Betohen tre kryetarë në veri, qeverisja nga periferia

para një jave - Koha.net

Zveçan, Leposaviq, Zubin-Potok, 25 maj – Një shkollë në fshatin Boletin të Zveçanit, një tjetër në Bistricë të Leposaviqit dhe zyra për Komunitete e Kthim në Çabër të Leposaviqit të enjten kanë shërbyer...

Plotësohet katërshja e kryetarëve të komunave veriore, roli i tyre përcillet me skepticizëm

para një jave - Reporteri

Autor: Erolinda Gashi Pothuajse një javë pas betimit të kryetarit të Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, sot dhanë betimin edhe tre kryetarët e rinj të Zveçanit, Leposaviqit dhe Zubin Potokut, shkruan Gazeta...

Petkoviq dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Kallxo

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Sot u betuan 3 kryetarët shqiptarë/ Betimi në ndërtesa publike, jo në kuvendet komunale

para një jave - Top Channel

Të enjten zyrtarisht kanë marrë detyrën të katër kryetarët shqiptarë të komunave veriore. Në shkollën në Boletin u betua kryetari i Zveçanit, Ilir Peci i cili u zotua se do të punojë për të gjithë qytetarët....

Kryetarët e rinj zotohen se do të punojnë në të mirë të qytetarëve

para një jave - ATV Live

Kryetarët e rinj të Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit – komuna të banuara me shumicë serbe në veri të Kosovës – bënë të enjten betimin në pozitat e tyre. Të tre ata u zotuan se do të punojnë në të...

Hetemi jep betimin për kryetar të Leposaviqit – betohet edhe asambleja (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Lulzim Hetemi u kujdes shumë të enjten, që gjithçka në njërën prej klasave të shkollës fillore në Bistricë në jetë në vijë. Aty, ai u betua si kryetar i ri i Komunës së Leposaviqit. Detyrën zyrtarisht...

Izmir Zeqiri betohet në Çabër, e krahason veten me Obamën (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Të enjten, në Zyrën për Komunitete në Çabër, u betua kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri. Në këtë ceremoni të pranishëm nuk ishin disa asambleistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Megjithatë karriget e tyre...

“Presidenti” i Zveçanit, Peci betohet në Boletinin e Isait (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Ilir Peci të enjten pati ngjarjen më të rëndësishme që kur fitoi në zgjedhje. Kryetar i ri i Zveçanit bashkë me asambleistët e zgjedhur, të cilët iu bashkuan në zyrën për komunitete, dhanë betimin për...

U betuan kryetarët e tri komunave veriore në Kosovë

para një jave - Portalb

Në komunat e banuara me shumicë serbe në Kosovë, Zveqan, Zubin Potok dhe Leposaviq, të enjten u betuan kryetarët e rinj të dalë nga zgjedhjet e 23 prillit të këtij viti, në të cilat refuzuan të marrin...

Kryetari do ta udhëheqë Zveçanin nga fshati Lipë, s’mirëpritet në Kullën e Isa Boletinit

para një jave - Koha.net

Në Kullë nuk u lejua të betohej si kryetar i Zveçanit, megjithatë Ilir Peci bëri adresimin e parë afër saj, para varrit të heroit Isa Boletini. Për konferencën e mbajtur të enjten nga Peci, pak pas betimit...

Për kryetarin e ri të Leposaviqit, kthimi në objektet komunale është çështje ditësh

para një jave - Koha.net

Shkolla e fshatit Bistricë të Leposaviqit ishte vendi ku u bë betimi i kryetarit dhe asamblistëve të kësaj komune. Disa orë pas ceremonive në Zveçan e Zubin-Potok, të enjten, kryetari nga radhët e Vetëvendosjes,...

Kryetari i ri i Zubin-Potokut thërret serbët t’i bashkohen ekipit të tij qeverisjes

para një jave - Koha.net

Izmir Zeqiri është betuar të enjten në Çabër, në objektin ku ka punuar edhe më herët si zyrtar komunal. Mandatin kryetari i ri i Zubin-Potokut e mori në Zyrën për Komunitete dhe Kthim, prej ku ai më herët...

Petkoviç dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Top Channel

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Kryetari i Zubin-Potokut: Zyrat e komunës ende të uzurpuara nga sistemi paralel

para një jave - Koha.net

Kryetari i ri i Zubin-Potokut, Izmir Zeqiri, i cili është betuar të enjten, ka thënë se zyrat e komunës vazhdojnë të jenë nën menaxhimin e sistemit paralel, por beson se shumë shpejt do të ndryshojë. Në...

Petkoviç dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Klan

Petkoviç dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës Kryetari i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri...

Do ta udhëheqë Zubin Potokun, Zeqiri: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmi Zeqiri, i ftuar në FRONTAL të T7 është pyetur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën e tij në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Zeqiri ka thënë se...

'Do ta udhëheqë Zubin Potokun', Zeqiri thotë se zyrën e kryetarit e ka parë vetëm nga jashtë

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmi Zeqiri, i ftuar n T7 është pyetur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën e tij në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Zeqiri ka thënë se qeveria ka...

Kryetari i ri i Zubin Potokut: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - Reporteri

Kryetari i ri i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri ka folur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën në objektin e Komunës. Zeqiri tha se qeveria ka hapa të matura sa i përket kësaj situate,...

Betohen kryetarët e tri komunave veriore në Kosovë

para një jave - Zëri i Amerikës

Në komunat e banuara me shumicë serbe në Kosovë, Zveqan, Zubin Potok dhe Leposaviq, të enjten u betuan kryetarët e rinj të dalë nga zgjedhjet e 23 prillit të këtij viti, në të cilat refuzuan të marrin...

“Përdhunim i demokracisë”, Serbia për betimin e kryekomunarëve në veri të Kosovës: Hipokrizia e ndërkombëtarëve ra! Tani serbët…

para një jave - Ora news

Drejtori për Kosovën në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot pas marrjes së detyrës nga dy kryetarë të komunave në veri të Kosovës. Petar Petkoviç e quajti aktin një pushtim të komunave të veriut nga Prishtina,...

“Përdhunim i demokracisë”, Serbia për betimin e kryetarëve të komunave në v...

para një jave - BalkanWeb

Drejtori për Kosovën në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot pas marrjes së detyrës nga dy kryetarë të komunave në veri të Kosovës. Petar Petkoviç e quajti aktin një pushtim të komunave të veriut nga Prishtina,...

Do ta udhëheqë Zubin Potokun, Zeqiri: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - Gazeta Express

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmi Zeqiri, i ftuar në FRONTAL të T7 është pyetur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën e tij në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Zeqiri ka thënë se...

Petkoviç dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Syri

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Petkoviq reagon për kryetarët e rinj të komunave në veri të Kosovës

para një jave - RTV 21

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në një reagim publik,...

Kosovë: Betohen kryetarët e tre komunave në veri

para një jave - Klan Macedonia

Ceremonia nuk u zhvillua në zyrat e komunave Janë betuar edhe tre kryetarët e komunave në veri te Kosovës të banuara me shumicë serbe. Për shkaqe sigurie asnjë nga betimet nuk u zhvillua në objektet e...

Petkoviqi reagon për kryetarët e rinj të komunave në veri të Kosovës

para një jave - Syri.net Kosova

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në një reagim publik,...

Petkoviq për betimin e kryetarëve në veri: Është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave

para një jave - Reporteri

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapo zgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në një reagim publik,...

Kryetari i Zveçanit betohet në bibliotekën e shkollës në Boletin

para një jave - ATV Live

Për të siguruar mbarëvajtjen e procesit të betimit të kryetarit të ri të Zveçanit, Policia shtoi praninë në krye dhe përgjatë rrugës që shpie në tri fshatrat e banuara me shqiptarë në këtë komunë. Në vend...

Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, betohet në sallën e arsimtarëve

para një jave - ATV Live

Këta nxënës të shkollës fillore në Bistricë, të enjten mësimin e përfunduan para kohe. Kështu, objekti i shkollës “Kadri Bistrica” u rezervua për procesin e betimit të kryetarit të Leposaviqit. Në sallën...

Do ta udhëheqë Zubin Potokun, Zeqiri: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmi Zeqiri, i ftuar në FRONTAL të T7 është pyetur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën e tij në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Zeqiri ka thënë se...

Kryetari i Zubin Potokut: Jam i hapur për bashkëpunim, kabinetin do ta kompletojmë në qershor

para një jave - Bota Sot

Kryetari i ri i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, teksa ka diskutuar për funksionimin e komunës dhe objektivat e tij të ardhshëm, ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim dhe ka paralajmëruar se...

Do ta udhëheqë Zubin Potokun, Zeqiri befason me deklaratën: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmi Zeqiri, i ftuar në FRONTAL të T7 është pyetur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën e tij në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Zeqiri ka thënë se...

Kryetari i Zubin-Potokut betimin e bëri tjetërkund, po punën thotë se do ta bëjë në komunë

para një jave - ATV Live

Betimin si kryetar e bëri në vendlindje. Por, punën si kryetar, i zgjedhuri për ta drejtuar Zubin-Potokun, Izmir Zeqiri, është optimist se do ta kryejë në zyrat e komunës, rreth 10 kilometra nga shtëpia...

Petkoviç dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Vizion Plus

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Petkoviqi reagon për kryetarët e rinj të komunave në veri të Kosovës

para një jave - Klan Kosova

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në një reagim publik,...

Petkoviqi dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Zeri

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Petkoviqi dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Zeri

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Petkoviç dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - ABC News

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Petkoviq dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Evropa e Lirë

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri

para një jave - Panorama

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Reagon Petkoviq për betimin e kryetarëve të rinj: U zyrtarizua pushtimi i katër komunave

para një jave - Indeks online

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në një reagim publik,...

Petkoviq për betimin e kryetarëve në veri: “Zyrtarizohet pushtimi i katër komunave”

para një jave - GazetaBlic

Drejtori i të ashtuquajturës zyre për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në...

Reagon Petkoviq për betimin e kryetarëve të rinj: U zyrtarizuar pushtimi i katër komunave

para një jave - Indeks online

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në një reagim publik,...

Katër kryetarët e rinj në veri marrin detyrën, sfidë qasja në objektet komunale

para një jave - Reporteri

Është betuar edhe kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Betimi i Hetemit është kryer në shkollën “Kadri Bistrica” në Bistricë. Ai është kryetari i fundit që mori detyrën, pasi Atiq, Zeqiri...

Betohet kryetari i ri i Leposaviçit/ Marrin detyrën krerët e katër komunave në veri të Kosovës

para një jave - Top Channel

Procesi i betimit të kryetarëve të rinj në veri të Kosovës u përmbyll sot me betimin e kryetarit të ri të Leposaviçit, Lulzim Hetemi. Hetemi mori zyrtarisht detyrën pas betimit që bëri në Bistricë në objektin...

Betohen kryetarët, Leposaviqi me nënkryetare serbe, Zveçani jo

para një jave - Dukagjini

Në hyrje të Zveçanit të enjten janë rikthyer trupat e KFOR-it dhe Policia e Kosovës. Ngjashëm edhe në hyrje të rrugës për në fshatin Boletin. Masat e sigurisë janë ndërmarrë, ndërsa nga ora 10:00 pritet...

Kryetari i ri i Zubin Potokut: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - Infokusi

Kryetari i ri i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri ka folur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën në objektin e Komunës. Zeqiri tha se qeveria ka hapa të matura sa i përket kësaj situate,...

Betohen të gjithë kryetarët e rinj të komunave veriore, do të kenë kompetenca të plota

para një jave - Syri.net Kosova

Procesi i betimit të kryetarëve të rinj në veri u përmbyll sot me betimin e kryetarit të ri të Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Hetemi mori zyrtarisht detyrën e kryetarit të Leposaviqit pas betimit që bëri...

Betohet edhe kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Syri.net Kosova

Procesi i betimit të kryetarëve të rinj në veri u përmbyll sot me betimin e kryetarit të ri të Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Hetemi mori zyrtarisht detyrën e kryetarit të Leposaviqit pas betimit që bëri...

'Shteti lë pas dore fshatin Lipë', nga nesër aty zhvendoset administrata e Komunës së Zveçanit

para një jave - Syri.net Kosova

Shumica e shqiptarëve të Komunës së Zveçanit, jetojnë në fshatrat Lipë, Boletin dhe Zhazhë. Pavarësisht infrastrukturës së rregulluar, rrugës së re, shkollës dhe ambulantes së ndërtuar, banorët e fshatit...

Zgjidhet nënkryetarja e Kuvendit Komunal në Leposaviq

para një jave - Syri.net Kosova

Dragana Miletic Beba është zgjedhur nënkryetare e Kuvendit Komunal në Leposaviq. Pak më parë betimin e ka kryer kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi.

Kryetarët e rinj zotohen se do të punojnë në të mirë të qytetarëve

para një jave - Zeri

Kryetarët e rinj të Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit - komuna të banuara me shumicë serbe në veri të Kosovës - bënë të enjten betimin në pozitat e tyre. Të tre ata u zotuan se do të punojnë në të...

Kryetari i ri i Zubin Potokut: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - Periskopi

Kryetari i ri i Zubin Potokut: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë 25 May, 19:35 Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, është pyetur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën...

Petkoviç dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Euronews

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Kryetarët marrin detyrat, komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës do udhëhiqen nga shqiptarë

para një jave - Panorama

Nga 25 maji, të katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës udhëhiqen nga kryetarë shqiptarë, që dolën nga zgjedhjet e jashtëzakonshme të prillit. Kryetarët e Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, zgjidhen nënkryetarja dhe kryetari i Kuvendit Komunal

para një jave - Kallxo

Është betuar të enjten kryetari i ri i Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi i cili vjen nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV). Gjithashtu, dy pjesëtarë të komunitetit serb janë zgjedhur në pozitën...

Shtohen forcat policore në Leposaviq, pas pak betohet kryetari shqiptar

para një jave - Syri.net Kosova

Lulzim Hetemi do të betohet si kryetar i ri i Leposaviqit. Betimi i tij do të ndodh para shkollës “Kadri Bistrica”. Aty tanimë janë stacionuar forca të shumta policie dhe ekipe të gazetarëve. Para Hetemit,...

Krasniqi uron kryetarët për betimin: Para se gjithash është përgjegjësi shumë e madhe

para një jave - Syri.net Kosova

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar për detyrën e re kryetarët e Komunës të Zveçanit dhe Zubin Potokut nga radhët e PDK-së, Ilir Peci dhe Izmir Zeqiri. Krasniqi betimin e kryetarëve...

Nis seanca për betimin e kryetarit të Leposaviqit

para një jave - Syri.net Kosova

Në Bistricë ka nisur seanca e betimit të kryetarit të Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Gjatë seancës do betohet një asamblist serb, si dhe kjo komunë pritet që të ketë nënkryetare serbe.

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Zeqiri: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - Lajmi.net

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmi Zeqiri, është pyetur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën e tij në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Zeqiri ka thënë se qeveria ka hapa të matur...

Betohet edhe kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Reporteri

Pas betimit të kryetarit të Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, dhe atij të Zveçanit, Ilir Peci, është betuar edhe kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Hetimi ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje...

Betohen të katër kryetarët veriorë (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

13:43 – Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi Sot ka dhënë betimin për detyrën e re, si kryetar i Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Hetimi, ishte kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet...

Zgjidhet edhe nënkryetarja e kuvendit komunal në Leposaviq

para një jave - Klan Kosova

Sot, Dragana Miletiq Beba është zgjedhur nënkryetare e kuvendit komunal të Leposaviqit. Ajo u zgjodh, ndërsa gjatë seancës u betua kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, transmeton klankosova.tv....

Betohet në fshat, por do të udhëheq me Leposaviqin

para një jave - Gazeta10

Raporti: Saranda Aliu/Kanal10 Pas gjashtë muajsh pa zotë shtëpie, tanimë komuna e Leposaviqit zyrtarisht ka kryetarin e saj. I fundit nga katër kryetarët, Lulzim Hetemi nga radhët e Vetëvendosjes, këtë...

Kryetari i Leposaviqit: Kur të mundemi do të shkojmë në objektin e Komunës, ose sërish në zgjedhje

para një jave - Zeri

Kryetari i Leposaviqit Lulzim Hetemi ka thënë se për shkaqe sigurie ceremoninë e betimit e kanë mbajtur në shkollën fillore në Bistricë, ndërsa pret që shpejt të shkojnë në objektin e Komunës së Leposaviqit....

Dragana Milletiq zgjidhet nënkryetare dhe Gorski Boriq kryesues i Kuvendit të Leposaviqit

para një jave - Zeri

Pas betimit të kryetarit Lulzim Hetemi, Kuvendi Komunal i Leposaviqit ka zgjedhur Dragana Milletiqin nënkryetare të Komunës. Po ashtu, kryesues i Kuvendit është zgjedhur asamblisti serb Gorski Boriq, raporton...

Nis ceremonia e betimit të kryetarit të Leposaviqit

para një jave - Koha.net

Ka nisur ceremonia e betimit të kryetarit të ri të zgjedhur në komunën e Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Ceremonia e betimit ishte planifikuar të niste nga ora 13:00. Ajo po mbahet në një zyrë lokale në fshatin...

Kryetarët e rinj në komunat veriore, me kompetenca të plota kushtetuese

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, i cili u betua në objektin e Zyrës komunale për komunitete në fshatin Çabër, tha se do të shkojnë në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Ai tha se të gjitha objektet...

Krasniqi uron dy kryetarët e PDK-së për betimin: Vullneti i qytetarëve u jetësua më në fund u jetësua

para një jave - Reporteri

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar kryetarët që u betuan sot nga radhët e PDK-së, Ilir Peci në komunën e Zveçanit...

Zgjidhet nënkryetarja e kuvendit komunal në Leposaviq

para një jave - Gazeta Express

Dragana Miletic Beba është zgjedhur nënkryetare e kuvendit komunal në Leposaviq, raporton gazetarja e T7, Blerta Zuka. Pak më parë betimin e ka kryer kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi.

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Gazeta Express

Është betuar kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Ai ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 23 prillit, që u mbajtën në katër komunat veriore. Lexo Edhe: Hetemi është...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Klan Kosova

Sot ka dhënë betimin për detyrën e re, si kryetar i Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Hetimi, ishte kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 23 prillit, që u mbajtën në katër komunat veriore,...

Nis seanca për betimin e kryetarit të Leposaviqit

para një jave - Klan Kosova

Në Bistricë ka nisur seanca e betimit të kryetarit të Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Gjatë seancës do betohet një asamblist serb, si dhe kjo komunë pritet që të ketë nënkryetare serbe, transmeton klankosova.tv.

PETKOVIQ DËNON BETIMIN E KRYETARËVE TË RINJ NË VERI TË KOSOVËS

para një jave - KDPolitik

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Petkoviqi reagon për kryetarët e rinj të komunave në veri të Kosovës

para një jave - Infokusi

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në një reagim publik,...

Betohen në shqip kryetarët e Zveçanit dhe Zubin Potokut

para një jave - Gazeta10

Raporti: Saranda Aliu/Kanal10 Në vend të zyrës kryesore të komunës së Zveçanit, kryetari i ri u betua në një ndërtesë publike të fshatit Boletin. Kjo pasi Qeveria e Kosovës, kryetarit Ilir Peci dhe të...

Pasardhësi i Isa Boletinit kundërshton që Peci të mbajë fjalim brenda Kullës së Isa Boletinit

para një jave - TV21

Gazmend Boletini, pasardhësi i Isa Boletinit ka kundërshtuar që kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci ta mbajë fjalimin brenda Kullës së Isa Boletinit. Por, Peci e ka mbajtur fjalimin ani pse nuk e kishte...

Kosovë: Betohen kryetarët e tre komunave në veri

para një jave - Lajm

Ceremonia nuk u zhvillua në zyrat e komunave Janë betuar edhe tre kryetarët e komunave në veri te Kosovës të banuara me shumicë serbe. Për shkaqe sigurie asnjë nga betimet nuk u zhvillua në objektet e...

Zeqiri pasi u betua si kryetar i Zubin Potokut: Me shihni si Obamën, zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - Gazeta Metro

Izmir Zeqiri i PDK’ës është betuar sot si kryetar i Zubin Potokut, larg nga komuna, ndërsa ka thënë se e ka parë vetëm nga jashtë zyrën e kryetarit. Ai gjithashtu e ka krahasuar vetën me ish-presidentin...

Betohet edhe kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - GazetaBlic

Pas betimit të kryetarit të Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, dhe atij të Zveçanit, Ilir Peci, është betuar edhe kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Hetimi ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit

para një jave - Indeks online

Është betuar kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Ai ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 23 prillit, që u mbajtën në katër komunat veriore. Hetemi është betuar në...

Lulzim Hetemi betohet si kryetar i Leposaviqit

para një jave - Zeri

Kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, sapo ka dhënë betimin si i pari i kësaj komune. Ceremonia e betimit të kryetarit dhe asamblistëve është zhvilluar në shkollën “Kadri Bistrica” në fshatin Bistricë,...

Kryetarët e rinj në komunat veriore, me kompetenca të plota kushtetuese

para një jave - Syri

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, i cili u betua në objektin e Zyrës komunale për komunitete në fshatin Çabër, tha se do të shkojnë në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Ai tha se të gjitha objektet...

Kryetari i Zveçanit thotë se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për media pas përfundimit të seancës solemne. Ai tha se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë. “Për momentin e kemi zyrën...

Stërnipi i Isë Boletinit kundërshton që konferenca e kryetarit të ri të Zveçanit të mbahet pranë varrit të heroit

para një jave - Reporteri

Kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci sot ka bërë bërë betimin e tij. Pas betimit, Peci kishte paralajmëruar konferencë për media pranë varrit të heroit kombëtar, Isë Boletini. Mirëpo, siç raportohet në...

Kryetari i Zveçanit thotë se do ta ushtrojë detyrën nga fshati Lipë

para një jave - Reporteri

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, pas betimit ka bërë të ditur se detyrën si udhëheqës i Komunës do ta ushtrojë nga objekti i zyrës së komuniteteve që gjendet në fshatin Lipë, shkruan Gazeta Online Reporteri.net....

Selvete Kelmendi zgjidhet kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit

para një jave - Reporteri

Nënkryetarët e komunës së Zveçanit ende nuk janë zgjedhur, ndërsa kryesuese e Kuvendit komunal është zgjedhur Selvete Kelmendi. Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, dhe ai i Zveçanit, Ilir Peci...

Petkoviq dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Nistori

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Petkoviç dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - TvNews

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Zeqiri: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - Fakti Ditor

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmi Zeqiri, është pyetur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën e tij në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Zeqiri ka thënë se qeveria ka hapa të matur...

Habit kryetari i ri i Zubin Potokut: Zyrën e kryetarit e kam parë vetëm nga jashtë

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmi Zeqiri, i ftuar në FRONTAL të T7 është pyetur rreth pamundësisë së tij për të ushtruar detyrën e tij në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Zeqiri ka thënë se...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut: Do të ofrojmë shërbime për të gjithë qytetarët pa dallim

para një jave - Top Channel

Në një seancë solemne në zyrat lokale në fshatin Çabër të Zubin Potokut u betua kryetari i ri i kësaj komune, Izmir Zeqiri. Duke iu drejtuar të pranishmëve, kryetari premtoi se do të punojë drejt, ndershëm...

Pasardhësi i Isa Boletinit kundërshton që Peci të mbajë fjalim brenda Kullës së Isa Boletinit

para një jave - RTV 21

Gazmend Boletini, pasardhësi i Isa Boletinit ka kundërshtuar që kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci ta mbajë fjalimin brenda Kullës së Isa Boletinit. Por, Peci e ka mbajtur fjalimin ani pse nuk e kishte...

Stërnipi i Isë Boletinit kundërshton konferencën e kryetarit të ri të Zveçanit pranë varrit të heroit

para një jave - Koha.net

11:36 Kryetari i Zveçanit do ta ushtrojë detyrën nga fshati Lipë Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, ka konfirmuar të enjten se do ta ushtrojë detyrën si udhëheqës i Komunës nga objekti i zyrës së komuniteteve...

Krasniqi uron kryetarët për betimin: Para se gjithash është përgjegjësi shumë e madhe

para një jave - Indeks online

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar për detyrën e re kryetarët e Komunës të Zveçanit dhe Zubin Potokut nga radhët e PDK-së, Ilir Peci dhe Izmir Zeqiri. Krasniqi betimin e kryetarëve...

Betohen kryetarët e rinj të komunave në veri të Kosovës

para një jave - RTSH

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, dhe ai i Zveçanit, Ilir Peci, bënë të enjten ( 25 maj) betimin në pozitat e tyre. Ceremonia e betimit të Zeqirit u zhvillua në objektin e Zyrës komunale për...

Krasniqi uron kryetarët e PDK-së për betimin: Vullneti i qytetarëve u jetësua më në fund u jetësua

para një jave - OraInfo

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar kryetarët që u betuan sot nga radhët e PDK-së, Ilir Peci në komunën e Zveçanit dhe Izmir Zeqiri në Zubin Potok. Përmes një postimi të...

Asnjë përfaqësues serb, i interesuar të bëhet pjesë e kabinetit të kryetarit të Zveçanit

para një jave - Syri.net Kosova

Ndonëse fillimisht u pengua ta mbante fjalimin si kryetar i ri i Zveçanit, Ilir Peci, brenda Kullës së Isa Boletinit, megjithatë më pas u lejua. Gazmend Boletini, pasardhësi i Isa Boletinit kundërshtoi...

Stërnipi i Isë Boletinit s’lejon që konferenca e Ilir Pecit të mbahet pranë varrit të heroit

para një jave - Syri.net Kosova

Stërnipi i Isë Boletinit nuk ka lejuar që konferenca e kryetarit të ri të Zveçanit, Ilir Pecit, të zhvillohet pranë varrit të heroit kombëtar. Ka pasur paralajmërime se pas betimit, Peci do ta mbajë një...

Selvete Kelmendi zgjidhet kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit

para një jave - Syri.net Kosova

Selvete Kelmendi është zgjedhur kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit. Ky emërim ka ndodhur pak minuta pas betimit të Ilir Pecit si kryetar i kësaj komune.

VIDEO – Kryetari i Zubin Potokut pret që të pranohet nga të gjithë qytetarët

para një jave - Kallxo

Izmir Zeqiri nga radhët e PDK-së ka dhënë sot betimin si kryetar i komunës së Zubin Potokut. Ai u shpreh se do shërbej në mënyrë të paanshme për të gjithë qytetarët. “Betohem ose deklaroj solemnisht se...

Petkoviq dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Lajm

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Kryetari i Zubin Potokut: Jam i hapur për bashkëpunim, kabinetin do ta kompletojmë në qershor

para një jave - Dukagjini

Kryetari i ri i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, teksa ka diskutuar për funksionimin e komunës dhe objektivat e tij të ardhshëm, ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim dhe ka paralajmëruar se...

Petkoviqi reagon për kryetarët e rinj të komunave në veri të Kosovës

para një jave - Arbresh

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Kryetari i ri i Zveçanit para varrit të Isë Boletinit: Do të punojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë, për të gjithë

para një jave - Zhurnal

Kryetari i zgjedhuri Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, para varrit të heroit kombëtar, Isë Boletini ka mbajtur një konferencë për medie, raporton Ekonomia Online. Nga aty, ka deklaruar se do të punojë për...

Kryetari i Zveçanit thotë se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Gazeta Express

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për media pas përfundimit të seancës solemne. Ai tha se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë. Lexo Edhe: “Për momentin...

Ilir Peci: Zyrën e kemi në fshatin Lipë

para një jave - Klan Kosova

Ilir Peci sot është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit. Pas betimit ai ka bërë një prononcim para gazetarëve, ku ka bërë të ditur se zyrën do ta ketë në fshatin Lipë, njofton Klan Kosova. “Unë...

Petkoviq dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Periskopi

Petkoviq dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës 25 May, 17:18 Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në...

“Demokracitë e rreme”, Petkoviq dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - FaxWeb

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. “Pushtimi...

Krasniqi uron kryetarët për betimin: Para se të gjithash është përgjegjësi shumë e madhe

para një jave - GazetaBlic

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar për detyrën e re kryetarët e Komunës të Zveçanit dhe Zubin Potokut nga radhët e PDK-së, Ilir Peci dhe Izmir Zeqiri. Krasniqi betimin e kryetarëve...

Kryetari i ri i Zveçanit: Do të punojë nga zyra në fshatin Lipë, për gjithë qytetarët

para një jave - Indeks online

Kryetari i zgjedhur Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, para varrit të heroit kombëtar, Isë Boletini ka mbajtur një konferencë për medie, ku deklaroi se do të punojë për të gjithë qytetarët pa dallim. Ai tha...

Lulzim Hetemi, gati të japë betimin si kryetar i Leposaviqit

para një jave - Zeri

Në shkollën “Kadri Bistrica” në Bistricë të Leposaviqit pas pak pritet të japë betimin kryetari i sapozgjedhur i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, raporton Zeri.info. Tashmë kryetari dhe asamblistët gjenden...

Peci thotë se detyrën do ta ushtrojë nga Zyra e Komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Zeri

Kryetari i ri i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për media pas përfundimit të seancës solemne. Kryetari i zgjedhuri Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, para varrit të heroit kombëtar, Isa Boletini...

Betohet kryetari i ri i Leposaviçit/ Marrin detyrën krerët e katër komunave në veri të Kosovës

para një jave - Lexo

Procesi i betimit të kryetarëve të rinj në veri të Kosovës u përmbyll sot me betimin e kryetarit të ri të Leposaviçit, Lulzim Hetemi. Hetemi mori zyrtarisht detyrën pas betimit që bëri në Bistricë në objektin...

Kryetari i Zveçanit thotë se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Syri

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për media pas përfundimit të seancës solemne. Ai tha se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë. “Për momentin e kemi zyrën...

Betohet edhe kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

para një jave - Syri.net Kosova

Sot në një seancë solemne në zyrat lokale në fshatin Çabër të Zubin Potokut u betua kryetari i ri i kësaj komune, Izmir Zeqiri. Por, pos Izmir Zeqirit sot është betuar edhe Kryetari i ri i Zveçanit, Ilir...

Siguria te shkolla 'Isa Boletini' ku u betua kryetari i ri i Zveçanit

para një jave - Syri.net Kosova

Në shkollën fillore “Isa Boletini” është betuar sot kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci. Pranë shkollës janë parë ekipet e EULEX-it dhe Policisë së Kosovës.

Petkoviq dënon betimin e kryetarëve të rinj në veri të Kosovës

para një jave - Dukagjini

Drejtori i Zyrës së ashtuquajtur për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë të enjten se me betimin e kryetarëve të rinj në komunat në veri të Kosovës, është zyrtarizuar pushtimi i katër...

Petkoviq: Pushtimi i veriut u lejua nga ndërkombëtarët, fanarët e rrejshëm të demokracisë

para një jave - Gazeta10

Drejtori i së ashtuquajtures zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në...

Betohen kryetarët e rinj të komunave të Zveçanit dhe Zubin Potokut: Shërbim...

para një jave - BalkanWeb

Janë betuar sot dy kryetarët e rinj të komunave Zveçanit dhe Zubin Potokut. Në komunën e Zveçanit, kryetari i zgjedhur Ilir Peci u betua në shkollën “Isa Boletini”. Në këtë seancë përveç kryetarit janë...

Stërnipi i Isë Boletinit del kundër mbajtjes së konferencës së Pecit para varrit të heroit

para një jave - Gazeta Express

Stërnipi i Isë Boletinit ka dalë kundër që kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci ta mbajë konferencën para varrit të Isa Boletinit. Gazetarja e T7, Blerta Zuka, raporton që stërnipi i Isa Boletinit ka thënë...

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Zhurnal

Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit para 19 vota asamblistëve, raporton Ekonomia Online. Përveç kryetarit Peci, në këtë seancë janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune. Edhe...

Zgjidhet kryesuesja e kuvendit komunal të Zveçanit

para një jave - Gazeta Express

Nënkryetarët e komunës së Zveçanit ende nuk janë zgjedhur, ndërsa kryesuese e Kuvendit komunal është zgjedhur Selvete Kelmendi. Kështu raporton gazetarja e T7, Blerta Zuka, që po qëndron në këtë komunë....

Stërnipi i Isë Boletinit s’lejon që konferenca e Ilir Pecit të mbahet pranë varrit të heroit (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Gazmend Boletini, stërnip i Isë Boletinit, nuk ka lejuar që konferenca e kryetarit të ri të Zveçanit, Ilir Pecit, të zhvillohet pranë varrit të heroit kombëtar. Ka pasur paralajmërime se pas betimit, Peci...

Selvete Kelmendi zgjidhet kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit

para një jave - Klan Kosova

Selvete Kelmendi është zgjedhur kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit. Ky emërim ka ndodhur pak minuta pas betimit të Ilir Pecit si kryetar i kësaj komune, njofton Klan Kosova. *Klikoni KËTU për t’u...

Kryetari i ri i Zubin Potokut: Të gjitha dikasteret do të drejtohen me ligjet e Kosovës

para një jave - Klan Kosova

Izmir Zeqiri i PDK-ës është betuar sot si kryetar i Zubin Potokut në një seancë solemne në zyrat e lokale në fshatin Çabër të kësaj komune. Ai, në një konferencë për media, ka thënë se do të punojë për...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - TV21

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, bëri të enjten betimin në këtë pozitë. “Uroj që ne, tani e tutje, të jemi në nivel të përgjegjësisë më të lartë, duke ua ofruar qytetarëve të Komunës së Zubin...

Kryetari i ri i Zveçanit para varrit të Isë Boletinit: Do të punoj për të gjithë pa dallim

para një jave - Bota Sot

Në shkollën fillore dhe të mesme të ulët "Isa Boletini", është mbajtur seanca solemne për zgjedhjen e kryetarit të Zveçanit, Ilir Peci. Në këtë seancë është zgjedhur edhe kryesuesja, Selvete Kelmendi,...

Kryetari i Zubin Potokut: Kemi kompetenca të plota kushtetuese

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, i cili u betua në objektin e Zyrës komunale për komunitete në fshatin Çabër, tha se do të shkojnë në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Ai tha se të gjitha objektet...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - Syri.net Kosova

Komuna e Zubin Potokut do të drejtohet tashmë nga kryetari i ri Izmir Zeqiri, i cili sapo dha betimin si i pari i kësaj komune. Zeqiri gjatë betimit të tij në Çabër tha se do të t’i kryejë detyrat dhe...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut: Do ta zbatojmë ligjin dhe do të punojmë në interes të të gjithë qytetarëve

para një jave - Reporteri

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, ka dhënë betimin si kryetar i ri i kësaj komune. Zeqiri tha se detyrën e tij do ta kryej me përkushtim dhe se do të punojë për të gjithë qytetarët pa dallim,...

Kryetari i ri i Zveçanit: Do të punojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë, për gjithë qytetarët

para një jave - Indeks online

Kryetari i zgjedhur Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, para varrit të heroit kombëtar, Isë Boletini ka mbajtur një konferencë për medie, ku deklaroi se do të punojë për të gjithë qytetarët pa dallim. Ai tha...

Selvete Kelmendi zgjidhet kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit

para një jave - Indeks online

Selvete Klemendi është zgjedhur kryesuese e kuvendit, ndërsa nënkryetari nuk është zgjedhur ende. Paraprakisht mbajt ceremonia e betimit në komunën e Zveçanit, derisa kryetari i zgjedhur Ilir Peci u betua...

Kryetari i Zveçanit thotë se detyrën do ta ushtrojë nga Zyra e Komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Zeri

Kryetari i ri i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për media pas përfundimit të seancës solemne. Ai tha se detyrën do ta ushtrojë nga Zyra e Komuniteteve në fshatin Lipë. “Për momentin e kemi Zyrën...

Betohen kryetari i ri i Zubin Potokut dhe ai i Zveçanit

para një jave - ABC News

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, dhe ai i Zveçanit, Ilir Peci, bënë të enjten betimin në pozitat e tyre. “Uroj që ne, tani e tutje, të jemi në nivel të përgjegjësisë më të lartë, duke ua ofruar...

Kosovë: Betohet kryetar i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci

para një jave - Syri

Kosovë - Ilir Peci u betua si kryetar i ri i Zveçanit. Ai para asambleistëve tha se do t’i krye detyrat me nderë e besnikëri në mënyrë të paanshme dhe të sigurojë kushte për jetë të qetë për të gjithë...

Petkoviqi reagon për kryetarët e rinj të komunave në veri të Kosovës

para një jave - Insajderi.org

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në një reagim publik,...

Petkoviqi reagon për kryetarët e rinj të komunave në veri të Kosovës

para një jave - Shqip

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në një reagim publik,...

Petkoviqi reagon për kryetarët e rinj të komunave në veri të Kosovës

para një jave - Ekonomia Online

Drejtori i të zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të Kosovës, ka thënë se është zyrtarizuar pushtimi i katër komunave. Në një reagim publik,...

Kryetari i Zveçanit thotë se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për media pas përfundimit të seancës solemne. Ai tha se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë. “Për momentin e kemi zyrën...

Betohen kryetari i ri i Zubin Potokut dhe ai i Zveçanit

para një jave - Alsat-M

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, dhe ai i Zveçanit, Ilir Peci, bënë të enjten betimin në pozitat e tyre. “Uroj që ne, tani e tutje, të jemi në nivel të përgjegjësisë më të lartë, duke ua ofruar...

Stërnipi i Isë Boletinit s’lejon që konferenca e Pecit të mbahet pranë varrit të heroit

para një jave - Bota Sot

Stërnipi i Isë Boletinit nuk ka lejuar që konferenca e kryetarit të ri të Zveçanit, Ilir Pecit, të zhvillohet pranë varrit të heroit kombëtar. Ka pasur paralajmërime se pas betimit, Peci do ta mbajë një...

Selvete Kelmendi zgjidhet kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit

para një jave - Bota Sot

Selvete Klemendi është zgjedhur kryesuese e kuvendit, ndërsa nënkryetari nuk është zgjedhur ende. Paraprakisht mbajt ceremonia e betimit në komunën e Zveçanit, derisa kryetari i zgjedhur Ilir Peci u betua...

Stërnipi i Isë Boletinit nuk lejon që konferenca e Ilir Pecit të mbahet pranë varrit të heroit

para një jave - Indeks online

Stërnipi i Isë Boletinit nuk ka lejuar që konferenca e kryetari të ri të Zveçanit, Ilir Pecit, të zhvillohet pranë varrit të heroit kombëtar. Sipas stërnipit të heroit kombëtar, për këtë nuk kanë qenë...

Selvete Kelmendi zgjidhet kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit

para një jave - Zeri

Selvete Kelmendi është zgjedhur kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit. Ky emërim ka ndodhur pak minuta pas betimit të Ilir Pecit si kryetar i kësaj komune, raporton “Zeri.info”. Përveç Kelmendit e cila...

Policia e Kosovës dhe EULEX-i monitoruan situatën gjatë betimit të Pecit dhe asamblistëve në Zveçan

para një jave - Zeri

Gjatë ditës së sotme Ilir Peci është betuar si kryetar i Komunës së Zveçanit. Policia e Kosovës dhe ajo e EULEX-it gjatë gjithë kohës kanë monitoruar dhe janë përkujdesur për sigurinë në fshatin Boletin,...

Betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

para një jave - OraInfo

U mbajt ceremonia e betimit në komunën e Zveçanit, derisa kryetari i zgjedhur Ilir Peci u betua në shkollën “Isa Boletini”. Në këtë seancë përveç kryetarit janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune....

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, zotohet se do të punojë për të gjithë

para një jave - Kallxo

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri menjëherë pas betimit ka folur para mediave të pranishme, duke thënë se do të punoj për të gjithë komunitetin e kësaj komune, pa dallime. Zeqiri ka thënë se...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Lajmi.net

Tashmë është betuar kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Në zgjedhjet e 23 prillit Hetemi ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje që u mbajtën në katër komunat veriore. Betimi i kandidatit...

Betohet edhe kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Infokusi

Pas betimit të kryetarit të Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, dhe atij të Zveçanit, Ilir Peci, është betuar edhe kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Hetimi ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje...

Gjithçka gati për betimin e tre kryetarëve tjerë në veri – Policia nuk pret incidente, EULEX 'në gatishmëri'

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, do të betohen sot. Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të...

Mbërrin në objektin e shkollës “Isa Boletini” Ilir Peci, pritet betimi i tij si kryetar i Zveçanit

para një jave - Syri.net Kosova

Tashmë ka arritur në objektin “Isa Boletini”, Ilir Peci, gjersa së shpejti pritet të nisë ceremonia e betimit të tij si kryetar i Zveçanit. Në orën 10:00 pritet i tij, gjersa në orën 10:00 është caktuar...

Gjithçka gati për betimin e kryetarëve të rinj në tri komunat në veri – Policia nuk pret incidente, EULEX “në gatishmëri”

para një jave - Reporteri

Kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, do të betohen sot. Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të...

Betohen 3 kryetarët e komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, premtojnë shërbim pa dallim

para një jave - Vizion Plus

3 kryetarët e komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës po zhvillojnë sot ceremonitë e betimit. Në një seancë solemne, në zyrat lokale në Zubin Potoku, i pari që u betua ishte kryetari i ri i kësaj...

Betohet edhe kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

para një jave - Gazeta Express

Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i komunës së Zveçanit. Betimin, Peci e ka kryer në shkollën “Isa Boletini”. Përveç Peci, betimin e kanë dhënë edhe asamblistët. Pak më parë është betuar edhe kryetari...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri nga PDK-ja

para një jave - Klan Kosova

Izmir Zeqiri i PDK-ës është betuar sot si kryetar i Zubin Potokut në një seancë solemne në zyrat e lokale në fshatin Çabër të kësaj komune. Para të pranishmëve, ai deklaroi se do të punojë pa dallim për...

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Klan Kosova

Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit. Përveç kryetarit Peci, në këtë seancë janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune, njofton Klan Kosova. Kujtojmë se Ilir Peci nga Partia Demokratike...

LIVE| Betohen edhe dy kryetarë veriorë (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

10:44 – Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri nga PDK-ja Izmir Zeqiri i PDK-ës është betuar sot si kryetar i Zubin Potokut në një seancë solemne në zyrat e lokale në fshatin Çabër të kësaj...

Petkoviq: As Kurti as ndonjë faktor i huaj nuk do të vendosin fatin e serbëve

para një jave - Ekonomia Online

Drejtori i të ashtuquajturës zyre serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se betimi i kryetarëve të sapo zgjedhur në komunat në veri të Kosovës “zyrtarizoi pushtimin e këtyre katër komunave nga ana...

Zeqiri pas betimit: Do të ofrojmë shërbime për të gjithë qytetarët, pa asnjë dallim

para një jave - Bota Sot

Kryetari i zgjedhur i komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, deklaroi se do të ofrojnë shërbime për të gjithë qytetarët e kësaj komune, pa asnjë dallim. Pas betimit si kryetar, tha se do të plotësojnë...

Betohet kryetari i Zveçanit në “Isa Boletini”

para një jave - Indeks online

Sot do të bëhet betimi i kryetarëve të rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq. I pari po betohet Ilir Peci, si kryetar ri i Komunës së Zveçanit, raporton Indeksonline....

Betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

para një jave - GazetaBlic

U mbajt ceremonia e betimit në komunën e Zveçanit, derisa kryetari i zgjedhur Ilir Peci u betua në shkollën “Isa Boletini”. Në këtë seancë përveç kryetarit janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune....

Imer Zeqiri flet para betimit, punën synon ta vazhdojë në objektin e komunës

para një jave - Syri.net Kosova

Zeqiri betimin do ta kryejë në zyrat e fshatit Çabër, pasi objekti i komunës është bllokuar me dyer të hekurta. “Zyrën synoj ta kem në objektin e komunës në Zubin Potokut, aty ku edhe do të duhej ta kem....

Betohet kryetari i ri i Leposaviçit/ Marrin detyrën krerët e katër komunave në veri të Kosovës

para një jave - Top24

Procesi i betimit të kryetarëve të rinj në veri të Kosovës u përmbyll sot me betimin e kryetarit të ri të Leposaviçit, Lulzim Hetemi. Hetemi mori zyrtarisht detyrën pas betimit që bëri në Bistricë në objektin...

Ilir Peci arrin në shkollën “Isa Boletini”, aty do të betohet si kryetar i Zveçanit

para një jave - Gazeta Express

Ilir Peci ka arritur në shkollën “Isa Boletini” në Boletin, ku pritet ta japë betimin si kryetar i ri i komunës së Zveçanit, shkruan Express. Seanca për betimin e tij do të nisë në orën 10:00. Lexo Edhe:...

Betohen sot 3 kryetarët në veri të Kosovës

para një jave - Klan

Betohen sot 3 kryetarët në veri të Kosovës Autoritetet kanë marrë masat, ceremonitë në institucione publike Betohen sot 3 kryetarë të komunave të veriut të Kosovës të zgjedhur në 23 Prill. Ceremonitë pritet...

Ceremonia e betimit, orari dhe vendi ku tre kryetarët në veri do të nisin detyrën

para një jave - Syri.net Kosova

Sot do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve komunalë në veri, atij në Zubin Potok, Leposaviq e Zveçan. Ceremonia e betimit të kryetarëve në veri do të nisë në ora 10:00. Në ora 10:00 do të betohet...

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Bota Sot

Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit. Përveç kryetarit Peci, në këtë seancë janë betuar edhe asambleistët e kësaj komune. Edhe Izmir Zeqiri është betuar si kryetar i ri i Zubin...

Betohet Izmir Zeqiri si kryetar i Zubin Potokut

para një jave - Indeks online

Izmir Zeqiri është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zubin Potokut në fshatin e lindjes, Çabër. Gjatë betimit ai u shpreh se do t’i ushtrojë kompetencat si kryetar i komunës së Zubin Potokut me nder...

Po betohet kryetari i Zveçanit në “Isa Boletini”

para një jave - Indeks online

Sot do të bëhet betimi i kryetarëve të rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq. I pari po betohet Ilir Peci, si kryetar ri i Komunës së Zveçanit, raporton Indeksonline....

Betohet kryetari i Zveçanit, Ilir Peci

para një jave - Zeri

Në shkollën fillore “Isa Boletini” në Boletin ka përfunduar ceremonia e betimit të kryetarit të zgjedhur të Zveçanit, Ilir Peci. Në seancën solemne janë lejuar të merren vetëm pamje, ndërsa gazetarët nuk...

Betohet Izmir Zeqiri, premton zbatim të ligjeve të Kosovës në tërë territorin e saj

para një jave - Zeri

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, bëri të enjten betimin në këtë pozitë. "Uroj që ne, tani e tutje, të jemi në nivel të përgjegjësisë më të lartë, duke ua ofruar qytetarëve të komunës së Zubin...

Përgatitjet për betimin e Izmir Zeqirit si kryetar i Zubin Potokut

para një jave - Kallxo

Forca të rendit nga EULEX-it , KFOR-it dhe Policia e Kosovës janë parë në afërsi të pikës ku pritet të filloj ceremonia e betimit të kryetarit të Zubin Potokut, Izmir Zeqirit. Zeqiri vjen nga Partia Demokratike...

Gjithçka gati për betimin e tre kryetarëve tjerë në veri – Policia nuk pret incidente, EULEX 'në gatishmëri'

para një jave - Syri

Kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, do të betohen sot. Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të...

LIVE – Betohen kryetarët e ri të Zubin Potokut e Zveçanit

para një jave - Kallxo

10:28 Përgatitjet për betimin e Izmir Zeqirit si kryetar i Zubin Potokut Forca të rendit nga EULEX-it , KFOR-it dhe Policia e Kosovës janë parë në afërsi të pikës ku pritet të filloj ceremonia e betimit...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - Klan Macedonia

Izmir Zeqiri i PDK-ës është betuar sot si kryetar i Zubin Potokut në një seancë solemne në zyrat e lokale në fshatin Çabër të kësaj komune. Para të pranishmëve, ai deklaroi se do të punojë pa dallim për...

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Klan Macedonia

Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit. Përveç kryetarit Peci, në këtë seancë janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune.

Shtohen forcat policore në Leposaviq, pas pak betohet kryetari shqiptar

para një jave - Lajmi.net

Lulzim Hetemi do të betohet si kryetar i ri i Leposaviqit. Betimi i tij do të ndodhë para shkollës “Kadri Bistrica”, shkruan lajmi.net. Aty tanimë janë stacionuar forca të shumta policie dhe ekipe të gazetarëve....

Krasniqi uron kryetarët për betimin: Para se të gjithash është përgjegjësi shumë e madhe

para një jave - Infokusi

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar për detyrën e re kryetarët e Komunës të Zveçanit dhe Zubin Potokut nga radhët e PDK-së, Ilir Peci dhe Izmir Zeqiri. Krasniqi betimin e kryetarëve...

Sot betohen tre kryetarët e komunave në veri të Kosovës

para një jave - Koha.mk

Në veri të Kosovës, sot pritet të betohen tre kryetarët e rinj të komunave Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan – të tria komuna të banuara me shumicë serbe. Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur të mërkurën...

Ilir Peci arrin në shkollën “Isa Boletini”, aty do të betohet si kryetar i Zveçanit

para një jave - Gazeta Express

Ilir Peci ka arritur në shkollën “Isa Boletini” në Boletin, ku pritet ta japë betimin si kryetar i ri i komunës së Zveçanit, shkruan Express. Seanca për betimin e tij do të nisë në orën 10:00. Peci ishte...

LIVE| Ilir Peci i gatshëm për t’u betuar si kryetar i ri i Zveçanit (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

09:40 – Ilir Peci i gatshëm për t’u betuar si kryetar i ri i Zveçanit Ilir Peci dhe disa asamblistë janë bërë bashkë, ku së shpejti pritet të nisën për në shkollën e fshatit Boletin ku do të bëhet betimi...

Kryetarët e rinj zotohen se do të punojnë në të mirë të qytetarëve

para një jave - Nistori

Kryetarët e rinj të Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit – komuna të banuara me shumicë serbe në veri të Kosovës – bënë të enjten betimin në pozitat e tyre. Të tre ata u zotuan se do të punojnë në të...

Shtohen forcat policore në Leposaviq, pas pak betohet kryetari shqiptar

para një jave - Debat

Lulzim Hetemi do të betohet si kryetar i ri i Leposaviqit. Betimi i tij do të ndodhë para shkollës “Kadri Bistrica”, shkruan lajmi.net. Aty tanimë janë stacionuar forca të shumta policie dhe ekipe të gazetarëve....

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - GazetaBlic

Komuna e Zubin Potokut do të drejtohet tashmë nga kryetari i ri Izmir Zeqiri, i cili sapo dha betimin si i pari i kësaj komune. Zeqiri gjatë betimit të tij në Çabër tha se do të t’i kryejë detyrat dhe...

Betohen sot tre kryetarët e komunave në veri të Kosovës

para një jave - BalkanWeb

Në veri të Kosovës, sot pritet të betohen tre kryetarët e rinj të komunave Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Të tria komunat janë të banuara me shumicë serbe. Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur të mërkurën...

Betohet sot kryetarët e rinj në tre komunat e Kosovës, ceremonia në institucione publike

para një jave - Top Channel

Tre kryetarët e rinj të Leposaviçit, Zubin Potokut dhe Zveçanit do të betohen këtë të enjte. Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur të mërkurën se, për arsye sigurie, kryetarët e rinj do të betohen në ndërtesa...

Ilir Peci i gatshëm për t’u betuar si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Klan Kosova

Ilir Peci dhe disa asamblistë janë bërë bashkë, ku së shpejti pritet të nisën për në shkollën e fshatit Boletin ku do të bëhet betimi i Pecit për ta drejtuar Komunën e Zveçanit. Betimi pritet të bëhet...

Ilir Peci arrin në shkollën “Isa Boletini” aty do të betohet si kryetar i Zveçanit

para një jave - GazetaBlic

Ilir Peci ka arritur në shkollën “Isa Boletini” në Boletin, ku pritet ta japë betimin si kryetar i ri i komunës së Zveçanit. Seanca për betimin e tij do të nisë në orën 10:00. Peci ishte kandidat i PDK-së...

Stërnipi i Isë Boletinit kundërshton konferencën e kryetarit të ri të Zveçanit pranë varrit të heroit

para një jave - Lajm

Stërnipi i Isë Boletinit ka kundërshtuar që konferenca e kryetarit të Zveçanit, Ilir Peci të mbahet para varrit të heroit kombëtar Isë Boletinit. Ndonëse mediat kanë shkuar për ta përcjellë ngjarjen, ai...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit

para një jave - Fakti Ditor

Është betuar kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Ai ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 23 prillit, që u mbajtën në katër komunat veriore. Hetemi është betuar në...

Betohet edhe kryetari i Leposaviqit, Lulëzim Hetemi

para një jave - Bota Press

Pas betimit të kryetarit të Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, dhe atij të Zveçanit, Ilir Peci, është betuar edhe kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Hetimi ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje...

Dragana Miletic-Beba, zgjidhet nënkryetare e kuvendit komunal në Leposaviq

para një jave - Shqip

Dragana Miletic-Beba është zgjedhur nënkryetare e kuvendit komunal në Leposaviq. Lexo edhe: Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi Pak më parë betimin e ka kryer kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi. /Shqip.com

Kryetarët e 3 komunave nuk do ta kryejnë betimin në sallat plenare të Kuvendeve Komunale

para një jave - Kallxo

Për dallim nga kryetari i Mitrovicës Veriore, tre kryetarët e tjerë, dy të Partisë Demokratike të Kosovës dhe një tjetër nga Lëvizja Vetëvendosje nuk do të betohen në objektin e kryetarit të Komunës apo...

FOTO - Forca të rendit sigurojnë shkollën ku do të betohet kryetari i Zveçanit, Ilir Peci

para një jave - Kallxo

Forcat e rendit nga Policia e Kosovës tashmë kanë siguruar perimetrin e shkollës “Isa Boletini” në Zveçan, objekt ky në të cilin do të mbahet sot ceremonia e betimit të kryetarit të Komunës se Zveçanit,...

Kryetari i Zubin Potokut: Kemi kompetenca të plota kushtetuese

para një jave - Lajmi.net

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, i cili u betua në objektin e Zyrës komunale për komunitete në fshatin Çabër, tha se do të shkojnë në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Ai tha se të gjitha objektet...

Izmir Zeqiri arrin në objektin ku do të betohet

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri tashmë ka arritur në zyrën Komunale për Komunitete të fshatit Çabër. Ceremonia e betimit pritet të nisë në ora 10:00. Gjithashtu sot do të betohet edhe kryetari i...

Betimi i kryetarit të Zveçanit dhe Zubin Potokut, Krasniqi uron Pecin dhe Zeqirin

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka uruar kryetarin e Zveçanit, Ilir Peci dhe atë të Zubin Potokut, Izmir Zeqiri pas betimit që kanë bërë të enjten në komunat respektive....

Betohet në Çabër, por punën si kryetar Izmir Zeqiri synon ta kryejë nga objekti i komunës në Zubin Potok

para një jave - Gazeta Express

Izmir Zeqiri, kryetar i komunës së Zubin Potokut, i cili sot do ta bëjë betimin në zyrat që ndodhën në fshatin Çabër, pasi ato të komunës janë bllokuar me dyer të hekurta nga serbët lokalë, tha se synon...

Peci mbërrin në objektin e shkollës “Isa Boletini”, ku do të betohet

para një jave - Zeri

Pas pak, Ilir Peci pritet ta bëjë betimin e kryetarit të Zveçanit. Pavarësisht se Ilir Peci është zgjedhur që të jetë kryetar i Zveçanit, betimin e tij do ta bëj në objektin e shkollës fillore “Isa Boletini”,...

Betimin larg objektit, por punën si kryetar Zeqiri synon ta kryejë nga objekti i Komunës në Zubin Potok

para një jave - Zeri

Izmir Zeqiri, kryetar i Komunës së Zubin Potokut, i cili sot do ta bëjë betimin në zyrat që ndodhën në fshatin Çabër, pasi ato të Komunës janë bllokuar me dyer të hekurta nga serbët lokalë, tha se synon...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Periskopi

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi 25 May, 14:04 Tashmë është betuar kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Në zgjedhjet e 23 prillit Hetemi ka qenë kandidat i Lëvizjes...

Kryetari i Zveçanit thotë se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Infokusi

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për media pas përfundimit të seancës solemne. Peci tha se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë. “Për momentin e kemi zyrën...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Arbresh

Kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi të enjten e 25 majit ka bërë betimin në fshatin Bistricë, në objektin e shkollës fillore “Kadri Bistrica”. Ndërkaq, Dragana Miletiq pritet të zgjidhet...

Gjithçka gati për ceremoninë e betimit të kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Zeri

Në veri të Kosovës sot pritet të betohen tre kryetarët e rinj të komunave Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Të tria komunat janë të banuara me shumicë serbe. Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur të mërkurën...

Betimin larg nga objektit, por punën si kryetar Izmir Zeqiri synon ta kryejë nga objekti i komunës në Zubin Potok

para një jave - Gazeta Express

Izmir Zeqiri, kryetar i komunës së Zubin Potokut, i cili sot do ta bëjë betimin në zyrat që ndodhën në fshatin Çabër, pasi ato të komunës janë bllokuar me dyer të hekurta nga serbët lokalë, tha se synon...

Tre kryetarët e komunave veriore sot betohen në ndërtesa publike

para një jave - Koha.net

Tre kryetarët e komunave veriore sot betohen në ndërtesa publike. Kryetarët e zgjedhur në tri komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan pritet të betohen sot. Kështu ka bërë të ditur të mërkurën...

Zgjidhet nënkryetarja e kuvendit komunal në Leposaviq

para një jave - Insajderi.org

Dragana Miletic Beba është zgjedhur nënkryetare e kuvendit komunal në Leposaviq . Pak më parë betimin e ka kryer kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Insajderi.org

Lulzim Hetemi mori zyrtarisht detyrën e kryetarit të Leposaviqit pas betimit që bëri në Bistricë në objektin e shkollës fillore “Kadri Bistrica”. Sot në orët e paradites janë betuar edhe kryetari i ri...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Gazeta10

Është betuar kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi, raporton Gazeta10. Ai ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 23 prillit, që u mbajtën në katër komunat veriore. Hetemi...

Krasniqi uron kryetarët për betimin: Është përgjegjësi shumë e madhe

para një jave - Gazeta10

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar për detyrën e re kryetarët e Komunës të Zveçanit dhe Zubin Potokut nga radhët e PDK-së, Ilir Peci dhe Izmir Zeqiri. Krasniqi betimin e kryetarëve...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Arbresh

Kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi të enjten e 25 majit ka bërë betimin në fshatin Bistricë, në objektin e shkollës fillore “Kadri Bistrica”. Ndërkaq, Dragana Miletiq pritet të zgjidhet...

Ceremonia e betimit, orari dhe vendi ku tre kryetarët në veri do të nisin detyrën

para një jave - Zhurnal

Sot do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve komunalë në veri, atij në Zubin Potok, Leposaviq e Zveçan. Ceremonia e betimit të kryetarëve në veri do të nisë në ora 10:00. Në ora 10:00 do të betohet...

Tre kryetarët e komunave veriore sot betohen në ndërtesa publike

para një jave - RTV 21

Tre kryetarët e komunave veriore sot betohen në ndërtesa publike. Kryetarët e zgjedhur në tri komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan pritet të betohen të enjten në orën 10:00 Kështu ka bërë...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - OraInfo

Kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, do të betohen sot . Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të...

Kryetarët në veri 'nisin prej zeros'

para një jave - Syri.net Kosova

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Ekonomia Online

Është betuar kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Ai ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 23 prillit, që u mbajtën në katër komunat veriore. Hetemi është betuar në...

Zgjidhet nënkryetarja e kuvendit komunal në Leposaviq

para një jave - Ekonomia Online

Dragana Miletic Beba është zgjedhur nënkryetare e kuvendit komunal në Leposaviq, raporton T7. Pak më parë betimin e ka kryer kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi.

Stërnipi i Isë Boletinit s’lejon që konferenca e Ilir Pecit të mbahet pranë varrit të heroit

para një jave - Infokusi

Gazmend Boletini, stërnip i Isë Boletinit, nuk ka lejuar që konferenca e kryetarit të ri të Zveçanit, Ilir Pecit, të zhvillohet pranë varrit të heroit kombëtar. Ka pasur paralajmërime se pas betimit, Peci...

Betohen sot mes refuzimit të Serbisë kryetarët e 3 komunave në veri të Kosovës

para një jave - Java News

Kryetarët e rinj të tri komunave me shumicë serbe, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit bwjnw sot betimin. Konfirmimi erdhi nga kryeministri Albin Kurti gjatë mbledhjes së qeverisë. Shefi i ekzekutivit...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Epoka e Re

Është betuar kryetari i ri i Komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi. Ai ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 23 prillit, që janë mbajtur në katër  komunat e veriut e Kosovës. Hetemi...

Pasardhësi i Isa Boletinit kundërshton që Peci të mbajë fjalim brenda Kullës së Isa Boletinit

para një jave - Fakti Ditor

Stërnipi i Isë Boletinit ka dalë kundër që kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci ta mbajë konferencën para varrit të Isa Boletinit. Gazetarja e T7, Blerta Zuka, raporton që stërnipi i Isa Boletinit ka thënë...

Shtohen forcat policore në Leposaviq, pas pak betohet kryetari shqiptar

para një jave - Fakti Ditor

Lulzim Hetemi do të betohet si kryetar i ri i Leposaviqit. Betimi i tij do të ndodhë para shkollës “Kadri Bistrica”, shkruan lajmi.net. Aty tanimë janë stacionuar forca të shumta policie dhe ekipe të gazetarëve....

Kryetari i ri i Zveçanit: Do të punojë nga zyra në fshatin Lipë, për gjithë qytetarët

para një jave - Fakti Ditor

Kryetari i zgjedhur Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, para varrit të heroit kombëtar, Isë Boletini ka mbajtur një konferencë për medie, ku deklaroi se do të punojë për të gjithë qytetarët pa dallim. Ai tha...

Krasniqi uron dy kryetarët e PDK-së për betimin: Vullneti i qytetarëve u jetësua më në fund

para një jave - Periskopi

Krasniqi uron dy kryetarët e PDK-së për betimin: Vullneti i qytetarëve u jetësua më në fund 25 May, 13:17 Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar kryetarët që u betuan sot nga...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulëzim Hetemi është betuar sot, shkruan Gazeta Metro. Ai ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 23 prillit, që u mbajtën në katër komunat veriore....

Betohet sot kryetarët e rinj në tre komunat e Kosovës, ceremonia në institucione publike

para një jave - Aktuale

Tre kryetarët e rinj të Leposaviçit, Zubin Potokut dhe Zveçanit do të betohen këtë të enjte. Marketing Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur të mërkurën se, për arsye sigurie, kryetarët e rinj do të betohen...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri të Kosovës

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Reporteri

Kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, do të betohen sot . Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Shqip

Është betuar kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Ai ka qenë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 23 prillit, që u mbajtën në katër komunat veriore. Hetemi është kandidati...

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

para një jave - Dukagjini

Kryetari i ri i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, të enjten e 25 majit ka bërë betimin në fshatin Bistricë, në objektin e shkollës fillore “Kadri Bistrica”. Po ashtu sot u betuan edhe kryetari i ri...

Krasniqi uron kryetarët veriorë pas betimit

para një jave - Shqip

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar për detyrën e re kryetarët e Komunës të Zveçanit dhe Zubin Potokut nga radhët e PDK-së, Ilir Peci dhe Izmir Zeqiri. Krasniqi betimin e kryetarëve...

Pasardhësi i Isa Boletinit kundërshton që Peci të mbajë fjalim brenda Kullës së Isa Boletinit

para një jave - Top Shqip

Gazmend Boletini, pasardhësi i Isa Boletinit ka kundërshtuar që kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci ta mbajë fjalimin brenda Kullës së Isa Boletinit. Por, Peci e ka mbajtur fjalimin ani pse nuk e kishte...

Nis ceremonia e betimit të kryetarit të Leposaviqit

para një jave - Gazeta10

Pas betimit të kryetarëve të Zveçanit dhe Zubin-Potokut ka nisur ceremonia e betimit të kryetarit të ri të zgjedhur në komunën e Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Ceremonia e betimit ishte planifikuar të niste...

Fillon seanca për betimin e kryetarit të Leposaviqit

para një jave - Arbresh

Në Bistricë ka nisur seanca e betimit të kryetarit të Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Gjatë seancës do betohet një asamblist serb, si dhe kjo komunë pritet që të ketë nënkryetare serbe.

Kryetarët në veri ‘nisin prej zeros’

para një jave - Gazeta Express

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, sot...

Sot betohen tre kryetarët e komunave veriore (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Tre kryetarët e rinj, ai i Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit do të betohen sot në seancat konstituive nëpër objekte publike të këtyre komunave. Këtë siguri e dha të mërkurën kryeministri Albin Kurti,...

Betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

para një jave - Lajmi.net

Sot në një seancë solemne në zyrat lokale në fshatin Çabër të Zubin Potokut u betua kryetari i ri i kësaj komune, Izmir Zeqiri. Por pos Izmir Zeqirit sot është betuar edhe Kryetari i ri i Zveçanit, Ilir...

Kryetari i Zveçanit thotë se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Fakti Ditor

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për media pas përfundimit të seancës solemne. Ai tha se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë. “Për momentin e kemi zyrën...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Izmir Zeqiri u betua kryetari i ri i Zubin Potokut

para një jave - Lajmi.net

Në një seancë solemne në zyrat lokale në fshatin Çabër të Zubin Potokut u betua kryetari i ri i kësaj komune, Izmir Zeqiri. Duke iu drejtuar të pranishmëve kryetari premtoi se do të punojë drejt, ndershëm...

Ilir Peci arrin te shkolla “Isa Boletini” ku do të betohet

para një jave - Infokusi

Kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci ka arritur tashmë në shkollën fillore “Isa Boletini” në fshatin Boletin, ku do të betohet. Betimi i Pecit është paraparë nga ora 10:00. Në ambientin rreth shkollës janë...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - Infokusi

Komuna e Zubin Potokut do të drejtohet tashmë nga kryetari i ri Izmir Zeqiri, i cili sapo dha betimin si i pari i kësaj komune. Zeqiri gjatë betimit të tij në Çabër tha se do të t’i kryejë detyrat dhe...

Kryetari i ri i Zveçanit para varrit të Isë Boletinit: Do të punojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë, për të gjithë

para një jave - Periskopi

Kryetari i ri i Zveçanit para varrit të Isë Boletinit: Do të punojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë, për të gjithë 25 May, 12:18 Kryetari i zgjedhuri Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, para varrit...

Stërnipi i Isa Boletinit del kundër konferencës së Pecit para varrit të heroit

para një jave - Revista Kosovarja

Stërnipi i Isë Boletinit ka dalë kundër që kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci ta mbajë konferencën para varrit të Isa Boletinit. Siç raporton T7, stërnipi i Isa Boletinit ka thënë që nuk do që varri i...

Kryetari i Zubin Potokut: Kemi kompetenca të plota kushtetuese

para një jave - ATV Live

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, i cili u betua në objektin e Zyrës komunale për komunitete në fshatin Çabër, tha se do të shkojnë në objektin e Komunës së Zubin Potokut. Ai tha se të gjitha objektet...

Betohen sot tre kryetarët e komunave veriore në Kosovë

para një jave - ABC News

Tre kryetarët e komunave veriore sot të Kosovës betohen në ndërtesa publike. Kryetarët e zgjedhur në tri komunat veriore, Leposaviç, Zubin Potok dhe Zveçan pritet të betohen të enjten në orën 10:00. Kështu...

Stërnipi i Isa Boletinit kundërshton që kryetari i ri i Zveçanit ta mbajë fjalimin brenda Kullës Boletini

para një jave - Insajderi.org

Gazmend Boletini, pasardhësi i Isa Boletinit kundërshton që fjalimi i kryetarit të ri të komunës së Zveçanit, Ilir Peci, pas betimit si kryetar të mbahet brenda Kullës së Isa Boletinit. Boletini tha se...

Sot pritet të betohen kryetarët e rinj në Leposaviq, Zubin Potok e Zveçan

para një jave - Kallxo

Kryetarët e rinj të komunave, Zveçan, Leposaviq, e Zubin Potok pritet të betohen sot për udhëheqjen e institucioneve komunale në veri të Kosovës. Në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 23 prillit të mbajtura...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - Top Shqip

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, bëri të enjten betimin në këtë pozitë. “Uroj që ne, tani e tutje, të jemi në nivel të përgjegjësisë më të lartë, duke ua ofruar qytetarëve të Komunës së Zubin...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Sot betohen kryetarët e komunave në veri të Kosovës

para një jave - Evropa e Lirë

Në veri te Kosovës, sot pritet te betohen 3 kryetarët e rinj të komunave të Leposaviqit, Zubin Potokut dhe Zveçanit. Të trija komunat janë të banuara me shumë serbe. Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur...

Kryetarët në veri të Kosovës “nisin prej zeros”

para një jave - Albeu

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Zeri

Sot do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve komunalë në veri, atij në Zubin Potok, Leposaviq e Zveçan. Ceremonia e betimit të kryetarëve në veri do të nisë në ora 10:00. Në ora 10:00 do të betohet...

Kosovë, betohen sot kryetarët e rinj të 3 komunave nën masa të forta sigurie

para një jave - Syri

Sot do të betohen edhe tre kryetarë të zgjedhur së fundmi në veri të Kosovës. Dy kryetarët që vijnë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Zveçan e Zubin Potok dhe Lulzim Hetemi nga Lëvizja Vetëvendosje,...

Kosovë, betohen sot kryetarët e rinj të 3 komunave nën masa të forta sigurie

para një jave - Syri

Sot do të betohen edhe tre kryetarë të zgjedhur së fundmi në veri të Kosovës. Dy kryetarët që vijnë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Zveçan e Zubin Potok dhe Lulzim Hetemi nga Lëvizja Vetëvendosje,...

Ilir Peci: Zyrën e kemi në fshatin Lipë

para një jave - Arbresh

Sot është betuar Ilir Peci si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit. Në një prononcim para mediave, Peci njoftoi se zyra e tij do të jetë në fshatin Lipë. “Unë porsa e mora postin si kryetar komune. Ju njoftoj...

Kryetari i Zveçanit thotë se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për medie pas përfundimit të seancës solemne. Ai ka thënë se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë. “Për momentin e kemi...

Kryetari i Zveçanit thotë se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për media pas përfundimit të seancës solemne, transmeton Gazeta Metro. Ai tha se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë....

Kryetari i ri i Zubin Potokut: Të gjitha dikasteret do të drejtohen me ligjet e Kosovës

para një jave - Gazeta Metro

Izmir Zeqiri i PDK-ës është betuar sot si kryetar i Zubin Potokut në një seancë solemne në zyrat e lokale në fshatin Çabër të kësaj komune. Ai, në një konferencë për media, ka thënë se do të punojë për...

Stërnipi i Isë Boletinit s’lejon që konferenca e Ilir Pecit të mbahet pranë varrit të heroit

para një jave - Gazeta Metro

Gazmend Boletini, stërnip i Isë Boletinit, nuk ka lejuar që konferenca e kryetarit të ri të Zveçanit, Ilir Pecit, të zhvillohet pranë varrit të heroit kombëtar, transmeton Gazeta Metro. Ka pasur paralajmërime...

Sot betohen kryetarët e tri komunave në veri

para një jave - RTK

Sot do të betohen edhe tre kryetarë të zgjedhur së fundmi në veri të Kosovës. Dy kryetarët që vijnë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Zveçan e Zubin Potok dhe Lulzim Hetemi nga Lëvizja Vetëvendosje,...

Peci: Detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Shqip

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për media pas përfundimit të seancës solemne. Ai tha se detyrën do ta ushtrojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë. “Për momentin e kemi zyrën...

Kryetari i ri i Zveçanit do ta ushtrojë detyrën nga objekti i zyrës së komuniteteve në fshatin Lipë

para një jave - Dukagjini

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka konfirmuar se detyrën e tij do ta ushtrojë nga objekti i zyrës së komuniteteve që gjendet në fshatin Lipë, ngjitur me fshatin Boletin. Kryetari i ri i...

Asnjë përfaqësues serb i interesuar të bëhet pjesë e kabinetit të kryetarit të Zveçanit

para një jave - Dukagjini

Ndonëse fillimisht u pengua ta mbante fjalimin si kryetar i ri i Zveçanit, Ilir Peci, brenda Kullës së Isa Boletinit, megjithatë më pas u lejua. Gazmend Boletini, pasardhësi i Isa Boletinit kundërshtoi...

Stërnipi i Isë Boletinit nuk lejon që konferenca e Ilir Pecit të mbahet pranë varrit të heroit(VIDEO)

para një jave - Gazeta10

Stërnipi i Isa Boletin, Gazmend Boletini nuk ka lejuar që konferenca e kryetarit të ri të Zveçanit, Ilir Pecit të zhvillohet pranë varrit të heroit kombëtar. Ka pasur paralajmërime se pas betimit, Peci...

Ilir Peci i gatshëm për t’u betuar si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Infokusi

Ilir Peci dhe disa asamblistë janë bërë bashkë, ku së shpejti pritet të nisën për në shkollën e fshatit Boletin ku do të bëhet betimi i Pecit për ta drejtuar Komunën e Zveçanit. Betimi pritet të bëhet në orën 10:00.

Stërnipi i Isë Boletinit del kundër mbajtjes së konferencës së Pecit para varrit të heroit

para një jave - Ekonomia Online

Stërnipi i Isë Boletinit ka dalë kundër që kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci ta mbajë konferencën para varrit të Isa Boletinit. Gazmend Boletini tha se që nuk do që vendi të bëhet politik. Peci është...

Kryetari i ri i Zveçanit para varrit të Isë Boletinit: Do të punojë nga zyra e komuniteteve në fshatin Lipë, për të gjithë

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i zgjedhuri Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, para varrit të heroit kombëtar, Isë Boletini ka mbajtur një konferencë për medie, raporton Ekonomia Online. Nga aty, ka deklaruar se do të punojë për...

Zgjidhet kryesuesja e kuvendit komunal të Zveçanit

para një jave - Gazeta Metro

Nënkryetarët e komunës së Zveçanit ende nuk janë zgjedhur, ndërsa kryesuese e Kuvendit komunal është zgjedhur Selvete Kelmendi. Kështu raporton gazetarja e T7, Blerta Zuka, që po qëndron në këtë komunë....

Betohen kryetarët e rinj në Veri të Kosovës, zotohen për besnikëri dhe respektim të ligjit

para një jave - FaxWeb

Ditën e sotme aknë filluar ceremonitë për betimin dhe emërimin e kryetarëve të zgjedhur për komunat në Veri të Kosovës Komuna e Zubin Potokut do të drejtohet tashmë nga kryetari i ri Izmir Zeqiri, i cili...

Selvete Kelmendi zgjedhet kryetare e Kuvendit Komunal të Zveçanit

para një jave - Arbresh

Selvete Kelmendi, nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës është zgjedhur kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit. Zgjedhja e Kelmendit vjen pak minuta pas emërimit të Ilir Pecit si kryetar i Komunës...

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - ATV Live

Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit para 19 vota asamblistëve. Përveç kryetarit Peci, në këtë seancë janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune. Edhe Izmir Zeqiri i PDK-ës është...

Selvete Kelmendi zgjidhet kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit

para një jave - ATV Live

Selvete Klemendi është zgjedhur kryesuese e kuvendit, ndërsa nënkryetari nuk është zgjedhur ende, raporton Ekonomia Online. Paraprakisht mbajt ceremonia e betimit në komunën e Zveçanit, derisa kryetari...

Betohet në Çabër, por punën si kryetar Izmir Zeqiri synon ta kryejë nga objekti i komunës në Zubin Potok

para një jave - Infokusi

Izmir Zeqiri, kryetar i komunës së Zubin Potokut, i cili sot do ta bëjë betimin në zyrat që ndodhën në fshatin Çabër, pasi ato të komunës janë bllokuar me dyer të hekurta nga serbët lokalë, tha se synon...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Asnjë përfaqësues serbë i interesuar të bëhet pjesë e kabinetit të kryetarit të Zveçanit

para një jave - Dukagjini

Ndonëse fillimisht u pengua ta mbante fjalimin si kryetar i ri i Zveçanit, Ilir Peci, brenda Kullës së Isa Boletinit, megjithatë më pas u lejua. Gazmend Boletini, pasardhësi i Isa Boletinit kundërshtoi...

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Gazeta10

Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit, raporton Gazeta10. Përveç kryetarit Peci, në këtë seancë janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune./Gazeta10

Selvete Kelmendi zgjidhet kryesuese e Kuvendit Komunal të Zveçanit

para një jave - Ekonomia Online

Selvete Klemendi është zgjedhur kryesuese e kuvendit, ndërsa nënkryetari nuk është zgjedhur ende, raporton Ekonomia Online. Paraprakisht mbajt ceremonia e betimit në komunën e Zveçanit, derisa kryetari...

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Periskopi

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit 25 May, 11:14 Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit. Përveç kryetarit Peci, në këtë seancë janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune....

Izmir Zeqiri betohet si kryetar i ri i Zubin Potokut

para një jave - Revista Kosovarja

Izmir Zeqiri është betuar si kryetar i ri i komunës së Zubin Potokut. “Unë Izmir Zeqiri betohem ose deklaroj solemnisht që do t’i kryej detyrat dhe do t’i ushtroj kompetencat si kryetar i komunës ë Zubin...

Ilir Peci tash e tutje do të jetë kryetar i Zveçanit

para një jave - Insajderi.org

Ilir Peci tash e tutje do të jetë kryetar i ri i Zveçanit. Betimi i kryetarit të ri të Zveçanit ka ndodhur në ndërtesën e shkollën fillore “Isa Boletini” në fshatin Boletin të kësaj komune. Përveç kryetarit...

Ilir Peci, betohet kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Shqip

Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i komunës së Zveçanit. Betimin, Peci e ka kryer në shkollën “Isa Boletini”. Përveç Pecit, betimin e kanë dhënë edhe asamblistët e kuvendit komunal të Zveçanit. Pak...

Betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

para një jave - Dukagjini

Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, më 25 maj ka bërë betimin, procedurë kjo solemne për të marrë detyrën si kryetar. Kjo ceremoni është zhvilluar në shkollën e fshatit Boletin, përkatësisht...

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Epoka e Re

Ilir Peci ka dhënë betimin si kryetar i ri i Zveçanit. Përveç kryetarit Peci, në këtë seancë janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune. Ceremonia e betimit të Pecit u bë në shkollën fillore “Isa Boletini”...

Betohet kryetari i ri i Zveçanit

para një jave - Arbresh

Është betuar Ilir Peci, kryetar i ri i komunës së Zveçanit. Bashkë me të janë betuar edhe asamblistët e ri të kësaj komune, raporton Arbresh.info. Në këtë ceremoni pritet të votohet edhe kryesuesi i ri...

Gjithçka gati për betimin e ri të kryetarit të Zveçanit

para një jave - Arbresh

Ka nisur ceremonia e betimit të kryetarit të ri në Zveçan, Ilir Peci. Ekipi Arbresh.info është duke përcjellur këtë ngjarje dhe sipas informatave pas betimit, Peci do të mbajë konferencë për medie bëhet...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - Arbresh

Komuna e Zubin Potokut do të drejtohet tashmë nga kryetari i ri Izmir Zeqiri, i cili sapo dha betimin si i pari i kësaj komune. Zeqiri gjatë betimit të tij në Çabër tha se do të t’i kryejë detyrat dhe...

Izmir Zeqiri betohet si kryetar i ri i Zubin Potokut

para një jave - Bota Press

Izmir Zeqiri është betuar si kryetar i ri i komunës së Zubin Potokut. “Unë Izmir Zeqiri betohem ose deklaroj solemnisht që do t’i kryej detyrat dhe do t’i ushtroj kompetencat si kryetar i komunës ë Zubin...

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Gazeta Metro

Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit, shkruan Gazeta Metro. Përveç kryetarit Peci, në këtë seancë janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune. Kryetari Peci është betuar në fshatin...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - Gazeta Metro

Komuna e Zubin Potokut do të drejtohet tashmë nga kryetari i ri Izmir Zeqiri, i cili sapo dha betimin si i pari i kësaj komune, transmeton Gazeta Metro. Zeqiri gjatë betimit të tij në Çabër tha se do të...

Betimi i tre kryetarëve të rinj, Policia nuk pret incidente ndërsa EULEX “në gatishmëri”

para një jave - ATV Live

Policia e Kosovës ka bërë një plan operativ me rastin e mbajtjes së ceremonive të betimit të kryetarëve të rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq. Policia e...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut , Izmir Zeqiri

para një jave - ATV Live

Në një seancë solemne në zyrat lokale në fshatin Çabër të Zubin Potokut u betua kryetari i ri i kësaj komune, Izmir Zeqiri. Duke iu drejtuar të pranishmëve kryetari premtoi se do të punojë drejt, ndershëm...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut

para një jave - Insajderi.org

Është betuar kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri. “Betohem se do t’i kryej detyrat dhe do t’i ushtroj kompetencat si kryetar i Komunës së Zubin Potokut me nderë e besnikëri, në mënyrë të paanshme me...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - Ekonomia Online

Izmir Zeqiri është betuar si kryetar i Komunës së Zubin Potokut. Zeqiri gjatë betimit të tij në Çabër tha se do të t’i kryejë detyrat dhe do t’i ushtrojë kompetencat me nder, besnikëri dhe në pajtim me...

Ilir Peci betohet si kryetar i ri i Zveçanit

para një jave - Ekonomia Online

Ilir Peci është betuar si kryetar i ri i Komunës së Zveçanit. Me 19 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, është votuar ai, raporton Ekonomia Online. Përveç kryetarit Peci, në këtë seancë janë betuar...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - Arbresh

Komuna e Zubin Potokut do të drejtohet tashmë nga kryetari i ri Izmir Zeqiri, i cili sapo dha betimin si i pari i kësaj komune. Zeqiri gjatë betimit të tij në Çabër tha se do të t’i kryejë detyrat dhe...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - Dukagjini

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri të enjten e 25 majit ka bërë betimin solemn në fshatin Çabër të kësaj komune, në objektin e zyrës komunale për komunitete. Ekipi i RTV Dukagjinit që ndodhet...

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

para një jave - Shqip

Në një seancë solemne në zyrat lokale në fshatin Çabër të Zubin Potokut u betua kryetari i ri i kësaj komune, Izmir Zeqiri. Duke iu drejtuar të pranishmëve kryetari premtoi se do të punojë drejt, ndershëm...

Izmir Zeqiri betohet si kryetar i ri i Zubin Potokut

para një jave - Gazeta10

Izmir Zeqiri është betuar si kryetar i ri i komunës së Zubin Potokut, raporton Gazeta10. “Unë Izmir Zeqiri betohem ose deklaroj solemnisht që do t’i kryej detyrat dhe do t’i ushtroj kompetencat si kryetar...

Sot betohen tre kryetarët e komunave në veri të Kosovës

para një jave - TvNews

Në veri të Kosovës, sot pritet të betohen tre kryetarët e rinj të komunave Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan – të tria komuna të banuara me shumicë serbe. Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur të mërkurën...

Me polici e shumë gazetarë, gati për betimin e kryetarit të ri në fshatin Boletin (Foto)

para një jave - Gazeta10

Kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci, ka arritur në shkollën fillore “Isa Boletini” në fshatin Boletin, ku do të betohet. Betimi i Pecit është ishte paraparë të mbahet nga ora 10:00. Në ambientin rreth...

Ilir Peci në shkollën e fshatit Boletin, pritet të betohet si kryetar i Zveçanit

para një jave - Ekonomia Online

Ilir Peci dhe disa asamblistë janë bërë bashkë në shkollën e fshatit Boletin ku do të bëhet betimi për ta drejtuar Komunën e Zveçanit, raporton Ekonomia Online. Peci ishte kandidat i PDK-së në zgjedhjet...

Betohet Izmir Zeqiri, premton zbatim të ligjeve të Republikës së Kosovës në tërë territorin e saj

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i zgjedhur i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, sapo e bëri betimin si kryetar i kësaj komune. Ai në fjalimin përshëndetës, tha se do të ofroj shërbime për të gjithë qytetarët e komunës pa...

Izmir Zeqiri arrin në objektin ku do të betohet

para një jave - Periskopi

Izmir Zeqiri arrin në objektin ku do të betohet 25 May, 10:13 Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri tashmë ka arritur në zyrën Komunale për Komunitete të fshatit Çabër. Ceremonia e betimit pritet të nisë...

Ilir Peci arrin në shkollën ‘Isa Boletini’, aty do të betohet si kryetar i Zveçanit

para një jave - Gazeta Metro

Ilir Peci ka arritur në shkollën “Isa Boletini” në Boletin, ku pritet ta japë betimin si kryetar i ri i komunës së Zveçanit. Seanca për betimin e tij do të nisë në orën 10:00. Peci ishte kandidat i PDK-së...

Izmir Zeqiri arrin në objektin ku do të betohet

para një jave - Insajderi.org

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri tashmë ka arritur në zyrën Komunale për Komunitete të fshatit Çabër. Ceremonia e betimit pritet të nisë në ora 10:00. Gjithashtu sot do të betohet edhe kryetari i...

Tre kryetarët e komunave veriore sot betohen në ndërtesa publike

para një jave - Lajmi.net

Tre kryetarët e komunave veriore sot betohen në ndërtesa publike. Kryetarët e zgjedhur në tri komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan pritet të betohen të enjten në orën 10:00. Kështu ka bërë...

Sot betohen kryetarët e tri komunave në veri

para një jave - Infokusi

Sot do të betohen edhe tre kryetarë të zgjedhur së fundmi në veri të Kosovës. Dy kryetarët që vijnë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Zveçan e Zubin Potok dhe Lulzim Hetemi nga Lëvizja Vetëvendosje,...

Betimin larg nga objektit, por punën si kryetar Izmir Zeqiri synon ta kryejë nga objekti i komunës në Zubin Potok

para një jave - Gazeta Metro

Izmir Zeqiri, kryetar i komunës së Zubin Potokut, i cili sot do ta bëjë betimin në zyrat që ndodhën në fshatin Çabër, pasi ato të komunës janë bllokuar me dyer të hekurta nga serbët lokalë, tha se synon...

Sot betohen kryetarët e rinj në veri të Kosovës

para një jave - Euronews

Sot pritet të betohen kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan , Zubin Potok dhe Leposavic . Një ditë më parë kryemiknistri Kurti bëri të ditur se betimi i tyre do të bëhet...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Tre kryetarët e komunave veriore sot betohen në ndërtesa publike

para një jave - ATV Live

Tre kryetarët e komunave veriore sot betohen në ndërtesa publike. Kryetarët e zgjedhur në tri komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan pritet të betohen të enjten në orën 10:00 Kështu ka bërë...

Sot betohen kryetarët e komunave në veri

para një jave - Shqip

Kryetarët e komunave veriore, Leposaviç, Zubin Potok dhe Zveçan pritet të betohen sot. Kryetarët e zgjedhur do të betohen në ndërtesat publike, duke nisur nga ora 10:00. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Sot betohen kryetarët e tri komunave në veri

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Periskopi

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri 25 May, 8:07 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri...

Kryetarët në veri ‘nisin prej zeros’

para një jave - Bota Press

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, sot...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Sot betohen kryetarët e rinj të tri komunave në veri

para një jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Sot betohen tre kryetarët në veri

para një jave - Dukagjini

Të enjten e 25 majit do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve shqiptarë në Komunat me shumicë serbe, Zubin Potok, Leposaviq e Zveçan. Ceremonia e betimit të kryetarëve në veri do të nisë në ora...

Sot betohen kryetarët e tri komunave në veri

para një jave - Gazeta10

Tre kryetarët e komunave veriore sot betohen në ndërtesa publike. Kryetarët e zgjedhur në tri komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan pritet të betohen të enjten në orën 10:00 Kështu ka bërë...

Sot ceremonia e betimit, orari dhe vendi ku tre kryetarët në veri do të nisin detyrën

para një jave - Gazeta Metro

Sot do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve komunalë në veri, atij në Zubin Potok, Leposaviq e Zveçan. Ceremonia e betimit të kryetarëve në veri do të nisë në ora 10:00. Në ora 10:00 do të betohet...

Sot betohet kryetari i Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit

para një jave - Arbresh

Sot bëhet betimi i kryetarëve të ri të tri komunave veriore të vendit. Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci betimin do ta bëjë në shkollën e fshatit Boletin, me fillim nga ora 10:00. Izmir Zeqiri,...

Kryetarët në veri “nisin prej zeros”

para një jave - Dukagjini

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Sot betohen kryetari i Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit

para një jave - Arbresh

Sot bëhet betimi i kryetarëve të ri të tri komunave veriore të vendit. Kryetari i ri i komunës së Zveçanit, Ilir Peci betimin do ta bëjë në shkollën e fshatit Boletin, me fillim nga ora 10:00. Izmir Zeqiri,...

Kryetarët në veri “nisin prej zeros”

para një jave - ATV Live

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Kryetari i zgjedhur synon ta kryejë punën nga objekti i komunës në Zubin Potok (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Izmir Zeqiri, kryetar i komunës së Zubin Potokut, i cili nesër do ta bëjë betimin në zyrat që ndodhën në fshatin Çabër, pasi ato të komunës janë bllokuar me dyer të hekurta nga serbët lokalë, tha se synon...

Të enjten betohen kryetarët e Zubin Potokut e Zveçanit/ Analistët tregojnë nëse serbët janë duke planifikuar diçka!

para një jave - Bota Sot

Ditë më parë Erden Atiq, kandidat i VV-së, është betuar në seancën solemne dhe tashmë është kryetar i Mitrovicës së Veriut. E gjitha ka ndodhur në një seancë të shkurtër solemne që u filloi pak pas orës...

Kryetarët në veri “nisin prej zeros”

para një jave - Zeri

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës - Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq - si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Zeqiri: Do të betohem në Çabër, objekti komunal s’është liruar ende nga strukturat paralele

para një jave - Bota Sot

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri i cili pritet të betohet nesër, ka treguar se betimin e tij nuk do ta bëj në objektin e komunës, por në fshatin Çabër, aty ku është zyra e regjistrimit të popullsisë....

Zeqiri: Do të betohem në Çabër, objekti komunal s’është liruar ende nga strukturat paralele

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri i cili pritet të betohet nesër, ka treguar se betimin e tij nuk do ta bëj në objektin e komunës, por në fshatin Çabër, aty ku është zyra e regjistrimit të popullsisë....

Tre kryetarët e veriut nuk betohen në objektet e komunave

para një jave - Syri.net Kosova

Të enjten mbahet seanca solemne dhe betohen tre kryetarët e ri të po aq komunave të pjesës veriore, por asnjëri në objektet e komunave. Në Zubin Potok në Zyrën Lokale për Komunitet dhe Kthim, në Leposaviq...

Betohen kryetarët shqiptarë/ Kryekomunarët e Leposavicit, Zvecanit e Zubin Ptokut marrin detyrën

para një jave - Top Channel

Të enjten betohen kryetarët shqiptarë të Leposaviqit, Zveçanit e Zubin Potokut. Në pamundësi për të pasur qasje në objektet e komunave, tre kryetarët e rinj janë detyruar ta organizojnë ceremoninë e betimit...

Ceremonia e betimit të kryetarëve të rinj në veri, larg ndërtesave komunale

para një jave - Koha.net

Autoritetet shtetërore kanë hequr dorë nga zotimi që kryetarët e zgjedhur të komunave në veri ta bëjnë betimin në sallat e asambleve komunale. Përfaqësuesit institucionalë kanë insistuar se do të sigurojnë...

Kurti: Funksionalizimi i komunave në veri, obligim ndaj qytetarëve që kërkojnë shërbime

para një jave - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka shprehur përcaktimin që të enjten të përmbyllet betimi i kryetarëve shqiptarë në tri komunat veriore të banuara kryesisht me serbë. Në mbledhjen e Qeverisë, të mbajtur të mërkurën,...

Tre kryetarët e veriut nuk betohen në objektet e komunave

para një jave - Indeks online

Të enjten mbahet seanca solemne dhe betohen tre kryetarët e ri të po aq komunave të pjesës veriore, por asnjëri në objektet e komunave. Në Zubin Potok në Zyrën Lokale për Komunitet dhe Kthim, në Leposaviq...

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë dhe Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin e kryetarëve të rinj në komunën e Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit....

Tre kryetarët e veriut gati për ceremoninë e betimit

para një jave - GazetaBlic

Kryetarët e sapozgjedhur të Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit janë në përfundim të përgatitjeve për ceremoninë e betimit që pritet të bëhet të enjten. I pari i Zubin Potokut këtë proces do ta bëjë...

Detaje për ditën e betimit tregojnë kryetarët e veriut, njohësit e sigurisë paralajmërojnë incidente

para një jave - Syri.net Kosova

Të enjten e 25 prillit do të betohen edhe tre kryetarët të zgjedhur së fundmi në komunat në veri të Kosovës. Kryetarët e rinj nga radhët e PDK-së, në Zubin Potok e Zveçan do ta bëjnë betimin në vende të...

Kryetarët në veri “nisin prej zeros”

para një jave - Nistori

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Bota Sot

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë dhe Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin e kryetarëve të rinj në komunën e Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit....

Kryetarët në veri “nisin prej zeros”

para një jave - Evropa e Lirë

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës - Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq - si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Kosovë, nesër pritet të betohen kryetarët e rinj të tri komunave veriore

para një jave - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të mërkuren se ceremonitë e betimit për kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe në veriun e Kosovës pritet të mbahen të enjten në ndërtesa...

Rashiq thotë se nuk sheh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë dhe Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin e kryetarëve të rinj në komunën e Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit....

Kryetarët e Komunave në veri të Kosovës “nisin prej zeros”

para një jave - GazetaBlic

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Reporteri

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë dhe Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin e kryetarëve të rinj në komunën e Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit....

Zeqiri: Do të betohem në Çabër, objekti komunal s’është liruar ende nga strukturat paralele

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri i cili pritet të betohet nesër, ka treguar se betimin e tij nuk do ta bëj në objektin e komunës, por në fshatin Çabër, aty ku është zyra e regjistrimit të popullsisë....

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Indeks online

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë dhe Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin e kryetarëve të rinj në komunën e Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit....

Kryetarët në Veri të Kosovës e nisin çdo gjë prej zeros

para një jave - Shqip

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Kosovë, nesër pritet të betohen kryetarët e rinj të tri komunave veriore

para një jave - Zëri i Amerikës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të mërkuren se ceremonitë e betimit për kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe në veriun e Kosovës pritet të mbahen të enjten në ndërtesa...

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Bota Sot

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin e kryetarëve të rinj në komunën e Zvecanit, Zubin Potokut dhe në Leposaviq. Ai...

Betohen nesër kryetarët shqiptarë/ Kryekomunarët e Leposavicit, Zvecanit e Zubin Potokut marrin detyrën

para një jave - Flaka

Të enjten betohen kryetarët shqiptarë të Leposaviqit, Zveçanit e Zubin Potokut. Në pamundësi për të pasur qasje në objektet e komunave, tre kryetarët e rinj janë detyruar ta organizojnë ceremoninë e betimit...

Njohësi i sigurisë për betimi e kryetarëve të veriut: Të enjten mund të përballën me incidente nga serbët

para një jave - Bota Sot

Ndryshe nga kryetarët e sapo zgjedhur të veriut, njohësi i sigurisë, Fadil Kajtazi ka parashikime tjera. Kajtazi po thotë se gjasat janë të mëdha për incidente nesër në vëri. Ai tha se ndërkombëtarët duhet...

Kryetarët në veri “nisin prej zeros”

para një jave - Lajmi.net

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

KRYETARËT NË VERI “NISIN PREJ ZEROS”

para një jave - KDPolitik

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Zeqiri: Do të betohem në Çabër, objekti komunal s’është liruar ende nga strukturat paralele

para një jave - Gazeta10

Kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri i cili pritet të betohet nesër, ka treguar se betimin e tij nuk do ta bëj në objektin e komunës, por në fshatin Çabër, aty ku është zyra e regjistrimit të popullsisë....

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - GazetaBlic

Ministri për Komunitete dhe Kthim dhe Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin e kryetarëve të rinj në komunën e Zvecanit, Zubin Potokut dhe në Leposaviq. Ai...

Kosovë/ Betimi i 3 kryekomunarëve, zhvendosen ceremonitë

para një jave - Klan

Kosovë/ Betimi i 3 kryekomunarëve, zhvendosen ceremonitë Synimi është shmangia e incidenteve Të enjten pritet që të betohen edhe tre kryetarët e komunave të veriut të Kosovës të banuara me shumicë serbe...

Ultimatumi i Listës Serbe për Kurtin dhe betimi i kryetarëve të rinj në Veri: Çka do të ndodhë deri më 1 qershor?

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Tre kryetarët e veriut nuk betohen në objektet e komunave

para një jave - Bota Press

Të enjten mbahet seanca solemne dhe betohen tre kryetarët e ri të po aq komunave të pjesës veriore, por asnjëri në objektet e komunave. Në Zubin Potok në Zyrën Lokale për Komunitet dhe Kthim, në Leposaviq...

Kryetarët në veri “nisin prej zeros”

para një jave - Periskopi

Kryetarët në veri “nisin prej zeros” 24 May, 21:18 Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi...

Kurti: Funksionalizimi i komunave në veri, obligim ndaj qytetarëve që kërkojnë shërbime

para një jave - ACTV

E mbetjen e komunave veriore pa kryetarë për rreth gjashtë muaj, kryeministri Albin Kurti e kualifikoi të mërkurën si gjë jonormale. Ai e bëri zotimin se me betimin e tre prej tyre, të enjten, do të mundësohet...

Kurti: Funksionalizimi i komunave në veri, obligim ndaj qytetarëve që kërkojnë shërbime

para një jave - ACTV

E mbetjen e komunave veriore pa kryetarë për rreth gjashtë muaj, kryeministri Albin Kurti e kualifikoi të mërkurën si gjë jonormale. Ai e bëri zotimin se me betimin e tre prej tyre, të enjten, do të mundësohet...

Kryetarët në veri “nisin prej zeros”

para një jave - Lajm

Dhënia e betimit solemn nga ana e kryetarëve të tri komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës – Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – si dhe konstituimi i asambleve komunale në dy komunat e fundit, më...

Tre kryetarët e veriut nuk betohen në objektet e komunave

para një jave - Gazeta Metro

Të enjten mbahet seanca solemne dhe betohen tre kryetarët e ri të po aq komunave të pjesës veriore, por asnjëri në objektet e komunave. Në Zubin Potok në Zyrën Lokale për Komunitet dhe Kthim, në Leposaviq...

Refuzohet kërkesa e kryetarit të ri të Zveçanit për t’u betuar në kullën e Isa Boletinit, ceremonia do të mbahet në shkollë

para një jave - Top Channel

Kryetari i ri i Zveçanit pritet të bëjë betimin dhe të marrë detyrën, pasi u votua në zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri të Kosovës. Fillimisht, u njoftua se Ilir Peci do të bënte një betim simbolik në...

Tre kryetarët e veriut nuk betohen në objektet e komunave

para një jave - Dukagjini

Kulla e Isa Boletinit buzë Shalës së Bajgorës të enjten do të jetë konak për shumë të ftuar e shumë media. Jo në oborrin e saj, për prapa kullës së Isës, në shkollën që mbanë emrin e tij, do të betohet...

Kurti: Funksionalizimi i komunave në veri, obligim ndaj qytetarëve që kërkojnë shërbime

para një jave - FaxWeb

E mbetjen e komunave veriore pa kryetarë për rreth gjashtë muaj, kryeministri Albin Kurti e kualifikoi të mërkurën si gjë jonormale. Ai e bëri zotimin se me betimin e tre prej tyre, të enjten, do të mundësohet...

Kryetarët e veriut të Kosovës, Kurti: Nesër marrin detyrën, pjesëmarrja e ulët në zgjedhje prej Beogradit

para një jave - Ora news

Nesër do t'i jepet fund debatit për drejtimin e katër komunave në veri të Kosovës. Të zgjedhurit e rinj do të marrin detyrën pas betimit. Kryeministri Albin Kurti duke bërë të ditur detajet ka fajësuar...

Kryetari i ri i Zveçanit do të betohet në Kullën e Isa Boletinit

para një jave - Syri.net Kosova

Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci nesër do të betohen si kryetarë të Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit. Ata dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të cilat u karakterizuan me pjesëmarrje...

Kosovë: Të enjten betohen kryetarët e tre komunave të Veriut

para një jave - Klan Macedonia

KURTI: BETIMI NË INSTITUCIONE PUBLIKE Të enjten pritet që të betohen edhe tre kryetarët e komunave të veriut të banuara me shumicë serbe të dalë nga zgjedhjet e 23 prillit. Kryeministri Albin Kurti bëri...

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Periskopi

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore 24 May, 19:02 Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin...

Zgjedhjet në veriun e Kosovës, Kurti: Kryetarët e 3 komunave betohen të enjten

para një jave - Syri

Kryetaret e rinj të tri komunave me shumicë serbe, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit do te bëjnë betimin në seancat konstituive ditën e enjte. Konfirmimi erdhi nga kryeministri Albin Kurti gjatë...

Kurti: Tre kryetarët e komunave veriore nesër betohen në ndërtesa publike

para një jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti konfirmoi se nesër në ndërtesa publike do të mbahen seancat konstituive për betimin e kryetarëve të rinj të komunës së Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviçit. Gjatë...

“Gjithçka gati”, Ministri Krasniqi jep detaje për betimin tre kryetarëve tjerë në komunat në veri

para një jave - Reporteri

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi tha se janë bërë të gjitha përgatitjet për betimin e tre kryetarëve të rijnë në komunat veriore të Kosovës. Sipas tij, kryetarët e zgjedhur...

Kurti: Betimi i kryetarëve të rinj në veri në ndërtesa publike

para një jave - TV21

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e ri të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit,...

Tre kryetarët e veriut gati për ceremoninë e betimit

para një jave - Gazeta10

Raporti: Saranda Aliu / KANAL10 Kryetarët e sapozgjedhur të Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit janë në përfundim të përgatitjeve për ceremoninë e betimit që pritet të bëhet të enjten. I pari i Zubin...

Kurti: Betimi i kryetarëve të rinj në veri në ndërtesa publike

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e ri të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit,...

Nesër betohen tre kryekomunarët/ Kurti: Do t’u shërbejnë të gjithë qytetarëve pa asnjë dallim

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Albin Kurti në fjalën e tij në mbledhjen e Qeverisë, vlerësoi zgjedhjet e jashtëzakonshme të mbajtura në katër komunat veriore më 23 prill. Ai tha se kryetarët e rinj në Zveçan, Zubin Potok...

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Ekonomia Online

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë dhe Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin e kryetarëve të rinj në komunën e Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit....

Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi betohet nesër

para një jave - RTV 21

Nesër do e bënë betimin edhe kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Betimin Hetimi nuk do e bënë në objektin e komunës, për RTV21 kanë thënë se ceremonia e betimit do...

Kurti: Nesër në ndërtesa publike do të betohen kryetarët e Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit

para një jave - Aktuale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nesër në ndërtesa publike në komunat veriore do të mbahen seancat konstituive dhe betimi edhe i tre kryetarëve të rinj të Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit....

Kryeministri Kurti: Betimi i kryetarëve të rinj në veri, të enjten në ndërt...

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviç,...

Kurti tha se do të betohen në “ndërtesa publike”, kryetarët e veriut i tregojnë lokacionet e sakta

para një jave - Zhurnal

Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci nesër do të betohen si kryetarë të Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit. Ata dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të cilat u karakterizuan me pjesëmarrje...

Kurti konfirmon se betimi i tre kryetarëve në veri bëhet të enjten në ndërtesa publike

para një jave - Zhurnal

Kryeministri Albin Kurti para qeveritar ka konfirmuar se betimi i tre kryetarëve në veri do të bëhet të enjten në ndërtesa publike, raporton Ekonomia Online. Sipas tij, veprimet e institucioneve e kanë...

Zgjedhjet në veri, Kurti: Linçimet dhe shantazhi nga Beogradi ndikoi në daljen e ulët të qytetarëve serbë për të votuar

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se nuk është normale që qytetarët serbë në veri të vendit të kenë presione nga Beogradi, derisa i ka përmendur zgjedhjet lokale dhe emërimet e kryetarëve të rinj në komunat...

Gjithçka gati për nesër, Krasniqi jep detaje për betimin e veriorëve

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka thënë se për nesër çdo gjë është gati që të bëhet konstituimi i kuvendeve komunale në Zveçan dhe Leposaviq, si dhe për betimin e kryetarëve...

Kryetari i ri i Zveçanit synon të betohet nesër në Kullën e Isë Boletinit

para një jave - Reporteri

Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci nesër do të betohen si kryetarë të Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit. Ata dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të cilat u karakterizuan me pjesëmarrje...

Krasniqi jep detaje për betimin e tre kryetarëve në veri

para një jave - Indeks online

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi tha se janë bërë të gjitha përgatitjet për betimin e tre kryetarëve të rijnë në komunat veriore të Kosovës. Sipas tij, kryetarët e zgjedhur...

Krasniqi jep detaje për betimin e tre kryetarëve në veri

para një jave - Zeri

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi tha se janë bërë të gjitha përgatitjet për betimin e tre kryetarëve të rijnë në komunat veriore të Kosovës. Sipas tij, kryetarët e zgjedhur...

Kurti: Betimi i tre kryetarëve tjerë në veri bëhet nesër në ndërtesa publike, synojmë normalizimin e gjendjes

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për betimin e kryetarëve të zgjedhur edhe në tri komunat në veri të vendit, pasi të premten e kaluar kryetari i Mitrovicës së Veriut mori detyrën e tij. Kurti...

Kurti: Betimi i tre kryetarëve tjerë në veri bëhet nesër në ndërtesa publike, synojmë normalizimin e gjendjes

para një jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për betimin e kryetarëve të zgjedhur edhe në tri komunat në veri të vendit, pasi të premten e kaluar kryetari i Mitrovicës së Veriut mori detyrën e tij. Kurti...

Krasniqi jep detaje për betimin e tre kryetarëve në veri

para një jave - Bota Sot

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi tha se janë bërë të gjitha përgatitjet për betimin e tre kryetarëve të rijnë në komunat veriore të Kosovës Sipas tij, kryetarët e zgjedhur do...

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Almakos

Ministri për Komunitete dhe Kthim dhe Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin e kryetarëve të rinj në komunën e Zvecanit, Zubin Potokut dhe në Leposaviq. Ai...

EULEX: Jemi vigjilent për ceremonitë e betimit në veri

para një jave - Gazeta Express

Me rastin e betimit të kryetarëve të rinj të zgjedhur në katër komunat e veriut të Kosovës, niveli i gatishmërisë është rritur nga ana e Policisë ashtu edhe Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e...

Betimi në “vendet ku janë të mirëpritur”, Kryetari i Zveçanit e zgjedh Kullën e Isa Boletinit

para një jave - Gazeta Express

Kandidati i PDK-së për komunën e Zveçanit, që doli fitues në zgjedhjet e 23 prillit, Ilir Peci, nesër do ta kryejë procedurën e betimit. Peci në një prononcim për Gazetën Express ka thënë se betimin do...

Kurti: Nesër në ndërtesa publike do të betohen kryetarët e Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nesër në ndërtesa publike në komunat veriore do të mbahen seancat konstituive dhe betimi edhe i tre kryetarëve të rinj të Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit....

Kurti e quan jonormal presionin e Beogradit ndaj serbëve në veri

para një jave - Koha.net

Kryeministri Albin Kurti e ka cilësuar jonormal presionin e Serbisë mbi serbët e veriut të Kosovës për të mos dalë në zgjedhjet lokale që u mbajtën një muaj më herët. “Dje u bënë një muaj prej mbajtjes...

Betimi i kryetarëve në veri do të bëhet nesër, kryeministri jep detaje të rëndësishme

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në fillim të mbledhjes së qeverisë ka konfirmuar se kryetarët e tri komunave në veri pritet që të betohen nesër. Ndonëse nuk ka treguar se ku, Kurti deklaroi se seanca...

Rashiq: Nuk shoh pengesë në betimin e kryetarëve të komunave veriore

para një jave - Dukagjini

Ministri për Komunitete dhe Kthim dhe Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka deklaruar se nuk sheh ndonjë pengesë në betimin e kryetarëve të rinj në komunën e Zvecanit, Zubin Potokut dhe në Leposaviq. Ai...

“Gjithçka gati”, ministri Krasniqi jep detaje për betimin e kryetarëve të veriut

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka thënë se për nesër çdo gjë është gati që të bëhet konstituimi i kuvendeve komunale në Zveçan dhe Leposaviq, si dhe për betimin e kryetarëve...

Krasniqi jep detaje për betimin e tre kryetarëve në veri

para një jave - Indeks online

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi tha se janë bërë të gjitha përgatitjet për betimin e tre kryetarëve të rijnë në komunat veriore të Kosovës. Sipas tij, kryetarët e zgjedhur...

EULEX: Jemi vigjilentë për ceremonitë e betimit në veri

para një jave - Zeri

Me rastin e betimit të kryetarëve të rinj të zgjedhur në katër komunat e veriut të Kosovës, niveli i gatishmërisë është rritur nga ana e Policisë ashtu edhe Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e...

Kryetarët në veri tregojnë detaje për ditën e betimit, njohësit e sigurisë paralajmërojnë incidente

para një jave - Periskopi

Kryetarët në veri tregojnë detaje për ditën e betimit, njohësit e sigurisë paralajmërojnë incidente 24 May, 17:06 Të enjten e 25 prillit do të betohen edhe tre kryetarët të zgjedhur së fundmi në komunat...

Ultimatumi i Listës Serbe për Kurtin dhe betimi i kryetarëve të rinj në Veri: Çka do të ndodhë deri më 1 qershor?

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq,...

Kurti: Nesër betohen tre kryetarë të rinj të komunave veriore të Kosovës

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në fillim të mbledhjes së kabinetit qeveritar ka bërë të ditur se të enjten në ndërtesa publike do të mbahen seancat konstituive dhe do të betohen tre kryetarët e rinj...

Kryetari i Leposaviçit, Lulzim Hetemi betohet nesër

para një jave - RTV 21

Nesër do e bënë betimin si kryetari i Leposaviçit, Lulzim Hetemi nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Edhe nesër e bënë kryetari i Leposaviqit betimin, Lulzim Hetemi nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Betimin...

EULEX-i: Ceremonitë e betimit të kryetarëve në komunat veriore të vazhdojnë pa incidente

para një jave - RTV 21

Me rastin e betimit të kryetarëve të rinj të zgjedhur në katër komunat e veriut të Kosovës, niveli i gatishmërisë është rritur nga ana e Policisë ashtu edhe Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e...

Kurti tha se do të betohen në “ndërtesa publike”, Kryetarët e Veriut i tregojnë lokacionet e sakta

para një jave - Gazeta Express

Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci nesër do të betohen si kryetarë të Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit. Ata dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të cilat u karakterizuan me pjesëmarrje...

Zgjedhjet në veri, Kurti: Linçimet dhe shantazi nga Beogradi ndikoi në daljen e ulët të qytetarëve serbë për të votuar

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se nuk është normale që qytetarët serbë në veri të vendit të kenë presione nga Beogradi, derisa i ka përmendur zgjedhjet lokale dhe emërimet e kryetarëve të rinj në komunat...

Konfirmohen detajet: Kryetari i ri i Zveçanit synon të betohet në Kullën e Isë Boletinit

para një jave - Koha.net

Ilir Peci, kryetar i sapozgjedhur i Komunës së Zveçanit, synon që betimin si kryetar i komunës ta bëjë në Kullën e heroit kombëtar, Isë Boletini, në fshatin Boletin të kësaj komune. Ai pritet të betohet...

Kurti: Betimi i kryetarëve të rinj në veri, të enjten në ndërtesa publike

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e ri të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit,...

Kurti konfirmim zyrtar: Nesër do të mbahet betimi i tri kryetarëve të zgjedhur në Veri të Kosovës

para një jave - Ora news

Kurti në mbledhjen e Qeverisë tha se procesi i betimit të kryetarëve në veri të vendit është normal pas mbajtjes së zgjedhjeve, gjersa tha shantazhet dhe linçimet që ka bërë Beogradi zyrtarë ndaj qytetarëve...

Kurti: Nesër tre kryetarët në veri betohen në ndërtesa publike

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti në fjalën hyrëse në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për zgjedhjet e fundit në katër komunat veriore dhe betimin e kryetarëve të rinj. Ai tha se nesër në ndërtesat publike...

Zgjedhjet në veri, Kurti: Linçimet dhe shantazi nga Beogradi ndikoi në daljen ulët të qytetarëve serbë për të votuar

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se nuk është normale që qytetarët serbë në veri të vendit të kenë presione nga Beogradi, derisa i ka përmendur zgjedhjet lokale dhe emërimet e kryetarëve të rinj në komunat...

Kurti: Betimi i tre kryetarëve tjerë në veri bëhet nesër në ndërtesa publike, synojmë normalizimin e gjendjes

para një jave - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për betimin e kryetarëve të zgjedhur edhe në tri komunat në veri të vendit, pasi të premten e kaluar kryetari i Mitrovicës së Veriut mori detyrën e tij. Kurti...

Kurti: Betimi i kryetarëve të rinj në veri, të enjten në ndërtesa publike

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e ri të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit,...

Kryetari i ri i Zveçanit do të betohet në kullën e Isa Boletinit

para një jave - Zeri

Kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci, ka bërë me dije se seanca solemne për betimin e tij si kryetar do ta mbahet nesër në fshatin Boletin, në kullën e heroit kombëtar Isa Beletini. Përmes një komunikate...

Kurti: Zgjedhjet në veri të vendit ishin të qeta dhe paqësore

para një jave - RTK

Kryeministri Albin Kurti në mbledhjen e 143-të të Qeverisë, ka folur për betimin e kryetarëve të rinj në veri të Vendit. “Dje u bënë një muaj prej mbajtjes së zgjedhjeve në Komunën Veriore të Mitrovicës,...

Kurti: Të enjten, betimi i kryetarëve të rinj në 3 komunat në veri të Kosovës

para një jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se ditën e nesërme, të enjten do të bëhet betimi i kryetarëve të rinj në tre komunat në veri të Kosovës, Zubin Potok, Leposaviç dhe Zveçan . Gjatë fjalës së...

Kurti: Nesër betohet kryetarët e rijn në Leposaviq, Zubin Potok e Zveçan

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e sotme të qeverisë sot ka njoftuar se nesër do të mbahen seancat konstituive për betimin e tre kryetarëve të rinj të Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviçit....

Kurti: Nesër kryetarët në veri betohen në ndërtesa publike

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti në fjalën hyrëse në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për zgjedhjet e fundit në katër komunat veriore dhe betimin e kryetarëve të rinj. Ai tha se nesër në ndërtesat publike...

E konfirmon Kurti: Nesër betohen kryetarët e komunave veriore

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë të ditur se nesër do të betohen kryetarët e Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit. Këtë njoftim, Kurti e dha përgjatë mbledhjes së Qeverisë. Kryetarët e këtyre...

Ndryshimi i lokacionit për betim/ Flasin kryetarët e rinj të komunave veriore, tregojnë çka pritet të ndodhë nesër

para një jave - GazetaBlic

Betimi i kryetari i të Zveçanit, Ilir Peci do të bëhet në shkollën fillore “Isa Boletini”, në Boletin dhe kjo po ndodhë për shkaqe sigurie. Kështu të pakëtën u shpreh Peci në një prononcim për GazetaBlic,...

E konfirmon Kurti: Nesër betohen kryetarët e komunave veriore

para një jave - Indeks online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë të ditur se nesër do të betohen kryetarët e Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit. Këtë njoftim, Kurti e dha përgjatë mbledhjes së Qeverisë. Kryetarët e këtyre...

EULEX: Jemi vigjilent për ceremonitë e betimit në veri

para një jave - Gazeta Metro

Me rastin e betimit të kryetarëve të rinj të zgjedhur në katër komunat e veriut të Kosovës, niveli i gatishmërisë është rritur nga ana e Policisë ashtu edhe Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e...

Kurti: Nesër betohen kryetarët e 3 komunave të tjera në Veri

para një jave - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti konfirmoi se nesër në ndërtesa publike do të mbahen seancat konstituive për betimin e kryetarëve të rinj të komunës së Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit. Kurti,...

Krasniqi jep detaje për betimin e tre kryetarëve në veri

para një jave - Periskopi

Krasniqi jep detaje për betimin e tre kryetarëve në veri 24 May, 14:53 Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi tha se janë bërë të gjitha përgatitjet për betimin e tre kryetarëve të...

Kryetari i ri i Zveçanit synon të betohet nesër në Kullën e Isë Boletinit

para një jave - Periskopi

Kryetari i ri i Zveçanit synon të betohet nesër në Kullën e Isë Boletinit 24 May, 14:27 Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci nesër do të betohen si kryetarë të Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit....

Kryetari i ri i Zveçanit do të betohet në Kullën e Isa Boletinit

para një jave - Almakos

Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci nesër do të betohen si kryetarë të Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit. Ata dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të cilat u karakterizuan me pjesëmarrje...

EULEX: Jemi vigjilent për ceremonitë e betimit në veri

para një jave - Periskopi

EULEX: Jemi vigjilent për ceremonitë e betimit në veri 24 May, 14:12 Me rastin e betimit të kryetarëve të rinj të zgjedhur në katër komunat e veriut të Kosovës, niveli i gatishmërisë është rritur nga ana...

Kurti jep detaje për betimin e tre kryetarëve të veriut, tregon se ku do të kryhet procesi

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti konfirmoi se nesër në ndërtesa publike do të mbahen seancat konstituive për betimin e kryetarëve të rinj të komunës së Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit. Kurti,...

Pas zgjedhjeve në Veri të Kosovës, kryetarët e komunave kryejnë betimin nesër

para një jave - Panorama

Të enjten betohen edhe tre kryetarë shqiptarë në komunat veriore të Kosovës. Serbët që bojkotuan zgjedhjet lokale nuk i pranojnë ata. Lista Srpska thotë, se “përgjigjja e popullit serb do të jetë më 1...

Gjithçka gati për nesër, Krasniqi jep detaje për betimin e veriorëve

para një jave - Shqip

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka thënë se për nesër çdo gjë është gati që të bëhet konstituimi i kuvendeve komunale në Zveçan dhe Leposaviq, si dhe për betimin e kryetarëve...

Kurti: Nesër tre kryetarët në veri betohen në ndërtesa publike

para një jave - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti në fjalën hyrëse në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për zgjedhjet e fundit në katër komunat veriore dhe betimin e kryetarëve të rinj. Ai tha se nesër në ndërtesat publike...

Kosovë, betohen të enjten krerët e rinj të komunave, vjen një ultimatum nga serbët

para një jave - Syri

Të enjten betohen edhe tre kryetarë shqiptarë në komunat veriore të Kosovës. Serbët që bojkotuan zgjedhjet lokale nuk i pranojnë ata. Lista Srpska thotë, se “përgjigjja e popullit serb do të jetë më 1...

Betimi i kryetarëve të komunave në veri të Kosovës dhe ultimatumi i Beogradit! Lista Srpska: Përgjigjja e popullit serb do të jetë më 1 qershor

para një jave - Panorama

Të enjten betohen edhe tre kryetarë shqiptarë në komunat veriore të Kosovës. Serbët që bojkotuan zgjedhjet lokale nuk i pranojnë ata. Lista Srpska thotë, se “përgjigjja e popullit serb do të jetë më 1...

Krasniqi: Gjithçka gati për betimin e kryetarëve në veri

para një jave - Arbresh

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka deklaruar se gjithçka është gati për betimin e kryetarëve të rinj të Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit. Pas mbledhjes së Qeverisë,...

Krasniqi jep detaje për betimin e tre kryetarëve në veri

para një jave - Insajderi.org

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi tha se janë bërë të gjitha përgatitjet për betimin e tre kryetarëve të rijnë në komunat veriore të Kosovës Sipas tij, kryetarët e zgjedhur do...

Elbert Krasniqi jep detaje për betimin e dy krytarëve në veri

para një jave - Gazeta10

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka thënë se për nesër çdo gjë është gati që të bëhet konstituimi i kuvendeve komunale në Zveçan dhe Leposaviq, si dhe për betimin e kryetarëve...

Betimi në “vendet ku janë të mirëpritur”, Kryetari i Zveçanit e zgjedh Kullën e Isa Boletinit

para një jave - Fakti Ditor

Kandidati i PDK-së për komunën e Zveçanit, që doli fitues në zgjedhjet e 23 prillit, Ilir Peci, nesër do ta kryejë procedurën e betimit. Peci në një prononcim për Gazetën Express ka thënë se betimin do...

Kryeministri Kurti, në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për zgjedhjet në katër komunat veriore dhe betimin e kryetarëve të rinj

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për zgjedhjet e fundit në katër komunat veriore dhe betimin e kryetarëve të rinj. Ai ka thënë se nesër në ndërtesat publike...

Konfirmon Kurti, të enjten betimi i tri kryetarëve të rinj në veri

para një jave - ACTV

Kryeministri i vendit, Albin Kurti konfirmoi se të enjten do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve komunalë në veri, atij në Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Kurti në mbledhjen e Qeverisë tha...

Betimi i kryetarëve të rinj në veri në ndërtesa publike

para një jave - Top Shqip

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e ri të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit,...

Krasniqi jep detaje për betimin e tre kryetarëve në veri

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi tha se janë bërë të gjitha përgatitjet për betimin e tre kryetarëve të rijnë në komunat veriore të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Sipas...

Dorëzohet Kurti, nuk krijon kushtet që betimi i kryetarëve të Zveçanit, Leposaviqit dhe Zubin Potokut të bëhet në ndërtesat e komunave

para një jave - Bota Press

Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci nesër do të betohen si kryetarë të Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit. Ata dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të cilat u karakterizuan me pjesëmarrje...

Nesër betohen edhe dy kryetarët e komunave veriore, por jo në objektin e komunës

para një jave - Gazeta Express

Këtë të enjte do të betohen edhe dy kryetarë të zgjedhur së fundmi në veri të Kosovës. Kryetarët që vijnë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Zveçan e Zubin Potok betimin do ta bëjnë në objekte...

EULEX: Jemi vigjilent për ceremonitë e betimit në veri

para një jave - Arbresh

Me rastin e betimit të kryetarëve të rinj të zgjedhur në katër komunat e veriut të Kosovës, niveli i gatishmërisë është rritur nga ana e Policisë ashtu edhe Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e...

Kurti: Fushatat kërcënuese të Beogradit ndaj serbëve të Kosovës janë të shpeshta, ato janë të papranueshme

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thekson se frikësimet, linçimet, trysnia dhe shantazhi nga Beogradi ndikoi drejtpërdrejt në daljen e ulët të qytetarëve serbë në këto zgjedhje Kryeministri i Kosovës,...

Kurti tha se do të betohen në “ndërtesa publike”, kryetarët e veriut i tregojnë lokacionet e sakta

para një jave - Ekonomia Online

Izmir Zeqiri, Lulzim Hetemi dhe Ilir Peci nesër do të betohen si kryetarë të Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit. Ata dolën fitues në zgjedhjet e 23 prillit, të cilat u karakterizuan me pjesëmarrje...

Nesër betohen edhe dy kryetarët e komunave veriore, por jo në objektin e komunës

para një jave - GazetaBlic

Këtë të enjte do të betohen edhe dy kryetarë të zgjedhur së fundmi në veri të Kosovës. Kryetarët që vijnë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Zveçan e Zubin Potok betimin do ta bëjnë në objekte...

Konfirmon Kurti, të enjten betimi i tri kryetarëve të rinj në veri

para një jave - Lajm

Kryeministri i vendit, Albin Kurti konfirmoi se të enjten do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve komunalë në veri, atij në Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Kurti në mbledhjen e Qeverisë tha...

Betimi i kryetarëve të rinj në veri, të enjten në ndërtesa publike

para një jave - Periskopi

Betimi i kryetarëve të rinj në veri, të enjten në ndërtesa publike 24 May, 11:59 Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët...

Sot betohen edhe kryetarët e komunës së Zveçanit dhe Zubin Potokut

para një jave - RTK

Sot do të betohen edhe dy kryetarë të zgjedhur së fundmi në veri të Kosovës. Kryetarët që vijnë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Zveçan e Zubin Potok betimin do ta bëjnë në objekte publike...

Kurti konfirmim zyrtar: Nesër do të mbahet betimi i tri kryetarëve të zgjedhur në Veri të Kosovës

para një jave - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti konfirmoi se të enjten do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve komunalë në Veri, atij në Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Kurti në mbledhjen e Qeverisë...

Kurti thotë se betimi i kryetarëve në veri do të mbahet në ndërtesa publike të komunave

para një jave - Insajderi.org

Kurti thotë se betimi i kryetarëve në veri do të mbahet në ndërtesa publike të komunave Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka lajmëruar se betimi i kryetarëve të rinj të komunave veriore do të bëhet...

E konfirmon Kurti: Nesër tre kryetarët në veri betohen në ndërtesa publike

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në fjalën hyrëse në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për zgjedhjet e fundit në katër komunat veriore dhe betimin e kryetarëve të rinj, transmeton Gazeta Metro....

Konfirmon Kurti: Të enjten do të mbahet betimi i tri kryetarëve të rinj në Veri të Kosovës

para një jave - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti konfirmoi se të enjten do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve komunalë në Veri, atij në Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Kurti në mbledhjen e Qeverisë...

Të enjten bëhet betimi i tre kryetarëve të rinj në veri

para një jave - Shqip

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se janë bërë një muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve në katër komunat veriore të Kosovës. Sipas tij, procesi i betimit të kryetari të Komunës së Mitrovicës veriore...

Kurti: Fushatat kërcënuese të Beogradit ndaj serbëve të Kosovës janë të shpeshta, ato janë të papranueshme

para një jave - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në hapjen e mbledhjes së Qeverisë, ka folur për zgjedhjet e fundit lokale në katër komunat e veriut të vendit. Ndonëse zgjedhjet ishin të qeta, pa incidente dhe paqësore,...

Kurti: Nesër betohen kryetarët e komunave veriore, është normale

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në fjalën hyrëse të Qeverisë sot foli për betimin e kryetarëve të ri në komunat veriore të vendit. Për numrin e vogël të votuesve në zgjedhjet e 23 prillit, Kurti tha...

Kurti: Nesër tre kryetarët në veri betohen në ndërtesa publike

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri  i Kosovës, Albin Kurti, në fjalën hyrëse në mbledhjen e sotme (e mërkurë) të qeverisë ka folur për zgjedhjet e fundit në katër komunat veriore dhe betimin e kryetarëve të rinj. Ai ka thënë...

E konfirmon Kurti: Nesër betohen kryetarët e komunave veriore

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë të ditur se nesër do të betohen kryetarët e Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit. Këtë njoftim, Kurti e dha përgjatë mbledhjes së Qeverisë. Kryetarët e këtyre...

Sot betohen edhe kryetarët e komunës së Zveçanit dhe Zubin Potokut

para një jave - Infokusi

Sot do të betohen edhe dy kryetarë të zgjedhur së fundmi në veri të Kosovës. Kryetarët që vijnë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Zveçan e Zubin Potok betimin do ta bëjnë në objekte publike...

Nesër betohen edhe dy kryetarët e komunave veriore

para një jave - Epoka e Re

Këtë të enjte do të betohen edhe dy kryetarë të zgjedhur së fundmi në veri të Kosovës. Kryetarët që vijnë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Zveçan e Zubin Potok betimin do ta bëjnë në objekte...

Nesër betohen edhe dy kryetarët e komunave veriore, por jo në objektin e komunës

para një jave - Periskopi

Nesër betohen edhe dy kryetarët e komunave veriore, por jo në objektin e komunës 24 May, 7:50 Këtë të enjte do të betohen edhe dy kryetarë të zgjedhur së fundmi në veri të Kosovës. Kryetarët që vijnë nga...

Zeqiri konfirmon presionin që iu bë nga ministri Krasniqi për dhënien e betimit

para 2 jave - Bota Press

Partia Demokratike e Kosovës ka denoncuar Qeverinë Kurti, përkatësisht ministrin e Ministrisë së Administrimit dhe Pushteti Lokal, Elbert Krasnqi se është duke ushtruar presion ndaj dy kryetarëve që vijnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK