Censusi: Ja sa gjobitesh nëse jep informacion të pasaktë

para 2 jave - Gazeta Tema

Në mënyrë digjitale përmes një tableti të tillë po mblidhen të dhënat për popullsinë dhe banesat në Shqipëri. Nga ky 18 Shtator, mbi 5000 anketues kanë nisur punën në terren. Pyetësori digjital përmban...

Censi i popullsisë/ Qendra e Bashkëpunimit Ndër Fetar Elbasan: Deklarojeni me krenari besimin tuaj! Mos bini pre e mentaliteteve të trashëguara nga sistemi komunist

para 2 jave - Panorama

Në të gjithë vendin sot (18 shtator) ka nisur regjistrimi i popullsisë dhe banesave dhe mes 100 pyetjeve dy janë edhe për besimin fetar, por që janë opsionale. Për këtë Qendra e Bashkëpunimit Ndër Fetar...

Censi i popullsisë, thirrja e Komuniteteve Fetare: Deklarojeni me krenari besimin tuaj

para 2 jave - Ora news

Në të gjithë vendin sot ka nisur regjistrimi i popullsisë dhe banesave dhe mes 100 pyetjeve dy janë edhe për besimin fetar, por që janë opsionale. Për këtë Komunitetet fetare kanë dalë me një thirrje për...

QBNF në Elbasan: Deklaroni me krenari! Besimi dhe kombi janë një binom që shkojnë përherë bashkë!

para 2 jave - Syri

Qendra e Bashkëpunimit Ndërfetar në Elbasan ka dalë me një një thirrje drejtuar qytetarëve lidhur me censusin që sapo ka filluar. QBNF shprehet mes të tjerash se ky është një proces i rëndësishëm ku gjithësecili...

Censi i popullsisë/ Thirrja e Komuniteteve Fetare: Deklarojeni me krenari besimin tuaj! Mos bini pre e mentaliteteve të trashëguara nga sistemi komunist

para 2 jave - Panorama

Në të gjithë vendin sot (18 shtator) ka nisur regjistrimi i popullsisë dhe banesave dhe mes 100 pyetjeve dy janë edhe për besimin fetar, por që janë opsionale. Për këtë Komunitetet fetare kanë dalë me...

Censi i Popullsisë dhe Banesave/ Ky është pyetësori që duhet t’i përgjigjen qytetarët

para 2 jave - Syri

Ditën e sotme ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave. I gjithë procesi i Censit do të kryhet në mënyrë dixhitale përmes një tableti. Pyetësorët janë me tetë module dhe 100 pyetje. Regjistrimi do të ofrojë...

Censi/ QBNF në Elbasan: Deklaroni me krenari! Besimi dhe kombi janë një binom që shkojnë përherë bashkë!

para 2 jave - Syri

Qendra e Bashkëpunimit Ndërfetar në Elbasan ka dalë me një një thirrje drejtuar qytetarëve lidhur me censusin që sapo ka filluar. QBNF shprehet mes të tjerash se ky është një proces i rëndësishëm ku gjithësecili...

Do sjellë pasoja censi i popullsisë? Ministrja Ibrahimaj: Ja çfarë do ndodhë…!

para 2 jave - Java News

Ministrja e shtetit për Sipërmarrjen, Delina Ibrahimaj ishte këtë të hënë e ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin”, në Euronews Albania për të folur rreth censusit të banesave dhe të popullsisë. Ministrja...

Ibrahimaj paralajmëron qytetarët: Do merrni gjobë nëse gënjeni në Cens

para 2 jave - Euronews

Ministrja Delina Ibrahimaj ka dhënë detaje në lidhje me Censin që do të zhvillohet këtë vit për regjistrimin e banesave dhe popullsisë. Në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania, ajo ka...

Regjistrimi i popullsisë/ Komunitetet fetare: Shiheni si detyrim moral përgjigjen! INSTAT: Pyetjet për fenë opsionale, detyrim nga OKB

para 2 jave - Java News

Në mbarë vendin regjistrimi i popullsisë dhe banesave dhe në 100 pyetjet, 2 që lidhen fenë, kanë shqetësuar pjesëtarët e komunitetit mysliman në Shqipëri. Sipas Myftiut të Korçës, Ledian Cikalleshi formulimi...

Censi i 2011 në dëm të myslimanëve? Sekretari i Këshillit Ndërfetar: Skandali i madh

para 2 jave - Euronews

Flet Sekretari i Këshillit Ndërfetar, Genti Kruja foli në lidhje me censin që do të bëhet këtë vit për regjistrimin e banesave dhe popullsisë. I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ai bëri me...

Mln euro për censin, ministrja Ibrahimi: Kemi blerë tableta, kushton shumë sistemi

para 2 jave - Dosja.al

TIRANË- Ministrja Delina Ibrahimaj foli në lidhje me censin që do të realizohet këtë vit. Në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania, ajo theksoi se të dhënat do të përdoren për qëllime...

Nisi sot regjistrimi i popullsisë dhe banesave, INSTAT: Procesi po ecën normalisht

para 2 jave - Albeu

Nisi sot censi për regjistrimin e popullsisë dhe banesave në të gjithë vendin. INSTAT lajmëroi se, në të gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë punonjësit e INSTAT, anketues, kontrollorë, mbikëqyrës...

A do sjellë pasoja censi? Ministrja Ibrahimi: Ja çfarë do ndodhë…

para 2 jave - Euronews

Ministrja e shtetit për Sipërmarrjen, Delina Ibrahimaj ishte këtë të hënë e ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin”, në Euronews Albania për të folur rreth censusit të banesave dhe të popullsisë. Ministrja...

Mln euro për censin, ministrja Ibrahimi: Kemi blerë tableta, kushton shumë sistemi

para 2 jave - Euronews

Ministrja Delina Ibrahimaj foli në lidhje me censin që do të realizohet këtë vit. Në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania, ajo theksoi se të dhënat do të përdoren për qëllime statistikore....

Shqipëri, nis censi i popullsisë

para 2 jave - Flaka

Mëngjesin e kësaj të hëne, në gjithë Shqipërinë nisi numërimi i popullsisë dhe banesave. Rreth 7,500 anketues do të jenë në terren përgjatë 6 javëve për të mbledhur të dhënat e të gjithë shqiptarëve, lidhur...

Nis numërimi i popullsisë dhe banesave/ Gjoba për ata që nuk përgjigjen apo japin informacione të pasakta

para 2 jave - Klan

Nis numërimi i popullsisë dhe banesave/ Gjoba për ata që nuk përgjigjen apo japin informacione të pasakta Në mënyrë digjitale përmes një tableti të tillë po mblidhen të dhënat për popullsinë dhe banesat...

‘Censusi 2023’/ Drejtoresha e INSTAT: Janë realizuar 800 pyetësorë, do ketë penalitete për këdo që refuzon të përgjigjet

para 2 jave - Syri

Ditën e sotme (18 shtator) ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave në të gjithë territorin e Shqipërisë. Në një prononcim për mediat, drejtoresha e Institutit të Statistikave (INSTAT), Elsa Dhuli, bëri...

Censi i Popullsisë dhe Banesave, zv.ministri Yzeiraj: Me rëndësi që të dhënat të jenë reale

para 2 jave - Lexo

Zëvendësministri i Financave, Endrit Yzeiraj ka dhënë detaje në lidhje me procesin e Censit të Popullsisë dhe Banesave që ka nisur këtë të hënë (18 shtator) në vend. Në studion e RTSH 24, Yzeiraj tha se...

Censi 2023, drejtoresha e INSTAT: Deri tani janë plotësuar 800 pyetësorë, p...

para 2 jave - BalkanWeb

Drejtoresha e Institutit të Statistikave (INSTAT), Elsa Dhuli deklaroi se në të gjithë territorin e vendit ka nisur sot procesi i numërimit të qytetarëve dhe kushtet e tyre të banesave. Në një deklaratë...

“Censi 2023”/ Drejtoresha e INSTAT: Janë realizuar 800 pyetësorë, do ketë penalitete për këdo që refuzon të përgjigjet

para 2 jave - Panorama

Ditën e sotme (18 shtator) ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave në të gjithë territorin e Shqipërisë. Në një prononcim për mediat, drejtoresha e Institutit të Statistikave (INSTAT), Elsa Dhuli, bëri...

Feja në Censin e Popullsisë, Myftiu Cikalleshi i shqetësuar për formulimin e pyetjeve: A jeni besimtar? A shkoni 5 herë në xhami? Kujdes në përgjigje

para 2 jave - Panorama

Myftiu i Korçës, Ledian Cikalleshi është shprehur i shqetësuar në raport me intervistimin që pritet t’u bëhet qytetarëve duke nsiur nga dita e sotme, për 6 javë radhazi, në kuadër të zhvillimit të Censit...

‘Censi 2023’/ Drejtoresha e INSTAT: Janë realizuar 800 pyetësorë, do ketë penalitete për këdo që refuzon të përgjigjet

para 2 jave - Syri

Ditën e sotme (18 shtator) ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave në të gjithë territorin e Shqipërisë. Në një prononcim për mediat, drejtoresha e Institutit të Statistikave (INSTAT), Elsa Dhuli, bëri...

“Censi”/ Dhuli: Pyetësori i detyrueshëm, penalitete për familjen nëse nuk realizohet

para 2 jave - Klan

“Censi”/ Dhuli: Pyetësori i detyrueshëm, penalitete për familjen nëse nuk realizohet Censi i Popullsisë dhe Banesave ka nisur ditën e sotme dhe do të zgjasë për 6 javë, ku mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës...

Nis Censi i Popullsisë dhe Banesave

para 2 jave - Klan

Nis Censi i Popullsisë dhe Banesave 50 mijë lekë gjobë për ata që nuk përgjigjen ose gënjejnë. Drejtoresha e INSTAT për Klan Neës: Procesi vijon normalisht Zyrtarisht ka nisur Censi apo regjistrimi i popullsisë...

Censi, drejtuesja e INSTAT: Janë realizuar 800 pyetësorë, intervistat edhe pasdite

para 2 jave - Bota Sot

Elsa Dhuli, drejtoresha e Institutit të Statistikave tha në një deklaratë për mediat se procesi i censusit është duke vijuar normalisht. Dhuli u shpreh se janë në proces 1500 intervista dhe kanë përfunduar...

Censi i Popullsisë dhe Banesave, zv.ministri Yzeiraj: Me rëndësi që të dhënat të jenë reale

para 2 jave - RTSH

Zëvendësministri i Financave, Endrit Yzeiraj ka dhënë detaje në lidhje me procesin e Censit të Popullsisë dhe Banesave që ka nisur këtë të hënë (18 shtator) në vend. Në studion e RTSH 24, Yzeiraj tha se...

Censi i popullsisë dhe i banesave, Xhepa: Të dhënat do të ndihmojnë në ndërtimin e politikave të brendshme ekonomike

para 2 jave - ABC News

Në vendin tonë këtë të hënë oka nisur procesi i censit të popullsisë dhe i banesave. Eksperti për çështjet e ekonomisë Selami Xhepa në një lidhje direkte për “Sheshi i Dollarit”, ka dhënë detaje në lidhje...

Censi i popullsisë dhe i banesave, Dhuli: Kërkojmë ndërgjegjësim nga qytetarët, do të ketë edhe penalitete

para 2 jave - ABC News

Drejtoresha e INSTAT, Elsa Dhuli në një konferencë për mediat këtë të hënë ka dhënë detaje në lidhje me nisjen e censit të popullsisë. Dhuli është shprehur se është shumë e rëndësishme që të gjithë qytetarët...

SYRI TV/ Nis sot censi i popullsisë dhe banesave, mbi 7 mijë anketues në terren me tablet

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ka nisur sot censi i popullsisë dhe banesave. Mbi 7 mijë anketues do të jenë në terren për të mbledhur të dhënat derë më derë, në një proces që do të zgjasë 6 javë dhe pritet të mbyllet me 28 tetor. Në...

Drejtoresha e INSTAT: Censi ka filluar pa probleme

para 2 jave - Klan

Drejtoresha e INSTAT: Censi ka filluar pa probleme Dhuli ka deklaruar për Klan News se procesi është duke vijuar normalisht Ditën e sotme ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave. Procesi do të vijojë...

Nis sot regjistrimi i popullsisë, gjobë kush refuzon t’i përgjigjet pyetjeve për censusin

para 2 jave - Vizion Plus

Nisi këtë të hënë regjistrimi i popullsisë dhe banesave, që njihet si censusi. Mbi 7500 anketues dhe kontrollorë janë shpërndarë në terren në të gjithë Shqipërinë për mbledhjen e të dhënave. Janë një sërë...

Regjistrimi i popullsisë/ Dhuli: Pyetësori i detyrueshëm, penalitete për familjen nëse nuk realizohet

para 2 jave - Java News

Censi i Popullsisë dhe Banesave ka nisur ditën e sotme dhe do të zgjasë për 6 javë, ku mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë do të jenë në terren. Drejtoresha e INSTAT, Elsa Dhuli, në një...

Shqipëri, fillon censi i popullsisë dhe banesave

para 2 jave - Anadolu Agency

Tiranë Në Shqipëri ka filluar zyrtarisht "Censi i Popullsisë dhe Banesave 2023", që realizohet nën organizimin e Institutit të Statistikave të Shqipërisë (INSTAT), raporton Anadolu. Për censin do të angazhohen...

SYRI TV/ Nis censi i popullsisë dhe banesave, 7 mijë anketues në terren

para 2 jave - Syri

Ka nisur sot censi i popullsisë dhe banesave. Mbi 7 mijë anketues do të jenë në terren për të mbledhur të dhënat derë më derë, në një proces që do të zgjasë 6 javë dhe pritet të mbyllet me 28 tetor. Në...

Censi 2023, drejtoresha e INSTAT: Nëse qytetarët refuzojnë të përgjigjen ose gënjejnë, gjobitet kryefamiljari

para 2 jave - Lexo

Drejtoresha e INSTAT, Elsa Dhuli, teksa ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave, thotë se për ata që nuk përgjigjen ose gënjejnë në pyetësor do ketë penalitete sipas ligjeve. Ajo sqaroi se në momentin...

Sot nisi regjistrimi i popullsisë dhe banesave, 50 mijë lekë gjobë për ata që s’përgjigjen ose gënjejnë

para 2 jave - Zhurnal

Sot, më 18 shtator, do të nisë Censi i popullsisë dhe banesave. Këtë vit do të mësojmë numrin e saktë se sa shtetas shqiptarë dhe të huaj jetojnë brenda territorit të Shqipërisë, sa meshkuj dhe sa femra,...

Nis regjistrimi i popullsisë dhe banesave në Shqipëri, penalitete për ata që refuzojnë të përgjigjen

para 2 jave - Ina

Nis sot zyrtarisht regjistrim i popullsisë dhe banesave në Shqipëri përmes institutit kombëtar të statistikave INSTAT. Censi do të sigurojë një panoramë të gjendjes aktuale të popullsisë së Shqipërisë,...

Censi i Popullisë dhe Banesave/ Kisha Ortodokse apel besimtarëve: Tregoni vëmendje në plotësimin e përkatësisë fetare

para 2 jave - Syri

Ditën e sotme do të nisë Censi i Popullsisë dhe Banesave. Në nisje të regjistrimit të popullsisë, Kisha Ortodokse e Shqipërisë u ka bërë thirrje besimtarëve ortodoksë që t’u përgjigjen pyetjeve të Censit...

SYRI TV/ Nis sot censi i popullsisë dhe banesave, mbi 7 mijë anketues në terren me tablet

para 2 jave - Syri

Ka nisur sot censi i popullsisë dhe banesave. Mbi 7 mijë anketues do të jenë në terren për të mbledhur të dhënat derë më derë, në një proces që do të zgjasë 6 javë dhe pritet të mbyllet me 28 tetor. Në...

Censusi për regjistrimin e popullsisë e banesave në rrethe, 8000 anketues në terren

para 2 jave - Euronews

Nga 18 shtatori në të gjithë Shqipërinë 8000 anketues do trokasin derë më derë për të zhvilluar procesin e censusit të popullsisë dhe banesave. Për mes një pyetësori që përfshin pyetje jo vetëm sa persona...

Censusi 2023, 8 mijë anketues në terren me tablet, kosto 16 mln euro

para 2 jave - Euronews

Nga 18 shtatori e deri në fund të tetorit, do të kryhet censusi 2023, i cili do të shërbejë për numërimin e popullsisë, ndërtesave por dhe bujqësisë , duke filluar nga krerët e një familjeje e deri tek...

Kikia: Unë nuk do përgjigjem për fenë time te censusi, mund të sjellë ndikim negativ

para 2 jave - Euronews

Sot në Shqipëri ka nisur censusi i popullsisë dhe banesave që realizohet një herë në 10 vjet. Të dhënat do të publikohen në qershorin e vitit 2024. Por pyetja rreth fesë së individëve të cilët do të plotësojnë...

Censi 2023, drejtoresha e INSTAT: Nëse qytetarët refuzojnë të përgjigjen ose gënjejnë, gjobitet kryefamiljari

para 2 jave - ACTV

Drejtoresha e INSTAT, Elsa Dhuli, teksa ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave, thotë se për ata që nuk përgjigjen ose gënjejnë në pyetësor do ketë penalitete sipas ligjeve. Ajo sqaroi se në momentin...

Pyetësor me 100 pyetje, gjobë kush nuk përgjigjet/ Sot nis censi i popullsisë dhe banesave!

para 2 jave - NOA

TIRANË-Nis sot Censi i Popullsisë dhe Banesave. Mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë të trajnuar nga Instituti i Statistikave janë angazhuar për numërimin e të gjithë popullsisë dhe banesave...

Shqipëri, sot nisi regjistrimi i Popullsisë dhe Banesave, 50 mijë lekë gjobë për ata që s’përgjigjen ose gënjejnë

para 2 jave - Portalb

Sot, më 18 shtator, do të nisë Censi i popullsisë dhe banesave. Këtë vit do të mësojmë numrin e saktë se sa shtetas shqiptarë dhe të huaj jetojnë brenda territorit të Shqipërisë, sa meshkuj dhe sa femra,...

Censi i Popullsisë dhe Banesave, drejtoresha e INSTAT: Procesi sipas pritshmërive

para 2 jave - FaxWeb

Procesi i Censit të Popullsisë dhe Banesave është duke shkuar mirë, këtë e ka bërë me dije në një konferencë, drejtoresha e INSTAT Elsa Dhuli. Drejtoresha tregon se është regjistruar pjesa më e madhe e...

Censi, drejtuesja e INSTAT: Janë realizuar 800 pyetësorë, intervistat edhe pasdite

para 2 jave - Euronews

Elsa Dhuli, drejtoresha e Institutit të Statistikave tha në një deklaratë për mediat se procesi i censusit është duke vijuar normalisht. Dhuli u shpreh se janë në proces 1500 intervista dhe kanë përfunduar...

Sot nis Censi i Popullsisë dhe Banesave! Penalitete kush nuk përgjigjet

para 2 jave - Top Channel

Ditën e sotme nis Censi i Popullsisë dhe Banesave. Këtë vit do të mësojmë numrin e saktë se sa shtetas shqiptarë dhe jo vetëm jetojnë brenda territorit të Shqipërisë, sa meshkuj e sa femra, sa të arsimuar...

Nis procesi i regjistrimit në Shqipëri, gjobë kush nuk përgjigjet

para 2 jave - Alsat-M

Ditën e sotme do të nisë procesi i regjistrimit të popullsisë dhe banesave, nën organizimin e Institutit të Statistikave të Shqipërisë. Censi do të zgjasë për 6 javë dhe do të mbyllet më 26 tetor, teksa...

Regjistrimi i popullisë, Teologu: Të rishihet pyetja që ka të bëjë me deklarimin e përkatësisë fetare. Të deklarohet besimi, më pas je apo jo praktikant?!

para 2 jave - Ora news

Sot nis Censusi i Popullsisë dhe Banesave. Mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë të trajnuar nga Instituti i Statistikave janë angazhuar për numërimin e të gjithë popullsisë dhe banesave...

86 pyetje për censusin, anketuesja: Do t’i përgjigjet secili pjesëtar të familljes

para 2 jave - Euronews

Ka nisur sot në Shqipëri censusi i popullsisë dhe banesave që realizohet një herë në 10 vjet. Të dhënat do të publikohen në qershorin e vitit 2024. Gazetari i Euronews Albania ndoqi nga afër anketuesit...

Sot nis Censi i Popullsisë dhe Banesave, 50 mijë lekë gjobë për ata që s’përgjigjen ose gënjejnë

para 2 jave - Albeu

Sot, më 18 shtator, do të nisë Censi i popullsisë dhe banesave. Këtë vit do të mësojmë numrin e saktë se sa shtetas shqiptarë dhe të huaj jetojnë brenda territorit të Shqipërisë, sa meshkuj dhe sa femra,...

Nis censi i popullsisë dhe banesave, gjobë kush nuk përgjigjet

para 2 jave - Opinion

Duke filluar nga dita e sotme do të nisë Censi i Popullsisë dhe Banesave. Procesi do të vijojë për 6 javë, ku mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë do të jenë në terren. I gjithë procesi...

Nis censi i popullsisë dhe banesave, gjobë kush nuk përgjigjet

para 2 jave - Syri

Ditën e sotme do të nisë procesi i regjistrimit të popullsisë dhe banesave, nën organizimin e Institutit të Statistikave të Shqipërisë. Censi do të zgjasë për 6 javë dhe do të mbyllet më 26 tetor, teksa...

Nis sot censi i popullsisë dhe banesave

para 2 jave - Klan

Nis sot censi i popullsisë dhe banesave Nga dita e sotme ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave. Procesi do të vijojë për 6 javë, ku mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë do të jenë në...

Censi i Popullsisë dhe Banesave, ja pyetësori që duhet t’i përgjigjen qytetarët (DOKUMENTI)

para 2 jave - Lexo

Ditën e sotme ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave. I gjithë procesi i Censit do të kryhet në mënyrë dixhitale përmes një tableti. Shqiptarja.com publikon pyetësorin të cilit do t’i nënshtrohen qytetarët....

Sot nis Censi i popullsisë dhe Banesave, Kisha Katolike apel besimtarëve: Deklaroni përkatësinë fetare

para 2 jave - Lexo

Teksa ditën e sotme do të nisë Censi i Popullsisë dhe Banesave, Kisha Katolike u ka bërë thirrje të gjithë besimtarëve katolikë që të deklarojnë përkatësinë fetare. “Me anë të këtij komunikimi dëshirojmë...

Nis Censi i Popullsisë dhe Banesave, 50 deri në 100 mijë lekë të reja gjobë për ata që s’përgjigjen ose gënjejnë! Të dhënat publikohen në qershor 2024

para 2 jave - Lexo

Ditën e sotme (18 shtator) nis Censi i Popullsisë dhe Banesave. Mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë të trajnuar nga Instituti i Statistikave janë angazhuar për numërimin e të gjithë popullsisë...

Censi i Popullisë dhe Banesave/ Drejtoresha e INSTAT: Intervistat e para kanë nisur pa probleme

para 2 jave - Dosja.al

TIRANË -Ditën e sotme ka nisur Censi i Popullisë dhe Banesave. Porcesi i regjistrimit të popullisë do të zgjasë për gjashtë javë rresht. Drejtoresha e INSTAT, Elsa Dhuli tha se procesi kishte nisur që...

Nis sot Censi i Popullsisë dhe Banesave. Përgjigjja e pyetjeve, detyrim për qytetarët

para 2 jave - RTSH

Ka nisur sot (18 shtator) Censi i Popullsisë dhe Banesave. Janë 5240 anketues të cilët do të trokasin në dyert e të gjithë qytetarëve, për të grumbulluar informacionin e nevojshëm, ndërsa puna në terren...

Sot nis Censi i Popullsisë dhe Banesave, gjobë 50 mijë lekë për ata që s'përgjigjen ose gënjejnë

para 2 jave - Ora news

Sot nis Censusi i Popullsisë dhe Banesave. Mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë të trajnuar nga Instituti i Statistikave janë angazhuar për numërimin e të gjithë popullsisë dhe banesave...

Nis sot Censi i Popullsisë dhe Banesave, gjobë nëse nuk përgjigjeni

para 2 jave - FaxWeb

Censi i Popullsisë dhe Banesave ka nisur ditën e sotme. Këtë vit do të mësojmë numrin e saktë se sa shtetas shqiptarë dhe jo vetëm jetojnë brenda territorit të Shqipërisë, sa meshkuj e sa femra, sa të...

Censi i Popullisë dhe Banesave/ Kisha Ortodokse apel besimtarëve: Tregoni vëmendje në plotësimin e përkatësisë fetare

para 2 jave - Dosja.al

TIRANË - Ditën e sotme do të nisë Censi i Popullsisë dhe Banesave. Në nisje të regjistrimit të popullsisë, Kisha Ortodokse e Shqipërisë u ka bërë thirrje besimtarëve ortodoksë që t’u përgjigjen pyetjeve...

Censi i Popullsisë dhe Banesave/ Thirrja e Kishës Katolike: Mos refuzoni të tregoni besimin

para 2 jave - Dosja.al

TIRANË - Ditën e sotme, nis Censi i Popullsisë dhe Banesave. Presidenti i Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë Imzot Angelo Massafra i është drejtuar me një mesazh besimtarëve katolikë në prag të nisjes...

Censi| Janullatos thirrje besimtarëve ortodoksë: Tregoni me vendosmëri besimin

para 2 jave - Euronews

Kisha Ortodokse e Shqipërisë u ka bërë thirrje besimtarëve ortodoksë që t’u përgjigjen pyetjeve të Censit në lidhje me besimin fetar, i cili është opsional. Përmes një postimi në facebook Kisha Ortodokse...

Sot nis censi| Thirrja e fortë e Kishës Katolike: Mos refuzoni të tregoni besimin

para 2 jave - Euronews

Sot nis Censi i Popullsisë dhe Banesave. Mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë do jenë në terren, ndërsa të dhënat do të mblidhen në 6 javë. Për ata qytetarë që nuk do t’u përgjigjen pyetjeve...

Nis regjistrimi i popullsisë dhe banesave në Shqipëri, penalitete për ata që refuzojnë të përgjigjen

para 2 jave - TvNews

Nis sot zyrtarisht regjistrim i popullsisë dhe banesave në Shqipëri përmes institutit kombëtar të statistikave INSTAT. Censi do të sigurojë një panoramë të gjendjes aktuale të popullsisë së Shqipërisë,...

Fillon regjistrimi i popullsisë në Shqipëri

para 2 jave - TRT Balkan

Instituti i Statistikave të Shqipërisë, INSTAT, nisi sot zyrtarisht procesin e regjistrimit të popullsisë dhe banesave, “Censi 2023”. Regjistrimi do të sigurojë një panoramë të gjendjes aktuale të popullsisë...

Nis sot censi i popullsisë dhe banesave, gjobë deri në 100 mijë lekë atij që nuk përgjigjet

para 2 jave - Java News

Ditën e sotme do të nisë procesi i regjistrimit të popullsisë dhe banesave, nën organizimin e Institutit të Statistikave të Shqipërisë. Censi do të zgjasë për 6 javë dhe do të mbyllet më 26 tetor, teksa...

Sot nis censi i popullsisë dhe banesave! Pyetësor me 100 pyetje, gjobë kush nuk përgjigjet

para 2 jave - Almakos

Ditën e sotme do të nisë Censi i Popullsisë dhe Banesave. Mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë të trajnuar nga Instituti i Statistikave janë angazhuar për numërimin e të gjithë popullsisë...

Sot nis censi i popullsisë dhe banesave! Pyetësor me 100 pyetje, gjobë kush nuk përgjigjet

para 2 jave - Dosja.al

TIRANË - Ditën e sotme do të nisë Censi i Popullsisë dhe Banesave. Mbi 7 mijë e 500 anketues, mbikëqyrës dhe kontrollorë të trajnuar nga Instituti i Statistikave janë angazhuar për numërimin e të gjithë...

Nisë regjistrimi i popullsisë dhe banesave në Shqipëri, gjobë për ata që nuk përgjigjen

para 2 jave - Arbresh

Ditën e sotme do të nisë procesi i regjistrimit të popullsisë dhe banesave në Shqipëri, nën organizimin e Institutit të Statistikave të Shqipërisë. Censi do të zgjasë për 6 javë dhe do të mbyllet më 26...

Censi 2023 fillon të hënën, komunitet fetare thirrje qytetarëve të deklarojnë përkatësinë e besimit

para 2 jave - Klan

Censi 2023 fillon të hënën, komunitet fetare thirrje qytetarëve të deklarojnë përkatësinë e besimit Këtë të hënë fillon regjistrimi i popullsisë në nivel kombëtar. Regjistrimi i cili skanon numrin e popullatës...

Nesër nis censi i popullsisë, Kisha Katolike-besimtarëve: Deklaroni besimin tuaj

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë, Imzot Angelo Massafra me nisjen e “Censit 2023 te Popullsisë dhe Banesave”, u ka kërkuar të gjithë besimtarëve katolikë që të deklarojnë besimin e tyre...

Regjistrim i banesave dhe besimit fetar/ Kisha Katolike komunikatë për Censin

para 2 jave - Syri

Konferenca Ipeshvnore e Shqipërisë ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë të besimit katolik për deklarimin e vendbanimit, dhe përkatësisë fetare. Komunikim Të dashur besimtarë katolikë, Me anë të këtij...

Regjistrimi i popullsisë, mesazhi i Kishës Katolike për besimtarët

para 2 jave - Opinion

Kisha Katolike ka reagua lidhur me regjistrimin e popullsisë dhe banesave që do të fillojë më 18 shtator. Nëpërmjet një komunikimi për mediat, Kisha Katolike fton të gjithë qytetarët që të marrin pjesë...

Nesër nis Censi/ Komiteti fetar apel besimtarëve: Deklaroni përkatësinë

para 2 jave - Bota Sot

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë i ka bërë thirrje besimtarëve praktikantë ose jo t’u përgjigjen pyetjeve të formularit dhe të shprehin me krenari se cilit besim i përkasin. Edhe Kisha Ortodokse e Shqipërisë...

Nesër nis censusi i popullsisë, gjithçka që duhet të dini

para 2 jave - Lexo

Censusi i popullsisë do të nisë të hënën, më 18 shtator. Procesi do të zgjasë 6 javë dhe do të kushtojë 16.9 mln euro. Pandemia e Covid-19 shtyu me dy vite regjistrimin e popullsisë në Shqipëri. Censusi...

Nesër nis Censi/ Komiteti fetar apel besimtarëve: Deklaroni përkatësinë

para 2 jave - ABC News

SHQIPËRI- Komuniteti Mysliman i Shqipërisë i ka bërë thirrje besimtarëve praktikantë ose jo t’u përgjigjen pyetjeve të formularit dhe të shprehin me krenari se cilit besim i përkasin. Edhe Kisha Ortodokse...

Cens 2023, komunitet fetare apelojnë besimtarët: Deklaroni përkatësinë fetare

para 2 jave - RTSH

Nesër (18 shtator) nis procesi "Cens 2023" në të gjithë Shqipërinë, nga i cili për gjashtë javë do të kryhet regjistrimi i popullisë dhe i banesave. Nisur nga kjo, dy komunitete fetare, krishterë dhe myslimanë,...

Deklarimi i përkatësisë fetare, Komuniteti Mysliman thirrje besimtarëve: Shënoni mysliman! Deklarojeni me krenari

para 2 jave - Panorama

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë iu ka drejtuar thirrjen besimtarëve myslimanë që të mos ngurojnë të deklarojnë përkatësinë e tyre fetare gjatë procesit të Censit të Popullsisë dhe Banesave. Në mesazhin...

Apeli i KMSH-së: Merrni pjesë në census

para 2 jave - Bota Sot

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë thirrje që popullsia të marrë pjesë në censusin që do të nisë nesër për regjistrimin e popullsisë dhe banesave. KMSH po ashtu ka kërkuar që të deklarohet dhe përkatësia...

KMSh: Merrni pjesë në census, deklaroni me krenari besimin tuaj

para 2 jave - Syri

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë thirrje që popullsia të marrë pjesë në censusin që do të nisë nesër për regjistrimin e popullsisë dhe banesave. KMSH po ashtu ka kërkuar që të deklarohet dhe përkatësia...

Apeli i KMSH-së: Merrni pjesë në census

para 2 jave - Ora news

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë thirrje që popullsia të marrë pjesë në censusin që do të nisë nesër për regjistrimin e popullsisë dhe banesave. KMSH po ashtu ka kërkuar që të deklarohet dhe përkatësia...

KMSH: Merrni pjesë në censusi, është i rëndësishëm

para 2 jave - Syri

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë thirrje që popullsia të marrë pjesë në censusin që do të nisë nesër për regjistrimin e popullsisë dhe banesave. KMSH po ashtu ka kërkuar që të deklarohet dhe përkatësia...

Të hënën nis regjistrimi i popullsisë/ Ministri i Pushtetit Vendor shpjegon të dhënat që do mblidhen

para 2 jave - ACTV

Këtë vit do të mësojmë numrin e saktë se sa shtetas shqiptarë dhe jo vetëm jetojnë brenda territorit të Shqipërisë, sa meshkuj e sa femra, sa të arsimuar dhe jo, si dhe informacione të tjera. Të hënën...

Në 7 bashkitë e Gjirokastrës, 177 anketues pjesë e “cens 2023”

para 2 jave - Euronews

Ditën e hënë 177 anketues në Qarkun e Gjirokastrës do të nisin procesin e “Cens 2023” duke trokitur në çdo familje për të kryer regjistrimin e popullsisë. Censusi i popullsisë do të zgjasë 6 javë dhe synon...

KMSH: Merrni pjesë në censusin, është i rëndësishëm

para 2 jave - Syri

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë thirrje që popullsia të marrë pjesë në censusin që do të nisë nesër për regjistrimin e popullsisë dhe banesave. KMSH po ashtu ka kërkuar që të deklarohet dhe përkatësia...

Nesër nis Censi i popullsisë dhe banesave

para 2 jave - Java News

Nesër (18 shtator) nis Censi i popullsisë dhe banesave, i cili do të zgjasë deri në 28 tetor. 8000 anketues do të trokasin derë më derë në të gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë për të marrë në...

Nesër nis Censi i popullsisë dhe banesave, KMSH apel qytetarëve: Deklaroni përkatësinë fetare

para 2 jave - Lexo

Nesër (18 shtator) nis censi i popullsisë dhe banesave, i cili do të zgjasë deri në 28 tetor. 8000 anketues do të trokasin derë më derë në të gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë për të marrë në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK