Artan Hoxha pyet avokatët grekë të Belerit: E dinë që në burgjet tuaja dergjen mijëra shqiptarë

para 2 jave - Gazeta Tema

Këtë të hënë u mblodh Asambleja e kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë ku në fokus ishte padyshim çështja “Beleri”. Duke marrë shkas nga ky takim, gazetari i kronikës Artan Hoxha ka rikujtuar faktin...

Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për Belerin

para 2 jave - Bota Sot

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit në Shqipëri refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm...

Mediat greke sulmojnë Gjykatën Shqiptare të Apelit: Shkeli 5 nga 10 nene për Belerin

para 2 jave - Gazeta Tema

Gjykata e Posaçme e Apelit në Tiranë rrëzoi edhe një herë kërkesat për lirimin nga burgu të Fredi Belerit dhe të drejtën e tij për të ushtruar detyrën e kryetarit të bashkisë. eKathimerini shkruan se Beleri...

Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për Belerin

para 2 jave - Gazeta Express

Në Shqipëri Gykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm e lë sërish...

Fredi Beleri në burg, gazeta greke “Kathimerini”: Gjykata e Posaçme e Apelit në Tiranë rrëzoi kërkesën për lirim, ja nenet që janë shkelur

para 2 jave - Panorama

Media greke “ Kathimerini ” i ka kushtuar një shkrim, vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit në Tiranë, që la në burg, Fredi Belerin, kryetarin e zgjedhur të bashkisë së Himarës. “Gjykata e Posaçme...

Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për Belerin

para 2 jave - Kallxo

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm e lë sërish...

Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së për Belerin, VOA: Autoritetet gr...

para 2 jave - BalkanWeb

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm e lë sërish...

Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për Belerin

para 2 jave - Zeri

Në Shqipëri Gykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm e lë sërish...

Avokatët grekë mblidhen në Tiranë për Belerin, Artan Hoxha: Në burgjet e Greqisë dergjen me mijëra shqiptarë…!

para 2 jave - Java News

Këtë të hënë u mblodh Asambleja e kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë ku në fokus ishte padyshim çështja “Beleri”. Duke marrë shkas nga ky takim, gazetari i kronikës Artan Hoxha ka rikujtuar faktin...

Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për Belerin

para 2 jave - Bota Sot

Në Shqipëri Gykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm e lë sërish...

GJKKO rrëzoi sërish Belerin, reagon presidenti i Avokatëve pa Kufij: Po shkelet Konventa Evropiane për të Drejtat e Njeriut

para 2 jave - Albeu

Apeli i GJKKO në Tiranë, me vendimin e sotëm rrëzoi edhe një herë kërkesën e kryebashkiakut të zgjedhur të Heimarës Fredi Beleri, për lirimin e tij nga burgu dhe të drejtën për të marrë detyrën e kryetarit....

Apeli la sërish në burg Belerin, VOA: Autoritetet greke po përdorin mjete të ndryshme për të ndikuar procesin gjyqësor dhe anëtarësimin e Shqipërisë në BE

para 2 jave - Panorama

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm e lë sërish...

“Presioni nga Greqia” – Nuk dorëzohet drejtësia shqiptare: Apeli lë në burg Belerin

para 2 jave - Lajmi.net

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit në Shqipëri refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm...

Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për Belerin

para 2 jave - Pressonline

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit në Shqipëri refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm...

Gjykata e Apelit nuk i jep lirinë Fredi Belerit

para 2 jave - Klan

Gjykata e Apelit nuk i jep lirinë Fredi Belerit Rrëzohet përsëri kërkesa e kryetarit të zgjedhur të bashkisë së Himarës Kryetari zgjedhur i bashkisë së Himarës Fredi Beleri do të vazhdojë të qëndrojë në...

Beleri në burg, VOA: Autoritetet greke po përdorin mjete të ndryshme për të ndikuar procesin gjyqësor dhe anëtarësimin e Shqipërisë në BE

para 2 jave - Dosja.al

TIRANË- Në Shqipëri Gykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm...

Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për Belerin

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri Gykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm e lë sërish...

Apeli la në burg Belerin, gazeta greke ‘Kathimerini’: Gjykatat shqiptare rrëzuan kërkesën për lirim, ja nenet që janë shkelur

para 2 jave - Java News

Media greke “ Kathimerini ” i ka kushtuar një shkrim, vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit në Tiranë, që la në burg, Fredi Belerin, kryetarin e zgjedhur të bashkisë së Himarës. “Gjykata e Posaçme...

“Turp t’ju vijë, po mbroni kriminelin”/ Qytetari irritohet me ambasadoren greke për çështjen Beleri

para 2 jave - Top Channel

Një qytetar ka protestuar ditën e sotme pranë automjetit të ambasadores greke në Tiranë Kostantina Kamitsi, e cila ishte e pranishme në seancën që u mbajt në GJKKO për Fredi Belerin. I irrituar, qytetari...

A do të vij Mitsotakis në inagurimin e sheshit që mban emrin e babait të tij në Derviçan?

para 2 jave - Gazeta Tema

Korrospondeti i Euronews Albania në Gjirokastër, Blerim Kore ka folur në lidhje me projektin e Sheshit me emrin “Mitsotaksis”. Ai theksoi se se qytetarët në fshatin Derviçan po e mirëpresin këtë investim...

“Greqia ndalon çamët të kërkojnë pronat, a s’është shkelje e të drejtave të njeriut?”, gazetari zë ngushtë avokatët që erdhën për Belerin

para 2 jave - Gazeta Tema

Asambleja e Kryetarëve të Dhomave të Avokatëve të Greqisë ka mbajtur sot një konferencë për mediat për çështjen Beleri, duke listuar një sërë shkeljesh sipas tyre të konventës europiane të të drejtave...

Beleri sërish në burg, VOA: Autoritetet greke po përdorin mjete të ndryshme për të ndikuar procesin gjyqësor e anëtarësimin e Shqipërisë në BE

para 2 jave - Java News

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij. Vendimi i sotëm e lë sërish...

“Turp t’ju vijë, po mbroni kriminelin”/ Qytetari irritohet me ambasadoren greke për çështjen Beleri

para 2 jave - Bota Sot

Një qytetar ka protestuar ditën e sotme pranë automjetit të ambasadores greke në Tiranë Kostantina Kamitsi, e cila ishte e pranishme në seancën që u mbajt në GJKKO për Fredi Belerin. I irrituar, qytetari...

GJKKO la Belerin në burg: Ja çfarë shkruajnë mediat greke për vendimin e gjykatës shqiptare!

para 2 jave - Java News

GJKKO la në burg kryebashkiakun e zgjedhur në Himarë, Fredi Belerin. Mësohet se gjykata e ka lënë të pandryshuar masën e sigurisë, duke e lënë në burg pavarësisht se kryebashkiaku kërkoi ishte kërkuar...

Gjykata e Apelit lë në burg Belerin, reagojnë avokatët grekë: S’ka vendim që e ndalon të bëjë betimin

para 2 jave - Telegrafi

Asambleja e Dhomave të Avokatisë Greke ka reaguar, këtë të hënë, pasi Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në qeli Fredi Belerin, i akuzuar për shitblerje votash. Në këtë mënyrë, vendimi i sotëm i gjykatës...

“Beleri të marrë detyrën”/ Dhoma e Avokatisë greke: Shqipëria po shkel Konventën Europiane

para 2 jave - Top Channel

Kryetari i Asamblesë së Dhomave të Avokatisë së Greqisë, Dhimitros Vervesos dhe Presidenti i Avokatëve pa Kufij, Patrick Heny së bashku me përfaqësues të tjerë grekë dolën sot në një konferencë për shtyp...

Shqipëri: Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për Belerin

para 2 jave - Periskopi

Shqipëri: Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për Belerin 18 Sep, 19:49 Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës,...

Do të vijë Mitsotakis në inagurimin e bustit të babait tij? Gazetari jep detajet për sheshin në Derviçan

para 2 jave - Java News

Korrespondeti i Euronews Albania në Gjirokastër, Blerim Kore ka folur në lidhje me projektin e Sheshit me emrin “Mitsotaksis”. Ai theksoi se se qytetarët në fshatin Derviçan po e mirëpresin këtë investim...

Beleri në burg, “eKathimerini”: Gjykata e Posaçme e Apelit në Tiranë rrëzoi kërkesën për lirim, janë shkelur 5 nga 10 nene

para 2 jave - Dosja.al

GREQI- Gjykata e Posaçme e Apelit në Tiranë rrëzoi edhe një herë kërkesat për lirimin nga burgu të Fredi Belerit dhe të drejtën e tij për të ushtruar detyrën e kryetarit të bashkisë. eKathimerini shkruan...

Beleri në burg, avokatët grekë konferencë: Po shkelen të drejtat e njeriut,...

para 2 jave - BalkanWeb

Asambleja e kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë ka organizuar sot një konferencë të posaçme për çështjen “Beleri”. Avokatët grekë deklaruan se po shkelet konventa e të drejtave të njeriut dhe...

Avokatët grekë të Belerit: Po shkelen të drejtat e njeriut, nuk ka rrezik për t’u arratisur. Të transportohet në Himarë për betimin

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 18.09.2023 nga shekulli_admin Asambleja e kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë ka organizuar sot një konferencë të posaçme për çështjen “Beleri”. Avokatët grekë deklaruan se po shkelet...

Fredi Beleri në burg, avokatët grekë: Po shkelen të drejtat e njeriut! Të lirohet për t’u betuar

para 2 jave - Gazeta Tema

Asambleja e kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë ka organizuar sot një konferencë të posaçme për çështjen “Beleri”. Avokatët grekë deklaruan se po shkelet konventa e të drejtave të njeriut dhe...

Mbetet në fuqi masa arrest me burg për kryetarin zgjedhur të Bashkisë së Himarës

para 2 jave - Anadolu Agency

Tiranë Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar e Shqipërisë ka vendosur të mos ndryshojë masën arrest me burg ndaj kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Alfred Beleri,...

DEKLARATA/ Avokatët grekë: Edi Rama të lejojë Belerin të bëjë betimin

para 2 jave - Syri

Asambleja e Dhomave të Avokatisë Greke ka reaguar këtë të hënë, pasi Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në qeli Fredi Belerin, i akuzuar për shitblerje votash. Në këtë mënyrë, vendimi i sotëm i gjykatës...

Rinisin kontaktet mes dy vendeve/ Ministri i Jashtëm grek pritet të takohet me homologun shqiptar Igli Hasani

para 2 jave - Top Channel

Ministri i Jashtëm grek Jorgos Gjerapetritis pritet të takohet me homologun shqiptar Igli Hasani në New York. Lajmi bëhet publik prej burimeve diplomatike të Top Channel në ministrinë e Jashtme Greke....

Presidenti i Avokatëve pa Kufi: Pse Beleri nuk mund të qëndrojë më në paraburgim

para 2 jave - Bota Sot

Patrick Henry, President i Avokatëve pa Kufi deklaroi se sot është një ditë e rëndësishme për të drejtat e njeriut në Shqipëri dhe Europë. “Kisha dëgjuar që procesi zhvillohet në një sfond politik sepse...

“Të lirohet Beleri”, Patrick Henry: Ka pasur raste të ngjashme, asnjë nuk është arrestuar

para 2 jave - ABC News

Në konferencë për mediat për çështjen “Beleri” ka dalë edhe Presidenti i Avokatëve pa kufi, Patrick Henry. Henry ndër të tjera është shprehur se Beleri për 4 muaj nuk ka mundur të delegojë detyrat e tij....

Dhoma e Avokatisë greke: Masë arbitrare ndaj Belerit, shkelet konventa e të drejtave të njeriut

para 2 jave - Syri

Dhoma e Avokatisë së Greqisë po zhvillon një takim në lidhje me çështjen e kryetarit të bashkisë së Himarës, Fredi Belerit. Avokatët në fjalën e tyre janë shprehur se kjo masë ndaj tij është arbitrare...

‘Beleri’/ Avokatët grekë në konferencë: Po shkelen të drejtat e njeriut!

para 2 jave - Opinion

Asambleja e kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë ka organizuar sot një konferencë të posaçme për çështjen “Beleri”. Me një gjuhë të ashpër, kryetari i Asamblesë së Dhomave të Avokatisë së Greiqsë,...

Rinisin kontaktet mes dy vendeve/ Ministri i Jashtëm grek pritet të takohet me homologun shqiptar Igli Hasani

para 2 jave - Zhurnal

Ministri i Jashtëm grek Jorgos Gjerapetritis pritet të takohet me homologun shqiptar Igli Hasani në New York. Lajmi bëhet publik prej burimeve diplomatike të Top Channel në ministrinë e Jashtme Greke....

Asambleja e Avokatisë Greke në Tiranë: Edi Rama të lejojë Fredi Belerin të bëjë betimin si kryebashkiak i Himarës

para 2 jave - Ora news

Asambleja e Dhomave të Avokatisë greke ka përgatitur një raport me 5 pika mbi rastin e arrestimit të Fredi Belerit. Pika e parë flet për shkelje të nenit 3 të protokollit nr.1 të Konventës Evropiane të...

“Greqia ndalon çamët të kërkojnë pronat, s’është shkelje e të drejtave të njeriut?”/ Bllokohet avokati grek: Jemi këtu për ‘Belerin’

para 2 jave - Java News

Asambleja e Kryetarëve të Dhomave të Avokatëve të Greqisë ka mbajtur sot një konferencë për mediat për çështjen Beleri, duke listuar një sërë shkeljesh sipas tyre të konventës europiane të të drejtave...

Apeli i Posaçëm lë në burg Fredi Belerin

para 2 jave - Vizion Plus

Gjykata e Apelit refuzoi për të disatën herë ndryshimin e masës se sigurisë ndaj Fredi Belerit . Në sallën e gjyqit ishin ambasadorja Greke, Kostantina Kamitsu, kreu i PBDNJ, Vagjel Dule, por edhe vëzhgues...

“Greqia ndalon çamët të kërkojnë pronat, a s’është shkelje e të drejtave të njeriut?”/ Avokati grek bllokohet: Jemi këtu për ‘Belerin’

para 2 jave - Java News

Asambleja e Kryetarëve të Dhomave të Avokatëve të Greqisë ka mbajtur sot një konferencë për mediat për çështjen Beleri, duke listuar një sërë shkeljesh sipas tyre të konventës europiane të të drejtave...

A do të vij Mitsotakis në Inagurim? Gazetari jep detajet për sheshin në Derviçan

para 2 jave - Euronews

Korrospondeti i Euronews Albania në Gjirokastër, Blerim Kore ka folur në lidhje me projektin e Sheshit me emrin “Mitsotaksis”. Ai theksoi se se qytetarët në fshatin Derviçan po e mirëpresin këtë investim...

I arrestuar për blerje votash në Himarë, lihet në burg Fredi Beleri

para 2 jave - Top Channel

GJKKO ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg për Fredi Belerin, kryetarin e zgjedhur të bashkisë Himarë. Në Gjykatën e Posaçme të Apelit u zhvillua ditën e sotme një seancë ku u kërkua nga pala...

Seanca për Belerin: E pranishme ambasadorja greke dhe Vangjel Dule

para 2 jave - Syri.net Kosova

Mbahet sot seanca gjyqësore në Apelin e Posaçëm për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri, i arrestuar dy ditë para zgjedhjeve të 14 majit. Beleri kërkon ndryshimin e masës së sigurisë “arrest...

Gjykata e Apelit të Posaçëm lë në burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës

para 2 jave - Syri.net Kosova

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka lënë në burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Beleri kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë “arrest me burg”, teksa në Gjykatën e Posaçme ishte dhe ambasadorja...

Avokatët grekë konferencë në Tiranë për Belerin: Të lirohet, po shkelen të drejtat e njeriut

para 2 jave - Java News

Asambleja e Dhomave të Avokatisë Greke ka deklaruar se arrestimi dhe vazhdimi i ndalimit të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë Himarë Fredi Beleri shkelje të nenit 3 të Protokollit nr.1 të Konventës Europiane...

Seanca ndaj Fredi Belerit, qytetari protestë te GJKKO, i drejtohet ambasado...

para 2 jave - BalkanWeb

Një qytetar ka protestuar sot në Apelin e GJKKO teksa po mbahej seanca ndaj kryetarit të zgjedhur të Bashkisë Himarë Fredi Beleri. Në videon e siguruar nga gazetarja Klodiana Lala për “BalkanWeb” qytetari...

Apeli i GJKKO lë në qeli Fredi Belerin

para 2 jave - Gazeta Express

Ditën e sotme u zhvillua seanca në Apelin e GJKKO për Fredi Beleri. Apeli i GJKKO vendosi që kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës të qëndrojë në burg. Beleri ka kërkuar masë më të lehtë sigurie dhe leje...

Gjykata e Apelit nuk i jep lirinë Fredi Belerit

para 2 jave - Klan

Gjykata e Apelit nuk i jep lirinë Fredi Belerit Rrëzohet përsëri kërkesa e kryetarit të zgjedhur të bashkisë së Himarës Gjykata e Apelit ka rrëzuar përsëri kërkesën e Fredi Belerit për ndryshim të masës...

I arrestuar për blerje votash në Himarë, mbahet seanca për ndryshim mase ndaj Fredi Belerit

para 2 jave - Klan Kosova

Një seancë për ndryshim të masës së sigurisë, po mbahet ditën e sotme në Gjykatën e Posaçme të Apelit, për çështjen e Fredi Belerit. Të pranishëm në seancë janë edhe ambasadorja greke në Shqipëri dhe avokatët...

VIDEO/ Shkoi në gjyqin e Belerit, qytetari ia thotë ambasadores greke në sy: Turp për ju, po mbroni një vrasës

para 2 jave - Lexo

Një qytetar ka protestuar i vetëm këtë të hënë në Apelin e GJKKO teksa po mbahej seanca e Fredi Belerit. Në video tregohet momenti kur qytetari i thotë ambasadores greke se po mbrojnë një vrasës. “Jeni...

Kërkoi lirimin nga qelia që të betohej si kryebashkiak i Himarës, Apeli i GJKKO-së lë në burg Fredi Belerin

para 2 jave - Panorama

Apeli i GJKKO ka refuzuar kërkesën e Fredi Belerit për masë më të lehtë sigurie, duke lënë në qeli kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës. Togat e zeza lanë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” ndaj...

Beleri mbetet në burg, Apeli i GJKKO nuk ndryshon masën e sigurisë

para 2 jave - Gazeta Tema

Apeli i GJKKO ka lënë sërish në burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Belerin. Beleri për disatën herë ka kërkuar në Apel lirimin ose ndryshimin e masës së tij të sigurisë, por duket se kërkesa...

VIDEO/ Qytetari i revoltuar i drejtohet ambasadores greke: Turp t'ju vijë, po mbroni një kriminel (Belerin)

para 2 jave - Gazeta Tema

Një qytetar ka protestuar i vetëm këtë të hënë në Apelin e GJKKO teksa po mbahej seanca e Fredi Belerit. Në video tregohet momenti kur qytetari i thotë ambasadores greke se po mbrojnë një vrasës. “Jeni...

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në burg Fredi Belerin

para 2 jave - RTK

Gjykata e Posaçme e Apelit ka vendosur sot (18 shtator) të lërë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për Fredi Belerin, i zgjedhur si kryetar i Bashkisë së Himarës më 14 maj. Apeli i GJKKO ka rrëzuar...

Kërkoi ndryshim të masës së sigurisë, Apeli i Posaçëm lë në burg Belerin

para 2 jave - Vizion Plus

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri do të mbetet në burg. Në këtë formë, Gjykata e Apelit të Posaçëm ka mbajtur në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg”. Beleri kërkoi zbutje të masës së...

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në burg Fredi Belerin

para 2 jave - RTSH

Gjykata e Posaçme e Apelit ka vendosur sot (18 shtator) të lërë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për Fredi Belerin, i zgjedhur si kryetar i Bashkisë së Himarës më 14 maj. Apeli i GJKKO ka rrëzuar...

Kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë, Gjykata jep vendimin për Belerin

para 2 jave - Opinion

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë sërish në burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin. Fredi Beleri këtë të hënë kërkoi sërish lirimin e tij. Kjo është e disata herë që Beleri kërkon ndryshimin...

VOA: Mitsotakis kërkon sërish që Beleri të betohet, qoftë dhe nga burgu

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis iu rikthye deklarimeve për rastin e kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg në Shqipëri me akuzuat për shitblerje votash...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama iu ka përgjigjur sulmit të kryeministrit grek, Micotakis, lidhur me të arrestuarin, Fredi Beleri

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, iu ka përgjigjur sulmit të kryeministrit grek, Qiriakos Micotakis lidhur me Fredi Belerin, i cili po mbahet në burg pasi është zënë në flagrancë duke blerë vota në...

Mbetet në fuqi masa arrest me burg në rastin Beleri

para 2 jave - TRT Balkan

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar e Shqipërisë ka vendosur të mos ndryshojë masën arrest me burg ndaj kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Alfred Beleri, i cili...

Askush nuk tërhiqet, gjykata lë sërish në burg Fredi Belerin

para 2 jave - NOA

Në zgjedhjet e 14 majit, Beleri, kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” të Sali Berishës, u shpall fitues në bashkinë Himarë përballë socialistit Jorgo Goro me një diferencë prej 19 votash Edhe një përpjekje...

Dhoma e Avokatëve grekë konferencë në Tiranë: Të lirohet Beleri!

para 2 jave - Euronews

Asambleja e Dhomave të Avokatisë Greke ka deklaruar se arrestimi dhe vazhdimi i ndalimit të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë Himarë Fredi Beleri shkelje të nenit 3 të Protokollit nr.1 të Konventës Europiane...

VIDEO/ Shkoi në gjyqin e Belerit, qytetari ia thotë ambasadores greke në sy: Turp për ju, po mbroni një vrasës

para 2 jave - Java News

Një qytetar ka protestuar i vetëm këtë të hënë në Apelin e GJKKO teksa po mbahej seanca e Fredi Belerit. Në video tregohet momenti kur qytetari i thotë ambasadores greke se po mbrojnë një vrasës. “Jeni...

'Rama flet për pavarësinë e Gjyqësorit, unë nuk e shoh'/ Avokati grek gjen 'zgjidhje' për Belerin: Të transportohet drejt Himarës për betimin

para 2 jave - Dosja.al

Avokati grek: Në këtë rast kur kemi një paraburgim, ai shmanget nga detyrimi për të ushtruar detyrën e tij dhe të shprehë shqetësimet e atyre që e kanë votuar. Masa e paraburgimit është në shkelje të të...

Presidenti i Avokatëve pa Kufi: Pse Beleri nuk mund të qëndrojë më në paraburgim

para 2 jave - Euronews

Patrick Henry, President i Avokatëve pa Kufi deklaroi se sot është një ditë e rëndësishme për të drejtat e njeriut në Shqipëri dhe Europë. Ai renditi arsyet se përse mendon që kryebashkiaku i zgjedhur...

VIDEO/ Ambasadorja greke shkon në SPAK, pas saj mbërrin edhe Dule. Dyshohet se po kërkojnë informacione mbi çështjen "Beleri"

para 2 jave - Ora news

Ambasadorja greke Konstantina Kamits ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Prokurorinë e Posaçme (SPAK), për të kërkuar informacione mbi çështjen e Fredi Belerit. Pas tij në SPAK është paraqitur edhe kreu...

VOA: Mitsotakis kërkon sërish që Beleri të betohet, qoftë dhe nga burgu

para 2 jave - Syri

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis iu rikthye deklarimeve për rastin e kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg në Shqipëri me akuzuat për shitblerje votash...

Beleri në burg! Avokatët grekë: Masë arbitrare! Po shkelen të drejtat e njeriut, ai nuk ka rrezik për t'u arratisur

para 2 jave - Dosja.al

Asambleja e kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë: Avokatët grekë: Shkelet konventa e të drejtave të njeriut. Masa është arbitrare. Masa synon të pengojë ushtrimin e mandatit. Vura re 4 elementë,...

Asambleja e Avokatisë Greke: Edi Rama të lejojë Belerin të bëjë betimin si kryetar i zgjedhur

para 2 jave - FaxWeb

Asambleja e Dhomave të Avokatisë greke ka përgatitur një raport me 5 pika mbi rastin e arrestimit të Fredi Belerit. Pika e parë flet për shkelje të nenit 3 të protokollit nr.1 të Konventës Evropiane të...

Rasti Beleri: Gjykata vendos ta lë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg

para 2 jave - Lajmi.net

GJKKO ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg për Fredi Belerin, kryetarin e zgjedhur të bashkisë Himarë. Gjatë ditës së sotme në Gjykatën e Posaçme të Apelit u zhvillua një seancë ku u kërkua...

Sot seanca/Beleri kërkon ndryshimin e masës së sigurisë, e pranishme ambasadorja greke Kamitsi dhe kreu i PBDNJ Vangjel Dule

para 2 jave - Lexo

Mbahet sot seanca gjyqësore në Apelin e Posaçëm për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Beleri, i arrestuar për shitblerje votash dy ditë para zgjedhjeve të 14 majit. Beleri kërkon ndryshimin e...

Mbetet në burg Fredi Beleri, gjykata nuk ndryshon vendim për herë të gjashtë

para 2 jave - Java News

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në qeli Fredi Belerin, i akuzuar për shit-blerje votash. Në këtë mënyrë, vendimi i sotëm i gjykatës rrëzon për herë të 6 kërkesën e Fredi Belerit për ndryshimin e masës...

“Lëreni Belerin të betohet”- Mitsotakis apel: S’ndërhyj në drejtësinë shqiptare, por është e drejta e kryebashkiakut, qoftë edhe nga qelia

para 2 jave - Panorama

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, apelon sërish Shqipërinë që të lejojë edhe nga qelia kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Belerin që të bëjë betimin. Në konferencën tradicionale për...

Beleri u la sërish në burg, qytetari irritohet me ambasadoren greke: Turp t'ju vijë, po mbroni një kriminel (VIDEO)

para 2 jave - Dosja.al

TIRANË - Përfundimi i seancës në Apelin e GJKKO për Fredi Belerin nuk kaloi aq qetë. 'Reporttv' ka siguruar me video një moment, teksa një qytetar protestonte i vetëm jashtë institucionit. Në video tregohet...

I arrestuar për blerje votash në Himarë, mbahet seanca për ndryshim mase ndaj Fredi Belerit

para 2 jave - Revista

Një seancë për ndryshim të masës së sigurisë, po mbahet ditën e sotme në Gjykatën e Posaçme të Apelit, për çështjen e Fredi Belerit. Të pranishëm në seancë janë edhe ambasadorja greke në Shqipëri dhe avokatët...

I arrestuar për blerje votash në Himarë, mbahet seanca për ndryshim mase ndaj Fredi Belerit

para 2 jave - Arbresh

Një seancë për ndryshim të masës së sigurisë, po mbahet ditën e sotme në Gjykatën e Posaçme të Apelit, për çështjen e Fredi Belerit. Të pranishëm në seancë janë edhe ambasadorja greke në Shqipëri dhe avokatët...

Akuzohet për blerje votash, Apeli i GJKKO-së lë në fuqi masën 'arrest në burg' për Fredi Belerin

para 2 jave - Dosja.al

TIRANË - Fredi Beleri mbetet sërish në burg. Gjykata e Apelit të Posaçëm ka lënë në burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, i arrestuar për shitblerje votash dy ditë para zgjedhjeve të 14 majit. Ai...

Gjykata e Apelit lë në burg Fredi Belerin

para 2 jave - FaxWeb

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi masën e ‘arrestit me burg’ për Fredi Belerin, të arrestuar për blerje votash 2 ditë para zgjedhjeve të 14 majit. Fredi Beleri kishte kërkuar masë më të lehtë...

Apeli i GJKKO jep vendimin për Belerin

para 2 jave - Euronews

Fredi Beleri do të qëndrojë në burg. Kështu vendosi Apeli i GjKKO gjatë seancës së sotme. Beleri kërkoi masë më të lehtë sigurie, ndërsa kjo është hera e gjashtë që kërkesa e kryetarit të zgjedhur të bashkisë...

Çështja “Beleri”/ Mblidhet sot në Tiranë Asambleja e Kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë

para 2 jave - Java News

Ditën e sotme, në orën 13:30 do të mblidhet Asambleja e kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë, ku do të diskutohet çështja Beleri. Pjesë e kësaj konference do të jetë Dhimitros Vervesos, kyratri...

Mitsotakis apel: S’ndërhyj në drejtësinë shqiptare, por është e drejta e kryebashkiakut, qoftë edhe nga qelia

para 2 jave - Publiktv

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, apelon sërish Shqipërinë që të lejojë edhe nga qelia kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Belerin që të bëjë betimin. Në konferencën tradicionale për...

Mitsotakis: Rasti Beleri hije mbi marrëdhëniet me Shqipërinë

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis iu rikthye deklarimeve për rastin e kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg në Shqipëri me akuzuat për shitblerje votash...

Rama: Qendra e rikonstruktuar e Derviçanit në Dropull, do të mbajë emrin e Konstandinos Mitsotakis

para 2 jave - Ora news

Programi i Rilindjes Urbane, përmes investimeve në infrastrukturë, çdo ditë e më shumë po i rikthen qytetet e vendit në qytete dinjitoze dhe me standarde për qytetarët, por dhe për vizitorët që vijnë në...

Micotaqis e sulmoi për Belerin? Edi Rama ja kthen përgjigjen krejt ndryshe!

para 2 jave - Gazeta Tema

Edi Rama i është përgjigjur brenda ditës sulmit të homologut të tij grek për Fredi Belerin. Por ka zgjedhur një mënyrë ndryshe, në formë edhe në përmbajtje. Forma përmbante një simbolikë ndryshe, që i...

Rama i “përgjigjet” Mitsotakis me kantierin në Derviçan

para 2 jave - Klan

Rama i “përgjigjet” Mitsotakis me kantierin në Derviçan “Do të mbajë emrin e Mitsotakis, kryeministrit të parë grek që vizitoi minoritetin pas komunizmit” Pavarësisht gjuhës së ashpër që kryeministri grek...

FOTOT/ Rama: Sheshi në Derviçan do të mbajë emrin e Konstandinos Mitsotakis

para 2 jave - RTSH

Nga Panairi i 87-të Ndërkombëtar i Selanikut, kryeministri grek, Kiriakos Mitsotakis, vijoi me deklaratat për rastin e kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg...

Rama poston fotot nga qendra e Derviçanit: Do mbajë emrin e Konstandinos Mitsotakis

para 2 jave - Klan

Rama poston fotot nga qendra e Derviçanit: Do mbajë emrin e Konstandinos Mitsotakis Këto pamje i përkasin sheshit në Derviçan të Dropullit. Është kryeministri Edi Rama i cili postoi fotot, ndërsa risjell...

FOTOT/ Rama ‘sfidon’ kritikat e Mitsotakis, sheshi në Derviçan do të mbajë emrin e babit të kryeministrit aktual grek

para 2 jave - RTSH

Nga Panairi i 87-të Ndërkombëtar i Selanikut, kryeministri grek, Kiriakos Mitsotakis, vijoi me deklaratat për rastin e kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg...

‘Beleri’, Mitsotakis: Do ketë implikime në përpjekjet e Shqipërisë drejt BE-së

para 2 jave - RTSH

Kryeministri grek, Kiriakoks Mitsotakis, në një konferencë shtypi në Panairin e 87-të Ndërkombëtar të Selanikut (TIF) të dielën, komentoi sërish edhe rastin e kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës,...

Rama poston fotot nga sheshi i Derviçanit: Do mbajë emrin e Konstandinos Mitsotakis

para 2 jave - Opinion

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga sheshi në Derviçan të Dropullit. Teksa risjell në vëmendje se punimet janë drejt përfundimit, Rama thotë se kjo qendër...

Mitsotakis: Rasti Beleri hije mbi marrëdhëniet me Shqipërinë

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis iu rikthye deklarimeve për rastin e kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg në Shqipëri me akuzuat për shitblerje votash...

Mitsotakis këmbëngul: Beleri duhet të betohet, qoftë edhe nga qelia, po shkelet shteti ligjor

para 2 jave - Gazeta Express

Kryeministri grek Kyriakos Mitotakis ka reaguar sërish për çështjen e Fredi Belerit, kryebashkiaku i Himarës i cili ndodhet në burg nën akuzën e shitblerjes së votës. Për mediat greke , Mitsotakis tha...

Mitsotakis këmbëngul: Beleri duhet të betohet, qoftë edhe nga qelia, po shkelet shteti ligjor

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri grek Kyriakos Mitotakis ka reaguar sërish për çështjen e Fredi Belerit, kryebashkiaku i Himarës i cili ndodhet në burg nën akuzën e shitblerjes së votës. Për mediat greke, Mitsotakis tha se...

Nga akuza tek dënimi për “urrejtje”, pse dështoi pesë herë lirimi i Belerit

para 2 jave - Gazeta Tema

Teksa pret nisjen e gjykimit në themel në Gjykatën e Posaçme, këtë të hënë Alfred Beleri do të përballet edhe njëherë me Apelin, për të kërkuar lirim nga qelia. Me parë, kërkesa e kryebashkiakut të zgjedhur...

“Qendra e Derviçanit do të mbajë emrin e Micotaqis”, Rama merr me të mira Athinën?

para 2 jave - Java News

Teksa Tirana dhe Athina janë përplasur për Fredi Belerin, kryeministri shqiptar thotë se një shesh në Shqipëri do të marrë emrin e babait të homologut të tij grek. Edi Rama, ndau sot në rrjete sociale...

Mitsotakis e sulmoi për Belerin? Ja ‘përgjigja’ e Ramës

para 2 jave - Gazeta Metro

Edi Rama i është ‘përgjigjur’ brenda ditës sulmit të homologut të tij grek për Fredi Belerin. Por ka zgjedhur një mënyrë ndryshe, në formë edhe në përmbajtje. Forma përmbante një simbolikë ndryshe, që...

Beleri mollë sherri! Mitsotakis me ‘gurë’, Rama me ‘bukë’

para 2 jave - FaxWeb

Marrëdhëniet mes shtetit shqiptar dhe atij grek kanë pasur uljet e tyre këtë verë. Kjo me arrestimin e ‘kryebashkiakut’ të pabetuar Fredi Belerit. Arrestimi i tij ka bërë që zyrtarët e lartë grekë të mos...

“Beleri”, Mitsotakis: Shkelje e shtetit të së drejtës

para 2 jave - Klan

“Beleri”, Mitsotakis: Shkelje e shtetit të së drejtës “Do të ndikojë në marrëdhëniet dypalëshe” Athina zyrtare vijon të jetë e bindur se çështja “Beleri” do të ndikojë në rrugën e anëtarësimit të Shqipërisë...

Rama ndan foto nga qendra e Derviçanit: Do mbajë emrin e Konstandinos Mitsotakis

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë nga punimet në qendrën e bashkisë së Dropullit. Me anë të një postimi në Facebook, Rama ka bërë të ditur se qendra do të mbajë emrin e Konstandinos Mitsotakis,...

Mitsotakis: Nuk do të ndalem së kërkuari drejtësi për çështjen Beleri në çdo instancë të BE

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kyriakos Mitsotakis ka mbajtur ditën e sotme një konferencë të gjatë, ku ndër të tjera ka folur edhe për çështjen Beleri. Mitsotakis ka përsëritur se nuk do të ndalet së paraqitur këtë shqetësim në çdo...

Nga akuza tek dënimi për ‘urrejtje’, pse dështoi pesë herë lirimi i Belerit

para 2 jave - Lexo

Teksa pret nisjen e gjykimit në themel në Gjykatën e Posaçme, këtë të hënë Alfred Beleri do të përballet edhe njëherë me Apelin, për të kërkuar lirim nga qelia. Me parë, kërkesa e kryebashkiakut të zgjedhur...

“Beleri”, Mitsotakis: Shkelje e shtetit të së drejtës

para 2 jave - Klan Macedonia

“Do të ndikojë në marrëdhëniet dypalëshe” Athina zyrtare vijon të jetë e bindur se çështja “Beleri” do të ndikojë në rrugën e anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Deklaratat e bëra më herët...

Kryeministri grek kërkon që Fredi Beleri të betohet: Nuk ndërhyj te drejtësia shqiptare, por është e drejta e kryebashkiakut, qoftë edhe nga qelia

para 2 jave - Top Channel

Nga konferenca tradicionale për shtyp dhënë në mediat greke në kuadrin e Panairit Ndërkombëtar të Selanikut, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis është pyetur edhe për çështjen Beleri. Mitsotakis insiston...

Mitsotakis këmbëngul: Beleri duhet të betohet, qoftë edhe nga qelia, po shkelet shteti ligjor

para 2 jave - Gazeta10

Kryeministri grek Kyriakos Mitotakis ka reaguar sërish për çështjen e Fredi Belerit, kryebashkiaku i Himarës i cili ndodhet në burg nën akuzën e shitblerjes së votës. Për mediat greke, Mitsotakis tha se...

Beleri duhet të betohet, qoftë edhe nga qelia, po shkelet shteti ligjor

para 2 jave - Pressonline

Kryeministri grek Kyriakos Mitotakis ka reaguar sërish për çështjen e Fredi Belerit, kryebashkiaku i Himarës i cili ndodhet në burg nën akuzën e shitblerjes së votës. Për mediat greke, Mitsotakis tha se...

“Situata lë në hije marrëdhënien Shqipëri-Greqi, përmbys progresin që kishi...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, në një konferencë të gjatë sot përballë gazetarëve, është pyetur edhe për çështjen e Fredi Belerit. Ai deklaroi se nuk të ndalojë së shtuari këtë çështje në BE dhe...

Mitsotakis flet për çështjen “Beleri”: Përmbys progresin e arritur, i mohohet e drejta e betimit

para 2 jave - Klan

Mitsotakis flet për çështjen “Beleri”: Përmbys progresin e arritur, i mohohet e drejta e betimit Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka folur për çështjen “Beleri” në një konferencë për shtyp që u...

Mitsotakis: Lironi Fredi Belerin/ “Më e rëndë sesa burgosja është moslejimi për t’u betuar si kryebashkiak”

para 2 jave - Vizion Plus

Kryeministri i Greqisë, Myriakos Mitsotakis ka deklaruar sot se çështja e Fredi Belerit ka lëkundur marrëdhëniet dhe progresin që Shqipëria dhe Greqia kanë bërë, sidomos në vitet e fundit. Në një konferencë...

Greqia “zbutet” për Belerin? Mitsotakis kërkon vetëm betimin: Nuk ndërhyj te drejtësia shqiptare

para 2 jave - ABC News

Greqia zbut kërkesat e saj në lidhje me çështjen e Fredi Belerit. Kryeministri grek, Kiriakos Mitsotakis ka kërkuar betimin e sa më parë të kryetarit të zgjedhur të Himarës. Mirëpo ajo që bie në sy është...

“Situata lë në hije marrëdhënien Shqipëri-Greqi, përmbys progresin që kishim”, Mitsotakis mesazh Ramës për Belerin: Shpresoj të gjendet zgjidhja

para 2 jave - InfoShqip

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, në një konferencë të gjatë sot përballë gazetarëve, është pyetur edhe për çështjen e Fredi Belerit. Ai deklaroi se nuk të ndalojë së shtuari këtë çështje në BE dhe...

Arrestimi i Belerit, kryeministri Mitsotakis: Çështja përmbys progresin e arritur mes Greqisë dhe Shqipërisë, do të ketë implikime në përpjekjet e vendit fqinj për anëtarësim në BE

para 2 jave - Panorama

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotak, është shprehur se çështja e arrestimit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit dhe mbajtja e tij në qeli, ka lënë në hije marrëdhëniet dypalëshe...

Çështja “Beleri”/ Mitsotakis: Mbajtja në burg, problem në marrëdhëniet me Shqipërinë

para 2 jave - Vizion Plus

Kryeministri Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka folur lidhur me mbajtjen në burg të fituesit të zgjedhjeve në Bashkinë Himarë, Fredi Beleri. Mitsotakis thotë se është I shqetësuar si për mbajtejn e Belerit...

Mitsotakis: Nuk do të ndalem së kërkuari drejtësi për çështjen Beleri në çdo instancë të BE

para 2 jave - Syri

Kyriakos Mitsotakis ka mbajtur ditën e sotme një konferencë të gjatë, ku ndër të tjera ka folur edhe për çështjen Beleri. Mitsotakis ka përsëritur se nuk do të ndalet së paraqitur këtë shqetësim në çdo...

“Beleri duhet të betohet”, Mitsotakis: S’do të ndalem së ngrituri këtë çështje në BE

para 2 jave - Opinion

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka folur për çështjen “Beleri” në një konferencë për shtyp që u realizua në kuadrin e Panairit Ndërkombëtar të Selanikut. Mediat greke raportojnë se Mitsotakis ka...

Mitsotakis: E njoftova Ramën. Ndalimi i betimit të Belerit, problem i madh në raportin mes 2 vendeve

para 2 jave - NOA

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka reaguar sërish sot lidhur me rastin ‘Bejleri’. Sipas tij kjo ndikon seriozisht në marrëdhëniet dypalëshe. “Më shqetëson fakti jo vetëm i burgut, por që edhe...

Kryeministri grek kërkon që Fredi Beleri të betohet: Nuk ndërhyj te drejtësia shqiptare, por është e drejta e kryebashkiakut, qoftë edhe nga qelia

para 2 jave - Bota Sot

Nga konferenca tradicionale për shtyp dhënë në mediat greke në kuadrin e Panairit Ndërkombëtar të Selanikut, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis është pyetur edhe për çështjen Beleri. Mitsotakis insiston...

Mitsotakis: Nuk ndërhyj te drejtësia shqiptare, por është e drejta e Belerit të betohet, qoftë edhe nga qelia

para 2 jave - Gazeta Tema

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis në konferencën tradicionale për shtyp dhënë në mediat greke në kuadrin e Panairit Ndërkombëtar të Selanikut, është pyetur edhe për çështjen Beleri. Mitsotakis insiston...

Nga akuza tek dënimi për “urrejtje”, pse dështoi 5 herë lirimi i Belerit

para 2 jave - Java News

Teksa pret nisjen e gjykimit në themel në Gjykatën e Posaçme, këtë të hënë Alfred Beleri do të përballet edhe njëherë me Apelin, për të kërkuar lirim nga qelia. Me parë, kërkesa e kryebashkiakut të zgjedhur...

Mitsotakis flet për çështjen “Beleri”: Përmbys progresin e arritur, i mohohet e drejta e betimit

para 2 jave - Java News

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka folur për çështjen “Beleri” në një konferencë për shtyp që u realizua në kuadrin e Panairit Ndërkombëtar të Selanikut. Sipas kreut të qeverisë greke, burgimi...

Kryeministri grek: Mbajtja e Belerit në burg, problem në marrëdhënien me Shqipërinë

para 2 jave - Publiktv

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka folur lidhur me mbajtjen në burg të fituesit të zgjedhjeve në Bashkinë Himarë, Fredi Beleri. Mitsotakis thotë se është i shqetësuar si për mbajtjen e Belerit...

Kryeministri grek kërkon që Beleri të betohet: S’ndërhyj te drejtësia, por është e drejta e tij, qoftë edhe nga qelia

para 2 jave - Ekonomia Online

Nga konferenca tradicionale për shtyp dhënë në mediat greke në kuadrin e Panairit Ndërkombëtar të Selanikut, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis është pyetur edhe për çështjen e Belerit. Mitsotakis ka...

Mitsotakis reagon sërish për Fredi Belerin: Nuk do ndalem së ngrituri këtë çështje në BE dhe te zoti Rama

para 2 jave - FaxWeb

Kryeministri grek Kryriakos Mitsotakis ka reaguar sërish në lidhje me çështjen “Beleri”. Në një konferencë për shtyp nga Selaniku, Mitsotakis iu përgjigj interesimit të gazetarëve për Belerin dhe për hapat...

Beleri në burg për blerje votash, Mitsotakis: Ndalimi i betimit problem në marrdhëniet

para 2 jave - Dosja.al

GREQI- “Më shqetëson fakti jo vetëm i burgut, por që edhe sot Shqipëria i mohon të drejtën për t'u betuar një kryetar bashkie. Këtë ia kam raportuar udhëheqjes së Shqipërisë dhe nuk ndërhyj në drejtësinë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK