Arkivi Publik po zgjerohet nga Fondacioni ‘Lumbardhi’

para 3 jave - Gazeta Express

Fondacioni Lumbardhi ka filluar dixhitalizimin e arkivit personal të Muhamed Shukriut, drejtor dhe themelues i “Entit për Mbrojtjen e Monumenteve të Trashëgimisë Kulturore” në Prizren dhe figurë kyçe e...

Ka filluar digjitalizimi i arkivit personal të Muhamed Shukriut

para 3 jave - Koha.mk

Fondacioni Lumbardhi me mbështetje të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe në bashkëpunim me familjen Shukriu, ka filluar digjitalizimin e arkivit personal të Muhamed Shukriut, drejtor dhe themelues...

Prizreni, “qyteti muze” i Kosovës, përmes fotografive

para 3 jave - ATV Live

Përgatiti: Zeqir Hasani “Qytet muze”, ”Muzeu nën qiellin e hapur” apo edhe të “Dubrovniku i Ballkanit” janë vetëm disa nga epitetet që i ka qytetit antik Prizreni i cili cilësohet si njëri ndër qytetet...

“Zelosos por Buenas Renovables”: Eksploroni Beratin, thesarin e fshehur të Shqipërisë

para 3 jave - Lexo

I vendosur në zemër të Shqipërisë, qyteti mahnitës i Beratit tërheq udhëtarët me sharmin e tij unik dhe bukurinë e pakrahasueshme, shkruan gazetari Manuel Alejandro De la Torre në një artikull për të përditshmen...

“Zelosos por Buenas Renovables”: Eksploroni Beratin, thesarin e fshehur të Shqipërisë

para 3 jave - Java News

I vendosur në zemër të Shqipërisë, qyteti mahnitës i Beratit tërheq udhëtarët me sharmin e tij unik dhe bukurinë e pakrahasueshme, shkruan gazetari Manuel Alejandro De la Torre në një artikull për të përditshmen...

Trashëgimia Natyrore dhe Kulturore e Kosovës në rrezik. Përse Kosova vazhdon të qëndrojë ende në vitin 2023 jashtë UNESCO-s?

para 3 jave - Dosja.al

“Ata që nuk e njohin të kaluarën dhe vendin e tyre janë si foshnja” – nuk dinë asgjë! (Titus Lucretius Carus) Trashëgimia Kulturore e Kosovës përmban një mozaik të pasur të objekteve arkeologjike, arkitekturore,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK