Kompania e Elon Musk ‘Neuralink’ merr miratimin për testimin e implanteve të trurit tek njerëzit

para 4 muajve - Kallxo

Zyrtarë nga kompania rishtare e Elon Musk, ‘Neuralink’, thanë të enjten se kanë marrë miratimin nga rregullatorët amerikanë për t’i testuar implantet e saj të trurit tek njerëzit. Sipas Neuralink lejimi...

Çip në trurin e njeriut? Elon Musk e bën “realitet”, ja si do funksionojë

para 4 muajve - Java News

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA), e cila fillimisht e refuzoi aplikimin, më në fund i dha kompanisë së Elon Musk dritën jeshile. Neuralink, kompania e implanteve të trurit të Elon Musk,...

SHBA lejon testimin e çipit në tru

para 4 muajve - Klan

SHBA lejon testimin e çipit në tru Në SHBA, së shpejti mund të implantohen çipe (chips) në trurin e njeriut. FDA ka hapur rrugën për provat e para klinike prej kompanisë Neuralink të Elon Musk-ut. Më parë,...

SHBA lejon testimin e çipit në tru

para 4 muajve - Klan Macedonia

Në SHBA, së shpejti mund të implantohen çipe (chips) në trurin e njeriut. FDA ka hapur rrugën për provat e para klinike prej kompanisë Neuralink të Elon Musk-ut. Më parë, ishin ngritur shqetësime për sigurinë....

Elon Musk merr aprovimin, do testojë çipat në trurin e njerëzve! Synon të ndihmojë njerëzit me aftësi të kufizuar

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Kompania e Elon Musk ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të kryer testet e saj të para te njerëzit. Firma e miliarderit Neuralink dëshiron të ndihmojë njerëzit...

SHBA lejoi testimin e çipit në tru

para 4 muajve - Portalb

Ato synohet të bëjnë të mundur që njerëzit e paralizuar të ecin dhe të trajtojnë sëmundjet neurologjike: çipat kompjuterikë të implantuar në trurin e njeriut. Testet përkatëse mund të fillojnë së shpejti...

Elon Musk merr ‘dritën jeshile’, gati për të implantuar çipa truri te njerëzit

para 4 muajve - Vizion Plus

Kompania e implanteve të trurit, Neuralink, themeluar nga Elon Musk ka marrë dritën jeshile nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave për të filluar provat e para klinike njerëzore. “Vendimi i...

Çip në trurin e njeriut, ndihmon të verbrit e të paralizuarit të rifitojnë aftësitë

para 4 muajve - ABC News

Firma e implanteve të trurit Neuralink, e drejtuar nga multimiliarderi Elon Musk, ka njoftuar se ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave për të nisur fazën e testimeve të njerëzit....

Elon Musk merr aprovimin, do testojë çipat në trurin e njerëzve! Synon të ndihmojë njerëzit me aftësi të kufizuar

para 4 muajve - Syri

Kompania e Elon Musk ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të kryer testet e saj të para te njerëzit. Firma e miliarderit Neuralink dëshiron të ndihmojë njerëzit...

‘Komunikim me kompjuterët përmes mendimit’/ Gati projekti për të implantuar çipa truri te njerëzit

para 4 muajve - Syri

Kompania e implanteve të trurit, Neuralink, themeluar nga Elon Musk ka marrë dritën jeshile nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave për të filluar provat e para klinike njerëzore. “Vendimi i...

SHBA lejon testimin e çipit në tru

para 4 muajve - RTK

Në SHBA, së shpejti mund të implantohen çipe (chips) në trurin e njeriut. FDA ka hapur rrugën për provat e para klinike prej kompanisë Neuralink të Elon Musk-ut. Më parë, ishin ngritur shqetësime për sigurinë....

Çip në trurin e njeriut, ndihmon të verbrit e të paralizuarit të rifitojnë aftësitë

para 4 muajve - Aktuale

Firma e implanteve të trurit Neuralink, e drejtuar nga multimiliarderi Elon Musk, ka njoftuar se ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave për të nisur fazën e testimeve të njerëzit....

Merret vendimi/ Çipi i Elon Musk është gati të vendoset në tru

para 4 muajve - Opinion.mk

SHBA- Teknologjia po ecë ‘skëterrë’. Vendosja e çipave në tru është diskutuar gjatë dhe është kundërshtuar më herët, por duket se tani është momenti! FDA (Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave)...

Kompania e Elon Musk thotë se fitoi miratimin për të testuar rikthimin e shikimit te njerëzit

para 4 muajve - Klan Kosova

Kompania e implanteve të Elon Musk, Neuralink, thotë se ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të kryer testet e saj të para te njerëzit dhe se dëshiron të ndihmojë...

Fillon eksperimenti: Një çip në kokën e njeriut, një realitet që po vjen!

para 4 muajve - Bota Press

Kompania ”Neuralink”, në pronësi të biznesmenit amerikan Elon Musk, njoftoi se ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të filluar testimin e projektit të çipit të...

Neuralink i Elon Musk merr miratimin e FDA për studimin e implanteve të trurit, tek njerëzit

para 4 muajve - RTSH

Kompania e implanteve të trurit të Elon Musk, Neuralink, ka njoftuar se Administrata e Ushqimit dhe Barnave të SHBA (FDA) i ka dhënë dritën jeshile provës klinike të saj të parë në njerëz, një moment historik...

Tashmë është zyrtare, kompania e Elon Musk merr miratimin e FDA-së për të testuar çipin e trurit te njerëzit

para 4 muajve - Vizion Plus

Firma e implanteve të trurit Neuralink, e drejtuar nga multimiliarderi Elon Musk, ka njoftuar se ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave, (FDA), për të nisur fazën e testimeve...

Neuralink i Elon Musk-ut merr miratimin e FDA për studimin klinik të implanteve të trurit tek njerëzit

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Kompania e Elon Musk-ut për implantet e trurit, Neuralink, tha të enjten se kishte marrë miratimin e Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të nisur studimin e parë klinik tek njerëzit. Disa herë...

FDA miraton eksperimente në trurin e njeriut për të shëruar obezitetin, autizmin, depresionin dhe skizofreninë

para 4 muajve - NOA

Neuralink i Elon Musk thotë se ka miratimin e FDA për studimin e implanteve të trurit tek njerëzit Kompania e implanteve të trurit të Elon Musk, Neuralink, njoftoi se Administrata e Ushqimit dhe Barnave...

Elon Musk merr aprovimin, do testojë çipat në trurin e njerëzve! Synon të ndihmojë njerëzit me aftësi të kufizuar

para 4 muajve - Panorama

Kompania e Elon Musk ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të kryer testet e saj të para te njerëzit. Firma e miliarderit Neuralink dëshiron të ndihmojë njerëzit...

Neuralink i Elon Musk-ut merr miratimin e FDA për studimin klinik të implanteve të trurit tek njerëzit

para 4 muajve - ABC News

Kompania e Elon Musk-ut për implantet e trurit, Neuralink, tha të enjten se kishte marrë miratimin e Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të nisur studimin e parë klinik tek njerëzit. Disa herë...

Elon Musk merr ‘dritën jeshile’, gati për të implantuar çipa truri te njerëzit

para 4 muajve - TvNews

Kompania e implanteve të trurit, Neuralink, themeluar nga Elon Musk ka marrë dritën jeshile nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave për të filluar provat e para klinike njerëzore. “Vendimi i...

Musk merr miratimin e FDA-së për projektin e çipit në trurin e njerëzve

para 4 muajve - ACTV

Kompania ”Neuralink”, në pronësi të biznesmenit amerikan Elon Musk, njoftoi se ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të filluar testimin e projektit të çipit të...

Elon Musk merr ‘dritën jeshile’, gati për të implantuar çipa truri te njerëzit

para 4 muajve - Almakos

Kompania e implanteve të trurit, Neuralink, themeluar nga Elon Musk ka marrë dritën jeshile nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave për të filluar provat e para klinike njerëzore. “Vendimi i...

Merret vendimi/ Çipi i Elon Musk është gati të vendoset në tru

para 4 muajve - Revista

SHBA- Teknologjia po ecë ‘skëterrë’. Vendosja e çipave në tru është diskutuar gjatë dhe është kundërshtuar më herët, por duket se tani është momenti! FDA (Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave)...

Firma e Elon Musk, Neuralink fiton aprovimin për ta testuar çipin e trurit tek njerëzit

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Firma e Elon Musk për çipat e trurit thotë se ka marrë aprovimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të kryer testet e saja të para tek njerëzit. Neuralink, kompania e implanteve...

Tashmë është zyrtare, kompania e Elon Musk merr miratimin e FDA-së për të testuar çipin e trurit te njerëzit

para 4 muajve - Flaka

Firma e implanteve të trurit Neuralink, e drejtuar nga multimiliarderi Elon Musk, ka njoftuar se ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave, (FDA), për të nisur fazën e testimeve...

Kompania e Elon Musk do testojë çipat në trurin e njerëzve! Synon të ndihmojë njerëzit me aftësi të kufizuar

para 4 muajve - Tetova Sot

Firma e Elon Musk për çipat e trurit thotë se ka marrë aprovimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të kryer testet e saja të para tek njerëzit. Neuralink, kompania e implanteve...

SHBA lejon testimin e çipit në tru

para 4 muajve - Arbresh

Në SHBA, së shpejti mund të implantohen çipe (chips) në trurin e njeriut. FDA ka hapur rrugën për provat e para klinike prej kompanisë Neuralink të Elon Musk-ut. Më parë, ishin ngritur shqetësime për sigurinë....

SHBA lejon testimin e çipit në tru: Synojnë të bëjnë të mundur që njerëzit e paralizuar të ecin

para 4 muajve - FaxWeb

Në SHBA, së shpejti mund të implantohen çipe (chips) në trurin e njeriut. FDA ka hapur rrugën për provat e para klinike prej kompanisë Neuralink të Elon Musk-ut. Më parë, ishin ngritur shqetësime për sigurinë....

Implanti i çipit në tru, Elon Musk konfirmohet nga FDA për studimin klinik te njerëzit

para 4 muajve - FaxWeb

Kompania e implanteve të trurit të Elon Musk Neuralink tha të enjten se kishte marrë miratimin e Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të nisur studimin e saj të parë klinik në njerëz....

Neuralink e Elon Musk merr miratimin e FDA për studimet tek njerëzit

para 4 muajve - Gazeta Express

Përmes mikrocipave kompania synon të ndihmojë të verbrit dhe personat me aftësi të kufizuar Neuralink, kompania e implanteve të trurit të Elon Musk ka marrë dritën jeshile nga Administrata e Ushqimit dhe...

Kompania e Elon Musk do testojë çipat në trurin e njerëzve! Synon të ndihmojë njerëzit me aftësi të kufizuar

para 4 muajve - Alsat-M

Firma e Elon Musk për çipat e trurit thotë se ka marrë aprovimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të kryer testet e saja të para tek njerëzit. Neuralink, kompania e implanteve...

Neuralink merr miratimin e FDA për studimet tek njerëzit

para 4 muajve - Klan

Neuralink merr miratimin e FDA për studimet tek njerëzit Përmes mikrocipave kompania synon të ndihmojë të verbrit dhe personat me aftësi të kufizuar Neuralink, kompania e implanteve të trurit të Elon Musk...

Neuralink merr miratimin e FDA për studimet tek njerëzit

para 4 muajve - Klan Macedonia

Përmes mikrocipave kompania synon të ndihmojë të verbrit dhe personat me aftësi të kufizuar Neuralink, kompania e implanteve të trurit të Elon Musk ka marrë dritën jeshile nga Administrata e Ushqimit dhe...

ShBA lejon testimin e çipit në tru

para 4 muajve - Nistori

Në SHBA, së shpejti mund të implantohen çipe (chips) në trurin e njeriut. FDA ka hapur rrugën për provat e para klinike prej kompanisë Neuralink të Elon Musk-ut. Më parë, ishin ngritur shqetësime për sigurinë....

Merret vendimi/ Çipi i Elon Musk është gati të vendoset në tru

para 4 muajve - NOA

SHBA- Teknologjia po ecë ‘skëterrë’. Vendosja e çipave në tru është diskutuar gjatë dhe është kundërshtuar më herët, por duket se tani është momenti! FDA (Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave)...

Firma e çipave që synon trajtimin e problemeve shëndetësore, do të fillojë testimin në njerëz

para 4 muajve - Koha.net

Firma e çipave të trurit e Elon Musk thotë se ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të kryer testet e saj të para te njerëzit. Kompania e implanteve “Neuralink”...

Elon Musk merr lejen për të testuar çipin në trurin e njerëzve

para 4 muajve - TV21

Kompania Neuralink, në pronësi të biznesmenit amerikan Elon Musk, njoftoi se ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të filluar testimin e projektit të çipit të trurit...

Elon Musk është gati të testojë vendosjen e çipit në tru

para 4 muajve - Infokusi

Kjo temë është diskutuar gjatë dhe është kundërshtuar më herët, por duket se tani është momenti! FDA (Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave) i ka dhënë lejen Elon Musk të testojë çipin e tij Neuralink...

Firma e Elon Musk, Neuralink fiton aprovimin për ta testuar çipin e trurit tek njerëzit

para 4 muajve - Zhurnal

Firma e Elon Musk për çipat e trurit thotë se ka marrë aprovimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të kryer testet e saja të para tek njerëzit. Neuralink, kompania e implanteve...

Neuralink i Elon Musk-ut merr miratimin e FDA për studimin klinik të implanteve të trurit tek njerëzit

para 4 muajve - Top Channel

Kompania e Elon Musk-ut për implantet e trurit, Neuralink, tha të enjten se kishte marrë miratimin e Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të nisur studimin e parë klinik tek njerëzit. Disa herë...

Implanti i çipit në tru, Elon Musk konfirmohet nga FDA për studimin klinik te njerëzit

para 4 muajve - Ora news

Kompania e implanteve të trurit të Elon Musk Neuralink tha të enjten se kishte marrë miratimin e Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të nisur studimin e saj të parë klinik në njerëz....

Elon Musk merr aprovimin, do testojë çipat në trurin e njerëzve! Synon të ndihmojë njerëzit me aftësi të kufizuar

para 4 muajve - Top24

Kompania e Elon Musk ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të kryer testet e saj të para te njerëzit. Firma e miliarderit Neuralink dëshiron të ndihmojë njerëzit...

Elon Musk merr lejen për të testuar çipin në trurin e njerëzve

para 4 muajve - Top Shqip

Kompania Neuralink, në pronësi të biznesmenit amerikan Elon Musk, njoftoi se ka marrë miratimin nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) për të filluar testimin e projektit të çipit të trurit...

Hobit që zhvillojnë inteligjencën

para 4 muajve - Ekonomia Online

Inteligjentë jo vetëm lindim, por edhe mund të bëhemi, duke praktikuar disa aktivitete të caktuar. Duket si gjë e mirëqenë, por konfirmimi vjen nga disa kërkime shkencore: që nga muzika tek letërsia, nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK