8 maji është shpallur si datë për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare, ka pranuar Kovaçevski

para 3 jave - Alsat-M

“Mendoj se ka hapësirë të mjaftueshme për organizimin e zgjedhjeve në maj, në mandatin e tyre të rregullt dhe për qëndrimet përfundimtare të partive politike do të informojmë kur të arrihet një konsensus...

8 maji është shpallur si datë për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare?

para 3 jave - Zhurnal

Shkup, 20 nëntor – “Mendoj se ka hapësirë të mjaftueshme për organizimin e zgjedhjeve në maj, në mandatin e tyre të rregullt dhe për qëndrimet përfundimtare të partive politike do të informojmë kur të...

Kovaçevski konfirmon kryeministrin shqiptar: Marrëveshja me BDI-në është e qartë dhe publike nga viti 2020

para 3 jave - Derveni

Kryeministri shqiptar në 100 ditët e fundit të kësaj përbërje qeveritare si duket është temë e mbyllur për të gjitha partitë politike nga koalicioni qeveritar. Kryeministri i vendit Dimitar Kovaçevski...

VMRO pretendon se nuk ka pasur takim të fshehtë mes Mickoskit dhe Ahmetit!

para 3 jave - Flaka

Partia opozitare përgënjeshtroi njoftimin në “Focus” se, sipas informacioneve jozyrtare, dy liderët e partisë janë takuar një muaj më parë, përcjell FLAKA. VMRO-DPMNE pretendon se nuk ka pasur takim mes...

Kovaçevski konfirmon kryeministrin shqiptar: Marrëveshja me BDI-në është e qartë dhe publike nga viti 2020

para 3 jave - TV21

Kryeministri shqiptar në 100 ditët e fundit të kësaj përbërje qeveritare si duket është temë e mbyllur për të gjitha partitë politike nga koalicioni qeveritar. Kryeministri i vendit Dimitar Kovaçevski...

Parti të reja të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut, ndërsa votuesit në kurbet

para 3 jave - Portalb

Në zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe presidenciale do të ketë një ballafaqim të drejtpërdrejtë politik mes opozitës dhe qeverisë në bllokun politik shqiptar! Lidhja Evropiane për Ndryshim ka mbështetje...

Kovaçevski pranon që zgjedhjet parlamentare të mbahen në maj

para 3 jave - Koha.mk

Për kryeministrin Dimitar Kovaçevski është e pranueshme që zgjedhjet parlamentare të mbahen në maj të vitit të ardhshëm. Ai sot duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve gjatë vizitës së tij në Prilep...

Elvis Hoxha për koalicionin opozitar: Po e paraqet elementin shqiptar shumë të fuqishëm

para 3 jave - Pa censure

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Elvis Hoxha, në intervistën për Alsat duke i komentuar zhvillimet e fundit politike në Maqedoninë e Veriut, partinë aktuale shqiptare në pushtet, BDI, e ka...

Elvis Hoxha për koalicionin opozitar: Po e paraqet elementin shqiptar shumë të fuqishëm

para 3 jave - Zyrtare

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Elvis Hoxha, në intervistën për Alsat duke i komentuar zhvillimet e fundit politike në Maqedoninë e Veriut, partinë aktuale shqiptare në pushtet, BDI, e ka...

Kovaçevski për kryeministrin shqiptar: Marrëveshja është e qartë

para 3 jave - Gazeta Express

Kreu i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski thotë se me BDI-në kanë marrëveshje të qartë të koalicionit, që thekson se është publike që nga viti 2020. Kovaçevski pohon se punohet për të ashtuquajturin “Front Europian”,...

8 maji është shpallur si datë për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare, ka pranuar Kovaçevski

para 3 jave - Almakos

“Mendoj se ka hapësirë të mjaftueshme për organizimin e zgjedhjeve në maj, në mandatin e tyre të rregullt dhe për qëndrimet përfundimtare të partive politike do të informojmë kur të arrihet një konsensus...

“Ka hapësirë për zgjedhje në maj”

para 3 jave - TV21

Kryeministri Dimitar Kovaçevski beson se në maj të vitit të ardhshëm do të ketë hapësirë të mjaftueshme për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare në mandatin e tyre të rregullt, përcjell...

“Kryeministri i parë shqiptar” / Ja çfarë ka thënë sot kryeministri Kovaçevski

para 3 jave - Populli

Kryeministri shqiptar në 100 ditët e fundit të kësaj përbërje qeveritare si duket është temë e mbyllur për të gjitha partitë politike nga koalicioni qeveritar. Kryeministri i vendit Dimitar Kovaçevski...

Kryeministri beson se Aleanca ka kapacitet për të qenë pjesë e koalicionit evropian

para 3 jave - Zhurnal

Shkup, 20 nëntor – Kryetari i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski beson se Aleanca për Shqiptarët ka kapacitet për të qenë pjesë e koalicionit evropian. “Nuk bëhet fjalë për bindje, por kur krijohen koalicione...

Kovaçevski për kryeministrin shqiptar: Marrëveshja është e qartë

para 3 jave - TV21

Kreu i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski thotë se me BDI-në kanë marrëveshje të qartë të koalicionit, që thekson se është publike që nga viti 2020, përcjell TV21. Kovaçevski pohon se punohet për të ashtuquajturin...

Kryeministri beson se Aleanca ka kapacitet për të qenë pjesë e koalicionit evropian

para 3 jave - Telegrafi

Kryetari i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski beson se Aleanca për Shqiptarët ka kapacitet për të qenë pjesë e koalicionit evropian. “Nuk bëhet fjalë për bindje, por kur krijohen koalicione është thelbësore...

Kovaçevski për kryeministrin shqiptar: Marrëveshja është e qartë

para 3 jave - Politiko.mk

Kreu i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski thotë se me BDI-në kanë marrëveshje të qartë të koalicionit, që thekson se është publike që nga viti 2020. Kovaçevski pohon se punohet për të ashtuquajturin “Front Europian”,...

Kovaçevski pranon që zgjedhjet parlamentare të mbahen në maj

para 3 jave - Top24

Për kryeministrin Dimitar Kovaçevski është e pranueshme që zgjedhjet parlamentare të mbahen në maj të vitit të ardhshëm. Ai sot duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve gjatë vizitës së tij në Prilep...

Kovaçevski: Mendoj se me ASH-në mund të flasim për koalicione dhe pjesëmarrje në zgjedhje

para 3 jave - TV21

-Nuk bëhet fjalë për bindje, qoftë që unë të bind dikë, apo dikush të më bind mua. Kur bëhen koalicione, është kyçe që të ndahen vlerat e përbashkëta , këtë e tha mes tjerash kryeministri njëherë edhe...

Kovaçevski: Zgjedhje në maj, marrëveshja e koalicionit me BDI-në e qartë, ASh ka kapacitet të jetë pjesë e koalicionit evropian

para 3 jave - Portalb

Konsideroj se ka hapësirë të mjaftueshme për organizimin e zgjedhjeve në maj, në mandatin e tyre të rregullt, ndërsa për qëndrimet përfundimtare të partive politike do të informojmë kur të arrihet konsensus...

(VIDEO) Kovaçevski: Zgjedhjet të mbahen në maj në afatin e rregullt

para 3 jave - Shenja

Besoj se ka hapësirë të mjaftueshme për organizimin e zgjedhjeve në maj, në mandatin e tyre të rregullt dhe për qëndrimet përfundimtare të partive politike do të informojmë kur të arrihet një konsensus...

Maqedoni e Veriut: Kovaçevski pranon që zgjedhjet parlamentare të mbahen në maj

para 3 jave - Gazeta Metro

Për kryeministrin maqedonas Dimitar Kovaçevski është e pranueshme që zgjedhjet parlamentare të mbahen në maj të vitit të ardhshëm. Ai sot duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve gjatë vizitës së tij...

Kovaçevski: Zgjedhjet në Maj 2024 – marrëveshja e koalicionit me BDI-në e qartë?!

para 3 jave - Klan Macedonia

ASH-ja KA KAPACITETE TË TJETË PJESË E KOALICIONIT EVROPIAN Kryeministri Dimitar Kovaçevski duket se ka pranuar që gjatë Majit 2024 të mbahen zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare me një termin, njofton...

Kovaçevski për kryeministrin shqiptar: Marrëveshja është e qartë

para 3 jave - Almakos

Kreu i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski thotë se me BDI-në kanë marrëveshje të qartë të koalicionit, që thekson se është publike që nga viti 2020. Kovaçevski pohon se punohet për të ashtuquajturin “Front Europian”,...

Kovaçevski: Aleanca për Shqiptarët ka kapacitet për të qenë pjesë e frontit evropian

para 3 jave - InfoShqip

Besoj se ka hapësirë të mjaftueshme për organizimin e zgjedhjeve në maj, në mandatin e tyre të rregullt dhe për qëndrimet përfundimtare të partive politike do të informojmë kur të arrihet një konsensus...

Kovaçevski: Zgjedhjet të mbahen në maj në afatin e rregullt

para 3 jave - Lideri

Besoj se ka hapësirë të mjaftueshme për organizimin e zgjedhjeve në maj, në mandatin e tyre të rregullt dhe për qëndrimet përfundimtare të partive politike do të informojmë kur të arrihet një konsensus...

PARTI TË REJA TË SHQIPTARËVE NË VEND, NDËRSA VOTUESIT NË KURBET!

para 3 jave - Lideri

SEFER TAHIRI Në zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe presidenciale do të ketë një ballafaqim të drejtpërdrejtë politik mes opozitës dhe qeverisë në bllokun politik shqiptar! Lidhja Evropiane për Ndryshim...

(VIDEO) Kovaçevski: Zgjedhjet të mbahen në maj në afatin e rregullt

para 3 jave - Almakos

Besoj se ka hapësirë të mjaftueshme për organizimin e zgjedhjeve në maj, në mandatin e tyre të rregullt dhe për qëndrimet përfundimtare të partive politike do të informojmë kur të arrihet një konsensus...

Kovaçevski: Aleanca për Shqiptarët ka kapacitet për të qenë pjesë e frontit evropian

para 3 jave - Shenja

Besoj se ka hapësirë të mjaftueshme për organizimin e zgjedhjeve në maj, në mandatin e tyre të rregullt dhe për qëndrimet përfundimtare të partive politike do të informojmë kur të arrihet një konsensus...

Kryeministri beson se Taravari ka kapacitet për të qenë pjesë e koalicionit evropian por Taravari ???

para 3 jave - Populli

Kryetari i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski beson se Aleanca për Shqiptarët ka kapacitet për të qenë pjesë e koalicionit evropian. “Nuk bëhet fjalë për bindje, por kur krijohen koalicione është thelbësore...

Kovaçevski: Zgjedhje në maj, marrëveshja e koalicionit me BDI-në është e qartë

para 3 jave - Pressonline

Kreu i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski thotë se me BDI-në kanë marrëveshje të qartë të koalicionit, që thekson se është publike që nga viti 2020, përcjell TV21. Kovaçevski pohon se punohet për të ashtuquajturin...

Kryeministri beson se Aleanca ka kapacitet për të qenë pjesë e koalicionit evropian

para 3 jave - TvNews

Kryetari i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski beson se Aleanca për Shqiptarët ka kapacitet për të qenë pjesë e koalicionit evropian. “Nuk bëhet fjalë për bindje, por kur krijohen koalicione është thelbësore...

Kreu i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski thotë se me BDI-në kanë marrëveshje të qartë të koalicionit

para 3 jave - Top24

Kreu i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski thotë se me BDI-në kanë marrëveshje të qartë të koalicionit, që thekson se është publike që nga viti 2020, përcjell TV21. Kovaçevski pohon se punohet për të ashtuquajturin...

Kovaçevski: Mendoj se me ASH-në mund të flasim për koalicione dhe pjesëmarrje në zgjedhje

para 3 jave - Almakos

-Nuk bëhet fjalë për bindje, qoftë që unë të bind dikë, apo dikush të më bind mua. Kur bëhen koalicione, është kyçe që të ndahen vlerat e përbashkëta, këtë e tha mes tjerash kryeministri njëherë edhe kryetar...

Kovaçevski: Zgjedhjet në Maj 2024 – marrëveshja e koalicionit me BDI-në e qartë?!

para 3 jave - Info7

ASH-ja KA KAPACITETE TË TJETË PJESË E KOALICIONIT EVROPIAN Kryeministri Dimitar Kovaçevski duket se ka pranuar që gjatë Majit 2024 të mbahen zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare me një termin, njofton...

LSDM: Data e zgjehdjeve në koordinim me partitë politike

para 3 jave - Pressonline

LSDM mbetet në qëndrimin për zgjedhje në termin të rregullt, por pajtohet që çështja e zgjedhjeve të përbashkëta parlamentare dhe presidenciale në të njëjtën ditë, të diskutohet te kryeparlamentari Talat...

Gara për kryeministrin e parë shqiptar ka filluar, në BDI po zhvillohet një ‘betejë’ e nxehtë

para 3 jave - Zhurnal

Shkup, 19 nëntor – “Përshëndes, unë do të kisha thënë, Kryeministrin Shqiptar Artan Grubin”, në këtë mënyrë Kryetari i Degës së BDI-Çair, Bekim Neziri, përshëndeti Zëvendës Kryeministrin e Parë, Artan...

”Fokus”: Faton Ahmeti kryeministër shqiptar – në lojë edhe Talat Xhaferi?!

para 3 jave - Aktuale

E përjavshmja “Fokus”, sic njofton KlanM, ka publikuar se për momentin në krye të listës së kandidatëve potencial është duke u ngjitur një emër tjetër. Marketing Sipas burimeve të larta partiake, ”Fokus”...

”Fokus”: Faton Ahmeti kryeministër shqiptar – në lojë edhe Talat Xhaferi?!

para 3 jave - Fakti Ditor

“Përshëndes, unë do të kisha thënë, Kryeministrin Shqiptar Artan Grubin” Në këtë mënyrë Kryetari i Degës së BDI-Çair, Bekim Neziri, përshëndeti Zv/Kryeministrin e Parë, Artan Grubin, gjatë një aktiviteti...

Fokus: “BDI do t`i mbajë tre pozicionet udhëheqëse të shtetit”?

para 3 jave - Flaka

Sipas burimeve të larta partiake, ”Fokus” shkruan se bëhet fjalë për Sekretarin e Përgjithshëm të BDI-së, Faton Ahmetin, ish-Drejtorin e FSSH-së, i cili para disa muajve vendosi të tërhiqet nga ky funksion...

Osmani: BDI do ta ketë kryeministrin në 100 ditët e Qeverisë, si parti jemi në një pozicion më komod para zgjedhjeve

para 3 jave - Koha News

“Në 100 ditët e fundit do të ketë kryeministër të propozuar nga BDI, si pjesë e marrëveshjes për të cilën nuk ka vend për negociata”, tha nënkryetari i BDI-së, Bujar Osmani. Sipas tij, me LSDM-në është...

”Fokus”: Faton Ahmeti kryeministër shqiptar – në lojë edhe Talat Xhaferi?!

para 3 jave - TvNews

VENDIMI DO TË VARET NËSE ZGJEDHJET DO TË JENË TË PËRBASHKËTA APO TË NDARA? “Përshëndes, unë do të kisha thënë, Kryeministrin Shqiptar Artan Grubin” Në këtë mënyrë Kryetari i Degës së BDI-Çair, Bekim Neziri,...

”Fokus”: Faton Ahmeti kryeministër shqiptar – në lojë edhe Talat Xhaferi?!

para 3 jave - Klan Macedonia

VENDIMI DO TË VARET NËSE ZGJEDHJET DO TË JENË TË PËRBASHKËTA APO TË NDARA? “Përshëndes, unë do të kisha thënë, Kryeministrin Shqiptar Artan Grubin” Në këtë mënyrë Kryetari i Degës së BDI-Çair, Bekim Neziri,...

”Fokus”: Faton Ahmeti kryeministër shqiptar – në lojë edhe Talat Xhaferi?!

para 3 jave - Lideri

VENDIMI DO TË VARET NËSE ZGJEDHJET DO TË JENË TË PËRBASHKËTA APO TË NDARA? “Përshëndes, unë do të kisha thënë, Kryeministrin Shqiptar Artan Grubin” Në këtë mënyrë Kryetari i Degës së BDI-Çair, Bekim Neziri,...

Pendarovski: Parlamentaret dhe presidenciale me një datë, ja kur do të vendosi se a do të rikandidohem

para 3 jave - Zhurnal

Shkup, 19 nëntor – Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski theksoi se pret që të ketë pajtim mes pushtetit dhe opozitës që zgjedhjet presidneciale dhe ato parlamentare të mbahen në të njëjtën periudhë kohore....

Pendarovski: Parlamentaret dhe presidenciale me një datë, ja kur do të vendosi se a do të rikandidohem

para 3 jave - Ina

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski theksoi se pret që të ketë pajtim mes pushtetit dhe opozitës që zgjedhjet presidneciale dhe ato parlamentare të mbahen në të njëjtën periudhë kohore. “Mendoj se qëndrimet...

Pendarovski: Parlamentaret dhe presidenciale me një datë, ja kur do të vendosi se a do të rikandidohem

para 3 jave - Almakos

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski theksoi se pret që të ketë pajtim mes pushtetit dhe opozitës që zgjedhjet presidneciale dhe ato parlamentare të mbahen në të njëjtën periudhë kohore. “Mendoj se qëndrimet...

Konfirmon Bujar Osmani do të këtë kryminster shqiptar në 100 ditët e fundit të qeverisë

para 3 jave - Parrotlla

Kryeminsitër shqiptar të propozuar nga BDI në 100 ditët e fundit të qeverisë do të ketë dhe për këtë nuk ka hapësirë për të biseduar, deklaroi zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani, i cili tha se ende nuk është...

Pendarovski: Parlamentaret dhe presidenciale me një datë, ja kur do të vendosi se a do të rikandidohem

para 3 jave - Tetova Sot

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski theksoi se pret që të ketë pajtim mes pushtetit dhe opozitës që zgjedhjet presidneciale dhe ato parlamentare të mbahen në të njëjtën periudhë kohore. “Mendoj se qëndrimet...

Pendarovski: Parlamentaret dhe presidenciale me një datë, ja kur do të vendosi se a do të rikandidohem

para 3 jave - Ina

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski theksoi se pret që të ketë pajtim mes pushtetit dhe opozitës që zgjedhjet presidneciale dhe ato parlamentare të mbahen në të njëjtën periudhë kohore. “Mendoj se qëndrimet...

Osmani: BDI do ta ketë kryeministrin në 100 ditët e Qeverisë, si parti jemi në një pozicion më komod para zgjedhjeve

para 3 jave - Ina

“Në 100 ditët e fundit do të ketë kryeministër të propozuar nga BDI, si pjesë e marrëveshjes për të cilën nuk ka vend për negociata”, tha nënkryetari i BDI-së, Bujar Osmani. Sipas tij, me LSDM-në është...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK