Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të zbatohet shpejt

para 2 dite - ATV Live

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy në Beograd: S’duhet të kalojë një vit për ta kuptuar si të krijohet Asociacioni

para 2 dite - Gazeta Express

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha të enjten në Beograd se nuk është në dobi të asnjë vendi të mbështesë regjimin e Vladimir Putinit dhe Serbia duhet të harmonizohet me perëndimin në qasjen ndaj Rusisë....

Nga Prishtina gazetari serb ofendon Vuçiqin: Është një m** i madh me lula

para 2 dite - Bota Sot

Gazetari serb nga Kosova, Branislav Kërstiq është treguar i ashpër me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, duke e quajtur “m** të madh me lula”. Shpërthimi i Kërstiqit erdhi pas deklaratës së tij se derisa...

Senatori Murphy në Beograd: S’duhet të kalojë një vit për ta kuptuar si të krijohet Asociacioni

para 2 dite - Indeks online

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha të enjten në Beograd se nuk është në dobi të asnjë vendi të mbështesë regjimin e Vladimir Putinit dhe Serbia duhet të harmonizohet me perëndimin në qasjen ndaj Rusisë....

Murphy në Beograd: S’duhet të kalojë një vit për ta kuptuar si të krijohet Asociacioni

para 2 dite - OraInfo

Senatori Murphy në Beograd: S’duhet të kalojë një vit për ta kuptuar si të krijohet Asociacioni. Senatori amerikan, Chris Murphy, tha të enjten në Beograd se nuk është në dobi të asnjë vendi të mbështesë...

Senatori Murphy: Të zbatohet shpejt marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 dite - Ora news

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Murphy: Serbia duhet të qëndrojë përkrah SHBA-së dhe BE-së e jo Rusisë

para 2 dite - Zhurnal

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha të enjten në Beograd se nuk është në dobi të asnjë vendi të mbështesë regjimin e Vladimir Putinit dhe Serbia duhet të harmonizohet me perëndimin në qasjen ndaj Rusisë....

Murphy: Serbia duhet të qëndrojë përkrah SHBA-së dhe BE-së e jo Rusisë

para 2 dite - Vizion Plus

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha të enjten në Beograd se nuk është në dobi të asnjë vendi të mbështesë regjimin e Vladimir Putinit dhe Serbia duhet të harmonizohet me perëndimin në qasjen ndaj Rusisë....

Nga Prishtina gazetari serb ofendon Vuçiqin: Është një m** i madh me lula

para 2 dite - GazetaBlic

Gazetari serb nga Kosova është treguar i ashpër me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, duke e quajtur “m** të madh me lula”. Shpërthimi i Kërstiqit në Politiko erdhi pas deklaratës së tij se derisa Vuçiqi...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë “duhet të zbatohet shpejt”

para 2 dite - Kallxo

Senatori amerikan Chris Murphy ka thënë të enjten në Beograd se Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja palët....

Vuçiç me senatorët amerikanë: Serbia e orientuar për bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në

para 2 dite - ABC News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka pritur sot senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters dhe në bisedë ka theksuar se Serbia është e përkushtuar për zhvillimin e bashkëpunimit më të ngushtë...

Murphy: Serbia duhet të qëndrojë përkrah SHBA-së dhe BE-së e jo Rusisë

para 2 dite - Zëri i Amerikës

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha të enjten në Beograd se nuk është në dobi të asnjë vendi të mbështesë regjimin e Vladimir Putinit dhe Serbia duhet të harmonizohet me perëndimin në qasjen ndaj Rusisë....

Senatori Murphy në Beograd: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të zbatohet shpejt

para 2 dite - RTV 21

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 3 dite - TV21

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 2 dite - Klan

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt” Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 3 dite - Top Channel

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 2 dite - Koha.mk

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 2 dite - Tetova Sot

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Dialogu Prishtinë-Beograd, SHBA e prerë: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbis...

para 3 dite - BalkanWeb

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Zemaj: Nuk mund t’i besojmë Kurtit në dialog me Serbinë

para 3 dite - GazetaBlic

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka thënë se kryeministrit Albin Kurti nuk mund t’i besohet në raport me dialogun Kosovë – Serbi. Zemaj e akuzoi Kurtin se i ka shkelur të gjitha parimet e tij që i kishte...

Senatori amerikan: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të zbatohet shpejt. Është një hap përpara për të dyja palët

para 3 dite - Panorama

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy në Beograd: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të zbatohet shpejt

para 3 dite - Zeri

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 3 dite - Bota Sot

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 3 dite - Evropa e Lirë

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 3 dite - ABC News

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Murphy: Kosova dhe Serbia të jenë krenare për marrëveshjen e Ohrit, të formohet Asociacioni

para 3 dite - Syri.net Kosova

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha sot në Beograd se Serbia dhe Kosova duhet të jenë krenare për Marrëveshjen e Ohrit dhe se mënyra më e mirë për zgjidhjen e të gjitha problemeve është zbatimi i saj...

Murphy: Kosova dhe Serbia të jenë krenare për marrëveshjen e Ohrit, Asociacioni duhet të formohet

para 3 dite - Indeks online

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha sot në Beograd se Serbia dhe Kosova duhet të jenë krenare për Marrëveshjen e Ohrit dhe se mënyra më e mirë për zgjidhjen e të gjitha problemeve është zbatimi i saj...

Zemaj: Nuk mund t’i besojmë Kurtit në dialog me Serbinë

para 3 dite - Indeks online

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka thënë se kryeministrit Albin Kurti nuk mund t’i besohet në raport me dialogun Kosovë – Serbi. Zemaj e akuzoi Kurtin se i ka shkelur të gjitha parimet e tij që i kishte...

Murphy: Kosova dhe Serbia të jenë krenare për marrëveshjen e Ohrit, Asociacioni duhet të formohet

para 3 dite - Reporteri

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha sot në Beograd se Serbia dhe Kosova duhet të jenë krenare për Marrëveshjen e Ohrit dhe se mënyra më e mirë për zgjidhjen e të gjitha problemeve është zbatimi i saj...

Zemaj: Nuk mund t’i besojmë Kurtit në dialog me Serbinë

para 3 dite - Bota Sot

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka thënë se kryeministrit Albin Kurti nuk mund t’i besohet në raport me dialogun Kosovë – Serbi. Zemaj e akuzoi Kurtin se i ka shkelur të gjitha parimet e tij që i kishte...

Zemaj: Nuk mund t’i besojmë Kurtit në dialog me Serbinë

para 3 dite - GazetaBlic

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka thënë se kryeministrit Albin Kurti nuk mund t’i besohet në raport me dialogun Kosovë – Serbi. Zemaj e akuzoi Kurtin se i ka shkelur të gjitha parimet e tij që i kishte...

Senatori Murphy në Beograd: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të zbatohet shpejt

para 2 dite - Shenja

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

“Është një m** i madh me lula” – gazetari serb shpërthen ndaj Vuçiqit

para 2 dite - Insajderi.org

Gazetari serb nga Kosova, Branislav Kërrstiq ka thënë se presidenti serb Aleksandar Vuçiq, është “m** i madh me lula”. Ky reagim i gazetari vije pas deklaratës së tij se derisa Vuçiqi të jetë në pushtet,...

Murphy: Serbia duhet të qëndrojë përkrah SHBA-së dhe BE-së e jo Rusisë

para 2 dite - TvNews

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha të enjten në Beograd se nuk është në dobi të asnjë vendi të mbështesë regjimin e Vladimir Putinit dhe Serbia duhet të harmonizohet me perëndimin në qasjen ndaj Rusisë....

Murphy: Kosova dhe Serbia të jenë krenare për marrëveshjen e Ohrit, Asociacioni duhet të formohet

para 3 dite - GazetaBlic

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha sot në Beograd se Serbia dhe Kosova duhet të jenë krenare për Marrëveshjen e Ohrit dhe se mënyra më e mirë për zgjidhjen e të gjitha problemeve është zbatimi i saj...

Senatori Murphy në Beograd: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të zbatohet shpejt

para 2 dite - Lajmi.net

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Nga Prishtina gazetari serb ofendon Vuçiqin: Është një m** i madh me lula

para 2 dite - Gazeta10

Gazetari serb nga Kosova është treguar i ashpër me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, duke e quajtur “m** të madh me lula”. Shpërthimi i Kërstiqit në Politiko erdhi pas deklaratës së tij se derisa Vuçiqi...

Murphy për takimin me Vuçiqin: Diskutuam për Kosovën, kemi pajtime edhe mospajtime

para 3 dite - Syri.net Kosova

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters gjatë vizitës së tyre zyrtare në Serbi janë takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Senatori Murphy ka shkruar pas këtij takimi, duke njoftuar se...

Murphy: Kosova dhe Serbia të jenë krenare për marrëveshjen e Ohrit, Asociacioni duhet të formohet

para 3 dite - GazetaBlic

Senatori amerikan, Chris Murphy, tha sot në Beograd se Serbia dhe Kosova duhet të jenë krenare për Marrëveshjen e Ohrit dhe se mënyra më e mirë për zgjidhjen e të gjitha problemeve është zbatimi i saj...

Senatori Murphy në Beograd: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të zbatohet shpejt

para 3 dite - Infokusi

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 2 dite - FaxWeb

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Murphy për takimin me Vuçiqin: Diskutuam për Kosovën… kemi edhe pajtime edhe mospajtime

para 3 dite - Gazeta Express

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters gjatë vizitës së tyre zyrtare në Serbi janë takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Senatori Murphy ka shkruar pas këtij takimi, duke njoftuar se...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 2 dite - Shqip

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Zemaj: Nuk mund t’i besojmë Kurtit në dialog me Serbinë

para 2 dite - Fakti Ditor

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka thënë se kryeministrit Albin Kurti nuk mund t’i besohet në raport me dialogun Kosovë – Serbi. Zemaj e akuzoi Kurtin se i ka shkelur të gjitha parimet e tij që i kishte...

Senatori amerikan: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 2 dite - Insajderi.org

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Murphy për takimin me Vuçiqin: Diskutuam për Kosovën… kemi edhe pajtime edhe mospajtime

para 3 dite - GazetaBlic

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters gjatë vizitës së tyre zyrtare në Serbi janë takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Senatori Murphy ka shkruar pas këtij takimi, duke njoftuar se...

Murphy pas takimit me Vuçiqin: Diskutuam për Kosovën, kemi pajtime dhe mospajtime

para 3 dite - Bota Sot

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters gjatë vizitës së tyre zyrtare në Serbi janë takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Senatori Murphy ka shkruar pas këtij takimi, duke njoftuar se...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 2 dite - Dukagjini

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Senatori Murphy në Beograd: Marrëveshja Kosovë – Serbi duhet të zbatohet shpejtë

para 2 dite - Gazeta10

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Vuçiç, “bisedë të hapur” me senatorët amerikanë për Kosovën dhe raportet me SHBA

para 3 dite - Top Channel

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiç tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Vuçiq, “bisedë të hapur” me senatorët amerikanë për Kosovën dhe raportet me SHBA

para 3 dite - TV21

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiq tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Zemaj: Nuk mund t’i besojmë Kurtit në dialog me Serbinë

para 3 dite - Epoka e Re

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka thënë se kryeministrit Albin Kurti nuk mund t’i besohet në raport me dialogun Kosovë – Serbi. Zemaj e akuzoi Kurtin se i ka shkelur të gjitha parimet e tij që i kishte...

Senatori Amerikan Murphy nga Beogradi: Kosova ta themelojë Asociacionin por edhe Serbia t’i përmbushë obligimet

para 3 dite - Gazeta Metro

Senatori Amerikan Chris Murphy pas takimeve me presidentin serb Aleksandar Vucic dhe kryeministren serbe Ana Brnabic në konferencë për shtyp tha se shpreson se për Serbinë do të ishte më mirë të rreshtohej...

Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 3 dite - Top Shqip

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Vuçiqi në takim me senatorët amerikanë: Asociacioni është prioritet

para 3 dite - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pritur në takim senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters të enjten. Siç ka bërë të ditur Presidenca e Serbisë, Vuçiqi në takim ka folur për Asociacionin....

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, “duhet të zbatohet shpejt”

para 3 dite - Lajm

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja...

Vuçiq, “bisedë të hapur” me senatorët amerikanë për Kosovën dhe raportet me SHBA

para 3 dite - RTV 21

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiq tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

VUÇIQ, “BISEDË TË HAPUR” ME SENATORËT AMERIKANË PËR KOSOVËN DHE RAPORTET ME SHBA

para 3 dite - KDPolitik

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiq tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Murphy pas takimit me Vuçiqin: Diskutuam për Kosovën, kemi pajtime dhe mospajtime

para 3 dite - Lajmi.net

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters kanë qëndruar gjatë ditës së sotme në Beograd. Gjatë vizitës së tyre zyrtare në Serbi janë takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Senatori Murphy...

Vuçiç takon senatorët amerikanë në SHBA: Presim formimin e asociacionit

para 3 dite - Euronews

Për Serbinë mbetet prioritet formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Një fakt të tillë, presidenti serb Aleksandër Vuçiç ua ka bërë me dije dy senatorëve amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters...

Vuçiq, `bisedë të hapur` me senatorët amerikanë për Kosovën

para 3 dite - RTK

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiq tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Zemaj: Nuk mund t’i besojmë Kurtit në dialog me Serbinë

para 3 dite - Dukagjini

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka thënë se kryeministrit Albin Kurti nuk mund t’i besohet në raport me dialogun Kosovë – Serbi. Zemaj e akuzoi Kurtin se i ka shkelur të gjitha parimet e tij që i kishte...

Presidenti Vuçiç ‘bisedë të hapur’ me senatorët amerikanë për Kosovën dhe raportet me SHBA: Presim formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe

para 3 dite - Panorama

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiq tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Senatorët amerikanë nisin vizitat në Serbi, Vuçiq insiston në Asociacionin

para 3 dite - Reporteri

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters kanë nisur vizitën e tyre në Serbi, ku janë takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Në fokus të takimi ishte dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogrdit,...

Vuçiç, “bisedë të hapur” me senatorët amerikanë për Kosovën dhe raportet me SHBA

para 3 dite - Albeu

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiç tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Murphy pas takimit me Vuçiqin: Diskutuam për Kosovën, kemi pajtime dhe mospajtime

para 3 dite - Periskopi

Murphy pas takimit me Vuçiqin: Diskutuam për Kosovën, kemi pajtime dhe mospajtime 25 May, 17:00 Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters gjatë vizitës së tyre zyrtare në Serbi janë takuar me presidentin...

Senatorët amerikanë nisin vizitat në Serbi, Vuçiq ua kërkon Asociacionin

para 3 dite - Gazeta Express

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në vizitën e tyre zyrtare në rajon sot janë duke qëndruar në Serbi. Atje janë pritur nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin folën për marrëveshjen...

Vuçiq, "bisedë të hapur" me senatorët amerikanë për Kosovën dhe raportet me SHBA

para 3 dite - Evropa e Lirë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiq tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Vuçiq takon senatorët amerikanë: Zgjidhja për Asociacionin bazohet ekskluzivisht në marrëveshjen e Brukselit

para 3 dite - Klan Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se prioritet për Serbinë është formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Këtë deklaratë ai e bëri gjatë një takimi që pati me senatorët amerikanë Chris...

Vuçiqi takon senatorët amerikanë: Zgjidhja për Asociacionin bazohet ekskluzivisht në Marrëveshjen e Brukselit

para 3 dite - Zeri

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se prioritet për Serbinë është formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Këtë deklaratë ai e bëri gjatë një takimi që pati me senatorët amerikanë, Chris...

Vuçiq takon senatorët amerikanë: Ja ku bazohet ekskluzivisht zgjidhja për Asociacionin

para 3 dite - Bota Sot

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se prioritet për Serbinë është formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Këtë deklaratë ai e bëri gjatë një takimi që pati me senatorët amerikanë Chris...

Vuçiq takon senatorët amerikanë: Prioritet formimi i Asociacionit, siç është paraparë në Marrëveshjen e Brukselit

para 3 dite - Indeks online

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se prioritet për Serbinë është formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Këtë deklaratë ai e bëri gjatë një takimi që pati me senatorët amerikanë Chris...

Serbi, kryeministrja anulon takimin me senatorët amerikanë

para 3 dite - TV21

Kryeministrja serbe Ana Bernabiç ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Vuçeviqi u tha senatorëve amerikanë se Kosova nuk diskuton për Asociacionin

para 3 dite - Zeri

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviq, ka takuar dje delegacionin e Senatit Amerikan dhe senatorët Chris Murphy dhe Gary Peters, të cilët po vizitojnë rajonin e Ballkanit Perëndimor....

Vuçiç takon senatorët amerikanë: Prioritet, formimi i Asociacionit në komunat me shumicë serbe

para 3 dite - ABC News

Presidenti i Serbisë, Aleksandë Vuçiç takoi në Beograd dy senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters. Gjayë bisedës, Vuçiç falënderoi senatorët për përfshirjen e tyre në mbështetjen e dialogut me...

Vuçeviq iu tha senatorëve amerikanë se Kosova nuk diskuton për Asociacionin

para 3 dite - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviq, ka takuar dje delegacionin e Senatit Amerikan dhe senatorët Chris Murphy dhe Gary Peters, të cilët po vizitojnë rajonin e Ballkanit Perëndimor....

Vuçiq, “bisedë të hapur” me senatorët amerikanë për Kosovën dhe raportet me SHBA

para 3 dite - Top Shqip

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiq tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Vuçiq takon senatorët amerikanë: Zgjidhja për Asociacionin bazohet ekskluzivisht në marrëveshjen e Brukselit

para 3 dite - Lajmi.net

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se prioritet për Serbinë është formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Këtë deklaratë ai e bëri gjatë një takimi që pati me senatorët amerikanë Chris...

Vuçiq, “bisedë të hapur” me senatorët amerikanë për Kosovën dhe raportet me SHBA

para 3 dite - Infokusi

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiq tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Bërnabiq anulon takimet me senatorët amerikanë Murphy dhe Peters

para 3 dite - Syri.net Kosova

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Vuçiq takon senatorët amerikanë: Zgjidhja për Asociacionin bazohet ekskluzivisht në marrëveshjen e Brukselit

para 3 dite - Infokusi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se prioritet për Serbinë është formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Këtë deklaratë ai e bëri gjatë një takimi që pati me senatorët amerikanë Chris...

Kryeministrja serbe anulon takimin me senatorët amerikanë

para 3 dite - Syri

Kryeministrja serbe Ana Bernabiç ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Vuçiq: Prioritet i Serbisë është formimi i Asociacionit në Kosovë

para 3 dite - Shqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters. Pas takimit, Vuçiq, përmes një postimi në Instagram, tha se prioritet i Serbisë është themelimi i Asociacionit...

Bërnabiq anulon takimet me senatorët amerikanë Murphy dhe Peters, të dy ishin në Kosovë para dy ditësh

para 3 dite - Gazeta Express

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Vuçiqi pas takimit me senatorët amerikanë: Prioritet i Serbisë është formimi i Asociacionit në Kosovë

para 3 dite - Dukagjini

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, pas takimit me senatorët amerikanë ka thënë se prioritet i Serbisë është themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, duke theksuar se do të angazhohet...

Vuçiç, “bisedë të hapur” me senatorët amerikanë për Kosovën dhe raportet me SHBA

para 3 dite - Euronews

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiç tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Vuçiq, “bisedë të hapur” me senatorët amerikanë për Kosovën dhe raportet me SHBA

para 3 dite - Arbresh

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka zhvilluar “një bisedë të hapur” me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në Beograd më 25 maj. Vuçiq tha gjithashtu se ka theksuar se prioritet...

Bërnabiq anulon takimet me senatorët amerikanë Murphy dhe Peters, të dy ishin në Kosovë para dy ditësh

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Pas Kosovës, Senatorët amerikanë nisin vizitat në Serbi

para 3 dite - Shqip

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në vizitën e tyre zyrtare në rajon sot janë duke qëndruar në Serbi. Atje janë pritur nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin folën për marrëveshjen...

Senatorët amerikanë nisin vizitën në Serbi, Vuçiqi ua kërkon Asociacionin

para 3 dite - Epoka e Re

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në vizitën e tyre zyrtare në rajon sot janë duke qëndruar në Serbi. Atje janë pritur nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, me të cilin kanë folur për marrëveshjen...

Senatorët amerikanë nisin vizitat në Serbi, Vuçiqi ua kërkon Asociacionin

para 3 dite - Epoka e Re

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në vizitën e tyre zyrtare në rajon sot janë duke qëndruar në Serbi. Atje janë pritur nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, me të cilin kanë folur për marrëveshjen...

Vucic pret në takim senatorët amerikanë, ua kërkon Asociacionin

para 3 dite - Gazeta Metro

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters në vizitën e tyre zyrtare në rajon sot janë duke qëndruar në Serbi. Atje janë pritur nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin folën për marrëveshjen...

Vuçeviq u thotë senatorëve amerikanë se Serbia nuk pranon formimin e Asociacionit jashtë parimeve të dakorduara

para 3 dite - Periskopi

Vuçeviq u thotë senatorëve amerikanë se Serbia nuk pranon formimin e Asociacionit jashtë parimeve të dakorduara 25 May, 10:34 Zëvendëskryeministri serb dhe ministri i mbrojtjes, Millosh Vuçeviq, ka thënë...

Serbi, kryeministrja anulon takimin me senatorët amerikanë

para 3 dite - Top Shqip

Kryeministrja serbe Ana Bernabiç ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Vuçeviq – senatorëve amerikanë: Kosova nuk diskuton për Asociacionin

para 3 dite - Arbresh

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviq, ka takuar dje delegacionin e Senatit Amerikan dhe senatorët Chris Murphy dhe Gary Peters, të cilët po vizitojnë rajonin e Ballkanit Perëndimor....

Kryeministrja serbe anulon takimin me senatorët amerikanë

para 3 dite - Euronews

Kryeministrja serbe Ana Bernabiç ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Bërnabiqi anulon takimet me dy senatorët amerikanë që para dy ditësh ishin në Kosovë

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Bërnabiq anulon takimet me senatorët amerikanë Murphy dhe Peters

para 3 dite - Reporteri

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Bërnabiq anulon takimet me senatorët amerikanë Murphy dhe Peters

para 3 dite - Bota Sot

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Bërnabiq anulon takimet me senatorët amerikanë Murphy dhe Peters

para 3 dite - Indeks online

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Bërnabiq anulon takimet me senatorët amerikanë Murphy dhe Peters

para 3 dite - Gazeta10

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Bërnabiq anulon takimet me senatorët amerikanë Murphy dhe Peters

para 3 dite - Dukagjini

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka anuluar takimin me senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters që ishte planifikuar për mëngjesin e 25 majit, njoftoi Qeveria e Serbisë. Në njoftim thuhet se takimi...

Kryeministrja e Serbisë anulon takimin me dy senatorët amerikanë

para 3 dite - Gazeta Metro

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka anuluar takimin e saj me senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peter, transmeton Gazeta Metro. Kështu ka raportuar Danas, ku është shtuar se takimi i tyre...

Gjasa të vogla që Bërnabiq të takohet me senatorët amerikanë që ishin në Kosovë

para 3 dite - Dukagjini

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, nuk do t’i takojë senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters, të cilët para disa ditësh ishin në vizitë në Kosovë. Sipas disa burimeve të Portalit Dukagjini,...

Florim Zeqa: Rreziku real nga agresioni ushtarak i Serbisë!

para 4 dite - Bota Press

Shkaqet e moszbatimit të marrëveshjeve nga ana e Serbisë tashmë janë të qarta. Ajo, pra Serbia nuk është e kënaqur vetëm me themelimin e Asociacionit me kompetenca ekzekutive siq i garantojnë marrëveshjet...

Rreziku real nga agresioni ushtarak i Serbisë!

para 4 dite - Tetova Sot

Shkruan: Florim Zeqa 24.05.2023 Rreziku real nga agresioni ushtarak i Serbisë! Shkaqet e moszbatimit të marrëveshjeve nga ana e Serbisë tashmë janë të qarta. Ajo, pra Serbia nuk është e kënaqur vetëm me...

Rreziku real nga agresioni ushtarak i Serbisë!

para 4 dite - Bota Sot

Shkaqet e moszbatimit të marrëveshjeve nga ana e Serbisë tashmë janë të qarta. Ajo, pra Serbia nuk është e kënaqur vetëm me themelimin e Asociacionit me kompetenca ekzekutive siq i garantojnë marrëveshjet...

Chris Murphy dhe Gary Peters thonë se kryeministri Albin Kurti tani duhet të ndërmarrë hapa të vështirë në dialog me Serbinë

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Vizita e dy senatorëve amerikanë në Prishtinë, Chris Murphy dhe Gary Peters solli paralajmërimin se kryeministri Albin Kurti tani duhet të ndërmarrë hapa të vështirë në dialogun me Serbinë. Ata kanë treguar...

KURTI PAS TAKIMIT ME SENATORËT ARMERIKANË: E KEMI FUQIZUAR PARTNERITETIN DHE ALEANCËN ME SHBA-TË

para 5 dite - KDPolitik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot priti në takim me senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters, shkruan Syri.net Kosova. Takime si këto, sipas kryeministrit Kurti, dëshmojnë se Kosova e ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK