Kreshnik Spahiu flet për situatën në PD, ja lëvizjet që duhet të bëjë Lulzim Basha

para 2 dite - Bota Sot

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në “Now me Erla Mëhillin” kthimin e Lulzim Bashës në politikë 14 muaj pasi dha dorëheqjen. Sipas tij, Basha ka një sfidë shumë më të madhe se të bëhet kryetari i Partisë...

Opinion – Rishfaqet Lulzim Basha!

para 2 dite - Klan

Opinion – Rishfaqet Lulzim Basha! Autori: Blendi Fevziu 23:42 25/05/2023 #Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan Të ftuar:Berat Buzhala, Redi Shehu, Preç Zogaj, Marsela Karapanço....

Gazetarja: Basha, takime në heshtje prej 1 viti. Çfarë diskutuan sot krerët e degëve të PD-së

para 2 dite - Klan

Gazetarja: Basha, takime në heshtje prej 1 viti. Çfarë diskutuan sot krerët e degëve të PD-së I veshur me T-Shirt, me atlete dhe me një sfond të ri nga pas si asnjëherë më parë, Lulzim Basha u rikthye...

Bardhi: Berisha ja fali këshilltarët Ilir Metës

para 2 dite - Albeu

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, e ka quajtur skandaloz faktin që shumë prej këshilltarëve që fituan nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”, janë në fakt të Ilir Metës, por kanë...

Berisha: Gaz Bardhi nuk është i një kategorie si Basha dhe Alibeaj, këtë e vërtetoi fushata elektorale!

para 2 dite - Syri

Sali Berisha i ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri TV është shprehur se Bardhi dhe grupi tjetër i deputetëve përveç Bashës dhe Alibejat nuk kanë punuar kundër kandidatëve të primareve. Po ashtu Berisha...

E drejta morale dhe politike e rikthimit të Lulzim Bashës!

para 2 dite - Bota Sot

Karakteristikë tejet e rëndësishme e një lideri është të dijë të mirëmenaxhojë konfliktet në tërësi, e aq më tepër brenda grupit ku bën pjesë. Konflikti i krijuar në PD nga Sali Berisha për hallet e tij,...

Berisha: Gaz Bardhi nuk është i një kategorie si Basha dhe Alibej, këtë e vërtetoi fushata elektorale

para 2 dite - Syri

Sali Berisha i ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri TV është shprehur se Bardhi dhe grupi tjetër i deputetëve përveç Bashës dhe Alibejat nuk kanë punuar kundër kandidatëve të primareve. Po ashtu Berisha...

Frrok Çupi zbulon arsyen e vërtetë: Ja pse Basha duhet të kthehet në krye të PD-së

para 3 dite - Bota Sot

Një ditë më parë Lulzim Basha u shfaq në publik duke organizuar një takim të inskenuar me të rinj, por menjëherë pas kësaj, nisën aludimet për një rikthim të mundshëm në krye të Partisë Demokratike. Analisti...

Alibeaj thyen heshtjen pas dorëheqjes: Opozita t’i mbajë të forta raportet me Perëndimin

para 2 dite - Lexo

Enkelejd Alibeaj flet në Report Tv pasi dha dorëheqjen nga kreu i grupit parlamentar. I ftuar në Rel Story me gazetarin Sokol Balla, Alibeaj thotë se PD duhet të futet në një proces riorganizmi. Sipas...

Frrok Çupi: Basha duhet të kthehet në krye të Partisë Demokratike

para 3 dite - ABC News

TIRANË- Një ditë më parë Lulzim Basha u shfaq në publik duke organizuar një takim të inskenuar me të rinj, por menjëherë pas kësaj, nisën aludimet për një rikthim të mundshëm në krye të Partisë Demokratike....

Alibeaj thyen heshtjen pas dorëheqjes: Opozita t’i mbajë të forta raportet me Perëndimin

para 3 dite - Java News

Enkelejd Alibeaj flet në Report Tv pasi dha dorëheqjen nga kreu i grupit parlamentar. I ftuar në Rel Story me gazetarin Sokol Balla, Alibeaj thotë se PD duhet të futet në një proces riorganizmi. Sipas...

Ç’punë kanë me PD dhe Lul Bashën deputetët lëvizës që zgjodhën foltoren?!

para 3 dite - Gazeta Tema

Nga Ylli Pata Sali Berisha dha sot një deklaratë, e cila përbën sipas gjasave, “lëkurën” e re që ai do të përdorë pas katastrofës së 14 majit. Duke ju referuar votave të Partisë Demokratike, që janë mbi...

Kreshnik Spahiu: Ja sfida që ka sot Lulzim Basha

para 2 dite - Euronews

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në “Now me Erla Mëhillin” kthimin e Lulzim Bashës në politikë 14 muaj pasi dha dorëheqjen. Sipas tij, Basha ka një sfidë shumë më të madhe se të bëhet kryetari i Partisë...

Berisha-Metën e Bardhin i trembi Basha, apo ‘hija’ e SHBA?!

para 3 dite - Lexo

Nga Jakin Marena Rikthimi i Lulzim Bashës në politikën aktive në këtë situatë të turbullt në të cilën gjendet PD dhe opozita pas humbjes së thellë në zgjedhjet për pushtetin vendor më 14 maj përballë mazhorancës...

“Rikthimi” përplas Berishën e Bashën/ Flasin edhe deputetët e opozitës për rishfaqjen e ish-kreut të PD-së

para 3 dite - Top Channel

Sali Berisha u përpoq të shfaqej i pa shqetësuar për rikthimin e Lulzim Bashës në skenën politike, në një moment kur demokratët që kanë në dorë vulën janë në kërkim të një kryetari të ri. Berisha: Unë...

“PD ndodhet në reanimacion”/ Frrok Çupi: Ja pse Basha duhet të kthehet në krye të demokratëve

para 3 dite - Java News

Një ditë më parë Lulzim Basha u shfaq në publik duke organizuar një takim të inskenuar me të rinj, por menjëherë pas kësaj, nisën aludimet për një rikthim të mundshëm në krye të Partisë Demokratike. Analisti...

Ç’punë kanë me PD dhe Lul Bashën deputetët lëvizës që zgjodhën foltoren?!

para 3 dite - Lexo

Nga Ylli Pata/ Sali Berisha dha sot një deklaratë, e cila përbën sipas gjasave, “lëkurën” e re që ai do të përdorë pas katastrofës së 14 majit. Duke ju referuar votave të Partisë Demokratike, që janë mbi...

A ka ende besnikë të Bashës në PD, gazetari shpjegon skenarët

para 3 dite - Euronews

Gazetari Ardit Hoxha se Sali Berisha tha se ka mbështetjen më të madhe të demokratëve në dy zgjedhjet e fundit por shtoi se është e paqartë ndarja fikse e atyre që mbështesin Berishën dhe Bashën. Ai tregoi...

“Rikthimi” përplas Berishën e Bashën/ Flasin edhe deputetët e opozitës për rishfaqjen e ish-kreut të PD-së

para 3 dite - Indeks online

Sali Berisha u përpoq të shfaqej i pa shqetësuar për rikthimin e Lulzim Bashës në skenën politike, në një moment kur demokratët që kanë në dorë vulën janë në kërkim të një kryetari të ri. Berisha: Unë...

Berisha-Metën e Bardhin i trembi Basha, apo ‘hija’ e SHBA?!

para 3 dite - Java News

Nga Jakin Marena Rikthimi i Lulzim Bashës në politikën aktive në këtë situatë të turbullt në të cilën gjendet PD dhe opozita pas humbjes së thellë në zgjedhjet për pushtetin vendor më 14 maj përballë mazhorancës...

Rikthimi i Bashës, ish-deputeti për Panorama TV: Nuk ka dhënë dorëheqje ligjore, askush se di kur vjen e kur ikën! Vendosi me firmë Aliebajn, eksperimentin e dështuar në 32...

para 3 dite - Panorama

Ish-deputeti i PD, Myslym Murrizi në një intervistë për Panorama Tv tha se rikthimi i ish-kryetarit Lulzim Bashës, vjen pasi ky i fundit nuk ka dhënë kurrë një dorëheqje ligjore. Murrizi tha se PD u mbajt...

Sinjalet e Bashës për rikthim në selinë blu, deputetët i bëjnë “bllok”, nis sërish “lufta” për karrigen në PD

para 3 dite - Gazeta Express

Rishfaqja publikisht ditën e djeshme e ish kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me të rinjtë, pas pak më shumë se një viti kur u largua nga drejtimi i forcës kryesore të opozitës,...

“Rikthimi” përplas Berishën e Bashën/ Flasin edhe deputetët e opozitës për rishfaqjen e ish-kreut të PD-së

para 3 dite - Lexo

Sali Berisha u përpoq të shfaqej i pa shqetësuar për rikthimin e Lulzim Bashës në skenën politike, në një moment kur demokratët që kanë në dorë vulën janë në kërkim të një kryetari të ri. Berisha: Unë...

Si u prit rikthimi i Bashës? Berisha: Po përdoret nga Rama

para 3 dite - Euronews

Nga një takim me të rinj pasditen e së mërkurës, Lulzim Basha duket se nisi rikthimin e tij në Partinë Demokratike 14 muaj pasi dha dorëheqjen nga posti i kryetarit. Kjo lëvizje e ish-kryedemokratit, shikohet...

A tremb vërtet katallani Basha?

para 3 dite - Gazeta Tema

Nga Plator Nesturi Ka nja dy ditë që rishfaqja e fytyrës së Bashës në ekrane televizive përbën lajm dhe debat politik. Një takim i djeshëm i ish kreut të PD-së me të rinjtë kumboi si një çangë alarmi dhe...

Përse 14 maji është përsëritje e hidhur e 6 marsit, kundër Berishës

para 3 dite - ABC News

Rezultati i zgjedhjeve të 14 majit për opozitën është një fotokopje e rezultateve të zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit, si në mazhoritar, edhe në propocional. Në mazhoritar Berisha atëhere fitoi nga 6...

A tremb vërtet katallani Basha?

para 3 dite - Lexo

Plator Nesturi Ka nja dy ditë që rishfaqja e fytyrës së Bashës në ekrane televizive përbën lajm dhe debat politik. Një takim i djeshëm i ish kreut të PD-së me të rinjtë kumboi si një çangë alarmi dhe mori...

Dalja e Bashës në skenë/ Gazment Bardhi zbulon kur do zgjidhet kreu i ri i PD-së

para 3 dite - Bota Sot

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 ka folur në lidhje me të ardhmen e PD-së. Bardhi komentoi daljen në skenë pas më shumë...

Rikthimi i Bashës në krye të PD? Bardhi i prerë: Nuk është zgjidhja për krizën në parti

para 3 dite - Gazeta Express

Mbrëmjen e djeshme i ftuar në News24, kreu i grupit parlamentar të PD Gazment Bardhi, ka folur lidhur me mundësinë e rikthimit të Lulzim Bashës në krye të PD, opsion ky i shumëpërfolur pas nisjes së takimeve...

A tremb vërtet katallani Basha?

para 3 dite - Java News

Nga Plator Nesturi Ka nja dy ditë që rishfaqja e fytyrës së Bashës në ekrane televizive përbën lajm dhe debat politik. Një takim i djeshëm i ish kreut të PD-së me të rinjtë kumboi si një çangë alarmi dhe...

Dalja e Bashës në skenë/ “Kush ka luajtur skenarë, të japë llogari”, Bardhi...

para 3 dite - BalkanWeb

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 ka folur në lidhje me të ardhmen e PD-së. Bardhi komentoi daljen në skenë pas më shumë...

Rikthimi i Bashës në krye të PD? Gazment Bardhi i prerë: Nuk është zgjidhja...

para 4 dite - BalkanWeb

Në emisionin “Open” në News24 me gazetaren Eni Vasili, po diskutohet në lidhje me ngjarjet e fundit politike në vend. I ftuar në studio, kreu i grupit parlamentar të PD Gazment Bardhi, ka folur lidhur...

Basha “nis foltoren”! Ish-kryetari i PD komenton zgjedhjet në takim me të rinjtë

para 4 dite - Top Channel

Lulzim Basha tregoi se nuk e kishte seriozisht me dorëheqjen e tij. Pa u mbyllur mirë plagët e disfatës elektorale që Partia Demokratike mori në 14 maj, ish-kryetari u shfaq me një stil që nuk ndryshonte...

Rikthimi i Bashës në krye të PD? Gazment Bardhi i prerë: Nuk është zgjidhja për krizën në parti!

para 4 dite - Albeu

Ish-kryetari i PD, Lulzim Basha, pas një mungese të gjatë, ka zbritur sërish në terren duke zhvilluar një takim me të rinjtë në Tiranë. Takimi i Bashës vjen vetëm pak ditë pasi Enkelejd Alibeaj dha dorëheqjen...

“PD nuk ka nevojë për figurën e një individi”- Gazment Bardhi pyetet për ‘rikthimin’ e Lulzim Bashës: Duhet të dalim para interesit personal për të çuar para partinë

para 4 dite - Panorama

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka folur për rikthimin e Lulzim Bashës në takime me demokratët pasditen e sotme, në një kohë kur PD është ende pa kryetar pas dorëheqjes së...

PD iniciativë për bashkim dhe tur në të gjithë Shqipërinë

para 4 dite - Klan

PD iniciativë për bashkim dhe tur në të gjithë Shqipërinë Gazment Bardhi mbledh grupin parlamentar, mungojnë 10 deputetë Teksa Sali Berisha zhvillonte mbledhjen me deputetët, Gazment Bardhi mblodhi për...

I riu iu drejtua si “kryetar” i PD-së, Basha: Kam dhënë dorëheqjen, ende s’ka nisur ndonjë fushatë për kreun e ri

para 4 dite - Gazeta Express

Ish kryedemokrati, Lulzim Basha ka organizuar një takim me të rinjtë për herë të parë pas më shumë se 1 viti që prej se kur u dorëhoq nga kreu i Partisë Demokratike. Në qendër të diskutimeve ka qenë pjesëmarrja...

Rikthehet Basha me 3 teza të vjetra

para 4 dite - Klan

Rikthehet Basha me 3 teza të vjetra PD pa kryetar, Basha: Do flasim në mënyrë të relaksuar Pas dorëheqjes dhe humbjes së thellë të PD, rikthehet Lulzim Basha. Takimin e parë e zhvilloi me të rinjtë, të...

Çfarë kërkon Lulzim Basha e si shpjegohet histeria kundër tij?

para 4 dite - Gazeta Tema

Nga Ylli Pata Lulzim Basha është shfaqur sot si “i bukri shejtan” me mëngë të shkurtra, i relaksuar, pa nerva që e kishim parë vite e vite, i qeshur në një takim me të rinjtë. Por në fakt prej ditësh këtu...

Basha rikthehet në “skenën politike”, takim me të rinjtë: 14 maji, data e skadencës së sistemit politik në Shqipëri! Kam reflektuar

para 4 dite - Top Channel

Demokrati Lulzim Basha i është rikthyer sot skenës politike pas një periudhe të gjatë shkëputjeje. Basha ka kryer sot një takim me të rinjtë, ku në fokus të diskutimit ishin zgjedhjet e 14 majit dhe “zhgënjimi”...

Basha rikthehet në skenën politike/ “Kush ka luajtur skenarë, të japë llogari”, Bardhi: Ja kur do zgjidhet kreu i ri i PD

para 3 dite - Java News

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 ka folur në lidhje me të ardhmen e PD-së. Bardhi komentoi daljen në skenë pas më shumë...

Basha “nis foltoren”! Ish-kryetari i PD komenton zgjedhjet në takim me të rinjtë

para 3 dite - Shenja

Lulzim Basha tregoi se nuk e kishte seriozisht me dorëheqjen e tij. Pa u mbyllur mirë plagët e disfatës elektorale që Partia Demokratike mori në 14 maj, ish-kryetari u shfaq me një stil që nuk ndryshonte...

Basha rikthehet në “skenën politike”, takim me të rinjtë: 14 maji, data e skadencës së sistemit politik në Shqipëri

para 4 dite - Top Channel

Demokrati Lulzim Basha i është rikthyer sot skenës politike pas një periudhe të gjatë shkëputjeje. Basha ka kryer sot një takim me të rinjtë, ku në fokus të diskutimit ishin zgjedhjet e 14 majit dhe “zhgënjimi”...

Basha në krye të PD? Bardhi i prerë kundër: Nuk është zgjidhja për krizën në parti!

para 3 dite - Java News

Në emisionin “Open” në News24 me gazetaren Eni Vasili, po diskutohet në lidhje me ngjarjet e fundit politike në vend. I ftuar në studio, kreu i grupit parlamentar të PD Gazment Bardhi, ka folur lidhur...

"Rroftë Sali Berisha"- Artan Fuga: Opozita pa të merrte fund, nuk i merrte dot ato vota. Por tani duhet të largohet

para 4 dite - Gazeta Tema

Artan Fuga është shprehur se opozita pa Sali Berishën nuk i merrte dot ato vota që mori në 14 maj, por sipas tij, do të përfundonte si PD zyrtare e drejtuar nga Alibeaj. Komentet Fuga i bëri gjatë një...

Basha rikthehet në takim me të rinjtë: 14 maji, data e skadencës së sistemit politik në Shqipëri

para 4 dite - Gazeta Express

Ish kryedemokrati, Lulzim Basha ka organizuar një takim me të rinjtë për herë të parë pas më shumë se 1 viti, që prej se kur u dorëhoq nga kreu i Partisë Demokratike. Ai u shpreh se të rinjtë bojkotuan...

Basha: 14 Maji, data e skadencës përfundimtare e sistemit politik në Shqipëri

para 4 dite - Klan

Basha: 14 Maji, data e skadencës përfundimtare e sistemit politik në Shqipëri Lulzim Basha u rikthye në një takim publik pas më shumë se 1 viti pasi dha dorëheqjen nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike....

Rikthehet Basha, takon të rinjtë në Tiranë: Nuk ka nisur ende ndonjë fushatë, të flasim të relaksuar

para 4 dite - Klan

Rikthehet Basha, takon të rinjtë në Tiranë: Nuk ka nisur ende ndonjë fushatë, të flasim të relaksuar Ish-kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është rikthyer takimeve me qytetarët. Pas më shumë se...

‘Rikthehet’ Lulzim Basha, takim me të rinjtë: 14 maji, data e skadencës së sistemit politik. Të hapet gara

para 4 dite - RTSH

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është rishfaqur në publik pas zgjedhjeve vendore të 14 majit. Megjithëse nuk ishte i përfshirë në fushatën elektorale, Basha ka theksuar se të rinjtë tashmë...

Lulzim Basha rikthehet me 4 propozime

para 4 dite - Klan Macedonia

4 propozime bëri ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha, në takimin e parë publik që pas dorëheqjes së tij. Në një takim me të rinjtë, Basha foli për listat e hapura, vetingun e politikanëve, kufizimin e mandateve...

Artan Fuga për Panorama TV: Opozita pa Sali Berishën nuk i merrte dot ato vota, do të përfundonte si pjesa tjetër e PD! Por ka ardhur koha…

para 4 dite - Panorama

Akademiku Artan Fuga është shprehur se opozita pa Sali Berishën nuk i merrte dot ato vota që mori në 14 maj, por sipas tij, do të përfundonte si PD zyrtare e drejtuar nga Alibeaj. Komentet Fuga i bëri...

A do kthehet në krye të PD? Basha: Unë jam dorëhequr, por do kemi kohë se s’ka nisur asnjë fushatë

para 4 dite - Gazeta Tema

Pas disa kohësh krejtësisht i shkëputur nga politika aktive, ndonëse për Partinë Demokratike nuk kanë qenë ditët më të mira, Lulzim Basha është rikthyer në takimet politike. Kësaj here është fokusuar te...

Përse 14 Maji është përsëritje e hidhur e 6 Marsit, kundër Berishës

para 4 dite - Gazeta Tema

Rezultati I zgjedhjeve të 14 Majit për opozitën është një fotokopje e rezultateve të zgjedhjeve të pjesëshme të 6 Marsit, si në mazhoritar edhe në propocional. Në mazhoritar Berisha atëhere fitoi nga 6...

Basha “nis foltoren”! Ish-kryetari i PD komenton zgjedhjet në takim me të rinjtë

para 4 dite - Flaka

Lulzim Basha tregoi se nuk e kishte seriozisht me dorëheqjen e tij. Pa u mbyllur mirë plagët e disfatës elektorale që Partia Demokratike mori në 14 maj, ish-kryetari u shfaq me një stil që nuk ndryshonte...

Rikthehet Basha, takon të rinjtë në Tiranë: Të flasim të relaksuar

para 4 dite - Klan

Rikthehet Basha, takon të rinjtë në Tiranë: Të flasim të relaksuar Ish-kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është rikthyer takimeve me qytetarët. Pas më shumë se një viti nga dorëheqja e tij prej...

Fushata për zgjedhjet e 14 Majit, Artan Fuga në Panorama TV: Maxhoranca ishte në avantazh, problemet me identifikimin elektronik rrisin mosbesimin për procesin

para 4 dite - Panorama

Akademik Artan Fuga foli ditën e sotme për fushatën elektorale të partive politike për zgjedhjet e 14 Majit. Ai tha në një intervistë në Panorama TV se maxhoranca kishte një avantazh elektoral për shkak...

Përse 14 maji është përsëritje e hidhur e 6 marsit, kundër Berishës

para 4 dite - Lexo

Nga Mero Baze/ Rezultati i zgjedhjeve të 14 majit për opozitën është një fotokopje e rezultateve të zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit, si në mazhoritar, edhe në propocional. Në mazhoritar Berisha atëhere...

Basha nis kthimin në PD, çfarë ndodhi sot në takimin me të rinjtë

para 4 dite - Albeu

Ish-kryetari i PD, Lulzim Basha, pas një mungese të gjatë, ka zbritur sërish në terren duke zhvilluar një takim me të rinjtë në Tiranë. Takimi i Bashës vjen vetëm pak ditë pasi Enkelejd Alibeaj dha dorëheqjen...

“Të lutem kthehu ti…”, i riu i kërkon Bashës të marrë sërish drejtimin e PD

para 4 dite - Albeu

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Tiranë gjatë mbasdites të të mërkurës. Edhe pse Basha u përpoq ta largonte vëmendjen nga diskutimi i ditës për rikthimin e tij të mundshëm...

Zgjedhjet e 14 majit/ Akademiku Fuga për Panorama TV: Opozita ndodhet në kushte të vështira, mori vota jashtë pritshmërive të mia. Ja gabimi fatal që bënë…

para 4 dite - Panorama

Akademiku Artaj Fuga u shpreh se opozita hyri në zgjedhjet e 14 majit në kushte të pabarabarta dhe të vështira. Komentet Fuga i bëri gjatë një interviste në Panorama TV, ku tha se edhe pse hyri me një...

“Unë kam dhënë dorëheqjen, nuk ka nisur akoma fushata”- Basha takim me të rinjtë: Fushata kishte Big Brother dhe tallava, vetëm ofertë nuk pamë

para 4 dite - Panorama

Prej ditësh është përfolur rikthimi i mundshëm i ish kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në garën për kryetarin e ri të saj. Ditën e sotme ai ka organizuar një takim me të rinjtë ku ka cekur edhe...

‘Rikthehet’ Luzim Basha, takim me të rinjtë: 14 maji, data e skadencës së sistemit politik. Të hapet gara

para 4 dite - RTSH

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është rishfaqur në publik pas zgjedhjeve vendore të 14 majit. Megjithëse nuk ishte i përfshirë në fushatën elektorale, Basha ka theksuar se të rinjtë tashmë...

“Kthimi i Bashës, favori i fundit për Berishën”, Kulluri: Të hapi akademi për dështakët, Tabaku nuk është ndryshe

para 4 dite - ABC News

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është rikthyer me një takim me të rinjtë e FRPD. Analisti Edvin Kulluri i ftuar në “Neësline” është shprehur se ky rikthim i Bashës i shërben vetëm Sali Berishës...

Rikthehet Basha, takon të rinjtë në Tiranë: Të flasim të relaksuar

para 4 dite - Klan Macedonia

Ish-kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është rikthyer takimeve me qytetarët. Pas më shumë se një viti nga dorëheqja e tij prej funksionit të kryetarit të PD, Basha këtë të Mërkurë ka zhvilluar një...

Lulzim Basha bën daljen e parë publike pas dorëheqjes nga PD/ Takohet me të rinjtë

para 4 dite - Vizion Plus

Lulzim Basha ka bërë daljen e parë publike pas një viti kur ai dha dorëheqjen nga drejtimi i PD. Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të rinjtë, ku në fokus të diskutimeve ka qenë pjesëmarrja...

Grupimi tjetër i PD, iniciativë për bashkimin

para 4 dite - Klan

Grupimi tjetër i PD, iniciativë për bashkimin Deputetët refuzojnë idenë e rikthimit të Bashës Ngjitja e Gazmend Bardhit në krye të grupit parlamentar të Partisë Demokratike shihet nga deputetë brenda këtij...

Emrat/ “Beteja” e numrave brenda PD, Berisha mbledh 15 deputetë, Gazment Bardhi takim me 18 ligjvënës

para 4 dite - Java News

Në prag të rikthimit në normalitet të punimeve të Kuvendit, në radhët e opozitës kanë nisur edhe mbledhjet e deputetëve, të ndara tashmë në dy seli, atë të PD-së ku mblidhet grupi i ish kryeministrit Sali...

PD ende pa Kryetar! Tabaku konsultim me deputetët: E rëndësishme të mos përsëriten gabimet e së shkuarës

para 4 dite - Top Channel

Deputetja dhe njëherazi nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është shprehur se vendimmarrja për kryesimin e kësaj force politike nga ajo, po konsultohet me deputetët demokratë. Përmes një...

Tabaku: I detyrohemi demokratëve që të mos përsëriten gabimet e së shkuarës

para 4 dite - Ora news

Jorida Tabaku është shprehur për mediat, pas përfundimit të mbledhjes së Grupit të PD-së, të thirrur prej Gazment Bardhit. Tabaku ka theksuar se çdo vendim që do të merret prej tyre, do të vijë pas konsultave...

PD ende pa Kryetar! Tabaku konsultim me deputetët: E rëndësishme të mos përsëriten gabimet e së shkuarës

para 4 dite - Zhurnal

Deputetja dhe njëherazi nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka dhënë detaje nga mbledhja e grupit parlamentar të PD-së. Sipas Tabakut, situata është alarmante prandaj demokratët nuk mund...

Përse 14 maji është përsëritje e hidhur e 6 marsit, kundër Berishës

para 4 dite - Java News

Nga Mero Baze Rezultati i zgjedhjeve të 14 majit për opozitën është një fotokopje e rezultateve të zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit, si në mazhoritar, edhe në propocional. Në mazhoritar Berisha atëhere...

Alibeaj: Dorëheqja ime nuk lidhet me shifrat pas zgjedhjeve

para 4 dite - Gazeta Tema

Ish-kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në Euronews Albania tha se shifrat pas zgjedhjeve nuk ishin arsyeja se përse ai dha dorëheqjen. Sipas Alibeaj, nuk mund të thuhet...

PD në kërkim të kryetarit. Tabaku: Çdo vendim në konsultim me deputetët! Do të nisim tur dëgjesash

para 4 dite - RTSH

Demokratët kanë vendosur të nisin ringritjen me një tur dëgjese të demokratëve në bazë. Ky është vendimi i marrë nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike thirrur nga Gazmend Bardhi. Mbledhja zgjati...

Po vjen Lulzim Basha! Sot rikthehet në politikë, takime me popullin

para 4 dite - NOA

Duket se nuk ka më dilema. Ish-kreu i PD-së Lulzim Basha nis sot (24 maj) pasdite rikthimin në politikë. Ai do të zhvillojë të mërkurën pasdite në orën 17:00 një takim me të rinj në një nga hotelet e kryeqytetit....

“Të mos përsërisim gabimet e së shkuarës”, Tabaku zbardh detaje nga mbledhj...

para 4 dite - BalkanWeb

Deputetja Jorida Tabaku pak pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, tregoi detaje nga diskutimet mes demokratëve. Gjatë fjalës së saj para mediave, Tabaku tha se do të duhet ende kohë...

A do e pranoni drejtimin e PD? Jorida Tabaku flet pas mbledhjes së grupit të PD

para 4 dite - Gazeta Express

Pas mbledhjes së grupit parlamentar Jorida Tabaku e ka folur për humbjen e PD në zgjedhjet e 14 majit. Në një prononcim për mediat, Tabaku tha se duhet nisur një tur takimet me demokratët për të kuptuar...

Tabaku: Të nisim një tur dëgjese me të gjithë demokratët

para 4 dite - Klan

Tabaku: Të nisim një tur dëgjese me të gjithë demokratët Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku shprehet se opozita në datën 14 Maj ka pësuar një ndër humbjet më të thella në 30 vitet e fundit....

Të gjithë kundër Bashës, deputetët e moderuar kundër rikthimit të kryetarit humbës

para 4 dite - Bota Sot

Ndonëse Lulzim Basha fillon sot të shfaqet, teksa ka njoftuar një takim me të rinjtë këtë pasdite, shumica e deputetëve blu shprehen në kor, kundër kthimit të kryetarit humbës. Alibeaj: Sot është e rëndësishme...

Berisha dhe Bardhi mbledhin grupet e tyre. Cili mblodhi më shumë deputetë

para 4 dite - Indeks online

Sali Berisha dhe Gaz Bardhi kanë mbledhur grupet e deputetëve të tyre, të ndarë tashmë në dy seli, atë të PD-së ku mblidhet grupi i ish kryeministrit Sali Berisha dhe në një nga ambientet e marra me qira...

Mbledhja e grupit parlamentar të PD, Tabaku: Humbja më 14 maj, më e thella në 30 vite! Do nisim tur dëgjesash

para 4 dite - RTSH

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, ndërsa nënkryetarja Jorida Tabaku tha se ata do të ndërmarrin një tur dëgjesash me demokratët për të kuptuar si mund të ringrihen pas...

Të gjithë kundër Bashës, deputetët e moderuar kundër rikthimit të kryetarit humbës

para 4 dite - ABC News

Ndonëse Lulzim Basha fillon sot të shfaqet, teksa ka njoftuar një takim me të rinjtë këtë pasdite, shumica e deputetëve blu shprehen në kor, kundër kthimit të kryetarit humbës. Alibeaj: Sot është e rëndësishme...

“PD në playoff, humb Berisha”/ Linja zyrtare 18 deputetë, foltorja vetëm 14

para 4 dite - ABC News

Dy mbledhjet e Grupeve Parlamentare, Partisë Demokratike zyrtare dhe Foltores së Sali Berishës, kanë treguar edhe një herë përçarjen e madhe brenda demokratëve. Në mbledhjen e thirrur nga Gazment Bardhit,...

“Kthimi i Bashës, favori i fundit për Berishën”/ Kulluri: Të hapi akademi për dështakët, Tabaku nuk është ndryshe

para 4 dite - Java News

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është rikthyer me një takim me të rinjtë e FRPD. Analisti Edvin Kulluri i ftuar në “Neësline” është shprehur se ky rikthim i Bashës i shërben vetëm Sali Berishës...

“Të themelohet një grup i ri pa logo dhe vulë, por atje ku do shumica”, Gje...

para 4 dite - BalkanWeb

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj e ka përjashtuar mundësinë se lider i demokratëve të jetë sërish Lulzim Basha. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, Gjekmarkaj, duke marrë shkas nga...

PD ende pa Kryetar! Tabaku konsultim me deputetët: E rëndësishme të mos përsëriten gabimet e së shkuarës

para 4 dite - Bota Sot

Deputetja dhe njëherazi nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është shprehur se vendimmarrja për kryesimin e kësaj force politike nga ajo, po konsultohet me deputetët demokratë. Përmes një...

PD ende pa kryetar/ A do e pranonte drejtimin e partisë? Përgjigjet Tabaku

para 4 dite - Albeu

Partia Demokratike është ende pa kryetar, pasi Enkelejd Alibeaj dha dorëheqjen nga drejtimi i PD-së dhe pozicioni i kreut të grupit parlamentar vetëm pak ditë pas humbje në zgjedhjet e 14 majit. Sakaq...

“Mos përsërisim gabimet e së shkuarës”-A do ta pranojë postin e kryetares, Tabaku: Vendimet do merren bashkërisht, do të nisim një tur diskutimesh me demokratët

para 4 dite - Panorama

Deputetja e PD, Jorida Tabaku pas mbledhjes me Grupin Parlamentar në kryesi tha se opozita duhet të mësojë nga gabimet dhe humbjen në zgjedhjet lokale, ku theksoi se kjo e fundit do të nisë një tur diskutimesh...

A do e pranoni drejtimin e PD? Ja si përgjigjet Jorida Tabaku

para 4 dite - Gazeta Tema

Një humbje nga më të thellat, kështu e ka konsideruar Jorida Tabaku humbjen e PD në zgjedhjet e 14 majit. Në një prononcim për mediat në përfundim të mbledhjes së grupit të PD, Tabaku tha se duhet nisur...

A do e pranoni drejtimin e PD? Jorida Tabaku flet pas mbledhjes së grupit të PD

para 4 dite - ABC News

Një humbje nga më të thellat, kështu e ka konsideruar Jorida Tabaku, humbjen e PD në zgjedhjet e 14 majit. Në një prononcim për mediat në përfundim të mbledhjes së grupit të PD, Tabaku tha se duhet nisur...

Përfundon mbledhja e PD/ Tabaku: Të mos përsërisim gabimet e së shkuarës, do konsultohemi me deputetët

para 4 dite - Vizion Plus

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka deklaruar se çështja e lidershipit të kësaj force politike do të vendoset në konsensus me demokratët. Pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar,...

LIVE/ Basha rikthehet në ‘skenën’ politike, takohet me të rinjtë: 14 maji, data e skadencës përfundimtare e politikës së vjetër

para 4 dite - Java News

Humbja e thellë në zgjedhjet lokale të 14 majit ka përçarë edhe më shumë Partisë Demokratike, ndërsa vijon të mbetet pa kryetar pasi kreu i komanduar Enkelejd Albeaj dha dorëheqjen nga ky post. Por në...

“Beteja” e numrave brenda PD-së, Berisha mbledh 15 deputetë, Gazment Bardhi...

para 4 dite - BalkanWeb

Në prag të rikthimit në normalitet të punimeve të Kuvendit, në radhët e opozitës kanë nisur edhe mbledhjet e deputetëve, të ndara tashmë në dy seli, atë të PD-së ku mblidhet grupi i ish kryeministrit Sali...

Korreshi: Berisha, Basha e Alibeaj mos të kandidojnë më për kryetar partie, koha për bashkim

para 4 dite - Gazeta Tema

Deputeti i PD-së, Saimir Korreshi është shprehur se Sali Berisha, Enkelejd Alibeaj dhe Lulzim Basha nuk duhet të kanidojnë më për kryetar partie. Në një deklaratë për mediat ai theksoi se PD duhet të bashkohet...

Alibeaj s’e përjashton rikthimin e Bashës në krye të PD: Çdokush ka të drejtë të rikandidojë

para 4 dite - Gazeta Express

Gazment Bardhi ka mbledhur ditën e sotme grupin parlamentar të Partisë Demokratike. Në një komunikim për mediat Enkelejd Alibeaj i pyetur për një rikthim të ish kreut të PD Luzim Bashës, ka thënë se çdokush...

Kush janë deputetët që marrin pjesë në mbledhjen e Grupit të PD-së (Emrat)

para 4 dite - Gazeta Express

Gazment Bardhi ka mbledhur ditën e sotme Grupin Parlamentar të Partisë Demokratike zyrtare në selinë e re. Në mbledhje të pranishëm ishin deputetët: Gazment Bardhi, Dhurata Çupi, Saimir Korreshi, Arbi...

“A do jetë Basha në drejtim të PD-së?”, Alibeaj: Më qartë se kaq…

para 4 dite - Klan

“A do jetë Basha në drejtim të PD-së?”, Alibeaj: Më qartë se kaq… Deputeti Enkelejd Alibeaj thotë se çdokush ka të drejtë të kandidojë për kryetar të një partie që është demokratike, pas pyetjes që i bënë...

Zhvillimet brenda kampit blu/ Sali Berisha dhe Gazment Bardhi mbledhin Grupet Parlamentare

para 4 dite - Bota Sot

Që pas humbjes në zgjedhjet e 14 majit, zhvillimet në kampin blu të opozitës janë të shumta. Ish-kryeministri Berisha, por edhe Gazment Bardhi, i cili drejton grupin tjetër të demokratëve po zhvillojnë...

Zhvillimet brenda kampit blu/ Sali Berisha dhe Gazment Bardhi mbledhin Grupet Parlamentare. Si janë ndarë deputetët e PD-së

para 4 dite - Panorama

Që pas humbjes në zgjedhjet e 14 majit, zhvillimet në kampin blu të opozitës janë të shumta. Ish-kryeministri Berisha, por edhe Gazment Bardhi, i cili drejton grupin tjetër të demokratëve po zhvillojnë...

Gazment Bardhi mbledh grupin parlamentar, Alibeaj s’e përjashton rikthimin ...

para 4 dite - BalkanWeb

Gazment Bardhi ka mbledhur sot grupin parlamentar . Në një komunikim për mediat Enkelejd Alibeaj i pyetur për një rikthim të ish kreut të PD Luzim Bashës, ka thënë se çdokush ka të drejtë të rikandidojë...

“Çdokush ka të drejtë”- Alibeaj nuk përjashton rikthimin e Lulzim Bashës! Xhaferraj: Duhet zgjidhje përtej Berishës

para 4 dite - Panorama

Kryetari i Grupit të PD-së, Gazment Bardhi ka mbledhur sot grupin parlamentar të ligjvënësve demokrat. Para se të futej në mbledhjen e grupit, Enkelejd Alibeaj, i dorëhequr nga posti i kryetarit, është...

Bardhi mbledh grupin parlamentar të PD-së, kush janë deputetët që marrin pjesë

para 4 dite - Gazeta Tema

Kryetari i ri i grupit parlamentar në PD, Gazment Bardhi ka mbledhur sot grupin parlamentar te kryesia. Deputetët demokratë, në hyrje të kryesisë kanë bërë thirrje një zëri që partia të bashkohet. Deputetët...

EMRAT/ Gazment Bardhi mbledh Grupin Parlamentar të PD-së, deputetët që marrin pjesë

para 4 dite - ABC News

Gazment Bardhi ka mbledhur Grupin Parlamentar të Partisë Demokratike zyrtare këtë të mërkurë, në selinë e re. Të pranishëm në këtë mbledhje janë 18 deputetë: Gazment Bardhi, Dhurata Çupi, Saimir Korreshi,...

Gjekmarkaj: Basha e ka humbur të drejtën që të jetë lideri i PD. E drejtoi 9 vite, i dimë rezultatet e tij

para 4 dite - Java News

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj e ka përjashtuar mundësinë se lider i demokratëve të jetë sërish Lulzim Basha. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, Gjekmarkaj, duke marrë shkas nga...

Tabaku lë të hapur mundësinë e garimit për kryetare të PD: Do konsultohem me deputetët

para 4 dite - Java News

Një humbje nga më të thellat, kështu e ka konsideruar Jorida Tabaku humbjen e PD në zgjedhjet e 14 majit. Në një prononcim për mediat në përfundim të mbledhjes së grupit të PD, Tabaku tha se duhet nisur...

A do të rikthehet Basha në krye të PD? Alibeaj: Çdokush ka të drejtë të rikandidojë

para 4 dite - Bota Sot

Ditën e sotme kreu i ri i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi ka thirrur një mbledhje. Në nisje të takimit, deputeti Dashnor Sula u shpreh se të pabashkuar janë të mbaruar. Ndërkohë, Enkelejd Alibeaj...

A do të rikthehet Basha në krye të PD? Alibeaj: Çdokush ka të drejtë të rikandidojë

para 4 dite - Albeu

Ditën e sotme kreu i ri i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi ka thirrur një mbledhje. Në nisje të takimit, deputeti Dashnor Sula u shpreh se të pabashkuar janë të mbaruar. Ndërkohë, Enkelejd Alibeaj...

Bardhi mbledh grupin parlamentar të PD-së! Alibeaj nuk përjashton rikthimin e Bashës: Çdokush ka të drejtë të rikandidojë

para 4 dite - Gazeta Tema

Kryetari i ri i grupit parlamentar në PD, Gazment Bardhi ka mbledhur grupin parlamentar. Në nisje të mbledhjes, Enkelejd Alibeaj i pyetur nëse mund të rikthehet Basha në drejtimin e PD-së u shpreh se gjithkush...

Bardhi mbledh grupin, Alibeaj nuk përjashton rikthimin e Bashës: Çdokush ka të drejtë të kandidojë

para 4 dite - Ora news

Një dalje për mediet, Enkelejd Alibeaj i pyetur nëse mund të rikthehet Basha në drejtimin e PD-së, u shpreh se gjithkush ka të drejtë të që të rikandidojë. Alibeaj: Parti e cila nuk duhet të jetë në varësi...

Rikthehet Basha, takon të rinjtë në Tiranë: Të flasim të relaksuar

para 4 dite - Lajm

Ish-kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është rikthyer takimeve me qytetarët. Pas më shumë se një viti nga dorëheqja e tij prej funksionit të kryetarit të PD, Basha këtë të Mërkurë ka zhvilluar një...

Rikthehet Basha, sot pasdite takim me të rinjtë

para 4 dite - RTSH

Duket se nuk ka më dilema. Ish-kreu i PD-së Lulzim Basha nis sot (24 maj) pasdite rikthimin në politikë. Ai do të zhvillojë të mërkurën pasdite në orën 17:00 një takim me të rinj në një nga hotelet e kryeqytetit....

Lulzim Basha bën daljen e parë publike pas dorëheqjes nga PD/ Takohet me të rinjtë

para 4 dite - TvNews

Lulzim Basha ka bërë daljen e parë publike pas një viti kur ai dha dorëheqjen nga drejtimi i PD. Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të rinjtë, ku në fokus të diskutimeve ka qenë pjesëmarrja...

“Duam të jesh kryetari jonë”, Basha-të riut: Nuk kam nisur akoma fushatë

para 4 dite - Euronews

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi pasditen e kësaj të mërkure një takim me të rinjtë demokrat. Në këtë takim Basha është shfaqur më sportiv se kurrë dhe u kërkoi të pranishmëve të...

Bashkimi i opozitës pas humbjes, Agalliu: Mos të bëhen hapa në kundërshtim me SHBA-në për figurat politike

para 4 dite - Bota Sot

Deputeti i PD, Arbi Agalliu në një intervistë për Panorama TV ka komentuar humbjen e opozitës në zgjedhjet e 14 majit, ku tha se kjo e fundit duhet të shikojë me kujdes se çfarë i ofron qytetarëve dhe...

Korreshi: Berisha dhe Basha mos të kandidojnë më, Bardhi të marrë iniciativën për bashkimin e PD-së

para 4 dite - Java News

Deputeti i PD-së Saimir Korreshi është shprehur se Sali Berisha, Enkelejd Alibeaj dhe Lulzim Basha nuk duhet të kanidojnë më për kryetar partie. Në një deklaratë për mediat ai theksoi se PD duhet të bashkohet...

“PD duhet të ketë elita të reja”/ Bashkimi i opozitës pas humbjes, Agalliu për Panorama TV: Mos të bëhen hapa në kundërshtim me SHBA-në për figurat politike

para 4 dite - Panorama

Deputeti i PD, Arbi Agalliu në një intervistë për Panorama TV ka komentuar humbjen e opozitës në zgjedhjet e 14 majit, ku tha se kjo e fundit duhet të shikojë me kujdes se çfarë i ofron qytetarëve dhe...

“Rinia shqiptare është aktive”, Lulzim Basha në takimin me të rinjtë: Mospjesëmarrja në zgjedhje është një mesazh

para 4 dite - FaxWeb

Lulzim Basha: Që të kujdesemi për prindërit tanë, duhet që rinia të jetë e angazhuar. Kam folur me të rinjtë, kam takuar të rinj që janë gati të emigrojnë. Rinia shqiptare është aktive. Mospjesëmarrja...

PD e Foltorja mbledhin deputetët/ Rishfaqet Basha, sot aktivitet me të rinjtë. Bejko sulmon Tabakun

para 4 dite - ABC News

Pak ditë pas zgjedhjeve të 14 majit, nisin lëvizjet mes demokratëve. PD e Foltorja e Berishës kanë njoftuar sot se do të mbledhin grupet parlametare, mbledhje e parashikuar për t’u zhvilluar në të njëjtën...

I veshur sportiv dhe mes të rinjve, rikthehet në takime publike Lulzim Basha

para 4 dite - Euronews

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po zhvillon një takim me të rinjtë në Tiranë. Basha u shpreh se ajo që ka kuptuar në 1 vit e gjysmë larg politikës aktive, është se të rinjtë, ndryshe nga...

PD ende pa kryetar, rikthehet Lulzim Basha, Berisha nuk lëshon selinë blu

para 4 dite - Gazeta Express

Në një kohë që Partia Demokratike është ende pa kryetar, ish kreu i saj Lulzim Basha nis rikthimin në politikë pas një periudhetë gjatë larg selisë blu dhe zhvillimeve politike. Mësohet se Lulzim Basha...

EMRAT/ Berisha humb garën brenda opozitës, mbledh vetëm 15 deputetë. Gazment Bardhi takim me 18 ligjvënës

para 4 dite - Java News

Në prag të rikthimit në normalitet të punimeve të Kuvendit, në radhët e opozitës kanë nisur edhe mbledhjet e deputetëve, të ndara tashmë në dy seli, atë të PD-së ku mblidhet grupi i ish kryeministrit Sali...

Çfarë po përgatit Lulzim Basha? Zbulohet takimi që ka planifikuar sot

para 4 dite - Ora news

Përditë e më shumë po përflitet rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD-së, sa kohë që fraksioni zyrtar nuk ka ende një kryetar. Kjo për shkak se Enkelejd Alibeaj dha dorëheqjen nga drejtimi i PD-së dhe...

Çfarë po ndodh në kampin blu? Basha i rikthehet politikës, Berisha mbledh d...

para 4 dite - BalkanWeb

Shumë zhvillime në kampin blu! Ish-kreu i PD-së Lulzim Basha nis rikthimin në politikë. Gazetari Osman Stafa raportoi për “BalkanWeb” se Basha do të zhvillojë një takim pasditen e sotme me të rinjtë, ku...

“Nga Alibeaj, te Korreshi e Tabaku”, Bardhi mbledh grupin e PD, ja deputetët që marrin pjesë

para 4 dite - Java News

Kryetari i ri i grupit parlamentar në PD, Gazment Bardhi ka mbledhur sot grupin parlamentar te kryesia. Deputetët demokratë, në hyrje të kryesisë kanë bërë thirrje një zëri që partia të bashkohet. Deputetët...

Rikthehet Lulzim Basha/ Ish-kreu i PD zhvillon sot takimin e parë me të rin...

para 4 dite - BalkanWeb

Ish-kreu i PD-së Lulzim Basha nis rikthimin në politikë. Gazetari Osman Stafa raportoi për “BalkanWeb” se Basha do të zhvillojë një takim pasditen e sotme me të rinjtë, ku pritet të diskutohen shumë çështje,...

Vulëhumburit i del gjumi

para 4 dite - Syri

Pak ditë para nisjes së fushatës elektorale të 14 majit, Lulzim Basha, pyetjes së gazetarëve se a do të merrte pjesë në fushatë, iu përgjigj, "po, do të bëj fushatë në gjithë Shqipërinë". Nuk surprizoi,...

A do rikthehet Lulzim Basha? Alibeaj: Partia s’duhet të jetë shtojcë e kryetarit

para 4 dite - Euronews

Ish-kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj në një intervistë për Euronews Albania e cilësoi konspiracion idenë se ai në pozicionin e kryetarit, ai ishte në një linjë me Lulzim Bashën. I pyetur për...

A do të pranojë të bëhet kryetare e PD-së? Reagon Jorida Tabaku

para 4 dite - Zyrtare

Deputetja Jorida Tabaku, e cila është edhe n/kryetare e PD-së zyrtare nuk ka dhënë sot një përgjigje të prerë nëse do të pranojë postin e drejtueses së komanduar të partisë pas dorëheqjes së Enkelejd Alibeaj....

Tabaku në krye të PD? Alibeaj: Jam dakord pasi…

para 4 dite - Euronews

Ish-kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha në një intervistë për Euronews Albania se do ta mirëpriste caktimin e Jorida Tabakut të krye të PD pas dorëheqjes së tij. Ai theksoi...

Enkelejd Alibeaj: Dorëheqja ime nuk lidhet me shifrat pas zgjedhjeve

para 4 dite - Euronews

Ish-kryetari i komanduar i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, i ftuar në Euronews Albania tha se shifrat pas zgjedhjeve nuk ishin arsyeja se përse ai dha dorëheqjen. Sipas Alibeaj, nuk mund të thuhet...

Përfundon mbledhja e PD/ Tabaku: Të mos përsërisim gabimet e së shkuarës, do konsultohemi me deputetët

para 4 dite - TvNews

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka deklaruar se çështja e lidershipit të kësaj force politike do të vendoset në konsensus me demokratët. Pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar,...

A do të rikthehet në krye të PD-së? Lulzim Basha organizon takim me të rinjtë e FRPD-së

para 4 dite - Albeu

Vetëm pak ditë pas humbjes në zgjedhjet e 14 majit, Enkelejd Alibeaj dha dorëheqjen nga drejtimi i PD-së dhe pozicioni i kreut të grupit parlamentar. Pas dorëheqjes së tij, Alibeaj tha se partia duhet...

Basha rikthehet në 'skenën' politike, organizon takim me të rinjtë e FRPD-së

para 4 dite - Gazeta Tema

Pas humbjes së thellë të opozitës në zgjedhje, në skenën politike të Partisë Demokratike duket se po rikthehet ish-kryedemokrati Lulzim Basha. Burime për Report Tv bëjnë me dije se Lulzim Basha do të zhvillojë...

Mblidhet grupi parlamentar i PD, Alibeaj flet për rikthimin e Bashës: Çdokush ka të drejtë të rikandidojë

para 4 dite - Java News

Kryetari i ri i grupit parlamentar në PD, Gazment Bardhi ka mbledhur grupin parlamentar. Në nisje të mbledhjes, deputeti Dashnor Sula, tha se të pabashkuar janë të mbaruar. Ndërsa Enkelejd Aliebeaj i pyetur...

“I detyrohemi demokratëve që të kemi përgjegjësi maksimale’, Jorida Tabaku: Nuk duhet të përsëriten gabimet e së shkuarës

para 4 dite - FaxWeb

Jorida Tabaku është shprehur për mediat, pas përfundimit të mbledhjes së Grupit të PD-së, të thirrur prej Gazment Bardhit. Tabaku ka theksuar se çdo vendim që do të merret prej tyre, do të vijë pas konsultave...

Bardhi mbledh grupin parlamentar të PD-së! Alibeaj për rikthimin e Bashës: Çdokush ka të drejtë të kandidojë

para 4 dite - Lexo

Kryetari i ri i grupit parlamentar në PD, Gazment Bardhi ka mbledhur grupin parlamentar. Në nisje të mbledhjes, deputeti Dashnor Sula, tha se të pabashkuar janë të mbaruar. Ndërsa Enkelejd Aliebeaj i pyetur...

Tabaku njofton aksionin opozitar: Do të nisim një tur dëgjesash në të gjithë vendin

para 4 dite - Euronews

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, njoftoi nisjen e një turi dëgjesash në të gjithë Shqipërinë, ku Partia Demokratike do të takohet me qytetarët për të analizuar rezultatin e zgjedhjeve të...

Gara për kreun e ri të PD-së, Alibeaj: Çdokush ka të drejtë të kandidojë

para 4 dite - Shqip

Zgjedhjet brenda Partisë Demokratike dhe situata e opozitë është në vëmendje të mediave kohët e fundit në Shqipëri pas zgjedhjeve vendore të 14 majit ku Partia Socialiste fitoi pjesën dërrmuese të bashkive...

Gara për kreun e ri të PD-së, Alibeaj: Çdokush ka të drejtë të kandidojë

para 4 dite - Arbresh

Zgjedhjet brenda Partisë Demokratike dhe situata e opozitë është në vëmendje të mediave kohët e fundit në Shqipëri pas zgjedhjeve vendore të 14 majit ku Partia Socialiste fitoi pjesën dërrmuese të bashkive...

Demokratët mbledhje në seli të ndara, Berisha dhe Bardhi diskutojnë fatin e opozitës! Deputetët që marrin pjesë

para 4 dite - FaxWeb

Gazment Bardhi ka mbledhur ditëne sotme kryesinë e PD. Përveç Bardhit të pranishëm në mbledhee janë edhe Dhurata Cupi, Saimir Korreshi, Arbi Agalli, Jorida Tabaku, Flutura Açka etj. Në mbledhje ka marë...

Dy mbledhjet paralele të grupeve të PD-së dhe Rithemelimit, si ndahen deputetët

para 4 dite - Euronews

Partia Demokratike zyrtare dhe Rithemelimi kanë zhvilluar këtë të mërkurë dy mbledhje të grupeve respective parlamentare. Mbledhjet flluan të dyja në të njëjtën orë, 13:00, ku Berisha dhe grupi I tij u...

Basha rikthehet në skenën politike? Burime: E nis axhendën e takimeve me të rinjtë demokratë

para 4 dite - Java News

Humbja e thellë në zgjedhjet lokale të 14 majit ka përçarë edhe më shumë Partisë Demokratike, ndërsa vijon të mbetet pa kryetar pasi kreu i komanduar Enkelejd Albeaj dha dorëheqjen nga ky post. Por në...

Korreshi: Berisha, Basha e Alibeaj mos të kandidojnë më, koha për bashkim

para 4 dite - Euronews

Deputeti i PD-së Saimir Korreshi është shprehur se Sali Berisha, Enkelejd Alibeaj dhe Lulzim Basha nuk duhet të kanidojnë më për kryetar partie. Në një deklaratë për mediat ai theksoi se PD duhet të bashkohet...

A duhet të rikandidojë Basha për kreun e PD? Si përgjigjet Alibeaj

para 4 dite - Euronews

Kreu i zgjedhur i Grupit Parlamentar të PD-së Gazment Bardhi, ka mbledhur sot kryesinë e kësaj partie, ku të pranishëm ishin disa deputetë. I pyetur nëse duhet të rikandidojë Lulzim Basha për të qenë sërish...

PD ende pa kryetar, Lulzim Basha rikthehet në ‘skenën’ politike, organizon takim me të rinjtë e FRPD-së

para 4 dite - Lexo

Pas humbjes së thellë të opozitës në zgjedhje, në skenën politike të Partisë Demokratike duket se po rikthehet ish-kryedemokrati Lulzim Basha. Burime për mediat bëjnë me dije se Lulzim Basha do të zhvillojë...

Ish kryetari i PD-së, Lulzim Basha, po përgatitet të kthehet në krye të partisë, pavarësisht refuzimit të Sali Berishës

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Në kohën kur Partia Demokratike e Shqipërisë është ende pa kryetar, ish-kryetari i saj Lulzim Basha nis rikthimin në politikë pas një periudhe të gjatë larg selisë dhe zhvillimeve në vend. Mësohet se Lulzim...

Basha të rikthehet! Me Bashën PD ishte dhe bëhEt më e fortë dhe e bashkuar, dhe ja kush nuk mund t’i bashkohet më asaj

para 4 dite - Bota Sot

Pas shpalljes së Berishës non grata nga SHBA, intuitivisht dhe logjikshëm Bashës i duhej dhënë të drejtë dhe mbështetje për misionin dhe për vizionin e tij si dhe për atë që ai përjashtoi Berishën nga...

Çfarë po përgatit Basha? Zbulohet takimi që ka planifikuar sot, a po tenton rikthimin në krye të PD-së

para 4 dite - FaxWeb

Përditë e më shumë po përflitet rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD-së, sa kohë që fraksioni zyrtar nuk ka ende një kryetar. Kjo për shkak se Enkelejd Alibeaj dha dorëheqjen nga drejtimi i PD-së dhe...

Me Bashën PD ishte e bashkuar, ajo duhet të forcohet, dhe ja kush nuk duhet e as nuk mund t’i bashkohet më asaj?!

para 5 dite - Bota Sot

Partia Demokratike e Shqipërisë është ajo institucionalja të cilën e njeh ligji, demokracia, kushtetuta, shteti dhe aleatët strategjik të shqiptarëve SHBA dhe BE. Partia Demokratike është e bashkuar, ajo...

10 arsye përse humbi zgjedhjet Partia Demokratike

para 6 dite - Java News

Tashmë që kanë kaluar 8 ditë nga votimi i 14 majit dhe kanë dalë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale, mund të bëjmë një analizë më të saktë, pa shumë emocione dhe pa asnjë pasion. Me 54 bashki...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK