Rritja e pagave për administratën dhe zyrtarët e lartë, qeveria shkriu Fondin e Kontigjencës, fatura shkon 80 milionë euro

para 4 muajve - Shekulli

Publikuar më 28.05.2023 nga shekulli_admin Qeveria do të përdorë Fondin e Kontigjencës për të financuar rritjen e pagave të administratës gjatë këtij viti. Edhe pse Departamenti i Administratës Publike...

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

para 4 muajve - Euronews

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se ky plan u përdor politikisht ndërsa...

“Shkrihet” fondi i Kontigjencës/ Rritja e pagave për administratën dhe zyrt...

para 4 muajve - BalkanWeb

Qeveria do të përdorë Fondin e Kontigjencës për të financuar rritjen e pagave të administratës gjatë këtij viti. Edhe pse Departamenti i Administratës Publike është ende duke përgatitur skenarët e rritjes...

Zhvlerësimi i euros, ekspertja Nunaj për Panorama TV: Pala më e goditur janë eksportuesit, qeveria të mbështesë bizneset në mënyrë që të shmanget falimentimi i tyre

para 4 muajve - Panorama

Ekspertja e ekonomisë, Teuta Nunaj, është shprehur se zhvlerësimi i euros gjatë muajve të fundit ka vendosur më shumë në vështirësi eksportuesit shqiptarë. Komentet Nunaj i bëri përmes një interviste për...

“Ka deputetë inaktivë”- Rritja e pagave për pushtetarët e administratën, ekspertja e ekonomisë: Të reformohej, po punësohen individë sipas preferencave politike

para 4 muajve - Panorama

Ekspertja e ekonomisë, Teuta Nunaj është shprehur se përpara se të rriteshin pagat për administratën, duhej të bëhej një reformimin i institucioneve shtetërore. E ftuar në Panorama TV, ajo theksoi se vitet...

Bizneset prodhuese dhe eksportuese në Shqipëri, hapa para drejt rimodelimit ekonomik

para 4 muajve - Bota Sot

Bizneset prodhuese dhe eksportuese pohojnë se krahu i lirë i punës nuk është më avantazh për Shqipërinë dhe se industrialistët europianë po e kërkojnë fuqinë e lirë punëtore në vendet afrikane. Përpunuesit...

Bizneset prodhuese dhe eksportuese në Shqipëri, hapa para drejt rimodelimit...

para 4 muajve - BalkanWeb

Bizneset prodhuese dhe eksportuese pohojnë se krahu i lirë i punës nuk është më avantazh për Shqipërinë dhe se industrialistët europianë po e kërkojnë fuqinë e lirë punëtore në vendet afrikane. Përpunuesit...

Kemi një nismë, jo një reformë page

para 4 muajve - Panorama

Dr. Teuta Nunaj-Kortoçi Rritja e pagave në sektor in publik, veçanërisht për kupolën drejtuese të shtetit dhe ligjvënësit, është kryefjala e kësaj jave. Opinionet janë pro dhe kundër, e pyetjet e përcjella...

Bizneset prodhuese dhe eksportuese në Shqipëri, hapa para drejt rimodelimit ekonomik

para 4 muajve - Ora news

Bizneset prodhuese dhe eksportuese pohojnë se krahu i lirë i punës nuk është më avantazh për Shqipërinë dhe se industrialistët europianë po e kërkojnë fuqinë e lirë punëtore në vendet afrikane. Përpunuesit...

Prodhuesit, hapa para drejt rimodelimit ekonomik

para 4 muajve - ABC News

Iku koha kur në Shqipëri gjetja e krahut të lirë të fuqisë punëtore përbënte avantazh konkurrues ekonomik. Edhe vetë industrialistët europianë u janë drejtuar vendeve afrikane për gjetjen e fuqisë së lirë...

Rritja e pagave deri në fund të 2024/ Reforma e pagave do bëhet me tre rritje në një vit

para 4 muajve - Lexo

39 miliardë lekë premton qeveria të harxhojë për rritjen e pagave të gjyqtarëve, prokurorëve, administratës dhe punonjësve publikë. Kështu pra në fund të 2025-ës paga e mësuesit në arsimin 9-vjeçar pritet...

Varfërimi që do të sjellë dyfishimi i pagave për deputetët dhe ministrat

para 4 muajve - Syri

Miratimi i rritjes së pagave nga Kuvendi i Shqipërisë për administratën dhe dyfishimi i saj për presidentin, deputetët e ministrat, mbart më shumë rreziqe ekonomike se ato të etikës dhe moralit. Pikësëpari,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK