Zgjedhjet e brendshme në LDK, sot mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i kësaj partie

para 11 muajve - Gazeta Express

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot, për t’u përgatitur për zgjedhjet e brendshme të kësaj partie, raporton Express. Sipas njoftimit të kësaj partie, mbledhja do...

Kush do jetë kundërkandidat i Abdixhikut në LDK, flet Lushaku: Jemi parti demokratike

para 11 muajve - Reporteri

Jehona Lushaku-Sadriu Jehona Lushaku-Sadriu, anëtare e kryesisë së LDK-së ka thënë se zgjedhjet brenda partisë do të jenë të hapura. Ajo tha se LDK është parti demokratike dhe se kundërkandidatët ka pasë...

Nesër mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

para 11 muajve - Klan Kosova

Nesër do të mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra për Informim e kësaj partie, përcjell Klankosova.tv. Në njoftimin e tyre bëhet...

Të premten mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

para 11 muajve - Zhurnal

Lidhja Demokratike e Kosovës nesër do të mbaj mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së. Mbledhja do të mbahet në Hotelin Emerald, në orën 16:00, thuhet në njoftimin për media të kësaj partie.

Kush do të jetë kundërkandidat i Abdixhikut në zgjedhjet e LDK-së, flet Lushaku

para 11 muajve - Gazeta Express

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, Jehona Lushaku Sadriu, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se zgjedhjet e reja brenda këtij subjekti do të jenë një garë e hapur. Lushaku Sadriu i është përgjigjur...

Kush do të jetë kundërkandidat i Abdixhikut në zgjedhjet e LDK-së, flet Lushaku

para 11 muajve - Bota Sot

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, Jehona Lushaku Sadriu, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se zgjedhjet e reja brenda këtij subjekti do të jenë një garë e hapur. Lushaku Sadriu i është përgjigjur...

Jehona Lushaku Sadriu: Zgjedhjet e reja brenda LDK-së do të jenë një garë e hapur

para 11 muajve - GazetaBlic

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, Jehona Lushaku Sadriu, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se zgjedhjet e reja brenda këtij subjekti do të jenë një garë e hapur. Lushaku Sadriu i është përgjigjur...

Kush do të jetë kundërkandidat i Abdixhikut në zgjedhjet e LDK-së, flet Lushaku

para 11 muajve - Infokusi

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, Jehona Lushaku Sadriu, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se zgjedhjet e reja brenda këtij subjekti do të jenë një garë e hapur. Lushaku Sadriu i është përgjigjur...

Kush do të jetë kundërkandidat i Abdixhikut në zgjedhjet e LDK-së, flet Lushaku

para 11 muajve - Epoka e Re

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, Jehona Lushaku Sadriu, ka thënë se zgjedhjet e reja brenda këtij subjekti do të jenë një garë e hapur. Lushaku Sadriu i është përgjigjur pyetjes se kush do të garojë në këto...

Kryeministri Kurti paralajmëroi takim mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë

para 11 muajve - Portalb

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka paralajmëruar mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. I pari i ekzekutivit, këtë e bëri të ditur sot pas përfundimit të mbledhjes së...

Kush do të jetë kundërkandidat i Abdixhikut në zgjedhjet e LDK-së

para 11 muajve - Periskopi

Kush do të jetë kundërkandidat i Abdixhikut në zgjedhjet e LDK-së 25 May, 23:46 Anëtarja e kryesisë së LDK-së, Jehona Lushaku Sadriu, ka thënë se zgjedhjet e reja brenda këtij subjekti do të jenë një garë...

Lushaku: Gara për kryetar të LDK-së është e hapur

para 11 muajve - Shqip

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, Jehona Lushaku Sadriu, ka thënë se zgjedhjet e reja brenda këtij subjekti do të jenë një garë e hapur. Lushaku Sadriu i është përgjigjur pyetjes se kush do të garojë në këto...

Të premten mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

para 11 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës nesër do të mbaj mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së. Mbledhja do të mbahet në Hotelin Emerald, në orën 16:00, thuhet në njoftimin për media të kësaj partie./Arbresh.info/

Kurti paralajmëron takim mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë

para 11 muajve - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. Kryeministri këtë e bëri të ditur sot, pas përfundimit të mbledhjes së 143-të...

Kurti paralajmëron takim mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë

para 11 muajve - Syri.net Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka paralajmëruar mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. I pari i ekzekutivit qeveritar, këtë e bëri të ditur sot, pas përfundimit të mbledhjes...

Kryeministri Kurti paralajmëron takim mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë

para 11 muajve - Reporteri

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka paralajmëruar mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. I pari i ekzekutivit qeveritar, këtë e bëri të ditur sot, pas përfundimit të mbledhjes...

Kryeministri Kurti paralajmëron takim mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka paralajmëruar mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. I pari i ekzekutivit qeveritar, këtë e bëri të ditur sot, pas përfundimit të mbledhjes...

Agjenda e kryeministrit Kurti për nesër

para 11 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër merr pjesë në hapjen e Odës Nordike. Hapja bëhet në orën 10:00, te Hotel Sirius. Pas kësaj Kurti do ta pret në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë...

Kurti paralajmëron mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë

para 11 muajve - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar mbajtjen e një mbledhje të përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë. Kurti në një postim në rrjetin social Facebook ku ka postuar pamje të mbledhjes së Qeverisë...

Kurti paralajmëron mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar mbajtjen e një mbledhje të përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë. Kurti në një postim në rrjetin social Facebook ku ka postuar pamje të mbledhjes së Qeverisë...

Kurti paralajmëron takimin e radhës me Qeverinë e Shqipërisë

para 11 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka postuar një video në rrjetin e tij social ku shihen pamje të shkëputura nga mbledhja e 143-të e Qeverisë. Ndërsa, ka paralajmëruar se takimi i radhës...

Kurti paralajmëron mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë

para 11 muajve - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar mbajtjen e një mbledhje të përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë. Kurti në një postim në rrjetin social Facebook ku ka postuar pamje të mbledhjes së Qeverisë...

Kryeministri Kurti paralajmëron takim mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë

para 11 muajve - Infokusi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka paralajmëruar mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. I pari i ekzekutivit qeveritar, këtë e bëri të ditur sot, pas përfundimit të mbledhjes...

Dorëheqja e djeshme në LDK, analisti “godet” ashpër Abdixhikun dhe Mustafën: Ja pse po ikin figurat nga partia

para 11 muajve - Bota Sot

Faton Bislimi, ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook që ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në njoftimin e tij, ai është shprehur i zhgënjyer nga injorimi që ka marrë...

Kurti paralajmëron takimin e radhës me Qeverinë e Shqipërisë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka postuar një video në rrjetin e tij social ku shihen pamje të shkëputura nga mbledhja e 143-të e Qeverisë. Ndërsa, ka paralajmëruar se takimi i radhës...

Kryeministri Kurti paralajmëron takim mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë

para 11 muajve - Lajm

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka paralajmëruar mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. I pari i ekzekutivit qeveritar, këtë e bëri të ditur sot, pas përfundimit të mbledhjes...

Kurti paralajmëron se qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do mblidhen e së shpejti

para 11 muajve - Gazeta Metro

Kryeministri Albin Kurti me një video në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se mbledhja e radhës e Qeverisë do të mbahet mes asaj të Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, shkruan Gazeta Metro. Kryeministri...

Kurti paralajmëron takimin e radhës me Qeverinë e Shqipërisë

para 11 muajve - Gazeta Metro

Kryeministri Albin Kurti me një video në rrjetin social Facebook, ka thënë se do të mbahet mbledhja e 143 ndërmjet qeverisë shqiptare si dhe asaj të Kosovës, shkruan Gazeta Metro. Në këtë video ai zgjodhi...

Kurti paralajmëron takimin e radhës me Qeverinë e Shqipërisë

para 11 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka postuar një video në rrjetin e tij social ku shihen pamje të shkëputura nga mbledhja e 143-të e Qeverisë. Kurti ka paralajmëruar se takimi i radhës...

Kurti paralajmëron mbledhje të përbashkët në mes të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë

para 11 muajve - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti, ka paralajmëruar mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. “Mbledhja e 143-të nga kënde të tjera të kamerës. Ajo e radhës do të jetë në mes të dy qeverive”,...

Kurti paralajmëron mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë

para 11 muajve - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar mbajtjen e një mbledhje të përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë. Kurti në një postim në rrjetin social Facebook ku ka postuar pamje të mbledhjes së Qeverisë...

Kurti paralajmëron mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë

para 11 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar mbajtjen e një mbledhje të përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë. Kurti në një postim në rrjetin social Facebook ku ka postuar pamje të mbledhjes së Qeverisë...

LDK-ja hyn në zgjedhje më 1 qershor

para 11 muajve - ATV Live

Kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku, pas mbajtjes së mbledhjes së kryesisë, tregoi se subjekti poltiik që ai e drejton, do të hyjë në zgjedhje të brendshme më 1 qershor. Deputeti opozitar po ashtu tha se...

Lushaku – Sadriu: Jemi gati ta sfidojmë VV-në, s’ka parti me më shumë anëtarë (VIDEO)

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputetja e LDK-së, Jehona Lushaku – Sadriu, ka folur për procesin e zgjedhjeve të brendshme në këtë subjekt, ku tha se ka parë një angazhim të jashtëzakonshëm nga mërgata. Ajo tha se ka vërejtur një vullnet...

Lushaku – Sadriu: Jemi gati ta sfidojmë VV-në, s’ka parti me më shumë anëtarë

para 11 muajve - Bota Sot

Deputetja e LDK-së, Jehona Lushaku – Sadriu, ka folur për procesin e zgjedhjeve të brendshme në këtë subjekt, ku tha se ka parë një angazhim të jashtëzakonshëm nga mërgata. Ajo tha se ka vërejtur një vullnet...

Lushaku-Sadriu: Jemi gati ta sfidojmë VV-në, s’ka parti me më shumë anëtarë

para 11 muajve - Zeri

Deputetja e LDK-së, Jehona Lushaku–Sadriu, ka folur për procesin e zgjedhjeve të brendshme në këtë subjekt, ku tha se ka parë një angazhim të jashtëzakonshëm nga mërgata. Ajo tha se ka vërejtur një vullnet...

Abdixhiku për dorëheqjen e Bislimit: S’e kemi parë qe një vit e gjysmë (VIDEO)

para 11 muajve - Klan Kosova

Anëtarët e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës u mblodhën sot për të diskutuar shpalljen e zgjedhjeve të brendshme. Procesi nis më 1 qershor, derisa pritet të kryhet në vjeshtë me zgjedhjen e kryetarit...

Shpallen zgjedhjet e reja në LDK, Abdixhiku thotë se s’ka mospajtime në parti

para 11 muajve - Klan Macedonia

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Abdixhiku tha se të premten do të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm...

Abdixhiku për dorëheqjen e Bislimit: S’e kemi parë qe një vit e gjysmë

para 11 muajve - GazetaBlic

Anëtarët e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës u mblodhën sot për të diskutuar shpalljen e zgjedhjeve të brendshme. Procesi nis më 1 qershor, derisa pritet të kryhet në vjeshtë me zgjedhjen e kryetarit...

“Do të ketë dy a më shumë kandidatë”, Rugova tregon si duhet të jetë lideri i ri i LDK-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Lidhje Demokratike e Kosovës nga 1 qershori nis procesin e brendshëm zgjedhor. Këtë e ka bërë të ditur sot kryetari i partisë, Lumir Abdixhiku, i cili tha se në vjeshtë partia duhet të ketë kryetarin e...

Abdixhiku për Faton Bislimin: Dorëheqjet në ditën kur shpallen zgjedhjet janë të pakuptimta

para 11 muajve - Reporteri

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku në një konferencë për media është pyetur nëse ka mospajtime brenda partisë, pasi që sot ka dhënë dorëheqje Faton Bislimi. Abdixhiku ka thënë se...

LDK-ja më 1 qershor hyn në zgjedhje të brendshme, Abdixhiku: S’ka mospajtime brenda partisë

para 11 muajve - Koha.net

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se më 1 qershor partia të cilën e drejton do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, Abdixhiku ka...

Mbledhja e kryesisë së LDK-së, pritet shpallja e zgjedhjeve të brendshme në parti

para 11 muajve - Syri.net Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës në selinë qendrore të saj ka nisur mbledhjen për të shpallë zgjedhjet e brendshme partiake. Në këtë mbledhje, me caktimin e datës së Kuvendit të ri Zgjedhor, LDK’ja hapë edhe...

LDK nga 1 qershori nis zgjedhjet e brendshme

para 11 muajve - Syri.net Kosova

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kryetari i kësaj partie Lumir Abdixhiku në konferencë për media ka bërë të ditur se është marrë vendimi për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme. I pari i LDK-së tha...

Abdixhiku për Faton Bislimin: Dorëhqejet në ditën kur shpallen zgjedhjet janë të pakuptimta

para 11 muajve - Reporteri

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku në një konferencë për media është pyetur nëse ka mospajtime brenda partisë, pasi që sot ka dhënë dorëheqje Faton Bislimi. Abdixhiku ka thënë se...

LDK-ja më 1 qershor nis zgjedhjet e brendshme

para 11 muajve - RTV 21

(Lajmi i përditësuar) Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Abdixhiku tha se të premten do të mblidhet këshilli i përgjithshëm për...

Abdixhiku për Faton Bislimin: Dorëhqejet në ditën kur shpallen zgjedhjet janë të pakuptimta

para 11 muajve - Syri.net Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku në një konferencë për media është pyetur nëse ka mospajtime brenda partisë, pasi që sot ka dhënë dorëheqje Faton Bislimi, raporton Syri.net Kosova....

Përfundon mbledhja e kryesisë, LDK nga 1 qershori nis zgjedhjet e brendshme

para 11 muajve - Reporteri

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kryetari i kësaj partie Lumir Abdixhiku në konferencë për media ka bërë të ditur se është marrë vendimi për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme, shkruan Reporteri.net....

Abdixhiku për Faton Bislimin: Dorëhqejet në ditën kur shpallen zgjedhjet janë të pakuptimta

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku në një konferencë për media është pyetur nëse ka mospajtime brenda partisë, pasi që sot ka dhënë dorëheqje Faton Bislimi, raporton Express. Abdixhiku...

Zgjedhja e strukturave të LDK-së, Abdixhiku zbulon ndryshimin që ka propozuar

para 11 muajve - Gazeta Express

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku sot ka mbledhur Kryesinë e partisë ku edhe kanë marrë vendim për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme partiake në të gjitha strukturat, përfshirë edhe...

Zgjedhja e strukturave të LDK-së, Abdixhiku zbulon ndryshimin që ka propozuar

para 11 muajve - OraInfo

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku sot ka mbledhur Kryesinë e partisë ku edhe kanë marrë vendim për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme partiake në të gjitha strukturat, përfshirë edhe...

Abdixhiku: Procesi i zgjedhjeve të brendshme do të nisë më 1 qershor

para 11 muajve - Bota Sot

Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se këtë të premte (26 maj) do të mbahet mbledhje për të formalizuar zgjedhjet e rregullta të brendshme të kësaj partie. Kryetari i kësaj partie, Lumir Abdixhiku...

Lumir Abdixhiku komenton dorëheqjen e sotme të Faton Bislimit: E pakuptimtë

para 11 muajve - Bota Sot

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka komentuar dorëheqjen e sotme të Faton Bislimit nga pozita e anëtarit të kryesisë së LDK-së. Bislimi e ka publikuar të mërkurën letrën e dorëheqjes që ia ka dërguar...

Zgjedhjet e brendshme në LDK, Abdixhiku: Ftoj secilin që ka ambicie të marrë pjesë

para 11 muajve - Bota Sot

Lidhja Demokratike e Kosovës i ka shpallur zgjedhjet e saja të brendshme. Këtë e bëri të ditur kryetari i partisë, Lumir Abdixhiku, i cili tha se kryesia ka votuar në mënyrë unanime për mbajtjen e tyre....

Hoti lëshon i pari mbledhjen e LDK-së

para 11 muajve - Syri.net Kosova

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, është mbledhur nga ora 15:00, për të shpallur zgjedhjet e brendshme në këtë subjekt. I pari që ka dal nga mbledhja është ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti....

LDK-ja më 1 qershor nis zgjedhjet e brendshme

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Abdixhiku tha se të premten do të mblidhet këshilli i përgjithshëm...

Mblidhet LDK-ja, vendos për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - Zhurnal

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur në selinë e partisë, raporton Ekonomia Online. Në këtë mbledhje do të diskutohet rreth shpalljes së zgjedhjeve të brendshme. Pas mbledhjes së Kryesisë,...

A do të ketë kundërkandidat për kryetar të LDK-së? Përgjigjet Lumir Abdixhiku

para 11 muajve - GazetaBlic

Nga 1 qershori LDK do të nis procesin e brendshëm zgjedhor, raporton Gazeta Blic. I pyetur se a pret që të ketë kundërkandidat, kryetari i partisë, Lumir Abdixhiku tha se kushdo që ka plan, ambicie e ide...

Shpallen zgjedhjet e reja në LDK, Abdixhiku thotë se s’ka mospajtime në parti

para 11 muajve - Indeks online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Abdixhiku tha se të premten do të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm...

Mblidhet LDK-ja, vendos për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - Klan Macedonia

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur në selinë e partisë, raporton Ekonomia Online. Në këtë mbledhje do të diskutohet rreth shpalljes së zgjedhjeve të brendshme. Pas mbledhjes së Kryesisë,...

Nis mbledhja e kryesisë së LDK-së

para 11 muajve - Syri.net Kosova

Në selinë qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka filluar të mbahet mbledhja e kryesisë. Në këtë mbledhje do të diskutohet rreth shpalljes së zgjedhjeve të brendshme të këtij subjekti politik. Pas...

Nis mbledhja e kryesisë së LDK-së, pritet shpallja e zgjedhjeve të brendshme në parti

para 11 muajve - Reporteri

Lidhja Demokratike e Kosovës në selinë qendrore të saj ka nisur mbledhjen për të shpallë zgjedhjet e brendshme partiake, shkruan Reporteri.net. Në këtë mbledhje, me caktimin e datës së Kuvendit të ri Zgjedhor,...

LDK shpall zgjedhjet e brendshme me 1 qershor, Abdixhiku: S’ka mospajtime në parti

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryesia e partisë ka vendosur unanimisht për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme të partisë, që do të nisin me 1 qershor dhe do të përfundojnë në vjeshtë,...

LDK i fillon zgjedhjet nga 1 qershori, synon t’i përmbyllë në shtator

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës aktualisht po mban mbledhjen ku pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme partiake. Gazeta Express mëson se LDK nga 1 qershori i fillon këto zgjedhje, ndërsa synimi...

Abdixhiku premton garë transparente për zgjedhjet brenda LDK-së

para 11 muajve - RTK

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, pas mbledhjes së Kryesisë së kësaj partie, deklaroi se janë aprovuar propozimet e tij. Ai tha se LDK është e interesuar që të ketë zgjedhje të lira e të mirë organizuara....

Shpallja e zgjedhjeve të brendshme/ Hoti lëshon i pari mbledhjen e LDK-së

para 11 muajve - Bota Sot

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, është mbledhur nga ora 15:00, për të shpallur zgjedhjet e brendshme në këtë subjekt. I pari që ka dal nga mbledhja është ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti....

Hoti lëshon i pari mbledhjen e LDK-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka qenë i pari që e ka lëshuar mbledhjen e Kryesisë, ku pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme partiake, raporton Ekonomia Online. Në këtë mbledhje,...

Nis mbledhja e Kryesisë së LDK-së, pritet shpallja e zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - OraInfo

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka filluar mbledhjen, në të cilën pritet të diskutohet për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme të partisë . Zgjedhjet përfshijnë pozitën e kryetarit dhe strukturat...

Nis mbledhja e LDK-së ku pritet të shpallen zgjedhjet partiake

para 11 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës nga ora 15:00 ka nisur mbledhjen e Kryesisë për të shpallë zgjedhjet e brendshme partiake. Gazeta Express ka siguruar dokumentin me rendin e ditës së mbledhjes së Kryesisë...

Nis mbledhja e kryesisë së LDK-së

para 11 muajve - Klan Kosova

Në selinë qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka filluar të mbahet mbledhja e kryesisë. Në këtë mbledhje do të diskutohet rreth shpalljes së zgjedhjeve të brendshme të këtij subjekti politik, njofton...

Shpallja e zgjedhjeve të brendshme/ Hoti lëshon i pari mbledhjen e LDK-së

para 11 muajve - Indeks online

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, është mbledhur nga ora 15:00, për të shpallur zgjedhjet e brendshme në këtë subjekt. I pari që ka dal nga mbledhja është ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti....

Mblidhet LDK-ja, pritet shpallja e zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - Zeri

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur në selinë e partisë. Në këtë mbledhje do të diskutohet rreth shpalljes së zgjedhjeve të brendshme. Pas mbledhjes së Kryesisë, të premten pritet të...

Mblidhet Kryesia e LDK-së, pritet shpallja e zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - RTK

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur të mërkurën në selinë e partisë, për të diskutuar rreth shpalljes së zgjedhjeve të brendshme në parti. Pas kësaj mbledhje, të premten pritet mbahet...

Nis mbledhja e LDK-së

para 11 muajve - Bota Sot

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka filluar mbledhjen, në të cilën pritet të diskutohet për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme të partisë. Zgjedhjet përfshijnë pozitën e kryetarit dhe strukturat...

Nis mbledhja e LDK-së ku pritet të shpallen zgjedhjet partiake

para 11 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës nga ora 15:00 ka nisur mbledhjen e Kryesisë për të shpallë zgjedhjet e brendshme partiake. Sot Gazeta Blic ka raportuar se që nga fillimi i muajit të ardhëm LDK zyrtarisht...

Gjithçka gati për fillimin e mbledhjes së kryesisë së LDK-së, ku pritet të merret një vendim i rëndësishëm

para 11 muajve - Indeks online

Kryesia e LDK-së pas pak pritet të nis mbledhjen e saj, në të cilën do të shpall zgjedhjet e brendshme në parti. Nënkryetari i parë, Lutfi Haziri, shefi i GP, Arben Gashi dhe ish kryetari i Vushtrrisë,...

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së

para 11 muajve - TV21

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e kësaj partie. Këtë e ka bërë të ditur vetë Bislimi, përmes një letër dorëheqjeje, të cilën ia ka dërguar...

LDK-ja më 1 qershor nis zgjedhjet e brendshme

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Abdixhiku tha se të premten do të mblidhet këshilli i përgjithshëm...

LDK-ja më 1 qershor nis zgjedhjet e brendshme

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Abdixhiku tha se të premten do të mblidhet këshilli i përgjithshëm...

Abdixhiku për Faton Bislimin: Dorëhqejet në ditën kur shpallen zgjedhjet janë të pakuptimta

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku në një konferencë për media është pyetur nëse ka mospajtime brenda partisë, pasi që sot ka dhënë dorëheqje Faton Bislimi. Abdixhiku ka thënë se...

LDK pritet të shpallë sot zgjedhjet e brendshme

para 11 muajve - RTV 21

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot mbledhje, në të cilën pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme të partisë. Mbledhja do të mbahet në orën 15:00. Zgjedhjet përfshijnë pozitën e kryetarit dhe strukturat e partisë.

LDK-ja mblidhet sot, afër zgjedhjet e brendshme

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet të mblidhet sot në orën 15:00, me ç’rast do të diskutohet për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme. Këtë për klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e këtij...

Nis mbledhja e LDK-së

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka filluar mbledhjen, në të cilën pritet të diskutohet për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme të partisë. Zgjedhjet përfshijnë pozitën e kryetarit dhe strukturat...

Kryesia e LDK-së mblidhet sot në ora 15:00, diskutohet për shpalljen zgjedhjeve të brendshme në parti

para 11 muajve - Bota Sot

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet të mblidhet sot në ora 15:00 për propozimin e caktimit të datës së Kuvendit të ri Zgjedhor të kësaj partie. Në këtë mbledhje, me caktimin e datës së Kuvendit...

Abdixhiku për Faton Bislimin: Dorëheqjet në ditën kur shpallen zgjedhjet janë të pakuptimta

para 11 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, gjatë një konferencë për medie derisa ka treguar se më 1 qershor do të fillojnë zgjedhjet e brendshme në këtë parti, është pyetur nëse ka mospajtime...

Lumir Abdixhiku shkon në zgjedhje, i sigurt në mandatin e radhës

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do t’i shpallë sot zgjedhjet e brendshme në të gjitha nivelet drejtuese. Procesi nis pas disa ditësh, kurse kulmon me zgjedhjen e Kryetarit të ri të partisë më...

Shpallen zgjedhjet e reja në LDK, Abdixhiku thotë se s’ka mospajtime në parti

para 11 muajve - Periskopi

Shpallen zgjedhjet e reja në LDK, Abdixhiku thotë se s’ka mospajtime në parti 24 May, 17:17 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë...

LDK-ja në prag të zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - Koha.net

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) sot do të mbajë mbledhje, në të cilën pritet të diskutohet për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme. Ndërkohë të premten pritet mbahet mbledhja e Këshillit...

Më 1 qershor LDK-ja fillon procesin e zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka bërë me dije se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Ai njoftoi se të premten do të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm...

Shpallen zgjedhjet e reja në LDK, Abdixhiku thotë se s’ka mospajtime në parti

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Abdixhiku tha se të premten do të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm...

Shpallen zgjedhjet e reja në LDK, Abdixhiku thotë se s’ka mospajtime në parti

para 11 muajve - Gazeta Metro

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Abdixhiku tha se të premten do të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm...

Abdixhiku tregon se a ka mospajtime në parti

para 11 muajve - Insajderi.org

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka treguar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Abdixhiku tha se do të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm për t’u përgatitur...

Abdixhiku: Dorëheqjet në ditën kur shpallen zgjedhjet, të pakuptimta

para 11 muajve - Shqip

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, në një konferencë për media është pyetur nëse ka mospajtime brenda partisë, pasi që sot ka dhënë dorëheqje Faton Bislimi. Abdixhiku ka...

Dorëheqjet nga Kryesia e LDK-së, Abdixhiku i shpall zgjedhjet më 1 qershor

para 11 muajve - Gazeta10

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme. Abdixhiku tha se të premten do të mblidhet këshilli i përgjithshëm...

Zgjedhjet e brendshme në LDK, Abdixhiku: Ftoj secilin që ka ambicie të marrë pjesë

para 11 muajve - Dukagjini

Lidhja Demokratike e Kosovës i ka shpallur zgjedhjet e saja të brendshme. Këtë e bëri të ditur kryetari i partisë, Lumir Abdixhiku, i cili tha se kryesia ka votuar në mënyrë unanime për mbajtjen e tyre....

Shpallen zgjedhjet e reja në LDK, Abdixhiku thotë se s’ka mospajtime në parti

para 11 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kjo parti më 1 qershor do të hyjë në zgjedhje të brendshme, raporton Ekonomia Online. Abdixhiku tha se të premten do të mblidhet...

Abdixhiku premton garë transparente për zgjedhjet brenda LDK-së

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, pas mbledhjes së Kryesisë së kësaj partie, deklaroi se janë aprovuar propozimet e tij. Ai tha se LDK është e interesuar që të ketë zgjedhje të lira e të mirë organizuara....

Kryesia e LDK-së mblidhet sot në ora 15:00, pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - OraInfo

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet të mblidhet sot në ora 15:00 për propozimin e caktimit të datës së Kuvendit të ri Zgjedhor të kësaj partie. Në këtë mbledhje, sipas një burimi brenda LDK’së,...

Hoti lëshon i pari mbledhjen e LDK-së

para 11 muajve - Periskopi

Hoti lëshon i pari mbledhjen e LDK-së 24 May, 16:48 Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka qenë i pari që e ka lëshuar mbledhjen e Kryesisë, ku pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme...

LDK mblidhet sot në orën 15:00, shpallin zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Syri.net Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhet sot në orën 15:00 për të shpallur zgjedhjet e brendshme partiake. Gazeta Express ka siguruar dokumentin me rendin e ditës së mbledhjes së Kryesisë së LDK-së.

Avdullah Hoti lëshon i pari mbledhjen e LDK-së

para 11 muajve - Insajderi.org

I pari që e ka lëshuar mbledhjen e Kryesisë, s ë LDK-së ku pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme partiake ka qenë deputeti, Avdullah Hoti. Në këtë mbledhje, me caktimin e datës së Kuvendit të ri Zgjedhor,...

Kryesia e LDK-së mblidhet sot në ora 15:00, pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Reporteri

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet të mblidhet sot në ora 15:00 për propozimin e caktimit të datës së Kuvendit të ri Zgjedhor të kësaj partie, merr vesh Gazeta Online Reporteri.net. Në këtë...

Hoti lëshon i pari mbledhjen e LDK-së

para 11 muajve - Ekonomia Online

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka qenë i pari që e ka lëshuar mbledhjen e Kryesisë, ku pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme partiake, raporton Ekonomia Online. Në këtë mbledhje,...

Bislimi dorëhiqet nga kryesia e LDK-së

para 11 muajve - RTK

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e kësaj partie. Këtë e bërë të ditur vet Bislimi, përmes një letër dorëheqje që ia ka dërguar kryetarit...

Faton Bislimi jep doreheqje nga Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - RTV 21

Deputeti Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e LDK-së. Sipas njoftimit për media, Bislimi ka thënë se dorëheqja është si pasojë e “një injorimi të paarsyeshëm, personalizimi të skajshëm dhe përpjekjeve...

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së, rendit një varg pakënaqësish

para 11 muajve - Reporteri

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Dorëheqjen ai e ka bërë publike vet me anë të një postimi në Facebook. Bislimi ka renditur një varg pakënaqësish...

Ekskluzive: Zgjedhjet në LDK nisin më 1 qershor

para 11 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës si subjekti i tretë aktualisht në vend, do ta shkoj në proces të brendshëm zgjedhor ku do të dihet kryetari i ri, Kryesia dhe Këshillin Drejtues, raporton Gazeta Blic. Partia...

LDK i fillon zgjedhjet nga 1 qershori, synon t’i përmbyllë në shtator

para 11 muajve - Gazeta Metro

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës aktualisht po mban mbledhjen ku pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme partiake. Express mëson se LDK nga 1 qershori i fillon këto zgjedhje, ndërsa synimi për...

Faton Bislimi jep dorëheqje nga Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Koha.net

Deputeti Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e LDK-së. Bislimi ka thënë se dorëheqja është si pasojë e “një injorimi të paarsyeshëm, personalizimi të skajshëm dhe përpjekjeve perfide për sforcim...

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Syri.net Kosova

Ish-deputeti i LDK-së, Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së. Në letrën e dorëheqjes, Bislimi ka paraqitur pakënaqësitë e tij me partinë. Letra e dorëheqjes është kjo: I nderuar Kryetar,...

Vazhdojnë largimet, Faton Bislimi dorëhiqet nga kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Zhurnal

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e kësaj partie. Këtë e bëri të ditur Bislimi përmes një letër dorëheqje që ia ka dërguar kryetarit të...

Ekskluzive: LDK mblidhet sot në orën 15:00, shpallin zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhet sot në orën 15:00 për të shpallur zgjedhjet e brendshme partiake. Gazeta Express ka siguruar dokumentin me rendin e ditës së mbledhjes së Kryesisë së LDK-së.. /GazetaExpres/ Lexo Edhe:

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia dhe Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së

para 11 muajve - Gazeta Express

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga Kryesia dhe Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së. Kështu ka njoftuar Bislimi në një postim në Facebook. Lexo Edhe: “Marrja e këtij vendimi nuk ishte aspak e lehtë! Por,...

Kryesia e LDK-së mblidhet sot në ora 15:00, pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Bota Sot

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet të mblidhet sot në ora 15:00 për propozimin e caktimit të datës së Kuvendit të ri Zgjedhor të kësaj partie. Në këtë mbledhje, sipas një burimi brenda LDK’së,...

Nis mbledhja e LDK-së ku pritet të shpallen zgjedhjet partiake

para 11 muajve - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosovës nga ora 15:00 ka nisur mbledhjen e Kryesisë për të shpallë zgjedhjet e brendshme partiake. Gazeta ka siguruar dokumentin me rendin e ditës së mbledhjes së Kryesisë së LDK-së....

Nis mbledhja e kryesisë së LDK-së, pritet shpallja e zgjedhjeve të brendshme në parti

para 11 muajve - Periskopi

Nis mbledhja e kryesisë së LDK-së, pritet shpallja e zgjedhjeve të brendshme në parti 24 May, 15:42 Lidhja Demokratike e Kosovës në selinë qendrore të saj ka nisur mbledhjen për të shpallë zgjedhjet e...

Sot mblidhet LDK-ja, caktohet data e zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - GazetaBlic

Anëtarët e Kryësisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot në ora 15:00 dhe do të propozohet data për mbajtjen e Kuvendit Zgjedhor për këtë subjekt politik. Pas caktimit të datës së zgjedhjeve,...

Nis mbledhja e kryesisë së LDK-së

para 11 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), në selinë qendrore të saj ka nisur mbledhjen për të shpallë zgjedhjet e brendshme partiake, shkruan Reporteri.net. Në këtë mbledhje, me caktimin e datës së Kuvendit...

LDK shpall zyrtarisht zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të mblidhet në orën 15:00 për të shpallur zgjedhjet e brendshme në parti. Indeksonline ka siguruar dokumentin ku bëhen të ditura detajet. Zgjedhjet përfshijnë pozitën...

Faton Bislimi jep dorëheqje nga Kryesia dhe Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së

para 11 muajve - Klan Kosova

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Sipas tij, LDK-ja që Bislimi ka zgjedhur vetëm sa po tkurret konceptualisht nën qasjen e kreut të tanishëm, Lumir Abdixhikut,...

Mblidhet LDK-ja, vendos për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - ATV Live

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur në selinë e partisë. Zgjedhjet përfshijnë pozitën e kryetarit dhe strukturat e partisë. Këto zgjedhje janë në kuadër të ciklit të rregullt zgjedhor...

Mblidhet LDK-ja, vendos për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - Ekonomia Online

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur në selinë e partisë, raporton Ekonomia Online. Në këtë mbledhje do të diskutohet rreth shpalljes së zgjedhjeve të brendshme. Pas mbledhjes së Kryesisë,...

Kurti i thërret ministrat, në 11:00 mbahet mbledhja e Qeverisë

para 11 muajve - Zhurnal

Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhen të ditura pikat që do të jenë në rend dite.

Vjen një dorëheqje nga Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Bota Sot

Faton Bislimi ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook që ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e LDK-së. Ai shprehet i zhgënjyer nga injorimi që ka marrë nga Kryesia e LDK-së, përcjell “Bota sot”. “ Fatkeqësisht,...

Faton Bislimi dorëhiqet nga Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Zeri

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi, sot ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e kësaj partie. Këtë e bëri të ditur Bislimi, përmes një letër dorëheqjeje, që ia ka dërguar kryetarit...

Jep dorëheqje anëtari i kryesisë së LDK-së, rendit një varg pakënaqësish!

para 11 muajve - OraInfo

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së, rendit një varg pakënaqësish Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së. Dorëheqjen ai e ka bërë publike vet me anë të një postimi në Facebook....

Zyrtari i njohur jep dorëheqje nga Kryesia e LDK-së, akuzon kryetarin Abdixhiku

para 11 muajve - GazetaBlic

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së. Dorëheqjen ai e ka bërë publike vet me anë të një postimi në Facebook. Ai ka akuzuar kryetarin Abdixhiku se po e tkurr partinë konceptualisht me qasjen...

Faton Bislimi jep dorëheqje nga LDK-ja, hedh akuza kundër Kryetarit Abdixhiku

para 11 muajve - Bota Press

Anëtari i Kryesisë dhe i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat në LDK. Ai në tekstin e dorëheqjes dërgaur Kryetarit Lumir Abdixhiku dhe Kryesisë së...

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Indeks online

Ish-deputeti i LDK-së, Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së. Në letrën e dorëheqjes, Bislimi ka paraqitur pakënaqësitë e tij me partinë. Letra e dorëheqjes është kjo: I nderuar Kryetar,...

Sot Kurti mbledh ministrat, nuk dihet se çka do të diskutojnë

para 11 muajve - Syri.net Kosova

Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e radhës. Kurti me ministrat e tij do të mbledhen nesër në ora 11:00, në ndërtesën e Qeverisë. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra për Informim në Kryeministri. Mirëpo,...

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Top Shqip

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e kësaj partie. Këtë e ka bërë të ditur vetë Bislimi, përmes një letër dorëheqjeje, të cilën ia ka dërguar...

Qeveria mblidhet sot

para 11 muajve - RTV 21

Qeveria e Kosovës sot (e mërkurë) do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhet e ditur agjenda e saj.

Faton Bislimi jep dorëheqje nga Kryesia dhe Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së

para 11 muajve - Tetova Sot

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Sipas tij, LDK-ja që Bislimi ka zgjedhur vetëm sa po tkurret konceptualisht nën qasjen e kreut të tanishëm, Lumir Abdixhikut,...

Mblidhet LDK-ja, caktohet data e zgjedhjeve të brendshme

para 11 muajve - Lajmi.net

Mblidhet LDK-ja, caktohet mbajta e zgjedhjeve të brendshme. Antarët e Kryesisë së Lidhjes Demokratike pritet të mblidhen gjatë ditës së sotme. Takimi do të nis nga ora 15:00. Në këtë mbledhje do të caktohet...

Kurti i thërret ministrat, në 11:00 mbahet një mbledhje e Qeverisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhen të ditura pikat që do të jenë në rend dite.

Qeveria sot pritet ta mbajë mbledhjen e radhës

para 11 muajve - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj të radhës. Në njoftimin e lëshuar nga Zyra e Kryeministrit thuhet se mbledhja do të nisë nga ora 11:00. Mbledhja e fundit e qeverisë u mbajt më 10 maj...

LDK-ja mblidhet sot në orën 15:00, shpallin zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Dukagjini

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhet sot në orën 15:00, për të shpallur zgjedhjet e brendshme partiake. Zgjedhjet përfshijnë pozitën e kryetarit dhe të gjitha strukturat e partisë, kështu është...

Kryesia e LDK-së mblidhet sot në ora 15:00, diskutohet për shpalljen zgjedhjeve të brendshme në parti

para 11 muajve - Ekonomia Online

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet të mblidhet sot në ora 15:00 për propozimin e caktimit të datës së Kuvendit të ri Zgjedhor të kësaj partie. Në këtë mbledhje, me caktimin e datës së Kuvendit...

Kurti i thërret ministrat, në 11:00 mbahet mbledhja e Qeverisë

para 11 muajve - Indeks online

Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhen të ditura pikat që do të jenë në rend dite. LIVE An error...

Kurti mbledh Qeverinë sot në orën 11:00

para 11 muajve - Zeri

Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhen të ditura pikat që do të jenë në rend dite.

Qeveria mban mbledhje në ora 11:00

para 11 muajve - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhen të ditura pikat që do të jenë në rend dite.

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së, rendit një varg pakënaqësish

para 11 muajve - Infokusi

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së. Dorëheqjen ai e ka bërë publike vet me anë të një postimi në Facebook. Bislimi ka renditur një varg pakënaqësish me partinë. “Sikur shumë të tjerë,...

Qeveria mblidhet sot

para 11 muajve - Bota Sot

Qeveria e Kosovës sot (e mërkurë) do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhet e ditur agjenda e saj. Detajet priten të japen...

Zyrtari i njohur jep dorëheqje nga Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Lajmi.net

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së. Dorëheqjen ai e ka bërë publike vet me anë të një postimi në Facebook, shkruan lajmi.net. Ky është postimi i plotë i tij ku ai njofton dorëheqjen:...

Zgjedhjet në LDK nisin më 1 qershor

para 11 muajve - Gazeta10

Lidhja Demokratike e Kosovës si subjekti i tretë aktualisht në vend, do ta shkoj në proces të brendshëm zgjedhor ku do të dihet kryetari i ri, Kryesia dhe Këshillin Drejtues. Partia që drejtohet nga Lumir...

LDK-ja mblidhet sot në orën 15:00, shpallin zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Epoka e Re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do të mbajë zgjedhje të brendshme për pozitën e kryetarit dhe strukturat e tjera të partisë. Faton Bislimi, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës, ka dhënë dorëheqje nga...

LDK mblidhet sot në orën 15:00, shpallin zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Fakti Ditor

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhet sot në orën 15:00 për të shpallur zgjedhjet e brendshme partiake. Gazeta Express ka siguruar dokumentin me rendin e ditës së mbledhjes së Kryesisë së LDK-së....

LDK mblidhet sot në orën 15:00, shpallin zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Dukagjini

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhet sot në orën 15:00 për të shpallur zgjedhjet e brendshme partiake. Zgjedhjet përfshijnë pozitën e kryetarit dhe të gjitha strukturat e partisë kështu është bërë...

LDK do të shpall zgjedhjet e brendshme partiake

para 11 muajve - Insajderi.org

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbaj sot mbledhje në të cilën pritet të shpallen zgjedhjet e brendshme partiake. Gazeta Insajderi ka siguruar rendin e ditës në të cilin janë cekur dy pika. E para: Shpallja...

Jep dorëheqje anëtari i kryesisë së LDK-së, rendit një varg pakënaqësish! – Ora Info

para 11 muajve - Lapsi

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së, rendit një varg pakënaqësish Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së. Dorëheqjen ai e ka bërë publike vet me anë të një postimi në Facebook....

LDK shpall zyrtarisht zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Revista Kosovarja

Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të mblidhet në orën 15:00 për të shpallur zgjedhjet e brendshme në parti. Indeksonline ka siguruar dokumentin ku bëhen të ditura detajet. Zgjedhjet përfshijnë pozitën...

Faton Bislimi jep doreheqje nga Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - ATV Live

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e LDK-së. Sipas tij, kjo ka ndodhur për shkak se përcaktimi i tij për rikthimin e rugovizmit si djathtizmi autentik kombëtar i duhet Kosovës dhe LDK-së së idealeve...

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia dhe Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së

para 11 muajve - Epoka e Re

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e kësaj partie. Këtë e bëri të ditur Bislimi përmes një letër dorëheqje që ia ka dërguar kryetarit të...

LDK sot shpall zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), sot shpall zgjedhjet e brendshme partiake në të gjitha nivelet. Burime të portalin Arbresh.info mësojnë se LDK do të mblidhet sot në ora 15:00. Në LDK, një proces i...

LDK mblidhet sot në orën 15:00, shpallin zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Periskopi

LDK mblidhet sot në orën 15:00, shpallin zgjedhjet e brendshme në parti 24 May, 10:59 Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhet sot në orën 15:00 për të shpallur zgjedhjet e brendshme partiake. Gazeta...

Lumir Abdixhiku thërret sot në mbledhje kryesinë, pritet shpallja e zgjedhjeve të brendshme në parti

para 11 muajve - Gazeta Metro

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do të mblidhet sot në orën 15:00 për të shpallur zgjedhjet e brendshme partiake, shkruan Gazeta Metro. Në dokumentin e publikuar nga Express, shihet se në rend të ditës...

Ekskluzive: LDK mblidhet sot në orën 15:00, shpallin zgjedhjet e brendshme në parti

para 11 muajve - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhet sot në orën 15:00 për të shpallur zgjedhjet e brendshme partiake. Gazeta ka siguruar dokumentin me rendin e ditës së mbledhjes së Kryesisë së LDK-së. Zgjedhjet...

Bislimi jep dorëheqje nga Kryesia e LDK-së për shkak të Abdixhikut

para 11 muajve - Dukagjini

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Faton Bislimi ka njoftuar nëpër mjet një statusi se ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e LDK-së për shkak se atij po i bëhet një injorimi i paarsyeshëm nga kryetari i LDK-së...

Vazhdojnë largimet nga LDK, Faton Bislimi dorëhiqet nga kryesia e partisë

para 11 muajve - Gazeta Metro

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Faton Bislimi, ka dhënë dorëheqje nga kryesia e kësaj partie, shkruan Gazeta Metro. Në letrën që ia ka dërguar kreut të kësaj partie, Lumir Abdixhikut,...

Zyrtari i njohur jep dorëheqje nga Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Fakti Ditor

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së. Dorëheqjen ai e ka bërë publike vet me anë të një postimi në Facebook, shkruan lajmi.net. Ky është postimi i plotë i tij ku ai njofton dorëheqjen:...

Faton Bislimi jep doreheqje nga Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Periskopi

Faton Bislimi jep doreheqje nga Kryesia e LDK-së 24 May, 10:27 Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e LDK-së. Sipas tij, kjo ka ndodhur për shkak se përcaktimi i tij për rikthimin e rugovizmit...

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Revista Kosovarja

Ish-deputeti i LDK-së, Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së. Në letrën e dorëheqjes, Bislimi ka paraqitur pakënaqësitë e tij me partinë. Letra e dorëheqjes është kjo: I nderuar Kryetar,...

“LDK e interesave personale”, Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia, adreson disa kritika

para 11 muajve - Insajderi.org

Faton Bislimi ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga pozita e anëtarit të kryesisë së LDK-së. Bislimi këtë e ka bërë të ditur me anë të një postimi në ‘Facebook’, teksa ka adresuar një sërë kritikash drejt...

Faton Bislimi dorëhiqet nga kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Shqip

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi sot ka dhënë dorëheqje nga kryesia e kësaj partie. Këtë e bëri të ditur Bislimi përmes një letër dorëheqje që ia ka dërguar kryetarit...

LAJMI I FUNDIT: Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Gazeta10

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e LDK-së. Sipas tij, kjo ka ndodhur për shkak se përcaktimi i tij për rikthimin e rugovizmit si djathtizmi autentik kombëtar i duhet Kosovës dhe LDK-së së idealeve...

Faton Bislimi jep doreheqje nga Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Ekonomia Online

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e LDK-së. Sipas tij, kjo ka ndodhur për shkak se përcaktimi i tij për rikthimin e rugovizmit si djathtizmi autentik kombëtar i duhet Kosovës dhe LDK-së së idealeve...

LAJMI I FUNDIT: Faton Bislimi jep doreheqje nga Kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Arbresh

Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Sipas Bilsmit, LDK-ja e tanishme nuk është si ajo e Rugovizmit, gjë që ka shtyre që ai të jap dorëheqje, përcjell Arbresh.info....

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së

para 11 muajve - Arbresh

Ish-deputeti i LDK-së, Faton Bislimi ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së. Bislimi përmes një letre ka paraqitur pakënaqësitë e tij me partinë. Dorëheqjen ai e ka bërë publike vet me anë të një postimi...

Qeveria sot pritet ta mbajë mbledhjen e radhës

para 11 muajve - Infokusi

Qeveria e Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj të radhës. Në njoftimin e lëshuar nga Zyra e Kryeministrit thuhet se mbledhja do të nisë nga ora 11:00. Mbledhja e fundit e qeverisë u mbajt më 10 maj dhe ishte e 142-ta në radhë.

Kurti i mbledh ministrat sot

para 11 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës sot (e mërkurë) do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhet e ditur agjenda e saj.

Kurti i thërret ministrat, në 11:00 mbahet mbledhja e Qeverisë

para 11 muajve - Insajderi.org

Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhen të ditura pikat që do të jenë në rend dite.

Kurti i thërret ministrat, në 11:00 mbahet mbledhja e Qeverisë

para 11 muajve - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhen të ditura pikat që do të jenë në rend dite.

Në orën 11:00 qeveria mban mbledhje

para 11 muajve - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë në orën 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhen me dije pikat që do të jenë në rend dite.

Kurti i mbledh ministrat sot nga ora 11:00

para 11 muajve - Gazeta Metro

Qeveria e Kosovës sot (e mërkurë) do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhet e ditur agjenda e saj. Metro do të ju mbajë të informuar.

Kurti i thërret ministrat, në 11:00 mbahet një mbledhje e Qeverisë

para 11 muajve - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës sot do ta mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit nuk bëhen të ditura pikat që do të jenë në rend dite.

Mblidhet sot Qeveria

para 11 muajve - Arbresh

Qeveria e Republikës së Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Mbledhja pritet të filloj nga ora 11:00 në ndërtesën e Qeverisë./Arbresh.info

Kurti merr pjesë në konferencën “Java e Zhvillimit të Qëndrueshëm në Kosovë”

para 11 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, merr sot pjesë në konferencën “Java e Zhvillimit të Qëndrueshëm në Kosovë”. Konferenca pritet të zhvillohet në Klan Arena, me fillim nga ora 09:20./Arbresh.info

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK