Yuval Noah Harari : Inteligjenca Artificiale mund t’i japë fund historisë së dominuar nga njerëzit

para 4 muajve - Pa censure

Frika nga Inteligjenca Artificiale (AI) e ka përndjekur njerëzimin që nga fillimi i epokës së kompjuterit. Deri më tani, këto frikëra përqendroheshin tek robotët që përdornin mjete fizike për të vrarë,...

“Inteligjenca Artificiale mund t’i japë fund historisë së dominuar nga njerëzit”

para 4 muajve - Nistori

Yuval Noah Harari Frika nga Inteligjenca Artificiale (AI) e ka përndjekur njerëzimin që nga fillimi i epokës së kompjuterit. Deri më tani, këto frikëra përqendroheshin tek robotët që përdornin mjete fizike...

“Njerëzimi nën sulm!”/ Yuval Noah Harari: Inteligjenca Artificiale ka hakuar sistemin operativ, do ketë krizë të thellë sociale

para 4 muajve - Ora news

Inteligjenca Artificiale ka shqetësuar mendimtarët dhe filozofët! Një ndër nejrëzit më me ndikim në shekullin XXI, Yuval Noah Harari në një analizë të tij shprehet i shqetësuar se Inteligjenca Artificiale...

Yuval Noah Harari : Inteligjenca Artificiale mund t’i japë fund historisë së dominuar nga njerëzit

para 4 muajve - Albeu

Nga Yuval Noah Harari Frika nga Inteligjenca Artificiale (AI) e ka përndjekur njerëzimin që nga fillimi i epokës së kompjuterit. Deri më tani, këto frik ë ra përqendroheshin tek robot ë t që përdornin...

Yuval Noah Harari : Inteligjenca Artificiale mund t’i japë fund historisë së dominuar nga njerëzit

para 4 muajve - Lexo

Frika nga Inteligjenca Artificiale (AI) e ka përndjekur njerëzimin që nga fillimi i epokës së kompjuterit. Deri më tani, këto frikëra përqendroheshin tek robotët që përdornin mjete fizike për të vrarë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK