Në shtator, “kulmi i turizmit”/ Në veri vizitorët u shtuan me 2.2 herë! Në bregdet, 93%

para 2 jave - Top Channel

Shtatori zyrtarisht është bërë pjesë e sezonit turistik, përtej muajve tipik të verës. Strukturat akomoduese kanë raportuar 300 mijë vizitorëve, rritje me 70% në krahasim me një vit më parë, ndërsa diferencën...

Në shtator, “kulmi i turizmit”: Në veri vizitorët u shtuan me 2.2 herë! Në bregdet, 93%

para 2 jave - Gazeta Tema

Strukturat akomoduese kanë raportuar 300 mijë vizitorëve, rritje me 70% në krahasim me një vit më parë, ndërsa diferencën më të madhe e kanë bërë të huajt. INSTAT thotë se rritjen më të fortë të vizitorëve...

Shtatori dyfishon numrin e turistëve

para 2 jave - Klan

Shtatori dyfishon numrin e turistëve Rriten me 87% edhe netëqendrimet në hotele Muaji Shtator ka konfirmuar ecurinë pozitive që sektori i turizmit përjetoi edhe gjatë 8 muajve të parë 2023. Sipas shifrave...

Dyfishohen net-qëndrimet e turistëve në shtator

para 2 jave - FaxWeb

Ecuria pozitive e turizmit ka vijuar dhe gjatë muajit shtator. INSTAT raporton se net-qëndrimet e rezidentëve vendas në strukturat akomoduese janë dyfishuar, ndërsa net-qëndrimi i të huajve është rritur...

Rriten me 76% vizitorët e huaj në Shtator, INSTAT: Dominojnë italianët dhe gjermanët

para 2 jave - Klan

Rriten me 76% vizitorët e huaj në Shtator, INSTAT: Dominojnë italianët dhe gjermanët Ecuria pozitive e turizmit ka vijuar dhe gjatë muajit shtator. Të dhënat e INSTAT për strukturat akomoduese, tregojnë...

Rriten me 76% vizitorët e huaj në Shtator, INSTAT: Dominojnë italianët dhe gjermanët

para 2 jave - Java News

Ecuria pozitive e turizmit ka vijuar dhe gjatë muajit shtator. Të dhënat e INSTAT për strukturat akomoduese, tregojnë për një rritje të numrit të vizitorëve me mbi 70% në krahasim me vitin e shkuar. Rritjen...

Dyfishohen net-qëndrimet e turistëve në Shqipëri

para 3 jave - Telegrafi

Ecuria pozitive e turizmit në Shqipëri ka vijuar dhe përgjatë muajit shtator. INSTAT raporton se net-qëndrimet e rezidentëve vendas në strukturat akomoduese janë dyfishuar, ndërsa ai i të huajve është...

“Bum” turistësh në hotele në shtator, rritja 70% (Shifrat)

para 2 jave - Euronews

Numri i turistëve që fjetën në hotelet dhe bujtinat vendase u rrit ndjeshëm në muajin shtator. Të dhënat e përpunuara nga Instituti i Statistikave flasin për një bum vizitorësh, që statistikisht përkthehet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK