Ekonomia rritet, mungojnë punëtorët/ Shoqata Gjermane e Tregtisë dhe Industrisë analizon ekonominë shqiptare

para 6 muajve - Top Channel

Shoqata gjermane e Industrisë dhe Tregtisë në Shqipëri ka kryer një anketim në lidhje klimën e biznesit në vendin tonë. Rezultatet e tij sinjalizojnë sinjalizojnë një përmirësim të ngadaltë, për situatën...

Bizneset ankohen për mungesë të punëtorëve të kualifikuar, rritja e pagës shihet si zgjidhje

para 6 muajve - Koha.net

Kompanitë kosovare po e shohin rrezik të madh mungesën e punëtorëve të kualifikuar në zhvillimin ekonomik gjatë 12 muajve të ardhshme, thuhet në një matje të publikuar nga Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare...

Mungesa e punëtorëve të kualifikuar, rreziku kryesor i bizneseve kosovare

para 6 muajve - Koha.net

Kompanitë kosovare po e shohin rrezik të madh mungesën e punëtorëve të kualifikuar në zhvillimin ekonomik gjatë 12 muajve të ardhshme, thuhet në një matje të publikuar nga Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare...

OEGJK: Interesim dhe gatishmëri për të investuar në Kosovë

para 6 muajve - Zeri

Oda Ekonomike Gjermano – Kosovare, ka prezantuar rezultatet e Anketës e të bërit biznes në Kosovë. Anketa e realizuar mes datave 13 Shkurt dhe 17 Mars 2023, krahason ekonomitë e 16 shteteve, dhe ofron...

OEGJK: Interesim dhe gatishmëri për të investuar në Kosovë

para 6 muajve - RTK

Oda Ekonomike Gjermano – Kosovare, ka prezantuar rezultatet e Anketës e të bërit biznes në Kosovë. Anketa e realizuar mes datave 13 Shkurt dhe 17 Mars 2023, krahason ekonomitë e 16 shteteve, dhe ofron...

Rezultatet e anketës për biznes në Kosovë: Qeverisë i kërkohen reforma, luftë kundër korrupsionit e infrastrukturë

para 6 muajve - Gazeta Express

Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare ka bërë një përmbledhjeve të gjetjeve të Anketës AHK Konjukturumfrage për Kosovën, të cilat u prezantuan dje në një ngjarje ku morën pjesë edhe kryeministri Albin Kurti...

OEGJK prezanton rezultatet e Anketës e të bërit biznes në Kosovë, prezent Kryeministri Kurti dhe Ambasadori Röhde

para 6 muajve - Reporteri

Rezultatet vjetore të Anketës AHK Konjukturumfrage janë prezantuar dje në një ngjarje, ku morën pjesë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, kryetari i bordit...

Gjermania, klima e biznesit e mirë/ Anketa: Mbi 70% e sipërmarrësve do investojnë në Shqipëri

para 6 muajve - ABC News

Shqipëria shihet si një vend tërheqës për bizneset gjermane. Në një anketë të Shoqatës Gjermane të Industrisë e Tregtisë rreth 70 % e sipërmarrjeve kane deklaruar se do zgjidhnin Shqiperine për të vijuar...

VIDEO-SYRI TV/ Bizneset gjermane në Shqipëri: Situata ekonomike është përkeqësuar

para 6 muajve - Syri

Afër gjysma e bizneseve gjermane në vendin tonë mendojnë se klima e biznesit është përkeqësuar. Në anketën e realizuar prej dhomës gjermane të tregtisë, 45% prej tyre janë pesimist për të ardhmen ku faktor...

Përkeqësohet situata ekonomike; bizneset gjermane ankohen për mungesën e transparencës dhe korrupsionin

para 6 muajve - Vizion Plus

Situata aktuale ekonomike në Shqipëri është përkeqësuar në raport me vitin e shkuar, sipas perceptimit të bizneseve gjermane që ushtrojnë aktivitet në vendin tonë. Sipas një ankete të realizuar nga Dhoma...

Bizneset gjermane në Shqipëri: Situata ekonomike është përkeqësuar

para 6 muajve - Syri

Situata ekonomike aktuale në Shqipëri është më keq se vitin e shkuar, të paktën në optikën e bizneseve gjermane që kanë aktivitet në vendin tonë. Kështu, 45 për qind e tyre e cilësojnë këtë situatë keq,...

Oda Ekonomike Gjermano – Kosovare, prezanton rezultatet e Anketës së të bërit biznes në Kosovë, prezent Kurti dhe ambasadori Rohde

para 6 muajve - Insajderi.org

Rezultatet vjetore të Anketës AHK “Konjukturumfrage” janë prezantuar dje në një ngjarje, ku morën pjesë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, kryetari i bordit...

DIHA prezanton anketimin për klimën e biznesit: Problematike lufta kundër k...

para 6 muajve - BalkanWeb

Shoqata Gjermane e Industrisë dhe Tregtisë në Shqipëri (DIHA) ka prezantuar rezultatet e anketimit për klimën e biznesit në Shqipëri. Gjatë fjalës së tij në konferencë, Bledar Mankollari, drejtor Ekzekutiv...

Oda Ekonomike Gjermano – Kosovare, prezantoi rezultatet e Anketës rreth të bërit biznes

para 6 muajve - Gazeta10

Oda Ekonomike Gjermano – Kosovare ka prezantuar Rezultatet vjetore të Anketës “AHK Konjukturumfrage”, në një ceremoni ku morën pjesë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ambasadori i Gjermanisë në Kosovë,...

Klima e biznesit në Shqipëri, DIHA prezanton anketimin: Faktorë problematikë, lufta kundër kriminalitetit e korrupsionit dhe transparenca me tenderat

para 6 muajve - Panorama

Shoqata Gjermane e Industrisë dhe Tregtisë në Shqipëri (DIHA) ka prezantuar sot rezultatet e anketimit për klimën e biznesit në vendin tonë. Në fjalën e tij, drejtori ekzekutiv, Bledar Mankollari, teksa...

Përkeqësohet situata ekonomike; bizneset gjermane ankohen për mungesën e transparencës dhe korrupsionin

para 6 muajve - TvNews

Situata aktuale ekonomike në Shqipëri është përkeqësuar në raport me vitin e shkuar, sipas perceptimit të bizneseve gjermane që ushtrojnë aktivitet në vendin tonë. Sipas një ankete të realizuar nga Dhoma...

DIHA prezanton anketimin për klimën e biznesit në Shqipëri: Ngre si çështje prioritare transparencën me tenderat dhe luftën kundër korrupsionit

para 6 muajve - FaxWeb

Shoqata Gjermane e Industrisë dhe Tregtisë në Shqipëri (DIHA) ka prezantuar ditën e sotme me anë të një konference për shtyp rezultatet e anketimit për klimën e biznesit në Shqipëri. Bledar Mankollari,...

Privatët rrisin pagat/ Raporti i Bankës së Shqipërisë: Shkak mungesa e punëtorëve

para 6 muajve - ABC News

Bizneset shqiptare kanë rritur pagat për të mos lejuar punonjësit që të largohen dhe kjo tendencë pritet të vijoj edhe përgjatë këtij viti.Paga mesatare në privat rezulton se ka pësuar një rritje me 14%...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK