Hakerat kineze shenjëstrojnë infrastrukturën e SHBA-së

para 9 muajve - Klan

Hakerat kineze shenjëstrojnë infrastrukturën e SHBA-së Preket edhe baza ushtarake amerikane e Guam, Kina: Fushatë dezinformuese nga Shtetet e Bashkuara Një grup hakerësh kinezë të mbështetur nga agjenci...

Hakerat kinezë shënjestrojnë infrastrukturën e SHBA-së

para 9 muajve - Klan Macedonia

PREKET EDHE BAZA USHTARAKE AMERIKANE E GUAM Hakerat kinezë të mbështetur nga agjenci kanë sulmuar infrastrukturën e SHBA-së nga telekomunikacioni deri te qendrat e transportit. Pjesë e sulmeve është edhe...

Micron Techhnology- ndalohet në tregun kinez

para 9 muajve - Infokusi

Rregullatori i hapësirës kibernetike i Kinës bëri të ditur të dielën se produktet e kompanisë prodhuese të mikroçipave “Micron Technology” nuk e kaluan shqyrtimin e sigurisë kibernetike të tij, për shkak...

Kina i “hakmerret” SHBA-së, ia dëbon "Micronin"

para 9 muajve - Koha.net

Kina ka dëbuar prodhuesin amerikan të çipeve Micron nga shitja e produkteve të saj te kompanitë kineze të cilat punojnë në projekte kyçe infrastrukturore për shkak të pretendimit të sigurisë kombëtare,...

Kina i “hakmerret” SHBA-së, ia dëbon këtë kompani

para 9 muajve - Koha.net

Kina ka dëbuar prodhuesin amerikan të çipeve Micron nga shitja e produkteve të saj te kompanitë kineze të cilat punojnë në projekte kyçe infrastrukturore për shkak të pretendimit të sigurisë kombëtare,...

Microsoft thotë se hakerat e sponsorizuar nga Kina synuan infrastrukturën

para 9 muajve - Klan Kosova

Microsoft dhe rrjeti “Five Eyes” i partnerëve të inteligjencës perëndimore kanë akuzuar hakerët e sponsorizuar nga shteti kinez për kryerjen e sulmeve kundër infrastrukturës kritike në Shtetet e Bashkuara,...

Kjo është arsyeja pse unë u mësoj studentëve të mi të drejtësisë se si të hakojnë

para 9 muajve - Dukagjini

Në filma, ju mund t’i dalloni hakerët më të mirë nga mënyra se si shkruajnë. Sa më shpejt të godasin çelësat, aq më të rrezikshëm janë. Hakerimi portretizohet si një arritje shumë teknike, një fenomen...

Microsoft thotë se hakerat e sponsorizuar nga Kina synuan infrastrukturën

para 9 muajve - Arbresh

Microsoft dhe rrjeti “Five Eyes” i partnerëve të inteligjencës perëndimore kanë akuzuar hakerët e sponsorizuar nga shteti kinez për kryerjen e sulmeve kundër infrastrukturës kritike në Shtetet e Bashkuara,...

Microsoft thotë se hakerat e sponsorizuar nga Kina synuan infrastrukturën

para 9 muajve - Arbresh

Microsoft dhe rrjeti “Five Eyes” i partnerëve të inteligjencës perëndimore kanë akuzuar hakerët e sponsorizuar nga shteti kinez për kryerjen e sulmeve kundër infrastrukturës kritike në Shtetet e Bashkuara,...

Apple, marrëveshje me vlerë miliarda dollarë me Broadcom për gjysmëpërçues të prodhur në SHBA

para 9 muajve - Top Channel

Kompania Apple Inc tha të martën se ka nënshkruar një marrëveshje me vlerë disa miliardë dollarë me prodhuesin e përçuesve Broadcom Inc. për të përdorur gjysmëpërçues të prodhuar në Shtetet e Bashkuara....

SHBA-ja ka nevojë për një qasje të re në politikën e jashtme

para 9 muajve - Top Channel

Nga Jeffrey D. Sachs “Kathimerini” Politika e jashtme e Shteteve të Bashkuara, bazohet tek një kontradiktë e natyrshme por edhe një e metë fatale. Synimi i politikës së jashtme të SHBA-së, është një botë...

Apple marrëveshje me vlerë miliarda dollarë me Broadcom për gjysmëpërçues të prodhur në SHBA

para 9 muajve - Panorama

Kompania Apple Inc tha të martën se ka nënshkruar një marrëveshje me vlerë disa miliardë dollarë me prodhuesin e përçuesve Broadcom Inc. për të përdorur gjysmëpërçues të prodhuar në Shtetet e Bashkuara....

Apple, marrëveshje me vlerë miliarda dollarë me Broadcom për gjysmëpërçues të prodhur në SHBA

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Kompania Apple Inc tha të martën se ka nënshkruar një marrëveshje me vlerë disa miliardë dollarë me prodhuesin e përçuesve Broadcom Inc. për të përdorur gjysmëpërçues të prodhuar në Shtetet e Bashkuara....

Apple dhe Broadcom arrijnë marrëveshje për prodhimin në SHBA të pjesëve të pajisjeve elektronike

para 9 muajve - RTV 21

Kompania Apple ka bërë të ditur se ka arritur një marrëveshje shumëmiliardëshe me prodhuesin e chipave Broadcom për të përdorur më shumë pjesë pajisjesh të prodhuara në SHBA. Në këtë marrëveshje, dy kompanitë...

Apple, marrëveshje me vlerë miliarda dollarë me Broadcom për gjysmëpërçues të prodhur në SHBA

para 9 muajve - Shenja

Kompania Apple Inc tha të martën se ka nënshkruar një marrëveshje me vlerë disa miliardë dollarë me prodhuesin e përçuesve Broadcom Inc. për të përdorur gjysmëpërçues të prodhuar në Shtetet e Bashkuara....

Apple, marrëveshje me vlerë miliarda dollarë me Broadcom për gjysmëpërçues të prodhur në SHBA

para 9 muajve - Flaka

Kompania Apple Inc tha të martën se ka nënshkruar një marrëveshje me vlerë disa miliardë dollarë me prodhuesin e përçuesve Broadcom Inc. për të përdorur gjysmëpërçues të prodhuar në Shtetet e Bashkuara....

Kina dëboi prodhuesin amerikan të çipeve

para 9 muajve - Portalb

Kina ka dëbuar prodhuesin Amerikan të çipeve Micron nga shitja e produkteve të saj tek kompanitë Kineze të cilat punojnë në projekte kyçe infrastrukturore duke cituar sigurinë kombëtare, raporton PCW ....

Apple dhe Broadcom arrijnë marrëveshje për prodhimin në SHBA të pjesëve të pajisjeve elektronike

para 9 muajve - TV21

Kompania Apple ka bërë të ditur se ka arritur një marrëveshje shumëmiliardëshe me prodhuesin e chipave Broadcom për të përdorur më shumë pjesë pajisjesh të prodhuara në SHBA. Në këtë marrëveshje, dy kompanitë...

Apple dhe Broadcom arrijnë marrëveshje për prodhimin në SHBA të pjesëve të pajisjeve elektronike

para 9 muajve - Top Shqip

Kompania Apple ka bërë të ditur se ka arritur një marrëveshje shumëmiliardëshe me prodhuesin e chipave Broadcom për të përdorur më shumë pjesë pajisjesh të prodhuara në SHBA. Në këtë marrëveshje, dy kompanitë...

Lufta e çipave: Apple arrin një marrëveshje të madhe gjysmëpërçuese të prodhuar në SHBA

para 9 muajve - Top Channel

Apple thotë se ka arritur një marrëveshje shumë miliardë dollarësh me prodhuesin e çipave Broadcom për të përdorur më shumë pjesë të prodhuara në SHBA. Sipas marrëveshjes shumëvjeçare, dy kompanitë amerikane...

Lufta e çipave/ Apple arrin një marrëveshje të madhe gjysmëpërçuese të prodhuar në SHBA

para 9 muajve - Indeks online

Apple thotë se ka arritur një marrëveshje shumë miliardë dollarësh me prodhuesin e çipave Broadcom për të përdorur më shumë pjesë të prodhuara në SHBA. Sipas marrëveshjes shumëvjeçare, dy kompanitë amerikane...

Përshkallëzohet beteja teknologjike mes SHBA-së dhe Kinës, kjo është arsyeja!

para 9 muajve - ABC News

Kina e ka ndaluar prodhuesin amerikan të çipave Micron t’ua shesë produktet e saj kompanive kineze që punojnë në projekte kyçe të infrastrukturës, në një përshkallëzim të madh të një beteje të vazhdueshme...

Përshkallëzohet beteja teknologjike mes SHBA-së dhe Kinës, kjo është arsyeja!

para 9 muajve - Flaka

Kina e ka ndaluar prodhuesin amerikan të çipave Micron t’ua shesë produktet e saj kompanive kineze që punojnë në projekte kyçe të infrastrukturës, në një përshkallëzim të madh të një beteje të vazhdueshme...

Përshkallëzon beteja teknologjike mes SHBA-së dhe Kinës – vendi aziatik vendos kufizime të shitjeve për Micron

para 9 muajve - Zhurnal

Kina e ka ndaluar prodhuesin amerikan të çipave Micron t’ua shesë produktet e saj kompanive kineze që punojnë në projekte kyçe të infrastrukturës, në një përshkallëzim të madh të një beteje të vazhdueshme...

Kina ndalon prodhuesin më të madh amerikan të çipave

para 9 muajve - RTV 21

Kina ka thënë që prodhuesi më i madh amerikan i mikroçipave, Micron Technology, paraqet “rrezik të madh kombëtar”. Kjo do të thotë që prodhimet e kësaj firme do të ndalohen në projektet infrastrukturore...

Kina ndalon prodhuesin më të madh amerikan të çipave

para 9 muajve - Koha.mk

Kina ka thënë që prodhuesi më i madh amerikan i mikroçipave, Micron Technology, paraqet “rrezik të madh kombëtar”. Kjo do të thotë që prodhimet e kësaj firme do të ndalohen në projektet infrastrukturore...

Kina ndalon prodhuesin më të madh amerikan të çipave

para 9 muajve - Klan Macedonia

Kina ka thënë që prodhuesi më i madh amerikan i mikroçipave, Micron Technology, paraqet “rrezik të madh kombëtar”. Kjo do të thotë që prodhimet e kësaj firme do të ndalohen në projektet infrastrukturore...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK