“Turqia është e ndarë”, këshilltari i Kilicdaroglu flet pas hum...

para 4 muajve - BalkanWeb

Mbështetësit e presidentit Recep Tayyip Erdogan kanë dalë në rrugë për të festuar fitoren e liderit turk në balotazhin presidencial kundrejt Kemal Kilicdaroglu. Eksperti dhe këshilltari i kandidatit opozitar...

Erdogan: Fitues i vetëm i këtyre zgjedhjeve është Turqia

para 4 muajve - RTSH

Duke folur në lagjen Uskudar të Stambollit, pas fitores së zgjedhjeve presidenciale presidenti turk ka deklaruar se Turqia është e vetmja fituese e këtyre zgjedhjeve. Erdogan ka deklaruar se me këtë fitore...

“Turqia është e ndarë”, këshilltari i Kilicdaroglu flet pas humbjes: Të dy kampet duan gjëra të ndryshme për vendin

para 4 muajve - Top24

Mbështetësit e presidentit Recep Tayyip Erdogan kanë dalë në rrugë për të festuar fitoren e liderit turk në balotazhin presidencial kundrejt Kemal Kilicdaroglu. Eksperti dhe këshilltari i kandidatit opozitar...

Erdogan apo Kilicdaroglu? Sot Turqia voton në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale

para 4 muajve - FaxWeb

Pas muajsh fushate nga dy duzina parti politike, katër kandidatë presidencialë dhe një formacion hutues aleancash elektorale, votuesit turq i drejtohen qendrave të votimit, sërish, të dielën, për të bërë...

“Fushatë zgjedhore me armiqësi ndaj refugjatëve në Turqi”

para 4 muajve - Gazeta Tema

Para raundit të balotazhit në Turqi kandidati ri opozitës luan kartën e nacionalizimit dhe të armiqësisë ndaj refugjatëve. Kurse Erdogani është i qetë dhe i sigurt për fitoren. Pak para raundit të balotazhit...

Zgjedhjet në Turqi, Kilicdaroglu sulmon Erdoganin: Po bën fushatë me armiqë...

para 4 muajve - BalkanWeb

Para raundit të balotazhit në Turqi kandidati ri opozitës luan kartën e nacionalizimit dhe të armiqësisë ndaj refugjatëve. Kurse Erdogani është i qetë dhe i sigurt për fitoren. Pak para raundit të balotazhit...

Zgjedhjet në Turqi, Kilicdaroglu sulmon Erdogan: Po bën fushatë me armiqësi...

para 4 muajve - BalkanWeb

Para raundit të balotazhit në Turqi kandidati ri opozitës luan kartën e nacionalizimit dhe të armiqësisë ndaj refugjatëve. Kurse Erdogani është i qetë dhe i sigurt për fitoren. Pak para raundit të balotazhit...

Raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi, Kilicdaroglu sulmon Erdogan: Po bën fushatë me armiqësi ndaj refugjatëve

para 4 muajve - Panorama

Para raundit të balotazhit në Turqi kandidati ri opozitës luan kartën e nacionalizimit dhe të armiqësisë ndaj refugjatëve. Kurse Erdogani është i qetë dhe i sigurt për fitoren. Pak para raundit të balotazhit...

Zgjedhjet në Turqi, Kilicdaroglu sulmon Erdogan: Po bën fushatë me armiqësi ndaj refugjatëve

para 4 muajve - Syri

Para raundit të balotazhit në Turqi kandidati ri opozitës luan kartën e nacionalizimit dhe të armiqësisë ndaj refugjatëve. Kurse Erdogani është i qetë dhe i sigurt për fitoren. Pak para raundit të balotazhit...

Të dielën balotazhi në Turqi, ‘nxehen’ tonet e fushatës

para 4 muajve - Lexo

Presidenti në detyrë i Turqisë Recep Tayyip Erdogan do të përballet me kandidatin e opozitës Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të dielën më 28 maj. Një ditë para përsëritjes së...

Kiliçdaroglu në aleancë me ultranacionalistët

para 4 muajve - Klan

Kiliçdaroglu në aleancë me ultranacionalistët Pranon të largojë refugjatët sirianë brenda një viti Ndonëse me profil socialdemokrat dhe pro-Europian, rivali republikan i presidentit turk Rexhep Taip Erdogan...

Balotazhi i zgjedhjeve në Turqi: Nacionalizëm, lajme të rreme, ksenofobi

para 4 muajve - Kallxo

Përpara balotazhit për postin e presidentit të ardhshëm të Turqisë, kandidati opozitar Kemal Kilicdaroglu ka adoptuar retorikë nacionaliste, kundër refugjatëve, ndërsa mbështetësit e Erdoganit po mbështeten...

Turqi, fushatë zgjedhore me armiqësi ndaj refugjatëve

para 4 muajve - ABC News

Para raundit të balotazhit në Turqi kandidati ri opozitës luan kartën e nacionalizimit dhe të armiqësisë ndaj refugjatëve. Kurse Erdogani është i qetë dhe i sigurt për fitoren. Pak para raundit të balotazhit...

Nesër zgjedhjet në Turqi, Erdogan ngelet favorit para raundit të dytë, Kilicdaroglu shpreson për një ndryshim

para 4 muajve - Shekulli

Publikuar më 27.05.2023 nga shekulli_admin Klima në Turqi është e tensionuar 24 orë para se qytetarët e vendit të shkojnë sërish në kutitë e votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Ndërsa...

Balotazhi presidencial turk i lë sirianët me të ardhme të pasigurt

para 4 muajve - Syri

Stamboll, Turqi – Ndërsa turqit përgatiten të drejtohen në kutitë e votimit për balotazhin presidencial, miliona refugjatë sirianë në vend po shikojnë me ankth, të pasigurt se si rezultati mund të formësojë...

Nesër zgjedhjet në Turqi/ Erdogan ngelet favoriti para raundit të dytë, Kil...

para 4 muajve - BalkanWeb

Klima në Turqi është e tensionuar 24 orë para se qytetarët e vendit të shkojnë sërish në kutitë e votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Ndërsa kandidatët kryesorë Recep Tayyip Erdogan...

Turqia shkon nesër në zgjedhje. Përballja finale Erdogan-Kilicdaroglu

para 4 muajve - NOA

Ankara- Turqia shkon nesër në zgjedhje. Klima ka qenë e tensionuar 24 orë para se qytetarët e vendit të shkojnë sërish në kutitë e votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Ndërsa kandidatët...

Nesër zgjedhjet në Turqi/ Erdogan ngelet favoriti para raundit të dytë, Kilicdaroglu shpreson për një ndryshim

para 4 muajve - Ora news

Klima në Turqi është e tensionuar 24 orë para se qytetarët e vendit të shkojnë sërish në kutitë e votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Ndërsa kandidatët kryesorë Recep Tayyip Erdogan...

Turqi: Fushatë zgjedhore me armiqësi ndaj refugjatëve

para 4 muajve - Nistori

Para raundit të balotazhit në Turqi kandidati ri opozitës luan kartën e nacionalizimit dhe të armiqësisë ndaj refugjatëve. Kurse Erdogani është i qetë dhe i sigurt për fitoren. Pak para raundit të balotazhit...

Nesër zgjedhjet në Turqi/ Erdogan ngelet favoriti para raundit të dytë, Kilicdaroglu shpreson për një ndryshim

para 4 muajve - Top Shqip

Klima në Turqi është e tensionuar 24 orë para se qytetarët e vendit të shkojnë sërish në kutitë e votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Ndërsa kandidatët kryesorë Recep Tayyip Erdogan...

Nesër zgjedhjet në Turqi/ Erdogan ngelet favoriti para raundit të dytë, Kilicdaroglu shpreson për një ndryshim

para 4 muajve - ACTV

Klima në Turqi është e tensionuar 24 orë para se qytetarët e vendit të shkojnë sërish në kutitë e votimit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Ndërsa kandidatët kryesorë Recep Tayyip Erdogan...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK