Ribotohet libri shkencor “Historia e shqiptarëve gjatë shekullit XX”

para 11 muajve - Top Shqip

Akademia e Studimeve Albanologjike, konkretisht Instituti i Historisë që vepron në kuadër të kësaj akademie me seli në Tiranë, ka ribotuar librin shkencor “Historia e shqiptarëve gjatë shekullit XX”. Ky...

Ribotohet libri shkencor “Historia e shqiptarëve gjatë shekullit XX”

para 11 muajve - Insajderi.org

Akademia e Studimeve Albanologjike, konkretisht Instituti i Historisë që vepron në kuadër të kësaj akademie me seli në Tiranë, ka ribotuar librin shkencor “Historia e shqiptarëve gjatë shekullit XX”. Ky...

Vaxhid Sejdiu: Festë në Panairin e Librit në Torino

para 11 muajve - Radio Kosova e Lire

Angazhimi i përbashkët, ai institucional (Ministria e Kulturës, Ministria e Arsimit, Qendra e Botimeve për Diasporën, Konsullata e Përgjithshme e R. së Shqipërisë në Milano) dhe shkollat shqipe në Itali...

Gjuha “jonë” shqipe?!

para 11 muajve - Lajm

Shkruan: Adriatik Kelmendi Më qesharakja, e në këtë rast edhe më e dhimbshmja dhe e turpshmja, është ideja se kush e ka tapinë mbi gjuhën shqipe. Po, po, tapinë mbi gjuhën tonë të përbashkët shqipe! A...

Olivera Jashar Nasteva – pedagoge e shkëlqyeshme, shkencëtare e papërsëritur dhe humaniste e veçantë

para 11 muajve - Portalb

Kam qenë  me fat në jetë, që krahas nënës sime biologjike pranë të kem edhe një nënë shpirtërore, një grua me akribi shkencore e humane. Fjalën e kam për prof. Olivera Jashar-Nastevën e cila më mësojë,...

“Probleme të reja të albanologjisë në kohën e sotme”

para 11 muajve - Shqip

Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave të Shqipërisë, për dy ditë me radhë (25-26 maj) do të organizojnë konferencën shkencore ndërkombëtare, “Probleme të reja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK