“Qilim Fest” në Gjirokastër/ Dedikuar traditës dhe mjeshtërisë së endjes

më 5.2023 - Top Channel

Në Gjirokastër është duke u mbajtur këtë fundjavë “Qilim Fest” në edicionin e tij të dytë, një spektakël qilimash dhe motivesh që kanë mbuluar kalldrëmet, demonstrime publike të traditës së punës në tezgjah,...

“Art, zeje dhe sport”/ Panair në Gjirokastër, prezantohen punime tradicionale

më 5.2023 - Bota Sot

Të dielën në Gjirokastër u zhvillua panairi “Art-zeje-sport”. Aktiviteti synonte që traditat e trashëguara ndër breza, të mos humbasin. Në stenda u prezantuan punime të ndryshme artizanale dhe veshje të...

“Art, zeje dhe sport”/ Panair në Gjirokastër, prezantohen punime tradicionale

më 5.2023 - ABC News

Të dielën në Gjirokastër u zhvillua panairi “Art-zeje-sport”. Aktiviteti synonte që traditat e trashëguara ndër breza, të mos humbasin. Në stenda u prezantuan punime të ndryshme artizanale dhe veshje të...

Aktiviteti “tradita -fest”, punimet e nxënësve në pazar gjallërojnë Gjirokastrën

më 5.2023 - Euronews

Aktiviteti ” Tradita -Fest”, i organizuar nga shkollat e Gjirokastrës ka gjallëruar këtë fundjavë zonën muzeale në qytetin e gurtë. Në vitrinat e vendosura përgjatë rrugëve të kalldrëmta të Pazarit karakteristik...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK