‘Të lidhur me zinxhirë, më çuan te qelia ku mbanin ata që do pushkatoheshin, por…’/ Kujtimet e Petro Markos

para 4 muajve - Lexo

Memorie.al / Rrëfimet e shkrimtarit të njohur Petro Marko, ish-luftëtari i Brigadave Internacionaliste në Luftën e Spanjës dhe i Tiranës, tregon prapaskenat e asaj që njihet si Lufta Antifashiste Nacionalçlirimtare...

Kujtimet e Petro Markos: Ishte një çast i paharruar, pashë Safon time në torturat më çnjerëzore

para 4 muajve - ABC News

Rrëfimet e shkrimtarit të njohur Petro Marko, ish-luftëtari i Brigadave Internacionaliste në Luftën e Spanjës dhe i Tiranës, tregon prapaskenat e asaj që njihet si Lufta Antifashiste Nacionalçlirimtare...

“Isha njeri i rritur me ëndrrat që shohin të burgosurit”- Kujtimet e Petro Markos: Ishte një çast i paharruar, pashë Safon time me të cilën jetoja aty ditë e...

para 4 muajve - Panorama

Memorie.al / Rrëfimet e shkrimtarit të njohur Petro Marko, ish-luftëtari i Brigadave Internacionaliste në Luftën e Spanjës dhe i Tiranës, tregon prapaskenat e asaj që njihet si Lufta Antifashiste Nacionalçlirimtare...

“Të lidhur me zinxhirë, më çuan te qelia ku mbanin ata që do të pushkatohes...

para 4 muajve - BalkanWeb

Rrëfimet e shkrimtarit të njohur Petro Marko, ish-luftëtari i Brigadave Internacionaliste në Luftën e Spanjës dhe i Tiranës, tregon prapaskenat e asaj që njihet si Lufta Antifashiste Nacionalçlirimtare...

“Të lidhur me zinxhirë, më çuan te qelia ku mbanin ata që do vriteshin, por shpëtova nga plumbi”- Kujtimet e Petro Markos dhe letra drejtuar Koci Xoxes: Jep urdhër...

para 4 muajve - Panorama

Nga Petro Marko Memorie.al / Rrëfimet e shkrimtarit të njohur Petro Marko, ish-luftëtari i Brigadave Internacionaliste në Luftën e Spanjës dhe i Tiranës, tregon prapaskenat e asaj që njihet si Lufta Antifashiste...

“Unë operativi i Sigurimit të burgut të Burrelit, që bashkëjetova me ‘armiqtë e popullit’ dhe…”, dëshmitë e Piro Nuredinit që vdiq në “aksident”

para 4 muajve - Bota Sot

“Unë, Operativi i Sigurimit i Burgut të Burrelit, që bashkëjetova me ‘armiqtë e popullit”! Megjithatë, do të mundohem që edhe këtë deklaratë; “ta respektoj” në thelbin e saj. Them në thelbin e saj, se...

“Si u miqësova me njeriun, që do vriste Enverin”/ Dëshmia e operativit të sigurimit në burgun e Burrelit, që vdiq në “aksident”, një ditë para daljes së librit të...

para 4 muajve - Panorama

Pjesa e parë Memorie.al / “Unë, Operativi i Sigurimit i Burgut të Burrelit, që bashkëjetova me ‘armiqtë e popullit”! Megjithatë, do të mundohem që edhe këtë deklaratë; “ta respektoj” në thelbin e saj....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK