ regjistron në zgjedhje koalicionin “Bashkë Fitojmë”, por heq siglën e PD-së së Berishës

para 9 muajve - Albeu

E FUNDIT/ KQZ regjistron në zgjedhje koalicion “Bashkë Fitojmë”, por heq siglën e PD-së së Berishës. Vijon…

“Rama 10 herë më i inkriminuar se Alla”, Berisha për “14 Majin: Duhet të bëjmë gjithçka që të mos votohet ai që vjedh

para 9 muajve - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha, në selinë e Partisë Demokratike, po zhvillon një takim me kryetarët e degëve të Tiranës. Në fjalën e tij Berisha u shpreh se në zgjedhjet lokale të 14 majit do të përballen...

“Kemi të bëjmë me rivalë të inkriminuar”- Zgjedhjet lokale, Berisha: Të gjithë kryebashkiakët e PS, janë si Artur Bushi e Lefter Alla! Ndoqën shembullin e Ramës dhe Ballukut

para 9 muajve - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë një takim me kryetarët e degëve të Tiranës është shprehur se fushata për zgjedhjet lokalet të 14 majt ka një rëndësie të jashtëzakonshme. “Sytë e të gjithë Shqipërisë...

LAJM I FUNDIT/ KQZ regjistron koalicionin ‘Bashkë Fitojmë’ në zgjedhjet e 14 majit, por përjashton PD-në e Berishës

para 9 muajve - Panorama

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, vendosi ditën e Shtunë të regjistrojë koalicionin “Bashkë Fitojmë”, duke përjashtuar nga ky koalicion PD-në e Sali Berishës. Vendimi u morr nga kryekomisioneri Ilirjan...

Celibashi lë jashtë Berishën, regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë” për PL, PBDNJ, PDK

para 9 muajve - ABC News

KQZ ka regjistruar koalicionin “Bashkë Fitojmë” pa pjesëmarrjen e Foltores së Berishës. Vetëm PL, PBDNJ, PDK do të mund të marrin pjesë në zgjedhje. “Është i njëjti rast si në 6 mars 2022. Përfaqësuesi...

Ilir Meta në Shkodër dhe Kurbin, nxit kandidatët e PL për fitore më 14 Maj

para 9 muajve - Syri

Ilir Meta, kryetari i Partisë së Lirisë, ka nisur këtë fundjavë një seri takimesh me të zgjedhurit e PL për këshilltarë bashkiakë në zgjedhjet e 14 Majit. Me një foto të publikuar në Fb, Ilir Meta tregon...

Berisha: 14 maji do jetë një ditë fitoreje për pluralizmin, një ditë fitoreje në Tiranë për Belind Këlliçin

para 9 muajve - Syri

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi në takimin me drejtuesit e degëve të PD në Tiranë, se 14 maji do të jetë një ditë fitore. “Kjo fushatë, për nga rëndësia e saj tejkalon çdo fushatë tjetër politike...

KQZ shqyrton regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”/ PD: U përdor logoja jonë, kërkesa e paligjshme

para 9 muajve - Vizion Plus

Këtë të shtunë Komisioni Qendron i Zgjedhjeve ka nën shqyrtim regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, me kërkesë nga kreu i “Foltores”, Sali Berisha dhe aleatët e tij. Ky koalicion mban firmën e Berishës...

KQZ regjistron koalicionin “Aleanca Liberale e Djathtë” në zgjedhjet e 14 Majit

para 9 muajve - ABC News

KQZ ka regjistruar koalicionin “Aleanca Liberale e Djathtë” për zgjedhjet e 14 Majit. Koalicioni përbëhet nga tri parti: Partia Balli Kombëtar Demokrat, Bashkimi Liberal Demokrat dhe Partia Bashkimi Demokrat....

VIDEO/ Mbledhja plot ironi e KQZ, si u “përplasën” përfaqësuesit e PD duke i përmendur edhe veshjen njëri-tjetrit. Celibashi: Ndjesë që nuk mbajtëm shënime për leksionet që dhatë

para 9 muajve - Lexo

Mbledhja e KQZ këtë të shtunë vendosi të regjistrojë PD-në me nënkryetar Enkelejd Alibeaj në zgjedhjet e 14 majit, ndërsa përjashtoi nga koalicioni “Bashkë Fitojmë” PD-në e Berishës. Mbledhja u përfshi...

PD me dy seli, grupimi i Alibeajt zhvendoset në një tjetër godinë

para 9 muajve - FaxWeb

Partia Demokratike do të bëhet me dy seli. Apelit vendosi që vulën ta ketë Alibeaj, i cili bashkë me grupin e deputetëve të tij, kanë zgjedhur të marrin ambiente të reja zyrash për të shmangur një përplasje...

14 Maji/ KQZ regjistron përfundimisht Partinë Demokratike me kryetar Enkelejd Alibeajn

para 9 muajve - Lexo

Partia Demokratike regjistrohet në zgjedhje. Vendimi është marrë para pak minutash nga Ilirjan Celibashi i cili zbatoi vendimin e KAS për ta regjistruar PD-në me kryetar Enkelejd Alibeajn si kryetar i...

Skandali i vërtetë i Celibashit

para 9 muajve - Java News

Nga Blendi Kajsiu Spektakli i fundit politik që na ka dhuruar kreu i KQZ-së Celibashi na ka treguar edhe një herë atë që shumica dërrmuese e shqiptarëve tashmë e kanë të qartë: KQZ dhe procesi zgjedhor...

“Rama dhe çdo bashkiak i tij janë…”/ Berisha: 14 maji do jetë ditë fitoreje në Tiranë për Belind Këlliçin!

para 9 muajve - Java News

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar që Partia Demokratike të mobilizojë çdo resurs të saj që 14 maji të jetë një ditë fitore në Tiranë për kandidatin Belind Këlliçin dhe për pluralizimin. Gjatë takimit...

KQZ regjistron PD-në me kryetar Alibeajn për zgjedhjet e 14 majit

para 9 muajve - Infokusi

Kryetari i Komisionit Qendror Zgjedhor, Ilirjan Celibashi ka regjistruar Partinë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn në zgjedhjet e 14 majit. Celibashi tha se vendimi i marrë nga KAS...

KQZ nuk njohu Berishën si pjesë të koalicionit, Kaziaj zbulon lëvizjen e radhës

para 9 muajve - Euronews

Përfaqësuesi i koalicionit “Bashkë fitojmë” Altian Kaziaj, ka zbuluar në studion e Euronees Albania, hapat e radhës pas vendimit të KQZ-së për të mos regjistruar si pjesë të koalicionit opozitar, Partinë...

Pas vendimit të KAS, KQZ regjistron PD-në e Enkelejd Alibeajt për zgjedhjet e 14 Majit

para 9 muajve - Java News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar këtë të shtunë, 18 mars PD-në me nënkryetar Enkelejd Alibeajn për zgjedhjet lokale të 14 Majit. Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi tha se KQZ nuk i mbetet gjë...

Berisha jashtë zgjedhjeve, nuk regjistrohet në koalicionin me Metën

para 9 muajve - Lexo

Sali Berisha mbetet jashtë zgjedhjeve lokale të 14 majit. Komisioneri Shtetëror për Zgjedhjet, Ilirjan Celibashi nuk e regjistroi Berishën në koalicionin “Bashkë Fitojmë”. Ky koalicion do të përbëhet nga...

Celibashi lë jashtë Berishën! Regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë” për PL, PBDNJ, PDK

para 9 muajve - Java News

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, vendosi ditën e Shtunë të regjistrojë koalicionin “Bashkë Fitojmë”, duke përjashtuar nga ky koalicion PD-në e Sali Berishës. Vendimi u morr nga kryekomisioneri Ilirjan...

14 maji/ Mblidhet KAS, shqyrton kërkesën e koalicionit të Berishës “Bashkë Fitojmë”

para 9 muajve - RTSH

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve do të shqyrtojë ditën e sotme kërkesën e koalicionit të drejtuar nga grupi i ‘Rithemelimit’ të Sali Berishës për t’u regjistruar në zgjedhjet vendore të 14 majit. Seanca...

Skandali i vërtetë i Celibashit

para 9 muajve - Lexo

Nga Blendi Kajsiu Spektakli i fundit politik që na ka dhuruar kreu i KQZ-së Celibashi na ka treguar edhe një herë atë që shumica dërrmuese e shqiptarëve tashmë e kanë të qartë: KQZ dhe procesi zgjedhor...

KQZ regjistron PD’në me kryetar Alibeajn për zgjedhjet e 14 majit

para 9 muajve - Gazeta Metro

Kryetari i Komisionit Qendror Zgjedhor, Ilirjan Celibashi ka regjistruar Partinë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn në zgjedhjet e 14 majit. Celibashi tha se vendimi i marrë nga KAS...

KQZ regjistron koalicionin “Aleanca Liberale e Djathtë” më zgjedhje

para 9 muajve - Java News

KQZ ka regjistruar koalicionin “Aleanca Liberale e Djathtë” për zgjedhjet e 14 Majit. Koalicioni përbëhet nga tri parti: Partia Balli Kombëtar Demokrat, Bashkimi Liberal Demokrat dhe Partia Bashkimi Demokrat....

Celibashi regjistron koalicionin “Bashkë fitojmë”, përjashton Berishën

para 9 muajve - Epoka e Re

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi regjistroi koalicionin “Bashkë fitojmë”, por duke lënë jashtë nga ky koalicion siglën PD me kryetar Sali Berishën. Sipas Celibashit, PD-ja nuk ka shprehur...

KQZ-ja e regjistron PD-në me kryetar Alibeajn për zgjedhjet e 14 majit

para 9 muajve - Arbresh

Kryetari i Komisionit Qendror Zgjedhor të Shqipërisë, Ilirjan Celibashi, ka regjistruar Partinë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn në zgjedhjet e 14 majit. Celibashi tha se vendimi i...

Bylykbashi tregon ku do t’i gjejnë paratë për fushatën

para 9 muajve - Lexo

“Qëllimi i opozitës në këto zgjedhje është të marrë pushtetin dhe të rimodelojë qeverisjen vendore.” Kështu u shpreh Oerd Bylykbashi, i pyetur nga Merita Haklaj, pasi u pyet sesi do ta sfidojë qeverinë...

KQZ regjistron PD në zgjedhjet e 14 majit me kryetar Enkelejd Alibeajn

para 9 muajve - FaxWeb

KQZ ka vendosur regjistrimin e PD në zgjedhjet e 14 majit me kryetar Enkelejd Alibeajn. Vendimi u bë publik nga kreu i KQZ Ilirjan Celibashi. Celibashi: Në lidhje me vendimmarrjen time pasuese si komisioner...

Berisha: 14 maji do jetë një ditë fitore për pluralizmin, ditë fitore në Tiranë për Belind Këlliçin!

para 9 muajve - FaxWeb

Ish kryeministri Sali Berisha u shpreh sot se 14 maji do të jetë një ditë firote për pluralizmin. Ai u shpreh i sigurt se do të jetë ditë fitore në Tiranë për Belind Këlliçin. Deklaratat e Berishës u bën...

KQZ vendos regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, përjashton Berishën

para 9 muajve - FaxWeb

KQZ ka vendosur regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” por duke përjashtuar Sali Berishën. Në mbledhjen e sotme, kreu i KQZ Ilirjan Celibashi tha se ky koalicion do të regjistrohet me 3 parti pjesëmarrëse,...

Celibashi regjistron Partinë Demokratike në zgjedhjet e 14 majit

para 9 muajve - Euronews

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka regjistruar Partinë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn në zgjedhjet e 14 majit. Celibashi tha se vendimi i dhënë nga KAS për regjistrimin e Partisë...

Berisha nuk regjistrohet në koalicionin me Metën

para 9 muajve - Euronews

Komisioneri Shtetëror për Zgjedhjet, Ilirjan Celibashi nuk e regjistroi Sali Berishën në koalicionin “Bashkë Fitojmë”. Ky koalicion do të përbëhet nga tre partitë politike; Partia e Lirisë (PL), Partia...

Belind Këlliçi rrëzon listën e këshilltarëve të Metës: “Do ribëhet nga e para, pjesën më të madhe të emrave do i ketë PD”

para 9 muajve - Lexo

Edhe pse pak ditë më parë Ilir Meta publikoi listën e plotë të partisë së tij për Këshillin Bashkiak të Tiranës, dalja në një koalicion me Berishen po sjell përplasjet e para mes tyre. Duke folur mbrëmë...

LAJM I FUNDIT/ KQZ vendos regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, përjashton Berishën

para 9 muajve - FaxWeb

LAJM I FUNDIT/ KQZ vendos regjistrimin e koalicionit “Bashkë fitojmë”

Koalicioni mes Berishës dhe Metës, Sefa kërkon rrëzimin e kërkesës: Është përdorur emri dhe logo e PD nga persona të palegjitimuar, marrëveshja nuk është e ligjshme

para 9 muajve - FaxWeb

Teksa në KQZ po shqyrtohet kërkesa për regjistrimin e koalicionit “Bashkë fitojmë” përfaqësuesi i PD Indrit Sefa i bëri thirrje Ilirjan Celibashit për rrëzimin e saj. Sefa tha se është përdorur emri dhe...

Berisha jashtë zgjedhjeve, nuk regjistrohet në koalicionin me Metën

para 9 muajve - Euronews

“Jemi perballe te njejtes situate si perpara zgjedhjeve te pjesshme te 6 marsit 2022. Regjistrojme koalicionin “bashke fitojme” por vetem me pjesemarrese PL, PBDNJ, PDK”, tha kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi. Në përditësim…

Indrit Sefa kundërshton përfshirjen e PD në koalicionin Berisha-Meta

para 9 muajve - Euronews

Përfaqësuesi ligjor i Enkelejd Alibajt në Partinë Demokratike, Indrit Sefa ka kundërshtuar përfshirjen e kësaj force politike, në koalicionin “Bashkë Fitojmë’, të Sali Berishës dhe Ilir Metës. Gjatë seancës...

Koalicioni mes Berishës dhe Meta, Sefa kërkon rrëzimin e kërkesës: Është përdorur emri dhe logo e PD nga persona të palegjitimuar

para 9 muajve - FaxWeb

Sefa: unë si përfaqësues i PD në KQZ ju konfirmoj se Pd nuk ka bërë asnjë koalicion, ju konfirmoj se ëstë përdorur emri, janë përdorur karakteristika dhe logo e PD. Neni 65 e percakton saktë nga persona...

Monika Kryemadhi: Berisha e Meta, dy burra shteti

para 9 muajve - Gazeta Tema

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, komentoi firmosjen e koalicionit të opozitës dhe përgatitjen për zgjedhjet lokale të 14 majit. Gjatë një interviste në studion e “News Line” në ABC News...

U regjistrua në zgjedhje, Bardhi zbulon lëvizjen e PD-së

para 9 muajve - Bota Sot

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, tha se opozita duhet të dalë me një kandidat të përbashkët më 14 maj, por nuk e ka të qartë se si mund të arrihet kjo formulë kur akuzat e grupimeve janë...

Bardhi: Nëse dalim me dy kandidatë në zgjedhje, opozita nuk merr më shumë se 3 Bashki

para 9 muajve - Albeu

Gazmend Bardhi, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, është shprehur se nëse opozita do të dalë me dy kandidatë, do të ndihmonte direkt Edi Ramën dhe se e gjithë opozita nuk do të merrte më shumë se 3 bashki...

“Dalja me dy kandidatë ‘çon ujë te mulliri’ i Ramës”, Bardhi: Nëse ndodh, opozita nuk merr më shumë se 3 bashki

para 9 muajve - ABC News

Sektretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” të gazetarit Arian Çani në ABC News, është shprehur se nëse opozita do të dalë me dy kandidatë, do të...

Gazment Bardhi: Po punojmë për caktimin e kandidatëve për zgjedhje

para 9 muajve - ABC News

TIRANË- Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, tha se opozita duhet të dalë me një kandidat të përbashkët më 14 maj, por nuk e ka të qartë se si mund të arrihet kjo formulë kur akuzat e grupimeve...

Zgjedhjet lokale, Bylykbashi: Do t’i diskreditojmë të gjitha instrumentet e Ramës

para 9 muajve - Syri

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi duke komentuar vendimet e marra deri më tani nga sistemi gjyqësor, por edhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve lidhur me ngërçin mes të djathtëve, është shprehur...

Opinion/ Indrit Hoxha: Bashkë Fitojmë – merita dhe misioni i një koalicioni

para 9 muajve - Panorama

INDRIT HOXHA Në minutën e fundit i kemi mbijetuar të gjithave kurtheve të panumërta qe regjimi i Tiranës, bashkë me veglat e tij të drejtësisë, apo sistemit të administrimit të zgjedhjeve i kanë ngritur...

“Koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’, rëndësi jetike për Shqipërinë”, I...

para 9 muajve - BalkanWeb

Kandidati i koalicionit opozitar për Bashkinë e Vorës Indrit Hoxha, shprehet se Koalicioni “Bashkë Fitojmë”, ka një rëndësi jetike për Shqipërinë, për normalizimin e sistemit politik dhe demokracisë në...

Berisha tregon si do të financojë fushatën zgjedhore

para 9 muajve - Klan

Berisha tregon si do të financojë fushatën zgjedhore Fondet e PD në dorën e Alibeajt, kryetari i PD: Po i shpërdoron Kryedemokrati, Sali Berisha ka treguar se si do të financohet fushata për zgjedhjet...

Dorëzuan kërkesën dy ditë më parë, zbulohet një tjetër koalicion për zgjedh...

para 9 muajve - BalkanWeb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë me dije një tjetër koalicion i cili ka dorëzuar kërkesën për tu regjistruar për zgjedhjet lokale të 14 majit. Bëhet fjalë për koalicionin “Aleanca” me shkronja nistore...

Formohet një tjetër koalicion për 14 maj, dorëzohet kërkesa në KQZ, cilat parti u bënë bashkë

para 9 muajve - Gazeta Express

Një tjetër koalicion është formuar për të marrë pjesë në zgjedhjet e 14 majit. Në shkresën e firmosur të dorëzuar në KQZ që mban datën e 13 marsit, katër partitë opozitare, Aleanca Demokratike me kryetar...

“Kryebashkiaku i Bulqizës duhet të ishte në burg para 4 vitesh”, Berisha: R...

para 9 muajve - BalkanWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë një mbledhjeje me shtabin elektoral në Vlorë ka deklaruar se zgjedhjet e 14 majit janë mjeti kryesor i revolucionit paqësor që sipas tij ende po vijon. Sa u përket zgjedhjeve,...

“Ka pasur edhe diskutime të ‘fshehta’ për bashkëpunim”/ Deputeti i PD-së në “Panorama TV”: S’ka vullnet nga pala e Berishës! Opozita duhet të dalë me 1 kandidat, përndryshe i...

para 9 muajve - Panorama

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja ka deklaruar se grupimi i Enkelejd Alibeajt ka bërë tentativa të vazhdueshme për të gjetur një zgjidhje brenda forcës politike për t’u bashkuar për zgjedhjet...

Zgjedhjet e 14 Majit/ Lefter Gështenja në Panorama TV: Nëse opozita nuk unifikohet, do të kemi një 6 Mars të dytë. Zero kushte për kandidatët e primareve që garojnë...

para 9 muajve - Panorama

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja ka folur në Panorama TV për zgjedhjet e 14 Majit dhe kandidatët që PD do të paraqesë në këtë proces. Ai u shpreh se në rast se PD nuk del me një kandidat...

Berisha: Alibeaj e Basha, pengje në krim

para 9 muajve - Klan

Berisha: Alibeaj e Basha, pengje në krim Kryedemokrati zbërthen formulën e koalicionit Me tone të ashpra Sali Berisha e cilësoi peng të kryeministrit Enkelejd Alibeajn, të cilin KAS-i e regjistroi si kryetar...

“Të ndarë nuk kemi gjë në vijë”, deputetja demokrate: Kandidatët e primareve të vijnë dhe të kandidojnë nën logon e PD-së

para 9 muajve - Bota Sot

Deputetja e PD-së Orjola Pampuri ka qenë sot e ftuar në News24, në rubrikën “Opinion” ku ka folur për një sërë çështjesh. Pampuri foli dhe për arrestimin e lehonës 26-vjeçare, 8 ditë pasi kishte sjellë...

“Kandidatët e primareve të kandidojnë me logon e PD”- Orjola Pampuri: Rama nuk ndëshkohet duke mos hyrë në zgjedhje, Berisha të…

para 9 muajve - Panorama

Deputetja demokrate Orjola Pampuri ka komentuar zhvillimet në kampin blu dhe regjistrimin e PD në zgjedhjet lokale të 14 majit. Pampuri u ndal në regjistrimin e PD në zgjedhje me Alibeajn kryetar të komanduar...

SYRI TV/ Berisha: Basha i kapur peng nga finacimi rus, do të jetë pranvera e fitores

para 9 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha i ka cilësuar Lulzim Bashën dhe Enkelejd Alibeajn si pengje të Edi Ramës. Sipas Berishës Basha është peng në krim me financimin 700 mijë euro të financuara nga...

“Të ndarë nuk kemi gjë në vijë”, deputetja demokrate: Kandidatët e primarev...

para 9 muajve - BalkanWeb

Deputetja e PD-së Orjola Pampuri ka qenë sot e ftuar në News24, në rubrikën “Opinion” ku ka folur për një sërë çështjesh. Pampuri foli dhe për arrestimin e lehonës 26-vjeçare, 8 ditë pasi kishte sjellë...

KAS urdhëroi KQZ të regjistrojë Alibeaj, reagon Berisha: U pranua i emëruari i Ramës

para 9 muajve - Zhurnal

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me vendimin e KAS që urdhëron KQZ të regjistrojë PD me kryetar në detyrë Enkelejd Alibeaj si subjekt zgjedhor për zgjedhjet e 14 majit. Berisha thotë se...

Njërin e pati këshilltar, tjetrin e vuri kryetar. Berisha: Basha dhe Alibeaj s’kanë lidhje me PD

para 9 muajve - Lexo

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat të premten, tha se Alibeaj nuk është votuar në asnjë forum të partisë dhe nuk mund të jetë kryetar i PD. Berisha u shpreh se nuk ka asnjë vendim...

Berisha shprehet optimist për fitoren e opozitës në zgjedhje, akuzon Alibeajn si të kontrolluar nga Rama

para 9 muajve - Telegrafi

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka folur sot për mediat ku është shprehur se ndjen entuziazëm dhe optimizëm të madh për fitoren e opozitës në zgjedhjet vendore të datës 14 maj. “Kudo që shkoj,...

Berisha: Entuziazëm i madh për fitoren e opozitës në 14 maj

para 9 muajve - Vizion Plus

Berisha përmes bashkëbisedimit me gazetarët tha se ka një entuziazëm dhe optimizëm të madh për fitoren e opozitës më 14 maj. Ai u shpreh i sigurtë se kjo do të jetë pranvera e fitores së opozitës shqiptare....

Ftesa e Bardhit për kandidatë të unifikuar në 14 Maj, reagon Berisha

para 9 muajve - Klan

Ftesa e Bardhit për kandidatë të unifikuar në 14 Maj, reagon Berisha Lidhur me deklaratën e deputetit demokrat, Gazment Bardhi mbrëmjen e djeshme në emsionin “Opinion” që demokratët duhet të hyjnë me një...

Raporti për financimet ruse/ Berisha: Qartëson se nga 700 mijë Euro, asnjë qindarkë nuk ka hyrë në arkën e PD-së

para 9 muajve - Klan

Raporti për financimet ruse/ Berisha: Qartëson se nga 700 mijë Euro, asnjë qindarkë nuk ka hyrë në arkën e PD-së Në konferencën e përjavshme me gazetarët, kryedemokrati Berisha është shprehur se Lulzim...

Alibeaj firmos deklaratën solemne, gati regjistrimi i PD në zgjedhje

para 9 muajve - Vizion Plus

Enkelejd Alibeaj nuk humb kohë dhe firmos dokumentet, që mundësojnë regjistrimin e partisë demokratike zyrtare për vendoret e majit. Në cilësinë e kryetarit të komanduar, deklarata solemne që u bë molla...

KAS urdhëroi KQZ të regjistrojë Alibeaj, reagon Berisha: U pranua i emëruari i Ramës

para 9 muajve - RTSH

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me vendimin e KAS që urdhëron KQZ të regjistrojë PD me kryetar në detyrë Enkelejd Alibeaj si subjekt zgjedhor për zgjedhjet e 14 majit. Berisha thotë se...

Zgjedhjet e 14 majit/ Enkelejd Alibeaj dorëzon dokumentacionin në KQZ, PD me seli të re

para 9 muajve - RTSH

Partia Demokratike depoziton në KQZ dokumentet plotësuese, mes tyre dhe deklaratën solemne të firmosur nga kryetari në detyrë Enkelejd Aliebaj, duke zbatuar kështu vendimin e dhënë dje nga Komisioni i...

Takimi me gazetarët, Berisha: Anëtarët e PD e kanë selinë, Alibasha nuk është votuar kurrë,

para 9 muajve - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha, në takimin e përjavshëm me gazetarët u shpreh se, anëtarët e PD-së e kanë selinë që është ajo blu. Berisha tha se ata që mendojnë ndryshe janë të intoksikuar ose të detyruar...

PD regjistrohet në zgjedhje, Alibeaj firmos deklaratën në cilësinë e kryetarit të komanduar

para 9 muajve - Top Channel

Enkelejd Alibeaj në cilësinë e kryetarit të komanduar të Partisë Demokratike ka dorëzuar këtë të premte deklaratën solemne për regjistrimin e PD-së në zgjedhjet e 14 majit. Dokumenti dorëzohet në Komisionin...

PD dërgon në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga Enkelejd Alibeaj

para 9 muajve - RTK

Partia Demokratike depoziton në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga kryetari në detyrë Enkelejd Aliebaj, duke zbatuar kështu vendimin e dhënë dje nga Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve. Me këtë...

KAS urdhëroi KQZ të regjistrojë Albieaj, reagon Berisha: U pranua i emëruari i Ramës

para 9 muajve - RTSH

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me vendimin e KAS që urdhëron KQZ të regjistrojë PD me kryetar në detyrë Enkelejd Alibeaj si subjekt zgjedhor për zgjedhjet e 14 majit. Berisha thotë se...

Revolucioni, ose estrada që do të na shoqërojë deri në finalen e Big Brother

para 9 muajve - ABC News

Nga Ardit Rada Goditja e marrë në KAS e ka nxjerrë opozitën shqiptare nga binarët. Monika Kryemadhi e nisi një natë më parë fjalën në një emision duke akuzuar qeverinë kineze se ka financuar lajmet për...

Ku është akti në opozitarizmin e atyre që pretendojnë se i mbajnë vulën e pishtarin?

para 9 muajve - Syri

Faktet thonë: Njëlloj si pushteti i kalbur, ku zgjedhjet e votimet janë zëvendësuar me emërime, kur nuk votohet më për kryetar, ku ministrat e marrin vesh në transmetim live nëse janë emëruar a shkarkuar,...

“KQZ ka shkelur ligjin me PD, Celibashi duhet të ishte në burg që në…...

para 9 muajve - BalkanWeb

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar lëvizjet e fundit të SPAK, ku pranë këtij institucioni të rëndësishëm të drejtësisë janë thirrur për t’u marrë në pyetje një sërë emrash zyrtarësh. Në një lidhje përmes...

Zgjedhjet e 14 majit/ Në fushatë bashkë me Metën apo të ndarë? Ja si përgji...

para 9 muajve - BalkanWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një komunikim për mediat u shpreh se Enkelejd Alibeaj nuk mund të jetë sipas tij kryetar partie, pasi e konsideron këtë të fund një peng të kryeministrit Edi Rama. Gjithashtu...

Deputetja e Berishës shuan shpresat: Askush nga kandidatët e primareve s’do futet në zgjedhje nën siglën e PD të Alibeajt!

para 9 muajve - Java News

KAS i kërkoi KQZ që të regjistrojë në zgjedhje PD-në me kryetar të Komanduar Enkelejd Alibeajn, por për grupin e Sali Berishës ky vendim është i paprecedentë. E ftuar në Report Tv, deputetja Ina Zhupa...

“Të ndarë nuk kemi gjë në vijë”/ Deputetja demokrate: Kandidatët e primareve të vijnë dhe të…

para 9 muajve - Java News

Deputetja e PD-së Orjola Pampuri ka qenë sot e ftuar në News24, në rubrikën “Opinion” ku ka folur për një sërë çështjesh. Pampuri foli dhe për arrestimin e lehonës 26-vjeçare, 8 ditë pasi kishte sjellë...

Pas vendimit të KAS, PD dërgon në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga Enkelejd Alibeaj

para 9 muajve - Gazeta Express

Partia Demokratike ka dorëzuar sot më 17 mars në KQZ, deklaratën e angazhimit solemn me firmën e Enkelejd Alibeajt, në cilësinë e kryetarit të komanduar të partisë, për zgjedhjet e 14 Majit. Dokumenti...

Regjistrimi i PD së Alibeajt në zgjedhje, Berisha bën akuzën e fortë: Rama i ka në dorë për vepra kriminale për të cilat mund t’i çojë në burg

para 9 muajve - Panorama

Ish kryeministri Sali Berisha ka vijuar me akuzat e tij ndaj kreut të grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj, duke e cilësuar peng të kryeministrit. Duke komentuar vendimin e KAS për regjistrimin në...

Berisha: Entuazizem i madh për fitoren e opozitës në 14 maj

para 9 muajve - Vizion Plus

Berisha përmes bashkëbisedimit me gazetarët tha se ka një entuziazëm dhe optimizëm të madh për fitoren e opozitës më 14 maj. Ai u shpreh i sigurtë se kjo do të jetë pranvera e fitores së opozitës shqiptare....

Pas vendimit të KAS, PD dërgon në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga Alibeaj

para 9 muajve - Albeu

Pas vendimit të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), Enkelejd Alibeaj në cilësinë e kryetarit të komanduar të PD-së, ka hedhur firmën në deklaratën solemne, në zgjedhjet e 14 majit. Kujtojmë...

Zgjedhjet/ KAS kërkoi të plotësonte dokumentacionin, PD dorëzon në KQZ deklaratën e angazhimit solemn me firmën e Enkelejd Alibeajt

para 9 muajve - Panorama

PD ka dorëzuar këtë të premte, 17 mars në KQZ, deklaratën e angazhimit solemn me firmën e Enkelejd Alibeajt, në cilësinë e kryetarit të komanduar të partisë, për zgjedhjet e 14 Majit. Kjo ishte një kërkesë...

Pas vendimit të KAS, PD nuk humbet kohë/ Alibeaj nënshkruan deklaratën solemne si kryetar i komanduar

para 9 muajve - ABC News

Një ditë pas vendimit të KAS, PD nuk humbet kohë. Sipas vendimit Enkelejd Alibeaj ka firmosur deklaratën solemne të PD, në cilësinë e kryetarit të komanduar të partisë. Firmosja e deklaratës, bazuar në...

PD dërgon në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga Enkelejd Alibeaj

para 9 muajve - RTSH

Partia Demokratike depoziton në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga kryetari në detyrë Enkelejd Aliebaj, duke zbatuar kështu vendimin e dhënë dje nga Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve. Me këtë...

Regjistrimi në zgjedhje, PD dërgon në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga Alibeaj

para 9 muajve - Lexo

Publikohet deklarata solemne e Enkelejd Alibeajt, që do të depozitohet sot në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS). Vendimi që ka marrë pasditen e së enjtes KAS-i tregon se Partia Demokratike...

Më mirë (pa) me vulë

para 9 muajve - Lexo

Artur Ajazi Foltores në fakt i ka humbur vula. Ndoshta e ka “djegur” ditën kur militantët e saj mësynë në seli me flakadanë, për të rikthyer ish-liderin në fronin e dikurshëm. Ajo që po ndodh prej afro...

Takim i zjarrtë me demokratët në Lushnjë, Berisha publikon fotot

para 9 muajve - Syri

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, ka publikuar sot fotot e takimit që u zhvillua pasditen e së enjtes në Lushnjë për prezantimin e kandidatit për kryetar bashkie, të z. Eduard Sharka. "Album nga takimi elektoral...

Ilir Meta: Berisha i shkon deri në fund marrëveshjeve dhe fjalës së dhënë

para 9 muajve - Syri.net Kosova

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta gjatë një takimi me kandidatët për Këshillin Bashkiak të forcës politike që drejton ka zbuluar se për cilat arsye mund të dështojë bashkëpunimi me Sali Berishën. Sipas...

Paralajmërimi i Metës për zgjedhjet e 14 Majit: Do të jenë historike! Do sjellin transformimin rrënjësor të Bashkive

para 9 muajve - Panorama

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta paralajmëron se zgjedhjet e 14 Majit “do të jenë historike!”. Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se këto zgjedhje do të bëjnë që buxhetet e bashkive të jenë...

‘Buxhetet në funksion të qytetarëve’/ Meta: 14 maji historik! Sjellim transformimin rrënjësor të bashkive

para 9 muajve - Syri

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka paralajmëruar se zgjedhjet e 14 Majit ‘do të jenë historike!’. Meta thekson se këto zgjedhje do të bëjnë që buxhetet e bashkive të jenë vetëm në funksion të shërbimeve...

Më mirë (pa) me vulë…

para 9 muajve - Java News

Nga Artur Ajazi Foltores në fakt i ka humbur vula. Ndoshta e ka “djegur” ditën kur militantët e saj mësynë në seli me flakadanë, për të rikthyer ish-liderin në fronin e dikurshëm. Ajo që po ndodh prej...

Regjistrimi në zgjedhje, PD dërgon në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga Alibeaj

para 9 muajve - Java News

Publikohet deklarata solemne e Enkelejd Alibeajt, që do të depozitohet sot në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS). Vendimi që ka marrë pasditen e së enjtes KAS-i tregon se Partia Demokratike...

Vendimi qesharak/ Minoranca e papërfillshme do të konkurrojë si PD

para 9 muajve - Syri

Katër ushtarë të Rilindjes; Elvin Lako, Koli Bele, Ilir Rusmali dhe Ledio Braho vetëm kanë ngritur duart për një sekret publik që të gjithë e dinin prej muajsh; me siglën e PD në këto zgjedhje, ku duhet...

Berisha: Mos qëndroni në anën e Edi Ramës, e qartë se Brava e Alibasha janë shërbëtorë të tij!

para 9 muajve - Syri.net Kosova

Fjala e Kryetarit të PD, Sali Berisha, gjatë prezantimit në Lushnjë, të kandidatit të opozitës për kryetar bashkie, Eduart Sharka. Të dashur demokrate e demokratë, qytetare e qytetarë, banorë të Lushnjes....

Ilir Meta: Berisha i shkon deri në fund marrëveshjeve dhe fjalës së dhënë

para 9 muajve - Syri

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta gjatë një takimi me kandidatët për Këshillin Bashkiak të forcës politike që drejton ka zbuluar se për cilat arsye mund të dështojë bashkëpunimi me Sali Berishën. Sipas...

Hoxha: Demokratët duhet të besojnë tek fitorja! Ç'i duhet vula Alibeajt, kur s'ka kandidatë?!

para 9 muajve - Syri

Lisandër Hoxha, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD-së, u bëri thirrje demokratëve sot që të besojnë tek fitorja se janë shumicë, madje kanë me vete edhe të majtë të lodhur nga Partia Socialiste dhe theksoi...

Berisha: Në zgjedhjet e 14 majit kemi fokus mbështetjen e kandidatëve lokal, Alibeaj është vegël e Edi Ramës, të tjerët të hetohen për fondet që financojnë fushatat e tyre

para 9 muajve - FaxWeb

Gjatë mbledhjes së ditës së sotme me mediat, Berisha u ndal për të folur për koalicionin me Ilir Metën dhe partitë e tjera ku u shpreh se fokusi i fushatës së tyre do të jetë mbështetja e kandidatëve lokal...

Berisha: Basha dhe Alibeaj janë shpërdoruesit më kryesor të fondeve publike, do të ketë faktime të reja…

para 9 muajve - FaxWeb

Ish kryeministri Sali Berisha akuzoi Enkelejd Alibeajn dhe Lulzim Bashën si shpërdoruesit më të mëdhenj të fondeve publike. Ai tha se të dy janë pengje të Ramës ndërsa shtoi se ata bëjnë takime të fshehta...

Berisha kushte për koalicionin “Bashkë Fitojmë”? Përgjigjet Nard Ndoka

para 9 muajve - Euronews

Kreu i PDK, Nard Ndoka foli në lidhje me koalicionin opozitar “Bashkë Fitojmë”. Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se kreu i qeverisë Edi Rama u bë pengesë që partia e tij të mos regjistrohej...

Berisha: Ka një entuziazëm dhe optimizëm të madh për fitoren e opozitës më 14 maj

para 9 muajve - Euronews

“Ka një entuziazëm dhe optimizëm të madh për fitoren e opozitës më 14 maj”, kështu është shprehur ish-kryeministri Sali Berisha në konferencën e përjavshme me gazetarët. “Kudo që shkoj, unë kam bërë takimet...

Berisha: Basha dhe Alibeaj s’kanë lidhje me PD, Rama po i përdor pa mëshirë

para 9 muajve - Euronews

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat të premten, tha se Alibeaj nuk është votuar në asnjë forum të partisë dhe nuk mund të jetë kryetar i PD. Berisha u shpreh se nuk ka asnjë vendim...

Meta: Zgjedhjet e 14 Majit do të jenë historike! Bashkitë do të transformohen dhe do vihen në shërbim të qytetarëve

para 9 muajve - Lexo

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i ka konsideruar zgjedhjet vendore të 14 majit si historike. Ai thotë me bindje se opozita do të fitojë dhe do të vijë ndryshimi rrënjësor në të gjitha Bashkitë....

Berisha: Mos qëndroni në anën e Edi Ramës, e qartë se Brava e Alibasha janë shërbëtorë të tij!

para 9 muajve - Syri

Fjala e Kryetarit të PD, Sali Berisha, gjatë prezantimit në Lushnjë, të kandidatit të opozitës për kryetar bashkie, Eduart Sharka. Të dashur demokrate e demokratë, qytetare e qytetarë, banorë të Lushnjes....

Zgjedhjet e 14 majit/ Alibeaj firmos deklaratën solemne, KAS vendosi regjistrimin e tij si kryetar të PD (DOKUMENT)

para 9 muajve - FaxWeb

Alibeaj ka firmosur sot deklaratën solemne ku KAS e ka emëruar si kryetar të Partisë Demokratike. Dokumenti është dërguar në KQZ pas vendimit të KAS për regjistrimin e PD me kryetar Enkelejd Alibeajn duke...

Alibeaj firmos deklaratën solemne, PD gati të regjistrohet në zgjedhje (Dokumenti)

para 9 muajve - Euronews

Enkelejd Alibeaj, në cilësinë e kryetarit të komanduar të Partisë Demokratike ka firmosur deklaratën solemne për regjistrimin e PD-së në zgjedhje. Dokumentacioni i plotësuar, me të dhënat e Alibeajt dhe...

PD e Alibeaj do futet në zgjedhje/ Kulluri: Asnjëra palë s’duhet të regjistrohej! Bejko: Sot, nisi një epokë e re! Minxhozi: Problem, Berisha ka klonuar 100 si vetja brenda partisë

para 9 muajve - Lexo

Sot Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) vendosi që të regjistronte Partinë Demorkatike të Enkelejd Alibeaj, por për analistin Edvin Kulluri ky ishte një vendim i gabuar. Komisioni i Ankimimeve...

Revolucioni, ose estrada që do të na shoqërojë deri në finalen e Big Brother

para 9 muajve - Lexo

Nga Ardit Rada Goditja e marrë në KAS e ka nxjerrë opozitën shqiptare nga binarët. Monika Kryemadhi e nisi një natë më parë fjalën në një emision duke akuzuar qeverinë kineze se ka financuar lajmet për...

Berisha prezanton kandidatin në Lushnjë: Arrestuan narkomanin e Bulqizës, donte të kandidonte sërish

para 9 muajve - Express.mk

Vendimi i Komisionit Qendor të Zgjedhjeve nuk ka ndikuar në fushatën e liderit historik të Partisë Demokratike Sali Berisha, i cili prezantoi sot kandidatin për Bashkine e Lushnjës, Eduard Sharka. Para...

Revolucioni, ose estrada që do të na shoqërojë deri në finalen e Big Brother

para 9 muajve - Java News

Nga Ardit Rada Goditja e marrë në KAS e ka nxjerrë opozitën shqiptare nga binarët. Monika Kryemadhi e nisi një natë më parë fjalën në një emision duke akuzuar qeverinë kineze se ka financuar lajmet për...

Një dhuratë për Ramën nga KASaphana e zgjedhjeve

para 9 muajve - Ora news

Lejimi i hyrjes së një partie në zgjedhje nuk mund të quhet i keq. Opozitar apo jo, grupimi i Alibeajt nuk duhet të privohej nga gara, pavarësisht korrektësisë me ligjin. Edhe nëse vendimi antiligjor i...

KAS regjistroi PD-në e Alibeaj, Vokshi: Berisha nuk ishte kryetar, kosto kur investohet në lider të papërgjegjshëm

para 9 muajve - Ora news

Analisti Indrit Vokshi i ftuar në një intervistë për RTV Ora u shpreh se Berisha nuk është më kryetar i PD-së që kur dha dorëheqjen në 2013 dhe nuk duhet të referohet si kryetar i PD-së. "Nuk ka një PD...

Ilir Meta: Me Berishën prishem vetëm për dy gjëra, aty nuk të fal unë

para 9 muajve - Top24

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta gjatë një takimi me kandidatët për Këshillin Bashkiak të forcës politike që drejton ka zbuluar se për cilat arsye mund të dështojë bashkëpunimi me Sali Berishën. Sipas...

Ilir Meta: Me Berishën prishem vetëm për dy gjëra, aty nuk të fal unë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta gjatë një takimi me kandidatët për Këshillin Bashkiak të forcës politike që drejton ka zbuluar se për cilat arsye mund të dështojë bashkëpunimi me Sali Berishën. Sipas...

Opinion – Dy PD në zgjedhje, po tani?

para 9 muajve - Klan

Opinion – Dy PD në zgjedhje, po tani? Autori: Blendi Fevziu 00:58 17/03/2023 #Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan Të ftuar: Gazmend Bardhi, Andi Tela, Baton Haxhiu, Oerd Bylykbashi,...

Berisha: Rama ka frikë nga hyrja jonë në zgjedhje

para 9 muajve - Klan

Berisha: Rama ka frikë nga hyrja jonë në zgjedhje “Lefter Alla u arrestua sepse nuk pranoi të ikte” Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha thotë se kryeministri Rama ka frikë nga futja e opozitës në zgjedhje...

Berisha: Allën e arrestuan se donte të rikandidonte

para 9 muajve - Klan

Berisha: Allën e arrestuan se donte të rikandidonte Kryedemokrati ftesë socialistëve dhe qytetarëve pa parti t’i bashkohen PD-së më 14 Maj Para demokratëve të Lushnjes, kreu i PD-së, Sali Berisha e konsideroi...

PD me kryetar të komanduar Alibeajn regjistrohet në zgjedhje, Topalli: Vjed...

para 9 muajve - BalkanWeb

Në studion e emisionit “ Open ” në News24 po diskutohet për regjistrimin e PD me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeaj nga KAS për zgjedhjet e 14 majit. Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli tha se ‘Lulzim...

Koalicioni “Bashkë Fitojmë”, Monika Kryemadhi tregon se kush e drejton. Oerd Bylykbashi: Këshillat bashkiakë me listë të përbashkët

para 9 muajve - Panorama

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka folur mbrëmjen e sotme për koalicionin “Bashkë Fitojmë” të nënshkruar nga ish kryeministri Sali Berisha dhe kreu i PL-së, Ilir Meta. Kryemadhi u shpreh...

Bardhi tregon arsyet se pse dështojnë negociatat për bashkimin e PD

para 9 muajve - Gazeta Express

Deputeti i PD Gazment Bardhi në emisionin “Opinion” në Tv Klan teksa ka ka analizuar situatën sot në PD, tregoi dhe arsyet pse sipas tij kanë dështuar negociatat për bashkim brenda dy grupimeve në PD....

Kryemadhi tregon në “Opinion” kush është lider i koalicionit “Bashkë Fitojmë”

para 9 muajve - Klan

Kryemadhi tregon në “Opinion” kush është lider i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Monika Kryemadhi nga Partia e Lirisë dhe Oerd Bylykbashi nga Partia Demokratike ishin këtë të enjte në emisionin “Opinion”...

Koalicioni opozitar, Bylykbashi: Këshillat bashkiakë me listë të përbashkët

para 9 muajve - Klan

Koalicioni opozitar, Bylykbashi: Këshillat bashkiakë me listë të përbashkët 4 parti opozitare do të shkojnë në zgjedhjet lokale të 14 Majit me koalicionin që mban emrin “Bashkë Fitojmë”. Nënkryetari i...

Ilir Meta e bëri fakt dhe dorëzoi listat, vazhdon Bylykbashi: Këshillat, me listë të përbashkët

para 9 muajve - Bota Sot

4 parti opozitare do të shkojnë në zgjedhjet lokale të 14 Majit me koalicionin që mban emrin “Bashkë Fitojmë”. Nënkryetari i PD-së Oerd Bylykbashi shpjegoi sonte në “Opinion” në Tv Klan se në këshillat...

Konflikti në PD, Bylykbashi: Po mbahen peng kandidatët e votuar nga anëtarësia dhe simpatizantët

para 9 muajve - Klan

Konflikti në PD, Bylykbashi: Po mbahen peng kandidatët e votuar nga anëtarësia dhe simpatizantët Nënkryetari i PD-së Oerd Bylykbashi ka thënë sonte në “Opinion” në Tv Klan se grupimi tjetër i kësaj force...

“Zot fali…” Bylykbashi komenton vendimin e KAS-it: As ata nuk e dinë çfarë kanë miratuar sot

para 9 muajve - Klan

“Zot fali…” Bylykbashi komenton vendimin e KAS-it: As ata nuk e dinë çfarë kanë miratuar sot Nënkryetari i PD-së, Oerd Bylykbashi, ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion” në Tv Klan. Ai komentoi...

VIDEO/ Shkullaku: KAS sot vendosi Alibeajn kryetar të PD. Këtu nuk ka zgjedhje më!

para 9 muajve - Syri

Për analistin Armand Shkullakun katër anëtar të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve në KQZ kanë vendosur sot të emërojnë kryetar të PD, Enkelejd Alibeajn. Duke folur në ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV,...

Kryemadhi tregon në “Opinion” kush është lider i koalicionit “Bashkë Fitojmë”

para 9 muajve - Klan Macedonia

Monika Kryemadhi nga Partia e Lirisë dhe Oerd Bylykbashi nga Partia Demokratike ishin këtë të enjte në emisionin “Opinion” në Tv Klan ku folën në lidhje me koalicionin “Bashkë Fitojmë” për zgjedhjet e...

“S’është përgjegjësia jonë që Berisha strehohet tek partia e Metës”, Bardhi tregon arsyet se pse dështojnë negociatat për bashkimin e PD

para 9 muajve - Bota Sot

Deputeti demokrat Gazment Bardhi ka analizuar situatën sot në PD, ku grupi i Alibeajt u regjistrua sot në zgjedhje. Në emisionin “Opinion”, Bardhi tregoi dhe arsyet pse kanë dështuar negociatat për bashkim...

Bardhi tregon arsyet se pse dështuan negociatat për bashkimin e PD

para 9 muajve - Albeu

Gazment Bardhi ka folur për situatën brenda PD, në një kohë që më pak se një muaj partitë politike nisin fushatën zgjedhore. Në emisionin “Opinion”, Bardhi tregoi dhe arsyet pse kanë dështuar negociatat...

“Sulm brutal ndaj pluralizmit”, Jozefina Topalli: Vendimi i sotëm, politik! KAS mori kompetencat e gjyqësorit dhe legjislativit

para 9 muajve - Bota Sot

Në emisionin “Open” në New24, mbrëmjen e sotme po diskutohet në lidhje me vendimin e marrë nga Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve për regjistrimin e PD me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeaj për...

“Ka pasur një Kuvend sa gjysma e stadiumit”, Topalli: Alibeaj merr logon dhe vulën e PD se urdhëron pushteti, kanë frikë se po merr pjesë në zgjedhje një opozitë...

para 9 muajve - Panorama

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, është shprehur se Alibeaj ka marrë logon dhe vulën e PD-së, sepse ka urdhëruar pushteti. Komentet Topalli i bëri teksa ishte e ftuar në emisionin “Open” në...

Njeriu që e ndau opozitën në shtatë copa

para 9 muajve - Lexo

Nga Mero Baze Vendimi i KAS për të regjistruar Partinë Demokratike në zgjedhje, i jep fund përpjekjeve të Berishës për të minuar vendimin e Gjykatës së Apelit në Tiranë përmes komisionerit të zgjedhjeve...

Ilir Meta e bëri fakt dhe dorëzoi listat, vazhdon Bylykbashi: Këshillat, me listë të përbashkët

para 9 muajve - Java News

4 parti opozitare do të shkojnë në zgjedhjet lokale të 14 Majit me koalicionin që mban emrin “Bashkë Fitojmë”. Nënkryetari i PD-së Oerd Bylykbashi shpjegoi sonte në “Opinion” në Tv Klan se në këshillat...

KAS regjistroi PD e Alibeaj, Minxhozi: Problemi, Berisha ka klonuar 100 si vetja brenda partisë! / Kulluri: Asnjëra palë s’duhet të regjistrohej!

para 9 muajve - Java News

ot Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) vendosi që të regjistronte Partinë Demorkatike të Enkelejd Alibeaj, por për analistin Edvin Kulluri ky ishte një vendim i gabuar. Në Report Tv, në emisionin...

“Në zgjedhje duhet të hyjmë me kandidatë të unifikuar”, Bardhi: Me çdo kosto, edhe për 1 orë…

para 9 muajve - Java News

Gazment Bardhi është shprehur mbrëmjen e sotme në “Opinion” në Tv Klan se demokratët duhet të shkojnë në zgjedhjet lokale të 14 Majit me kandidatë të unifikuar. “ Ne në zgjedhje do të duhet të hyjmë me...

“Sytë në ballë i kemi”, Topalli reagon e revoltuar për Alibeajn: Merr emrin dhe vulën se urdhëron pushteti

para 9 muajve - Java News

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka lëshuar akuza në drejtim të qeverisë Rama, ndërsa theksoi se me urdhër të KAS, Alibeaj ka marrë emrin dhe vulën e PD. E ftuar në emisionin ‘Open’ Topalli tha se...

Një dhuratë për Ramën nga KASaphana e zgjedhjeve

para 9 muajve - Syri

Lejimi i hyrjes së një partie në zgjedhje nuk mund të quhet i keq. Opozitar apo jo, grupimi i Alibeajt nuk duhet të privohej nga gara, pavarësisht korrektësisë me ligjin. Edhe nëse vendimi antiligjor i...

Andi Bushati: Rama do dërrmojë Berishën, Berisha do dërrmojë Alibeajn në zgjedhje

para 9 muajve - Euronews

Analisti Andi Bushati thotë se kryeministri Edi Rama do e mposhtë thellë Sali Berishën në zgjedhjet lokale të 14 majit, ndërsa ky i fundit, do mposhtë Alibeajn. Në emisionin “Now” në Euronews Albania,...

Njeriu që e ndau opozitën në shtatë copa

para 9 muajve - Java News

Nga Mero Baze Vendimi i KAS për të regjistruar Partinë Demokratike në zgjedhje, i jep fund përpjekjeve të Berishës për të minuar vendimin e Gjykatës së Apelit në Tiranë përmes komisionerit të zgjedhjeve...

KUR REVOLTOHEN KËTA ME VULË

para 9 muajve - KDPolitik

Në Shqipëri nuk përbën më turp të sillesh në mënyrë qesharake. Këtë rol së fundmi kanë marrë përsipër ta luajnë këta të PD me vulë. Boll të dëgjosh klithmat e revoltës së grupimit Alibeaj, për faktin se...

Opozita në kërkim të vulës

para 9 muajve - Java News

Nga Ermir Gjinishi Megjithëse përgjatë kohërave pushteti është tjetërsuar në aq shumë forma e modele, me personalitete të gdhendura bukur në histori, për disa të tjerë thotë Kisingeri ai nuk ka mundur...

Kur nuk arrin dot të jesh ofertë elektorale

para 9 muajve - Java News

Nga Plator Nesturi A mund të zhvlerësohet në një formë kaq vulgare një logo e madhe si ajo e PD-së? Një logo e flamur, që pavarësisht se kush e ka mbajtur dhe si e ka përdorur atë, përfaqëson një forcë...

Dilema e anti-populizmit

para 9 muajve - Koha.mk

Edhe nëse antipopulistët mund të bashkohen kundër një kundërshtari të përbashkët, ndryshimi i parametrave të politikës është një detyrë shumë më e vështirë. Në vend që thjesht të bëjnë thirrje për mospëlqimin...

‘Hiletë’ e Berishës dhe Bashës me dorëheqjet, si e ‘vranë’ dhe zhbënë PD

para 9 muajve - Java News

Nga Jakin Marena Demokratët janë praktikisht pa lider partie. E ndarë në dy pjesë, Partia Demokratike, në kufinjtë e mbijetesës së saj politike, është në afate skadencë për të realizuar dhe gjënë më minimale...

46 parti të regjistruara për “14 Majin”, Celibashi: Jo të gjitha do të marrin pjesë në zgjedhje

para 9 muajve - Java News

46 parti janë regjistruar për zgjedhjet vendore të 14 Majit. Por jo të gjitha këto parti shkojnë deri në fund të procesit zgjedhor. Komisioneri Shtetëror Zgjedhor, Ilirjan Celibashi, tha se një pjesë nuk...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK