Ekonomia gjermane hyri në recension në tremujorin e parë – Klan Macedonia

para 2 dite - Revista

Inflacioni i lartë po gërryen fuqinë blerëse të konsumatorëve Ekonomia gjermane u tkurr në tremujorin e parë të 2023 krahasuar me tre muajt e mëparshëm, duke hyrë kështu në recesion. Të dhënat e publikuara...

Ekonomia gjermane në recesion si pasojë e inflacionit

para 2 dite - Kallxo

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 2 dite - Tetova Sot

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në krizë, inflacioni prek shifrën 7.2 për qind

para 3 dite - Syri.net Kosova

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane hyri në recension në tremujorin e parë

para 3 dite - Klan

Ekonomia gjermane hyri në recension në tremujorin e parë Inflacioni i lartë po gërryen fuqinë blerëse të konsumatorëve Ekonomia gjermane u tkurr në tremujorin e parë të 2023 krahasuar me tre muajt e mëparshëm,...

Ekonomia gjermane në recesion, shkak inflacioni i vazhdueshëm

para 3 dite - Top Channel

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia më e madhe në Europë pëson sërish rënie, Gjermania zyrtarisht në r...

para 3 dite - BalkanWeb

Gjermania është përballur me një situatë të pakëndshme, teksa ekonomia e vendit ka kaluar zyrtarisht në recesion, edhe pse vetëm me 0.3% rënie. Shifrat e institucioneve të statistikave financiare treguan...

Ekonomia gjermane hyri në recension në tremujorin e parë

para 3 dite - Klan Macedonia

Inflacioni i lartë po gërryen fuqinë blerëse të konsumatorëve Ekonomia gjermane u tkurr në tremujorin e parë të 2023 krahasuar me tre muajt e mëparshëm, duke hyrë kështu në recesion. Të dhënat e publikuara...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - Alsat-M

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion

para 3 dite - Koha.net

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane hyn në recesion

para 3 dite - Klan

Ekonomia gjermane hyn në recesion Shkak, pasojat e krizës në Ukrainë Ekonomia gjermane, e konsideruar si lokomotiva e Eurozonës, është në recesion. Shkak janë pasojat e krizës në Ukrainë. Zyra Federale...

“Dorëzohet” motori i Europës/ Gjermania në recesion, e “mbyti” inflacioni!

para 3 dite - Top Channel

Inflacioni i vazhdueshëm ka gërryer edhe motorin ekonomik të Europës, duke nxitur shtyrjen e saj drejt recesionit në tre muajt e parë të vitit. Të dhënat e fundit nuk janë premtuese për ekonominë më të...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - Panorama

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion

para 3 dite - TV21

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në krizë, inflacioni prek shifrën 7.2 për qind

para 3 dite - Syri

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - Gazeta Express

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

“Dorëzohet” motori i Europës/ Gjermania në recesion, e “mbyti” inflacioni!

para 3 dite - Zhurnal

Inflacioni i vazhdueshëm ka gërryer edhe motorin ekonomik të Europës, duke nxitur shtyrjen e saj drejt recesionit në tre muajt e parë të vitit. Të dhënat e fundit nuk janë premtuese për ekonominë më të...

REL: Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - Bota Sot

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - RTK

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - NOA

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Pasojat e inflacionit, ekonomia gjermane në recesion

para 3 dite - Vizion Plus

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - Evropa e Lirë

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - ABC News

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Gjermania zhytet në recesion, nuk pritet ende një rikuperim i fuqishëm

para 3 dite - Albeu

Ekonomia gjermane hyri në recesion këtë dimër. Produkti i Brendshëm Bruto (PBB) u tkurr me 0.3 për qind në tremujorin e parë nga tremujori i mëparshëm, tha të enjten Zyra Federale e Statistikave. Gjatë...

Gjermania zhytet në recesion, ekonomia pësoi tkurrje në tremujorin e parë të këtij viti

para 3 dite - Ora news

Ekonomia gjermane hyri në recesion këtë dimër. Produkti i Brendshëm Bruto (PBB) u tkurr me 0.3 për qind në tremujorin e parë nga tremujori i mëparshëm, tha të enjten Zyra Federale e Statistikave. Gjatë...

Gjermania zhytet në recesion

para 3 dite - RTSH

Ekonomia gjermane u tkurr në tremujorin e parë. Inflacioni i lartë rëndon moralin e konsumatorit dhe në këtë mënyrë ngadalëson ekonominë. Pritshmëritë janë të moderuara edhe për vitin në tërësi. Ekonomia...

The Guardian: Gjermania është zhytur në recesion

para 3 dite - GazetaBlic

Gjermania ka rënë në recesion, tregojnë shifra të reja, pasi çmimet e larta shkaktuan një dëm më të madh në ekonominë e vendit nga sa ishte vlerësuar fillimisht. Të dhënat e përditësuara të publikuara...

Gjermania në recesion, inflacioni tkurr ekonominë më të madhe të Evropës

para 3 dite - Syri.net Kosova

Inflacioni tkurr ekonominë më të madhe të Europës. Ekonomia më e madhe e Evropës u zhyt në recesion në 3 muajt e parë të vitit, sugjerojnë të dhënat e fundit të rritjes në Gjermani. Analistët vlerësojnë...

GJERMANIA ZHYTET NË RECESION

para 3 dite - KDPolitik

Ekonomia gjermane u tkurr në tremujorin e parë. Inflacioni i lartë rëndon moralin e konsumatorit dhe në këtë mënyrë ngadalëson ekonominë. Pritshmëritë janë të moderuara edhe për vitin në tërësi. Ekonomia...

Gjermania po hyn në recesion

para 3 dite - Shqip

Në tremujorin e parë të vitit 2023, ekonomia gjermane ra me 0.3 për qind krahasuar me tremujorin e mëparshëm, njoftoi sot Enti Federal i Statistikave Gjermane Destatis. Në tremujorin e fundit të 2022,...

Gjermania është zhytur në recesion

para 3 dite - Portalb

Ekonomia gjermane hyri në recesion këtë dimër. Produkti i Brendshëm Bruto (PBB) u tkurr me 0.3 për qind në tremujorin e parë nga tremujori i mëparshëm, tha të enjten Zyra Federale e Statistikave. Gjatë...

Gjermania zhytet në recesion

para 3 dite - RTK

Ekonomia gjermane u tkurr në tremujorin e parë. Inflacioni i lartë rëndon moralin e konsumatorit dhe në këtë mënyrë ngadalëson ekonominë. Pritjet janë të moderuara edhe për vitin në tërësi. Ekonomia gjermane...

Gjermania zhytet në recesion

para 3 dite - ABC News

Ekonomia gjermane u tkurr në tremujorin e parë. Inflacioni i lartë rëndon moralin e konsumatorit dhe në këtë mënyrë ngadalëson ekonominë. Pritshmëritë janë të moderuara edhe për vitin në tërësi. Ekonomia...

Gjermania në recesion, inflacioni tkurr ekonominë më të madhe të Europës

para 3 dite - Syri

Inflacioni tkurr ekonominë më të madhe të Europës. Ekonomia më e madhe e Europës u zhyt në recesion në 3 muajt e parë të vitit, sugjerojnë të dhënat e fundit të rritjes në Gjermani. Analistët vlerësojnë...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - Shenja

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion

para 3 dite - Lajm

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Gjermania bie në recesion pasi inflacioni godet ekonominë

para 3 dite - Klan Kosova

Inflacioni i vazhdueshëm ka ndihmuar në shtyrjen e Gjermanisë në recesion në tre muajt e parë të vitit, tregojnë tw dhwnat e fundit. Ekonomia më e madhe e Evropës u ndikua keq gjithashtu kur furnizimet...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - Dukagjini

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Gjermania bie në recesion pasi inflacioni godet ekonominë

para 3 dite - Bota Sot

Inflacioni i vazhdueshëm ka ndihmuar në shtyrjen e Gjermanisë në recesion në tre muajt e parë të vitit, tregojnë të dhënat e fundit. Ekonomia më e madhe e Evropës u ndikua keq gjithashtu kur furnizimet...

Gjermania bie në recesion, konsumatorët shpenzojnë më pak

para 3 dite - Syri

Gjermania ka rrëshqitur në recesion pasi ndryshimi i çmimit të energjisë vitin e kaluar ka shkaktuar dëmin e saj tek shpenzimet e konsumatorëve. Prodhimi në ekonominë më të madhe të Evropës ra me 0.3%...

Gjermania bie në recesion pasi inflacioni godet ekonominë

para 3 dite - Klan Macedonia

Inflacioni i vazhdueshëm ka ndihmuar në shtyrjen e Gjermanisë në recesion në tre muajt e parë të vitit, tregojnë tw dhwnat e fundit. Ekonomia më e madhe e Evropës u ndikua keq gjithashtu kur furnizimet...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - Nistori

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion, si pasojë e inflacionit

para 3 dite - Ekonomia Online

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

“Dorëzohet” motori i Europës/ Gjermania në recesion, e “mbyti” inflacioni!

para 3 dite - Populli

Inflacioni i vazhdueshëm ka gërryer edhe motorin ekonomik të Europës, duke nxitur shtyrjen e saj drejt recesionit në tre muajt e parë të vitit. Të dhënat e fundit nuk janë premtuese për ekonominë më të...

Pasojat e inflacionit, ekonomia gjermane në recesion

para 3 dite - TvNews

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Ekonomia gjermane në recesion, shkak inflacioni

para 3 dite - Epoka e Re

Inflacioni i vazhdueshëm e ka shtyrë Gjermaninë në recesion, në tre muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të Agjencisë Federale të Statistikave, Destatis. Mbi ekonominë më të madhe në Evropë, ka rënduar...

Nuk pritej: Gjermania në recesion ekonomik në çerekun e parë të këtij viti

para 3 dite - Gazeta Metro

Ekonomia gjermane ka përjetuar një rënie të papritur të ekonomisë për çerekun e parë të vitit e cila vendosur vendin formalisht në recesion, transmeton Gazeta Metro. Bruto produkti i përgjithshëm (GDP)...

Gjermania zhytet në recesion, ekonomia pësoi tkurrje në tremujorin e parë të këtij viti

para 3 dite - FaxWeb

Ekonomia gjermane u tkurr në tremujorin e parë. Inflacioni i lartë rëndon moralin e konsumatorit dhe në këtë mënyrë ngadalëson ekonominë. Pritshmëritë janë të moderuara edhe për vitin në tërësi. Ekonomia...

Gjermania bie në recesion, teksa inflacioni i lartë vijon të godasë ekonominë

para 3 dite - Euronews

Inflacioni i vazhdueshëm ka shtyrë Gjermaninë drejt recesionit për tre muajt e parë të këtij viti, shkruan BBC. Ekonomia më e madhe e Evropës u ndikua kur furnizimet me gaz rus u shteruan pas pushtimit...

Arkëtimet buxhetore nga TVSH-ja në rënie për të tretin muaj

para 3 dite - Syri

Banka e Shqipërisë dhe Ministria e Financave parashikojnë që ekonomia të rritet 3.6 për qind këtë vit, por Tatimi mbi Vlerën e Shtuar, që ndër tjera pasqyron qarkullimin e mallrave është futur në një trend...

Gjermania bie në recesion pasi inflacioni goditi ekonominë

para 3 dite - Arbresh

Sipas të dhënave të fundit, inflacioni i vazhdueshëm ka ndihmuar në shtyrjen e Gjermanisë në recesion në tre muajt e parë të këtij viti. Ekonomia më e madhe e Evropës u ndikua keq gjithashtu kur furnizimet...

KE thirrje shteteve anëtare: Reduktoni shpenzimet, në 2024 hiqni ndihmën për energjinë që u jepet qytetarëve

para 4 dite - RTSH

Komisioni Evropian u ka kërkuar vendeve të BE-së të reduktojnë shpenzimet e tyre publike për të shmangur nxitjen e mëtejshme të inflacionit, veçanërisht duke hequr gradualisht ndihmën e energjisë që u...

KE thirrje shteteve anëtare: Nga 2024 ndaloni ndihmën ndaj qytetarëve për energjinë

para 4 dite - Shqip

Komisioni Evropian u ka kërkuar vendeve të BE-së të reduktojnë shpenzimet e tyre publike për të shmangur nxitjen e mëtejshme të inflacionit, veçanërisht duke hequr gradualisht ndihmën e energjisë që u...

Bie ndjeshëm norma e inflacionit në Mbretërinë e Bashkuar, rënia më e madhe që nga fillimi i krizës

para 4 dite - Top Channel

Norma e inflacionit më në fund është kthyer në shifra njëshifrore në Mbretërinë e Bashkuar, për herë të parë që nga vera e kaluar. Zyra e Statistikave Kombëtare britanike thekon se inflacioni ka rënë në...

Pas shumë kohësh, bie norma e inflacionit në Mbretërinë e Bashkuar

para 4 dite - Indeks online

Inflacioni në Mbretërinë e Bashkuar ka rënë në 8.7%, në rënien më të madhe që nga fillimi i krizës. ONS thotë se norma vjetore shënoi rënie në prill pavarësisht se britanikët vazhdojnë të luftojnë me çmimet...

Mbretëri e Bashkuar/ Inflacioni bie në 8.7%, rënia më e madhe që nga fillimi i krizës

para 4 dite - ABC News

Inflacioni në Mbretërinë e Bashkuar ka rënë në 8.7%, në rënien më të madhe që nga fillimi i krizës. ONS thotë se norma vjetore shënoi rënie në prill pavarësisht se britanikët vazhdojnë të luftojnë me çmimet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK