A mund të hyjë ekonomia e Kosovës në recesion?

para 4 muajve - Kallxo

Ekonomia e Kosovës mund të hyjë në recesion si pasojë e inflacionit të lartë që ka goditur vendin dhe rrjedhimisht ka tkurrur aktivitetin ekonomik. Kështu thonë për Radion Evropa e Lirë, profesori i ekonomisë...

Paralajmërohet recesion ekonomik në Kosovë

para 4 muajve - GazetaBlic

Ekonomia e Kosovës mund të hyjë në recesion si pasojë e inflacionit të lartë që ka goditur vendin dhe rrjedhimisht ka tkurrur aktivitetin ekonomik. Kështu thonë për Radion Evropa e Lirë, profesori i ekonomisë...

A mund të hyjë ekonomia e Kosovës në recesion?

para 4 muajve - Bota Sot

Ekonomia e Kosovës mund të hyjë në recesion si pasojë e inflacionit të lartë që ka goditur vendin dhe rrjedhimisht ka tkurrur aktivitetin ekonomik. Kështu thonë për Radion Evropa e Lirë, profesori i ekonomisë...

A mund të hyjë ekonomia e Kosovës në recesion?

para 4 muajve - Panorama

Ekonomia e Kosovës mund të hyjë në recesion si pasojë e inflacionit të lartë që ka goditur vendin dhe rrjedhimisht ka tkurrur aktivitetin ekonomik. Kështu thonë për Radion Evropa e Lirë, profesori i ekonomisë...

A mund të hyjë ekonomia e Kosovës në recesion?

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Ekonomia e Kosovës mund të hyjë në recesion si pasojë e inflacionit të lartë që ka goditur vendin dhe rrjedhimisht ka tkurrur aktivitetin ekonomik. Kështu thonë për Radion Evropa e Lirë, profesori i ekonomisë...

A mund të hyjë ekonomia e Kosovës në recesion?

para 4 muajve - OraInfo

Ekonomia e Kosovës mund të hyjë në recesion si pasojë e inflacionit të lartë që ka goditur vendin dhe rrjedhimisht ka tkurrur aktivitetin ekonomik. Kështu thonë për Radion Evropa e Lirë, profesori i ekonomisë...

Paralajmërohet recesion ekonomik në Kosovë

para 4 muajve - Infokusi

Ekonomia e Kosovës mund të hyjë në recesion si pasojë e inflacionit të lartë që ka goditur vendin dhe rrjedhimisht ka tkurrur aktivitetin ekonomik. Kështu thonë për Radion Evropa e Lirë, profesori i ekonomisë...

A mund të hyjë ekonomia e Kosovës në recesion?

para 4 muajve - FaxWeb

Ekonomia e Kosovës mund të hyjë në recesion si pasojë e inflacionit të lartë që ka goditur vendin dhe rrjedhimisht ka tkurrur aktivitetin ekonomik. Kështu thonë për Radion Evropa e Lirë, profesori i ekonomisë...

Paralajmërohet recesion ekonomik në Kosovë

para 4 muajve - Periskopi

Paralajmërohet recesion ekonomik në Kosovë 28 May, 18:31 Ekonomia e Kosovës mund të hyjë në recesion si pasojë e inflacionit të lartë që ka goditur vendin dhe rrjedhimisht ka tkurrur aktivitetin ekonomik....

Pse Gjermania ka hyrë në recesion?

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Analistët shqetësohen se ekonomia gjermane mund të bëhet “delja e zezë e Evropës”. Gjermania ka hyrë në recesion në tremujorin e parë të vitit 2023, duke e vënë ekonominë më të madhe të Evropës jashtë...

Çmimi i banesave në Maqedoni nuk pritet të bie

para 4 muajve - Bota Sot

Çmimet e banesave në Maqedoni pritet të stagnojnë dhe nuk pritet të zvogëlohen. Njëherësh banesat u shtrenjtuan edhe në rajon dhe Evropë. Edhe të dhënat e Bankës Popullore të Maqedonisë tregojnë për shtrenjtimin...

Çmimet shkojnë në qiell! Bie kreditimi, kostoja zor se do të bie

para 4 muajve - Flaka

Çmimet e banesave në Maqedoni pritet të stagnojnë dhe nuk pritet të zvogëlohen. Kreditë banesore ulen në prill Çmimet e banesave në Maqedoni pritet të stagnojnë dhe nuk pritet të zvogëlohen. Njëherësh...

Lufta ruse në Ukrainë “arsyeja kryesore” e dobësimit të ekonomisë gjermane

para 4 muajve - Flaka

Lufta ruse në Ukrainë është arsyeja kryesore që Gjermania vuajti nga problemet ekonomike gjatë dimrit, tha një zëdhënës i ministrisë së ekonomisë gjermane. Përmes një konference për shtyp, zëdhënësi gjerman...

Nuk pritet të ulet çmimi i banesave, pavarësisht se materialet shiten më lirë

para 4 muajve - Nistori

Çmimet e banesave në Maqedoni pritet të stagnojnë dhe nuk pritet të zvogëlohen. Njëherësh banesat u shtrenjtuan edhe në rajon dhe Evropë. Edhe të dhënat e Bankës Popullore të Maqedonisë tregojnë për shtrenjtimin...

GJERMANIA ZHYTET NË RECESION

para 4 muajve - KDPolitik

Ekonomia gjermane u tkurr në tremujorin e parë. Inflacioni i lartë rëndon moralin e konsumatorit dhe në këtë mënyrë ngadalëson ekonominë. Pritshmëritë janë të moderuara edhe për vitin në tërësi. Ekonomia...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK