Panairi i Librit në Torino, interes i shtuar i vizitorëve për Sallonin Shqiptar

para 5 muajve - ACTV

Salloni Shqiptar në Torino ka tërhequr vëmendjen e mijëra vizitorëve. Ministrja e Kulturës, Elva Margariti publikoi në rrjete sociale, foto që përcjellin imazhe të vizitorëve të ndryshëm që ndalojnë në...

Imazhe me motive nga vepra e Kadaresë hapin Panairin e Librit në Torino

para 5 muajve - Insajderi.org

Imazhe me motive nga vepra e Ismail Kadaresë hapin Panairin Ndërkombëtar të Librit në Torino të Italisë. Ky panair cilësohet i rangut më të lartë të organizmit botëror rreth librit dhe leximit. Bashkë...

Stenda shqiptare tërheq vëmendje në panairin e librit në Torino

para 5 muajve - Bota Sot

Stenda shqiptare ka tërhequr vëmendjen e mijëra vizitorëve në ditën e parë të Sallonit Ndërkombëtar të Librit në Torino. Stenda e Shqipërisë paraqitet si një shkëmb që i hapet botës përmes letërsisë, frymëzuar...

Hapet Panairi i Librit të Torinos, pavioni i frymëzuar nga “Kronikë në gur” e Kadaresë

para 5 muajve - Klan

Hapet Panairi i Librit të Torinos, pavioni i frymëzuar nga “Kronikë në gur” e Kadaresë Ky është pavioni i Shqipërisë në Sallonin e Librit të Torinos, frymëzuar nga vepra “Kronikë në gur” e Ismail Kadaresë....

Kadare si Kafka. Panairi i Librit në Torino çelet me Kadarenë

para 5 muajve - Gazeta Express

Panairi i 35-të i librit në Torino, çeli siparin sot në prani të Ministrit të Kulturës së Italisë Gennaro Sangiuliano dhe Ministres së Kulturës së Shqipërisë Elva Margariti. Shqipëria është e ftuar nderi...

Shqipëria në sallonin e librit/ Ismail Kadare, mesazh në edicionin e 35-të të panairit

para 5 muajve - Vizion Plus

Është çelur në Torino edicioni i 35-të i Sallonit Ndërkombëtar i Librit, ku për herë të parë Shqipëria mban statusin e vendit mik. Përmes librit dhe autorëve shqiptarë në organizimin më të madh kushtuar...

Shqipëria në sallonin e librit/ Ismail Kadare, mesazh në edicionin e 35-të të panairit

para 5 muajve - TvNews

Është çelur në Torino edicioni i 35-të i Sallonit Ndërkombëtar i Librit, ku për herë të parë Shqipëria mban statusin e vendit mik. Përmes librit dhe autorëve shqiptarë në organizimin më të madh kushtuar...

Labirinthi i librit në Torino…

para 5 muajve - Panorama

VISAR ZHITI “Në qytetin e librave” e kisha titulluar reportazhin tim të dikurshëm, në fillimin e viteve ‘90, kur kisha shkuar i përhënur në Panairin e Torinos. Ishte hera e parë që do të shikoja një panair...

Kadare si Kafka. Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin Ismail Kad...

para 5 muajve - BalkanWeb

Panairi i 35-të i librit në Torino, çeli siparin sot në prani të Ministrit të Kulturës së Italisë Gennaro Sangiuliano dhe Ministres së Kulturës së Shqipërisë Elva Margariti. Shqipëria është e ftuar nderi...

Kadare si Kafka. Panairi i Librit në Torino çelet me Kadarenë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Panairi i 35-të i librit në Torino, çeli siparin sot në prani të Ministrit të Kulturës së Italisë Gennaro Sangiuliano dhe Ministres së Kulturës së Shqipërisë Elva Margariti. Shqipëria është e ftuar nderi...

Rama: Stendë spektakolare e Shqipërisë në panairin e Librit në Torino

para 5 muajve - RTK

Kryeministri Edi Rama shpërndau në rrjetet sociale një album fotografik nga pavijoni i Shqipërisë, në panairin e librit të Torino. “Gati stenda spektakolare e Shqipërisë në Sallonin Ndërkombëtar të Librit...

Kadare si Kafka. Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin Ismail Kadarenë

para 5 muajve - ACTV

Panairi i 35-të i librit në Torino, çeli siparin sot në prani të Ministrit të Kulturës së Italisë Gennaro Sangiuliano dhe Ministres së Kulturës së Shqipërisë Elva Margariti. Shqipëria është e ftuar nderi...

FOTOT/ Shqipëria pjesë e panairit më të madh të librit në botë, Rama ndan pamje nga Torino

para 5 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria do të jetë pjesë e një ndër panaireve në të mëdha të librit që organizohet në Torino. Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook ka postuar foto nga stenda e Shqipërisë në këtë panair....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK