Media italiane i bën jehonë vizitës zyrtare të Presidentit Begaj në Itali

para 4 muajve - Bota Sot

Vizita zyrtare e Presidentit Begaj në Itali ka marrë një vëmendje të veçantë në mediat italiane. Mediat italiane si dhe agjencitë e njohura të lajmeve si ANSA kanë ndjekur në çdo hap takimet e Presidentit...

Begaj me arbëreshët: Mirënjohje për ruajtjen e gjuhës dhe traditave shqiptare

para 4 muajve - RTV 21

Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj ka zhvilluar një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku është takuar me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos, me përfaqësues...

Vizita në Itali/ Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - Ora news

Kreu i Shtetit falënderoi autoritetet e rajonit të Abrucos për ndihmën që i kanë dhënë përherë diasporës shqiptare që të integrohet në shoqërinë italiane. “Praktikisht në Itali jetojnë më shumë se gjysmë...

Begaj takohet me autoritetet lokale të Kietit: Mirënjohje për mbështetjen e dhënë shqiptarëve në Itali

para 4 muajve - Ora news

Në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj vizitoi qytetin e Kietit, ku u prit nga autoritetet lokale, ndër të cilët Kryetari i Bashkisë të Kietit, Diego...

Begaj takon autoritetet lokale të Kietit: Mirënjohje për mbështetjen ndaj shqiptarëve në Itali

para 4 muajve - ABC News

Në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj vizitoi qytetin e Kietit, ku u prit nga autoritetet lokale, ndër të cilët Kryetari i Bashkisë të Kietit, Diego...

Presidenti Bajram Begaj takohet me autoritetet lokale të Kietit: Mirënjohje...

para 4 muajve - BalkanWeb

Në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj vizitoi qytetin e Kietit, ku u prit nga autoritetet lokale, ndër të cilët Kryetari i Bashkisë të Kietit, Diego...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - Klan

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - Top Channel

Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bajram Begaj zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos,...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - Albeu

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, u shpall “Qytetar Nderi” nga Komuna e Rosjanos në Itali. Begaj ishte në një vizitë dy ditore në Itali më datë 26 dhe 27 maj. Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali,...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos në Itali

para 4 muajve - Panorama

Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos, me përfaqësues...

Presidenti Begaj shpallet "Qytetar Nderi" nga Komuna e Roshanos: Komuniteti shqiptar urë lidhëse mes Shqipërisë dhe Italisë

para 4 muajve - RTSH

Presidenti Bajram Begaj është nderuar me titullin “Qytetar Nderi” nga ana e Kryetarit të Bashkisë së Roshanos, Simone Palozo. Gjatë vizitës në Itali, presidenti Begaj u takua me autoritetet vendore të...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - ABC News

Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos, me përfaqësues...

Presidenti Begaj shpallet "Qytetar Nderi" nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - RTK

Presidenti Bajram Begaj është nderuar me titullin “Qytetar Nderi” nga ana e kryetarit të Bashkisë së Roshanos, Simone Palozo. Gjatë vizitës në Itali, presidenti Begaj u takua me autoritetet vendore të...

Vizita në Itali, Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga ...

para 4 muajve - BalkanWeb

Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos, me përfaqësues...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos, me përfaqësues...

Vizita në Itali, Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - Lexo

Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos, me përfaqësues...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - Java News

Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos, me përfaqësues...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos, me përfaqësues...

Vizita në Itali/ Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - FaxWeb

Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos, me përfaqësues...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

para 4 muajve - Euronews

Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku u takua me autoritetet vendore të komunës si dhe rajonit të Abrucos, me përfaqësues...

Begaj vizitë zyrtare në Itali; Presidenti pritet nga kreu i dhomës se deputetëve

para 4 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, vlerësoi mbështetjen që Italia i ka dhënë vendit tonë, në procesin e integrimit në bashkimin evropian. Gjatë një takimi me presidentin e dhomës së deputetëve, Lorenzo...

Vizitë zyrtare në Itali, presidenti Bajram Begaj takon homologun Sergio Mattarella

para 4 muajve - Syri

Presidenti i Republikës Bajram Begaj, gjatë vizitës zyrtare dy ditore në Itali, është pritur nga homologu i tij Sergio Mattarella. Marrëdhënia ndërmjet dy vendeve, roli i Italisë në procesin e integrimit...

Begaj: Parlamenti italian, ndihmë edhe gjatë procesit të negociatave të pranimit në BE

para 4 muajve - Zhurnal

Në kuadër të vizitës zyrtare dyditore në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, u prit në Pallatin Montecitorio nga Presidenti i Dhomës së Deputetëve, Lorenzo Fontana. Në qendër të bisedimeve ishin...

Begaj nga Italia: Marrëveshjet, udhërrëfyes për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

para 4 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, deklaroi se marrëveshja e arritur më 27 shkurt në Bruksel dhe aneksi i zbatimit të tij i arritur më 18 mars në Ohër duhet të jenë udhërrëfyes për normalizimin e marrëdhënieve...

Begaj nga Italia: Marrëveshjet, udhërrëfyes për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

para 4 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, deklaroi se marrëveshja e arritur më 27 shkurt në Bruksel dhe aneksi i zbatimit të tij i arritur më 18 mars në Ohër duhet të jenë udhërrëfyes për normalizimin e marrëdhënieve...

Begaj vizitë në Itali, takon Mattarellën: Të falenderoj për mikëpritjen e ngrohtë dhe që je mik i shqiptarëve

para 4 muajve - NOA

Presidenti Bajram Begaj, i cili ndodhet në Itali ka ndarë momente nga takimi i tij me presidentin Sergio Mattarella. Në llogarinë e tij në “Facebook”, kreu i shtetit ka publikuar disa foto nga takimi i...

Bajram Begaj vizitë zyrtare në Itali, takohet me homologun Sergio Mattarella: Të përmbyllim sa më shpejt procedurat e marrëveshjes për sigurimet shoqërore

para 4 muajve - Panorama

Presidenti Bajram Begaj ka nisur ditën e sotme një vizitë dy ditore në Itali i shoqëruar nga zonja e parë, Armanda Begaj. Ai është pritur në takim nga presidenti Italian Sergio Mattarella. Pas ceremonive...

Begaj vizitë zyrtare në Itali, takohet me presidentin Mattarella

para 4 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, i shoqëruar nga Zonja e Parë Armanda Begaj, filloi sot një vizitë zyrtare dy ditore në Itali ku u prit me nderimet e veçanta nga Presidenti i Republikës së Italisë,...

Itali/ Begaj takon Mattarellën: Me rëndësi marrëveshja për sigurimet shoqërore, përfitojnë shqiptarët dhe italianët

para 4 muajve - Syri

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, i shoqëruar nga Zonja e Parë Armanda Begaj, filloi sot një vizitë zyrtare dy ditore në Itali ku u prit me nderimet e veçanta nga Presidenti i Republikës së Italisë,...

Begaj nga Italia: Marrëveshjet, udhërrëfyes për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

para 4 muajve - Bota Sot

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, deklaroi se marrëveshja e arritur më 27 shkurt në Bruksel dhe aneksi i zbatimit të tij i arritur më 18 mars në Ohër duhet të jenë udhërrëfyes për normalizimin e marrëdhënieve...

Begaj: Parlamenti italian, ndihmë edhe gjatë procesit të negociatave të pranimit në BE

para 4 muajve - Ora news

Në kuadër të vizitës zyrtare dyditore në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, u prit në Pallatin Montecitorio nga Presidenti i Dhomës së Deputetëve, Lorenzo Fontana. Në qendër të bisedimeve ishin...

Begaj vijon vizitën në Itali, pritet nga Presidenti i Dhomës së Deputetëve

para 4 muajve - Klan

Begaj vijon vizitën në Itali, pritet nga Presidenti i Dhomës së Deputetëve Në kuadër të vizitës zyrtare dy ditore në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, u prit në Pallatin Montecitorio nga Presidenti...

Begaj në Itali, pritet nga Presidenti Mattarella

para 4 muajve - Klan

Begaj në Itali, pritet nga Presidenti Mattarella Kreu i shtetit shqiptar: Të mbyllet marrëveshja për sigurimet Kreu i Shtetit Bajram Begaj u prit në Itali gjatë vizitës zyrtare nga homologu i tij, Sergio...

Begaj vizitë zyrtare në Itali; Presidenti pritet nga kreu i dhomës se deputetëve

para 4 muajve - TvNews

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, vlerësoi mbështetjen që Italia i ka dhënë vendit tonë, në procesin e integrimit në bashkimin evropian. Gjatë një takimi me presidentin e dhomës së deputetëve, Lorenzo...

Begaj nga Italia: Marrëveshjet, udhërrëfyes për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

para 4 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, deklaroi se marrëveshja e arritur më 27 shkurt në Bruksel dhe aneksi i zbatimit të tij i arritur më 18 mars në Ohër duhet të jenë udhërrëfyes për normalizimin e marrëdhënieve...

Begaj në Itali: Marrëveshja për sigurimet shoqërore, shumë shpejt efektive

para 4 muajve - Ora news

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, i shoqëruar nga Zonja e Parë Armanda Begaj, filloi sot një vizitë zyrtare dyditore në Itali, ku u prit me nderime të veçanta nga Presidenti i Republikës së Italisë,...

Vizita 2-ditore në Itali, Begaj pritet nga Presidenti i Dhomës së Deputetëve

para 4 muajve - Java News

Në kuadër të vizitës zyrtare dy ditore në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, u prit në Pallatin Montecitorio nga Presidenti i Dhomës së Deputetëve, Lorenzo Fontana. Në qendër të bisedimeve ishin...

Vizita dy ditore e presidentit Begaj në Itali/ Zbardhet detajet e takimit mes palëve, ja çfarë u diskutua

para 4 muajve - FaxWeb

Në kuadër të vizitës zyrtare dy ditore në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, u prit në Pallatin Montecitorio nga Presidenti i Dhomës së Deputetëve, Lorenzo Fontana. Në qendër të bisedimeve ishin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK