Sezoni turistik nis me bllokime të mjeteve lundruese, kontrolle përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë

para 4 muajve - Zhurnal

Shkon në 7 numri i mjeteve lundruese të bllokuara gjatë kësaj jave, teksa vijojnë kontrollet nga Policia Kufitare, përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, me qëllim rritjen e parametrave...

Sezoni nis me gara skafesh. Bllokohet një në plazhin e Ksamilit, gjobitet drejtuesi

para 4 muajve - NOA

Një skaf është bllokuar nga policia në plazhin e Ksamilit, pasi drejtuesi i mjetit lundrues nuk posedonte dokumentacionin përkatës në bord. Policia bën me dije se drejtuesi I skafit është gjobitur me 10.000...

Hapja e sezonit turistik, kontrolle përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlo...

para 4 muajve - BalkanWeb

Shkon në 7 numri i mjeteve lundruese të bllokuara gjatë kësaj jave, teksa vijojnë kontrollet nga Policia Kufitare, përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, me qëllim rritjen e parametrave...

Nuk posedonte dokumentacion përkatës në bord, bllokohet një skaf në plazhin e Ksamilit

para 4 muajve - Top Channel

Ksamil, Sarandë Vijojnë kontrollet nga Policia Kufitare, përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë gjatë sezonit turistik. Shkon 7 numri...

Sezoni turistik nis me bllokime të mjeteve lundruese, kontrolle përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë

para 4 muajve - Ora news

Shkon në 7 numri i mjeteve lundruese të bllokuara gjatë kësaj jave, teksa vijojnë kontrollet nga Policia Kufitare, përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, me qëllim rritjen e parametrave...

Bllokohet skafi në Ksamil, ndëshkohet me gjobë drejtuesi i mjetit lundrues

para 4 muajve - Klan

Bllokohet skafi në Ksamil, ndëshkohet me gjobë drejtuesi i mjetit lundrues Shkon në 7 numri i mjeteve lundruese të bllokuara gjatë kësaj jave nga DVKM Vlorë Shërbimet e Policisë Kufitare të DVKM Vlorë...

Nisja e sezonit turistik/ Policia bllokon skafin në Ksamil, gjobitet drejtuesi

para 4 muajve - Vizion Plus

Policia e Sarandës ka sekuestruar një skaf dhe ka gjobitur me 10.000 lekë të rinj drejtuesin e tij. Sipas njoftimit të policisë, drejtuesi i skafit gjatë verifikimeve ka rezultuar se nuk kishte dokumentacionin...

Sezoni veror/ Shkon në 7 numri i mjeteve lundruese të bllokuara në bregdetin e jugut, gjobiten ata që nuk kanë dokumentacione

para 4 muajve - Panorama

Gjatë kësaj jave janë zhvilluar kontrolle në bregdetin e jugut me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë gjatë sezonit veror. Kështu policia thotë se ka shkuar në 7 numri i mjeteve lundruese të bllokuara,...

Bllokohet një skaf në plazhin e Ksamilit, drejtuesi ishte pa dokumentacion

para 4 muajve - Gazeta Express

Vijojnë kontrollet nga Policia Kufitare, përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë gjatë sezonit turistik. Shkon 7 numri i mjeteve lundruese...

S'kishte dokumentacionin përkatës, bllokohet skafi në Ksamil, gjobitet me 10 mijë lekë drejtuesi i saj

para 4 muajve - RTSH

Një skaf është bllokuar në plazhin e Ksamilit, pasi drejtuesi i saj nuk posedonte dokumentacionin përkatës për të lundruar me të. Gjatë kontrolleve të policisë kufitare u evidentuar skafi pa dokumentacionin...

‘Shkelën parametrat e sigurisë’/ Bllokohen 7 mjete lundruese në Sarandë dhe Ksamil

para 4 muajve - Syri

Policia Kufitare, përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë gjatë sezonit turistik, ka bllokuar 7 mjete lundruese. Gjithashtu bllokohet...

Drejtuesi pa dokumentacion, bllokohet një tjetër skaf në plazhin e Ksamilit, i vendoset gjobë e majme

para 4 muajve - Bota Sot

Policia Kufitare po vijon kontrollet gjatë vijës bregdetare në Jug të vendit. Një tjetër mjet lundrues skaf është bllokuar, duke e çuar numrin e tyre në shtatë. Mësohet se drejtuesi i skafit është ndëshkuar...

Bllokohet një skaf në plazhin e Ksamilit, gjobitet drejtuesi

para 4 muajve - Albeu

Një skaf është bllokuar nga policia në plazhin e Ksamilit, pasi drejtuesi I mjetit lundrues nuk posedonte dokumentacionin përkatës në bord. Policia bën me dije se drejtuesi I skafit është gjobitur me 10.000...

Drejtuesi pa dokumentacion, bllokohet një tjetër skaf në plazhin e Ksamilit, i vendoset gjobë e majme

para 4 muajve - ABC News

Policia Kufitare po vijon kontrollet gjatë vijës bregdetare në Jug të vendit. Një tjetër mjet lundrues skaf është bllokuar, duke e çuar numrin e tyre në shtatë. Mësohet se drejtuesi i skafit është ndëshkuar...

Bllokohet skafi në Ksamil, ndëshkohet me gjobë drejtuesi i mjetit lundrues

para 4 muajve - Java News

Shërbimet e Policisë Kufitare të DVKM Vlorë dhe ato të Policisë Kufitare Sarandë kanë evidentuar një rast të drejtimit të mjetit lundrues, në kundërshtim me ligjet në fuqi. Për rrjedhojë, drejtuesi i skafit...

Hapja e sezonit turistik në Shqipëri, kontrolle përgjatë gjithë vijës bregdetare

para 4 muajve - Shqip

Shkon në 7 numri i mjeteve lundruese të bllokuara gjatë kësaj jave, teksa vijojnë kontrollet nga Policia Kufitare, përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, me qëllim rritjen e parametrave...

Ksamil/ Lundronte pa dokumente, gjobitet drejtuesi, shkon në 7 numri i skafeve të sekuestruara

para 4 muajve - FaxWeb

Vijojnë kontrollet nga Policia Kufitare, përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë gjatë sezonit turistik. Shkon 7 numri i mjeteve lundruese...

Bllokohet një skaf në plazhin e Ksamilit, gjobitet drejtuesi

para 4 muajve - Euronews

Një tjetër mjet lundrues, skaf është bllokuar në plazhin e Ksamilit, ndërsa drejtuesi i tij është gjobitur me 10 000 lekë të rinj pasi nuk kishte dokumentet përkatëse. Policia Kufitare ka vijuar kontrollet...

Policia kontrolle në vijën bregdetare: Bllokohen disa skafe, gjoba për drejtuesit e tyre

para 4 muajve - Klan

Policia kontrolle në vijën bregdetare: Bllokohen disa skafe, gjoba për drejtuesit e tyre Policia Kufitare ka zhvilluar kontrolle përgjatë vijës bregdetare të Shqipërisë nga Saranda në Velipojë. Mësohet...

Kontrolle bregdetare nga Saranda në Velipojë/ Bllokohen skafet e parregullta, gjobiten drejtuesit

para 4 muajve - Top Channel

Kontrolle intensive përgjatë gjithë vijës bregdetare dhe liqenore nga Saranda në Shkodër. Kontrollet, në kuadër të rritjes së sigurisë detare, zbatimit të ligjit dhe rregullave të lundrimit, nga drejtuesit...

Nga Saranda në Velipojë, bllokohen 4 mjete lundruese, gjobiten pronarët e tyre

para 4 muajve - Gazeta Express

Shërbimet Kufitare kanë bllokuar 4 mjete lundruese (skafe), si dhe kanë ndëshkuar me masa administrative nga 10 000 deri në 20 000 lekë të rinj, drejtuesit e tyre, për mungesë të dokumentacionit në bord....

Bllokohen 4 mjete lundruese në Sarandë, gjobiten deri në 20 mijë lekë prona...

para 4 muajve - BalkanWeb

Policia Kufitare Kontrolle intensive përgjatë gjithë vijës bregdetare dhe liqenore nga Saranda në Shkodër. Kontrollet, në kuadër të rritjes së sigurisë detare, zbatimit të ligjit dhe rregullave të lundrimit,...

Në prag të sezonit turistik/ Kontrolle të rrepta në bregdet, bllokohen 5 mjete lundruese

para 4 muajve - Vizion Plus

Policia e Shtetit bën me dije sekustrimin dhe bllokimin e 5 mjeteve lundruese përgjatë vijës bregdetare që çedojnë në dokumentacionin përkatës. Konkretisht bëhet me dije për sekuestrim në Sarandë dhe në...

Bllokohen 4 mjete lundruese nga Saranda në Shkodër, gjobiten pronarët e tyre

para 4 muajve - Bota Sot

Në kuadër të rritjes së sigurisë detare këtë të shtunë janë zhvilluar kontrolle intensive përgjatë gjithë vijës bregdetare dhe liqenore nga Saranda në Shkodër. Shërbimet e Policisë Kufitare, në zbatim...

Kontrolle bregdetare nga Saranda në Velipojë/ Bllokohen skafet e parregullta, gjobiten drejtuesit

para 4 muajve - Syri

Me afrimin e sezonit turistik janë shtuar kontrollet intensive përgjatë vijës bregdetare nga Velipoja deri në Sarandë. Si rezultat i kontrolleve përgjatë vijës bregdetare, shërbimet e Policisë Kufitare...

Nisja e sezonit veror, policia kontrolle në vijën bredetare dhe liqenore: Bllokim skafesh dhe gjoba

para 4 muajve - Albeu

Policia Kufitare ka nisur kontrolle përgjatë gjithë vijës bregdetare dhe liqenore nga Saranda në Shkodër, në kuadër të rritjes së sigurisë detare, zbatimit të ligjit dhe rregullave të lundrimit, nga drejtuesit...

VIDEO/ Kapen 4 mjete lundruese në Sarandë, gjobiten deri në 20 mijë lekë pronarët e tyre

para 4 muajve - Ora news

Kontrolle intensive përgjatë gjithë vijës bregdetare dhe liqenore nga Saranda në Shkodër. Kontrollet, në kuadër të rritjes së sigurisë detare, zbatimit të ligjit dhe rregullave të lundrimit, nga drejtuesit...

Bllokohen 4 mjete lundruese nga Saranda në Shkodër, gjobiten pronarët e tyre

para 4 muajve - ABC News

Në kuadër të rritjes së sigurisë detare këtë të shtunë janë zhvilluar kontrolle intensive përgjatë gjithë vijës bregdetare dhe liqenore nga Saranda në Shkodër. Shërbimet e Policisë Kufitare, në zbatim...

Kontrolle në vijën bregdetare/ Bllokohen 4 mjete lundruese në Sarandë, gjobiten pronarët

para 4 muajve - Java News

Kontrolle intensive përgjatë gjithë vijës bregdetare dhe liqenore nga Saranda në Shkodër. Kontrollet, në kuadër të rritjes së sigurisë detare, zbatimit të ligjit dhe rregullave të lundrimit, nga drejtuesit...

Nga Saranda në Shkodër/ Gjoba dhe sekuestrim të mjeteve lundruese, Policia Kufitare kontrolle intesive në vijën bregdetare

para 4 muajve - FaxWeb

Policia Kufitare Kontrolle intensive përgjatë gjithë vijës bregdetare dhe liqenore nga Saranda në Shkodër. Kontrollet, në kuadër të rritjes së sigurisë detare, zbatimit të ligjit dhe rregullave të lundrimit,...

Kontrolle nga Saranda në Shkodër, bllokohen 5 skafe, gjoba deri në 2 milionë lekë

para 4 muajve - Euronews

Policia kufitare ka kryer kontrolle intensive nga Saranda në Shkodër, në kuadër të rritjes së sigurisë detare, zbatimit të ligjit dhe rregullave të lundrimit, nga drejtuesit e mjeteve lundurese, si dhe...

Kontrolle bregdetare nga Saranda në Velipojë, bllokohen skafet e parregullta dhe gjobiten drejtuesit

para 4 muajve - Lajm

Me afrimin e sezonit turistik janë shtuar kontrollet intensive përgjatë vijës bregdetare nga Velipoja deri në Sarandë. Si rezultat i kontrolleve përgjatë vijës bregdetare, shërbimet e Policisë Kufitare...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK