Nga e mërkura produktet që do të ulen për 10% do të kenë çmim të shënuar në tregje

para 2 jave - Zhurnal

“Nga e mërkura çdo konsumator do të ketë mundësinë të blejë në supermarket me një çmim të shënuar që nuk do të mund të rriten, ndërsa nesër në seancën e Qeverisë do të të përzgjidhen produktet, gjegjësisht...

“Çmim i garantuar”, paralajmërohen ulje të çmimeve! Më shumë se 50 produkte ushqimore do të shiten më lirë

para 2 jave - Derveni

Të mërkurën do të ketë ulje të çmimeve të më shumë se 50 produkteve ushqimore, ndërsa të njëjtat do të dallohen nga shenja e vendosur e që shkruan “çmim i garantuar”. Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi...

Nga e mërkura produktet që do të ulen për 10% do të kenë çmim të shënuar në tregje

para 2 jave - Medial

“Nga e mërkura çdo konsumator do të ketë mundësinë të blejë në supermarket me një çmim të shënuar që nuk do të mund të rriten, ndërsa nesër në seancën e Qeverisë do të të përzgjidhen produktet, gjegjësisht...

Turizmi dhe eksportet rritën çmimet. Më të prekurit, të moshuarit: Duhet të rriten pensionet

para 2 jave - Gazeta Tema

Eksporti i prodhimeve bujqësore ka pësuar një rritje prej 18% gjatë periudhës janar-korrik, 6% më shumë krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Në 7 mujorin e vitit 2023 vlera e eksporteve...

Turizmi dhe eksportet rritën çmimet/ Më të prekurit, të moshuarit: Duhet të rriten pensionet

para 2 jave - Top Channel

Eksporti i prodhimeve bujqësore ka pësuar një rritje prej 18% gjatë periudhës janar-korrik, 6% më shumë krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Në 7 mujorin e vitit 2023 vlera e eksporteve...

Eksportet rritën çmimet, pensionistët: Nuk i përballojmë dot, blejmë me kokrra

para 2 jave - JOQ Albania

Këtë vit, nga Janari e deri në Korrik, eksporti i prodhimeve bujqësore ka pësuar një rritje prej 18% dhe 6% më shumë krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Të dhënat tregojnë se në 7 mujorin...

Nga e mërkura produktet që do të ulen për 10% do të kenë çmim të shënuar në tregje

para 2 jave - Ina

“Nga e mërkura çdo konsumator do të ketë mundësinë të blejë në supermarket me një çmim të shënuar që nuk do të mund të rriten, ndërsa nesër në seancën e Qeverisë do të të përzgjidhen produktet, gjegjësisht...

“Çmim i garantuar”, paralajmërohen ulje të çmimeve! Më shumë se 50 produkte ushqimore do të shiten më lirë

para 2 jave - TV21

Të mërkurën do të ketë ulje të çmimeve të më shumë se 50 produkteve ushqimore, ndërsa të njëjtat do të dallohen nga shenja e vendosur e që shkruan “çmim i garantuar”. Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi...

Nga e mërkura produktet që do të ulen për 10% do të kenë çmim të shënuar në tregje

para 2 jave - Almakos

“Nga e mërkura çdo konsumator do të ketë mundësinë të blejë në supermarket me një çmim të shënuar që nuk do të mund të rriten, ndërsa nesër në seancën e Qeverisë do të të përzgjidhen produktet, gjegjësisht...

Produktet ushqimore bazë nga e mërkura do të shiten me etiketën “Çmim i garantuar”

para 2 jave - Alsat-M

Gazetar: Adnan Qaili Mbi 50 artikujve të ndryshëm ushqimorë nga e mërkura do tu vihet etiketa “Çmim i garantuar”, masë e cila synon që të mbroj konsumatorët nga manipulimet e tregtarëve me çmime të ekzagjeruar....

Në “aksion” mund të shiten edhe produktet më të lira, por nëse arsyeja është data e skadencës, kjo duhet të theksohet

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 18 shtator – Të gjitha produktet t; cilat sipas vendimit të nesërm qeveritar do të lirohen për 10 për qind, do të mund të vendosen edhe në shitje në “aksion” në markete, por me çmime më të ulëta...

Produktet që do të jenë më të lira do të kenë një çmim të shënuar në markete

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 18 shtator – Në marketet do të shënohen çmimet e produkteve që do të jenë më të lira për 10 për qind dhe që do të mbulohen nga vendimi i qeverisë që pritet të merret nesër, paralajmëroi sot ministri...

Do të bisedohet që edhe pijet të përfshihen në vendimet për uljen e çmimeve

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 18 shtator – Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot do të ketë takim me prodhuesit dhe distributorët e pijeve në shtet me të cilët do të diskutojë për përfshirje të këtyre produkteve në vendimet...

Turizmi dhe eksportet rritën çmimet/ Më të prekurit, të moshuarit: Duhet të rriten pensionet

para 2 jave - ACTV

Eksporti i prodhimeve bujqësore ka pësuar një rritje prej 18% gjatë periudhës janar-korrik, 6% më shumë krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Në 7 mujorin e vitit 2023 vlera e eksporteve...

Turizmi dhe eksportet rritën çmimet/ Më të prekurit, të moshuarit: Duhet të rriten pensionet

para 2 jave - Top Shqip

Eksporti i prodhimeve bujqësore ka pësuar një rritje prej 18% gjatë periudhës janar-korrik, 6% më shumë krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Në 7 mujorin e vitit 2023 vlera e eksporteve...

Produktet ushqimore bazë nga e mërkura do të shiten me etiketën “Çmim i garantuar”

para 2 jave - TvNews

Mbi 50 artikujve të ndryshëm ushqimorë nga e mërkura do tu vihet etiketa “Çmim i garantuar”, masë e cila synon që të mbroj konsumatorët nga manipulimet e tregtarëve me çmime të ekzagjeruar. Nga 20 nëntori,...

Rritja e çmimeve “ngujon” qytetarët në shtëpi

para 2 jave - Alsat-M

Rritja e vazhdueshme e çmimeve të produkteve bazë ushqimore, ka çuar në shtrenjtimin e ushqimeve të shpejta si dhe çmimeve në restorante. Qytetarët për Alsat thonë se për dallim nga vitet e mëparshme,...

Rritja e çmimeve “ngujon” qytetarët në shtëpi

para 2 jave - Ina

Rritja e vazhdueshme e çmimeve të produkteve bazë ushqimore, ka çuar në shtrenjtimin e ushqimeve të shpejta si dhe çmimeve në restorante. Qytetarët për Alsat thonë se për dallim nga vitet e mëparshme,...

Shqyrtohet mundësia që edhe pijet të përfshihen në masën e Qeverisë për lirim të çmimeve

para 2 jave - TV21

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se sot do të realizojë takim me prodhuesit dhe distributorët e pijeve në shtet me të cilët do të diskutojë për përfshirjen e këtyre produkteve në vendimet për...

Nga e mërkura, mbi 50 produkte ushqimore me “çmim të garantuar”!

para 2 jave - Aktuale

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi informoi sot se është marrë vendim që, të gjitha çmimet e produkteve ushqimore që nga e mërkura do të shiten më lirë, do të kenë një shënim, ku do të theksohet çmimi...

Bekteshi: Produktet me zbritje nga e mërkura do të shiten me “çmim të garantuar”

para 2 jave - Koha News

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi ka informuar sot në një konferencë për media në Qeveri se është përpiluar lista e produkteve të përfshira në vendimin për uljen e çmimeve, e cila duhet të miratohet...

Nga e mërkura produktet që do të ulen për 10% do të kenë çmim të shënuar në tregje, tha ministri Bekteshi

para 2 jave - Telegrafi

“Nga e mërkura çdo konsumator do të ketë mundësinë të blejë në supermarket me një çmim të shënuar që nuk do të mund të rriten, ndërsa nesër në seancën e Qeverisë do të të përzgjidhen produktet, gjegjësisht...

Nga e mërkura produktet që do të ulen për 10% do të kenë çmim të shënuar në tregje, tha Bekteshi

para 2 jave - Ina

“Nga e mërkura çdo konsumator do të ketë mundësinë të blejë në supermarket me një çmim të shënuar që nuk do të mund të rriten, ndërsa nesër në seancën e Qeverisë do të të përzgjidhen produktet, gjegjësisht...

Nga e mërkura do të vendosen këto shenja në çmimet e disa produkteve në supermarkete të Maqedonisë, ja çfarë nënkupton kjo

para 2 jave - TV21

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Bekteshi: Nga e mërkura më shumë se 50 produkte ushqimore do të shiten me shenjën “çmim i garantuar”

para 2 jave - Portalb

Në mbledhjen e nesërme, qeveria do të përcaktojë listën e produkteve që nga e mërkura do të shiten me çmim të reduktuar e të garantuar dhe nuk do të lejohen të rriten deri më 30 nëntor. Bëhet fjalë për...

Shqyrtohet mundësia që edhe pijet të përfshihen në masën e Qeverisë për ulje të çmimeve

para 2 jave - Ina

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se sot do të realizojë takim me prodhuesit dhe distributorët e pijeve në shtet me të cilët do të diskutojë për përfshirjen e këtyre produkteve në vendimet për...

(VIDEO) Nga e mërkura 50 produkte me çmime “të ngrira”

para 2 jave - Shenja

50 produkte ushqimore nga dita e mërkurë do të shiten me çmime të ngrira, njoftoi ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi në konferencën e sotme për media. Ai bëri të ditur se në mbledhjen e së martës,...

Nga e mërkura, mbi 50 produkte ushqimore me “çmim të garantuar”

para 2 jave - InfoShqip

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi informoi sot se është marrë vendim që, të gjitha çmimet e produkteve ushqimore që nga e mërkura do të shiten më lirë, do të kenë një shënim, ku do të theksohet çmimi...

Bekteshi: Nga e mërkura do të vendoset shenja “çmim i garantuar” tek disa nga produktet ushqimore që do të ngrihen…

para 2 jave - Politiko.mk

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Nga e mërkura do të vendosen këto shenja në çmimet e disa produkteve në supermarkete të Maqedonisë, ja çfarë nënkupton kjo

para 2 jave - Ina

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Produktet ushqimore bazë nga e mërkura do të shiten me etiketën “Çmim i garantuar”

para 2 jave - Lideri

Mbi 50 artikujve të ndryshëm ushqimorë nga e mërkura do tu vihet etiketa “Çmim i garantuar”, masë e cila synon që të mbroj konsumatorët nga manipulimet e tregtarëve me çmime të ekzagjeruar. Nga 20 nëntori,...

Nga e mërkura produktet që do të ulen për 10% do të kenë çmim të shënuar në tregje, tha Bekteshi

para 2 jave - Tetova Sot

“Nga e mërkura çdo konsumator do të ketë mundësinë të blejë në supermarket me një çmim të shënuar që nuk do të mund të rriten, ndërsa nesër në seancën e Qeverisë do të të përzgjidhen produktet, gjegjësisht...

(VIDEO) Nga e mërkura 50 produkte me çmime “të ngrira”

para 2 jave - Almakos

50 produkte ushqimore nga dita e mërkurë do të shiten me çmime të ngrira, njoftoi ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi në konferencën e sotme për media. Ai bëri të ditur se në mbledhjen e së martës,...

Rritja e çmimeve “ngujon” qytetarët në shtëpi

para 2 jave - Tetova Sot

Rritja e vazhdueshme e çmimeve të produkteve bazë ushqimore, ka çuar në shtrenjtimin e ushqimeve të shpejta si dhe çmimeve në restorante. Qytetarët për Alsat thonë se për dallim nga vitet e mëparshme,...

Produktet ushqimore bazë nga e mërkura do të shiten me etiketën “Çmim i garantuar”

para 2 jave - Fakti Ditor

Mbi 50 artikujve të ndryshëm ushqimorë nga e mërkura do tu vihet etiketa “Çmim i garantuar”, masë e cila synon që të mbroj konsumatorët nga manipulimet e tregtarëve me çmime të ekzagjeruar. Nga 20 nëntori,...

A DO TË “QETËSOHET” TREGU ME “ÇMIME TË GARANTUARA”?

para 2 jave - KDPolitik

Qeveria me herët ka intervenuar me masa anti-krizë, të cilat e kanë zbutur situatën, por jo mjaftueshëm për të parandaluar rritjen enorme të çmimeve, të cilat në shumë raste janë formuar në mënyrë voluntere...

Shqyrtohet mundësia që edhe pijet të përfshihen në masën e Qeverisë për ulje të çmimeve

para 2 jave - Tetova Sot

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se sot do të realizojë takim me prodhuesit dhe distributorët e pijeve në shtet me të cilët do të diskutojë për përfshirjen e këtyre produkteve në vendimet për...

Qytetarët s’darkojnë jashtë, çmimet kanë shkuar në qiell

para 2 jave - Populli

Rritja e vazhdueshme e çmimeve të produkteve bazë ushqimore, ka çuar në shtrenjtimin e ushqimeve të shpejta si dhe çmimeve në restorante. Qytetarët për Alsat thonë se për dallim nga vitet e mëparshme,...

Nga e mërkura mbi 50 produkte ushqimore do të shitet me “çmim të garantuar”

para 2 jave - Shenja

Qeveria nesër në seancë do ta konfirmojë listën e prodhimeve të cilët nga e markuar do të shiten me çmim të garantuar dhe nuk do të mund të shtrenjtohen 30 nëntor. Bëhet fjalë për mbi 25 kategori dhe mbi...

Çmim i garantuar, ja pulla që do të vendoset në disa produkte në markete

para 2 jave - Flaka

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21, përcjell Flaka Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim...

INFOGRAFIKË/ SI KANË NDRYSHUAR ÇMIMET E PRODUKTEVE BUJQËSORE

para 2 jave - KDPolitik

Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave, indeksi i çmimeve në bujqësi në gusht 2023, krahasuar me të njëjtin muaj të një viti më parë, ka shënuar rënie për 2.0% për produktet e inputit, ndërsa...

Bekteshi: Nga e mërkura do të vendoset shenja “çmim i garantuar” tek disa nga produktet ushqimore që do të ngrihen…

para 2 jave - Debat

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Nga e mërkura do të vendosen këto shenja në çmimet e disa produkteve në supermarkete të Maqedonisë, ja çfarë nënkupton kjo

para 2 jave - Top Shqip

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Rritja e çmimeve “ngujon” qytetarët në shtëpi

para 2 jave - Almakos

Rritja e vazhdueshme e çmimeve të produkteve bazë ushqimore, ka çuar në shtrenjtimin e ushqimeve të shpejta si dhe çmimeve në restorante. Qytetarët për Alsat thonë se për dallim nga vitet e mëparshme,...

Nga e mërkura do të vendosen këto shenja në çmimet e disa produkteve në supermarkete të Maqedonisë, ja çfarë nënkupton kjo

para 2 jave - Tetova Sot

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Nga e mërkura, mbi 50 produkte ushqimore me “çmim të garantuar”!

para 2 jave - Info7

BEKTESHI PARALAJMËROI LIGJ TË RI PËR PRAKTIKA JO TË DREJTA TË TREGTISË Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi informoi sot se është marrë vendim që, të gjitha çmimet e produkteve ushqimore që nga e mërkura...

Shqyrtohet mundësia që edhe pijet të përfshihen në masën e Qeverisë për ulje të çmimeve

para 2 jave - Redaksia

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se sot do të realizojë takim me prodhuesit dhe distributorët e pijeve në shtet me të cilët do të diskutojë për përfshirjen e këtyre produkteve në vendimet për...

Bekteshi: Nga e mërkura produkte me çmime më të ulëta për 10%

para 2 jave - Populli

“Nga e mërkura çdo konsumator do të ketë mundësinë të blejë në supermarket me një çmim të shënuar që nuk do të mund të rriten, ndërsa nesër në seancën e Qeverisë do të të përzgjidhen produktet, gjegjësisht...

Nga e mërkura do të vendosen këto shenja në çmimet e disa produkteve në supermarkete të Maqedonisë, ja çfarë nënkupton kjo

para 2 jave - ACTV

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Nga e mërkura produktet që do të ulen për 10% do të kenë çmim të shënuar në tregje, tha Bekteshi

para 2 jave - Lajm

“Nga e mërkura çdo konsumator do të ketë mundësinë të blejë në supermarket me një çmim të shënuar që nuk do të mund të rriten, ndërsa nesër në seancën e Qeverisë do të të përzgjidhen produktet, gjegjësisht...

Shqyrtohet mundësia që edhe pijet të përfshihen në masën e Qeverisë për ulje të çmimeve

para 2 jave - Top24

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se sot do të realizojë takim me prodhuesit dhe distributorët e pijeve në shtet me të cilët do të diskutojë për përfshirjen e këtyre produkteve në vendimet për...

Shqyrtohet mundësia që edhe pijet të përfshihen në masën e Qeverisë për ulje të çmimeve

para 2 jave - Almakos

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se sot do të realizojë takim me prodhuesit dhe distributorët e pijeve në shtet me të cilët do të diskutojë për përfshirjen e këtyre produkteve në vendimet për...

Bekteshi: Nga e mërkura do të vendoset shenja “çmim i garantuar” tek disa nga produktet ushqimore që do të ngrihen…

para 2 jave - Lapsi

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Bekteshi: Nga e mërkura do të vendoset shenja “çmim i garantuar” tek disa nga produktet ushqimore që do të ngrihen…

para 2 jave - Redaksia

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Bekteshi: Nga e mërkura do të vendoset shenja “çmim i garantuar” tek disa nga produktet ushqimore që do të ngrihen…

para 2 jave - Revista

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Nga e mërkura do të vendosen këto shenja në çmimet e disa produkteve në supermarkete të Maqedonisë, ja çfarë nënkupton kjo

para 2 jave - Top24

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

Jo rritje me %, por shumëfishim të pensioneve!

para 2 jave - Panorama

NGA XHEVAT MUSTAFA Dy javë para se të fillojë rritja apo indeksimi me 8.6% e pensioneve të ushtrisë mbi 700 mijë vetash të pensionistëve në Shqipëri, ka filluar propaganda nga Rama-qeveria dhe mediat e...

Nga e mërkura do të vendosen këto shenja në çmimet e disa produkteve në supermarkete të Maqedonisë, ja çfarë nënkupton kjo

para 2 jave - Almakos

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, shkruan TV21. Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet...

“7% më shtrenjtë se mesatarja e vendeve të BE”, Berisha: Çmimet të papërballueshme

para 2 jave - Euronews

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se çmimet në Shqipëri sot janë 7% më të larta se mesatarja e vendeve të Bashkimit Euopian. Ai tha se ushqimet janë më shtrenjtë se në Itali apo Greqi, ndërsa i krahasoi...

Inflacioni dhe indeksimi i pensioneve, ekuacion me “llogari që nuk përputhen”

para 2 jave - Gazeta Tema

Vala e inflacionit në vend vijoi tërheqjen për të katërtin muaj me radhë edhe gjatë gushtit. Instituti i Statistikave përllogariti se në raport me gushtin e një viti më parë produktet dhe shërbimet u shtrenjtuan...

Çmimet e prodhimeve bazë në qiell, çfarë ndërmarrin shtetet e rajonit?

para 2 jave - Zhurnal

Muajin e kaluar është regjistruar rënie e çmimit të prodhimeve bazë në bursat botërore. Sipas të dhënave nga Organizata e Ushqimit dhe Agrikulturës pranë OKB-së, FAO, Indeksi i Çmimeve të Ushqimit ka rënë...

Çmimet e prodhimeve bazë në qiell, çfarë ndërmarrin shtetet e rajonit?

para 2 jave - Tetova Sot

Muajin e kaluar është regjistruar rënie e çmimit të prodhimeve bazë në bursat botërore. Sipas të dhënave nga Organizata e Ushqimit dhe Agrikulturës pranë OKB-së, FAO, Indeksi i Çmimeve të Ushqimit ka rënë...

Çmimet e prodhimeve bazë në qiell, çfarë ndërmarrin shtetet e rajonit?

para 2 jave - Nistori

Muajin e kaluar është regjistruar rënie e çmimit të prodhimeve bazë në bursat botërore. Sipas të dhënave nga Organizata e Ushqimit dhe Agrikulturës pranë OKB-së, FAO, Indeksi i Çmimeve të Ushqimit ka rënë...

Analisti tregon se si Qeveria Kurti po i varfëron qytetarët

para 2 jave - Bota Press

Njohësi i çështjeve politike dhe ekonomike, Shenoll Muharremi, ka kritikuar Qeverinë Kurti se me politika të gabuar po varfëron qytetarët. Duke e komentuar rritjen çmimit të perimeve, ai ka vlerësuar se...

Ja si i varfëron qytetarët dhe familjet qeverisja e dobët

para 2 jave - Ekonomia Online

Një shembull konkret. Pasiqë inflacioni i perimeve na doli rekord 28%, dmth aq janë rritur çmimet në matjen e gushtit, kjo nënkupton që duhemi me analizuar se çfarë ka ndodhur. Çmimet në treg rriten kur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK