Osmani uron Erdoganin: Le të forcohet marrëdhënia mes Kosovës dhe Turqisë

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e rizgjedhur të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për fitoren në zgjedhjet e balotazhit. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Osmani ka thënë...

Erdogan fiton zgjedhjet, Rama uron Presidentin e Turqisë

para 4 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka uruar Erdogan për fitoren e tij përballë rivalit Kemal Kılıçdaroğlu. “Urime për fitoren Zoti President”, ka shkruar Rama në Facebook. Tashmë Recep Tayyip Erdoğan fitoi për të tretën...

Mori mbi 52 % të votave! Erdogan shpall fitoren në balotazhin e zgjedhjeve: Është hapur dera e “Shekullit të Turqisë”

para 4 muajve - Top Channel

Presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur fitoren në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Duke iu drejtuar mbështetësve të tij në Stamboll menjëherë pas avantazhit, Erdogan...

Osmani i uron fitoren presidentit të Turqisë

para 4 muajve - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e zgjedhjeve të sotme presidenciale. Osmani ka shkruar në Twitter se derisa Erdogan do të vazhdojë ta...

Erdogan: Është hapur dera e “Shekullit të Turqisë”, zgjedhjet i fituan të gjithë 85 milionë qytetarët

para 4 muajve - TV21

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, i sigurt në kryesimin e tij të qartë drejt rizgjedhjes, ka deklaruar se fitues në zgjedhjet kombëtare që përfunduan sot janë 85 milionë qytetarët e Turqisë, raporton...

Rama uron Erdogan për fitoren e zgjedhjeve presidenciale në Turqi

para 4 muajve - TV21

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar Rexhep Taip Erdogan për fitoren e mandatit të tretë presidencial. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Rama shkruan: Urime për fitoren Zoti President...

Osmani uron Erdoganin: Le të forcohet marrëdhënia mes Kosovës dhe Turqisë

para 4 muajve - Reporteri

Recep Tayyip Erdogan e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi. Ai është uruar nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Osmani tha se mezi pret që të punojnë së bashku me Erdoganin. “I shprehim...

Rama e uron Erdoganin: Urime zotëri president

para 4 muajve - Reporteri

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e ka uruar presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdogan, për fitoren në zgjedhjet presidenciale. “Urime zotëri President”, ka shkruar Rama duke uruar edhe në gjuhen turke....

Erdogan fiton zgjedhjet, Rama uron Presidentin e Turqisë

para 4 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka uruar Erdogan për fitoren e tij përballë rivalit Kemal Kılıçdaroğlu. “Urime për fitoren Zoti President”, ka shkruar Rama në Facebook. Tashmë Recep Tayyip Erdoğan fitoi për të tretën...

Balotazhi historik i zgjedhjeve! Erdogan fiton përballë Kılıçdaroglu, numërohen mbi 98 % e votave

para 4 muajve - Top Channel

Tashmë Recep Tayyip Erdoğan fitoi për të tretën herë drejtimin e Turqisë, pas kandidimit në raundin e dytë presidencial për herë të parë në histori, përballë Kemal Kılıçdaroğlu. Erdoğan, kandidati presidencial...

Erdogan falenderon votuesit dhe pretendon fitoren

para 4 muajve - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Erdogan falenderon votuesit dhe pretendon fitoren Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan iu drejtua një turme të madhe vizitorësh jashtë rezidencës së tij në Stamboll, duke marrë atë...

Osmani uron Erdoganin

para 4 muajve - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Recep Tayyip Erdogan, që sipas rezultateve jozyrtare, është fitues i mandatit të radhës në krye të Turqisë. Osmani shkroi në Tëitter të dielën se derisa Erdogani...

Presidentja e Kosovës uron Erdoganin

para 4 muajve - TV21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Recep Tayyip Erdogan, që sipas rezultateve jozyrtare, është fitues i mandatit të radhës në krye të Turqisë. Osmani shkroi në Twitter të dielën se derisa Erdogani...

Erdogan shpall fitore, këndon “live” para publikut

para 4 muajve - TV21

Kandidati për president të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale, derisa ka mbetur edhe një përqindje e vogël e votave për t’u numëruar. Ai para se të nis fjalimin...

Sipas mediave shtetërore turke Erdogan i ka fituar zgjedhjet, i pari e uron Vuçiqi

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Presidenti turk, Recep Taip Erdogan ka arritur të fitojë në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi, duke u rizgjedhur sërish si president, sipas rezultateve jozyrtare nga agjencia shtetërore Anadolu....

Erdogan e shpall fitoren në Turqi

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. “Ne kemi përfunduar raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me favorin e kombit tonë”, ka thënë...

‘Bye, bye, bye, Kemal’, Erdogan falënderon turmat përpara fitores së afërt presidenciale

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Recep Tayyip Erdogan i është drejtuar turmave për herë të parë, duke falënderuar njerëzit që “na dhanë përgjegjësinë për të udhëhequr për pesë vitet e ardhshme”. Ky fjalim është i papritur, por ai filloi...

Rama e uron Erdoganin: Urime zotëri president

para 4 muajve - Zhurnal

Tiranë, 28 maj – Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e ka uruar presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdogan, për fitoren në zgjedhjet presidenciale. “Urime zotëri President”, ka shkruar Rama duke uruar...

“Bye, bye, bye Kemal” Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Alsat-M

Recep Tayyip Erdogan i është drejtuar turmave për herë të parë, duke falënderuar njerëzit që “na dhanë përgjegjësinë për të udhëhequr për pesë vitet e ardhshme”.

“Bye, bye, bye, Kemal”, Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Koha.mk

Recep Tayyip Erdogan i është drejtuar turmave për herë të parë, duke falënderuar njerëzit që “na dhanë përgjegjësinë për të udhëhequr për pesë vitet e ardhshme”. Ky fjalim është i papritur, por ai filloi...

Erdogan: Zgjedhjet i fituan të gjithë 85 milionë qytetarët e Turqisë

para 4 muajve - Portalb

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, i sigurt në kryesimin e tij të qartë drejt rizgjedhjes, ka deklaruar se fitues në zgjedhjet kombëtare që përfunduan sot janë 85 milionë qytetarët e Turqisë,...

Balotazhi historik i zgjedhjeve! Erdogan fiton zgjedhjet përballë Kılıçdaroglu, numërohen mbi 98 % e votave

para 4 muajve - Top Channel

Tashmë Recep Tayyip Erdoğan fitoi për të tretën herë drejtimin e Turqisë, pas kandidimit në raundin e dytë presidencial për herë të parë në histori, përballë Kemal Kılıçdaroğlu. Erdoğan, kandidati presidencial...

Erdogani shpall fitoren

para 4 muajve - Koha.net

Kandidati për president të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale, derisa ka mbetur edhe një përqindje e vogël e votave për t’u numëruar. Kısıklı'dayız. 🇹🇷 https://t.co/KQSKDAroPD...

Erdogan mban fjalimin e parë pas fitores: Mirupafshim edhe një herë zoti Kemal!

para 4 muajve - Aktuale

Recep Tayip Erdogan është konfirmuar president i Republikës së Turqisë duke fituar me 51.4% të votave përballë rivalit të tij, Kemal Kilicdaroglu i cili arriti të siguronte vetëm 48.6% të votave. Marketing...

Erdogan do të jetë president edhe për një mandat, thonë rezultatet e mediave në Turqi

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Ndonëse nuk janë rezultate zyrtare, presidenti aktual Recep Tayyip Erdogan duket se do të jetë presidenti i Turqisë edhe për një mandat. Kjo mund të thuhet së paku nga rezultatet e publikuara nga mediat...

Erdogan e shpall fitoren në Turqi

para 4 muajve - Reporteri

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. “Ne kemi përfunduar raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me favorin e kombit tonë”, ka thënë...

“Urime për fitoren Zoti President”, Rama shpreh mbështetjen për...

para 4 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i vendit Edi Rama ka shprehur urimin e tij për Presidentin turk Erdogan pas fitores në zgjedhjet presidenciale. Përmes një postimi në rrjetet sociale Rama ka shprehur mesazhin e tij të urimit...

Presidentja Osmani e uron në Twitter Erdoganin për fitoren, shkruan edhe turqisht

para 4 muajve - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar homologun e saj turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të Turqisë që ia mundëson atij mbajtjen e pushtetit për edhe...

Rama uron Erdoganit fitoren: Urime zoti President

para 4 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social “Facebook” ka uruar Recep Tayip Erdogan për fitoren në raundi e dytë të zgjedhjeve në Turqi. Tashmë Recep Tayyip Erdoğan fitoi për të...

Rama uron Erdogan: Urime për fitoren President

para 4 muajve - Klan

Rama uron Erdogan: Urime për fitoren President Kryeministri Edi Rama ka uruar Presidentin Rexhep Erdogan për fitoren në balotazhin e 28 Majit. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë ka shkruar:...

Osmani uron Erdoganin: Le të forcohet marrëdhënia mes Kosovës dhe Turqisë

para 4 muajve - Klan Kosova

Recep Tayyip Erdogan e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi. Ai është uruar nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Osmani tha se mezi pret që të punojnë së bashku me Erdoganin. “I shprehim...

Rama, Erdoganit: Urime zotëri president

para 4 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e ka uruar presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdogan, për fitoren në zgjedhjet presidenciale. “Urime zotëri President”, ka shkruar Rama duke uruar edhe në gjuhen turke....

Vjosa Osmani uron Erdogan për fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi: Mezi pres të punojmë bashkë!

para 4 muajve - Panorama

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar homologun e saj turk, Rexhep Tajip Erdogan, për fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi. Përmes një reagimi në Twitter, Osmani shprehet se mezi pret të...

Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të dielën se populli turk i ka dhënë atij përgjegjësinë për të qeverisur në pesë vjetët e ardhshme, duke shpallur fitoren në rundin e balotazhit të zgjedhjeve...

Vjosa Osmani uron Recep Tayyip Erdoganin për fitoren në zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar homologun e saj, presidentin Recep Tayyip Erdogan, për fitoren e sotme në zgjedhjet presidenciale në Turqi. “I shprehim urimet tona të përzemërta Presidentit...

Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të dielën se populli turk i ka dhënë atij përgjegjësinë për të qeverisur në pesë vjetët e ardhshme, duke shpallur fitoren në rundin e balotazhit të zgjedhjeve...

Erdogan kryeson Kilicdaroglu në numërimin e fundit zyrtar të votave

para 4 muajve - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Erdogan kryeson Kilicdaroglu në numërimin e fundit zyrtar të votave Këshilli i Lartë Zgjedhor i Turqisë tha se presidenti Rexhep Tajip Erdogan po kryeson sfiduesin Kemal Kilicdaroglu...

“Urime për fitoren Zoti President”, Rama shpreh mbështetjen për Erdogan pas triumfit në zgjedhje

para 4 muajve - Ora news

Kryeministri i vendit Edi Rama ka shprehur urimin e tij për Presidentin turk Erdogan pas fitores në zgjedhjet presidenciale. Përmes një postimi në rrjetet sociale Rama ka shprehur mesazhin e tij të urimit...

Rama Erdoganit: Urime zotëri president!

para 4 muajve - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e ka uruar presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdogan, për fitoren në zgjedhjet presidenciale. “Urime zotëri President”, ka shkruar Rama duke e uruar edhe në gjuhen...

Rama uron Erdoganin për fitoren e zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - RTK

Pasi Recep Tayyip Erdogan shpalli fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi, pas balotazhit të sotëm, kreu i shtetit turk ka marrë edhe urimet e e para nga liderët botërorë. Midis tyre është edhe kryeministri...

Këshilli i Lartë Zgjedhor: Erdogan po prin me 54%

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Kreu i bordit të lartë zgjedhor të Turqisë ka thënë se presidenti aktual, Recep Taip Erdogan po kryeson garën presidenciale me 54.5 për qind, sipas rezultateve zyrtare. Ndërkaq, deri më tash janë numëruar...

Presidentja Osmani uron Erdogan për fitoren në zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - ABC News

Presidentja e Kosovës nëpërmjet një postimi në rrjetin e saj social “Twitter” ka uruar Recep Tayip Erdogan për fitoren në raundi e dytë të zgjedhjeve në Turqi. “I shprehim urimet tona të përzemërta presidentit...

Presidentja Osmani e uron në Twitter Erdoganin për fitoren, shkruan edhe turqisht

para 4 muajve - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar homologun e saj turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të Turqisë që ia mundëson atij mbajtjen e pushtetit për edhe...

Osmani uron Erdoganin: Le të forcohet marrëdhënia mes Kosovës dhe Turqisë

para 4 muajve - Klan Macedonia

Recep Tayyip Erdogan e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi. Ai është uruar nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Osmani tha se mezi pret që të punojnë së bashku me Erdoganin. “I shprehim...

Rama uron Erdogan: Urime për fitoren President

para 4 muajve - Klan Macedonia

Kryeministri Edi Rama ka uruar Presidentin Rexhep Erdogan për fitoren në balotazhin e 28 Majit. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë ka shkruar: “ Urime për fitoren tuaj z.President”. Erdogan...

Rreth 99 për qind të votave të numëruara – këto janë rezultatet e deritanishme

para 4 muajve - Alsat-M

Ndonëse nuk janë rezultate zyrtare, presidenti aktual Recep Tayyip Erdogan duket se do të jetë presidenti i Turqisë edhe për një mandat.

Erdogan shpall fitoren para mbështetësve të tij, ironizon kundërshtarin: By...

para 4 muajve - BalkanWeb

Rexhep Tajip Erdogan ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi para mbështetësve të tij ditën e sotme. Erdogan u rizgjodh si president i Turqisë, pozicion të cilin e mban prej vitit 2014,...

Zvogëlohet epërsia e Erdoganit

para 4 muajve - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Zvogëlohet epërsia e Erdoganit Rexhep Tajip Erdogan mban një epërsi të lehtë në garën e tij për një mandat të tretë historik si president i Turqisë. Megjithatë, epërsia e tij ndaj...

Erdogan e shpall fitoren para mbështetësve të tij në Stamboll

para 4 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan, e ka shpallur fitoren e tij në balotazh. Ai në Stamboll para mbështetësve të tij foli për rëndësinë që sipas tij ka fitorja në këto z “Ne kemi përfunduar raundin...

Mediat shtetërore turke thonë se Erdogan i ka fituar zgjedhjet, Vuçiq i nis urim

para 4 muajve - Gazeta Express

Presidenti turk, Recep Taip Erdogan ka arritur të fituar në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi, duke u rizgjedhur sërish si president, sipas rezultateve jozyrtare nga agjencia shtetërore Anadolu....

Erdogan drejt rikonfirmimit, Presidenti aktual është në avantazh kundrejt Kiliçdaroglu

para 4 muajve - Klan

Erdogan drejt rikonfirmimit, Presidenti aktual është në avantazh kundrejt Kiliçdaroglu Rexhep Taip Erdogan do të drejtojë Turqinë edhe për 5 vitet e ardhshme. Teksa janë numëruar mbi 98 për qind e kutive...

Erdogan e shpall fitoren në Turqi

para 4 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. “Ne kemi përfunduar raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me favorin e kombit tonë”, ka thënë...

Këshilli i Lartë Zgjedhor: Erdogan po prin me 54%

para 4 muajve - Reporteri

Kreu i bordit të lartë zgjedhor të Turqisë ka thënë se presidenti aktual, Recep Taip Erdogan po kryeson garën presidenciale me 54.5 për qind, sipas rezultateve zyrtare. Ndërkaq, deri më tash janë numëruar...

‘Urime për fitoren Zoti President!’ Edi Rama ndër të parët lider botërorë që uron Erdogan

para 4 muajve - NOA

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka shprehur urimin e tij për Presidentin turk Erdogan pas fitores në zgjedhjet presidenciale. Përmes një postimi në rrjetet sociale Rama ka shprehur mesazhin e tij të urimit...

Rama uron Erdoganin për fitoren: Urime zoti President!

para 4 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka uruar Presidentin Erdogan për fitoren. Përmes një postimi në Facebbok, Rama shkruan “Urime për fitoren zoti President.” Rexhep Tajip Erdogan u rizgjodh president i Turqisë për...

Erdogan shpall fitoren para mbështetësve të tij, ironizon kundërshtarin: Bye bye Kemal!. Rama e uron edhe në turqisht

para 4 muajve - Shekulli

Publikuar më 28.05.2023 nga shekulli_admin Rexhep Tajip Erdogan ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi para mbështetësve të tij ditën e sotme. Erdogan u rizgjodh si president i Turqisë,...

Fitoi zgjedhjet presidenciale në Turqi, kryeministri Rama uron Erdogan

para 4 muajve - Panorama

Kryeministri Edi Rama ka uruar presidentin Rexhep Tajip Erdogan pas fitores së zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Përmes një postimi në Facebook, Rama ka shkruar “urime për fitoren zoti president”. Erdogan...

Erdogan manifeston fitoren para mbështetësve të tij dhe ironizon kundërshtarin: Bye bye Kemal!

para 4 muajve - Panorama

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka manifestuar fitoren në zgjedhjet presidenciale me mbështetësit e tij në Stamboll. Sipas mediave të huaja , gjatë fjalës së tij, Erdogan faleneroi mbështetësit...

Osmani e uron Erdoganin për fitoren: Të forcohet partneriteti jonë

para 4 muajve - Indeks online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Recep Tayyip Erdoğan për fitoren në zgjedhje. “I shprehim urimet tona të përzemërta Presidentit Erdogan në fitoren e sotme. Ndërsa ju vazhdoni ta udhëheqni...

Video/ Erdogan këndon pas fitores

para 4 muajve - Indeks online

Recep Tayyip Erdoğan tashmë ka shpallur fitoren. Erdogan, duke folur në lagjen Uskudar të Stambollit, ka thënë se Turqia ishte fituesja e vetme e zgjedhjeve. Përveç fjalimit të fitores, ai edhe ka kënduar...

Osmani uron Erdoganin për fitoren në zgjedhjet për president të Turqisë

para 4 muajve - Zeri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani është ndër të parët liderë botërorë që kanë uruar Recep Tayyip Erdogan për fitoren në zgjedhjet e balotazhit në Turqi. “I shprehim urimet tona të përzemërta...

Edi Rama uron Erdoganin për fitoren e zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - RTSH

Pasi Rexhep Tajip Erdogan fitoi zgjedhjet presidenciale në Turqi pas balotazhit të ditës së sotme, kreu i shtetit turk ka marrë edhe urimet e rastit nga liderët botërorë. Midis tyre është edhe kryeministri...

Erdogan fitoi zgjedhjet në Turqi, Rama: Urime për fitoren Zoti President

para 4 muajve - ABC News

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social “Facebook” ka uruar Recep Tayip Erdogan për fitoren në raundi e dytë të zgjedhjeve në Turqi. Kryeminsitri urimin e tij e ka bërë në...

Erdogan thotë se është fitues i balotazhit

para 4 muajve - RTK

Presidenti Recep Tayyip Erdogan të dielën ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të Turqisë. Kjo ishte hera e dytë që qytetarët e Turqisë dolën në zgjedhje brenda pak ditëve, pasi hera e parë nuk...

Erdogan fiton zgjedhjet – turqit ia besojnë pushtetin edhe për pesë vite

para 4 muajve - Aktuale

Ashtu siç ishte parashikuar, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka fituar këtë të diel të 28 majit zgjedhjet presidenciale të vendit. Marketing Kjo pas një balotazhi me kundërshtarin e tij kryesor,...

Erdogan e shpall fitoren në Turqi

para 4 muajve - OraInfo

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. “Ne kemi përfunduar raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me favorin e kombit tonë”, ka thënë...

Recep Tayyip Erdogan shpall fitoren

para 4 muajve - Kallxo

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka mbajtur një fjalim triumfi pas rrethit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Erdogan u është drejtuar qytetarëve në një tubim pas përfundimit të numërimit...

‘Bye, bye, bye, Kemal’, Erdogan falënderon turmat përpara fitores së afërt presidenciale

para 4 muajve - Syri

Recep Tayyip Erdogan i është drejtuar turmave për herë të parë, duke falënderuar njerëzit që “na dhanë përgjegjësinë për të udhëhequr për pesë vitet e ardhshme”. Ky fjalim është i papritur, por ai filloi...

Erdogan shpall fitoren në Turqi

para 4 muajve - Syri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, shpalli fitoren në balotazhin presidencial, të mbajtur të dielën. Ai bëri deklaratat e para pas mbylljes së qendrave të votimit , dhe foli para mbështetësve,...

Erdogan: Me këtë fitore është hapur dera e ‘Shekullit të Turqisë’

para 4 muajve - Klan Macedonia

Recep Tayyip Erdoğan ka shpallur fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Erdogan, duke iu drejtuar mbështetësve të tij në Stamboll, ka falënderuar “çdo anëtar të kombit që na përcolli...

Osmani ia uron fitoren Erdoganit: Mezi pres të punojmë së bashku për të thelluar bashkëpunimin tonë

para 4 muajve - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar presidentin Recep Tayyip Erdogan për rizgjedhjen e tij në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Me anë të një postimi në Twitter, Osmani ka thënë se...

VIDEO/”SHPËRTHEN” festa, Erdogan mban fjalimin e parë pas fitores: Mirupafshim zoti Kemal, faleminderit të gjithëve

para 4 muajve - News33

Pas fitores së tretë të presidentit Recep Tayip Erdogan në në të jgithë Turqinë ka “shpërthyer” festa. Këtë të dielë Erdogan u rizgjodh presidenti i Republikës së Turqisë me me 51.4% të votave përballë...

Numërimi i votave në Turqi drejt fundit, kryeson Erdogan

para 4 muajve - TV21

Procesi numërimit të votave nga balotazhi i parë presidencial në Turqi po shkon drejt fundit, ndërsa presidenti aktual Rexhep Taip Erdogan pas 92,96 për qind të numërimit të votave vazhdon ta kryesojë...

Numërohen mbi 90% të votave, Erdogan drejt mandatit tjetër

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Erdogan po shkon drejt mandatit të radhës. Kur janë numëruar mbi 90 përqind e votave në balotazhin e së dielës në Turqi, presidenti aktual udhëheq me 54.37% ndaj 45.63% të rivalit të tij, Kilicdaroglu....

Mbi 95% të votave të numëruara – këto janë rezultatet e fundit në balotazhin për president të Turqisë

para 4 muajve - Reporteri

Rezultatet e publikuara nga mediat në Turqi vazhdojnë të tregojnë për një epërsi të Recep Tayyip Erdogan në raport me kundërkandidatin e tij Kemal Kiliçdaroglu në zgjedhjet e balotazhit për president të...

Erdogan shpall fitoren, këto janë fjalët e tij të para

para 4 muajve - GazetaBlic

Recep Tayyip Erdoğan ka shpallur fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Erdogan, duke iu drejtuar mbështetësve të tij në Stamboll, ka falënderuar “çdo anëtar të kombit që na përcolli...

VIDEO/ Erdogan mban fjalimin e parë pas fitores: Mirupafshim zoti Kemal, faleminderit të gjithëve!

para 4 muajve - Albeu

Recep Tayip Erdogan është konfirmuar president i Republikës së Turqisë duke fituar me 51.4% të votave përballë rivalit të tij, Kemal Kilicdaroglu i cili arriti të siguronte vetëm 48.6% të votave. Ashtu...

Fitoi zgjedhjet presidenciale në Turqi, reagon për herë të parë Erdogan: Përjetuam një festë të demokracisë!

para 4 muajve - Panorama

Ditën e sotme në Turqi u mbajt raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, ku Rexhep Tajip Erdogan arriti të fitonte me rreth 51.4 % të votave. Sipas mediave të huaja , pas fitores, Erdogan ka mbajtur fjalën...

LAJM I FUNDIT/ Erdogan shpall fitoren para mbështetësve: Bye bye Kemal!

para 4 muajve - Ora news

Rexhep Tajip Erdogan ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi para mbështetësve të tij ditën e sotme. Erdogan u rizgjodh si president i Turqisë, pozicion të cilin e mban prej vitit 2014,...

Balotazhi në Turqi, një medium thotë se po prin Erdogani, tjetri raporton për garë të ngushtë

para 4 muajve - Alsat-M

Rezultatet e fundit jozyrtare në Turqi e nxjerrin në avantazh Recep Tayyip Erdoganin në garën e balotazhit për president me kandidatin opozitar Kemal Kilicdaroglu. Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve,...

Erdogan shpall fitoren, këto janë fjalët e tij të para

para 4 muajve - Indeks online

Recep Tayyip Erdoğan ka shpallur fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Erdogan, duke iu drejtuar mbështetësve të tij në Stamboll, ka falënderuar “çdo anëtar të kombit që na përcolli...

Erdogan e shpall fitoren në Turqi

para 4 muajve - Zeri

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. “Ne kemi përfunduar raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me favorin e kombit tonë”, ka thënë...

Përfundon numërimi i votave në Turqi, Erdogan shpallet fitues. Merr mandatin e tretë

para 4 muajve - RTSH

Në Turqi ka përfunduar numërimi i votave ku presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është shpallur fitues përballë kandidatit të opozitës, Kilicdaroglu. Këshilli i Lartë Zgjedhor i Turqisë ka bërë të ditur...

Erdogan mban fjalimin e parë pas fitores: Falenderoj qytetarët e mi, uroj të jem i denjë për besimin tuaj

para 4 muajve - ABC News

Recep Tayip Erdogan ka siguruar mandatin e tretë 5-vjeçar në krye të shtetit Turk, pasi ka siguruar gati 52% të votave në raundin e dytë të zgjedhjeve, përballë rivalit të tij kryesor Kemal Kilicdaroglu,...

Erdogan fiton balotazhin, shpallet fitues i zgjedhjeve

para 4 muajve - Syri

Rexhep Taip Erdogan eshte fituesi i balotazhit ne Turqi, duke fituar zgjedhjet per president i vendit. Ku janë numëruar mbi 98 për qind të votave rezultatet në Turqi tregojnë për një fitore tjetër të Recep...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. ‘Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

LAJM I FUNDIT/ Erdogan zgjidhet sërish President i Turqisë

para 4 muajve - NOA

Ankara- Recep Tayyip Erdogan ka fituar zgjedhjet për president, sipas rezultateve jozyrtare të agjencisë shtetërore Anadolu. Me 97 për qind të kutive të hapura në balotazh, Erdogan ka 52.1 për qind të...

Balotazhi në Turqi/ Numërohen mbi 95% e kutive të votimit, Erdogan shumë pr...

para 4 muajve - BalkanWeb

Pas mbylljes së votimeve për balotazhin në Turqi dhe nisjes zyrtarisht të numërimit, kanë dalë në dritë edhe rezultatet e para deri më tani. Sipas raportimeve nga mediat turke, nga 95.24% të votave të...

Këshilli i Lartë Zgjedhor: Erdogan po prin me 54%

para 4 muajve - Gazeta Express

Kreu i bordit të lartë zgjedhor të Turqisë ka thënë se presidenti aktual, Recep Taip Erdogan po kryeson garën presidenciale me 54.5 për qind me 54.6 për qind të numëruara të kutive të votimit, sipas rezultateve...

Zgjedhjet presidenciale në Turqi: Erdogan kryeson zgjedhjet me 54,47 për qind të votave

para 4 muajve - Portalb

Sipas rezultateve nga 54,6 për qind të votave të numëruara, Erdoğan kryeson zgjedhjet me 54,47 për qind të votave, ndërsa Kılıçdaroğlu ka 45,53 për qind të votave, transmeton Anadolu Agency . Më shumë...

Numërohen mbi 95% të votave, ky është rezultati aktual në balotazhin e presidencialeve turke

para 4 muajve - Gazeta Express

Janë numëruar 95.24 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas rezultateve del që Recep Taip Erdogan ka fituar 52.34 për qind të votave, ndërkaq rivali i tij, opozitari...

Rezultatet paraprake jozyrtare tregojnë se Erdogan është në epërsi

para 4 muajve - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Rezultatet paraprake jozyrtare tregojnë se Erdogan është në epërsi Rexhep Tajip Erdogan duket se ka një epërsi të hershme në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale turke, sipas rezultateve...

Rezultatet preliminare tregojnë se Erdogani po fiton në Turqi

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Recep Taiyyp Erdogan duket se ka një epërsi të hershme në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale turke, sipas rezultateve paraprake të parakohshme të publikuara nga agjencia shtetërore e lajmeve Anadolu....

Rezultatet preliminare tregojnë se Erdogani po fiton në Turqi

para 4 muajve - Reporteri

Recep Taiyyp Erdogan duket se ka një epërsi të hershme në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale turke, sipas rezultateve paraprake të parakohshme të publikuara nga agjencia shtetërore e lajmeve Anadolu....

Numërohen mbi 95% të votave, ky është rezultati aktual në balotazhin e presidencialeve turke

para 4 muajve - OraInfo

Janë numëruar 95.24 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas rezultateve del që Recep Taip Erdogan ka fituar 52.34 për qind të votave, ndërkaq rivali i tij, opozitari...

Numërohen mbi 98% të votave, Erdogan shpallet fitues

para 4 muajve - Syri

Ku janë numëruar mbi 95 për qind të votave rezultatet në Turqi tregojnë për një fitore tjetër të Recep Tayyip Erdogan përballë kundërkandidatit të tij Kemal Kiliçdaroglu në zgjedhjet e balotazhit për president...

Erdogan fiton zgjedhjet presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Klan Macedonia

Rexhep Taip Erdogan konfirmohet edhe për një mandat presidencial në krye të Turqisë. Sipas të dhënave paraprake të komisionit zgjedhor në Turqi, nga 98.06 % e votave të numëruara, Erdogan ka arritur të...

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Alsat-M

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. ‘Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Zgjedhjet në Turqi/ Erdogan drejt fitores. Hapen mbi 85% e kutive

para 4 muajve - NOA

TURQI- Qytetarët turk votuan sot për të zgjedhur presidentin e tyre për 5 vitet e ardhshme. Deri më tani raportohet se janë hapur 85% për qind e kutive. Erdogan duket se po shkon i sigurtë drejt fitores...

Zgjedhjet në Turqi: Erdogan fiton balotazhin me 52%

para 4 muajve - Gazeta Tema

Rexhep Tajip Erdogan ka fituar 52% të votave në balotazhin që është zhvilluar sot në zgjedhjet presidenciale të Turqisë, kur janë numëruar 94% të votave në shkallë kombëtare. Siç bëhet e ditur nga KQZ-ja...

Numërohen mbi 80 për qind e votave, Erdogani drejt fitores

para 4 muajve - Klan Kosova

Janë numëruar mbi 82 për qind e votave në zgjedhjet presidenciale në Turqi. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është duke triumfuar ndaj kundërshtarit të tij Kemal Kilicdaroglu, me 53.41 për qind të...

Numërohen mbi 95% të votave, ky është rezultati aktual në balotazhin e presidencialeve turke

para 4 muajve - Indeks online

Janë numëruar 95.24 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas rezultateve del që Recep Taip Erdogan ka fituar 52.34 për qind të votave, ndërkaq rivali i tij, opozitari...

Zgjedhjet në Turqi/ Numërohen 90% të votave, Erdogan udhëheq garën

para 4 muajve - RTSH

Presidenti aktual i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan udhëheq garën në zgjedhjet presidenciale të Turqisë, kur deri më tani janë numëruar më shumë se 90% të votave nga balotazhi i ditës së sotme. Rexhep Tajip...

Nis numërimi i votave në Turqi, Erdogan thirrje mbështetësve të tij: Mbroni kutitë e votimit

para 4 muajve - Reporteri

Ka përfunduar procesi i votimit në balotazhin presidencial në Turqi dhe ka nisur numërimi i votave. Me të përfunduar votimi, presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan u ka kërkuar mbështetësve...

Erdogan fiton zgjedhjet presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Albeu

Erdogan ka fituar zgjedhjet presidenciale në Turqi. Sipas të dhënave paraprake, Erdogan ka arritur të marrë rreth 51% të votive. Lajmi në përditësim…

Numërimi drejt përfundimit, kush po fiton në Turqi

para 4 muajve - Albeu

Ditën e sotme në Turqi është mbajtur raundi i dytë i zgjedhjeve presicenciale. Teksa janë numëruar 93% e votive, Erdogan kryeson, megjithatë “hendeku” po zvogëlohet. Agjencia qeveritare e lajmeve Anadolu...

Zgjedhjet në Turqi/ Numërohen rreth 50% e kutive të votimit, Erdogan kryeson përballë rivalit

para 4 muajve - Vizion Plus

Rexhej Tajip Erdogan kryeson garën në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale të Turqisë. Kreu i Këshillit të Lartë të Turqisë, Ahmet Yener, bëri me dije se presidenti aktual i Turqisë, Tajip Erdogan...

Numërohen mbi 95% të votave, ky është rezultati aktual

para 4 muajve - Zeri

Janë numëruar 95.24 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas rezultateve del që Recep Taip Erdogan ka fituar 52.34 për qind të votave, ndërkaq rivali i tij, opozitari...

Numërohen mbi 90% të votave, Erdogan drejt mandatit tjetër

para 4 muajve - Syri

Erdogan po shkon drejt mandatit të radhës. Kur janë numëruar mbi 90 përqind e votave në balotazhin e së dielës në Turqi, presidenti aktual udhëheq me 54.37% ndaj 45.63% të rivalit të tij, Kilicdaroglu....

Përfundon procesi i votimit në Turqi

para 4 muajve - Koha.net

Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, tha se procesi i votimit në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi ka përfunduar, ndërsa njoftoi se nuk ka pasur raportime negative në...

Numërohen mbi 75% e votave, Erdogan në avantazh

para 4 muajve - Koha.mk

Ka vazhduar numërimi i votave në Turqi për zgjedhjet presidenciale. Vazhdon të ketë epërsi presidenti aktual Rexhep Taip Erdogan, i cili ka 54.03% të votave, ndërsa kundërkandidati i tij, Kemal Kilicdaroglu...

Pas fitores flet Erdogan: Zgjedhjet i fituan të gjithë 85 milionë qytetarët e Turqisë

para 4 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan, i sigurt në kryesimin e tij të qartë drejt rizgjedhjes, ka deklaruar se fitues në zgjedhjet kombëtare që përfunduan sot janë 85 milionë qytetarët e Türkiyes,...

Vuçiq uron presidentin Erdoğan për fitoren në zgjedhje

para 4 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka përgëzuar presidentin e Türkiyes, Recep Tayyip Erdogan, për fitoren e tij në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, duke i uruar sukses në kryerjen e detyrave...

Balotazhi historik i zgjedhjeve/ Erdogan përballë Kılıçdaroglu, nis procesi i numërimit të votave në Turqi

para 4 muajve - Top Channel

Për herë të parë në historinë e saj, Turqia shkoi në zgjedhje për raundin e dytë presidencial, ku Recep Tayyip Erdoğan dhe Kemal Kılıçdaroğlu janë përballë njëri-tjetrit për të marrë detyrën presidenciale....

Balotazhi në Turqi/ Numërohen 42% e kutive të votimit, agjencitë turke ndah...

para 4 muajve - BalkanWeb

Pas mbylljes së votimeve për balotazhin në Turqi dhe nisjes zyrtarisht të numërimit, kanë dalë në dritë edhe rezultatet e para deri më tani. Dy agjencitë e lajmeve turke, Anka dhe Anadolu janë duke raportuar...

Rezultatet paraprake në Turqi, kush prin nga numërimi i mbi gjysmës së votave totale

para 4 muajve - Gazeta Express

Recep Tayyip Erdogan po prin me 54.8% në garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 66.7% e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu raporton se kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu ka 45.2%....

Mbyllen votimet për balotazhin në Turqi

para 4 muajve - Klan

Mbyllen votimet për balotazhin në Turqi Janë mbyllur qendrat e votimit në Turqi. Që në orën 7 të mëngjesit qytetarët iu drejtuan kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e ri të vendit në raundin...

Erdogan kryeson në garën për president me 55.2 për qind

para 4 muajve - Klan Kosova

Ka nisur numërimi i votave të balotazhit për president të Turqisë. Deri tani janë numëruar mbi 60 për qind e votave. Siç raporton gazeta turke Hurriyet, Rexhep Tajip Erdogan është duke prirë me 55.26 për...

“Bye bye Kemal”, Erdogan ironizon kundërshtarin humbës ndërsa mban fjalimin e fitores

para 4 muajve - Lexo

Rexhep Tajip Erdogan ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi para mbështetësve të tij ditën e sotme. Erdogan u rizgjodh si president i Turqisë, pozicion të cilin e mban prej vitit 2014,...

Përfundon votimi në balotazhin presidencial të Turqisë: Erdogan apo Kiliçdaroglu?

para 4 muajve - Reporteri

Votimi përfundoi në balotazhin e parë presidencial të Turqisë, pasi qendrat e votimit u mbyllën. Kreu i Këshillit të Lartë Zgjedhor të Turqisë (YSK), Ahmet Yener, u tha gazetarëve se votimi ka përfunduar...

Edi Rama uron presidentin Erdogan për fitoren

para 4 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka uruar rizgjedhjen e presidentit turk Recep Tayyip Erdoğan. “Urime për fitoren Zoti President”, shkruan Rama në urimin drejtuar Erdoğanit.

Presidentja Osmani uron presidentin Erdoğan për fitoren në zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - Tetova Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan, për fitoren në zgjedhjet presidenciale, transmeton Anadolu. “I shprehim urimet tona të përzemërta presidentit Recep...

Zgjedhjet në Turqi/ Hapen mbi 75% e kutive, Erdogan drejt fitores

para 4 muajve - Bota Sot

Në Turqi ditën e sotme e mbajt raudi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Deri më tani raportohet se janë hapur 75,62 për qind i kutive dhe Recep Tayip Erdogan kryeson me 54.03 %, ndërsa rivali i tij qëndron...

Publikohen rezultatet e para për zgjedhjet në Turqi! Erdogan kryeson

para 4 muajve - Ora news

Ashtu siç pritej pjesëmarrja e qytetarëve turq në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale ku Erdogan dhe Kilicdaroglu ishin përballë njëri tjetrit, rezultoi më e ulët. Konkretisht në zgjedhje kanë marrë...

Erdogan fiton zgjedhjet, Rama uron Presidentin e Turqisë

para 4 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka uruar Erdogan për fitoren e tij përballë rivalit Kemal Kılıçdaroğlu. “Urime për fitoren Zoti President”, ka shkruar Rama në Facebook. Tashmë Recep Tayyip Erdoğan fitoi për të tretën...

Rama uron Erdoganit fitoren: Urime zoti President

para 4 muajve - Infokusi

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social “Facebook” ka uruar Recep Tayip Erdogan për fitoren në raundi e dytë të zgjedhjeve në Turqi. Tashmë Recep Tayyip Erdoğan fitoi për të...

Erdogan e shpall fitoren para mbështetësve të tij në Stamboll

para 4 muajve - Infokusi

Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan, e ka shpallur fitoren e tij në balotazh. Ai në Stamboll para mbështetësve të tij foli për rëndësinë që sipas tij ka fitorja në këto zgjedhje. Ne kemi përfunduar...

Zgjedhjet e raundit të dytë/ Erdogan përballë Kılıçdaroglu, nis procesi i numërimit të votave në Turqi

para 4 muajve - Top Channel

Për herë të parë në historinë e saj, Turqia shkoi në zgjedhje për raundin e dytë presidencial, ku Recep Tayyip Erdoğan dhe Kemal Kılıçdaroğlu janë përballë njëri-tjetrit për të marrë detyrën presidenciale....

Edi Rama uron presidentin Erdogan për fitoren

para 4 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka uruar rizgjedhjen e presidentit turk Recep Tayyip Erdoğan. “Urime për fitoren Zoti President” , shkruan Rama në urimin drejtuar Erdoğanit.

Mbyllen vendvotimet dhe nis numërimi: Krejt çfarë duhet të dini për zgjedhjet në Turqi

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Vendvotimet janë mbyllur në orën 17:00 dhe numërimi është duke u zhvilluar në balotazhin e parë presidencial në historinë e Turqisë. Më shumë se 64 milionë njerëz kanë të drejtë të votojnë. Vendvotimet...

Rezultatet paraprake në Turqi, kush prin nga numërimi i mbi gjysmës së votave totale

para 4 muajve - Indeks online

Recep Tayyip Erdogan po prin me 54.8% në garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 66.7% e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu raporton se kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu ka 45.2%....

Ja kush po prin nga numërimi i mbi gjysmës së votave totale në Turqi

para 4 muajve - Zeri

Recep Tayyip Erdogan po prin me 54.8% në garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 66.7% e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu raporton se kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu ka 45.2%....

Zgjedhjet në Turqi/ Hapen mbi 75% e kutive, Erdogan drejt fitores

para 4 muajve - ABC News

Në Turqi ditën e sotme e mbajt raudi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Deri më tani raportohet se janë hapur 75,62 për qind i kutive dhe Recep Tayip Erdogan kryeson me 54.03 %, ndërsa rivali i tij qëndron...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Syri

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. ‘Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Numërohen 71% të votave, Erdogan prinë me 54 përqind

para 4 muajve - Derveni

Ka vazhduar numërimi i votave në Turqi për zgjedhjet presidenciale. Për momentin të dhanë zyrtare flasin për 55% të kutive të hapura, ndërsa vazhdon epërsinë president aktual Rexhep Taip Erdogan, i cili...

Numërohen mbi 75% e votave, Erdogan në avantazh

para 4 muajve - Klan Macedonia

Ka vazhduar numërimi i votave në Turqi për zgjedhjet presidenciale. Vazhdon të ketë epërsi presidenti aktual Rexhep Taip Erdogan, i cili ka 54.03% të votave, ndërsa kundërkandidati i tij, Kemal Kilicdaroglu...

Presidentja Osmani e uron Erdoganin për fitoren në zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar homologun e saj turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të Turqisë. ”I shprehim urimet tona të përzemërta Presidentit...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani uron Erdoganin për fitoren

para 4 muajve - Shenja

Edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar presidentin e Turqisë, pas fitores në zgjedhjet presidenciale, raporton SHENJA. “I shprehim urimet tona të përzemërta Presidentit Reçep Taip Erdogan për...

Edi Rama uron presidentin Erdogan për fitoren

para 4 muajve - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka uruar rizgjedhjen e presidentit turk Recep Tayyip Erdoğan. “Urime për fitoren Zoti President”, shkruan Rama në urimin drejtuar Erdoğanit. MARKETING Share Now Facebook Twitter

Vuçiq uron presidentin Erdoğan për fitoren në zgjedhje

para 4 muajve - Shenja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka përgëzuar presidentin e Türkiyes, Recep Tayyip Erdogan, për fitoren e tij në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, duke i uruar sukses në kryerjen e detyrave...

Erdogani shpall fitoren para përkrahësve të tij

para 4 muajve - Lajmi.net

Kandidati për president të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale. Ai aktualisht po iu mban fjalim përkrahësve në Stamboll, duke iu premtuar qeverisje të drejtë...

Liderët botërorë urojnë presidentin Erdoğan për fitoren në zgjedhje

para 4 muajve - Shenja

Lidërët e Katarit, Hungarisë, Somalisë dhe Pakistanit ishin ndër krerët e parë të vendeve që uruan presidentin Recep Tayyip Erdoğan për rizgjedhjen e tij në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale,...

Rama uron Erdoganin për fitoren e zgjedhjeve

para 4 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka uruar Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e mandatit të tretë presidencial. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Rama shkruan: Urime për fitoren Zoti President Këtë të dielë...

“Bye bye Kemal”, Erdogan ironizon kundërshtarin humbës ndërsa mban fjalimin e fitores

para 4 muajve - Java News

Rexhep Tajip Erdogan ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi para mbështetësve të tij ditën e sotme. Erdogan u rizgjodh si president i Turqisë, pozicion të cilin e mban prej vitit 2014,...

Osmani ia uron fitoren Erdoganit: Mezi pres të punojmë së bashku për të thelluar bashkëpunimin tonë

para 4 muajve - Infokusi

Me anë të një postimi në Twitter, Osmani ka thënë se mezi pret që të thellojë bashkëpunimin Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar presidentin Recep Tayyip Erdogan për rizgjedhjen e tij në raundin...

Në Turqi fillon festa për fitoren e Recep Tayyip Erdogan

para 4 muajve - Flaka

Ndonëse nuk janë rezultate zyrtare, presidenti aktual Recep Tayyip Erdogan duket se do të jetë presidenti i Turqisë edhe për një mandat. Kjo mund të thuhet së paku nga rezultatet e publikuara nga mediat...

Përfundon numërimi i votave në Turqi, Erdogan shpallet fitues

para 4 muajve - Flaka

Në Turqi ka përfunduar numërimi i votave ku presidenti aktual Rexhep Taip Erdogan është shpallur fitues përballë kandidatit të opozitës, Kilicdaroglu. Këshilli i Lartë Zgjedhor i Turqisë ka bërë të ditur...

Erdogan fiton përballë Kılıçdaroglu, numërohen mbi 98 % e votave

para 4 muajve - Flaka

Tashmë Recep Tayyip Erdoğan fitoi për të tretën herë drejtimin e Turqisë, pas kandidimit në raundin e dytë presidencial për herë të parë në histori, përballë Kemal Kılıçdaroğlu. Erdoğan, kandidati presidencial...

Numërohen mbi 37 për qind të votave, ky është rezultati në Turqi

para 4 muajve - GazetaBlic

Në Turqi, të dielën, është mbajtur rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote zgjodhën midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Zgjedhjet në Turqi/ Përfundon votimi, fillon procesi i numërimit

para 4 muajve - Bota Sot

Përfundon votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Turqisë. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë mbi 1,92 milionë që votuan më herët në...

Nis numërimi i votave në Turqi, reagon Erdogani, mbështetësit e Kilicdaroglu të sigurt në fitore

para 4 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar procesi i votimit në balotazhin presidencial në Turqi dhe ka nisur numërimi i votave. Me të përfunduar votimi, presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan u ka kërkuar mbështetësve...

Zgjedhjet në Turqi, përfundon votimi, fillon procesi i numërimit

para 4 muajve - RTK

Në Turqi u mbajt sot raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, që përfaqëson një sprovë të fortë për udhëheqjen prej afro dy dekadash të presidentit Recep Tayyip Erdogan. Atje ka nisur procesi i numërimit...

Mbyllen qendrat e votimit në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Klan Kosova

Janë mbyllur të gjitha qendrat e votimit në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Do të duhet pak kohë përpara se të bëhet e ditur nëse presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan do të zgjidhet sërish...

Nis publikimi i rezultateve në Turqi, udhëheq Erdog

para 4 muajve - Klan Macedonia

Ka nisur para pak minutash publikimi i rezultateve nga raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Janë numëruar 42.78% e kutive të votimit dhe rezultati nxjer fitues Presidentin aktual, Rexhep...

Zgjedhjet për president në Turqi/ Pjesëmarrja arrin shifrën mbi 84 përqind, nis numërimi i votave

para 4 muajve - Vizion Plus

Në Turqi u mbajt sot raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, që përfaqëson një sprovë të fortë për udhëheqjen prej afro dy dekadash të presidentit Recep Tayyip Erdogan. Atje ka nisur procesi i numërimit...

Erdogan po merr mandatin e ri si President i Turqisë

para 4 muajve - Flaka

Kreu i bordit të lartë zgjedhor të Turqisë ka thënë se presidenti aktual, Recep Taip Erdogan po kryeson garën presidenciale me 54.5 për qind, sipas rezultateve zyrtare. Ndërkaq, deri më tash janë numëruar...

Përfundon votimi, fillon procesi i numërimit

para 4 muajve - Zhurnal

Përfundon votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Turqisë. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë mbi 1,92 milionë që votuan më herët në...

Erdogan rizgjidhet president i Turqisë

para 4 muajve - Java News

Erdogan është rizgjedhur president i Turqisë. Ai ka fituar balotazhin me 52,12% të votave.

Përfundon procesi i votimeve në Turqi

para 4 muajve - Koha.mk

Ka përfunduar procesi i votimeve në Turqi. Miliona persona kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të zgjedhur presidentin e ardhshëm të Turqisë. Shtetasit turq, kanë mundur të zgjedhin në mes presidentit...

Kreu i këshillit zgjedhor turk: Nuk ka pasur raportime negative në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Klan Macedonia

Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, tha se procesi i votimit në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Türkiye ka përfunduar, ndërsa njoftoi se nuk ka pasur raportime negative në...

Pse dua që sot të fitojë presidenti Erdogan?!

para 4 muajve - Bota Sot

Sot në Republikën e Turqisë zhvillohen zgjedhjet presidenciale. Në garë është presienti në detyrë, Rexhep Tayp Erdogan dhe kandidati i opozitës, Kilicdaroglut. Duket se Erdogan është favorit i zgjedhjes...

Mbyllet votimi në Turqi, fillon procesi i numërimit

para 4 muajve - Gazeta Tema

Përfundon votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Turqisë. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë mbi 1,92 milionë që votuan më herët në...

Përfundon votimi në Turqi, fillon procesi i numërimit

para 4 muajve - Zeri

Ka përfunduar votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Turqisë. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë mbi 1,92 milionë që votuan më herët...

Mbyllen qendrat e votimit në Turqi, kush do të zgjidhet president?

para 4 muajve - Kallxo

Qendrat e votimit në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi janë mbyllur në gjithë vendin, raporton BBC . Tashmë ka mbetur që të pritet pak kohë përpara se të dihet nëse presidenti Recep Tayyip...

Presidenti turk Erdogan kryeson zgjedhjet me 54,47%

para 4 muajve - Lajmi.net

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kryeson balotazhin e së dielës me 54.47% të votave ndërsa kandidati i opozitës Kemal Kilicdaroglu ka 45.53%, me 54.6% të votave të numëruara në mbarë vendin, sipas...

Erdogan drejt fitores, përfundon numërimi i 97% të votave në Turqi

para 4 muajve - Java News

Pas mbylljes së votimeve për balotazhin në Turqi dhe nisjes zyrtarisht të numërimit, kanë dalë në dritë edhe rezultatet e para deri më tani. Sipas raportimeve nga mediat turke, nga 95.24% të votave të...

Turqia voton në balotazh, sipas sondazheve, Erdogan pritet të fitojë

para 4 muajve - Reporteri

Turqit ju drejtuan përsëri kutive të votimit, në një balotazh presidencial që mund të shohë Tajip Erdogan të zgjasë sundimin e tij në një dekadë të tretë dhe të vazhdojë me rrugën gjithnjë e më autoritare...

Erdogan përballë Kılıçdaroglu, nis procesi i numërimit të votave në Turqi

para 4 muajve - Indeks online

Për herë të parë në historinë e saj, Turqia shkoi në zgjedhje për raundin e dytë presidencial, ku Recep Tayyip Erdoğan dhe Kemal Kılıçdaroğlu janë përballë njëri-tjetrit për të marrë detyrën presidenciale....

Zgjedhjet në Turqi/ Përfundon votimi, fillon procesi i numërimit. Erdogan favorit përballë kandidatit të opozitës

para 4 muajve - RTSH

Në Turqi më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale, përfshirë mbi 1,92 milionë që votuan më herët në qendrat e votimit jashtë...

Osmani e uron Erdoganin për fitoren: Të forcohet partneriteti jonë

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Recep Tayyip Erdoğan për fitoren në zgjedhje. “I shprehim urimet tona të përzemërta Presidentit Erdogan në fitoren e sotme. Ndërsa ju vazhdoni ta udhëheqni...

Erdogan shpall fitore, këndon “live” para publikut

para 4 muajve - Revista

Kandidati për president të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale, derisa ka mbetur edhe një përqindje e vogël e votave për t’u numëruar. Ai para se të nis fjalimin...

Osmani uron Erdoganin: Le të forcohet marrëdhënia mes Kosovës dhe Turqisë

para 4 muajve - Revista

Recep Tayyip Erdogan e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi. Ai është uruar nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Osmani tha se mezi pret që të punojnë së bashku me Erdoganin. “I shprehim...

Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - TvNews

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të dielën se populli turk i ka dhënë atij përgjegjësinë për të qeverisur në pesë vjetët e ardhshme, duke shpallur fitoren në rundin e balotazhit të zgjedhjeve...

Është hapur dera e “Shekullit të Turqisë”, zgjedhjet i fituan të gjithë 85 milionë qytetarët

para 4 muajve - Top Shqip

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, i sigurt në kryesimin e tij të qartë drejt rizgjedhjes, ka deklaruar se fitues në zgjedhjet kombëtare që përfunduan sot janë 85 milionë qytetarët e Turqisë, raporton...

Erdogani deklarohet pasi votoi, tregon se çfarë pret

para 4 muajve - Koha.net

Presidenti aktual turk Recep Tayyip Erdogan tha se shpreson për një pjesëmarrje të lartë të votuesve në rundin e dytë të zgjedhjeve për president të Turqisë që po mbahen të dielën. Erdogan tha pas votimit...

Zgjedhjet në Turqi, qendrat e votimit drejt mbylljes

para 4 muajve - Albeu

Qytetarët turq votuan ditën e sotme për të zgjedhur presidentin e tyre për 5 vitet e ardhshme. Qendrat e votimit do të mbyllen në orën 17:00. Favoriti i padiskutueshëm, sipas sondazheve duket se është...

Zgjedhjet në Turqi/ Përfundon votimi, fillon procesi i numërimit

para 4 muajve - ABC News

Përfundon votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Turqisë. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë mbi 1,92 milionë që votuan më herët në...

Rama ia uron Erdoganit fitoren: Urime zoti President

para 4 muajve - Periskopi

Rama ia uron Erdoganit fitoren: Urime zoti President 28 May, 20:46 Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social “Facebook” ka uruar Recep Tayip Erdogan për fitoren në raundi e dytë...

Edi Rama uron presidentin Erdogan për fitoren

para 4 muajve - Top24

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka uruar rizgjedhjen e presidentit turk Recep Tayyip Erdoğan. “Urime për fitoren Zoti President”, shkruan Rama në urimin drejtuar Erdoğanit.

Rama e uron Erdoganin: Urime zotëri president

para 4 muajve - Gazeta10

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e ka uruar presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdogan, për fitoren në zgjedhjet presidenciale. “Urime zotëri President”, ka shkruar Rama duke uruar edhe në gjuhen turke....

Rama e uron Erdoganin: Urime zotëri president

para 4 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e ka uruar presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdogan, për fitoren në zgjedhjet presidenciale. “Urime zotëri President”, ka shkruar Rama duke uruar edhe në gjuhen turke....

Presidentja Osmani uron presidentin Erdoğan për fitoren në zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - Almakos

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan, për fitoren në zgjedhjet presidenciale, transmeton Anadolu. “I shprehim urimet tona të përzemërta presidentit Recep...

Rama uron Erdogan: Urime për fitoren President

para 4 muajve - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar Rexhep Taip Erdogan për fitoren e mandatit të tretë presidencial. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Rama shkruan: Urime për fitoren Zoti President...

Rama uron Erdoganit fitoren: Urime zoti President

para 4 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social “Facebook” ka uruar Recep Tayip Erdogan për fitoren në raundi e dytë të zgjedhjeve në Turqi. Tashmë Recep Tayyip Erdoğan fitoi për të...

Numërohen mbi 95% të votave, ky është rezultati aktual në balotazhin e presidencialeve turke

para 4 muajve - Infokusi

Janë numëruar 95.24 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas rezultateve del që Recep Taip Erdogan ka fituar 52.34 për qind të votave, ndërkaq rivali i tij, opozitari...

Zgjedhjet në Turqi: Erdogan fiton balotazhin me

para 4 muajve - Lexo

Rexhep Tajip Erdogan ka fituar 52% të votave në balotazhin që është zhvilluar sot në zgjedhjet presidenciale të Turqisë, kur janë numëruar 94% të votave në shkallë kombëtare. Siç bëhet e ditur nga KQZ-ja...

Osmani e uron Erdoganin për fitoren: Të forcohet partneriteti jonë

para 4 muajve - Fakti Ditor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Recep Tayyip Erdoğan për fitoren në zgjedhje. “I shprehim urimet tona të përzemërta Presidentit Erdogan në fitoren e sotme. Ndërsa ju vazhdoni ta udhëheqni...

Zgjedhjet në Turqi/ Qendrat e votimit drejt mbylljes

para 4 muajve - ABC News

Qytetarët turq votuan ditën e sotme për të zgjedhur presidentin e tyre për 5 vitet e ardhshme. Qendrat e votimit do të mbyllen në orën 17:00. Favoriti i padiskutueshëm, sipas sondazheve duket se është...

Erdogan shpall fitoren, këto janë fjalët e tij të para

para 4 muajve - Fakti Ditor

Recep Tayyip Erdoğan ka shpallur fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Erdogan, duke iu drejtuar mbështetësve të tij në Stamboll, ka falënderuar “çdo anëtar të kombit që na përcolli...

Vjosa Osmani ia uron fitoren Erdoganit: Mezi pres të punojmë së bashku

para 4 muajve - Zyrtare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ia ka uruar fitoren në zgjedhjet presidenciale presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Osmani, me anë të një postimi në ‘Twitter’, deklaroi se mezi pret që të bashkëpunojnë...

Erdogan mban fjalimin e parë pas fitores: Mirupafshim edhe një herë zoti Kemal!

para 4 muajve - Pa censure

Recep Tayip Erdogan është konfirmuar president i Republikës së Turqisë duke fituar me 51.4% të votave përballë rivalit të tij, Kemal Kilicdaroglu i cili arriti të siguronte vetëm 48.6% të votave. Ashtu...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Sharri

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. “Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Zgjedhjet në Turqi, çifti i ri voton para kurorëzimit

para 4 muajve - Sharri

Një çift i ri, të cilët do të martohen sot në qytetin Düzce, kanë dalë në qendrën e votimit para kurorëzimit për të ushtruar të drejtën e votës në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Türkiye,...

Osmani uron Erdoganin: Le të forcohet marrëdhënia mes Kosovës dhe Turqisë

para 4 muajve - Top24

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e rizgjedhur të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për fitoren në zgjedhjet e balotazhit. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Osmani ka thënë...

Në Turqi fillon festa për fitoren e Recep Tayyip Erdogan

para 4 muajve - Top24

donëse nuk janë rezultate zyrtare, presidenti aktual Recep Tayyip Erdogan duket se do të jetë presidenti i Turqisë edhe për një mandat. Kjo mund të thuhet së paku nga rezultatet e publikuara nga mediat...

Osmani uron Erdoganin: Le të vazhdojë të forcohet partneriteti mes Kosovës dhe Turqisë

para 4 muajve - Shqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Recep Tayyip Erdogan, i cili shpalli fitoren e zgjedhjeve në Turqi, teksa po numërohen edhe votat e fundit. Osmani, përmes një postimi në Twitter, ka shkruar...

Osmani uron Erdogan për fitoren e zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Gazeta10

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për fitorën e zgjedhjeve të sotme presidenciale. Osmani ka shkruar në Twitter se derisa Erdogan do të vazhdojë ta...

Numërohen mbi 75% të votave në Turqi, kryeson Erdogan

para 4 muajve - Java News

Në Turqi ditën e sotme e mbajt raudi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Deri më tani raportohet se janë hapur 75,62 për qind i kutive dhe Recep Tayip Erdogan kryeson me 54.03 %, ndërsa rivali i tij qëndron...

Osmani uron Erdoganin: Le të forcohet marrëdhënia mes Kosovës dhe Turqisë

para 4 muajve - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e rizgjedhur të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për fitoren në zgjedhjet e balotazhit. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Osmani ka thënë...

Edi Rama uron presidentin Erdogan për fitoren

para 4 muajve - Almakos

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka uruar rizgjedhjen e presidentit turk Recep Tayyip Erdoğan. “Urime për fitoren Zoti President”, shkruan Rama në urimin drejtuar Erdoğanit.

Presidentja e Kosovës uron Erdoganin

para 4 muajve - Lajm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Recep Tayyip Erdogan, që sipas rezultateve jozyrtare, është fitues i mandatit të radhës në krye të Turqisë. Osmani shkroi në Twitter të dielën se derisa Erdogani...

Turqi, rrethi i dytë i zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Alsat-M

Në Turqi sot mbahet rundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në të cilat mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhin midis presidentit aktual, Rexhep Taip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Erdogan e shpall fitoren para mbështetësve të tij në Stamboll

para 4 muajve - Periskopi

Erdogan e shpall fitoren para mbështetësve të tij në Stamboll 28 May, 19:50 Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan, e ka shpallur fitoren e tij në balotazh. Ai në Stamboll para mbështetësve të tij foli...

Rama uron Erdogan: Urime për fitoren President

para 4 muajve - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar Presidentin Rexhep Erdogan për fitoren në balotazhin e 28 Majit. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë ka shkruar: “Urime për fitoren tuaj z. President”....

Presidentja Osmani e uron Erdoganin

para 4 muajve - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar homologun e saj turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të Turqisë që ia mundëson atij mbajtjen e pushtetit për edhe...

Presidentja Osmani e uron Erdoganin për fitoren, shkruan edhe turqisht

para 4 muajve - Gazeta Metro

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar homologun e saj turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të Turqisë që ia mundëson atij mbajtjen e pushtetit për edhe...

Rama uron Erdoganit fitoren: Urime zoti President

para 4 muajve - Gazeta Metro

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social “Facebook” ka uruar Recep Tayip Erdogan për fitoren në raundi e dytë të zgjedhjeve në Turqi. “Urime për fitoren Zoti President”, ka...

Erdogan pritet të fitojë në balotazh, sipas sondazheve

para 4 muajve - Indeks online

Turqit ju drejtuan përsëri kutive të votimit, në një balotazh presidencial që mund të shohë Tajip Erdogan të zgjasë sundimin e tij në një dekadë të tretë dhe të vazhdojë me rrugën gjithnjë e më autoritare...

“Urime për fitoren, z.President”, Kryeministri Rama uron Erdoganin për triumfin e arritur

para 4 muajve - FaxWeb

Erdogan u rizgjodh si president i Turqisë, post të cilin e mbart që nga viti 2014, ndërsa më herët ka qenë kryeministër i vendit. Urimin për fitoren, e ka bërë dhe kryeministri i vendit tonë Edi Rama,...

“Bye, bye Kemal”, Erdogan falenderon votuesit: Do të jem i denjë për besimin tuaj, si në 21 vitet e fundit

para 4 muajve - FaxWeb

Recep Tayyip Erdogan i është drejtuar turmave për herë të parë, duke falënderuar njerëzit që “na dhanë përgjegjësinë për të udhëhequr për pesë vitet e ardhshme”. Ky fjalim është i papritur, por ai filloi...

Erdogan do të jetë president edhe për një mandat, thonë rezultatet e mediave në Turqi

para 4 muajve - Top24

Ndonëse nuk janë rezultate zyrtare, presidenti aktual Recep Tayyip Erdogan duket se do të jetë presidenti i Turqisë edhe për një mandat. Kjo mund të thuhet së paku nga rezultatet e publikuara nga mediat...

Vjosa Osmani ia uron fitoren Erdoganit: Mezi pres të punojmë së bashku

para 4 muajve - Insajderi.org

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ia ka uruar fitoren në zgjedhjet presidenciale presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Osmani, me anë të një postimi në ‘Twitter’, deklaroi se mezi pret që të bashkëpunojnë...

Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - Nistori

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të dielën se populli turk i ka dhënë atij përgjegjësinë për të qeverisur në pesë vjetët e ardhshme, duke shpallur fitoren në rundin e balotazhit të zgjedhjeve...

Erdogan mban fjalimin e parë pas fitores: Mirupafshim edhe një herë zoti Kemal!

para 4 muajve - Insajderi.org

Recep Tayip Erdogan është konfirmuar president i Republikës së Turqisë duke fituar me 51.4% të votave përballë rivalit të tij, Kemal Kilicdaroglu i cili arriti të siguronte vetëm 48.6% të votave. Ashtu...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Klan Macedonia

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. “Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Osmani ia uron fitoren Erdoganit: Mezi pres të punojmë së bashku për të thelluar bashkëpunimin tonë

para 4 muajve - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar presidentin Recep Tayyip Erdogan për rizgjedhjen e tij në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Me anë të një postimi në Twitter, Osmani ka thënë se...

Erdogani shpall fitoren me këngë në Stamboll

para 4 muajve - Shqip

Recep Tayyip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale, në Turqi, ndërsa po bëhet numërimi i fundit i votave. Erdogan aktualisht, po feston së bashku me qytetarët në Stamboll, teksa është...

Kryeministri Edi Rama uron Erdogan për fitoren e zgjedhjeve

para 4 muajve - Euronews

Kryeministri Edi Rama ka uruar Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e mandatit të tretë presidencial. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Rama shkruan: Urime për fitoren Zoti President Këtë të dielë...

“Bye bye Kemal”, Erdogan shpall fitoren e zgjedhjeve në Turqi

para 4 muajve - Euronews

Rexhep Tajip Erdogan ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi para mbështetësve të tij ditën e sotme. Ai ka falenderuar të gjithë personat që e kanë votuar. “Dëshiroj të falënderoj qytetarët...

Erdogani shpall fitoren para përkrahësve të tij

para 4 muajve - Gazeta10

Rexhep Tajip Erdogan ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi para mbështetësve të tij ditën e sotme. Erdogan u rizgjodh si president i Turqisë, pozicion të cilin e mban prej vitit 2014,...

Kundërkandidati i Erdoganit: Mbani të sigurta kutitë e votimit, këto zgjedhje janë shumë të vështira

para 4 muajve - GazetaBlic

Kandidati i opozitës turke, Kemal Kilicdaroglu, ka votuar në Ankara sot bashkë me gruan e tij, derisa votuesit iu drejtuan kutive të votimit për herën e dytë këtë muaj. Ish-burokrati 74-vjeçar e ka përshkruar...

Erdogan fiton zgjedhjet, numërohen 97 për qind e votave në Turqi

para 4 muajve - Arbresh

Rexhep Tajip Erdogan ka fituar zgjedhjet në Turqi, sipas rezultateve jozyrtare të agjencisë shtetërore Anadolu. Me 97 për qind të kutive të numeruara, Erdogan ka 52 për qind të votave dhe kundërshtari...

Erdogan e shpall fitoren në Turqi

para 4 muajve - Epoka e Re

Presidenti aktual i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. “Ne kemi përfunduar raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me favorin e kombit tonë”,...

Turqia voton në balotazh, sipas sondazheve, Erdogan pritet të fitojë

para 4 muajve - Gazeta Express

Turqit ju drejtuan përsëri kutive të votimit, në një balotazh presidencial që mund të shohë Tajip Erdogan të zgjasë sundimin e tij në një dekadë të tretë dhe të vazhdojë me rrugën gjithnjë e më autoritare...

Kundërkandidati i Erdoganit: Mbani të sigurta kutitë e votimit, këto zgjedhje janë shumë të vështira

para 4 muajve - Klan Kosova

Kandidati i opozitës turke, Kemal Kilicdaroglu, ka votuar në Ankara sot bashkë me gruan e tij, derisa votuesit iu drejtuan kutive të votimit për herën e dytë këtë muaj. Ish-burokrati 74-vjeçar e ka përshkruar...

U numëruan mbi 70% e votave, Erdogan prinë me 54.37%

para 4 muajve - Shenja

Ka vazhduar numërimi i votave në Turqi për zgjedhjet presidenciale. Për momentin të dhanë zyrtare flasin për 71.45% të kutive të hapura, ndërsa vazhdon të ketë epërsi presidenti aktual Rexhep Taip Erdogan,...

Rezultatet paraprake në Turqi, kush prin nga numërimi i mbi gjysmës së votave totale

para 4 muajve - Infokusi

Recep Tayyip Erdogan po prin me 54.8% në garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 66.7% e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu raporton se kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu ka 45.2%....

Vazhdon votimi në balotazhin e parë presidencial në Turqi

para 4 muajve - Bota Sot

Miliona votues janë parë drejt qendrave të votimit në Turqi për të votuar në balotazhin e parë presidencial, derisa kanë mbetur edhe pak orë derisa procesi i votimit të mbyllet. Gjatë ditës, presidenti...

Presidenti turk: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - OraInfo

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve. Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve...

Kreu i Këshillit Zgjedhor turk: Rezultatet mund të dihen më shpejt sesa në raundin e parë

para 4 muajve - Gazeta Express

Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, shprehu dëshirën e tij që raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale të sjellë dobi për shtetin dhe popullin turk. Yener votoi në një qendër votimi në...

Balotazhi presidencial në Turqi

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Në Turqi po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, që përfaqëson një sprovë të fortë për udhëheqjen prej afro dy dekadash të presidentit Recep Tayyip Erdogan. Më shumë se 64 milionë qytetarë...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Klan Kosova

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i votuesve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. “Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Erdogan e shpall fitoren në Turqi

para 4 muajve - Lajm

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. “Ne kemi përfunduar raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me favorin e kombit tonë”, ka thënë...

Fillon numërimi i votave për president në Turqi

para 4 muajve - Lajmi.net

Ka filluar numri i votave të raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi, ku në garë janë presidenti aktual, Rexhep Tajip Erdogan dhe Kemal Kilicdaroglu. Sipas medieve turke më shumë se 64.1 milionë...

Janë numëruar 55% e votave, Erdogan prin me 55.80%

para 4 muajve - Shenja

Ka vazhduar numërimi i votave në Turqi për zgjedhjet presidenciale. Për momentin të dhanë zyrtare flasin për 55% të kutive të hapura, ndërsa vazhdon epërsinë president aktual Rexhep Taip Erdogan, i cili...

Mediat shtetërore turke thonë se Erdogan i ka fituar zgjedhjet, Vuçiq i nis urim

para 4 muajve - Gazeta Metro

Presidenti turk, Recep Taip Erdogan ka arritur të fituar në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi, duke u rizgjedhur sërish si president, sipas rezultateve jozyrtare nga agjencia shtetërore Anadolu....

Presidenti aktual i Turqisë, Regjep Erdogan po prin me një epërsi prej 10 për qind të votave të numërura deri më tani

para 4 muajve - Radio Kosova e Lire

Sot në Turqi, ka përfunduar raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Në garë për pozitën më të rëndësishme të vendit, ishte presidenti aktual, Rexhep Taip Erdogan dhe lideri i opozitës, Kemal Kilicdaroglu....

Në pushtet që nga viti 2002, Erdogani rizgjidhet President

para 4 muajve - FaxWeb

Rivali i tij, udhëheqësi i opozitës Kemal Kilicdaroglu, është vetëm pas me më shumë se gjysmën e kutive të votimit të numëruara. Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan duket se po shkon drejt një fitoreje...

Erdogan fiton balotazhin presidencial, sipas agjencisë shtetërore

para 4 muajve - ATV Live

Në Turqi, të dielën, është mbajtur rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote zgjodhën midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Numërohen 97% e votave në Turqi, Erdogan fiton zgjedhjet

para 4 muajve - Euronews

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka fituar zgjedhjet, sipas rezultateve jozyrtare të agjencisë shtetërore Anadolu. Me 97 për qind të kutive të numeruara, Erdogan ka 52 për qind të votave dhe kundërshtari...

Në Shkup fillon festa për fitoren e Erdoganit me zurle e tupana

para 4 muajve - Lideri

Foto: Internet/Arkiv Recep Tayyip Erdogan ka siguruar edhe një mandat si president i Turqise. Ai po prin me 52.11 për qindnë garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 98.38 për qind e kutive. Agjencia...

Kundërkandidati i Erdoganit: Mbani të sigurta kutitë e votimit, këto zgjedhje janë shumë të vështira

para 4 muajve - Bota Sot

Kandidati i opozitës turke, Kemal Kilicdaroglu, ka votuar në Ankara sot bashkë me gruan e tij, derisa votuesit iu drejtuan kutive të votimit për herën e dytë këtë muaj. Ish-burokrati 74-vjeçar e ka përshkruar...

Numërohen pothuajse gjysma e votave, Erdogan prin me 57%

para 4 muajve - Shenja

Kanë filluar të dalin rezultatet e para nga votimet për zgjedhjet presidenciale në Turqi. Nga pothuajse gjysma e votave të numëruara, apo më saktë 42.78%, presidenti aktual, Rexhep Taip Erdogan, është...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Flaka

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. “Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Përfundon votimi në balotazhin presidencial të Turqisë: Erdogan apo Kiliçdaroglu?

para 4 muajve - Flaka

Votimi përfundoi në balotazhin e parë presidencial të Turqisë, pasi qendrat e votimit u mbyllën. Kreu i Këshillit të Lartë Zgjedhor të Turqisë (YSK), Ahmet Yener, u tha gazetarëve se votimi ka përfunduar...

Turqia voton në balotazh, sipas sondazheve, Erdogan pritet të fitojë

para 4 muajve - GazetaBlic

Turqit ju drejtuan përsëri kutive të votimit, në një balotazh presidencial që mund të shohë Tajip Erdogan të zgjasë sundimin e tij në një dekadë të tretë dhe të vazhdojë me rrugën gjithnjë e më autoritare...

Numërohen mbi 95% të votave, ky është rezultati aktual në balotazhin e presidencialeve turke

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Janë numëruar 95.24 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas rezultateve del që Recep Taip Erdogan ka fituar 52.34 për qind të votave, ndërkaq rivali i tij, opozitari...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Indeks online

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. “Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Turqi: Nusja dhe dhëndri shkojnë të votojnë pak para dasmës (FOTO)

para 4 muajve - Klan Kosova

Një nuse dhe një dhëndër, me rrobat e tyre të dasmës, ishin në mesin e miliona votuesve që u drejtuan drejt qendrave të votimit për balotazhin presidencial të Turqisë. Ozge Coban, 23 vjeç dhe Ismail Coban,...

LAJM I FUNDIT/ Zgjedhjet në Turqi, Erdogani rizgjidhet President

para 4 muajve - FaxWeb

Pas mbylljes së votimeve për balotazhin në Turqi dhe nisjes zyrtarisht të numërimit, kanë dalë në dritë edhe rezultatet e para deri më tani. Sipas raportimeve nga mediat turke, nga 95.24% të votave të...

Kreu i këshillit zgjedhor turk: Nuk ka pasur raportime negative në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Shenja

Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, tha se procesi i votimit në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Türkiye ka përfunduar, ndërsa njoftoi se nuk ka pasur raportime negative në...

Mbyllet votimi në Turqi, fillon procesi i numërimit

para 4 muajve - Lexo

Përfundon votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Turqisë. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë mbi 1,92 milionë që votuan më herët në...

Erdogan fiton zgjedhjet – turqit ia besojnë pushtetin edhe për pesë vite

para 4 muajve - Insajderi.org

Ashtu siç ishte parashikuar, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka fituar këtë të diel të 28 majit zgjedhjet presidenciale të vendit. Kjo pas një balotazhi me kundërshtarin e tij kryesor, kreun...

Erdogan kryeson Kilicdaroglu në numërimin e fundit të votave

para 4 muajve - Shqip

Këshilli i Lartë Zgjedhor i Turqisë tha se presidenti Rexhep Tajip Erdogan po kryeson sfiduesin Kemal Kilicdaroglu në numërimin e fundit preliminar zyrtar të votave. Me më shumë se 90 për qind e votave...

Sipas rezultateve preliminare, Erdogan sërish president i Turqisë

para 4 muajve - Dukagjini

Me pothuajse 100 për qind të votave të numëruara, Erdogan ka fituar 52.05 për qind të votave, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve, Anandolu. Kundërkandidati i tij kryesor, Kemal Kilicdaroglu, ka fituar...

Mbi 95% të votave të numëruara, rezultatet e balotazhit në Turqi

para 4 muajve - Gazeta10

Rezultatet e publikuara nga mediat në Turqi vazhdojnë të tregojnë për një epërsi të Recep Tayyip Erdogan në raport me kundërkandidatin e tij Kemal Kiliçdaroglu në zgjedhjet e balotazhit për president të...

Numërohen mbi 98% të votave, ky është rezultati aktual në balotazhin e presidencialeve turke

para 4 muajve - Epoka e Re

Janë numëruar 97.70 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas rezultateve del që Recep Taip Erdogan ka fituar 52.15 për qind të votave, ndërkaq rivali i tij, opozitari...

Kreu i Këshillit Zgjedhor turk: Rezultatet mund të dihen më shpejt sesa në raundin e parë

para 4 muajve - GazetaBlic

Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, shprehu dëshirën e tij që raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale të sjellë dobi për shtetin dhe popullin turk. Yener votoi në një qendër votimi në...

Kreu i Këshillit Zgjedhor turk: Rezultatet mund të dihen më shpejt sesa në raundin e parë

para 4 muajve - Bota Sot

Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, shprehu dëshirën e tij që raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale të sjellë dobi për shtetin dhe popullin turk. Yener votoi në një qendër votimi në...

Numërohen mbi 90% të votave, Erdogan drejt mandatit tjetër

para 4 muajve - Almakos

Erdogan po shkon drejt mandatit të radhës. Kur janë numëruar mbi 90 përqind e votave në balotazhin e së dielës në Turqi, presidenti aktual udhëheq me 54.37% ndaj 45.63% të rivalit të tij, Kilicdaroglu....

Kiliçdaroglu voton në Ankara

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Kundërkandidati i presidentit aktual të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, Kemal Kiliçdaroglu, ka votuar në shkollën fillore “Argentina” në kryeqytetin turk – Ankara. “Për të hequr qafe regjimin tiranik dhe...

Turqi, nusja dhe dhëndri votojnë para kurorëzimit

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Një çift i ri, të cilët do të martohen sot në qytetin Düzce në Turqi, kanë dalë në qendrën e votimit para kurorëzimit për të ushtruar të drejtën e votës në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në...

A do të rrëzohet Erdogan? Përfundon votimi në Turqi, fillon procesi i numërimit

para 4 muajve - Java News

Përfundon votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Turqisë. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë mbi 1,92 milionë që votuan më herët në...

Türkiye, përfundon votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - InfoShqip

Qendrat e votimit në të gjithë Türkiye-n u mbyllën pasi përfundoi votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, raporton Anadolu. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë...

Përfundon numërimi, Erdogan fiton zgjedhjet presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Zyrtare

Rexhep Taip Erdogan konfirmohet edhe për një mandat presidencial në krye të Turqisë. Sipas të dhënave paraprake të komisionit zgjedhor në Turqi, nga 98% e votave të numëruara, Erdogan ka arritur të marrë...

Këshilli i Lartë Zgjedhor: Erdogan po prin me 54%

para 4 muajve - Gazeta Metro

Kreu i bordit të lartë zgjedhor të Turqisë ka thënë se presidenti aktual, Recep Taip Erdogan po kryeson garën presidenciale me 54.5 për qind me 54.6 për qind të numëruara të kutive të votimit, sipas rezultateve...

Erdogan siguron fitoren, Kiliçdaroglu vetëm me gjasa teorike (Live)

para 4 muajve - Lideri

Recep Tayyip Erdogan po prin me 52.24 për qindnë garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 96.60 për qind e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu raporton se kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu...

Numërohen mbi 95% të votave, ky është rezultati aktual në balotazhin e presidencialeve turke

para 4 muajve - Periskopi

Numërohen mbi 95% të votave, ky është rezultati aktual në balotazhin e presidencialeve turke 28 May, 18:36 Janë numëruar 95.24 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas...

Turqit zgjedhin sot Presidentin/ Erdogan kërkon një mandat tjetër 5-vjeçar

para 4 muajve - Klan

Turqit zgjedhin sot Presidentin/ Erdogan kërkon një mandat tjetër 5-vjeçar Që në orët e para të mëngjesit të së dielës nisi procesi i votimit për zgjedhjet presidenciale. Në këtë raund të dytë, votimi...

Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Zyrtare

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. ‘Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Numërohen mbi 95% të votave, ky është rezultati aktual në balotazhin e presidencialeve turke

para 4 muajve - Gazeta Metro

Janë numëruar 95.24 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas rezultateve del që Recep Taip Erdogan ka fituar 52.34 për qind të votave, ndërkaq rivali i tij, opozitari...

Turqi: Nusja dhe dhëndri shkojnë të votojnë pak para dasmës (FOTO)

para 4 muajve - Klan Macedonia

Një nuse dhe një dhëndër, me rrobat e tyre të dasmës, ishin në mesin e miliona votuesve që u drejtuan drejt qendrave të votimit për balotazhin presidencial të Turqisë. Ozge Coban, 23 vjeç dhe Ismail Coban,...

Numërohen mbi 95% të votave, ky është rezultati aktual në Turqi

para 4 muajve - Insajderi.org

Janë numëruar 95.24 për qind të votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Sipas rezultateve del që Recep Taip Erdogan ka fituar 52.34 për qind të votave, ndërkaq rivali i tij, opozitari...

Numërohen mbi 75% e votave, Erdogan në avantazh – Klan Macedonia

para 4 muajve - Revista

Ka vazhduar numërimi i votave në Turqi për zgjedhjet presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Taip Erdogan pas numërimit të mbi 75 përqind të votave ka fituar 53.41%, ndërsa kundërkandidati i tij, Kemal...

Epërsia e Erdogan zvogëlohet me më shumë se 90% të votave të numëruara

para 4 muajve - Shqip

Rezultatet jozyrtare nga agjencia shtetërore turke e lajmeve Anadolu tregojnë një garë të ngushtë në Stamboll midis presidentit Recep Tayyip Erdogan dhe kundërshtarit Kemal Kilicdaroglu. Megjithatë, epërsia...

Turqi, çifti i ri voton para kurorëzimit

para 4 muajve - TV21

Një çift i ri, të cilët do të martohen sot në qytetin Duzce, kanë dalë në qendrën e votimit para kurorëzimit për të ushtruar të drejtën e votës në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi, raporton...

Përfundon votimi në balotazhin presidencial të Turqisë

para 4 muajve - Lajmi.net

Votimi përfundoi në balotazhin e parë presidencial të Turqisë, pasi qendrat e votimit u mbyllën. Kreu i Këshillit të Lartë Zgjedhor të Turqisë (YSK), Ahmet Yener, u tha gazetarëve se votimi ka përfunduar...

Numërohen mbi 75% e votave, Erdogan në avantazh

para 4 muajve - Fakti Ditor

Ka vazhduar numërimi i votave në Turqi për zgjedhjet presidenciale. Vazhdon të ketë epërsi presidenti aktual Rexhep Taip Erdogan, i cili ka 54.03% të votave, ndërsa kundërkandidati i tij, Kemal Kilicdaroglu...

Rezultatet e Fundit: Ulet epërsia e Erdoganit (Live)

para 4 muajve - Lideri

Recep Tayyip Erdogan po prin me 52.50 për qindnë garën për president të Turqisë, kur janë numëruar rreth 93!për qind e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu raporton se kundërshtari i tij Kemal...

Turqi, përfundon votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Tetova Sot

Qendrat e votimit në të gjithë Turqinë u mbyllën pasi përfundoi votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, raporton Anadolu. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë...

Mbi 71 për qind të votave të numëruara, Erdogan drejt fitores

para 4 muajve - Arbresh

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm, sipas rezultateve paraprake jozyrtare nga agjencia...

Zgjedhjet në Turqi/ Çudirat turke, një çift voton para dasmës, macet monito...

para 4 muajve - BalkanWeb

Turqia voton sot për Presidentin e vendit, në një balotazh mes dy kandidatëve, Erdogan dhe Kilicdaroglu. Më shumë se 64 milionë qytetarë të Türkiye-s me të drejtë vote, në raundin e dytë zgjedhin mes presidentit...

Përfundon procesi i votimeve në Turqi

para 4 muajve - Shenja

Ka përfunduar procesi i votimeve në Turqi. Miliona persona kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të zgjedhur presidentin e ardhshëm të Turqisë, raporton SHENJA. Shtetasit turq, kanë mundur të zgjedhin...

Ja kush po prin nga numërimi i mbi gjysmës së votave totale në Turqi

para 4 muajve - Zyrtare

Recep Tayyip Erdogan po prin me 54.8% në garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 66.7% e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu raporton se kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu ka 45.2%....

Përfundon votimi për balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Gazeta10

Tanimë ka përfunduar votimi për ta zgjedhur presidentin e ri të Turqisë. Ndëkrohë, nëpunësit e votimit kanë filluar të numërojnë fletët e votimit. Votimi filloi në orën 8 të mëngjesit me orën lokale. Më...

Live: Numërohen 80 për qind e votave në Turqi, ja sa është në përparësi Erdogan

para 4 muajve - Lideri

Recep Tayyip Erdogan po prin me 53.15 për qindnë garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 85 për qind e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu raporton se kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

para 4 muajve - Euronews

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm, sipas rezultateve paraprake jozyrtare nga agjencia...

AA: Numërohen 71% e votave në Turqi, prin Erdogani

para 4 muajve - Gazeta10

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm, sipas rezultateve paraprake jozyrtare nga agjencia...

Zgjedhjet në Turqi, çifti i ri voton para kurorëzimit

para 4 muajve - GazetaBlic

Një çift i ri, të cilët do të martohen sot në qytetin Düzce, kanë dalë në qendrën e votimit para kurorëzimit për të ushtruar të drejtën e votës në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi, raporton...

Numërohen pothuajse gjysma e votave, Erdogan prin me 57%

para 4 muajve - Almakos

Kanë filluar të dalin rezultatet e para nga votimet për zgjedhjet presidenciale në Turqi. Nga pothuajse gjysma e votave të numëruara, apo më saktë 42.78%, presidenti aktual, Rexhep Taip Erdogan, është...

Erdogan kryeson në garën për president me 55.2 për qind

para 4 muajve - Periskopi

Erdogan kryeson në garën për president me 55.2 për qind 28 May, 17:51 Ka nisur numërimi i votave të balotazhit për president të Turqisë. Deri tani janë numëruar mbi 60 për qind e votave. Siç raporton gazeta...

Rezultatet paraprake në Turqi, kush prin nga numërimi i mbi gjysmës së votave totale

para 4 muajve - Gazeta Metro

Recep Tayyip Erdogan po prin me 54.8% në garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 66.7% e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu raporton se kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu ka 45.2%....

Ja kush po prin nga numërimi i mbi gjysmës së votave totale në Turqi

para 4 muajve - Insajderi.org

Recep Tayyip Erdogan po prin me 54.8% në garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 66.7% e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu raporton se kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu ka 45.2%....

Zgjedhjet në Turqi, çifti i ri voton para kurorëzimit

para 4 muajve - GazetaBlic

Një çift i ri, të cilët do të martohen sot në qytetin Düzce, kanë dalë në qendrën e votimit para kurorëzimit për të ushtruar të drejtën e votës në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Türkiye,...

Rezultatet e para për zgjedhjet në Turqi, prin Erdogani

para 4 muajve - Arbresh

Kur ka përfunduar votimi, në zgjedhjet e balotazhit në Turqi, tanimë kanë dalë rezultatet e para. Kështu, sipas rezultateve të publikuara nga mediat turke, nga 42.78 për qind e votave të numëruara, prin...

Rezultatet paraprake në Turqi, kush prin nga numërimi i mbi gjysmës së votave totale

para 4 muajve - Epoka e Re

Recep Tayyip Erdogan po prin me 55.8% në garën për president të Turqisë, kur janë numëruar 55.1% e kutive. Agjencia shtetërore e Turqisë, Anadolu, thotë se presidenti aktual kryeson garën me 55.8 për qind,...

Erdogan kryeson në garën për president në Turqi

para 4 muajve - Shqip

Po vazhdon numërimi i votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi Rezultatet e para, tregojnë një garë shumë të ngushtë Rexhep Tajip Erdogan është duke prirë me 55 për qind të votave, ndërkaq...

Rezultatet preliminare në Turqi, Erdogan drejt fitores

para 4 muajve - Dukagjini

Në Turqi është mbajtur raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, që përfaqëson një sprovë të fortë për udhëheqjen prej afro dy dekadash të presidentit Recep Tayyip Erdogan. Në këtë garë, Erdogan sipas...

Kiliçdaroglu voton në Ankara

para 4 muajve - Bota Sot

Kundërkandidati i presidentit aktual të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, Kemal Kiliçdaroglu, ka votuar në shkollën fillore “Argentina” në kryeqytetin turk – Ankara. “Për të hequr qafe regjimin tiranik dhe...

Erdogan kryeson në garën për president me 55.2 për qind

para 4 muajve - Lajm

Ka nisur numërimi i votave të balotazhit për president të Turqisë. Deri tani janë numëruar mbi 60 për qind e votave. Siç raporton gazeta turke Hurriyet, Rexhep Tajip Erdogan është duke prirë me 55.26 për...

Numërohen pothuajse gjysma e votave, Erdogan prin me 57%

para 4 muajve - Pa censure

Kanë filluar të dalin rezultatet e para nga votimet për zgjedhjet presidenciale në Turqi. Nga pothuajse gjysma e votave të numëruara, apo më saktë 42.78%, presidenti aktual, Rexhep Taip Erdogan, është...

Nis publikimi i rezultateve në Turqi, ja kush po fiton

para 4 muajve - Zyrtare

Ka nisur para pak minutash publikimi i rezultateve nga raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Janë numëruar 42.78% e kutive të votimit dhe rezultati nxjer fitues Presidentin aktual, Rexhep...

Zgjedhjet në Turqi/ Mbyllen qendrat e votimit me fillimin e numërimit të votave

para 4 muajve - FaxWeb

Qendrat e votimit janë mbyllur në balotazhin e parë të zgjedhjeve në Turqi, një garë në të cilën presidenti konservator Rexhep Tajip Erdogan ishte favoriti i fortë për të zgjatur sundimin e tij me rrënjë...

Turqi, nusja dhe dhëndri votojnë para kurorëzimit

para 4 muajve - Syri

Një çift i ri, të cilët do të martohen sot në qytetin Düzce në Turqi, kanë dalë në qendrën e votimit para kurorëzimit për të ushtruar të drejtën e votës në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në...

Presidenti turk: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Redaksia

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve. Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Infokusi

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. “Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Kundërkandidati i Erdoganit: Mbani të sigurta kutitë e votimit, këto zgjedhje janë shumë të vështira

para 4 muajve - Infokusi

Kandidati i opozitës turke, Kemal Kilicdaroglu, ka votuar në Ankara sot bashkë me gruan e tij, derisa votuesit iu drejtuan kutive të votimit për herën e dytë këtë muaj. Ish-burokrati 74-vjeçar e ka përshkruar...

Mbyllen qendrat e votimit në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Periskopi

Mbyllen qendrat e votimit në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi 28 May, 16:50 Janë mbyllur të gjitha qendrat e votimit në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Do të duhet pak kohë...

Nis numërimi i votave në Turqi: Reagon Erdogani, mbështetësit e Kilicdaroglu të sigurt në fitore

para 4 muajve - Gazeta Metro

Ka përfunduar procesi i votimit në balotazhin presidencial në Turqi dhe ka nisur numërimi i votave. Me të përfunduar votimi, presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan u ka kërkuar mbështetësve...

Përfundon votimi, fillon procesi i numërimit

para 4 muajve - Epoka e Re

Përfundon votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Turqisë. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë mbi 1,92 milionë që votuan më herët në...

Zgjedhjet në Turqi/ Kreu i Këshillit Zgjedhor turk: Rezultatet mund të dihen më shpejtë se sa në raundin e parë

para 4 muajve - Tetova Sot

Kreu i YSK-së, Ahmet Yener tha se zgjedhjet po vazhdojnë pa asnjë problem deri tani Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, shprehu dëshirën e tij që raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale...

Përfundon procesi i votimeve në Turqi

para 4 muajve - Almakos

Ka përfunduar procesi i votimeve në Turqi. Miliona persona kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të zgjedhur presidentin e ardhshëm të Turqisë. Shtetasit turq, kanë mundur të zgjedhin në mes presidentit...

Kreu i Këshillit Zgjedhor turk: Rezultatet mund të dihen më shpejtë se sa në raundin e parë

para 4 muajve - Shenja

Kreu i YSK-së, Ahmet Yener tha se zgjedhjet po vazhdojnë pa asnjë problem deri tani Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, shprehu dëshirën e tij që raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Almakos

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. “Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Zgjedhjet në Turqi: Votohet në rajonet e goditura nga tërmetet

para 4 muajve - Shenja

Qytetarët në Hatay, Osmaniye dhe Adana në Turqi, si dhe në zonat e tjera të prekura nga tërmetet shkatërruese të shkurtit të këtij viti, dolën në vendvotime për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve...

Mbyllen vendvotimet: Krejt çfarë duhet të dini për zgjedhjet në Turqi

para 4 muajve - Bota Press

Vendvotimet janë mbyllur në orën 17:00 dhe numërimi është duke u zhvilluar në balotazhin e parë presidencial në historinë e Turqisë. Më shumë se 64 milionë njerëz kanë të drejtë të votojnë. Vendvotimet...

Vazhdon votimi në Turqi, kur pritet të dalin rezultatet?

para 4 muajve - Insajderi.org

Miliona votues janë parë drejt qendrave të votimit në Turqi për të votuar në balotazhin e parë presidencial, derisa kanë mbetur edhe pak orë derisa procesi i votimit të mbyllet. Gjatë ditës, presidenti...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Populli

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. “Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Balotazhi presidencial në Turqi

para 4 muajve - Dukagjini

Në Turqi po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, që përfaqëson një sprovë të fortë për udhëheqjen prej afro dy dekadash të presidentit Recep Tayyip Erdogan. Më shumë se 64 milionë qytetarë...

Zgjedhjet në Turqi/ Përfundon votimi, fillon procesi i numërimit

para 4 muajve - Arbresh

Përfundon votimi në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Turqisë. Më shumë se 64,1 milionë njerëz u regjistruan për të votuar, përfshirë mbi 1,92 milionë që votuan më herët në...

Vazhdon votimi në balotazhin e parë presidencial në Turqi

para 4 muajve - Gazeta10

Miliona votues janë parë drejt qendrave të votimit në Turqi për të votuar në balotazhin e parë presidencial, derisa kanë mbetur edhe pak orë derisa procesi i votimit të mbyllet. Gjatë ditës, presidenti...

Erdogan përballet sot ‘kokë më kokë’ me Kilicdaroglu, Turqia voton në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Lexo

Udhëheqësi prej dy dekadash në Turqi, Recep Tayyip Erdogan do të përballet sërish sot me kandidatin e opozitës, Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Raundi i parë na...

Erdogani deklarohet pasi votoi, tregon se çfarë pret

para 4 muajve - Insajderi.org

Presidenti aktual turk Recep Tayyip Erdogan tha se shpreson për një pjesëmarrje të lartë të votuesve në rundin e dytë të zgjedhjeve për president të Turqisë që po mbahen të dielën. Erdogan tha pas votimit...

Zgjedhjet e para të balotazhit në historinë e Turqisë

para 4 muajve - Shqip

Në Turqi po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, që përfaqëson një sprovë të fortë për udhëheqjen prej afro dy dekadash të presidentit Recep Tayyip Erdogan. Më shumë se 64 milionë qytetarë...

Në Turqi filloi votimi për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Portalb

Miliona votues filluan të shkojnë drejt qendrave të votimit në Türkiye për të hedhur votën e tyre në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, raporton Anadolu . Votimi filloi në orën 8:00 të mëngjesit...

Sot raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi/ Bloomberg: Erdogan drejt mandatit të tretë

para 4 muajve - Bota Sot

Qendrat e votimit në Turqi janë hapur që nga mëngjesi i së dielës në orën 08:00 dhe rreth 60 milionë turq kanë shkuar të votojnë për t’i dhënë ose jo një mandat tjetër karrierës 20-vjeçare të Tayyip Erdogan...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Zhurnal

Turqi, 28 maj – Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit opozitar, Kemal Kilicdaroglu. Qendrat e votimit janë...

Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

para 4 muajve - Klan Macedonia

Qendrat e votimit në të gjithë Turqinë janë dukur të jenë më të qeta dhe më të rregullta, ndërsa turqit u dyndën për të hedhur votat e tyre në një balotazh për të zgjedhur një president të ri. Me vendet...

Turqia voton në balotazh, sipas sondazheve, Erdogan pritet të fitojë

para 4 muajve - Gazeta Metro

Turqit ju drejtuan përsëri kutive të votimit, në një balotazh presidencial që mund të shohë Tajip Erdogan të zgjasë sundimin e tij në një dekadë të tretë dhe të vazhdojë me rrugën gjithnjë e më autoritare...

Turqia voton në balotazh, sipas sondazheve, Erdogan pritet të fitojë

para 4 muajve - Arbresh

Turqit ju drejtuan përsëri kutive të votimit, në një balotazh presidencial që mund të shohë Tajip Erdogan të zgjasë sundimin e tij në një dekadë të tretë dhe të vazhdojë me rrugën gjithnjë e më autoritare...

Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

para 4 muajve - Bota Sot

Qendrat e votimit në të gjithë Turqinë janë dukur të jenë më të qeta dhe më të rregullta, ndërsa turqit u dyndën për të hedhur votat e tyre në një balotazh për të zgjedhur një president të ri. Me vendet...

Zgjedhjet në Türkiye, çifti i ri voton para dasmës

para 4 muajve - Lideri

Nusja Özge (23-vjeçare) ishte e veshur me fustan nusërie ndërsa dhëndri Ismail (24-vjeçar) me kostum dhëndërie Një çift i ri, të cilët do të martohen sot në qytetin Düzce, kanë dalë në qendrën e votimit...

Turqi: Nusja dhe dhëndri shkojnë të votojnë pak para dasmës

para 4 muajve - TvNews

Një nuse dhe një dhëndër, me rrobat e tyre të dasmës, ishin në mesin e miliona votuesve që u drejtuan drejt qendrave të votimit për balotazhin presidencial të Turqisë. Ozge Coban, 23 vjeç dhe Ismail Coban,...

Sot raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi/ Bloomberg: Erdogan drejt mandatit të tretë

para 4 muajve - ABC News

Qendrat e votimit në Turqi janë hapur që nga mëngjesi i së dielës në orën 08:00 dhe rreth 60 milionë turq kanë shkuar të votojnë për t’i dhënë ose jo një mandat tjetër karrierës 20-vjeçare të Tayyip Erdogan...

Zgjedhjet në Turqi, çifti i ri voton para kurorëzimit

para 4 muajve - Tetova Sot

Një çift i ri, të cilët do të martohen sot në qytetin Düzce, kanë dalë në qendrën e votimit para kurorëzimit për të ushtruar të drejtën e votës në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Türkiye,...

Zgjedhjet në Turqi/ Kreu i Këshillit Zgjedhor turk: Rezultatet mund të dihen më shpejtë se sa në raundin e parë

para 4 muajve - Fakti Ditor

Kreu i YSK-së, Ahmet Yener tha se zgjedhjet po vazhdojnë pa asnjë problem deri tani Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, shprehu dëshirën e tij që raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Koha.mk

Në Turqi, të dielën, mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Presidenti, Rexhep Erdogan ka thënë se pjesëmarrja e 90 për qind të votuesve, dëshmon për demokracinë në Turqi

para 4 muajve - Radio Kosova e Lire

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan e ka vlerësuar shumë lartë pjesëmarrjen masive të qytetarëve në votime. Ai ka shkruar se pjesëmarrja e 90 për qind të votuesve, dëshmon për demokracinë në Turqi....

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kiliçdaroglut! Kush do të jetë president në 5 vjetët e ardhshme?

para 4 muajve - TV21

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - ATV Live

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. “Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Turqia voton në balotazh, sipas sondazheve, Erdogani pritet të fitojë

para 4 muajve - Epoka e Re

Turqit i janë drejtuar përsëri kutive të votimit, në një balotazh presidencial që mund të shohë Rexhep Taip Erdoganin të zgjasë sundimin e tij në një dekadë të tretë dhe të vazhdojë me rrugën gjithnjë...

Erdogan: Turqia po shënon historinë në botë me numrin e votuesve

para 4 muajve - Ekonomia Online

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se në Turqi ka dalë një numër i madh i qytetarëve për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. “Zgjedhje presidenciale në Turqi janë demokratike,...

Turqi: Nusja dhe dhëndri shkojnë të votojnë pak para dasmës

para 4 muajve - Ekonomia Online

Një nuse dhe një dhëndër, me rrobat e tyre të dasmës, ishin në mesin e miliona votuesve që u drejtuan drejt qendrave të votimit për balotazhin presidencial të Turqisë. Ozge Coban, 23 vjeç dhe Ismail Coban,...

Kreu i Këshillit Zgjedhor turk: Rezultatet mund të dihen më shpejtë se sa në raundin e parë

para 4 muajve - Almakos

Kreu i YSK-së, Ahmet Yener tha se Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, shprehu dëshirën e tij që raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale të sjellë dobi për shtetin dhe popullin turk, raporton...

Turqit zgjedhin sot mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Top Channel

Në Turqi, të dielën, mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kiliçdaroglut! Kush do të jetë president në 5 vjetët e ardhshme?

para 4 muajve - Aktuale

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Marketing Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Turqia zgjedh mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, çfarë duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - Ora news

Udhëheqësi afatgjatë i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të përballet me kandidatin e opozitës, Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Raundi i parë na sugjeroi se do...

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot raundi i dytë

para 4 muajve - Klan

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot raundi i dytë Miliona votues do të zgjedhin sot mes Erdogan dhe kandidatit të opozitës, Kemal Kiliçdaroglu Miliona votues turq do i drejtohen qendrave te votimit për...

Kreu i Këshillit Zgjedhor turk: Rezultatet mund të dihen më shpejt sesa në raundin e parë

para 4 muajve - Periskopi

Kreu i Këshillit Zgjedhor turk: Rezultatet mund të dihen më shpejt sesa në raundin e parë 28 May, 14:29 Kreu i Këshillit Suprem Zgjedhor (YSK), Ahmet Yener, shprehu dëshirën e tij që raundi i dytë i zgjedhjeve...

Turqia sot voton për presidentin e ri

para 4 muajve - Koha.net

Turqit po votojnë në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayipp Erdogan duhet të mbetet në pushtet ose jo pas 20 vjetësh, raportoi të dielën BBC-ja. Erdogan, i cili është...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kiliçdaroglut. Në “garë”, edhe Gostivari!

para 4 muajve - Gostivari Sot

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Turqi: Nusja dhe dhëndri shkojnë të votojnë pak para dasmës

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Një nuse dhe një dhëndër, me rrobat e tyre të dasmës, ishin në mesin e miliona votuesve që u drejtuan drejt qendrave të votimit për balotazhin presidencial të Turqisë. Ozge Coban, 23 vjeç dhe Ismail Coban,...

Turqia sot zgjedh presidentin e ri, fillon votimi për balotazhin presidencial

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Në Turqi sot u hapën vendvotimet për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale të vendit. Votimi filloi nga ora 8:00 e mëngjesit me kohës lokale dhe do të përfundojë në orën 17:00. Më shumë se 60 milionë...

Sot mbahen zgjedhjet presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Reporteri

Turqit sot po votojnë në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet pas 20-vjetësh. Kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu, i mbështetur...

Çudirat turke në ditën e zgjedhjeve!

para 4 muajve - Shqip

Turqia voton sot për Presidentin e vendit, në një balotazh mes dy kandidatëve, Erdogan dhe Kilicdaroglu. Më shumë se 64 milionë qytetarë të Turqisë me të drejtë vote, në raundin e dytë zgjedhin mes presidentit...

Zgjedhjet në Turqi, çifti i ri voton para kurorëzimit

para 4 muajve - Epoka e Re

Një çift i ri, të cilët do të martohen sot në qytetin Duzce, kanë dalë në qendrën e votimit para kurorëzimit për të ushtruar të drejtën e votës në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi, raporton...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - RTV 21

Në Turqi, të dielën, mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Turqi: Sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

para 4 muajve - OraInfo

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet. Turqit sot po votojnë në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip...

Raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi, qytetarët vendosin sot nëse Erdogani duhet të mbetet në krye pas 20 vitesh pushtet

para 4 muajve - Gazeta Express

Ditën e sotme qytetarët turq janë drejtuar për të dytën herë brenda 14 ditëve drejt qendrave të votimit. Zgjedhjet e sotme presidenciale cilësohen si votimet më kritike të viteve të fundit, për të zgjedhur...

Turqi, sot fillon votimi në balotazh për presidentin e vendit

para 4 muajve - RTK

Në Turqi sot mbahet raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të vendit. Qendrat e votimit u hapen në ora 8:00 dhe do të përfundojnë në ora 17:00. Rreth 64 milionë njerëz janë regjistruar me të drejtë...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Alsat-M

Në Turqi, sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Turqia sot në raundin e dytë të zgjedhjeve: Erdogan apo Kilicdaroglu?

para 4 muajve - Klan Macedonia

Sot në Turqi po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, ku qytetarët e këtij vendi do të vendosin se kush do ta drejtojë vendin në pesë vitet e ardhshme. Raundi i parë i zgjedhjeve u mbajt më...

Turqia sot zgjedh presidentin e ri, fillon votimi për balotazhin presidencial

para 4 muajve - Gazeta Express

Në Turqi sot u hapën vendvotimet për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale të vendit. Votimi filloi nga ora 8:00 e mëngjesit me kohës lokale dhe do të përfundojë në orën 17:00. Më shumë se 60 milionë...

Sot Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Vizion Plus

Në Turqi, sot, mbahet raundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Turqi, nis balotazhi presidencial mes Erdogan dhe Kiliçdaroglu

para 4 muajve - BalkanWeb

Filluan sot në Turqi zgjedhjet për kreun e shtetit, mes presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan dhe kandidatit të opozitës, Kemal Kiliçdaroglu. Ndërkohë, ka përfunduar procesi i votimit për mbi 1,89 milionë...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Kallxo

Në Turqi, të dielën, mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

para 4 muajve - Klan Kosova

Turqit sot po votojnë në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet pas 20-vjetësh. Kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu, i mbështetur...

Zgjedhjet në Türkiye, çifti i ri voton para kurorëzimit

para 4 muajve - Almakos

Një çift i ri, të cilët do të martohen sot në qytetin Düzce, kanë dalë në qendrën e votimit para kurorëzimit për të ushtruar të drejtën e votës në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Türkiye,...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - Ora news

Në Turqi të djelën zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën...

Sot mbahen zgjedhjet presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Indeks online

Turqit sot po votojnë në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet pas 20-vjetësh. Kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu, i mbështetur...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - GazetaBlic

Në Turqi, të dielën, mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

REL/ Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Bota Sot

Në Turqi, të dielën, mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Fillon raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi, 60 milionë persona i drejtohen qendrave të votimit

para 4 muajve - Bota Sot

Turqia rikthehet sot në kutitë e votimit për t’i dhënë fund ose zgjatur një dekadë të tretë epokës së Rexhep Tajip Erdogan, i cili kërkon rizgjedhjen në presidencë. Erdogan, në pushtet prej njëzet vitesh,...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Zeri

Në Turqi, të dielën, mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Turqia voton, qytetarët vendosin sot nëse Erdogani duhet të mbetet në krye pas 20 vitesh pushtet

para 4 muajve - Albeu

Qytetarët turq janë drejtuar sot për të dytën herë brenda 14 ditëve drejt qendrave të votimit. Zgjedhjet e sotme presidenciale cilësohen si votimet më kritike të viteve të fundit, për të zgjedhur njeriun...

Turqia zgjedh sot mes Erdogan dhe Kilicdaroglu

para 4 muajve - NOA

Ankara- Turqia shkon sot në zgjedhje. Qytetarët turq janë drejtuar sot për të dytën herë në 14 ditë drejt qendrave të votimit, në një nga votimet më kritike të viteve të fundit, për të zgjedhur njeriun...

"Beteja" për Turqinë, “The Times” skanon kandidatët: Nëse fiton zgjedhjet, Erdogan do të përballet me krizat e shkaktuara nga vetë ai!

para 4 muajve - Ora news

Mes betejës për të fituar, presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan u përball me zemërimin e kundërshtarit politik. Por duket se mbështetësit e opozitës turke humbën shansin më të mirë për të rrëzuar pas...

Raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi, 60 milionë persona i drejtohen qendrave të votimit

para 4 muajve - ABC News

Turqia rikthehet sot në kutitë e votimit për t’i dhënë fund ose zgjatur një dekadë të tretë epokës së Rexhep Tajip Erdogan, i cili kërkon rizgjedhjen në presidencë. Erdogan, në pushtet prej njëzet vitesh,...

Turqi, sot raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Syri

Ankara - Miliona votues filluan të shkojnë drejt qendrave të votimit në Turqi për të hedhur votën e tyre në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Votimi filloi në orën 8:00 të mëngjesit me kohën...

Sot raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi/ Bloomberg: Erdogan drejt mandatit të tretë

para 4 muajve - Open-TV

Qendrat e votimit në Turqi janë hapur që nga mëngjesi i së dielës në orën 08:00 dhe rreth 60 milionë turq kanë shkuar të votojnë për t’i dhënë ose jo një mandat tjetër karrierës 20-vjeçare të Tayyip Erdogan...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - Java News

Në Turqi sot zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën në...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kiliçdaroglut. Në “garë”, edhe Gostivari!

para 4 muajve - Flaka

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi, qytetarët sërish sot drejt qendrave të votimit. Erdogan ka përballë Kilicdaroglu

para 4 muajve - Panorama

Miliona qytetare turq shkojnë sot në votime në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, raporton Anadolu. Votimi filloi në orën 8:00 të mëngjesit me kohën lokale dhe do të përfundojë në orën 17:00....

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - GazetaBlic

Në Turqi të sot zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën...

Turqit zgjedhin në mes të Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Dukagjini

Në Turqi, të dielën mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot raundi i dytë

para 4 muajve - Java News

Miliona votues turq do i drejtohen qendrave te votimit për të hedhur votën e tyre në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Procesi nisi në orën 08:00 të mëngjesit me kohën lokale dhe do të përfundojë...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kiliçdaroglut! Kush do të jetë president në 5 vjetët e ardhshme?

para 4 muajve - Tetova Sot

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Sot mbahen zgjedhjet presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Infokusi

Turqit sot po votojnë në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet pas 20-vjetësh. Kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu, i mbështetur...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Dukagjini

Në Turqi, të dielën, mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Turqi, fillon votimi për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Shenja

Miliona votues filluan të shkojnë drejt qendrave të votimit në Türkiye për të hedhur votën e tyre në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, raporton Anadolu. Votimi filloi në orën 8:00 të mëngjesit...

Në Turqi po zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Radio Kosova e Lire

Sot në Turqi po zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Në garën për të parin e vendit janë presidenti aktual, Rexhep Taip Erdogan dhe kandidati, opozitar Kemal Kılıçdaroglu. Në zgjedhjet...

Turqia sot zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Lajmi.net

Udhëheqësi afatgjatë i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të përballet me kandidatin e opozitës, Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Raundi i parë na sugjeroi se do...

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit

para 4 muajve - Lideri

Në Turqi, sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Sot raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Gazeta10

Presidenti, i cili është favorit për të fituar, premton një epokë të re për shtetasit e tij. Por çështja më urgjente është inflacioni i shfrenuar dhe kriza e kostos së jetesës. Qendrat e votimit mbyllen...

Turqia sot zgjedh presidentin e ri, fillon votimi për balotazhin presidencial

para 4 muajve - Fakti Ditor

Në Turqi sot u hapën vendvotimet për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale të vendit. Votimi filloi nga ora 8:00 e mëngjesit me kohës lokale dhe do të përfundojë në orën 17:00. Më shumë se 60 milionë...

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kiliçdaroglut! Kush do të jetë president në 5 vjetët e ardhshme?

para 4 muajve - Lajm

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Revista Kosovarja

Udhëheqësi afatgjatë i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të përballet me kandidatin e opozitës, Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Raundi i parë na sugjeroi se do...

Turqia sot voton në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - ATV Live

Sot, në Turqi do të mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të zgjedhin midis presidentit Recep Tayyip Erdoğan dhe kandidatit të opozitës Kemal Kılıçdaroğlu për një mandat pesëvjeçar....

Turqia sot voton për presidentin e ri

para 4 muajve - Insajderi.org

Turqit po votojnë në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayipp Erdogan duhet të mbetet në pushtet ose jo pas 20 vjetësh, raportoi të dielën BBC-ja. Erdogan, i cili është...

Sot Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - TvNews

Në Turqi, sot, mbahet raundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit...

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut: Gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - Periskopi

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut: Gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale 28 May, 8:26 Udhëheqësi afatgjatë i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të përballet me kandidatin e opozitës,...

Turqia sot zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Gazeta Metro

Udhëheqësi afatgjatë i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të përballet me kandidatin e opozitës, Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Raundi i parë na sugjeroi se do...

Nis balotazhi presidencial mes Erdogan dhe Kiliçdaroglu në Turqi

para 4 muajve - Shqip

Filluan sot në Turqi zgjedhjet për kreun e shtetit, mes presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan dhe kandidatit të opozitës, Kemal Kiliçdaroglu. Ndërkohë, ka përfunduar procesi i votimit për mbi 1,89 milionë...

Turqi, vendoset sot kush do jetë presidenti për 5 vitet e ardhshme

para 4 muajve - Euronews

Këtë të diel mbahet raundi i balotazhit në Turqi, i cili do të vendosë përfusnimisht se kush do e udhëheqë vendin në 5 vitet e ardhshme. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit...

Sot mbahen zgjedhjet presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Arbresh

Turqit sot po votojnë në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet pas 20-vjetësh. Kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu, i mbështetur...

Sot vendoset cili do të jetë në pushtet për pesë vjet

para 4 muajve - Epoka e Re

Turqit sot po votojnë në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet pas 20-vjetësh. Kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu, i mbështetur...

Sot Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut

para 4 muajve - Bota Press

Udhëheqësi afatgjatë i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të përballet me kandidatin e opozitës, Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Raundi i parë na sugjeroi se do...

Kohë zgjedhjesh me probleme të thella në Turqi

para 4 muajve - Koha.net

Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan, i cili ka peshuar anëtarësimin e vendit të tij në NATO dhe vendndodhjen e Evropës dhe Lindjes së Mesme në ndikim ndërkombëtar, favorizohet të fitojë balotazhin presidencial...

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

para 4 muajve - Bota Sot

Udhëheqësi afatgjatë i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të përballet me kandidatin e opozitës, Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Raundi i parë na sugjeroi se do...

Balotazhi për presidencën turke, nesër vendoset për fatin e Erdogan

para 4 muajve - Reporteri

Turqit votojnë të dielën për një balotazh të rëndësishëm presidencial, ku do të vendosin nëse Rexhep Tajip Erdogan, do të jetë apo jo në pushtet pas 20 vjetësh. Kundërshtari i tij, Kemal Kilicdaroglu,...

Balotazhi e përcakton të ardhmen e Turqisë

para 4 muajve - Koha.net

Dy vizione të kundërta me njëra-tjetrën për të ardhmen e Turqisë do të jenë në betejë në balotazhin për postin e presidentit. Shteti turk të dielën do të vendosë mes presidentit gjithnjë e më autoritar...

Balotazhi për presidencën turke, nesër vendoset për fatin e Erdogan

para 4 muajve - Aktuale

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - Klan

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi Në Turqi të dielën zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati...

‘Beteja’ për të udhëhequr sërish Turqinë/ Analiza e “The Times”: Nëse fiton...

para 4 muajve - BalkanWeb

Mes betejës për të fituar, presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan u përball me zemërimin e kundërshtarit politik. Por duket se mbështetësit e opozitës turke humbën shansin më të mirë për të rrëzuar pas...

Balotazhi për presidencën turke, nesër vendoset për fatin e Erdogan

para 4 muajve - RTSH

Turqit votojnë të dielën për një balotazh të rëndësishëm presidencial, ku do të vendosin nëse Rexhep Tajip Erdogan, do të jetë apo jo në pushtet pas 20 vjetësh. Kundërshtari i tij, Kemal Kilicdaroglu,...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - Klan Macedonia

Në Turqi të dielën zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - InfoShqip

Në Turqi të dielën zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën...

Erdogan dhe Kilicdaroglu përplasen në kërkim për votat vendimtare

para 4 muajve - Koha.net

Orët e fundit të garës presidenciale të Turqisë po bëhen gjithmonë e më të nxehta, ndërsa Recep Tayyip Erdogan po tenton ta zgjasë pushtetin e tij 20-vjeçar edhe për pesë vjet tjera, shkruan BBC. Përpara...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Epoka e Re

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Erdogan dhe Kilicdaroglu përplasen në kërkim për votat vendimtare

para 4 muajve - Insajderi.org

Orët e fundit të garës presidenciale të Turqisë po bëhen gjithmonë e më të nxehta, ndërsa Recep Tayyip Erdogan po tenton ta zgjasë pushtetin e tij 20-vjeçar edhe për pesë vjet tjera, shkruan BBC. Përpara...

Balotazhi vendos nëse Erdogan duhet të ketë edhe pesë vjet të tjera

para 4 muajve - Arbresh

Turqit votojnë të dielën në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Rexhep Tajip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet pas 20 vjetësh. Kundërshtari i tij Kemal Kilicdaroglu, i...

Turqia nesër mban raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Derveni

Türkiye nesër do të mbajë raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, pasi asnjë kandidat nuk arriti pragun prej 50 për qind në raundin e parë të mbajtur më 14 maj, raporton Anadolu. Votimi do të fillojë...

Nesër Erdogan përballë sfidës për një mandat të pestë

para 4 muajve - Top24

Turqit votojnë të dielën për një balotazh të rëndësishëm presidencial, ku do të vendosin nëse Rexhep Tajip Erdogan, do të jetë apo jo në pushtet pas 20 vjetësh. Kundërshtari i tij, Kemal Kilicdaroglu,...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - Bota Sot

Në Turqi të djelën zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi – Klan Macedonia

para 4 muajve - Revista

Në Turqi të dielën zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - Panorama

Në Turqi të djelën zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën...

Nesër Turqia voton! Erdogan favorit para raundit të dytë, Kilicdaroglu shpreson në ndryshim

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Turqit do të votojnë nesër në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale e parlamentare, për të zgjedhur presidentin e ri të vendit, ne një fletë votimi, që pjesë të saj tashmë ka vetëm 2 kandidatët: Tayyip...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Në Turqi të djelën zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - FaxWeb

Në Turqi të djelën zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën...

Zgjedhjet në Turqi, sipas sondazheve të fundit Erdogan drejt fitores me gati 8% diferencë

para 4 muajve - Alsat-M

Sondazhet e fundit të zhvilluara në Turqi për raundin e dytë të zgjedhjeve presidencial, duket se çojnë drejt fitores Rexhep Tajip Erdogan. Të dhënat e sondazhit tregojnë se ai do të jetë përpara me një...

Zgjedhjet në Turqi, sipas sondazheve të fundit Erdogan drejt fitores me gati 8% diferencë

para 4 muajve - Tetova Sot

Sondazhet e fundit të zhvilluara në Turqi për raundin e dytë të zgjedhjeve presidencial, duket se çojnë drejt fitores Rexhep Tajip Erdogan. Të dhënat e sondazhit tregojnë se ai do të jetë përpara me një...

Mobilizimi i votuesve në minutën e fundit, kyç për balotazhin presidencial në Turqi

para 4 muajve - Arbresh

Në Turqi të djelën zhvillohet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Rexhep Tajip Erdogan është kandidati kryesor pasi shënoi një fitore të ngushtë në raundin e parë dhe siguroi shumicën...

Sondazhet e fundit të zgjedhjeve në Turqi: Fitore “e sigurt” e Erdoganit me gati 8% diferencë

para 4 muajve - Ora news

Duket se Rexhep Tajip Erdogan po shkon me shpejtësi drejt një fitoreje të re elektorale pasi një sondazh i ri i kompanisë parashikoi rezultatin e raundit të parë në zgjedhjet presidenciale në Turqi, duke...

Nesër Turqia voton! Erdogan favorit para raundit të dytë, Kilicdaroglu shpreson në ndryshim

para 4 muajve - Indeks online

Turqit do të votojnë nesër në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale e parlamentare, për të zgjedhur presidentin e ri të vendit, ne një fletë votimi, që pjesë të saj tashmë ka vetëm 2 kandidatët: Tayyip...

Zgjedhjet në Turqi/ Fitorja “e sigurt” e Erdoganit me gati 8% diferencë, sipas sondazheve të fundit

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Duket se Rexhep Tajip Erdogan po shkon me shpejtësi drejt një fitoreje të re elektorale pasi një sondazh i ri i kompanisë parashikoi rezultatin e raundit të parë në zgjedhjet presidenciale në Turqi, duke...

Sondazhet e nxjerrin fitues Erdoganin në zgjedhjet e nesërme në Turqi

para 4 muajve - Alsat-M

Nesër në Turqi zhvillohet rundi i dytë i zgjedhjeve për presidentin e shtetit. Sondazhet e fundit parashikojnë fitoren e presidentit aktual Rexhep Tajip Erdogan. Të dhënat e sondazhit tregojnë se ai do...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - GazetaBlic

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Zgjedhjet në Turqi/ Fitorja “e sigurt” e Erdoganit me gati 8% diferencë, si...

para 4 muajve - BalkanWeb

Duket se Rexhep Tajip Erdogan po shkon me shpejtësi drejt një fitoreje të re elektorale pasi një sondazh i ri i kompanisë parashikoi rezultatin e raundit të parë në zgjedhjet presidenciale në Turqi, duke...

Balotazhi në Turqi: Ç’ofrojnë Erdogan dhe Kilicdaroglu?

para 4 muajve - InfoShqip

Presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të përballet me kandidatin e opozitës Kemal Kilicdaroglu në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale të dielën. Erdogan, i cili ka udhëhequr vendin...

Zgjedhjet në Turqi, sipas sondazheve të fundit Erdogan drejt fitores me gati 8% diferencë

para 4 muajve - ABC News

Sondazhet e fundit të zhvilluara në Turqi për raundin e dytë të zgjedhjeve presidencial, duket se çojnë drejt fitores Rexhep Tajip Erdogan. Të dhënat e sondazhit tregojnë se ai do të jetë përpara me një...

Si po ia del presidenti turk Erdogan ta ruajë popullaritetin e tij pavarësisht trazirave ekonomike?

para 4 muajve - Kallxo

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka qëndruar në pushtet për 20 vjet duke i tejkaluar vazhdimisht krizat politike’ protesta masive, akuza për korrupsion, një tentativë për grushtshtet ushtarak dhe një...

Zgjedhjet në Turqi/ Fitorja “e sigurt” e Erdoganit me gati 8% diferencë, sipas sondazheve të fundit

para 4 muajve - Syri

Duket se Rexhep Tajip Erdogan po shkon me shpejtësi drejt një fitoreje të re elektorale pasi një sondazh i ri i kompanisë parashikoi rezultatin e raundit të parë në zgjedhjet presidenciale në Turqi, duke...

Zgjedhjet presidenciale në Turqi/ Erdogan drejt fitores së sigurtë, publikohen rezultatet e sondazheve paraprake

para 4 muajve - Java News

Duket se Rexhep Tajip Erdogan po shkon me shpejtësi drejt një fitoreje të re elektorale pasi një sondazh i ri i kompanisë parashikoi rezultatin e raundit të parë në zgjedhjet presidenciale në Turqi, duke...

Sot vendoset se kush do të jetë presidenti turk për pesë vitet e ardhshme

para 4 muajve - Zeri

Këtë të diel turqit vendosin se cili do të jetë presidenti i tyre në 5 vitet e ardhshme. Në balotazh janë presidenti aktual Recep Tayyp Erdogan i cili kërkon një tjetër mandat dhe rivali opozitar Kemal...

Türkiye nesër mban raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Tetova Sot

Türkiye nesër do të mbajë raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, pasi asnjë kandidat nuk arriti pragun prej 50 për qind në raundin e parë të mbajtur më 14 maj, raporton Anadolu. Votimi do të fillojë...

Zgjedhjet në Turqi, sipas sondazheve të fundit Erdogan drejt fitores me gati 8% diferencë

para 4 muajve - Lajm

Sondazhet e fundit të zhvilluara në Turqi për raundin e dytë të zgjedhjeve presidencial, duket se çojnë drejt fitores Rexhep Tajip Erdogan. Të dhënat e sondazhit tregojnë se ai do të jetë përpara me një...

Turqia nesër do të mbajë raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Radio Kosova e Lire

Turqia nesër do të mbajë raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, pasi asnjë kandidat nuk arriti pragun prej 50 për qind në raundin e parë të mbajtur më 14 maj, raporton Anadolu. Votimi do të fillojë...

Turqia një ditë para zgjedhjeve

para 4 muajve - RTK

Orët e fundit para garës presidenciale të Turqisë janë bërë gjithnjë e më të tensionuara pasi presidenti Rexhep Tajip Erdogan kërkon të zgjasë 20 vitet e tij në pushtet edhe me pesë të tjera. Përpara votimit...

Orët e fundit të garës së ethshme presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Klan

Orët e fundit të garës së ethshme presidenciale në Turqi Lideri i opozitës dhe Presidenti Erdogan zhvilluan tubimet e fundit Orët e fundit të garës presidenciale në Turqi janë bërë gjithnjë e më të vështira...

Kiliçdaroglu apo Erdogan, nesër vendoset se kush do të jetë presidenti i Turqisë në 5 vjetët e ardhshme

para 4 muajve - TV21

Këtë të diel turqit vendosin se cili do të jetë presidenti i tyre në 5 vitet e ardhshme. Në balotazh janë presidenti aktual Recep Tayyp Erdogan i cili kërkon një tjetër mandat dhe rivali opozitar Kemal...

Nesër Turqia voton – Erdogan favorit para raundit të dytë, Kilicdaroglu shpreson në ndryshim

para 4 muajve - Ekonomia Online

Turqit do të votojnë nesër në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale e parlamentare, për të zgjedhur presidentin e ri të vendit, ne një fletë votimi, që pjesë të saj tashmë ka vetëm 2 kandidatët: Tayyip...

Nesër Turqia voton! Erdogan favorit para raundit të dytë, Kilicdaroglu shpreson në ndryshim

para 4 muajve - Fakti Ditor

Turqit do të votojnë nesër në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale e parlamentare, për të zgjedhur presidentin e ri të vendit, ne një fletë votimi, që pjesë të saj tashmë ka vetëm 2 kandidatët: Tayyip...

Turqia nesër mban raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Shenja

Türkiye nesër do të mbajë raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, pasi asnjë kandidat nuk arriti pragun prej 50 për qind në raundin e parë të mbajtur më 14 maj, raporton Anadolu. Votimi do të fillojë...

Orët e fundit të garës së ethshme presidenciale në Turqi

para 4 muajve - Klan Macedonia

Lideri i opozitës dhe Presidenti Erdogan zhvilluan tubimet e fundit Orët e fundit të garës presidenciale në Turqi janë bërë gjithnjë e më të vështira pasi presidenti Rexhep Tajip Erdogan kërkon të zgjasë...

Nga kjo banesë nisi ngritja e Erdogan/ Gara presidenciale drejt finishit

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Gara presidenciale në Turqi po shkon drejt finishit. Këto janë orët e fundit përpara se vendi të njohë rezultatin që ka mbajtur mbërthyer mbarë botën. Gazeta gjermane BILD ia dedikon kryeartikullin e saj...

Erdogani dhe Kiliçdaroglu në garë për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Zeri

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - ABC News

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Türkiye nesër mban raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - Almakos

Türkiye nesër do të mbajë raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, pasi asnjë kandidat nuk arriti pragun prej 50 për qind në raundin e parë të mbajtur më 14 maj, raporton Anadolu. Votimi do të fillojë...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu, “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Klan

Erdogan dhe Kiliçdaroglu, “në garë” për votat e nacionalistëve Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë...

Zgjedhjet në Turqi/ Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Vizion Plus

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Top Channel

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Turqia drejt një balotazhi presidencial! Erdogan dhe Kilicdaroglu përplasen në një garë të dëshpëruar për vota

para 4 muajve - FaxWeb

Udhëheqësi afatgjatë i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të përballet me kandidatin e opozitës Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Rritja deri në raundin e parë sugjeroi...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu, “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Gazeta Tema

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Turqia përgatitet për raundin e dytë të zgjedhjeve, Erdogan favorit sipas sondazheve

para 4 muajve - RTSH

Orët e fundit të garës presidenciale të Turqisë janë bërë gjithnjë e më të vështira. Përpara votimit të balotazhit të së dielës, rivali i opozitës Kemal Kilicdaroglu ka tërhequr votat nacionaliste duke...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Kallxo

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Nga kjo banesë nisi ngritja e Erdogan/ Gara presidenciale drejt finishit

para 4 muajve - Syri

Gara presidenciale në Turqi po shkon drejt finishit. Këto janë orët e fundit përpara se vendi të njohë rezultatin që ka mbajtur mbërthyer mbarë botën. Gazeta gjermane BILD ia dedikon kryeartikullin e saj...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu, “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Klan Macedonia

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Turqia një ditë para zgjedhjeve

para 4 muajve - Arbresh

Orët e fundit para garës presidenciale të Turqisë janë bërë gjithnjë e më të tensionuara pasi presidenti Rexhep Tajip Erdogan kërkon të zgjasë 20 vitet e tij në pushtet edhe me pesë të tjera. Përpara votimit...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Bota Sot

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - RTK

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Afron dita e balotazhit në Turqi, mbyllen votimet jashtë vendit

para 4 muajve - GazetaBlic

Votimet jashtë vendit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi u mbyll me një pjesëmarrje rekord dhe me thasë të mbushur me fletë votimi, të cilët u nisën nga vende të ndryshme të botës...

Turqia zgjedh të dielën presidentin e ri, Erdogan e Kiliçdaroglu luftojnë për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Java News

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Vendoset sot se kush do të jetë presidenti turk për 5 vitet e ardhshme

para 4 muajve - Euronews

Këtë të diel turqit vendosin se cili do të jetë presidenti i tyre në 5 vitet e ardhshme. Në balotazh janë presidenti aktual Recep Tayyp Erdogan i cili kërkon një tjetër mandat dhe rivali opozitar Kemal...

Zgjedhjet në Turqi/ Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - TvNews

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Dukagjini

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu “në garë” për votat e nacionalistëve

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste, ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve...

Të dielën raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi, Erdogan drejt mandatit të tretë

para 4 muajve - Indeks online

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u përshkrua nga revista Foreign Affairs në fillim të këtij muaji si “perandori i Turqisë”, i cili fitoi raundin e parë të zgjedhjeve, duke udhëhequr garën presidenciale...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK