Policia e Kosovës prezantoi armatimin që u konfiskua në Banjskë

para 5 muajve - TV21

Policia e Kosovës ka ekspozuar të gjithë armatimin që e ka konfiskuar në Banjskë të Zveçanit. Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë se grupi kriminal serb ishte organizuar nga Milan Radojçiqi....

Brezi kufitar monitorohet nga helikopterët e KFOR-it

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Brezi kufitar në Leposaviq është duke u monitoruar nga helikopterët e KFOR-it. Kjo pasi në Banjskë të Zveçanit, dje u vra një rreshter i Policisë së Kosovës nga grupe kriminale serbe. Aty mbetën të plagosur...

Katër terrorist të vrarë në Kosovë, Sveçla: 6 po kurohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Alsat-M

Gazetar: Adrian Kerimi Ka arritur në katër numri i terroristëve të vrarë nga policia e Kosovës gjatë aksionit anti-terror në Manastrin e Banjskës në Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar për identifikimin...

Vrasja e efektivit të Kosovës, Sveçla: Nënkryetari i Listës Serbe, i lidhur...

para 5 muajve - BalkanWeb

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se autoritetet kanë gjetur harta dhe plane për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri më 24 shtator. Ai argumentoi se sulmi nuk ishte ad-hoc,...

Sulmet terroriste në veri, Policia ekspozon arsenalin e armëve të zjarrit të sekuestruara

para 5 muajve - Zhurnal

Një ditë pas sulmeve terroriste ndaj Policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe u plagos një tjetër, Policia ka prezantuar gjithë arsenalin e armëve të zjarrit që kanë sekuestruar më...

Sulmi terrorist ndaj Policisë, Sveçla: Gjetëm dokumente të Radojiçiqit, dëshmojnë pjesëmarrjen e tij në këtë aksion

para 5 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën ku po prezantohen arsenali i armëveë, uniformave dhe pajisjeve logjistike të konfiskuara nga Policia e Kosovës në veri, janë gjetur edhe dokumente...

SHBA dhe Gjermania dënojnë sulmin në veri

para 5 muajve - Klan

SHBA dhe Gjermania dënojnë sulmin në veri Blinken: Policia e Kosovës ka autoritetin të vendosë ligjin Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dënuar edhe një herë sulmin e armatosur ndaj forcave të policisë...

Sveçla: Dyshohet se në mesin e terroristëve në Banjskë, ishte edhe Milan Radojçiq

para 5 muajve - Ina

Policia e Kosovës ka prezantuar arsenalin e armëve që ka gjetur në manastirin e Banjskës. Aty u bë e ditur, se në një veturë është gjetur edhe dokumenti i lejës së armës së Millan Radojçiq. “Një nga automjet...

Arsenal armësh dhe harta në objektet e sulmuesve! Sveçla: Dëshmi e një plani afatgjatë, Radojçiç me pjesëmarrje të drejtpërdrejt në sulm

para 5 muajve - Top Channel

Serbët që sulmuan një ditë më parë Policinë e Kosovës vepruan pas një plani afatgjatë dhe të mirëmenduar. Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla njofton se gjatë kontrolleve në manastirin dhe objektet e tjera...

Gjenden dokumente të Radojçiqit në veturat që u përdoren në Banjskë

para 5 muajve - Koha.net

Ministria e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se janë gjetur dokumente që dëshmojnë pjesëmarrjen e nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojiçiq, në sulmet e së dielës në veri, ku mbeti...

Sveçla i kërkon Serbisë t’ia dorëzojë Kosovës sulmuesit e ikur

para 5 muajve - Koha.net

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, i ka kërkuar Serbisë që t’ia dorëzojë Kosovës personat që sulmuan Policinë e Kosovës, që siç tha ai, t’iu pergjigjen autoriteteve të drejtësisë për aktet terroriste....

Ekspozohet armatimi i kapur në Banjskë

para 5 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës e ka prezantuar arsenalin dhe armatimin që e ka kapur dje pas vënies në kontroll të zonës së Banjskës të Zveçanit. Klan Kosova jua sjell pamjet nga vendi i ngjarjes ku edhe është prezantuar...

Sulmi në Kosovë/Sveçla: Dokumenti që gjetëm në automjet mban emrin e nënkryetarit të…

para 5 muajve - Opinion

Ministri i punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla doli në një konference të jashtëzakonshme për shtyp. Sveçla deklaroi se gjatë kontrollit të automjeteve, në një prej tyre është gjetur “një dokument i aplikimit...

Sveçla: Radoiçiq i lidhur me sulmin ndaj Policisë

para 5 muajve - TV21

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se autoritetet kanë gjetur harta dhe plane për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri më 24 shtator. Ai argumentoi se sulmi nuk ishte ad-hoc,...

Sulmi terrorist ndaj Policisë, Sveçla: Gjetëm dokumente të Radojiçiqit, dëshmojnë pjesëmarrjen e tij në këtë aksion

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën ku po prezantohen arsenali i armëve, uniformave dhe pajisjeve logjistike të konfiskuara nga Policia e Kosovës në veri, janë gjetur edhe dokumente...

Sveçla: Kemi gjetur harta dhe plane të organizimit të gjatë dhe të mirëmenduar

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Një ditë pas zhvillimeve në veri të Kosovës, Policia ka thirrur konferencë për media, ku do të prezantohet një arsenal armësh të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm, uniforma dhe pajisje logjistike të konfiskuara...

Drejtori i Policisë: Në mesin e të armatosurve dyshohet se ka qenë edhe Milan Radoiçiq

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën ku po prezantohen arsenali i armëve, uniformave dhe pajisjeve logjistike të konfiskuara nga Policia gjatë aksionit në veri, ka thënë se janë...

Arsenali i përdorur gjatë sulmit terrorist në Kosovë, armatimet i përkasin ushtrisë serbe…

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Një ditë pas sulmeve terroriste ndaj Policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe u plagos një tjetër, autoritetet kanë zbuluar gjithë arsenalin e armëve të zjarrit që kanë sekuestruar...

Sveçla: Kemi informata që 6 terroristë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar, kërkojmë nga Serbia që t’i dorëzojë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kanë informacione se 6 terroristë të plagosur po trajtohen në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar nga Serbia që t’i dorëzojë ata dhe cilindo...

Publikohen inicialet e terroristëve të vrarë në Banjskë, vijnë nga Leposaviqi e Zveçani

para 5 muajve - Politiko.mk

Janë bërë të ditura inicialet e terroristëve serbë të vrarë dje në Banjskë, të cilët vdiqën për pjesëmarrjen e tyre në sulmin ndaj policisë së Kosovës dhe vrasjen e një polici të Kosovës dje në fshatin...

A u përfshi Milan Radoiçiq në sulmet terroriste në veri, Sveçla dhe Hoxha thonë se kanë gjetur dokumente të tij

para 5 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, në një konferencë për media kanë shpalosur detaje nga sulmet terroriste që ndodhën...

Sveçla: Gjashtë terroristë po trajtohen në Novi Pazar, Serbia t’i dorëzojë ata

para 5 muajve - Zhurnal

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në një konferencë të jashtëzakonshme ka thënë se në armatimin që kanë sekuestruar në veri, ka armë që janë të vitit 2021 të ushtrisë serbe. Sveçla para mediave...

Sveçla: 6 terroristë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar, kërkojmë nga Serbia t’i dorëzojnë në Kosovë

para 5 muajve - Koha.mk

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se gjashtë nga pjesëtarët e grupit terroristë që i sulmuan policët e Kosovës, janë duke i trajtuar plagët në Spitalin e Novi Pazarit në Serbi....

Sveçla: Serbia të dorëzojë gjashtë sulmues që po trajtohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Klan

Sveçla: Serbia të dorëzojë gjashtë sulmues që po trajtohen në Novi Pazar Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, kërkon nga Serbia dorëzimin e gjashtë sulmuesve që janë duke u trajtuar në Novi Pazar, e të...

Sveçla: Radoiçiç i lidhur me sulmin ndaj Policisë

para 5 muajve - Klan

Sveçla: Radoiçiç i lidhur me sulmin ndaj Policisë Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se autoritetet kanë gjetur harta dhe plane për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri më...

Nderohet polici i vrarë në Kosovë, Osmani i jep Afrim Bunjakut urdhrin “Hero i Kosovës”

para 5 muajve - Klan

Nderohet polici i vrarë në Kosovë, Osmani i jep Afrim Bunjakut urdhrin “Hero i Kosovës” Kosova i dha lamtumirën heroit të saj Afrim Bunjaku i cili u vra nga grupe të armatosura serbe në veri të Kosovës,...

Ekspozohet armatimi i kapur në Banjskë (VIDEO)

para 5 muajve - Klan Kosova

Policia e Kosovës e ka prezantuar arsenalin dhe armatimin që e ka kapur dje pas vënies në kontroll të zonës së Banjskës të Zveçanit. Klan Kosova jua sjell pamjet nga vendi i ngjarjes ku edhe është prezantuar...

Drejtori i Policisë: Në mesin e të dyshuarve ka qenë edhe Milan Radojçiqi

para 5 muajve - Klan Kosova

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë se në mesin e të dyshuarve ka qenë edhe Milan Radojçiqi. “Dokumenti është i lëshuar nga autoritet serbe, duke ngritur dyshimin se në mesin e të dyshuarve...

Sveçla: Ka armë ushtarake që janë furnizim nga ushtria e Serbisë

para 5 muajve - Klan Kosova

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, ka thënë se ka pasë plan për përfshirjen e qindra personave për të destabilizuar Kosovën. Sveçla theksoi në konferencë se ka armë ushtarake të ushtrisë së Serbisë, njofton...

Drejtori i Policisë: Në mesin e të armatosurve dyshohet se ka qenë edhe Milan Radoiçiq

para 5 muajve - Bota Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën ku po prezantohen arsenali i armëve, uniformave dhe pajisjeve logjistike të konfiskuara nga Policia e Kosovës në veri, ka thënë se janë gjetur...

Sveçla: Kërkojmë nga Serbia t’i dorëzojë gjashtë terroristët e plagosur që ndodhen në Novi Pazar

para 5 muajve - Bota Sot

Një ditë pas zhvillimeve në veri të Kosovës, Policia ka thirrur konferencë për media, ku do të prezantohet një arsenal armësh të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm, uniforma dhe pajisje logjistike të konfiskuara...

Blinken: SHBA dënon fuqishëm sulmin ndaj policisë së Kosovës

para 5 muajve - Ina

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Sveçla jep detaje për aksionin në veri, kemi gjetur dokumente të kriminelit Radoiçiq

para 5 muajve - Bota Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën ku po prezantohen arsenali i armëve, uniformave dhe pajisjeve logjistike të konfiskuara nga Policia e Kosovës në veri, janë gjetur edhe dokumente...

Policia: Dyshohet se në mesin e terroristëve në Banjskë, ishte edhe Milan Radojçiq

para 5 muajve - Ina

Policia e Kosovës ka prezantuar arsenalin e armëve që ka gjetur në manastirin e Banjskës. Aty u bë e ditur, se në një veturë është gjetur edhe dokumenti i lejës së armës së Millan Radojçiq. “Një nga automjet...

Blinken “krah” Kosovës: Sulmet ndaj policisë të papranueshme, palët t`i kthehen dialogut!

para 5 muajve - Top Channel

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Përmes një postimi në platformën “X”, shefi i diplomacisë amerikane i dënoi ashpër sulmet e...

Sveçla: Radoiçiq i lidhur me sulmin ndaj Policisë

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se autoritetet kanë gjetur harta dhe plane për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri më 24 shtator. Ai argumentoi se sulmi nuk ishte ad-hoc,...

Sulmi ndaj policisë së Kosovës, Sveçla: Serbia të na dorëzojë 6 terroristët e plagosur

para 5 muajve - Albeu

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kanë informacione se 6 terroristë të plagosur po trajtohen në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar nga Serbia që t’i dorëzojë ata dhe cilindo...

“Organizim terrorist i urdhëruar nga Beogradi”, Ministri i Brendshëm Zveçla: Dokumenti që gjetëm në automjet mban emrin e nënkryetarit të Listës Serbe

para 5 muajve - Panorama

Ministri i punëve të Brendshme, Xhelal Zveçla, përmes një konference të jashtëzakonshme, vetëm një ditë pas aksionit në Veri, ku si pasojë e të cilit mbeti i vrarë polici kosovar Afrim Bunjaku, ka akuzuar...

Sveçla: Brenda makinave të terroristëve serbë u gjetën harta e plane që tregojnë për një sulm të mirëorganizuar

para 5 muajve - Ora news

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla në një deklaratë për mediat tha se brenda makinës së sulmuesve serbë janë gjetur harta e plane që tregojnë organizimin e mirëmenduar të terroristëve. ‘Në vetura...

'Plani i Vuçiç dështoi/ Zveçla: Armët e krimit u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat, teksa janë zbuluar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri të Kosovës. Ai e ka cilësuar sulmin e djeshëm si terroriste, ndërsa...

U plagos gjatë sulmit të armatosur në Veri, del nga spitali efektivi i Policisë së Kosovës Alban Rashiti

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Lirohet nga spitali Alban Rashiti, efektivi i Policisë së Kosovës që mbeti i plagosur gjatë sulmit të grupeve terroriste në Veri të Kosovës. Rashiti ka qenë i plagosur në krahë, mirëpo tashmë ndodhet në...

Sulmi në veri të Kosovës, Sveçla: Brenda makinave të terroristëve serbë u gjetën harta e plane që tregojnë për një sulm të mirëorganizuar

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla në një deklaratë për mediat tha se brenda makinës së sulmuesve serbë janë gjetur harta e plane që tregojnë organizimin e mirëmenduar të terroristëve. "Në vetura...

Sveçla i prerë me Serbinë: Dorëzoni terroristët, gjetëm dokumente të kriminelit "non grata"

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka kërkuar që Serbia të dorëzojë terroristët që mundën të largohen në Serbi nga Kosova. Në një deklaratë për mediat ai ka dhënë detaje të rëndësishme...

Afrim Bunjaku hero kombëtar; Presidentja Vjosa Osmani i jep titullin e lartë pas vdekjes, Kosova në zi

para 5 muajve - Vizion Plus

Policit Afrim Bunjaku i cili u vra ne krye te detyres nga serbet ne fshatin Banjskë i ajen bere nderrimet e fndit. Presidentja Vjosa Osmani i ka akorduar titullin “Heroi komnbëtar” i cili eshte dorezuar...

Kreu i MPB-së kërkon nga Serbia t’i dorëzojë gjashtë sulmuesit që po trajtohen në Novi Pazar (Video)

para 5 muajve - Indeks online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka kërkuar nga Serbia dorëzimin e gjashtë sulmuesve të armatosur që janë duke u trajtuar në një spital në Novi Pazar. “Vlen të theksohet se asnjë person civil...

Zveçla: Serbia të dorëzojë agresorët para drejtësisë sonë, po mjekohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Vizion Plus

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka prezantuar për mediat arsenalin e municioneve luftarake dhe dokumenteve që iu është gjetur agresorëve serbë në veri. Ai thekson se janë gjetur harta, gjë...

Sulmet terroriste në veri, Policia ekspozon arsenalin e armëve të zjarrit të sekuestruara [foto]

para 5 muajve - Zeri

Një ditë pas sulmeve terroriste ndaj policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe u plagos një tjetër, Policia ka prezantuar gjithë arsenalin e armëve të zjarrit që është sekuestruar më 24 shtator në Zveçan.

Radojiçiqi i lidhur me sulmin ndaj policisë, thotë Sveçla

para 5 muajve - Zeri

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se autoritetet kanë gjetur harta dhe plane për sulmin ndaj policisë së Kosovës në veri më 24 shtator. Ai argumentoi se sulmi nuk ishte ad-hoc,...

Sveçla: Gjashtë terroristë po trajtohen në Novi Pazar, Serbia t’i dorëzojë ata

para 5 muajve - Zeri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një konferencë të jashtëzakonshme ka thënë se në armatimin që kanë sekuestruar në veri ka armë që janë të vitit 2021 të ushtrisë serbe. Sveçla para mediave...

Blinken: SHBA-ja njeh dhe respekton rolin e Policisë së Kosovës si reaguesja e parë

para 5 muajve - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se Shtetet e Bashkuara e Bashkuara të Amerikës e respektojnë dhe e njohin rolin e Policisë së Kosovës si reaguese e parë në situata...

Gjendet edhe një trup i pajetë i një terroristi të vrarë në veri

para 5 muajve - OraInfo

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës konfirmon për gjetjen e trupit të terroristit të katërt që mbeti i vrarë në sulmin ndaj policëve. Zëdhënësi i PSRK-së, Ekrem Lutfiu, ka thënë për RTKlive se...

Sveçla: Kemi gjetur dokumente që dëshmojnë lidhjen e Radojiçiqit me grupin terrorist

para 5 muajve - OraInfo

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka folur në konferencë për media ku u prezantua armatimi i kapur afër Banjskës. Sveçla ka bërë të ditur se së paku tre pjesëtarë të grupit terrorist janë vrarë, 2 janë...

Drejtori i Policisë: Ky grup terrorist dyshohet se është organizuar nga Radojçiqi

para 5 muajve - OraInfo

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë se grupi kriminal serb ishte organizuar nga Milan Radojçiqi. “Ky grup terrorist dyshohet se është organizuar nga Milan Radojviq, njëehrist nënkryetar...

Shikojeni pamje të armatimit që u konfiskua në Banjskë

para 5 muajve - OraInfo

Pamje të armatimit që u konfiskua në Banjskë. Policia e Kosovës ka ekspozuar të gjithë armatimin që e ka konfiskuar në Banjskë të Zveçanit. Arsenali i armëve është duke u prezantuar nga Policia në kampin...

Sveçla: Kemi informata që 6 terroristë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar, kërkojmë nga Serbia që t’i dorëzojë

para 5 muajve - OraInfo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kanë informacione se 6 terroristë të plagosur po trajtohen në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar nga Serbia që t’i dorëzojë ata dhe cilindo...

Drejtori i Policisë: Në mesin e të armatosurve dyshohet se ka qenë edhe Milan Radoiçiq

para 5 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën ku po prezantohen arsenali i armëve, uniformave dhe pajisjeve logjistike të konfiskuara nga Policia gjatë aksionit në veri, ka thënë se janë...

Sveçla: Ka armë ushtarake që janë furnizim nga ushtria e Serbisë

para 5 muajve - GazetaBlic

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, ka thënë se ka pasë plan për përfshirjen e qindra personave për të destabilizuar Kosovën. Sveçla theksoi në konferencë se ka armë ushtarake të ushtrisë së Serbisë. “Ka...

Municion e pajisje ushtarake, fotot nga armatimi i gjetur në vendin ku qëndruan serbët

para 5 muajve - Opinion

Policia e Kosovës ka publikuar një pjesë të armëve të municionit që ka sekuestruar ditën e diel në Zveçan. Policia ka njoftuar se grupet terroriste kanë pasur sasi të madhe të armatimit. “Sipas informacioneve...

Sveçla: Kërkojmë nga Serbia t'i dorëzojë terroristët që po trajtohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka kërkuar nga autoritet serbe t’i dorëzojë pjesëtarët e grupit terrorist që janë duke u trajtuar në Novi Pazar....

Sveçla: Përveç armëve e autoblindave kemi gjetur plane dhe harta të grupit terrorist

para 5 muajve - Kallxo

Minsitri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka kërkuar nga autoritet serbe që t`i dorëzojnë personat të cilët janë duke u trajtuar në Novi Pazar. Sveçla...

Sveçla: Ka dëshmi për pjesëmarrjen e Milan Radojçiqit

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se është gjetur një dokument për leje për armë e Milan Radojçiq, që sipas tij, dëshmojnë pjesëmarrjen e drejtpërdrejt në aksionin e djeshëm. “Nuk...

Sveçla për aksionin në Banjskë: Kemi parandaluar një përshkallëzim esktrem të situatës

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka thënë se me aksionin e Policisë në Banjskë kanë parandaluar një përshkallëzim ekstrem të situatës. “Lirisht mund të themi se kemi parandaluar...

FOTO/ Arsenali i përdorur gjatë sulmit terrorist në Kosovë, armatimet i përkasin ushtrisë serbe…

para 5 muajve - Syri

Një ditë pas sulmeve terroriste ndaj Policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe u plagos një tjetër, autoritetet kanë zbuluar gjithë arsenalin e armëve të zjarrit që kanë sekuestruar...

FOTO/ Arsenali i përdorur gjatë sulmit terrorist në Kosovë, armatimet i përkasin ushtrisë serbe…

para 5 muajve - Syri

Një ditë pas sulmeve terroriste ndaj Policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe u plagos një tjetër, autoritetet kanë zbuluar gjithë arsenalin e armëve të zjarrit që kanë sekuestruar...

Blinken: SHBA-ja njeh dhe respekton rolin e Policisë së Kosovës si reaguesja e parë

para 5 muajve - TV21

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e respektojnë dhe e njohin rolin e Policisë së Kosovës si reaguese e parë në situata emergjente dhe krize. Blinken,...

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia t’i kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - Politiko.mk

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Ai në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme. “Sulmet...

Pamje të armatimit që u konfiskua në Banjskë

para 5 muajve - Alsat-M

Policia e Kosovës ka ekspozuar të gjithë armatimin që e ka konfiskuar në Manastirin e Banjskës në Zveçan. Arseni i armëve është duke u prezantuar nga Policia në kampin e njësive speciale “Enver Zymeri”.

Sveçla: Kemi informata që 6 terroristë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Alsat-M

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kanë informacione se 6 terroristë të plagosur po trajtohen në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar nga Serbia që t’i dorëzojë ata dhe cilindo...

Detaje/ Zbulohet arsenali i përdorur gjatë sulmit terrorist në Kosovë, arma...

para 5 muajve - BalkanWeb

Një ditë pas sulmeve terroriste ndaj Policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe u plagos një tjetër, autoritetet kanë zbuluar gjithë arsenalin e armëve të zjarrit që kanë sekuestruar...

Blinken thirrje Kosovës dhe Serbisë: Koordinohuni menjëherë me ndërkombëtarët për de-eskalim

para 5 muajve - Alsat-M

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, u ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Serbisë, që që të përmbahen nga çdo veprim apo retorikë që mund të nxisë tensionet dhe të punojnë menjëherë...

Foto/ U vra gjatë shkëmbimit të zjarrit në Banjskë, gjendet trupi i serbit ...

para 5 muajve - BalkanWeb

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një nga autorët e sulmit terrorist në veri të Kosovës. Trupi i pajetë është gjetur në malin e fshatit Banjskë. Policia ndërkohë ka bllokuar rrugët hyrëse...

Sveçla: Gjashtë terroristë po trajtohen në Novi Pazar, Serbia t’i dorëzojë ata

para 5 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në një konferencë të jashtëzakonshme ka thënë se në armatimin që kanë sekuestruar në veri, ka armë që janë të vitit 2021 të ushtrisë serbe. Sveçla para mediave...

Sulmet terroriste në veri, Policia ekspozon arsenalin e armëve të zjarrit të sekuestruara

para 5 muajve - Telegrafi

Një ditë pas sulmeve terroriste ndaj Policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe u plagos një tjetër, Policia ka prezantuar gjithë arsenalin e armëve të zjarrit që kanë sekuestruar më...

Sveçla kërkon nga Serbia dorëzimin e gjashtë sulmuesve që po trajtohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Klan Kosova

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, kërkon nga Serbia dorëzimin e gjashtë sulmuesve që janë duke u trajtuar në Novi Pazar, e të cilët morën pjesë në ngjarjen e djeshme, ku u vra një zyrtar policor. “Vlen...

Brezi kufitar monitorohet nga helikopterët e KFOR-it

para 5 muajve - Klan Kosova

Brezi kufitar në Leposaviq është duke u monitoruar nga helikopterët e KFOR-it. Kjo pasi në Banjskë të Zveçanit, dje u vra një rreshter i Policisë së Kosovës nga grupe kriminale serbe, transmeton Klankosova.tv....

Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj, thotë Kurti

para 5 muajve - Ina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti foli sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Nga dje asgjë...

U plagos gjatë sulmit të armatosur në Veri, del nga spitali efektivi i Policisë së Kosovës Alban Rashiti

para 5 muajve - Top Channel

Lirohet nga spitali Alban Rashiti, efektivi i Policisë së Kosovës që mbeti i plagosur gjatë sulmit të grupeve terroriste në Veri të Kosovës. Rashiti ka qenë i plagosur në krahë, mirëpo tashmë ndodhet në...

Vrasja e efektivit/ Blinken: Sulmet e dhunshme ndaj policisë së Kosovës, të papranueshme! Dy qeveritë t’i kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - Panorama

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka dënuar sulmet ndaj policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë efektivi Afrim Bunjaku. Blinken i bëri thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të shmangin veprimet...

Blinken: Sulmet e dhunshme ndaj Policisë së Kosovës janë të papranueshme

para 5 muajve - Top Channel

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin ndaj Policisë së Kosovë në veri. Në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme. “Sulmet e dhunshme...

Armë, municion e pajisje ushtarake/ Fotot nga armatimi i gjetur në vendin ku qëndruan serbët

para 5 muajve - Top Channel

Policia e Kosovës ka publikuar një pjesë të armëve të municionit që ka sekuestruar ditën e diel në Zveçan. Policia ka njoftuar se grupet terroriste kanë pasur sasi të madhe të armatimit. “Sipas informacioneve...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - RTV 21

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Blinken: Të papranueshme sulmet e dhunshme ndaj Policisë së Kosovës, palët t’i kthehen dialogut

para 5 muajve - Gazeta Tema

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka dënuar sulmet e djeshme ndaj policisë në veri të Kosovës duke u bërë thirrje Serbisë dhe Kosovës të ulin tensionet dhe t’i rikthehen dialogut. Blinken thekson...

Sveçla: Gjatë aksionit në veri, gjetëm dokumente të kriminelit Radoiçiq

para 5 muajve - Indeks online

Një ditë pas zhvillimeve në veri të Kosovës, Policia ka thirur konferencë për media, ku do të prezantohet një arsenal armësh të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm, uniforma dhe pajisje logjistike të konfiskuara...

Brezi kufitar monitorohet nga helikopterët e KFOR-it

para 5 muajve - Indeks online

Brezi kufitar në Leposaviq është duke u monituar nga helikopterët e KFOR-it. Kjo pasi në Banjskë të Zveçanit, dje u vra një rreshter i Policisë së Kosovës nga grupe kriminale serbe, transmeton Klankosova.tv....

Sulmi në Veri të Kosovës/ Ministri i Brendshëm Zveçla: Kemi gjetur harta që tregojnë se është organizim terrorist

para 5 muajve - ABC News

“Këto harta tregojnë që kemi të bëjmë me një organizim territorist të udhëhequr nga Beogradi. Nga ekspertë vendor dhe të huaj është konstatuar që për këtë organizim janë dashur së paku disa muaj. Pra,...

Gjendet edhe një trup i pajetë i një terroristi të vrarë në veri

para 5 muajve - RTK

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës konfirmon për gjetjen e trupit të terroristit të katërt që mbeti i vrarë në sulmin ndaj policëve. Zëdhënësi i PSRK-së, Ekrem Lutfiu, ka thënë për RTKlive se...

Polici i rënë në detyrë, Afrim Bunjaku, shpallet "Hero i Kosovës"

para 5 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka shpallur "Hero të Kosovës", policin e rënë gjatë detyrës gjatë orëve të para të mëngjesit të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit, pas një sulmi të armatosur...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Koha.net

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Sveçla: Kemi gjetur dokumente që dëshmojnë lidhjen e Radojiçiq me sulmin terrorist

para 5 muajve - Shenja

Ministri i Punëve të Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, në një konferencë për media të hënën, ka deklaruar se në operacionin e së dielës në manastirin e Banjskës në Zveçan, janë gjetur dokumente që dëshmojnë...

“I urdhëruar nga Beogradi”/ Sveçla: Kemi gjetur dokumente që dëshmojnë lidhjen e Radojiçiçit me grupin terroristë të Serbisë

para 5 muajve - Java News

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka folur në konferencë për media ku u prezantua armatimi i kapur afër Banjskës në Zveçan. Sveçla ka bërë të ditur se janë gjetur dokumente që dëshmojnë përfshirjen...

Sveçla: Gjatë aksionit në veri, kemi gjetur dokumente të kriminelit Radoiçiq

para 5 muajve - GazetaBlic

Një ditë pas zhvillimeve në veri të Kosovës, Policia ka thirur konferencë për media, ku janë është prezantuar arsenal armësh të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm, uniforma dhe pajisje logjistike të konfiskuara...

Sveçla: 6 sulmues po trajtohen në Spitalin e Novi Pazarit, kërkojmë nga Serbia që t’i dorëzojnë në Kosovë

para 5 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se 6 persona të grupit të armatosur serb që kanë sulmuar Policinë e Kosovës janë duke u trajtuar në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar nga Serbia...

Pamje të armatimit që u konfiskua në Banjskë

para 5 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka ekspozuar të gjithë armatimin që e ka konfiskuar në Manastirin e Banjskës në Zveçan. Arseni i armëve është duke u prezantuar nga Policia në kampin e njësive speciale “Enver Zymeri”.

Sveçla: Kemi gjetur dokumente të kriminelit Radojicic kjo dëshmon pjesëmarrjen e tij në sulmin e djeshëm

para 5 muajve - OraInfo

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur lidhur me trazirat në veri. Ai ka bërë të ditur që kanë gjetur dokumente të kriminelit Milan Radojiqiq gjatë sulmit të djeshëm në veri të Kosovës. Kjo sipas...

Blinken: E vlerësojmë koordinimin e Policisë me EULEX’in dhe KFOR’in për garantimin e sigurisë së civilëve në vendngjarje

para 5 muajve - OraInfo

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka dalë më një reagim lidhur me zhvillimet e djeshme në veri të vendit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Blinken ka thënë se Policia e Kosovës ka përgjegjësi...

Blinken thirrje Kosovës dhe Serbisë: Përmbahuni nga veprimet që nxisin tensione, koordinohuni menjëherë me ndërkombëtarët për de-eskalim

para 5 muajve - GazetaBlic

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, u ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Serbisë, që që të përmbahen nga çdo veprim apo retorikë që mund të nxisë tensionet dhe të punojnë menjëherë...

VIDEO - Momenti kur pjesëtari i grupit terrorist dërgohet në Klinikën e Ortopedisë

para 5 muajve - Kallxo

Pjesëtari i plagosur i grupit terrorist që dje në veri vranë një polic të Kosovës, aktualisht është duke u trajtuar në Klinikën e Ortopedisë, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), në Prishtinë....

Detaje rreth gjetjes së trupit të edhe një terroristi në veri – nuk kishte me vete dokumente identifikimi

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Pas rap ortimit të mediave se është gjetur trupi i edhe një sulmuesi në veri, e ka konfirmuar edhe Prokuroria e Kosovës. Ajo tha se të hënën e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar...

Gjendet edhe një trup i pajetë i një terroristi të vrarë në veri

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale po vazhdojnë ekzaminimet në fshatin Banjskë të Zveçanit, ku u zhvillua aksioni policor pas sulmeve të një grupi terroristësh serbë, ku mbeti i vrarë...

Konfirmohet: Përveç trupit të pajetë të terroristit serb, gjendet edhe një veturë me armatim

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Pas raportimit te mediave Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka konfirmuar të hënën se është gjetur trupi i pajetë i një terroristi tjetër të vrarë në veri të vendit. Trupi i pajetë është...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Dy djemve të heroit Afrim Bunjaku iu ndahet mirënjohje për veprën e babait të tyre

para 5 muajve - Politiko.mk

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Presidentja Vjosa Osmani me të përfunduar fjalimin i ka ndarë mirënjohje dy djemve të të ndjerit. Atij i është...

Lirohet nga spitali polici Alban Rashiti

para 5 muajve - Politiko.mk

Zyrtari i Policisë Kufitare të Kosovës, Alban Rashiti, i plagosur të dielën në mëngjes nga të shtënat me armë zjarri në fshatin Banjskë të Leposaviqit, është liruar sot nga Qendra Klinike Universitare...

Sulmi në Veri/ Blinken: E papranueshme! Kosova dhe Serbia t’i kthehen...

para 5 muajve - BalkanWeb

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken ka dënuar ashpër sulmin ndaj policisë së Kosovës, duke e cilësuar atë të papranueshëm. Ai shkroi në rrjetin social X se qeveria e Kosovës dhe ajo e Serbisë...

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia t’i kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - Telegrafi

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Ai në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme. “Sulmet...

Afrim Bunjaku shpallet Hero i Kosovës

para 5 muajve - Alsat-M

Polici i vrarë ditën e djeshme në veri të Kosovës Afrim Bunjaku është shpallur “Hero i Kosovës.” Urdhri, Bunjakut i është ndarë nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Nderimin e pranuan dy djemtë e policit...

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia ti kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - Zhurnal

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Ai në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme. “Sulmet...

Sulmi terrorist në Veri, reagon Sekretari Amerikan i Shtetit

para 5 muajve - Gazeta Express

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dënojnë fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Ai thënë...

Blinken: E vlerësojmë koordinimin e Policisë me EULEX’in dhe KFOR’in për garantimin e sigurisë së civilëve në vendngjarje

para 5 muajve - Gazeta Express

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka dalë më një reagim lidhur me zhvillimet e djeshme në veri të vendit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Blinken ka thënë se Policia e Kosovës ka përgjegjësi...

Vrasja e policit në Kosovë, Blinken dënon sulmet “e koordinuara” në veri: Autorët të mbajnë përgjegjësi

para 5 muajve - Klan

Vrasja e policit në Kosovë, Blinken dënon sulmet “e koordinuara” në veri: Autorët të mbajnë përgjegjësi Shtetet e Bashkuara të Amerikës dënuan ashpër sulmet e koordinuara të dhunshme ndaj Policisë së Kosovës...

Blinken: SHBA-ja njeh dhe respekton rolin e Policisë së Kosovës si reaguesja e parë

para 5 muajve - Klan Kosova

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se Shtetet e Bashkuara e Bashkuara të Amerikës e respektojnë dhe e njohin rolin e Policisë së Kosovës si reaguese e parë në situata emergjente dhe...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës, bën thirrje që palët t’i kthehen dialogut

para 5 muajve - Klan Kosova

Sekretari amerikan i Shtetit, i ka quajtur të papranueshme sulmet ndaj Policisë së Kosovës, ku një zyrtar policor u vra nga grupet kriminale serbe në Banjskë të Zveçanit. Blinken kërkoi nga Kosova dhe...

Kosovë, gjendet i vdekur edhe një sulmues tjetër në veri

para 5 muajve - NOA

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një sulmues në veri të Kosovës. Sipas policisë së Kosovës, është i njëjti është me uniformë të terroristëve serbë. Prokuroria Speciale e Kosovës ka konfirmuar...

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia t’i kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - Bota Sot

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Ai në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme. “Sulmet...

Gjendet trupi i pajetë i edhe një sulmuesi të dyshuar në veri

para 5 muajve - Ina

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë është gjetur...

Blinken dënon sulmet terroriste ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Ina

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Gjendet trupi i pajetë i edhe një sulmuesi të dyshuar në veri

para 5 muajve - Albeu

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. “Jemi duke bërë përpjekje...

Sekretari amerikan i Shtetit dënon sulmet ndaj policisë së Kosovës

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dënoi sot atë që ai e quajti “një sulm të koordinuar dhe të dhunshëm” ndaj policisë së Kosovës dhe bëri thirrje që “autorët e këtij krimi të mbahen përgjegjës...

Gjendet arsenal armësh në vendin ku ndodhi sulmi në veri të Kosovës

para 5 muajve - DW

Pas sulmit të djeshëm ndaj Policisë së Kosovës, kërkohet që Gjermania dhe Franca të riaktivizohen për ta çuar deri në fund implementimin e planit franko-gjerman dhe t'i kërkohet një qëndrim i qartë Serbisë....

Blinken i qartë: Sulmet e dhunshme ndaj Policisë së Kosovës pranë Manastirit të Banjskës janë të papranueshme

para 5 muajve - Ora news

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Ceremonia në nder të Afrim Bunjakut, Kurti: Sulmi u krye nga një grup i mbështetur nga Serbia

para 5 muajve - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në ceremoninë në nder të policit të vrarë më 24 shtator, Afrim Bunjaku tha se sot është ditë zie në Kosovë. “Sot është ditë zie në Kosovë, e bashkë me pikëllimin dhe...

Ngjarjet e djeshme në veri, reagon Blinken

para 5 muajve - Indeks online

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

I morën jetën efektivit në Kosovë, gjendet i vdekur një tjetër prej sulmuesve serb

para 5 muajve - Top Channel

Gjendet i vdekur edhe një tjetër prej sulmuesve në afërsi të Manastirit, duke çuar në katër numrin e terroristëve serb të eleminuar për vrasjen e efektivit të Kosovës. “Ju njoftoj se është gjetur edhe...

Blinken: Sulmet e dhunshme ndaj policisë së Kosovës të papranueshme

para 5 muajve - RTK

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se sulmet e dhunshme ndaj Policisë së Kosovës janë të papranueshme. “I bëjmë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të shmangin veprimet që mund të...

Ceremoni në nder të policit të vrarë/ Afrim Bunjaku shpallet “Hero i Kosovës”

para 5 muajve - Top Channel

Ceremonia në nderim të policit Afrim Bunjaku, i cili u vra nga grupe serbe më 24 shtator në veri ka nisur. Në mbledhje janë duke marrë pjesë familjarët e policit të vrarë, krerët e shtetit dhe qytetarë....

Blinkeni dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Zeri

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Blinken dënon sulmet në veri: Duhet hetim transparent, autorët e këtij krimi duhet të mbahen përgjegjës

para 5 muajve - Vizion Plus

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Blinken: Të papranueshme sulmet e dhunshme ndaj Policisë së Kosovës, palët t’i kthehen dialogut

para 5 muajve - ABC News

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar në lidhje me sulmin e djeshëm ndaj Policisë së Kosovës në veri. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Blinken i cilësoi të papranueshme sulmet e...

Kosovë, gjendet i vdekur edhe një sulmues tjetër në veri

para 5 muajve - ABC News

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një sulmues në veri të Kosovës. Sipas policisë së Kosovës, është i njëjti është me uniformë të terroristëve serbë. Prokuroria Speciale e Kosovës ka konfirmuar...

Abdixhiku: Vepra e Afrim Bunjakut do të gdhendet në historinë e Kosovës

para 5 muajve - RTK

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka vizituar familjen e rreshterit të vrarë, Afrim Bunjaku, për t’i shprehur ngushëllime. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku,...

Drejtori i Policisë: Ky grup terrorist dyshohet se është organizuar nga Radojçiqi

para 5 muajve - Tetova Sot

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë se grupi kriminal serb ishte organizuar nga Milan Radojçiqi. “Ky grup terrorist dyshohet se është organizuar nga Milan Radojviq, njëehrist nënkryetar...

Afrim Bunjaku shpallet Hero i Kosovës

para 5 muajve - Aktuale

Polici i vrarë ditën e djeshme në veri të Kosovës Afrim Bunjaku është shpallur “Hero i Kosovës.” Urdhri, Bunjakut i është ndarë nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Nderimin e pranuan dy djemtë e policit...

Sekretari Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës: Autorët e krimit të mbahen përgjegjës

para 5 muajve - OraInfo

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - GazetaBlic

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Blinken “krah” Kosovës: Sulmet ndaj policisë të papranueshme, palët t`i kthehen dialogut!

para 5 muajve - Lexo

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Përmes një postimi në platformën “X”, shefi i diplomacisë amerikane i dënoi ashpër sulmet e...

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

para 5 muajve - Java News

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për mediat, ndërsa e ka cilësuar sulmin...

Sulmi terrorist ndaj Policisë, Sveçla: Gjetëm dokumente të Radojiçiqit, dëshmojnë pjesëmarrjen e tij në këtë aksion

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën ku po prezantohen arsenali i armëveë, uniformave dhe pajisjeve logjistike të konfiskuara nga Policia e Kosovës në veri, janë gjetur edhe dokumente...

Sveçla kërkon nga Serbia dorëzimin e gjashtë sulmuesve që po trajtohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, kërkon nga Serbia dorëzimin e gjashtë sulmuesve që janë duke u trajtuar në Novi Pazar, e të cilët morën pjesë në ngjarjen e djeshme, ku u vra një zyrtar policor. “Vlen...

Sveçla: Ka armë ushtarake që janë furnizim nga ushtria e Serbisë

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, ka thënë se ka pasë plan për përfshirjen e qindra personave për të destabilizuar Kosovën. Sveçla theksoi në konferencë se ka armë ushtarake të ushtrisë së Serbisë, njofton...

SHBA dënojnë sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Syri

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

SHBA dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Syri

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Gjendet trupi i pajetë i edhe një sulmuesi të dyshuar në veri

para 5 muajve - Koha.net

Është gjetur trupi i pajetë edhe i një sulmuesi të dyshuar në veri. Lajmin për Kohën e ka konfirmuar prokurori Naim Abazi. Ai ka thënë se gjatë kontrollit të pjesës se ku ka ndodhur rasti, është gjetur...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës, palët t’i kthehen dialogut

para 5 muajve - Opinion

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken ka dënuar ashpër sulmin e ndodhur ditën e djeshme ndaj policisë së Kosovës, duke e cilësuar atë të papranueshëm. Ai shkroi në rrjetet sociale se qeveria e...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Kallxo

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Kosovë, gjendet trupi i pajetë edhe i një sulmuesi

para 5 muajve - TV21

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë është gjetur...

Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj, thotë Kurti

para 5 muajve - TV21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti foli sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Nga dje asgjë...

Armatimi i kapur në veri kishte kapacitet të arrinte deri në Prishtinë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Armatimi që është gjetur dje në afërsi të manastirit të Banjskës së Zveçanit, ka pasë kapacitet që të arrijë deri në Prishtinë. Kështu i ka thënë një burim Klan Kosovës, që me gjithë atë armatim që u gjetë,...

Gjendet trupi i pajetë i edhe një sulmuesi të dyshuar në veri

para 5 muajve - Alsat-M

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë është gjetur...

Kurti: Policia dje pamundësoi një skenarë më të gjerë kriminal e terrorist

para 5 muajve - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen komemorative për policin e vrarë, Afrim Bunjaku. Kurti ka shtuar se dita e djeshme na ka mbledhur sot këtu për të nderuar veprën e Afrim Bunjakut, pjesëtarit...

Gjendet trupi i pajetë i një terroristi serb, shkon në katër numri i të vrarëve

para 5 muajve - Koha.mk

Trupi i pajetë i terrorisit serb që sulmoi Policinë e Kosovës të dielën në mëngjes në hyrje të fshatit Banjskë të Zveçanit – komunë e banuar me shumicë serbe – duke shuar jetën e një zyrtari policor, është...

Gjendet trupi i pajetë i edhe një terroristi në veri, shkon në katër numri

para 5 muajve - Gazeta Express

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë i sulmuesit...

Armatimi i kapur në veri kishte kapacitet të arrinte deri në Prishtinë

para 5 muajve - Klan Kosova

Armatimi që është gjetur dje në afërsi të manastirit të Banjskës së Zveçanit, ka pasë kapacitet që të arrijë deri në Prishtinë. Kështu i ka thënë një burim Klan Kosovës, që me gjithë atë armatim që u gjetë,...

Ceremoni në nder të policit të vrarë në veri të Kosovës/ Afrim Bunjaku shpallet “Hero i Kosovës”

para 5 muajve - Top Channel

Ceremonia në nderim të policit Afrim Bunjaku, i cili u vra nga grupe serbe më 24 shtator në veri ka nisur. Në mbledhje janë duke marrë pjesë familjarët e policit të vrarë, krerët e shtetit dhe qytetarë....

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij nga Osmani

para 5 muajve - Ina

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë mbledhjes komemorative që...

Kurti: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj

para 5 muajve - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti foli sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Nga dje asgjë...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

U vra në mbrojtje të vendit, Vjosa Osmani dekoron efektivin Afrim Bunjaku “Hero i Kosovës”

para 5 muajve - Albeu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri gjatë një sulmi terrorist. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë...

Presidentja Osmani ndan urdhrin “Hero i Kombit” për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Krerët e institucioneve të Kosovës kanë nderuar në një mbledhje komemorative pjesëtarin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i vrarë më 24 shtator në përleshjet me një grup të armatosur në Banjskë të...

Vrasja e policit në veri të Kosovës, gjendet i vdekur agresori i katërt në Banjskë

para 5 muajve - Ora news

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një nga autorët e sulmit terrorist në veri të Kosovës. Ky sulmues është gjetur pas hetimeve që janë duke u bërë nga Prokuroria Speciale në Banjskë të Zveçanit....

U vra në mbrojtje të vendit, Vjosa Osmani dekoron efektivin Afrim Bunjaku “Hero i Kosovës”

para 5 muajve - Ora news

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri gjatë një sulmi terrorist. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë...

“Sot, ditë zie në Kosovë”- Albin Kurti homazhe efektivit të vrarë: Policia shmangu një skenar më të gjerë kriminal e terrorist

para 5 muajve - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë homazhe efektivit të vrarë në Veri, Afrim Bunjaku. “S ot është ditë zie në Kosovë, e bashkë me pikëllimin dhe dhimbjen ndjejmë edhe krenari për Afirimin dhe...

Gjendet i vdekur edhe sulmuesi i 4-t serb në veri të Kosovës, policia kontrolle në fshat

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një nga autorët e sulmit terrorist në veri të Kosovës. Trupi i pajetë është gjetur në malin e fshatit Banjskë. Policia ndërkohë ka bllokuar rrugët hyrëse...

Gjendet edhe një sulmues i vdekur në Banjskë

para 5 muajve - Koha.net

Edhe një sulmues i vdekur është gjetur në Banjskë, pas sulmeve të së dielës kundër Policisë së Kosovës. Lajmin për Kohën e ka konfirmuar prokurori Naim Abazi. Ai ka thënë se gjatë kontrollit të pjesës...

Sveçla: Në veturën e sulmuesve u gjetën dokumente të Milan Radojçiqit

para 5 muajve - Lajmi.net

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka thënë se në njërën prej veturave të sekuestruara në aksionin e djeshëm të policisë pas sulmit terrorist në Banjskë, janë gjetur edhe dokumente të kriminelit të njohur...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës, bën thirrje që palët t’i kthehen dialogut

para 5 muajve - Tetova Sot

Sekretari amerikan i Shtetit, i ka quajtur të papranueshme sulmet ndaj Policisë së Kosovës, ku një zyrtar policor u vra nga grupet kriminale serbe në Banjskë të Zveçanit. Blinken kërkoi nga Kosova dhe...

Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij nga presidentja Vjosa Osmani

para 5 muajve - TV21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka shpallur rreshterin Afrim Bunjakun hero të Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij. Osmani, në mbledhje përkujtimore theksoi se Bunjaku sakrifikoi jetën për...

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia t’i kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - Shenja

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Ai në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme. “Sulmet...

Sulmi terrorist në Veri, reagon Sekretari Amerikan i Shtetit

para 5 muajve - InfoShqip

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dënojnë fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Ai thënë...

Armatimi i kapur në veri kishte kapacitet të arrinte deri në Prishtinë

para 5 muajve - GazetaBlic

Armatimi që është gjetur dje në afërsi të manastirit të Banjskës së Zveçanit, ka pasë kapacitet që të arrijë deri në Prishtinë. Kështu i ka thënë një burim Klan Kosovës, për armatimin që u gjetë dje nga...

Kurti në mbledhjen përkujtimore për Bunjakun: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj

para 5 muajve - OraInfo

Kryeministri Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Nga dje asgjë më nuk...

Kurti: Policia dje pamundësoi një skenar më të gjerë kriminal e terrorist

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen komemorative për policin e vrarë, Afrim Bunjaku. Kurti ka shtuar se dita e djeshme na ka mbledhur sot këtu për të nderuar veprën e Afrim Bunjakut, pjesëtarit...

Konjufca shpreh ngushëllime për Afrim Bunjakun: Me dhimbje të thellë mora lajmin tronditës

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ngushëllon për humbjen e policit, Afrim Bunjaku, i cili u vra nga sulmuesit serbë dje në Veri të vendit, raporton Gazeta Blic. Konjufca thotë se ky lajm...

Sulmi në veri të Kosovës, gjendet i vdekur edhe sulmuesi i katërt

para 5 muajve - Opinion

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vrarë një tjetër nga autorët e sulmit terrorist në veri të Kosovës. Trupi i pajetë është gjetur në malin e fshatit Banjskë. Policia ndërkohë ka bllokuar rrugët hyrëse...

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij nga Osmani

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur rreshterin Afrim Bunjakun hero të Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij. Osmani, në mbledhje përkujtimore theksoi se Bunjaku sakrifikoi jetën për...

Kurti në mbledhjen përkujtimore për Bunjakun: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Nga dje asgjë më nuk...

News24 në Zveçan/ Gjendet i vdekur edhe një nga autorët e sulmit terrorist ...

para 5 muajve - BalkanWeb

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një nga autorët e sulmit terrorist në veri të Kosovës. Trupi i pajetë është gjetur në malin e fshatit Banjskë. Policia ndërkohë ka bllokuar rrugët hyrëse...

Gjendet i vdekur edhe një sulmues tjetër në veri

para 5 muajve - Telegrafi

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një sulmues në veri. Sipas policisë siç merr vesh Telegrafi i njëjti është me uniformë të terroristëve serbë. Telegrafi ka kontaktuar me policinë për detaje...

U vra në mbrojtje të vendit, Vjosa Osmani dekoron efektivin Afrim Bunjaku “...

para 5 muajve - BalkanWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri gjatë një sulmi terrorist. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë...

Kurti: Policia dje pamundësoi një skenarë më të gjerë kriminal e terrorist

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen komemorative për policin e vrarë, Afrim Bunjaku. Kurti ka shtuar se dita e djeshme na ka mbledhur sot këtu për të nderuar veprën e Afrim Bunjakut, pjesëtarit...

Kurti: Policia dje pamundësoi një skenarë më të gjerë kriminal e terrorist

para 5 muajve - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen komemorative për policin e vrarë, Afrim Bunjaku. Kurti ka shtuar se dita e djeshme na ka mbledhur sot këtu për të nderuar veprën e Afrim Bunjakut, pjesëtarit...

Osmani e nderon me urdhrin “Hero i Kosovës” Afrim Bunjakun: Sulmi kishte për qëllim destabilizimin e rajonit

para 5 muajve - Zhurnal

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, tha se ka ndarë urdhrin post-mortum “Hero i Kosovës”, për policin e vrarë, Afrim Bunjaku, raporton Ekonomia Online. Ajo tha se Bunjakut, ka qenë gardian i sigurisë se...

Gjendet i vdekur edhe një sulmues tjetër në veri

para 5 muajve - Zhurnal

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një sulmues në veri. Sipas policisë siç merr vesh Telegrafi i njëjti është me uniformë të terroristëve serbë. Telegrafi ka kontaktuar me policinë për detaje...

Lirohet nga spitali polici që u plagos të dielën në Veri

para 5 muajve - Koha.mk

Polici Alban Rashiti, është liruar nga spitali të hënën, i njëjti ishte plagosur të dielën në Veri nga grupet terroriste. Lajmin për lirimin e tij nga spitali e ka konfirmuar drejtori i Klinikës Torkale,...

Presidentja e Kosovës, ndan urdhrin “Heroi i Kosovës” për policin Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Koha.mk

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë mbledhjes komemorative që...

Kurti në akademinë përkujtimore për policin Afrim Bunjaku: U eliminuan disa terroristë, nga dje asgjë s’është njësoj

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në mbledhjen e sotme komemorative në nderim të rreshterit Afrim Bunjaku që u vra dje nga sulmuesit serbë në Banjskë të Zveçanit. Ai ka thënë se Policia...

Kurti në mbledhjen përkujtimore për Bunjakun: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj

para 5 muajve - Klan

Kurti në mbledhjen përkujtimore për Bunjakun: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun....

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës

para 5 muajve - Klan

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës Ceremoni përkujtimore për vrasjen e policit në veri Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka nderuar me urdhrin “Hero i Kosovës post-mortem” rreshterit të...

Kurti në mbledhjen përkujtimore për Bunjakun: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Nga dje asgjë më nuk...

Kurti në mbledhjen përkujtimore për Bunjakun: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj

para 5 muajve - Bota Sot

Kryeministri Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Nga dje asgjë më nuk...

Kurti: Policia në veri tregoi profesionalizëm, u parandalua një skenar kriminal dhe terrorist

para 5 muajve - Bota Sot

Kryeministri Ablin Kurti, tha se rreshteri Afrim Bunajku, është hero i Kosovës. Sipas tij, të dielën Policia e Kosovës ka treguar profesionalizëm, duke parandaluar një skenar kriminal dhe terrorist. Kurti...

Gjendet trupi i pajetë i edhe një sulmuesi të dyshuar në veri

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë i sulmuesit...

Kurti në mbledhjen përkujtimore për dëshmorin Afrim Bunjakun: Nga dje asgjë nuk mund të jetë më si më parë

para 5 muajve - Ora news

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Nga dje asgjë...

U plagos në krah gjatë sulmit të grupit të agresorëve serb në Veri, efektivi lë spitalin! Si është gjendja e tij

para 5 muajve - Panorama

Polici Alban Rashiti, i cili u plagos ditën e diel në Veri të Kosovës gjatë sulmit të grupit të agresorëve serb ku humbi jetën kolegu i tij, Afrim Bunjaku, ka dalë nga spitali. Alban Rashiti u plagos me...

FOTO/ U vra nga serbët në krye të detyrës, Vjosa Osmani nderon me urdhrin “Heroi i Kosovës” policin Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Panorama

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë homazheve që u zhvilluan...

Presidentja e Kosovës nderon me udhrin "Hero i Kosovës" Afrim Bunjakun, nderimin e pranojnë dy djemtë e tij

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është e pranishme në ceremoninë e nderimit për oficerin e vrarë ditën e djeshme në veri të Kosovës, Afrim Bunjaku. Osmani e ka nderuar Bunjakun me urdhrin “Hero i Kosovës”,...

Kurti: Policia dje pamundësoi një skenar më të gjerë kriminal e terrorist

para 5 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në mbledhjen komemorative për policin e vrarë Afrim Bunjaku. Kurti tha se dita e djeshme i ka mbledhur sot këtu për të nderuar veprën e Afrim Bunjakut, pjesëtarit...

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranojnë dy djemtë e tij

para 5 muajve - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës” për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë mbledhjes komemorative që...

Kosova shpall policin e vrarë në veri Hero Kombëtar, nderimi iu jepet dy djemve të tij

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur rreshterin Afrim Bunjakun hero të Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij. Rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, është shpallur hero kombëtar...

Drejtori i Policisë: Në mesin e të armatosurve dyshohet se ka qenë edhe Milan Radoiçiq

para 5 muajve - Arbresh

Në kampin “Enver Zymberi” në jug të Mitrovicës është prezantuar armatimi që është sekuestruar dje nga Policia e Kosovës në Manastirin e Banjskës. Drejtori i Policisë, Gazmend Hoxha tha se kanë dyshime...

Vuçiqi bisedon me ambasadorin rus një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Osmani ndan urdhrin “Hero i Kosovës” për policin që u vra në Banjskë

para 5 muajve - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës” postmortem policit Afrim Bunjaku, për të cilin tha se ra në mbrojtje të dinjitetit të Republikës së Kosovës në sulmet e fundit fshatin...

Osmani: Polici Afrim Bunjaku ra në mbrojtje të dinjitetit të Republikës

para 5 muajve - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndarë urdhrin “Hero i Kosovës” policit Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veriun e vendit. Urdhrin e pranuan familja e policit në një mbledhje komemorative...

Homazhe për Afrim Bunjakun, Osmani: Do nderohet me Urdhrin "Hero i Kosovës"

para 5 muajve - RTSH

Janë mbajtur homazhet për Afrim Bunjakun, oficerin e policisë së Kosovës që u vra mëngjesin e së dielës (24 shtator) nga terroristët serbë. Presidentja Vjosa Osmani në fjalën e saj bëri me dije se do lëshojë...

Ceremonia në nder të Afrim Bunjakut, Kurti: Sulmi u krye nga një grup i mbështetur nga Serbia

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në ceremoninë në nder të policit të vrarë më 24 shtator, Afrim Bunjaku tha se sot është ditë zie në Kosovë. “Sot është ditë zie në Kosovë, e bashkë me pikëllimin dhe...

Blinken: Amerika dënon fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës, autorët të mbahen përgjegjës

para 5 muajve - Lajmi.net

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij nga Osmani

para 5 muajve - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur rreshterin Afrim Bunjakun hero të Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij. Osmani, në mbledhje përkujtimore theksoi se Bunjaku sakrifikoi jetën për...

Gjendet edhe një trup i pajetë i një terroristi të vrarë në veri

para 5 muajve - OraInfo

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale po vazhdojnë ekzaminimet në fshatin Banjskë të Zveçanit, ku u zhvillua aksioni policor pas sulmeve të një grupi terroristësh serbë, ku mbeti i vrarë...

Osmani: Afrimi dhe Policia vepruan ashtu siç duhej ndaj bandave kriminale të financuar nga Serbia

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka ndarë urdhrin “Hero i Kosovës”, rreshterit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili të dielën u vra gjatë kryerjes së detyrë nga një grup i armatosur nga...

Kurti në mbledhjen përkujtimore për Bunjakun: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Nga dje asgjë më nuk...

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij nga Osmani

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë mbledhjes komemorative që...

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës

para 5 muajve - Opinion

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar me urdhrin “Hero i Kosovës post-mortem” rreshterin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku që ra heroikisht dje në krye të detyrës në veri në mbrojtje të sovranitetit...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës: Autorët të dalin para drejtësisë

para 5 muajve - Java News

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka dënuar fuqishëm sulmet e djeshme ndaj policisë në veri të Kosovës duke u bërë thirrje Serbisë dhe Kosovës të ulin tensionet dhe t’i rikthehen dialogut. Blinken...

Sulmi terrorist në Veri, reagon Sekretari Amerikan i Shtetit

para 5 muajve - Infokusi

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dënojnë fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Ai thënë...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Infokusi

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Gjendet edhe një trup i pajetë i një terroristi të vrarë në veri të Kosovës

para 5 muajve - Syri

Edhe një sulmues i vdekur është gjetur në Banjskë, pas sulmeve të së dielës kundër Policisë së Kosovës. Lajmin për Kohën e ka konfirmuar prokurori Naim Abazi. Ai ka thënë se gjatë kontrollit të pjesës...

Presidentja Vjosa Osmani i akordon urdhrin 'Hero i Kosovës', policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Syri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka nderuar me urdhrin “Hero i Kosovës post-mortem” rreshterin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili ra heroikisht dje në veri në mbrojtje të sovranitetit dhe...

Presidentja Vjosa Osmani i akordon urdhrin 'Hero i Kosovës', policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Syri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka nderuar me urdhrin “Hero i Kosovës post-mortem” rreshterin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili ra heroikisht dje në veri në mbrojtje të sovranitetit dhe...

Drejtori i Policisë: Në mesin e të armatosurve dyshohet se ka qenë edhe Milan Radoiçiq

para 5 muajve - Bota Press

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën ku po prezantohen arsenali i armëve, uniformave dhe pajisjeve logjistike të konfiskuara nga Policia gjatë aksionit në veri, ka thënë se janë...

Sveçla: Plani i Vuçiqit ka dështuar – Janë gjetur harta e dokumente të lejeve të armëve Radojçiqit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, tha se sasia e armatimit që u zbulua nga Policia e Kosovës, janë pajisje për disa qindra sulmues, raporton Ekonomia Online. Sveçla, në konferencën ku u prezantuan arsenali...

Drejtori i Policisë: Në mesin e të dyshuarve në veri ka qenë edhe Radojçiqi

para 5 muajve - Epoka e Re

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë se dyshohet se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiq, ka qenë pjesë e sulmit të djeshëm ndaj policisë në veri. “Një nga automjetet...

Kurti: Dje pamundësuam një sulm terrorist, asgjë nuk mund të jetë më njësoj

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se gjatë ditës së djeshme kanë pamundësuar një sulm terrorist dhe se asgjë më nuk mund të jetë njësoj. Këtë deklarim Kurti e bëri në mbledhjen komemorative...

Rreshteri, Afrim Bunjaku shpallet 'Hero i Kosovës'

para 5 muajve - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka shpallur “Hero i Kosovës” policin e vrarë dje në orët e para të mëngjesit në Banjskë të Zveçanit, Rreshterin Afrim Bunjaku. Në mbledhjen komemorative në nderim...

Sveçla: Ka armë ushtarake që janë furnizim nga ushtria e Serbisë

para 5 muajve - Gazeta Metro

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, ka thënë se ka pasë plan për përfshirjen e qindra personave për të destabilizuar Kosovën. Sveçla theksoi në konferencë se ka armë ushtarake të ushtrisë së Serbisë. “Ka...

‘U gjenden dokumente të Radoicic’, Drejtori i Policisë: Dyshohet se ishte në mesin e personave të armatosur

para 5 muajve - Gazeta Metro

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, në një konferencë për media kanë shpalosur detaje nga sulmet terroriste që ndodhën...

Sveçla: Kemi informata që 6 terroristë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kanë informacione se 6 terroristë të plagosur po trajtohen në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar nga Serbia që t’i dorëzojë ata dhe cilindo...

Nis mbledhja komemorative në nderim të Afrim Bunjakut, marrin pjesë Osmani, Kurti e Konjufca

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Në këtë mbledhje po marrin pjesë numër i madh njerëzish, përfshirë presidenten Osmani, kryeministrin Kurti dhe...

Vrasja e efektivit në Kosovë, drejtori i Policisë: Pjesë e sulmuesve dhe nënkryetari i Listës Serbe

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË- Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha gjatë një deklarate për mediat bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës që shkaktoi vdekjen...

Publikohen inicialet e terroristëve të vrarë në Banjskë, vijnë nga Leposaviqi e Zveçani

para 5 muajve - Lapsi

Janë bërë të ditura inicialet e terroristëve serbë të vrarë dje në Banjskë, të cilët vdiqën për pjesëmarrjen e tyre në sulmin ndaj policisë së Kosovës dhe vrasjen e një polici të Kosovës dje në fshatin...

Sveçla: Kemi informata që 6 terroristë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar, kërkojmë nga Serbia që t’i dorëzojë

para 5 muajve - Debat

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kanë informacione se 6 terroristë të plagosur po trajtohen në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar nga Serbia që t’i dorëzojë ata dhe cilindo...

Sveçla: Kemi gjetur dokumente që dëshmojnë lidhjen e Radojçiqit me sulmin terrorist

para 5 muajve - Dukagjini

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, në një konferencë për media të hënën, ka deklaruar se në operacionin e së dielës në Manastirin e Banjskës në Zveçan, janë gjetur dokumente që dëshmojnë...

Kosova kërkon nga Serbia t’i dorëzojë terroristët e plagosur

para 5 muajve - TRT Balkan

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka kërkuar nga Serbia që të dorëzojë në Kosovë terroristët që sulmuan Policinë e Kosovës, përfshirë edhe gjashtë prej tyre të cilët po trajtohen në spitalin...

Gjendet edhe një trup i pajetë i një terroristi të vrarë në veri (Foto)

para 5 muajve - Gazeta10

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale po vazhdojnë ekzaminimet në fshatin Banjskë të Zveçanit, ku u zhvillua aksioni policor pas sulmeve të një grupi terroristësh serbë, ku mbeti i vrarë...

Prokurori Abazi: Po lokalizohen disa shtëpi dhe automjete në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Alsat-M

Prokurori special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Osmani ndan urdhrin “Heroi i Kosovës” për policin Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë mbledhjes komemorative që...

Nis mbledhja komemorative në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Zhurnal

Në Prishtinë ka nisur mbledhja komemorative në nderim të jetës dhe veprës së policit, Afrim Bunjaku, i cili u vra nga grupe terroriste më 24 shtator në veri. Në mbledhje janë duke marrë pjesë familjarët...

Lirohet nga spitali polici Rashiti, që u plagos të dielën në veri

para 5 muajve - Zhurnal

Është liruar nga spitali polici Alban Rashiti, i cili u plagos ditën e diel në veri nga grupe terroriste. Rashiti ka qenë i plagosur në krahë, drejtori i Klinikës Torkale, Nazmi Kolgeci konfirmoi për Telegrafin...

Armë, municion, e pajisje tjera ushtarake – Policia ekspozon armatimin e gjetur në vendin ku qëndruan grupi i terroristëve

para 5 muajve - Zhurnal

Policia e Kosovës ka ekspozuar një pjesë të armëve e municionit që ka sekuestruar ditën e diel në Zveçan. Policia kishte njoftuar se grupet terroriste kanë pasur sasi të madhe të armatimit. “Sipas informacioneve...

Nis mbledhja komemorative në nderim të Afrim Bunjakut, marrin pjesë Osmani, Kurti e Konjufca

para 5 muajve - Gazeta Express

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Në këtë mbledhje po marrin pjesë numër i madh njerëzish, përfshirë presidenten Osmani, kryeministrin Kurti dhe...

Zhvillimet në veri, policia në orën 14:30 prezanton armët e konfiskuara

para 5 muajve - Klan Kosova

Policia e Kosovës në orën 14:30 do të mbajë konferencë për media lidhur me zhvillimet në veri. Siç bëhet e ditur në një njoftim, gjatë kësaj konference do të prezantohet arsenal armësh të llojeve dhe kalibrave...

Gjendet trupi i pajetë i një terroristi të vrarë në veri

para 5 muajve - Bota Sot

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale po vazhdojnë ekzaminimet në Banjskë të Zveçanit, ku u zhvillua aksioni policor pas vrasjes së policit kosovar nga një grup i terroristëve serbë. Burimet...

Zhvillimet në veri, policia në orën 14:30 prezanton armët e konfiskuara

para 5 muajve - Bota Sot

Policia e Kosovës në orën 14:30 do të mbajë konferencë për media lidhur me zhvillimet në veri. Siç bëhet e ditur në një njoftim, gjatë kësaj konference do të prezantohet arsenal armësh të llojeve dhe kalibrave...

Presidentja Osmani i jep urdhrin Hero reshterit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Bota Sot

25.09.2023 - 12:56 Presidentja Osmani i jep urdhrin Hero reshterit Afrim Bunjaku Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Pjesë e kësaj mbledhje është...

Nis mbledhja komemorative në nderim të Afrim Bunjakut, marrin pjesë Osmani, Kurti e Konjufca

para 5 muajve - Indeks online

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Në këtë mbledhje po marrin pjesë numër i madh njerëzish, përfshirë presidenten Osmani, kryeministrin Kurti dhe...

Hoxha: Në mesin e të armatosurve dyshohet se ka qenë edhe Milan Radoiçiq

para 5 muajve - Lajm

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën ku po prezantohen arsenali i armëve, uniformave dhe pajisjeve logjistike të konfiskuara nga Policia gjatë aksionit në veri, ka thënë se janë...

Nis mbledhja komemorative në nderim të Afrim Bunjakut, marrin pjesë Osmani, Kurti e Konjufca

para 5 muajve - Zeri

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Në këtë mbledhje po marrin pjesë numër i madh njerëzish, përfshirë presidenten Osmani, kryeministrin Kurti dhe...

Krerët e LDK-së shkojnë për ngushëllime në familjen e policit të vrarë dje

para 5 muajve - Zeri

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, së bashku edhe me kreun e Degës së partisë së tij në Vushtrri, Xhafer Tahiri, kanë shkuar për ngushëllime te familja e policit të vrarë në Samadrexhë. Abdixhiku u shpreh...

Sveçla kërkon nga Serbia dorëzimin e gjashtë sulmuesve që po trajtohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Lajm

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, kërkon nga Serbia dorëzimin e gjashtë sulmuesve që janë duke u trajtuar në Novi Pazar, e të cilët morën pjesë në ngjarjen e djeshme, ku u vra një zyrtar policor. “Vlen...

Një ditë pas sulmit në veri të Kosovës, Vuçiq bisedon me ambasadorin rus në Serbi

para 5 muajve - RTV 21

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Policia e Kosovës sot prezanton armatimin e sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Sot, në orën 14:00 do të mbahet konferencë për media ku edhe do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. “Referuar zhvillimeve të datës 24...

Homazhe për Afrim Bonjakun, Osmani: Do nderohet me Urdhrin hero i Kosovës

para 5 muajve - RTSH

Mbahet homazhet për Afrim Bonjakun, oficerin e policisë së Kosovës që u vra mëngjesin e së dielës (24 shtator) nga terroristët serbë. Presidentja Vjosa Osmani në fjalën e saj bëri me dije se do lëshojë...

Sveçla: Plani i Vuçiqit ka dështuar – janë gjetur harta e dokumente të Milan Radojçiqit

para 5 muajve - Arbresh

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, tha se sasia e armatimit që u zbulua nga Policia e Kosovës, janë pajisje për disa qindra sulmues. Ai ka sqaruar se gjatë aksionit janë gjetur edhe harta që dëshmojnë...

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij nga Osmani

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka nderuar me urdhërin “Hero i Kosovës post-mortem” rreshterit të policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku që ra heroikisht dje në veri në mbrojtje të sovranitetit dhe integritetit...

Sveçla: Në veturën e sulmuesve u gjetën dokumente të Milan Radojçiqit

para 5 muajve - Fakti Ditor

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka thënë se në njërën prej veturave të sekuestruara në aksionin e djeshëm të policisë pas sulmit terrorist në Banjskë, janë gjetur edhe dokumente të kriminelit të njohur...

Sveçla: Kemi informata që 6 terroristë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar, kërkojmë nga Serbia që t’i dorëzojë

para 5 muajve - Fakti Ditor

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kanë informacione se 6 terroristë të plagosur po trajtohen në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar nga Serbia që t’i dorëzojë ata dhe cilindo...

Nis mbledhja komemorative në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - GazetaBlic

Në Prishtinë ka nisur mbledhja komemorative në nderim të jetës dhe veprës së policit, Afrim Bunjaku, i cili u vra nga grupe terroriste më 24 shtator në veri. Në mbledhje janë duke marrë pjesë familjarët...

Nis mbledhja komemorative në nderim të Afrim Bunjakut, marrin pjesë Osmani, Kurti e Konjufca

para 5 muajve - OraInfo

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Në këtë mbledhje po marrin pjesë numër i madh njerëzish, përfshirë presidenten Osmani, kryeministrin Kurti dhe...

Prokuroria Speciale drejt finalizimit të kërkesës për masë të sigurisë ndaj të dyshuarve në Banjskë

para 5 muajve - Kallxo

Prokuroria Speciale është duke përgatitur kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj personave që u arrestuan dje në veri të Kosovës. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar prokurori special Naim Abazi....

Prokurori i Shtetit: Përveç armatimit kemi gjetur gjëra tjera të rëndësishme

para 5 muajve - Kallxo

Prokurori i Shetit, Naim Abazi që po heton sulmin e djeshëm terrorist ka konfirmuar se përveç armatimit, janë gjetur edhe gjëra të tjera që janë të rëndësishme për procedurat hetimore. “Përveç armatimit...

Gjetja e trupit të katërt, specialja del me detaje: Ishte 1.5 kilometra larg vendit të incidentit

para 5 muajve - Lajmi.net

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka dhënë detaje për gjetjen e trupit të terroristit të katërt që mbeti i vrarë në sulmin ndaj policëve. Zëdhënësi i PSRK-së, Ekrem Lutfiu, ka thënë se trupi...

Polici Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës

para 5 muajve - Tetova Sot

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij nga Osmani Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur rreshterin Afrim Bunjakun hero të Kosovës, nderimin e pranuan...

Vuçiq bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Sveçla: Gjashtë terroristë po trajtohen në spitalin e Novi Pazarit, kërkojmë nga Serbia t’i dorëzojë në Kosovë

para 5 muajve - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë me dije se gjashtë persona të grupit të armatosur serb që kanë sulmuar Policinë e Kosovës janë duke u trajtuar në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar...

Sveçla kërkon nga Serbia t’i dorëzojë gjashtë sulmuesit që po trajtohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka kërkuar nga Serbia dorëzimin e gjashtë sulmuesve që janë duke u trajtuar në Novi Pazar, raporton Ekonomia Online. “Vlen të theksohet se asnjë person civil nuk është...

Sveçla: Plani i Vuçiqit ka dështuar – Janë gjetur harta e dokumente të Radojçiqit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, tha se sasia e armatimit që u zbulua nga Policia e Kosovës, janë pajisje për disa qindra sulmues, raporton Ekonomia Online. Ai ka sqaruar se gjatë aksionit janë gjetur...

Sveçla: Kemi gjetur dokumente të kriminelit Radojçiq, kjo dëshmon pjesëmarrjen e tij në sulmin e djeshëm

para 5 muajve - Periskopi

Sveçla: Kemi gjetur dokumente të kriminelit Radojçiq, kjo dëshmon pjesëmarrjen e tij në sulmin e djeshëm 25 Sep, 15:03 Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur lidhur me trazirat në veri. Ai ka bërë...

Policia: Dyshohet se në mesin e terroristëve në Banjskë, ishte edhe Milan Radojçiq

para 5 muajve - Periskopi

Policia: Dyshohet se në mesin e terroristëve në Banjskë, ishte edhe Milan Radojçiq 25 Sep, 15:12 Policia e Kosovës ka prezantuar arsenalin e armëve që ka gjetur në manastirin e Banjskës. Aty u bë e ditur,...

BLINKEN DËNON SULMET NDAJ POLICISË SË KOSOVËS

para 5 muajve - KDPolitik

Autorët e këtij krimi duhet të mbahen përgjegjës përmes një procesi transparent të hetimit”, ka thënë sekretari amerikan i Shtetit Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm...

Osmani: Afrimi dhe Policia vepruan ashtu siç duhej ndaj bandave kriminale të financuar nga Serbia

para 5 muajve - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka ndarë urdhrin “Hero i Kosovës”, rreshterit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili të dielën u vra gjatë kryerjes së detyrë nga një grup i armatosur nga...

Gjendet trupi i pajetë i edhe një sulmuesi të dyshuar në veri

para 5 muajve - Shenja

Është gjetur trupi i pajetë edhe i një sulmuesi të dyshuar në veri. Lajmin për Kohën e ka konfirmuar prokurori Naim Abazi. Ai ka thënë se gjatë kontrollit të pjesës se ku ka ndodhur rasti, është gjetur...

Sulmi në veri të Kosovës, gjendet i vdekur agresori i katërt

para 5 muajve - Java News

Edhe një sulmues i vdekur është gjetur në Banjskë, pas sulmeve të së dielës kundër Policisë së Kosovës. Lajmin për Kohën e ka konfirmuar prokurori Naim Abazi. Ai ka thënë se gjatë kontrollit të pjesës...

Sveçla: Kemi gjetur dokumente që dëshmojnë lidhjen e Radojiçiqit me grupin terrorist

para 5 muajve - Epoka e Re

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka folur në konferencë për medie ku është prezantuar armatimi i kapur afër Banjskës në Zveçan. Sveçla ka bërë me dije se së paku tre pjesëtarë të grupit terrorist janë...

Sveçla: Në Novi Pazar po trajtohen 6 terroristë, Serbia t’ia dorëzojë menjëherë autoriteteve të Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Metro

Në një paraqitje para mediave ka folur ministri i Punëve të Brendshëm, Xhelal Svecla, duke thënë se në Novi Pazar po trajtohen gjashtë terrorist të plagosur, ndërsa ka kërkuar nga Serbia që t’ia dorëzojnë...

Vuçiq bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - TV21

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Sekretari amerikan i Shtetit, A. Blinken, tha se Uashingtoni zyrtar dënon fuqishëm sulmet kundër Policisë së Kosovës, në veri të vendit

para 5 muajve - Radio Kosova e Lire

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka deklaruar se Uashingtoni zyrtar dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që...

Sveçla: Kemi gjetur harta dhe plane të organizimit të gjatë dhe të mirëmenduar

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Një ditë pas zhvillimeve në veri të Kosovës, Policia ka thirrur konferencë për media, ku do të prezantohet një arsenal armësh të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm, uniforma dhe pajisje logjistike të konfiskuara...

Drejtori i Policisë: Në mesin e të armatosurve dyshohet se ka qenë edhe Milan Radoiçiq

para 5 muajve - Revista Kosovarja

“Është gjetur një dokument i aplikimit të lejes të armës së Radociq, i dyshuar për përfshirje në shumë raste kriminale. Dokumenti është lëshuar nga autoritetet serbe, duek ngritur dyshimin se në mesin...

Sot në orën 14:30 Policia mban konferencë për media, prezanton armët e konfiskuar në Veri

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në orën 14:30 do të mbajë konferencë për media, ku do t’i prezantojë armët që janë konfiskuar në Veri. Konferenca do të mbahet në kampin e njësive speciale “Enver Zymeri”....

Sulmi ndaj policisë së Kosovës/ Sveçla: Gjetëm dokumente të Radojiçiçit që dëshmojnë pjesëmarrjen e tij në këtë aksion

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në deklaratën për mediat ku edhe po prezantohen arsenali i armëve, uniformave dhe pajisjeve logjistike të sekuestruara nga Policia e Kosovës në veri,...

“Ka patur një plan”, Sveçla: Ka armë ushtarake që janë furnizim nga ushtria e Serbisë

para 5 muajve - FaxWeb

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, ka thënë se ka pasë plan për përfshirjen e qindra personave për të destabilizuar Kosovën. Sveçla theksoi në konferencë se ka armë ushtarake të ushtrisë së Serbisë. “Ka...

'Plani i Vuçiç dështoi/ Zveçla: Armët e krimit u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË- Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat, teksa janë zbuluar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri të Kosovës. Ai e ka cilësuar sulmin e djeshëm si terroriste,...

Sveçla: Gjetëm dokumente të Radojiçiqit, dëshmojnë pjesëmarrjen e tij në këtë aksion

para 5 muajve - ATV Live

Një ditë pas zhvillimeve në veri të Kosovës, Policia ka thirrur konferencë për media, ku do të prezantohet një arsenal armësh të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm, uniforma dhe pajisje logjistike të konfiskuara...

Sveçla: Kemi informata që 6 terroristë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar, kërkojmë nga Serbia që t’i dorëzojë

para 5 muajve - ATV Live

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kanë informacione se 6 terroristë të plagosur po trajtohen në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar nga Serbia që t’i dorëzojë ata dhe cilindo...

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia t’i kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - Lapsi

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Ai në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme. “Sulmet...

Publikohen inicialet e terroristëve të vrarë në Banjskë, vijnë nga Leposaviqi e Zveçani

para 5 muajve - Debat

J anë bërë të ditura inicialet e terroristëve serbë të vrarë dje në Banjskë, të cilët vdiqën për pjesëmarrjen e tyre në sulmin ndaj policisë së Kosovës dhe vrasjen e një polici të Kosovës dje në fshatin...

Sulmi mbi policinë e Kosovës në Veri, Blinken: Autorët e këtij krimi duhet të mbahen përgjegjës

para 5 muajve - Debat

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Blinken: Sulmet ndaj policisë së Kosovës janë të papranueshme!

para 5 muajve - Populli

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Ai në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme. “Sulmet...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

para 5 muajve - Euronews

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës që shkaktoi vdekjen e policit të Kosovës. Në kontrollin që...

Sveçla: Kemi gjetur dokumente që dëshmojnë lidhjen e Radojiçiq me sulmin terrorist

para 5 muajve - Dukagjini

Ministri i Punëve të Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, në një konferencë për media të hënën, ka deklaruar se në operacionin e së dielës në manastirin e Banjskës në Zveçan, janë gjetur dokumente që dëshmojnë...

Sveçla thirrje Serbisë: Dorëzoni 6 terroristët që po mjekohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Euronews

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi në një konferncë për media këtë të hënë se autoritetet kanë gjetur harta dhe plane për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri. Ai argumentoi...

Gjetëm dokumente të Radojiçiqit, dëshmojnë pjesëmarrjen e tij në këtë aksion

para 5 muajve - Pressonline

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën ku po prezantohen arsenali i armëveë, uniformave dhe pajisjeve logjistike të konfiskuara nga Policia e Kosovës në veri, janë gjetur edhe dokumente...

Sveçla: Kemi informata që 6 terroristë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar

para 5 muajve - Shqip

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kanë informacione se 6 terroristë të plagosur po trajtohen në spitalin e Novi Pazarit. Ai ka kërkuar nga Serbia që t’i dorëzojë ata dhe cilindo...

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

para 5 muajve - Euronews

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri të Kosovës. Teksa e cilësoi sulmin e djeshëm si terrorist, Zveçla...

Sveçla e lidh ngjarjen e djeshme me Radoiçiqin, sulmi u përgatitë prej muajsh

para 5 muajve - Gazeta10

Ministri Xhelal Sveçla ka thirrur konferencë për media ku janë prezantuar armë të llojeve dhe kalibrave të të ndryshëm. Ndër të tjera, Sveçla tha se sulmuesit nuk ishin civilë por njësi të përkrahura nga...

Sveçla: 6 terroristë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar, kërkojmë nga Serbia t’i dorëzojnë në Kosovë

para 5 muajve - Dukagjini

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se gjashtë nga pjesëtarët e grupit terroristë që i sulmuan policët e Kosovës, janë duke i trajtuar plagët në Spitalin e Novi Pazarit në Serbi....

Incidenti në Veri të Kosovës: Gjendet i vdekur edhe sulmuesi i katërt

para 5 muajve - TRT Balkan

Prokuroria e Kosovës konfirmoi se është gjetur edhe një trup i pajetë i një tjetër terroristi që sulmoi Policinë e Kosovës në orët e para të së dielës të 24 shtatorit. Numri total, zyrtar i sulmuesve të...

Lirohet nga spitali polici Rashiti, që u plagos të dielën në veri

para 5 muajve - Telegrafi

Është liruar nga spitali polici Alban Rashiti, i cili u plagos ditën e diel në veri nga grupe terroriste. Rashiti ka qenë i plagosur në krahë, drejtori i Klinikës Torkale, Nazmi Kolgeci konfirmoi për Telegrafin...

Sot në orën 14:30 Policia mban konferencë për media, prezanton armët e konfiskuara në Veri

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në orën 14:30 do të mbajë konferencë për media, ku do t’i prezantojë armët që janë konfiskuar në Veri. Konferenca do të mbahet në kampin e njësive speciale “Enver Zymeri”....

Pas sulmit në veri të Kosovës, Vuçiç thërret ambasadorin rus në Serbi

para 5 muajve - Ora news

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Vuçiq: Jam mirënjohës që ambasadori rus i dëgjoi lutjet dhe kërkesat e palës serbe

para 5 muajve - Shenja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Kurti: Bunjaku u vra në një sulm të trajnuar me plan e të mbështetur nga Serbia

para 5 muajve - Shenja

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se rreshteri Afrim Bunjaku është vrarë në një sulm ndaj vetë shtetit të Kosovës, nga një grup personash të armatosur rëndë, që janë trajnuar profesionalisht dhe me plan...

Kosova shpall policin e vrarë në veri Hero Kombëtar, nderimi iu jepet dy djemve të tij

para 5 muajve - Java News

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur rreshterin Afrim Bunjakun hero të Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij. Rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, është shpallur hero kombëtar...

Del nga spitali një nga efektivët e plagosur dje në veri të Kosovës, mjeku: Gjendja e tij është e qëndrueshme

para 5 muajve - Lexo

Alban Rashiti, një nga policët që u plagos dje nga grupet kriminale serbe në Banjskë të Zveçanit, ka dalë nga Qendra Klinike Universitare, ku po merrte ndihmë mjekësore. Lajmin e ka konfirmuar drejtori...

Gjendet edhe një trup i pajetë i një terroristi të vrarë në veri

para 5 muajve - Infokusi

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale po vazhdojnë ekzaminimet në fshatin Banjskë të Zveçanit, ku u zhvillua aksioni policor pas sulmeve të një grupi terroristësh serbë, ku mbeti i vrarë...

Zhvillimet në veri, policia në orën 14:30 prezanton armët e konfiskuara

para 5 muajve - Infokusi

Policia e Kosovës në orën 14:30 do të mbajë konferencë për media lidhur me zhvillimet në veri. Siç bëhet e ditur në një njoftim, gjatë kësaj konference do të prezantohet arsenal armësh të llojeve dhe kalibrave...

Në ditë pas sulmit në veri të Kosovës, Vuçiç takohet me ambasadorin rus në Serbi

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Blinken: E vlerësojmë koordinimin e Policisë me EULEX’in dhe KFOR’in për garantimin e sigurisë së civilëve në vendngjarje

para 5 muajve - Fakti Ditor

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka dalë më një reagim lidhur me zhvillimet e djeshme në veri të vendit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Blinken ka thënë se Policia e Kosovës ka përgjegjësi...

Vuçiç fut në “lojë” Rusinë: Dëgjoi kërkesat e mia për Kosovën

para 5 muajve - InfoShqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka takuar ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Armë, municion, e pajisje tjera ushtarake – Policia ekspozon armatimin e gjetur në vendin ku qëndruan grupi i terroristëve

para 5 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka ekspozuar një pjesë të armëve e municionit që ka sekuestruar ditën e diel në Zveçan. Policia kishte njoftuar se grupet terroriste kanë pasur sasi të madhe të armatimit. “Sipas informacioneve...

Arsenal armësh, policia bën publike armët që i kanë konfiskuar në Banjskë

para 5 muajve - Periskopi

Arsenal armësh, policia bën publike armët që i kanë konfiskuar në Banjskë 25 Sep, 15:01 Policia e Kosovës ka ekspozuar të gjithë armatimin që e ka konfiskuar në Manastirin e Banjskës në Zveçan. Arseni...

KOSOVË: ARSENAL I MADH ARMËSH NË VENDIN KU NDODHI SULMI

para 5 muajve - KDPolitik

Pas sulmit të djeshëm ndaj Policisë së Kosovës, kërkohet që Gjermania dhe Franca të riaktivizohen për ta çuar deri në fund implementimin e planit franko-gjerman dhe t’i kërkohet një qëndrim i qartë Serbisë....

Publikohen inicialet e terroristëve të vrarë në Banjskë, vijnë nga Leposaviqi e Zveçani

para 5 muajve - Epoka e Re

Janë bërë të ditura inicialet e terroristëve serbë të vrarë dje në Banjskë, të cilët vdiqën për pjesëmarrjen e tyre në sulmin ndaj policisë së Kosovës dhe vrasjen e një polici të Kosovës dje në fshatin...

Blinken: Amerika dënon fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Epoka e Re

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se ShBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Armatimi i kapur në veri kishte kapacitet të arrinte deri në Prishtinë

para 5 muajve - Gazeta Metro

Armatimi që është gjetur dje në afërsi të manastirit të Banjskës së Zveçanit, ka pasë kapacitet që të arrijë deri në Prishtinë. Kështu i ka thënë një burim Klan Kosovës. “Me gjithë atë armatim që u gjetë,...

SHBA: Dënojmë ashpër sulmet e dhunshme e të koordinuara ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Metro

SHBA ka dënuar ashpër sulmet e dhunshme dhe siç kanë thënë të koordinuara ndaj Policisë së Kosovës, si dhe kanë shprehur ngushëllime të thella për familjen e rreshterit të vrarë në Banjskës, shkruan Gazeta...

Lirohet nga spitali polici i plagosur dje në veri

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Zyrtari policor Alban Rashiti, i cili u plagos dje nga grupet kriminale serbe në Banjskë të Zveçanit, është liruar nga Qendra Klinike Universitare, ku ishte duke u trajtuar. Rastin për Klankosova.tv e...

Abdixhiku viziton familjen e policit të vrarë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë ka vizituar në Samadrexhë të Vushtrrisë familjen e policit të vrarë dje në veri, Afrim Bunjaku. Abdixhiku i ka shprehur ngushëllime...

Blinken: SHBA-ja njeh dhe respekton rolin e Policisë së Kosovës si reaguesja e parë

para 5 muajve - NMK Post

Advertisement Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se Shtetet e Bashkuara e Bashkuara të Amerikës e respektojnë dhe e njohin rolin e Policisë së Kosovës si reaguese e parë në situata...

Sulmi terrorist në Veri, reagon Sekretari Amerikan i Shtetit

para 5 muajve - Top24

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dënojnë fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Ai thënë...

Blinken: SHBA-ja njeh dhe respekton rolin e Policisë së Kosovës si reaguesja e parë

para 5 muajve - ATV Live

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se Shtetet e Bashkuara e Bashkuara të Amerikës e respektojnë dhe e njohin rolin e Policisë së Kosovës si reaguese e parë në situata emergjente dhe...

Lirohet nga spitali polici Alban Rashiti

para 5 muajve - Lapsi

Zyrtari i Policisë Kufitare të Kosovës, Alban Rashiti, i plagosur të dielën në mëngjes nga të shtënat me armë zjarri në fshatin Banjskë të Leposaviqit, është liruar sot nga Qendra Klinike Universitare...

Dy djemve të heroit Afrim Bunjaku iu ndahet mirënjohje për veprën e babait të tyre

para 5 muajve - Lapsi

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Presidentja Vjosa Osmani me të përfunduar fjalimin i ka ndarë mirënjohje dy djemve të të ndjerit. Atij i është...

Vjosa Osmani ndan urdhrin “Heroi i Kosovës” për policin, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Open-TV

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë mbledhjes komemorative që...

Reagon Blinken: Sulmi i papranueshëm

para 5 muajve - Shqip

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken ka dënuar ashpër sulmin ndaj policisë së Kosovës, duke e cilësuar atë të papranueshëm. Ai shkroi në rrjetin social X se qeveria e Kosovës dhe ajo e Serbisë...

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia t’i kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - TvNews

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Ai në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme. “Sulmet...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Alsat-M

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. “Ne ora 14:00 do te behet prezantimi i armatimit dhe gjithçka tjetër qe u sekuestrua dje ne Manastirin...

Armë, municion, e pajisje tjera ushtarake – Policia ekspozon armatimin e gjetur në vendin ku qëndruan grupi i terroristëve

para 5 muajve - Telegrafi

Policia e Kosovës ka ekspozuar një pjesë të armëve e municionit që ka sekuestruar ditën e diel në Zveçan. Policia kishte njoftuar se grupet terroriste kanë pasur sasi të madhe të armatimit. “Sipas informacioneve...

Polici i plagosur dje në Veri lirohet nga spitali

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia që mbet i plagosur dje pas sulmit në Veri, Alban Rashiti, sot është liruar për në shtëpi. Këtë e konfirmoi për Express drejtori i Klinikës së Kirurgjisë Torakale, Nazmi Kolgeci. Lexo Edhe: “Mirë...

Lirohet nga spitali polici i plagosur dje në veri

para 5 muajve - Klan Kosova

Zyrtari policor Alban Rashiti, i cili u plagos dje nga grupet kriminale serbe në Banjskë të Zveçanit, është liruar nga Qendra Klinike Universitare, ku ishte duke u trajtuar. Rastin për Klankosova.tv e...

Vuçiç bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - Albeu

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Vrasja e efektivit Afrim Bunjaku/ Ministri Balla niset drejt Kosovës për të marrë pjesë në homazhe

para 5 muajve - Panorama

Ministri i Brendshëm Taulant Balla është nisur drejt Kosovës për të marrë pjesë në homazhet që do mbahen për e efektivin e vrarë, Afrim Bunjaku. Homazhet do të nisin në orën 12:30, në amfiteatrin e Biblotekës...

Një ditë pas sulmit në veri ku u vra polici Afrim Bunjaku, Vuçiç takon ambasadorin rus në Beograd: Ja për çfarë u diskutua

para 5 muajve - Panorama

Një ditë pas sulmit në veri të Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko. “Jam mirënjohës...

Abdixhiku viziton familjen e policit të vrarë

para 5 muajve - Indeks online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë ka vizituar në Samadrexhë të Vushtrrisë familjen e policit të vrarë dje në veri, Afrim Bunjaku. Abdixhiku i ka shprehur ngushëllime...

Vuçiqi bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Mjekët kujdestarë për policin e plagosur, gjendja është stabile|Video

para 5 muajve - RTK

Për gjendjen shëndetësore të policit Alban Rashiti, i plagosur dje në fshatin Banjskë nga grupet kriminale, në “Mirëmëngjesi Kosovë” kanë folur mjekët kujdestarë në Klinikën Torakale në QKUK, Nazmi Kolgeci,...

Blinken: Amerika dënon fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës!

para 5 muajve - Lajm

“Autorët e këtij krimi duhet të mbahen përgjegjës përmes një procesi transparent të hetimit”, tha Blinken përmes një deklarate. Në orët e hershme të së dielës, Policia e Kosovës u sulmua nga një grup i...

Abdixhiku: Jeta dhe vepra e Afrim Bunjakut do të gdhenden në historinë e Kosovës

para 5 muajve - Koha.net

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka vizituar familjen e rreshterit të vrarë, Afrim Bunjaku, për t’i shprehur ngushëllime. Ky subjekt politik ka shkruar në Facebook të hënën...

Vuçiç bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - ABC News

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandër Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Polici i plagosur dje në Veri lirohet nga spitali

para 5 muajve - OraInfo

Policia që mbet i plagosur dje pas sulmit në Veri, Alban Rashiti, sot është liruar për në shtëpi. Këtë e konfirmoi për Express drejtori i Klinikës së Kirurgjisë Torakale, Nazmi Kolgeci. “Mirë është, e...

Abdixhiku viziton familjen e policit të vrarë: Jeta dhe vepra e tij do të jenë të gdhendura në historinë e Kosovës

para 5 muajve - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, bashkë me zyrtarë të tjerë të kësaj partie, kanë shkuar për ngushëllime te familja e policit Afrim Bunjaku, i cili u vra dje në orët e para të...

Polici i plagosur dje në Veri lirohet nga spitali

para 5 muajve - GazetaBlic

Policia që mbet i plagosur dje pas sulmit në Veri, Alban Rashiti, sot është liruar për në shtëpi. Këtë e konfirmoi për Express drejtori i Klinikës së Kirurgjisë Torakale, Nazmi Kolgeci. “Mirë është, e...

Polici i plagosur dje në Veri lirohet nga spitali

para 5 muajve - OraInfo

Polici i plagosur dje në Veri lirohet nga spitali. Policia që mbet i plagosur dje pas sulmit në Veri, Alban Rashiti, sot është liruar për në shtëpi. Këtë e konfirmoi për Express drejtori i Klinikës së...

Kurti merr pjesë sot në mbledhjen komemorative në nderim të Afrim Bunjakut

para 5 muajve - OraInfo

Kryeministri Kurti do të marrë pjesë sot në mbledhjen komemorative në nderim të policit që u vra dje në krye të detyrës, rreshterit Afrim Bunjaku. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti merr...

Abdixhiku viziton familjen e policit të vrarë

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë ka vizituar në Samadrexhë të Vushtrrisë familjen e policit të vrarë dje në veri, Afrim Bunjaku. Abdixhiku i ka shprehur ngushëllime...

Lirohet nga Spitali polici i plagosur dje në veri

para 5 muajve - Lajmi.net

Alban Rashiti, polici që u plagos në aksionin e djeshëm në Banjskë të Lep0osavioqit është liruar nga spitali. Ai po trajtohej në Klinikën Torakale në QKUK. Gjendja e tijë është e mirë, ka konfirmuar drjetori...

Vuçiq bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - Syri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Vuçiq bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - Syri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

DW: BE dhe SHBA dënojnë sulmin në Kosovë

para 5 muajve - Syri

BE dënon ashpër sulmin Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borell, e ka dënuar ashpër sulmin nga një "bandë e armatosur” kundër zyrtarëve të Policisë së Kosovës në veri. "Të gjitha faktet për sulmin duhet...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Arbresh

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Një ditë pas sulmit në veri të Kosovës, Vuçiç takon ambasadorin rus në Serbi, ja çfarë shkruan Presidenti serb

para 5 muajve - Lexo

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës, bën thirrje që palët t’i kthehen dialogut

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sekretari amerikan i Shtetit, i ka quajtur të papranueshme sulmet ndaj Policisë së Kosovës, ku një zyrtar policor u vra nga grupet kriminale serbe në Banjskë të Zveçanit. Blinken kërkoi nga Kosova dhe...

Sulmi terrorist në Veri, reagon Sekretari Amerikan i Shtetit

para 5 muajve - Bota Press

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dënojnë fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Ai thënë...

Blinken pas sulmeve ndaj Policisë: Të papranueshme, Kosova dhe Serbia t’i kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - Periskopi

Blinken pas sulmeve ndaj Policisë: Të papranueshme, Kosova dhe Serbia t’i kthehen menjëherë dialogut 25 Sep, 14:19 Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken i ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që...

Kufiri me Serbinë i mbyllur! Kosova vijon aksionin: Kemi gjetur disa shtëpi me armatim

para 5 muajve - InfoShqip

Operacioni në Kosovë vazhdon. Prokuroi Naim Abazi që po ndjek rastin e vrasjes së rreshterit dje në veri deklaroi se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat...

Krejt çka dihet për sulmin terrorist të djeshëm në veri ku u vra polici Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Në mëngjesin e së dielës Policia e Kosovës u ballafaqua me një grup kriminal serb në Banjskë të Zveçanit, ku si pasojë rreshteri Afrim Bunjaku u vra, një zyrtar policor u plagos dhe dy tjerë u lënduan....

Kurti merr pjesë sot në mbledhjen komemorative në nderim të Afrim Bunjakut

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Kryeministri Kurti do të marrë pjesë sot në mbledhjen komemorative në nderim të policit që u vra dje në krye të detyrës, rreshterit Afrim Bunjaku. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti merr...

Sulmuesi serb po vazhdon të trajtohet në QKUK, Jashanica: Gjendja e tij është stabile, po trajtohet si çdo pacient tjetër

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Njëri nga sulmuesit i cili është arrestuar dje në veri, po vazhdon të trajtohet në Qendren Klinike Universitare të Kosovs (QKUK). Drejtori i Kliniks së Ortopedisë Gani Jashanica ka thënë për “Indeksonline”,...

E konfirmon Prokuroria: Ja ku u gjend trupi tjetër i pajetë i grupit terrorist

para 5 muajve - Gazeta Metro

Prokuroria Speciale e ka konfirmuar se është gjetur edhe një trup i pajetë që i përket sulmuesve në veri të vendit, shkruan Gazeta Metro. Prokuroria Special ka bërë të ditur se sot rreth 1 kilometër e...

Reagon Blinken për sulmin ndaj policisë, thërret që menjëherë palët të kthehen në dialog

para 5 muajve - Gazeta Metro

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka reaguar për sulmet në drejtim të Policisë së Kosovës, duke thënë se janë të pa pranueshme, ndërsa ka bërë thirrje që palët të kthehen menjëherë në dialog,...

Situata në veri/ Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës: Palët t'i kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - Dosja.al

SHBA - Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet...

Ngjarjet në veri, Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - FaxWeb

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia t’i kthehen menjëherë dialogut

para 5 muajve - Info7

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Ai në një postim në platformën “X” ka shkruar se sulmet e dhunshme janë të papranueshme. “Sulmet...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - ATV Live

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet....

Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj, thotë Kurti

para 5 muajve - Top24

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti foli sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Nga dje asgjë...

Osmani ndan urdhrin “Hero i Kosovës” për policin që u vra në Banjskë

para 5 muajve - Redaksia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës” postmortem policit Afrim Bunjaku, për të cilin tha se ra në mbrojtje të dinjitetit të Republikës së Kosovës në sulmet e fundit fshatin...

Nis mbledhja komemorative në nderim të Afrim Bunjakut, marrin pjesë Osmani, Kurti e Konjufca – Ora Info

para 5 muajve - Lapsi

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Në këtë mbledhje po marrin pjesë numër i madh njerëzish, përfshirë presidenten Osmani, kryeministrin Kurti dhe...

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës, fton palët t’i kthehen dialogut

para 5 muajve - Dukagjini

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) dënojnë fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit, duke u bërë thirrje qeverive të Kosovës...

Edhe një terrorist serb është gjetur i vdekur

para 5 muajve - Populli

Është gjetur trupi i pajetë edhe i një sulmuesi të dyshuar në veri. Lajmin për Kohën e ka konfirmuar prokurori Naim Abazi. Ai ka thënë se gjatë kontrollit të pjesës se ku ka ndodhur rasti, është gjetur...

Reagin Blinken: Sulmi i papranueshëm

para 5 muajve - Shqip

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken ka dënuar ashpër sulmin ndaj policisë së Kosovës, duke e cilësuar atë të papranueshëm. Ai shkroi në rrjetin social X se qeveria e Kosovës dhe ajo e Serbisë...

Sulmi në Veri, Blinken: Kosova e Serbia të shmangin tensionet e t’i kthehen dialogut

para 5 muajve - Euronews

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar në lidhje me situatën në Veri të Kosovës, ku i vrarë mbeti një polic dhe u plagosën dy të tjerë. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, ai...

Një ditë pas sulmit në veri të Kosovës, Vuçiç takon ambasadorin rus në Serb...

para 5 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Vazhdojnë të mbeten të mbyllura Bërnjaku dhe Jarinja

para 5 muajve - Alsat-M

Pikat kufitare, Bërnjaku dhe Jarinja, vazhdojnë të mbeten të mbyllura që nga dita e djeshme. Ato u mbyllën pas sulmit terrorist në veri të Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku, dhe një polic tjetër u...

Kurti merr pjesë sot në mbledhjen komemorative në nderim të Afrim Bunjakut

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Kurti do të marrë pjesë sot në mbledhjen komemorative në nderim të policit që u vra dje në krye të detyrës, rreshterit Afrim Bunjaku. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti merr...

Abdixhiku për ngushëllime te familja e policit Afrim Bunjaku: Jeta dhe vepra e tij do të jenë të gdhendura në historinë e Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, bashkë me zyrtarë të tjerë të kësaj partie, kanë shkuar për ngushëllime te familja e policit Afrim Bunjaku, i cili u vra dje në orët e para të...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Klan Kosova

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. “Ne ora 14:00 do te behet prezantimi i armatimit dhe gjithçka tjetër qe u sekuestrua dje ne Manastirin...

Abdixhiku viziton familjen e policit të vrarë

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë ka vizituar në Samadrexhë të Vushtrrisë familjen e policit të vrarë dje në veri, Afrim Bunjaku. Abdixhiku i ka shprehur ngushëllime...

Kufiri me Serbinë i mbyllur! Kosova vijon aksionin: Kemi gjetur disa shtëpi me armatim

para 5 muajve - Albeu

Operacioni në Kosovë vazhdon. Prokuroi Naim Abazi që po ndjek rastin e vrasjes së rreshterit dje në veri deklaroi se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat...

Vuçiq bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Arsenal armësh i konfiskuar gjatë këtij muaji në veri, këto ishin aksionet e suksesshme të policisë (Foto)

para 5 muajve - Indeks online

Brenda këtij muaji, Policia e Kosovës në disa raste ka gjetur arsenal armesh në zonën e veriut që i përkasin grupeve kriminale serbe, transmeton IndeksOnline. Me 5 shtator, hetuesit e policisë, në bashkëpunim...

Sulmuesi serb po vazhdon të trajtohet në QKUK, Jashanica: Gjendja e tij është stabile, po trajtohet si çdo pacient tjetër

para 5 muajve - Indeks online

Njëri nga sulmuesit i cili është arrestuar dje në veri, po vazhdon të trajtohet në Qendren Klinike Universitare të Kosovs (QKUK). Drejtori i Kliniks së Ortopedisë Gani Jashanica ka thënë për “Indeksonline”,...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Zeri

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. “Ne ora 14:00 do te behet prezantimi i armatimit dhe gjithçka tjetër qe u sekuestrua dje ne Manastirin...

Kurti merr pjesë sot në mbledhjen komemorative në nderim të Afrim Bunjakut

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Kurti do të marrë pjesë sot në mbledhjen komemorative në nderim të policit që u vra dje në krye të detyrës, rreshterit Afrim Bunjaku. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti merr...

Kolgeci: Gjendja e policit Alban Rashiti është stabile, do të lirohet për në shtëpi

para 5 muajve - OraInfo

Gjendja e policit të plagosur në veri, Alban Rashiti është stabile dhe i njëjti gjatë ditës do të lirohet për në shtëpi. Këtë e ka konfirmuar drejtori i Kirurgjisë Torakale, njëherësh edhe doktori i cili...

Gjendet edhe një veturë me armatim në veri

para 5 muajve - Syri

Prokurori special i rastit të veriut, Naim Abazi, ka njoftuar se është gjetur edhe një veturë me armatim në Zveçan. Ai i tha KOHËS se aksioni për lokalizimin e shtëpive dhe të automjeteve po vazhdon, derisa...

Lirohet nga spitali polici i plagosur dje në veri

para 5 muajve - Kallxo

Zyrtari policor, Alban Rashiti, që u plagos dje në veri është liruar nga Qendra Klinikë Universitare, ku po trajtohej. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar drejtori i Klinikës së Kirurgjisë Torakale,...

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij nga Presidentja

para 5 muajve - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndarë urdhrin “Hero i Kosovës” policit Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veriun e vendit. Urdhrin e pranuan familja e policit në një mbledhje komemorative...

Kurti: Sot është ditë zie në Kosovë, e bashkë me pikëllimin dhe dhimbjen ndjejmë edhe krenari dhe besim për Afirimin

para 5 muajve - Arbresh

Në nderim të heroit të kombit, rreshterit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku sot është mbajtur mbledhje komemorative. Bunjaku u vra mëngjesin e së dielës nga grupet kriminale serbe në fshatin Banjskë...

Gjendet i vdekur sulmuesi i katërt i vrarë në veri

para 5 muajve - Arbresh

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë i sulmuesit...

Gjendet edhe një veturë me armatim në Veri

para 5 muajve - Tetova Sot

Policia e Kosovës dhe Prokuroria po vazhdojnë aksionin edhe sot në Banjskë të Zveçanit. Sot kanë arritur ta gjejnë edhe një veturë me armatim në Zveçan. Këtë e ka konfirmuar Prokurori special i rastit...

Abdixhiku shkon për ngushëllime tek familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku bashkë me anëtarë të tjerë të kësaj partie, kanë shkuar për ngushëllime në Samadrexhë të Vushtrrisë, tek familja e policit të vrarë Afrim...

Gjendet trupi i pajetë i edhe një terroristi në veri, shkon në katër numri

para 5 muajve - Fakti Ditor

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë i sulmuesit...

Osmani e dekoron Afrim Bunjakun me urdhrin postmortem “Hero i Kosovës”, ua dorëzon dy djemëve të tij

para 5 muajve - Fakti Ditor

Presidentja Osmani në mbledhjen komemorative në nderim të rreshterit Afrim Bunjaku, i ka ndarë urdhrin postmortem “Hero i Kosovës”. “Jemi mbledhur në këtë ceremoni mortore për t’ia dhënë lamtumirën e fundit,...

Sot në orën 14:30 Policia mban konferencë për media, prezanton armët e konfiskuara në Veri

para 5 muajve - Infokusi

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në orën 14:30 do të mbajë konferencë për media, ku do t’i prezantojë armët që janë konfiskuar në Veri. Konferenca do të mbahet në kampin e njësive speciale “Enver Zymeri”....

Polici i plagosur dje në veri lirohet nga spitali

para 5 muajve - Infokusi

Polici që mbeti i plagosur dje pas sulmit në Veri, Alban Rashiti, sot është liruar për në shtëpi. Kjo është bërë e ditur nga drejtori i Klinikës së Kirurgjisë Torakale, Nazmi Kolgeci. Dje në Banjskë të...

Gjendet trupi i pajetë edhe i një sulmuesi të dyshuar në veri

para 5 muajve - Epoka e Re

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë është gjetur...

Terroristët kishin logon e “KFOR”-it | Publikohet armatimi i konfiskuar – ky ishte plani i tyre

para 5 muajve - Parrotlla

Sot në kampin “Enver Zymeri” do të bëhet publik armatimi i konfiskuar nga grupi terroristë dje në Zveçan. Mediumi “Gazeta Neutral” ka publikuar pamje nga armatimi i konfiskuar Nga pamjet shihet se terroristët...

Osmani e shpall hero të Kosovës Afrim Bunjakun: Sulmi kishte për qëllim destabilizimin e rajonit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndarë urdhrin post-mortum “Hero i Kosovës”, për policin e vrarë, Afrim Bunjaku, raporton Ekonomia Online. Nderimin e pranuan dy djemtë e Bunjakut, të cilin Osmani...

Kurti: Policia në veri tregoi profesionalizëm, parandaloi një skenar kriminal dhe terrorist

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se rreshteri Afrim Bunajku është hero i Kosovës. Ai ka thënë se të dielën Policia e Kosovës ka treguar profesionalizëm, duke parandaluar një skenar kriminal dhe terrorist...

Gjendet edhe një trup i pajetë i një terroristi të vrarë te Manastiri në Banjskë

para 5 muajve - Pa censure

Është gjetur sot edhe një trup i një sulmuesi rreth objekteve përcjellëse të Manastirit të Basnjkës, ka mësuar Gazeta Online Reporteri.net prej burimeve nga vendi i ngjarjes. Policia e Kosovës, dje konfirmoi...

Kurti: Bunjaku u vra në një sulm të trajnuar me plan e të mbështetur nga Serbia

para 5 muajve - Zyrtare

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se rreshteri Afrim Bunjaku është vrarë në një sulm ndaj vetë shtetit të Kosovës, nga një grup personash të armatosur rëndë, që janë trajnuar profesionalisht…

Kurti në mbledhjen përkujtimore për Bunjakun: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj

para 5 muajve - NMK Post

Advertisement Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit....

REL: Gjendet trupi i pajetë i edhe një sulmuesi të dyshuar në veri

para 5 muajve - FaxWeb

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë i sulmuesit...

Gjendet i vdekur edhe një nga autorët e sulmit terrorist në veri të Kosovës, policia kontrolle në fshat

para 5 muajve - Top24

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një nga autorët e sulmit terrorist në veri të Kosovës. Trupi i pajetë është gjetur në malin e fshatit Banjskë. Policia ndërkohë ka bllokuar rrugët hyrëse...

Gjendet trupi i pajetë i edhe një sulmuesi të dyshuar në veri

para 5 muajve - ATV Live

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë është gjetur...

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij nga Osmani

para 5 muajve - Top24

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur rreshterin Afrim Bunjakun hero të Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij. Osmani, në mbledhje përkujtimore theksoi se Bunjaku sakrifikoi jetën për...

Kurti: Policia në veri tregoi profesionalizëm, u parandalua një skenar kriminal dhe terrorist

para 5 muajve - ATV Live

Kryeministri Ablin Kurti, tha se rreshteri Afrim Bunajku, është hero i Kosovës, raporton Ekonomia Online. Sipas tij, të dielën Policia e Kosovës ka treguar profesionalizëm, duke parandaluar një skenar...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun!

para 5 muajve - Politiko.mk

Kryeministri Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën...

Gjendet trupi i pajetë i edhe një sulmuesi të dyshuar në veri

para 5 muajve - Nistori

Prokuroria e Kosovës ka konfirmuar të hënën se e ka gjetur trupin e pajetë të edhe një sulmuesi të dyshuar në veri të vendit, duke e çuar në katër numrin e sulmuesve të vrarë. Trupi i pajetë është gjetur...

Vetura të Policisë drejt Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Koha.net

Të paktën 10 vetura të Policisë së Kosovës dhe civile janë parë të hënën duke shkuar për te Manastiri i Banjskës. Kjo kolonë veturash ishte me hetues, prokurorë e Inspektorat të Policisë. Në hyrje për...

Prokurori: Ende po lokalizohen disa shtëpi dhe automjete në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Koha.net

10:43 Gjendet edhe një veturë me armatim në veri Prokurori special i rastit të veriut, Naim Abazi, ka njoftuar se është gjetur edhe një veturë me armatim në Zveçan. Ai i tha KOHËS se aksioni për lokalizimin...

Gjendet i vdekur edhe një pjesëtar i grupit terrorist në veri

para 5 muajve - Dukagjini

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një pjesëtar i grupit terrorist që e sulmuan Policinë e Kosovës në veri. Lajmin e ka konfirmuarzëdhënësi i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Ekrem Lutfiu...

Kurti në mbledhjen përkujtimore për Bunjakun: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj

para 5 muajve - Gazeta10

Kryeministri Albin Kurti ka mbajtur fjalim sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. “Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj. Faktet dolën sheshazi para syve tanë, para...

Policia dje pamundësoi një skenar më të gjerë kriminal e terrorist

para 5 muajve - Pressonline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen komemorative për policin e vrarë, Afrim Bunjaku. Kurti ka shtuar se dita e djeshme na ka mbledhur sot këtu për të nderuar veprën e Afrim Bunjakut, pjesëtarit...

Kurti: Afrim Bunjaku u eliminua nga terroristët, nga dje asgjë s’është njësoj

para 5 muajve - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në mbledhjen e sotme komemorative në nderim të rreshterit Afrim Bunjaku, që u vra dje nga sulmuesit serbë në Banjskë të Zveçanit. Ai ka thënë se Policia...

Sulmi në veri, gjendet i vdekur edhe sulmuesi i katërt

para 5 muajve - Euronews

I dyshuari i katërt për sulmin e djeshëm në Banjskë të Zveçanit është gjetur i vdekur në malin e këtij fshati. Trup i pajetë u gjet sot, rreth 1.5 kilometra larg vendit të incidentit. Gjatë së dielës,...

Polici i rënë në veri, Afrim Bunjaku, shpallet Hero i Kosovës

para 5 muajve - TRT Balkan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka ndarë urdhrin "Hero i Kosovës" policit të vrarë nga terroristët serbë, Afrim Bunjaku. Nderimin e tij e pranuan dy djemtë e policit të ndjerë. Presidentja Osmani...

Prokurori special: Po lokalizohen disa shtëpi dhe automjete në Banjskë, në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Forcat e KFOR-it nisen për te Manastiri i Banjskës

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, tashmë në orët e hershme të mëngjesit ka dërguar disa automjete në Manastirin e Banjskës, në veri të Kosovës. Ndërsa, nata e së dielës në pjesën veriore të vendit ka kaluar...

Sot mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Nën patronatin e Ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Republikës së Kosovës, me rastin e rënies heroike në kryerje të detyrës në veri të Republikës...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. Prezantimi i armatimit do të bëhet në Kampin “Enver Zymber” në jug të Mitrovicë. Kështu ka bërë...

BE dhe SHBA dënojnë sulmin në Kosovë

para 5 muajve - Alsat-M

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borell, e ka dënuar ashpër sulmin nga një “bandë e armatosur” kundër zyrtarëve të Policisë së Kosovës në veri. BE dënon ashpër sulmin Shefi i diplomacisë evropiane,...

Ditë zi në Kosovë, institucionet vendosin flamurin në gjysmështizë

para 5 muajve - Zhurnal

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, i vrarë...

Prokurori special thotë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Zhurnal

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Policia e Kosovës vë nën kontroll manastirin e Bansjkas

para 5 muajve - Koha.mk

Policia e Kosovës bëri të ditur se janë vrarë tre sulmues dhe gjashtë të tjerë janë arrestuar nga grupi prej rreth 30 personave të armatosur, që në orët e hershme të së dielës sulmuan policinë e Kosovës...

Krejt çka dihet për sulmin e djeshëm në veri ku u vra polici Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Klan Kosova

Në mëngjesin e së dielës Policia e Kosovës u ballafaqua me një grup kriminal serb në Banjskë të Zveçanit, ku si pasojë rreshteri Afrim Bunjaku u vra, një zyrtar policor u plagos dhe dy tjerë u lënduan....

Prokurori: Po lokalizohen disa shtëpi dhe automjete në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Klan Kosova

Prokurori special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Vazhdojnë të mbeten të mbyllura Bërnjaku dhe Jarinja

para 5 muajve - Klan Kosova

Pikat kufitare, Bërnjaku dhe Jarinja, vazhdojnë të mbeten të mbyllura që nga dita e djeshme. Ato u mbyllën pas sulmit terrorist në veri të Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku, dhe një polic tjetër u...

Lirohet nga spitali polici i plagosur dje në veri

para 5 muajve - Tetova Sot

Zyrtari policor Alban Rashiti, i cili u plagos dje nga grupet kriminale serbe në Banjskë të Zveçanit, është liruar nga Qendra Klinike Universitare, ku ishte duke u trajtuar. Rastin për Klankosova.tv e...

Gjendet trupi i pajetë i një terroristi të vrarë në veri

para 5 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale po vazhdojnë ekzaminimet në fshatin Banjskë të Zveçanit, ku u zhvillua aksioni policor pas sulmeve të një grupi terroristësh serbë, ku mbeti i vrarë...

Nis mbledhja komemorative në nderim të Afrim Bunjakut, marrin pjesë Osmani, Kurti e Konjufca

para 5 muajve - Bota Press

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Në këtë mbledhje po marrin pjesë numër i madh njerëzish, përfshirë presidenten Osmani, kryeministrin Kurti dhe...

Kurti: Policia në veri tregoi profesionalizëm, u parandalua një skenar kriminal dhe terrorist

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ablin Kurti, tha se rreshteri Afrim Bunajku, është hero i Kosovës e se të dielën Policia e Kosovës ka treguar profesionalizëm, duke parandaluar një skenar kriminal dhe terrorist, raporton...

Osmani e nderon me urdhrin “Hero i Kosovës” Afrim Bunjakun: Sulmi kishte për qëllim destabilizimin e rajonit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, tha se ka ndarë urdhrin post-mortum “Hero i Kosovës”, për policin e vrarë, Afrim Bunjaku, raporton Ekonomia Online. Ajo tha se Bunjakut, ka qenë gardian i sigurisë se...

Osmani i ndan Afrim Bunjakut urdhrin postmortem “Hero i Kosovës”, ua dorëzon dy djemëve të tij

para 5 muajve - Periskopi

Osmani i ndan Afrim Bunjakut urdhrin postmortem “Hero i Kosovës”, ua dorëzon dy djemëve të tij 25 Sep, 13:08 Presidentja Osmani në mbledhjen komemorative në nderim të rreshterit Afrim Bunjaku, i ka ndarë...

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur rreshterin Afrim Bunjakun hero të Kosovës. Ai është ararë dje në mbrojtje të sovranitetit të Kosovës në veri të vendit. Titullin hero e kanë pranuar dy...

Fillon mbledhja komemorative për nder të policit të rënë në detyrë – e pranishme edhe presidentja

para 5 muajve - Zyrtare

Me rastin e rënies heroike në kryerje të detyrës në veri të Republikës së Kosovës, të rreshter Afrim Bunjaku, është organizuar mbledhje komemorative. Të pranishëm në këtë mbledhje përveç kryeministrit,…

Dy djemve të heroit Afrim Bunjakut iu ndahet mirënjohje për veprën e babait të tyre

para 5 muajve - Zyrtare

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Presidentja Vjosa Osmani me të përfunduar fjalimin i ka ndarë mirënjohje dy djemve të…

Osmani ndan urdhrin ‘Heroi i Kosovës’ për policin Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Gazeta Metro

Presidentja Osmani në mbledhjen komemorative në nderim të rreshterit Afrim Bunjaku, i ka ndarë urdhrin postmortem “Hero i Kosovës”. “Jemi mbledhur në këtë ceremoni mortore për t’ia dhënë lamtumirën e fundit,...

Gjendet trupi i pajetë i një terroristi të vrarë në veri

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale po vazhdojnë ekzaminimet në fshatin Banjskë të Zveçanit, ku u zhvillua aksioni policor pas sulmeve të një grupi terroristësh serbë, ku mbeti i vrarë...

Dy djemve të heroit Afrim Bunjakut iu ndahet mirënjohje për veprën e babait të tyre

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Presidentja Vjosa Osmani me të përfunduar fjalimin i ka ndarë mirënjohje dy djemve të të ndjerit. Atij i është...

Gjendet trupi i pajetë i një terroristi të vrarë në veri

para 5 muajve - NMK Post

Advertisement Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale po vazhdojnë ekzaminimet në fshatin Banjskë të Zveçanit, ku u zhvillua aksioni policor pas sulmeve të një grupi terroristësh serbë,...

Kurti në mbledhjen për nderimin e Bunjakut: Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Kryeministri Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. “Nga dje asgjë më nuk mund të jetë njësoj. Faktet dolën sheshazi para syve tanë, para...

Osmani ndan urdhrin “Heroi i Kosovës” për policin Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Info7

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë mbledhjes komemorative që...

U vra në krye të detyrës, rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës

para 5 muajve - FaxWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka nderuar me urdhrin “Hero i Kosovës post-mortem” rreshterit të policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku që ra heroikisht dje në veri në mbrojtje të sovranitetit dhe integritetit...

Osmani e nderon me urdhrin “Hero i Kosovës” Afrim Bunjakun: Sulmi kishte për qëllim destabilizimin e rajonit

para 5 muajve - ATV Live

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, tha se ka ndarë urdhrin post-mortum “Hero i Kosovës”, për policin e vrarë, Afrim Bunjaku, raporton Ekonomia Online. Ajo tha se Bunjakut, ka qenë gardian i sigurisë se...

KOSOVA në ZI/ Përcillet në banesën e fundit efektivi që u vra gjatë sulmit, si kaloi nata në veri

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kosova sot është në ditë zie në nderim të policit Afrim Bunjaku i cili u vra të dielën e 24 shtatorit gjatë përleshjeve me një grup kriminal prej 30 personash të armatosur në veri të Kosovës, në fshatin...

Policia e Kosovës vë nën kontroll manastirin e Bansjkas/ DW: Vuçiç konfirmon se grupi i armatosur përbëhej nga serbë të rebeluar

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Policia e Kosovës bëri të ditur se janë vrarë tre sulmues dhe gjashtë të tjerë janë arrestuar nga grupi prej rreth 30 personave të armatosur, që në orët e hershme të së dielës sulmuan policinë e Kosovës...

Prokurori special thotë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Zeri

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Prokurori special: Janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë, në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Indeks online

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Indeks online

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. Prezantimi i armatimit do të bëhet në Kampin “Enver Zymber” në jug të Mitrovicë. Kështu ka bërë...

Sot, mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Zeri

Sot do të mbahet mbledhje komemorative në nderim të jetës dhe veprës së rreshterit Afrim Bunjaku, i cili dje nuk arriti t’u mbijetojë plagëve të marra nga sulmet e një grupi të armatosur serb në Banjskë...

Kolgeci: Gjendja e policit Alban Rashiti stabile, do të lirohet për në shtëpi

para 5 muajve - Zeri

Gjendja e policit të plagosur në veri, Alban Rashiti, është stabile dhe i njëjti gjatë ditës do të lirohet për në shtëpi, raporton Ekonomia Online. Këtë e ka konfirmuar drejtori i Kirurgjisë Torakale,...

Osmani i ndan Afrim Bunjakut urdhrin postmortem “Hero i Kosovës”

para 5 muajve - Shqip

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në mbledhjen komemorative në nderim të rreshterit Afrim Bunjaku, i ka ndarë urdhrin postmortem “Hero i Kosovës”. “Jemi mbledhur në këtë ceremoni mortore për t’ia dhënë...

Kurti: Afrim Bunjaku u vra në sulmin e planifikuar nga Serbia

para 5 muajve - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur një deklaratë komemorative këtë të hënë për të nderuar jetën dhe veprën e policit Afrim Bunjaku, i cili u vra nga një grup terrorist më 24 shtator në veri....

Gjendet i vdekur edhe një sulmues tjetër në veri

para 5 muajve - Dukagjini

Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një sulmues i Policisë së Kosovës në veri. Telegrafi merr vesh se ky sulmues është gjetur pas hetimeve që janë duke u bërë nga Prokuroria Speciale në Banjskë...

Vjosa Osmani ndan urdhrin “Heroi i Kosovës” për policin Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Euronews

Gjatë një mbledhjeje komemorative të mbajtur në Prishtinë, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator nga terroristët...

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet “Hero i Kosovës”

para 5 muajve - Gazeta10

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Në këtë mbledhje të pranishëm ishin Presidentja Vjosa Osmani , Kryeministi i Kosovës Albin Kurti, si dhe Kryetari...

Nis mbledhja komemorative në nderim të Afrim Bunjakut

para 5 muajve - Shqip

Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të rreshterit që u vra dje në Veri, Afrim Bunjaku. Në këtë mbledhje po marrin pjesë numër i madh njerëzish, përfshirë presidenten Osmani, kryeministrin Kurti dhe...

Osmani nderon policin e rënë, Afrim Bunjaku me urdhrin “Hero i Kosovës, postmortem”

para 5 muajve - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka nderuar me urdhrin “Hero i Kosovës postmortem” rreshterin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku i cili ra heroikisht dje në veri në mbrojtje të sovranitetit dhe...

Kurti homazhe për policin e vrarë: 22 vite i kaloi me uniformë, përulemi para heroit

para 5 muajve - Euronews

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka folur sot në mbledhjen përkujtimore për policin e vrarë në veri, Afrim Bunjakun. Bunjaku u vra gjatë një sulmi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Plot 22 vite...

Organizohet mbledhje komemorative në nderim të policit, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - RTK

Policia e Kosovës ka njoftuar se Ministria e Punëve të Brendshme dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës kanë organizuar mbledhjen komemorative me rastin e rënies heroike në krye të detyrës në...

Bërnjaku dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura

para 5 muajve - RTK

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, njofton se edhe një ditë pas sulmit terrorist në veri të Kosovës, dy pikat kufitare që janë me Serbinë, Bërnjaku dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura.

Prokurori special thotë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë

para 5 muajve - OraInfo

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - GazetaBlic

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. Prezantimi i armatimit do të bëhet në Kampin “Enver Zymber” në jug të Mitrovicë. Kështu ka bërë...

BE dhe SHBA dënojnë sulmin në Kosovë

para 5 muajve - Aktuale

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borell, e ka dënuar ashpër sulmin nga një “bandë e armatosur” kundër zyrtarëve të Policisë së Kosovës në veri. BE dënon ashpër sulmin Shefi i diplomacisë evropiane,...

Prokurori special thotë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë, në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - GazetaBlic

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Specialsi që u shfaq dje i buzëqeshur pas aksionit kishte qenë në UÇK

para 5 muajve - Aktuale

Dje në mediat vendore u bë virale një fotografi ku shihej një pjesëtar i Njësisë Speciale në QKUK i qeshur pas aksionit që rezultoi me vrasjen e tre terroristëve serbë që sulmuan policinë në veri. I njëjti,...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - OraInfo

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. Prezantimi i armatimit do të bëhet në Kampin “Enver Zymber” në jug të Mitrovicë. Kështu ka bërë...

Prokurori special: Po lokalizohen disa shtëpi dhe automjete në Banjskë, në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Syri

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak ende të mbyllura

para 5 muajve - OraInfo

Pikëkalimet kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura. Kështu është bërë e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar. Dje në Veri është sulmuar Policia e Kosovës, ku ka mbetur...

Prokurori special: Po lokalizohen disa shtëpi dhe automjete në Banjskë, në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Syri

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Mbahet sot mbledhje komemorative në nderim të rreshter Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Kallxo

Në nderim të rreshter Afrim Bunjaku, i cili u vra dje në orët e para të mëngjesit në Banjskë të Zveçanit, sot në orën 12:30, në Amfiteatrin e Bibliotekës Qendrore Universitare të Universitetit të Prishtinës,...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - RTV 21

Është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, e paraparë të mbahet sot. Kjo është bërë me kërkesën e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, pas vendimit të presidentes Vjosa Osmani për shpalljen e zisë...

Përcillet në banesën e fundit efektivi që u vra gjatë sulmit. Kosova sot në zi

para 5 muajve - NOA

Prishtinë- Kosova sot është në ditë zie në nderim të policit Afrim Bunjaku i cili u vra të dielën e 24 shtatorit gjatë përleshjeve me një grup kriminal prej 30 personash të armatosur në veri të Kosovës,...

Hoxhaj: Përulje dhe nderim përgjithmonë për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë një fotografi të emblemës së Policisë së Kosovës, në nderim të policit Afrim Bunjaku. Përmes një statusi në Facebook,...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës e paraparë të mbahej sot, është anuluar. Njoftimi është bërë nga Kuvendi I Kosovës në faqen zyrtare të Facebook. “Me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca,...

Pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak ende të mbyllura

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Pikëkalimet kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura. Kështu është bërë e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar. Dje në Veri është sulmuar Policia e Kosovës, ku ka mbetur...

Rreshteri Afrim Bunjaku shpallet hero i Kosovës, nderimin e pranuan dy djemtë e tij nga Osmani

para 5 muajve - Lajm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri. Urdhrin e pranuan familja e policit gjatë mbledhjes komemorative që...

Prokurori: Po lokalizohen disa shtëpi dhe automjete në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokurori special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Tetova Sot

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. “Ne ora 14:00 do te behet prezantimi i armatimit dhe gjithçka tjetër qe u sekuestrua dje ne Manastirin...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i...

Pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak ende të mbyllura

para 5 muajve - Gazeta Express

Pikëkalimet kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura. Kështu është bërë e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar. Lexo Edhe: Dje në Veri është sulmuar Policia e Kosovës, ku...

Sot mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot do të mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjaku që u vra dje në Zveçan nga një sulm i serbëve. Kjo mbledhje do të nisë në orën 12:30, në amfiteatrin...

Kosova në zi për policin: Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Klan

Kosova në zi për policin: Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit Është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, e paraparë të mbahet sot. Kjo është bërë me kërkesën e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca,...

Sot mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Klan Kosova

Nën patronatin e Ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Republikës së Kosovës, me rastin e rënies heroike në kryerje të detyrës në veri të Republikës...

Sot në orën 14:30 Policia mban konferencë për media, prezanton armët e konfiskuar në Veri

para 5 muajve - Zyrtare

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në orën 14:30 do të mbajë konferencë për media, ku do t’i prezantojë armët që janë konfiskuar në Veri. Konferenca do të mbahet…

Armë, municion, e pajisje tjera ushtarake, policia ekspozon armatimin e gjetur në vendin ku qëndruan sulmuesit ndaj efektivëve në Kosovë

para 5 muajve - FaxWeb

Policia e Kosovës ka ekspozuar një pjesë të armëve e municionit që ka sekuestruar ditën e diel në Zveçan. Policia kishte njoftuar se grupet terroriste kanë pasur sasi të madhe të armatimit. “Sipas informacioneve...

Municion dhe pajisje tjera ushtarake/ Dalin pamje të tjera nga armatimi i gjetur në vendqëndrimin e terroristëve në veri të Kosovës

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Pamje të reja kanë dalë nga sasia e armëve dhe municioneve të sekuestruara nga policia e Kosovës ditën e djeshme në Zveçan. Policia publikoi mbrëmjen e një nate më parë disa lloje nga arsenali...

Policia e Kosovës vë nën kontroll manastirin e Bansjkas

para 5 muajve - Top Channel

Policia e Kosovës bëri të ditur se janë vrarë tre sulmues dhe gjashtë të tjerë janë arrestuar nga grupi prej rreth 30 personave të armatosur, që në orët e hershme të së dielës sulmuan policinë e Kosovës...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Koha.net

Është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit. Kjo është bërë me kërkesë të kryekuvendarit, Glauk Konjufca, bëhet e ditur përmes një njoftimi zyrtar nga Kuvendi. Mbledhja është anuluar pas shpalljes Ditë...

Operohet serbi që sulmoi Policinë e Kosovës

para 5 muajve - Koha.net

Sulmuesi serb që u plagos gjatë sulmit ndaj Policisë së Kosovës është në gjendje të mirë shëndetësore, e kanë konfirmuar nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK). Drejtori i Klinikës së Ortopedisë,...

Ditë zie në Kosovë, anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Indeks online

Kosova sot ka shpallur ditë zie shtetërore, për policin Afrim Bunjakun, i cili u vra nga grupet kriminale serbë gjatë së dielës në Banjskë të Zveçanit. E Kuvendi i Kosovës ka anuluar mbledhjen e kryesisë,...

Mirëmëngjesi me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun, shkruan Edi Rama

para 5 muajve - TV21

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i...

Sot mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjakun

para 5 muajve - GazetaBlic

Nën patronatin e Ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Republikës së Kosovës, me rastin e rënies heroike në kryerje të detyrës në veri të Republikës...

Sot mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjakun

para 5 muajve - OraInfo

Nën patronatin e Ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Republikës së Kosovës, me rastin e rënies heroike në kryerje të detyrës në veri të Republikës...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Kallxo

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e paralajmëruar për sot është anuluar pas shpalljes Ditë Zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, i vrarë në veri të vendit. Kjo mbledhje është anuluar me kërkesën...

Operohet në spitalin e Prishtinës, sulmuesi i arrestuar serb i Zveçanit

para 5 muajve - Syri

Policia e Kosovës më 24 shtator, në mëngjesin e së dielës u sulmua nga grupe kriminale në Banjskë të Zveçanit, ku një polic u vra, një u plagos dhe dy u lënduan. Policia bëri me dije se janë vrarë tre...

Operohet në spitalin e Prishtinës, sulmuesi i arrestuar serb i Zveçanit

para 5 muajve - Syri

Policia e Kosovës më 24 shtator, në mëngjesin e së dielës u sulmua nga grupe kriminale në Banjskë të Zveçanit, ku një polic u vra, një u plagos dhe dy u lënduan. Policia bëri me dije se janë vrarë tre...

Sulmuesi i arrestuar serb po trajtohet në QKUK, 49 vjeçari është jashtë rrezikut për jetë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Policia e Kosovës më 24 shtator u sulmua nga grupe kriminale në veri, ku një polic u vra, një u plagos dhe një u lëndua. Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë....

Vazhdojnë të jenë të mbyllura dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinje dhe Bërnjak

para 5 muajve - Telegrafi

Dy vendkalimet kufitare me Serbinë, Bërnjak dhe Jarinje vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullime dhe gjatë ditës së hënë. Këto dy pika kufitare u mbyllen të dielën, pas sulmeve terroriste ndaj Policisë...

Vazhdojnë të jenë të mbyllura dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinje dhe Bërnjak

para 5 muajve - Zhurnal

Dy vendkalimet kufitare me Serbinë, Bërnjak dhe Jarinje vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullime dhe gjatë ditës së hënë. Këto dy pika kufitare u mbyllen të dielën, pas sulmeve terroriste ndaj Policisë...

Ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Koha.mk

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nderuar të hënën e 25 shtatorit përmes një statusi efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së...

Kryedemokrati Basha nderon Afrim Bunjakun: Jo vetëm Kosova, por çdo shqiptar sot është në zi

para 5 muajve - Koha.mk

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka nderuar ditën e zisë për policin e vrarë në Kosovë, Afrim Bunjaku, me një mesazh në median sociale “Facebook”. “Jo vetëm Kosova por çdo shqiptar...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Gazeta Express

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës e paraparë të mbahej sot, është anuluar. Njoftimi është bërë nga Kuvendi I Kosovës në faqen zyrtare të Facebook. “Me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca,...

Kosova në zi për policin: Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Klan Kosova

Është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, e paraparë të mbahet sot. Kjo është bërë me kërkesën e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, pas vendimit të presidentes Vjosa Osmani për shpalljen e zisë...

Operohet sulmuesi i arrestuar serb i Zveçanit

para 5 muajve - Klan Kosova

Policia e Kosovës më 24 shtator, në mëngjesin e së dielës u sulmua nga grupe kriminale në Banjskë të Zveçanit, ku një polic u vra, një u plagos dhe dy u lënduan. Policia bëri me dije se janë vrarë tre...

Lirohet nga spitali polici i plagosur dje në veri

para 5 muajve - Arbresh

Zyrtari policor Alban Rashiti është liruar sot nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK). Rashiti ishte duke u trajtuar në Klinikën e Kirurgjisë Torakale dhe gjendja e tij tani është stabile. Lajmin...

Polici i plagosur dje në Veri lirohet nga spitali

para 5 muajve - Fakti Ditor

Policia që mbet i plagosur dje pas sulmit në Veri, Alban Rashiti, sot është liruar për në shtëpi. Këtë e konfirmoi për Express drejtori i Klinikës së Kirurgjisë Torakale, Nazmi Kolgeci. “Mirë është, e...

Abdixhiku shkon për ngushëllime në familjen e policit Bunjaku

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë ka vizituar në Samadrexhë të Vushtrrisë familjen e policit të vrarë dje në veri, Afrim Bunjaku. Me këtë rast, Abdixhiku...

Vuçiç bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - FaxWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Abdixhiku për ngushëllime te familja e rreshterit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Populli

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka vizituar familjen e rreshterit të vrarë, Afrim Bunjaku, për t’i shprehur ngushëllime. Ky subjekt politik ka shkruar në Facebook të hënën...

Kufiri Kosovë – Serbi akoma i mbyllur, janë lokalizuar disa shtëpi me armatim!

para 5 muajve - Populli

Operacioni në Kosovë vazhdon. Prokuroi Naim Abazi që po ndjek rastin e vrasjes së rreshterit dje në veri deklaroi se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat...

Krejt çka dihet për sulmin e djeshëm në veri ku u vra polici Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Tetova Sot

Në mëngjesin e së dielës Policia e Kosovës u ballafaqua me një grup kriminal serb në Banjskë të Zveçanit, ku si pasojë rreshteri Afrim Bunjaku u vra, një zyrtar policor u plagos dhe dy tjerë u lënduan....

Prokurori Naim Abazi në terren, lokalizohen shtëpi dhe automjete të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Lajmi.net

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Lajmi.net

Është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, e paraparë të mbahet sot. Kjo është bërë me kërkesën e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, pas vendimit të presidentes Vjosa Osmani për shpalljen e zisë...

Sot i jepet lamtumira e fundit policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Lajmi.net

Të dielën e 24 shtatorit reshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku mbeti i vrarë, kurse polici Alban Rashiti u plagos, si pasojë e një sulmi terrorist që u bë ndaj tyre nga një grup i armatosur në...

Ekspozohet armatimi i gjetur në vendin ku qëndruan terroristët

para 5 muajve - Pressonline

Policia e Kosovës ka ekspozuar një pjesë të armëve e municionit që ka sekuestruar ditën e diel në Zveçan. Policia kishte njoftuar se grupet terroriste kanë pasur sasi të madhe të armatimit. “Sipas informacioneve...

Operacioni i Policisë në Manastirin e Banjskës, pritet prezantimi i armëve të konfiskuara

para 5 muajve - Dukagjini

Policia e Kosovës do të mbajë një konferencë për media të hënën, duke filluar nga ora 14:30. Konferenca do të organizohet në Kampin e Njësive Speciale ‘Enver Zymeri’, pas sulmeve terroriste në veri, më...

Lirohet nga spitali polici që u plagos në veri

para 5 muajve - TvNews

Është liruar nga spitali polici Alban Rashiti, i cili u plagos ditën e diel në veri nga grupe terroriste. Rashiti ka qenë i plagosur në krahë, drejtori i Klinikës Torkale, Nazmi Kolgeci konfirmoi për Telegrafin...

Gjendet edhe një veturë me armatim në veri

para 5 muajve - Shenja

Prokurori special i rastit të veriut, Naim Abazi, ka njoftuar se është gjetur edhe një veturë me armatim në Zveçan. Ai i tha KOHËS se aksioni për lokalizimin e shtëpive dhe të automjeteve po vazhdon, derisa...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Infokusi

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. Prezantimi i armatimit do të bëhet në Kampin “Enver Zymber” në jug të Mitrovicë. Kështu ka bërë...

Deklaratat e Borrellit dhe Lajçakut për vrasjen e policit Afrim Bunjaku: Sulmuesit serbë nuk i quajnë terroristë

para 5 muajve - Bota Sot

E diela ishte ditë e rëndë për Kosovën. Zyrtari policor me gradën e rreshterit, Afrim Bunjaku është vrarë dhe tre kolegë të tij janë plagosur si pasojë e sulmeve ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të...

Hoxhaj: Përulje dhe nderim përgjithmonë për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Bota Sot

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë një fotografi të emblemës së Policisë së Kosovës, në nderim të policit Afrim Bunjaku. Përmes një statusi në Facebook,...

Kosova në zi për policin: Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Bota Sot

Është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, e paraparë të mbahet sot. Kjo është bërë me kërkesën e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, pas vendimit të presidentes Vjosa Osmani për shpalljen e zisë...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Bota Sot

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës e paraparë të mbahej sot, është anuluar. Njoftimi është bërë nga Kuvendi I Kosovës në faqen zyrtare të Facebook. “Me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca,...

Policia e Kosovës vë nën kontroll manastirin e Bansjkas

para 5 muajve - Albeu

Policia e Kosovës bëri të ditur se janë vrarë tre sulmues dhe gjashtë të tjerë janë arrestuar nga grupi prej rreth 30 personave të armatosur, që në orët e hershme të së dielës sulmuan policinë e Kosovës...

Policia e Kosovës vë nën kontroll manastirin e Bansjkas/ DW: Vuҫiç konfirmon se grupi i armatosur përbëhej nga serbë të rebeluar

para 5 muajve - Panorama

Policia e Kosovës bëri të ditur se janë vrarë tre sulmues dhe gjashtë të tjerë janë arrestuar nga grupi prej rreth 30 personave të armatosur, që në orët e hershme të së dielës sulmuan policinë e Kosovës...

Sot ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje për efektivin që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke përkujtuar efektivin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili mbeti i vrarë në orët e para të mëngjesit të së dielës pas një sulmi me armë zjarri nga një...

Dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinje dhe Bërnjak vazhdojnë të jenë të mbyllura

para 5 muajve - Indeks online

Dy vendkalimet kufitare me Serbinë, Bërnjak dhe Jarinje vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullime dhe gjatë ditës së hënë. Këto dy pika kufitare u mbyllen të dielën, pas sulmeve terroriste ndaj Policisë...

Sulmuesi i arrestuar serb i Zveçanit vazhdon të trajtohet në QKUK

para 5 muajve - Zeri

Policia e Kosovës më 24 shtator, në mëngjesin e së dielës, u sulmua nga grupe kriminale në Banjskë të Zveçanit, ku një polic u vra, një u plagos dhe dy u lënduan. Policia bëri me dije se janë vrarë tre...

Vazhdojnë të jenë të mbyllura pikat kufitare në Jarinjë e Bërnjak

para 5 muajve - Zeri

Ditën e djeshme Policia e Kosovës u sulmua nga persona të armatosur në Bërnjak, ku për pasojë mbeti një rreshter i vrarë dhe një i plagosur. Si kundërveprim u mbyllën pikëkalimet kufitare në Bërnjak dhe...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - OraInfo

Policia e Kosovës më 24 shtator, në mëngjesin e së dielës u sulmua nga grupe kriminale në Banjskë të Zveçanit, ku një polic u vra, një u plagos dhe dy u lënduan. Policia bëri me dije se janë vrarë tre...

Operohet serbi që sulmoi Policinë e Kosovës

para 5 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi serb që u plagos gjatë sulmit ndaj Policisë së Kosovës është në gjendje të mirë shëndetësore, e kanë konfirmuar nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK). Drejtori i Klinikës së Ortopedisë,...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - GazetaBlic

Me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, mbledhja e Kryesisë, e paraparë për sot, anulohet, sipas Vendimit të Presidentes Vjosa Osmani-Sadriu, për shpalljen e zisë shtetërore në Republikën...

Vazhdojnë të jenë të mbyllura dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinje dhe Bërnjak

para 5 muajve - GazetaBlic

Dy vendkalimet kufitare me Serbinë, Bërnjak dhe Jarinje vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullime dhe gjatë ditës së hënë. Këto dy pika kufitare u mbyllen të dielën, pas sulmeve terroriste ndaj Policisë...

Policia e vlerëson të qetë situatën në Banjskë, Prokuroria i ngarkon me vepra terroriste të arrestuarit

para 5 muajve - Syri

Orët e para të së dielës nisen me sulme të armatosura nga grupe terroriste serbe në fshatin Banjskë të Zveçanit ku i vdekur mbeti, Afrim Bunjaku, polic i Kosovës dhe u lënduan tre policë të tjerë, njëri...

Policia e vlerëson të qetë situatën në Banjskë, Prokuroria i ngarkon me vepra terroriste të arrestuarit

para 5 muajve - Syri

Orët e para të së dielës nisen me sulme të armatosura nga grupe terroriste serbe në fshatin Banjskë të Zveçanit ku i vdekur mbeti, Afrim Bunjaku, polic i Kosovës dhe u lënduan tre policë të tjerë, njëri...

Sot ditë zie në Kosovë

para 5 muajve - TV21

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku,...

Sulmi në veri: Kosova bën përgjegjëse Serbinë, Serbia serbët e Kosovës

para 5 muajve - InfoShqip

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës u vra dhe disa u plagosën në përleshjet me një grup të armatosur në pjesën veriore të vendit, të banuar me shumicë serbe. Rreshteri i policisë, Afrim Bunjaku, nga fshati...

Pasi foli si ndërkombëtar për ngjarjen/ Rama kujtohet sot se është vrarë nga serbët edhe një polic në Kosovë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes me një postim, në nder të policit të vrarë në krye të detyrës në veri të Kosovës. Kreu i qeverisë shqiptare thotë se përulemi me nderim për efektivin e Policisë...

Veliaj nderon Afrim Bunjakun: Përulemi me nderim para tij, dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Arbresh

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjesi me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku,...

Edi Rama: përulje dhe nderime për policin Afrim Bunjaku i cili dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama ka filluar ditën sot me nderim për policinë e vrarë dje në veri gjatë sulmeve, Afrim Bunjaku. Rama shkruajti në faqen e tij në Facebook, “me përulje me...

Ditë zie në Kosovë për nder të policit Afrim Bunjaku, flamujt ulen ne gjysmështizë

para 5 muajve - Zhurnal

Kosovë, 25 shtator – E hëna e 25 shtatorit është shpallur ditë zie shtetërore nga presidentja Osmani. Kjo është bërë për të nderuar policin e Kosovës që u vra dje në krye të detyrës në fshatin Banjskë...

Sulmuesi i arrestuar serb po trajtohet në QKUK, gjendet jashtë rrezikut për jetë

para 5 muajve - Zhurnal

Policia e Kosovës më 24 shtator u sulmua nga grupe kriminale në veri, ku një polic u vra, një u plagos dhe një u lëndua. Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë....

Sulmuesi i arrestuar serb po trajtohet në QKUK, 49 vjeçari është jashtë rrezikut për jetë

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës më 24 shtator u sulmua nga grupe kriminale në veri, ku një polic u vra, një u plagos dhe një u lëndua. Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë....

Abdixhiku viziton familjen e policit të vrarë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë ka vizituar në Samadrexhë të Vushtrrisë familjen e policit të vrarë dje në veri, Afrim Bunjaku. Abdixhiku i ka shprehur ngushëllime...

Vuçiqi bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Hoxhaj: Përulje dhe nderim përgjithmonë për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Klan Kosova

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë një fotografi të emblemës së Policisë së Kosovës, në nderim të policit Afrim Bunjaku. Përmes një statusi në Facebook,...

Edhe një veturë me armatim gjendet në veri

para 5 muajve - Gazeta Metro

Edhe një veturë me armatim e grupi terrorist është gjetur në vendin e ngjarjes në fshatin Banjskë të Zveçanit. Kështu ka konfirmuar prokurori special, Naim Abazi. “Po, mund të ju konfirmoj që tashmë është...

Publikohet një video me armatimin e rëndë që i përkiste grupit terrorist që sulmuan Policinë e Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Metro

Një portal me emrin Gazeta Neutral, ka publikuar një video mbi 3 minutëshe, arsenalin e armëve që është gjetur në veriun e Kosovës, të cilin e kishin në posedim grupi terrorist prej 30 vetash. Ky portal,...

Lirohet nga spitali polici Alban Rashiti

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Zyrtari i Policisë Kufitare të Kosovës, Alban Rashiti, i plagosur të dielën në mëngjes nga të shtënat me armë zjarri në fshatin Banjskë të Leposaviqit, është liruar sot nga Qendra Klinike Universitare...

Vuçiq bisedon me ambasadorin rus në Serbi, një ditë pas sulmit në veri të Kosovës

para 5 muajve - NMK Post

Advertisement Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës....

Abdixhiku viziton familjen e policit të vrarë

para 5 muajve - Pressonline

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka vizituar familjen e rreshterit të vrarë, Afrim Bunjaku, për t’i shprehur ngushëllime. Abdixhiku I ka shprehur ngushëllime familjes së...

Kolgeci: Gjendja e policit Alban Rashiti është stabile, do të lirohet për në shtëpi

para 5 muajve - Dukagjini

Gjendja e policit të plagosur në veri, Alban Rashiti është stabile dhe i njëjti gjatë ditës do të lirohet për në shtëpi. Këtë e ka konfirmuar drejtori i Kirurgjisë Torakale, njëherësh edhe doktori i cili...

Një ditë pas sulmit në veri të Kosovës, Vuçiç bisedon me ambasadorin rus në Serbi

para 5 muajve - Euronews

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. “Jam mirënjohës...

Sot ditë zie në Kosovë, homazhe për policin e vrarë në krye të detyrës! Rama: Respekte dhe përulësi për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Top Channel

Dita e sotme është shpallur ditë zie në Kosovë, me flamujt që do të ulen gjysmë shtizë, në nderim të policit Afrim Bunjaku, që mbeti i vrarë në krye të detyrës në veri të vendit. Kryeministri Rama ka reaguar...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Ina

Kryeministri Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën...

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Ina

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policin e vrarë dje në Veri, Afrim Bunjaku. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - RTV 21

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i...

Një ditë pas vrasjes së policit, ja si paraqitet situata në Veri të Kosovës! Gjashtë persona të ndaluar, mes akuzave që rëndojnë mbi ta edhe ajo për “terrorizëm”

para 5 muajve - Panorama

Orët e para të së dielës nisen me sulme të armatosura nga grupe terroriste serbe në fshatin Banjskë të Zveçanit ku i vdekur mbeti, Afrim Bunjaku, polic i Kosovës dhe u lënduan tre policë të tjerë, njëri...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Zeri

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e paraparë të mbahet sot (e hëne), është anuluar me kërkesë të Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca. Arsyeja sipas njoftimit është vendimi i presidentes, Vjosa Osmani që...

Rama: Mirëmëngjesi me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë një dedikim mëngjesin e sotëm për rreshterin Afrim Bunjaku, që u vra dje në krye të detyrës nga disa sulmues serbë në Banjskë të Zveçanit. “Mirëmëngjesi me...

Policia e vlerëson të qetë situatën në veri

para 5 muajve - RTK

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se nata ka qenë normale dhe e qetë. Ndërkohë ne udhëkryqin e fshatit Banjskë po vazhdon të qëndroj Policia e Kosovës. Gazetarët nuk janë lejuar që te hyjnë në ketë pjesë...

Policia e vlerëson të qetë situatën në Banjskë, Prokuroria i ngarkon me vepra terroriste të arrestuarit

para 5 muajve - Koha.net

Orët e para të së dielës nisen me sulme të armatosura nga grupe terroriste serbe në fshatin Banjskë të Zveçanit ku i vdekur mbeti, Afrim Bunjaku, polic i Kosovës dhe u lënduan tre policë të tjerë, njëri...

Rama: Përulje për Afrim Bunjakun që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar fotografinë e flamurit të Kosovës në Facebook, derisa ka thënë se duhet përulur për rreshterin e Policisë, Afrim Bunjaku, që u vra në veri të dielën. “Mirëmëngjes...

Operohet sulmuesi i arrestuar serb i Zveçanit

para 5 muajve - Tetova Sot

Policia e Kosovës më 24 shtator, në mëngjesin e së dielës u sulmua nga grupe kriminale në Banjskë të Zveçanit, ku një polic u vra, një u plagos dhe dy u lënduan. Policia bëri me dije se janë vrarë tre...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - RTK

Me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, mbledhja e Kryesisë, e paraparë për sot, anulohet, sipas Vendimit të Presidentes Vjosa Osmani-Sadriu, për shpalljen e zisë shtetërore në Republikën...

Vrasja e Policit Bushnjaku, Rama: Përulem me nderim, dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - RTSH

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot sërish për vrasjen e policit në Kosovë nga një sulm terrorist, ku humbi jetën efektivi i policisë Afrim Bunjaku. Rama shkruan se përulet me nderim për efektivin Afrim...

Kosova në zi për policin: Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Java News

Është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, e paraparë të mbahet sot. Kjo është bërë me kërkesën e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, pas vendimit të presidentes Vjosa Osmani për shpalljen e zisë...

Sot mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Infokusi

Nën patronatin e Ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Republikës së Kosovës, me rastin e rënies heroike në kryerje të detyrës në veri të Republikës...

Hoxhaj: Përulje dhe nderim përgjithmonë për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - GazetaBlic

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë një fotografi të emblemës së Policisë së Kosovës, në nderim të policit Afrim Bunjaku. Përmes një statusi në Facebook,...

Hoxhaj: Përulje dhe nderim përgjithmonë për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - OraInfo

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë një fotografi të emblemës së Policisë së Kosovës, në nderim të policit Afrim Bunjaku. Përmes një statusi në rrjetin...

Hoxhaj: Përulje dhe nderim përgjithmonë për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - GazetaBlic

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë një fotografi të emblemës së Policisë së Kosovës, në nderim të policit Afrim Bunjaku. Përmes një statusi në Facebook,...

Sulmuesi i arrestuar serb po trajtohet në QKUK, 49 vjeçari është jashtë rrezikut për jetë

para 5 muajve - OraInfo

Policia e Kosovës më 24 shtator u sulmua nga grupe kriminale në veri, ku një polic u vra, një u plagos dhe një u lëndua. Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë....

Sulmuesi i arrestuar serb po trajtohet në QKUK, 49 vjeçari është jashtë rrezikut për jetë

para 5 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës më 24 shtator u sulmua nga grupe kriminale në veri, ku një polic u vra, një u plagos dhe një u lëndua. Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë....

Pasi foli si ndërkombëtar për ngjarjen/ Rama kujtohet sot se është vrarë nga serbët edhe një polic në Kosovë

para 5 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes me një postim, në nder të policit të vrarë në krye të detyrës në veri të Kosovës. Kreu i qeverisë shqiptare thotë se përulemi me nderim për efektivin e Policisë...

Pasi foli si ndërkombëtar për ngjarjen/ Rama kujtohet sot se është vrarë nga serbët edhe një polic në Kosovë

para 5 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes me një postim, në nder të policit të vrarë në krye të detyrës në veri të Kosovës. Kreu i qeverisë shqiptare thotë se përulemi me nderim për efektivin e Policisë...

Gjendet edhe një veturë me armatim në Veri

para 5 muajve - Almakos

Policia e Kosovës dhe Prokuroria po vazhdojnë aksionin edhe sot në Banjskë të Zveçanit. Sot kanë arritur ta gjejnë edhe një veturë me armatim në Zveçan. Këtë e ka konfirmuar Prokurori special i rastit...

Kolgeci: Gjendja e policit Alban Rashiti është stabile, do të lirohet për në shtëpi

para 5 muajve - Almakos

Gjendja e policit të plagosur në veri, Alban Rashiti është stabile dhe i njëjti gjatë ditës do të lirohet për në shtëpi, raporton Ekonomia Online. Këtë e ka konfirmuar drejtori i Kirurgjisë Torakale, njëherësh...

Sot ditë zie në Kosovë në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Alsat-M

Dita e sotme në Kosovë është ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. “Presidentja Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku Presidentja...

Kurti merr pjesë në mbledhjen komemorative për rreshterin Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti merr sot pjesë në mbledhjen komemorative në nderim të policit të rënë në detyrë, rreshter Afrim Bunjakut. Kështu ka bërë të ditur zyra për kryeministrin përmes një komunikate...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Arbresh

Sot, do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. Prezantimi i armatimit pritet të bëhet në Kampin “Enver Zymber” në jug të Mitrovicës. “Ne ora 14:00 do te behet...

Sulmi terrorist në Kosovë, Rama: Përulje për policin që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën duke përkujtuar efektivin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili mbeti i vrarë në orët e para të mëngjesit të së dielës pas një sulmi me armë...

Sulmuesi i arrestuar serb po trajtohet në QKUK, gjendet jashtë rrezikut për jetë

para 5 muajve - Telegrafi

Policia e Kosovës më 24 shtator u sulmua nga grupe kriminale në veri, ku një polic u vra, një u plagos dhe një u lëndua. Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë....

Sot ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje dhe nderim për efektivin që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Klan

Sot ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje dhe nderim për efektivin që dha jetën në krye të detyrës Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një postim për efektivin e policisë së Kosovës, i cili mbeti i vrarë...

Edhe një polic i Kosovës kërkoi ndihmë spitalore mbrëmë, kishte copa predhash në abdomen

para 5 muajve - Gazeta Express

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës, Luljeta Zhubi ka thënë se dje në orët e mbrëmjes edhe një pjesëtarë i policisë së Kosovës ka kërkuar ndihmë mjekësore. Sipas saj ai kishte copa predhash në abdomen,...

Prokurori: Po lokalizohen disa shtëpi dhe automjete në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Ekonomia Online

Prokurori special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Prokurori special: Janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë

para 5 muajve - Bota Press

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Sot mbahet mbledhje komemorative në nderim të Afrim Bunjakut

para 5 muajve - Epoka e Re

Nën patronatin e ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Republikës së Kosovës, Gazmend Hoxha, me rastin e rënies heroike në kryerje të...

Lajmi i mirë: Lirohet nga spitali polici i plagosur dje në veri

para 5 muajve - Periskopi

Lajmi i mirë: Lirohet nga spitali polici i plagosur dje në veri 25 Sep, 11:25 Zyrtari policor, Alban Rashiti, që u plagos dje në veri është liruar nga Qendra Klinikë Universitare, ku po trajtohej. Lajmin...

Njëri nga sulmuesit serb po trajtohet në Ortopedi – Jashanica: Është jashtë rrezikut për jetë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Njëri nga sulmuesit që u arrestua është duke u trajtuar në Ortopedi, pasi iu dha ndihma e parë në Spitalin e Mitrovicës. Drejtori i Klinikës së Ortopedisë, Gani Jashanica tha për Ekonomia Online ka se...

Lirohet nga spitali polici Alban Rashiti

para 5 muajve - Epoka e Re

Zyrtari i Policisë Kufitare të Kosovës, Alban Rashiti, i plagosur të dielën në mëngjes nga të shtënat me armë zjarri në fshatin Banjskë të Leposaviqit, është liruar sot nga Qendra Klinike Universitare...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Zyrtare

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. Prezantimi i armatimit do të bëhet në Kampin “Enver Zymber” në jug…

Prokurori special i rastit në veri: Po lokalizohen shtëpi dhe automjete ku dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Gazeta Metro

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak ende të mbyllura

para 5 muajve - Gazeta Metro

Pikëkalimet kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura. Kështu është bërë e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar. Dje në Veri është sulmuar Policia e Kosovës, ku ka mbetur...

Situata në veri të Kosovës/ Prokurori special: Gjendet edhe një veturë me armatim

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Prokurori special që po heton sulmin në veri të Kosovës, Naim Abazi, ka njoftuar se është gjetur edhe një veturë me armatim në Zveçan. “Po, mund të ju konfirmoj që tashmë është gjetur edhe një...

Situata në veri/ Prokurori special: Po kryen kontrolle në shtëpi dhe automjete në Banjskë, dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për...

“Dyshohet se ka armatim”- prokurori i rastit në veri tregon se çfarë është duke u hetuar

para 5 muajve - ATV Live

Prokurori special i rastit në veri, Naim Abazi, ka bërë të ditur se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, nën dyshimin për armatim. Prokurori Abazi, për “Betimi për Drejtësi”...

Kuvendi anulon mbledhjen e kryesisë dhe të komisioneve

para 5 muajve - ATV Live

Me kërkesën e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, mbledhja e Kryesisë, e paraparë për sot, anulohet. Kjo është bërë sipas vendimit të presidentes Vjosa Osmani-Sadriu, për shpalljen e zisë shtetërore...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - ATV Live

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. Prezantimi i armatimit do të bëhet në Kampin “Enver Zymber” në jug të Mitrovicë. Kështu ka bërë...

Kolgeci: Gjendja e policit Alban Rashiti është stabile, do të lirohet për në shtëpi

para 5 muajve - ATV Live

Gjendja e policit të plagosur në veri, Alban Rashiti është stabile dhe i njëjti gjatë ditës do të lirohet për në shtëpi, raporton EO. Këtë e ka konfirmuar drejtori i Kirurgjisë Torakale, njëherësh edhe...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun!

para 5 muajve - Redaksia

Kryeministri Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun!

para 5 muajve - Lapsi

Kryeministri Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Revista

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. “Ne ora 14:00 do te behet prezantimi i armatimit dhe gjithçka tjetër qe u sekuestrua dje ne Manastirin...

Vazhdon aksioni: Gjendet edhe një veturë me armatim në veri

para 5 muajve - Gazeta10

Edhe një veturë me armatim e grupi terrorist është gjetur në vendin e ngjarjes në fshatin Banjskë të Zveçanit. Kështu ka konfirmuar për koha.net prokurori special, Naim Abazi. “ Po, mund të ju konfirmoj...

Kurti sot merr pjesë në mbledhjen komemorative në nderim të Afrim Bunjakut

para 5 muajve - Shqip

Kryeministri i vendit, Albin Kurti< do të marrë pjesë sot në mbledhjen komemorative në nderim të policit që u vra dje në krye të detyrës, rreshterit Afrim Bunjaku. “Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Prokurori special jep detaje, thotë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi e automjete

para 5 muajve - Gazeta10

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën...

Sot ditë zie në Kosovë në nder të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Albeu

E hëna e 25 shtatorit është shpallur ditë zie shtetërore në Kosovë, nga presidentja Vjosa Osmani. Kjo është bërë për të nderuar policin e Kosovës që u vra dje në krye të detyrës në fshatin Banjskë të Zveçanit....

Policia e Kosovës vë nën kontroll manastirin e Bansjkas

para 5 muajve - DW

Vuҫiq konfirmon se grupi i armatosur që sulmoi policinë e Kosovës përbëhej nga serbë të rebeluar të Kosovës. Policia e Kosovës vë nën kontroll zonën ku ndodhej grupi i armatosur. Policia e Kosovës bëri...

Vrasja e policit në veri të Kosovës/ Rama: Përulem me nderim, dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri i vendit, Edi Rama, e ka nisur këtë mëngjesin e kësaj të hëne me një postim, në nder të policit të vrarë në krye të detyrës në veri të Kosovës. Kreu i qeverisë shqiptare thotë se përulemi...

Sot ditë zie në Kosovë në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ditën e sotme e ka shpallur si ditë zie në nderim të rreshterit Afrim Bunjaku, që mbeti i vrarë nga persona të armatosur serbë në Banjskë të Zveçanit. Dje për shumë...

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policin e vrarë dje në Veri, Afrim Bunjaku. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin...

Situata në veri: Jarinja e Bërnjaku vazhdojnë të jenë të mbyllura

para 5 muajve - Lajmi.net

Pas situatës së djeshme në veri ku u vra një polic nga serb të armatosur në Banjskë të Leposaviqit, dy pikat kufitare me Serbinë po vazhdojnë të jenë të mbyllura. Pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinje...

Sulmuesi i arrestuar serb i Zveçanit vazhdon të trajtohet në QKUK

para 5 muajve - Tetova Sot

Policia e Kosovës më 24 shtator, në mëngjesin e së dielës u sulmua nga grupe kriminale në Banjskë të Zveçanit, ku një polic u vra, një u plagos dhe dy u lënduan. Policia bëri me dije se janë vrarë tre...

Specialsi që u shfaq dje i buzëqeshur pas aksionit kishte qenë në UÇK

para 5 muajve - Lajmi.net

Dje në mediat vendore u bë virale një fotografi ku shihej një pjesëtar i Njësisë Speciale në QKUK i qeshur pas aksionit që rezultoi me vrasjen e tre terroristëve serbë që sulmuan policinë në veri. I njëjti,...

Rama: Përulem me nderim për efektivin e Kosovës që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri, Edi Rama, ka shprehur nderimet për rreshterin e rënë në krye të detyrës në Kosovë. Rama shkruan se përulet me nderim para, Afrim Bunjakun, efektivi i Policisë së Kosovës, që u vra nga agresorët...

Rama: Përulem me nderim për efektivin e Policisë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar edhe sot për sulmin e së dielës në veri të Kosovës. Rama, përmes një postimi të shoqëruar edhe me një flamur të Kosovës në Facebook, tha se përkulet me nderim...

Sot ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje dhe nderim për efektivin që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Opinion

Teksa sot Kosova ka shpallur ditë zie, Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për vrasjen e policit Afrim Bunjaku, nga një sulm terrorist. Rama shkruan se përulet me nderim për efektivin që dha jetën...

Vazhdojnë të jenë të mbyllura dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinje dhe Bërnjak

para 5 muajve - Infokusi

Dy vendkalimet kufitare me Serbinë, Bërnjak dhe Jarinje vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullime dhe gjatë ditës së hënë. Këto dy pika kufitare u mbyllen të dielën, pas sulmeve terroriste ndaj Policisë...

Sot ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, i vrarë në veri të vendit. Sipas njoftimit, zija...

Ditë zie, anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Infokusi

Është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, e paraparë të mbahet sot. Kjo është bërë me kërkesën e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, pas vendimit të presidentes Vjosa Osmani për shpalljen e zisë...

Sot ditë Zie Kombëtare, Rama: Përulemi me nderim për efektin e policisë së Kosovës që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama në një reagim në rrjetet sociale thotë se përulemi me nderim për efektivin e policisë së Kosoës Afrim Bunjaku, i cili u vra dje nga sulmuesit serbë në veri të Kosovës. ‘Mirëmengjes...

Sulmuesi i arrestuar serb i Zveçanit vazhdon të trajtohet në QKUK

para 5 muajve - Infokusi

Policia e Kosovës më 24 shtator, në mëngjesin e së dielës u sulmua nga grupe kriminale në Banjskë të Zveçanit, ku një polic u vra, një u plagos dhe dy u lënduan. Policia bëri me dije se janë vrarë tre...

Sot ditë zie shtetërore

para 5 muajve - Koha.net

Dita e sotme (e hënë) do të jetë ditë zie shtetërore në nderim të rreshterit të vrarë në veri, Afrim Bunjakut. Presidenca ka njoftuar nëpërmjet një komunikate se zija shtetërore do të zgjasë gjatë së hënës,...

Sulmi terrorist në Kosovë, Rama: Përulje për policin që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën duke përkujtuar efektivin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili mbeti i vrarë në orët e para të mëngjesit të së dielës pas një sulmi me armë...

6 të dyshuarit për sulmin në veri dërgohen në paraburgim

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku...

Rama mesazh për vrasjen e policit në Kosovë: Përulem me nderim, dha jetën n...

para 5 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot sërish për vrasjen e policit në Kosovë, nga një sulm terrorist, teksa sot Kosova ka shpallur ditë zie. Rama shkruan se përulet me nderim për efektivin Afrim Bunjaku,...

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policing e vrarë dje në Veri. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë...

Nën patronatin e Ministrisë së Brendshme dhe Policës së Kosovës mbahet mbledhje komemorative për rreshterin, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Arbresh

Për nder të rënies heroike të rreshterit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, sot do të mbahet mbledhje komemorative . Mbledhja komemorative do të mbahet në Amfiteatrin e Bibliotekës Qendrore Universitare...

Prokurori special thotë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Arbresh

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Prokurori special thotë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë, në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Fakti Ditor

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje për efektivin që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke përkujtuar efektivin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili mbeti i vrarë në orët e para të mëngjesit të së dielës pas një sulmi me armë zjarri nga një...

Rama nderon policin e vrarë në veri të Kosovës: Përulemi me nderim para Afrim Bunjakut, i cili dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Panorama

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes me një postim, në nder të policit të vrarë në krye të detyrës në veri të Kosovës. Kreu i qeverisë shqiptare thotë se përulemi me nderim për efektivin e Policisë...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën...

Edi Rama: përulje dhe nderime për policin Afrim Bunjaku i cili dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama ka filluar ditën sot me nderim për policinë e vrarë dje në veri gjatë sulmeve, Afrim Bunjaku. Rama shkruajti në faqen e tij në Facebook, “me përulje me...

Sulmi në veri: Kosova bën përgjegjëse Serbinë, Serbia serbët e Kosovës

para 5 muajve - Indeks online

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës u vra dhe disa u plagosën në përleshjet me një grup të armatosur në pjesën veriore të vendit, të banuar me shumicë serbe. Rreshteri i policisë, Afrim Bunjaku, nga fshati...

Terroristi i arrestuar serb po trajtohet në QKUK, gjendet jashtë rrezikut për jetë

para 5 muajve - Shenja

Policia e Kosovës më 24 shtator u sulmua nga grupe kriminale në veri, ku një polic u vra, një u plagos dhe një u lëndua. Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë....

Sot ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje për efektivin që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - ABC News

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke përkujtuar efektivin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili mbeti i vrarë në orët e para të mëngjesit të së dielës pas një sulmi me armë zjarri nga një...

Rama: Me përuljen me nderim për efektivin Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - OraInfo

Policia e Kosovës është sulmuar të dielen me arsenal armësh, përfshirë këtu edhe me granata dore dhe zollë, ku si pasojë e gjuajtjeve një polic është vrarë dhe një tjetër është plagosur. Kryeministri i...

Kosova në zi kombëtare

para 5 muajve - Syri

Prishtinë - Dita e hënë (25 shtator) do të jetë ditë zie kombëtare në nderim të pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në pjesën veriore të Kosovës të banuar kryesisht me serbë...

Republika e Kosovës në zi kombëtare

para 5 muajve - Syri

Prishtinë - Dita e hënë (25 shtator) do të jetë ditë zie kombëtare në Kosovë nderim të pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në pjesën veriore të Kosovës të banuar kryesisht me...

Kosovë: 6 të dyshuarit për sulmin në veri dërgohen në paraburgim

para 5 muajve - Syri

Prishtinë - Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici...

Kosovë: 6 të dyshuarit për sulmin në veri dërgohen në paraburgim

para 5 muajve - Syri

Prishtinë - Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici...

Pasdite prezantohet armatimi i sekuestruar në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sot, në orën 14:00 do të bëhet prezantimi i armatimit që është sekuestruar dje në Manastirin e Banjskës. Prezantimi i armatimit do të bëhet në Kampin “Enver Zymber” në jug të Mitrovicë. Kështu ka bërë...

Kolgeci: Gjendja e policit Alban Rashiti është stabile, do të lirohet për në shtëpi

para 5 muajve - Ekonomia Online

Gjendja e policit të plagosur në veri, Alban Rashiti është stabile dhe i njëjti gjatë ditës do të lirohet për në shtëpi, raporton Ekonomia Online. Këtë e ka konfirmuar drejtori i Kirurgjisë Torakale, njëherësh...

Pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak ende të mbyllura

para 5 muajve - Bota Press

Pikëkalimet kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura. Kështu është bërë e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar. Dje në Veri është sulmuar Policia e Kosovës, ku ka mbetur...

Prokurori special i rastit në veri: Po lokalizohen shtëpi dhe automjete ku dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Periskopi

Prokurori special i rastit në veri: Po lokalizohen shtëpi dhe automjete ku dyshohet se ka armatim 25 Sep, 10:19 Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi...

Edhe një polic i Kosovës kërkoi ndihmë spitalore mbrëmë, kishte copa predhash në abdomen

para 5 muajve - Zyrtare

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës, Luljeta Zhubi ka thënë se dje në orët e mbrëmjes edhe një pjesëtarë i policisë së Kosovës ka kërkuar ndihmë mjekësore. Sipas saj ai kishte copa predhash në abdomen,...

Zhvillimet në Veri – deklarohet Prokurori special: Janë duke lokalizuar shtëpi, automjete…

para 5 muajve - Zyrtare

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim…

Prokurori special thotë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë, në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

Ditë zie/ Konjufca anulon mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit që ishte planifikuar të mbahej sot është anulluar. Vendimi është marrë nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, dhe është bërë e ditur përmes një njoftimi...

Sot mbahet mbledhje komemorative për rreshterin e vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - ATV Live

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot do të mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjaku që u vra dje në Zveçan nga një sulm terrorist i serbëve. Kjo mbledhje do të nisë në orën 12:30, në amfiteatrin...

Manastiri i Banjskës nën kontrollin e policisë së Kosovës, shihen edhe makinat e EULEX-it

para 5 muajve - Open-TV

Policia e Kosovës thotë se janë vrarë tre sulmues, kurse gjashtë të tjerë janë arrestuar nga grupi prej rreth 30 personash të armatosur, të cilët në orët e para të së dielës sulmuan policinë e Kosovës...

Prokurori special thotë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në të cilat dyshohet se ka armatim

para 5 muajve - Dukagjini

Prokuroi special i rastit në veri, Naim Abazi ka thënë se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, në të cilat dyshohet se kanë armatim si dhe po punohet ende për të identifikuar...

FOTO/ Arsenali i armëve që gjeti Policia e Kosovës në Banjskë

para 5 muajve - Euronews

Policia e Kosovës, ka publikuar me foto arsenalin e armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit ditën e djeshme. Sipas asaj që raportojnë mediat kosovare,...

Edi Rama: përulje dhe nderime për policin Afrim Bunjaku i cili dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - TvNews

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama ka filluar ditën sot me nderim për policinë e vrarë dje në veri gjatë sulmeve, Afrim Bunjaku. Rama shkruajti në faqen e tij në Facebook, “me përulje me...

Mbahet mbledhje komemorative për policin Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Gazeta10

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot do të mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjaku që u vra dje në Zveçan nga një sulm i serbëve. Mbledhja do të nisë në orën 12:30, në amfiteatrin e Biblotekës...

BE dhe SHBA dënojnë sulmin në Kosovë

para 5 muajve - TvNews

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borell, e ka dënuar ashpër sulmin nga një “bandë e armatosur” kundër zyrtarëve të Policisë së Kosovës në veri. BE dënon ashpër sulmin Shefi i diplomacisë evropiane,...

Republika në zi kombëtare

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Dita e hënë (25 shtator) do të jetë ditë zie kombëtare në nderim të pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në pjesën veriore të Kosovës të banuar kryesisht me serbë etnikë pas një...

Sulmi terrorist në Kosovë, Rama: Përulje për policin që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën duke përkujtuar efektivin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili mbeti i vrarë në orët e para të mëngjesit të së dielës pas një sulmi me armë...

Mitralozë, kallashnikovë, granata, dalin fotot nga armët e rënda që iu gjetën serbëve në veri të Kosovës

para 5 muajve - Java News

Policia e Kosovës ka publikuar pamjet nga armatimet që i janë gjetur grupit kriminal serb. Siç shihet nga pamjet, bëhet fjalë për dhjetëra automjete, çanta, municione, armë të cilat për ministrin e Brendshëm,...

Sot ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje dhe nderim për efektivin që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një postim për efektivin e policisë së Kosovës, i cili mbeti i vrarë gjatë sulmit nga një grup personash të armatosur në veri të Kosovës. “Me përuljen me nderim...

Sot ditë zie në Kosovë në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Shenja

Të dielën e 24 shtatorit reshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku mbeti i vrarë, kurse polici Alban Rashiti u plagos, si pasojë e një sulmi terrorist që u bë ndaj tyre nga një grup i armatosur në...

Pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak ende të mbyllura

para 5 muajve - Fakti Ditor

Pikëkalimet kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura. Kështu është bërë e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar. Dje në Veri është sulmuar Policia e Kosovës, ku ka mbetur...

Mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot do të mbahet mbledhje komemorative për rreshterin Afrim Bunjaku që u vra dje në Zveçan nga një sulm i serbëve. Kjo mbledhje do të nisë në orën 12:30, në amfiteatrin...

Dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinje dhe Bërnjak vazhdojnë të jenë të mbyllura

para 5 muajve - Periskopi

Dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinje dhe Bërnjak vazhdojnë të jenë të mbyllura 25 Sep, 10:01 Dy vendkalimet kufitare me Serbinë, Bërnjak dhe Jarinje vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullime dhe gjatë...

Nisi me vrasjen e policit të Kosovës, krejt çka ndodhi dje në Banjskë të Zveçanit

para 5 muajve - Bota Press

Në orët e para të së dielës (24 shtator 2023), rreth orës 02:43 minuta, vendi u trondit nga një sulm i një grupi terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit, ku si pasojë mbeti i vrarë rreshteri i Policisë...

Situatë e qetë gjatë natës në veri

para 5 muajve - Bota Sot

25.09.2023 - 07:35 Vendndodhja e manastirit të Banjskës (Pamje satelitore) Pamje satelitore të vendndodhjes së manastirit të Banjskës, në komunën e Zveçanit, në veri të Kosovës. Ministri i Brendshëm i...

Sulmi në veri: Kosova bën përgjegjëse Serbinë, Serbia serbët e Kosovës

para 5 muajve - Albeu

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës u vra dhe disa u plagosën në përleshjet me një grup të armatosur në pjesën veriore të vendit, të banuar me shumicë serbe. Rreshteri i policisë, Afrim Bunjaku, nga fshati...

Republika në zi kombëtare

para 5 muajve - Syri

Prishtinë - Dita e hënë (25 shtator) do të jetë ditë zie kombëtare në Kosovë nderim të pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në pjesën veriore të Kosovës të banuar kryesisht me...

Republika në zi kombëtare

para 5 muajve - Syri

Prishtinë - Dita e hënë (25 shtator) do të jetë ditë zie kombëtare në nderim të pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në pjesën veriore të Kosovës të banuar kryesisht me serbë...

Vendndodhja e manastirit të Banjskës (Pamje satelitore)

para 5 muajve - Gazeta Express

Pamje satelitore të vendndodhjes së manastirit të Banjskës, në komunën e Zveçanit, në veri të Kosovës. Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka thënë se manastiri është “burim i sulmeve me armë...

Sot ditë zie në Kosovë për nder të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Gazeta Express

E hëna e 25 shtatorit është shpallur ditë zie shtetërore nga presidentja Osmani. Kjo është bërë për të nderuar policin e Kosovës që u vra dje në krye të detyrës në fshatin Banjskë të Zveçanit. Lexo Edhe:...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka filluar ditën e sotme duke përkujtuar pjesëtarin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën duke përkujtuar pjesëtarin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili mbeti i vrarë në orët e para të mëngjesit të djeshëm, pas një sulmi me armë...

Policia e Kosovës vë nën kontroll manastirin e Bansjkas

para 5 muajve - NMK Post

Advertisement Policia e Kosovës thotë se janë vrarë tre sulmues, kurse gjashtë të tjerë janë arrestuar nga grupi prej rreth 30 personash të armatosur, të cilët në orët e para të së dielës sulmuan policinë...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Pressonline

Me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, mbledhja e Kryesisë, e paraparë për sot, anulohet, sipas Vendimit të Presidentes Vjosa Osmani-Sadriu, për shpalljen e zisë shtetërore në Republikën...

Ditë zie për Bunjakun: Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Gazeta10

Është anuluar Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila është paraparë të mbahet sot. Kjo është bërë me kërkesë të Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca. “Me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca,...

Sot ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë nga terroristët në veri

para 5 muajve - Bota Sot

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim...

Sot ditë zie në Kosovë për nder të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Albeu

E hëna e 25 shtatorit është shpallur ditë zie shtetërore në Kosovë, nga presidentja Vjosa Osmani. Kjo është bërë për të nderuar policin e Kosovës që u vra dje në krye të detyrës në fshatin Banjskë të Zveçanit....

Sot Kosova në ditë zie, nderon policin Afrim Bunjaku, i cili u vra nga sulmet në Veri

para 5 muajve - Panorama

Në Kosovë sot është shpallur ditë zie shtetërore për të nderuar policin, i cili u vra mëngjesin e djeshëm në veri të Kosovës. Vendimin për ta shpallur sot ditë zie e bëri të ditur Presidentja e Kosovës,...

Sulmi në veri: Kosova bën përgjegjëse Serbinë, Serbia serbët e Kosovës

para 5 muajve - Syri

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës u vra dhe disa u plagosën në përleshjet me një grup të armatosur në pjesën veriore të vendit, të banuar me shumicë serbe. Rreshteri i policisë, Afrim Bunjaku, nga fshati...

Sulmi në veri: Kosova bën përgjegjëse Serbinë, Serbia serbët e Kosovës

para 5 muajve - Syri

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës u vra dhe disa u plagosën në përleshjet me një grup të armatosur në pjesën veriore të vendit, të banuar me shumicë serbe. Rreshteri i policisë, Afrim Bunjaku, nga fshati...

Pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jetë të mbyllura

para 5 muajve - Arbresh

Që nga e diela, dy pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë që e lidhin Kosovën me Serbinë, vazhdojnë të jenë të mbyllura. Kjo pasi, bandat terroriste serbe sulmuan me armë zjarri pjesëtarët e Policisë së...

Kosova në zi për Bunjakun: Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e Komisionet

para 5 muajve - Ekonomia Online

Është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, e paraparë të mbahet sot. Kjo është bërë me kërkesën e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, pas vendimit të presidentes Vjosa Osmani për shpalljen e zisë...

Sulmuesi i arrestuar serb vazhdon të trajtohet në QKUK

para 5 muajve - Periskopi

Sulmuesi i arrestuar serb vazhdon të trajtohet në QKUK 25 Sep, 9:31 Policia e Kosovës më 24 shtator, në mëngjesin e së dielës u sulmua nga grupe kriminale në Banjskë të Zveçanit, ku një polic u vra, një...

Sulmi në veri: Kosova bën përgjegjëse Serbinë, Serbia serbët e Kosovës

para 5 muajve - Bota Sot

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës u vra dhe disa u plagosën në përleshjet me një grup të armatosur në pjesën veriore të vendit, të banuar me shumicë serbe. Rreshteri i policisë, Afrim Bunjaku, nga fshati...

Sot ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - RTK

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, i vrarë...

Policia e Kosovës vë nën kontroll manastirin e Bansjkas/ DW: Vuҫiç konfirmon se grupi i armatosur përbëhej nga serbë të rebeluar

para 5 muajve - Dosja.al

Policia e Kosovës bëri të ditur se janë vrarë tre sulmues dhe gjashtë të tjerë janë arrestuar nga grupi prej rreth 30 personave të armatosur, që në orët e hershme të së dielës sulmuan policinë e Kosovës...

Sulmet në veri/ Një tjetër polic kërkon ndihmë mjekësore, drejtoresha e spitalit: Kishte copa predhe në muskul

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË -Luljeta Zhubi drejtoresa e Spitalit të Mitrovicës ka bërë të ditur se në orët e mbrëmjes është paraqitur një tjetër i polic i Kosovës për të kërkuar ndihmë mjekësore. Drejtoresha thotë se polici...

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - ATV Live

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policin e vrarë dje në Veri, Afrim Bunjaku. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin...

Hoxhaj: Përulje dhe nderim përgjithmonë për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - ATV Live

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë një fotografi të emblemës së Policisë së Kosovës, në nderim të policit Afrim Bunjaku. Përmes një statusi në rrjetin...

Ditë zie në Kosovë për nder të policit Afrim Bunjaku, flamujt ulen ne gjysmështizë

para 5 muajve - ATV Live

E hëna e 25 shtatorit është shpallur ditë zie shtetërore nga presidentja Osmani. Kjo është bërë për të nderuar policin e Kosovës që u vra dje në krye të detyrës në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Presidentja...

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Dukagjini

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit është anuluar me kërkesën e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, për shkak të ditës së zisë, të shpallur nga presidentja Vjosa Osmani. “Me kërkesën e Kryetarit...

(VIDEO) Forcat e KFOR-it nisen për te Manastiri i Banjskës

para 5 muajve - Dukagjini

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, tashmë në orët e hershme të mëngjesit ka dërguar disa automjete në Manastirin e Banjskës, në veri të Kosovës. Ndërsa, nata e së dielës në pjesën veriore të vendit ka kaluar...

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policin e vrarë dje në Veri, Afrim Bunjaku. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin...

Sot ditë zie në Kosovë, anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

para 5 muajve - Arbresh

Me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, mbledhja e Kryesisë, e paraparë për sot, anulohet, sipas Vendimit të Presidentes Vjosa Osmani-Sadriu, për shpalljen e zisë shtetërore në Republikën...

Hoxhaj: Përulje dhe nderim përgjithmonë për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Arbresh

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë një fotografi të emblemës së Policisë së Kosovës, në nderim të policit Afrim Bunjaku. Përmes një statusi në rrjetin...

Hoxhaj: Përulje dhe nderim përgjithmonë për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë një fotografi të emblemës së Policisë së Kosovës, në nderim të policit Afrim Bunjaku. Përmes një statusi në rrjetin...

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policin e vrarë dje në Veri, Afrim Bunjaku. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin...

Përulje dhe nderim përgjithmonë për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Epoka e Re

Ish-ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, e ka nisur mëngjesin duke shpërndarë një fotografi të emblemës së Policisë së Kosovës në nderim të policit Afrim Bunjaku. Përmes një statusi në...

Sulmuesi i arrestuar serb po trajtohet në QKUK, 49-vjeçari – jashtë rrezikut për jetë

para 5 muajve - Epoka e Re

Policia e Kosovës më 24 shtator u sulmua nga grupe kriminale në veri, ku një polic u vra, një u plagos dhe një u lëndua. Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë....

Rama nderon policin e vrarë: Me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun, i cili dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Gazeta Metro

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nderuar policin e vrarë, Afrim Bunjaku, nga sulmi terrorist në fshatin Banjsk të Zveçanit, shkruan Gazeta Metro. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin...

Sot ditë zie në Kosovë, Rama: Përulje dhe nderim për efektivin që dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një postim për efektivin e policisë së Kosovës Afrim Bunjaku, i cili mbeti i vrarë gjatë sulmit nga një grup personash të armatosur në veri të Kosovës. “Me përuljen...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Top24

Kryeministri Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Revista

Kryeministri Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën...

Edhe një polic i Kosovës kërkoi ndihmë mjekësore mbrëmë

para 5 muajve - Pressonline

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës, Luljeta Zhubi ka thënë se dje në orët e mbrëmjes edhe një pjesëtarë i policisë së Kosovës ka kërkuar ndihmë mjekësore. Sipas saj ai kishte copa predhash në abdomen,...

Ditë zie në Kosovë në nderim të policit të vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - TRT Balkan

Rasti tragjik ku humbi jetën reshteri i Policisë së Kosovës Bunjaku dhe disa kolegë të tij u lënduan ndodhi mëngjesin e ditës së djeshme në vendin Bajnskë në Veri të Kosovës. Presidentja e Republikës së...

Nderohet polici, Afrim Bunjaku: Sot Ditë Zie në Kosovë

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën Ditë Zie, pas vrasjes së policit Afrim Bunjaku në veri. Kështu ka bërë të ditur Zyra e Presidentes në një njoftim dërguar mediave, shkruan Lajmi.net....

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur

para 5 muajve - Bota Sot

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili mbeti i lënduar gjatë aksionit në Banjska Zveçani, është duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës Jugore. I njëjti po qëndron në spital dhe nesër...

Edi Rama: përulje dhe nderime për policin Afrim Bunjaku i cili dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama ka filluar ditën sot me nderim për policinë e vrarë dje në veri gjatë sulmeve, Afrim Bunjaku. Rama shkruajti në faqen e tij në Facebook, “me përulje me...

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policin e vrarë dje në Veri, Afrim Bunjaku. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin...

Sot ditë zie në Kosovë për nder të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Bota Press

E hëna e 25 shtatorit është shpallur ditë zie shtetërore nga presidentja Osmani. Kjo është bërë për të nderuar policin e Kosovës që u vra dje në krye të detyrës në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Presidentja...

Edhe një polic i Kosovës kërkoi ndihmë mbrëmë, kishte copa të predhave në abdomen

para 5 muajve - Epoka e Re

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës, Luljeta Zhubi, ka thënë se dje në orët e mbrëmjes edhe një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka kërkuar ndihmë mjekësore. Sipas saj, ai kishte copa predhash në abdomen,...

Ditë zie në Kosovë për nder të policit Afrim Bunjaku, flamujt ulen ne gjysmështizë

para 5 muajve - Ekonomia Online

E hëna e 25 shtatorit është shpallur ditë zie shtetërore nga presidentja Osmani. Kjo është bërë për të nderuar policin e Kosovës që u vra dje në krye të detyrës në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Presidentja...

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Periskopi

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun 25 Sep, 8:18 Presidenti i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policing e vrarë...

Sot ditë zie në Kosovë për nder të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Epoka e Re

E hëna e 25 shtatorit është shpallur ditë zie shtetërore nga presidentja Vjosa Osmani. Kjo është bërë për të nderuar policin e Kosovës që u vra dje në krye të detyrës në fshatin Banjskë të Zveçanit. “Presidentja...

Mirëmëngjesi me përulje dhe nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policin e vrarë dje në veri. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin e Policisë...

Sot ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë nga terroristët në veri

para 5 muajve - Gazeta Metro

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim...

Vrasja e policit në veri, rreshterit Bunjaku sot i jepet lamtumira e fundit

para 5 muajve - Gazeta Metro

Të dielën e 24 shtatorit rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku mbeti i vrarë, kurse polici Alban Rashiti u plagos, si pasojë e një sulmi terrorist që u bë ndaj tyre nga një grup i armatosur në...

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policin e vrarë dje në Veri, Afrim Bunjaku. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin...

Sot i jepet lamtumira e fundit reshterit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Të dielën e 24 shtatorit reshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku mbeti i vrarë, kurse polici Alban Rashiti u plagos, si pasojë e një sulmi terrorist që u bë ndaj tyre nga një grup i armatosur në...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - NMK Post

Advertisement Presidenti i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e sotme e ka nisur me një postim në Facebook. Ai ka nderuar me përulje policing e vrarë dje në Veri. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin...

“Kur vdes për atdheun rilind përsëri”/ Sot ditë zie në Kosovën në kujtim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË -25 Shtatori është shënuar ditë zie shtetërore për Kosovën. Dita është caktuar në nder të policit të rënë në krye të detyrës në veri të Kosovës Afrim Bunjaku, i cili ndërroi jetë mëngjesin e së...

Analistët amerikanë dënojnë sulmin në veri të Kosovës, të ndarë për hapat e mëtejshëm të perëndimit

para 5 muajve - FaxWeb

Një pjesëtar i policisë së Kosovës mbeti i vrarë dhe të paktën dy të tjerë u plagosën gjatë përleshjeve me një grup të armatosur në veriun e banuar me shumicë serbe, një ngjarje që mund të rrisë tensionet...

Sot ditë zie në Kosovë

para 5 muajve - Top24

Dita e hënë (25 shtator) do të jetë ditë zie kombëtare në nderim të pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në pjesën veriore të Kosovës të banuar kryesisht me serbë etnikë pas një...

Ditë zie në Kosovë

para 5 muajve - Populli

Dita e hënë (25 shtator) do të jetë ditë zie kombëtare në nderim të pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në pjesën veriore të Kosovës të banuar kryesisht me serbë etnikë pas një...

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Dukagjini

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri Shqipërisë Edi Rama, në nderim të zyrtarit policor...

Rama për policin e vrarë në Kosovë: Përulem me nderim, dha jetën në detyrë

para 5 muajve - Euronews

Ndërkohë që kosova e ka shpalur ditën e sotme, ditë zie kombëtare në nderim të policit të vrarë ditën e djeshme nga një sulm terrorist, kryeministri Rama ka ndarë në Facebook një postim në nderim të viktimës,...

Sot ditë zie në Kosovë në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Pressonline

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim...

Rama: Me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama edhe sot ka nderuar policin e vrarë dje në veri nga bandat kriminale serbe. Me anë të një fotografie në Facebook, ku shihet flamuri i Kosovës në gjysmë shtizë, ai ka...

Autoritetet e KFOR-it kanë reaguar pas vrasjes së një pjesëtari të Policisë së Kosovës sot në veri, dhe plagosjes së një tjetri

para 5 muajve - Radio Kosova e Lire

Autoritete t e KFOR-it kanë reaguar pas vrasjes së një pjesëtari të Policisë së Kosovës sot në veri, dhe plagosjes së një tjetri. Në reagim thuhet se KFOR-i vazhdon të monitorojë nga afër situatën në Banjska...

Autoritetet e KFOR-it janë në kontakt me Brukselin, institucionet e Kosovës dhe komandantin e ushtrisë serbe, lidhur me situatën në Veri

para 5 muajve - Radio Kosova e Lire

Autoritetet e KFOR-it bënë të ditur se po bisedojnë me Bashkimin Evropian, institucionet e Republikës së Kosovës dhe komandantin e ushtrisë serbe për të gjetur sa më parë një zgjidhje për situatën e krijuar...

Polici i vrarë në veri të Kosovës, Rama nderon Afrim Bunjakun: Përulemi me nderim para tij, dha jetën në krye të detyrës

para 5 muajve - Dosja.al

TIRANË - Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes me një postim, në nder të policit të vrarë në krye të detyrës në veri të Kosovës. Kreu i qeverisë shqiptare thotë se përulemi me nderim për efektivin...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Dukagjini

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi me dhimbje të madhe pas vrasjes së Afrim Bunjakut, rreshter...

Sot ditë zie në Kosovë në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Arbresh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpallur të hënën (sot) ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje...

Policia arreston sulmuesin e dytë, gjen uniforma, granata, zolla, mitralozë e kallashnikov

para 5 muajve - Pressonline

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar edhe sulmuesi i dytë ndaj pjesëtarëve të PK-së në veri të vendit, raporton teve1.info Përmes një komunikate për medie, PK ka njoftuar se në orët e vona...

6 serbët e arrestuar për sulmin në veri dërgohen në mbajtje për 48 orë

para 5 muajve - Pressonline

Prokuroria Speciale ka njoftuar se që nga marrja e informatave të para lidhur me sulmin e ndodhur në mëngjesin e sotëm, në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit, në vendin e ngjarjes ka dalur prokurori...

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur

para 5 muajve - Telegrafi

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili mbeti i lënduar gjatë aksionit në Banjska Zveçani, është duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës Jugore. I njëjti po qëndron në spital dhe nesër...

Ambasadori i SHBA-ve në Prishtinë ndezi qirinj në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - TV21

Në nderim të veprës së policit të vrarë, Afrim Bunjakut, Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier mori pjesë edhe në ceremoninë e ndezjes së qirinjve. Hovenier u ka shprehur përsëri ngushëllimet...

Kurti: Zotohemi të mbrojmë ata që kalojnë jetën e tyre duke na mbrojtur

para 5 muajve - TV21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se sonte ndezi një qiri të vogël për një shpirt të madh. Kurti ka thënë se Afrim Bunjaku u vra nga terroristët duke mbrojtur integritetin territorial të Kosovës....

Ndizen qirinj në nderim të policit Afrim Bunjaku që u vra në Banjskë

para 5 muajve - Kallxo

Sonte në disa qytete të Kosovës janë ndezur qirinj në nderim të policit të Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në Banjskë të Zveçanit nga grupi terrorist. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama...

Lajmi fundit: Njëri nga të arrestuarit mësohet se është snajperisti i grupit terrorist

para 5 muajve - Infokusi

Policia e Kosovës sipas informatave të fundit konfirmoi se ka arrestuar dy terroristë të grupit kriminal që kryen sulmin ne veri të Kosovës. Gazeta Infokus nga burime brenda policisë së Kosovës mëson se...

Beteja e Kosovës me grupin terririst serb | VIDEO

para 5 muajve - Flaka

Policia e Kosovës është sulmuar mëngjesin e së dielës në veri, ku për pasojë një polic ka mbetur i vrarë, një tjetër është plagosur dhe një është i lënduar, shkruan Flaka Ky lajm shënoi fillimin e zhvillimeve...

Kurti: Zotohemi të mbrojmë ata që kalojnë jetën e tyre duke na mbrojtur

para 5 muajve - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se sonte ndezi një qiri të vogël për një shpirt të madh. Kurti ka thënë se Afrim Bunjaku u vra nga terroristët duke mbrojtur integritetin territorial të Kosovës....

Kurti ndez qirinj në nderim të heroit, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Zeri

Në nderim të veprës së Afrim Bunjakut, policit të rënë sot në detyrë nga sulmi terrorist i grupeve kriminale në fshatin Banjskë të Zveçanit, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me anëtarë të...

Kurti: Zotohemi të mbrojmë ata që kalojnë jetën e tyre duke na mbrojtur

para 5 muajve - Aktuale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Afrim Bunjaku u vra nga terroristët duke mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Kurti, theksoi se sonte ndezi një qiri të vogël për një shpirt të...

Nesër ditë zie në Kosovë

para 5 muajve - TV21

Në nderim të policit të vrarë në Veri të Kosovës, Afrim Bunjaku, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani nesër (e hënë) e ka shpallur ditë zie. Kjo u bë e ditur nga presidenca e Kosovës përmes një postimi...

Kurti pubikon pamje nga ndezja e qirinjve në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar pamje nga ndezja e qirinjve në nderim të Afrim Bunjakut, policit të vrarë sot në orët e para të mëngjësit në Banjskë të Zveçanit dhe nga vizita e tij te...

Kurti përkulet para qirinjve që u ndezën për policin e vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ndezjen e qirinjve në ndërtim të Afrim Bunjakut, policit të vrarë në Veri të Kosovës. Pos Kurtit, në këtë ceremoni kanë marrë pjesë edhe figura të...

FOTO/ Nga armët antitank te granatat dhe kallashnikovët, ja çfarë u gjet në Banjskë nga policia e Kosovës

para 5 muajve - Desk.al

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa vendndodhje e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

Ambasadori i SHBA, Hovenier u bashkohet përfaqësuesve institucional të Kosovës, nderon policin e vrarë në veri

para 5 muajve - Alsat-M

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier, u është bashkuar përfaqësuesve të institucioneve të Kosovës në ndezjen e qirinjve për nder të policit të rënë heroikisht në detyrë pas një sulmi terrorist në veri.

Kurti përkulet para qirinjve që u ndezën për policin e vrarë sot në Veri Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ndezjen e qirinjve në ndërtim të Afrim Bunjakut, policit të vrarë në Veri të Kosovës. Pos Kurtit, në këtë ceremoni kanë marrë pjesë edhe figura të...

Sulmi në Banjskë, Prokuroria ndalon gjashtë persona dhe sekuestron automjete me armatim

para 5 muajve - Klan

Sulmi në Banjskë, Prokuroria ndalon gjashtë persona dhe sekuestron automjete me armatim Gjashtë persona janë ndaluar për përfshirje në sulm ndaj Policisë së Kosovës në ngjarjen e mëngjesit të sotëm në...

Kurti: Zotohemi të mbrojmë ata që kalojnë jetën e tyre duke na mbrojtur

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Afrim Bunjaku u vra nga terroristët duke mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Kurti, theksoi se sonte ndezi një qiri të vogël për një shpirt të...

Fotot/ Qindra armë të llojeve të ndryshëm, çfarë gjeti policia në godinat dhe makinat e sulmuesve në veri

para 5 muajve - Top Channel

Një sasi e madhe armatimesh dhe municionesh janë gjetur nga policia në manastirin e Banjskë të Zveçanit, aty ku u vendosën rreth 30 serbë të armatosur. Në disa objekte banimi dhe automjete që janë përdorur...

Kurti: Zotohemi të mbrojmë ata që kalojnë jetën e tyre duke na mbrojtur

para 5 muajve - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Afrim Bunjaku u vra nga terroristët duke mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Kurti, theksoi se sonte ndezi një qiri të vogël për një shpirt të...

Kurti ndezë qirinj në nderim të heroit, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Zeri

Në nderim të veprës së Afrim Bunjakut, policit të rënë sot në detyrë nga sulmi terrorist i grupeve kriminale në fshatin Banjskë të Zveçanit, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me anëtarë të...

Kurti: Sonte ndezëm një qiri të vogël për një shpirt të madh

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me përfaqësuesit e komunitetit ndërkombëtar kanë ndezur qirinj në nderim të policit të Kosovës, Afrim Bunjaku i cili u vra në Banjskë të Zveçanit nga grupi terrorist....

Kurti përkulet para qirinjve që u ndezën për policin e vrarë sot në Veri Afrim Bunjaku

para 5 muajve - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ndezjen e qirinjve në ndërtim të Afrim Bunjakut, policit të vrarë në Veri të Kosovës. Pos Kurtit, në këtë ceremoni kanë marrë pjesë edhe figura të...

Ambasadori Hovenier ndez qirinj në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Kallxo

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, bashkë me përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës dhe komunitetit ndërkombëtar kanë ndezur qirinj në nderim të policit të Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili...

Arsenal i madh armësh, krejt çka gjeti Policia e Kosovës deri tash nga grupi terrorist në Banjskë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

Publikohen fotografitë e armatimit që u kap sot në Banjskë

para 5 muajve - Alsat-M

Policia e Kosovës ka lëshuar një tjetër komunikatë për media ku ka dhënë informacione për situatën në Veri të Kosovës. Si dhe ka publikuar fotografi nga armatimi i gjetur. Në komunikatë thuhet se është...

Hovenier u bashkohet përfaqësuesve institucional të Kosovës, nderon policin e vrarë në veri

para 5 muajve - Telegrafi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier, u është bashkuar përfaqësuesve të institucioneve të Kosovës në ndezjen e qirinjve për nder të policit të rënë heroikisht në detyrë pas një...

Kurti përkulet para qirinjve që u ndezën për policin e vrarë sot në Veri Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ndezjen e qirinjve në ndërtim të Afrim Bunjakut, policit të vrarë në Veri të Kosovës. Pos Kurtit, në këtë ceremoni kanë marrë pjesë edhe figura të...

Drejtoresha e spitalit të Mitrovicës: Polici i plagosur do të operohet

para 5 muajve - Gazeta Express

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili është plagosur gjatë aksionit në fshatin Banjskë të Zveçanit, është duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës së Jugut. Drejtoresha e këtij spitali,...

Nga kallashnikov, mitraloz deri tek antitank, ja disa nga municionet që gjeti policia e Kosovës në Banjskë

para 5 muajve - NOA

Policia e Kosovës ka bërë publike pamje nga arsenali i armëve që u gjet sot gjatë kontrollit në Banjskë të Zveçanit pas vrasjes së një efektivi të policisë së Kosovës nga një grup i armatosur serb. Në...

Ambasadori Hovenier ndezi qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Pressonline

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, u ka shprehur përsëri ngushëllimet më të thella familjes së rreshterit të Policisë së Kosovës, që u vra sot në krye të detyrës në veri. Madje, në nderim të veprës së...

Kosova shpall të hënën ditë zie në nderim të Afrim Bunjakut

para 5 muajve - NOA

Prishtinë- Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shpallur ditën e nesërme ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në rrjetin social...

E hëna, zi kombëtare/ Homazhe për heroin në Kosovë, ndizen qirinj për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Top Channel

E hëna është shpallur ditë zie në Kosovë, me flamujt që do të ulen gjysmë shtizë, në nderim të policit Afrim Bunjaku, që mbeti i vrarë në krye të detyrës në veri të vendit. Dhimbja për humbjen e rreshterit...

Sulmi ndaj Policisë së Kosovës, Prokuroria: Sulmuesit dyshohen për vepra terroriste

para 5 muajve - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Për sulmin ndaj Policisë së Kosovës janë ndaluar gjashtë persona, kështu ka bërë të ditur Prokuroria Speciale e Kosovës. Sipas Prokurorisë, ata dyshohen për disa vepra penale, pas...

Hovenier ndezi qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - RTV 21

Në nderim të veprës së policit të vrarë, Afrim Bunjakut, Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier mori pjesë edhe në ceremoninë e ndezjes së qirinjve. Hovenier u ka shprehur përsëri ngushëllimet më të thella...

Nesër ditë zie në Kosovë

para 5 muajve - RTV 21

Në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie. Kjo u bë e ditur nga presidenca përmes një postimi në Facebook. “Presidentja Vjosa Osmani e...

Ky është terroristi serb që u arrestua nga Policia e Kosovës, u dërgua në QKUK për trajtim

para 5 muajve - Bota Sot

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) po trajtohet një nga terroristët që mori pjesë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit, si pasojë e sulmit mbeti i vrarë polici Afrim...

FOTO/ Policia publikon arsenalin e armëve që gjeti nga grupi terrorist në Banjskë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa vende e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

E hëna, zi kombëtare: Homazhe për heroin në Kosovë, ndizen qirinj për Afrim Bunjakun

para 5 muajve - Gazeta Tema

E hëna është shpallur ditë zie në Kosovë, me flamujt që do të ulen gjysmë shtizë, në nderim të policit Afrim Bunjaku, që mbeti i vrarë në krye të detyrës në veri të vendit. Dhimbja për humbjen e rreshterit...

Prokuroria: Sulmuesit dyshohen për vepra terroriste

para 5 muajve - Koha.net

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se janë ndaluar gjashtë persona për sulmin ndaj Policisë së Kosovës. Ata dyshohen për disa vepra penale, pas sulmit në fshatin Banjskë të Zveçanit. Një nga to...

Të dorëzuar e të ç’burrëruar, dy serbë në duart e Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Indeks online

Sot gjatë ditës janë arrestuar dy sulmues të armatosur me armë të gjata dhe municion lidhur me sulmet ndaj Policisë së Kosovës në fshatin Banjskë të Zveçanit. Tashmë janë publikuar fotografitë e tyre ku...

Gjashtë serbët e arrestuar në Banjskë të Zveçanit, ndalohen për 48 orë

para 5 muajve - Zeri

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton se që nga marrja e informatave të para lidhur me sulmin e ndodhur në mëngjesin e së dielës, në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit, në vendin...

Sot në Banjskë ishte edhe Prokurori Special nga Mitrovica, Naim Abazi – e rrezikoi jetën për ta faktuar krimin nga afër

para 5 muajve - Lajmi.net

Udhëtimi sot drejt veriut ka qenë shumë sfidues dhe i rrezikshëm. Por organet e sigurisë duke zbatuar ligjin, të uniformuar dhe të armatosur shkuan për të eliminuar grupet kriminale që cenuan shtetin e...

Kurti përkulet para qirinjve që u ndezën për policin e vrarë sot në Veri Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ndezjen e qirinjve në ndërtim të Afrim Bunjakut, policit të vrarë në Veri të Kosovës. Pos Kurtit, në këtë ceremoni kanë marrë pjesë edhe figura të...

Hovenier ndezi qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - RTK

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, u ka shprehur përsëri ngushëllimet më të thella familjes së rreshterit të Policisë së Kosovës, që u vra sot në krye të detyrës në veri. Madje, në nderim të veprës së...

Sulmet në Veri, Prokuroria e Kosovës: Janë ndaluar 6 persona, dyshohen për vepra terroriste

para 5 muajve - InfoShqip

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se janë ndaluar gjashtë persona për sulmin ndaj Policisë së Kosovës, të cilët akuzohen për disa vepra penale, pas sulmit në fshatin Banjskë të Zveçanit. Një ndër...

Presidentja Osmani e shpalli të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Aktuale

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim...

Publikohen fotografitë e armatimit që u kap sot në Banjskë

para 5 muajve - Aktuale

Policia e Kosovës ka lëshuar një tjetër komunikatë për media ku ka dhënë informacione për situatën në Veri të Kosovës. Si dhe ka publikuar fotografi nga armatimi i gjetur. Në komunikatë thuhet se është...

Prishtinë! Qindra qytetarë dhe zyrtarë ndezin qirinj në nder të dëshmorit Afrim Bunjaku. Mes tyre edhe ambasadori i SHBA në Kosovë

para 5 muajve - NOA

KOSOVË- Në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, janë ndezur mbrëmjen e sotme qirinj për policin e vrarë në krye të detyrës, Afrim Bunjakun. Në mesin e shumë qytetarëve të pranishëm ishin edhe Ambasadori i...

Publikohen fotografitë e armatimit që u kap sot në Banjskë

para 5 muajve - OraInfo

Policia e Kosovës ka lëshuar një tjetër komunikatë për media ku ka dhënë informacione për situatën në Veri të Kosovës. Si dhe ka publikuar fotografi nga armatimi i gjetur. Në komunikatë thuhet se është...

Ambasadori Hovenier ndez çirinj në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Kallxo

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, bashkë me përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës dhe komunitetit ndërkombëtar kanë ndezur çirinj në nderim të policit të Kosovës, Afrim Bunjaku i cili...

Prokuroria Speciale: 6 të arrestuarit në veri dyshohen për terrorizëm, sekuestruam shumë armatim

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka njoftuar se janë ndaluar gjashtë persona në sulmin terrorist që ka ndodhur në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit, shkruan Syri.net Kosova. Prokuroria...

Kurti përkulet para qirinjve që u ndezën për policin e vrarë sot në Veri Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Debat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ndezjen e qirinjve në ndërtim të Afrim Bunjakut, policit të vrarë në Veri të Kosovës. Pos Kurtit, në këtë ceremoni kanë marrë pjesë edhe figura të...

Foto/ Nga armët antitank te municionet pa fund, ja çfarë u gjet në Banjskë ...

para 5 muajve - BalkanWeb

Policia e Kosovës ka bërë publike pamje nga arsenali i armëve që u gjet sot gjatë kontrollit në Banjskë të Zveçanit pas vrasjes së një efektivi të policisë së Kosovës nga një grup i armatosur serb. Në...

Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

para 5 muajve - Telegrafi

Policia e Kosovës ka publikuar fotot me armët dhe materialet e ndryshme ushtarake të sekuestruara në veri të vendit në dhe afër manastirit të Banjskës. Sipas njoftimit të Policisë bëhet fjalë për gjetjen...

Gjashtë serbët e arrestuar në Banjskë të Zveçanit, ndalohen për 48 orë

para 5 muajve - Telegrafi

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton se që nga marrja e informatave të para lidhur me sulmin e ndodhur në mëngjesin e së dielës, në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit, në vendin...

U plagos gjatë aksionit në fshatin Banjskë, efektivi i policisë së Kosovës ...

para 5 muajve - BalkanWeb

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili është plagosur gjatë aksionit në fshatin Banjskë të Zveçanit, është duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës së Jugut. Drejtoresha e këtij spitali,...

Presidentja Osmani e shpalli të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Portalb

Presidentja Osmani e shpalli të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku, transmeton Portalb.mk . “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës...

E hëna shpallet ditë zije në Kosovë, në nderim të policit të vrarë sot nga terroristët në veri

para 5 muajve - Zhurnal

Kosovë, 24 shtator – Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim...

Publikohen fotografitë e armatimit që u kap sot në Banjskë

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës ka lëshuar një tjetër komunikatë për media ku ka dhënë informacione për situatën në Veri të Kosovës. Si dhe ka publikuar fotografi nga armatimi i gjetur. Në komunikatë thuhet se është...

Gjashtë të dyshuarit për sulmin në Veri dërgohen në mbajtje 48 orë, këto janë veprat me të cilat ngarkohen

para 5 muajve - Gazeta Express

Prokuroria Speciale ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku, raporton Express. Sipas...

Ambasadori Hovenier ndez qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Klan

Ambasadori Hovenier ndez qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, u ka shprehur përsëri ngushëllimet më të thella familjes së rreshterit të Policisë së Kosovës,...

Nesër ditë zie në Kosovë në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Klan

Nesër ditë zie në Kosovë në nderim të policit të vrarë Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën ditë zie në Kosovë në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur...

Arsenal armësh, krejt çka gjeti Policia e Kosovës deri tash nga grupi terrorist në Banjskë (FOTO)

para 5 muajve - Klan Kosova

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

Sulmi në Banjskë, Prokuroria ndalon gjashtë persona dhe sekuestron automjete me armatim

para 5 muajve - Klan Kosova

Gjashtë persona janë ndaluar për përfshirje në sulm ndaj Policisë së Kosovës në ngjarjen e mëngjesit të sotëm në Banskë të Zveçanit. Këtë e ka konfirmuar Prokuroria Speciale, ndërsa bën të ditur se edhe...

Edhe një polic i Kosovës kërkoi ndihmë spitalore sonte, kishte copa predhash në abdomen (VIDEO)

para 5 muajve - Klan Kosova

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës, Luljeta Zhubi ka thënë për Klan Kosovën se në orët e mbrëmjes edhe një pjesëtarë i policisë së Kosovës ka kërkuar ndihmë mjekësore. Sipas saj ai kishte copa predhash...

Edhe një polic i Kosovës kërkoi ndihmë spitalore sonte, kishte copa predhash në abdomen

para 5 muajve - Bota Sot

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës, Luljeta Zhubi ka thënë se në orët e mbrëmjes edhe një pjesëtarë i policisë së Kosovës ka kërkuar ndihmë mjekësore. Sipas saj ai kishte copa predhash në abdomen, të...

Gjashtë të dyshuarit për sulmin në veri dërgohen në mbajtje 48 orë, këto janë veprat me të cilat ngarkohen

para 5 muajve - Bota Sot

Prokuroria Speciale ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Sipas Prokurorisë, ata dyshohen...

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Ina

Policia e Kosovës ka dhënë përditësimet e fundit për situatën në veri të vendit, duke treguar se kanë hyrë në objektet përcjellëse të manastirit të Banjskës për realizim të detyrave zyrtare. Policia thotë...

FOTO/ Nga armët antitank te granatat dhe kallashnikovët, ja çfarë u gjet në Banjskë nga policia e Kosovës

para 5 muajve - Albeu

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa vendndodhje e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

Vrasja e efektivit të Policisë në Veri, Kosova shpall të hënën ditë zie kombëtare në nderim të Afrim Bunjakut

para 5 muajve - Panorama

Kosova e ka shpallur ditën e nesërme ditë zie kombëtare, në nderim të policit të vrarë nga kriminelët serbë, Afrim Bunjakut. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një njoftimi presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani,...

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë në veri të vendit

para 5 muajve - Ora news

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në Facebook. “Presidentja Vjosa...

Granata, mitralozë, raketa anti-tank, kallashnikov dhe municione të shumta, ja çfarë gjeti Policia e Kosovës në vendqëndrimet e kriminelëve serbë (FOTOT)

para 5 muajve - Panorama

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit, ku vepronte grupi kriminal serb, që vranë...

Ambasadori Hovenier ndezi qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Ora news

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, u ka shprehur përsëri ngushëllimet më të thella familjes së rreshterit të Policisë së Kosovës, që u vra sot në krye të detyrës në very. Madje, në nderim të veprës së...

Dërgohen në mbajtje 6 persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Indeks online

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton opinionin publik se që nga marrja e informatave të para lidhur me sulmin e ndodhur në mëngjesin e sotëm, në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit,...

Policia e Kosovës gjeti arsenal armësh nga grupi terrorist në Banjskë [foto]

para 5 muajve - Zeri

Policia e Kosovës, përmes njoftimit në faqen e saj zyrtare ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas...

Gjashtë të dyshuarit për sulmin në veri dërgohen në mbajtje 48 orë

para 5 muajve - RTK

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku...

Kosovë, e hëna ditë zie në nderim të policit të vrarë në veri Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shpallur të hënën, 25 shtatorin, ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku, transmeton Anadolu. Siç njofton Zyra e Presidentes nëpërmjet...

Polici i plagosur sot në veri do t’i nënshtrohet operimit

para 5 muajve - Lajmi.net

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili është plagosur gjatë aksionit në fshatin Banjskë të Zveçanit, është duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës së Jugut. Drejtoresha e këtij spitali,...

Kjo është gjendja e sulmuesit të Policisë që po trajtohet në QKUK

para 5 muajve - Lajmi.net

Një sulmues të cilin e ka kapur Policia e Kosovës e i cili është i plagosur po trajtohet në QKUK. Ekipi i Lajmi.net po qëndron në vendin e ngjarjes për të marrë informata lidhur me gjendjen e tij. Për...

Sulmi në Banjskë, Prokuroria ndalon gjashtë persona dhe sekuestron automjete me armatim

para 5 muajve - GazetaBlic

Gjashtë persona janë ndaluar për përfshirje në sulm ndaj Policisë së Kosovës në ngjarjen e mëngjesit të sotëm në Banskë të Zveçanit. Këtë e ka konfirmuar Prokuroria Speciale, ndërsa bën të ditur se edhe...

Prokuroria Speciale: Gjashtë të arrestuarit në veri dyshohen për terrorizëm, sekuestruam shumë armatim

para 5 muajve - OraInfo

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka njoftuar se janë ndaluar gjashtë persona në sulmin terrorist që ka ndodhur në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit . Prokuroria njofton se nga aksioni...

Arsenal armësh, krejt çka gjeti Policia e Kosovës deri tash nga grupi terrorist në Banjskë

para 5 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

Policia del përsëri me detaje për zhvillimet në veri: Është arrestuar edhe një sulmues – Janë kapur granata, zolla mitrolozë dhe kallashnikov

para 5 muajve - OraInfo

Policia e Kosovës me një komunikatë për media ka dhënë detaje të tjera nga zhvillimet e sotme në veri të vendit . Ata thanë se kanë arrestuar edhe një sulmues tjetër i cili ishte i uniformuar dhe i armatosur...

Edhe një polic i Kosovës kërkoi ndihmë spitalore sonte, kishte copa predhash në abdomen

para 5 muajve - GazetaBlic

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës, Luljeta Zhubi ka thënë për Klan Kosovën se në orët e mbrëmjes edhe një pjesëtarë i policisë së Kosovës ka kërkuar ndihmë mjekësore. Sipas saj ai kishte copa predhash...

Publikohen foto/ Shihni armatimin e rëndë që policia e Kosovës gjeti në Manastirin e Banjskë

para 5 muajve - Syri

Policia e Kosovës ka bërë publike pamje nga arsenali i armëve që u gjet sot gjatë kontrollit në Banjskë të Zveçanit pas vrasjes së një efektivi të policisë së Kosovës nga një grup i armatosur serb. Në...

Policia e Kosovës: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues

para 5 muajve - Syri

“Si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante policore, në kuadër të perimetrit të caktuar të sigurisë është arrestuar edhe sulmuesi i dytë, i cili gjithashtu ka qenë në uniformë ushtarake...

Prokuroria Speciale e Kosovë njofton për hetimet paraprake të ngjarjes së rëndë në fshatin Banjskë, ku u vra polici Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Syri

KOMUNIKATË PËR MEDIA NGA PROKURORIA SPECIALE Prishtinë, 24 shtator 2023 – Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton opinionin publik se që nga marrja e informatave të para lidhur me sulmin...

Prokuroria Speciale jep bilancin e të arrestuarve dhe armëve që u konfiskuan sot në Banjskë

para 5 muajve - Kallxo

Prokuroria Speciale ka konfirmuar se janë ndaluar gjashtë persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit. Me aktvendim të Prokurorit të Prokurorisë Speciale, të ndaluarit...

Publikohen fotografitë e armatimit që u kap sot në Banjskë

para 5 muajve - Parrotlla

Policia e Kosovës ka lëshuar një tjetër komunikatë për media ku ka dhënë informacione për situatën në Veri të Kosovës. Si dhe ka publikuar fotografi nga armatimi i gjetur. Në komunikatë thuhet se është...

Osmani: Në nderim të vrasjes së policit, Kosova shpall ditë zie shtetërore datën 25 shtator

para 5 muajve - InfoShqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim bazuar në Kushtetutën e Kosovës, që data 25 shtator do të shpallet si ditë zie shtetërore, në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra në orët e para...

Serbët, luftë me Policinë e Kosovës/ Vritet efektivi! Ekzekutohen 3 sulmues, arrestohen 6 të tjerë, manastiri në Banjskë ‘plot’ me municione

para 5 muajve - Top Channel

Në orën 02:34 të mëngjesit të së dielës, Policia e Kosovës ka ndërhyrë për të larguar dy kamionë që e kishin bllokuar rrugën për në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit. Me të arritur në vendin e ngjarjes,...

Policia: Bie intensiteti i sulmeve, por situata mbetet e tensionuar

para 5 muajve - Koha.net

Policia e Kosovës ka njoftuar se si rezultat i angazhimit të njësiteve relevante policore, në kuadër të perimetrit të caktuar të sigurisë është arrestuar edhe sulmuesi i dytë, i cili gjithashtu ka qenë...

E hëna, ditë zie në Kosovë

para 5 muajve - Koha.net

Dita e hënë e 25 shtatorit do të jetë ditë zie shtetërore, në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra në orët e para të së dielës në veri. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim bazuar...

Në nderim të policit të vrarë në veri të Kosovës, ndizen qirinj në Prishtinë

para 5 muajve - TV21

Në nderim të policit të vrarë sot në krye të detyrës në veri të Kosovës, Afrim Bunjaku, qytetarët e Kosovës kanë ndezur qirinj para Stacionit Policor në qendër të Prishtinës. Qirinj kanë ndezur edhe kryetari...

E hëna shpallet dite zije në Kosovë, në nderim të policit të vrarë nga terroristët në veri

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim...

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur: Do të operohet

para 5 muajve - Zyrtare

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili mbeti i lënduar gjatë aksionit në Banjska Zveçani, është duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës Jugore. I njëjti po…

Presidentja Osmani e shpalli të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Alsat-M

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim...

Vrasja e efektivit të policisë në Veri, Kosova shpall të hënën ditë zie në ...

para 5 muajve - BalkanWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka shpallur ditën e nesërme ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në rrjetin social Facebook....

Presidentja Osmani e shpallë të hënën ditë zie në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Telegrafi

Presidentja Osmani e shpalli të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë...

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Koha.mk

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në Facebook. “Presidentja Vjosa...

Policia e Kosovës arreston edhe sulmuesin e dytë, ishte i armatosur dhe me uniformë ushtarake

para 5 muajve - Klan Kosova

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe sulmuesin e dytë mbi aktin terrorist të sotëm ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës. Njoftimi i plotë: ”Si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante...

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në Facebook, përcjell Klankosova.tv....

Ambasadori Hovenier ndezi qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Klan Kosova

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, u ka shprehur përsëri ngushëllimet më të thella familjes së rreshterit të Policisë së Kosovës, që u vra sot në krye të detyrës në very. Madje, në nderim të veprës së...

Serbët, luftë me Policinë e Kosovës/ Vritet efektivi! Ekzekutohen 3 sulmues, arrestohen 6 të tjerë, manastiri në Banjskë ‘plot’ me municione

para 5 muajve - Top Channel

Në orën 02:34 të mëngjesit të së dielës, Policia e Kosovës ka ndërhyrë për të larguar dy kamionë që e kishin bllokuar rrugën për në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit. Me të arritur në vendin e ngjarjes,...

Në nderim të policit të vrarë në veri ndizen qirinj në Prishtinë

para 5 muajve - RTV 21

Në nderim të policit të vrarë sot në krye të detyrës, Afrim Bunjaku, qytetarët kanë ndezur qirinj para Stacionit Policor në qendër të Prishtinës. Qirinj kanë ndezur edhe kryetari i Prishtinës, Përparim...

Sulmuesi i policisë po trajtohet në QKUK

para 5 muajve - RTV 21

Një nga personat që mori pjesë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, po trajtohet në Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), dhe pritet të futet në sallën e operacionit. Kështu...

Sulmuesi i policisë po trajtohet në QKUK, pritet ndërhyrja kirurgjikale

para 5 muajve - Koha.net

Drejtori i Klinikës Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Naser Syla, ka deklaruar se një nga personat që mori pjesë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, po trajtohet në këtë klinikë...

Ekskluzive: Sigurohet fotografia e terroristit tjetër i qëlluar me snajper në kokë, kujdes pamje të rënda

para 5 muajve - Infokusi

Policia e Kosovës në vetëmbrotje pasi u sulmua në veri të Kosovës ka vrarë tre terroristë pjesë e grupit sulmues prej 30 personash. Gazeta Infokus ka siguruar fotografinë e terroristit të dytë që u vra...

Qirinj në Prishtinë për policin e vrarë Afrim Bunjaku, i pranishëm edhe Hovenier

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Qytetarë të shumtë, përkundër shiut të rrëmbyeshëm, para stacionit policor qendër kanë nderuar policin e vrarë, Afrim Bunjaku. I pranishëm është edhe ambasadori amerikan, Jeff Hovenier. 1 / 1 Prev Next

Ambasadori Hovenier ndezi qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Bota Sot

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, u ka shprehur përsëri ngushëllimet më të thella familjes së rreshterit të Policisë së Kosovës, që u vra sot në krye të detyrës në very. Madje, në nderim të veprës së...

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Ina

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier i shoqëruar nga ambasadori shqiptar, Qemal Minxhozi u ka shprehur përsëri ngushëllimet më të thella familjes së rreshterit të Policisë së Kosovës, që u vra sot në krye...

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Ina

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në Facebook. “Presidentja Vjosa...

Osmani: Në nderim të vrasjes së policit, Kosova shpall ditë zie shtetërore datën 25 shtator

para 5 muajve - Albeu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim bazuar në Kushtetutën e Kosovës, që data 25 shtator do të shpallet si ditë zie shtetërore, në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra në orët e para...

Publikohen fotografitë e armatimit që u kap sot në Banjskë

para 5 muajve - Infokusi

Policia e Kosovës ka lëshuar një tjetër komunikatë për media ku ka dhënë informacione për situatën në Veri të Kosovës. Si dhe ka publikuar fotografi nga armatimi i gjetur. Në komunikatë thuhet se është...

Kosova shpall ditë zie shtetërore datën 25 shtator! Osmani: Në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim bazuar në Kushtetutën e Kosovës, që data 25 shtator do të shpallet si ditë zie shtetërore, në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra në orët e para...

Osmani e shpallë të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim...

Vrasja e policit/ Kosova shpall të hënën ditë zie kombëtare

para 5 muajve - ABC News

KOSOVË- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku,...

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në Facebook. “Presidentja e vendit...

Policia gjen 20 xhipa të mbushur me armatim në veri

para 5 muajve - Zeri

Policia e Kosovës ka zbuluar edhe sot një sasi të konsiderueshme të armatimit në veri që dyshohet se ishte bërë gati për aksion. Bëhet e ditur se janë gjetur rreth 20 xhipa të mbushur me armatim të llojeve...

Presidentja Osmani shpall të hënën ditë zie në Kosovë

para 5 muajve - Shenja

Presidentja Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës,...

Gjashtë të dyshuarit për sulmin në veri dërgohen në mbajtje 48 orë, këto janë veprat me të cilat ngarkohen

para 5 muajve - Parrotlla

Prokuroria Speciale ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Sipas Prokurorisë, ata dyshohen...

Të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - RTK

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim...

Prishtinë, ndizen qirinj në nderim të policit të rënë në krye të detyrës

para 5 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Në nderim të policit të rënë në krye të detyrës, Afrim Bunjaku, udhëheqës të institucioneve në Kosovë, ambasadorë të huaj dhe qytetarë kanë ndezur qirinj para Stacionit Policor në qendër të Prishtinës,...

Policia e Kosovës arreston edhe sulmuesin e dytë, ishte i armatosur dhe me uniformë ushtarake

para 5 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe sulmuesin e dytë mbi aktin terrorist të sotëm ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës. Njoftimi i plotë: ”Si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante...

Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - OraInfo

Policia e Kosovës ka dhënë përditësimet e fundit për situatën në veri të vendit, duke treguar se kanë hyrë në objektet përcjellëse të manastirit të Banjskës për realizim të detyrave zyrtare. Policia thotë...

Osmani e shpall të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - OraInfo

Presidentja Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra sot në orët e para të mëngjesit në veri. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenca përmes një...

Hovenier i bashkohet përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës në ndezjes së qirinjve për nder të policit të rënë në detyrë

para 5 muajve - GazetaBlic

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier, i është bashkuara institucioneve të Kosovës në ndezjen e qirinjve për nder të policit të rënë heroikisht në detyre pas një sulmi terrorist...

Nesër ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, i vrarë në veri të vendit. Sipas njoftimit, zija...

Hovenier publikon fotografi duke ndezur qirinj për policin e vrarë

para 5 muajve - OraInfo

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka marrë pjesë në një ceremoni për nder të policit të vrarë, Afrim Banjaku. Ambasadori amerikan ka shkruar në Tëitter se bashkë...

Policia tregon se çka u gjet te manastiri në Banjskë

para 5 muajve - Kallxo

Policia e Kosovës ka konfirmuar se nën udhëheqjen e prokurorit të Prokurorisë Speciale, në bashkëkoordinim edhe me EULEX-in dhe KFOR-in, kanë hyrë në objektet përcjellëse të manastirit të Banjskës. Policia...

Policia: Intensiteti i sulmeve ndaj policëve ka rënë, por situata në Banjskë vazhdon të jetë e tensionuar

para 5 muajve - Kallxo

Policia e Kosovës ka njoftuar se situata në veri të vendit vazhdon të jetë e tensionuar ndonëse intensiteti i sulmeve ndaj zyrtarëve policor ka rënë. Njësitet policore gjatë kontrolleve në disa lokacione...

Flasin nga QKUK: Sulmuesi po trajtohet, pritet ndërhyrja kirurgjikale

para 5 muajve - GazetaBlic

Drejtori i Klinikës Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Naser Syla, ka deklaruar se një nga personat që mori pjesë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, po trajtohet në këtë klinikë...

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Syri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në Facebook. “Presidentja Vjosa...

Ndizen çirinj në nderim të policit Afrim Bunjaku që u vra në Banjskë

para 5 muajve - Kallxo

Sonte në disa qytete të Kosovës janë ndezur çirinj në nderim të policit të Kosovës, Afrim Bunjaku i cili u vra në Banjskë të Zveçanit nga grupi terrorist. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama...

Mësohet identiteti i pjesëtarit të grupit terrorist që po trajtohet në QKUK

para 5 muajve - Kallxo

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është duke u trajtuar njëri prej personave të plagosur në veri të vendit. I njëjti dyshohet së është pjesë e grupit terrorist i arrestuar sot në veri të vendit....

Kurti: Zotohemi të mbrojmë ata që kalojnë jetën e tyre duke na mbrojtur

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Afrim Bunjaku u vra nga terroristët duke mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Kurti, theksoi se sonte ndezi një qiri të vogël për një shpirt të...

Konfiskohet sasi e madhe armatimi në Veri – Ministri: Ishin pajisje edhe për qindra sulmues tjerë

para 5 muajve - Alsat-M

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se po vazhdon aksioni në kërkim të personave që sulmuan Policinë e Kosovës në orët e para të mëngjesit, ku u vra polici Afrim Bunjaku, raporton Express....

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

para 5 muajve - Telegrafi

“Si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante policore, në kuadër të perimetrit të caktuar të sigurisë është arrestuar edhe sulmuesi i dytë, i cili gjithashtu ka qenë në uniformë ushtarake...

Kurti u shkon për vizitë familjes së policit të vrarë

para 5 muajve - Zhurnal

Kosovë, 24 shtator – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkuar në vizitë te familja e policit, Afrim Bunjaku që u vra gjatë kryerjes së detyrës nga forcat kriminale serbe në veri. Zyrtari i Policisë...

Operacioni brenda manastirit/ Largohen forcat e EULEX, kapen dy sulmues të tjerë, njëri është plagosur

para 5 muajve - Zhurnal

EULEX hyri në manastirin ortodoks serb, ku ndodhen sulmuesit e armatosur në Zveçan dhe arrestoi të paktën dy prej tyre. Njëri u nxor nga manastiri i plagosur dhe u dërgua në spital. Ndërsa sulmuesi tjetër...

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës ka dhënë përditësimet e fundit për situatën në veri të vendit, duke treguar se kanë hyrë në objektet përcjellëse të manastirit të Banjskës për realizim të detyrave zyrtare. Policia thotë...

Gjithçka ndodhi sot nga sulmi në veri ku mbeti i vrarë një polic (VIDEO)

para 5 muajve - Klan Kosova

20:11 Viktimizohet Vuçiq: Vrasja e policit nuk iu desh askujt Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq po bën adresimin e tij, të parë sot, që nga akti terrorist i ndodhur nga sulmues serbë në Branjskë të...

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës flet për gjendjen shëndetësore të sulmuesit serb

para 5 muajve - Klan Kosova

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës ka folur në lidhje me gjendjen shëndetësore të sulmuesit serb. Ajo tha se sulmuesi në Spitalin e Mitrovicës ka qenë më parametra stabil dhe i tillë është nisur edhe...

Nga QKUK tregojnë për gjendjen e terroristit serb të plagosur

para 5 muajve - Bota Sot

Drejtori i Klinikës Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Naser Syla, ka deklaruar se një nga personat që mori pjesë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, po trajtohet në këtë klinikë...

Tre sulmues të vrarë e gjashtë të arrestuar! Sveçla: Gjetëm armatime për qindra persona

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Detaje të reja janë bërë publike nga sulmi i ndodhur në veri të Kosovës. Bëhet me dije se tre sulmues mbetën të vrarë dhe gjashtë të tjerë u arrestuan në operacionin e sotëm në manastirin e Banjskës, njoftoi...

Tre sulmues të vrarë e gjashtë të plagosur. Sveçla: Gjetëm armatime për qindra persona, territori nën kontroll

para 5 muajve - Gazeta Tema

Tre sulmues mbetën të vrarë dhe gjashtë të tjerë u arrestuan në operacionin e sotëm në manastirin e Banjskës, njoftoi ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla. Sipas tij, dy nga të arrestuarit janë...

Zhvillimet në veri/ Policia del me njoftimin e fundit, tre të vrarë, gjashtë të arrestuar…

para 5 muajve - Indeks online

Si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante policore, në kuadër të perimetrit të caktuar të sigurisë është arrestuar edhe sulmuesi i dytë, i cili gjithashtu ka qenë në uniformë ushtarake...

Në Stacionin Policor në Prishtinë vendoset fotografia e policit të vrarë

para 5 muajve - Zeri

Në stacionin policor Qendra në Prishtinë është vendosur fotografia e Afrim Bunjakut, policit të vrarë mëngjesin e sotëm në veri të vendit. Aty sonte do të bëhet ndezja e qirinjve për policin e rënë sot...

Bërnjaku dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura

para 5 muajve - RTK

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, njofton se dy pikat kufitare që janë me Serbinë, Bërnjaku dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura.

Polici i plagosur ka gjendje stabile|Video

para 5 muajve - RTK

Polici i plagosur në veri të vendit, Alban Rashiti, është në gjendje stabile. Rashiti është operuar në SHSKUK, me ç’rast i është larguar një predhë nga krahu i majtë. Mjeku kujdestar nga Klinika Torakale...

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës flet për gjendjen shëndetësore të sulmuesit serb

para 5 muajve - OraInfo

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës ka folur në lidhje me gjendjen shëndetësore të sulmuesit serb. Ajo tha se sulmuesi në Spitalin e Mitrovicës ka qenë më parametra stabil dhe i tillë është nisur edhe...

Sveçla: Në manastirin e Banjskës u gjet një sasi e jashtëzakonshme armatimi të rëndë

para 5 muajve - Aktuale

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka dhënë detaje nga aksioni i Policisë së Kosovës brenda manastirit të Banjskës. Ai bëri me dije se 3 atentatorë janë vrarë, 6 janë arrestuar, nga të cilët 2 kanë qenë...

Ndizen qirinj për policin e rënë në krye të detyrës

para 5 muajve - GazetaBlic

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës, ambasadori amerikan, kryetari i komunës së Prishtinës, e policë të tjerë kanë bërë homazhe para Stacionit Policor Qendër në Prishtinë, ku kanë bërë ndezjen e qirinjve...

Deputetja Krasniqi ndez qirinj për policin e vrarë në veri

para 5 muajve - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka ndezur qirinj në nderim të të jetës së rreshterit të Policisë Afrim Bunjaku, i cili sot ra heroikisht në detyrë, raporton Gazeta Blic. Postimi i saj i plotë: Në...

Osmani e shpall të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidentja Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra sot në orët e para të mëngjesit në veri. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenca përmes një...

Arsenal armësh, krejt çka gjeti Policia e Kosovës deri tash nga grupi terrorist në Banjskë (FOTO)

para 5 muajve - Tetova Sot

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

Prokuroria deklarohet për sulmin ndaj Policisë së Kosovës: Sulmuesit dyshohen për vepra terroriste

para 5 muajve - Lajmi.net

Prokuroria Speciale ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku, raporton Express. Sipas...

Gjashtë të dyshuarit për sulmin në Veri dërgohen në mbajtje 48 orë, këto janë veprat me të cilat ngarkohen

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton opinionin publik se që nga marrja e informatave të para lidhur me sulmin e ndodhur në mëngjesin e sotëm, në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit,...

Vrasja e policit, Afrim Bunjaku – Të hënë Ditë Zie në Kosovë

para 5 muajve - Lajmi.net

Të hënën do të jetë Ditë Zie në Kosovë pas vrasjes së policit Afrim Bunjaku të dielën në veri. Kështu ka bërë të ditur Zyra e Presidentes në një njoftim dërguar mediave. “Presidentja e Republikës së Kosovës,...

Kurti: Sonte ndezëm një qiri të vogël për një shpirt të madh

para 5 muajve - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me përfaqësuesit e komunitetit ndërkombëtar kanë ndezur qirinj në nderim të policit të Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në Banjskë të Zveçanit nga grupi...

Publikohen pamje të një terroristi tjeter të vrarë në veri

para 5 muajve - Infokusi

Janë publikuar pamje të reja të një terroristi tjetër që dyshohet se është vrarë në veri të, kjo pasi një grup terrorist sulmuan policinë e Kosovës. Deri më tani zyrtarisht nga policia është konfimruar...

Gjashtë të dyshuarit për sulmin në Veri dërgohen në mbajtje 48 orë

para 5 muajve - Shenja

Prokuroria Speciale ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Sipas Prokurorisë, ata dyshohen...

Mësohet identiteti i pjesëtarit të grupit terrorist që po trajtohet në QKUK

para 5 muajve - Shenja

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është duke u trajtuar njëri prej personave të plagosur në veri të vendit. I njëjti dyshohet së është pjesë e grupit terrorist i arrestuar sot në veri të vendit....

Kurti ndezi qirinjë në nderim të heroit, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Arbresh

Në nderim të veprës së Afrim Bunjakut, policit të rënë sot në detyrë nga sulmi terrorist i grupeve kriminale në fshatin Banjskë të Zveçanit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku...

Arrin në 6 numri i terroristëve të arrestuar në Veri

para 5 muajve - Bota Press

Prokuroria Speciale ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku, raporton Express. Sipas...

Kurti ndez qirinj për nderë të policit të ndjerë: Afrim Bunjaku u vra duke mbrojtur integritetin territorial të vendit tonë

para 5 muajve - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Afrim Bunjaku u vra nga terroristët duke mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Kurti, theksoi se sonte ndezi një qiri të vogël për një shpirt të...

Kurti: Sonte ndezëm një qiri të vogël për një shpirt të madh

para 5 muajve - NMK Post

Advertisement Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me përfaqësuesit e komunitetit ndërkombëtar kanë ndezur qirinj në nderim të policit të Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në Banjskë të Zveçanit...

Kurti: Zotohemi të mbrojmë ata që kalojnë jetën e tyre duke na mbrojtur

para 5 muajve - Revista

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Afrim Bunjaku u vra nga terroristët duke mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Kurti, theksoi se sonte ndezi një qiri të vogël për një shpirt të...

Sveçla nga vendi i ngjarjes: Pas një numri të betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Politiko.mk

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës...

Dita e hënë, ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Bota Press

Presidentja Osmani e shpallë të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë...

Arrin në 6 numri i terroristëve të arrestuarve në Veri

para 5 muajve - Bota Press

Prokuroria Speciale ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku, raporton Express. Sipas...

Drejtoresha e spitalit të Mitrovicës: Polici i plagosur do të operohet

para 5 muajve - Periskopi

Drejtoresha e spitalit të Mitrovicës: Polici i plagosur do të operohet 24 Sep, 22:58 Një pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili është plagosur gjatë aksionit në fshatin Banjskë të Zveçanit, është duke...

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Tetova Sot

Policia e Kosovës ka dhënë përditësimet e fundit për situatën në veri të vendit, duke treguar se kanë hyrë në objektet përcjellëse të manastirit të Banjskës për realizim të detyrave zyrtare. Policia thotë...

Hovenier publikon fotografi duke ndezur qirinj për policin e vrarë

para 5 muajve - Tetova Sot

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka marrë pjesë në një ceremoni për nder të policit të vrarë, Afrim Banjaku. Ambasadori amerikan ka shkruar në Tëitter se bashkë...

Policia del përsëri me detaje për zhvillimet në veri: Është arrestuar edhe një sulmues – Janë kapur granata, zolla mitrolozë dhe kallashnikov

para 5 muajve - Lajmi.net

Policia e Kosovës me një komunikatë për media ka dhënë detaje të tjera nga zhvillimet e sotme në veri të vendit. Ata thanë se kanë arrestuar edhe një sulmues tjetër i cili ishte i uniformuar dhe i armatosur...

Vrasja e policit, Afrim Bunjaku – Të hënë Ditë Zie në Kosovë

para 5 muajve - Lajmi.net

Të hënën do të jetë Ditë Zie në Kosovë pas vrasjes së policit Afrim Bunjaku të dielën në veri. Kështu ka bërë të ditur Zyra e Presidentes në një njoftim dërguar mediave. “Presidentja e Republikës së Kosovës,...

Hovenier në shenjë nderimi ndez qirinj për policin e vrarë

para 5 muajve - Lajmi.net

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka marrë pjesë në një ceremoni për nder të policit të vrarë, Afrim Banjaku. Ambasadori amerikan ka shkruar në Tëitter se bashkë...

Publikohen pamjet nga arrestimi i dy sulmuesve nga Njësia Speciale

para 5 muajve - Gazeta Metro

Janë publikuar fotografitë e dy sulmuesve që u arrestuan nga Policia e Kosovës, shkruan Gazeta Metro. Policia e Kosovës, mëngjesin e së dielës u përball më një sulm të madh në Banjskë të Zveçanit, ku mbeti...

Zhvillimet në veri/ Policia del me njoftimin e fundit, tre të vrarë, gjashtë të arrestuar…

para 5 muajve - Shenja

Si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante policore, në kuadër të perimetrit të caktuar të sigurisë është arrestuar edhe sulmuesi i dytë, i cili gjithashtu ka qenë në uniformë ushtarake...

Osmani e shpall të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Infokusi

Presidentja Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra sot në orët e para të mëngjesit në veri. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenca përmes një...

Hovenier publikon fotografi duke ndezur qirinj për policin e vrarë

para 5 muajve - Infokusi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka marrë pjesë në një ceremoni për nder të policit të vrarë, Afrim Banjaku. Ambasadori amerikan ka shkruar në Tëitter se bashkë...

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Infokusi

Policia e Kosovës ka dhënë përditësimet e fundit për situatën në veri të vendit, duke treguar se kanë hyrë në objektet përcjellëse të manastirit të Banjskës për realizim të detyrave zyrtare. Policia thotë...

Ambasadori amerikan Hovenier, ndez qirinj në nderim të policit të vrarë në Kosovë

para 5 muajve - FaxWeb

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, u ka shprehur përsëri ngushëllimet më të thella familjes së rreshterit të Policisë së Kosovës, që u vra sot në krye të detyrës në veri. Madje, në nderim të veprës së...

Të përfshirë në sulm, Prokuroria ndalon gjashtë persona dhe sekuestron automjete me armatim (FOTO)

para 5 muajve - FaxWeb

Gjashtë persona janë ndaluar për përfshirje në sulm ndaj Policisë së Kosovës në ngjarjen e mëngjesit të sotëm në Banskë të Zveçanit. Këtë e ka konfirmuar Prokuroria Speciale, ndërsa bën të ditur se edhe...

E hëna shpallet ditë zie në Kosovë

para 5 muajve - Open-TV

Kosovë, 24 shtator – Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim...

Publikohen fotografitë e armatimit që u kap sot në Banjskë

para 5 muajve - Redaksia

Policia e Kosovës ka lëshuar një tjetër komunikatë për media ku ka dhënë informacione për situatën në Veri të Kosovës. Si dhe ka publikuar fotografi nga armatimi i gjetur. Në komunikatë thuhet se është...

Zotohemi të mbrojmë ata që kalojnë jetën e tyre duke na mbrojtur

para 5 muajve - Pressonline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Afrim Bunjaku u vra nga terroristët duke mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Kurti, theksoi se sonte ndezi një qiri të vogël për një shpirt të...

Kurti: Sonte ndezëm një qiri të vogël për një shpirt të madh

para 5 muajve - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me përfaqësuesit e komunitetit ndërkombëtar kanë ndezur qirinj në nderim të policit të Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në Banjskë të Zveçanit nga grupi...

Tre sulmues të vrarë e gjashtë të plagosur/ Sveçla: Gjetëm armatime për qindra persona, territori nën kontroll

para 5 muajve - Top Channel

Tre sulmues mbetën të vrarë dhe gjashtë të tjerë u arrestuan në operacionin e sotëm në manastirin e Banjskës, njoftoi ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla. Sipas tij, dy nga të arrestuarit janë...

‘U zbulua armatim i jashtëzakonshëm, ishin përgatitur për qindra sulmues të tjerë’, Sveçla: Policia në çdo cep të manastirit

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur një deklaratë për mediat ku është shprehur se një tjetër zyrtar i policisë është lënduar gjatë operacionit. Ai zbuloi se gjatë ndërhyrjes...

Sveçla: Policia zbuloi sasi të armatimit për disa qindra sulmues të tjerë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se sasia e armatimit që u zbulua nga Policia e Kosovës, janë pajisje për disa qindra sulmues të tjerë. Sveçla, këto detaje i dha nga vendi i ngjarjes, ku mbeti...

Sveçla nga vendi i ngjarjes: Pas një numri të betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ministri i Brendshëm, Xhela Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës falë...

Sveçla: Së paku tre të vrarë, janë duke u kryer procedurat e identifikimit

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se Policia e Kosovës ka arritur që të vë nën kontroll territorin në Banjskë. Ai ka thënë se deri tani janë tre të vrarë nga ana e sulmuesve, gjashtë...

Ndizen qirinj, nderohet vepra e policit të vrarë sot në detyrë

para 5 muajve - Tetova Sot

Në nderim të veprës dhe jetës së policit të vrarë kosovar, Afrim Bunjakut, në komunën e Prishtinës, janë ndezur qirinj. Aty u panë qytetarë e liderë, prirë nga i pari i kryeqytetit, Përparim Rama.

Sveçla jep detaje: Nxorrëm 30 serbët nga manastiri, ekzekutuam 3 dhe arrestuam 6

para 5 muajve - Tetova Sot

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur për gazetarët për situatën e rëndë që është duke ndodhur në veri të Kosovës. Sveçla tha se janë vrarë 3 kriminelë serbë, janë arrestuar 6 ndërsa janë plagosur...

Sveçla: Aksioni po vazhdon ende, disa armë që i kemi gjetur ndërlidhen me rastin e Zveçanit

para 5 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se aksioni në kërkim të sulmuesve të Policisë së Kosovës po vazhdon ende, teksa ka thënë se armët që janë gjetur lidhen me aksionin e Zveçanit që...

Sulmuesi i kapur nga Policia do të operohet në QKUK

para 5 muajve - Lajmi.net

Një sulmues të cilin e ka kapur Policia e Kosovës e i cili është i plagosur po trajtohet në QKUK. Ekipi i Lajmi.net po qëndron në vendin e ngjarjes për të marrë informata lidhur me gjendjen e tij. Për...

Policia gjen 20 xhipa të mbushur me armatim në veri

para 5 muajve - Infokusi

Policia e Kosovës ka zbuluar edhe sot një sasi të konsiderueshme të armatimit në veri që dyshohet se ishte bërë gati për aksion. Burimet e IndeksOnline kanë thënë se janë gjetur rreth 20 xhipa të mbushur...

Deputetja Krasniqi ndez qirinj për policin e vrarë në veri

para 5 muajve - Infokusi

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka ndezur qirinj në nderim të të jetës së rreshterit të Policisë Afrim Bunjaku, i cili sot ra heroikisht në detyrë. Postimi i saj i plotë: Në nderim të jetës së rreshterit...

Ministri i Brendshëm i Kosovës jep detajet e fundit: Nxorëm 30 serbët të armatosur nga manastiri, ekzekutuam 3 dhe arrestuam 6 kriminelë

para 5 muajve - Alsat-M

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur për gazetarët për situatën e rëndë që është duke ndodhur në veri të Kosovës. Sveçla tha se janë vrarë 3 kriminelë serbë, janë arrestuar 6 ndërsa janë plagosur...

Sveçla: Aksioni në Banjskë të Zveçanit po vazhdon ende, është gjetur sasi e madhe e armatimit të rëndë

para 5 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni në Banjskë të Zveçanit po vazhdon ende teksa ka thënë se armët që janë gjetur lidhen me aksionin e Zveçanit që është zhvilluar më herët...

Sveçla: Aksioni po vazhdon ende, disa armë që i kemi gjetur ndërlidhen me rastin e Zveçanit

para 5 muajve - Parrotlla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se aksioni në kërkim të sulmuesve të Policisë së Kosovës po vazhdon ende, teksa ka thënë se armët që janë gjetur lidhen me aksionin e Zveçanit që...

“U zbulua armatim i jashtëzakonshëm, ishin përgatitur për qindra sulmues të tjerë”, ministri Sveçla: Operacioni vijon, policia në çdo cep të manastirit

para 5 muajve - Zhurnal

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur një deklaratë për mediat ku është shprehur se një tjetër zyrtar i policisë është lënduar gjatë operacionit. Ai zbuloi se gjatë ndërhyrjes...

“U zbulua armatim i jashtëzakonshëm”, ministri Sveçla: Operacioni vijon, policia në çdo cep të manastirit

para 5 muajve - Zhurnal

Kosovë, 24 shtator – Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur një deklaratë për mediat ku është shprehur se një tjetër zyrtar i policisë është lënduar gjatë operacionit. Ai zbuloi...

“U zbulua armatim i jashtëzakonshëm”, Sveçla: Operacioni vijon, policia në çdo cep të manastirit

para 5 muajve - Koha.mk

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur një deklaratë për mediat ku është shprehur se një tjetër zyrtar i policisë është lënduar gjatë operacionit. Ai zbuloi se gjatë ndërhyrjes...

Sveçla thotë se u konfiskua sasi e madhe armatimi: Ishin pajisje edhe për qindra sulmues tjerë

para 5 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se po vazhdon aksioni në kërkim të personave që sulmuan Policinë e Kosovës në orët e para të mëngjesit, ku u vra polici Afrim Bunjaku, raporton Express....

Sveçla: Së paku tre të vrarë, janë duke u kryer procedurat e identifikimit

para 5 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se Policia e Kosovës ka arritur që të vë nën kontroll territorin në Banjskë. Ai ka thënë se deri tani janë tre të vrarë nga ana e sulmuesve, gjashtë...

Informatat e fundit nga Spitali i Mitrovicës: Serbi i plagosur niset për QKUK, një Polic i Kosovës po ekzaminohet

para 5 muajve - Gazeta Express

Luljeta Zhubi, drejtoreshë në Spitalin Rajonal të Mitrovicës, ka dhënë detaje për të plagosurit në veri që kanë kërkuar ndihmë mjekësore në këtë spital. Drejtoresha Zhubi konfirmoi se një person i nacionalitetit...

Gjashtë serbët e arrestuar në Banjskë të Zveçanit, ndalohen për 48 orë

para 5 muajve - Lajm

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton se që nga marrja e informatave të para lidhur me sulmin e ndodhur në mëngjesin e së dielës, në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit, në vendin...

Ndizen qirinj, nderohet vepra e policit të vrarë sot në detyrë (FOTO)

para 5 muajve - Klan Kosova

Në nderim të veprës dhe jetës së policit të vrarë kosovar, Afrim Bunjakut, në komunën e Prishtinës, janë ndezur qirinj. Aty u panë qytetarë e liderë, prirë nga i pari i kryeqytetit, Përparim Rama. *Klikoni...

Policia publikon foto nga arsenali i armëve të konfiskuara në veri

para 5 muajve - Arbresh

Policia e Kosovës ka publikuar foto nga arsenali i armëve të konfiskuara nga sulmi në Banjskë të Zveçanit. Tutje në njoftimin e Policisë thuhet se sulmet po vazhdojnë sulmet e terroristëve ndaj pjesëtarëve...

E hëna shpallet ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, duke u mbështetur në Kushtetutën e Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, i...

Arsenal armësh, krejt çka gjeti Policia e Kosovës deri tash nga grupi terrorist në Banjskë (FOTO)

para 5 muajve - Zyrtare

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

para 5 muajve - Bota Press

“Si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante policore, në kuadër të perimetrit të caktuar të sigurisë është arrestuar edhe sulmuesi i dytë, i cili gjithashtu ka qenë në uniformë ushtarake...

Kosova shpall ditë zie shtetërore datën 25 shtator!

para 5 muajve - Zyrtare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim bazuar në Kushtetutën e Kosovës, që data 25 shtator do të shpallet si ditë zie shtetërore, në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra në orët e para...

Gjashtë të dyshuarit për sulmin në Veri dërgohen në mbajtje: Këto janë veprat me të cilat ngarkohen

para 5 muajve - Gazeta Metro

Prokuroria Speciale ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Sipas Prokurorisë, ata dyshohen...

Të përfshirë në sulm, Prokuroria ndalon gjashtë persona dhe sekuestron automjete me armatim

para 5 muajve - FaxWeb

Gjashtë persona janë ndaluar për përfshirje në sulm ndaj Policisë së Kosovës në ngjarjen e mëngjesit të sotëm në Banskë të Zveçanit. Këtë e ka konfirmuar Prokuroria Speciale, ndërsa bën të ditur se edhe...

Qytetarë e zyrtarë ndezin qirinj në nder të dëshmorit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, janë ndezur mbrëmjen e sotme qirinj për policin e vrarë në krye të detyrës, Afrim Bunjakun. Në mesin e shumë qytetarëve të pranishëm ishin edhe Ambasadori...

Ky është bilanci i të arrestuarve dhe armëve që u konfiskuan sot në Zveçan

para 5 muajve - Nistori

Prokuroria Speciale ka konfirmuar se janë ndaluar gjashtë persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit. Me aktvendim të Prokurorit të Prokurorisë Speciale, të ndaluarit...

Sveçla lajmërohet nga veriu: Pas një numri të betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Bota Sot

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës...

Operacioni brenda manastirit/ Largohen forcat e EULEX, kapen dy sulmues të tjerë, njëri është plagosur

para 5 muajve - Top Channel

EULEX hyri në manastirin ortodoks serb, ku ndodhen sulmuesit e armatosur në Zveçan dhe arrestoi të paktën dy prej tyre. Njëri u nxor nga manastiri i plagosur dhe u dërgua në spital. Ndërsa sulmuesi tjetër...

Sveçla: Kërkimi i sulmuesve të Policisë së Kosovës është duke vazhduar

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Tre sulmues mbetën të vrarë në operacionin e sotëm në Banjskë, ndërsa u arrestuan gjashtë persona - dy prej tyre sulmues dhe katër të tjerë që e mbështetën sulmin me radio-lidhje, bëri të ditur ministri...

Krasniqi viziton policin e plagosur: Mirënjohës dhe falënderues

para 5 muajve - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Krasniqi viziton policin e plagosur: Mirënjohës dhe falënderues Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka vizituar policin e plagosur në veri, Alban Rashiti,...

Sveçla: Është gjetur armatim për qindra sulmues të tjerë

para 5 muajve - Koha.net

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se Policia e Kosovës ka zbuluar një sasi të jashtëzakonshme të armatimit të rëndë. Sipas tij, lirisht mund të thuhet se kishte pajisje për qindra...

Aksioni i Policisë në Banjskë po vazhdon, Sveçla thotë se territori është nën kontroll

para 5 muajve - Koha.net

Aksioni i Policisë e Banjskës së Zveçanit në kërkim të sulmuesve të Policisë së Kosovës është duke vazhduar, ka konfirmuar ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. Ai ka thënë se ka informata se...

Ndizen qirinj për policin e rënë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Zeri

Qytetarë të shumtë, përkundër shiut të rrëmbyeshëm, para stacionit policor qendër kanë nderuar policin e vrarë, Afrim Bunjaku. I pranishëm është edhe ambasadori amerikan! Në stacionin policor në Prishtinë...

Informatat e fundit nga Spitali i Mitrovicës: Serbi i plagosur niset për QKUK, një Polic i Kosovës po ekzaminohet

para 5 muajve - Zeri

Luljeta Zhubi, drejtoreshë në Spitalin Rajonal të Mitrovicës, ka dhënë detaje për të plagosurit në veri që kanë kërkuar ndihmë mjekësore në këtë spital. Drejtoresha Zhubi konfirmoi se një person i nacionalitetit...

Sveçla: I gjithë territori i vendit është vendosur nën kontroll, zbuluam një sasi të madhe armatimi

para 5 muajve - Vizion Plus

Tre sulmues mbetën të vrarë në operacionin e sotëm në Banjskë, ndërsa u arrestuan gjashtë persona, bëri të ditur ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla. Sipas tij, dy nga të arrestuarit janë “të...

Sulmi me armë ndaj Policisë së Kosovës/ Ministri Sveçla: 3 agresorë të vrarë dhe 6 të arrestuar

para 5 muajve - RTSH

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka konfirmuar se nga aksioni i sotëm janë ekzekutuar nga Policia e Kosovës tre agresorë dhe janë arrestuar 6 të tjerë pjesë e grupit të armatosur prej 30 personash....

Kosova merr kontrollin në veri/ Sveçla: Kemi së paku tre sulmues të vrarë dhe gjashtë të arrestuar

para 5 muajve - ABC News

KOSOVË – Njësia Speciale e Kosovës ka përfunduar aksioni në Manastir të Banjskës, duke arrestuar sulmuesit serbë, të cilët janë dërguar në stacionin policor në jug. Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës,...

Aksioni kundër grupit terrorist në Manastirin e Banjskës, Sveçla nga vendi i ngjarjes: Policia e Kosovës e ka nën kontroll territorin

para 5 muajve - OraInfo

Ministri i Brendshëm, Xhela Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur . Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës...

Ndizen qirinj në Prishtinë në nderim të policit të vrarë në veri

para 5 muajve - OraInfo

Në nderim të policit të rënë sot në krye të detyrës, Afrim Bunjaku, qytetarët kanë ndezur qirinj para Stacionit Policor në qendër të Prishtinës. Qirinj kanë ndezur edhe kryetari i Prishtinës, Përparim...

Sveçla: Aksioni po vazhdon ende, disa armë që i kemi gjetur ndërlidhen me rastin e Zveçanit

para 5 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni në Banjskë të Zveçanit po vazhdon ende teksa ka thënë se armët që janë gjetur lidhen me aksionin e Zveçanit që është zhvilluar më herët...

Sveçla: Të paktën tre të vrarë, janë duke u kryer procedurat e identifikimit

para 5 muajve - Syri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se Policia e Kosovës ka arritur që të vë nën kontroll territorin në Banjskë. Ai ka thënë se deri tani janë tre të vrarë nga ana e sulmuesve, gjashtë...

Sveçla: Të paktën tre të vrarë, janë duke u kryer procedurat e identifikimit

para 5 muajve - Syri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se Policia e Kosovës ka arritur që të vë nën kontroll territorin në Banjskë. Ai ka thënë se deri tani janë tre të vrarë nga ana e sulmuesve, gjashtë...

Sveçla: Jemi duke punuar në identifikimin e personave brenda manastirit

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni i Policisë së Kosovës në manastirin e Banjskës në Zveçan është duke vazhduar ende. Sveçla tha se Policia e Kosovës është në...

Xhelal Sveçla tregon numrin e të vrarëve dhe të të arrestuarve të grupi terrorist

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka thënë se ka vizituar vendin e ngjarjes aty ku u vra polici Afrim Bunjaku, në Banjskë të Zveçanit. Sveçla tha se përgjigja e zyrtarëve policorë...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë në Zveçan

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka shkuar në orët e mbrëmjes për ngushëllime tek familja e policit të vrarë në Banjska të Zveçanit, Afrim Bunjaku. Kurti u deklarua para mediave duke thënë se dhembja...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Para tij, ka shkuar edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, si dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj. Familja...

Përfundon aksioni i policisë në Manastir të Banjskës

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Njësia Speciale tanimë ka përfunduar aksioni në Manastir të Banjskës, duke arrestuar dhjetëra sulmues terroristë, të cilët janë dërguar në stacionin policor në jug. Aty ende po qëndron policia. Ndërkohë,...

“U zbulua armatim i jashtëzakonshëm, ishin përgatitur për qindra sulmues të...

para 5 muajve - BalkanWeb

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur një deklaratë për mediat ku është shprehur se një tjetër zyrtar i policisë është lënduar gjatë operacionit. Ai zbuloi se gjatë ndërhyrjes...

Liderët e opozitës vizitojnë familjen e policit të vrarë dhe policin e plagosur

para 5 muajve - Telegrafi

Vrasja e pjesëtarit të policisë së Kosovës në veri, nxiti reagime në shkallë të gjerë. Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e cila ndodhet në Nju Jork, tha se i ka ndërprerë të gjitha takimet dhe do të...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkuar në vizitë te familja e policit, Afrim Bunjaku që u vra gjatë kryerjes së detyrës nga forcat kriminale serbe në veri. Zyrtari i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku...

Situata në veri të Kosovës/ Sveçla nga vendi i ngjarjes: Zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Klan

Situata në veri të Kosovës/ Sveçla nga vendi i ngjarjes: Zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin Ministri i Brendshëm, Xhela Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës...

Sveçla: Policia zbuloi sasi të armatimit për disa qindra sulmues të tjerë

para 5 muajve - Klan Kosova

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se sasia e armatimit që u zbulua nga Policia e Kosovës, janë pajisje për disa qindra sulmues të tjerë. Sveçla, këto detaje i dha nga vendi i ngjarjes, ku mbeti...

Sveçla nga vendi i ngjarjes: Pas një numri të betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Klan Kosova

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës...

Policia: Sulmet ndaj zyrtarëve policorë ka rënë, por situata e sigurisë ende vazhdon të jetë e tensionuar

para 5 muajve - Arbresh

Policia e Kosovës bënë të ditur se ende po vazhdojnë sulmet e terroristëve ndaj pjesëtarëve policorë, mirëpo me indensitet më të ulët. “Në orët e vona intensiteti i sulmeve ndaj zyrtarëve policorë ka rënë,...

Prokuroria Speciale: Janë ndaluar gjashtë persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Arbresh

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka njoftuar se janë ndaluar për 48 orë gjashtë persona të cilët dyshohen se janë të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës. Sipas njoftimit, të...

Hovenier nderon policin, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Arbresh

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ishte i pranishëm në një ceremoni për nder të policit të vrarë, Afrim Banjaku. Ambasadori amerikan ka shkruar në Twitter se për...

PSRK: 6 persona të ndaluar për sulmin ndaj policisë në Banjskë, u konfiskuan automjete me armatim

para 5 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) njofton opinionin publik se që nga marrja e informatave të para lidhur me sulmin e ndodhur në mëngjesin e sotëm, në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit,...

Krejt çka gjeti Policia e Kosovës deri tash nga sulmuesit në Banjskë (FOTO)

para 5 muajve - Periskopi

Krejt çka gjeti Policia e Kosovës deri tash nga sulmuesit në Banjskë (FOTO) 24 Sep, 21:36 Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione...

Prokuroria Speciale njofton se 6 persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës janë dërguar në mbajtje

para 5 muajve - Periskopi

Prokuroria Speciale njofton se 6 persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës janë dërguar në mbajtje 24 Sep, 21:40 Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton opinionin publik...

Arsenal armësh, krejt çka gjeti Policia e Kosovës deri tash nga grupi terrorist në Banjskë | FOTO

para 5 muajve - Epoka e Re

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

Prokuroria Speciale: Gjashtë të dyshuarit për sulmin në Veri dërgohen në mbajtje 48 orë, këto janë veprat me të cilat ngarkohen

para 5 muajve - Epoka e Re

Prokuroria Speciale përmes një komunikate ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Sipas...

Bilanci i operacionit në veri nga Policia: Tre terroristë të vrarë, gjashtë të arrestuar dhe qindra armë të gjetura në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Epoka e Re

Policia e Kosovës ka njoftuar mbi bilancin e operacionit në Manastirin e Banjskës në Zveçan – komunë e banuar me shumicë serbe në veriun e vendit – ku janë vrarë tre terroristë, janë arrestuar gjashtë...

Zhvillimet në veri/ Policia del me njoftimin e fundit, tre të vrarë, gjashtë të arrestuar…

para 5 muajve - Zyrtare

Si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante policore, në kuadër të perimetrit të caktuar të sigurisë është arrestuar edhe sulmuesi i dytë, i cili gjithashtu ka qenë në uniformë ushtarake...

Ambasadori amerikan ndezë qirinj në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Gazeta Metro

Në nderim të policit të rënë sot në krye të detyrës, Afrim Bunjakut, janë ndezur qirinj, para Teatrit të Kosovës, nuk ka munguar as Ambasadori Amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, shkruan Gazeta Metro. Ambasadori...

Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Gazeta Metro

Policia e Kosovës ka dhënë përditësimet e fundit për situatën në veri të vendit, duke treguar se kanë hyrë në objektet përcjellëse të manastirit të Banjskës për realizim të detyrave zyrtare. Policia thotë...

Osmani e shpall të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Gazeta Metro

Presidentja Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra sot në orët e para të mëngjesit në veri. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenca përmes një...

Krejt çka gjeti Policia e Kosovës deri tash nga grupi terrorist në Banjskë

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

Dërgohen në mbajtje 6 persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovë

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton opinionin publik se që nga marrja e informatave të para lidhur me sulmin e ndodhur në mëngjesin e sotëm, në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit,...

FOTOT- Arsenal armësh, mitraloz, kallashnikov... gjithçka gjeti Policia e Kosovës gjatë kontrollit në Banjskë

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË -Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen...

Aksioni në Banjskë vazhdon, Policia: Arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Policia njofton se deri më tani sipas informacioneve nga terreni tre sulmues janë vrarë, janë arrestuar dy sulmues dhe katër persona të dyshuar të cilët ishin hasur nën posedim ilegal të radiolidhjeve,...

Sulmi në Veri/ Gjashtë të arrestuar, Prokuroria zbardh veprat për të cilat akuzohen

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Prokuroria Speciale ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Sipas Prokurorisë,...

Vrasja e efektivit në Zveçan, nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim bazuar në Kushtetutën e Kosovës, që data 25 shtator do të shpallet si ditë zie shtetërore, në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra në...

Policia: Intensiteti i sulmeve ndaj policëve ka rënë, por situata në Banjskë vazhdon të jetë e tensionuar

para 5 muajve - ATV Live

Policia e Kosovës ka konfirmuar se tashmë e ka marrë nën kontroll Manastirin e Banjskës. Ata thanë se kanë arrestuar edhe një sulmues tjetër i cili ishte i uniformuar dhe i armatosur rëndë. Nga policia...

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Sveçla: Ekzekutuam 3 terroristë, arrestuam 6 kriminelë

para 5 muajve - NOA

Sveçla tha se janë vrarë 3 kriminelë serbë, janë arrestuar 6 ndërsa janë plagosur 2 prej tyre. Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka folur për gazetarët për situatën e rëndë që është duke ndodhur...

Prokuroria Speciale njofton për sulmin e ndodhur në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit

para 5 muajve - Dukagjini

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka njoftuar opinionin publik se që nga marrja e informatave të para lidhur me sulmin e ndodhur në mëngjesin e sotëm, në fshatin Banjskë të komunës së...

Gjashtë të dyshuarit për sulmin në Veri dërgohen në mbajtje 48 orë, akuzat

para 5 muajve - Euronews

Prokuroria Speciale e Kosovës bën me dijee se 6 personat e ndaluar të përfshirë në sulmin në Veri të Kosovës do të dërgohen në paraburgim për 48 orë. Sipas njoftimit ata përballen me veprat penale “Veprat...

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Lideri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në Facebook, përcjell Klankosova.tv....

Arsenal armësh, krejt çka gjeti Policia e Kosovës deri tash nga grupi terrorist në Banjskë

para 5 muajve - Gazeta10

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit. Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra,...

Sulmi me armë në Veri të Kosovës/ Arrestohet dhe një sulmues tjetër

para 5 muajve - Euronews

Policia e Kosovës ka bërë me dije se është arrestuar dhe një sulmues tjetër, i përfshirë në sulmin me armë në Veri të Kosovës, mëngjesin e kësaj të diele. Mësohet se sulmuesi i dytë, i cili gjithashtu...

Presidentja Osmani e shpallë të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Pressonline

Dita e hënë e 25 shtatorit do të jetë ditë zie shtetërore, në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra në orët e para të së enjtes në veri. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim bazuar...

Dërgohen në mbajtje 48 orë gjashtë të dyshuarit për sulmin në veri

para 5 muajve - Gazeta10

Prokuroria Speciale ka njoftuar se janë dërguar në mbajtje për 48 orë gjashtë persona të persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Sipas Prokurorisë, ata dyshohen...

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - Euronews

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shpallur të hënën ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në Facebook. “Presidentja Vjosa...

Operacioni brenda manastirit/ Largohen forcat e EULEX, kapen dy sulmues të tjerë, njëri është plagosur

para 5 muajve - Top Channel

EULEX hyri në manastirin ortodoks serb, ku ndodhen sulmuesit e armatosur në Zveçan. Mësohet se mes sulmuesve, ka persona të arrestuar. Njëri prej tyre u nxor nga manastiri i plagosur dhe u dërgua në spital....

Sveçla: Së paku tre të vrarë, janë duke u kryer procedurat e identifikimit

para 5 muajve - Bota Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se Policia e Kosovës ka arritur që të vë nën kontroll territorin në Banjskë. Ai ka thënë se deri tani janë tre të vrarë nga ana e sulmuesve, gjashtë...

Ministri Shfeçla jep detaje nga aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Ina

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur një deklaratë për mediat ku është shprehur se një tjetër zyrtar i policisë është lënduar gjatë operacionit. Ai zbuloi se gjatë ndërhyrjes...

“U zbulua armatim i jashtëzakonshëm”, ministri Sveçla: Operacioni vijon, policia në çdo cep të manastirit

para 5 muajve - Albeu

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur një deklaratë për mediat ku është shprehur se një tjetër zyrtar i policisë është lënduar gjatë operacionit. Ai zbuloi se gjatë ndërhyrjes...

Sveçla: Policia vuri nën kontroll territorin, zbuluam sasi të madhe armësh dhe municionesh në manastir

para 5 muajve - Ora news

Ministri i Brendshëm, Xhela Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës falë...

Sulmi ndaj Policisë në Kosovë, dalin pamjet e arrestimit të një agresori serb në Veri (FOTO)

para 5 muajve - Panorama

Kanë dalë pamjet e arrestimit të njërit prej agresorëve serbë, që kanë sulmuar gjatë ditës së sotme Policinë në Veri të Kosovës. Mësohet se pas arrestimit ai është shoqëruar në Komisariatin e Policisë,...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Ora news

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka arritur te shtëpia e policit të vrarë, Afrim Bunjakut për ngushëllime. Para tij ka shkuar edhe drejtori i Policisë, Gazmend Hoxha. Deri tash për ngushëllime kanë qenë...

Operacioni brenda manastirit/ Largohen forcat e EULEX, kapen dy sulmues të tjerë, njëri është plagosur

para 5 muajve - Ora news

EULEX hyri në manastirin ortodoks serb, ku ndodhen sulmuesit e armatosur në Zveçan dhe arrestoi të paktën dy prej tyre. Njëri u nxor nga manastiri i plagosur dhe u dërgua në spital. Ndërsa sulmuesi tjetër...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka arritur te shtëpia e policit të vrarë, Afrim Bunjakut për ngushëllime. Para tij ka shkuar edhe drejtori i Policisë, Gazmend Hoxha. Deri tash për ngushëllime kanë qenë...

Krerët opozitarë vizitojnë policin e plagosur

para 5 muajve - Koha.net

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka vizituar policin e plagosur në veri, Alban Rashiti, duke thënë se vullneti dhe vendosmëria e tij për të shërbyer e konfirmon besimin...

"Policia e Kosovës nxori 30 serbët të armatosur nga manastiri!"/ Sveçla: Ekzekutuam 3 terroristë, arrestuam 6 kriminelë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka folur për gazetarët për situatën e rëndë që është duke ndodhur në veri të Kosovës. Sveçla gjatë një komunikimi për mediat tha se janë vrarë 3 kriminelë...

Operacioni brenda manastirit: Largohen forcat e EULEX, kapen dy sulmues të tjerë, njëri është plagosur

para 5 muajve - Gazeta Tema

EULEX hyri në manastirin ortodoks serb, ku ndodhen sulmuesit e armatosur në Zveçan dhe arrestoi të paktën dy prej tyre. Njëri u nxor nga manastiri i plagosur dhe u dërgua në spital. Ndërsa sulmuesi tjetër...

Një nga sulmuesit e plagosur dërgohet në Prishtinë

para 5 muajve - Koha.net

Një nga sulmuesit e armatosur është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK në Prishtinë. Fillimisht ai ishte dërguar në Spitalin e Mitrovicës, por më pas është referuar për në Prishtinë. Në sulmin e të dielës...

Bllokohet rruga afër Stacionit Policor në Prishtinë, ndizen qirinj për policin që u vra në detyrë

para 5 muajve - Indeks online

Është bllokuar një pjesë e rrugës “Luan Haradinaj” në Prishtinë, saktësisht para Stacionit Policor Qendër. Kjo për arsye se do të bëhet ndezja e qirinjve për policin e rënë sot në krye të detyrës, Afrim...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - RTK

Kryeministri Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Familja Bunjaku nga Samadrexha e Vushtrrisë ka hapur dyert për ngushëllime qysh herët sot pas lajmit të kobshëm...

Sveçla nga vendi i ngjarjes: Pas një numri të betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Zeri

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës...

Përplasja me grupet e armatosura/ Policia e Kosovës: Kemi eliminuar 3 prej agresorëve

para 5 muajve - RTSH

Situata në zonën e fshatit Banjska në veri të Kosovës vijon të jetë e tensionuar teksa forcat e Policisë së Kosovës janë duke u përballuar me forcat serbe, ku kanë eliminuar deri më tani 3 persona. Sipas...

VIDEO/ Sulmi ndaj policisë, efektivët e Kosovës arrestojnë 2 persona të grupit të armatosur

para 5 muajve - RTSH

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se përveç eliminimit të 3 personave, pjesë e grupit të armatosur që po përplasen me policinë, ka arrestuar disa prej tyre. Në një rast është evidentuar edhe me video,...

Kurti u shkon për vizitë familjes së policit të vrarë

para 5 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkuar në vizitë te familja e policit, Afrim Bunjaku që u vra gjatë kryerjes së detyrës nga forcat kriminale serbe në veri. Zyrtari i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku...

Në stacionin policor në Prishtinë vendoset fotografia e policit të vrarë

para 5 muajve - RTK

Në stacionin policor Qendra në Prishtinë është vendosur fotografia e Afrim Bunjakut, policit të vrarë mëngjesin e sotëm në veri të vendit. Aty sonte do të bëhet ndezja e qirinjve për policin e rënë sot...

Konfirmon ministri Sveçla: Tre sulmues të vrarë dhe gjashtë të arrestuar

para 5 muajve - RTK

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka konfirmuar se nga aksioni i sotëm janë vrarë tre sulmues dhe gjashtë janë të arrestuar. Këto deklarime ministri Sveçla i bëri për gazetarë pas vizitës...

Dalin pamjet, momenti kur policia e qon në stacion njërin prej sulmuesve të arrestuar

para 5 muajve - OraInfo

Policia çon në stacion njërin prej sulmuesve të arrestuar, dalin pamjet Policia e Kosovës ka sjellë njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës në stacionin e policisë në Prishtinë....

Kurti u shkon për vizitë familjes së policit të vrarë

para 5 muajve - OraInfo

Kryeministri Albin Kurti ka arritur në Samadrexhë të Vushtrrisë, tek familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Përndryshe, në mëngjesin e sotëm mbeti edhe një polic i plagosur nga sulmi në veri, i njëjti...

Drejtoresha e Spitalit në Mitrovicë: Një i lënduar i komunitetit serb, është udhëzuar në QKUK

para 5 muajve - GazetaBlic

Drejtoresha e Spitalit në Mitrovicë, Luljeta Zhubi, tha se i lënduari që u dërgua në spital është i komunitetit serb dhe ishte plagosur me armë zjarri. “I lënduari të cilit ju po i apostrofoheni është...

Sveçla nga veriu: 3 sulmues terroristë të vrarë, 6 të arrestuar – kishin armatim për sulme masive

para 5 muajve - GazetaBlic

Ministri i brendshëm, Xhelal Sveçla, ka vizituar vendin e ngjarjes ku ka ndodhur sulmi ndaj Policisë së Kosovës, ku dhe ka mbetur i vdekur një polic. Sveçla para mediave në paraqitjen nga veriu i vendit,...

Sveçla nga veriu: 3 sulmues terroristë të vrarë, 6 të arrestuar – kishin armatim për sulme masive

para 5 muajve - OraInfo

Ministri i brendshëm, Xhelal Sveçla, ka vizituar vendin e ngjarjes ku ka ndodhur sulmi ndaj Policisë së Kosovës, ku dhe ka mbetur i vdekur një polic. Sveçla para mediave në paraqitjen nga veriu i vendit,...

Krasniqi viziton policin e plagosur: Mirënjohje e falënderim për Albanin dhe të gjithë pjestarët e policisë tonë

para 5 muajve - OraInfo

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar policin Alban Rashitin, i cili u plagos në sulmin e mëngjesit të sotëm në Banjskë të Zveçanit, Krasniqi theksoi se vullneti dhe vendosëmëri e tij për t’i...

Memli Krasniqi viziton në QKUK policin e plagosur: U gëzova që ishte mirë

para 5 muajve - Kallxo

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar zyrtarin policor, Alban Rashitin, që u plagos në orët e hershme të mëngjesit të së dielës në veri. “Vizitova policin Alban Rashiti,...

‘U zbulua armatim i jashtëzakonshëm, ishin përgatitur për qindra sulmues të tjerë’, ministri Sveçla: Policia në çdo cep të manastirit

para 5 muajve - Syri

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur një deklaratë për mediat ku është shprehur se një tjetër zyrtar i policisë është lënduar gjatë operacionit. Ai zbuloi se gjatë ndërhyrjes...

‘U zbulua armatim i jashtëzakonshëm, ishin përgatitur për qindra sulmues të tjerë’, ministri Sveçla: Policia në çdo cep të manastirit

para 5 muajve - Syri

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur një deklaratë për mediat ku është shprehur se një tjetër zyrtar i policisë është lënduar gjatë operacionit. Ai zbuloi se gjatë ndërhyrjes...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Syri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka arritur te shtëpia e policit të vrarë, Afrim Bunjakut për ngushëllime. Para tij ka shkuar edhe drejtori i Policisë, Gazmend Hoxha. Deri tash për ngushëllime kanë qenë...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Syri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka arritur te shtëpia e policit të vrarë, Afrim Bunjakut për ngushëllime. Para tij ka shkuar edhe drejtori i Policisë, Gazmend Hoxha. Deri tash për ngushëllime kanë qenë...

Drejtoresha e spitalit në Mitrovicë tregon se ku është i plagosur njëri nga sulmuesit

para 5 muajve - Kallxo

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës, Luljeta Zhubi ka dhënë detaje rreth gjendjes së personit të plagosur, pjesë e grupi të armatosur në Banjskë të Zveçanit. Zhubi ka thënë se personi ka ardhur më lëndime...

Sveçla për operacionin në manastir: Pajisje dhe armatime për disa qindra sulmues të tjerë

para 5 muajve - Opinion

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla në një deklaratë për mediat ka dhënë detaje lidhur me situatën në Banjskë, pas vrasjes së efektivit të policisë. Ai pohoi se gjithashtu ka një tjetër...

Një nga të plagosurit e grupit të armatosur dërgohet nga Spitali i Mitrovicës në QKUK

para 5 muajve - Kallxo

Njëri nga personat e plagosur, i cili dyshohet se i përket grupit të armatosur që sulmoi Policinë e Kosovës në mëngjesin e sotëm në Banjskë të Zveçanit, është nisur nga Spitali i Mitrovicës drejt Prishtinës...

Policia e Kosovës: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar

para 5 muajve - TV21

Policia e Kosovës ka njoftuar se sipas informatave zyrtare nga terreni gjatë shkëmbimit të zjarrit konfirmohet vrasja edhe e dy sulmuesve të tjerë, të cilët kanë qenë të maskuar, të uniformuar dhe të armatosur...

Njësia Speciale hyn brenda manastirit të Banjskës

para 5 muajve - TV21

Njësia Speciale ka hyrë brenda në manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të KosovaPress-it, bëjnë me dije se gjithçka është e vërtet dhe se policët...

Sulmuesit e arrestuar barten me autoblinda, dalin pamjet

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Po vazhdon të jetë situatë e tensionuar në Banjskë të Zveçanit pasi agresorët po qëndrojnë ende brenda manastirit. Nga vendi i ngjarjes raportohet atje për bartjen e të arrestuarve nga Manastiri i Banjskes...

Policia e Kosovës gjen arsenal të armëve në Manastirin e Banjskës, njofton Kërçeli

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ilir Kërçeli, shef i kabinetit të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se Policia e Kosovës ka gjetur arsenal të armëve në Manastirin e Banjskës në Zveçan – komunë e banuar me shumicë...

Krasniqi viziton në QKUK policin e plagosur në veri: Mirënjohje e falënderim

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar në QKUK policin Alban Rashiti që u plagos sot në mëngjes në veri të Kosovës. Krasniqi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se vullneti dhe vendosmëria e...

Dalin pamjet e një sulmuesi të arrestuar nga Policia e Kosovës/video&foto

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Policia e sjellë në stacion njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës. Krahas kësaj nga aksioni i policisë kanë mbetur të vrarë disa nga sulmuesit. Mësohet se tani më njësitet...

Policia çon në stacion njërin prej sulmuesve të arrestuar, dalin pamjet

para 5 muajve - Alsat-M

Policia e Kosovës ka sjellë njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës në stacionin e policisë në Prishtinë. Policia në njoftimin e fundit ka konfirmuar se ka vrarë tre nga...

Foto/ Sulmi ndaj autoriteteve të Kosovës, agresori serb i arrestuar shoqëro...

para 5 muajve - BalkanWeb

Një nga serbët e arrestuar ditën e sotme për sulm ndaj Policisë së Kosovës është dërguar në stacionin policor pas kapjes nga autoritetet. Në një foto të publikuar ai shfaqet teksa shoqërohet nga dy efektivë...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Para tij, ka shkuar edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, si dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj. Familja...

Memli Krasniqi viziton policin e plagosur sot: Mirënjohje e falënderim

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar sot në spital policin e plagosur, Alban Rashiti. “Vizitova policin Alban Rashiti, i cili u plagos në sulmin terrorist të mëngjesit të sotëm, dhe u gëzova...

Policia çon në stacion njërin prej sulmuesve të arrestuar, dalin pamjet

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës ka sjellë njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës në stacionin e policisë në Prishtinë. Policia në njoftimin e fundit ka konfirmuar se ka vrarë tre nga...

Kurti u shkon për vizitë familjes së policit të vrarë

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka arritur në Samadrexhë të Vushtrrisë, tek familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Përndryshe, në mëngjesin e sotëm mbeti edhe një polic i plagosur nga sulmi në mëngjes, i njëjti...

Krasniqi viziton policin e plagosur

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar policin Alban Rashitin, i cili u plagos në sulmin e mëngjesit të sotëm në Banjskë të Zveçanit, Krasniqi theksoi se vullneti dhe vendosëmëri e tij për t’i...

Ambasadori Hovenier ndezi qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Lajm

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, u ka shprehur përsëri ngushëllimet më të thella familjes së rreshterit të Policisë së Kosovës, që u vra sot në krye të detyrës në very. Madje, në nderim të veprës së...

Presidentja Osmani e shpallë të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Lajm

Presidentja Osmani e shpalli të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë...

LAJMI I FUNDIT/Të hënën ditë zie në Kosovë në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Arbresh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpallur të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje...

Osmani e shpall të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Fakti Ditor

Presidentja Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra sot në orët e para të mëngjesit në veri. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenca përmes një...

Intensiteti i sulmeve ndaj Policisë së Kosovës ka rënë në mbrëmje, por situata e sigurisë ende e tensionuar

para 5 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës, në një komunikatë në oeët e mbrëmjes, e treta gjatë ditës në lidhje me sulmin në Banjskë të Leposaviqit, ka. Joftuar se si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante...

Presidentja Osmani e shpall të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Periskopi

Presidentja Osmani e shpall të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku 24 Sep, 21:17 Presidentja Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim...

Policia del me njoftimin e fundit, tre të vrarë, gjashtë të arrestuar

para 5 muajve - Periskopi

Policia del me njoftimin e fundit, tre të vrarë, gjashtë të arrestuar 24 Sep, 21:11 Policia e Kosovës ka dhënë përditësimet e fundit për situatën në veri të vendit, duke treguar se kanë hyrë në objektet...

Hovenier i bashkohet përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës në ndezjes së qirinjve për nder të policit të rënë në detyrë

para 5 muajve - Epoka e Re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier, i është bashkuara institucioneve të Kosovës në ndezjen e qirinjve për nder të policit të rënë heroikisht në detyre pas një sulmi terrorist...

Osmani e shpallë të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim...

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - FaxWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku. Lajmi është bërë i ditur nga presidenca përmes një postimi në Facebook. “Presidentja Vjosa...

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

para 5 muajve - FaxWeb

“Si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante policore, në kuadër të perimetrit të caktuar të sigurisë është arrestuar edhe sulmuesi i dytë, i cili gjithashtu ka qenë në uniformë ushtarake...

Policia: 3 sulmues janë vrarë, dy terroristë dhe katër të tjerë të përfshirë i kemi arrestuar, situata vazhdon të jetë e tensionuar

para 5 muajve - ATV Live

Policia e Kosovës ka dalë me njoftimin e fundit për sulmin terrorist në Banjskë ku ka bërë të ditur se dy terroristë dhe katër të tjerë të përfshirë i kanë arrestuar. Policia thotë se situata vazhdon të...

Presidentja Vjosa Osmani e shpallë të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë

para 5 muajve - ATV Live

Presidentja Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra sot në orët e para të mëngjesit në veri. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenca përmes një...

Hovenier publikon fotografi duke ndezur qirinj për policin e vrarë

para 5 muajve - ATV Live

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka marrë pjesë në një ceremoni për nder të policit të vrarë, Afrim Banjaku. Ambasadori amerikan ka shkruar në Tëitter se bashkë...

Hovenier publikon fotografi duke ndezur qirinj për policin e vrarë

para 5 muajve - Gazeta10

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka marrë pjesë në një ceremoni për nder të policit të vrarë, Afrim Banjaku. Ambasadori amerikan ka shkruar në Twitter se bashkë...

Policia me detaje të reja: Situata vazhdon të jetë e tensionuar

para 5 muajve - Gazeta10

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja nga situata në veri të Kosovës duke thënë se sipas informacioneve nga terreni tre sulmues janë vrarë, janë arrestuar dy sulmues dhe katër persona të dyshuar të...

Osmani e shpall të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Gazeta10

Presidentja Vjosa Osmani e ka shpallur të hënën ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, që u vra sot në orët e para të mëngjesit në veri. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenca përmes një...

Policia e Kosovës: Arrestohet sulmuesi i dytë, situata e sigurisë ende vazhdon të jetë e tensionuar

para 5 muajve - Dukagjini

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar edhe sulmuesi i dytë i cili gjithashtu ka qenë në uniformë ushtarake dhe i armatosur me armë të gjata dhe municion. Në një komunikatë për media nga policia...

Është gjetur armatim për qindra sulmues të tjerë

para 5 muajve - Pressonline

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se Policia e Kosovës ka zbuluar një sasi të jashtëzakonshme të armatimit të rëndë. Sipas tij, lirisht mund të thuhet se kishte pajisje për qindra...

Hovenier, u bashkohet përfaqësuesve të institucioneve të Kosovës për ndezjen e qirinjve në nder të policit të rënë heroikisht në detyrë

para 5 muajve - Dukagjini

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier, i është bashkuara institucioneve të Kosovës në ndezjen e qirinjve për nder të policit të rënë heroikisht në detyre pas një sulmi terrorist...

Publikohen pamjet e arrestimit të dy sulmuesve serbë

para 5 muajve - Bota Sot

Kanë dalur pamjet nga arrestimi i dy sulmuesve serb nga Policia e Kosovës. Sipas pamjeve të publikuara nga mediat thuhet se njëri nga sulmuesit e arrestuar ne keto pamje është i plagosur. Ne pamjet me...

Krasniqi viziton policin e plagosur

para 5 muajve - Bota Sot

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar policin Alban Rashitin, i cili u plagos në sulmin e mëngjesit të sotëm në Banjskë të Zveçanit, Krasniqi theksoi se vullneti dhe vendosëmëri e tij për t’i...

Memli Krasniqi viziton policin e plagosur sot: Mirënjohje e falënderim për të gjithë pjesëtarët e policisë tonë

para 5 muajve - Indeks online

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar sot në spital policin e plagosur, Alban Rashiti. “Vizitova policin Alban Rashiti, i cili u plagos në sulmin terrorist të mëngjesit të sotëm, dhe u gëzova...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Indeks online

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te shtëpia e policit të vrarë, Afrim Bunjakut. Bunjaku humbi jetën në krye të detyrës, teksa po i bënte ballë serbëve në fshatin Banjska./Indeksonline/

Krasniqi viziton policin e plagosur

para 5 muajve - Zeri

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar policin Alban Rashitin, i cili u plagos në sulmin e mëngjesit të sotëm në Banjskë të Zveçanit, Krasniqi theksoi se vullneti dhe vendosëmëri e tij për t’i...

Krasniqi viziton policin e plagosur

para 5 muajve - RTK

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar policin Alban Rashitin, i cili u plagos në sulmin e mëngjesit të sotëm në Banjskë të Zveçanit, Krasniqi theksoi se vullneti dhe vendosmëri e tij për t’i shërbyer...

Policia brenda manastirit, arrestohen disa nga sulmuesit në Zveçan

para 5 muajve - Top Channel

Policia ka hyrë në manastirin ortodoks serb, ku ndodhen sulmuesit e armatosur. Operacioni vijon, ndërkohë që mësohet se mes sulmuesve, ka persona të arrestuar. Sot, rreth orës 03:00 të mëngjesit në fshatin...

Krasniqi viziton policin e plagosur

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar policin Alban Rashitin, i cili u plagos në sulmin e mëngjesit të sotëm në Banjskë të Zveçanit, Krasniqi theksoi se vullneti dhe vendosëmëri e tij për t’i...

Sulmuesit e arrestuar barten me autoblinda

para 5 muajve - OraInfo

Ekipi i T7 raporton nga vendi i ngjarjes për bartjen e sulmuesve të arrestuar nga Manastiri i Banjskes me autoblinda. Mediumi informon se teksa të arrestuarit po transportoheshin nga policia, janë dëgjuar...

Abdixhiku viziton në QKUK policin e plagosur në Veri

para 5 muajve - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka vizituar policin e plagosur në Veri të Kosovës, Alban Rashitin. Abdixhiku ka thënë se te polici në fjalë e gjeti forcën e krenarinë...

Dalin pamjet e një sulmuesi të arrestuar nga Policia e Kosovës

para 5 muajve - OraInfo

Policia e sjellë në stacion njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës. Krahas kësaj nga aksioni i policisë kanë mbetur të vrarë disa nga sulmuesit. Mësohet se tani më njësitet...

Me uniformë e armë, sulmuesi i arrestuar dërgohet në stacionin policor

para 5 muajve - GazetaBlic

Policia e sjellë në stacion njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës. Krahas kësaj nga aksioni i policisë kanë mbetur të vrarë disa nga sulmuesit. Mësohet se tani më njësitet...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkuar në vizitë te familja e policit, Afrim Bunjaku që u vra gjatë kryerjes së detyrës nga forcat kriminale serbe në veri. Zyrtari i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku...

Konjufca shkon për ngushëllime tek familja e policit të vrarë

para 5 muajve - OraInfo

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka vizituar familjen e policit Afrim Bunjaku që u vra në orët e para të mëngjesit në veri. Konjufca nuk ka dashur të prononcohet për media.

VIDEO - Ja çfarë thotë policia e Kosovës/ Publikohet fotoja e një tjetër terroristi të vrarë në veri të Kosovës

para 5 muajve - Syri

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve, si dhe identifikimin e një sasie...

Sveçla: Së paku tre të vrarë, janë duke u kryer procedurat e identifikimit

para 5 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se Policia e Kosovës ka arritur që të vë nën kontroll territorin në Banjskë. Ai ka thënë se deri tani janë tre të vrarë nga ana e sulmuesve, gjashtë...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Para tij, ka shkuar edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, si dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj. Familja...

Sulmi në veri të Kosovës/ Sveçla: Kemi zbuluar një sasi të jashtëzakonshme armatimi të rëndë

para 5 muajve - Lexo

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se sasia e armatimit që u zbulua nga Policia e Kosovës, janë pajisje për disa qindra sulmues të tjerë. Sveçla, këto detaje i dha nga vendi i ngjarjes, ku mbeti...

Sulmi në veri të Kosovës/ Sveçla: Kemi zbuluar një sasi të jashtëzakonshme armatimi të rëndë

para 5 muajve - Java News

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se sasia e armatimit që u zbulua nga Policia e Kosovës, janë pajisje për disa qindra sulmues të tjerë. Sveçla, këto detaje i dha nga vendi i ngjarjes, ku mbeti...

U zbulua armatim i jashtëzakonshëm, terroristët ishin përgatitur për qindra sulmues të tjerë

para 5 muajve - Flaka

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka mbajtur një deklaratë për mediat ku është shprehur se një tjetër zyrtar i policisë është lënduar gjatë operacionit.Ai zbuloi se gjatë ndërhyrjes...

Sveçla nga vendi i ngjarjes: Pas ca betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Flaka

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - InfoShqip

Kryeministri Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Para tij, ka shkuar edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, si dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj. Familja...

Abdixhiku viziton policin e plagosur në veri: Tek ai gjeta edhe forcën e krenarinë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka vizituar policin e plagosur në Veri të Kosovës, Alban Rashitin. Abdixhiku ka thënë se te polici në fjalë e gjeti forcën e krenarinë e punës së tyre profesionale....

KFOR-i dhe EULEX-i vendosen afër manastirit të Banjskës ku po qëndrojnë agresorët

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Forcat e KFOR-it dhe EULEX i janë afruar perimetrit të manastirit të Banjskës në Zveçan, kështu bëjnë të ditur burimet e Syrit nga veriu. Në manastirin ortodoks serb vazhdon të qëndrojë një grup me persona...

Sveçla jep detaje: Nxorrëm 30 serbët nga manastiri, ekzekutuam 3 dhe arrestuam 6

para 5 muajve - Lajm

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur për gazetarët për situatën e rëndë që është duke ndodhur në veri të Kosovës. Sveçla tha se janë vrarë 3 kriminelë serbë, janë arrestuar 6 ndërsa janë plagosur...

Sveçla: Aksioni në Banjskë të Zveçanit po vazhdon ende, është gjetur sasi e madhe e armatimit të rëndë

para 5 muajve - Almakos

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni në Banjskë të Zveçanit po vazhdon ende teksa ka thënë se armët që janë gjetur lidhen me aksionin e Zveçanit që është zhvilluar më herët...

Pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura

para 5 muajve - Arbresh

Ende vazhdojnë të jenë të mbyllura dy pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë. Kështu bënë të ditur Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, raporton Arbresh.info. Këto dy pika janë mbyllur sot paradite pas...

Sveçla: Policia e Kosovës zbuloi armatime të rënda, përgatitje për qindra sulmues

para 5 muajve - Arbresh

Ministri i Brendshëm në Kosovë, Xhelal Sveçla ka dhënë detaje në lidhje me sulmin që ka ndodhur ditën e sotme në Veri të Kosovës. Në një dalje për mediat ai theksoi se kanë zbuluar armatime të rënda dhe...

Sveçla: Së paku tre të vrarë, janë duke u kryer procedurat e identifikimit

para 5 muajve - Periskopi

Sveçla: Së paku tre të vrarë, janë duke u kryer procedurat e identifikimit 24 Sep, 19:45 Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se Policia e Kosovës ka arritur që të vë nën kontroll territorin...

Ndizen qirinj, nderohet vepra e policit të vrarë sot në detyrë

para 5 muajve - Pa censure

Në nderim të veprës dhe jetës së policit të vrarë kosovar, Afrim Bunjakut, në komunën e Prishtinës, janë ndezur qirinj. Aty u panë qytetarë e liderë, prirë nga i pari i kryeqytetit, Përparim Rama.

Kosova merr kontrollin në veri/ Sveçla: Kemi së paku tre sulmues të vrarë dhe gjashtë të arrestuar

para 5 muajve - Zyrtare

KOSOVË – Njësia Speciale e Kosovës ka përfunduar aksioni në Manastir të Banjskës, duke arrestuar sulmuesit serbë, të cilët janë dërguar në stacionin policor në jug. Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës,...

Njësia Speciale e Kosovës ka hyrë brenda Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Alsat-M

Njësia Speciale e Kosovës ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Sipas Klan Kosovës, ka mundësi që aksioni të përfundojë brenda orës....

Haradinaj viziton policin e plagosur: Po shihet, sulm i pastër terrorist

para 5 muajve - Koha.mk

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar në qendër spitalore policin e plagosur nga aksioni në parandalimin e sulmit terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. Ai ka deklaruar se është e qartë se...

Raportohet se Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 24 shtator – Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që...

Sulmuesit e arrestuar barten me autoblinda, T7 sjell pamje nga vendi i ngjarjes

para 5 muajve - Gazeta Express

Ekipi i T7 raporton nga vendi i ngjarjes për bartjen e sulmuesve të arrestuar nga Manastiri i Banjskes me autoblinda. Ekipi i T7 informon se teksa të arrestuarit po transportoheshin nga policia, janë dëgjuar...

Ndizen qirinj, nderohet vepra e policit të rënë sot në detyrë

para 5 muajve - Gazeta Metro

Në nderim të veprës dhe jetës së policit të vrarë kosovar, Afrim Bunjakut, në komunën e Prishtinës, janë ndezur qirinj. Aty u panë qytetarë e liderë, prirë nga i pari i kryeqytetit, Përparim Rama. Afrim...

Policia gjen 20 xhipa të mbushur me armatim në veri

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Policia e Kosovës ka zbuluar edhe sot një sasi të konsiderueshme të armatimit në veri që dyshohet se ishte bërë gati për aksion. Burimet e IndeksOnline kanë thënë se janë gjetur rreth 20 xhipa të mbushur...

Përfundon aksioni i Policisë së Kosovës në Manastirin Banjskës

para 5 muajve - Revista Kosovarja

RTV Dukagjini raporton se aksioni i Policisë së Kosovës në Manastirin Banjskës ka përfunduar, teksa ka shtuar se policia është në ndjek të terroristëve të arratisur. Dita 24 shtatorit e vitit 2023, ka...

Ndizen qirinj, nderohet vepra e policit të vrarë sot në detyrë

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Në nderim të veprës dhe jetës së policit të vrarë kosovar, Afrim Bunjakut, në komunën e Prishtinës, janë ndezur qirinj. Aty u panë qytetarë e liderë, prirë nga i pari i kryeqytetit, Përparim Rama.

Abdixhiku viziton policin e plagosur: Sulm terrorist, orkestruar nga Beogradi

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka vizituar policin e plagosur në fshatin Banjskë. Nga aty ai përshëndeti punën e palodhur të Policisë së Kosovës, dhe shprehu ngushëllime për vrasjen e rreshterit të...

Drejtoresha e spitalit në Mitrovicës flet për gjendjen shëndetësore të sulmuesit serb: Kishte plagë nga armë zjarri dhe thyerje

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË -Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës ka folur në lidhje me gjendjen shëndetësore të sulmuesit serb. Ajo ka treguar se gjendja e tij ishte e qëndrueshme kur erdhi në spital dhe kur u dërgua drejt...

Ndizen qirinj në nder të policit Afrim Bunjakut

para 5 muajve - FaxWeb

Në nderim të veprës dhe jetës së policit të vrarë kosovar, Afrim Bunjakut, në komunën e Prishtinës, janë ndezur qirinj. Aty u panë qytetarë e liderë, prirë nga i pari i kryeqytetit, Përparim Rama.

Terroristi i plagosur dërgohet në QKUK

para 5 muajve - ATV Live

Posa ka arritur auto-ambulanca që po banrt një nga sulmuesit e armatosur, i cili është i plagosur. Ai fillimisht ishte dërguar në Spitalin e Mitrovicës, por më pas është referuar për në Prishtinë. Në sulmin...

Sveçla nga vendi i ngjarjes: Pas një numri të betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Lapsi

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës...

Njësia Speciale merr nën kontroll Manastirin e Banjskës, Sveçla: Policia ende vazhdon me aksionin

para 5 muajve - Nistori

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni i Policisë së Kosovës në manastirin e Banjskës në Zveçan është duke vazhduar ende. Sveçla tha se Policia e Kosovës është në...

Ndizen qirinj në Prishtinë në nderim të policit të vrarë në veri – Ora Info

para 5 muajve - Lapsi

Në nderim të policit të rënë sot në krye të detyrës, Afrim Bunjaku, qytetarët kanë ndezur qirinj para Stacionit Policor në qendër të Prishtinës. Qirinj kanë ndezur edhe kryetari i Prishtinës, Përparim...

Ndizen qirinj në Prishtinë në nderim të policit të vrarë në veri – Ora Info

para 5 muajve - Debat

Në nderim të policit të rënë sot në krye të detyrës, Afrim Bunjaku, qytetarët kanë ndezur qirinj para Stacionit Policor në qendër të Prishtinës. Qirinj kanë ndezur edhe kryetari i Prishtinës, Përparim...

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës flet për gjendjen shëndetësore të sulmuesit serb

para 5 muajve - Revista

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës ka folur në lidhje me gjendjen shëndetësore të sulmuesit serb. Ajo tha se sulmuesi në Spitalin e Mitrovicës ka qenë më parametra stabil dhe i tillë është nisur edhe...

Tre sulmues të vrarë e gjashtë të arrestuar/ Sveçla: Gjetëm armatime për qindra persona, territori nën kontroll

para 5 muajve - Open-TV

Tre sulmues mbetën të vrarë dhe gjashtë të tjerë u arrestuan në operacionin e sotëm në manastirin e Banjskës, njoftoi ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla. Sipas tij, dy nga të arrestuarit janë...

Ndizen qirinj për policin e rënë në krye të detyrës

para 5 muajve - Dukagjini

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës, ambasadori amerikan, kryetari i komunës së Prishtinës, e policë të tjerë kanë bërë homazhe para Stacionit Policor Qendër në Prishtinë, ku kanë bërë ndezjen e qirinjve...

Sveçla jep detaje: Policia kreu detyrën me profesionalizëm, u ekzekutuan 3 dhe arrestuam 6, u gjetën edhe dokumente ruse

para 5 muajve - Lideri

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur për gazetarët për situatën e rëndë që është duke ndodhur në veri të Kosovës. Sveçla tha se janë vrarë 3 kriminelë serbë, janë arrestuar 6 ndërsa janë plagosur...

Përfundon aksioni i Policisë së Kosovës në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Dukagjini

Gazetari i RTV Dukagjini, Sylejman Sylejmani, ka raportuar se aksioni i Policisë së Kosovës në Manastirin e Banjskës ka përfunduar, teksa ka shtuar se policia është në ndjekje të terroristëve të arratisur....

Ndezën qirinj për policin e rënë në krye të detyrës

para 5 muajve - Pressonline

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës, ambasadori amerikan, kryetari i Komunës së Prishtinës, e policë të tjerë kanë bërë homazh, para Stacionit Policor Qendër në Prishtinë, kanë bërë ndezjën e qirinjve...

Kosova merr kontrollin në veri, 3 serbë të vrarë dhe 6 të arrestuar

para 5 muajve - JOQ Albania

Kosova ka arritur të vendosë kontrollin në Manastir të Banjskës në veri të vendit. Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla duke folur për mediat ka dhënë më shumë detaje rreth aksionit...

Ministri i Brendshëm i Kosovës jep detajet e fundit: Nxorëm 30 serbët të armatosur nga manastiri, ekzekutuam 3 dhe arrestuam 6 kriminelë

para 5 muajve - TvNews

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur për gazetarët për situatën e rëndë që është duke ndodhur në veri të Kosovës. Sveçla tha se janë vrarë 3 kriminelë serbë, janë arrestuar 6 ndërsa janë plagosur...

Haradinaj viziton familjen e policit të vrarë: Ashtu si dikur heronjtë në luftën për liri, ra hero në mbrojtje të paqes

para 5 muajve - RTV 21

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vizituar familjen e policit të vrarë sot nga bandat kriminale serbe në veri të vendit, Afrim Bunjaku. Haradinaj ka thënë se Afrim...

“Pasi u kry aksioni”, Sveçla del në vend të ngjarjes: Kemi gjetur armatim, eksploziv, ushqim dhe paisje logjistike

para 5 muajve - Lajmi.net

Ministri i Brendshëm, Xhela Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës falë...

Memli Krasniqi shkon për vizitë në spital të polici i plagosur në veri

para 5 muajve - Lajmi.net

Në veri të vendit në orët e hershme të së dielës është vrarë polici, Alban Bunjaku dhe është plagosur Alban Rashiti. Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka shkuar ta vizitoj policin e plagosur të dhe u ka...

Konjufca shkon për ngushëllime tek familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Bota Sot

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka vizituar familjen e policit Afrim Bunjaku që u vra në orët e para të mëngjesit në veri. Konjufca nuk ka dashur të prononcohet për media. Kujtojmë që Afrim Bunjaku...

Njësia Speciale hyn brenda manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Ina

Njësia Speciale ka hyrë brenda në manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të KP-së, bëjnë me dije se gjithçka është e vërtet dhe se policët tanë...

Sulmi në veri të Kosovës/ Sveçla flet nga vendi i ngjarjes: Kemi 6 të arrestuar, të paktën 3 të vrarë

para 5 muajve - Java News

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur për gazetarët për situatën e rëndë që është duke ndodhur në veri të Kosovës. Sveçla tha se janë vrarë 3 kriminelë serbë, janë arrestuar 6 ndërsa janë plagosur...

Sveçla nga vendi i ngjarjes: Pas një numri të betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Shenja

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës...

Sveçla: Është gjetur armatim për qindra sulmues të tjerë

para 5 muajve - Shenja

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se Policia e Kosovës ka zbuluar një sasi të jashtëzakonshme të armatimit të rëndë. Sipas tij, lirisht mund të thuhet se kishte pajisje për qindra...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Albin Kurti ka arritur në Samadrexhë të Vushtrrisë, tek familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Kurti, së bashku me Drejtorin e Policisë së Kosovës Gazmend Hoxha, kanë shkuar për ngushëllime...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkuar në vizitë te familja e policit, Afrim Bunjaku që u vra gjatë kryerjes së detyrës nga forcat kriminale serbe në veri. Zyrtari i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku...

Sveçla: Policia zbuloi sasi të armatimit për disa qindra sulmues të tjerë

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se sasia e armatimit që u zbulua nga Policia e Kosovës, janë pajisje për disa qindra sulmues të tjerë. Sveçla, këto detaje i dha nga vendi i ngjarjes, ku mbeti...

Policia e Kosovës tregon çfarë gjeti në një lokacion të përdorur nga grupi kriminal

para 5 muajve - Flaka

Policia e Kosovës ka njoftuar se përveç tjerash, në Zveçan ka realizuar një operacion policor në një lokacion banimi të përdorur nga grupi kriminal. Sipas njoftimit të policisë, gjatë operacionit janë...

Arrestimi i terroristëve nga Policia e Kosovës, dalin pamjet

para 5 muajve - Flaka

Po vazhdon të jetë situatë e tensionuar në Banjskë të Zveçanit pasi agresorët po qëndrojnë ende brenda manastirit. Nga vendi i ngjarjes raportohet atje për bartjen e të arrestuarve nga Manastiri i Banjskes...

Sulmet e serbëve ndaj Policisë në Veri, dalin pamjet e njërit prej kriminelëve të vrarë (FOTO)

para 5 muajve - Panorama

Ka dalë foto e njërit prej tre kriminelëve serbë të vrarë në Veri të Kosovës, pas sulmeve të tyre ndaj policisë, ku mbeti i vdekur një efektiv dhe u plagos një tjetër. Policia njofton edhe për identifikimin...

Klan Kosova: Njësia Speciale ka hyrë brenda Manastirit të Banjskës ku ndodhen terroristët

para 5 muajve - Ora news

Klan Kosova ka raportuar përmes burimeve të saj se forcat speciale policore të Kosovës kanë hyrë brenda Manastirit të Banjskës ku edhe është vendnodhja e pjesëtarve të armatosur të formacionit terrorist...

Pamjet e njërit prej terroristeve të arrestuar nga Policia e Kosovës

para 5 muajve - Parrotlla

Kjo foto është e njërit nga kriminelët që u vra sot nga Policia e Kosovës, dyshohet se janë vrarë pesë nga grupi i tij. Një nga personat që u arrestuan sot për sulm ndaj Policisë së Kosovës është sjellë...

Policia brenda manastirit, arrestohen disa nga sulmuesit në Zveçan

para 5 muajve - Gazeta Tema

Policia ka hyrë në manastirin ortodoks serb, ku ndodhen sulmuesit e armatosur. Operacioni vijon, ndërkohë që mësohet se mes sulmuesve, ka persona të arrestuar. Sot, rreth orës 03:00 të mëngjesit në fshatin...

Dalin pamjet e një sulmuesi të arrestuar nga Policia e Kosovës

para 5 muajve - Indeks online

Policia e sjellë në stacion njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës. Krahas kësaj nga aksioni i policisë kanë mbetur të vrarë disa nga sulmuesit. Mësohet se tani më njësitet...

Sulmi ndaj policisë së Kosovës, Vuçiç flet sot në mbrëmje para serbëve

para 5 muajve - RTSH

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç do të dalë sonte në mbrëmje para qytetarëve të Serbisë për të folur mbi ngjarjen e rëndë në Kosovë, ku grupe të armatosura serbe kanë qëlluar mbi policinë e Kosovës...

Borel: Dënoj sulmin, të ndalet menjëherë! Lajçak: Palët t’i rikthehen dialogut

para 5 muajve - RTSH

Shefi i BE për politikën e jashtme, Xhozep Borel (Josep Borrell) dhe i dërguari i BE për dialogun, Miroslav Lajçak kanë reaguar në lidhje me ngjarjen e regjistruar në veri të Kosovës, ku grupe të armatosura...

Abdixhiku vizitoi policin e plagosur

para 5 muajve - RTK

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka vizituar Albanin, policin e plagosur sot nga sulmi terrorist në veri. “Mes dhimbjes së madhe për humbjen e Afrimit, tek ai gjeta dhe forcën...

Dalin pamjet e një sulmuesi të arrestuar nga Policia e Kosovës

para 5 muajve - GazetaBlic

Policia e sjellë në stacion njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës. Krahas kësaj nga aksioni i policisë kanë mbetur të vrarë disa nga sulmuesit. Mësohet se tani më njësitet...

Abdixhiku viziton policin e plagosur: Sulm terrorist, orkestruar nga Beogradi

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka vizituar policin e plagosur në fshatin Banjskë. Nga aty ai përshëndeti punën e palodhur të Policisë së Kosovës, dhe shprehu ngushëllime për vrasjen e rreshterit të...

Klan Kosova: Njësia Speciale ka hyrë brenda Manastirit të Banjskës, operacioni pritet të përfundojë brenda orës

para 5 muajve - OraInfo

Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë...

Njësia Speciale ndërhyn në Manastirin ku strehohen terroristët

para 5 muajve - Opinion

Policia e Kosovës dhe konkretisht Njësia Speciale e saj, ka ndërhyrë në Manastirin ku fshihen personat e armatosur të cilët kanë vrarë efektivin e policisë , Afrim Bunjaku. Pas deklarimit të ekzekutimit...

Sulmi terrorist në Kosovë/ Berisha: Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në facebook një lajm i cili bënë të ditur se, Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës Mesazhi: LAJMI I FUNDIT: Njësia...

Sulmi terrorist në Kosovë/ Berisha: Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në facebook një lajm I cili bënë të ditur se, Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës Mesazhi: LAJMI I FUNDIT: Njësia...

Lumir Abdixhiku e viziton në QKUK policin e plagosur në Zveçan

para 5 muajve - Kallxo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka vizituar sot në QKUK, policin e plagosur nga sulmet e sotme në Zveçan. “Vizitova Albanin, policin e plagosur sot nga sulmi terrorist në veri....

Njësia Speciale ka hyrë brenda Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Sipas burimeve bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë brenda orës....

Kapet edhe një sulmues i plagosur bashkë me një zoll të gatshme për përdorim

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Shkëmbimi i zjarrit në mes të Policisë dhe grupit të armatosur deri në “fyt” mëngjesin e sotëm në veri të vendit, dyshohet se ka rezultuar edhe me të vrarë nga ana e sulmuesve. Kështu kanë bërë me dije...

Lëndohet edhe një polic i Kosovës në veri

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Një tjetër polic i Kosovës ka pësuar lëndime si pasojë e sulmeve në në Banjskë, të dielën e 24 shtatorit. Kështu ka konfirmuar policia e Kosovës përmes një komunikate për media, teksa thekson se lëndimet...

Konjufca shkon për ngushëllime te shtëpia e policit të rënë në detyrë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, ka shkuar te shtëpia e policit Afrim Bunjaku i cili u vra gjatë orëve të hershme të mëngjesit, nga një prit e organizuar nga një grup kriminal.

Nga shkëmbimi me armë zjarri u lëndua lehtë edhe një polic i Kosovës

para 5 muajve - Alsat-M

Në njoftimin për vrasjen e tre sulmuesve në veri të vendit, policia konfirmon edhe lëndimin e një zyrtari policor si pasojë e shkëmbimit me armë zjarri. Sipas policisë, zyrtari i saj ka lëndime të lehta...

KFOR-i vendoset në aksin Mitrovicë – Zveçan, i gatshëm të reagojë nëse kërkohet

para 5 muajve - Telegrafi

Forcat e KFOR-it janë vendosur në rrugën Mitrovicë – Zveçan. Në manastirin ortodoks serb vazhdon të qëndrojë një grup me persona të armatosur. Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se Policia e Kosovës...

Një polic e tre sulmues të vrarë në veri të Kosovës

para 5 muajve - Portalb

Një zyrtar policor është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit, mëngjesin e së dielës. Shkëmbimet me armë zjarri mes Policisë dhe sulmuesve...

Haradinaj viziton familjen e policit të vrarë: Ra hero në mbrojtje të paqes

para 5 muajve - Gazeta Express

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka qëndruar për ngushëllim te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Haradinaj shprehet se polici Bunjaku ra hero në mbrotje të paqes, sigurisë dhe jetës së qytetarëve...

Ky është postblloku i fundit para vendit të ngjarjes, 1.5 kilometra nga Manastiri i Banjskës (VIDEO)

para 5 muajve - Klan Kosova

Klan Kosova ka sjellë pamje të postbllokut të fundit pranë vendit të ngjarjes në veri. Ai gjendet 1.5 kilometra nga Manastiri i Banjskës. *Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës...

Haradinaj ngushëllon familjen e policit të vrarë: Afrimi është dëshmor dhe heroi i Kosovës

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka shkuar për ngushëllime tek familja e policit të vrarë sot në Banjskë të Zveçanit. “Ka ndodhur një sulm terrorist, ka qenë një sulm i planifkuar terrorist. Të parët...

Glauk Konjufca shkon për ngushëllime tek familja e policit të vrarë (FOTO)

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka shkuar për ngushëllime tek familja e policit të vrarë sot në veri. Ndryshe, polici Afrim Bunjaku është vrarë në fshatin Banjskë të Zveçanit, përcjell Klankosova.tv....

Haradinaj ngushëllon familjen e policit të vrarë: Afrimi është heroi i Kosovës

para 5 muajve - Bota Sot

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar familjen e policit Afrim Bunjaku që u vra në orët e para të mëngjesit në veri, raporton Ekonomia Online. Nga aty, Haradinaj e...

Tensionet në veri, Njësia Speciale e Kosovës ka hyrë brenda Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Albeu

Njësia Speciale e Kosovës ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Sipas Klan Kosovës, ka mundësi që aksioni të përfundojë brenda orës....

Policia e Kosovës ka hyrë brenda manastirit të Banjskës? Klan Kosova: Operacioni drejt mbylljes

para 5 muajve - Gazeta Tema

Njësia Speciale ka hyrë brenda në manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë...

Haradinaj viziton familjen e policit të vrarë: Ashtu si dikur heronjtë në luftën për liri, ra hero në mbrojtje të paqes

para 5 muajve - Indeks online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vizituar familjen e policit të vrarë sot nga bandat kriminale serbe në veri të vendit, Afrim Bunjaku. Haradinaj ka thënë se Afrim...

Konjufca shkon për ngushëllime tek familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Indeks online

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka vizituar familjen e policit Afrim Bunjaku që u vra në orët e para të mëngjesit në veri. Konjufca nuk ka dashur të prononcohet për media.

Haradinaj ngushëllon familjen e policit të vrarë: Afrimi është dëshmor dhe heroi i Kosovës

para 5 muajve - Zeri

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka shkuar për ngushëllime tek familja e policit të vrarë sot në Banjskë të Zveçanit. “Ka ndodhur një sulm terrorist, ka qenë një sulm i planifkuar terrorist. Të parët...

Ky është terroristi tjetër i vrarë, ishte bërë gati ti sulmonte me zollë Policinë e Kosovës! (FOTO)

para 5 muajve - Tetova Sot

Gjashtë terroristë serbë janë vrarë deri më tani në Manastirin e Banjskës, ndërsa shumë pajisje ushtarake janë gjetur nga Policia e Kosovës. Sot, në orët e para të mëngjesit, ka mbetur i vrarë rreshteri...

Policia sjell në stacion njërin prej sulmuesve të arrestuar, dalin pamjet

para 5 muajve - Tetova Sot

Policia e Kosovës ka sjellë njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës në stacionin e policisë në Prishtinë. Policia në njoftimin e fundit ka konfirmuar se ka vrarë tre nga...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë në veri

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkuar në vizitë te familja e policit, Afrim Bunjaku që u vra gjatë kryerjes së detyrës nga forcat kriminale serbe në veri. Zyrtari i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku...

Sulmi ndaj Policisë së Kosovës/ Osmani: Terroristët nuk na zmbrapsin dot

para 5 muajve - RTSH

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se terroristët nuk e zmbrapsin dot Kosovën, duke iu referuar sulmit ndaj Policisë. Sipas Osmanit, në mbrojtje të integritetit e sovranitetit të Republikës...

Memli Krasniqi shkon për vizitë në spital të polici i plagosur nga terroristët

para 5 muajve - Lajmi.net

Në veri të vendit në orët e hershme të së dielës është vrarë polici, Alban Bunjaku dhe është plagosur Alban Rashiti. Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka shkuar ta vizitoj policin e plagosur të dhe u ka...

Sveçla: Përpjekja për ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet

para 5 muajve - RTK

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla është zotuar se lufta dhe përpjekja e Afrimit dhe gjithë pjesëtarëve të Policisë së Kosovës për rend, ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet. Ai...

Konfirmohen tre sulmues të vrarë, policia u bën thirrje personave të armatosur të dorëzohen!

para 5 muajve - Top Channel

Policia e Kosovës ka konfirmuar vrasjen e tre sulmuesve në Banjskë të Zveçanit dhe arrestimin e një sulmuesi. Përmes një komunikate për media, Policia ka thënë se i ka arrestuar katër perosna tjerë të...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te shtëpia e policit të vrarë, Afrim Bunjakut. Bunjaku humbi jetën në krye të detyrës, teksa po i bënte ballë serbëve në fshatin Banjska.

Haradinaj viziton policin e plagosur: Dita e sotme na dëshmon sa me rëndësi është të jemi bashkë të gjithë, si me aleatët ashtu edhe me tanët

para 5 muajve - RTV 21

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar në QKUK policin e plagosur nga aksioni në parandalimin e sulmit terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. Pas vizitës, ai ka deklaruar se është e qartë...

Sveçla: Zotohemi që lufta për rend, ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet

para 5 muajve - RTV 21

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është zotuar që lufta për rend, ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet. Këtë zotim, Sveçla e ka bërë duke kujtuar rreshterin e vrarë sot në Zveçan....

Glauk Konjufca shkon për ngushëllime tek familja e policit të vrarë

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka shkuar për ngushëllime tek familja e policit të vrarë sot në veri. Ndryshe, polici Afrim Bunjaku është vrarë në fshatin Banjskë të Zveçanit. Më poshtë...

Haradinaj ngushëllon familjen e policit të vrarë: Afrimi është dëshmor dhe heroi i Kosovës

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vizituar familjen e policit të vrarë sot nga bandat kriminale serbe në veri të vendit, Afrim Bunjaku. Haradinaj ka thënë se Afrim...

Haradinaj viziton familjen e policit të vrarë: Ra hero në mbrojtje të paqes

para 5 muajve - OraInfo

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka qëndruar për ngushëllim te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Haradinaj shprehet se polici Bunjaku ra hero në mbrotje të paqes, sigurisë dhe jetës së qytetarëve...

Sulmuesit e arrestuar barten me autoblinda, dalin pamjet

para 5 muajve - Infokusi

Po vazhdon të jetë situatë e tensionuar në Banjskë të Zveçanit pasi agresorët po qëndrojnë ende brenda manastirit. Nga vendi i ngjarjes raportohet atje për bartjen e të arrestuarve nga Manastiri i Banjskes...

Policia e Kosovës dërgon në stacionin e Prishtinës njërin prej autorëve të sulmit

para 5 muajve - Java News

Policia e Kosovës ka sjellë njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës në stacionin e policisë në Prishtinë. Policia në njoftimin e fundit ka konfirmuar se ka vrarë tre nga...

Sulmi terrorist në Kosovës/ Berisha: Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në facebook një lajm I cili bënë të ditur se, Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës Mesazhi: LAJMI I FUNDIT: Njësia...

Sulmi terrorist në Kosovës/ Berisha: Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në facebook një lajm I cili bënë të ditur se, Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës Mesazhi: LAJMI I FUNDIT: Njësia...

Policia brenda manastirit, arrestohen disa nga sulmuesit në Zveçan

para 5 muajve - Flaka

Policia ka hyrë në manastirin ortodoks serb, ku ndodhen sulmuesit e armatosur. Operacioni vijon, ndërkohë që mësohet se mes sulmuesve, ka persona të arrestuar. Në objekt, janë gjetur armatime dhe municione....

Haradinaj shkon për ngushëllime në familjen e policit të vrarë

para 5 muajve - Kallxo

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen e policit të varë sot në orët e hershme të mëngjesit në Banjskë të Zveçanit. Në Facebook,...

Dalin pamjet e një sulmuesi të arrestuar nga Policia e Kosovës

para 5 muajve - InfoShqip

Policia e sjellë në stacion njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës. Krahas kësaj nga aksioni i policisë kanë mbetur të vrarë disa nga sulmuesit. Mësohet se tani më njësitet...

Sonte ndizen qirinj për policin e rënë në veri

para 5 muajve - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se në orën 19:00, para Stacionit Policor në Prishtinë do të ndizen qirinj për policin e rënë të dielën në veri, Afrim Bunjaku. Sipas njoftimit, kryeministri Albin Kurti së...

Njësia Speciale ka hyrë brenda Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Derveni

Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë...

Situata në Banjskë e tensionuar, vazhdojnë sulmet me armë zjarri ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Policia e Kosovës njofton se në zonën e fshtatit Banjska situata e sigurisë vazhdon të qëndrojë e tensionuar, dhe po ashtu sulmet me armë zjarri ndaj njësiteve policore po vazhdojnë në intensitet të njëjtë,...

Publikohet fotografia, dyshohet të jetë anëtar i grupit kriminal në veri që është vrarë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Është publikuar një fotografi e një personi që dyshohet të jetë e një pjesëtari të grupit kriminal në veri të vendit. Në zonën e fshatit Banjska situata e sigurisë vazhdon të qëndrojë e tensionuar, po...

Zyrtare: Tre terroristë të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve në veri. Arrestimin e një sulmuesi tjetër dhe kapjen e katër personave tjerë të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve. Policia njofton...

Lëndohet edhe një polic i Kosovës në Banjskë

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Në njoftimin për vrasjen e tre sulmuesve në veri të vendit, policia konfirmon edhe lëndimin e një zyrtari policor si pasojë e shkëmbimit me armë zjarri. Sipas policisë, zyrtari i saj ka lëndime të lehta...

Haradinaj viziton policin e plagosur: Po shihet, sulm i pastër terrorist

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar në qendër spitalore policin e plagosur nga aksioni në parandalimin e sulmit terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. Ai ka deklaruar se është e qartë se...

Sveçla: Zotohemi që lufta e Afrimit dhe pjesëtarëve të PK për rend, ligj e siguri nuk do të ndalet

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla tha se rreshter Afrim Bunjaku ra sot në krye të detyrës, në mbrojtje të sovranitetit dhe integritetit territorial të Republikës së Kosovës. Ai në Facebook...

Forcat e KFOR-it vendosen në aksin Mitrovicë – Zveçan

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Forcat e KFOR-it janë vendosur në rrugën Mitrovicë – Zveçan. Në manastirin ortodoks serb vazhdon të qëndrojë një grup me persona të armatosur. Policia deri më tani ka konfirmuar se ka vrarë njërin prej...

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka shkuar në 3 numri sulmuesve të vrarë në veri të Kosovës

para 5 muajve - Alsat-M

“Informacionet zyrtare të deritanishme konfirmojnë vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve, si dhe identifikimin...

Policia konfirmon: Tre terroristë të vrarë, një i arrestuar

para 5 muajve - Alsat-M

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve, si dhe identifikimin e një sasie...

Situata në Banjskë e tensionuar, vazhdojnë sulmet me armë zjarri ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Telegrafi

Policia e Kosovës njofton se në zonën e fshtatit Banjska situata e sigurisë vazhdon të qëndrojë e tensionuar, dhe po ashtu sulmet me armë zjarri ndaj njësiteve policore po vazhdojnë në intensitet të njëjtë,...

Policia bastis një lokacion që dyshohet se është përdorur nga sulmuesit, gjeti municione

para 5 muajve - Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë veprimeve policore në një lokacion banimi i cili është përdorur nga sulmuesit, janë gjetur pajisje logjistike, mjete të dyshuara ushtarake, uniforma ushatarke...

Nga shkëmbimi me armë zjarri u lëndua lehtë edhe një polic i Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Express

Në njoftimin për vrasjen e tre sulmuesve në veri të vendit, policia konfirmon edhe lëndimin e një zyrtari policor si pasojë e shkëmbimit me armë zjarri. Sipas policisë, zyrtari i saj ka lëndime të lehta...

Sveçla e publikon një fotografi të policit të vrarë: Lavdi heroit Afrim Bunjaku, s’do ndalemi për rend e ligj

para 5 muajve - Gazeta Express

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka shkruar për policin e vrarë sot në veri të vendit, Afrim Bunjaku, duke thënë se ai ra në krye të detyrës duke mbrojtur sovranitetin e Kosovës. “Rreshter Afrim Bunjaku...

Klan Kosova merr vesh se Njësia Speciale ka hyrë brenda Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Klan Kosova

Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë...

Sveçla: Zotohemi që lufta për rend, ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet

para 5 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është zotuar që lufta për rend, ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet. Në llogarinë e tij në Facebook, ai katë zotim e ka bërë duke kujtuar rreshterin...

Video lajm/ KFOR-i vendoset në aksin Mitrovicë – Zveçan

para 5 muajve - Top Channel

Forcat e KFOR-it janë vendosur në rrugën Mitrovicë – Zveçan. Në manastirin ortodoks serb vazhdon të qëndrojë një grup me persona të armatosur. Policia deri më tani ka konfirmuar se ka vrarë njërin prej...

Sveçla lajmërohet nga veriu: Pas një numri të betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Lajm

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës...

Lëvizja e fundit, KFOR-i dhe EULEX-i vendosen afër manastirit të Banjskës ku po qëndrojnë agresorët

para 5 muajve - Bota Sot

Forcat e KFOR-it dhe EULEX i janë afruar perimetrit të manastirit të Banjskës në Zveçan, kështu bëjnë të ditur burimet e nga veriu. Në manastirin ortodoks serb vazhdon të qëndrojë një grup me persona të...

Zyrtare: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

para 5 muajve - Ina

Policia e Kosovës ka njoftuar zyrtarisht se dy sulmues të tjerë janë vrarë nga Policia e Kosovës nga shkëmbimi i zjarrit. Në komunikatën e Policisë thuhet se gjendja në zonën e fshatit Banjska situata...

Sulmet e grupeve serbe në Veri të Kosovës, vriten 3 prej kriminelëve dhe arrestohet një tjetër prej tyre

para 5 muajve - Panorama

Ka shkuar në tre numri i terroristëve serbë të vrarë në veri të Kosovës, pas sulmeve që ata bënë ndaj Policisë, ku mbeti viktimë një efektiv dhe një tjetër u plagos. Lajmin e bën të ditur Policia përmes...

Policia konfirmon se tre sulmues janë vrarë

para 5 muajve - Koha.net

Përmes një komunikate për media nga Policia është bërë e ditur se tre sulmues janë vrarë, një sulmues është arrestuar dhe gjithashtu janë arrestuar edhe katër të tjerë të dyshuar të cilët janë hasur nën...

Raportohet se Njësia Speciale ka hyrë brenda manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Indeks online

Njësia Speciale ka hyrë brenda në manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë...

Haradinaj viziton policin e plagosur: Dita e sotme na dëshmon sa me rëndësi është të jemi bashkë të gjithë

para 5 muajve - Indeks online

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar në QKUK policin e plagosur nga aksioni në parandalimin e sulmit terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. Pas vizitës, ai ka deklaruar se është e qartë...

Haradinaj viziton policin e plagosur: Po shihet, sulm i pastër terrorist

para 5 muajve - Zeri

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar në qendër spitalore policin e plagosur nga aksioni në parandalimin e sulmit terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. Ai ka deklaruar se është e qartë se...

Sveçla e publikon një fotografi të policit të vrarë: Lavdi heroit Afrim Bunjaku, s’do ndalemi për rend e ligj

para 5 muajve - Indeks online

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka shkruar për policin e vrarë sot në veri të vendit, Afrim Bunjaku, duke thënë se ai ra në krye të detyrës duke mbrojtur sovranitetin e Kosovës. “Rreshter Afrim Bunjaku...

E konfirmon Policia: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar

para 5 muajve - Zeri

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve, si dhe identifikimin e një sasie...

Vijon përplasja me grupet e armatosura/ Policia e Kosovës: Kemi eliminuar 3 prej agresorëve

para 5 muajve - RTSH

Situata në zonën e fshatit Banjska në veri të Kosovës vijon të jetë e tensionuar teksa forcat e Policisë së Kosovës janë duke u përballuar me forcat serbe, ku kanë eliminuar deri më tani 3 tre persona....

Haradinaj viziton policin e plagosur

para 5 muajve - RTK

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar në QKUK policin e plagosur nga aksioni në parandalimin e sulmit terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. Pas vizitës, ai ka deklaruar se është e qartë...

Ndizen qirinj për policin e rënë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Arbresh

Qytetarë të shumtë, përkundër shiut të rrëmbyeshëm, para stacionit policor qendër kanë nderuar policin e vrarë, Afrim Bunjaku. I pranishëm është edhe ambasadori amerikan, Jeff Hovenier. Në stacionin policor...

Sveçla: Tre sulmues të vrarë dhe gjashtë të arrestuar

para 5 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka shkuar në Zveçan aty ku ka ndodhur sulmi ndaj Policisë së Kosovës. Sveçla e ka konfirmuar se tre sulmues janë vrarë dhe gjashtë janë arrestuar, transmeton...

Edhe një polic i lënduar nga aksioni në Banjskë

para 5 muajve - Tetova Sot

Në aksionin për parandalimin e sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit, ka mbetur i lënduar edhe një polic kosovar.

Shkon në gjashtë numri i terroristëve të vrarë në Manastirin e Banjskës

para 5 muajve - Tetova Sot

Gjashtë terroristë serbë janë vrarë deri më tani në Manastirin e Banjskës, ndërsa shumë pajisje ushtarake janë gjetur nga Policia e Kosovës, sipas burimeve të KosovaPress. Sot, në orët e para të mëngjesit,...

Dalin pamjet e një sulmuesi të arrestuar nga Policia e Kosovës

para 5 muajve - Lajmi.net

Policia e sjellë në stacion njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës. Krahas kësaj nga aksioni i policisë kanë mbetur të vrarë disa nga sulmuesit. Mësohet se tani më njësitet...

Njësia Speciale e Kosovës ka hyrë brenda Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Tetova Sot

Njësia Speciale e Kosovës ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Sipas Klan Kosovës, ka mundësi që aksioni të përfundojë brenda orës....

Tensionet në veri, Njësia Speciale e Kosovës ka hyrë brenda Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Tetova Sot

Njësia Speciale e Kosovës ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Sipas Klan Kosovës, ka mundësi që aksioni të përfundojë brenda orës....

Konfirmohen tre sulmues të vrarë, policia u bën thirrje personave të armatosur të dorëzohen!

para 5 muajve - Tetova Sot

Tre persona të vrarë në radhët e grupit të armatosur serb që ka sulmuar policinë këtë të diel, janë konfirmuar nga autoritetet në Kosovë. Policia e Kosovës njofton se sulmues është vënë në pranga. Ndërsa...

Policia e Kosovës konfirmon: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar

para 5 muajve - Aktuale

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve, si dhe identifikimin e një sasie...

Klani: Njësia Speciale ka hyrë brenda manastirit të Banjskës

para 5 muajve - GazetaBlic

Njësia Speciale ka hyrë brenda në manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë...

Lëndohet edhe një polic i Kosovës në Banjskë

para 5 muajve - GazetaBlic

Në njoftimin për vrasjen e tre sulmuesve në veri të vendit, policia konfirmon edhe lëndimin e një zyrtari policor si pasojë e shkëmbimit me armë zjarri. Sipas policisë, zyrtari i saj ka lëndime të lehta...

Nga shkëmbimi me armë zjarri u lëndua lehtë edhe një polic i Kosovës

para 5 muajve - OraInfo

Në njoftimin për vrasjen e tre sulmuesve në veri të vendit, policia konfirmon edhe lëndimin e një zyrtari policor si pasojë e shkëmbimit me armë zjarri. Sipas policisë, zyrtari i saj ka lëndime të lehta...

Sveçla: Zotohemi që lufta për rend, ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet

para 5 muajve - OraInfo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është zotuar që lufta për rend, ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet. Në llogarinë e tij në Facebook, ai katë zotim e ka bërë duke kujtuar rreshterin...

KFOR-i vendoset në aksin Mitrovicë – Zveçan

para 5 muajve - GazetaBlic

Forcat e KFOR-it janë vendosur në rrugën Mitrovicë – Zveçan. Në manastirin ortodoks serb vazhdon të qëndrojë një grup me persona të armatosur. Policia deri më tani ka konfirmuar se ka vrarë njërin prej...

Policia e Kosovës: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

para 5 muajve - OraInfo

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve në veri. Arrestimin e një sulmuesi tjetër dhe kapjen e katër personave tjerë të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve. Policia njofton...

Sveçla: Zotohemi që lufta dhe përpjekja e Afrimit për rend e ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet

para 5 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Kosovës, Xhelal Sveçla, ka thënë se polici hero që ra në detyrë Afrim Bunjaku e ka dhënë jetën në mbrojtje të sovranitetit. “Ne zotohemi, që lufta dhe përpjekja...

Situata në Banjskë e tensionuar, sulmet me armë zjarri ndaj policëve po vazhdojnë

para 5 muajve - Kallxo

Policia e Kosovës njofton se në zonën e fshtatit Banjska situata e sigurisë vazhdon të qëndrojë e tensionuar, dhe po ashtu sulmet me armë zjarri ndaj njësiteve policore po vazhdojnë në intensitet të njëjtë,...

Haradinaj viziton policin e plagosur: Po shihet që është sulm i pastër terrorist

para 5 muajve - OraInfo

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar në qendër spitalore policin e plagosur nga aksioni në parandalimin e sulmit terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. Ai ka deklaruar se është e qartë se...

Sulmet në Zveçan, Policia: Një zyrtar policor ka pësuar lëndime kryesisht të lehta

para 5 muajve - Kallxo

Policia e Kosovës ka konfirmuar se në fshatin Banjskë të Zveçanit, tre pjesëtarë të grupit të armatosur janë vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me forcat e rendit. Sipas informacioneve zyrtare, një pjesëtar...

Haradinaj viziton policin e plagosur: Po shihet, sulm i pastër terrorist

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar në qendër spitalore policin e plagosur nga aksioni në parandalimin e sulmit terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. Ai ka deklaruar se është e qartë se...

Policia konfirmon se tre sulmues janë vrarë

para 5 muajve - Syri

Përmes një komunikate për media nga Policia është bërë e ditur se tre sulmues janë vrarë, një sulmues është arrestuar dhe gjithashtu janë arrestuar edhe katër të tjerë të dyshuar të cilët janë hasur nën...

Haradinaj ngushëllon familjen e policit të vrarë: Afrimi është dëshmor dhe hero i Kosovës

para 5 muajve - Java News

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka shkuar për ngushëllime tek familja e policit të vrarë sot në Banjskë të Zveçanit. “Ka ndodhur një sulm terrorist, ka qenë një sulm i planifkuar terrorist. Të parët...

Glauk Konjufca shkon për ngushëllime tek familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka shkuar për ngushëllime tek familja e policit të vrarë sot në veri. Ndryshe, polici Afrim Bunjaku është vrarë në fshatin Banjskë të Zveçanit. Më poshtë...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Para tij, ka shkuar edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, si dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj. Familja...

Policia bastisi një lokacion që dyshohet se është përdorur nga sulmuesit, gjeti municione

para 5 muajve - Kallxo

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë veprimeve policore në një lokacion banimi i cili është përdorur nga sulmuesit, janë gjetur pajisje logjistike, mjete të dyshuara ushtarake, uniforma ushatarke...

Sveçla: Zotohemi që lufta dhe përpjekja e Afrim Bunjakut nuk do të ndalet

para 5 muajve - Kallxo

Afrim Bunjaku, pjesëtar i Policisë së Kosovës u vra sot në orët e para të mëngjësit si pasojë e një sulmi të armatosur në Banjskë të Zveçanit. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla tha se rreshteri...

Ndizen qirinj në Prishtinë në nderim të policit të vrarë në veri

para 5 muajve - Ekonomia Online

Në nderim të policit të rënë sot në krye të detyrës, Afrim Bunjaku, qytetarët kanë ndezur qirinj para Stacionit Policor në qendër të Prishtinës, raporton Ekonomia Online. Qirinj kanë ndezur edhe kryetari...

Sveçla: Policia zbuloi sasi të armatimit për disa qindra sulmues të tjerë

para 5 muajve - Periskopi

Sveçla: Policia zbuloi sasi të armatimit për disa qindra sulmues të tjerë 24 Sep, 19:20 Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se sasia e armatimit që u zbulua nga Policia e Kosovës, janë pajisje...

Ndizen qirinj, nderohet vepra e policit të vrarë sot në detyrë

para 5 muajve - Periskopi

Ndizen qirinj, nderohet vepra e policit të vrarë sot në detyrë 24 Sep, 19:37 Në nderim të veprës dhe jetës së policit të vrarë kosovar, Afrim Bunjakut, në komunën e Prishtinës, janë ndezur qirinj. Aty...

Sveçla jep detajet e fundit nga ndërhyrja e policisë në Manastir të Banjskës

para 5 muajve - Zyrtare

Ministri i Brendshëm, Xhela Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës falë...

Zyrtare: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve në veri. Arrestimin e një sulmuesi tjetër dhe kapjen e katër personave tjerë të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve. Policia njofton...

Sveçla nga vendi i ngjarjes: Pas një numri të betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Gazeta Metro

Ministri i Brendshëm, Xhela Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës falë...

Sveçla nga veriu: 3 sulmues terroristë të vrarë, 6 të arrestuar – kishin armatim për sulme masive

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Ai u shpreh se përgjigja e policisë së Kosovës ishte e menjëhershme pas rastit, ku për një kohë të shkurtër e vunë nën kontroll gjithë territorin.“Ne kemi 6 të arrestuar, 2 nga ta të plagosur, me uniformë...

FOTO- Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Dosja.al

KOSOVË - Kryeministri Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Para tij, ka shkuar edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, si dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj....

Sveçla aksioni vazhdon, grupi vepron më gjerë

para 5 muajve - Top24

Ministri i Brendshëm, Xhela Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës falë...

Sveçla: Aksioni po vazhdon ende, disa armë që i kemi gjetur ndërlidhen me rastin e Zveçanit

para 5 muajve - Dukagjini

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se aksioni në kërkim të sulmuesve të Policisë së Kosovës po vazhdon ende, teksa ka thënë se armët që janë gjetur lidhen me aksionin e Zveçanit që...

Përfundon aksioni i Policisë së Kosovës në Manastirin Banjskës

para 5 muajve - Dukagjini

Gazetari i RTV Dukagjinit Sylejman Sylejmani ka raportuar se aksionin i Policisë së Kosovës në Manastirin Banjskës ka përfunduar, teksa ka shtuar se policia është në ndjek të terroristëve të arratisur....

Sveçla: Së paku tre të vrarë, janë duke u kryer procedurat e identifikimit

para 5 muajve - Gazeta10

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se Policia e Kosovës ka arritur që të vë nën kontroll territorin në Banjskë. Ai ka thënë se deri tani janë tre të vrarë nga ana e sulmuesve, gjashtë...

Sveçla: Aksioni vazhdon, kemi gjetur arsenal armësh në manastir

para 5 muajve - Shqip

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni në Banjskë të Zveçanit po vazhdon ende teksa ka thënë se armët që janë gjetur lidhen me aksionin e Zveçanit që është zhvilluar më herët....

Vriten tre prej agresorëve në veri të Kosovës, policia arreston 4 të dyshua...

para 5 muajve - BalkanWeb

Policia e Kosovës ka konfirmuar vrasjen e tre agresorëve në Banjskë të Zveçanit dhe arrestimin e një prej tyre. Përmes një komunikate për media, Policia ka thënë se ka arrestuar edhe katër persona tjerë...

Zyrtare: Shkon në 3 numri i sulmuesve të vrarë në veri, si dhe arrestohet një serb i armatosur

para 5 muajve - Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka shkuar në 3 numri sulmuesve të vrarë në veri të Kosovës. “Informacionet zyrtare të deritanishme konfirmojnë vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi,...

Në orën 19:00 bëhet ndezja e qirinjve para Stacionit të Policisë në Prishtinë për policin e vrarë, Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Telegrafi

Sonte në orën 19:00, para Stacionit Policor Qendër në rrugën “Luan Haradinaj” në Prishtinë, do të bëhet ndezja e qirinjve për policin e rënë sot në krye të detyrës, Afrim Bunjaku. Në nderim të tij, Kryeministri...

Vriten tre sulmues serb dhe një i arrestuar

para 5 muajve - Koha.mk

Tre pjesëtarë të grupit të armatosur kanë mbetur të vdekur deri më tani në Banjskë të Zveçanit, ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes një njoftimit. Ndërsa është arrestuar edhe një pjesëtar tjetër i grupit...

Zyrtare: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve në veri. Arrestimin e një sulmuesi tjetër dhe kapjen e katër personave tjerë të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve. Policia njofton...

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve në veri

para 5 muajve - Klan

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve në veri Policia e Kosovës ka konfirmuar vrasjen e tre sulmuesve në Banjskë të Zveçanit dhe arrestimin e një sulmuesi. Përmes një komunikate për media,...

LIVE nga veriu: Një polic dhe tre sulmues të vrarë (VIDEO)

para 5 muajve - Klan Kosova

16:39 – Policia konfirmon: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur...

Policia konfirmon: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar

para 5 muajve - Klan Kosova

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve, si dhe identifikimin e një sasie...

Haradinaj viziton policin e plagosur: Po shihet, sulm i pastër terrorist

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar në qendër spitalore policin e plagosur nga aksioni në parandalimin e sulmit terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. Ai ka deklaruar se është e qartë se...

Haradinaj viziton policin e plagosur: Po shihet, sulm i pastër terrorist

para 5 muajve - Bota Sot

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar në qendër spitalore policin e plagosur nga aksioni në parandalimin e sulmit terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit. Ai ka deklaruar se është e qartë se...

LAJMI I FUNDIT/ Sulmet e grupeve serbe në Veri të Kosovës, vriten 3 prej kriminelëve dhe arrestohet një tjetër prej tyre

para 5 muajve - Panorama

Ka shkuar në tre numri i terroristëve serbë të vrarë në veri të Kosovës, pas sulmeve që ata bënë ndaj Policisë, ku mbeti viktimë një efektiv dhe një tjetër u plagos. Lajmin e bën të ditur Policia përmes...

Vdekja e policit në Kosovë! Shkon në gjashtë numri i terroristëve serbë të vrarë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Gjashtë terroristë serbë janë vrarë deri më tani në Manastirin e Banjskës, ndërsa shumë pajisje ushtarake janë gjetur nga Policia e Kosovës, sipas burimeve të KosovaPress. Mësohet se Policia ka marrë një...

Zyrtare: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

para 5 muajve - Gazeta Tema

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve në veri. Arrestimin e një sulmuesi tjetër dhe kapjen e katër personave tjerë të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve. Policia njofton...

Publikohet fotografia, dyshohet të jetë anëtar i grupit kriminal në veri që është vrarë

para 5 muajve - Indeks online

Është publikuar një fotografi e një personi që dyshohet të jetë e një pjesëtari të grupit kriminal në veri të vendit. Në zonën e fshatit Banjska situata e sigurisë vazhdon të qëndrojë e tensionuar, po...

Tre sulmues të vrarë deri me tani, konfirmon Policia e Kosovës

para 5 muajve - Indeks online

Në zonën e fshatit Banjska situata e sigurisë vazhdon të qëndrojë e tensionuar, po ashtu sulmet me armë zjarri ndaj njësiteve policore po vazhdojnë në intensitet të njëjtë, varësisht nga lëvizjet e grupeve...

Plagoset edhe një polic i Kosovës në veri

para 5 muajve - Indeks online

Policia e Kosovës përmes një komunikate njofton se edhe një polic i Kosovës është plagosur në veri. Polici u plagos si pasojë e sulmeve në zonën e fshatit Banjska. “Si pasojë e sulmeve një zyrtar policor...

Haradinaj viziton familjen e policit të vrarë: Ra hero në mbrojtje të paqes dhe jetës së qytetarëve të Kosovës

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vizituar familjen e policit të vrarë sot nga bandat kriminale serbe në veri të vendit, Afrim Bunjaku. Haradinaj ka thënë se Afrim...

Policia e Kosovës e konfirmon: Vriten tre sulmues në veri

para 5 muajve - ABC News

Policia e Kosovës e ka konfirmuar vrasjen e tre sulmuesve në Banjskë të Zveçanit dhe arrestimin e një sulmuesi. Përmes një komunikate për media, Policia ka thënë se i ka arrestuar katër persona tjerë të...

Policia e Kosovës konfirmon: Tre sulmues të vrarë

para 5 muajve - RTK

Policia e Kosovës ka konfirmuar vrasjen e tre sulmuesve të cilët në mëngjesin e sotëm sulmuan Policinë e Kosovës ku ka mbetur i vdekur një policë. “Informacionet zyrtare të deritanishme konfirmojnë vrasjen...

Policët Specialë të Kosovë marrin në kontroll Manastirin, sulmuesit ikin maleve

para 5 muajve - Lajmi.net

Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Manastiri tani është nën kontrollin e Policisë së Kosovës. Është konfirmuar se...

Raportohet se Njësia Speciale ka hyrë brenda manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Shenja

Njësia Speciale ka hyrë brenda në manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë...

Policia çon në stacion njërin prej sulmuesve të arrestuar, dalin pamjet

para 5 muajve - Fakti Ditor

Policia e Kosovës ka sjellë njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës në stacionin e policisë në Prishtinë. Policia në njoftimin e fundit ka konfirmuar se ka vrarë tre nga...

Sveçla nga vendi i ngjarjes: Pas një numri të betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Fakti Ditor

Ministri i Brendshëm, Xhela Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës falë...

Policia e Kosovës: Situata në veri e tensionuar, vriten 2 nga sulmuesit. Mbyllen pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak

para 5 muajve - RTSH

Policia e Kosovës bën me dije se situata në veri të vendit vijon të jetë e tensionuar, ku ende ka sulme me armë zjarri. Sipas Policisë, janë një numër i madh sulmuesish profesionalë, të maskuar dhe të...

Trupi i vrarë i një terroristi bie në duart e Policisë, deri tani tre të konfirmuar

para 5 muajve - Shenja

Policia e Kosovës ka dalë sërish me komunikatë për shtyp ku konfirmon se janë vrarë tre agresorë të cilët nisën sulmet në orët e hershme të mëngjesit në Banjskë të Zveçanit. Policia po ashtu ka konfirmuar...

Zyrtare: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

para 5 muajve - Lexo

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve në veri. Arrestimin e një sulmuesi tjetër dhe kapjen e katër personave tjerë të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve. Policia njofton...

Tensionet në veri të Kosovës/ Njësia Speciale hyn brenda Manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Java News

Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë...

Abdixhiku viziton Albanin, policin e plagosur

para 5 muajve - Bota Press

Kryetari i LDK-së Lumir ABdixhiku ka vizituar në QKUK policin e plagosur të Kosovës Alban Rashitin. Për këtë vizitë ka shkruar vetë lideri i LDK-së në një postim të tij në Facebook: Vizitova Albanin, policin...

Haradinaj ngushëllon familjen e policit të vrarë: Afrimi është dëshmor dhe heroi i Kosovës

para 5 muajve - Infokusi

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka shkuar për ngushëllime tek familja e policit të vrarë sot në Banjskë të Zveçanit. “Ka ndodhur një sulm terrorist, ka qenë një sulm i planifkuar terrorist. Të parët...

Sveçla e publikon një fotografi të policit të vrarë: Lavdi heroit Afrim Bunjaku, s’do ndalemi për rend e ligj

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka shkruar për policin e vrarë sot në veri të vendit, Afrim Bunjaku, duke thënë se ai ra në krye të detyrës duke mbrojtur sovranitetin e Kosovës. “Rreshter Afrim Bunjaku...

Njësia Speciale ka hyrë brenda manastirit të Banjskës

para 5 muajve - Flaka

Njësia Speciale ka hyrë brenda në manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë...

Dalin pamjet: Ky është një prej terroristëve i arrestuar nga Njësia Speciale

para 5 muajve - Bota Press

Policia e Kosovës ka sjellë njërin nga të arrestuarit e sotëm të atyre që sulmuan Policinë e Kosovës në stacionin e policisë në Prishtinë. Policia në njoftimin e fundit ka konfirmuar se ka vrarë tre nga...

Sveçla nga vendi i ngjarjes: Pas disa betejave, zyrtarët policorë e vunë nën kontroll territorin

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Brendshëm, Xhela Sveçla, ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ku mbeti një polic i Kosovës i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Sveçla, bëri të ditur se pas kësaj zyrtarët e Policisë së Kosovës falë...

Serbi i plagosur niset për QKUK, një polic i Kosovës po ekzaminohet ne Spitalin e Mitrovicës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Luljeta Zhubi, drejtoreshë në Spitalin Rajonal të Mitrovicës, ka dhënë detaje për të plagosurit në veri që kanë kërkuar ndihmë mjekësore në këtë spital. Drejtoresha Zhubi konfirmoi se një person i nacionalitetit...

Kurti u shkon për ngushëllime familjes së policit të vrarë

para 5 muajve - Periskopi

Kurti u shkon për ngushëllime familjes së policit të vrarë 24 Sep, 18:51 Kryeministri Albin Kurti ka arritur në Samadrexhë të Vushtrrisë, tek familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Përndryshe, në mëngjesin...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Para tij, ka shkuar edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, si dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj. Familja...

“Kishin armatim për sulme masive”, Sveçla nga veriu: 3 sulmues terroristë të vrarë, 6 të arrestuar

para 5 muajve - Epoka e Re

Ministri i brendshëm, Xhelal Sveçla, ka vizituar vendin e ngjarjes ku ka ndodhur sulmi ndaj Policisë së Kosovës, ku dhe ka mbetur i vdekur një polic. Sveçla para mediave në paraqitjen nga veriu i vendit,...

Konfirmon Policia: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

para 5 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve në veri. Arrestimin e një sulmuesi tjetër dhe kapjen e katër personave tjerë të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve. Policia njofton...

Situata në Banjskë e tensionuar, vazhdojnë sulmet me armë zjarri ndaj Policisë së Kosovës

para 5 muajve - Flaka

Policia e Kosovës njofton se në zonën e fshtatit Banjska situata e sigurisë vazhdon të qëndrojë e tensionuar, dhe po ashtu sulmet me armë zjarri ndaj njësiteve policore po vazhdojnë në intensitet të njëjtë,...

KFOR-i vendoset në aksin Mitrovicë – Zveçan

para 5 muajve - Aktuale

Forcat e KFOR-it janë vendosur në rrugën Mitrovicë – Zveçan. Në manastirin ortodoks serb vazhdon të qëndrojë një grup me persona të armatosur. Policia deri më tani ka konfirmuar se ka vrarë njërin prej...

Policia bastis një lokacion që dyshohet se është përdorur nga sulmuesit, gjeti municione

para 5 muajve - Flaka

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë veprimeve policore në një lokacion banimi i cili është përdorur nga sulmuesit, janë gjetur pajisje logjistike, mjete të dyshuara ushtarake, uniforma ushatarke...

Raportohet se Njësia Speciale ka hyrë brenda manastirit të Banjskës

para 5 muajve - InfoShqip

Njësia Speciale ka hyrë brenda në manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit. Burime të Klan Kosovës, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë...

Policia: Tre sulmues të vrarë dhe një i arrestuar

para 5 muajve - OraInfo

Tre pjesëtarë të grupit të armatosur kanë mbetur të vdekur deri më tani në Banjskë të Zveçanit, ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes një njoftimit. Ndërsa është arrestuar edhe një pjesëtar tjetër i grupit...

Policia e Kosovës: Dy sulmues të vrarë dhe një i arrestuar

para 5 muajve - OraInfo

Në zonën e fshatit Banjska situata e sigurisë vazhdon të qëndrojë e tensionuar, po ashtu sulmet me armë zjarri ndaj njësiteve policore po vazhdojnë në intensitet të njëjtë, varësisht nga lëvizjet e grupeve...

Policia: Tre sulmues të vrarë dhe një i arrestuar

para 5 muajve - Kallxo

Tre pjesëtarë të grupit të armatosur kanë mbetur të vdekur deri më tani në Banjskë të Zveçanit, ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes një njoftimit. Ndërsa është arrestuar edhe një pjesëtar tjetër i grupit...

Policia konfirmon se tre sulmues janë vrarë

para 5 muajve - Syri

Përmes një komunikate për media nga Policia është bërë e ditur se tre sulmues janë vrarë, një sulmues është arrestuar dhe gjithashtu janë arrestuar edhe katër të tjerë të dyshuar të cilët janë hasur nën...

Policia ka arrestuar 4 të dyshuar për lidhje me grupin e armatosur

para 5 muajve - Kallxo

Policia e Kosovës ka konfirmuar vrasjen e tre personave të grupit të armatosur në Banjskë të Zveçanit. Organet e rendit kanë njoftuar se një pjesëtar tjetër i grupit të armatosur është arrestuar. Policia...

Informatat e fundit nga Spitali i Mitrovicës: Serbi i plagosur niset për QKUK, një Polic i Kosovës po ekzaminohet

para 5 muajve - Gazeta Metro

Luljeta Zhubi, drejtoreshë në Spitalin Rajonal të Mitrovicës, ka dhënë detaje për të plagosurit në veri që kanë kërkuar ndihmë mjekësore në këtë spital. Drejtoresha Zhubi konfirmoi se një person i nacionalitetit...

Sveçla: Zotohemi që lufta për rend, ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet

para 5 muajve - Gazeta Metro

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është zotuar që lufta për rend, ligj dhe siguri në veri të vendit nuk do të ndalet. Në llogarinë e tij në Facebook, ai katë zotim e ka bërë duke kujtuar rreshterin...

Kurti shkon për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku

para 5 muajve - Gazeta Metro

Kryeministri Albin Kurti ka shkuar për ngushëllime te familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Para tij, ka shkuar edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, si dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj. Familja...

Policia e Kosovës ka sjellë në Prishtinë njërin nga të arrestuarit për sulm të armatosur ndaj policisë

para 5 muajve - Radio Kosova e Lire

Policia e Kosovës ka sjellë në Prishtinë njërin nga të arrestuarit për sulm të armatosur ndaj policisë. Pjesëtari i arrestuar është i uniformuar, ngjajshëm me kriminelët e vrarë që sulmuan gjatë ditës...

Informatat e fundit nga Spitali i Mitrovicës: Serbi i plagosur niset për QKUK, një Polic i Kosovës po ekzaminohet

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Luljeta Zhubi, drejtoreshë në Spitalin Rajonal të Mitrovicës, ka dhënë detaje për të plagosurit në veri që kanë kërkuar ndihmë mjekësore në këtë spital. Drejtoresha Zhubi konfirmoi se një person i nacionalitetit...

Kurti u shkon për vizitë familjes së policit të vrarë

para 5 muajve - Revista Kosovarja

Kryeministri Albin Kurti ka arritur në Samadrexhë të Vushtrrisë, tek familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Përndryshe, në mëngjesin e sotëm mbeti edhe një polic i plagosur nga sulmi në mëngjes, i njëjti...

“Policia, në çdo cep të manastirit”, Sveçla: Kemi 6 të arrestuar, 2 të plagosur dhe 3 të vrarë

para 5 muajve - FaxWeb

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës ka dalë në një deklaratë për mediat. Xhelal Sveçla bën me dije, se deri tani janë 6 të arrestuar nga grupi kriminal që vrau rreshterin Afrim Binjaku dhe plagosën...

“U zbulua armatim i jashtëzakonshëm, ishin përgatitur për qindra sulmues të tjerë”, ministri Sveçla: Operacioni vijon

para 5 muajve - Dosja.al

“Grupe të armatosura sulmuan patrullën tonë dhe vranë rreshterin Afrim Bunjaku. Po ashtu kishim edhe një zyrtar të plagosur dhe një të lënduar. Shpreh ngushëllimet më të thella familjes dhe të afërmve...

Kurti viziton familjen e policit të vrarë në krye të detyrës

para 5 muajve - FaxWeb

Kryeministri Albin Kurti ka arritur në Samadrexhë të Vushtrrisë, tek familja e policit të vrarë Afrim Bunjaku. Përndryshe, në mëngjesin e sotëm mbeti edhe një polic i plagosur nga sulmi në mëngjes, i njëjti...