“Mbyllja e Akademisë Albanologjike, e paligjshme”

para 4 muajve - Klan

“Mbyllja e Akademisë Albanologjike, e paligjshme” Qëndresa Qytetare: Precedent i rëndë, qeveria mund të mbyllë çdo universitet publik Shoqëria civile ka reguar në lidhje me vendimin e qeverisë për mbylljen...

Mbyllja e Akademisë së Studimeve Albanologjike, reagon Qëndresa Qytetare: E...

para 4 muajve - BalkanWeb

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka përgatitur tashmë vendimin për të mbyllur Akademinë e Studimeve Albanologjike duke i dhënë plotfuqi Akademisë së Shkencave që drejtohet nga Skënder Gjinushi. Ditën e...

Berisha: Shkrirja e Akademisë Albanologjike, një akt antikombëtar e antiligjor i Edi Ramës

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reagaur pas vendimit të qeverisë së Edi Ramës për të shkrirë Akademinë e Albanologjisë. Në postimin e tij në Facebook, Berisha e ka quajtur një akt antikombëtar...

Berisha: Albanologjia në varësi të Gjinushit, akt anti-kombëtar! Sulm i hapur ndaj gjuhës shqipe

para 4 muajve - Ora news

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot ndaj një projektvendimi që po përgatit qeveria për shkrirjen e Akademisë së Albanologjisë dhe bashkimin e saj në Akademinë e Shkencave. Përmes rrjeteve sociale...

“Sulm i hapur i Ramës ndaj gjuhës shqipe”, Berisha: Albanologjia në varësi ...

para 4 muajve - BalkanWeb

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot ndaj një projektvendimi që po përgatit qeveria për shkrirjen e Akademisë së Albanologjisë dhe bashkimin e saj në Akademinë e Shkencave. Berisha shkruan se ky...

“Rama, sulm të hapur ndaj gjuhës shqipe”- Berisha: Shkrirja e Akademisë Albanologjike, një akt antikombëtar e antiligjor

para 4 muajve - Bota Sot

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama në kundërshtim të hapur me ligjin për arsimin e lartë po përgatit shkrirjen e Akademisë Albanologjike. Me anë të një postimi në Facebook, Berisha...

“Rama, sulm të hapur ndaj gjuhës shqipe”- Berisha: Shkrirja e Akademisë Albanologjike, akt antikombëtar e antiligjor, po ja dorëzon Skendër Gjinushit

para 4 muajve - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama në kundërshtim të hapur me ligjin për arsimin e lartë po përgatit shkrirjen e Akademisë Albanologjike. Me anë të një postimi në Facebook, Berisha...

Berisha: Shkrirja e Akademisë Albanologjike, një akt antikombëtar e antiligjor i Edi Ramës

para 4 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reagaur pas vendimit të qeverisë së Edi Ramës për të shkrirë Akademinë e Albanologjisë. Në postimin e tij në Facebook, Berisha e ka quajtur një akt antikombëtar...

Projektvendimi për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike, Berisha: Albanologjia në varësi të Gjinushit, akt anti-kombëtar

para 4 muajve - FaxWeb

Ish kryeministri Berisha ka reaguar ditën e sotme ndaj projektvendimit që po përgatit qeveria për shkrirjen e Akademisë së Albanologjisë dhe bashkimin e saj në Akademinë e Shkencave. Me anë të një postimi...

Albanologjia drejt mbylljes. Albanologët ngrisin zërin: Ndërpret karrierën e afro 100 studiueve!

para 4 muajve - Flaka

Akademia e studimeve albanologjike po shkon drejt shkrirjes. Alarmin e kanë dhënë vetë studiuesit pasi janë njohur me projektvendimin për mbylljen e Akademisë dhe riogranizimin e instituteve. Sipas tyre,...

Albanologjia drejt mbylljes? Studiuesit: Akt i rëndë antikombëtar

para 4 muajve - Zhurnal

Akademia e studimeve albanologjike po shkon drejt shkrirjes. Alarmin e kanë dhënë vetë studiuesit pasi janë njohur me projektvendimin për mbylljen e Akademisë dhe riogranizimin e instituteve. Sipas tyre,...

Studimet albanologjike në varësi të Gjinushit

para 4 muajve - Klan

Studimet albanologjike në varësi të Gjinushit Qeveria projekton shkrirjen e Akademisë. Reagon Senati: Është në shkelje të ligjit Qeveria po përgatit vendimin për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike....

Albanologjia drejt mbylljes? Studiuesit: Akt i rëndë antikombëtar

para 4 muajve - Top Shqip

Akademia e studimeve albanologjike po shkon drejt shkrirjes. Alarmin e kanë dhënë vetë studiuesit pasi janë njohur me projektvendimin për mbylljen e Akademisë dhe riogranizimin e instituteve. Sipas tyre,...

Albanologjia drejt mbylljes? Studiuesit: Akt i rëndë antikombëtar

para 4 muajve - ACTV

Akademia e studimeve albanologjike po shkon drejt shkrirjes. Alarmin e kanë dhënë vetë studiuesit pasi janë njohur me projektvendimin për mbylljen e Akademisë dhe riogranizimin e instituteve. Sipas tyre,...

Ramizi, Akademia dhe pushteti/ VKM-ja që shkrin institutet shkencore dhe pu...

para 4 muajve - BalkanWeb

Kur Skënder Gjinushi, kryetar i Akademisë së Shkencave e propozoi mbylljen e Akademisë Albanologjike, rektori i akademisë dhe drejtuesit e instituteve Kundërshtuan dhe vijuan takimet me Ministrinë e Arsimit...

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike, reagon Senati: Po shkelet rëndë ligji

para 4 muajve - Gazeta Express

Këshilli i Ministrave ka formuluar një projektvendimin për mbylljen e Akademisë së Studimeve Albanologjike duke i kaluar asetet e këtij institucioni nën Akademinë e Shkencave, që drejtohet nga Skënder...

Projekt-vendimi për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike, reagon ashpër ASA: Po shkelet rëndë ligji

para 4 muajve - Top Channel

Këshilli i Ministrave ka formuluar projektvendimin për mbylljen e Akademisë së Studimeve Albanologjike duke i kaluar asetet e këtij institucioni nën Akademinë e Shkencave. Senati i Akademisë së Studimeve...

Nuk u ‘konsultua’ me Senatin? Gjinushi: Pse kërkuam të marrim njësitë e Akademisë Albanologjike! Ç’ndodh me punonjësit e kërkimin shkencor

para 4 muajve - Java News

Projektvendimi për “mbylljen e veprimtarise së Akademisë së Studimeve Albanologjike dhe riorganizimin e njësive kryesore të saj” ka sjellë sot kontestimin e Senatit të ASA-s, që pretendon se në kundërshtim...

Rama dhe Gjinushi shkrijnë Akademinë e Studimeve Albanologjike/ Senati: Nuk do ketë më kërkime

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Senati i Akademisë së Studimeve Albanologjike (ASA), në një deklaratë për mediat, ka kundërshtuar vendimin për shkrirjen e kësaj akademie. Senati thekson se akademikët nuk ishin vënë në dijeni për këtë...

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike, reagon Senati: Gjinushi s’ka të drejtë të krijojë institute

para 4 muajve - Ora news

Senati i Akademisë së Studimeve Albanologjike në një deklaratë për mediat ka kundërshtuar vendimin për shkrirjen e kësaj akademie. Senati thekson se akademikët nuk ishin vënë në dijeni për këtë fakt, ndërsa...

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike, Senati: Rrezikon që mos të...

para 4 muajve - BalkanWeb

Senati i Akademisë së Studimeve Albanologjike në një deklaratë për mediat ka kundërshtuar vendimin për shkrirjen e kësaj akademie. Senati thekson se akademikët nuk ishin vënë në dijeni për këtë fakt, ndërsa...

Senati kundër shkrirjes së Studimeve Albanologjike: Rrezikojmë t’i humbasim

para 4 muajve - Euronews

Vendimi për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike është kundërshtuar nga senati i akademisë. Në një konferencë të mbajtur ata janë shprehur se nuk ishin vënë në dijeni të këtij fakti si dhe...

Senati kundër shkrirjes së Studimeve Albanologjike, senati: Rrezikojmë t’i humbasim

para 4 muajve - Euronews

Vendimi për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike është kundërshtuar nga senati i akademisë. Në një konferencë të mbajtur ata janë shprehur se nuk ishin vënë në dijeni të këtij fakti si dhe...

Projekt-vendimi për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike, Ledi Shamku Shkreli: Institutet studimore shuhen me këtë akt! Relacioni s’na është vënë në dijeni

para 4 muajve - Panorama

Akademikja Ledi Shamku Shkreli është shprehur se projekt-vendimi për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike nuk i është vënë në dijeni anëtarëve të akademisë në rrugë zyrtare. Përmes një deklarate...

Rama e Gjinushi shkrijnë Akademinë e Studimeve Albanologjike/ Senati: Nuk do të ketë më kërkime...

para 4 muajve - Syri

Senati i Akademisë së Studimeve Albanologjike (ASA), në një deklaratë për mediat, ka kundërshtuar vendimin për shkrirjen e kësaj akademie. Senati thekson se akademikët nuk ishin vënë në dijeni për këtë...

Projekt-vendimi për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike, Përzhita: Mendojmë se nuk ka humbur arsyeja që kjo të ndodhë, ka një tendencë që nuk dihet kujt i shërben

para 4 muajve - Panorama

Akademiku Luan Përzhita është shprehur se projekt-vendimi për shkrirjen e Akademisë së Shkencave është një projekt tendencioz që nuk dihet se kujt i shërben. Komentet ai i bëri përmes një deklarate për...

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike/ Gazetarja: I mori partia të gjitha

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për mbylljen e Akademisë së Studimeve Albanologjike duke i kaluar asetet e këtij institucioni nën Akademinë e Shkencave që drejtohet nga Skënder Gjinushi. Gazetarja...

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike/ Gazetarja: I mori partia të gjitha

para 4 muajve - Syri

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për mbylljen e Akademisë së Studimeve Albanologjike duke i kaluar asetet e këtij institucioni nën Akademinë e Shkencave që drejtohet nga Skënder Gjinushi. Gazetarja...

Kërkesa për shkrirjen e Studimeve Albanalogjike, reagon Senati: Shkel ligjin për Arsimin e Lartë

para 4 muajve - Java News

Senati i Akademisë së Studimeve Albanologjike ka reaguar për projektvendimin e qeverisë lidhur me mbylljen e veprimtarisë së këtij institucioni. Në një deklaratë për mediat, akademiku Luan Përzhita ka...

Projektvendimi për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike, Senati: Ndërpritet karriera e 100 studiuesve shkencor, nuk jemi njoftuar

para 4 muajve - FaxWeb

Senati i Akademisë së Studimeve Albanologjike ka reaguar për projektvendimin e qeverisë lidhur me mbylljen e veprimtarisë së këtij institucioni. Në një deklaratë për mediat, akademiku Luan Përzhita ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK