Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës ta sanksionojë Iranin për 50 vjet

më 5.2023 - Klan Kosova

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar parlamentit të vendit të vendosë sanksione ndaj Iranit për 50 vjet. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase Kyiv Independent, tha se kërkesa...

Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës të sanksionojë Iranin për 50 vjet

më 5.2023 - Bota Sot

Volodymyr Zelenskyy i ka kërkuar parlamentit të Ukrainës të vendosë sanksione kundër Iranit për 50 vjet, sipas Kyiv Independent. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase tha se kërkesa përfshin...

Zelensky kërkon të sanksionojë Iranin për 50 vite

më 5.2023 - ABC News

Volodymyr Zelensky i ka kërkuar parlamentit të Ukrainës të vendosë sanksione kundër Iranit për 50 vite, sipas Kyiv Independent. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase tha se kërkesa përfshin...

Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës ta sanksionojë Iranin për 50 vjet

më 5.2023 - Epoka e Re

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar parlamentit të vendit të vendosë sanksione ndaj Iranit për 50 vjet. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase Kyiv Independent, tha se kërkesa...

“Shkëpusni çdo marrëdhënie me Iranin”, Zelensky thirrje parlamentit ukrainas: Ta sanksionojmë për të paktën 50 vite

më 5.2023 - Java News

Volodymyr Zelensky i ka kërkuar parlamentit të Ukrainës të vendosë sanksione kundër Iranit për 50 vite, sipas Kyiv Independent. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase tha se kërkesa përfshin...

Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës ta sanksionojë Iranin për 50 vjet

më 5.2023 - Periskopi

Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës ta sanksionojë Iranin për 50 vjet 28 May, 17:18 Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar parlamentit të vendit të vendosë sanksione ndaj Iranit...

Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës ta sanksionojë Iranin për 50 vjet

më 5.2023 - Lajm

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar parlamentit të vendit të vendosë sanksione ndaj Iranit për 50 vjet. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase Kyiv Independent, tha se kërkesa...

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

më 5.2023 - Desk.al

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së bashku me ata që përpiqen disi ta ndihmojnë atë me terror.” Kështu tha presidenti ukrainas Volodymyr...

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

më 5.2023 - Alsat-M

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së bashku me ata që përpiqen disi ta ndihmojnë atë me terror.” Kështu tha presidenti ukrainas Volodymyr...

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

më 5.2023 - Bota Sot

“Ç do person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së bashku me ata që përpiqen disi ta ndihmojnë atë me terro r.” Kështu tha presidenti ukrainas Volodymyr...

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë

më 5.2023 - ABC News

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së bashku me ata që përpiqen disi ta ndihmojnë atë me terror.” Kështu tha presidenti ukrainas Volodymyr...

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

më 5.2023 - ABC News

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së bashku me ata që përpiqen disi ta ndihmojnë atë me terror.” Kështu tha presidenti ukrainas Volodymyr...

Zelensky sanksionon 51 individë dhe 220 kompanitë që mbështesin agresionin rus

më 5.2023 - Syri

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka sanksionuar 51 individë dhe 220 kompani, të lidhura me sektorët e transportit, komunikimit dhe industrial të Rusisë dhe Bjellorusisë. Ndër kompanitë e përfshira...

Lufta në Ukrainë, Zelensky sanksionon 51 individë dhe 220 kompanitë që mbështesin agresionin rus

më 5.2023 - Bota Sot

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka sanksionuar 51 individë dhe 220 kompani, të lidhura me sektorët e transportit, komunikimit dhe industrial të Rusisë dhe Bjellorusisë. Ndër kompanitë e përfshira...

Ukraina sanksionon 220 kompani dhe 51 individë të lidhur me Rusinë

më 5.2023 - Indeks online

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky njoftoi se ka sanksionuaer 220 kompani dhe 51 individë të lidhur me ndërmarrje të industrisë ruse. “Jo të gjithë veprojnë në territorin e shtetit terrorist, disa...

Zelensky sanksionon 51 individë dhe 220 kompani që mbështesin Moskën

më 5.2023 - Tetova Sot

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy vendosi sanksione kundër 51 individëve dhe 220 kompanive, të lidhura me sektorët e transportit, komunikimit dhe industrial të Rusisë dhe Bjellorusisë. Dekreti përkatës...

Zelensky sanksionon 51 individë dhe 220 kompani që mbështesin Moskën

më 5.2023 - Alsat-M

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy vendosi sanksione kundër 51 individëve dhe 220 kompanive, të lidhura me sektorët e transportit, komunikimit dhe industrial të Rusisë dhe Bjellorusisë. Dekreti përkatës...

Zelensky sanksionon 51 individë dhe 220 kompani që mbështesin Moskën

më 5.2023 - Zeri

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy vendosi sanksione kundër 51 individëve dhe 220 kompanive, të lidhura me sektorët e transportit, komunikimit dhe industrial të Rusisë dhe Bjellorusisë. Dekreti përkatës...

Zelensky sanksionon 51 individë dhe 220 kompani që mbështesin Moskën

më 5.2023 - ABC News

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy vendosi sanksione kundër 51 individëve dhe 220 kompanive, të lidhura me sektorët e transportit, komunikimit dhe industrial të Rusisë dhe Bjellorusisë. Dekreti përkatës...

Japonia njofton sanksione të tjera ndaj Rusisë

më 5.2023 - BalkanWeb

Qeveria japoneze njoftoi sanksione të mëtejshme ndaj Rusisë, duke përfshirë ndalimin e eksporteve, ngrirje të tjera të aseteve si dhe kufizime pagesash për individët dhe subjektet ruse. Qeveria japoneze...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK