Shefi i “Wagner” thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - TV21

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Pse Rusia po shpenzon kaq shumë përpjekje për të bombarduar Kievin?

para 4 muajve - Top Channel

Për të 14-ën ditë këtë muaj, qyteti i Kievit është shënjestër e sulmeve ajrore ruse. Zyrtarët ukrainas vlerësojnë se Rusia dërgoi më shumë se 50 dronë sulmues drejt kryeqytetit herët të dielën. Shumica...

Pse Rusia po shpenzon kaq shumë përpjekje për të bombarduar Kievin?

para 4 muajve - Gazeta Tema

Për të 14-ën ditë këtë muaj, qyteti i Kievit është shënjestër e sulmeve ajrore ruse. Zyrtarët ukrainas vlerësojnë se Rusia dërgoi më shumë se 50 dronë sulmues drejt kryeqytetit herët të dielën. Shumica...

Pse Rusia po shpenzon kaq shumë përpjekje për të bombarduar Kievin?

para 4 muajve - Bota Sot

Për të 14-ën ditë këtë muaj, qyteti i Kievit është shënjestër e sulmeve ajrore ruse. Zyrtarët ukrainas vlerësojnë se Rusia dërgoi më shumë se 50 dronë sulmues drejt kryeqytetit herët të dielën. Shumica...

Rusia sulm rekord me dronë kamikazë në Kiev

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Rusia ndërmori mbrëmjen e të shtunës sulmin më të madh të dronëve të bërë deri më tani në Ukrainë. Rreth 54 dronë kamikazw të prodhimit iranian u lëshuan nga rajoni verior i Briansk dhe nga Krasnodar Krai...

Prigozhin thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - ABC News

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Kievi goditet nga sulmet masive nga 50 dronë

para 4 muajve - Klan

Kievi goditet nga sulmet masive nga 50 dronë Putin urdhëron vendosjen e një sigurie më të fortë kufitare Mbi 50 dronë u lëshuan nga Rusia në Kiev, në atë që cilësohet si sulmi më i madh mbi kryeqytet....

Rusia sulm rekord me dronë kamikazë në Kiev

para 4 muajve - Syri

Rusia ndërmori mbrëmjen e të shtunës sulmin më të madh të dronëve të bërë deri më tani në Ukrainë. Rreth 54 dronë kamikazw të prodhimit iranian u lëshuan nga rajoni verior i Briansk dhe nga Krasnodar Krai...

Rusia sulmon Kievin me dronë, të paktën një i vrarë

para 4 muajve - Albeu

Rusia kreu një valë sulmesh ajrore në kryeqytetin ukrainas gjatë natës, ndërsa autoritetet po përgatiten për të shënuar Ditën e Kievit, ditën e themelimit të tij, të dielën. Zyrtarët në Kiev thanë se ky...

Prigozhin thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - RTV 21

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Shefi i grupit Wagner: Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - Top Channel

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Rusia sulmon Kievin me dronë gjatë natës, ja çfarë raportohet

para 4 muajve - Panorama

Rusia kreu një valë sulmesh ajrore në kryeqytetin ukrainas gjatë natës, ndërsa autoritetet po përgatiten për të shënuar Ditën e Kievit, ditën e themelimit të tij, të dielën. Zyrtarët në Kiev thanë se ky...

Si spiunët ushtarakë ukrainas po mposhtin rivalët e tyre rusë

para 4 muajve - Gazeta Tema

“The Times” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale të luftës në Ukrainë. Nëpërmjet një analize të gjatë fokusi është vendosur tek spiunët ushtarakë ukrainas. Lufta midis inteligjencës ushtarake ukrainase...

Sulmi në Belgorod, një operacion i suksesshëm nga Ukraina

para 4 muajve - Gazeta Express

Nëse qëllimi i sulmit të kësaj jave në Belgorod ishte të tërhiqte vëmendjen nga rënia e Bakhmutit, atëherë ishte një sukses i jashtëzakonshëm. Beteja njëvjeçare për qytetin, e cila shkaktoi mijëra viktima,...

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin urdhëron rritjen e sigurisë rreth kufirit të Rusisë

para 4 muajve - Bota Sot

Vladimir Putin ka urdhëruar siguri më të fortë rreth kufirit të Rusisë pas një rritje të sulmeve brenda vendit. Dje, zyrtarët thanë se tre persona u plagosën nga bombardimet ukrainase në Belgorod, një...

Frikë nga forcat ukrainase? Putin urdhëron rritjen e sigurisë rreth kufirit të Rusisë

para 4 muajve - Gazeta Tema

Pas bombardimeve ukrainase në Belgorod dje, Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka urdhëruar shtimin e masave të siguri rreth kufirit të Rusisë. Zyrtarët ruse njoftuan se ky shtrëngim i masave të sigurisë...

Shefi i Wagner akuza zyrtarëve të lartë të Kremlinit: Na kanë “zhduku...

para 4 muajve - BalkanWeb

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Prigozhin thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - Gazeta Express

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

'Ka ndaluar raportimin në mediat shtetërore'/ Shefi i Wagner akuza Kremlini

para 4 muajve - Syri

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Prigozhin thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - Kallxo

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Shefi i Wagner akuza zyrtarëve të lartë: Kremlini ka ndaluar raportimin për ne në mediat shtetërore, kërkohet t’i mbyllet goja kujdo

para 4 muajve - Panorama

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Prigozhin thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - Bota Sot

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Shefi i Wagner: Putin ka ndalur mediat ruse që të flasin për ne

para 4 muajve - Vizion Plus

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Prigozhin thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - GazetaBlic

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Prigozhin thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Rusia kryen sulme masive me dronë në Kiev

para 4 muajve - RTK

Forcat ruse kanë shënjestruar Kievin me një valë të madhe të sulmeve ajrore mëngjesin e 28 majit, thanë zyrtarët ukrainas, duke e përshkruar si sulmin “më të madh” me dronë ndaj këtij qyteti që nga nisja...

Kreu i Wagnerit rus kërcënon Kremlinin: Do të merrni shuplakë nga populli

para 4 muajve - Epoka e Re

Kreu i grupit mercenar rus Wagner, Yevgeny Prigozhin, ka thënë se është i bindur se zyrtarët e lartë të Kremlinit kanë ndaluar mbulimin e tij në mediat shtetërore. Në fillim të këtij muaji, Prigozhin shpalli...

Lufta në “oborrin” e Vladimir Putinit, një “revolucion” i ri mund të tronditë Rusinë

para 4 muajve - Gazeta Express

Sulmi i papritur ukrainas në territorin rus në Belgorod e ka çuar konfliktin në Ukrainë në një nivel tjetër. Nëse deri më sot përbërësit e ndryshëm të milicive anti-Putin kanë dalë në skenë në episode...

“Do të marrin një shuplakë…”, shefi i Wagner kërcënon zyrtarët e lartë të Kremlinit: Na kanë zhdukur nga mediat shtetërore ruse

para 4 muajve - Java News

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin urdhëron rritjen e sigurisë rreth kufirit të Rusisë

para 4 muajve - Gazeta Express

Vladimir Putin ka urdhëruar siguri më të fortë rreth kufirit të Rusisë pas një rritje të sulmeve brenda vendit. Dje, zyrtarët thanë se tre persona u plagosën nga bombardimet ukrainase në Belgorod, një...

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv me dronë

para 4 muajve - Koha.net

Kryeqyteti ukrainas, Kievi është goditur të shtunën mbrëma nga një sulm i ri masiv me dron rus. Të paktën një person ka mbetur i vrarë, raportoi të dielën BBC-ja. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy...

Rusia kryen sulme masive me dronë në Kiev

para 4 muajve - Zhurnal

Forcat ruse kanë shënjestruar Kievin me një valë të madhe të sulmeve ajrore mëngjesin e 28 majit, thanë zyrtarët ukrainas, duke e përshkruar si sulmin “më të madh” me dronë ndaj këtij qyteti që nga nisja...

Rusia ka kryer sulme masive me dronë në Kiev

para 4 muajve - Portalb

Forcat ruse kanë shënjestruar Kievin me një valë të madhe të sulmeve ajrore mëngjesin e 28 majit, thanë zyrtarët ukrainas, duke e përshkruar si sulmin “më të madh” me dronë ndaj këtij qyteti që nga nisja...

Prigozhin thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - FaxWeb

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv me dron, vdes një person

para 4 muajve - Top Channel

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Një grua u lëndua nga sulmi. Kryetari i bashkisë së Kievit,...

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin urdhëron rritjen e forcave pranë kufirit rus

para 4 muajve - ABC News

Vladimir Putin ka urdhëruar rritjen e sigurisë rreth kufirit të Rusisë pas një rritjes së sulmeve brenda vendit. Ditën e djeshme, zyrtarët thanë se tre persona u plagosën nga bombardimet ukrainase në Belgorod,...

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv me dron rus

para 4 muajve - Koha.net

Kryeqyteti ukrainas, Kievi është goditur të shtunën mbrëma nga një sulm i ri masiv me dron rus. Të paktën një person ka mbetur i vrarë, raportoi të dielën BBC-ja. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy...

Pasojat e sulmit më të madh me dron të Rusisë në Kiev

para 4 muajve - Bota Sot

Siç kemi raportuar sot në mëngjes, një person është vrarë dhe të paktën tre të tjerë janë plagosur në "sulmin më të madh me dron" të Rusisë në kryeqytetin e Ukrainës gjatë natës. Moska lëshoi 54 dronë,...

Lufta në “oborrin” e Vladimir Putinit, një “revolucion” i ri mund të tronditë Rusinë

para 4 muajve - Bota Sot

Sulmi i papritur ukrainas në territorin rus në Belgorod e ka çuar konfliktin në Ukrainë në një nivel tjetër. Nëse deri më sot përbërësit e ndryshëm të milicive anti-Putin kanë dalë në skenë në episode...

Sulme me dronë kamikazë mbi Kiev

para 4 muajve - Klan

Sulme me dronë kamikazë mbi Kiev Rusia ka kryer sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, gjë që shkaktoi të paktën një viktimë. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko...

Sulme me dronë në Kiev/ 1 i vdekur dhe 3 të plagosur gjatë natës

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Në një sulm ajror gjatë natës në Kiev Një person është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur. Shpërthimet kanë tronditur kryeqytetin ukrainas sonte, tha kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitschko, duke shtuar...

Lufta në Ukrainë: Kievi goditet nga një numër i madh dronesh kamikazë rusë

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Lufta në Ukrainë: Kievi goditet nga një numër i madh dronesh kamikazë rusë Rusia ka nisur një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës Kiev, duke vrarë të paktën një person, kanë...

Rusia kryen sulme masive me dronë në Kiev

para 4 muajve - Vizion Plus

Forcat ruse kanë shënjestruar Kievin me një valë të madhe të sulmeve ajrore mëngjesin e 28 majit, thanë zyrtarët ukrainas, duke e përshkruar si sulmin “më të madh” me dronë ndaj këtij qyteti që nga nisja...

Prigozhin thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - Shqip

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Wagner: Kremlini ka ndaluar raportimin për ne në mediat shtetërore

para 4 muajve - Euronews

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv me dron rus

para 4 muajve - Koha.mk

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, raporton BBC. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko ka njoftuar se një...

Rusia lëshon valë sulmesh ajrore gjatë natës, Kievi: Sulmi më i madh me dronë që nga fillimi i luftës

para 4 muajve - Gazeta Express

Rusia lëshoi valë të shumta sulmesh ajrore në Kiev gjatë natës, për të cilën zyrtarët thanë se dukej të ishte sulmi më i madh me dronë në qytet që nga fillimi i luftës, ndërsa kryeqyteti ukrainas përgatitej...

Lufta në “oborrin” e Vladimir Putinit, një “revolucion” i ri mund të tronditë Rusinë

para 4 muajve - Lajmi.net

Sulmi i papritur ukrainas në territorin rus në Belgorod e ka çuar konfliktin në Ukrainë në një nivel tjetër. Nëse deri më sot përbërësit e ndryshëm të milicive anti-Putin kanë dalë në skenë në episode...

Rusia kryen sulme masive me dronë në Kiev

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Forcat ruse kanë shënjestruar Kievin me një valë të madhe të sulmeve ajrore mëngjesin e 28 majit, thanë zyrtarët ukrainas, duke e përshkruar si sulmin “më të madh” me dronë ndaj këtij qyteti që nga nisja...

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv me dron rus

para 4 muajve - RTV 21

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Një grua u lëndua nga sulmi. Kryetari i bashkisë së Kievit,...

Lufta në Ukrainë, Kievi goditet nga një sulm i ri masiv nga dronët e Rusisë

para 4 muajve - Klan Kosova

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko, tha se...

Lufta në Ukrainë, Kievi goditet nga një sulm i ri masiv nga dronët e Rusisë

para 4 muajve - Klan Macedonia

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko, tha se...

Shefi i Wagner: Putin ka ndalur mediat ruse që të flasin për ne

para 4 muajve - TvNews

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Putin urdhëron siguri më të fortë rreth kufirit të Rusisë

para 4 muajve - Bota Sot

Vladimir Putin ka urdhëruar siguri më të fortë rreth kufirit të Rusisë pas një rritje të sulmeve brenda vendit, përcjell Bota sot. Dje, zyrtarët thanë se tre persona u plagosën nga bombardimet ukrainase...

Prigozhin thotë se Kremlini ka ndaluar raportimin për të në mediat shtetërore

para 4 muajve - Lajm

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, tha më 28 maj se është i bindur që zyrtarë të lartë të Kremlinit ua kanë ndaluar mediave shtetërore ruse që të raportojnë për të. Ai porositi se...

Rusia të tjera sulme masive me dron në Kiev, raportohet për një person të vrarë

para 4 muajve - Panorama

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko tha se...

Sulm ajror rus, një i vdekur dhe 3 të plagosur gjatë natës në Kiev

para 4 muajve - ABC News

Një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën në një sulm ajror rus gjatë natës në kryeqytetin ukrainas, sipas zyrtarëve të Kievit. Kryetari i bashkisë së qytetit, Vitali Klitschko, raportoi përmes Telegramit...

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv me dron rus

para 4 muajve - Kallxo

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, raporton BBC. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko ka njoftuar se një...

Kryebashkiaku i Kievit njofton për sulme në kryeqytet

para 4 muajve - Shenja

Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit të Ukrainës, Kiev, Vitali Klitschko njoftoi se një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur si pasojë e sulmeve me mjete ajrore (dronë) në qytet, transmeton...

Lufta në Ukrainë, Kievi goditet nga një sulm i ri masiv nga dronët e Rusisë

para 4 muajve - GazetaBlic

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko, tha se...

Sulme me dronë kamikazë mbi Kiev

para 4 muajve - Java News

Rusia ka kryer sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, gjë që shkaktoi të paktën një viktimë. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko tha se si pasojë e sulmeve,...

Më shumë se 50 dronë të përdorur për të sulmuar Kievin - dhe Ukraina pretendon se i ka rrëzuar të gjithë

para 4 muajve - Bota Sot

Siç kemi raportuar sot në mëngjes, Rusia lëshoi valë sulmesh ajrore në Kiev gjatë natës në atë që zyrtarët thanë se dukej të ishte sulmi më i madh me dron në qytet që nga fillimi i luftës. Më parë, zyrtarët...

Sulme me dronë në Kiev/ 1 i vdekur dhe 3 të plagosur gjatë natës

para 4 muajve - Syri

Në një sulm ajror gjatë natës në Kiev Një person është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur. Shpërthimet kanë tronditur kryeqytetin ukrainas sonte, tha kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitschko, duke shtuar...

Lufta në Ukrainë: Kievi goditet nga një numër i madh dronesh kamikazë rusë

para 4 muajve - Syri

Lufta në Ukrainë: Kievi goditet nga një numër i madh dronesh kamikazë rusë Rusia ka nisur një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës Kiev, duke vrarë të paktën një person, kanë...

40 dronë rusë sulmojnë kryeqytetin ukrainas, 1 i vdekur dhe 3 të plagosur

para 4 muajve - NOA

UKRAINË- Një valë sulmesh me dronë rusë në kryeqytetin ukrainas la një person të vdekur dhe ndezi zjarre rreth qytetit, thanë zyrtarët në Kiev. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitshko tha se forcat...

Lufta në Ukrainë/Kievi goditet nga një sulm masiv me dron rus

para 4 muajve - RTSH

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko tha se...

Lufta në “oborrin” e Vladimir Putinit, një “revolucion” i ri mund të tronditë Rusinë

para 4 muajve - Bota Press

Sulmi i papritur ukrainas në territorin rus në Belgorod e ka çuar konfliktin në Ukrainë në një nivel tjetër. Nëse deri më sot përbërësit e ndryshëm të milicive anti-Putin kanë dalë në skenë në episode...

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv me dronë

para 4 muajve - Tetova Sot

Kryeqyteti ukrainas, Kievi është goditur të shtunën mbrëma nga një sulm i ri masiv me dron rus. Të paktën një person ka mbetur i vrarë, raportoi të dielën BBC-ja. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy...

Kievi u godit nga një sulm i ri masiv me dron, vdiq një person

para 4 muajve - Bota Sot

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Një grua u lëndua nga sulmi. Kryetari i bashkisë së Kievit,...

Rusia kryen sulme masive ajrore në Kiev të Ukrainës

para 4 muajve - Bota Sot

Rusia ka nisur dy valë sulmesh ajrore në kryeqytetin ukrainas, Kiev, duke vrarë të paktën një person dhe duke plagosur një tjetër, sipas zyrtarëve, përcjell Bota sot. Sistemet e mbrojtjes ajrore të Kievit...

Më shumë se 40 dronë rusë sulmuan kryeqytetin ukrainas mëngjesin e sotëm, 1 i vdekur dhe 3 të plagosur

para 4 muajve - Ora news

Një valë sulmesh me dronë rusë në kryeqytetin ukrainas la një person të vdekur dhe ndezi zjarre rreth qytetit, thanë zyrtarët në Kiev herët të dielën. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitshko tha...

Më shumë se 40 dronë rusë sulmojnë kryeqytetin ukrainas mëngjesin e sotëm, 1 i vdekur dhe 3 të plagosur

para 4 muajve - ABC News

Një valë sulmesh me dronë rusë në kryeqytetin ukrainas la një person të vdekur dhe ndezi zjarre rreth qytetit, thanë zyrtarët në Kiev herët të dielën. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitshko tha...

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent

para 4 muajve - Zyrtare

Vladimir Putin ka urdhëruar siguri më të fortë rreth kufirit të Rusisë pas një rritje të sulmeve brenda vendit. Dje, zyrtarët thanë se tre persona u plagosën nga bombardimet ukrainase në Belgorod, një...

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv me dron, një grua u lëndua nga sulmi!

para 4 muajve - Flaka

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Një grua u lëndua nga sulmi. Kryetari i bashkisë së Kievit,...

Ukraina nuk gjen qetësi, sulm masiv ajror nga Rusia, 1 i vdekur dhe 3 të plagosur

para 4 muajve - Albeu

Rusia ka nisur një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës Kiev. Për rrjedhojë një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën, thanë zyrtarët e Kievit, raporton BBC. Kryetari i bashkisë...

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent

para 4 muajve - Insajderi.org

Vladimir Putin ka urdhëruar siguri më të fortë rreth kufirit të Rusisë pas një rritje të sulmeve brenda vendit. Dje, zyrtarët thanë se tre persona u plagosën nga bombardimet ukrainase në Belgorod, një...

Ukraina ka njoftuar se kryeqendra e saj – Kijevi është përballur me sulmin më të madh të deritashëm me dron

para 4 muajve - Radio Kosova e Lire

Ukraina ka njoftuar se kryeqendra e saj – Kijevi është përballur me sulmin më të madh të deritashëm me dron nga Rusia. Kreu i administratës ushtarake të Kievit, Serhiy Popko është cituar të ketë deklaruar...

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv nga dronët e Rusisë

para 4 muajve - Lajmi.net

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko, tha se...

Rusia kryen sulme masive me dronë në Kiev

para 4 muajve - Lajm

Forcat ruse kanë shënjestruar Kievin me një valë të madhe të sulmeve ajrore mëngjesin e 28 majit, thanë zyrtarët ukrainas, duke e përshkruar si sulmin “më të madh” me dronë ndaj këtij qyteti që nga nisja...

Rusia lëshon valë sulmesh ajrore gjatë natës, Kievi: Sulmi më i madh me dronë që nga fillimi i luftës

para 4 muajve - Gazeta Metro

Rusia lëshoi valë të shumta sulmesh ajrore në Kiev gjatë natës, për të cilën zyrtarët thanë se dukej të ishte sulmi më i madh me dronë në qytet që nga fillimi i luftës, ndërsa kryeqyteti ukrainas përgatitej...

Rusia kryen sulme masive me dronë në Kiev

para 4 muajve - TvNews

Forcat ruse kanë shënjestruar Kievin me një valë të madhe të sulmeve ajrore mëngjesin e 28 majit, thanë zyrtarët ukrainas, duke e përshkruar si sulmin “më të madh” me dronë ndaj këtij qyteti që nga nisja...

Rusia kryen sulme masive me dronë në Kiev

para 4 muajve - Dukagjini

Forcat ruse kanë shënjestruar Kievin me një valë të madhe të sulmeve ajrore mëngjesin e 28 majit, thanë zyrtarët ukrainas, duke e përshkruar si sulmin “më të madh” me dronë ndaj këtij qyteti që nga nisja...

Putin urdhëron rritjen e sigurisë rreth kufirit të Rusisë

para 4 muajve - Shqip

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar siguri më të fortë rreth kufirit të Rusisë pas një rritje të sulmeve brenda vendit. Dje, zyrtarët thanë se tre persona u plagosën nga bombardimet ukrainase...

Rusia lëshon valë sulmesh ajrore gjatë natës, Kievi: Sulmi më i madh me dronë që nga fillimi i luftës

para 4 muajve - Periskopi

Rusia lëshon valë sulmesh ajrore gjatë natës, Kievi: Sulmi më i madh me dronë që nga fillimi i luftës 28 May, 9:50 Rusia lëshoi valë të shumta sulmesh ajrore në Kiev gjatë natës, për të cilën zyrtarët...

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv nga dronët e Rusisë

para 4 muajve - Arbresh

Një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën në një sulm ajror rus gjatë natës në kryeqytetin ukrainas, sipas zyrtarëve të Kievit. Kryetari i bashkisë së qytetit, Vitali Klitschko, raportoi përmes Telegramit...

Rusia sulmon Kievin më së rëndi që nga fillimi i agresionit, ukrainasit thonë se rrëzuan 52 fluturake

para 4 muajve - Epoka e Re

Rusia nisi valë sulmesh ajrore në Kiev gjatë natës, në atë që zyrtarët thanë se ishte sulmi më i madh ajror në qytet që nga fillimi i luftës, ndërsa kryeqyteti ukrainas përgatitej të festonte përvjetorin e themelimit të dielën.

Kievi goditet nga një sulm i ri masiv me dron

para 4 muajve - Gazeta10

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Një grua u lëndua nga sulmi. Kryetari i bashkisë së Kievit,...

Gati kundërsulmi ukrainas – Klan Macedonia

para 4 muajve - Revista

Danilov: Moment historik për të zmbrapsur rusët Ushtria ukrainase është gati për të nisur një kundërofensivë të gjerë për të zmbrapsur rusët nga vendi. Këtë e konfirmoi sekretari i Këshillit të Mbrojtjes...

Sulme vdekjeprurëse me dronë gjatë natës në Kiev

para 4 muajve - Shqip

Një person është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një sulm ajror gjatë natës në Kiev. Shpërthimet kanë tronditur kryeqytetin ukrainas sonte, tha kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitschko, duke shtuar...

Sum masiv me dron në Kiev, një i vdekur

para 4 muajve - Euronews

Rusia ka kryer një sulm të ri masiv me dron gjatë natës në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke vrarë të paktën një person, thanë zyrtarët lokalë. Një grua u lëndua nga sulmi. Kryetari i bashkisë së Kievit,...

Më shumë se 40 dronë rusë sulmuan kryeqytetin ukrainas mëngjesin e sotëm, 1 i vdekur dhe 3 të plagosur

para 4 muajve - FaxWeb

Një valë sulmesh me dronë rusë në kryeqytetin ukrainas la një person të vdekur dhe ndezi zjarre rreth qytetit, thanë zyrtarët në Kiev herët të dielën. Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitshko tha...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - Dukagjini

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Ukraina thotë se Rusia ka ngadalësuar sulmet në Bakhmut

para 4 muajve - Bota Sot

Trupat ruse kanë lehtësuar përkohësisht sulmet brenda dhe rreth qytetit të rrethuar lindor të Ukrainës, Bakhmut, për t’u rigrupuar dhe forcuar kapacitetet e tyre, tha të shtunën një zyrtare e lartë e Kievit....

Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

para 4 muajve - Bota Sot

Ukraina ka publikuar disa pamje ku forcat e saj detektojnë një grup këmbësorie ruse pranë qytetit Bakhmut. Pamjet e ndara në rrjetet sociale tregojnë së paku katër ushtarë rusë, që gjendeshin në atë dukej...

‘The Times’: Si spiunët ushtarakë ukrainas po mposhtin rivalët e tyre rusë

para 4 muajve - Syri

“The Times” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale të luftës në Ukrainë. Nëpërmjet një analize të gjatë fokusi është vendosur tek spiunët ushtarakë ukrainas. Lufta midis inteligjencës ushtarake ukrainase...

Trupat ukrainase luftojnë me ushtarët rusë në Bakhmut për kontrollin e qytetit

para 4 muajve - Bota Sot

Pamjet e shpërndara nga Brigada e 93-të e Mekanizuar duket se tregojnë sulme të përsëritura nga trupat ukrainase që vënë në cak ushtarët rusë në qytetin Bakhmut. Qyteti Bakhmut, ka qenë zona ku janë zhvilluar...

Analiza e “The Times”: Si spiunët ushtarakë ukrainas po mposhti...

para 4 muajve - BalkanWeb

“The Times” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale të luftës në Ukrainë. Nëpërmjet një analize të gjatë fokusi është vendosur tek spiunët ushtarakë ukrainas. Lufta midis inteligjencës ushtarake ukrainase...

Trupat ukrainase luftojnë me ushtarët rusë në Bakhmut për kontrollin e qytetit

para 4 muajve - GazetaBlic

Pamjet e shpërndara nga Brigada e 93-të e Mekanizuar duket se tregojnë sulme të përsëritura nga trupat ukrainase që vënë në cak ushtarët rusë në qytetin Bakhmut. Qyteti Bakhmut, ka qenë zona ku janë zhvilluar...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bakhmuti

para 4 muajve - Alsat-M

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Zyrtari i lartë ukrainas: Kievi është gati për kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - Zhurnal

Autoritetet ruse thanë se rajoni jugor rus Belgorod në kufi me Ukrainën u sulmua të premten me dronë dhe nga artileria ukrainase, disa orë pasi dy dronë goditën një qytet rus në një zonë pranë gadishullit...

“The Times”: Si spiunët ushtarakë ukrainas po mposhtin rivalët e tyre rusë

para 4 muajve - Ora news

“The Times” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale të luftës në Ukrainë. Nëpërmjet një analize të gjatë fokusi është vendosur tek spiunët ushtarakë ukrainas. Lufta midis inteligjencës ushtarake ukrainase...

Zyrtari i lartë ukrainas thotë se Kievi është gati për kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - Gazeta Tema

Autoritetet ruse thanë se rajoni jugor rus Belgorod në kufi me Ukrainën u sulmua të premten me dronë dhe nga artileria ukrainase, disa orë pasi dy dronë goditën një qytet rus në një zonë pranë gadishullit...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bakhmuti

para 4 muajve - Syri

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Gati kundërsulmi ukrainas

para 4 muajve - Klan Macedonia

Danilov: Moment historik për të zmbrapsur rusët Ushtria ukrainase është gati për të nisur një kundërofensivë të gjerë për të zmbrapsur rusët nga vendi. Këtë e konfirmoi sekretari i Këshillit të Mbrojtjes...

Ukraina eliminon 20 ushtarë rusë duke pastruar llogoret në Bakhmut

para 4 muajve - Tetova Sot

Pamjet e publikuara nga Brigada e 3-të Sulmuese e Ukrainës thuhet se tregon batalionin e dytë sulmues, ku ushtarët pastrojnë llogoret nga forcat ruse pranë Bakhmutit. Batalioni pretendon se ka eliminuar...

Zyrtari i lartë ukrainas: Kievi është gati për kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - Vizion Plus

Autoritetet ruse thanë se rajoni jugor rus Belgorod në kufi me Ukrainën u sulmua të premten me dronë dhe nga artileria ukrainase, disa orë pasi dy dronë goditën një qytet rus në një zonë pranë gadishullit...

Zyrtarët ukrainas: Mercenarët e Wagner-it po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - Top Channel

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në Bahmutit, qytet i cili është shndërruar në epiqendër të luftimeve në rajonin lindor të Donjeckut....

Gati kundërsulmi ukrainas

para 4 muajve - Klan

Gati kundërsulmi ukrainas Danilov: Moment historik për të zmbrapsur rusët Ushtria ukrainase është gati për të nisur një kundërofensivë të gjerë për të zmbrapsur rusët nga vendi. Këtë e konfirmoi sekretari...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - RTV 21

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - TV21

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bakhmuti

para 4 muajve - ABC News

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

VIDEO/ Ukraina eliminon 20 ushtarë rusë duke pastruar llogoret në Bakhmut

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Pamjet e publikuara nga Brigada e 3-të Sulmuese e Ukrainës thuhet se tregon batalionin e dytë sulmues, ku ushtarët pastrojnë llogoret nga forcat ruse pranë Bakhmutit. Batalioni pretendon se ka eliminuar...

Mercenarët e Wagner nisin tërheqjen nga Bahmuti

para 4 muajve - Koha.mk

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Zyrtari i lartë ukrainas thotë se Kievi është gati për kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - Zeri

Autoritetet ruse thanë se rajoni jugor rus Belgorod në kufi me Ukrainën u sulmua të premten me dronë dhe nga artileria ukrainase, disa orë pasi dy dronë goditën një qytet rus në një zonë pranë gadishullit...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - Zeri

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Kush mund të qëndrojë pas sulmeve në Belgorod/ A janë ato të dobishme për Ukrainën?

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Rusia ka thënë se rajoni i saj jugor i Belgorodit është sulmuar nga artileria ukrainase. Guvernatori Vyacheslav Gladkov tha se qyteti Belgorod i Graivoronit, rreth 7.24 kilometra nga kufiri ukrainas, ishte...

Ukraina eliminon 20 ushtarë rusë duke pastruar llogoret në Bakhmut

para 4 muajve - Bota Sot

Pamjet e publikuara nga Brigada e 3-të Sulmuese e Ukrainës thuhet se tregon batalionin e dytë sulmues, ku ushtarët pastrojnë llogoret nga forcat ruse pranë Bakhmutit. Batalioni pretendon se ka eliminuar...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - Bota Sot

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Inteligjenca britanike: Mercenarët e Wagner-it po tërhiqen nga Bakhmuti

para 4 muajve - Panorama

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - RTK

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

VIDEO/ Ukraina eliminon 20 ushtarë rusë duke pastruar llogoret në Bakhmut

para 4 muajve - Syri

Pamjet e publikuara nga Brigada e 3-të Sulmuese e Ukrainës thuhet se tregon batalionin e dytë sulmues, ku ushtarët pastrojnë llogoret nga forcat ruse pranë Bakhmutit. Batalioni pretendon se ka eliminuar...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - Vizion Plus

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - GazetaBlic

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Rusia kryen sulme të reja në Bakhmut dhe Kharkiv

para 4 muajve - Klan Macedonia

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Zyrtari i lartë ukrainas: Kievi është gati për kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - Panorama

Autoritetet ruse thanë se rajoni jugor rus Belgorod në kufi me Ukrainën u sulmua të premten me dronë dhe nga artileria ukrainase, disa orë pasi dy dronë goditën një qytet rus në një zonë pranë gadishullit...

Kush mund të qëndrojë pas sulmeve në Belgorod – dhe a janë ato të dobishme për Ukrainën?

para 4 muajve - Bota Sot

Rusia ka thënë se rajoni i saj jugor i Belgorodit është sulmuar nga artileria ukrainase. Guvernatori Vyacheslav Gladkov tha se qyteti Belgorod i Graivoronit, rreth 7.24 kilometra nga kufiri ukrainas, ishte...

Rusia kryen sulme të reja në Bakhmut dhe Kharkiv

para 4 muajve - Koha.mk

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Kush mund të qëndrojë pas sulmeve në Belgorod/ A janë ato të dobishme për Ukrainën?

para 4 muajve - Syri

Rusia ka thënë se rajoni i saj jugor i Belgorodit është sulmuar nga artileria ukrainase. Guvernatori Vyacheslav Gladkov tha se qyteti Belgorod i Graivoronit, rreth 7.24 kilometra nga kufiri ukrainas, ishte...

Rusia kryen sulme të reja në Bakhmut dhe Kharkiv

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Ukraina eliminon 20 ushtarë rusë duke pastruar llogoret në Bakhmut

para 4 muajve - Lajm

Pamjet e publikuara nga Brigada e 3-të Sulmuese e Ukrainës thuhet se tregon batalionin e dytë sulmues, ku ushtarët pastrojnë llogoret nga forcat ruse pranë Bakhmutit. Batalioni pretendon se ka eliminuar...

Zyrtari i lartë ukrainas: Kievi është gati për kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - TvNews

Autoritetet ruse thanë se rajoni jugor rus Belgorod në kufi me Ukrainën u sulmua të premten me dronë dhe nga artileria ukrainase, disa orë pasi dy dronë goditën një qytet rus në një zonë pranë gadishullit...

Zyrtari ukrainas thotë se Kievi është gati për kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - Bota Sot

Autoritetet ruse thanë se rajoni jugor rus Belgorod në kufi me Ukrainën u sulmua të premten nga dronë dhe artileria ukrainase, disa orë pasi dy dronë goditën një qytet rus në një zonë pranë gadishullit...

Zyrtari ukrainas thotë se Kievi është gati për kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - GazetaBlic

Autoritetet ruse thanë se rajoni jugor rus Belgorod në kufi me Ukrainën u sulmua të premten nga dronë dhe artileria ukrainase, disa orë pasi dy dronë goditën një qytet rus në një zonë pranë gadishullit...

Rusia kryen sulme të reja në Bakhmut dhe Kharkiv

para 4 muajve - Klan

Rusia kryen sulme të reja në Bakhmut dhe Kharkiv Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet...

Ushtria ruse nuk ndalet, kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Syri

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bakhmut dhe Kharkiv

para 4 muajve - Koha.net

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, epiqendrën e luftës në Donetsk, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, ka thënë ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bakhmut dhe Kharkiv

para 4 muajve - Syri

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - Arbresh

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Rusia kryen sulme të reja në Bahkmut dhe Kharkiv

para 4 muajve - Zeri

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Kallxo

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - TV21

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bahkmut dhe Kharkiv

para 4 muajve - ABC News

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Gazeta Express

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - FaxWeb

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Mercenarët e Wagner nisin tërheqjen nga Bahmuti

para 4 muajve - Euronews

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Bota Sot

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - GazetaBlic

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet...

Mercenarët e Wagner-it raportohet se po tërhiqen nga Bahmuti

para 4 muajve - TvNews

Mercenarët rusë nga grupi Wagner raportohet se kanë nisur të zhvendosen nga disa prej pozicioneve të tyre në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, që është shndërruar në epiqendër të luftimeve...

Rusia kryen sulme të reja në Bakhmut dhe Kharkiv – Klan Macedonia

para 4 muajve - Revista

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bakhmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Zyrtari i lartë ukrainas thotë se Kievi është gati për kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - Arbresh

Autoritetet ruse thanë se rajoni jugor rus Belgorod në kufi me Ukrainën u sulmua të premten me dronë dhe nga artileria ukrainase, disa orë pasi dy dronë goditën një qytet rus në një zonë pranë gadishullit...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Vizion Plus

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Zeri

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - RTK

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Wagner do të shfrytëzohet për beteja të tjera pas Bakhmutit, thotë inteligjenca britanike

para 4 muajve - Shenja

Forcat e grupit mercenar rus, Wagner ndoshta kanë filluar të tërhiqen nga disa prej pozicioneve të tyre rreth qytetit të shkatërruar ukrainas të Bakhmutit dhe ka të ngjarë të përdoren për operacione të...

Kush mund të qëndrojë pas sulmeve në Belgorod – dhe a janë ato të dobishme për Ukrainën? – Telegrafi

para 4 muajve - Debat

Rusia ka thënë se rajoni i saj jugor i Belgorodit është sulmuar nga artileria ukrainase. Guvernatori Vyacheslav Gladkov tha se qyteti Belgorod i Graivoronit, rreth 7.24 kilometra nga kufiri ukrainas, ishte...

Ukraina gati për kundërsulmin e madh

para 4 muajve - Zhurnal

Ukraina është gati për ta nisur kundërofensivën e madhe të pritur kundër forcave të Rusisë. Këtë ia ka thënë BBC-së, Oleksiy Danilov, njëri nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në Kiev, transmeton KlanKosova.tv....

Ukraina: Jemi gati të filliojmë kundërsulmin

para 4 muajve - RTV 21

Ukraina është e gatshme të nisë kundërsulmimin e saj të shumëpritur kundër forcave ruse, ka thënë një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në vend për BBC. Oleksiy Danilov nuk përmendi një datë, por tha...

Ukraina e gatshme për kundërsulm, zyrtari i lartë ukrainas thotë se do të rikthejnë vendet e pushtuara nga rusët

para 4 muajve - TV21

Ukraina është e gatshme të nisë kundërsulmimin e saj të shumëpritur kundër forcave ruse, ka thënë një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në vend për BBC . Sekretari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare...

Ukraina gati për kundërsulmin e madh

para 4 muajve - Alsat-M

Ukraina është gati për ta nisur kundërofensivën e madhe të pritur kundër forcave të Rusisë. Këtë ia ka thënë BBC-së, Oleksiy Danilov, njëri nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në Kiev, transmeton KlanKosova.tv....

Revolucioni i ardhshëm rus do të çlirojë demonë të rinj të tmerrshëm

para 4 muajve - Albeu

Nga Richard Kemp “ Daily Telegraph ” Përktheu: Alket Goce-AlbEu.com Sulmi më i fundit verbal i Yevgeny Prigozhin kundër Ministrisë ruse të Mbrojtjes dhe rrjedhimisht ndaj vetë Kremlinit, nuk duhet të shihet...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Gazeta Metro

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Rusi, sulmohet me dron një ndërtesë e administratës së tubacionit të naftës

para 4 muajve - ABC News

Një shpërthim në rajonin Pskov të Rusisë, afër kufirit me Bjellorusinë, dëmtoi një ndërtesë të administratës ruse të tubacionit të naftës, tha sot guvernatori rajonal Mikhail Vendernikov në një postim...

Rusi, sulmohet me dron një ndërtesë e administratës së tubacionit të naftës

para 4 muajve - Syri

Një shpërthim në rajonin Pskov të Rusisë, afër kufirit me Bjellorusinë, dëmtoi një ndërtesë të administratës ruse të tubacionit të naftës, tha sot guvernatori rajonal Mikhail Vendernikov në një postim...

Sulmohet me raketa spitali në Dnipro të Ukrainës, vdesin dy njerëz e plagosen 23 të tjerë

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Të paktën dy persona janë vrarë dhe 23 janë plagosur në një sulm me raketa në një klinikë mjekësore në qytetin lindor të Ukrainës, Dnipro. Sipas kryetarit të Dinpros, Serhiy Lysak, 21 nga 23 të plagosurit...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Infokusi

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Ukraina e gatshme për kundërsulmin: Mund të fillojë “nesër, pasnesër ose pas një jave”

para 4 muajve - Gazeta Express

Ukraina është e gatshme të nisë kundërsulmimin e saj të shumëpritur kundër forcave ruse. Kjo është bërë e ditur nga zyrtar i lartë i sigurisë në vend në një intervistë për BBC, por edhe nga Komandanti...

Shefi i Sigurisë së Ukrainës: Jemi gati për të realizuar kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - ABC News

“Ukraina është gati të nisë kundërofensivën e shumëpritur ndaj forcave ruse”. Kështu u shpreh një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në vend, Oleksiy Danilov, shkruan BBC . Danilov nuk donte të jepte...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - Euronews

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Ukraina gati për kundërsulmin e madh

para 4 muajve - Klan Kosova

Ukraina është gati për ta nisur kundërofensivën e madhe të pritur kundër forcave të Rusisë. Këtë ia ka thënë BBC-së, Oleksiy Danilov, njëri nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në Kiev, transmeton KlanKosova.tv....

Ukraina: Ne jemi gati të fillojmë kundërsulmin

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Ukraina është e gatshme të nisë kundërsulmimin e saj të shumëpritur kundër forcave ruse, ka thënë një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në vend për BBC. Oleksiy Danilov nuk përmendi një datë, por tha...

Zelenskyy: Sulmi i Rusisë ndaj spitalit ‘mizori e pastër’

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Të paktën dy persona janë vrarë dhe më shumë se 30 janë plagosur në një sulm me raketa ruse në një klinikë mjekësore në qytetin lindor të Ukrainës, Dnipro, thonë zyrtarët ukrainas. Dy djem të moshës tre...

Ukraina gati për kundërsulmin e madh ndaj Rusisë

para 4 muajve - GazetaBlic

Ukraina është gati për ta nisur kundërofensivën e madhe të pritur kundër forcave të Rusisë. Këtë ia ka thënë BBC-së, Oleksiy Danilov, njëri nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në Kiev. Ai nuk ka thënë...

Ukraina gati për kundërsulmin e madh

para 4 muajve - Bota Sot

Ukraina është gati për ta nisur kundërofensivën e madhe të pritur kundër forcave të Rusisë. Këtë ia ka thënë BBC-së, Oleksiy Danilov, njëri nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në Kiev. Ai nuk ka thënë...

Wagner do të shfrytëzohet për beteja të tjera pas Bakhmutit, thotë inteligjenca britanike

para 4 muajve - Lajm

Forcat e grupit mercenar rus, Wagner ndoshta kanë filluar të tërhiqen nga disa prej pozicioneve të tyre rreth qytetit të shkatërruar ukrainas të Bakhmutit dhe ka të ngjarë të përdoren për operacione të...

“Krijesa absolutisht të sëmura”, Zelensky dënon sulmin rus me raketa në spitalin Dnipro

para 4 muajve - Lajm

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka dënuar ata që qëndrojnë pas një sulmi vdekjeprurës me raketa ruse në një klinikë mjekësore në Dnipro duke i cilësuar “krijesa absolutisht të sëmura”. Ai gjithashtu...

Ukraina gati për kundërsulmin e madh!

para 4 muajve - Indeks online

Ukraina është gati për ta nisur kundërofensivën e madhe të pritur kundër forcave të Rusisë. Këtë ia ka thënë BBC-së, Oleksiy Danilov, njëri nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në Kiev, transmeton KlanKosova.tv....

Lufta/ Zyrtari i lartë ukrainas: Jemi gati për të filluar kundërsulmin

para 4 muajve - RTSH

Ukraina është e gatshme të nisë kundërsulmimin e saj të shumëpritur kundër forcave ruse, ka thënë një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në vend për BBC . Sekretari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare...

Ukraina: Jemi gati për të nisur kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - Syri

Ukraina është gati për të nisur kundërofensivën ndaj forcave ruse. Kështu deklaroi për BBC një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë. Oleksiy Danilov nuk dha një datë, por tha për BBC se sulmi për të rimarrë...

Rusia kryen sulme të reja në Bahmut dhe Harkiv

para 4 muajve - TvNews

Luftimet kanë vazhdar në dhe përreth qytetit lindor ukrainas të Bahmutit, epiqendrën e luftës në Donjeck, përderisa Rusia po vazhdon të sulmojë këtë qytet dhe vendbanimet përreth me avionë, tha ushtria...

Shefi i Sigurisë së Ukrainës: Jemi gati për të realizuar kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - Shenja

Ukraina është gati të nisë kundërofensivën e shumëpritur, tha një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në vend për bbc . Oleksiy Danilov nuk donte të jepte një datë të saktë, por tha se sulmi për të rimarrë...

Ukraina gati për kundërsulmin e madh

para 4 muajve - Tetova Sot

Ukraina është gati për ta nisur kundërofensivën e madhe të pritur kundër forcave të Rusisë. Këtë ia ka thënë BBC-së, Oleksiy Danilov, njëri nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në Kiev, transmeton KlanKosova.tv....

Ukraina: Ne jemi gati të fillojmë kundërsulmin

para 4 muajve - Syri

Ukraina është e gatshme të nisë kundërsulmimin e saj të shumëpritur kundër forcave ruse, ka thënë një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në vend për BBC. Oleksiy Danilov nuk përmendi një datë, por tha...

Ukraina: Jemi gati të nisim kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 4 muajve - Albeu

Ukraina është e gatshme të nisë kundërsulmimin e saj të shumëpritur kundër forcave ruse, ka thënë një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në vend për BBC. Oleksiy Danilov nuk përmendi një datë, por tha...

Zelenskyy: Sulmi I Rusisë ndaj spitalit ‘mizori e pastër’

para 4 muajve - Syri

Të paktën dy persona janë vrarë dhe më shumë se 30 janë plagosur në një sulm me raketa ruse në një klinikë mjekësore në qytetin lindor të Ukrainës, Dnipro, thonë zyrtarët ukrainas. Dy djem të moshës tre...

Shefi i Sigurisë së Ukrainës: Kemi një mundësi historike, jemi gati për të realizuar kundërsulmin – Telegrafi

para 4 muajve - Debat

Ukraina është gati të nisë kundërofensivën e shumëpritur, tha një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në vend për bbc . Oleksiy Danilov nuk donte të jepte një datë të saktë, por tha se sulmi për të rimarrë...

Ukraina gati për kundërsulmin e madh

para 4 muajve - Desk.al

Ukraina është gati për ta nisur kundërofensivën e madhe të pritur kundër forcave të Rusisë. Këtë ia ka thënë BBC-së, Oleksiy Danilov, njëri nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në Kiev, transmeton KlanKosova.tv....

LIVE: Priten rezultatet e kundërofanizvës ukrainase, Putinit i vjen “goditja” nga ky shtet/ “Zbulohet” plani i radhës i Rusisë

para 4 muajve - Bota Sot

27.05.2023 - 06:29 Grupi Wagner ende i dorëzon pozicionet forcave ruse në Bakhmut, mes kundërsulmeve ukrainase Nga: Bota sot Instituti për Studimin e Luftës me bazë në SHBA bën një përditësim të përditshëm...

LIVE: Priten rezultatet e kundërofanizvës ukrainase, "zbulohet" plani i radhës i Rusisë

para 4 muajve - Bota Sot

27.05.2023 - 06:29 Grupi Wagner ende i dorëzon pozicionet forcave ruse në Bakhmut, mes kundërsulmeve ukrainase Nga: Bota sot Instituti për Studimin e Luftës me bazë në SHBA bën një përditësim të përditshëm...

Japonia njofton sanksione të tjera ndaj Rusisë

para 4 muajve - Bota Sot

27.05.2023 - 06:24 Kanadaja do t’i dorëzojë Ukrainës raketat kundërajrore Një grumbull raketash ajër-ajër me rreze të shkurtër veprimi do të mbërrijë së shpejti në Ukrainë nga Kanadaja. Kjo u njoftua nga...

Ukraina gati për kundërsulmin e madh

para 4 muajve - Arbresh

Ukraina është gati për ta nisur kundërofensivën e madhe të pritur kundër forcave të Rusisë. Këtë ia ka thënë BBC-së, Oleksiy Danilov, njëri nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në Kiev. Ai nuk ka thënë...

E papritur/ E djathta ekstremiste ruse dëshiron të rrëzojë Putinin dhe të luftojë në anën e Kievit

para 4 muajve - FaxWeb

Ngjarjet në fillim të kësaj jave në Belgorod , provincën ruse pranë kufirit me Ukrainën që u vu nën sulmin e personave të armatosur, kanë sjellë në qendër të vëmendjes aktivitetet e rusëve të cilët flasin...

Kanadaja do t’i dorëzojë Ukrainës raketat kundërajrore

para 4 muajve - BalkanWeb

Një grumbull raketash ajër-ajër me rreze të shkurtër veprimi do të mbërrijë së shpejti në Ukrainë nga Kanadaja. Kjo u njoftua nga Ministria e Mbrojtjes e Kanadasë pas takimit të rregullt të Grupit të Kontaktit...

‘Krijesa absolutisht të sëmura’, Zelensky dënon sulmin rus me raketa në spitalin Dnipro

para 4 muajve - Gazeta Metro

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka dënuar ata që qëndrojnë pas një sulmi vdekjeprurës me raketa ruse në një klinikë mjekësore në Dnipro duke i cilësuar “krijesa absolutisht të sëmura”. Ai gjithashtu...

Ukraina gati për kundërsulmin e madh!

para 4 muajve - ATV Live

Ukraina është gati për ta nisur kundërofensivën e madhe të pritur kundër forcave të Rusisë. Këtë ia ka thënë BBC-së, Oleksiy Danilov, njëri nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në Kiev. Ai nuk ka thënë...

Oleksiy Danilov: Kundërofensiva e Ukrainës ‘gati për të filluar’

para 4 muajve - Dukagjini

Ukraina është e gatshme të nisë kundërsulmimin e saj të shumëpritur kundër forcave ruse, ka thënë një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë në vend, për BBC . Oleksiy Danilov nuk përmendi një datë, por...

Rusia bombardon Dnipron, viktima dhe të plagosur, Moska akuzon Kievin për agresion

para 4 muajve - Arbresh

Të paktën 2 persona janë vrarë dhe 23 të tjerë janë plagosur në një sulm rus me raketa ndaj një klinike mjekësore në qytetin Dnipro të Ukrainës. Mes të plagosurve janë edhe dy fëmijë, ndërkohë që një nga...

Sulmohet me raketa spitali në Dnipro të Ukrainës, vdesin dy njerëz e plagosen 23 të tjerë

para 4 muajve - Klan Kosova

Të paktën dy persona janë vrarë dhe 23 janë plagosur në një sulm me raketa në një klinikë mjekësore në qytetin lindor të Ukrainës, Dnipro. Sipas kryetarit të Dinpros, Serhiy Lysak, 21 nga 23 të plagosurit...

Agresioni në Ukrainë, e djathta ekstreme ruse dëshiron të rrëzojë Putinin dhe t’i bashkohet luftës së Kievit

para 4 muajve - Bota Sot

Ngjarjet në fillim të kësaj jave në Belgorod, provincën ruse pranë kufirit me Ukrainën që u vu nën sulme, kanë sjellë në qendër të vëmendjes aktivitetet e rusëve të cilët flasin hapur për rrëzimin e presidentit...

Rusia pretendon se rajonet e saj kufitare janë sulmuar. Moska godet qytetin në qendër të Ukrainës

para 4 muajve - Bota Sot

Rajoni jugor rus i Belgorodit në kufi me Ukrainën u godit të premten me artileri, predha e dronë. Autoritetet fajësuan ushtrinë ukrainase në një njoftim lidhur me sulmin, disa orë pasi dy dronë goditën...

Rusia pretendon se rajonet e saj kufitare janë sulmuar. Moska godet qytetin në qendër të Ukrainës

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Rajoni jugor rus i Belgorodit në kufi me Ukrainën u godit të premten me artileri, predha e dronë. Autoritetet fajësuan ushtrinë ukrainase në një njoftim lidhur me sulmin, disa orë pasi dy dronë goditën...

Ukraina, nën presionin e kohës

para 4 muajve - Koha.mk

Kjo ndjenjë urgjence nuk pasqyron mungesën e simpatisë për Ukrainën, nga ana e qeverive kryesore perëndimore. Në vend të kësaj, ekziston shqetësim se nëse kundërsulmi i shumëpritur i Kievit nuk arrin të...

GRUPI PRIVAT WAGNER FILLON TËRHEQJEN NGA BAKHMUTI: NJË KUNDËROFENSIVË UKRAINASE NË HORIZONT

para 4 muajve - KDPolitik

Kreu i grupit privat ushtarak rus Wagner, Yevgeny Prigozhin tha të enjten se forcat e tij kanë filluar të tërhiqen nga Bakhmuti në Ukrainën lindore dhe t’ia dorëzojnë kontrollin e qytetit ushtrisë ruse,...

“GRUPI PRIVAT WAGNER FILLON TËRHEQJEN NGA BAKHMUTI PAS PUSHTIMIT: NJË KUNDËROFENSIVE UKRAINASE NË HORIZONT”

para 4 muajve - KDPolitik

Kreu i grupit privat ushtarak rus Wagner, Yevgeny Prigozhin tha të enjten se forcat e tij kanë filluar të tërhiqen nga Bakhmuti në Ukrainën lindore dhe t’ia dorëzojnë kontrollin e qytetit ushtrisë ruse,...

Ukraina, nën presionin e kohës

para 4 muajve - Koha.mk

Kjo ndjenjë urgjence nuk pasqyron mungesën e simpatisë për Ukrainën, nga ana e qeverive kryesore perëndimore. Në vend të kësaj, ekziston shqetësim se nëse kundërsulmi i shumëpritur i Kievit nuk arrin të...

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA: Rënia e Bakhmutit, dështimi më i madh i udhëheqësve kosovarë në skenën ndërkombëtare!

para 4 muajve - Radio Kosova e Lire

Mundi i shkuar huq : Informatat e fundit thonë se Bakhmuti, qytet i shndërruar në rrënoja gjatë luftës dyvjeçare midis Ukrainës dhe Rusisë ka rënë në duar të grupit paramilitar mercenar “Wagner”, gjithnjë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK