Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - ABC News

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën në Katar të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy vendeve...

6 miliardë dollarë për shkëmbimin e të burgosurve mes ShBA dhe Iranit me ndërmjetësimin e Katarit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Përmbledhje nga BBC Pesë shtetas amerikanë të burgosur me vite në Iran po kthehen në SHBA si pjesë e një shkëmbimi të të burgosurve të ndërmjetësuar nga Katari. Katër burrat dhe një grua, të cilët gjithashtu...

Shkëmbimi i të burgosurve, analiza e CNN: Marrëveshja mes SHBA-së dhe Irani...

para 2 jave - BalkanWeb

Pesë të burgosur amerikanë u liruan nga Irani të hënën në një marrëveshje të ndërmjetësuar nga Katari që përfshinte gjithashtu transferimin e rreth 6 miliardë dollarëve fonde të ngrira iraniane dhe lirimin...

Biden sanksionon ish-presidentin iranian Ahmadinexhad

para 2 jave - Zhurnal

Pas shkëmbimit të të burgosurve, presidenti amerikan Joe Biden ka sanksionuar ish-presidentin iranian Mahmud Ahmadinexhad dhe Ministrinë e Inteligjencës së Teheranit. Kreu i Shtëpisë së Bardhë fali pesë...

Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - RTK

Pesë shtetas amerikanë të cilët kaluan vite në burgjet iraniane, janë liruar pasi që Shtetet e Bashkuara transferuan 6 miliardë dollarë të fondeve të ngrira iraniane drejtë Teheranit. Marrëveshja u përshëndet...

6 miliardë dollarë për shkëmbimin e të burgosurve mes ShBA dhe Iranit me ndërmjetësimin e Katarit

para 2 jave - Syri

Përmbledhje nga BBC Pesë shtetas amerikanë të burgosur me vite në Iran po kthehen në SHBA si pjesë e një shkëmbimi të të burgosurve të ndërmjetësuar nga Katari. Katër burrat dhe një grua, të cilët gjithashtu...

Biden sanksionon ish-presidentin iranian Ahmadinexhad

para 2 jave - Alsat-M

Pas shkëmbimit të të burgosurve, presidenti amerikan Joe Biden ka sanksionuar ish-presidentin iranian Mahmud Ahmadinexhad dhe Ministrinë e Inteligjencës së Teheranit. Kreu i Shtëpisë së Bardhë fali pesë...

SHBA dhe Irani shkëmbejnë të burgosurit

para 2 jave - Klan

SHBA dhe Irani shkëmbejnë të burgosurit Washington-i zhbllokon 6 mld USD të Teheranit 5 amerikanë të burgosur prej vitesh në Iran dhe të akuzuar për spiunazh kanë lënë këtë të hënë Teheranin në një operacion...

Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Klan

Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën në Katar të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet...

Biden sanksionon ish-presidentin iranian Ahmadinexhad

para 2 jave - Tetova Sot

Pas shkëmbimit të të burgosurve, presidenti amerikan Joe Biden ka sanksionuar ish-presidentin iranian Mahmud Ahmadinexhad dhe Ministrinë e Inteligjencës së Teheranit. Kreu i Shtëpisë së Bardhë fali pesë...

Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Opinion

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën në Katar të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy vendeve...

Biden konfirmon lirimin e amerikanëve nga Irani, njofton sanksione të reja ndaj Teheranit

para 2 jave - Gazeta Tema

Presidenti amerikan konfirmoi lirimin e amerikanëve nga Irani ndërsa njoftoi sanksione të reja ndaj ish-presidentit dhe shërbimit të inteligjencës iraniane për ndalimin e paligjshëm të qytetarëve. “ Siamak...

Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Gazeta Express

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën në Katar të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy vendeve...

Biden sanksionon ish-presidentin iranian Ahmadinexhad

para 2 jave - Gazeta Express

Pas shkëmbimit të të burgosurve, presidenti amerikan Joe Biden ka sanksionuar ish-presidentin iranian Mahmud Ahmadinexhad dhe Ministrinë e Inteligjencës së Teheranit. Kreu i Shtëpisë së Bardhë fali pesë...

Biden konfirmon lirimin e amerikanëve nga Irani, njofton sanksione të reja ndaj Teheranit

para 2 jave - ABC News

Presidenti amerikan konfirmoi lirimin e amerikanëve nga Irani ndërsa njoftoi sanksione të reja ndaj ish-presidentit dhe shërbimit të inteligjencës iraniane për ndalimin e paligjshëm të qytetarëve. “ Siamak...

Biden sanksionon ish-presidentin iranian Ahmadinexhad

para 2 jave - Opinion

Pas shkëmbimit të të burgosurve, presidenti amerikan Joe Biden ka sanksionuar ish-presidentin iranian Mahmud Ahmadinexhad dhe Ministrinë e Inteligjencës së Teheranit. Kreu i Shtëpisë së Bardhë fali pesë...

Realizohet shkëmbimi i të burgosurve mes SHBA-së e Iranit, pas lirimit të aseteve të ngrira iraniane

para 2 jave - Koha.net

Pesë të burgosur, lirimin e të cilëve e kërkoi SHBA-ja në shkëmbim të burgosurve me Iranin, janë nisur të hënën nga Tehrani, raporton agjencia AP. Marrëveshja e shkëmbimit të burgosurve u bë e mundur pasi...

Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Bota Sot

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën në Katar të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy vendeve...

Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Zeri

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën në Katar të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy vendeve...

Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Dukagjini

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën në Katar të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy vendeve...

Mbaheshin të burgosur në Iran, arrijnë në Katar pesë shtetasit amerikanë

para 2 jave - Gazeta Express

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën të hënën në Katarit, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy...

Irani liron pesë të burgosur amerikanë

para 2 jave - Bota Sot

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, pritet të lirohen sot dhe të largohen nga Irani me një avion të Katarit në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja...

SHBA dhe Irani bëjnë shkëmbim të burgosurish

para 2 jave - Ora news

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, po udhëtojnë drejt Katarit të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve...

Finalizohet shkëmbimi i të burgosurve mes SHBA-së dhe Iranit

para 2 jave - Kallxo

Pesë të burgosur amerikanë janë larguar të hënën nga Irani, për t’u këmbyer me pesë iranianë që janë mbajtur nga autoritetet amerikane, pas arritjes së një marrëveshjeje të ndërmjetësuar nga Katari. Marrëveshja...

Irani dhe SHBA shkëmbejnë të burgosur: Pesë amerikanë zbarkojnë në Doha

para 2 jave - Euronews

Pesë shtetas iranianë që u arrestuan në SHBA janë liruar, njoftoi këtë të hënë Iranian Press TV, duke deklaruar se dy të liruarit janë rrugës për në Teheran. Press TV më parë raportoi se Mehrdad Moin-Ansari...

Në aeroplan drejt Katarit pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Bota Sot

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, po udhëtojnë drejt Katarit të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve...

Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve/ Mbërrijnë në Katar pesë shtetasit amerikanë që mbaheshin të burgosur në Iran

para 2 jave - Panorama

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, po udhëtojnë drejt Katarit të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve...

VOA/ Drejt Katarit me aeroplan, lirohen 5 të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Syri

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, po udhëtojnë drejt Katarit të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve...

‘6 miliardë dollarë’: Lirohen pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur peng nga Irani

para 2 jave - Gazeta Metro

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën në Katar të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy vendeve...

Irani liron pesë amerikanë! Shkëmbimi, me 6 miliardë USD në Katar

para 2 jave - Top Channel

Pesë shtetas amerikanë përgatiten të fluturojnë sot drejt SHBA-së pas burgosjes në Iran. Katër burrat dhe një grua që mbajnë pasaporta iraniane po lirohen në kuadër të një marrëveshjeje shkëmbimi, e pohuar...

Në aeroplan drejt Katarit pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, po udhëtojnë drejt Katarit të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve...

Irani liron pesë amerikanë! Shkëmbimi, me 6 miliardë USD në Katar

para 2 jave - Zhurnal

Pesë shtetas amerikanë përgatiten të fluturojnë sot drejt SHBA-së pas burgosjes në Iran. Katër burrat dhe një grua që mbajnë pasaporta iraniane po lirohen në kuadër të një marrëveshjeje shkëmbimi, e pohuar...

Lirohen pesë amerikanë që u mbajtën me vite në burgjet e Iranit

para 2 jave - Klan Kosova

Pesë amerikanë të burgosur me vite në Iran janë liruar dhe po kthehen në SHBA si pjesë e një shkëmbimi të të burgosurve. Katër burrat dhe një grua, të cilët gjithashtu kanë pasaporta iraniane, u nisën...

SHBA dhe Irani marrëveshje shkëmbimi, 5 të burgosurit amerikanë largohen nga Teherani

para 2 jave - RTSH

Pesë shtetas amerikanë, të burgosur prej vitesh në Iran po kthehen në SHBA, si pjesë e një marrëveshje shkëmbimi të të burgosurve mes dy vendeve. Katër burra dhe një grua, të cilët gjithashtu kanë pasaporta...

Marrëveshja me Iranin për shkëmbimin e të burgosurve, lirohen pesë amerikanë

para 2 jave - ABC News

Një avion i Qatar Airways me pesë amerikanë të burgosur në Iran, së bashku me dy anëtarë të familjes së tyre dhe ambasadorin e Katarit në Iran, u ngrit nga aeroporti i Teheranit me destinacion Doha, sipas...

Irani liron pesë të burgosur amerikanë

para 2 jave - Vizion Plus

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, pritet të lirohen sot dhe të largohen nga Irani me një avion të Katarit në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja...

Irani liron pesë të burgosur amerikanë

para 2 jave - ABC News

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, pritet të lirohen sot dhe të largohen nga Irani me një avion të Katarit në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja...

Irani liron pesë të burgosur amerikanë

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, pritet të lirohen sot dhe të largohen nga Irani me një avion të Katarit në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja...

Irani do të lirojë pesë të arrestuar, përfshirë shtetasin britanik Morad Tahbaz

para 2 jave - Syri.net Kosova

Irani do të lirojë një shtetas britanik dhe katër amerikanë të mbajtur peng në këmbim të 6 miliardë dollarëve (4.8 miliardë £) dhe një shkëmbimi të të burgosurve. Fondet, dikur të ngrira në Korenë e Jugut,...

Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Arbresh

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën në Katar të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy vendeve...

Iran, sot lirohen 5 shtetasit amerikanë të burgosur në këmbim me 5 të burgosur iranianë në SHBA

para 2 jave - Anadolu Agency

Teheran Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme iraniane, Nasser Kanaani, njoftoi se 5 të burgosur shtetas amerikanë do të lirohen sot, transmeton Anadolu. Në konferencën e tij javore për shtyp në kryeqytetin...

5 të burgosur dhe 6 miliardë dollarë/ Si u arrit marrëveshja SHBA-Iran

para 2 jave - Syri

SHBA dhe Irani kanë nisur zbatimin e një marrëveshje të ndërmjetësuar nga Katari për shkëmbimin e 5 të burgosurve. Pesë qytetarë amerikanë- të burgosur në Iran- do lirohen sot në këmbim të pesë iranianëve...

Shkëmbimi i plotë i të burgosurve nga Irani dhe SHBA

para 2 jave - Dukagjini

Shtetet e Bashkuara dhe Irani realizuan të hënën një marrëveshje për shkëmbimin e të burgosurve që përfshinte lirimin e pesë amerikanëve, për të cilët qeveria amerikane thotë se ishin ndaluar padrejtësisht...

Biden konfirmon lirimin e amerikanëve nga Irani, njofton sanksione të reja ndaj Teheranit

para 2 jave - Dosja.al

SHBA- Joe Biden ka konfirmuar lirimin e "amerikanëve të pafajshëm" nga Irani, ndërsa ka njoftuar sanksione të reja ndaj ish-presidentit dhe shërbimit të inteligjencës iraniane për ndalimin e paligjshëm...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - Koha.mk

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Nasser Kanaaani, tha se këmbimi i pesë të burgosurve amerikanë, që po mbahen në këtë shtet, dhe pesë iranianëve të arrestuar në Shtetet e Bashkuara, do të ndodhë...

Mbërrijnë në Katar pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Euronews

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën në Katar të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy vendeve...

Mbaheshin të burgosur në Iran, arrijnë në Katar 5 shtetasit amerikanë

para 2 jave - Shqip

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, arritën të hënën në Katarit, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve mes dy...

Irani konfirmon shkëmbim të burgosurish me SHBA-në

para 2 jave - BalkanWeb

Shkëmbimi i të burgosurve midis Iranit dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cili është planifikuar prej muajsh, do të bëhet të hënën e ardhshme, deklaroi një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme iraniane....

Teherani thotë se shkëmbimi i të burgosurve me SHBA-në do të ndodhë “brenda orëve”

para 2 jave - Zeri

Ministria e Jashtme iraniane ka njoftuar se një shkëmbim i të burgosurve, i cili do të përfshijë pesë iranianë dhe pesë amerikanë, është planifikuar të ndodhë brenda orëve të ardhshme të 18 shtatorit,...

Irani do të lirojë pesë të arrestuar, përfshirë shtetasin britanik Morad Tahbaz

para 2 jave - Syri

Irani do të lirojë një shtetas britanik dhe katër amerikanë të mbajtur peng në këmbim të 6 miliardë dollarëve (4.8 miliardë £) dhe një shkëmbimi të të burgosurve. Fondet, dikur të ngrira në Korenë e Jugut,...

Pesë amerikanë të arrestuar në Iran pritet të lirohen sot – mediat sjellin detajet e marrëveshjes ndërmjet dy vendeve

para 2 jave - Telegrafi

Pesë amerikanë që janë burgosur në Iran pritet të lirohen të hënën (sot) si pjesë e një marrëveshjeje më të gjerë SHBA-Iran, ka thënë një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme iraniane. Duke folur në një konferencë...

Në aeroplan drejt Katarit pesë të burgosurit amerikanë të mbajtur në Iran

para 2 jave - Dukagjini

Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, po udhëtojnë drejt Katarit të hënën, në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja për shkëmbimin e të burgosurve...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - Klan

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Nasser Kanaaani, tha se këmbimi i pesë të burgosurve amerikanë, që po mbahen në këtë shtet, dhe pesë...

Pesë amerikanë të arrestuar në Iran pritet të lirohen sot – mediat sjellin detajet e marrëveshjes ndërmjet dy vendeve

para 2 jave - Bota Sot

Pesë amerikanë që janë burgosur në Iran pritet të lirohen të hënën (sot) si pjesë e një marrëveshjeje më të gjerë SHBA-Iran, ka thënë një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme iraniane. Duke folur në një konferencë...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - ABC News

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Nasser Kanaaani, tha se këmbimi i pesë të burgosurve amerikanë, që po mbahen në këtë shtet, dhe pesë iranianëve të arrestuar në Shtetet e Bashkuara, do të ndodhë...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - Opinion

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione ndaj dhjetëra zyrtarëve dhe subjekteve iraniane të akuzuar për përfshirje në “shtypjen e dhunshme” të protestave antiqeveritare që pasuan vdekjen e Mahsa Amini...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - Evropa e Lirë

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Nasser Kanaaani, tha se këmbimi i pesë të burgosurve amerikanë, që po mbahen në këtë shtet, dhe pesë iranianëve të arrestuar në Shtetet e Bashkuara, do të ndodhë...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - RTK

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Nasser Kanaaani, tha se këmbimi i pesë të burgosurve amerikanë, që po mbahen në këtë shtet, dhe pesë iranianëve të arrestuar në Shtetet e Bashkuara, do të ndodhë...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA

para 2 jave - Vizion Plus

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Nasser Kanaaani, tha se këmbimi i pesë të burgosurve amerikanë, që po mbahen në këtë shtet, dhe pesë iranianëve të arrestuar në Shtetet e Bashkuara, do të ndodhë...

Irani liron pesë të burgosur amerikanë

para 2 jave - Dosja.al

IRAN- Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran, pritet të lirohen sot dhe të largohen nga Irani me një avion të Katarit në shkëmbim të pesë iranianëve të ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Marrëveshja...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - Java News

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Nasser Kanaaani, tha se këmbimi i pesë të burgosurve amerikanë, që po mbahen në këtë shtet, dhe pesë iranianëve të arrestuar në Shtetet e Bashkuara, do të ndodhë...

SHBA dhe Irani shkëmbim me shifra gjigante: SHBA shkrin 6 miliard dollarë asete të Iranit për 5 të burgosur amerikan

para 2 jave - Gazeta Metro

Irani dhe SHBA të hënën do të shkëmbejnë disa të burgosur pas shkrirjes së 6 miliard dollarëve të aseteve ndërkombëtare të Iranit të cilat ia kishte ngrirë SHBA në Kore të Jugut kanë thënë zyrtarët, transmeton...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - Arbresh

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Nasser Kanaaani, tha se këmbimi i pesë të burgosurve amerikanë, që po mbahen në këtë shtet, dhe pesë iranianëve të arrestuar në Shtetet e Bashkuara, do të ndodhë...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - Pressonline

Raportet mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara janë tensionuar pasi presidenti i atëhershëm amerikan, Donald Trump, më 2018 u tërhoq nga marrëveshja mes Teheranit dhe fuqive botërore për programin bërthamor...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - Euronews

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Nasser Kanaaani, tha se këmbimi i pesë të burgosurve amerikanë, që po mbahen në këtë shtet, dhe pesë iranianëve të arrestuar në Shtetet e Bashkuara, do të ndodhë...

Teherani paralajmëron këmbim të të burgosurve me SHBA-në

para 2 jave - Top Shqip

Raportet mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara janë tensionuar pasi presidenti i atëhershëm amerikan, Donald Trump, më 2018 u tërhoq nga marrëveshja mes Teheranit dhe fuqive botërore për programin bërthamor...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK