Kush po e pengon reformimin e PD-së?

para 4 muajve - Zhurnal

Në vend që të fillojnë urgjentisht hapjen e garës për të zgjedhur liderin e ri dhe për ti hapur rrugë reformimit dhe ringritjes së PD-së, disa deputetë, po kërkojnë shtyrjen e procesit. Ata pohojnë se...

Kush po e pengon reformimin e PD-së?

para 4 muajve - Gazeta Tema

Në vend që të fillojnë urgjentisht hapjen e garës për të zgjedhur liderin e ri dhe për ti hapur rrugë reformimit dhe ringritjes së PD-së, disa deputetë, po kërkojnë shtyrjen e procesit. Ata pohojnë se...

Kush po e pengon reformimin e PD-së?

para 4 muajve - Lexo

Nga Ergys Mërtiri/ Në vend që të fillojnë urgjentisht hapjen e garës për të zgjedhur liderin e ri dhe për ti hapur rrugë reformimit dhe ringritjes së PD-së, disa deputetë, po kërkojnë shtyrjen e procesit....

Kush po e pengon reformimin e PD-së?

para 4 muajve - Java News

Nga Ergys Mërtiri Në vend që të fillojnë urgjentisht hapjen e garës për të zgjedhur liderin e ri dhe për ti hapur rrugë reformimit dhe ringritjes së PD-së, disa deputetë, po kërkojnë shtyrjen e procesit....

Basha nis takimet në bazë/ “Dua të ndërtoj një opozitë të vërtetë”

para 4 muajve - Vizion Plus

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nisi turin e takimeve me strukturat e PD-së, për t’u rikthyer në drejtimin e Partisë Demokratike. Pasditen e kësaj të shtune ai zhvilloi takimin e dytë...

Basha nis takimet në bazë/ “Dua të ndërtoj një opozitë të vërtetë”

para 4 muajve - Debat

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nisi turin e takimeve me strukturat e PD-së, për t’u rikthyer në drejtimin e Partisë Demokratike. Pasditen e kësaj të shtune ai zhvilloi takimin e dytë...

Basha nis takimet në bazë/ “Dua të ndërtoj një opozitë të vërtetë”

para 4 muajve - TvNews

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nisi turin e takimeve me strukturat e PD-së, për t’u rikthyer në drejtimin e Partisë Demokratike. Pasditen e kësaj të shtune ai zhvilloi takimin e dytë...

Lulzim Basha, kryetar de fakto e de jure i PD-së

para 4 muajve - Bota Sot

Problemi i madh politik e demokratik, por edhe social, mediatik e madje edhe intelektual edhe sot është ai i të vërtetës dhe të të vërtetava, dhe kur e verteta kapet e kuptohet në kohë dhe mbështetet e...

Keqkuptimi i fundit i gazetarëve me Berishën

para 4 muajve - ABC News

Sali Berisha ka provokuar një debat mes gazetarëve, që në shumicë e mbështetën në marrëzinë e tij të fundit, prej vitit 2021 kur u shpall “non grata” nga SHBA e më pas nga Britania e Madhe, duke i akuzuar...

Të gjithë kundër Bashës, apo pro kastës grabitqare dhe sistemit të kalbur?

para 4 muajve - Java News

Nga Poli Hoxha Në fakt fjala “Të gjithë” në këtë titull duhet vënë në thonjëza, sepse bëhet fjalë vetëm për një pakicë që zhurmon si “shumicë”. Pakicë që tenton të krijojë perceptimin e shumicës pasi kanë...

Keqkuptimi i fundit i gazetarëve me Berishën

para 4 muajve - Java News

Nga Mero Baze Sali Berisha ka provokuar një debat mes gazetarëve, që në shumicë e mbështetën në marrëzinë e tij të fundit prej vitit 2021 kur u shpall “non grata” nga SHBA e më pas nga Britania e Madhe,...

Partisë Demokratike i duhet një lider vizionar, i guximshëm, patriot dhe proamerikan dhe ky është Basha

para 4 muajve - Bota Sot

Besoj se jo vetëm demokratët, por edhe qytetarët shqiptarë janë dakord me këto cilësi që duhet të ketë kryetari i opozitës, i Partisë Demokratike, pra që ai të jetë vizionar, patriot dhe proamerikan por...

E drejta morale dhe politike e rikthimit të Lulzim Bashës!

para 4 muajve - Bota Sot

Karakteristikë tejet e rëndësishme e një lideri është të dijë të mirëmenaxhojë konfliktet në tërësi, e aq më tepër brenda grupit ku bën pjesë. Konflikti i krijuar në PD nga Sali Berisha për hallet e tij,...

Berisha-Metën e Bardhin i trembi Basha, apo ‘hija’ e SHBA?!

para 4 muajve - Java News

Nga Jakin Marena Rikthimi i Lulzim Bashës në politikën aktive në këtë situatë të turbullt në të cilën gjendet PD dhe opozita pas humbjes së thellë në zgjedhjet për pushtetin vendor më 14 maj përballë mazhorancës...

A kanë ndonjë plan Berisha-Meta dhe pse e kanë marrë shtruar?

para 4 muajve - Java News

Nga Dritan Hila Cili është plani paszgjedhor i opozitës? Kemi një qëndrim i cili nuk është normë e sjelljes së dyshes Berisha-Meta. Ne kemi parë që në përgjithësi kur humbasin kanë një lëvizje reaktive....

A do ta vijojnë Basha dhe Rama misionin për shkatërrimin e opozitës

para 4 muajve - Syri

Përgjigja e prerë dhe e shkurtër e kësaj pyetje është PO. Lulzim Basha asnjëherë nuk ka mundur të dalë jashtë kontureve që i janë caktuar. Asnjëherë nuk ka mundur të dalë jashtë misionit të ngarkuar dhe...

Luli paralajmëroi Revolucion!

para 4 muajve - Bota Sot

Pasi Berisha dështoi me Revolucionin e tij, u lajmërua Luli. Jam këtu, tha. U tërhoqa për të shikuar se çdo bënit pa mua. Rezultati po shihet. Revolucioni berishian dështoi. Koha është për reformim. Politika...

Motivet dhe argumentet bindëse të Skënder Kapitit për rikthimin e Lulzim Bashës

para 4 muajve - Bota Sot

Unë e ndjek politikën si dhe lexoj gazetat e shikoj emisionet politike në Shqipëri dhe në Kosovë, lexoj gazetën “Bota Sot” te e cila gjen të botuara shkrime të Kapitit dhe të mjaft analistëve e intelektualëve...

A tremb vërtet katallani Basha?

para 4 muajve - Java News

Nga Plator Nesturi Ka nja dy ditë që rishfaqja e fytyrës së Bashës në ekrane televizive përbën lajm dhe debat politik. Një takim i djeshëm i ish kreut të PD-së me të rinjtë kumboi si një çangë alarmi dhe...

A meriton Lulzim Basha një tjetër shans?

para 4 muajve - Java News

Nga Arbër Hitaj Pas heshtjes që zgjati mbi një vit dhe uraganit konstant me akuza dhe ofendime ndaj tij, Lulzim Basha vendosi të thyejë heshtjen dhe filloi aksionin politik. Një takim me të rinjtë ishte...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK