Në kërkim për shkeljet në bashkinë e Bulqizës, zyrtari vëtëdorëzohet në gjykatë

para 12 muajve - Gazeta Express

Teksa sot u mbajt seanca gjyqësore për zyrtarët e bashkisë së Bulqizës, të cilët akuzohen për abuzime me tenderat, një prej punonjësve të këtij institucioni që ishte shpallur në kërkim, është vetëdorëzuar....

“I arrestuari” troket në gjykatë: Jam i lirë

para 12 muajve - Klan

“I arrestuari” troket në gjykatë: Jam i lirë SPAK e shpalli të prangosur sekretarin e Bashkisë, Leonard Daçi vjen vetë në gjykatë Gjatë kohës që po mbahej seanca gjyqësore në ngarkim të zyrtarëve të bashkisë...

Kryebashkiaku i Bulqizës lihet në burg për abuzim me tenderin, Lefter Alla i quan akuzat me prapavijë politike

para 12 muajve - RTSH

Akuza me prapavijë politike i ka cilësuar kreu i bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla artikulimet nga Prokuroria e Posaçme që e akuzon se ka kryer shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre. Lefter...

Kryebashkiaku i Bulqizës akuzon nga salla e gjyqit se arrestimi i tij është politik, avokati: Gabim fatal që vendosi të rikandidojë

para 12 muajve - Shekulli

Publikuar më 18.03.2023 nga shekulli_admin Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, cili u arrestua për shpërdorim detyre për disa tendera, ka dalë sot para gjykatës, ku iu dha masa e sigurisë arrest me...

Abuzimet me tenderat/ Gjykata lë në burg Lefter Allën

para 12 muajve - Bota Sot

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla është lënë në burg me vendim të SPAK. Së bashku me të, masa e sigurisë “arrest me burg” u caktua edhe për zëvendëskryetaren e bashkisë Bulqizë, Enkeleda Lleshi, si...

Abuzimi 322 mln lekë me tenderin e Ujësjellësit/ GJKKO lë në burg kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Allën

para 12 muajve - Top Channel

GJKKO ka vendosur të lërë në fuqi masën “arrest me burg” për kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla. Të njëjtën masë ka dhënë edhe për dhe 6 zyrtarët e tjerë dhe 3 përfaqësuesit e kompanive, ndërsa 2 të...

“Ika se nuk e përballoja dot volumin e punës”, zyrtarja e arrestuar e bashkisë Bulqizë mohon akuzat

para 12 muajve - Gazeta Express

Një nga zyrtaret e arrestuara në bashkinë e Bulqizës, për abuzimet me tenderat është dhe Enkelejda Lleshi. Kjo e fundit tha para togave të zeza sot se nuk ishte më nënkryetare e kësaj bashkie, por kishte...

Gjykata lë në fuqi masën 'arrest me burg' për kryebashkiakun Alla dhe 9 zyrtarë

para 12 muajve - Syri.net Kosova

Gjykata Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rikonfirmuar masat e sigurisë për zyrtarët e Bashkisë së Bulqizës, mes të cilëve kryebashkiakun Lefter Alla. Ky i fundit akuzohet për shpërdorim...

Kryebashkiaku i Bulqizës lihet në burg për abuzim me tenderin, Lefter Alla shpërthen në sallë: Nuk kam kryer shkelje

para 12 muajve - RTSH

Akuza me prapavijë politike i ka cilësuar kreu i bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla artikulimet nga Prokuroria e Posaçme që e akuzon se ka kryer shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre. Lefter...

U la në burg, zyrtarja e Bashkisë së Bulqizës mohon akuzat: Kam zbatuar ligjin

para 12 muajve - Albeu

Zyrtarja e Bashkisë së Bulqizës, Enkeleda Lleshi, është lënë në burg nga gjykata gjatë seancës së sotme, si një nga të arrestuarat për abuzimet me tenderat e ujësjellësit. Gjatë seancës, Lleshi ka hedhur...

Tenderi me vlerë 322 milionë lekësh, GJKKO lë në burg kryebashkiakun Alla dhe zyrtarët e tjerë

para 12 muajve - Gazeta Express

Është marrë sot vendimi në lidhje me masën e sigurisë për kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla dhe zyrtarët e tjerë të arrestuar me urdhër të SPAK. GJKKO ka vendosur “Arrest me burg” për të arrestuarit....

Akuzat për abuzime me tenderat “shkrinë” bashkinë e Bulqizës, GJKKO lë në b...

para 12 muajve - BalkanWeb

Është marrë sot vendimi në lidhje me masën e sigurisë për kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla dhe zyrtarët e tjerë të arrestuar me urdhër të SPAK. GJKKO ka vendosur “Arrest me burg” për të arrestuarit....

Abuzimet me tenderat e bashkisë Bulqizë, zyrtarja e arrestuar mohon akuzat:...

para 12 muajve - BalkanWeb

Një nga zyrtaret e arrestuara në bashkinë e Bulqizës, për abuzimet me tenderat është dhe Enkelejda Lleshi. Kjo e fundit tha para togave të zeza sot se nuk ishte më nënkryetare e kësaj bashkie, por kishte...

Arrest me burg për kryebashkiakun e Bulqizës

para 12 muajve - Klan

Arrest me burg për kryebashkiakun e Bulqizës Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masën arrest me burg për kryebashkiakun Lefter Alla. “E dyta edhe në Bulqizë...

Alla u la në burg, avokati: Bëri gabim, duhet ta kishte pranuar moskandidimin në zgjedhjet lokale

para 12 muajve - Albeu

Në përfundim të seancës në GJKKO, Hysni Demiraj, avokati i kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla ka folur para mediave duke mbajtur të njëjtin qëndrim se është sulm politik. Sipas Demirajt, arrestimi...

“Dhashë dorëheqjen, s’përballoja dot volumin e punës”- U la më burg nga Gjykata, zyrtarja e Bashkisë së Bulqizës: Kam zbatuar ligjin

para 12 muajve - Panorama

Zyrtarja e Bashkisë së Bulqizës, Enkelejda Lleshi, një nga të arrestuarat për abuzimet me tenderat e ujësjellësit, ka hedhur poshtë akuzat e ngritura ndaj saj. Ajo është shprehur se gjatë kohës që ishte...

Befasia në gjyqin ndaj Lefter Allës dhe zyrtarëve të tjerë, një nga “të arrestuarit” e SPAK paraqitet papritur në seancë me avokatin e tij dhe deklaron…

para 12 muajve - Panorama

Mbrëmjen e së mërkurës, me urdhër të SPAK-ut u arrestua jo vetëm kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla, por edhe disa zyrtarë të tjerë të kësaj bashkie, që kanë qenë anëtarë të komisioneve për tenderë...

Tenderi me vlerë 322 milionë lekësh, lihet në burg kryebashkiaku i Bulqizës dhe zyrtarët e arrestuar

para 12 muajve - ABC News

Ka mbaruar seanca gjyqësore e kryebashkiakut Lefter Alla dhe 13 zyrtarëve të Bashkisë Bulqizë. ABC News mëson se masat e përcaktuara të sigurisë janë lënë në fuqi. Alla ka shfrytëzuar postin e tij si kryebashkiak,...

Kryebashkiaku i Bulqizës mbetet në burg, avokati: Ta akuzosh për dy vepra penale vetëm që ta mbash brenda...

para 12 muajve - Syri

Avokati i kryebashkiakut të arrestuar të Bulqizës, Lefter Allës, deklaroi sot se nuk kanë në dorë prej dy ditësh, asnjë provë nga ato që pretendon dhe akuzon Prokuroria. Avokati u shpreh me bindje se kryebashkiaku...

Tenderi me vlerë 322 milionë lekë, gjykata lë në burg kryebashkiakun e Bulqizës dhe 7 zyrtarë

para 12 muajve - Albeu

Ka përfunduar seanca gjyqësore ndaj kreut të Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla, dhe zyrtarëve e biznesmenëve të tjerë të arrestuar për abuzim me tenderat. Sipas akuzave të SPAK, Alla ka shfrytëzuar postin...

U arrestua për abuzim me tendera, gjykata lë në burg kryebashkiakun e PS, Lefter Alla

para 12 muajve - Panorama

Gjykata ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për kryebashkiakun e PS, Lefter Alla, i akuzuar për shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre. Gjithashtu Gjykata ka lënë në burg edhe...

Arrestimi i Lefter Allës, zbulohet çfarë ka SPAK “në dorë” kundër kryebashkiakut. Nga përgjimet është zbuluar se…

para 12 muajve - Panorama

Gazetari i PANORAMA TV, ka mësuar detaje të reja lidhur me akuzat e ngritura ndaj kryebashkiakut socialist të Bulqizës, i arrestuar pak ditë më parë. Burimet thanë se Prokuroria e Posaçme ka siguruar përgjime...

Tenderi me vlerë 322 milionë lekësh, mbetet në fuqi masa për Lefter Allën dhe 7 zyrtarët e arrestuar

para 12 muajve - ABC News

Ka mbaruar seanca gjyqësore e kryebashkiakut Lefter Alla dhe 7 zyrtarëve të Bashkisë Bulqizë. ABC News mëson se masat e përcaktuara të sigurisë janë lënë në fuqi. Sipas SPAK, Alla ka shfrytëzuar postin...

Skandali/ SPAK shpalli se e kishte arrestuar, juristi i bashkisë së Bulqizës shkon vetë në gjyq!

para 12 muajve - Syri

Një tjetër dëshmi i shtohet skandaleve të drejtësisë në vend. SYRI TV mëson se ndryshe nga sa njoftoi zyrtarisht Prokuroria e Posaçme, juristi i bashkisë së Bulqizës, anëtar i Komisionit të Vlerësimit...

Gjykata lë në fuqi masën 'arrest me burg' për kryebashkiakun Alla dhe 9 zyrtarë

para 12 muajve - Syri

Gjykata Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rikonfirmuar masat e sigurisë për zyrtarët e Bashkisë së Bulqizës, mes të cilëve kryebashkiakun Lefter Alla. Ky i fundit akuzohet për shpërdorim...

Abuzimet me tenderat/ Gjykata lë në burg Lefter Allën

para 12 muajve - Vizion Plus

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla është lënë në burg me vendim të SPAK. Së bashku me të, masa e sigurisë “arrest me burg” u caktua edhe për zëvendëskryetaren e bashkisë Bulqizë, Enkeleda Lleshi, si...

Përgjimet që “fundosën” Lefter Allën, udhëtimet me biznesmenin që fitoi tenderin e ujësjellësit

para 12 muajve - Vizion Plus

Prokuroria e Posaçme ka siguruar përgjime ambientale që rëndojnë pozitat e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla. Përmes këtyre përgjimeve, SPAK ka provuar se Alla ka pasur kontakte dhe komunikime me...

Avokati i kryebashkiakut: Ju garantoj se s’ka ndërhyrë në tenderin me 3 mln euro! Bëri gabim fatal, duhet të pranonte moskandidimin….!

para 12 muajve - Java News

Hysni Demiraj, avokati i kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla ka folur para mediave në përfundim të seancës në GJKKO duke u shprehur se është sulm politik. Sipas Demirajt, është bërë se nuk pranoi të...

Në qeli për abuzime me tenderat, kryebashkiaku i Bulqizës mbrohet në gjykat...

para 12 muajve - BalkanWeb

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, cili u arrestua për shpërdorim detyre për disa tendera, ka dalë sot para gjykatës, ku do i komunikohet masa e sigurisë. Ai tha para togave të zeza se arrestimi i...

Arrestimi i kryebashkiakut të PS, Lefter Alla: Gjyqe politike, më mirë të më thoshin hap krahun

para 12 muajve - Gazeta Express

Në seancën për caktim mase ndaj kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla, ky i fundit ka pretenduar se procesi ndaj tij është me ngjyrim politik. “Në gjykimin tim me e ndershme do ishte të më thoshin hap...

Zbardhet dëshmia e Lefter Allës: Gjyq politik, më mirë të më thonin ‘hap krahun’

para 12 muajve - Klan

Zbardhet dëshmia e Lefter Allës: Gjyq politik, më mirë të më thonin ‘hap krahun’ Zbardhet dëshmia e Lefter Allës përpara gjykatës gjatë caktimit të masës së sigurisë. Sipas asaj që ka mësuar gazetari Besar...

U prangos nga SPAK, Lefter Alla akuzon Ramën dhe socialistët: Më mirë të më thonin “hap krahun”!

para 12 muajve - Albeu

Lefter Alla, kreu i Bashkisë së Bulqizë, ka folur pas arrestimit të tij. Ai i ka cilësuar “gjyqe politike” akuzat ndak tij për korrupsion dhe abuzim me tenderat, ndërsa është shprehur se më mirë t’i kishin...

U arrestua për abuzim me tendera/ Gjykata lë në burg kryebashkiakun e PS, Lefter Alla

para 12 muajve - Java News

Gjykata ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për kryebashkiakun e PS, Lefter Alla, i akuzuar për shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre. Gjithashtu Gjykata ka lënë në burg edhe...

Dëshmia/ Lefter Alla sulmon Ramën: Më mirë të më thoshin hap krahun, sesa të më bënin këtë gjyq politik

para 12 muajve - Syri

Zbardhet dëshmia e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla përpara gjykatës gjatë caktimit të masës së sigurisë. Ai u arrestua pasi akuzohet për abuzim me tenderin e ujësjellësit, ku ka favorizuar një...

Uorangos nga SPAK, Lefter Alla akuzon Ramën dhe socialistët: Më mirë të më thonin “hap krahun”!

para 12 muajve - Albeu

Lefter Alla, kreu i Bashkisë së Bulqizë, ka folur pas arrestimit të tij. Ai i ka cilësuar “gjyqe politike” akuzat ndak tij për korrupsion dhe abuzim me tenderat, ndërsa është shprehur se më mirë t’i kishin...

Dëshmia/ Lefter Alla sulmon Ramën: Më mirë të më thoshin hap krahun, sesa të më bënin gjyq politik

para 12 muajve - Syri

Zbardhet dëshmia e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla përpara gjykatës gjatë caktimit të masës së sigurisë. Ai u arrestua pasi akuzohet për abuzim me tenderin e ujësjellësit, ku ka favorizuar një...

Arrestimi i kryebashkiakut të PS/ Lefter Alla: Gjyqe politike, më mirë të më thoshin hap krahun se sa…

para 12 muajve - Panorama

PANORAMA TV ka zbardhur dëshminë e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla përpara gjykatës, teksa zhvillohej seanca për caktimin e masës së sigurisë. Alla i konsideron politike akuazat e ngritura ndaj...

Tenderi me vlerë 322 milionë lekësh, Lefter Alla flet pas arrestimit: Duhet të më thoshin hap krahun

para 12 muajve - ABC News

Ne seancen per caktim mase ndaj kryebashkiakut te Bulqizes Lefter Alla, ky i fundit ka pretenduar se procesi ndaj tij eshte me ngjyrim politik. “Në gjykimin tim me e ndershme do ishte te me thoshin hap...

U arrestua për abuzim me tendera, gjykata merr vendimin për kryebashkiakun e PS

para 12 muajve - Zyrtare

Gjykata ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për kryebashkiakun e PS, Lefter Alla, i akuzuar për shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre. Gjithashtu Gjykata ka lënë në burg edhe...

Lefter Alla në gjyq: Sulm politik! Po ta dija që do më arrestonin nuk do rikandidoja

para 12 muajve - Euronews

Euronews Albania ka mundur të zbulojë dëshminë e kryebashkiakut socialist të Bulqizës, Lefter Alla, gjatë seancës gjyqësore të mbajtur në GJKKO, në lidhje me arrestimin e tij për abuzime në tenderin e...

Tenderi 3 mln euro, avokati i zyrtarit të Bashkisë Bulqizë: Paguhej 40 mijë lekë

para 12 muajve - Euronews

GJKKO ka lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest në burg” kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla dhe 12 zyrtarët e tjerë të kësaj bashkie. Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati raportoi se gjatë seancës,...

Tenderi me vlerë 322 mln lekë, Gjykata lë në burg kreun e bashkisë Bulqizë Lefter Alla

para 12 muajve - FaxWeb

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg kreun e bashkisë së Bulqizës Lefter Alla, sa i takon tenderit prej 322 milionë lekë me ujësjellësin. Alla u arrestua pak ditë më parë, teksa të përfshirë janë edhe nënkryetarja...

Tenderi 322 mln lekë për Ujësjellësin, dorëzohet në gjykatë zyrtari i bashkisë Bulqizë

para 12 muajve - FaxWeb

Leonard Daçi nje nga zyrtaret e bashkise Bulqize, i akuzuar per shpërdorim detyre dhe abuzim me tenderat publike, ndaj te cilit rendon masa e sigurisë arrest me burg”, sapo është dorëzuar në ambientet...

Tenderi 3 milionë euro, gjykata lë në burg kryebashkiakun e Bulqizës dhe 12 zyrtarët

para 12 muajve - Euronews

GJKKO ka lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest në burg” kryebashkuakun e Bulqizës, Lefter Alla dhe 12 zyrtarët e tjerë të kësaj bashkie. Në përditësim…

Habit juristi i bashkisë Bulqizë, ‘troket’ gjatë gjyqit: Dëgjova që jam i arrestuar

para 12 muajve - Euronews

Ndryshe nga sa njoftoi zyrtarisht Prokuroria e Posaçme, Leonard Daçi, jurist i Bashkisë së Bulqizës, anëtar i Komisionit të Vlerësimit të Ofertave, u paraqit befas në GJKKO rreth 2 orë pas nisjes së seancës...

“Më mirë të më thonin hap krahun, se sa të bëhen këto gjyqe politike”, zbardhet dëshmia e kryebashkiakut të Bulqizës, u arrestua për abuzim me tenderin e Ujësjellësit

para 12 muajve - FaxWeb

Zbardhet dëshmia e kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla përpara gjykatës gjatë caktimit të masës së sigurisë. Ai u arrestua pasi akuzohet për abuzim me tenderin e Ujësjellësit, ku ka favorizuar një kompani....

Tenderi 3 mln euro, çfarë deklaroi kryebashkiaku i Bulqizës para gjykatës

para 12 muajve - Euronews

Euronews Albania ka siguruar dëshminë e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla gjatës seancës gjyqësore të zhvilluar ndaj tij, pasi u arrestua. Alla i ka konsideruar politike akuzat e ngritura ndaj tij....

“Më mirë të më thoshin hap krahun, se sa të bëhen këto gjyqe politike”, zbardhet dëshmia e kryebashkiakut të Bulqizës, u arrestua për abuzim me tenderin e Ujësjellësit

para 12 muajve - FaxWeb

Zbardhet dëshmia e kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla përpara gjykatës gjatë caktimit të masës së sigurisë. Ai u arrestua pasi akuzohet për abuzim me tenderin e Ujësjellësit, ku ka favorizuar një kompani....

Arrestimi i Lefter Allës/ Berisha: Duhet të ishte në burg prej 4 vitesh! Edi Rama i ka dhënë dhjetëra tendera baxhanakut dhe thjeshtrës

para 12 muajve - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për arrestimin e kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla për shkak të abuzimeve me tendera publikë. Në një mbledhje me shtabin elektoral të Vlorës, duke marrë shkas...

Arrestimi i Lefter Allës/ Berisha: Narko-trafikanti i Bulqizës u arrestua vetëm se tha që do rikandidonte

para 12 muajve - Klan

Arrestimi i Lefter Allës/ Berisha: Narko-trafikanti i Bulqizës u arrestua vetëm se tha që do rikandidonte Kryetari i Partisë Demokratike në konferencën e përjavshme me gazetarët është ndalur tek arrestimi...

Prangosja e kryebashkiakut të Bulqizës, gazetari jep detajet: Lefter Alla e pa arrestimin e tij në televizor

para 12 muajve - Panorama

Kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla, i prangosur me urdhër të SPAK për abuzim me një tender me vlerë 3.2 miliardë lekë, e ka mësuar përmes mediave faktin se ndaj tij kishte një urdhër arrest. Gazetari...

Flet njeriu që i di të gjitha: Lefter Alla u arrestua sepse donte të rikandidonte!

para 12 muajve - Java News

Sali Berishanë, që ka një versdion për çdo gjë që ndodh, është ndalur sot tek arrestimi i kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla. Gjatë fjalës së tij, kryedemokrati Berisha e ka quajtuar Lefter Allën...

Arrestimi i Allës, kreu i PD-së në Bulqizë: Ishte përdorues i lëndëve narkotike

para 12 muajve - Euronews

Shaqir Manjani, kreu i PD-së në Bulqizë, komentoi arrestimin e kryebashkiakut të Bulqizës Leftër Alla pak ditë më parë. Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se skandali i Allës nuk është një gjë...

Socialistet lëshojnë në grup Lefter Allën, pas Ramës edhe Balla: Kërkoj falje!

para 12 muajve - Albeu

Lefter Alla, kryebashkiaku i Bulqizës përfundoi ditën e djeshme në pranga me urdhër të SPAK. Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialist, Taluant Balla, ka komentuar arrestimin e Allës, i cili akuzohet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK