Kreu i “OpenAI”: Nëse rregullat për inteligjencën artificiale në Evropë janë shumë të rrepta – do të largohemi

para 4 muajve - Alsat-M

Kompania OpenAI, e cila prodhoi sistemin gjenerues të inteligjencës artificiale ChatGPT, do të largohet nga Evropa nëse nuk mund të pajtohet me rregulloren e shpallur të BE-së.

Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

para 4 muajve - Bota Sot

Ka nis edicioni jubilar i festivalit më të madh të teknologjisë në Ballkan, “DOKU.TECH”, ku u tha se inteligjenca artificiale do të revolucionarizojë mënyrën se si jetojmë, punojmë dhe komunikojmë, e derisa...

Murati: Inteligjenca artificiale do ta revolucionarizojë mënyrën se si jetojmë

para 4 muajve - Koha.net

Ka nis edicioni jubilar i festivalit më të madh të teknologjisë në Ballkan, “DOKU.TECH”, ku u tha se inteligjenca artificiale do të revolucionarizojë mënyrën se si jetojmë, punojmë dhe komunikojmë, e derisa...

Edicioni i 10-të i DOKUTECH me fokus zhvillimin e Inteligjencës Artificiale dhe rolin e digjitalizimit

para 4 muajve - Kallxo

Edicioni vjetor i festivalit të DokuTech, i cili synon të bashkojë individë dhe talente të teknologjisë me krijues, drejtues dhe mendimtarë ndërkombëtarë të nivelit më të lartë të së ardhmes, këtë vit...

Krijuesi i ChatGPT nuk ka plane të largohet nga Evropa

para 4 muajve - Bota Sot

OpenAI nuk planifikon që të largohet nga Evropa, ka deklaruar drejtori ekzekutiv Altman gjatë së premtes, duke e tërhequr kërcënimin të cilin ai e kishte bërë në fillim të javës, kur kishte thënë se do...

Nesër nis “Doku.Tech”: Lista e plotë e folësve

para 4 muajve - Bota Sot

Nesër, të shtunën nis edicioni jubilar i festivalit më të madh të teknologjisë në Ballkan, “DOKU.TECH”, i cili do mbahet më 27 dhe 28 maj në Pallatin e Rinisë në Prishtinë. Tashmë është publikuar programi...

Raportohen probleme me ‘sajtin’ e ChatGPT-s në mbarë botën

para 4 muajve - Zhurnal

ChatGPT, chatboti i famshëm i Inteligjencës Artificiale që lejon përdoruesit të bisedojnë me personalitete dhe tema të ndryshme, ka probleme me qasjen në mbarë botën. OpenAI e ka konfirmuar se përdoruesit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK