Kurti pret sot në takim kryediplomatin e Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani

para 2 dite - Gazeta Express

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për agjendën e kryeministrit Albin Kurti, për ditën e sotme. Nga ora 10:00, Kurti do të marrë pjesë në hapjen e Odës Nordike. Pas kësaj ngjarje, Kurti do të takohet Ministrin...

Kreydiplomati i Maqedonisë së Veriut viziton Kosovën,takon Osmanin e Kurtin

para 2 dite - Bota Sot

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, njëherit kryesuesi i OSBE-së, Bujar Osmani, sot do të vizitojë Kosovën. Gjatë vizitës në Kosovë, kryediplomati Osmani do të ketë disa takime Kosovë....

Kreydiplomati i Maqedonisë së Veriut viziton Kosovën,takon Osmanin e Kurtin

para 2 dite - RTK

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, njëherit kryesuesi i OSBE-së, Bujar Osmani, sot do të vizitojë Kosovën. Gjatë vizitës në Kosovë, kryediplomati Osmani do të ketë disa takime Kosovë,...

Kreydiplomati i Maqedonisë së Veriut viziton Kosovën,takon Osmanin e Kurtin

para 2 dite - Infokusi

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, njëherit kryesuesi i OSBE-së, Bujar Osmani, sot do të vizitojë Kosovën. Gjatë vizitës në Kosovë, kryediplomati Osmani do të ketë disa takime Kosovë,...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me krerët e shtetit

para 2 dite - RTV 21

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i cili është edhe kryesues aktual i OSBE-së, nesër (e premte) viziton Kosovën ku do të takojë krerët e shtetit. Takime të ndara Osmani...

Varhelyi: Kosova dhe Serbia të zbatojnë shpejt marrëveshjen

para 2 dite - Vizion Plus

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi tha të enjtën se tashmë është thelbësore që Kosova dhe Serbia të përmbushin dhe zbatojnë detyrimet e tyre pa vonesë që dalin nga...

Varhelyi: Asociacioni, parakusht për normalizim e avancim të Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Koha.net

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, e ka kualifikuar themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe si parakusht për normalizimin e raporteve dhe për avancimin...

Kurti dhe Varhelyi, diskutojnë për procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 3 dite - Top Channel

Avancimi i agjendës së reformave evropiane, bashkëpunimi institucional në sundimin e ligjit, luftimit të krimit të organizuar dhe sigurisë energjetike, dhe integrimi rajonal ishin çështje me theks të veçantë...

Varhelyi kërkon luftimin e korrupsionit dhe zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit

para 3 dite - Koha.net

Kosova duhet të dëshmojë angazhim më të madh në luftën kundër korrupsionit e krimit të organizuar në nivelet e larta, ka thënë komisionieri për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi. Të enjten në Prishtinë,...

Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - Zhurnal

Prishtinë, 25 maj – Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën e qeverisë,...

Pas qëndrimit në Beograd, kryediplomati maqedonas nesër vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit

para 3 dite - Reporteri

Bujar Osmani Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, do të vijë nesër për vizitë në Kosovë për t’u takuar me krerët e shtetit. Vizitën e tij, Osmani do ta nisë me homologen Donika Gërvalla,...

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, nesër viziton Kosovën

para 2 dite - Kallxo

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani nesër pritet të vizitojë Kosovën. Osmani do të takohet me krerët më të lartë shtetërorë duke përfshirë presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin...

Osmani nesër në Kosovë, sot si Kryesues i OSBE’ së ka qëndruar në Serbi

para 3 dite - Gazeta Express

Të premten Kosovën do ta vizitojë ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Ai do të takohet me ministren e jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla. Lexo Edhe: Kështu ka njoftuar...

Bujar Osmani nesër viziton Kosovën – do të takohet me Gërvallën

para 3 dite - Gazeta Express

Të premten Kosovën do ta vizitojë ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Ai do të takohet me ministren e jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla. Kështu ka njoftuar zyra për media...

Kryediplomati i Maqedonisë së Veriut nesër viziton Kosovën

para 3 dite - RTK

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i cili është edhe kryesues aktual i OSBE-së, të premten do të vizitojë Kosovën. Ai do të takohet në orën 10:25, me presidenten e Kosovës,...

Tensionet në veri të Kosovës, Oliver Varhelyi e “merr në këmbë”...

para 3 dite - BalkanWeb

Pas Prishtinës ku u prit nga zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, qëndroi pasdite edhe në Mitrovicën e Veriut. Pasi kaloi në këmbë urën mbi lumin...

Oliver Varhelyi: Kosova dhe Serbia të zbatojnë shpejt marrëveshjen

para 3 dite - Panorama

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi tha të enjtën se tashmë është thelbësore që Kosova dhe Serbia të përmbushin dhe zbatojnë detyrimet e tyre pa vonesë që dalin nga...

Bujar Osmani nesër viziton Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - Koha.mk

Bujar Osmani gjatë ditës së nesërme do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Kosovës ku pritet të takohet me kryeministrin Albin Kurti dhe ministren e MPJ-së së Kosovës Donika Gërvalla. Takimi mes Osmanit...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën e qeverisë,...

Bujar Osmani nesër në Kosovë, sot si Kryesues i OSBE’ së ka qëndruar në Serbi

para 3 dite - OraInfo

Osmani nesër në Kosovë, sot si Kryesues i OSBE’ së ka qëndruar në Serbi. Të premten Kosovën do ta vizitojë ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Ai do të takohet me ministren...

Komisionari Evropian e kaloi në këmbë 'urën e Ibrit', duke u ndalur në veri

para 3 dite - Syri.net Kosova

Pas Prishtinës ku u prit nga zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, qëndroi pasdite edhe në Mitrovicën e Veriut. Pasi kaloi në këmbë urën mbi lumin...

La porosi në Beograd, kryediplomati maqedonas nesër viziton Kurtin – kryeministria jep detajet

para 3 dite - Reporteri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti nesër pret në takim Ministrin e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani, nën detyrën e kryesuesit të OSBE-së. Sipas njoftimit të Zyrës së...

Varhelyi: Kosova dhe Serbia të zbatojnë shpejt marrëveshjen

para 3 dite - Zëri i Amerikës

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi tha të enjtën se tashmë është thelbësore që Kosova dhe Serbia të përmbushin dhe zbatojnë detyrimet e tyre pa vonesë që dalin nga...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin, Osmanin e Gërvallën

para 3 dite - Indeks online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani nesër do të presin në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani i cili është edhe kryesues aktual i OSBE-së. Takimi...

Varhelyi shkon këmbë nga jugu në veri, takon Listën Serbe

para 3 dite - Reporteri

Pas Prishtinës ku u prit nga zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, qëndroi pasdite edhe në Mitrovicën e Veriut. Pasi kaloi në këmbë urën mbi lumin...

Kurti nesër takon kryediplomatin e Maqedonisë së Veriut, kryeministria jep detajet

para 3 dite - Reporteri

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti nesër pret në takim Ministrin e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani, nën detyrën e kryesuesit të...

Pas qëndrimit në Beograd, kryediplomati maqedonas nesër vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit

para 3 dite - Bota Sot

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, do të vijë nesër për vizitë në Kosovë për t’u takuar me krerët e shtetit. Vizitën e tij, Osmani do ta nisë me homologen Donika Gërvalla, takim ky...

Varhelyi kërkon zbatimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi: Dy palët të përmbushin detyrimet

para 3 dite - Top Channel

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varehelyi zhvilloi një vizitë në Kosovë, ku në fokus riktheu dialogun me Serbinë. Sipas tij dialogu Kosovë-Serbi është shumë i rëndësishëm,...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - Klan Macedonia

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën e qeverisë,...

Pas qëndrimit në Beograd, kryediplomati maqedonas nesër vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit

para 3 dite - Bota Sot

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, do të vijë nesër për vizitë në Kosovë për t’u takuar me krerët e shtetit. Vizitën e tij, Osmani do ta nisë me homologen Donika Gërvalla, takim ky...

Varhelyi takohet me Kurtin, impresionohet me rezultatet e arritura në Kosovë

para 3 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministrin për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe ministrin...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën e qeverisë,...

Varhelyi takon Rakiqin: Themelimi i Asociacionit, parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Reporteri

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Varhelyi takon Rakiqin: Asociacioni parakusht për progres në rrugën e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Koha.net

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka takuar kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, gjatë vizitës së tij në veri të Mitrovicës pasditen e së enjtes. Varhelyi ka...

Varhelyi takon Rakiqin: Themelimi i Asociacionit, parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - RTV 21

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Varhelyi në takim me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - RTV 21

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani , është takuar edhe me kryeministrin, Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për këtë takim ka...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, theksi te Asociacioni

para 3 dite - Syri.net Kosova

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për këtë takim ka shkruar...

Varhelyi takon Rakiqin: Themelimi i Asociacionit parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Syri.net Kosova

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Varhelyi pas takimit me Kurtin: BE po ofron mbështetje për Kosovën në zbatimin e Asociacionit

para 3 dite - Reporteri

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi pas takimit që pati në Qeveri me Kryeministrin e vendit, Albin Kurti ka thënë se Bashkimi Evropian ofron mbështetje për zbatimin...

Varhelyi takohet me Rakiqin: Asociacioni, parakusht për progres në rrugën e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Zeri

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhely ka thënë se themelimi i Asociacionit është parakusht për normaizimin dhe progresin e Kosovës në rruhën evropiane drejt Bashkimit...

Kurti u takua me Komisionerin e BE-së Várhelyi, diskutuan procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 3 dite - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministrin për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe ministrin...

Varhelyi: Kosova dhe Serbia të zbatojnë shpejt marrëveshjen

para 2 dite - TvNews

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi tha të enjtën se tashmë është thelbësore që Kosova dhe Serbia të përmbushin dhe zbatojnë detyrimet e tyre pa vonesë që dalin nga...

Kryeministria shpjegon se çfarë diskutuan Kurti e Varhelyi

para 3 dite - Bota Sot

Pas takimit me Komisionarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, kryeministri Albin Kurti nuk u deklarua për media. Megjithatë, në orët e pasdites, Zyra për Media e Kryeministrit...

Qeveria jep detaje për takimin mes Kurtit e Varhelyit

para 3 dite - Zeri

Qeveria e Kosovës përmes një komunikate ka dhënë detaje për takimin mes kryeministrit Albin Kurti dhe komisionerit të BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi. Bëhet e ditur se në këtë takim Kurti...

Varhelyi në Twitter: Mbështetje për rrugën evropiane të Kosovës

para 3 dite - RTK

Pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot gjatë ditës, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti në Prishtinë. Më vonë, Varhelyi në...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me krerët e shtetit

para 2 dite - Gazeta10

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i cili është edhe kryesues aktual i OSBE-së, nesër (e premte) viziton Kosovën ku do të takojë krerët e shtetit. Takime të ndara Osmani...

Qeveria jep detaje për takimin Kurti- Várhelyi

para 3 dite - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës përmes një komunikate për media ka dhënë detaje për takimin që ka zhvilluar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Várhelyi....

Kurti takohet me Komisionerin e BE-së Várhelyi, diskutuan procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 3 dite - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministrin për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe ministrin...

Kryeministria shpjegon se çfarë diskutuan Kurti e Varhelyi|Foto

para 3 dite - RTK

Pas takimit me Komisionarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, kryeministri Albin Kurti nuk u deklarua për media. Megjithatë, në orët e pasdites, Zyra për Media e Kryeministrit...

Varhely thotë se Kosova e Serbia duhet t’i zbatojnë marrëveshjet pa vonesë

para 2 dite - ATV Live

Kosovës i është bërë me dije edhe nga një tjetër zyrtar i lartë evropian se duhet ta themelojë Asociacionin e Komunave me shumicë serbe, e se nga normalizimi i raporteve me Serbinë do të përfitonte i tërë...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - Tetova Sot

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën e qeverisë,...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - Gazeta Express

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për këtë takim ka shkruar...

BE kërkon themelimin pa vonesë të Asocacionit

para 3 dite - Klan

BE kërkon themelimin pa vonesë të Asocacionit Komisioneri Varhelyi në Prishtinë dhe Mitrovicë kërkon zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit Komisioneri për zgjerim në BE Oliver Varhelyi zgjodhi të vizitoi...

Varhelyi takon Rakiqin: Themelimi i Asociacionit, parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Klan Kosova

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Kryediplomati i RMV-së, Bujar Osmani, nesër viziton Kosovën

para 3 dite - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën e qeverisë,...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën e qeverisë,...

Varhelyi takon Rakiqin: Themelimi i Asociacionit, parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Indeks online

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Varhelyi pas takimit me Kurtin: BE-ja mbështet zbatimin e Asociacionit

para 3 dite - Zeri

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. E në lidhje me këtë takim ai ka shkruar edhe...

Varhelyi, shkon këmbë nga jugu në veri, takon Listën Serbe |Foto

para 3 dite - RTK

Pas Prishtinës ku u prit nga zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, qëndroi sot pasdite edhe në Mitrovicën e Veriut. Duke...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin

para 2 dite - Gazeta Metro

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën e qeverisë,...

Varhelyi takohet me kryetarin e Listës Serbe: Themelimi i Asociacionit, parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Bota Sot

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Varhelyi takon Rakiqin: Themelimi i Asociacionit, parakusht për përparimin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - GazetaBlic

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, ku ka përmendur edhe procesin...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - OraInfo

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar . Për këtë takim ka...

BE kërkon themelimin pa vonesë të Asocacionit

para 3 dite - Klan Macedonia

Komisioneri Varhelyi në Prishtinë dhe Mitrovicë kërkon zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit Komisioneri për zgjerim në BE Oliver Varhelyi zgjodhi të vizitoi Prishtinën dhe Mitrovicën ku në takime me zyrtarët...

Varhelyi: BE-ja çmon rreshtimim e Kosovës kundër Rusisë

para 3 dite - Portalb

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, gjatë vizitës së tij në Kosovë të enjten tha se porosia e qartë që vjen nga Kosova është se vendi është shumë i përkushtuar sa...

Varhelyi: BE-ja i ofron Kosovës mbështetje për zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin

para 3 dite - GazetaBlic

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, tha se Bashkimi Evropian ofron mbështetje të madhe për zhvillimin ekonomik të Kosovës, që lidhet me zbatimin e mëtutjeshëm të reformave, si...

Varhelyi në Prishtinë: BE mbështetje financiare për sukses të dialogut

para 3 dite - Flaka

Kosova dhe Serbia duhet të fillojnë pa vonesë ti zbatojnë obligimet e dialogut për normalizimin e mardhënieve ka deklaruar në Prishtinë Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Ai...

Varhelyi pritet në takim nga Kurti, shprehet i impresionuar me rezultatet e arritura në Kosovë

para 3 dite - Shenja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministrin për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe ministrin...

Varhelyi shkon këmbë nga jugu në veri, takon Listën Serbe

para 3 dite - Infokusi

Pas Prishtinës ku u prit nga zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, qëndroi pasdite edhe në Mitrovicën e Veriut. Pasi kaloi në këmbë urën mbi lumin...

Osmani nesër në Kosovë, sot si Kryesues i OSBE’ së ka qëndruar në Serbi

para 3 dite - Fakti Ditor

ë premten Kosovën do ta vizitojë ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Ai do të takohet me ministren e jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla. Kështu ka njoftuar zyra për media...

“Kosovën e kemi tonën”, Varhleyi në Prishtinë: E përkushtuar ndaj BE-së

para 3 dite - Top Channel

“Kosova është shumë e përkushtuar sa i takon afrimit me Bashkimin Europian”, deklaroi komisioneri europian i zgjerimit në Prishtinë pas takimit me presidenten Vjosa Osmani. “Ju e keni treguar zotimin tuaj...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - Shqip

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën e qeverisë,...

Përfundon takimi Kurti-Varhelyi, s’ka deklarime për media

para 3 dite - Reporteri

Foto: EO Ka përfunduar takimi i kryeministri Albin Kurti me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Pas takimit nga asnjëra palë nuk ka pasur deklarime për media. Komisionari i...

Varhelyi: Kosova, e vendosur në rrugëtimin drejt anëtarësimit në BE

para 3 dite - RTSH

“Kosova është vendosur në rrugëtimin e saj për t’u bërë anëtare e Bashkimit Evropian”, kështu ka deklaruar Komisioneri i BE-së për Zgjerim, Oliver Varhelyi në konferencën e përbashkët për media me presidenten...

Kritikat dhe porositë e komisionerit për zgjerim të BE-së Oliver Varhleyi për institucionet e Kosovës

para 3 dite - Kallxo

Përshpejtim i reformave, gjyqësor më efikas, luftim më i madh i korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe zbatim i marrëveshjeve të dialogut janë disa nga porositë që komisioneri për zgjerim të BE-së,...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - Almakos

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, nesër do të presë në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi mes Kurtit e Osmanit do të mbahet nga ora 12:20 në ndërtesën e qeverisë,...

Pas qëndrimit në Beograd, kryediplomati maqedonas nesër vjen në Kosovë

para 3 dite - Insajderi.org

Kryediplomati shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani do të vijë nesër për vizitë në Kosovë për t’u takuar me krerët e shtetit. Osmani do ta nisë vizitën me homologen e tij Donika Gërvalla, takim...

Vjosa Osmani takim me Varhelyi: Kosova po forcon demokracinë dhe sundimin e ligjit

para 3 dite - Top Channel

Presidentja Vjosa Osmani tha se Kosova po e dëshmon me rezultate konkrete avancimin drejt integrimit në Bashkimin Evropian. Pas takimit me komisionerin për zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi, Osmani tha...

Varhelyi: Urgjentisht të zbatohet marrëveshja e Ohrit, Asociacioni

para 3 dite - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Pas takimit me presidentën e Koosovës, Vjosa Osmanin, Varhelyi para mediave foli edhe për dialogun me Serbinë, teksa tha se është esenciale që të dyja palët të zbatojnë të gjitha obligimet...

Varhelyi kërkon zbatimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 3 dite - Bota Sot

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varehelyi ka deklaruar se nga Kosova vjen porosia e qartë për përafrim me BE-në. Gjatë vizitës së tij në Prishtinë ai është pritur në takim...

Varhelyi: BE-ja çmon rreshtimim e Kosovës kundër Rusisë

para 3 dite - Albeu

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, gjatë vizitës së tij në Kosovë të enjten tha se porosia e qartë që vjen nga Kosova është se vendi është shumë i përkushtuar sa...

Varhleyi: Kosova dhe Serbia t’i zbatojnë pa vonesë obligimet e dialogut

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Pas takimit ata kanë mbajtur një konferencës për media, me ç’rast Varhleyi ka thënë...

Kosova do të jetë më afër BE pas 1 janarit

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të jetë edhe më afër Bashkimit Evropian nga 1 janari i vitit të ardhshëm kur do të liberalizohen vizat. “Përgjatë muajit të fundit kemi marrë hapa vendimtar...

Oliver Varhelyi e nis takimin me Albin Kurtin

para 3 dite - Syri.net Kosova

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka shkuar në Qeverinë e Kosovës në kuadër të vizitës që ka sot. Varhelyi atje ka filluar takimin me kryeministrin Albin Kurti, me të cilin...

Përfundon takimi Kurti-Varhelyi, s’deklarohen për medie

para 3 dite - Indeks online

Ka përfunduar takimi i kryeministri Albin Kurti me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Mediat provuan që të marrin një deklarate në lidhje me takimi, por të njëjtin nuk u deklaruan....

Varhelyi: BE-ja çmon rreshtimin e Kosovës kundër Rusisë

para 3 dite - Alsat-M

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, gjatë vizitës së tij në Kosovë të enjten tha se porosia e qartë që vjen nga Kosova është se vendi është shumë i përkushtuar sa...

BE-ja lanson programin për sundimin e ligjit në Kosovë

para 3 dite - Zhurnal

Bashkimi Evropian njofton se lansuar “Programin për Çështjet e Brendshme të Kosovës”, një iniciativë që synon forcimin e përafrimit të sektorëve të punëve të brendshme me standardet dhe praktikat më të...

Dialogu Kosovë-Serbi, Varhleyi: Palët t’i zbatojnë të gjitha marrëveshjet për të cilat janë dakorduar

para 3 dite - Zhurnal

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi deklaroi sot në Prishtinë se marrëveshja e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të zbatohet. Varhleyi pas takimit me presidenten Vjosa...

Përfundon takimi Kurti-Varhelyi, s’ka deklarime për media

para 3 dite - Gazeta Express

Ka përfunduar takimi i kryeministri Albin Kurti me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Pas takimit nga asnjëra palë nuk ka pasur deklarime për media. Lexo Edhe: Komisionari...

Pas takimit me Kurtin, Varhelyi niset për ta vizituar Mitrovicën veriore

para 3 dite - Klan Kosova

Pas takimit që e pati me kryeministrin Albin Kurti, ikomisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, është nisur për të vizituar Mitrovicën e Veriut. Ai pas takimit nuk ka pranuar as që...

Varhelyi takon Rakiqin: Themelimi i Asociacionit, parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - ATV Live

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Varhelyi shkon këmbë nga jugu në veri, takon Listën Serbe – Telegrafi

para 3 dite - Debat

Pas Prishtinës ku u prit nga zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, qëndroi pasdite edhe në Mitrovicën e Veriut. Pasi kaloi në këmbë urën mbi lumin...

Varhelyi shkon këmbë nga jugu në veri, takon Listën Serbe – Telegrafi

para 3 dite - Desk.al

Pas Prishtinës ku u prit nga zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, qëndroi pasdite edhe në Mitrovicën e Veriut. Pasi kaloi në këmbë urën mbi lumin...

Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me Kurtin e Gërvallën

para 3 dite - Dukagjini

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, nesër do ta vizitoj Kosovën ku do të zhvillojë takime me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe homologen e tij Donika Gërvalla. Takimi mes Kurtit...

Kryediplomati i RMV-së, Bujar Osmani, nesër viziton Kosovën

para 3 dite - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i cili është edhe kryesues aktual i OSBE-së, nesër do ta vizitojë Kosovën. Ai do të pritet nga krerët e shtetit. Së pari ai do të pritet...

Pas takimit me Kurtin, Varhelyi niset për ta vizituar Mitrovicën veriore

para 3 dite - GazetaBlic

Pas takimit që e pati me kryeministrin Albin Kurti, ikomisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, është nisur për të vizituar Mitrovicën e Veriut. Ai pas takimit nuk ka pranuar as që...

Osmani: Nga 1 Janari Kosova më afër BE-së me liberalizimin e vizave

para 3 dite - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi tha se pas vonesave të gjata e të padrejta nga janari i vitit të...

6.5 milionë euro nga BE për sundimin e ligjit, Osmani e jep 'haberin'

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka bërë sot të ditur për mbështetjen prej 6.5 euro ndihmë nga Bashkimi Evropian për sundimin e Ligjit. Osmani pas takimit me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian,...

Varhelyi në Prishtinë: Është esenciale të zbatohet marrëveshja e Ohrit, përfshirë themelimin e Asociacionit

para 3 dite - Reporteri

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten e vendit, Vjosa Osmani ka thënë se Kosova ka treguar përkushtimin e saj sa i përket rrugës drejt përafrimit...

Osmani pas takimit me Varhelyin: Pas vonesave të gjata e të padrejta, nga janari 2024 Kosova do jetë edhe më afër BE-së

para 3 dite - Reporteri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani pas takimit që pati me Komisionerin Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Várhelyi në konferencë për media ka thënë se për Kosovën, Bashkimi Evropian është vendosmëri...

Varhelyi takon Presidenten Osmani: Luftoni korrupsionin

para 3 dite - Vizion Plus

Komisioneri Evropian per Zgjerimin Oliver Varheleyi vizitoi sot Kosovën ku u takua me presidenten e vendit Vjosa Osmani. Në një konferencë të përbashkët për shtyp Varheley i bëri thirrje Prishtiners që...

LIVE| Varhelyi: Kosova dhe Serbia t’i zbatojnë pa vonesë obligimet e dialogut

para 3 dite - Klan Kosova

13:47 – Oliver Varhelyi do të takohet edhe me përfaqësues të partive opozitare Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, sot është duke qëndruar për vizitë në Kosovë. Klan Kosova ka...

Oliver Varhelyi e nis takimin me Albin Kurtin

para 3 dite - Klan Kosova

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka shkuar në Qeverinë e Kosovës në kuadër të vizitës që ka sot. Varhelyi atje ka filluar takimin me kryeministrin Albin Kurti, me të cilin...

Osmani: Kosova do të jetë më afër BE-së pas 1 janarit

para 3 dite - Klan Kosova

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të jetë edhe më afër Bashkimit Evropian nga 1 janari i vitit të ardhshëm kur do të liberalizohen vizat. “Përgjatë muajit të fundit kemi marrë hapa vendimtar...

Varhelyi pas takimit me Listën Serbe: Asociacioni kusht për integrim në BE

para 3 dite - Periskopi

Varhelyi pas takimit me Listën Serbe: Asociacioni kusht për integrim në BE 25 May, 19:15 Pas Prishtinës ku u prit nga zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver...

Varhelyi: BE-ja çmon rreshtimim e Kosovës kundër Rusisë

para 3 dite - Evropa e Lirë

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, gjatë vizitës së tij në Kosovë të enjten tha se porosia e qartë që vjen nga Kosova është se vendi është shumë i përkushtuar sa...

Varhelyi i prerë në takimin me Vjosa Osmanin: Kosova dhe Serbia të zbatojnë të gjitha marrëveshjet

para 3 dite - Gazeta Tema

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi ka zhvilluar sot një konferencë për shtyp me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin. Ai ka bërë thirrje që Kosova e Serbia t’i zbatojnë të gjitha...

Përfundon takimi Kurti - Varhelyi, s’deklarohen për medie

para 3 dite - Zeri

Ka përfunduar takimi i kryeministrit Albin Kurti me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Mediat provuan të marrin një deklaratë në lidhje me takimin, por të njëjtët nuk u deklaruan.

Varhelyi: BE-ja çmon rreshtimin e Kosovës kundër Rusisë

para 3 dite - Zeri

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, gjatë vizitës së tij në Kosovë të enjten tha se porosia e qartë që vjen nga Kosova është se vendi është shumë i përkushtuar sa...

Përfundon takimi Kurti-Varhelyi, s’deklarohen për medie

para 3 dite - Indeks online

Ka përfunduar takimi i kryeministri Albin Kurti me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Mediat provuan që të marrin një deklarate në lidhje me takimi, por të njëjtin nuk u deklaruan....

Kurti e pret në takim komisionarin Varhleyi

para 3 dite - Zeri

Pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, komisionari për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka filluar takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Komisionari për...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - Lajmi.net

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për këtë takim ka shkruar...

Përfundon takimi Kurti-Varhelyi, nuk deklarohen për media

para 3 dite - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi i kryeministri Albin Kurti me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Të njëjtit nuk janë deklaruar për media. Para takimit me Kurtin, Varhelyi u takua edhe...

Varhelyi takon Rakiqin: Themelimi i Asociacionit, parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Infokusi

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Nis takimi i presidentes Osmani me komisionarin për Zgjerim të BE-së, Varhleyi

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka pritur në takim me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Pas takimit të Osmani dhe Varhleyi do të deklarohen për media.

Varhelyi sot shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën 'intensive' të tij

para 3 dite - Syri.net Kosova

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Varhelyi: Kosova, e vendosur në rrugëtimin drejt anëtarësimit në BE

para 3 dite - Flaka

“Kosova është vendosur në rrugëtimin e saj për t’u bërë anëtare e Bashkimit Evropian”, kështu ka deklaruar Komisioneri i BE-së për Zgjerim, Oliver Varhelyi në konferencën e përbashkët për media me presidenten...

Varhelyi pas takimit me Osmanin: Marrëveshja me Serbinë të zbatohet pa kushte

para 3 dite - Gazeta Express

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, në një konferencë të përbashkët për media, ka thënë se ndër temat që kanë folur është edhe ajo e...

Varhleyi: Kosova dhe Serbia t’i zbatojnë pa vonesë obligimet e dialogut

para 3 dite - Klan Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Pas takimit ata kanë mbajtur një konferencës për media, me ç’rast Varhleyi ka thënë...

Osmani e falënderon Varhleyin për mbështetjen me 6.5 milionë euro për sundimin e ligjit

para 3 dite - Klan Kosova

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të qëndrojë përkrah shteteve aleate të botës në mbrojtjen e lirisë, demokracisë dhe sundimit të ligjit. “Kosova e ka politikën e jashtme dhe atë të sigurisë...

VARHELYI: BE-JA ÇMON RRESHTIMIM E KOSOVËS KUNDËR RUSISË

para 3 dite - KDPolitik

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, gjatë vizitës së tij në Kosovë të enjten tha se porosia e qartë që vjen nga Kosova është se vendi është shumë i përkushtuar sa...

VARHELYI TAKOHET ME KURTIN, IMPRESIONOHET ME REZULTATET E ARRITURA NË KOSOVË

para 3 dite - KDPolitik

ryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministrin për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe ministrin e...

Varhelyi pas takimit me Listën Serbe: Asociacioni kusht për integrim në BE

para 3 dite - Dukagjini

Pas Prishtinës ku u prit nga zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, gjatë qëndrimit të tij në Kosovës, i ka vizituar edhe përfaqësuesit e Listës Serbe....

Oliver Varhelyi e nis takimin me Albin Kurtin

para 3 dite - Bota Sot

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka shkuar në Qeverinë e Kosovës në kuadër të vizitës që ka sot. Varhelyi atje ka filluar takimin me kryeministrin Albin Kurti, me të cilin...

Varhelyi pas takimit me Osmanin: Marrëveshja me Serbinë të zbatohet pa kushte

para 3 dite - Albeu

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, në një konferencë të përbashkët për media, ka thënë se ndër temat që kanë folur është edhe...

BE-ja i jep Kosovës 6.5 milionë € për sundim të ligjit – Osmani thotë se kjo çështje s’është prioritet vetëm në letër

para 3 dite - Indeks online

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani pas takimit me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi, në një konferencë për medie tha se Kosova është e përkushtuar në rrugën drejtë anëtarësimit...

Varhely deklarohet pas takimit me Osmanin: Kosova duhet ta luftojë seriozisht korrupsionin dhe krimin e ogranizuar

para 3 dite - Indeks online

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhely pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë Kosova është vendosur në rrugëtimin e saj për t’u bërë...

Kurti e pret në takim komisionerin Varhleyi

para 3 dite - Zeri

Pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka filluar takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Komisioneri...

Dialogu Kosovë - Serbi, Varhleyi: Palët t’i zbatojnë të gjitha marrëveshjet për të cilat janë dakorduar

para 3 dite - Zeri

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi, deklaroi sot në Prishtinë se marrëveshja e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të zbatohet. Varhleyi pas takimit me presidenten Vjosa...

Osmani: Kosova do të jetë më afër BE-së pas 1 janarit

para 3 dite - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të jetë edhe më afër Bashkimit Evropian nga 1 janari i vitit të ardhshëm, kur do të liberalizohen vizat. “Përgjatë muajit të fundit kemi marrë hapa vendimtarë...

Dialogu Kosovë-Serbi, Varhleyi: Të zbatohen të gjitha marrëveshjet për të cilat palët janë dakordësuar

para 3 dite - ABC News

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në Bashkimin Evropian, Oliver Varhleyi deklaroi sot në Prishtinë se marrëveshja e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të zbatohet. Në një konferencë të përbashkët...

Varhelyi pas takimit me Osmanin: Marrëveshja me Serbinë të zbatohet pa kushte

para 3 dite - OraInfo

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, në një konferencë të përbashkët për media, ka thënë se ndër temat që kanë folur është edhe ajo e...

Fillon takimi i Osmani me Oliver Varhelyin

para 3 dite - RTV 21

Ka filluar takimi i Presidentës së Ksoovës, Vjosa Osmanit me Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Varhelyi sot ka ardhur për vizitë në Kosovë. Pas takimit, Osmani...

Verhelyi thotë se në takim me Osmanin kanë folur për elementet e progresit që ka arritur Kosova

para 3 dite - Kallxo

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi në konferencë për media pas takimin me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani e ka quajtur të frytshëm këtë takim....

Osmani: Kosova do të jetë më afër BE-së pas 1 janarit

para 3 dite - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të jetë edhe më afër Bashkimit Evropian nga 1 janari i vitit të ardhshëm kur do të liberalizohen vizat. “Përgjatë muajit të fundit kemi marrë hapa vendimtar...

Varhelyi sot shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën “intensive” të tij

para 3 dite - Gazeta Express

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Fillon takimi Varhelyi-Osmani (VIDEO)

para 3 dite - Klan Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Ky takim është duke u zhvilluar në zyrën e presidentes dhe pas takimit është paralajmëruar...

Qeveria tregon se çka u diskutua në takimin e Kurtit me Varhelyi

para 3 dite - Gazeta10

Pas takimit me Komisionarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, kryeministri Albin Kurti nuk u deklarua për media. Megjithatë, në orët e pasdites, Zyra për Media e Kryeministrit...

Osmani: Kosova po forcon demokracinë dhe sundimin e ligjit

para 3 dite - Bota Sot

Presidentja, Vjosa Osmani, tha se Kosova po e dëshmon me rezultate konkrete avancimin drejt integrimit në Bashkim Evropian. Pas takimit me komisionerin për zgjerim të BE-së, Oliver Verhelyi, Osmani tha...

6.5 milionë euro mbështetje nga BE-ja, Osmani: Sundimi i ligjit s’është prioritet vetëm në letër

para 3 dite - Zeri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka bërë sot të ditur për mbështetjen prej 6.5 euro ndihmë nga Bashkimi Evropian për sundimin e Ligjit. Osmani pas takimit me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit Evropian,...

Varhelyi shkon edhe në veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën

para 3 dite - Zeri

Komisionari i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

BE-ja i jep Kosovës 6.5 milionë € për sundim të ligjit – Osmani thotë se kjo çështje s’është prioritet vetëm në letër

para 3 dite - GazetaBlic

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka bërë sot të ditur për mbështetjen prej 6.5 euro ndihmë nga Bashkimi Evropian për sundimin e Ligjit. Osmani pas takimit me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian,...

Varhely: Kosova duhet të luftojë korrupsionin dhe krimin e organizuar

para 3 dite - GazetaBlic

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhely pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë Kosova është vendosur në rrugëtimin e saj për t’u bërë...

Varhelyi pas takimit me Rakic: Themelimi i Asociacionit, parakusht për progresin e Kosovës drejt BE’së

para 3 dite - Gazeta Metro

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Takimi Kurti-Varhelyi, qeveria del me detaje

para 3 dite - Insajderi.org

Qeveria e Kosovës përmes një komunikate për media ka dhënë detaje për takimin që ka zhvilluar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Várhelyi....

Qeveria jep detaje për takimin Kurti- Várhelyi

para 3 dite - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës përmes një komunikate për media ka dhënë detaje për takimin që ka zhvilluar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Várhelyi....

Kurti takohet me Komisionerin e BE-së Várhelyi, diskutuan procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministrin për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe ministrin...

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian në Presidencë, takohet me Osmanin

para 3 dite - Zhurnal

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi, raporton Ekonomia Online. Takimi është duke u mbajtur në zyrën e presidentes dhe pas takimit...

Nis takimi i presidentes Osmani me komisionarin për Zgjerim të BE-së, Varhleyi

para 3 dite - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka pritur në takim me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Pas takimit të Osmani dhe Varhleyi do të deklarohen për media. Lexo Edhe: Ndërsa...

Osmani takohet me Varhleyi

para 3 dite - Klan Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Ky takim është duke u zhvilluar në zyrën e presidentes dhe pas takimit është paralajmëruar...

Varhelyi pas takimit me Kurtin: BE i del në ndihmë Kosovës për themelimin e Asociacionit

para 3 dite - Gazeta Metro

Komisionari i Bashkimit Eeropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendësin e tij Besnik Bislimi, ka thënë se BE ofron mbështetje për...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - ATV Live

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për këtë takim ka shkruar...

Varhelyi i prerë me Osmanin: Kosova dhe Serbia të zbatojnë të gjitha marrëveshjet

para 3 dite - Euronews

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi ka zhvilluar sot një konferencë për shtyp me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin. Ai ka bërë thirrje që Kosova e Serbia t’i zbatojnë të gjitha...

Varhelyi shkon edhe në veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën

para 3 dite - Bota Sot

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Fillon takimi Varhelyi-Osmani

para 3 dite - Indeks online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Ky takim është duke u zhvilluar në zyrën e presidentes dhe pas takimit është paralajmëruar...

Varhelyi shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën

para 3 dite - Indeks online

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Nis takimi i Vjosa Osmanit me komisionerin e BE-së

para 3 dite - Kallxo

Ka filluar takimi në Presidencën e Republikës së Kosovës mes Vjosa Osmani dhe Komisionerit të Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Olivér Várhelyi. Takimi pritet të jetë i mbyllur...

Varhelyi shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën

para 3 dite - Klan Macedonia

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Varhelyi sot shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën “intensive” të tij

para 3 dite - GazetaBlic

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Varhelyi pas takimit me presidenten Osmani: Palët t’i zbatojnë marrëveshjet e arritura

para 3 dite - Shenja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian (BE) për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi, raporton Anadolu. Pas pritjes në Zyrën e Presidentes,...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - Fakti Ditor

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për këtë takim ka shkruar...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - Periskopi

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni 25 May, 17:35 Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe...

Varhelyi takon Rakiqin: Asociacioni parakusht për progres në rrugën e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Gazeta10

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka takuar kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, gjatë vizitës së tij në veri të Mitrovicës. Varhelyi ka thënë se me Rakiqin...

Varhelyi: BE-ja çmon rreshtimim e Kosovës kundër Rusisë

para 3 dite - Lajm

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, gjatë vizitës së tij në Kosovë të enjten tha se porosia e qartë që vjen nga Kosova është se vendi është shumë i përkushtuar sa...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - Bota Press

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për këtë takim ka shkruar...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - Insajderi.org

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për këtë takim ka shkruar...

Varhelyi pas takimit me Rakiq: Asociacioni, parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Shqip

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian takohet me presidenten Osmani

para 3 dite - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Takimi është duke u mbajtur në zyrën e presidentes dhe pas takimit është paralajmëruar se Osmani...

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian në Presidencë, takohet me Osmanin

para 3 dite - Bota Sot

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Takimi është duke u mbajtur në zyrën e presidentes. Pas takimit është paralajmëruar se Osmani...

Nis takimi i Osmanit me komisionarin Varhleyi

para 3 dite - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim komisionarin për zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Takimi është duke u mbajtur në Zyrën e presidentes dhe pas takimit është paralajmëruar se Osmani...

Varhelyi në Prishtinë pritet nga presidentja Osmani

para 3 dite - RTK

Sapo ka filluar takimi i presidentes Vjosa Osmani me komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Pas takimit do të ketë deklarim për medie. Varhelyi me pas do të takohet...

Varhelyi takon Rakiqin: Themelimi i Asociacionit, parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

para 3 dite - Ekonomia Online

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite. Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, e thekson krijimin e Asociacionit

para 3 dite - Gazeta10

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për këtë takim ka shkruar...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - Ekonomia Online

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për këtë takim ka shkruar...

Varhelyi shkruan për takimin me Kurtin, vë theksin te Asociacioni

para 3 dite - Epoka e Re

Komisionari i Bashkimit Evropian (BE) për zgjerim dhe fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar. Për...

Varhleyi kërkon që Kosova e Serbia t’i zbatojnë pa vonesë marrëveshjet e dialogut

para 3 dite - Lajmi.net

Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi po qëndron për vizitë në Kosovë. Gjatë vizitës në Kosovë, ai është takuar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Pas takimit me Osmanin,...

Oliver Varhelyi e nis takimin me Albin Kurtin

para 3 dite - Infokusi

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka shkuar në Qeverinë e Kosovës në kuadër të vizitës që ka sot. Varhelyi atje ka filluar takimin me kryeministrin Albin Kurti, me të cilin...

Pas takimit me Kurtin, Varhelyi niset për ta vizituar Mitrovicën veriore

para 3 dite - Infokusi

Pas takimit që e pati me kryeministrin Albin Kurti, komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, është nisur për të vizituar Mitrovicën e Veriut. Ai pas takimit nuk ka pranuar as që të...

Varhelyi vizitë zyrtare në Kosovë, takime me Kurtin, Osmanin dhe kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca

para 3 dite - NOA

KOSOVË- Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se takimi i kryeparlamentarit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE’së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi i cili ishte planifikuar të mbahej sot në orën 11:10...

Varhelyi: Kosova dhe Serbia t’i zbatojnë pa vonesë obligimet e dialogut

para 3 dite - Tetova Sot

Oliver Varhelyi do të takohet edhe me përfaqësues të partive opozitare Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, sot është duke qëndruar për vizitë në Kosovë. Klan Kosova ka mësuar...

BE’ja lanson programin për sundimin e ligjit në Kosovë

para 3 dite - Gazeta Metro

Bashkimi Evropian njofton se lansuar “Programin për Çështjet e Brendshme të Kosovës”, një iniciativë që synon forcimin e përafrimit të sektorëve të punëve të brendshme me standardet dhe praktikat më të...

Komisionari i BE-së për zgjerim, Oliver Varhleyi, ka bërë thirrje që të respektohen të gjitha marrëveshjet që Kosova ka arritur me Serbinë

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Komisionari për zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi, ka bërë thirrje që të respektohen të gjitha marrëveshjet e arritura me Serbinë, duke përfshirë këtu edhe marrëveshjen e viti 2015. Pas takimit...

BE-ja i jep Kosovës 6.5 milionë € për sundim të ligjit – Osmani thotë se kjo çështje s’është prioritet vetëm në letër

para 3 dite - Infokusi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka bërë sot të ditur për mbështetjen prej 6.5 euro ndihmë nga Bashkimi Evropian për sundimin e Ligjit. Osmani pas takimit me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian,...

Osmani pas takimit me Varhelyin: Pas vonesave të gjata e të padrejta, nga janari 2024 Kosova do jetë edhe më afër BE-së

para 3 dite - Infokusi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani pas takimit që pati me Komisionerin Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Várhelyi në konferencë për media ka thënë se për Kosovën, Bashkimi Evropian është vendosmëri...

BE-ja lanson programin për sundimin e ligjit në Kosovë

para 3 dite - Epoka e Re

Bashkimi Evropian ka lansuar fillimin e “Programit të BE-së për Çështjet e Brendshme të Kosovës”, një iniciativë e rëndësishme që synon forcimin e përafrimit të sektorëve të punëve të brendshme të Kosovës...

Varhelyi sot shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën “intensive” të tij në Kosovë

para 3 dite - Infokusi

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Fillon takimi Varhelyi-Osmani

para 3 dite - Infokusi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Ky takim është duke u zhvilluar në zyrën e presidentes dhe pas takimit është paralajmëruar...

Varhelyi pas takimit me Osmanin: Është esenciale të zbatohet marrëveshja e Ohrit, përfshirë themelimin e Asociacionit

para 3 dite - Periskopi

Varhelyi pas takimit me Osmanin: Është esenciale të zbatohet marrëveshja e Ohrit, përfshirë themelimin e Asociacionit 25 May, 15:00 Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi,...

Varhelyi sot në Kosovë, takime me qeverinë dhe opozitën

para 3 dite - Top Channel

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do të vizitojë sot Kosovën. Ai pritet të takohet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. Sipas njoftimit të presidencës,...

Dialogu Kosovë-Serbi, Varhleyi: Palët t’i zbatojnë të gjitha marrëveshjet për të cilat janë dakorduar

para 3 dite - FaxWeb

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi deklaroi sot në Prishtinë se marrëveshja e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të zbatohet. Varhleyi pas takimit me presidenten Vjosa...

Varhelyi niset për ta vizituar Mitrovicën veriore

para 3 dite - Insajderi.org

Pas takimit që e pati me kryeministrin Albin Kurti, komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, është nisur për të vizituar Mitrovicën e Veriut. Ai pas takimit nuk ka pranuar as që të...

Varhelyi takon Presidenten Osmani: Luftoni korrupsionin

para 3 dite - TvNews

Komisioneri Evropian per Zgjerimin Oliver Varheleyi vizitoi sot Kosovën ku u takua me presidenten e vendit Vjosa Osmani. Në një konferencë të përbashkët për shtyp Varheley i bëri thirrje Prishtiners që...

Kurti e pret në takim komisionarin për zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim komisionarin për fqinjësi dhe zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Para Kurtit, Oliver Varhelyi është takuar me presidenten Vjosa Osmani,...

Kurti e Osmani shtyjnë takimin me Varhelyin, Konjufca e anulon – Kuvendi s’tregon arsyen

para 3 dite - Syri.net Kosova

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE’së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës. “Takimi...

Kurti e Osmani shtyjnë takimin me Varhelyin, Konjufca e anulon – Kuvendi s’tregon arsyen

para 3 dite - Reporteri

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE’së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës. “Takimi...

Lansohet Programi i BE-së për Çështje të Brendshme në Kosovë, synon luftimin e krimit të organizuar

para 3 dite - Ekonomia Online

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka lansuar Programin e BE-së për Çështje të Brendshme në Kosovë, i cili synon forcimin e kapaciteteve të Kosovës në luftimin e krimit të organizuar, avancimin e reformave...

Pas takimit me Kurtin, Varhelyi niset për ta vizituar Mitrovicën e Veriut

para 3 dite - Epoka e Re

Pas takimit që e kishte me kryeministrin Albin Kurti, komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian (BE), Oliver Varhelyi është nisur për ta vizituar Mitrovicën e Veriut. Ai pas takimit me kryeministrin...

BE lanson programin për sundimin e ligjit në Kosovë

para 3 dite - Arbresh

Bashkimi Evropian (BE) ka kënaqësinë të njoftojë fillimin e “Programit të BE-së për Çështjet e Brendshme të Kosovës”, një iniciativë e rëndësishme që synon forcimin e përafrimit të sektorëve të punëve...

Varhleyi kërkon që Kosova e Serbia t’i zbatojnë pa vonesë marrëveshjet e dialogut

para 3 dite - Fakti Ditor

Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi po qëndron për vizitë në Kosovë. Gjatë vizitës në Kosovë, ai është takuar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Pas takimit me Osmanin,...

Përfundon takimi Kurti-Varhelyi, s’deklarohen për medie

para 3 dite - Gazeta Metro

Ka përfunduar takimi mes komisionerit për Zgjerim nga Bashkimi Europian, Oliver VArhelyi dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, shkruan Gazeta Metro. Për dallim nga takimi që komisioneri kishte me...

BE-ja lanson programin për sundimin e ligjit në Kosovë

para 3 dite - Revista Kosovarja

Bashkimi Evropian njofton se lansuar “Programin për Çështjet e Brendshme të Kosovës”, një iniciativë që synon forcimin e përafrimit të sektorëve të punëve të brendshme me standardet dhe praktikat më të...

Varhleyi kërkon që Kosova e Serbia t’i zbatojnë pa vonesë marrëveshjet e dialogut

para 3 dite - ATV Live

Komisioneri për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi, bëri thirrje që të respektohen të gjitha marrëveshjet e arritura me Serbinë, përfshirë këtu edhe marrëveshjen e viti 2015. Pas takimit me...

Përfundon takimi Kurti-Varhelyi, nuk deklarohen për media

para 3 dite - Shqip

Ka përfunduar takimi i kryeministri Albin Kurti me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Pas takimit nga asnjëra palë nuk ka pasur deklarime për media. Komisionari i Bashkimit...

Përfundon takimi Kurti-Varhelyi, s’deklarohen për medie (FOTO)

para 3 dite - Gazeta10

Ka përfunduar takimi i kryeministri Albin Kurti me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, raporton Gazeta10. Mediat provuan që të marrin një deklarate në lidhje me takimi, por...

6.5 milionë euro mbështetje nga BE, presidentja: Sundimi i ligjit nuk është prioritet vetëm të letër

para 3 dite - ACTV

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka bërë sot të ditur për mbështetjen prej 6.5 euro ndihmë nga Bashkimi Evropian për sundimin e Ligjit. Osmani pas takimit me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian,...

Varhelyi: BE-ja vlerëson rreshtimim e Kosovës kundër Rusisë

para 3 dite - Euronews

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, gjatë vizitës së tij në Kosovë të enjten tha se porosia e qartë që vjen nga Kosova është se vendi është shumë i përkushtuar sa...

Varhelyi bën thirrje për respektimin e marrëveshjeve të arritura me Serbinë, përfshinë edhe Asociacionin

para 3 dite - Arbresh

Komisioneri për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka thënë se kanë pasur një diskutim shumë të mirë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Ai bëri thirrje që të respektohen të gjitha marrëveshjet...

Varhelyi sot viziton Kosovën

para 3 dite - Koha.net

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, sot do ta vizitojë Kosovën. Ai pritet të takohet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. Sipas njoftimit të presidencës,...

Përfundon takimi Kurti-Varhelyi, s’deklarohen për medie

para 3 dite - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi i kryeministri Albin Kurti me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, raporton Ekonomia Online. Mediat provuan që të marrin një deklarate në lidhje me takimi,...

BE-ja lanson Programin për Çështjet e Brendshme të Kosovës për Forcimin e Bashkëpunimit dhe Sundimin e Ligjit

para 3 dite - Arbresh

Bashkimi Evropian (BE) ka kënaqësinë të njoftojë fillimin e “Programit të BE-së për Çështjet e Brendshme të Kosovës”, një iniciativë e rëndësishme që synon forcimin e përafrimit të sektorëve të punëve...

Anulohet takimi i Varhelyit me kryetarin e Kuvendit të Kosovës

para 3 dite - ABC News

Takimi mes Komisionerit të Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është anuluar. Përmes një njoftimi, Kuvendi i Kosovës deklaroi...

Varhelyi pas takimit me Osmanin: Marrëveshja me Serbinë të zbatohet pa kushte

para 3 dite - Periskopi

Varhelyi pas takimit me Osmanin: Marrëveshja me Serbinë të zbatohet pa kushte 25 May, 14:12 Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, në një...

Kurti e pret në takim komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka pritur në takim komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, raporton Ekonomia Online. LEXONI EDHE: Varhleyi kërkon që Kosova...

Kurti takon komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka pritur në takim komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi.

Varhelyi sot në Kosovë, takohet me Osmanin e Kurtin

para 3 dite - Alsat-M

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot pret në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi. Pas kësaj, ai pritet të takohet edhe me kryeministrin...

Oliver Varhleyi sot në Kosovë

para 3 dite - RTV 21

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhleyi sot do të vizitojë Kosovën. Burime të rtv21.tv kanë mësuar se Varhleyi do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe do të mbajnë një konferencë...

Osmani e falënderon Varhleyin për mbështetjen me 6.5 milionë euro për sundimin e ligjit

para 3 dite - Revista

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të qëndrojë përkrah shteteve aleate të botës në mbrojtjen e lirisë, demokracisë dhe sundimit të ligjit. “Kosova e ka politikën e jashtme dhe atë të sigurisë...

Osmani: Kosova do të jetë më afër BE-së nga janari i vitit tjetër

para 3 dite - Dukagjini

Presidentja e Kosovë, Vjosa Osmani, pas takimit me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi, në konferencën për media ka thënë se janë duke punuar dhe forcuar bashkëpunimin me BE-në...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, shtyhet edhe ai me Osmanin e Kurtin

para 3 dite - Zeri

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, me komisionarin e BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës. “Takimi...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, shtyhet pak me Osmanin e Kurtin

para 3 dite - Gazeta Express

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE’së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës “Takimi...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, shtyhet pak me Osmanin e Kurtin

para 3 dite - OraInfo

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE’së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës. “Takimi...

Varhelyi sot viziton Kosovën

para 3 dite - Opinion.mk

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, sot do ta vizitojë Kosovën. Ai pritet të takohet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. Sipas njoftimit të presidencës,...

Varhelyi bënë thirrje për respektimin e marrëveshjeve të arritura me Serbinë, përfshinë edhe Asociacionin

para 3 dite - Arbresh

Komisioneri për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka thënë se kanë pasur një diskutim shumë të mirë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Ai bëri thirrje që të respektohen të gjitha marrëveshjet...

Varhleyi kërkon nga Kosova dhe Serbia t’i zbatojnë pa vonesë marrëveshjet e dialogut

para 3 dite - Epoka e Re

Komisionari për zgjerim të Bashkimit Evropian (BE), Oliver Varhleyi,  ka bërë thirrje që të respektohen të gjitha marrëveshjet e arritura me Serbinë, përfshirë këtu edhe marrëveshjen e viti 2015. Pas takimit...

BE-ja i jep Kosovës 6.5 milionë euro për sundim të ligjit

para 3 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani pas takimit me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi, në një konferencë për medie tha se Kosova është e përkushtuar në rrugën drejtë anëtarësimit...

Osmani e falënderon Varhleyin për mbështetjen me 6.5 milionë euro për sundimin e ligjit

para 3 dite - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova do të qëndrojë përkrah shteteve aleate të botës në mbrojtjen e lirisë, demokracisë dhe sundimit të ligjit. “Kosova e ka politikën e jashtme dhe atë...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, shtyhet me disa orë me Osmanin e Kurtin

para 3 dite - Albeu

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i parashikuar për sot në orën 11:10, nuk do të zhvillohet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës...

Varhleyi kërkon që Kosova e Serbia t’i zbatojnë pa vonesë marrëveshjet e dialogut

para 3 dite - Ekonomia Online

Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi,  bëri thirrje që të respektohen të gjitha marrëveshjet e arritura me Serbinë, përfshirë këtu edhe marrëveshjen e viti 2015, raporton Ekonomia...

Osmani njoftoi për mbështetjen prej 6.5 euro ndihmë nga Bashkimi Evropian për sundimin e Ligjit

para 3 dite - Arbresh

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka bërë të ditur sot për mbështetjen prej 6.5 euro ndihmë nga Bashkimi Evropian për sundimin e Ligjit. Osmani, është sot takuar me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit...

Varhely: Kosova duhet ta luftojë seriozisht korrupsionin dhe krimin e ogranizuar

para 3 dite - Bota Press

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhely pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë Kosova është vendosur në rrugëtimin e saj për t’u bërë...

Varhelyi sot shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën “intensive” të tij

para 3 dite - Bota Press

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Varhelyi pas takimit me Osmanin: Marrëveshjet duhet të zbatohen, përfshirë edhe ato të 2015

para 3 dite - Gazeta Metro

Oliver Varhelyi, komisioner i Bashkimit të Europës për Zgjerim dhe Fqinjësi, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, gjatë konferencës, ka treguar për temat që janë diskutuar mes tyre, një prej të cilave...

6.5 milionë euro mbështetje nga BE, Osmani pas takimit me Varhleyi: Sundimi i ligjit nuk është prioritet vetëm të letër

para 3 dite - Gazeta Metro

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka bërë sot të ditur për mbështetjen prej 6.5 euro ndihmë nga Bashkimi Evropian për sundimin e Ligjit. Osmani pas takimit me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian,...

Presidentja Osmani: Kosova po forcon demokracinë dhe sundimin e ligjit

para 3 dite - ATV Live

Presidentja, Vjosa Osmani, tha se Kosova po e dëshmon me rezultate konkrete avancimin drejt integrimit në Bashkim Evropian. Pas takimit me komisionerin për zgjerim të BE-së, Oliver Verhelyi, Osmani tha...

Varhelyi shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën

para 3 dite - ATV Live

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Kurti pret në takim komisionerin Varhelyi

para 3 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Ky takim është duke u zhvilluar në ambientet e objektit të Qeverisë së Kosovës....

Kurti pret në takim komisionerin Varhelyi

para 3 dite - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Ky takim është duke u zhvilluar në ambientet e objektit të Qeverisë së Kosovës....

Osmani: Kosova do jetë më afër BE-së nga janari i vitit tjetër

para 3 dite - Dukagjini

Presidentja e Kosovë, Vjosa Osmani, pas takimit me Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi ne konferencën për media ka thënë se janë duke punuar dhe forcuar bashkëpunimin me BE...

Varhely: Kosova duhet të luftojë korrupsionin dhe krimin e organizuar

para 3 dite - Gazeta10

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhely pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë Kosova është vendosur në rrugëtimin e saj për t’u bërë...

BE-ja i jep Kosovës 6.5 milionë € për sundim të ligjit – Osmani thotë se kjo çështje s’është prioritet vetëm në letër

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka bërë sot të ditur për mbështetjen prej 6.5 euro ndihmë nga Bashkimi Evropian për sundimin e Ligjit. Osmani pas takimit me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian,...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, shtyhet me Osmanin e Kurtin

para 3 dite - Indeks online

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës “Takimi...

Varhelyi sot pritet nga krerët e shtetit të Kosovës

para 3 dite - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot pret në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi. Pas kësaj, ai pritet të takohet edhe me kryeministrin...

Oliver Varhelyi viziton sot Kosovën

para 3 dite - Syri

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi do të vizitojë sot Kosovën. Ai pritet të takohet të takohet me krerët shtetërorë si dhe me përfaqësuesit e opozitës. Në orën 12:00, Varhelyi do të takohet...

Varhelyi sot në Kosovë, fillimisht takon Osmanin pastaj Kurtin, Konjufcën e opozitën

para 3 dite - Syri.net Kosova

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në Presidencë,...

Varhelyi sot në Kosovë, takon krerët e shtetit e opozitën

para 3 dite - Reporteri

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në Presidencë,...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin

para 3 dite - GazetaBlic

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE’së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës “Takimi...

Varhelyi shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE’së zbulon agjendën

para 3 dite - Gazeta Metro

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Oliver Varhelyi viziton sot Kosovën

para 3 dite - Syri

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi do të vizitojë sot Kosovën. Ai pritet të takohet të takohet me krerët shtetërorë si dhe me përfaqësuesit e opozitës. Në orën 12:00, Varhelyi do të takohet...

Varhelyi sot pritet nga krerët e shtetit të Kosovës

para 3 dite - Klan Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot nga ora 8:30 pret në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi. Pas kësaj, ai pritet të takohet...

Pas takimeve me krerët e shtetit, Varhelyi shkon edhe në Veri

para 3 dite - Shqip

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Nis takimi i Osmanit me komisionerin për Zgjerim të BE-së, Varhelyi

para 3 dite - Shqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Takimi është duke u mbajtur në zyrën e presidentes, Kurse, pas takimit, Osmani dhe...

Varhelyi shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën

para 3 dite - Gazeta10

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Varhelyi shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën

para 3 dite - Ekonomia Online

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për...

Varhelyi sot pritet nga krerët e shtetit të Kosovës

para 3 dite - Zeri

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi, sot do të takojë krerët e shtetit. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot nga ora 8:30 pret në...

Oliver Varhelyi viziton sot Kosovën

para 3 dite - ABC News

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi do të vizitojë sot Kosovën. Ai pritet të takohet të takohet me krerët shtetërorë si dhe me përfaqësuesit e opozitës. Në orën 12:00, Varhelyi do të takohet...

Varhelyi në Prishtinë pritet nga presidentja Osmani

para 3 dite - Arbresh

Sapo ka filluar takimi i presidentes Vjosa Osmani me komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Pas takimit do të ketë deklarim për medie. Varhelyi me pas do të takohet...

Nis takimi i presidentes Osmani me komisionarin për Zgjerim të BE’së, Varhleyi

para 3 dite - Gazeta Metro

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka pritur në takim me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit Evropian (BE), Oliver Varhleyi, shkruan Gazeta Metro. Pas takimit të Osmani dhe Varhleyi do të deklarohen...

Varhelyi sot pritet nga krerët e shtetit të Kosovës

para 3 dite - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot nga ora 8:30 pret në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi. Pas kësaj, ai pritet të takohet...

Fillon takimi Varhelyi-Osmani

para 3 dite - ATV Live

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim Komisionarin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Verhelyi. Pas takimit, Osmani dhe Varhelyi do të deklarohen për...

Ka nisur takimi i presidentes Osmani me komisionerin për Zgjerim të BE-së Varhelyi

para 3 dite - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka pritur në takim me Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Pas takimit të Osmani dhe Varhleyi do të deklarohen për media. Ndërsa komisionari...

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian në Presidencë, takohet me Osmanin

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi, raporton Ekonomia Online. Takimi është duke u mbajtur në zyrën e presidentes dhe pas takimit...

Varhelyi sot viziton Kosovën

para 3 dite - RTK

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, sot do ta vizitojë Kosovën, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhelyi sot në Kosovë, fillimisht takon Osmanin pastaj Kurtin, Konjufcën e opozitën

para 3 dite - Gazeta Express

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në Presidencë,...

Varhelyi viziton sot Kosovën

para 3 dite - GazetaBlic

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do të zhvillojë takime...

Varhelyi sot në Kosovë, fillimisht takon Osmanin pastaj Kurtin, Konjufcën e opozitën

para 3 dite - Bota Sot

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në Presidencë,...

Kurti e Osmani shtyjnë takimin me Varhelyin, Konjufca e anulon!

para 3 dite - Flaka

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE’së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës. “Takimi...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, shtyhet pak takimi edhe me Osmanin e Kurtin

para 3 dite - Lajmi.net

Komisioneri i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi pritet ta vizitojë Kosovën. Ai gjatë ditës pritet të takohet me krerët e shtetit. Varhelyi është paraparë të takohet edhe me kryetarin e Kuvendit...

Varhelyi sot viziton Kosovën

para 3 dite - Infokusi

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, sot do ta vizitojë Kosovën, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhelyi sot viziton Kosovën

para 3 dite - Revista

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, sot do ta vizitojë Kosovën. Ai pritet të takohet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. Sipas njoftimit të presidencës,...

Varheleyi vizion sot Kosovën, zbardhet axhenda e takimeve

para 3 dite - Euronews

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, është sot në Kosovë në një vizitë zyrtare. Takimin e parë Varhelyi e ka me presidenten Vjosa Osmani në orën 09:00, pas së cilit...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, shtyhet me Osmanin e Kurtin

para 3 dite - Fakti Ditor

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës “Takimi...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, shtyhet pak me Osmanin e Kurtin

para 3 dite - Periskopi

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, shtyhet pak me Osmanin e Kurtin 25 May, 9:06 Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE’së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi,...

Anulohet takimi i Konjufcës me Varhelyin

para 3 dite - Arbresh

Ka dështuar takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, me komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi. Takimi ishte paraparë të mbahej me fillim nga ora 11:10, por...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, shtyhet pak me Osmanin e Kurtin

para 3 dite - Ekonomia Online

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës “Takimi...

Anulohet takimi i Konjufcës me Varhelyin

para 3 dite - Arbresh

Ka dështuar takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, me komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi. Takimi ishte paraparë të mbahej me fillim nga ora 11:10, por...

Varhelyi i takon sot Osmanin, Kurtin, Konjufcën dhe opozitën

para 3 dite - Epoka e Re

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot do të qëndrojë në Kosovë. Ai do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në Presidencë,...

Komisioneri Varhelyi viziton Kosovën

para 3 dite - Ekonomia Online

Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Várhelyi, do të vizitojë Kosovën ku do të takohet me zyrtarë të qeverisë së Kosovës, përfshirë presidenten Vjosa Osmani-Sadriu dhe kryeministrin Albin Kurti,...

Anulohet takimi i Konjfucës me Varhelyin, Kuvendi nuk tregon arsyen

para 3 dite - Gazeta Metro

Takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE’së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Olivér Varhelyi, i paraparë për sot në orën 11:10, nuk do të mbahet, ka njoftuar Kuvendi i Kosovës, shkruan...

Komisioneri Evropian Olivier Varhelyi sot viziton Kosovën

para 3 dite - ATV Live

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, sot do ta vizitojë Kosovën. Ai pritet të takohet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. Sipas njoftimit të presidencës,...

Varhelyi sot pritet të takohet me krerët e shtetit të Kosovës

para 3 dite - Shqip

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten pritet të vizitojë Kosovën Varhelyi pritet të takohet me presidenten e vendit, Vjosa Osmanin nga ora 09:00. Pas takimit...

Varhelyi sot në Kosovë, fillimisht takon Osmanin pastaj Kurtin, Konjufcën e opozitën

para 3 dite - Periskopi

Varhelyi sot në Kosovë, fillimisht takon Osmanin pastaj Kurtin, Konjufcën e opozitën 25 May, 8:08 Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot do të qëndrojë në Kosovë...

Varhelyi sot në Kosovë, fillimisht takon Osmanin pastaj Kurtin, Konjufcën e opozitën

para 3 dite - Gazeta Metro

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në Presidencë,...

Komisionari evropian për zgjerim i Bashkimit Evropian, Olivier Varhelyi, sot ta vizitojë Kosovën

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Komisionari evropian për zgjerim i Bashkimit Evropian, Olivier Varhelyi, sot ta vizitojë Kosovën, me ç’rast pritet të takohet me krerët e institucioneve dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do...

Krerët e shtetit presin në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian

para 3 dite - Insajderi.org

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot nga ora 8:30 pret në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi. Pas kësaj, ai pritet të takohet...

Varhelyi në Kosovë pritet të takohet me Osmanin, Kurtin, Konjufcën dhe opozitën

para 3 dite - Dukagjini

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten do ta vizitojë Kosovën dhe do të takohet me udhëheqësit e institucioneve. Ndërsa takimi me presidenten e Kosovës Vjosën...

Kurti pret sot në takim komisionerin e BE-së, Oliver Varhelyi

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të marr pjesë në Konferencën e Para Ofertimit për Ankandin Solar 100 MW. Konferenca nis në orën 08:30, në Hotel Emerald. Duke filluar nga ora 10:05, kryeministri...

Osmani pret sot në takim Komisionerin, Oliver Varhelyi

para 3 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pret sot në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Olivér Várhelyi. Takimi do të zhvillohet me fillim nga ora 09:00, në kabinetin...

Varhelyi nesër në Kosovë, publikohet agjenda

para 3 dite - Albeu

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në...

Varhelyi nesër do ta vizitojë Kosovën

para 3 dite - Zhurnal

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, nesër (25 maj) do ta vizitojë Kosovën, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë...

Varhelyi nesër në Kosovë, takime me krerët e shtetit dhe opozitën

para 4 dite - TV21

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në...

Varhelyi të enjten viziton Kosovën

para 4 dite - Top Channel

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

Varhelyi nesër në Kosovë, takime me krerët e shtetit dhe opozitën

para 4 dite - Koha.mk

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në...

Varhelyi nesër në Kosovë, takime me krerët e shtetit dhe opozitën

para 4 dite - RTV 21

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në...

Varhelyi nesër në Kosovë, në këtë orë takohet me Kurtin

para 4 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, do ta pres nesër në takim Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, raporton Gazeta Blic. Sipas njoftimit nga Zyra...

Komisionari i BE-së për Zgjerim, Oliver Varhelyi, nesër viziton Kosovën

para 4 dite - Kallxo

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

Osmani e Kurti e presin nesër në takime të ndara Komisionerin Evropian për Zgjerim

para 4 dite - Syri.net Kosova

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, nesër do ta vizitojë Kosovën. Nga Presidenca kanë bërë me dije se Varhelyin do ta presë Vjosa Osmani, orëve të hershme të mëngjesit. Takimi mes Osmanit...

Raporti Kosovë-BE/ Varhelyi viziton të enjten Kosovën, pritet të takohet me...

para 4 dite - BalkanWeb

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

Varhelyi viziton të enjten Kosovën, pritet të takohet me zyrtarët e lartë

para 4 dite - BalkanWeb

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

Presidentja pret nesër Varhelyin, takimi zhvillohet herët në mëngjes

para 4 dite - Syri.net Kosova

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, nesër do ta vizitojë Kosovën. Nga Presidenca kanë bërë me dije se Varhelyin do ta presë Vjosa Osmani, orëve të hershme të mëngjesit. Takimi mes Osmanit...

Presidentja Osmani pret nesër Varhelyin, takimi zhvillohet orëve të hershme të mëngjesit

para 4 dite - Reporteri

Presidentja Vjosa Osmani. Foto: The Telegraph Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, nesër do ta vizitojë Kosovën. Nga Presidenca kanë bërë me dije se Varhelyin do ta presë Vjosa Osmani, orëve...

Varhelyi të enjten viziton Kosovën

para 4 dite - Vizion Plus

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

Ndryshon agjenda e takimit, Osmani-Varhelyi

para 3 dite - Shqip

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin dhe Politikë të Fqinjësisë, Oliver Varhelyi, nesër do ta vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit nga Presidenca, që ishte paraparë, nesër, me datë 25 maj, në orën 09:00, është...

Varhelyi të enjten viziton Kosovën

para 4 dite - Evropa e Lirë

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

Ndryshon orari i takimit mes Presidentes Osmani dhe Oliver Varhelyi

para 3 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani nesër pret në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Olivér Várhelyi. Takimi ishte paraparë të mbahej në orën 09:00, por për...

Osmani pret nesër Varhelyin, takimi zhvillohet orëve të hershme të mëngjesit

para 4 dite - OraInfo

Presidentja Osmani pret nesër Varhelyin, takimi zhvillohet orëve të hershme të mëngjesit. Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, nesër do ta vizitojë Kosovën. Nga Presidenca kanë bërë me dije...

Zhvillimet rreth dialogut, Varhelyi nesër në Kosovë

para 4 dite - Aktuale

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj dhe pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. Marketing “Këto takime do të jenë një...

Varhelyi nesër në Kosovë

para 4 dite - Bota Sot

Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi nesër do të qëndrojë në Kosovë. KosovaPress ka mësuar se Varhelyi do të takohet me presidenten Vjosa Osmani. Takimi pritet të...

Varhelyi nesër në Kosovë, takon akterët kyç

para 4 dite - Koha.net

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do të jetë në Kosovë të enjten. Ai pritet që të takojë krerët shtetërorë dhe përfaqësues të tjerë. Në komunikatën e lëshuar nga kabineti i tij thuhet...

Varhelyi të enjten viziton Kosovën

para 4 dite - Infokusi

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

VARHELYI TË ENJTEN VIZITON KOSOVËN

para 3 dite - KDPolitik

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

Oliver Varhleyi nesër e viziton Kosovën

para 4 dite - RTV 21

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhleyi, do të vizitojë Kosovën nesër. Burime të rtv21.tv kanë mësuar se Varhleyi do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe do të mbajnë një konferencë...

Varhely vjen në Kosovë, do të takohet me krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Syri.net Kosova

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhely vjen në Kosovë, do të takohet me krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Reporteri

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhelyi nesër në Kosovë, takime me krerët e shtetit dhe opozitën

para 4 dite - Top Shqip

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në...

Kurti pret nesër në takim Komisionerin Oliver Varhelyi

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër pret në takim Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Takimi do të mbahet duke filluar nga ora 10:05, njofton zyra e kryeministrit./Arbresh.info/...

Oliver Varhleyi nesër e viziton Kosovën, takohet me Osmanin

para 4 dite - Klan Kosova

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhleyi, do të vizitojë Kosovën nesër. Ai do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe do të mbajnë një konferencë për media. Takimi pritet të fillohet...

Varhelyi të enjten viziton Kosovën

para 4 dite - Lajm

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

Varhelyi vjen nesër në Kosovë, takime me krerët e shtetit dhe opozitën

para 4 dite - Insajderi.org

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do të zhvillojë takime me udhëheqësit e institucioneve. Varhelyi do t’i fillojë takimet në...

Varhely vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Gazeta Express

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhelyi nesër në Kosovë

para 4 dite - Lajmi.net

Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi nesër do të qëndrojë në Kosovë. KosovaPress ka mësuar se Varhelyi do të takohet me presidenten Vjosa Osmani. Takimi pritet të...

Varhelyi vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit dhe opozitën

para 4 dite - Zeri

Komisionari evropian për zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhely nesër vjen në Kosovë, takon liderët e shtetit dhe të opozitës

para 4 dite - GazetaBlic

Komisionari evropian për zgjerim i Bashkimit Evropian (BE), Olivier Varhelyi do ta vizitojë nëse (e enjte) Kosovën, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë si dhe me përfaqësuesit e opozitës....

Varhely vjen në Kosovë, do të takohet me krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Bota Sot

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhely vjen në Kosovë, do të takohet me krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Indeks online

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhelyi viziton të enjten Kosovën, takime me Kurtin, Osmanin dhe opozitën

para 4 dite - FaxWeb

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

Varhelyi të enjten viziton Kosovën

para 4 dite - TvNews

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, të enjten, më 25 maj, do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimeve të Komisionit Evropian, gjatë qëndrimit në Kosovë, Varhelyi do...

Varhelyi do ta vizitojë Kosovën të enjten më 25 maj

para 4 dite - RTK

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Oliver Varhelyi nesër viziton Kosovën, takohet me Presidenten

para 4 dite - Shqip

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin dhe Politikë të Fqinjësisë, Oliver Varhelyi, nesër do ta vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit nga Presidenca, nesër me datë 25 maj, në orën 09:00, Presidentja e Republikës...

Osmani nesër pret në takim Komisionerin Evropian në orët e hershme të mëngjesit

para 4 dite - Insajderi.org

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, nesër do ta vizitojë Kosovën. Nga Presidenca kanë bërë me dije se Varhelyin do ta presë Vjosa Osmani, orëve të hershme të mëngjesit. Takimi mes Osmanit...

Presidentja Osmani pret nesër Varhelyin, takimi zhvillohet orëve të hershme të mëngjesit

para 4 dite - Ekonomia Online

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, nesër do ta vizitojë Kosovën. Nga Presidenca kanë bërë me dije se Varhelyin do ta presë Vjosa Osmani, orëve të hershme të mëngjesit, shkruan gazeta online...

Osmani pret nesër në takim Komisionerin Oliver Varhelyi

para 4 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pret nesër në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Olivér Várhelyi. Takimi do të zhvillohet me fillim nga ora 09:00, thuhet...

Varhelyi viziton Kosovën, takime me Kurtin, Osmanin dhe liderët e opozitës

para 4 dite - Euronews

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do të vizitojë Kosovën më 25 maj, ndërsa pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhely vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Infokusi

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhely vjen në Kosovë, do të takohet me krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Fakti Ditor

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhelyi nesër në Prishtinë, takon krerët e shtetit dhe opozitën

para 4 dite - Gazeta10

Komisionari evropian për zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhelyi nesër në Kosovë, takon akterët kyç

para 4 dite - ACTV

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do të jetë në Kosovë të enjten. Ai pritet që të takojë krerët shtetërorë dhe përfaqësues të tjerë. Në komunikatën e lëshuar nga kabineti i tij thuhet...

Varhelyi nesër në Kosovë, takon akterët kyç

para 4 dite - ACTV

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do të jetë në Kosovë të enjten. Ai pritet që të takojë krerët shtetërorë dhe përfaqësues të tjerë. Në komunikatën e lëshuar nga kabineti i tij thuhet...

Oliver Varhleyi nesër e viziton Kosovën, takohet me Osmanin

para 4 dite - Ekonomia Online

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhleyi, do të vizitojë Kosovën nesër. Ai do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe do të mbajnë një konferencë për media. Takimi pritet të fillohet nga ora 09:40.

Varhely vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Periskopi

Varhely vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit e opozitën 24 May, 15:41 Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë,...

Varhelyi të enjten viziton Kosovën

para 4 dite - Dukagjini

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, të enjten e 25 majit do ta vizitojë Kosovën. Ai pritet që të zhvillojë takim me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti, liderët...

Varhely nesër vjen në Kosovë, takon liderët e shtetit dhe të opozitës

para 4 dite - Epoka e Re

Komisionari evropian për zgjerim i Bashkimit Evropian (BE), Olivier Varhelyi do ta vizitojë nëse (e enjte) Kosovën, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë si dhe me përfaqësuesit e opozitës....

Varhely vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Bota Press

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhelyi vjen nesër në Kosovë, takon krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Gazeta Metro

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhely vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Arbresh

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhely vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit dhe përfaqësuesit e opozitës

para 4 dite - ATV Live

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

Varhely vjen në Kosovë, takon krerët e shtetit e opozitën

para 4 dite - Ekonomia Online

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do ta vizitojë Kosovën më 25 maj, me ç’rast pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe me përfaqësuesit e opozitës. “Këto takime do të jenë një mundësi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK