Miratohet paketa e ligjeve të reformës së pagave, mesatarja shkon në 900 euro në Shqipëri

para një jave - ATV Live

Kuvendi miratoi dje me 93 vota pro dhe 2 kundër një ndryshim në ligjin “Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë”. Kuvendi miratoi me 95 vota pro dhe 3 vota kundër ndryshimet...

Miratohet paketa e ligjeve të reformës së pagave, mesatarja shkon në 900 euro në Shqipëri

para një jave - RTV 21

Kuvendi miratoi sot me 93 vota pro dhe 2 kundër një ndryshim në ligjin “Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë”. Kuvendi miratoi me 95 vota pro dhe 3 vota kundër ndryshimet...

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - RTK

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - Kallxo

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

Shqipëri, u bashkuan pozita dhe opozita për t’i rritur pagat e deputetëve dhe ministrave

para një jave - Portalb

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

Miratohet paketa e ligjeve të reformës së pagave, mesatarja shkon në 900 euro në Shqipëri

para një jave - Bota Sot

Kuvendi miratoi sot me 93 vota pro dhe 2 kundër një ndryshim në ligjin “Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë”. Kuvendi miratoi me 95 vota pro dhe 3 vota kundër ndryshimet...

Pas fitores në 14 maj, PS-PD bëhen bashkë për të rritur pagat e deputetëve,...

para një jave - BalkanWeb

Pavarësisht debateve dhe zërave kundër nga radhët e opozitës dhe jo vetëm, në Kuvendin e Shqipërisë është miratuar këtë të enjte me 95 vota pro, pr/ligji për rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat....

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - Koha.net

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

PS dhe PD, votuan bashkë pagat! Ligji u miratua me 95 vota pro dhe vetëm 3 kundër

para një jave - Top Channel

Është miratuar nga parlamenti projektligji për rritjen e pagave në administratën publike sikurse edhe ato të deputetëve dhe ministrave. Shumica socialiste në këtë votim me 97 vota pro mori mbështetjen...

Rritja e pagave, Sherefedin Shehu në Panorama TV: Rroga e deputetit është diskriminuese. Administrata është kthyer në politike, duhet reformuar

para një jave - Panorama

Ish-zëvendës ministri i Financave Sherefedin Shehu ka folur për vendimin e qeverisë për të rritur pagat e deputetëve por edhe administratës publike. Ai u shpreh në studion e emisionit “Log.” në Panorama...

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - Reporteri

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - Koha.mk

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

Rama kundër rritjes së pagave për deputetët

para një jave - Klan

Rama kundër rritjes së pagave për deputetët “Hajde votoni të paguheni me pagë minimale” Ndonëse e konsideroi një kërkesë të justifikuar, Edi Rama e tha hapur në parlament se nuk voton rritjen e pagave...

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - Zeri

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - GazetaBlic

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - Evropa e Lirë

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

BIRN: Deputetët e Kuvendit bashkojnë votat për rritjen e pagave të tyre

para një jave - BalkanWeb

Një shumicë e cilësuar prej 95 deputetësh votuan pro rritjes së pagave për zyrtarët e lartë publikë të enjten, pavarësisht se kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri Sali Berisha u shprehën kundër rritjes...

Berisha kundër rritjes së pagave të deputetëve

para një jave - Klan

Berisha kundër rritjes së pagave të deputetëve “Duhet të përfitojnë nivelet më të ulëta, të rritet minimumi jetik” Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se nuk do të votojë ligjin për rritjen e pagave....

Rriten pagat për administratën, gjyqtarët dhe prokurorët

para një jave - Klan

Rriten pagat për administratën, gjyqtarët dhe prokurorët Ndryshon formula e pagës bazë të magjistratëve, paga e re nga muaji Prill Seanca e fundit plenare u karakterizua nga një bashkim forcash mes ligjvënësve....

Rama kundër rritjes së pagave të deputetëve

para një jave - Klan

Rama kundër rritjes së pagave të deputetëve Kryeministri parashikon humbjen e opozitës në zgjedhjet parlamentare Kryeministri Rama deklaroi votën kundër rritjes së pagave të deputetëve dhe ministrave duke...

Deputetët e Kuvendit bashkojnë votat për rritjen e pagave të tyre/ BIRN: Gjykata e cilësoi të gabuar përllogaritjen e bërë nga qeveria për magjistratët…

para një jave - Panorama

Një shumicë e cilësuar prej 95 deputetësh votuan pro skemës së re që thuajse dyfishon pagat për zyrtarët e lartë, pavarësisht se kryeministri Rama dhe ish-kryeministri Berisha u shprehën kundër. Një shumicë...

Miratohet në Kuvend rritja e pagave për deputetët dhe qeveritarët

para një jave - Klan

Miratohet në Kuvend rritja e pagave për deputetët dhe qeveritarët 97 vota pro, kundër vetë dy deputetë të opozitës. Munguan 31 ligjvënës Vota kundër e Edi Ramës e thënë publikisht, nuk i ndali as ligjvënësit...

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - Infokusi

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

Me 95 vota pro, 3 kundër dhe asnjë absenim! Miratohet projektligji për pagat e deputetëve, ministrave dhe presidentit

para një jave - Top Channel

Kuvendi ka miratuar të tre projektligjet për reformën e pagave në institucionet kushtetuese dhe administratën publike. Ndryshimet në administratën publike, të cilat një pjesë kërkonin shumicë të thjeshtë...

VIDEO/ Guxholli: Qeveria harroi propagandën pasi fitoi zgjedhjet! Shokuese, rritja me 97% e pagave për drejtuesit

para një jave - Syri

E ftuar në SYRI TV me moderatoren Armela Ferko, ekspertja e ekonomisë Suzana Guxholli foli për impaktin real të rritjes së pagave në vendin tonë. Duke u ndalur te propaganda e madhe para zgjedhjeve, Guxholli...

Guxholli: Qeveria harroi propagandën pasi fitoi zgjedhjet! Shokuese, rritja me 97% e pagave për drejtuesit

para një jave - Syri

E ftuar në SYRI TV me moderatoren Armela Ferko, ekspertja e ekonomisë Suzana Guxholli foli për impaktin real të rritjes së pagave në vendin tonë. Duke u ndalur te propaganda e madhe para zgjedhjeve, Guxholli...

Me 95 vota pro, 3 kundër dhe asnjë absenim! Miratohet projektligji për pagat e deputetëve, ministrave dhe presidentit

para një jave - Top Channel

Miratohen ndryshimet për ligjin e pagave. Me 95 vota pro, 3 kundër, asnjë absenim dhe 3 nuk kanë votuar legjislativi ka kaluar aktin. ne perditesim… Top Channel

Pagat/ Debat ne parlament, një pjesë e PD-së do të votojë ligjin bashkë me PS-në

para një jave - Top Channel

Kundërshtimeve të ligjvënësve mbështetës të Sali Berishës për rritjen e pagës së deputetëve dhe ministrave, Edi Rama e quajti si “një hipokrizi për të vënë duart në kokë dhe i sfidoi. Rama: Doni ju të...

Emrat e 3 deputetëve që refuzuan të votojnë dyfishimin e pagave të administratës

para një jave - NOA

Ditën e sotme u miratua vendimi për rritjen e pagave të administratës shtetërore. Nga 140 deputetët në Parlament, 106 ishin të pranishëm, 95 prej tyre votuan pro këtij projektligji, ndërsa 3 kundër, 0...

Parlamenti miraton rritjen e pagave

para një jave - Klan

Parlamenti miraton rritjen e pagave Rama: Premtim i përmbushur. Berisha: Është indeksim Parlamenti ka miratuar edhe me votat e një pjese të opozitës së djathtë projektligjin për rritjen e pagave të administratës...

Pagat/ debat ne parlament, një pjesë e PD-së do të votojë ligjin bashkë me PS-në

para një jave - Top Channel

Kundërshtimeve të ligjvënësve mbështetës të Sali Berishës për rritjen e pagës së deputetëve dhe ministrave, Edi Rama e quajti si “një hipokrizi për të vënë duart në kokë dhe i sfidoi. Rama: Doni ju të...

Sa rriten pagat për deputetët e ministrat, ja kush votoi kundër

para një jave - Albeu

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot projektligjin për reformën e pagave në institucionet kushtetuese dhe administratën publike. Ligji për rritjen e pagave të funksionarëve të lartë, si deputetët, ministrat...

Kuvendi miraton rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat

para një jave - Zhurnal

Me 95 vota pro dhe 3 kundër është miratuar projektligji për rritjen e pagave të ministrave dhe deputetëve. Kuvendi kaloi këtë të enjte disa projektligje që lidhen me reformën në paga, duke miratuar rritjen...

Kuvendi i Shqipërisë votoi, sa rriten pagat për deputetët e ministrat

para një jave - Gazeta Express

Pavarësisht debateve dhe zërave kundër nga radhët e opozitës, por edhe të vetë kryeministrit Edi Rama, Kuvendi ka miratuar sot rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat me shumicë të thjeshtë votash....

Parlamenti miraton rritjen e pagave për administratën dhe deputetët e ministrat

para një jave - Klan

Parlamenti miraton rritjen e pagave për administratën dhe deputetët e ministrat Parlamenti i Shqipërisë ka votuar për rritjen e pagave për administratën shtetërore dhe për deputetët e ministrat. Ligji...

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë bashkojnë votat për rritjen e pagave të tyre

para një jave - Shqip

Një shumicë e cilësuar prej 95 deputetësh votuan pro rritjes së pagave për zyrtarët e lartë publikë të enjten, pavarësisht se kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri Sali Berisha u shprehën kundër rritjes...

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - Arbresh

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

Kuvendi miraton rritjen e pagave 90 % për deputetët dhe ministrat

para një jave - Shekulli

Publikuar më 25.05.2023 nga shekulli_admin Kuvendi ka miratuar sot rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat. Pavarësisht debateve dhe zërave kundër nga radhët e opozitës, por edhe të vetë kryeministrit...

Berisha: Kjo është pashpirtësi! Po dyfishoni rrogat e zyrtarëve të lartë dhe po ulni rrogat e të tjerëve

para një jave - Syri.net Kosova

Duke folur në seancën e parlamentit, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha deklaroi se, dyfishimi i rrogave për zyrtarët e lartë dhe ulja e pagave për të tjerët është pashpirtësi. Gjatë fjalës së...

Kuvendi nuk humb kohë, miraton rritjen e pagave për deputetët e ministrat

para një jave - BalkanWeb

Kuvendi ka miratuar sot rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat. Pavarësisht debateve dhe zërave kundër nga radhët e opozitës, por edhe të vetë kryeministrit Edi Rama, pr/ligji është votuar me shumicë...

Kuvendi i Shqipërisë miraton rritjen e pagave për deputetët e ministrat

para një jave - Gazeta Express

Kuvendi ka miratuar sot rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat. Pavarësisht debateve dhe zërave kundër nga radhët e opozitës, por edhe të vetë kryeministrit Edi Rama, pr/ligji është votuar me shumicë...

Kuvendi voton rritjen e pagave, çfarë u diskuatua gjatë senacës plenare

para një jave - Gazeta Express

Në seancën e sotme plenare deputetët dhe ministrat do të votojnë reformën e rritjes së pagave. Ministrja e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj ka bërë prezantim të reformës së rritjes së pagave duke thënë se efekti...

Parlamenti në Shqipëri voton për rritjen e pagave për deputetë dhe ministra

para një jave - Lajm

Parlamenti në Shqipëri votoi të enjten projektligjin që rrit pagat për pozitën e presidentit, kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe punonjësve të administratës publike. Deputetët e majtë dhe të djathtë...

Presidenti dha pëlqimin me dekret, Kuvendi miraton projektligjin. Rriten pagat për administratën publike me 97 vota pro

para një jave - Panorama

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me shumicë votash projektligjin për rritjen e pagave për administratën publike dhe pagën minimale. Pr.ligji u miratua pas votimit nga deputetët e pranishëm në Parlament,...

Miratohet në Kuvend rritja e pagës për deputetët dhe ministrat

para një jave - Gazeta Tema

Në Kuvend sapo është miratuar projektligji për pagat dhe shpërblimet. Deputetët që kanë votuar pro rritjes së pagave për deputetët dhe ministrat janë 97, ndërsa 3 kundër. Tre deputetët që votuan kundër...

Reforma e pagave/ Kuvendi miraton pr.ligjin për rritjen e rrogave për deputetët dhe administratën

para një jave - RTSH

Opozita dhe maxhoranca kanë bashkuar votat në Kuvend, duke miratuar këtë të enjte (25 maj) projektligjet për rritjen e pagave, pjesë e paketës ligjore. Me 97 vota pro dhe vetëm 2 kundër, u miratua pr.ligji...

Parlamenti “vulos” pagat; Rama: Rritja për deputetët vitin tjetër/ Berisha: Mashtrim i tmerrshëm

para një jave - Vizion Plus

Parlamenti i hapi sot rrugë rritjes së pagave për 130.330 punonjës të administratës publike qendrore e vendore, një vendim që për kryeministrin Edi Rama shënon një rritje historike të rrogave në Shqipëri....

Kuvendi miraton rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat

para një jave - Vizion Plus

Me 95 vota pro dhe 3 kundër është miratuar projektligji për rritjen e pagave të ministrave dhe deputetëve. Kuvendi kaloi këtë të enjte disa projektligje që lidhen me reformën në paga, duke miratuar rritjen...

Kuvendi miraton ligjin, rriten pagat për deputetët dhe ministrat

para një jave - Albeu

Kuvendi ka miratuar projektligjin për rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat. Nga 101 deputetë të pranishëm, për miratimin në parim 97 votuan pro, 3 votuan kundër dhe asnjë abstenim. Tre nuk ishin...

LAJMI I FUNDIT/ Kuvendi miraton projektligjin për rritjen e pagave të deputetëve dhe ministrat me 95 vota pro

para një jave - Panorama

Kuvendi i kërkoi Presidencës të japë pëlqimin për dekretimin e menjëhershëm për këto dyprojektligje, dhe është marrë pëlqimi dhe është miratuar. Edhe për ndryshimin për pagat e administratës dhe pagën...

PD pro projektligjit për rritjen e pagës mesatare, Bardhi: Vendim shumë i vonuar dhe i pastudiuar

para një jave - Top Channel

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka deklaruar se Partia Demokratike është pro projektligjit për rritjen e pagës mesatare, duke e konsideruar atë një vendim shumë të vonuar dhe të pastudiuar....

Rritja e pagave/ Berisha: Duhet të niset me minimumin jetik! Me këto llogaritje po shkojmë në totalitarizëm

para një jave - Top Channel

Ish-kryeministri Sali Berisha është kundër votimit të projektligjit për rritjen e pagave në institucionet shtetërore. Berisha konsideron domosdoshmëri vendosjen e minimumit jetik. “Kam insistuar me vendosjen...

Projektligji për pagat/ Rama në Kuvend: Të hyjë në fuqi pasi të bëhet rritja deri tek më i fundit

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama tha se do ta votojë kundër projektligjin për rritjen e pagave që pritet të miratohet sot në Kuvend. Ai nuk është dakord me rritjen menjëherë të pagës për deputetët dhe ministrat,...

Rritja e pagave për deputetët dhe ministrat, Rama: Mua më keni kundër

para një jave - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama është shprehur se është kundër rritjes së pagave për ministrat dhe deputetët që të hyjë në fuqi në mënyrë të menjëhershme. Rama theksoi se është krenar për rritjen e pagave, por theksoi...

Projektligji për pagat/ Rama në Kuvend: Të hyjë në fuqi pasi të bëhet rritja deri tek më i fundit

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama është shprehur kundër projektligjit për rritjen e pagave që pritet të miratohet sot në Kuvend. Ai nuk është dakord me pikën e rritjes së pagës për deputetët dhe ministrat, ndërsa...

“S’mund të kemi prokurorë që paguhen sa presidenti”/ Projektligji për pagat në Kuvend, Rama: Kemi bërë një lajthitje me drejtësinë

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama tha se është bërë një gabim në sektorin e drejtësisë, pasi prokurorët nuk mund të paguhen sa president i vendit. Rama : Kemi bërë ne një lajthitje që e kemi bërë me vetëdije, madje...

Berisha: Kjo është pashpirtësi! Po dyfishoni rrogat e zyrtarëve të lartë dhe po ulni rrogat e të tjerëve

para një jave - Syri

Duke folur në seancën e parlamentit, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha deklaroi se, dyfishimi i rrogave për zyrtarët e lartë dhe ulja e pagave për të tjerët është pashpirtësi. Gjatë fjalës së...

SYRI TV/ Rritja e pagave, Bardhi: Do e votoj pro, duhet të ishte bërë me kohë

para një jave - Syri

Deputeti demokrat Gazmend Bardhi deklaroi se do të votojo pro rritjes së pagave për adminstartën dhe qevertarët, ndonëse e cilësoi këtë projektligj të vonuar. Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit,...

SYRI TV/ Rritja e pagave, Sula: Çfarë kemi bërë për ta merituar, shtesa ime do shkoj për jetimët

para një jave - Syri

Deputeti i PD Dashnor Sula e cilëson të vonuar rritjen e pagave për administratës ndërsa nuk e justifikon rritjen për deputetët dhe qeverinë. Nga foltorja e Kuvendit ai dekkaroi se ka vendosur që shtesa...

Kuvendi i Shqipërisë miraton projektligjin për rritjen e pagave

para një jave - Periskopi

Kuvendi i Shqipërisë miraton projektligjin për rritjen e pagave 25 May, 18:05 Reforma e pagave ka marrë dritën jeshile edhe në Kuvend. Me 97 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot në seancën plenare...

“Rritja e pagave duhet të fillonte nga poshtë-lart”, Berisha kundër ligjit ...

para një jave - BalkanWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se është pro rritjes së rrogave për disa kategori, ndërsa pohoi se ai dhe deputetët që e përkrahin nuk do ta votojnë këtë projektligj. Ai tha se si fillim duhet të...

“PD do të miratojë rritjen e pagave”, Bardhi: Edhe pse ky akt është i vonuar dhe i pastudiuar

para një jave - Gazeta Express

Gazmend Bardhi thotë se grupi parlamentar i PD- së do të votojë pro projektligjin për rritjen e pagave. Nga foltorja e Kuvendit, Bardhi, thotë se edhe pse do ta votojnë, ky vendim është i vonuar dhe i...

Berisha: Rama dyfishoi pagat e zyrtarëve të lartë, procesi të fillonte me minimumin jetik 200 Euro. Nuk e votojmë pr/ligjin

para një jave - Klan

Berisha: Rama dyfishoi pagat e zyrtarëve të lartë, procesi të fillonte me minimumin jetik 200 Euro. Nuk e votojmë pr/ligjin Kryetari i Partisë Demokratike e konsideron farsë projektligjin e qeverisë për...

“S’mund të kemi prokurorë që paguhen sa presidenti”/ Projektligji për pagat në Kuvend, Rama: Kemi bërë një lajthitje me drejtësinë

para një jave - Top Channel

Rama : Kemi bërë ne një lajthitje që e kemi bërë me vetëdije, madje e kemi tepruar me lajthitjen tonë në sistemin e drejtësisë, por edhe është bërë edhe s është bërë, s’mund të kemi prokurorë që paguhen...

Rama - Sulës: Vdeksha unë për ty, hipokrizi e madhe që do të çosh rrogën në jetimore! Po deshët vendosni pagë minimale për deputetët e ministrat

para një jave - Gazeta Tema

Kreu i qeverisë e ka cilësuar hipokrizi premtimin e deputetit të opozitës Dashnor Sula që thotë se shtesën e pagës do e çoje për Shoqatën e jetimëve në Peqin. Në përgjigje të tij, Rama i ka sfiduar duke...

VIDEO/ Berisha: Procesi i rritjes së pagave duhej të fillonte me vendosjen e minimumit jetik prej 200 eurosh

para një jave - Syri

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi përpara Kuvendit se procesi i rritjes së pagave duhej të niste me vendosjen e minimumit jetik prej 200 eurosh. “Një farsë e turpshme me përmasa cinike të një cinizmi...

“Të votojmë për minimalen”, Rama: Për momentin jam kundër rritjes së pagave për deputetët dhe ministrat

para një jave - Gazeta Express

Kreu i qeverisë Edi Rama nga foltorja e Kuvendit, ka sfiduar deputetët e opozitës të cilët deklaruan se rritja e pagës së tyre është e pajustifikueshme dhe tepër e lartë. Ai tha se rritja është bërë në...

Bardhi: PD do të miratojë rritjen e pagave, edhe pse ky akt është i vonuar dhe i pastudiuar

para një jave - Klan

Bardhi: PD do të miratojë rritjen e pagave, edhe pse ky akt është i vonuar dhe i pastudiuar Gazment Bardhi thotë se grupi parlamentar i PD-së do të votojë pro projekligjin për rritjen e pagave. Nga foltorja...

Rama: Do votoj kundër rritjes së pagave për deputetët dhe ministrat në këtë moment

para një jave - Klan

Rama: Do votoj kundër rritjes së pagave për deputetët dhe ministrat në këtë moment Në projektligjin për rritjen e pagave për administratën publike është parashikuar edhe rritja e pagës për deputetët dhe...

Rritja e pagës për deputetët dhe ministrat, Berisha: Nuk do e votojmë

para një jave - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë me dije se grupi i deputetëve të drejtuar nga ai nuk do e votojë projektligjin për rritjen e pagave për ministrat e deputetët. Ai tha se një cinizëm i tillë ndaj punonjësve...

Debati për rritjen e pagave, Dashamir Shehi: Ka ardhur koha mos jemi kaq shumë deputetë!

para një jave - Albeu

Dashamir Shehi mendon se projektligji për rritjen e pagave është i vonuar. Ai vuri në dukje mungesën e insitucioneve që merren me projektimin e pagave. Sipas kreut të LZHK-së, shtetit i mungojnë prej kohësh...

Rritja e pagave, Berisha: Procesi duhej të fillonte me vendosjen e minimumit jetik prej 200 eurosh

para një jave - Ora news

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për media u shpreh sot se rritja e pagave për deputetët dhe ministrat është një farsë e turpshme. Berisha u shpreh se procesi për rritjen e pagave duhet të...

A ju tremb rikthimi i Bashës? Berisha përgjigjet me humor: Mos bëni shaka, atij agjendën ja bën Rama

para një jave - Panorama

Një ditë pas rishfaqjes së Lulzim Bashës në takime me qytetarët, Sali Berisha ka deklaruar se atij ja bën agjendën Edi Rama. I pyetur nga gazetarët nëse i trembet një rikthimi të mundshëm të tij, Berisha...

PD mori 103 mijë vota në zgjedhjet e 14 majit, Ish-kryeministri: Janë votat e Sali Berishës! Keni parë që Basha të bëjë fushatë?

para një jave - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se votat që Partia Demokratike mori në 14 maj janë vota të vetë atij dhe jo të Bashës apo Alibeajt. Berisha u shpreh se atij iu mor logoja në mënyrë të padrejtë, ndërsa...

Rama-Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im që do të çosh rrogën në jetimore! Po deshët vendosni pagë minimale për deputetët e ministrat

para një jave - Ora news

Kreu i qeverisë e ka cilësuar hipokrizi premtimin e deputetit të opozitës Dashnor Sula që thotë se shtesën e pagës do e çoje për Shoqatën e jetimëve në Peqin. Në përgjigje të tij, Rama i ka sfiduar duke...

Bardhi: S’është e pamoralshme të rriten pagat për deputetët, PD do të votojë pro

para një jave - Gazeta Tema

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike (asaj zyrtare) do të votojë pro projektligjit për rritjen e pagave. Këtë e bëri të ditur, kreu i ri i këtij grupi Gazment Bardhi në seancën e sotme plenare. Megjithatë,...

Berisha: Nuk kam frikë nga Basha, Rama po e përdor si do. Nuk votoj rritjen e pagave për deputetët e ministrat

para një jave - RTSH

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon Lulzim Bashën se po vijon të përdoret nga Rama. Edhe ridalja e tij në publik pas zgjedhjeve vendore të 14 majit për Berishën është pjesë e agjendës së shkruar nga Rama....

Me 95 vota pro, 3 kundër dhe asnjë absenim, Kuvendi miraton ndryshimet në pr/ligjin për pagat

para një jave - Lexo

Miratohen ndryshimet për ligjin e pagave. Me 95 vota pro, 3 kundër, asnjë absenim dhe 3 nuk kanë votuar legjislativi ka kaluar aktin.

95 vota pro, 3 kundër/ Kuvendi miraton rritjen e pagave për deputetët e ministrat. 5 ligjvënës refuzojnë të votojnë

para një jave - Java News

Kuvendi ka miratuar sot rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat. Pavarësisht debateve dhe zërave kundër nga radhët e opozitës, por edhe të vetë kryeministrit Edi Rama, pr/ligji është votuar me shumicë...

Berisha: Procesi i rritjes së pagave duhej të fillonte me vendosjen e minimumit jetik prej 200 eurosh

para një jave - Syri

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi përpara Kuvendit se procesi i rritjes së pagave duhej të niste me vendosjen e minimumit jetik prej 200 eurosh. “Një farsë e turpshme me përmasa cinike të një cinizmi...

Rama deklaron votën kundër maxhorancës për rritjen e pagave të deputetëve e...

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit, ka sfiduar deputetët e opozitës të cilët deklaruan se rritja e pagës së tyre është e pajustifikueshme dhe tepër e lartë. Ai tha se rritja është bërë në bazë...

“Turp më të madh s’ka”, deputeti Sula: Rrogën time shtesë do t’a marrë Shoqata e Jetimeve në Peqin

para një jave - Gazeta Express

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula tha se shtesa e rrogës së tij, do të shkojë për shoqatën e jetimëve në Peqin. Ai foli me tone të ashpra në Kuvend, kur tha se rritja e pagës për deputetët dhe...

Rritja e pagave në institucionet publike/ Ibrahimaj: Ndryshimi më i madh që kemi bërë në politikën buxhetore, ftoj deputetët ta votojnë

para një jave - Top Channel

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj prezantoi këtë të enjte në Kuvend projektligjin për rritjen e pagave në institucionet publike, duke ftuar deputetët ta votojnë. Rritja e pagave të Presidentit, Kryeministrit,...

“Vota e Grupit Parlamentar të PD-së do të jetë Pro”, Bardhi për rritjen e pagave: Edi Rama të tregojë ku do t’i gjejë paratë

para një jave - Albeu

Kryetari aktual i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka shprehur dakordësinë për projekligjin lidhur me rritjen e pagave të administratës publike, deputetëve dhe ministrave. Ai deklaroi nga Foltorja...

“Nuk kemi zbuluar puse naftë as miniera ari”- Gazment Bardhi: S’dimë burimin e të ardhurve për rritjen e pagave! Mos vini bast me Ramën sepse…

para një jave - Panorama

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ngriti disa pyetje që lidhen me burimin e të ardhurave për rritjen e pagave. Sipas tij, qeveri hesht dhe nuk japë asnjë sqarim se ku do ti gjejë paratë....

“S’është e pamoralshme të rriten pagat për deputetët”, Bardhi në Kuvend: Akt i vonuar, PD do të votojë pro

para një jave - ABC News

Gazment Bardhi u shpreh se grupi parlamentar i PD-së do të votojë pro projekligjin për rritjen e pagave. Nga Kuvendi, kryetari i grupit parlamentar tha se ky është një vendim i vonuar edhe i pastudiuar....

Rritja e rrogave për deputetët e ministrat, Rama: E meritojnë, por e pamoralshme ta marrin para se të hyjë në fuqi për të gjithë

para një jave - RTSH

Projektligji për rritjen e pagave për deputetët e ministrat duhet të votohet sot, por të hyjë në fuqi jo përpara prillit të vitit 2024, kur planifikohet që paga mestarë në vend të shkojë në 900 euro. Kështu...

Rritja e pagave për ministrat e deputetët/ Rama: E pamoralshme, nuk do e votoj!

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama i ka qendruar deklaratës së tij duke theksuar se pagat e ministrave dhe deputetëve duhet të jenë të fundit që rriten. Gjatë diskutimeve për projektligjin e rritjes së pagave për administratën...

“Çfarë kemi bërë ne që na rritet rroga 1.6 milionë lekë brenda ditës”, depu...

para një jave - BalkanWeb

Deputeti i PD Dashnor Sula tha se shtesa e rrogës së tij, do të shkojë për shoqatën e jetimëve në Peqin. Ai foli me tone të ashpra në Kuvend, kur tha se rritja e pagës për deputetët dhe ministrat është...

Arlind Qori: Rroga e deputetëve 39 herë më e madhe se e një pensionisti

para një jave - Gazeta Express

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori gjatë fjalës së tij para Kuvendit ku po proteston bashlë me një grup aktivistësh vendimin për rritjen e pagave të deputetëve, tha se paga e deputetëve është 39 herë...

Sula: Shtesa e pagës që përfitoj nga rritja si deputet do të shkojë për Shoqatën e Jetimëve në Peqin

para një jave - Klan

Sula: Shtesa e pagës që përfitoj nga rritja si deputet do të shkojë për Shoqatën e Jetimëve në Peqin Deputeti i PD-së, Dashnor Sula thotë se shtesën e rritur të pagës që përfiton si deputet i Parlamentit...

Rritja e pagave për minsitrat e deputetët/ Rama: E pamoralshme, nuk do e votoj!

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama i ka qendruar deklaratës së tij duke theksuar se pagat e ministrave dhe deputetëve duhet të jenë të fundit që rriten. Gjatë diskutimeve për projektligjin e rritjes së pagave për administratën...

Rritja e pagave për deputetët dhe ministrat, Rama: Mua më keni kundër

para një jave - Albeu

Kryeministri Edi Rama është shprehur se është kundër rritjes së pagave për ministrat dhe deputetët në mënyrë të menjëhershme. “Krahasohemi me rajonin, janë njësoj si ne. Nuk kam parë në asnjë vend të rajonit...

“Turp më të madh s’ka”, Sula kritikon rritjen e pagave të deputetëve, tregon çfarë do të bëjë me pjesën shtesë

para një jave - Albeu

Deputeti democrat Dashnor Sula është shprehur kundër rritjes së pagës për deputetët. Nga foltorja e Kuvendit ai bëri me dije se shtesa e rrogës së tij, do të shkojë për shoqatën e jetimëve në Peqin. Ndër...

Sula: S'kemi bërë asgjë për të merituar rritjen e pagës! Shtesa ime do shkojë për Shoqatën e jetimëve në Peqin

para një jave - Ora news

Deputeti Dashnor Sula e cilëson të vonuar rritjen e pagave për administratës ndërsa nuk e justifikon rritjen për deputetët dhe qeverinë. Ai sqaroi se ka vendosur që shtesa e tij të shkojë për shoqatën...

“S’mund të vendosësh Presidentin nën një mësues”- Rama për rritjen e pagave: E kemi bërë një lajthitje, një gjykatës nuk mund të paguhet më shumë se ministri i Drejtësisë

para një jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Parlament u ndal tek rritja e pagave për deputetët dhe ministrat. Sipas tij, rritja nuk bëhet sipas qejfit, por sipas një skeme. Rama deklaroi se nuk mund të vendoset...

Dashnor Sula: S'kemi bërë asgjë për të merituar rritjen e pagës! Shtesa ime do shkojë për Shoqatën e jetimëve në Peqin

para një jave - Gazeta Tema

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka folur në seancën e sotme plenare për rritjen e rrogave, duke thënë se është kundër rritjes së pagës për deputetët e ministrat, ndërsa është pro që paga t’u...

Pagat e deputetëve, Rama: Nuk e votoj! Të hyjë në fuqi kur të rritet për të gjithë

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama deklaroi në seancë plenare se nuk do të votojë rritjen e pagës së deputetëve. Ashtu sic deklaroi edhe më parë, Rama përsëriti qëndrimin e tij se rritja e pagave për deputetët duhet...

Debati për pagat, Rama sfidon deputetët: Hajde votoni për pagën minimale. Gati jam!

para një jave - ABC News

Në fjalën e tij në seancë plenare, kryeminstri Edi Rama u ndal edhe ne debatin që pasoi rritja e pagave për deputetët. Rama tha rritja e pagave ka një rend logjik, ndërsa theksoi se nuk do të bëhet më...

Emrat e 3 deputetëve që refuzuan të votojnë dyfishimin e pagave të administratës

para një jave - FaxWeb

Ditën e sotme u miratua vendimi për rritjen e pagave të administratës shtetërore. Nga 140 deputetët në Parlament, 106 ishin të pranishëm, 95 prej tyre votuan pro këtij projektligji, ndërsa 3 kundër, 0...

Rama dhe Berisha munguan, kush janë deputetët që votuan kundër rritjes së pagave

para një jave - Euronews

Në seancën plenare të kësaj të enjteje u miratua projektligji për rritjen e pagave të administratës, deputetëve dhe ministrave. Në votim morën pjesë 99 deputetë, 97 prej të cilëve votuan pro dhe 2 kundër....

Kuvendi voton sot rritjen e pagave për deputetët e ministrat, Arlind Qori del në protestë

para një jave - Gazeta Express

Drafti për rritjen e pagave, ku përfshihen dhe deputetët e ministrat është futur në rendin e ditës së Kuvendit të Shqipërisë pak ditë pas miratimit në Komision. Ndërkohë, kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlin...

Mos u merrni me rritjen e pagave/ Zbulohen të ardhurat e vërteta që deputetët marrin nga Buxheti i Shtetit

para një jave - Zhurnal

Buxheti, çiflig privat: Kështu e kanë hartuar e votuar deputetët ligjin për privilegjet e tyre financiare; Nga 1.5 mln lekë, deputetet i rriten rrogat e tyre në 3 milion lekë, dhe kur mbarojnë mandatin,...

Rritja e pagës mesatare/ Ibrahimaj: Përfitojnë 130 mijë punonjës administrate, efekti financiar 39 miliardë Lekë

para një jave - Klan

Rritja e pagës mesatare/ Ibrahimaj: Përfitojnë 130 mijë punonjës administrate, efekti financiar 39 miliardë Lekë Në Kuvendin e Shqipërisë po diskutohet projektligji “Për kompetencat për caktimin e pagave,...

Premtimi i Ramës 7 muaj më parë: Sa të jem unë këtu pagat e deputetëve dhe ministrave nuk do të rriten

para një jave - Albeu

Vetëm 7 muaj më parë, në tetor 2022 kryeministri Rama premtoi se nuk do të kishte rritje të rrogave për deputetët dhe ministrat për sa kohë ai të ishte në pushtet. Por sot, vetëm 7 muaj më pas në Kuvend...

“Turp më të madh nuk ka”- Deputeti i PD-së: 10 ditë pas zgjedhjeve mbyllemi në një sallë dhe dyfishojmë rrogat, në sy të njerëzve bëhemi më të urryer

para një jave - Panorama

Deputeti i PD-së, Dashnor Sula në fjalën e tij në Parlament foli me tone të ashpra për vendimin e rritjes së pagave për ministrat dhe deputetët e parlamenti. Ai tha se nuk është kundër rritjes së pagave,...

Kuvendi i Shqipërisë votoi, sa rriten pagat për deputetët e ministrat

para një jave - Ekonomia Online

Pavarësisht debateve dhe zërave kundër nga radhët e opozitës, por edhe të vetë kryeministrit Edi Rama, Kuvendi ka miratuar sot rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat me shumicë të thjeshtë votash....

Kuvendi i Shqipërisë miraton rritjen e pagave për deputetët e ministrat

para një jave - Shqip

Kuvendi ka miratuar sot rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat. Pavarësisht debateve dhe zërave kundër nga radhët e opozitës, por edhe të vetë kryeministrit Edi Rama, pr/ligji është votuar me shumicë...

Kuvendi miraton rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat

para një jave - TvNews

Me 95 vota pro dhe 3 kundër është miratuar projektligji për rritjen e pagave të ministrave dhe deputetëve. Kuvendi kaloi këtë të enjte disa projektligje që lidhen me reformën në paga, duke miratuar rritjen...

Parlamenti “vulos” pagat; Rama: Rritja për deputetët vitin tjetër/ Berisha: Mashtrim i tmerrshëm

para një jave - TvNews

Parlamenti i hapi sot rrugë rritjes së pagave për 130.330 punonjës të administratës publike qendrore e vendore, një vendim që për kryeministrin Edi Rama shënon një rritje historike të rrogave në Shqipëri....

Sot, Kuvend/ Pritet votimi i projektligjit për pagat e qeveritarëve dhe nëpunësve në administratë

para një jave - Top Channel

Projektligji për rritjen e pagave të Presidentin, kryeministrin, ministrat, deputetët dhe nëpunësit e administratës publike pritet të votohet këtë të enjte në Kuvend. Dy projektligjet që i hapin rrugën...

Deputetët do të ngrenë kartonët për pagat e tyre, të ministrave, KM dhe Presidentit, ndërkohë që mjekët dhe infermierët po braktisin vendin

para një jave - Albeu

Në seancën e sotme plenare, në fokus do të jetë diskutimi dhe votimi i projektligjit që parashikon rritje të pagave për Presidentin, kryeministrin, ministrat, deputetët dhe nëpunësit e administratës publike....

Rritja e rrogave për qeverinë, deputetët dhe administratën, Ibrahimaj: Synojmë të përmirësojmë hierarkinë e pagave

para një jave - Albeu

Ministrja e Ekonomisë Delina Ibrahimaj, gjatë fjalës në Kuvend, ka bërë prezantim të reformës së rritjes së pagave duke thënë se efekti financiar do të jetë 39 miliardë lekë dhe se qëllimi është “të përmirësohet...

Reforma e pagave/ Ibrahimaj: Gur kilometrik, efekti financiar shkon 39 miliard lekë. Gjylameti: Opozita mbështetëse e pr.ligjit

para një jave - RTSH

Kuvendi e ka nisur diskutim në seancën e sotme plenare me projektligjin për rritjen e pagave, pas diskutimeve në komisionet parlamentare. Në fjalën e saj, Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj,...

Rama-deputetëve: Rrogat për ju dhe ministrat të rriten të fundit, por unë një jam, ju vendosni

para një jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Kuvend tha se rrogat e ministrave dhe të deputetëve të rriten të fundit, pasi tu jetë rritur të gjitha kategorive që përfshihen në projektligj. ‘Kështu që ky është...

Kuvendi miraton rritjen e pagave për deputetët e ministrat, Rama nuk merr pjesë në votim

para një jave - FaxWeb

Kuvendi ka miratua me 97 vota pro projektligjin sa i takon rritjes së pagave ndërsa 3 kanë votuar kundër. Sakaq kryeministri Edi Rama nuk ka marrë pjesë në votim Nga ky ligj përfitojnë 130 mijë të punësuar...

Votohet në Kuvend projekt-ligji për pagat dhe shpërblimet

para një jave - Euronews

Është votuar në Kuvend projekt ligji për pagat dhe shpërblimet. Elektronikisht votuan 97 deputetë pro, 3 deputetë kundër dhe asnjë abstenim. Ministrja Delina Ibrahimaj bëri prezantimin e reformës e rritjes...

Miratohet në Kuvendin shqiptar ligji për rritjen e pagave

para një jave - Arbresh

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 97 vota pro, 2 kundë projektligjin për rritjen e pagave të punonjësve të administratës, ku përfshihen edhe funksionarët e lartë shtetërorë, nga presidenti, te kryeministri,...

Pagat e administratës sot në Kuvend, pritet të votohet rritja edhe për deputetët e ministrat

para një jave - ABC News

Në fokus të seancës së sotme plenare në Kuvend do të jetë diskutimi dhe votimi i projektligjit që parashikon rritjen e pagave për administratën publike, përfshirë deputetët dhe ministrat. Drita jeshile...

Berisha kundër rritjes së pagave: Nuk do ta votojmë projektligjin!

para një jave - Java News

Sali Berisha tha se ai dhe deputetët që e përkrahin nuk do ta votojnë projektligjin për rritjen e rrogave. Sipas Berishës akti i parë duhet të jetë rritja e minimumit jetik që të jetë 200 euro. ‘Pasi mashtroi...

“Kemi bërë lajthitje me Drejtësinë”, Rama: Jam kundër dhe nuk e votoj këtë pikë të ligjit për pagat…

para një jave - Java News

Duke argumentuar rritjen e pagave, kryeministri Edi Rama ka pranuar lajthitjen, siç e cilësoi ai që është bërë me pagat në sistemin e drejtësisë. Nga foltorja e Kuvendit, kreu i qeverisë theksoi se kjo...

Rama sfidon opozitën: Hipokrizi e madhe që doni të çoni rrogën tuaj në jetimore! Vendosni pagë minimale për deputetët e ministrat

para një jave - Lexo

Kreu i qeverisë e ka cilësuar hipokrizi premtimin e deputetit të opozitës Dashnor Sula që thotë se shtesën e pagës do e çoje për Shoqatën e jetimëve në Peqin. Në përgjigje të tij, Rama i ka sfiduar duke...

“Hipokrizi e madhe që doni të çoni rrogën tuaj në jetimore”, Rama: S’mund të kemi prokurorë që paguhen më shumë se Presidenti

para një jave - Java News

Kreu i qeverisë e ka cilësuar hipokrizi premtimin e deputetit të opozitës Dashnor Sula që thotë se shtesën e pagës do e çoje për Shoqatën e jetimëve në Peqin. Në përgjigje të tij, Rama i ka sfiduar duke...

Sot në Kuvend votohet projektligji për rritjen e pagave të qeverisë, deputetëve dhe administratës

para një jave - Gazeta Express

Ditën e sotme Kuvendi do të zhvilloje senacë plenare, ku pritet të miratohen ligjet për reformën e pagave, që parashikon rritje të pagave për Presidentin, kryeministrin, ministrat, deputetët dhe nëpunësit...

Pabarazia e pagave, mësuesit e mjekët 0% rritje reale, deputetët deri 90%

para një jave - NOA

Reforma e re e pagave rriti më tej pabarazinë këtë vit buxhetor. Punonjësve në shërbimet themelore të vendit, mësuesit, mjekët dhe infermierët dhe trupa policore në terren paga iu rrit vetëm 7 për qind,...

Sula: Shtesa e pagës që përfitoj si deputet do të shkojë për jetimët në Peqin

para një jave - Java News

Deputeti i PD-së, Dashnor Sula thotë se shtesën e rritur të pagës që përfiton si deputet i Parlamentit të Shqipërisë, do ta dhurojë për Shoqatën e Jetimëve në qytetin e Peqinit. Dashnor Sula: Kam marrë...

Parlamenti pritet të miratojë sot rritjen e rrogave për deputetët dhe 120 mijë punojës të administratës

para një jave - NOA

Tiranë- Parlamenti pritet te miratoje sot dy projektligje, që janë pjesë e reformës së pagave, më e madhja që do të aplikohet deri më sot. Behet fjalë për rritjen e pagave të të gjithë administratës publike,...

Rritja e pagave për 120 mijë punonjës të administratës, Kuvendi miraton sot...

para një jave - BalkanWeb

Parlamenti pritet te miratoje sot dy projektligje, që janë pjesë e reformës së pagave, më e madhja që do të aplikohet deri më sot. Behet fjalë për rritjen e pagave të të gjithë administratës publike, ku...

“Ky parlament qëndron mbi krimin”, Berisha për rritjen e pagave për deputetët: Unë nuk e votojë kurrë këtë ligj të tmerrshëm

para një jave - FaxWeb

Ish kryeministri Berisha ka folur në Kuvend ku u shpreh kundër prjektligjit për rritjen e pagave për deputetët. Ai e cilësoi akt të turpshëm dyfishimin e rrogave për zyrtarët e lartë, teksa tha se pagat...

Berisha kundër rritjes së pagave: Po dyfishoni rrogat tuaja, qytetarëve po ia ulni

para një jave - Euronews

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh kundër rritjes së pagave të deputetëve dhe ministrave. Nga foltorja e Kuvendit Berisha tha se projektligji i qeverisë që pritet të kalojë sot në parlament është një...

Rritja e pagave për 120 mijë punonjës të administratës, Kuvendi miraton sot dy projektligje

para një jave - Bota Sot

Parlamenti pritet te miratoje sot dy projektligje, që janë pjesë e reformës së pagave, më e madhja që do të aplikohet deri më sot. Behet fjalë për rritjen e pagave të të gjithë administratës publike, ku...

Nga administrata te ministrat dhe deputetët, Parlamenti miraton sot rritjen e pagave. Çfarë parashikojnë dy projektligjet

para një jave - Panorama

Parlamenti pritet te miratoje sot dy projektligje që parashikojnë rritjen e pagave. Behet fjalë për rritjen e pagave të të gjithë administratës publike, ku përfshihet qeveria qendrore dhe ajo lokale. Ne...

Rritja e pagës mesatare / Ibrahimaj: Përfitojnë 130 mijë punonjës administrate!

para një jave - Java News

Në Kuvendin e Shqipërisë po diskutohet projektligji “Për kompetencat për caktimin e pagave, trajtimeve financiare dhe përfitimeve të punësuarve ne institucionet e administratës publike, si dhe të pagës...

Thellohet pabarazia e pagave, mësuesit e mjekët 0% rritje reale, deputetët deri 90%

para një jave - Panorama

Reforma e re e pagave rriti më tej pabarazinë këtë vit buxhetor. Punonjësve në shërbimet themelore të vendit, mësuesit, mjekët dhe infermierët dhe trupa policore në terren paga iu rrit vetëm 7 për qind,...

Rama kundër maxhorancës për rritjen e pagave të deputetëve e ministrave, sfidë opozitës: Hajde vendosim pagën minimale, lërini jetimoret!

para një jave - ACTV

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit, ka sfiduar deputetët e opozitës të cilët deklaruan se rritja e pagës së tyre është e pajustifikueshme dhe tepër e lartë. Ai tha se rritja është bërë në bazë...

Ministrja Ibrahimaj në Kuvend: Reforma që sjellim sot i vë kapakun rritjes së pagave! Efekti financiar shkon 39 miliard lekë

para një jave - Lexo

Në Kuvend, ministrja e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj ka bërë prezantim të reformës së rritjes së pagave duke thënë se efekti financiar do të jetë 39 miliard lekë. “Reforma që sjellim sot do t’i vërë kapakun...

Sot Kuvend, votohet projektligji për rritjen e pagave të qeverisë, deputetëve dhe administratës

para një jave - Albeu

Sot Kuvendi do të zhvilloje senacë plenare, ku pritet të miratohen ligjet për reformën e pagave, që parashikon rritje të pagave për Presidentin, kryeministrin, ministrat, deputetët dhe nëpunësit e administratës...

Dyfishimi i pagave të deputetëve dhe ministrave, Berisha zbulon votën kundër: Pro rritjes, por të nisë nga minimumi jetik

para një jave - FaxWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar votën kundër të deputetëve që ai përfaqëson në lidhje me projektligjin për rritjen e pagave për disa kategori të administratës, përfshirë dhe vetë ligjvënësit....

Pagat/ Berisha: Procesi të fillonte me vendosjen e minimumit jetik prej 200 €

para një jave - Euronews

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi rritjen e pagave të deputetëve dhe ministrave duke e cilësuar si farsë të turpshme dhe cinike. Në një deklaratë për mediat, Berisha tha se fillimisht duhet të vendosej...

Rritja e pagave të deputetëve, Rama: Unë do votoj kundër, por 1 votë kam

para një jave - Euronews

Kryeministri Edi Rama tha në seancën plenare të kësaj të enjteje se është shumë krenarë për arritjen e reformës së rritjes së pagave. Megjithatë ai tha se kjo rritje nuk duhej bërë menjëherë, por në momentin...

‘Vdeksha unë për ty’, Rama batuta me Dash Sulën për rritjen e pagave të deputetëve: Do i çosh lekët jetimëve ti! Ju sfidoj të marrim pagë minimale

para një jave - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me deputetin e PD-së Dash Sula, i cili u shpreh kundër rritjes së pagës së deputetëve në një raport dyfish me punonjë të tjerë të administratës apo sektorit publik. Rama...

Rama sfidon opozitën: Hajde ti lëmë deputetët me pagë minimale

para një jave - Euronews

Kryeministri Rama tha në seancën e sotme plenare se rritja e pagave bëhet në bazë të një piramide pagash dhe jo sipas qejfit. Ai tha se një mësues nuk mund ta ketë kurrë një pagë më të lartë se Presidenti...

Rritja e pagave për ministrat e deputetët/ Rama: E pamoralshme, nuk do e votoj!

para një jave - TvNews

Kryeministri Edi Rama i ka qendruar deklaratës së tij duke theksuar se pagat e ministrave dhe deputetëve duhet të jenë të fundit që rriten. Gjatë diskutimeve për projektligjin e rritjes së pagave për administratën...

Rritja e pagave të deputetëve, Dashnor Sula: Na bën të urryer para shqiptarëve, rritja ime do të shkojë për Shoqatën e Jetimëve në Peqin

para një jave - FaxWeb

Ditën e sotme në Kuvend po dioskutohet rreth rritjes së pagave për deputetët dhe pushtetarët e lartë. Mes diskutimeve ka replikuar me tone të ashpra edhe deputeti demokrat Dashnor Sula i cili u shpreh...

Premton Sula: Rritja e pagës time do të shkoj për Shoqatën e Jetimëve në Peqin

para një jave - Euronews

Deputeti Dashnor Sula, ka marrë fjalën në Kuvend, ku foli për rritjen e pagave të deputetëve që është në rend dite sot në Parlament. Ai theksoi se është kundër rritjes së pageve të deputetëve në një shifër...

Rritja e pagave për 120 mijë punonjës të administratës, Kuvendi miraton sot dy projektligje

para një jave - Lexo

Parlamenti pritet te miratoje sot dy projektligje, që janë pjesë e reformës së pagave, më e madhja që do të aplikohet deri më sot. Behet fjalë për rritjen e pagave të të gjithë administratës publike, ku...

Rritja e pagave, Ibrahimaj: Synojmë përmirësimin e hierarkisë në administrata

para një jave - Euronews

Ministrja e financave Delina Ibrahimaj tha para Kuvendit se është e privilegjuar nga reforma e cila po sjell rritjen e pagave. Në seancën e sotme plenare, kur pritet të diskutohet votimi i projektligjit...

“Nga rritja e pagave nuk përfitojnë vetëm deputetët e ministrat “

para një jave - Java News

Milva Ekonomi, ministre e Shtetit për Standardet dhe Shërbimet, e ftuar në “A2Business” nga Aurora Sulçe foli për vendimin më të fundit të qeverisë shqiptare për rritjen e pagave. Sipas Ekonomit, kur bëhet...

“Mos u ngopshi”- Lëvizja Bashkë protestë kundër rritjes së pagave të deputetëve

para një jave - Euronews

Aktivistët e Lëvizjes Bashkë mbajtën këtë të enjte një protestë në ambientet e jashtme të parlamentit, ku kundërshtuan rritjen e pagës së deputetëve dhe kërkuan miratimin e minimumit jetik. Kryetari i...

‘Kemi paguar 3 palë deputetë nga viti 2017’, Musai në Fax News: Një fëmijë jetim merr 110 mijë lekë të vjetra

para një jave - FaxWeb

Në seancën e sotme në Kuvend pritet që të miratohet dyfishimi i pagës së deputetëve, ministrave, kryeministrit dhe kryetares së Kuvendit. I ftuar në studion e lajmeve të Fax News, drejtori i gazetës Telegraf,...

Mos u merrni me rritjen e pagave/ Zbulohen të ardhurat e vërteta që deputetët marrin nga Buxheti i Shtetit

para një jave - FaxWeb

Buxheti, çiflig privat: Kështu e kanë hartuar e votuar deputetët ligjin për privilegjet e tyre financiare; Nga 1.5 mln lekë, deputetet i rriten rrogat e tyre në 3 milion lekë, dhe kur mbarojnë mandatin,...

Shqipëri / Rritja e pagave për 120 mijë punonjës të administratës, Kuvendi miraton sot dy projektligje

para një jave - Populli

Parlamenti pritet te miratoje sot dy projektligje, që janë pjesë e reformës së pagave, më e madhja që do të aplikohet deri më sot. Behet fjalë për rritjen e pagave të të gjithë administratës publike, ku...

Sot Kuvend! Deputetët dhe Ministrat diskutojnë projektligjin për rritjen e pagave të tyre

para një jave - FaxWeb

Ditën e sotme pritet të mblidhet Kuvendi. Deputetët dhe ministrat do të mbildhen në orën 10:00 në sallën plenare për të diskutuar dhe miratuar disa projektligje që janë në rend të ditës. Në fokus do të...

Berisha: Jo paga të rritura deputetëve! Betejë në kuvend, të nisë më minimumin jetik

para një jave - Top Channel

Sali Berisha ju ngriu buzëqeshjen deputetëve të tij, të cilët një ditë me parë kishin votuar pro rritjes së pagës së tyre. “ Ne do bëjmë në parlament një betejë të fuqishme për të mos filluar nga rritja...

Berisha del kundër rritjes së pagave për deputetët: Të rritet minimumi jetik!

para një jave - NOA

Sali Berisha ju ngriu buzëqeshjen deputetëve të tij, të cilët një ditë me parë kishin votuar pro rritjes së pagës së tyre. “Ne do bëjmë në parlament një betejë të fuqishme për të mos filluar nga rritja...

Shehu: Rama ka 10 vjet që nuk rrit pagat, tani po vazhdon lojën elektorale

para një jave - Zhurnal

Kuvendi do të miratojë nesër rritjen e pagave për ministrat, deputetët, kryeministrin dhe presidentin. Por nga rritja e pagës, kanë përfituar edhe punonjësit e administratës, që për ekspertin e ekonomisë...

Sherefedin Shehu: Rama ka 10 vjet që nuk rrit pagat, tani po vazhdon lojën elektorale

para një jave - Vizion Plus

Kuvendi do të miratojë nesër rritjen e pagave për ministrat, deputetët, kryeministrin dhe presidentin. Por nga rritja e pagës, kanë përfituar edhe punonjësit e administratës, që për ekspertin e ekonomisë...

Dhanë konsensus në Kuvend/ Berisha del kundër deputetëve të tij, ja çfarë do kërkojë për rritjen e pagave. Tërhiqet nga…!

para një jave - Java News

Sali Berisha ju ngriu buzëqeshjen deputetëve të tij, të cilët një ditë me parë kishin votuar pro rritjes së pagës së tyre. “Ne do bëjmë në parlament një betejë të fuqishme për të mos filluar nga rritja...

Rritja e pagave, Ibrahimaj: Vendim i deputetëve

para një jave - Klan

Rritja e pagave, Ibrahimaj: Vendim i deputetëve Ministrja e Financave: Nuk ndikohet buxheti nga rritja e pagave të kabinetit të qeverisë dhe ligjvënësve se janë një numër i vogël Ministrja e Financave,...

VIDEO-SYRI TV/ Deputetët dyfishojnë rrogat e tyre, qytetarët: Nuk i meritojnë

para një jave - Syri

Qytetarët duket se nuk e kanë mirëpritur dyfishimin e pagave të deputetëve, ministrave, kryetarit të kuvendit dhe kryeministrit. Të pyetur nga Syri TV ata shprehen se një rritje e tillë rritje është e...

Çështja e rrogave, Berisha: Hapi i parë duhet të fillojë me vendosjen e min...

para një jave - BalkanWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat u ndal tek çështja e pagave. Berisha tha se hapi i parë drejt rritjes së rrogave duhet të fillojë me vendosjen e minimumit jetik prej 200 eurosh...

Ministrja e Financave: Ja çfarë do të ndodhë me rritjen e pagave. Sa do marrin deputetët, ministrat…!

para një jave - Java News

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka folur për rritjen e pagave të deputetëve dhe politikanëve. E pyetur nëse ishte dakord me koeficentët e pagave të miratuara për deputetët dhe kabinetin qeveritar...

Sherefedin Shehu: Rama ka 10 vjet që nuk rrit pagat, tani po vazhdon lojën elektorale

para një jave - TvNews

Kuvendi do të miratojë nesër rritjen e pagave për ministrat, deputetët, kryeministrin dhe presidentin. Por nga rritja e pagës, kanë përfituar edhe punonjësit e administratës, që për ekspertin e ekonomisë...

Rritja e rrogave, Sali Berisha: Betejë në Parlament për të vendosur minimumin jetik 200 Euro

para një jave - Klan

Rritja e rrogave, Sali Berisha: Betejë në Parlament për të vendosur minimumin jetik 200 Euro Nesër pritet që në Parlament të diskutohet dhe votohet projektligji për rritjen e rrogave për të gjitha kategoritë,...

Mashtrimi me rritjen e pagave/ Mësuesit, mjekët, infermierët zero rritje, ministrat deri në 90%

para një jave - Syri

Nga Monitor.al Reforma e re e pagave rriti me tej pabarazinë këtë vit buxhetor, teksa punonjësve në shërbimet themelore të vendit, mësuesit, mjekët dhe infermierët dhe trupa policore në terren morën vetëm...

VIDEO/ Berisha: Hapi i parë drejt rritjes së rrogave duhet të fillojë me vendosjen e minimumit jetik prej 200 eurosh

para një jave - Syri

Gjatë fjalës së tij në grupin parlamentar, kryetari i PD-së, Sali Berisha foli edhe për rritjen e rrogave, duke u shprehur se, hapi i parë dhe prioritet do të jetë vendosja e minimumit jetik. ‘Tani kam...

Rritja e pagave për 120 mijë punonjës të administratës, të enjten Kuvendi miraton dy projektligje

para një jave - Vizion Plus

Parlamenti pritet te miratoje neser dy projektligje, qe jane pjese e reformes se pagave, me e madhja qe do te aplikohet deri me sot. Behet fjale per rritjen e pagave te te gjithe administrates publike,...

Reforma e pagave thellon pabarazinë, mësuesit, mjekët dhe infermierët rritj...

para një jave - BalkanWeb

Reforma e re e pagave rriti me tej pabarazinë këtë vit buxhetor, teksa punonjësve në shërbimet themelore të vendit, mësuesit, mjekët dhe infermierët dhe trupa policore në terren morën vetëm 7 për qind...

Reforma e pagave thellon pabarazinë, mësuesit, mjekët dhe infermierët rritje reale 0%, deputetët dhe ministrat deri në 90%

para një jave - Shekulli

Publikuar më 24.05.2023 nga shekulli_admin Reforma e re e pagave rriti me tej pabarazinë këtë vit buxhetor, teksa punonjësve në shërbimet themelore të vendit, mësuesit, mjekët dhe infermierët dhe trupa...

Reforma e pagave thellon pabarazinë, mësuesit, mjekët dhe infermierët rritje reale 0%, deputetët dhe ministrat deri në 90%

para një jave - Ora news

Reforma e re e pagave rriti me tej pabarazinë këtë vit buxhetor, teksa punonjësve në shërbimet themelore të vendit, mësuesit, mjekët dhe infermierët dhe trupa policore në terren morën vetëm 7 për qind...

Reforma e pagave thellon pabarazinë, mësuesit, mjekët dhe infermierët rritje reale 0%, deputetët dhe ministrat deri në 90%

para një jave - Panorama

Reforma e re e pagave rriti me tej pabarazinë këtë vit buxhetor, teksa punonjësve në shërbimet themelore të vendit, mësuesit, mjekët dhe infermierët dhe trupa policore në terren morën vetëm 7 për qind...

Berisha: Hapi i parë drejt rritjes së rrogave duhet të fillojë me vendosjen e minimumit jetik prej 200 eurosh

para një jave - Syri

Gjatë fjalës së tij në grupin parlamentar, kryetari i PD-së, Sali Berisha foli edhe për rritjen e rrogave, duke u shprehur se, hapi i parë dhe prioritet do të jetë vendosja e minimumit jetik. ‘Tani kam...

Debati për rritjen e rrogave të ligjvënësve, deputeti i PD tregon sa e ka r...

para një jave - BalkanWeb

Një ditë më parë në Komisionin e Ekonomisë u vendos që të rritej paga për deputetët dhe ministrat. Për këtë deputeti i PD, Arbi Agalliu tha se nga ana e kryeministrit është përdorur si element populist...

Pse i dyfishuat pagat tuaja? Deputeti i PD përgjigjet në “Panorama TV”: Nuk e kam kompleks, ja sa është rroga ime! Ajo që Rama përdori si element populist është…

para një jave - Panorama

Një ditë më parë në Komisionin e Ekonomisë u vendos që të rritej paga për deputetët dhe ministrat. Për këtë deputeti i PD, Arbi Agalliu tha se nga ana e kryeministrit është përdorur si element populist...

Reforma e pagave thellon pabarazinë, mësuesit, mjekët dhe infermierët rritje reale 0%, deputetët dhe ministrat deri në 90%

para një jave - FaxWeb

Reforma e re e pagave rriti me tej pabarazinë këtë vit buxhetor, teksa punonjësve në shërbimet themelore të vendit, mësuesit, mjekët dhe infermierët dhe trupa policore në terren morën vetëm 7 për qind...

Dyfishimi i pagës së deputetëve dhe ministrave, ankohen pensionistët: Unë 170 mijë lekë marr o burri i dheut, u biem në qafë fëmijëve

para një jave - FaxWeb

Ditën e djeshme mazhoranca dhe opozita ranë në një mendje për të rritur pagat e deputetëve, ministrave, kryeministrit dhe kryetares së Kuvendit, në mënyrë të ndjeshme, për të mos thënë duke i dyfishuar....

Rritja e pagave për deputetët, Sali Berisha: Betejë në Parlament për të vendosur minimumin jetik 200 Euro

para një jave - FaxWeb

Nesër pritet që në Parlament të diskutohet dhe votohet projektligji për rritjen e rrogave për të gjitha kategoritë, përfshirë këtu edhe ministrat e deputetët të cilët një ditë më parë në Komisionin e Ekonomisë...

Dyfishimi i pagës së deputetëve dhe ministrave, ankohen pensionistët: Unë 170 mijë lekë marr o burri i dheut, i bjemë në qafë fëmijëve

para një jave - FaxWeb

Ditën e djeshme mazhoranca dhe opozita ranë në një mendje për të rritur pagat e deputetëve, ministrave, kryeministrit dhe kryetares së Kuvendit, në mënyrë të ndjeshme, për të mos thënë duke i dyfishuar....

Farsa e neveritshme me ligjin për rritjen e pagave të zyrtarëve të lartë

para një jave - Syri

Nga Klodian Tomorri Ajo që ndodhi në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë me ligjin e pagave ishte një farsë. E pështirë madje. Në fakt teatri ka nisur javë më parë. Atëhere kur qeveria paraqiti ligjin...

Farsa e neveritshme me ligjin për rritjen e pagave të zyrtarëve më të lartë

para një jave - Syri

Nga Klodian Tomorri Ajo që ndodhi në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë me ligjin e pagave ishte një farsë. E pështirë madje. Në fakt teatri ka nisur javë më parë. Atëhere kur qeveria paraqiti ligjin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK