“Shqiptarët ishin shumë mikpritës”, i riu kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

para 4 muajve - Ora news

Në një nga periudhat më të errëta në historinë e njerëzimit, Luftën e Dytë Botërore, shqiptarët u dolën në mbrojtje hebrenjve, duke i fshehur në familjet e tyre, për t’i shpëtuar nga gjenocidi nazist....

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

para 4 muajve - Gazeta Tema

Burim Goxhuli VOA Në një nga periudhat më të errëta në historinë e njerëzimit, Luftën e Dytë Botërore, shqiptarët u dolën në mbrojtje hebrenjve, duke i fshehur në familjet e tyre, për t’i shpëtuar nga...

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

para 4 muajve - RTK

Në një nga periudhat më të errëta në historinë e njerëzimit, Luftën e Dytë Botërore, shqiptarët u dolën në mbrojtje hebrenjve, duke i fshehur në familjet e tyre, për t’i shpëtuar nga gjenocidi nazist....

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

para 4 muajve - Syri

Nga Burim Goxhuli-Zëri Amerikës Në një nga periudhat më të errëta në historinë e njerëzimit, Luftën e Dytë Botërore, shqiptarët u dolën në mbrojtje hebrenjve, duke i fshehur në familjet e tyre, për t’i...

Shqiptarët mbështetën hebrenjtë, djali kujton historinë e nënës gjatë Holokaustit: Vend i vogël, por u ngrit kundër nazistëve e bëri ndryshimin…

para 4 muajve - Panorama

Në një nga periudhat më të errëta në historinë e njerëzimit, Luftën e Dytë Botërore, shqiptarët u dolën në mbrojtje hebrenjve duke i fshehur në familjet e tyre, për t’i shpëtuar nga gjenocidi nazist. Shqipëria...

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

para 4 muajve - Kallxo

Në një nga periudhat më të errëta në historinë e njerëzimit, Luftën e Dytë Botërore, shqiptarët u dolën në mbrojtje hebrenjve, duke i fshehur në familjet e tyre, për t’i shpëtuar nga gjenocidi nazist....

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

para 4 muajve - Bota Sot

Në një nga periudhat më të errëta në historinë e njerëzimit, Luftën e Dytë Botërore, shqiptarët u dolën në mbrojtje hebrenjve, duke i fshehur në familjet e tyre, për t’i shpëtuar nga gjenocidi nazist....

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Në një nga periudhat më të errëta në historinë e njerëzimit, Luftën e Dytë Botërore, shqiptarët u dolën në mbrojtje hebrenjve, duke i fshehur në familjet e tyre, për t’i shpëtuar nga gjenocidi nazist....

“Shqiptarët ishin shumë mikpritës”, i riu kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

para 4 muajve - FaxWeb

Në një nga periudhat më të errëta në historinë e njerëzimit, Luftën e Dytë Botërore, shqiptarët u dolën në mbrojtje hebrenjve, duke i fshehur në familjet e tyre, për t’i shpëtuar nga gjenocidi nazist....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK