Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 8 muajve - Koha.net

Qeveria e Italisë ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për pasojë janë stërngarkuar...

Italia në “vorbullën e emigracionit”, qeveria Meloni merr masa të reja

para 8 muajve - ABC News

Qeveria Meloni miratoi në kabinetin e sotëm masa të reja për trajtimin e emigrantëve dhe refugjatëve. Sipas mediave italiane, siç u bë e ditur tashmë, afati i qëndrimit të emigrantëve të paligjshëm në...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 8 muajve - TV21

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - RTV 21

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 8 muajve - Revista Kosovarja

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Meloni po përdor të gjitha kartat e mundshme, masa të reja për emigrantët e paligjshëm

para 8 muajve - Pressonline

Qeveria italiane e krahut të djathtë ka miratuar këtë hënën një paketë me masa të ashpra për të kufizuar emigrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas fluksit më të fundit i cili e futi Italinë në një gjendje...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Albeu

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Top Channel

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Indeks online

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 8 muajve - Tetova Sot

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Syri.net Kosova

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

U përball me fluks emigrantësh të paligjshëm, Italia miraton masa më të ash...

para 9 muajve - BalkanWeb

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miratoi masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Portalb

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar, raporton...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Gazeta Express

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Aktuale

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Opinion

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra për të penguar ardhjen e emigrantëve

para 9 muajve - NOA

Qeveria italiane miratoi të hënën masa për të zgjatur kohën e ndalimit të emigrantëve që duan të hyjnë në vend dhe për të siguruar që më shumë njerëz që nuk kanë të drejtë ligjore për të qëndruar, të riatdhesohen....

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Bota Sot

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër emigrantëve

para 9 muajve - Ora news

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Fluksi i emigrantëve, qeveria italiane miraton planin me masat e ashpra! Ja çfarë parashikohet

para 9 muajve - Panorama

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra për të penguar ardhjen e emigrantëve

para 9 muajve - ABC News

Qeveria italiane miratoi të hënën masa për të zgjatur kohën e ndalimit të emigrantëve që duan të hyjnë në vend dhe për të siguruar që më shumë njerëz që nuk kanë të drejtë ligjore për të qëndruar, të riatdhesohen....

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Zeri

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - RTK

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Kallxo

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër emigrantëve

para 9 muajve - Vizion Plus

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Syri

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Von Der Leyen: Ne do të vendosim se kush do të vijë në BE

para 9 muajve - Syri.net Kosova

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

ITALIA MIRATON MASA MË TË ASHPRA KUNDËR MIGRANTËVE

para 8 muajve - KDPolitik

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra për të penguar ardhjen e emigrantëve

para 8 muajve - Shenja

Qeveria italiane miratoi të hënën masa për të zgjatur kohën e ndalimit të emigrantëve që duan të hyjnë në vend dhe për të siguruar që më shumë njerëz që nuk kanë të drejtë ligjore për të qëndruar, të riatdhesohen....

Franca sfidon Italinë: Nuk marrim emigrantë që zbarkojnë në Lampeduzë!

para 9 muajve - Top Channel

Çështja e emigrantëve është ende në plan të pare në Itali, pas vizitës së kryetares së KE-së, Ursula von der Leyen dhe kryeministres Giorgia Meloni në Lampedusa, teksa menaxhimi i këtij hotspoti të klandestinëve...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 8 muajve - Ekonomia Online

Qeveria e Italisë ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për pasojë janë stërngarkuar...

Italia ashpërson masat për emigrantët e paligjshëm

para 8 muajve - Populli

Qeveria e Italisë ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për pasojë janë stërngarkuar...

Franca e “pamëshirshme”, s’do pranojë asnjë emigrant nga ishulli Lampedusa

para 9 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin tha se nuk do të pranojnë asnjë nga mijëra emigrantë të parregullt që erdhën në ishullin Lampedusa të Italisë dhe shkaktuan krizën mes vendeve. Në deklaratën...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 8 muajve - Dukagjini

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Von Der Leyen: Ne do të vendosim se kush do të vijë në BE

para 9 muajve - Indeks online

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Pas vdekjes së Prigozhin, rëndohet shëndeti i liderit çeçen! Kremlini hermetik, asnjë informacion për Kadyrov

para 9 muajve - Lexo

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Evropa “lë në baltë” Italinë/ Klandestinët nuk shpërndahen në BE. Franca, Gjermania e Polonia refuzojnë: Kthejini!

para 9 muajve - Ora news

Franca e Gjermania së bashku me Poloninë kanë refuzuar idenë e shpërndarjes së klandestinëve në të gjithë Evropën. Alarmit të ngritur nga Italia ata iu përgjigjen me këshillën për të përshpejtuar shqyrtimin...

Franca e “pamëshirshme”, s’do pranojë asnjë emigrant nga ishulli Lampedusa

para 9 muajve - ABC News

Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin tha se nuk do të pranojnë asnjë nga mijëra emigrantë të parregullt që erdhën në ishullin Lampedusa të Italisë dhe shkaktuan krizën mes vendeve. Në deklaratën...

Franca nuk do të pranojë emigrantë të parregullt nga ishulli Lampedusa

para 9 muajve - Anadolu Agency

Ankara Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin tha se nuk do të pranojnë asnjë nga mijëra emigrantë të parregullt që erdhën në ishullin Lampedusa të Italisë dhe shkaktuan krizë mes vendeve, transmeton...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 8 muajve - Dukagjini

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 8 muajve - Top Shqip

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Ministri i Brendshëm francez shkon në Romë me një mesazh për “ashpërsi” ndaj emigrantëve

para 9 muajve - Ora news

Ministri i Brendshëm francez Gérald Darmanen njoftoi sot se po udhëton në Romë “pasdite” për të dhënë një mesazh “të ashpër” ndaj migrantëve të parregullt që kalojnë Mesdheun, pas fluksit të emigrantëve...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Lajm

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Kriza e emigracionit, Franca: Nuk do të pranojmë azilkërkuesit që mbërrijnë në Lampedusa

para 9 muajve - ABC News

Franca nuk do të mirëpresë azilkërkuesit që kanë mbërritur ditët e fundit në ishullin italian të Lampedusa, tha sot Ministri i Brendshëm francez Gérald Darmanin. “Jo, Franca nuk do ta bëjë këtë, Franca...

Ministri i Brendshëm francez shkon në Romë me një mesazh ndaj emigrantëve

para 9 muajve - Syri

Ministri i Brendshëm francez Gérald Darmanen njoftoi sot se po udhëton në Romë “pasdite” për të dhënë një mesazh “të ashpër” ndaj migrantëve të parregullt që kalojnë Mesdheun, pas fluksit të emigrantëve...

Italia miraton masa më të ashpra kundër emigrantëve

para 9 muajve - Euronews

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Dosja.al

ITALI- Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar....

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Pressonline

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Kriza e refugjatëve, cili është plani i Europës për lehtësimin e situatës?

para 9 muajve - Albeu

Në Lampeduza, presidentja e Komisionit Europian, gjermanja Ursula von der Leyen premtoi një plan 10-pikësh për lehtësimin e krizës: ndihma të shpejta nga Brukseli, masa kundër krizës humanitare në ishullin,...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Arbresh

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Ekonomia Online

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Dyndjet në Lampedusa, Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - FaxWeb

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

para 9 muajve - Euronews

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, pas një fluksi me mijëra migrantë në javën e kaluar. Për...

Kriza e migracionit në Itali/ Si do të vazhdohet më tej?

para 9 muajve - Opinion

Në Lampeduza, presidentja e KE, Ursula von der Leyen premtoi shumë për të lehtësuar ishullin e mbingarkuar me mijëra migrantë. Por ajo varet nga vendet anëtare të BE, e shumë refuzojnë të pranojnë refugjatë...

Kriza e migracionit/ DW: Si do të vazhdohet më tej?

para 9 muajve - Syri

Në Lampeduza, presidentja e KE, Ursula von der Leyen premtoi shumë për të lehtësuar ishullin e mbingarkuar me mijëra migrantë. Por ajo varet nga vendet anëtare të BE, e shumë refuzojnë të pranojnë refugjatë...

Kriza e migracionit – Si do të vazhdohet më tej?

para 9 muajve - Nistori

Në Lampeduza, presidentja e KE, Ursula von der Leyen premtoi shumë për të lehtësuar ishullin e mbingarkuar me mijëra migrantë. Por ajo varet nga vendet anëtare të BE, e shumë refuzojnë të pranojnë refugjatë...

Kriza e migracionit - Si do të vazhdohet më tej?

para 9 muajve - Bota Sot

Në Lampeduza, presidentja e KE, Ursula von der Leyen premtoi shumë për të lehtësuar ishullin e mbingarkuar me mijëra migrantë. Por ajo varet nga vendet anëtare të BE, e shumë refuzojnë të pranojnë refugjatë...

Kriza e emigracionit, si do të vazhdohet më tej?

para 9 muajve - Gazeta Tema

Në Lampeduza, presidentja e KE, Ursula von der Leyen premtoi shumë për të lehtësuar ishullin e mbingarkuar me mijëra migrantë. Por ajo varet nga vendet anëtare të BE, e shumë refuzojnë të pranojnë refugjatë...

Kriza e emigracionit, si do të vazhdohet më tej?

para 9 muajve - ABC News

Në Lampeduza, presidentja e KE, Ursula von der Leyen premtoi shumë për të lehtësuar ishullin e mbingarkuar me mijëra migrantë. Por ajo varet nga vendet anëtare të BE, e shumë refuzojnë të pranojnë refugjatë...

Kriza e emigrantëve, ministri i Brendshëm francez viziton sot Lampedusa

para 9 muajve - ABC News

Ministri i Brendshëm francez Gerald Darmanin njoftoi sot se do të shkojë në Romë për të dhënë një mesazh kundër migrantëve të paligjshëm që kalojnë Mesdheun, pas fluksit të emigrantëve të javës së kaluar...

Kriza e migracionit - Si do të vazhdohet më tej?

para 9 muajve - DW

Në Lampeduza, presidentja e KE, Ursula von der Leyen premtoi shumë për të lehtësuar ishullin e mbingarkuar me mijëra migrantë. Por ajo varet nga vendet anëtare të BE, e shumë refuzojnë të pranojnë refugjatë...

Von Der Leyen: Ne do të vendosim se kush do të vijë në BE

para 9 muajve - Ekonomia Online

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Franca e vendosur, nuk do pranojë asnjë emigrant nga ishulli Lampedusa

para 9 muajve - Dosja.al

FRANCË- Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin tha se nuk do të pranojnë asnjë nga mijëra emigrantë të parregullt që erdhën në ishullin Lampedusa të Italisë dhe shkaktuan krizën mes vendeve, shkruajnë...

KRIZA E MIGRACIONIT – SI DO TË VAZHDOHET MË TEJ?

para 9 muajve - KDPolitik

Në Lampeduza, presidentja e KE, Ursula von der Leyen premtoi shumë për të lehtësuar ishullin e mbingarkuar me mijëra migrantë. Por ajo varet nga vendet anëtare të BE, e shumë refuzojnë të pranojnë refugjatë...

Franca sfidon Italinë: Nuk marrim emigrantë që zbarkojnë në Lampeduzë!

para 9 muajve - Top Shqip

Çështja e emigrantëve është ende në plan të pare në Itali, pas vizitës së kryetares së KE-së, Ursula von der Leyen dhe kryeministres Giorgia Meloni në Lampedusa, teksa menaxhimi i këtij hotspoti të klandestinëve...

Meloni “dhëmbë për dhëmbë” me emigrantët

para 9 muajve - Koha.mk

“Dua t’i dërgoj një mesazh të qartë kujtdo që dëshiron të hyjë ilegalisht në Itali: nuk është mirë t’u besosh trafikantëve të qenieve njerëzore. Për shkak se të kërkojnë shumë para, të hipin në varka që...

Rritja e numrit të emigrantëve, Meloni: E ardhmja e Evropës është në rrezik

para 9 muajve - RTK

Italia ka kërkuar ndihmën e Bashkimit Evropian pas rritjes së numrit të emigrantëve. Kryeministrja italiane Giorgia Meloni, në një konferencë për medie, së bashku me presidenten e Komisionit Evropian,...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas dyndjeve të migrantëve

para 9 muajve - Syri.net Kosova

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Meloni dhe von der Leyen vizitë në ishullin e ‘pushtuar’ italian, zotohen për luftë ndaj kontrabanduesve të njerzëve

para 9 muajve - Gazeta Metro

Komisionerja evropiane Ursula von der Leyen është zotuar për një ndryshim kursi në politikat e BE’së ndaj kontrabanduesve të emigrantëve ilegal të dielën pas vizitës në ishullin italian të Lampedusës i...

DW: Kriza e emigracionit, si do të vazhdohet më tej?

para 9 muajve - Shqip

Në Lampeduza, presidentja e KE, Ursula von der Leyen premtoi shumë për të lehtësuar ishullin e mbingarkuar me mijëra migrantë. Por ajo varet nga vendet anëtare të BE, e shumë refuzojnë të pranojnë refugjatë...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas dyndjeve të migrantëve

para 9 muajve - Syri

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

DW: Kriza e emigracionit, si do të vazhdohet më tej?

para 9 muajve - Dosja.al

Në Lampeduza, presidentja e Komisionit Europian, gjermanja Ursula von der Leyen premtoi një plan 10-pikësh për lehtësimin e krizës: ndihma të shpejta nga Brukseli, masa kundër krizës humanitare në ishullin,...

Ministri i Brendshëm francez shkon në Romë me një mesazh për “ashpërsi” ndaj emigrantëve

para 9 muajve - FaxWeb

Ministri i Brendshëm francez Gérald Darmanen njoftoi sot se po udhëton në Romë “pasdite” për të dhënë një mesazh “të ashpër” ndaj migrantëve të parregullt që kalojnë Mesdheun, pas fluksit të emigrantëve...

KRIZA E MIGRACIONIT – SI DO TË VAZHDOHET MË TEJ?

para 9 muajve - KDPolitik

Në Lampeduza, presidentja e KE, Ursula von der Leyen premtoi shumë për të lehtësuar ishullin e mbingarkuar me mijëra migrantë. Por ajo varet nga vendet anëtare të BE, e shumë refuzojnë të pranojnë refugjatë...

BE-ja bashkohet me Italinë kundër emigrantëve

para 9 muajve - Klan

BE-ja bashkohet me Italinë kundër emigrantëve Shefja e KE-së Von der Leyen viziton Lampeduzën, premton riatdhesimin e emigrantëve Europa duket se po mbështet qëndrimin e ashpër të qeverisë italiane ndaj...

Von der Leyen: E vendosim ne kush vjen në BE, jo kriminelët

para 9 muajve - TV21

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Von der Leyen: E vendosim ne kush vjen në BE, jo kriminelët

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Von der Leyen: E vendosim ne kush vjen në BE, jo kriminelët

para 9 muajve - Albeu

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Nistori

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Von der Leyen: Ne do të vendosim se kush do të vijë në BE dhe jo trafikantët

para 9 muajve - Indeks online

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Von der Leyen: Ne do të vendosim se kush do të vijë në BE dhe jo trafikantët

para 9 muajve - Shenja

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Presidentja e KE sfidon trafikantët e emigrantëve, von der Leyen: E vendosim ne se kush vjen në BE!

para 9 muajve - Syri.net Kosova

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Tetova Sot

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Kriza e emigrantëve, Presidentja e Komisionit Evropian: E vendosim ne se kush do të vijë në BE dhe jo trafikantët

para 9 muajve - Panorama

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Von...

Kolapsi i emigrantëve, Italia kërkon ndihmën e BE për të përballuar situatën

para 9 muajve - Syri.net Kosova

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Von der Leyen dhe Meloni diskutime për problematikën: BE është këtu!

para 9 muajve - Syri.net Kosova

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendër të pritjes së emigrantëve në ishullin italian Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit Geogria Meloni i bëri thirrje BE-së...

Presidentja e KE sfidon trafikantët e emigrantëve, von der Leyen: E vendosi...

para 9 muajve - BalkanWeb

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Bumi i emigrantëve! Von der Leyen dhe Meloni diskutime për problematikën: BE është këtu!

para 9 muajve - Top Channel

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendrën e pritjes së emigrantëve në ishullin italian Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit Geogria Meloni i bëri thirrje BE-së...

Plani me 10 pika i Von der Leyen për të frenuar emigrantët në Lampeduza

para 9 muajve - Bota Sot

Presidentja e Komisionit Ursula von der Leyen prezantoi një plan me dhjetë pika për t’u marrë me situatën e jashtëzakonshme në Lampedusa, të cilën e vizitoi më herët sot e shoqëruar nga kryeministrja italiane...

Plani me 10 pika i Von der Leyen për të frenuar emigrantët në Lampeduza

para 9 muajve - ABC News

Presidentja e Komisionit Ursula von der Leyen prezantoi një plan me dhjetë pika për t’u marrë me situatën e jashtëzakonshme në Lampedusa, të cilën e vizitoi më herët sot e shoqëruar nga kryeministrja italiane...

Presidentja e KE sfidon trafikantët e emigrantëve, von der Leyen: E vendosim ne se kush vjen në BE!

para 9 muajve - Syri

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Bumi i emigrantëve! Von der Leyen dhe Meloni diskutime për problematikën: BE është këtu!

para 9 muajve - Zhurnal

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendrën e pritjes së emigrantëve në ishullin italian Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit Geogria Meloni i bëri thirrje BE-së...

Von Der Leyen në Lampedusa, “Ne do të vendosim se kush do të vijë në BE”

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të "vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash". Zonja...

Von der Leyen viziton zonën e migrantëve në Lampedusa

para 9 muajve - Ora news

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen vizitoi sot ishullin e Lampedusas në Itali, pasi thirrjet për të adresuar mbërritjen e paprecedentë të migrantëve me anije në kufijtë e BE-së intensifikohen....

Koapsi i emigrantëve, Italia kërkon ndihmën e BE për të përballuar situatën

para 9 muajve - Syri

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Von der Leyen dhe Meloni diskutime për problematikën: BE është këtu!

para 9 muajve - Syri

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendër të pritjes së emigrantëve në ishullin italian Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit Geogria Meloni i bëri thirrje BE-së...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - RTV 21

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Meloni: Kriza në Lampeduza kërkon përgjigje europiane

para 9 muajve - Klan Macedonia

Ursula von der Leyen vizitoi ishullin ndërsa paraqiti planin 10 pikësh për të ndalur flukset e paligjshme Shefja e BE-së Ursula von der Leyen, komisionerja europiane për Çështjet e Brendshme Ylva Johansson...

ITALIA KËRKON NDIHMË NGA BE-JA PAS RRITJES SË NUMRIT TË MIGRANTËVE

para 9 muajve - KDPolitik

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Rritja e numrit të emigrantëve, Italia kërkon ndihmën e BE për të përballua...

para 9 muajve - BalkanWeb

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Gjermania pro zgjatjes së statusit të veçantë për ukrainasit

para 9 muajve - Klan

Gjermania pro zgjatjes së statusit të veçantë për ukrainasit Për refugjatët nga Ukrainë vlejnë në BE rregullore të posaçme. Këtë muaj duhet të vendoset, nëse ky status do të zgjatet sërish. Ministrja e...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Zeri

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Italia kërkon ndihmë nga BE pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Opinion

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Kallxo

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Italia kërkoi ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Portalb

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Meloni: Kriza në Lampeduza kërkon përgjigje europiane

para 9 muajve - Klan

Meloni: Kriza në Lampeduza kërkon përgjigje europiane Ursula von der Leyen vizitoi ishullin ndërsa paraqiti planin 10 pikësh për të ndalur flukset e paligjshme Shefja e BE-së Ursula von der Leyen, komisionerja...

“E ardhmja e Evropës është në rrezik”/ Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të emigrantëve, Meloni: Të punojmë së bashku për të përballuar sfidat

para 9 muajve - Panorama

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Emergjenca e emigrantëve në Itali, presidentja e KE-së dhe kryeministrja Meloni vizitojnë Lampeduzan

para 9 muajve - RTSH

Presidentja e KE Ursula fon der Lajen do të shohë nga afër situatën e emergjencës së emigrantëve në Lampeduza. Zyrtarja e lartë evropiane pranoi ftesën e kryeministres italiane Xhoxha Meloni për të vizituar...

Von der Leyen: Ne vendosim se kush dhe në çfarë kushtesh mund të vijë në BE, jo kontrabandistët

para 9 muajve - Ekonomia Online

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, premtoi sot kthimin e shpejtë të emigrantëve të parregullt dhe shtypjen e “biznesit brutal” të kontrabandës së njerëzve, gjatë një vizite në ishullin...

Fluksi i emigrantëve në Itali, Komisioni Evropian prezanton planin e ndihmës me 10 pika

para 9 muajve - FaxWeb

Ursula von der Leyen prezantoi sot në ishullin e vogël italian të Lampedusa një plan me 10 pika për të ndihmuar Romën të përballet me ardhjet masive të emigrantëve. Këtu është plani, i zhvilluar në një...

Von der Leyen në ishullin italian Lampedusa, pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Koha.net

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar qendrën për pranim të migrantëve në ishullin italian Lampedusa të dielën, raporton BBC. Vizita e Von der Leyenit ka ardhur pasi që kryeministrja...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Bota Sot

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pa si një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Von der Leyen viziton emigrantët në Lampedusa

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendër pritjeje emigrantësh në ishullin italian të Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit bëri thirrje për ndihmë nga BE-ja për...

Azili në BE: Shumica e azilkërkuesve ka destinacion Gjermaninë

para 9 muajve - DW

Mijëra refugjatë erdhën në Lampeduza së fundmi. Presioni politik është rritur, jo vetëm në Itali, edhe në Gjermani që vendosi të pranojë vullnetarisht refugjatë nga Italia. A ka zgjidhje për politikën...

Von der Leyen viziton emigrantët në Lampedusa

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendër pritjeje emigrantësh në ishullin italian të Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit bëri thirrje për ndihmë nga BE-ja për...

Von Der Leyen në Lampedusa: Ne do të vendosim se kush do të vijë në BE

para 9 muajve - Dosja.al

ITALI- Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të "vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash"....

Von der Leyen viziton emigrantët në Lampedusa

para 9 muajve - Bota Sot

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendër pritjeje emigrantësh në ishullin italian të Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit bëri thirrje për ndihmë nga BE-ja për...

Do të zgjaten lejet për ukrainasit e larguar nga lufta? Gjermania, pro vazhdimit të statusit të veçantë

para 9 muajve - Top Channel

Për refugjatët nga Ukrainë vlejnë në BE rregullore të posaçme. Këtë muaj duhet të vendoset, nëse ky status do të zgjatet sërish. Ministrja e Punëve të Brendshme në Berlin, Faeser e mbështet zgjatjen e...

Rritja e numrit të migrantëve, Italia kërkon ndihmë nga BE

para 9 muajve - Lexo

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Ursula von der Leyen krah Melonit: Vendosim ne kush do të vijë në BE dhe jo trafikantët

para 9 muajve - FaxWeb

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Zonja...

Von Der Leyen në Lampedusa: Ne do të vendosim se kush do të vijë në BE

para 9 muajve - Dukagjini

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të dielën se autoritetet evropiane dhe jo trafikantët do të “vendosin se kush do të vijë në Bashkimin Evropian dhe në çfarë rrethanash”. Von...

Bumi i emigrantëve! Von der Leyen dhe Meloni diskutime për problematikën: BE është këtu!

para 9 muajve - Top Shqip

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendrën e pritjes së emigrantëve në ishullin italian Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit Geogria Meloni i bëri thirrje BE-së...

Gjermania pro zgjatjes së statusit të veçantë për ukrainasit

para 9 muajve - Gazeta Express

Për refugjatët nga Ukrainë vlejnë në BE rregullore të posaçme. Këtë muaj duhet të vendoset, nëse ky status do të zgjatet sërish. Ministrja e Punëve të Brendshme në Berlin, Faeser e mbështet zgjatjen e...

Do të zgjaten lejet për ukrainasit e larguar nga lufta? Gjermania, pro vazhdimit të statusit të veçantë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Për refugjatët nga Ukrainë vlejnë në BE rregullore të posaçme. Këtë muaj duhet të vendoset, nëse ky status do të zgjatet sërish. Ministrja e Punëve të Brendshme në Berlin, Faeser e mbështet zgjatjen e...

Banorët dhe emigrantët protestojnë para vizitës së Ursula von der Leyen në Lampedusa

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të udhëtojë të dielën në ishullin italian të Lampedusas, që është mbingarkuar me mijëra emigrantë të ardhur këtë javë. Zëdhënësi i Von der Leyen,...

Kriza e emigrantëve/ Von der Leyen dhe Meloni vizitë në Lampedusa

para 9 muajve - Opinion

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendër pritjeje emigrantësh në ishullin italian të Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit bëri thirrje për ndihmë nga BE-ja për...

Bumi i emigrantëve! Von der Leyen dhe Meloni diskutime për problematikën: BE është këtu!

para 9 muajve - Pressonline

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendrën e pritjes së emigrantëve në ishullin italian Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit Geogria Meloni i bëri thirrje BE-së...

Banorët dhe emigrantët protestojnë para vizitës së Ursula von der Leyen në Lampedusa

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të udhëtojë të dielën në ishullin italian të Lampedusas, që është mbingarkuar me mijëra emigrantë të ardhur këtë javë. Zëdhënësi i Von der Leyen,...

Banorët dhe emigrantët protestojnë para vizitës së Ursula von der Leyen në Lampedusa

para 9 muajve - Bota Sot

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të udhëtojë të dielën në ishullin italian të Lampedusas, që është mbingarkuar me mijëra emigrantë të ardhur këtë javë. Zëdhënësi i Von der Leyen,...

Gjermania pro zgjatjes së statusit të veçantë për ukrainasit

para 9 muajve - Albeu

Pas fillimit të luftës në Ukrainë vitin e kaluar, BE vendosi rregulla të posaçme mbrojtëse për refugjatët nga Ukraina. Akoma nuk është marrë vendimi nga ministrat e Brendshëm të BE, për zgjatjen e sërishme...

Italia nën presion nga emigrantët/ Meloni dhe Von Der Leyen priten me protesta në Lampeduza

para 9 muajve - Vizion Plus

Presidentja e Komisioniet Euroian Ursula Von Der leyen dhe kryeminstrja e Italisë Georgia Meloni kanë mbërritur mëngjesin e kësaj të diele në ishullin Italian Lampeduza pas kaosit që është krijuar nga...

Gjendja e jashtëzakonshme në Lampedusa, Meloni dhe von der Leyen vizitojnë ishullin

para 9 muajve - ABC News

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni dhe presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ndodhen në Lampeduza. Ato do të vizitojnë portin dhe qendrën për refugjatët dhe emigrantët në ishull. Në...

Rritja e numrit të emigrantëve, Italia kërkon ndihmë nga BE-ja

para 9 muajve - Euronews

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori emigrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra emigrantë nga brigjet e Afrikës...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Ekonomia Online

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Gjermania pro zgjatjes së statusit të veçantë për ukrainasit

para 9 muajve - ABC News

Pas fillimit të luftës në Ukrainë vitin e kaluar, BE vendosi rregulla të posaçme mbrojtëse për refugjatët nga Ukraina. Akoma nuk është marrë vendimi nga ministrat e Brendshëm të BE, për zgjatjen e sërishme...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Dosja.al

ITALI- Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Dukagjini

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Italia kërkon ndihmë nga BE-ja pas rritjes së numrit të migrantëve

para 9 muajve - Lajm

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni, paralajmëroi se “e ardhmja e Evropës është në rrezik” pasi një mori migrantësh zbarkuan në ishullin Lampedusa në Detin Mesdhe. Mijëra migrantë nga brigjet e Afrikës...

Von der Leyen viziton emigrantët në Lampedusa

para 9 muajve - Gazeta Metro

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendër pritjeje emigrantësh në ishullin italian të Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit bëri thirrje për ndihmë nga BE-ja për...

Gjermania mbështet zgjatjen e statusit të veçantë për ukrainasit

para 9 muajve - DW

Për refugjatët nga Ukrainë vlejnë në BE rregullore të posaçme. Këtë muaj duhet të vendoset, nëse ky status do të zgjatet sërish. Ministrja e Punëve të Brendshme në Berlin, Faeser e mbështet zgjatjen e...

Shumica e azilkërkuesve kan destinacion Gjermaninë

para 9 muajve - Nistori

Mijëra refugjatë erdhën në Lampeduza së fundmi. Presioni politik është rritur, jo vetëm në Itali, edhe në Gjermani që vendosi të pranojë vullnetarisht refugjatë nga Italia. A ka zgjidhje për politikën...

Von der Leyen viziton emigrantët në Lampedusa

para 9 muajve - Ekonomia Online

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar një qendër pritjeje emigrantësh në ishullin italian të Lampedusa, pasi kryeministrja e vendit bëri thirrje për ndihmë nga BE-ja për...

Valë zbarkimesh nga Afrika drejt Italisë, një foshnje gjendet e vdekur në varkën e emigrantëve

para 9 muajve - RTSH

Rojet bregdetare italiane gjetën të vdekur një foshnjë të porsalindur në një varkë refugjatësh. Foshnja u gjet gjatë një operacioni shpëtimi në Lampedusa. Foshnja pesëmuajshe ndërroi jetë gjatë një operacioni...

Do të zgjaten lejet për ukrainasit e larguar nga lufta? Gjermania, pro vazhdimit të statusit të veçantë

para 9 muajve - Pressonline

Për refugjatët nga Ukrainë vlejnë në BE rregullore të posaçme. Këtë muaj duhet të vendoset, nëse ky status do të zgjatet sërish. Ministrja e Punëve të Brendshme në Berlin, Faeser e mbështet zgjatjen e...

Gjermania pro zgjatjes së statusit të veçantë për ukrainasit

para 9 muajve - Ekonomia Online

Për refugjatët nga Ukrainë vlejnë në BE rregullore të posaçme. Këtë muaj duhet të vendoset, nëse ky status do të zgjatet sërish. Ministrja e Punëve të Brendshme në Berlin, Faeser e mbështet zgjatjen e...

Banorët dhe emigrantët protestojnë para vizitës së Ursula von der Leyen në Lampedusa

para 9 muajve - Ekonomia Online

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të udhëtojë të dielën në ishullin italian të Lampedusas, që është mbingarkuar me mijëra emigrantë të ardhur këtë javë. Zëdhënësi i Von der Leyen,...

Do të zgjaten lejet për ukrainasit e larguar nga lufta? Gjermania, pro vazhdimit të statusit të veçantë

para 9 muajve - Top Shqip

Për refugjatët nga Ukrainë vlejnë në BE rregullore të posaçme. Këtë muaj duhet të vendoset, nëse ky status do të zgjatet sërish. Ministrja e Punëve të Brendshme në Berlin, Faeser e mbështet zgjatjen e...

Gjermania pro zgjatjes së statusit të veçantë për ukrainasit

para 9 muajve - Dosja.al

GJERMANI - Pas fillimit të luftës në Ukrainë vitin e kaluar, BE vendosi rregulla të posaçme mbrojtëse për refugjatët nga Ukraina. Akoma nuk është marrë vendimi nga ministrat e Brendshëm të BE, për zgjatjen...

Kriza e emigrantëve/ Von der Leyen dhe Meloni vizitë në Lampedusa

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe kryeministrja italiane Giorgia Meloni do vizitojnë Lampedusën të dielën. Vizita vjen pas një ftese që Meloni i bëri von der Leyen për të parë...

Kriza e emigrantëve/ Von der Leyen dhe Meloni vizitë në Lampedusa

para 9 muajve - Top Shqip

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe kryeministrja italiane Giorgia Meloni do vizitojnë Lampedusën të dielën. Vizita vjen pas një ftese që Meloni i bëri von der Leyen për të parë...

Kriza e emigrantëve/ Von der Leyen dhe Meloni vizitë në Lampedusa

para 9 muajve - Pressonline

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe kryeministrja italiane Giorgia Meloni do vizitojnë Lampedusën të dielën. Vizita vjen pas një ftese që Meloni i bëri von der Leyen për të parë...

Franca pranon bashkëpunimin me Italinë për emigrantët

para 9 muajve - Indeks online

Franca pranoi të premten të punojë me Italinë për të marrë mbështetjen e Bashkimit Evropian për të frenuar valën e emigrantëve që vërshojnë ishullin Lampedusa. OKB-ja dhe agjencia e saj e refugjatëve i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK