Dialogu në udhëkryq! Pas diskutimeve pa konsensus, Kurti-Vuçiç-Lajçak ia pasojnë fajin njëri-tjetrit

para 4 dite - Top Channel

Pas takimit të rëndësishëm trepalësh në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit, presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe përfaqësuesve të BE-së, pjesëmarrësit fajësuan njëra-tjetrën për mosarritjen...

Borrell: Do t’i njoftojë ministrat e jashtëm të BE-së për dialogun

para 4 dite - RTV 21

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka njoftuar se në New York sonte do të mbajnë një takim joformal me ministrat e jashtëm të shteteve anëtare të BE-së. Borrell...

Borrell thotë se do t’i njoftojë ministrat e jashtëm të BE-së për dialogun

para 4 dite - Koha.net

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka thënë se në New York sonte do të mbajnë një takim joformal me ministrat e jashtëm të shteteve anëtare të BE-së. Borrell...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Syri.net Kosova

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Borell me ministrat e BE’së në Nju Jork i ‘ekzaminojnë’ zhvillimet e ardhshme në dialog

para 4 dite - Gazeta Express

Shefi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka mbërritur në New York, ku ka zhvilluar një takim jozyrtar me ministrat e jashtëm të BE-së. Borrell ka zhvilluar pasur një...

Borrell thotë se do t’i njoftojë ministrat e Jashtëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 4 dite - Kallxo

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka thënë se në New York sonte do të mbajë një takim joformal me ministrat e Jashtëm të shteteve anëtare të BE-së....

Takim joformal në New York, Borrelli thotë se do t’i informojë shtetet e BE-së për dialogun

para 4 dite - GazetaBlic

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka thënë se në New York sonte do të mbajnë një takim joformal me ministrat e jashtëm të shteteve anëtare të BE-së. Borrell...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Syri

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Akuzat e ashpra të Kurtit ndaj Lajçak shpërfaqin krizën e thellë në dialogun Kosovë – Serbi

para 4 dite - Telegrafi

Akuzat e kryeministrit Albin Kurti ndaj emisarit të BE-së, Miroslav Lajcak, sipas njohësve të çështjeve politike në vend tregojnë se dialogu Kosovë – Serbi është në krizë të thellë. Me një gjuhë të ashpër...

“Shpërthimi” i Kurtit ndaj ndërkombëtarëve/ Analisti: Ishte e paralajmëruar, procesi për dialog ka qenë i degjeneruar!

para 4 dite - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës ka hedhur akuza të forta në drejtim të ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, Mirosllav Lajçak. Ai deklaroi se Lajçak dhe Vuçiç e vunë përballë...

“Masat e reja nga BE, nuk ndihmojnë në dialog”

para 4 dite - RTV 21

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi tha se emisari Lajçak i ka premtuar për largim të masave pas takimit të Brukselit, mirëpo më pas ka raportuar para vendeve të BE-së ku ka kërkuar mbetjen e masave në...

Analiza e REL: A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - BalkanWeb

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

“Alarmon” Daniel Serwer: Mund të pezullohet liberalizimi i vizave, SHBA dhe BE pa seriozitet për dialogun, ja si të veprojë Kosova

para 4 dite - Bota Sot

Profesori i njohur amerikan për Ballkanin në Universitetin Johns Hopkins, Daniel Serwer, thotë se Serbia nuk po e bën Asociacionin vetëm, por po e bëjnë gjithashtu Uashingtoni dhe Brukseli. Në një intervistë...

Serbia akuzon Perëndimin, por edhe Kurtin se nuk dëshiron të negociojë për asgjë

para 4 dite - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka akuzuar shtetet perëndimore se po pajtohen me gjithçka po bën kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Ai në një intervistë për televizionin “Pink”, ka thënë se pret...

Kurti akuzon Lajçakun, thotë se në takimin e fundit ishte përfaqësues i Serbisë

para 4 dite - Koha.net

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se dialogu me Serbinë ka dalë nga binarët për shkak të anshmërisë së emisarit evropian, Miroslav Lajçak, në këtë proces. Në një konferencë për media, Kurti, teksa ka shpalosur...

Borell me ministrat e BE’së në Nju Jork i ‘ekzaminojnë’ zhvillimet e ardhshme në dialog

para 4 dite - Infokusi

Shefi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka mbërritur në New York, ku ka zhvilluar një takim jozyrtar me ministrat e jashtëm të BE-së. Borrell ka zhvilluar pasur një...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Zeri

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - OraInfo

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Deklarimi i plotë i Kurtit për takimin e fundit në kuadër të dialogut të Brukselit

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti, i shoqëruar edhe nga zëvendësi i tij, Besnik Bislimi kanë mbajtur konferencë për medie, ku kanë dhënë detaje për takimin e fundit në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë. Qeveria...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Telegrafi

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë në Shkollën e Londrës...

Analiza e REL: A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Albeu

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

‘Akuzat e ashpra të Kurtit ndaj Lajçak shpërfaqin krizën e thellë në dialogun Kosovë – Serbi’

para 4 dite - Shenja

Akuzat e kryeministrit Albin Kurti ndaj emisarit të BE-së, Miroslav Lajcak, sipas njohësve të çështjeve politike në vend tregojnë se dialogu Kosovë – Serbi është në krizë të thellë. Me një gjuhë të ashpër...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Gazeta Tema

Nga Valona Tela, Bekim Bislimi REL Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë...

Analiza e REL: A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - InfoShqip

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Pesë Skenarët e Mundshëm pas ‘Rebelimit’ të Kurtit

para 4 dite - GazetaBlic

Shkruan: Shenoll Muharremi Kurti, Lajçak, BE dhe SHBA janë në një situatë të sikletshme që është krijuar rreth dialogut (të lehtësuar nga BE dhe përkrahur nga SHBA). Kryeministri Kurti publikisht doli...

A po ia mbyll Kurti dyert Lajçak-ut?

para 4 dite - Bota Sot

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Deklarimi i plotë i Kurtit për takimin e fundit në kuadër të dialogut të Brukselit

para 4 dite - OraInfo

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti, i shoqëruar edhe nga zëvendësi i tij, Besnik Bislimi kanë mbajtur konferencë për medie, ku kanë dhënë detaje për takimin e fundit në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë. Qeveria...

Çfarë tash? Pesë Skenarët e Mundshëm pas ‘Rebelimit’ të Kurtit

para 4 dite - GazetaBlic

Shkruan: Shenoll Muharremi Kurti, Lajçak, BE dhe SHBA janë në një situatë të sikletshme që është krijuar rreth dialogut (të lehtësuar nga BE dhe përkrahur nga SHBA). Kryeministri Kurti publikisht doli...

“S’ka një ditë bardhë, një ditë zi”, analistët rreth deklaratës së kryeministrit për Lajçakun: Albin Kurti i dha goditje krejt Bashkimit Evropian

para 4 dite - GazetaBlic

Njohësi i çështjeve politike, Dritëro Arifi thotë se sot kryeministri Kurti i dha formës se si është bërë deri tash dialogu Kosovë-Serbi. Arifi në një prononcim për GazetaBlic thekson se, deklarata e Kurtit...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - GazetaBlic

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerëson Lajçakun: Përpjekje të palodhura për dialogun Kosovë-Serbi

para 4 dite - Periskopi

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerëson Lajçakun: Përpjekje të palodhura për dialogun Kosovë-Serbi 18 Sep, 23:34 Departamenti Amerikan i Shtetit vlerësoi të hënën ato që i quajti përpjekje të palodhura...

SHBA e bën me dije: E falenderojmë Lajcak për përpjekjet e palodhura për dialogun Kosovë-Serbi

para 4 dite - Gazeta Metro

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerësoi të hënën ato që i quajti përpjekje të palodhura të Përfaqësuesit të Posaçëm të Bashkimit Evropian Miroslav Lajçak në bisedimet Kosovë-Serbi. Komentet erdhën si...

Borell me ministrat e BE-së në New York i “ekzaminojnë” zhvillimet e ardhshme në dialog

para 4 dite - Gazeta10

Shefi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka mbërritur në New York, ku ka zhvilluar një takim jozyrtar me ministrat e jashtëm të BE-së. Borrell ka zhvilluar pasur një...

Deklarimi i plotë i Kurtit për takimin e fundit në kuadër të dialogut të Brukselit

para 4 dite - Telegrafi

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti, i shoqëruar edhe nga zëvendësi i tij, Besnik Bislimi kanë mbajtur konferencë për medie, ku kanë dhënë detaje për takimin e fundit në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë. Qeveria...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Evropa e Lirë

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Kurti akuzon ashpër ndërmjetësuesin Lajçak

para 4 dite - DW

Kryeministri i Kosovës tha në një konferencë shtypi se në takimin me Vuçiqin në Bruksel kishte koordinim dhe sinkronizim të qëndrimeve mes Josep Borrelit, emisarit të tij Lajçak dhe presidentit serb, Vuçiq....

A po u mbyll Kurti dyert zyrtarëve evropian?

para 4 dite - Opinion

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Borell me ministrat e BE’së në Nju Jork ‘për të parë zhvillimet e ardhshme në dialog’

para 4 dite - Periskopi

Borell me ministrat e BE’së në Nju Jork ‘për të parë zhvillimet e ardhshme në dialog’ 18 Sep, 22:59 Shefi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka mbërritur në New York,...

Spahiu: Sot u rrezikua ose karriera e Kurtit ose ajo e Lajçakut

para 4 dite - Periskopi

Spahiu: Sot u rrezikua ose karriera e Kurtit ose ajo e Lajçakut 18 Sep, 22:39 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, se është...

Borrel do t’i njoftojë ministrat e jashtëm të BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë

para 4 dite - Shqip

Shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri i BE-së, Josep Borrell, ka thënë se në mbledhjen joformale të Ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së, që do të mbahet sonte, do t’i informojë edhe për dialogun...

Deklarimi i plotë i Kurtit për takimin e fundit në kuadër të dialogut të Brukselit

para 4 dite - Bota Sot

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti, i shoqëruar edhe nga zëvendësi i tij, Besnik Bislimi kanë mbajtur konferencë për medie, ku kanë dhënë detaje për takimin e fundit në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë. Qeveria...

Krejt çka tha Kurti në konferencën ku akuzoi ndërmjetësuesit e dialogut për pozicionim kundër Kosovës

para 4 dite - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar edhe nga zëvendësi i tij, Besnik Bislimi kanë mbajtur sot një konferencë për medie, ku kanë dhënë detaje për takimin e fundit në Bruksel mes Kosovës dhe...

Kurti thotë se Lajçaku u pozicionua kundër Kosovës

para 4 dite - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, se është “pozicionuar” kundër Kosovës. Gjatë një konference për media në Prishtinë,...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Lexo

Nga Valona Tela, Bekim Bislimi REL Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë...

“Shpërthimi” i Kurtit ndaj ndërkombëtarëve/ Analisti: Ishte e paralajmëruar, procesi për dialog ka qenë i degjeneruar!

para 4 dite - TvNews

Kryeministri i Kosovës ka hedhur akuza të forta në drejtim të ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, Mirosllav Lajçak. Ai deklaroi se Lajçak dhe Vuçiç e vunë përballë...

Perëndimi nuk zmprabset nga dështimi në Bruksel, fundi i vitit përmendet si afat për zbatimin e marrëveshjes

para 4 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel foli për “asimetri drastike” dhe se Bashkimi Europian po e anashkalonte esencën e marrëveshjes duke e vendosur...

Petkoviqi në konferencë pas asaj të Kurtit: E bëri të qartë se nuk dëshiron të negociojë

para 4 dite - Zeri

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka bërë të qartë të hënën se nuk dëshiron të negociojë. Në një konferencë...

‘Akuzat e ashpra të Kurtit ndaj Lajçak shpërfaqin krizën e thellë në dialogun Kosovë – Serbi’

para 4 dite - Lajm

Akuzat e kryeministrit Albin Kurti ndaj emisarit të BE-së, Miroslav Lajcak, sipas njohësve të çështjeve politike në vend tregojnë se dialogu Kosovë – Serbi është në krizë të thellë. Me një gjuhë të ashpër...

A PO IA MBYLL KURTI DYERT EMISARIT EVROPIAN?

para 4 dite - KDPolitik

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Gashi: Kurti do të duhej të dorëhiqej nga politika, do ta shpëtonte një botë

para 4 dite - Dukagjini

Analisti Dardan Gashi, në “ Debat Plus ” në RTV Dukagjini , ka thënë se kryeministri Kurti do të duhej të dorëhiqej nga jeta politike. “Ky (Kurti) do të duhej të dorëhiqej nga jeta politike, do ta shpëtonte...

Petkoviq: Kurti nuk do asgjë

para 4 dite - RTV 21

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

Perëndimi nuk zmprabset nga dështimi në Bruksel, fundi i vitit përmendet si afat për zbatimin e marrëveshjes

para 4 dite - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel foli për “asimetri drastike” dhe se Bashkimi Europian po e anashkalonte esencën e marrëveshjes duke e vendosur...

Zemërimi me Lajçakun: A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Periskopi

Zemërimi me Lajçakun: A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian? 18 Sep, 20:49 Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht...

Akuzat e ashpra të Kurtit ndaj Lajçak shpërfaqin krizën e thellë në dialogun Kosovë – Serbi

para 4 dite - Dukagjini

Me një gjuhë të ashpër e të drejtpërdrejtë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti si asnjëherë më parë e akuzoi emisarin e BE-së, për dialogun Miroslav Lajçak se po ia mban anën Serbisë. Kurti nuk u kursye...

“Lajçak duhet të jap llogari”

para 4 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka kritikuar rolin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kurti tha se Lajçak po ia mban anën Serbisë. Ai theksoi se lidhur...

Albin Kurti i ashpër me ndërmjetësin Laçjak: U pozicionua kundër Kosovës

para 4 dite - Alsat-M

Gazetar: Shkelzen Aqifi Kryeministri i Kosovës Albin Kurti akuzoi drejtpërdrejtë ndërmjetësin e BE-së për dialogun Mirosllav Lajçak për pozicionim në anën e Serbisë. Kurti tha se në takimin e fundit në...

Petkoviq: Kurti nuk dëshiron të negociojë

para 4 dite - Koha.net

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka bërë të qartë të hënën se nuk dëshiron të negociojë. Në një konferencë...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Bota Press

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë në Shkollën e Londrës...

Serbia sulmon Albin Kurtin: Duhet presion ndaj Kosovës, shqiptarëve iu lejohet çdo gjë

para 4 dite - Vizion Plus

Serbia reagoi pas deklaratave të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti. Duke folur për mediat, kryenegociatori serb Petar Petkovic tha se Kurti po bën gjithçka për të mbuluar konkluzionet e Brukselit. Sipas...

Petkoviq: Kurti nuk do asgjë

para 4 dite - Koha.net

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

Krejt çka tha Kurti në konferencën që akuzoi ndërmjetësuesit e dialogut për pozicionim kundër Kosovës

para 4 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar edhe nga zëvendësi i tij, Besnik Bislimi kanë mbajtur sot një konferencë për medie, ku kanë dhënë detaje për takimin e fundit në Bruksel mes Kosovës dhe...

Petkoviq: Kurti nuk do asgjë

para 4 dite - Kallxo

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

Petkoviq: Kurti nuk do asgjë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Zyrtare

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Analiza e REL: A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Dosja.al

KOSOVË- Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor...

Kurti akuzon Lajçakun për anshmëri, nuk tregon si do të vazhdojë dialogu

para 4 dite - ATV Live

Përgatiti: Fatlum Jashari Kryeministri Albin Kurti nuk qartësoi nëse ose si dhe kur do të vazhdojë procesi i dialogut në Bruksel, teksa akuzoi Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian, ndërmjetësin...

Petkoviq në konferencë pas asaj të Kurtit: E bëri të qartë se nuk dëshiron të negociojë

para 4 dite - Gazeta Express

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka bërë të qartë të hënën se nuk dëshiron të negociojë. Në një konferencë...

Kurti: Lajçak është pozicionuar kundër Kosovës

para 4 dite - Zëri i Amerikës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti akuzoi të hënën të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak se nuk ishte “i paanshëm” në takimin e javës së kaluar ndërmjet...

Dialogu i kalon ndërkombëtareve? Lajçak: Bisedime strategjike BE-SHBA!

para 4 dite - Top Channel

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak paralajmëron “bisedime strategjike” BE -SHBA për të përcaktuar hapat e ardhshëm të këtij procesi. Lajçak kujtoi situatën ne veri...

Dështimi në Bruksel, “faji i Kosovës”! Rrezikon masa shtesë

para 4 dite - Top Channel

Dështimi i takimit të 14 shtatorit iu faturua Kosovës, e sipas njohësve ndërkombëtarë e vendor të çështjeve politike, kjo mund të sjellë pasoja për vendin. Ata i konsiderojnë si të larta gjasat për zbatimin...

Petkoviq: Kurti nuk do marrëveshje, nuk do asgjë

para 4 dite - Bota Sot

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

A po ia mbyll Kurti dyert emisarit evropian?

para 4 dite - Lajm

Zemërimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me ndërmjetësuesit evropianë të bisedimeve me Serbinë është “plotësisht i arsyeshëm”, thotë për Radion Evropa e Lirë Leon Hartwell, bashkëpunëtor i lartë...

Petkoviq në konferencë pas asaj të Kurtit: E bëri të qartë se nuk dëshiron të negociojë

para 4 dite - OraInfo

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka bërë të qartë të hënën se nuk dëshiron të negociojë. Në një konferencë...

Kurti: Lajçak duhet të jap llogari

para 4 dite - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka kritikuar rolin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kurti tha se Lajçak po ia mban anën Serbisë. Ai theksoi se lidhur...

Vogel: Rrezik të shpërblehet autoritarizmi i Vuçiqit duke ndëshkuar zgjedhjen demokratike të Kosovës për Asociacionin

para 4 dite - Gazeta Express

Toby Vogel, bashkëpunëtor i Këshillit për Politikat e Demokratizimit në Bruksel, vlerëson se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, është klinikisht i vdekur ani pse realisht nuk sheh interes nga palët ta shpallin...

Kurti akuza të rënda ndaj Lajçak dhe Borrell

para 4 dite - Klan

Kurti akuza të rënda ndaj Lajçak dhe Borrell Ndërmjetësit ndërkombëtarë akuzohen për anshmëri pro Serbisë Kryeministri Kurti ka shpërthyer në akuza ndaj ndërmjetësve ndërkombëtarë Lajcak e Borrell duke...

Kurti: Lajçak duhet të jap llogari

para 4 dite - Ina

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka kritikuar rolin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kurti tha se Lajçak po ia mban anën Serbisë. Ai theksoi se lidhur...

Kurti thotë se Lajçaku u pozicionua kundër Kosovës

para 4 dite - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, se është “pozicionuar” kundër Kosovës. Gjatë një konference për media në Prishtinë,...

Petkoviq: Kurti nuk do asgjë

para 4 dite - Zeri

Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës Albin Kurti “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviqi i bëri komentet pak ditë pas rundit të...

Petkoviç: Kurti nuk do asgjë

para 4 dite - ABC News

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviç i bëri komentet pak ditë pas rundit...

Pesë skenarët e mundshëm pas “rebelimit” të Kurtit

para 4 dite - Periskopi

Pesë skenarët e mundshëm pas “rebelimit” të Kurtit 18 Sep, 18:03 Kurti, Lajçak, BE dhe SHBA janë në një situatë të sikletshme që është krijuar rreth dialogut (të lehtësuar nga BE-ja dhe përkrahur nga SHBAja)....

Çfarë tash? Pesë skenarët e mundshëm pas “rebelimit” të Kurtit

para 4 dite - Ekonomia Online

Kurti, Lajçak, BE dhe SHBA janë në një situatë të sikletshme që është krijuar rreth dialogut (të lehtësuar nga BE-ja dhe përkrahur nga SHBAja). Kryeministri Kurti publikisht doli kundër ndërmjetësuesit...

VOA/ Kurti: Lajçak është pozicionuar kundër Kosovës

para 4 dite - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti akuzoi të hënën të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak se nuk ishte “i paanshëm” në takimin e javës së kaluar ndërmjet...

Petkoviq: Kurti nuk do asgjë

para 4 dite - Evropa e Lirë

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

Kurti: Më 14 shtator pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit Lajçak kundër Kosovës

para 4 dite - Anadolu Agency

Prishtinë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se më 14 shtator, në rundin e bisedimeve të Kosovës me Serbinë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian (BE) në Bruksel, ndërmjetësi i BE-së, Miroslav...

Kurti thotë se Lajçaku ishte në sinkron me Serbinë në takimin e 14 shtatorit

para 4 dite - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se në takimin e 14 shtatorit ka shkuar me propozim konkret. Sipas tij, propozimi i tyre bazohej në parimin e gjithëpërfshirjes që nënkupton që çdo nen duhet...

Petkoviq: Kurti nuk do asgjë

para 4 dite - GazetaBlic

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

Kurti: Lajçak është pozicionuar kundër Kosovës

para 4 dite - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti akuzoi të hënën të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak se nuk ishte “i paanshëm” në takimin e javës së kaluar ndërmjet...

Kurti nuk do ta kërkojë zëvendësimin e Lajçak

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në një konferencë për media, ka folur për takimin e 14 shtatorit në Bruksel. Ai nga gazetarët u pyet nëse do të kërkojë nga Bashkimi Evropian zëvendësimin e Lajçakut...

Refuzoi propozimin e BE-së, Kurti akuzon Lajçak për njëanshmëri

para 4 dite - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti akuzoi të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. “Me 14 shtator pati një pozicion të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës...

Kurti thotë se Borrelli dhe Lajçaku ishin në sinkron me Serbinë në takimin e 14 shtatorit

para 4 dite - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se në takimin e 14 shtatorit ka shkuar me propozim konkret. Sipas tij, propozimi i tyre bazohej në parimin e gjithëpërfshirjes që nënkupton që çdo nen duhet...

Lajçak paralajmëron bisedime strategjike me partnerët evropianë dhe amerikanë në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi

para 4 dite - TV21

Në kuadër të javës së nivelit të lartë të sesionit të 78-të të Asamblesë së Përgjithshme, i dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak (Lajcak) ka dhënë një mesazh në lidhje...

Kurti: Lajçak e Vuçiç ishin të koordinuar – në takim u përballa me një skenar të dizajnuar më herët

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar për takimin e së enjtes në Bruksel. Kurti thotë se në takim ia ka bërë të qartë dy përfaqësuesve evropian, se hapi i parë duhet të jetë dakordimi i...

Schneeberger: Ndërmjetësues si Borrelli e Lajçaku s’janë të dobishëm

para 4 dite - Syri.net Kosova

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger ka thënë se është për të ardhur keq që në takimin e 14 shtatorit në Bruksel nuk u arrit asnjë përparim. Schneeberger theksoi se nuk është për...

E vërteta e takimit të Brukselit: Kurti nuk e refuzoi Zajednicën, por vetëm kohën e themelimit të saj

para 4 dite - Bota Press

“Shpreh edhe një herë gatishmërinë time të plotë që secili nen nga 11 sosh të Marrëveshjes Bazike, secilën fjali nga 6 sosh të preambulës dhe secilën pikë nga 12 sosh të Aneksit të zbatimit të Ohrit, jam...

Fundi i vitit përmendet si afat për zbatimin e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 4 dite - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, në Bruksel foli për “asimetri drastike” dhe se Bashkimi Europian po e anashkalonte esencën e marrëveshjes duke e...

Kurti: Lajçaku e Vuçiqi ishin koordinuar, shkuan shumë larg me goditjen e të ardhmes së Kosovës

para 4 dite - Zhurnal

Kryeministri Albin Kurti, pas takimit në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i është drejtuar qytetarëve me një konferencë për medie, raporton Ekonomia Online. Për takimin e 14 shatorit...

“I them Vuçiqit..”, Kurti tregon një pjesë nga biseda që e bindi se ai “është koordinuar me Lajçakun”

para 4 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se në takimin e 14 shkurtit në Bruksel “doli e vërteta”. Ai tregoi një pjesë të bisedës, që siç thotë ai, e ka bërë të kuptojë se presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Kurti akuza ndaj Lajçak: U pozicionua kundër Kosovës, në Bruksel u gjenda përballë një skenari

para 4 dite - Klan

Kurti akuza ndaj Lajçak: U pozicionua kundër Kosovës, në Bruksel u gjenda përballë një skenari Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka bërë kritika ndaj përfaqësuesit të BE-së Miroslav Lajçak në takimin...

Kurti: Propozimin që e bëra u shpërfill në mënyrë të koordinuar nga Vuçiqi dhe Lajçaku

para 4 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë një konferencë për media është deklaruar për takimin që pati me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, të enjten në Bruksel. Kurti, dha detaje nga takimi bilateral...

Kurti akuza ndaj Lajçak: U pozicionua kundër Kosovës, u gjenda përballë një skenari

para 4 dite - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për mediat të zhvilluar këtë të hënë, ka hedhur kritika ndaj përfaqësuesit të BE-së Miroslav Lajçak në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin...

Kurti thotë se Lajçak e Vuçiq ishin koordinuar për zbatimin gjysmak të marrëveshjes

para 4 dite - Kallxo

Kryeministri Albin Kurti tha sot se Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak kishte shkuar në takimin trepalësh të 14 shtatorit me një skenar të përgatitur kohë më parë....

Petkoviq: Kurti nuk dëshiron të negociojë

para 4 dite - Shenja

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka bërë të qartë të hënën se nuk dëshiron të negociojë. Në një konferencë...

Kurti sulmon përfaqësuesit e BE: Lajçak e Borrell u pozicionuan kundër Kosovës, të japin llogari! Serbia s’ka bërë propozime

para 4 dite - Lexo

Kryeministri Albin Kurti ka akuzuar përfaqësuesit për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe Josep Borrell se kanë anuar nga Serbia në procesin e dialogut. Kurti thotë se Serbia prej kohësh nuk ka...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiq-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë një konferencë për media është deklaruar për takimin që pati me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, të enjten në Bruksel. Kurti, dha detaje nga takimi bilateral...

“Në Bruksel, skaner i projektuar”, Kurti akuzon Lajçakun për po...

para 4 dite - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, se është “pozicionuar” kundër Kosovës. Gjatë një konference për media në Prishtinë,...

Kurti i ashpër me Lajçakun: Serbia paradoksalisht e ka bërë përfaqësues, BE-ja të marrë masa

para 4 dite - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka akuzuar emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak se po bashkëpunon me palën serbe në këtë proces dhe po mbron interesat e saj. Duke...

Kurti: Në Bruksel u ekspozova para një skenari të dizajnuar nga Miroslav Lajçak, kishte koordinim mes tij dhe Vuçiqit

para 4 dite - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se në takimin e 14 shtatorit në Bruksel ka refuzuar që marrëveshja bazike të fillohet të zbatohet nga neni për Asociacion. Kurti...

Kurti akuzoi Lajçakun për pozicionim kundër Kosovës

para 4 dite - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, se është “pozicionuar” kundër Kosovës, transmeton REL . Gjatë një konference për media...

Petkoviç: Kurti nuk do bisedime e as kompromis me Serbinë

para 4 dite - Dosja.al

SERBI- Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç gjatë një deklarate është shprehurse kryeministri iKosovës, Albin Kurti nuk dëshiron negociata, dialog dhe as kompromisme Serbinë,...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiq-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës” dhe se në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq u ekspozua “përballë...

Kurti nuk do ta kërkojë zëvendësimin e Lajçak: Ai t’i japë llogari BE’së

para 4 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në një konferencë për media, ka folur për takimin e 14 shtatorit në Bruksel. Ai nga gazetarët u pyet nëse do të kërkojë nga Bashkimi Evropian zëvendësimin e Lajçakut...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiq-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës” dhe se në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq u ekspozua “përballë...

Kurti: Lajçak duhet të jap llogari

para 4 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka kritikuar rolin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kurti tha se Lajçak po ia mban anën Serbisë. Ai theksoi se lidhur...

Kurti tregon një pjesë nga biseda që e bindi se Vuçiq është koordinuar me Lajçakun - ja çka i tha atij

para 4 dite - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se në takimin e 14 shkurtit në Bruksel “doli e vërteta”. Ai tregoi një pjesë të bisedës, që siç thotë ai, e ka bërë të kuptojë se presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiq-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - Ina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë një konferencë për media është deklaruar për takimin që pati me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, të enjten në Bruksel. Kurti, dha detaje nga takimi bilateral...

“U ekspozova para një skenari të Lajçak”, Kurti: Refuzuan me shpërfillje të koordinuar planin tim! Propozimi serb m’u dha në fund të takimit

para 4 dite - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Albin kurti, përmes një konference për mediat, ka sqaruar çfarë ndodhi në tryezën e përbashkët me presidentin serb Aleksandër Vuçiç në Bruksel. Kreu i qeverisë së Kosovës tha se...

Kurti rrëfen dështimin e tryezës së Brukselit: U gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiç-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës” dhe se në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq u ekspozua “përballë...

Kurti sulmon përfaqësuesit e BE: Lajçak e Borrell u pozicionuan kundër Kosovës, të japin llogari! Serbia s'ka bërë propozime

para 4 dite - Gazeta Tema

Kryeministri Albin Kurti ka akuzuar përfaqësuesit për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe Josep Borrell se kanë anuar nga Serbia në procesin e dialogut. Kurti thotë se Serbia prej kohësh nuk ka...

Kurti: Lajçak duhet të jap llogari

para 4 dite - Indeks online

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka kritikuar rolin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, për të cilin tha se po ia mban anën Serbisë. Kurti theksoi se...

Kurti “shpërthen” ndaj Lajçak: Krijoi skenar të përbashkët me Vuçiç kundër Kosovës

para 4 dite - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës ka hedhur akuza të forta në drejtim të ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, Mirosllav Lajçak. Ai deklaroi se Lajçak dhe Vuçiç e vunë përballë...

Kurti: Lajçaku e Vuçiqi ishin koordinuar, shkuan shumë larg me goditjen e së ardhmes së Kosovës [foto]

para 4 dite - Zeri

Kryeministri i vendit Albin Kurti, pas takimit në Bruksel me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, u është drejtuar qytetarëve me një konferencë për medie. Për takimin e 14 shatorit që rezultoi i pasuksesshëm,...

Bislimi: Masat ndaj Kosovës na u premtua se do të hiqen me 19 korrik e më pas me 14 shtator, nuk ndodhi

para 4 dite - GazetaBlic

Zëvendës kryeministri i Kosovës Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me kryeministrin Kurti, ka folur për masat që janë në fuqi të Bashkimit Evropian ndaj Kosovës, raporton gazeta Blic. Bislimi ka...

A do të kërkojë Kurti zëvendësimin e Lajçakut?

para 4 dite - Kallxo

Për takimin që u mbajt më 14 shtator në mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq dhe ndërmjetësueseve evropian, Kurti sot mbajti një konferencë për media. Shefi i...

Kurti: Edhe Borrell ishte në sinkron me Serbinë! Unë kisha propozim konkret

para 4 dite - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha sot se ai ka shkuar me propozim konkret në takimin e 14 shtatorit. Sipas tij, propozimi i tyre bazohej në parimin e gjithëpërfshirjes që nënkupton që çdo nen duhet...

Kurti: Edhe Borrell ishte në sinkron me Serbinë! Unë kisha propozim konkret

para 4 dite - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha sot se ai ka shkuar me propozim konkret në takimin e 14 shtatorit. Sipas tij, propozimi i tyre bazohej në parimin e gjithëpërfshirjes që nënkupton që çdo nen duhet...

Kurti flet për takimin në Bruksel: U gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiç-Lajçak. U godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - NOA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka foluar rreth takimit të nivelit të lartë Kosovë-Serbi në Bruksel. Ai u shpreh se ‘të enjten në Bruksel pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës”...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike BE-SHBA për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë

para 4 dite - Albeu

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë- Serbi Miroslav Lajçak, ka paralajmëruar diskutime strategjike me partnerët amerikanë, ku temë e diskutimit do të jetë situata e tensionuar në veri...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiq-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një poziccionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës” në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Aty tha se u ekspozua “përballë...

Kurti nuk do ta kërkojë zëvendësimin e Lajçak

para 4 dite - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në një konferencë për media, ka folur për takimin e 14 shtatorit në Bruksel. Ai nga gazetarët u pyet nëse do të kërkojë nga Bashkimi Evropian zëvendësimin e Lajçakut...

Kurti: Propozimin që e bëra u shpërfill në mënyrë të koordinuar nga Vuçiqi dhe Lajçaku

para 4 dite - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë një konferencë për media është deklaruar për takimin që pati me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, të enjten në Bruksel. Kurti, dha detaje nga takimi bilateral...

Kurti jep detaje nga takimi i fundit në Bruksel

para 4 dite - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë detaje të reja për takimin e fundit në Bruksel. Ai e ka quajtur të pavërtetë publikimin e një dokumenti të BE-së ku thuhet se Kurti e refuzoi planin e sekuencimit...

Serwer: Gjasat për masa shtesë ndaj Kosovës janë të mëdha

para 4 dite - Ina

Daniel Serwer, profesor në universitetin “Johns Hopkins”, ka thënë se pas takimit të së enjtes Borrell-Kurti-Vuçiq, gjasat për masa shtesë janë të mëdha, porse shton që për të, ato do të ishin të pajustifikueshme....

Kurti thotë se Lajçaku u pozicionua kundër Kosovës

para 4 dite - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, se është “pozicionuar” kundër Kosovës. Gjatë një konference për media në Prishtinë,...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiç-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës” dhe se në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq u ekspozua “përballë...

Kurti thotë se iu gatua një skenar në dialog, tregon se si nuk ia dhan dokumentin

para 4 dite - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar në konferencën për media ndërmjetësin e BE-së për dialog, Miroslav Lajçak. Sipas Kurtit, Lajçak e kishte dizajnuar një skenar kundër Kosovës në takimin e...

Kurti zbulon detaje nga bisedimet në Bruksel, akuzon Lajçakun e Borrellin për anim ndaj Serbisë

para 4 dite - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti së bashku më zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi në një konferencë për media ka dhënë detajet e para rreth takimit të fundit në Bruksel që u zhvillua më...

Kurti: Kosova kërkon zbatim të plotë të Marrëveshjes Bazike

para 4 dite - Zeri

Kryeministri i vendit Albin Kurti ka thënë se propozimi i Kosovës në raundin e fundit të dialogut në Bruksel bazohej në parimin e gjithëpërfshirjes. ”Gjithëpërfshirjen për të zbatuar secilin nen e përcakton...

Kurti: Kosova kërkon zbatim të plotë të Marrëveshjes Bazike|Live

para 4 dite - RTK

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se propozimi i Kosovës në raundin e fundit të dialogut në Bruksel bazohej në parimin e gjithëpërfshirjes. Kurti: Propozimi ynë në Bruksel bazohej në gjithëpërfshirje ”Gjithëpërfshirjen...

Kurti jep detaje për takimin me Vuçiqin, ripërsërit propozimin që ua bëri përfaqësuesve të BE-së

para 4 dite - Zeri

Kryeministri Albin Kurti, pas takimit në Bruksel me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, u është drejtuar qytetarëve me një konferencë për medie. Për takimin e 14 shatorit që rezultoi i pasuksesshëm...

Kurti akuza të forta ndaj Lajçak: Krijoi skenar të përbashkët me Vuçiç kundër Kosovës

para 4 dite - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës ka hedhur akuza të forta në drejtim të ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, Mirosllav Lajçak. Ai deklaroi se Lajçak dhe Vuçiç e vunë përballë...

“Borrell me plan të gatshëm”, Kurti: U refuzova nga Lajçak dhe nga Vuçiç

para 4 dite - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi në një konferencë për mediat kanë dhënë detaje në lidhje me takimin e së enjtes mes tij dhe Vuçiç në Bruksel. Kurti shprehet se Borrell...

Takimi në Bruksel, Kurti: Lajçak dhe Vuçiq me skenar të koordinuar. Po godasin të ardhmen e Kosovës

para 4 dite - RTSH

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar se në takimin e zhvilluar në Bruksel të ndërmjetësuar nga BE për dialogun me Serbinë, kishte një qëndrim të koordinuar kundër Prishtinës. Në një deklaratë...

Kurti nuk do ta kërkojë zëvendësimin e Lajçak: Ai t’i japë llogari BE’së

para 4 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në një konferencë për media, ka folur për takimin e 14 shtatorit në Bruksel. Ai nga gazetarët u pyet nëse do të kërkojë nga Bashkimi Evropian zëvendësimin e Lajçakut...

Kurti: Borrel, Lajçak e Vuciq në një vijë për marrëveshjen, mu kërkua Themelimi i Asociacionit

para 4 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një konferencë për media ka folur për procesin e dialogut Kosovë Serbi dhe takimin e fundit që ka pasur në Bruksel, raporton Gazeta Blic. Ai ka dhënë detaje për takimin...

Kurti ‘godet’ fort Lajçakun: Po përkrah një dokument kushtëzues të Vuçiqit

para 4 dite - GazetaBlic

Shefi i Qeverisë ka vazhduar kritikat ndaj Miroslav Lajcak duke thënë se ai po koordinohet me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuciq, raporton Gazeta Blic. Sipas Kurtit nuk është koordinuar BE me Vuciqin,...

Kryeministri Kurti: Lajçak t’i japë llogari BE’së

para 4 dite - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në një konferencë për media, ka folur për takimin e 14 shtatorit në Bruksel. Ai nga gazetarët u pyet nëse do të kërkojë nga Bashkimi Evropian zëvendësimin e Lajçakut...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiq-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një poziccionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës” në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Aty tha se u ekspozua “përballë...

Schneeberger: Ndërmjetësues si Borrelli e Lajçaku s’janë të dobishëm

para 4 dite - OraInfo

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger ka thënë se është për të ardhur keq që në takimin e 14 shtatorit në Bruksel nuk u arrit asnjë përparim. Schneeberger theksoi se nuk është për...

Kurti: Lajçak dhe Vuçiç me skenar të koordinuar për të goditur Kosovën

para 4 dite - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit të BE kundër Kosovës”. Kryeministri akuzoi ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin...

Kurti jep detaje për takimin me Vuçiqin, ripërsërit propozimin që i bëri përfaqësuesve të BE-së

para 4 dite - Politiko.mk

Kryeministri Albin Kurti, pas takimit në Bruksel presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i është drejtuar qytetarëve me një konferencë për medie, raporton Ekonomia Online. Për takimin e 14 shatorit që...

Petkovic në konferencë pas asaj të Kurtit: E bëri të qartë se nuk dëshiron të negociojë

para 4 dite - Gazeta Metro

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka bërë të qartë të hënën se nuk dëshiron të negociojë. Në një konferencë...

Serbia sulmon Albin Kurtin: Duhet presion ndaj Kosovës, shqiptarëve iu lejohet çdo gjë

para 4 dite - TvNews

Serbia reagoi pas deklaratave të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti. Duke folur për mediat, kryenegociatori serb Petar Petkovic tha se Kurti po bën gjithçka për të mbuluar konkluzionet e Brukselit. Sipas...

Kurti thotë se Lajçaku u pozicionua kundër Kosovës

para 4 dite - Nistori

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, se është “pozicionuar” kundër Kosovës. Gjatë një konference për media në Prishtinë,...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për media

para 4 dite - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë sot, konferencë për media. Sipas njoftimit të zyrës së kryeministrisë,...

Serwer: Gjasat për masa shtesë ndaj Kosovës janë të mëdha

para 4 dite - Gazeta Express

Daniel Serwer, profesor në universitetin “Johns Hopkins”, ka thënë se pas takimit të së enjtes Borrell-Kurti-Vuçiq, gjasat për masa shtesë janë të mëdha, porse shton që për të, ato do të ishin të pajustifikueshme....

E duam Asociacionin me kompetenca kushtetuese

para 4 dite - Pressonline

“Jam shumë i shqetësuar për situatën në terren”, ka thënë drejtori i të ashtuquajturës “zyre serbe për Kosovën”, Petar Petkoviq, në një konferencë për media në Beograd, duke theksuar se qëllimi i Albin...

Kurti: Në Bruksel u ekspozova para një skenari të dizajnuar nga Miroslav Lajçak, kishte koordinim mes tij dhe Vuçiqit

para 4 dite - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se në takimin e 14 shtatorit në Bruksel ka refuzuar që marrëveshja bazike të fillohet të zbatohet nga neni për Asociacion. Kurti...

Albin Kurti thotë se “Paradoksalisht Serbia e ka bërë përfaqësues Lajçakun në bisedimet e 14 shtatorit

para 4 dite - Parrotlla

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë detaje të reja për takimin e fundit në Bruksel. Ai e ka quajtur të pavërtetë publikimin e një dokumenti të BE-së ku thuhet se Kurti e refuzoi planin e sekuencimit...

Petkoviq: Kurti nuk do zgjedhje, nuk do marrëveshje, nuk do asgjë

para 4 dite - Arbresh

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike BE-ShBA për dialogun Kosovë-Serbi

para 4 dite - Klan Kosova

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë- Serbi Miroslav Lajçak, ka paralajmëruar diskutime strategjike me partnerët amerikanë, ku temë e diskutimit do të jetë situata e tensionuar në veri...

Petkoviq: Kurti nuk do marrëveshje, nuk do asgjë

para 4 dite - Dukagjini

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike BE-ShBA për dialogun Kosovë-Serbi

para 4 dite - Indeks online

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë- Serbi Miroslav Lajçak, ka paralajmëruar diskutime strategjike me partnerët amerikanë, ku temë e diskutimit do të jetë situata e tensionuar në veri...

Situata Kosovë-Serbi/ Lajçak paralajmëron bisedime strategjike me partnerët evropianë dhe amerikanë

para 4 dite - RTSH

Në kuadër të javës së nivelit të lartë të sesionit të 78-të të Asamblesë së Përgjithshme, i dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak (Lajcak) ka dhënë një mesazh në lidhje...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike BE-ShBA për dialogun Kosovë-Serbi

para 4 dite - OraInfo

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë- Serbi Miroslav Lajçak, ka paralajmëruar diskutime strategjike me partnerët amerikanë, ku temë e diskutimit do të jetë situata e tensionuar në veri...

Kurti i ashpër me Lajçakun: Serbia paradoksalisht e ka bërë përfaqësues, BE-ja të marrë masa

para 4 dite - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka akuzuar emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak se po bashkëpunon me palën serbe në këtë proces dhe po mbron interesat e saj. Duke...

Dështimi i dialogut, Kurti akuza ndaj Lajçak: Krijoi skenar të përbashkët me Vuçiç kundër Kosovës! Do të njoftoj BE-në…

para 4 dite - Java News

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka bërë kritika ndaj përfaqësuesit të BE-së Miroslav Lajçak në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç. Sipas tij, ndërmjetuesi i dialogut...

Albin Kurti: Emisari, Lajçak e kryetari i Serbisë, Vuçiq, ishin koordinuar që marrëveshja të zbatohet vetëm në disa pika në interes të tyre

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Kryeministri, Albin Kurti, në një konferencë për medie, ka bërë të ditur se në takimin e 14 shtatorit, në Bruksel ka refuzuar që marrëveshja bazike të fillohet të zbatohet nga neni për Asociacion. Shkova...

Lajçak i zhgënjyer për takimin Kurti-Vuçiq, cili do të jetë hapi i ardhshëm në dialog?

para 4 dite - Syri.net Kosova

Emisari i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dhënë një përditësim mbi punën e tij javën që shkoi dhe rezultatin e takimit në Bruksel ndërmjet kryeministrit Albin Kurti...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për medie

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media Zyra e Kryeministrit nuk e ka bërë të ditur arsyen e kësaj konference e cila fillon në orën...

Albin Kurti jep detaje nga takimi me Vuçiqin në Bruksel

para 4 dite - Populli

Kryeministri Albin Kurti, pas takimit në Bruksel me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, u është drejtuar qytetarëve me një konferencë për medie. Për takimin e 14 shatorit që rezultoi i pasuksesshëm...

Petkoviq: Kurti nuk do asgjë

para 4 dite - Gazeta10

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për medie

para 4 dite - Indeks online

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media Zyra e Kryeministrit nuk e ka bërë të ditur arsyen e kësaj konference e cila fillon në orën...

Bisedime pa rezultate – a do të ketë përfshirje të SHBA-ve në dialogun Kosovë-Serbi?

para 4 dite - Zhurnal

Takimi i 14 shtatorit në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, rezultoi i pasuksesshëm. Pas disa orësh takime të ndara me diplomatët e BE-së, Josep...

Kurti: Lajçak duhet të jap llogari

para 4 dite - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka kritikuar rolin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kurti tha se Lajçak po ia mban anën Serbisë. Ai theksoi se lidhur...

Kurti: Lajçaku në koordinim special me Serbinë

para 4 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për takimin e javës së kaluar në Bruksel. Ai sërish është shprehur shumë i ashpër me të emisarin për dialogun, Miroslav Lajçak. Ai gjatë gjithë konferencës...

Kurti: Lajçak duhet të jap llogari

para 4 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka kritikuar rolin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kurti tha se Lajçak po ia mban anën Serbisë. Ai theksoi se lidhur...

Kurti: Në Bruksel u ekspozova para një skenari të dizajnuar nga Miroslav Lajçak, kishte koordinim mes tij dhe Vuçiqit

para 4 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se në takimin e 14 shtatorit në Bruksel ka refuzuar që marrëveshja bazike të fillohet të zbatohet nga neni për Asociacion. Kurti...

‘Dështimi’ i takimit Kurti-Vuçiç në Bruksel, Lajçak ‘i zhgënjyer’: Shpresonim për rezultat më të mirë

para 4 dite - InfoShqip

Ai gjithashtu ka thënë se zhvilluar takim me drejtorin e Çështjeve Politike dhe Marrëdhënieve me Jashtë të Këshillit të Evropës Miroslav Papa, të cilin e ka informuar për dialogun. Emisari i Bashkimit...

Serwer: Gjasat për masa shtesë ndaj Kosovës janë të mëdha

para 4 dite - InfoShqip

Daniel Serwer, profesor në universitetin “Johns Hopkins”, ka thënë se pas takimit të së enjtes Borrell-Kurti-Vuçiq, gjasat për masa shtesë janë të mëdha, porse shton që për të, ato do të ishin të pajustifikueshme....

Petkoviq: Kurti nuk do asgjë

para 4 dite - Ekonomia Online

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk do bisedime” e as “kompromis” me Serbinë. Petkoviq i bëri komentet pak ditë pas rundit...

KURTI THOTË SE LAJÇAKU U POZICIONUA KUNDËR KOSOVËS

para 4 dite - KDPolitik

Kryeministri i Kosovës tha se dukej që kishte një koordinim mes presidentit të Serbisë dhe ndërmjetësit evropian të dialogut për, siç tha ai, krijimin e një “skenari alternativ, ku gjysma e marrëveshjes...

Dialogu më 14 shtator hyri në qorrsokak

para 4 dite - Koha.net

Me një bindje shumë të madhe, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, doli i pari para gazetarëve në Bruksel pas dështimit të një takimi të nivelit të lartë në kuadër të dialogut, me të cilin ndërmjetëson...

Kurti: Lajçak duhet të jap llogari

para 4 dite - Debat

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka kritikuar rolin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kurti tha se Lajçak po ia mban anën Serbisë. Ai theksoi se lidhur...

Mushkolaj: Është i njëjti Lajçak, të cilin dikur Kurti e mbronte dhe e lëvdonte

para 4 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka akuzuar emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajcak, se është koordinuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Kurti tha se të dy kishin për qëllim që...

Bisedime pa rezultate – a do të ketë përfshirje të SHBA-ve në dialogun Kosovë-Serbi?

para 4 dite - Telegrafi

Takimi i 14 shtatorit në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, rezultoi i pasuksesshëm. Pas disa orësh takime të ndara me diplomatët e BE-së, Josep...

‘Dështimi’ i takimit Kurti-Vuçiç në Bruksel/ Lajçak ‘i zhgënjyer’: Shpresonim për rezultat më të mirë

para 4 dite - Ina

Ai gjithashtu ka thënë se zhvilluar takim me drejtorin e Çështjeve Politike dhe Marrëdhënieve me Jashtë të Këshillit të Evropës Miroslav Papa, të cilin e ka informuar për dialogun. Emisari i Bashkimit...

Kurti nxjerr në publik detaje nga negociatat në Bruksel

para 4 dite - Pressonline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se në takimin e 14 shkurtit në Bruksel “doli e vërteta”. Ai tregoi një pjesë të bisedës, që siç thotë ai, e ka bërë të kuptojë se presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Njohësit nuk i përjashtojnë masat shtesë ndaj Kosovës

para 4 dite - Gazeta Express

Dështimi i takimit të 14 shtatorit mund të prodhojë pasoja për Kosovës, sipas njohësve ndërkombëtarë e vendorë të çështjeve politike. Ata i kualifikuan si të larta gjasat për zbatimin e masave ndëshkuese...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për media

para 4 dite - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë sot, konferencë për media. Sipas njoftimit të zyrës së kryeministrisë,...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për media

para 4 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë sot, konferencë për media. Sipas njoftimit të zyrës së...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për media

para 4 dite - OraInfo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë sot, konferencë për media. Sipas njoftimit të zyrës së...

Kurti: Në Bruksel u ekspozova para një skenari të dizajnuar nga Vuçiq-Lajçak, kishte koordinim mes tyre

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se në takimi e parë në Bruksel nuk arritëm në një mirëkuptim minimal, sepse Serbia dëshironte asociacionin si prioritet dhe tërheqjen...

Kurti: Lajçaku dhe Vuçiqi ishin të koordinuar në Bruksel

para 4 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë një konferencë për medie është deklaruar për takimin që ka pasur më 14 shtator me presidentin serb Aleksandër Vuçiq. Kurti ka dhënë detaje nga takimi bilateral...

Bisedime pa rezultate – a do të ketë përfshirje të SHBA-ve në dialogun Kosovë-Serbi?

para 4 dite - Bota Sot

Takimi i 14 shtatorit në Bruksel mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentin Aleksandar Vuçiq, rezultoi i pasuksesshëm. Pas disa orësh takime të ndara me diplomatët e BE-së, Josep Borrell e Miroslav...

Kurti 'i ashpër' me Lajçak: Serbia e ka bërë përfaqësues, BE-ja të marrë masa

para 4 dite - Dosja.al

KOSOVË- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka akuzuar emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak se po bashkëpunon me palën serbe në procesin e dialogut. Ai është shprehur...

Lajçak për takimin e “dështuar” Kurti-Vuçiç: Shpresonim për rezultat më të mirë

para 4 dite - ABC News

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, ka thënë se Bashkimi Evropian shpresonte për një rezultat më të mirë nga takimi mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Ai përmes një postimi në profilin e tij...

Albin Kurti dhe zëvendësi i tij Bislimi sot në konferencë shtypi

para 4 dite - Syri

Prishtinë - Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media Zyra e Kryeministrit nuk e ka bërë të ditur arsyen e kësaj konference e cila fillon...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për medie

para 4 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media Zyra e Kryeministrit nuk e ka bërë të ditur arsyen e kësaj konference e cila fillon në orën...

Kurti akuza BE: Lajçak u pozicionua kundër Kosovës

para 4 dite - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, se është “pozicionuar” kundër Kosovës. Gjatë një konference për media në Prishtinë,...

Këshilltarja e guximshme e BE-së kritkon Borellin e Lajçakun: Po e mbështesin Serbinë!

para 4 dite - Lideri

Takimi i fundit i nivelit të lartë në Bruksel në mes të delegacionit kosovar dhe atij serb rezultoi i pasuksesshëm. Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrel, për dështimin e takimit e mbajti përgjegjës...

Kurti i ashpër me Lajçakun: Po bashkëpunon me Serbinë, është bë përfaqësues i saj

para 4 dite - Lideri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka akuzuar emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak se po bashkëpunon me palën serbe në këtë proces dhe po mbron interesat e saj. Duke...

Kurti: Lajçak ka pasur koordinim me Vuçiqin

para 4 dite - TRT Balkan

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dhënë detaje të reja për takimin e fundit në Bruksel. Ai e ka quajtur të pavërtetë publikimin e një dokumenti të BE-së ku thuhet se Kurti e refuzoi planin e sekuencimit...

Kurti flet për takimin në Bruksel: U gjenda përballë një skenari, plani që propozova unë shpërfillje e koordinuar

para 4 dite - Publiktv

Kryeministri i Kosovës, në një deklaratë për mediat tha se në takimin e zhvilluar me përfaqësuesit evropianë në Bruksel është gjendur përballë një skenari që Lajçak e kishte dizajnuar kohë më parë. Sipas...

Kurti: U bëra të qartë të dy përfaqësuesve evropian që hapi i parë duhet të jetë dakordimi i një plani të sekuencimit

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se në takimin e 14 shtatorit në Bruksel ka refuzuar që marrëveshja bazike të fillohet të zbatohet nga neni për Asociacion. Ftesa...

Kurti i ashpër me Lajçakun: Ai t’i japë llogari BE-së

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka akuzuar emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak për takimin e 14 shtatorit në Bruksel. Kurti tha se Lajçak spo bashkëpunon me palën...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për medie

para 4 dite - Bota Sot

18.09.2023 - 07:13 Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për medie Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media Zyra e Kryeministrit nuk...

Kurti i ashpër me Lajçakun: Serbia paradoksalisht e ka bërë përfaqësues, BE-ja të marrë masa

para 4 dite - Periskopi

Kurti i ashpër me Lajçakun: Serbia paradoksalisht e ka bërë përfaqësues, BE-ja të marrë masa 18 Sep, 11:44 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka akuzuar emisarin e BE-së për...

Kurti: Lajçaku t’i japë llogari BE-së, kemi bërë mjaftueshëm për heqjen e masave

para 4 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për medie, është pyetur nëse do të kërkojë nga Bashkimi Evropian zëvendësimin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiq-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës” dhe se në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq u ekspozua “përballë...

Kurti thotë Lajçaku duhet të jap llogari

para 4 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka kritikuar rolin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kurti ka thënë se Lajçaku po ia mban anën Serbisë. Ai ka thënë...

Kurti tregon se çfarë ndodhi në takim me Borrellin e Vucicin, akuzon Lajcak për koordinim me Serbinë

para 4 dite - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për media, ka folur për takimin e 14 shtatorit të zhvilluar në Bruksel, ka akuzuar përsëri Emisarin Special të Bashkimit Europian, Mirosllav Lajcak,...

Kurti: Në Bruksel u ekspozova para një skenari të dizajnuar nga Miroslav Lajçak, kishte koordinim mes tij dhe Vuçiqit

para 4 dite - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se në takimin e 14 shtatorit në Bruksel ka refuzuar që marrëveshja bazike të fillohet të zbatohet nga neni për Asociacion. Kurti...

'Skenar i dizajnuar nga Lajçak'/ Kurti tregon 'prapaskenat' e takimit në Bruksel: Ishte koordinuar me Vuçiç

para 4 dite - Dosja.al

Në takimin e dytë, me Vuçiqin u ekspozova para një skenari, ku Lajcak e kishte dizajnuar kohë më parë. Ua propozova planin e punuar nga Kosova, është dokumenti i parë që e propozoj në nivel të lartë, presidenti...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për medie

para 4 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media. Zyra e Kryeministrit nuk e ka bërë të ditur arsyen e kësaj konference e cila fillon në orën...

Kurti: Lajçaku t’i japë llogari BE-së, kemi bërë mjaftueshëm për heqjen e masave

para 4 dite - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për medie, është pyetur nëse do të kërkojë nga Bashkimi Evropian zëvendësimin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav...

“Në Bruksel, skaner i projektuar”, Kurti akuzon Lajçakun për pozicionim kundër Kosovës

para 4 dite - Top24

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi ndërmjetësin evropian të dialogut për normalizimin e raporteve me Serbinë, se është “pozicionuar” kundër Kosovës. Gjatë një konference për media në Prishtinë,...

Kurti: Lajçaku e Vuçiqi ishin koordinuar, shkuan shumë larg me goditjen e të ardhmes së Kosovës

para 4 dite - ATV Live

Kryeministri Albin Kurti, pas takimit në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i është drejtuar qytetarëve me një konferencë për medie, raporton Ekonomia Online. Për takimin e 14 shatorit...

Kurti dhe Bislimi deklarohen për zhvillimet në dialog

para 4 dite - Pressonline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media. Zyra e Kryeministrit ka bërë të ditur se konferenca do të nis në orën 10:30 dhe mbahet në...

Kurti thotë se Borrelli dhe Lajçaku ishin në sinkron me Serbinë në takimin e 14 shtatorit

para 4 dite - ACTV

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se në takimin e 14 shtatorit ka shkuar me propozim konkret. Sipas tij, propozimi i tyre bazohej në parimin e gjithëpërfshirjes që nënkupton që çdo nen duhet...

Kurti i prerë: Lajçak kundër Kosovës, ka pasur koordinim me presidentin e Serbisë

para 4 dite - Gazeta10

Kurti i prerë: Lajçak kundër Kosovës, ka pasur koordinim me presidentin e Serbisë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në konferencën e sotme ka folur rreth takimin në Bruksel. Ai tha se emisari Lajçak...

Kurti thotë se Borrelli dhe Lajçaku ishin në sinkron me Serbinë në takimin e 14 shtatorit

para 4 dite - Top Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se në takimin e 14 shtatorit ka shkuar me propozim konkret. Sipas tij, propozimi i tyre bazohej në parimin e gjithëpërfshirjes që nënkupton që çdo nen duhet...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike BE-ShBA për dialogun Kosovë-Serbi

para 4 dite - Tetova Sot

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë- Serbi Miroslav Lajçak, ka paralajmëruar diskutime strategjike me partnerët amerikanë, ku temë e diskutimit do të jetë situata e tensionuar në veri...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për media

para 4 dite - Parrotlla

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media Zyra e Kryeministrit nuk e ka bërë të ditur arsyen e kësaj konference e cila fillon në orën...

Këshilltarja lokale e BE-së: Serbia po favorizohet në dialog, Asociacioni do të krijonte më shumë ndasi

para 4 dite - Lajm

Takimi i fundit i nivelit të lartë në Bruksel në mes të delegacionit kosovar dhe atij serb rezultoi i pasuksesshëm. Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrel, për dështimin e takimit e mbajti përgjegjës...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiq-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës” dhe se në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq u ekspozua “përballë...

Schneeberger: Ndërmjetësues si Borrelli e Lajçaku s’janë të dobishëm

para 4 dite - Bota Press

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger ka thënë se është për të ardhur keq që në takimin e 14 shtatorit në Bruksel nuk u arrit asnjë përparim. Schneeberger theksoi se nuk është për...

Kurti jep detaje për takimin me Vuçiqin, ripërsërit propozimin që ua bëri përfaqësuesve të BE-së

para 4 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i është drejtuar qytetarëve me një konferencë për medie. Për takimin e 14 shatorit që ka rezultuar...

Kurti: Lajçaku e Vuçiqi ishin koordinuar, shkuan shumë larg me goditjen e të ardhmes së Kosovës

para 4 dite - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti, pas takimit në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i është drejtuar qytetarëve me një konferencë për medie, raporton Ekonomia Online. Për takimin e 14 shatorit...

Kurti akuzon Lajçakun se u koordinua me Vuçiqin para takimit në Bruksel

para 4 dite - Zyrtare

Kryeministri Albin Kurti deklaroi sot se në Bruksel iu kërkua që të kalojnë në statusin e një diskutimi për respektimin e marrëveshjes bazike. Kurti ka hedhur akuza ndaj ndërmjetësuesit të dialogut, Miroslav...

Daniel Server: Gjasat për sanksione shtesë ndaj Kosovës janë të mëdha, edhe pse ato do të ishin të pajustifikueshme

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Analisti dhe njohësi i rrethana politike, në Ballkan, Daniel Server, ka deklaruar se pas takimit më 14 shtator të Borrellit, Kurtit e Vuçiqit, në Bruksel, gjasat për sanksione shtesë ndaj Kosovës janë...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiç-Lajçak, u godit e ardhmja e Kosovës

para 4 dite - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës” dhe se në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq u ekspozua “përballë...

Takimi me Vuçiç në Bruksel/ Kurti për propozimin: Kërkuam zbatim të plotë të pikave të marrëveshjes

para 4 dite - Dosja.al

Unë shkova në takimme një propozim konkret nën vlerësimin tim shumë konstruktiv në të cilën ne parashikuam një zbatim të plotë të marrëveshjes. Propozimi ynë bazohej në parimine gjithëpërfshirjes që nënkuptonte...

Takimi bilateral me Borrell/ Kurti: M'u kërkua të zbatoj menjëherë një proces negocimi

para 4 dite - Dosja.al

M'u kërkua që ta kaloj menjëherë në një proces negocimi të statutit të përcaktuar në nen 7 të marrëveshjes bazike në lidhjeme nenin 10. Ju bëra të qartë që një hap të toillë nukmund ta ndërmernin pa u...

Kurti jep detaje për takimin me Vuçiqin, ripërsërit propozimin që i bëri përfaqësuesve të BE-së

para 4 dite - Lapsi

Kryeministri Albin Kurti, pas takimit në Bruksel presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i është drejtuar qytetarëve me një konferencë për medie, raporton Ekonomia Online. Për takimin e 14 shatorit që...

Në takimin trilateral u përballa me një skenar të përgatitur kohë më parë nga Lajçak

para 4 dite - Pressonline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar për takimin e së enjtes në Bruksel. Kurti thotë se në këtë takim ia ka bërë të qartë dy përfaqësuesve evropian, shefit të diplomacisë së BE-së, Josep...

Kurti: Në Bruksel u gjenda përballë një skenari të koordinuar Vuçiq-Lajçak

para 4 dite - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se të enjten në Bruksel “pati një poziccionim të qartë të ndërmjetësit kundër Kosovës” në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Aty tha se u ekspozua “përballë...

Kurti akuzon Lajçakun për koordinim me Vuçiqin

para 4 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës e ka akuzuar emisarin e BE-së për dialogun Miroslav Lajcak, se është koordinuar me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuciq. Ai tha se të dy kishin për qëllim të marrëveshja bazike...

Lajçak paralajmëron bisedime strategjike me partnerët evropianë dhe amerikanë në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi

para 4 dite - Top Shqip

Në kuadër të javës së nivelit të lartë të sesionit të 78-të të Asamblesë së Përgjithshme, i dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak (Lajcak) ka dhënë një mesazh në lidhje...

“U ekspozova ndaj një skenari”, Kurti: Lajçak e Vuçiç me shpërfillje të koordinuar

para 4 dite - Euronews

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, mbajtën një konferencë për media. Kurti tregoi se si shkuan...

Kurti: Në Bruksel propozova plan të sekuencimit, Vuçiq dhe Lajçak reaguan njëjtë më shpërfillje

para 4 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë detaje nga takimi i fundit trilateral në Bruksel, në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi. Kurti tha se në atë takim e kishte propozuar një plan të sekuencimit...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për medie

para 4 dite - RTK

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media Zyra e Kryeministrit nuk e ka bërë të ditur arsyen e kësaj konference e cila fillon në orën...

Pas “dështimit” në Bruksel Kurti e Bislimi sot përballë gazetarëve

para 4 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë sot, konferencë për media. Sipas njoftimit të zyrës së...

Bisedime pa rezultate – a do të ketë përfshirje të SHBA-ve në dialogun Kosovë-Serbi?

para 4 dite - Infokusi

Takimi i 14 shtatorit në Bruksel mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentin Aleksandar Vuçiq, rezultoi i pasuksesshëm. Pas disa orësh takime të ndara me diplomatët e BE-së, Josep Borrell e Miroslav...

Serwer: Gjasat për masa shtesë ndaj Kosovës janë të mëdha

para 4 dite - Ekonomia Online

Daniel Serwer, profesor në universitetin “Johns Hopkins”, ka thënë se pas takimit të së enjtes Borrell-Kurti-Vuçiq, gjasat për masa shtesë janë të mëdha, porse shton që për të, ato do të ishin të pajustifikueshme....

Serwer: Gjasat për masa shtesë ndaj Kosovës janë të mëdha

para 4 dite - Bota Press

Daniel Serwer, profesor në universitetin “Johns Hopkins”, ka thënë se pas takimit të së enjtes Borrell-Kurti-Vuçiq, gjasat për masa shtesë janë të mëdha, porse shton që për të, ato do të ishin të pajustifikueshme....

Kurti dhe Bislimi sot mbajnë konferencë për medie

para 4 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi, sot do të mbajnë konferencë për medie. Zyra e kryeministrit nuk e ka dhënë arsyen e kësaj konference e cila fillon në orën 10:30...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike BE-ShBA për dialogun Kosovë-Serbi

para 4 dite - Ekonomia Online

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë- Serbi Miroslav Lajçak, ka paralajmëruar diskutime strategjike me partnerët amerikanë, ku temë e diskutimit do të jetë situata e tensionuar në veri...

Lajçak i zhgënjyer për takimin Kurti-Vuçiq, cili do të jetë hapi i ardhshëm në dialog?

para 4 dite - Bota Press

Emisari i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dhënë një përditësim mbi punën e tij javën që shkoi dhe rezultatin e takimit në Bruksel ndërmjet kryeministrit Albin Kurti...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për medie

para 4 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media Zyra e Kryeministrit nuk e ka bërë të ditur arsyen e kësaj konference e cila fillon në orën...

Kurti e Bislimi sot në orën 10:30 mbajnë konferencë për media

para 4 dite - Pressonline

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media Zyra e Kryeministrit nuk e ka bërë të ditur arsyen e kësaj konference e cila fillon në orën...

Asnjë rezultat nga takimi i 14 shtatorit, njohësit nuk i përjashtojnë masat shtesë ndaj Kosovës

para 4 dite - Periskopi

Asnjë rezultat nga takimi i 14 shtatorit, njohësit nuk i përjashtojnë masat shtesë ndaj Kosovës 18 Sep, 8:14 Dështimi i takimit të 14 shtatorit mund të prodhojë pasoja për Kosovës, sipas njohësve ndërkombëtarë...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për medie, nuk dihet arsyeja

para 4 dite - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media, por pa e bërë të ditur se cila është arsyeja, shkruan Gazeta Metro. Konferenca është caktuar...

Pas kthimit nga Brukseli, Kurti dhe Bislimi mbajnë sot konferencë për medie

para 4 dite - Periskopi

Pas kthimit nga Brukseli, Kurti dhe Bislimi mbajnë sot konferencë për medie 18 Sep, 8:06 Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi sot do të mbajnë konferencë për media. Zyra...

Kurti e Bislimi mbajnë konferencë për media, s’dihet arsyeja

para 4 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi, pritet të mbajnë gjatë së hënës konferencë për media, me fillim nga ora 10:30. Arsyet e mbajtjes së kësaj konfereë2n nuk janë bërë...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për media

para 4 dite - Pressonline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, sot, do të mbajnë konferencë për media. Konferenca do të mbahet nga ora 10:30,...

Kurti e Bislimi sot mbajnë konferencë për media

para 4 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë sot, konferencë për media. Sipas njoftimit të zyrës së...

'Dështimi' i takimit Kurti-Vuçiç në Bruksel/ Lajçak 'i zhgënjyer': Shpresonim për rezultat më të mirë

para 4 dite - Dosja.al

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak deklaron se Bashkimi Evropian shpresonte për një rezultat më të mirë nga takimi mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Nw njw postim në faqen e tij zyrtare nw...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike me SHBA-në për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 4 dite - Top Shqip

Nga Bashkimi Evropian thanë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka qenë i gatshëm të ecë përpara, ndryshe nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili “e ka pranuar propozimin e tyre” për...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike me SHBA-në për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 4 dite - ACTV

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka pritur rezultate më konkrete, gjatë takimit të fundit mes të kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit Aleksandar...

Njohësit nuk i përjashtojnë masat shtesë ndaj Kosovës

para 4 dite - Almakos

Dështimi i takimit të 14 shtatorit mund të prodhojë pasoja për Kosovës, sipas njohësve ndërkombëtarë e vendorë të çështjeve politike. Ata i kualifikuan si të larta gjasat për zbatimin e masave ndëshkuese...

Kurti dhe Bislimi mbajn sot konferencë për media

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti do të mbaj sot konferencë për media. Bashkë me Kurtin para mediave do të dal edhe zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog,...

Takimi Kurti-Vuçiq, Lajçak: Shpresonim për rezultat më të mirë

para 5 dite - RTV 21

Bashkimi Evropian shpresonte për një rezultat më të mirë nga takimi mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, kështu tha Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak. Në një postim në Facebook Lajçak ka shkruar...

Lajçak për takimin Kurti-Vuçiq: Shpresonim për rezultat më të mirë

para 5 dite - Koha.net

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, ka thënë se Bashkimi Evropian shpresonte për një rezultat më të mirë nga takimi mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Ai përmes një postimi në profilin e tij...

Për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut, Lajçak paralajmëron ‘bisedime strategjike’ BE -SHBA

para 5 dite - Syri.net Kosova

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

Paralajmëron Lajçak ‘bisedime strategjike’ BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Syri.net Kosova

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

Këshilltarja e BE-së: Serbia po favorizohet në dialog, Asociacioni do të krijonte më shumë ndasi

para 5 dite - Syri.net Kosova

Takimi i fundit i nivelit të lartë në Bruksel në mes të delegacionit kosovar dhe atij serb rezultoi i pasuksesshëm. Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrel, për dështimin e takimit e mbajti përgjegjës...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike me SHBA-në për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Telegrafi

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka pritur rezultate më konkrete, gjatë takimit të fundit mes të kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit Aleksandar...

Lajçak: Me partnerët nga BE e SHBA do t’i planifikojmë hapat e dialogut

para 5 dite - RTK

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak thotë se kanë pasur pritshmëri të mëdha në takimin e fundit në Bruksel se mund të arrihet rezultat, por pavarësisht kësaj,...

Lajçak paralajmëron “bisedime strategjike” BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Gazeta Express

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

Lajçak paralajmëron “bisedime strategjike” BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Indeks online

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

Paralajmërimi i Lajçak-ut: “Bisedime strategjike” BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - GazetaBlic

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

“Serbia po favorizohet në dialog, Asociacioni do të krijonte më shumë ndasi”, thotë këshilltarja lokale e BE-së

para 5 dite - GazetaBlic

Takimi i fundit i nivelit të lartë në Bruksel në mes të delegacionit kosovar dhe atij serb rezultoi i pasuksesshëm. Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrel, për dështimin e takimit e mbajti përgjegjës...

Lajçak paralajmëron “bisedime strategjike” BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Bota Sot

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

Paralajmërimi Lajçak: “Bisedime strategjike” BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - GazetaBlic

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

Lajçak paralajmëron ‘bisedime strategjike’ BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - OraInfo

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

Lajçak paralajmëron ‘bisedime strategjike’ BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 4 dite - Redaksia

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

“Edhe më shumë dhunë në veri të Kosovës”/ Analistët për paralajmërimin e Lajçakut: Presion i hapur, ky është qëllimi kryesor

para 5 dite - Bota Sot

Për më shumë se 11 vite Kosova po bisedon me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve. Serbia është ajo e cila ka bërë gjenocid në vendin tonë dhe akoma mban të tensionuar situatën sidomos në veri të Kosovës....

Njohësit nuk i përjashtojnë masat shtesë ndaj Kosovës

para 5 dite - Koha.net

Njohës politikë vendorë e ndërkombëtarë e shohin të lartë mundësinë e përballjes së Kosovës me pasojat e masave shtesë për shkak të dështimit të rundit të fundit të dialogut në Bruksel. Takimi i 14 shtatorit,...

Dialogu Kosovë – Serbi, Lajçak paralajmëron “bisedime strategjike

para 5 dite - Lajmi.net

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike me SHBA-në për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Infokusi

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka pritur rezultate më konkrete, gjatë takimit të fundit mes të kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit Aleksandar...

Njohësit konsiderojnë se ka gjasa të larta për masa ndëshkuese shtesë ndaj Kosovës

para 5 dite - Koha.net

Mundësinë e përballjes së Kosovës me pasoja në zbatimin e masave ndëshkuese shtesë, shkaku i dështimit të rundit të fundit të dialogut me Serbinë, e kanë kualifikuar si të lartë njohës ndërkombëtarë e...

Këshilltarja lokale e BE-së: Serbia po favorizohet në dialog, Asociacioni do të krijonte më shumë ndasi

para 5 dite - GazetaBlic

Takimi i fundit i nivelit të lartë në Bruksel në mes të delegacionit kosovar dhe atij serb rezultoi i pasuksesshëm. Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrel, për dështimin e takimit e mbajti përgjegjës...

Bashkë me partnerët amerikanë dhe evropianë do të përcaktojmë hapat e ardhshëm

para 5 dite - Pressonline

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovës – Serbi, Mirolav Lajçak, ka thënë se situata në dialog dhe ajo në veri do të jenë diskutimet me partneret amerikanë dhe evropianë si dhe për të përcaktuar hapat...

Bisedimet e pafrytshme në Bruksel/ Analistët: Ndërmjetësuesit dështuan në misionin e tyre, kërkohet ndërhyrja e Gjermanisë dhe Francës

para 5 dite - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takuan të enjten në Bruksel me ndërmjetësimin e shefit të politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe të dërguarit...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike me SHBA-të për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Arbresh

Emisari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se është pritur rezlutat më i mirë nga dialogu i së enjtes në Bruksel. Me anë të një postimi në Facebook, Lajçak ka thënë...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike me SHBA-në për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Zyrtare

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka pritur rezultate më konkrete, gjatë takimit të fundit mes të kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit Aleksandar...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike me SHBA-të për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Gazeta10

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se situata e tensionuar në veri të Kosovës dhe dialogu do të jenë objekt i diskutimeve të ardhshme strategjike...

Lajçak paralajmëron ‘bisedime strategjike’ BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Periskopi

Lajçak paralajmëron ‘bisedime strategjike’ BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut 17 Sep, 23:06 Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen...

Albini përballë tre njerëzve që nuk e duan Kosovën!

para 5 dite - Syri

Ata u ulën përballë njëri-tjetrit. Ishte 14 shtator 2023. Albini e pa në sy dhe Sandri papritur u ndodh nën trysninë e shkimit të kundërshtarit në dialog. Disa sekonda vazhdoi kjo sekuencë, sikur po luanin...

Lajçak paralajmëron ‘bisedime strategjike’ BE -SHBA për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Gazeta Metro

Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, në përmbledhjen javore është deklaruar edhe për takimin e nivelit të lartë të 14 shtatorit në mes të kryeministrit të Kosovës,...

Ja tema për të cilën pritet të flasin Kurti e Bislimi në konferencën e thirrur për media

para 5 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, nesër do të mbajnë konferencë për media, në të cilën pritet...

Lajçak paralajmëron diskutime strategjike me SHBA-të për t’i përcaktuar hapat e ardhshëm të dialogut

para 5 dite - Dukagjini

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se takimi i nivelit të lartë në Bruksel në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë,...

Kurti e Bislimi nesër në konferencë për media

para 5 dite - RTV 21

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, nesër do të mbajnë konferencë për media, në të cilën pritet...

Albini përball tre njerëzve që nuk e duan Kosovën!

para 5 dite - Bota Sot

Ata u ulën përballë njëri-tjetrit. Ishte 14 shtator 2023. Albini e pa në sy dhe Sandri papritur u ndodh nën trysninë e shikimit të kundërshtarit në dialog. Disa sekonda vazhdoi kjo sekuencë, sikur po luanin...

Schneeberger: Serbia po favorizohet në dialog, Asociacioni do të krijonte më shumë ndasi

para 5 dite - Shqip

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger, ka kritikuar ndërmjetësuesit e procesit të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas saj dialogu mes të dyja vendeve nuk është i balancuar dhe...

Kurti e Bislimi nesër mbajnë konferencë për media

para 5 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë nesër konferencë për media. Sipas njoftimit të zyrës së...

Kryeministri Kurti e zëvendëskryeministri Bislimi paralajmërojnë konferencë për media për nesër

para 5 dite - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi, do të mbajnë të hënën konferencë për media. Kjo gjë është bërë e ditur në njërin prej njoftimeve të lëshuara nga Zyra...

Kurti e Bislimi nesër në konferencë, pritet të flasin për takimin e fundit në Bruksel

para 5 dite - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, nesër do të mbajnë konferencë për media, në të cilën pritet...

Kurti e Bislimi nesër në konferencë për medie

para 5 dite - RTK

Kryeministri Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi do të mbajnë nesër së bashku konferencë për media, orën 10:30 në ndërtesën e Qeverisë. Zyra e Kryeministrit nuk e ka bërë të ditur arsyen e...

MASAT NDAJ KOSOVËS VAREN NGA RRJEDHA E DIALOGUT

para 5 dite - KDPolitik

Masat ndëshkuese që Bashkimi Evropian ka vendosur ndaj Kosovës në korrik, mund të hiqen ose shtohen, por kjo varet nga rrjedhja e situatës në terren dhe dialogu për normalizimin e raporteve me Serbinë....

Kurti i thërret mediat, nesër në 10:30 del në një konferencë bashkë me Bislimin

para 5 dite - Gazeta Express

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi do të dalin së bashku nesër në një konferencë për media. Konferenca është caktuar të mbahet të orën 10:30 në ndërtesën e Qeverisë,...

Kurti nesër me Bislimin do të mbajnë konferencë para mediave

para 5 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë nesër konferencë për media. Sipas njoftimit të zyrës së...

Kurti nesër me Bislimin do të mbajnë konferencë para mediave

para 5 dite - Bota Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë nesër konferencë për media. Sipas njoftimit të zyrës së...

Kurti dhe Bislimi thërrasin konferencë për medie

para 5 dite - Indeks online

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se kryeministri Albin Kurti dhe zv/kryeministri Besnik Bislimi do të mbajnë nesër një konferencë për medie. Në njoftimin dërguar, medieve nuk është bërë e ditur arsyeja e...

Kurti e Bislimi nesër mbajnë konferencë për media

para 5 dite - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, nesër do të mbajnë konferencë për media. Konferenca do të mbahet nga ora...

Kurti dhe Bislimi thërrasin konferencë për medie

para 5 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zv/kryeministri, Besnik Bislimi nesër do të mbajnë konferencë për medie, raporton GazetaBlic. Kjo u bë e ditur përmes njoftimit të fundit nga zyra për komunikim...

Kurti të hënë konferencë për media bashkë me Bislimin

para 5 dite - OraInfo

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi do të dalin së bashku nesër në një konferencë për media. Konferenca është caktuar të mbahet të orën 10:30 në ndërtesën e Qeverisë,...

Kurti nesër me Bislimin do të mbajnë konferencë para mediave

para 5 dite - OraInfo

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi do të dalin së bashku nesër në një konferencë për media. Konferenca është caktuar të mbahet të orën 10:30 në ndërtesën e Qeverisë,...

Serbia po favorizohet në dialog, Asociacioni do të krijonte më shumë ndasi

para 5 dite - Pressonline

Takimi i fundit i nivelit të lartë në Bruksel në mes të delegacionit kosovar dhe atij serb rezultoi i pasuksesshëm. Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrel, për dështimin e takimit e mbajti përgjegjës...

Kurti i thërret mediat, nesër në 10:30 del në një konferencë bashkë me Bislimin

para 5 dite - InfoShqip

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi do të dalin së bashku nesër në një konferencë për media. Konferenca është caktuar të mbahet të orën 10:30 në ndërtesën e Qeverisë,...

Kurti e Bislimi nesër në konferencë, pritet të flasin për takimin e fundit në Bruksel

para 5 dite - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, nesër do të mbajnë konferencë për media, në të cilën pritet...

Kurti e Bislimi thërrasin konferencë për media: Nuk tregojnë arsyen

para 5 dite - Lajmi.net

Qeveria e vendit me një komunikatë për media ka njoftuar se nesër kryeministri Albin Kurti dhe vartësi i tij i parë, Besnik Bislimi do të mbajnë konferencë për media. Kjo konferencë do të mbahet në ora...

Takimet e pafrytshme në Bruksel: BE thotë se dialogu s’ka dështuar, cilët janë hapat e ardhshëm?

para 5 dite - Syri.net Kosova

Përfundimi i rundit të fundit të dialogut Kosovë-Serbi, pa ndonjë pajtim mes palëve, ka ngritur pikëpyetje të reja për të ardhmen e procesit të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Kurti nesër me Bislimin mbajnë konferencë për media

para 5 dite - Periskopi

Kurti nesër me Bislimin mbajnë konferencë për media 17 Sep, 16:09 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do...

Kurti nesër me Bislimin do të mbajnë konferencë para mediave

para 5 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë nesër konferencë për media. Sipas njoftimit të zyrës së...

Kurti dhe Bislimi nesër mbajn konferencë për media

para 5 dite - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti do të mbaj nesër konferencë për media. Bashkë me Kurtin në konferencë do të marr pjesë edhe zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim...

Kurti dhe Bislimi thërrasin konferencë për medie

para 5 dite - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se kryeministri Albin Kurti dhe zv/kryeministri Besnik Bislimi do të mbajnë nesër një konferencë për medie. Në njoftimin dërguar, medieve nuk është bërë e ditur arsyeja e...

Kurti dhe Bislimi thërrasin konferencë për media

para 5 dite - Zyrtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi do të dalin së bashku nesër në një konferencë për media. Konferenca është caktuar të mbahet të orën 10:30 në ndërtesën e Qeverisë,...

Kurti dhe Bislimi thërrasin konferencë për medie

para 5 dite - Gazeta Metro

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se kryeministri Albin Kurti dhe zv/kryeministri Besnik Bislimi do të mbajnë nesër një konferencë për medie. Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik...

Kurti i thërret mediat, nesër në 10:30 del në një konferencë bashkë me Bislimin

para 5 dite - Revista Kosovarja

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi do të dalin së bashku nesër në një konferencë për media. Konferenca është caktuar të mbahet të orën 10:30 në ndërtesën e Qeverisë,...

Masat ndaj Kosovës varen nga rrjedha e dialogut

para 5 dite - Politiko.mk

Masat ndëshkuese që Bashkimi Evropian ka vendosur ndaj Kosovës në Korrik, mund të hiqen ose shtohen, por kjo varet nga rrjedhja e situatës në terren dhe dialogu për normalizimin e raporteve me Serbinë....

Kurti nesër me Bislimin do të mbajnë konferencë para mediave

para 5 dite - Revista

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi do të mbajnë nesër konferencë për media. Sipas njoftimit të qeverisë,...

Kurti dhe Bislimi thërrasin konferencë për medie

para 5 dite - Gazeta10

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se kryeministri Albin Kurti dhe zv/kryeministri Besnik Bislimi do të mbajnë nesër një konferencë për medie. Në njoftimin dërguar, medieve nuk është bërë e ditur arsyeja e...

“Hoqën maskat”/ Profesori “godet” emisarët dhe disa shqiptarë, zbulon qëllimin e tyre - Ky ishte konflikti kryesor midis dy palëve në dialog

para 5 dite - Bota Sot

Më shumë se 11 vite po bisedohet me Serbinë për normalizim të marrëdhënive por që Serbia nuk pranon assesi. Ajo as nuk u përmbahet marrëveshjeve që deri janë nënshkruar në letër e as atyre që janë thënë...

Masat ndaj Kosovës varen nga rrjedha e dialogut

para 5 dite - Klan Macedonia

Masat ndëshkuese që Bashkimi Evropian ka vendosur ndaj Kosovës në Korrik, mund të hiqen ose shtohen, por kjo varet nga rrjedhja e situatës në terren dhe dialogu për normalizimin e raporteve me Serbinë....

Masat ndaj Kosovës varen nga rrjedha e dialogut

para 5 dite - Klan

Masat ndaj Kosovës varen nga rrjedha e dialogut Masat ndëshkuese që Bashkimi Evropian ka vendosur ndaj Kosovës në Korrik, mund të hiqen ose shtohen, por kjo varet nga rrjedhja e situatës në terren dhe...

Masat ndaj Kosovës varen nga rrjedha e dialogut

para 5 dite - Lajm

Masat ndëshkuese që Bashkimi Evropian ka vendosur ndaj Kosovës në Korrik, mund të hiqen ose shtohen, por kjo varet nga rrjedhja e situatës në terren dhe dialogu për normalizimin e raporteve me Serbinë....

Takimet e pafrytshme në Bruksel: BE thotë se dialogu s’ka dështuar, cilët janë hapat e ardhshëm?

para 5 dite - ATV Live

Përfundimi i rundit të fundit të dialogut Kosovë-Serbi, pa ndonjë pajtim mes palëve, ka ngritur pikëpyetje të reja për të ardhmen e procesit të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Takimet e pafrytshme në Bruksel: BE thotë se dialogu s’ka dështuar, cilët janë hapat e ardhshëm?

para 5 dite - Ekonomia Online

Përfundimi i rundit të fundit të dialogut Kosovë-Serbi, pa ndonjë pajtim mes palëve, ka ngritur pikëpyetje të reja për të ardhmen e procesit të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Masat ndaj Kosovës varen nga rrjedha e dialogut

para 5 dite - Lapsi

Masat ndëshkuese që Bashkimi Evropian ka vendosur ndaj Kosovës në Korrik, mund të hiqen ose shtohen, por kjo varet nga rrjedhja e situatës në terren dhe dialogu për normalizimin e raporteve me Serbinë....

Borrel: Masat ndëshkuese që Bashkimi Evropian ka vendosur ndaj Kosovës në korrik, mund të hiqen ose shtohen

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka thënë se masat ndëshkuese që Bashkimi Evropian ka vendosur ndaj Kosovës në korrik, mund të hiqen ose shtohen. Heqja apo shtimi i tyre varet nga...

Heqja e masave ndaj Kosovës, varësisht nga dialogu

para 5 dite - Debat

Masat ndëshkuese që Bashkimi Evropian ka vendosur ndaj Kosovës në korrik, mund të hiqen ose shtohen, por kjo varet nga rrjedhja e situatës në terren dhe dialogu për normalizimin e raporteve me Serbinë....

BE-së i kërkohet të jetë më e balancuar në dialog

para 5 dite - Top Shqip

Dështimi për të arritur një marrëveshje në takimin e së enjtes në Bruksel, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq mund të bllokojë procesin e dialogut, thonë...

Masat ndaj Kosovës varen nga rrjedha e dialogut

para 6 dite - Nistori

Masat ndëshkuese që Bashkimi Evropian ka vendosur ndaj Kosovës në korrik, mund të hiqen ose shtohen, por kjo varet nga rrjedhja e situatës në terren dhe dialogu për normalizimin e raporteve me Serbinë....

LAJÇAK: KËRKESA E KURTIT QË GJITHÇKA TË FILLOJË ME NJOHJE DE FACTO, JOREALISTE

para 7 dite - KDPolitik

Procesi i zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës duhet të fillojë këtë vit, përndryshe mund të humbasin disa vite përpjekje. Kështu deklaroi përfaqësuesi...

VUÇIQ: ËSHTË E QARTË SE KURTI NUK DËSHIRON MARRËVESHJE PËR ASOCIACIONIN

para 7 dite - KDPolitik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha më 15 shtator se për të ishte “e qartë që në fillim” se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk dëshiron “asnjë marrëveshje” për formimin e Asociacionit të...

S’ka marrëveshje në Bruksel: Me Albini s’ka Asociacion të Isës, Hashimit e Vuçiqit.

para një jave - Bota Sot

Ashtu siç edhe ishte pritur përfundoi takimi me Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiqit.Pa sukses, ky takim në Bruksel nuk prodhoi asgjë të re me vazhdimin e retorikës së njohur nga Vuçiqi dhe qëndrimin konstant...

Dështimi i radhës në Bruksel, tregon më së miri se BE-ja do ta mbështesë autonominë e plotë për serbët në veriun e Kosovës

para 7 dite - Radio Kosova e Lire

Pas dështimit të radhës të dialogut më 15 shtator 2023, në Bruksel, disa diplomatë dhe analistë ndërkombëtarë pajtohen me qëndrimet e tyre se BE-ja me ndërmjetësimin e saj, nuk mund të arrijë marrëveshje...

BE-JA MOHON SE PROPOZIMI I KURTIT ISHTE I VETMI NË TAVOLINË

para një jave - KDPolitik

Kryeministri i Kosovës ka pohuar se ka qenë i vetmi në takim që ka propozuar “një udhërrëfyes të sekuencuar” për zbatimin e Marrëveshjes me Serbinë Burimet e Bashkimit Evropian i kanë hedhur poshtë pohimet...

BE-JA MOHON SE PROPOZIMI I KURTIT ISHTE I VETMI NË TAVOLINË

para një jave - KDPolitik

Burimet e Bashkimit Evropian i kanë hedhur poshtë pohimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se gjatë takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Bruksel, vetëm ai ka paraqitur një propozim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK