“Do të shkojnë në shtëpi…” – Mexhiti: Çdo drejtor të japë llogari edhe sikur të jetë i Aleancës

para 2 dite - Zhurnal

Shkup, 25 maj – Në krye të institucioneve shëndetësore ka pasur njerëz të paaftë, që nuk kanë ditur të menaxhojnë me buxhetin e spitaleve. Ky është konstatimi i ministrit Fatmir Mexhiti, i cili në Klan...

“Do të shkojnë në shtëpi…” – Mexhiti: Çdo drejtor të japë llogari edhe sikur të jetë i Aleancës

para 2 dite - Medial

Shkup, 25 maj – Në krye të institucioneve shëndetësore ka pasur njerëz të paaftë, që nuk kanë ditur të menaxhojnë me buxhetin e spitaleve. Ky është konstatimi i ministrit Fatmir Mexhiti, i cili në Klan...

A do të kenë rritje page motrat medicinale në ambulantat private?

para 2 dite - Klan Macedonia

I pyetur nga gazetarja Xhumadije Ibrahimi në Klan Debat se a po merren masa për rritjen e pagave edhe për motrat medicinale që punojnë në institucionet private shëndetësore, ministri Mexhiti pohoi se ka...

“Do të shkojnë në shtëpi…” – Mexhiti: Çdo drejtor të japë llogari edhe sikur të jetë i Aleancës

para 2 dite - Klan Macedonia

Në krye të institucioneve shëndetësore ka pasur njerëz të paaftë, që nuk kanë ditur të menaxhojnë me buxhetin e spitaleve. Ky është konstatimi i ministrit Fatmir Mexhiti, i cili në Klan Debat me Xhumadije...

“Mjekët specializantë paguhen vetëm 29.000 denarë, pa sigurim” – Mexhiti: Duhen intervenime në gjithë sistemin shtetëror

para 2 dite - Klan Macedonia

Intervenime rrënjësore në sistemin shtetëror ka kërkuar Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti. Ai ngul këmbë se shëndetësia është njëra nga shtyllat kryesore për një shtet. Mexhiti shpreh keqardhje për...

Mexhiti në Klan Debat shpalos realitetin e hidhur në sistemin shëndetësor!

para 2 dite - Flaka

Unë nuk dua të akuzoj askënd, por nuk e di se ato zotërinjtë para meje çfarë kanë bërë – thotë i habitur në Klan Debat, Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti. Duke komentuar gjendjen në Spitalin e Tetovës...

“Spitali i Kërçovës – si stallë” – Ministri Mexhiti: Populli fisnik kërçovar nuk e meriton këtë

para 2 dite - Klan Macedonia

Në Klan Debat me Xhumadije Ibrahimin, Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti ndau shqetësimin për Spitalin e Kërçovës, që sipas informacioneve që i dha ministri, ka filluar të ndërtohet prej para 33 viteve...

“10 vite pacientët operohen me vegla të ndryshkura” – Mexhiti: Gjysmat e spitaleve nuk i plotësojnë kushtet, duhet të mbyllen!

para 2 dite - Klan Macedonia

Një deklaratë shokuese ka bërë Ministri i Shëpndetësisë Fatmir Mexhiti në Klan Debat me Xhumadije Ibrahimin. Mexhiti ka theksuar se në spitalet e vendit bëhen operacione me vegla të vjetra e të ndryshkura,...

“Pacientët gjithmonë kanë të drejtë” – Mexhiti komenton mungesën e ashensorëve në Spitalin e Tetovës

para 2 dite - Klan Macedonia

Unë nuk dua të akuzoj askënd, por nuk e di se ato zotërinjtë para meje çfarë kanë bërë – thotë i habitur në Klan Debat, Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti. Duke komentuar gjendjen në Spitalin e Tetovës...

“Dita-ditës bëhet më rëndë” – Fatmir Mexhiti: Ekspertë kemi, por duhet riorganizim

para 2 dite - Klan Macedonia

Gjendja e Shëndetësisë në vend është e mjerueshme. Ky është konstatimi i Ministrit të Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti në Klan Debat me Xhumadije Ibrahimin. “Më besoni, nga pavarësia e derit ani, shëndetësia...

Mexhiti: Çdo drejtor të japë llogari edhe sikur të jetë i Aleancës (video)

para 2 dite - Tetova1

Në krye të institucioneve shëndetësore ka pasur njerëz të paaftë, që nuk kanë ditur të menaxhojnë me buxhetin e spitaleve. Ky është konstatimi i ministrit Fatmir Mexhiti, i cili në Klan Debat me Xhumadije...

“Spitali i Kërçovës – si stallë” – Ministri Mexhiti: Populli fisnik kërçovar nuk e meriton këtë (video)

para 2 dite - Tetova1

Në Klan Debat me Xhumadije Ibrahimin, Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti ndau shqetësimin për Spitalin e Kërçovës, që sipas informacioneve që i dha ministri, ka filluar të ndërtohet prej para 33 viteve...

Mexhiti: 10 vite pacientët operohen me vegla të ndryshkura (video)

para 2 dite - Tetova1

Një deklaratë shokuese ka bërë Ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti në Klan Debat me Xhumadije Ibrahimin. Mexhiti ka theksuar se në spitalet e vendit bëhen operacione me vegla të vjetra e të ndryshkura,...

“Spitali i Kërçovës – si stallë” – Ministri Mexhiti: Populli fisnik kërçovar nuk e meriton këtë

para 2 dite - Tetova Sot

Në Klan Debat me Xhumadije Ibrahimin, Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti ndau shqetësimin për Spitalin e Kërçovës, që sipas informacioneve që i dha ministri, ka filluar të ndërtohet prej para 33 viteve...

Mexhiti: “10 vite pacientët operohen me vegla të ndryshkura”

para 2 dite - Lideri

Një deklaratë shokuese ka bërë Ministri i Shëpndetësisë Fatmir Mexhiti në Klan Debat me Xhumadije Ibrahimin. Mexhiti ka theksuar se në spitalet e vendit bëhen operacione me vegla të vjetra e të ndryshkura,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK